TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Topi: Topalli nuk përfaqëson Shkodrën, as traditat e saj

Gazeta Start - 16.10.2011

Tiranë – Presidenti Bamir Topi iu është përgjigjur sot akuzave se ka fyer qytetarinë shkodrane kur ka thënë se Jozefina Topalli duhet të flasë shqipen në mënyrë korrekte.

Topi: Kritikova Topallin, jo qytetarinë shkodrane (sondazh)

Shekulli - 16.10.2011

Presidenti Bamir Topi ka reaguar lidhur me atë që ai e quan keqinterpretim mbi deklatatën, ku sulmonte kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Në këtë reagim sqarohet se deklarate djeshme e Topi kishte të bënte me veprimet personale të ...

Topi: Topalli nuk përfaqëson Shkodrën, po e mban peng qytetin për interesa personale

LajmiFundit - 16.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaron sot se është njohur përmes burimeve zyrtare me disa deklarata e nisma të njëanshme, të pasakta dhe denigruese të ndërmarrë ndaj tij dhe institucionit që përfaqëson nga individë apo grupe të ...

Shkodra, Topit: Kërko falje për fyerjet

Lajmeshqip - 16.10.2011

Shkodër – Qendra kulturore “Pjeter Gaci” në Shkodër i ka kërkuar Presidentit të Republikës, Bamir Topi, që të kërkojë falje për deklaratën e bërë një ditë më parë në këtë qytet, kur në reagim të kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, ...

Bamir Topi: S’e fyeva Shkodrën

Lajmeshqip - 16.10.2011

Tiranë – Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka reaguar sot ndaj disa deklaratave të ndërmarra ndaj tij dhe institucionit që përfaqëson, nga individë apo grupe të caktuara partiake lidhur me vizitën e su ksesshme në Shkodër.

Shkodër, FRPD: Topi fyeu gegnishten

LajmiFundit - 16.10.2011

Tirane – Presidenti i Republikës Bamir Topi dhe kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli kanë marrë stafetën e debatit politik të ditës. Replikat në distancë kanë vazhduar edhe sot kur Forumi Rinor Demokrat, në formën e një proteste në ...

Presidenca: Mediat pro Berishës shpifën për vizitën e Topit në Shkodër

LajmiFundit - 16.10.2011

Vazhdon beteja e deklaratave mes presidentit të Republikës Bamir Topi dhe Partisë Demokratike. Disa media kanë përdorur edhe fjalë fyese sot në faqet e para me titujt që i referoheshin aludimeve për një mungesë mikpritje të qytetarëve ...

Topi: Ligjet të mos shihen si beteja politike

Yll Press - 16.10.2011

Ndërkohë presidenti Topi ka reaguar edhe për deklaratat e kryeparlamentares Jozefina Topalli e cila në një intervistë për Radio Evropa e Lira tha se presidenti luan në fushën e majtë.

FRPD në Shkodër: Topi na fyeu, reagon presidenca

Ora news - 16.10.2011

Replikat në distancë mes Presidentit të Republikës Bamir Topi dhe kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli, kanë ngjallur reagimin i forumit rinor të partisë demokratike në Shkodër si edhe të qendrës kulturore të Shkodrës, “Pjetër Gaçi”.

Reagon Topi: Nuk kam kritikuar Shkodrën apo qytetarinë e saj

ABC News - 16.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi, ka reaguar zyrtarisht në lidhje me situatën e krijuar pas vizitës së tij në Shkodër. Kreu i shtetit sqaron se në asnjë rast, në asnjë fjalë apo veprim të tij nuk ka bërë komente kritike ndaj qytetit të ...

Polemikat, Topi: Shkodra më priti shumë ngrohtë

Panorama - 16.10.2011

Polemikat e ditëve të fundit mes institucionit te Presidentit dhe kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli kanë vazhduar edhe sot. Në përgjigje të disa mediave, sipas presidentit, të njohura si proqeveritare, të cilat në numrat e tyre të ...

Topi: Nuk kam kritikuar Shkodrën

Botasot - 16.10.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, ka reaguar zyrtarisht në lidhje me situatën e krijuar pas vizitës së tij në Shkodër. Kreu i shtetit sqaron se në asnjë rast, në asnjë fjalë apo veprim të tij nuk ka bërë komente kritike ...

