TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kthehet bora, ja temperaturat

Antpress - 13.01.2017

Edhe sot ne mengjes do te jete ftohte me teperature prej -15. Te premten pritet bore si dhe te shtunen. Ndersa te dielen do te kete kohe me stabile. Share this: Click to share on Twitter (Opens in ...

Tetovë: Lahet në minus 15 gradë në lumin Shkumbin – VIDEO

Antpress - 13.01.2017

Millosh Dërpa është hehur në borë dhe në lumin Shkumbin so në Tetovë kur temperaturat kanë shënuar më shumë se -15 gradë Celizus, transmeton Shqipmedia. Guxim apo budallallëk, vlersoni ju vet.

Fotot e mrekullueshme të xhamive në Iran

Antpress - 13.01.2017

Një fotograf italian ndenji një muaj në Iran për të parë se si shkenca dhe matematika janë përdorur për të ndërtuar godinat islamike në këtë vend. Pasi lexoi një artikull mbi arkitekturën perse, ...

Këta janë 9 kosovarët e kërkuar publikisht nga Serbia (Foto)

Antpress - 13.01.2017

Interpoli i Serbisë në mesin e 134 personave të kërkuar publikisht, ka edhe nëntë shqiptar të Kosovës. Tre prej tyre janë nga Mitrovica ndërsa të tjerët i përkasin qyteteve të ndryshme të Kosovës.

Ja sa milionë funte ofron Liverpool për Payet

Antpress - 13.01.2017

Liverpooli raportohet se ka shprehur interesim për mesfushorin Dimitri Payet, i cili ka kërkuar largimin nga West Ham Unitedi. 29-vjeçari ka refuzuar të luajë për ekipin e Slaven Biliqit, derisa po ...

Dy familje largohen nga aeroplani për një arsye të çuditshme! (Video)

Antpress - 13.01.2017

Një video e bërë në brenda aeroplanit që do të fluturonte nga Bali në Adelaide tregon një grup njerëzish duke u larguar nga aeroplani, para ngritjes. Dhe arsyeja pse ata janë larguar thuhet se ka ...

Beogradi: Franca e ka detyrë të na dorëzojë Haradinajn, i kemi 30 dëshmitarë kundër tij

Antpress - 13.01.2017

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburovic, pas mbledhjes urgjente të Qeverisë në Beograd, për rastin Haradinaj, ka deklaruar se Franca e ka për detyrë t’ia dorëzojë Serbisë kreun e AAK’së.

Kërcënon Ziadin Sela: Ose gjuha shqipe bëhet zyrtare, ose shqiptarët themelojnë parlamentin e tyre

Antpress - 12.01.2017

Ziadin Sela, kryetar i Aleancës Shqiptare, tha sonte se nëse maqedonasit nuk pranojnë ta votojnë ligjin që gjuha shqipe të jetë gjuhë zyrtare në Maqedoni, atëherë shqiptarët kanë zgjidhje tjetër.

Mengjes shume i ftohte, beni kujdes ne pjeset me akull, ja temperaturat

Antpress - 12.01.2017

Moti sot në tërë Maqedoninë kryesisht do të jetë shumë i ftohtë dhe me borë, sidomos gjatë orëve të mëngjesit. Rekomnadohet te beni kujdes ne pjeset me ngrica dhe akull.

Shkupi qyteti me i ftohte, Mavrova me më shume bore

Antpress - 12.01.2017

Shkupi eshte nje nder qyetetet me te ftohta ku jane matur -20 temperatura, Tetova-19, Shtresa e bores me e madhe eshte ne Mavrove me 62 cm, Diber 27 cm, 25 ne Tetove dhe 10 ne Shkup/antpress Share ...

Rusia do të ndalojë duhanin për këdo të lindur pas 2014

Antpress - 12.01.2017

Thuajse gjysma e popullsisë së Rusisë pi duhan dhe qeveria po merr në konsideratë masa të ashpra për reduktimin e zakonit vdekjeprurës. Propozimi i fundit i ministrisë ruse të shëndetsisë është ...

Kur do te kete muzik shqip ne tv Maqedonase, per deri sa ka ne tv nga Shqiperia?

Antpress - 12.01.2017

Ne nje nder emisionet me te shikuara te mengjesit sot ne tv, Klan ne “Aldo Morning Show”, leshohet muzik ne gjuhen maqedonase. Kete kompleks te leshuarit ne gjuhen maqedone nuk e kane aspak ...

Blici i Serbisë: Pacolli po paguan për lirimin e Haradinajt

Antpress - 12.01.2017

Në ballinën e të përditshmes serbe Blic, ka zënë vend kryetitulli se ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli, po paguan për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, ...

Rrahje masive në Parlamentin e Turqisë (Video)

Antpress - 12.01.2017

Një rrahje masive ka ndodhur në parlamentin e Turqisë Kjo ka ndodhur gjatë debatit për kompetencat e reja kushtetuese për president ka ndodhur një rrahje masive mes deputetëve.

Grushta, shqelma mes maqedonasve në Berlin për shkak të politikës, disa të lënduar (VIDEO)

Antpress - 12.01.2017

Dita e Krishtlindjeve maqedonase në Berlin të Gjermanisë, ka përfunduar si mos më keq, për shkak se e gjithë festa është shndërruar në një ring të vërtetë.

Koleksioni i parë i pikturave origjinale të mjeshtrave europianë, ekspozohen në Shqipëri

Antpress - 12.01.2017

Mbi njëqind kryevepra të artit italian të viteve 1900, të ardhura nga Galeria e Artit Modern të Romës, kanë mbërritur në Galerinë Kombëtare të Arteve, në Tiranë, për t’u ekspozuar për artdashësit ...

Aksident zinxhiror në Prishtinë, përfshihen 4 vetura (FOTO)

Antpress - 12.01.2017

Një aksident trafiku në mes të katër veturave ka ndodhur në rrugën “Nëna Tereze”, në Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur si pasoj e veturës së parë e cila ka ndaluar para semaforit ndërsa tri veturat ...

Frikë e madhe te Barcelona, a është ky klubi i ri i Messit? (FOTO)

Antpress - 12.01.2017

Lionel Messi ende nuk ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me Barcelonën. Manchester United dhe Manchester City janë paralajmëruar në lidhje me mundësinë e transferimit të sulmuesit të ...