Presidenti Topi: Topalli nuk përfaqëson kurrë Shkodrën qytetare

BalkanWeb - 16.10.2011

TIRANE -Një ditë pasi sulmoi kryeparlamentaren Jozefina Topalli se nuk di te flase shqip, Kreu i shtetit Bamir Topi iu është përgjigjur sot informacioneve që e akuzonin se kishte fyer qytetarinë shkodrane me deklaratën e bërë.

Manjani: Shqiptarët dhe Shqipëria, të fyer nga deklaratat e Topit për gegnishten

ABC News - 16.10.2011

Të panevojshme i ka cilësuar Sekretari për Çështjet Zgjedhore në LSI dhe zv.ministri i Transportit, Ylli Manjani, replikat e presidentit Topi ndaj kryetares së kuvendit Jozefina Topalli për dialektin e gegnishtes të përdorur prej saj.

Topi: Qeveritarët të mësojnë komunikimin

Top Channel - 15.10.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi i është përgjigjur nga Shkodra deklaratave të Ministrisë së Mjedisit se, kthimi i projektligjit për mbeturinat është me karakter politik.

Topi: Ligjet të mos shihen si beteja politike

Albeu.com - 15.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi nga qyteti i Shkodrës ka reaguar për ligjin e mbetjeve. Sipas kreut të shtetit ligjet të mos shihen si beteja politike, pasi të gjitha betejat juridike janë fituar nga Presidenca.

Mbetjet, Topi: Ligjet të mos shihen si beteja politike

Ora news - 15.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi nga qyteti i Shkodrës ka reaguar për ligjin e mbetjeve. Sipas kreut të shtetit ligjet të mos shihen si beteja politike, pasi të gjitha betejat juridike janë fituar nga Presidenca.

Tashmë është në dorën tonë

Shekulli - 14.10.2011

Bamir Topi President i Republikës Me cilësinë e Kryetarit të Shtetit dëshiroj të falënderoj Bashkimin Evropian për Raportin, duke e konsideruar atë një dokument realist, të paanshëm dhe profesional, që pasqyron ecurinë dhe problematikën e ...

Topi: Politika po penalizon shoqërinë

Shekulli - 14.10.2011

Presidenti Bamir Topi ka ritheksuar se mesazhi i tij publik se Shqipëria ka nevojë për politikë të re u vërtetua edhe nga diskutimet e djeshme në Kuvend.

Topi me apel partitë në shtet ta tejkalojnë krizën

Idividi - 14.10.2011

Tiranë, 13 tetor 2011 (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, ka fajësuar pushtetin dhe opozitën për përgjigjen e dytë negative që mori Shqipëria për statusin e kandidatit për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Topi: Banaliteti i politikës solli refuzimin e KE-së

Albeu.com - 14.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi i ndodhur në qytetin e Fierit është pyetur nga mediat lidhur me akuzat e djeshme në parlament mes opozitës dhe maxhorancës.

Topi në Fier: Politika nuk bëhet me sharje, po penalizohen shqiptarët

LajmiFundit - 14.10.2011

Presidenti Bamir Topi i ka bërë thirrje palëve të lënë mënjanë sharjet dhe fyerjet në parlament dhe të punojnë për realizimin e 12 rekomandimeve të Komisionit Europian.

Topi vizitë në Fier, merr pjesë në festimet për 40-vjetorin e teatrit

Ora news - 14.10.2011

Teatri “Bylis” në qytetin e Fierit feston sot 40 vjetorin e krijimit të tij. Në festime do të jetë i pranishëm edhe presidenti i Republikës Bamir Topi i cili do të dekorojë disa nga figurat më të shquara të artit, që kanë debutuar në këtë ...

Topi: Kjo politikë nuk i duhet Shqipërisë, e refuzoj

Panorama - 14.10.2011

Pas refuzimit për të dytin vit të marrjes së statusit të vendit kandidat, reagon publikisht Presidenti i Republikës, Bamir Topi. Përmes një mesazhi për qytetarët, kreu i shtetit ka kundërshtuar mënyrën se si reaguan partitë politike të ...

Topi: Palët të lënë sharjet, të punojnë për reformat

Ora news - 14.10.2011

Presidenti Topi i ka bërë sërish thirrje palëve të lënë mënjanë sharjet dhe fyerjet në parlament por të punojnë për realizimin e 12 rekomandimeve të Komisionit Europian.