Ngrin Ujëvara e Mirushes në Kosovë, ja fotot mahnitëse

Antpress - 12.01.2017

I ftohti siberian ka pushtuar Europën duke ulur temperaturat dhe duke shkaktuar ngrica kudo. Por kjo ulje temperaturash ka sjellë dhe disa kryeverpa natyrore, sic është dhe kjo këtu.

‘Gjysma e Shkupit pa nxemje qendrore’

Antpress - 12.01.2017

“Energy Group Balkan” sot njoftoi se pjesa më e madhe e zonës në qendër të qytetit, madje deri te ‘Porta Vllae’ nuk ka nxemje qëndrore, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Dy fëmijë kanë ndërruar jetë për shkak të gripit

Antpress - 12.01.2017

Sipas raportit të Institutit për Shëndet Publik në javën e fundit, janë regjistruar dy raste me pasojë vdekjeje, që kanë ardhur si pasojë e virusit të gripit.

Rama: Mirëukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush!

Antpress - 12.01.2017

Lirimit të liderit të AAK-së nga paraburgimi iu ka gëzuar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Ai në një postim në Facebook e ka përshëndetur lirimin e Haradinajt.

Haradinaj lirohet me kusht

Antpress - 12.01.2017

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj është lënë në liri me kusht. Ish – kryeministri i Kosovës do të duhet të paraqitet dy herë në javë pranë autoriteteve franceze dhe nuk mund të largohet nga ky vend.

Qeveria serbe e pakënaqur me lirimin e Haradinajt, mban mbledhje të jashtëzakonshme për të

Antpress - 12.01.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Ahmeti ngushëllon familjen e Ramiz Kelmendit

Antpress - 12.01.2017

Me dhimbje të thellë mësova për ndarjen nga jeta të mikut tim, njeriut të letrave dhe të proceseve shoqërore, kontribuuesit të madh në lëvizjet çlirimtare, Ramiz Kelmendit.

Haradinajt i meret pasaporta, nuk guxon te leshoje Francen, ja kur do te takohet me familjaret

Antpress - 12.01.2017

Vendimi i Gjykatës së Colmar gjithashtu është marrë se Ramush Haradinaj duhet ta dorëzojë pasaportën e tij në policinë franceze dhe se duhet t’iu paraqitet thirrjes gjyqësore Gjykata në Colmar ka ...

Vdes ish selektori i Anglisë (Foto

Antpress - 12.01.2017

Graham Taylor, ish selektori i Anglisë, ka vdekur në moshën 72-vjeçare Futbolli anglez është në zi. Ish selektori i Anglisë, Graham Taylor ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare.

UEFA publikon listën e 9 super klubeve që i quan “rrezik” për futbollin

Antpress - 12.01.2017

????????????????????????????????????????????????????????? UEFA ka përpiluar një listë me 9 klube të cilat i cilëson si “Clubs Super” dhe që konsiderohet si të paarritshme ekonomikisht për të gjitha ...

Akulli bie nga kati i 10 në një kafene në Prishtine, lëndon disa persona

Antpress - 12.01.2017

Disa persona janë lënduar në një kafene në lagjen “Dardania” në Prishtinë, pasi copa të akullit dhe bora kanë rënë nga kati i dhjetë i ndërtesës. Të lënduarit ishin në zonën ku konsumohej duhani në ...

Sonte ne “Rruga Drejt” debat per Qeverine e re

Antpress - 12.01.2017

Share this: Click to share on Twitter (Opens in new window) Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share on Google+ (Opens in new window) 1.1k SHARE SHPERNDARJE Tweet SHPËRNDAJE ...

Pasqyra që të mëson si të bëhesh e bukur

Antpress - 12.01.2017

“HiMirror”, një nga pasqyrat e para smart të bukurisë në botë, ka zbuluar prodhimin e saj të ri “Plus” sëbashku me pajisjen shoqëruese “HiSkin”, gjatë shfaqjes CES 2017 në Las Vegas.

Pushimi dimëror zgjatet edhe një javë

Antpress - 12.01.2017

Pushimi i gjysmëvjetorit do të zgjatë një javë më shumë. nxënësit në bankat shkollore do të ulen më 23 janar. Këtë masë sot e kumtoi ministri i shëndetësisë pas takimit me Komisionin për sëmundje ...

Mediat botërore: Qëndrim dhe sjellje dinjitoze e Haradinajt para Gjykatës

Antpress - 12.01.2017

Të gjitha mediat e fuqishme botërore kanë raportuar për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nga Gjykata e Apelit në Colmar të Francës.

25 vjeçari gjen vdekjen ndërsa lahej në dush

Antpress - 12.01.2017

Një 25-vjeçar në qytetin e Pogradecin ka gjetur vdekjen gjatë orëve të pasdites teksa ishte duke bërë dush. Nga të dhënat e para dyshohet se 25-vjeçari Fatjon Lepa ka vdekur si pasojë e një mase ...

Vendi ku për një orë punë paguhesh 51 euro

Antpress - 12.01.2017

Duke qenë se paraja është “forca e vetme lëvizëse” në botë, secili prej nesh do punonte ose do udhëtojnë drejt atij vendi ku puna e tij paguhet më shumë.

Alarmante, ajri sonte në Prishtinë, më i rrezikshmi ndonjëherë (Foto)

Antpress - 12.01.2017

Cilësia e ajrit nuk ka qenë asnjëherë më e keqe në kryeqytetin e Kosovës se në mbrëmjen e së enjtes. Sot është thyer rekordi i ndotjes së ajrit në Prishtinë.

Hapja solemne e zyres noteriale Noter Ermira Mehmeti/foto

Antpress - 12.01.2017

Sot ne Shkup ish deputetja e Parlamentit te Maqedonise ka hapur zyren per noteriere. Ermira Mehmeti para nje kohe te shkurter u terhoq teresisht nga politika dhe keshtuka vendosur ti perksuhtuar ...

Ky eshte fshati me i ftohte ne Bote

Antpress - 12.01.2017

Nëse keni menduar se e keni ftohtë aty ku ju gjendeni tani, atëherë vizitojeni fshatin rus Oymyakon, dhe sigurisht se do të ndërroni mendje. Me temperatura që në janar qëndronin deri në -50 gradë ...

Ja qëndrimet që morri Kryesia Qëndrore e BDI-së

Antpress - 12.01.2017

Kryesia Qëndrore e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) ka dalë me një komunikatë pas mbledhjes së sotme në Tetovë. Ja komunikata e plotë: Të vetëdijshëm për përgjegjësinë dhe rolin vendimtar të ...