Topi zhvillon një vizitë pune në Fier

Botasot - 14.10.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga anëtarë të Kabinetit bëri sot një vizitë pune në qytetin e Fierit, ku u takua dhe zhvilloi bisedime me drejtues të lartë të pushtetit vendor.

Topi në Fier, takime me drejtues të lartë të pushtetit vendor

ABC News - 14.10.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, bëri sot një vizitë pune në qytetin e Fierit, ku u takua dhe zhvilloi bisedime me drejtues të lartë të pushtetit vendor.

Topi në Fier: Nderimi për artistët është një detyrim

Ora news - 14.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi ka festuar me qytetarët e Fierit me rastin e 40- vjetorit të teatrit “Bylis”. Gjatë kësaj vizite në Fier kreu i shtetit dekoroi me medalje disa artistë.

Parlamenti të punojë për integrimin

Botasot - 14.10.2011

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi përsëriti sot nga Fieri se "shoqëria shqiptare po penalizohet nga politika". "Apeli im i djeshëm për partitë ishte publik. Sot, shoqëria shqiptare po penalizohet nga politika.

Integrimi, Topi: PD-PS janë përgjegjëse për dështimin

Shekulli - 13.10.2011

Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi një ditë pas publikimit të progres-raportit të Komisionit Evropian u ka drejtuar një mesazh partive politike në vend.

Raporti i BE, Topi: Politika përgjegjëse

Alsat.tv - 13.10.2011

Presidenti Bamir Topi fajëson politikën për refuzimin e dytë që i bëri Brukseli kërkesës së Shqipërisë për të marrë statusin e vendit kandidat në BE.

Refuzimi i statusit, Topi: Politika braktisi qytetarët

Gazeta Start - 13.10.2011

Tiranë – Një ditë pas publikimit të progres-raportit nga Komisioni Evropian, ku Shqipëria nuk e kaloi “klasën” edhe për këtë vit, presidenti Bamir Topi, i është drejtuar me një mesazh veçanërisht klasës politike shqiptare.

Topi:Turqia lobon fuqishëm për njohjen e Kosovës

Idividi - 13.10.2011

Ankara, 12 tetor 2011 (MIA) - Turqia fuqishëm po lobon për njohjen e Kosovës, deklaroi dje presidenti shqiptar Bamir Topi, në përfundim të vizitës në Ankara, kumtoi botimi elektronik i gazetës "Hurijet dejli njuz".

Topi-Berishës: Mos fajëso opozitën për statusin

Lajmeshqip - 13.10.2011

Presidenti i Republikës ka shprehur gjithë keqardhjen e tij ndaj sjelljes së klasës politike shqiptare pas përgjigjes negative që erdhi nga Brukseli për statusin kandidat.

Topi u drejtohet shqiptarëve: Dështimi për statusin, përgjegjësi e qeverisë dhe opozitës

LajmiFundit - 13.10.2011

Presidenti Bamir Topi reagoi sot publikisht ndaj raportit të publikuar një ditë më parë nga Komisioni Evropian për Shqipërinë. Kreu i shtetit shfrytëzoi një mesazh të posaçëm për të ju drejtuar opinionit public ndërsa dha vlerësimet e tij ...

Deklarata "papagall",Topi bën përgjegjëse klasën politike për dështimin europjan

Albnow - 13.10.2011

Me deklarata qesharake ka dalë sërisht Presidenti i Republikës së Deklaratë boshe nuk është nga ana e përgjegjësisë që ka dhënë,pasi të gjithë e dimë që politika është fajtore,por Topi nuk po merr asnjë përgjegjësi vetë si president,pasi ...

Topi: Refuzimi, palët fajësuan njëri-tjetrin

Albeu.com - 13.10.2011

Një ditë pas publikimit të progres-raportit të Komisionit Europian ku Shqipërisë iu refuzua statusi i vendit kandidat në BE, kreu i shtetit Bamir Topi i ka bërë thirrje partive politike të dalin mbi interesat personale dhe të bashkëpunojnë ...