Të këqijat që mund të sjellë seksi

Antpress - 12.01.2017

Megjithëse konsiderohet si një akt që sjell kënaqësi për partnerët përfshirës, seksi ka dhe të vërteta të shëmtuara për të cilat ndoshta nuk keni pasur më parë njohuri.

Pas 10 orëve seancë, kuvendi dështon TË miratojë rezolutën për haradinajn

Antpress - 11.01.2017

as më shumë se 10 orë sa ka zgjatur seanca e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë dështuar të miratojnë një rezolutë për këtë ...

Sot protesta ne Shkup kunder arestimit te Ramush Haradinaj

Antpress - 11.01.2017

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ...

Ahmeti, besim të madh te Ziadin Sela

Antpress - 11.01.2017

Bashkëpunimi mes partive opozitare në Maqedoni do të vazhdojë edhe për zgjedhjet locale apo parlamentare nëse dështon krijimin e qeverisë së re pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit.

Shpërthim në Mitrovicën veriore

Antpress - 11.01.2017

Persona të panjohur sonte kanë hedhur një mjet shpërthyes në objektin e qeverisë së Kosovës të inauguruar pak para vitit të ri në Mitrovicën e veriut, transmeton Koha.net.

Ndihme per rreth 20 familje nga Dibra ne keto dite te ftohta

Antpress - 11.01.2017

Rreth 20 familjeve dibrane u janë dorëzuar ndihma në ushqime dhe tesha këto ditë të ftohta! Ata ju falenderojnë të gjithëve që hapët zemrën dhe u solidarizuat! Bravo djelmoshave dibranë për ...

Autobusi perplaset ne shtepine e kengetares Ceca

Antpress - 11.01.2017

Mbreme rreth ores 23 nje autobus eshte perplasur ne shtepine e kengetares Serbe Ceca Razhnatoviq, Te lenduarit menjeher jane derguar ne spital, ndersa jane bere deme te konsiderueshme materiale.

U kritikua nga të gjithë për gjoksin te Rudina, reagon ashpër Anxhela Peristeri: Si nuk ma ngriti njeri..

Antpress - 11.01.2017

Dalja e Anxhela Peristerit te Rudina shkaktoi shumë debat në publik dhe ishin të shumtë ata që e kritikuan për dekoltenë e hapur të cilën e vuri re edhe Rudina sapo ajo hyri në studio.

Ja sa e pasur ishte Atifete Jahjaga (DOKUMENT)

Antpress - 11.01.2017

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në formularin e deklarimit të pasurisë gjatë vitit 2016 kishte deklaruar vetëm një veturë. Madje edhe ajo ishte e deklaruar si pronë e bashkëshortit të saj.

Skandal në spitalin shqiptar/ Kirurgu i qep kokën pacientit duke tymosur cigare

Antpress - 11.01.2017

Pirja e duhanit në ambientet spitalore është e ndaluar, por këtë radhë ai që i thyen rregullat është një kirurg. Në emisionin “Stop” në “TV Klan”, sot është publikuar një foto e cila tregon një ...

Ja si i thonë në turqisht borës, do qeshni me lot (Video)

Antpress - 11.01.2017

Ndodh që një fjalë në shqip, të ketë një tjetër kuptim në një gjuhë të huaj. Fjala bie që shumë fjalë të turpshme shqipe kanë kuptime të tjera në greqisht, apo turqisht.

Botërori me 48 skuadra, De Biasi i lumtur: Një mundësi më shumë për ekipet e vogla

Antpress - 11.01.2017

Zgjerimi i kampionatit botëror ishte një vendim që u prit mjaft mirë nga opinioni sportiv në Shqipëri. Kjo për faktin se me shtimin e kombëtareve pjesmarrëse, ndizen shpresat e kuqezinjve për të ...

Vandalët në Buenos Aires prishin statujën e Messit

Antpress - 11.01.2017

Vandalët kanë prishur statujën e Leo Messit në Buenos Aires, në natën midis së dielës e të hënës. Statuja ishte vendosur vetëm gjashtë muaj më parë, si homazh për kampionin argjentinas, por edhe për ...

Çfarë do të bëjë pas Presidencës Barack Obama? Aleanca, libri dhe përfitimet e majme!

Antpress - 11.01.2017

Barak Obama do të jap lamtumirë Presidencës, kur Donald Trump të marrë postin javën e ardhshme. Kur do të largohet Obama nga Shtëpia e Bardhë? Obama dhe familja e tij do të largohet nga Shtëpia e ...

Gjiganti francez kërkon Januzajn

Antpress - 11.01.2017

Adnan Januzaj mund të largohet nga Sunderlandi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar.

Perfundon protesta ne Shkup para ambasades Franceze

Antpress - 11.01.2017

Sapo ka perfunduar protesta per lirimin e Ramush Haradinaj. Protesta u zhvillua para ambasades Franceze ne Shkup. Te pranishem ne kete proteste ishin qytetare, politikane, profesor , artiste si dhe ...

Japonia mbyllë konzullatën e nderit në Shkup, pritet hapja e ambasadës

Antpress - 11.01.2017

Konzullata e nderit e Japonisë në Shkup nuk do të funksionojë më. Kështu bën të ditur Regjistri Qendror i Maqedonisë, ndërkaq njoftimin e jep Ministria e punëve të jashtme, Në takimin e prillit ...

Ferrari më i bukur në botë shitet për 10 milionë paundë

Antpress - 11.01.2017

Shumë mendojnë se Ferrari 56 vjeçare 250 GT California Spider është makina më e bukur në botë, pasi ka qenë nga më të kërkuarat për rreth gjysmë shekulli.

LSDM-ja: Askush të mos bëjë qeveri me OBRM-PDUKM-në

Antpress - 11.01.2017

Komiteti ekzekutiv i LSDM-së ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e saj nga ku porositin se vendi duhet të ketë një qeveri që do t’i zgjidhë problemet e vërteta të qytetarëve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Rritet numri i viktimave nga acari, ngrin nga i ftohti i pastrehu me aftësi të kufizuara

Antpress - 11.01.2017

Një person që dyshohet se ka qenë i pastrehë dhe me aftësi të kufizuara mendore ka gjetur vdekjen si pasojë e acarit, përkatësisht hipertermisë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Landovicë të ...

10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi (FOTO)

Antpress - 11.01.2017

????????????????????????????????????????????????????????? “La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi.

Programi200 me dy intervista ekskluzive ju sjell reagimin e shtetit shqiptar për platformën e partive politike ...