Topi: Qytetarët me të drejtë ndihen të braktisur nga politika

Evropaelire - 13.10.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, ka fajësuar pushtetin dhe opozitën për përgjigjen e dytë negative që mori Shqipëria për statusin e kandidatit për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Topi: Kjo politikë nuk i duhet Shqiperisë

Top Channel - 13.10.2011

Presidenti i Republikes u bën apel partive te mëdha politike dhe lidershipit të tyre, që me përgjegjësi përpara qytetarëve dhe vendit, të gjejnë forcë dhe aftësi për të dalë mbi interesat personale e politike të momentit dhe të bashkojnë ...

Mesazh i presidentit Topi: Kjo politike nuk i duhet Shqiperise

24 orë - 13.10.2011

Të dashur qytetarë! Dje, Komisioni Evropian bëri publik Raportin e Përparimit 2011 mbi Shqipërinë. Me cilësinë e Kryetarit të Shtetit dëshiroj të falenderoj Bashkimin Evropian për Raportin, duke e konsideruar atë një dokument realist, të ...

Topi: Raporti realist, palët të punojnë për reformat

Ora news - 13.10.2011

Një ditë pas publikimit të progress raportit të Komisionit Europian ku Shqipëria nuk mori statusin e vendit kandidat në BE, kreu i shtetit Bamir Topi i ka bërë thirrje partive politike të dalin mbi interest personale dhe të bashkëpunojnë ...

Topi: Progres-Raporti i KE-së, politika ka nevojë për një reflektim të thellë

ABC News - 13.10.2011

Dje Komisioni Evropian bëri publik Raportin e Përparimit 2011 mbi Shqipërinë. “E falënderoj Bashkimin Evropian për Raportin, duke e konsideruar atë një dokument realist, të paanshëm dhe profesional, që pasqyron ecurinë dhe problematikën e ...

Topi, politikës: Lini akuzat. Penalizuat qytetarët

Panorama - 13.10.2011

TIRANË- Një ditë pas progres raportit të KE për vendin tonë dhe djegies së shansit të dytë për marrjen e statusit të vendit kandidat për në BE, kreu i shtetit ka bërë përgjegjëse klasën politike, duke i kërkuar angazhim serioz për ...

Topi: Humbëm shansin e 2-të për BE, faji i politikës, penalizoi popullin

BalkanWeb - 13.10.2011

TIRANE- Presidenti Bamir Topi është deklaruar ashpër sot në fjalën e tij drejtuar politikës shqiptare rreth raport-progresit të BE për Shqipërinë duke u kërkuar që të marrin përgjegjësitë për humbjen e shansit për integrim.

Topi: Kjo politikë nuk i duhet Shqiperisë

Botasot - 13.10.2011

Presidenti i Republikes u bën apel partive te mëdha politike dhe lidershipit të tyre, që me përgjegjësi përpara qytetarëve dhe vendit, të gjejnë forcë dhe aftësi për të dalë mbi interesat personale e politike të momentit dhe të bashkojnë ...

Shqipëri: Presidenti Topi kritikon ashpër forcat politike

VOA - 13.10.2011

Në Shqipëri presidenti Bamir Topi kritikoi sot ashpër forcat politike se ju shmangën përgjegjësive mbi dështimin për të dytin vit radhazi në përparimin e mëtejshëm të vendit drejt Bashkimit europian.

Turqia lobon fuqishëm për njohje të Kosovës

Gazeta Start - 12.10.2011

Stamboll – Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, bën të ditur, se Ankaraja zyrtare po lobon fuqishëm te vendet e tjera, për sigurimin e sa më shumë të njohjeve për shtetin e pavarur të Kosovës.

Presidneti i Shqipërisë Topi për vizitë në Turqi

Idividi - 12.10.2011

Tiranë, 10 tetor 2011 (MIA) - Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi, ndodhet në Republikën e Turqisë, ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare treditore me ftesë të presidentit turk, Abullah Gyl.

Topi pritet nga kryetari i Asamblesë së madhe kombëtare të Turqisë, Xhemil Çiçek

Idividi - 12.10.2011

Tiranë, 10 tetor 2011 (MIA) - Në kuadër të vizitës zyrtare në Turqi, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi dhe delegacioni zyrtar shqiptar u pritën sot dhe nga kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Xhemil Çiçek, ...

Topi: Shqipëria dhe Kosova synojnë BE-në

Lajmeshqip - 12.10.2011

Tiranë – Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në një konferencë për shtyp në Turqi, pas mbledhjes së Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, tha se situata në Kosovë është e pakthyeshme përsa i përket pavarësisë dhe funksionimit si një shtet ...

Topi i "Euro 2012", më i shpejtë se Jabulani

Albeu.com - 12.10.2011

Topi i cili do të përdoret në Euro 2012, do të jetë më i shpejtë sesa paraardhësi i tij, topi kontrovers Jabulani, i cili ishte përdorur në kampionatin botëror Afrika e Jugut 2010.

Topi:Turqia lobon fuqishëm për njohjen e Kosovës

Alsat - 12.10.2011

Turqia fuqishëm po lobon për njohjen e Kosovës, deklaroi presidenti shqiptar Bamir Topi, në përfundim të vizitës në Ankara, kumtoi botimi elektronik i gazetës "Hurijet dejli njuz".

Bamir Topi në Galatasaray

Lajm - 12.10.2011

Një delegacion nga Shqipëria i kryesuar nga kryetari shqiptar, Bamir Topi kanë vizituar stadiumin e Galatasarayt “Turk Telekom Arena”. Ata janë pritur nga nënkryetari i gjigantit turk Ali Durusht dhe zyrtarë të tjerë të klubit.

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën vetëm në Bruksel

Yll Press - 12.10.2011

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen në Bruksel”, kështu është shprehur presidenti shqiptar Bamir Topi të martën nga Ankaraja, ku në kuadër të vizitës zyrtare në Turqi ka realizuar dhe një konferencë me gazetarë.

Topi: Bashkimi me Kosovën, në Bruksel

Panorama - 12.10.2011

Presidenti Bamir Topi u shpreh dje nga Turqia se bashkimi mes Shqipërisë dhe Kosovës do të bëhet vetëm në Bashkimin Europian. Kreu i shtetit, pas mbledhjes së Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, iu përgjigj interesimit të disa mediave ...

Turqia lobon për Kosovën

Botasot - 12.10.2011

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, ka bërë të ditur, se Ankaraja zyrtare po lobon fuqishëm te vendet e tjera, për sigurimin e sa më shumë njohjeve për shtetin e pavarur të Kosovës.

Defekt në avionin e Topit para nisjes në Turqi

Shekulli - 11.10.2011

Ardit Rada Avioni me të cilin do të udhëtonte drejt Turqisë Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe delegacioni shqiptar, ka pësuar një defekt vetëm pak kohë përpara nisjes.

Presidenti Topi: Turqia është partner strategjik i Shqipërisë

Shekulli - 11.10.2011

Në ditën e tretë të vizitës në Turqi, Presidenti Bamir Topi ka mbajtur një fjalim përshëndetës në mbledhjen e Këshillit të Biznesit turko-shqiptar, në Stamboll.

Topi: Perspektivë të re bashkëpunimi me Turqinë

Gazeta Start - 11.10.2011

Ankara - Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Turqi, Presidenti i Republikës, Bamir Topi ishte i pranishëm në mbledhjen e Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, i shoqëruar nga Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Selim Belortaja ...

Turqia e mbështetë aspiratën evropiane të Shqipërisë

Lajmeshqip - 11.10.2011

Tiranë – “Është vizioni i Turqisë, që Shqipëria të integrohet në institucionet euroatlantike dhe mbështet, përkrah fuqishëm edhe prirjen, aspiratën evropiane të Shqipërisë”, deklaroi dje Presidenti turk, Abdullah Gyl, gjatë një konference ...

Avioni i Topit pëson defekt, vonohet vizita e presidentit në Turqi

LajmiFundit - 11.10.2011

Avioni me të cilin presidenti shqiptar Bamir Topi dhe delegacioni shoqerues kishin planifikuar të udhëtonin për në Turqi, ka pësuar një defekt vetëm pak kohë përpara nisjes.

I prishet avioni, Turqia e merr Topin

Albeu.com - 11.10.2011

Avioni me të cilin presidenti Topi kishte planifikuar dje të udhëtonte drejt Turqisë ka pësuar një avari teknike të papritur pak minuta para nisjes.

Avioni i presidentit Topi me avari para nisjes në Turqi

Lajmeshqip - 11.10.2011

Tiranë - Avioni me të cilin presidenti Topi kishte planifikuar dje të udhëtonte drejt Turqisë ka pësuar një avari pak minuta para nisjes. Lajmi është bërë publik fillimisht nga mediat turke të cilat referuar burimeve qeveriare raportuan se ...