Antpress - 11.01.2017

# Programi200 me dy intervista ekskluzive ju sjell reagimin e shtetit shqiptar për platformën e partive politike shqiptare në Maqedoni. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe Presidenti Bujar Nishani ...

Martohet Tuna (Foto)

Antpress - 11.01.2017

Altuna Sejdiu sot pritet t’i japë fund beqarisë së saj. Këngëtarja e njohur shqiptare, Altuna Sejdiu sot do të kurorëzohet me Patrisin. Express merr vesh se edhe pak orë ajo do të lidh kurorë me ...

Këta dy vogëlushë sot janë yje të futbollit nga Kosova (FOTO)

Antpress - 11.01.2017

Taulant Xhaka ka publikuar një fotografi nga vegjëlia e tij së bashku me vëllanë, Granitin. Share this: Click to share on Twitter (Opens in new window) Click to share on Facebook (Opens in new ...

Shënohen 60 viktima nga moti i acartë në Evropë

Antpress - 11.01.2017

Temperaturat e ulëta dhe rreshjet e borës u kanë marrë jetën më shumë se 60 personave në kontinentin evropian. Kategoria e personave që janë prekur më shumë nga moti i acartë, i cili u ka marrë më ...

Vidhet posta e Maqedonisë

Antpress - 11.01.2017

Një person i panjohur, me dhunë e ka marrë qarkullimin ditor nga filiali i “Postave të Maqedonisë” në rrugën “Goce Stojçevski” në Shkup. Siç kumtoi sot MPB, vjedhja ka ndodhur në orën 12:50 pasi që ...

Ish polici rus që vrau 81 gra

Antpress - 11.01.2017

Ish polici rus Mikhail Popkov ka pranuar të jetë përgjegjës për vdekjen e 81 grave e ai tashmë vuan dënimin për 22 vrasje, transmeton Koha.net. Siç njoftojnë media botërore, ai është bërë vrasësi ...

Vetëm një budalla mund ta bëjë këtë

Antpress - 11.01.2017

Ky është momenti qesharak ku një burrë humbi ekuilibrin dhe rrëzohet nga shkallët teska ishte duke u përpjekur për të rregulluar një ambazhur i cili tundej.

Çfarë ndodh me prostitutat kur ‘dalin në pension’

Antpress - 11.01.2017

Këto portrete intime janë fiksuar në aparatin e një fotografi francez. Ai ka shpenzuar një dekadë duke dokumentuar jetën e ish-prostitutave. Fotot janë bërë në një strehë qeveritare, ku shkojnë të ...

Vidhet ora e Cristiano Ronaldos

Antpress - 11.01.2017

Një incident i shëmtuar i ka paraprirë ceremonisë së çmimeve “The Best”, që FIFA akordoi për disa personalitete të futbollit. Dhuratat e përgatitura për 6 fituesit u vodhën në “Kameha Grand Hotel” të ...

Komuna e Studeniçanit vazhdimisht punon ne pastrimin e rrugeve

Antpress - 11.01.2017

Per disa dite me radhe nuk eshte nderprere per asnje çast puna e mjeteve dhe makinerive borepastruese ne te gjitha akset per hapjen e rrugeve ne KOMUNA E STUDENICANIT tani kemi te gjitha rruget te ...

F. R. i Lëvizjes BESA pastron rrugët nga bora në Haraçinë, i bashkangjitet edhe popullata

Antpress - 11.01.2017

Sot, Forumi Rinor i Lëvizjes BESA, ku i pranishëm ka qenë edhe kryetari, Daim Luçi kanë realizuar një aksion vullnetar në Haraçinë të Shkupit, me çka i kanë pastruar rrugët nga bora dhe ngricat.

Shikoni 98 vjeçaren se si bën fitnes!

Antpress - 11.01.2017

Tao Porchon-Lynch është emri i gruas që po i afrohet 100-shes me vite, por që vazhdon të jetë tepër elastike. 98 vjeçarja është mësuese e Yogas dhe këtë gjë e performon në mënyrë perfekte.

9 “miqtë” që duhet t`i fshini nga Facebook

Antpress - 11.01.2017

Para se të kuptonit, faqja juaj e Fejsbukut do të shëndrrohet në një vend ku ju keni të bëni me njerëz që nuk bisedoni më, apo nuk i njihni më fare, prindër të mërzitshëm që i keni takuar gjatë ...

Haxhi 2017: Arabia Saudite vendos shtimin numrin e pelegrinëve këtë vit

Antpress - 11.01.2017

Në prag të finalizimit të punëve në zgjerimin e vendeve të shenjta, Arabia Saudite ka miratuar këtë javë një rritje prej 40 për qind të numrit të pelegrinëve të cilët do të mund të kryejnë haxhin ...

Shpati zyrtarisht fillon karrierën si aktor (Foto)

Antpress - 11.01.2017

Këngëtari Shpat Kasapi është i njohur për publikun për këngët e tij të suksesshme, të cilat e kanë pasuruar karrierën e tij prej këngëtari. Projektin e tij të fundit e publikoi para një muaji, këngën ...

Akulli në Antarktik po shkëputet

Antpress - 11.01.2017

Shkencëtarët britanikë kanë tërhequr vërejtjen se një pjesë e akullit të Antarktikut do të shkëputet, duke e formuar një ishull të akullit, që do të jetë njëri prej më të mëdhenjëve në botë.

Fëmijët s’kanë nevojë për antibiotikë

Antpress - 11.01.2017

Sigurisht që është e rëndësishme për higjenën që të lani vazhdimisht duart, sidomos gjatë këtyre ditëve të ftohta kur gripi është përhapur gjithandej! Problemi është që prindërit po e teprojnë me ...

Rita Ora, e ka quajtur legjendë Barack Obamën.

Antpress - 11.01.2017

Këngëtarja me prejardhje kosovare, Rita Ora, e ka quajtur legjendë Barack Obamën. Pas fjalimit lamtumirës të presidentit të SHBA-ve, Rita ka kujtuar fjalët e ëmbla që Obama ia kishte thënë në ...

Ky eshte restoranti ku denohesh po nuk hengre

Antpress - 11.01.2017

Një restorant indian në Skoci ka vendosur që të gjobisë të gjithë ata klientë që porosisin shumë dhe në përfundim nuk janë në gjendje që të përfundojnë pjatat Të gjithë ata që lënë pa ngrënë ushqim ...