Topi: Me Turqinë, aleatë strategjikë në rajon

Top Channel - 11.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaron se Shqipëria dhe Turqia janë vende aleate strategjike në rajon dhe se marrëdhëniet mes dy vendeve janë të shkëlqyera.

Avioni i presidentit Topi pëson defekt para fluturimit

Alsat - 11.10.2011

Avioni me të cilin presidenti Topi kishte planifikuar dje të udhëtonte drejt Turqisë ka pësuar një avari teknike të papritur pak minuta para nisjes.

Topi në Turqi: Jemi aleatë strategjikë në rajon

Albeu.com - 11.10.2011

Në ditën e dytë të qëndrimit në Turqi, presidenti Bamir Topi mori pjesë në Këshillin e përbashkët të biznesit shqiptaro-turk në Stamboll. Gjatë fjalës së tij, ai deklaroi se Shqipëria dhe Turqia janë vende aleate strategjike në rajon dhe ...

Topi: Turqia dhe Shqipëria duhet t’i japin hapësirë bashkëpunimit ekonomik

LajmiFundit - 11.10.2011

Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Turqi, Presidenti i Republikës Bamir Topi ishte i pranishëm në mbledhjen e Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, i shoqëruar nga Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Selim Belortaja dhe ...

Topi: Më tepër bashkëpunim ekonomik me Turqinë

Lajmeshqip - 11.10.2011

Ankara- Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Turqi, ishte i pranishëm në mbledhjen e Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar.

Topi: Bashkimi me Kosovën në Bruksel

Albeu.com - 11.10.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi duke iu përgjigjur interesit të mediave turke, lidhur me një bashkim të mundshëm në të ardhmen të Shqipërisë me Kosovën, tha se bashkimi ndodh në Bruksel.

Topi para medias turke: Shqipëri-Kosovë, dy shtete, pavarësia e paprekshme

LajmiFundit - 11.10.2011

Presidenti i republikës Bamir Topi deklaroi se pavarësia e Kosovës dhe integriteti territorial i saj janë të paprekshme dhe të pa kthyeshme. Deklarata është bërë në përfundim të mbledhjes së Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, Presidenti ...

Avioni i presidentit Topi pëson avari para nisjes në Turqi

BalkanWeb - 11.10.2011

TIRANË- Avioni me të cilin presidenti Topi kishte planifikuar dje të udhëtonte drejt Turqisë ka pësuar një avari teknike të papritur pak minuta para nisjes.

Gyl pret Topin: Shqipëria, aleatja jonë në Ballkan

Panorama - 11.10.2011

Presidenti Bamir Topi nis vizitën treditore në Turqi, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe një delegacion zyrtar. Fillimisht, kreu i shtetit bëri homazhe në Mauzoleun e Ataturkut, ku vendosi një kurorë në shenjë respekti dhe nënshkroi ...

Topi: Me Turqinë, aleatë strategjikë në rajon

Ora news - 11.10.2011

Në ditën e dytë të qëndrimit në Turqi, kreu i vendit Bamir Topi mori pjesë në Këshillin e përbashkët të biznesit shqiptaro-turk në Stamboll. Në fjalën e tij kreu i shtetit ka theksuar se Shqipëria dhe Turqia janë vende aleate strategjike ...

Avioni i presidentit Topi pëson avari para nisjes në Turqi

Botasot - 11.10.2011

Avioni me të cilin presidenti Topi kishte planifikuar dje të udhëtonte drejt Turqisë ka pësuar një avari teknike të papritur pak minuta para nisjes.

Topi: Me Turqinë, aleatë strategjikë

Botasot - 11.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaron se Shqipëria dhe Turqia janë vende aleate strategjike në rajon dhe se marrëdhëniet mes dy vendeve janë të shkëlqyera.

Topi: Bashkimi Shqipëri- Kosovë, në Bruksel

Panorama - 11.10.2011

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi duke iu përgjigjur interesit të mediave turke, lidhur me një bashkim të mundshëm në të ardhmen të Shqipërisë me Kosovën, tha se bashkimi ndodh në Bruksel.

Topi: Sovraniteti i Kosovës i pakthyeshëm

Ora news - 11.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi duke iu përgjigjur interesit të mediave turke, lidhur me një bashkim të mundshëm në të ardhmen të Shqipërisë me Kosovën, tha se bashkimi ndodh në Bruksel.

Topi: Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën vetëm në Bruksel

BalkanWeb - 11.10.2011

ANKARA -“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen në Bruksel”, kështu është shprehur Presidenti Bamir Topi sot nga Ankaraja, ku në kuadër të vizitës zyrtare në Turqi ka realizuar dhe një konferencë me gazetarë.

Topi në mbledhjen e Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar

Botasot - 11.10.2011

Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Turqi, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi ishte i pranishëm në mbledhjen e Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, i shoqëruar nga Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, ...

Topi i përgjigjet interesimit të medieve turke

Botasot - 11.10.2011

Në përfundim të mbledhjes së Këshillit të Biznesit Turko-Shqiptar, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi iu përgjigj interesimit të përfaqësuesve të disa medieve turke.

Topi takime me krerët e lartë të shtetit turk

Gazeta Start - 10.10.2011

Ankara – Presidenti i Republikës, Bamir Topi ndodhet sot në Ankara për një vizitë zyrtare në Turqi. Gjatë ditës së sotme dhe të martën, kreu i shtetit pritet të zhvillojë një takim me presidentin turk, Abdullah Gyl.

Topi takon Gylin: Turqia, partner strategjik

Gazeta Start - 10.10.2011

Ankara – Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ndodhet në Turqi, ku ka zhvilluar një takim para pak momentesh me presidentin turk, Abdullah Gyl. Gjatë takimit është diskutuar për marrëdhëniet midis dy vendeve, ku Topi ka kërkuar shtimin e ...

Presidenti i Shqiperise Topi ndodhet per vizite ne Turqi

24 orë - 10.10.2011

Presidenti Topi vendos nje kurore ne mozaleumin e Qemal Ataturkut Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, së bashku me Zonjën e Parë, Teuta Topi, ndodhet në Republikën e Turqisë, kupo zhvillon një vizitë zyrtare treditore, me ftesë ...

Topi-Gyl: Turqia partner strategjik i Shqipërisë

Albeu.com - 10.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaroi nga Ankaraja ku ndodhet për një vizitë treditore, se Turqia mbetet një partner strategjik i Shqipërisë.

Topi në Turqi, pritet nga homologu Abdullah Gyl

LajmiFundit - 10.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe delegacioni zyrtar, nisi sot vizitën zyrtare treditore në Turqi, i ftuar nga Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl.

Topi në Turqi: Intensifikim i bashkëpunimit

Top Channel - 10.10.2011

Presidenti i Republikës Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta dhe një delegacioni zyrtar, ka nisur sot vizitën zyrtare treditore në Turqi, i ftuar nga Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl.

Topi-Gyl farkojnë miqësinë midis dy vendeve

Lajmeshqip - 10.10.2011

Tiranë – Presidenti Bamir Topi dhe homologu i tij turk, Abdullah Gyl, theksuan vullnetin për intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit të gjithanshëm dypalësh.

Topi: Politika shqiptare, nevojë për reflektim e maturi

LajmiFundit - 10.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi gjatë një takimi me Kryetarin e Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Cemil Çiçek bëri apel që klasa politike shqiptare që të reflektojë, duke vendosur si prioritare në agjendën politike interesat madhore ...

Presidenti Topi dhe Presidenti turk Abdullah Gyl theksojnë vullnetin për intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit të ...

24 orë - 10.10.2011

residenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe delegacioni zyrtar, nisi sot vizitën zyrtare treditore në Turqi, i ftuar nga Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl.

Topi vizitë në Turqi, takime me krerët e shtetit

Ora news - 10.10.2011

Kreu i shtetit Bamir Topi do të zhvillojë sot një vizitë tre ditore në Turqi ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit turk. Presidenti i Republikës do të pritet me nderime shtetërore dhe do të zhvillojë takime me Presidentin e ...

Topi vizitë në Turqi, takime me krerët e shtetit

Botasot - 10.10.2011

Kreu i shtetit Bamir Topi do të zhvillojë sot një vizitë tre ditore në Turqi ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit turk. Presidenti i Republikës do të pritet me nderime shtetërore dhe do të zhvillojë takime me Presidentin e ...