Jeni të bllokuar nga dëbora dhe nuk lëvizni dot? Vjen zgjidhja ideale për ju…

Antpress - 11.01.2017

Në këto ditë të vështira, më ngrica dhe rrugë të bllokuara nga dëbora, vjen dhe zgjidhja për të gjithë ju. Pikërisht si taksi për të lëvizur mund të përdorni traktorët, të cilët janë të përshtatshëm ...

Kjo ishte droga e preferuar e Hitlerit

Antpress - 11.01.2017

Methamphetamina ishte droga e preferuar e elitës nazist. Një dozë e lartë, që tani njihet si Crystal Meth. Furnizuesi i tyre mes viteve 1939 dhe 1945 ka shitur më shumë se 200 milionë pilula.

Shkenca: Vitin e ardhshëm kompjuteri mund të lexojë mendjen njerëzore

Antpress - 11.01.2017

Përparimet e mëdha në fushën e komunikimit mes trurit dhe kompjuterit shumë shpejt do ta bëjnë komunikimin mes trurit të një personi me trurin e personit tjetër një realitet.

Këta ishin filmat më të piratuar më 2016

Antpress - 11.01.2017

Filmi “Deadpool” në vitin 2016 fitoi 780 milionë dollarë në arkat filmike. Ky fitim mund të ishte më i madhi nëse filmi nuk do të dilte ilegalisht online.

Tenton të ecë mbi akull, vdes 40 vjeçari në Fier

Antpress - 11.01.2017

Një 40 vjeçar ka humbur jetën gjatë mesditës së sotme, pasi ka tentuar që të ecte mbi rezervuarin e ngrirë. Ngjarja e rëndë është shënuar në fshatin Petovë në Fier, ndërsa mësohet se ka humbur jetën ...

Bedri Llapashtica – Marrëveshje historike apo vetëdije politike!

Antpress - 11.01.2017

Ish komandanti i luftës së vitit 2001 në Tetovë Bedri Llapashtica, ne facebook ka reaguar lidhur me platformen e perbashket te partive politike shqiptare ne Maqedoni S”do te kisha dashtë ta quaj ketë ...

Tetove:reshje TË REJA TË DËBORËS, PASTROHEN RRUGËT DHE SHTIGJET E KËMBËSORËVE

Antpress - 11.01.2017

RESHJE TË REJA TË DËBORËS, PASTROHEN RRUGËT DHE SHTIGJET E KËMBËSORËVE Sot me fillimin e reshjeve të reja të dëborës, ekipet punuese vazhduan me pastrimin e bulevardeve, unazave të qytetit si dhe ...

“Nuk dua të vdes pa e parë Kosovën siç kam dëshiruar”

Antpress - 11.01.2017

Ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, William Walker, ka thënë se ka pritur më shumë që Kosova të shkojë në drejtimin e duhur. “Kam qenë këtu në Kosovë kur është shpallur pavarësia, mirëpo ...

Ku shkojnë gjysmë miliard më shumë për kulturën

Antpress - 11.01.2017

Buxheti që i dedikohet projekteve dhe zhvillimit të kulturës për këtë vit është rritur me më shumë se 600 qind milionë krahasuar me një vit më parë. Kështu bëjnë me dije nga Ministria e Kulturës dhe ...

Deri tani 8 viktima nga moti i ftohtë në Shqipëri

Antpress - 11.01.2017

Ka shkuar në 8 numri total i personave të vdekur për shkak të motit të ftohtë që ka prekur vendin ditën e fundit. Mes viktimave është dhe një fëmijë 12 vjeç i cili u mbyt në liqenin e Kasharit që ...

Pse Donald Trump është si iPhone

Antpress - 11.01.2017

Punonjësit dhe ata që preferojnë Apple do ta urrejnë këtë krahasim, por në 10-vjetorin e iPhone ia vlen të përmendet ngjashmëria mes tij dhe Donald Trump.

Shikoni se ku ka vendosur ti kaloje pushimet dimrore aktori Tetovar Luan Bexheti/foto

Antpress - 11.01.2017

Aktori i njohur nga Tetova Luan Bexheti se bashku me bahskeshorten e tij keto dite te ftohta dimri kane vendosur qe ti kalojne jo ne nje vend te ftohte por per tu ngrohur.

Euroja mund të zhduket pas 10 vitesh

Antpress - 11.01.2017

Euro mund të mos ekzistojë pas dhjetë vitesh nëse Parisi dhe Berlini nuk arrijnë të nxisin bashkimin e monedhës së përbashkët. Parashikimi është bërë nga kandidati për president i Francës Emmanuel ...

Nora Istrefi ishte e ‘shëmtuar’ para operacioneve plastike (Foto)

Antpress - 11.01.2017

Nora Istrefi është njëra nga këngëtaret që me kalimin e viteve ka ndryshuar bukur shumë nga stili i saj deri tek pamja e saj. Këto foto të Norës tregojnë se si ka qenë ajo para operacioneve plastike.

Zbulohet një FOTO e shtëpisë së Big Brother 9

Antpress - 11.01.2017

Edicioni i 9-të i Big Brother Albania pritet të nisë gjatë muajit mars. Organizatorët janë duke e marrë me përgatitjet e fundit në lidhje me këtë event, I cili është shumë I ndjekur nga shqiptarët ...

Ja kur Maqedonia mund të ketë kryeministër shqiptar

Antpress - 11.01.2017

Sikur te shqiptarët ashtu edhe te Maqedonasit emëruesi i përbashkët është intensiteti i fortë i nacionalizmit etnik me vlera qytetare të pazhvilluara, të cilat i fshijnë ose i ulin ndasitë etnike.

Sela: Pse heshtin deputetët shqiptar të LSDM-së për platformën e shqiptarëve! (VIDEO)

Antpress - 11.01.2017

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sonte në intervistën që po zhvillohet në emisionin ClickPlus të TV21, theksoi se pse ende nuk është deklaraur partia e Zoran Zaevit në lidhje me deklaratën e ...

Autobusi urban në Tiranë rrëshqet e përplas kabinën telefonike

Antpress - 11.01.2017

Autobusi i linjës së Tiranës së Re në kryeqytet është përplasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, duke goditur një kabinë telefonike. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të 15 Katëshit në Qendër.

Ferrari më i bukur në botë shitet për 10 milionë paundë

SOT - 10.01.2017

Shumë mendojnë se Ferrari 56 vjeçare 250 GT California Spider është makina më e bukur në botë, pasi ka qenë nga më të kërkuarat për rreth gjysmë shekulli.