Presidenti Topi nis vizitën në Turqi

Ora news - 10.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi ka nisur vizitën zyrtare në Turqi,me ftesë të Presidentit turk, Abullah Gyl. Gjatë kësaj vizite Presidenti i Topi do të zhvillojë bisedime me drejtuesit më të lartë të shtetit turk, Presidentin e vendit, ...

Topi vizitë zyrtare në Turqi, nis takimi me Abullah Gyl

BalkanWeb - 10.10.2011

TIRANË- Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi ka nisur vizitën zyrtare në Turqi. Mëoshet se Topi sapo ka mbërritur në Turqi është takuar menjëherë me Presidentit turk, Abullah Gyl.

Topi takon Gyl: Intensifikim të marrëdhënieve

Panorama - 10.10.2011

ANKARA- Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe homologu i tij turk Abullah Gyl vlerësuan lart marrëdhëniet e shkëlqyera që ekzistojnë midis Shqipërisë dhe Turqisë.

Topi bëri homazhe në Mauzoleumin e Ataturkut

Botasot - 10.10.2011

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe delegacioni zyrtar, nisi sot vizitën zyrtare treditore në Turqi, i ftuar nga Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl.

Topi-Gyl: Intensifikim të marrëdhënieve

Ora news - 10.10.2011

Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe homologu i tij turk Abullah Gyl vlerësuan lart marrëdhëniet e shkëlqyera që ekzistojnë midis Shqipërisë dhe Turqisë.

Topi në Turqi. Gyl: Shqipëria, aleati ynë në Ballkan

BalkanWeb - 10.10.2011

ANKARA -Presidenti shqiptar Bamir Topi nga kryeqyteti turk Ankara vlerësoi sot në shkallën më të lartë marrdhëniet e Shqiërisë me Turqinë. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun turk, Abdullah Gyl, Topi theksoi marrdhëniet ...

Topi-Gyl:Mirënjohje për mbështetjen e fuqishme

Ora news - 10.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi në një konferencë të përbashkët me homologun turk deklaroi se Turqia mbetet një partner strategjik i Shqipërisë. Pas takimit kokë më kokë me Presidentin turk Abdulla Gyl, kreu i shtetit shqiptar tha se foli ...

Integrimi, Topi: Tani duhet një klimë e qetë politike

BalkanWeb - 10.10.2011

TIRANE -Presidenti Bamir Topi vlerësoi sot nga Turqia se një klime e qetë politike në vend do ishin primare në një moment kur vendi pret të marrë statusin për vendin kandidat për në BE.

Topi pritet nga kreu i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë

Botasot - 10.10.2011

Në kuadër të vizitës zyrtare në Turqi, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr. Bamir Topi dhe delegacioni zyrtar shqiptar u pritën sot dhe nga Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Cemil Çiçek.

Turqi, Topi: Jemi aleatë strategjikë në rajon

Panorama - 10.10.2011

Në ditën e dytë të qëndrimit në Turqi, presidenti Bamir Topi mori pjesë në Këshillin e përbashkët të biznesit shqiptaro-turk në Stamboll. Gjate fjales se tij, ai deklaroi se Shqipëria dhe Turqia janë vende aleate strategjike në rajon dhe ...

Topi: Politika shqiptare të reflektojë

Ora news - 10.10.2011

Presidenti i vendit Bamir Topi gjatë një takimi me Kryetarin e Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë, Cemil Çiçek kërkoi nga klasa politike shqiptare që të reflektojë, duke vendosur si prioritare në agjendën politike interesat madhore të ...

Topi: Turqia, partner i rëndësishëm strategjik në rajonin e Ballkanit dhe më gjerë

ABC News - 10.10.2011

Për Shqipërinë Turqia është një partner i rëndësishëm strategjik në rajonin e Ballkanit dhe më gjerë, u shpreh Presidenti i Republikës Bamir Topi, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun e tij turk Abdullah Gyl.

Topi takon Gyl: Intensifikim të marrëdhënieve

Yll Press - 10.10.2011

Kryetari i Shtetit shqiptar, ka bërë homazhe në Mauzoleumin e Ataturkut ku vendosi një kurorë në shenjë respekti dhe nënshkroi Librin e Nderit Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe homologu i tij turk Abdullah Gyl vlerësuan lart ...