Hidhet granatë dore në hotelin “Sasha”, aty ku kishte qëndruar Edita Tahiri

Lajmi.net - 10.01.2017

Persona të panjohur kanë hedhur sonte granatë dore në hotelin “Sasha” në veri të Mitrovicës. Të lënduar nuk ka pasur, por vetëm dëme matriale, transmeton lajmi.net.

Edhe sot shume ftohte.Ja temperaturat

Antpress - 10.01.2017

Moti në Maqedoni sot do të jetë i ftohtë, me të reshura lokale të borës. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -18 deri -6, ndërsa ajo e ditës prej – 10 deri -3 gradë celsius.

Kujdes beni ne keto rruge

Antpress - 10.01.2017

Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet në kushte dimërore nëpër rrugë të lagështa, me mbetje të borës. Për shkak të temperaturave të ulëta vende-vende është e mundur dukuria e ngricave.

Kaos ne rruget e Shkupit nga aksidentet

Antpress - 10.01.2017

Nente aksidente komunikacioni kane ndodhur mbremjen e kaluar ne Shkup. Sipa njesise MPB, dy jane me lendime te lehta ndersa 4 jane me lendime me te renda dhe 5 askidente kane vetem deme ...

Ky mengjes me rekord temperatura nen minus, ja ku eshte me ftohte

Antpress - 10.01.2017

.Mengjesi i sotshem me bore ne Maqedoni. 8 cm ne Shkup, 12 Kumanove, 27, Diber, 28 Tetove, 68 Mavrove Me se ftohti eshte ne Mavrove ku eshte regjistruar temperatura -20, Tetove-12, Shkup -11.

Dy familje shqiptare aksidentohen në një autostradë në Austri

Antpress - 10.01.2017

Dy automjete janë përplasur midis tyre në një autostradë në Salzburg të Austrisë, ndërsa në to udhëtonin dy familje shqiptare nga Kosova. Fatmirësisht nga aksidenti i ndodhur mesditën e sotme (9 ...

Fillojnë kalkulimet për qeverinë e re të Maqedonisë, Gruevskit i duhen 10 deputetë

Antpress - 10.01.2017

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski u mandatua që të krijojë qeverinë e re të Maqedonisë. Partia e tij, OBRM-PDUKM-ja arriti që të merr 51 vende në përbërjen e re kuvendore, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Borë në Sarandë pas 15 vitesh

Antpress - 10.01.2017

Në qytetin e Sarandës ka rënë borë gjatë natës, për herë të parë pas 15 vjetësh! Qytetarët e gëzuar dhe entuziazmuar kanë mbushur rrjetet sociale me video.

Zvicra vendos: Vajzat myslimane duhet të notojnë bashkë me djem

Antpress - 10.01.2017

Zvicra ka fituar rastin gjyqësor në lidhje me edukimin e vajzave myslimane në shkollën e notit. Sipas vendimit prindërit myslimanë janë të detyruar tashmë të dërgojnë vajzat e tyre në shkollë, të ...

Era Istrefi thyen kemben nga ngricat ne rruge/ foto

Antpress - 10.01.2017

Era Istrefi ka perfunduar ne spital si pasoje e rreshjeve te medha te bores dhe ftohtit te madh. Ajo ka mare lendime serioze ne kembe pasi ka reshqitur ne akull.

Rrëshqet në akull dhe nuk arrin të hipë në makinë, nëna e filmon dhe qesh

Antpress - 10.01.2017

Skena që shikoni në video është xhiruar këto ditë dhe në të shihet një grua teksa rrëshqet në mënyrë të përsëritur në akull, duke tentuar të hipë në makinën e saj.

Plagoset një shqiptar në Gjermani, dyshohet për hakmarrje

Antpress - 10.01.2017

Një 46-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë zjarri mëngjesin e djeshëm në qytetin gjerman të Visselhövede, para një shkolle fillore. Mediat lokale raportojnë se gjendja e tij është kritike për jetën.

Kërçovë, shishja ngrin për disa sekonda (Video)

Antpress - 10.01.2017

Në një eksperiment të bërë nga disa të rinj në Kërçvoë, që e transmeton Telegrafi Maqedoni, shihet se si ngrin shishja e plastikës për disa sekonda, edhe pse gjenden brenda nëpër market.

Kuvendi i Kosovës po debaton për Ramushin: ja kush po e quan të kotë seancën

Antpress - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës sot po mban një seancë të jashtëzakonshme, ku ligjvënësit po diskutojnë për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Rrahet keq këngëtarja serbe, Ceca Raznatovic (FOTO)

Antpress - 10.01.2017

Në ballinën e gazetës serbe “ Kurir ” është vendosur fotografia e këngëtares serbe, Ceca Raznatovic, e cila shihet e rrahur keq. Gazeta thotë se Ceca është rrahur keq, mirëpo nuk tregon se si ndodhi ...

Serbia: Së shpejti me dalje në Durrës

Antpress - 10.01.2017

Së bashku me BE dhe Fondin për Ballkanin Perëndimor, po punojmë në projektin dhe dokumentacionin teknik, i cili duhet të përfundojë në mes të prillit dhe majit”, tha Mihajloviç.

Moti ekstrem shënon viktimën e tretë

Antpress - 10.01.2017

Moti ekstrem ka shënuar viktimën e tretë në Maqedoni. Një grua 83 vjeçare nga Pehçeva dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e ngrirjes. Ndërkohë reshjet e dëborës me intensitet mesatar kanë përfshirë ...

Turqi, sulmohet stacioni i policisë, vritet “terroristi”

Antpress - 10.01.2017

Një sulmues u qëllua për vdekje nga policia turke teksa u përpoq të sulmonte një stacion policie në qytetin turk Gaziantep pranë kufirit me Sirinë, raportojnë mediat turke.

Rrahje në Bogovinë të Tetovës, lëndohet një 51 vjeçar!

Antpress - 10.01.2017

SPB Tetovë parashtroi kallëzim penal kundër S.S. (63) nga fshati Bogovinë për shkak të ekzistimit të dyshimit kryesor për vepër të kryer penale “rrezikim me vegël të rrezikshme gjatë rrahjes ose ...

Nuk punon Posta e Maqedonisë, nuk kanë ngrohje

Antpress - 10.01.2017

Të punësuarit në Postën e Maqedonisë janë dërguar në pushim të detyruar pasi objektet nuk kanë ngrohje, shkruan Telegrafi Maqedoni. Të punësuarit në Postën e Maqedonisë për portalin A1on kanë thënë ...

Nga ftohti ekstrem ujku shetit ne mes qytetit te Malisheves

Antpress - 10.01.2017

Sikur të mos mjaftonin këto ditë të ftohta që e kanë prekur vendin e rrjedhimisht, problematike del të jenë edhe qenët endacak rrugëve. Por sot sipas një lexuesit të “Malishevapress” në orët e para ...

Fjalimi lamtumirës I presidentit Obama

Antpress - 10.01.2017

Presidenti amerikan në largim, Barack Obama, është në qytetin Çikago, ku ai do ta mbajë fjalimin lamtumirës, derisa mandati i tij i dytë dhe i fundit, po mbyllet.

Kostumi “high-tech” i “Njeriut Merimangë”

Antpress - 10.01.2017

Kostumi i “Njeriut Merimangë” do të jetë zilia e të gjithë superheronjve këtë verë. Studioja Marvel ka publikuar një video të re nëpër rrjetet sociale, duke u treguar fansave në detaje kostumin e ...

“Festim Halili ka angazhuar ekspertë të jashtëm për analizën e Marrëveshjes së Ohrit”

Antpress - 10.01.2017

“Me aktualizimin e temës për analizimin e Marrëveshjet së Ohrit, zv.kryeministri Festim Halili ka angazhuar ekspertë të jashtëm, të cilët e rishikojnë dhe mbikëqyrin të gjitha procedurat e prokurimit ...

Dua Lipa, ka bërë publike një pjesë të videoklipit të saj të ri

Antpress - 10.01.2017

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa, ka bërë publike një pjesë të videoklipit të saj të ri, që është në bashkëpunim me këngëtarin Sean Paul. Kënga e tyre quhet “No Lie”, kjo këngë para disa muajve ...

Kroatët kundërshtojnë në Bruksel arrestimin e Haradinajt

Antpress - 10.01.2017

Gjatë diskutimit të raporteve të posaçme për Kosovën dhe Serbinë në Komitetin e Jashtëm Euro parlamentar, përfaqësuesja e ekzekutivit evropian e injoroi këtë çështje.

10 vjet me iPhone

Antpress - 10.01.2017

9 Janari dita e revolucionit të telefonëve inteligjentë Këto ishin fjalët e Steve Jobs kur prezantoi iPhone e parë në konferencën Macworld më 9 Janar 2007.

Strasbourgu: Nxënëset myslimane duhet të marrin pjesë në orën e notit

Antpress - 10.01.2017

10 JANAR Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut e ka hedhur poshtë ankesën e një çifti mysliman në Zvicër të gjobitur për moslejimin e vajzave të tyre për të marrë pjesë në orën e notit.

Hidhet granatë dore në hotelin “Sasha”, aty ku kishte qëndruar Edita Tahiri

Antpress - 10.01.2017

Persona të panjohur kanë hedhur sonte granatë dore në hotelin “Sasha” në veri të Mitrovicës. Të lënduar nuk ka pasur, por vetëm dëme matriale, transmeton lajmi.net.

Zyratarizimi i shqipes, përmes ndryshimit të Kushtetutës

Antpress - 09.01.2017

08 JANAR Për zyrtarizmin e gjuhës shqipe dhe alfabetit të saj latin në nivel të njëjtë me gjuhën maqedonase dhe alfabetin e saj cirilik, ekspertët e kushtetueses vlerësojnë nevojiten ndryshime ...

Ja çfarë temperatuash na presin këtë javë në Maqedoni

Antpress - 09.01.2017

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shumë ftohtë me kushte për rreshje të dobëta të borës nga orët e mbrëmjes. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus 24 gradë ...

Partia maqedonase: Shqipëria dhe Kosova me platformën e përbashkët shqiptare na shpallën luftë!

Antpress - 09.01.2017

Lëvizja Popullore për Maqedoni shpreh shqetësim të thellë në të njëjtën kohë dënon ashpër përfshirjen e Shqipërisë dhe Kosovës në përfshirjen e platformës të partive politike shqiptare e cila është ...

Dridhen telefonat e BDI-së, kush është pro dhe kundër VMRO-së?

Antpress - 09.01.2017

I ftohti që ka kapluar vendin dhe ballkanin e ka pamundësuar mbledhjen e kryesisë së BDI-së për konsultim nësë do të bojkotohet Gruevski apo jo. Siç mëson portali TetovaSot kryesia e BDI-së sonte ka ...

Reagon PDSH: Nuk jemi pjesë e ”marrëveshjes së manipulimit”

Antpress - 09.01.2017

Ish-deputeti dhe anëtari i kryesisë qendrore të PDSH-së, Ernad Fejzullahu ka reaguar në lidhje me platformën e përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni.

Presidenti Thaçi flet me telefon nga SHBA: e kuptoj gjendjen e zotit Haradinaj!

Antpress - 09.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është lajmëruar nga SHBA. Pa dhënë detaje se në cilin shtet është dhe cila është agjenda e tij konkrete atje, ai ka folur në vija të përgjithshme për qëndrimin e ...

Lufta e Tretë Botërore po nis?

Antpress - 09.01.2017

Lufta e Tretë Botërore është shumë pranë. Të këtij mendimi janë qytetarët e vendeve Perëndimore, të paktën, tregon një sondazh i fundit i publikuar në mediat e huaja.

Moti i ftohtë merr viktimën e parë në Maqedoni

Antpress - 09.01.2017

Një i pastrehë 68 vjeçar është gjendur i vdekur në Komunën e Aerodromit. Për momentin informacionet se ka vdekur shkaku i temperaturave të ulëta nuk janë zyrtare, përderisa këtë nuk e vërtetojnë ...

Shtatzënat dhe të sëmurët kronik lirohen nga puna për shkak të temperaturave të ulëta

Antpress - 09.01.2017

Gjendja në Maqedoni e shkaktuar nga kushtet e motit të ligë vlerësohen si stabile me më pak rreziqe në krahasim me ditët më parë, por kjo nuk duhet të nënvlerësohet.

Ngrica edhe sot, ja temperaturat

Antpress - 09.01.2017

Moti sot në Maqedoni do të jetë shumë i ftohtë, me ngrica si dhe kushte për reshje të dobëta të dëborës në orët e mbrëmjes, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sot afati i fundit per formimin e qeverise

Antpress - 09.01.2017

Sot skadon afati kur presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov duhet t’ia ndajë mandatin kandidatit të partisë për formimin e qeverisë, përkatësisht partive që kanë fituar numër më të madh ...

Tirana nuk ka ndikim në Maqedoni

Antpress - 09.01.2017

I ftuar në Ora e Intervistës në Ora News, analisti dhe drejtuesi i emisionit “Arena” Dritan Hila, thotë se krijimi i qeverisë së re maqedonase është një proces i vështirë apo siç e quan ai një ...

Burri vret gruan, 3 fëmijët dhe vetëdigjet në shtëpi

Antpress - 09.01.2017

Mbetjet e pesë personave përfshirë tre fëmijë janë gjetur në një banesë të shkrumbuar në një zonë rurale të Oregonit Perëndimor në Shtetet e Bashkuara.

E la e dashura, ai e djeg me benzinë. 22 vjeçarja në gjendje të rëndë

Antpress - 09.01.2017

Një tjetër tentativë për vrasjen e grave. Kjo ka ndodhur në Messina të Italisë, mëngjesin e së dielës, kur një burrë ka spërkatur me benzinë ish-të dashurën në shtëpinë e saj dhe më pas i ka vendosur ...

“Ngrin” Prishtina, shpallet gjendja e jashtëzakonshme nga moti i keq, dështojnë kompanitë në zhbllokimin e rrugëve

Antpress - 09.01.2017

Autoritetet në Prishtinë kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në kryeqytetin e Kosovës për shkak të kushteve të këqija të motit. Reshjet e shumta të borës kanë bllokuar rrugët e Prishtinës, ...

Vdes aktori kosovar ‘Hasan Kungji’ (Foto)

Antpress - 09.01.2017

Hasan Gashi ka qenë aktori kosovar që për shumë vjet ka argëtuar popullin kosovar me humorin e tij. E papritmas ai ka ndërruar jetë. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur aktori Rasim Thaqi përmes një ...

Gazetarja ngrin në transmetim live, po raportonte për trafikun

Antpress - 09.01.2017

Ndonjëherë pasioni për profesionin të detyron të bësh veprime nga më ekstremet, të cilat po ti mendosh mirë dhe në një moment të dytë, ndoshta nuk do të merrje kurrë mundimin pë t’i bërë.

Lajm i fundit/Tërmet i fuqishëm në Greqi

Antpress - 09.01.2017

Një tërmet i fuqishëm me magnitude 4.5 është regjistruar pranë qytetit të Patrës pak para mesditës. Epiqendra e tij ka qenë në një thellësi të vogël prej 5 km në zonën detare, rreth 9 km nga qyteti i ...

Sefer Tahiri : Pak histori politike

Antpress - 09.01.2017

Pak histori politike Sefer Tahiri 1991- formohet qeveri teknike, në të cilën marrin pjesë ministra shqiptarë 1992- Lubço Georgievski dhe VMRO nuk deshën tu japin dy ministra PPD-së.

Ivanov ia dorëzoi Gruevskit mandatin për përbërje të qeverisë

Antpress - 09.01.2017

Presidenti Gjorge Ivanov sot ia dorëzoi mandatin për përbërje të qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevskit, kryetar i partisë politike VMRO-DPMNE, kumtoi Kabineti i presidentit të ...

Më shumë se 20 të vdekur nga i ftohti në Europë

Antpress - 09.01.2017

Më shumë se 20 persona dihet të kenë vdekur nga temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të mbretërojnë në Europë. 10-të persona kanë vdekur nga i ftohti në Poloni të dielën.

Panik në Orlando mbyllen 15 shkolla, vrasësi i policit në kërkim (Foto)

Antpress - 09.01.2017

ë paktën 15 shkolla në Orlando të Floridas janë mbyllur nga autoritetet. Kjo ka ndodhur për arsyeje të autoritetet janë vënë pas në ndjekjen e një të dyshuari për vrasjen e një polici i cili në atë ...

Modelja nga ballkoni e tregon gjoksin (Foto)

Antpress - 09.01.2017

Ajo është një prej modeleve më të mira të fundviteve ’90 dhe fillimit të atyre 2000. Heidi Klum ka treguar edhe një herë se për të kalimi i viteve nuk ndikon aspak.

Edhe nje i vdekur nga i ftohti ne Maqedoni

Antpress - 09.01.2017

Të dhënat e fundit tregojnë se moti i ligë në Maqedoni ka marrë dy jetë njerëzish në Maqedoni. Në rajonin e Maleshevës, në Cërnik të Pehçevës ka vdekur një e moshuar, e cila është gjetur në gjendje ...

Aleanca dhe BESA refuzojnë Gruevskin

Antpress - 09.01.2017

Dy partitë politike të cilat firmosën platformën e shqiptarëve, Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët menjëherë pas dhënies së mandatit për krijimin e qeverisë së re, deklaruan se nuk do të ...

Ushqen me gji fëmijën kokëposhtë

Antpress - 09.01.2017

Trendi i selfie-ve duke ushqyer me gji të vegjlit shkaktoi shumë debate, megjithatë kjo mama ka kaluar në një tjetër nivel duke përfshirë joga. Gruaja, e cila besohet të jetë nga SHBA, e njohur në ...

Daçiq: Shqiptarët në diasporë planifikojnë sulm ndaj ambasadave serbe, për shkak të arrestimit të Haradinajt

Antpress - 09.01.2017

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq, nuk ka të ndaluar me propagandën kundër shqiptarëve, pasi ka deklaruar se diaspora shqiptare planifikon të marrë nën kontroll një nga objektet e misioneve ...

Neser ne Shkup: Protesta Qytetare, Haradinaj është Kosova

Antpress - 09.01.2017

Të nderuar qytetarë, Këshilli organizativ në përbërje të artistëve, gazetarëve, studentëve, profesorëve dhe bashkëluftëtarëve të Ramush Haradinajt ju fton të merrni pjesë në protestën paqësore e cila ...

Ziadin Sela:Pltaforma nuk eshte as Bibel as Kuran, por kryesorja eshte bashkimi i shqiptarve

Antpress - 09.01.2017

Në emisionin Zig Zag nga gazetari Seladin Xhezairi ne tv Art te ftuar ishin Ziadin Sela dhe Analiste politik.Ne mes tjerash Ziadin Sela tha se kryesore nga kjo platforme eshte mbledhja dhe ulja ne ...

Shqiptaret nuk kane kerkesa ekskluzive por kerkesa te natyrshme

Antpress - 09.01.2017

Në emisionin debativ Zigzake te tv. Art ku temë qendrore ishte Platforma e përbashkët e partive politike shqiptare si pikënisje për bisadat paraprake per formimin e qeverise se Maqedonisë.Pothuajse ...