TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Everton – Man City, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 15.01.2017

Everton dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes, Everton: Joel, Baines, Williams, Funes Mori, Holgate, Coleman, Barry, Davies, Mirallas, Barkley, Lukaku.

Everton-Man City, gol i papritur (VIDEO)

Lajmi.net - 15.01.2017

Romelu Lukaku ka kaluar Evertonin në epërsi ndaj Manchester Cityt. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy ...

E tepërt, Evertoni turpëron Cityn me këtë gol (VIDEO)

Lajmi.net - 15.01.2017

Evertoni ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Manchester Cityt, për 3:0. Tom Davies Goal HD – Everton 3-0 Manchester… by ak-productions Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, ...

Premierliga “arrë e fortë” për Guardiolan, turpërohet edhe nga Evertoni (VIDEO)

Lajmi.net - 15.01.2017

Evertoni i ka dhënë leksion Manchester Cityt të Pep Guardiolas. Në kuadër të xhiros së 21-të të Premierligës, Evertoni në shtëpi ka mposhtur 4:0 Manchester Cityn, për t’ia shkaktuar humbjen e pestë ...

Everton shkatërron City-in, Koeman leksion Guardiolës (VIDEO)

Albeu.com - 15.01.2017

Everton i Ronald Koeman i ka dhënë një leksion të vërtet futbolli Guardiolës , duke i dhënë 4 shuplaka të forta Në "Godisson Park". Lukaku hapi serinë e golave në minutën e 34-të pas një shthurje të ...

VIDEO/Evertoni turpëroi dhe shkatërroi Cityn

Lajm - 15.01.2017

Tashmë titulli kampion mund të konsiderohet një mirazh për Mançester Sitin dhe zbarkimi i Pep Guardiolës në Angli duket dështim. Sot Siti përballej me një Everton inferior dhe në teori pa ndonjë ...

Këtë fotografi të Guardiolas, nuk do të donte ta shikonte asnjë tifoz i futbollit

Lajmi.net - 15.01.2017

Pep Guardiola ka pësuar njërën nga humbjet më të thella në karrierën e tij. Spanjolli me skuadrën e tij, Manchester City, janë mposhtur 4:0 nga Evertoni në udhëtim në kuadër të xhiros së 21-të.

Pësoi humbje të turpshme, Guardiola vendos rekord

Albeu.com - 15.01.2017

Pep Guardiola nuk e kishte menduar kurrë se kur do të merrte drejtimin e City-it do të pësonte një humbje 4-0 ndaj Evertonit. Strategu spanjoll në fakt ka vendosur rekord negativ pasi më parë vetëm ...

Guardiola flet pas humbjes turpëruese nga Evertoni

Lajmi.net - 15.01.2017

Pep Guardiola ka folur pas humbjes 4:0 nga Evertoni në Premierligë. Spanjolli ka thënë se skuadra e tij ka krijuar mjaft raste, por nuk ia doli të gjente rrjetën.

Terry “provokon” Cityn pas humbjes nga Evertoni (VIDEO)

Lajmi.net - 15.01.2017

Manchester City pësoi humbje të thellë 4:0 nga Evertoni në Premierligë. Kjo humbje i ka shkuar përshtati shumë skuadrës së Chelsea. Këtë e dëshmon edhe “provokimi” i John Terryt në rrjetet sociale, ...

Ja si e komenton Guardiola humbjen turpëruese nga Evertoni

Albeu.com - 15.01.2017

Pep Guardiola ka thënë se Manchester City ka kapacitete të bëjë më shumë, pas humbjes turpëruese nga Everton Manchester City është mposhtur 4:0 nga Evertoni, humbje kjo e dhimbshme për Pep ...

Formacionet zyrtare, Everton – Manchester City

Telegrafi - 15.01.2017

Manchester City do të ketë një udhëtim të vështirë pasi do të përballet me Evertonin. Skuadra e Pep Guardiolës kërkon fitore pas triumfit të Chelseat për të mbetur në luftë për titullin e kampionit.

Formacionet zyrtare: Everton – City

Koha.net - 15.01.2017

Në Goodison Park sot Evrtoni e pret Manchester Cityn e Pep Guardiolas. Në takimin që fillon në ora 14:30, formacionet zyrtare janë këto: Everton: Joel, Baines, Williams, Funes Mori, Holgate, Coleman, ...

Lukaku shënon, Evertoni në epërsi ndaj Cityt (Video)

Telegrafi - 15.01.2017

Romelu Lukaku ka arritur të shënoi golin e parë në ndeshjen Everton – Manchester City. Sulmuesi belg arriti të shënoi në minutën e 34-të të ndeshjes. Lukaku u shërbye mirë nga bashkëkombësi i tij ...

Evertoni me epërsi të dyfishtë ndaj Cityt (Video)

Telegrafi - 15.01.2017

Mirallas ka shënuar golin e dytë për Everotnin në takim ndaj Manchester Cityt. Goli erdhi në fillim të pjesës së dytë, në minutën e 47-të. Tan City gjendet në një pozitë shumë të pafavorshme duke ...

Evertoni turpëron Cityn

Koha.net - 15.01.2017

Evertoni ka mposhtur 4 me 0 Manchester Cityn duke e bllokuar në pozitën e pestë në Premier Ligë. Romelu Lukaku shënoi golin e parë në turpërimin e “Qytetarëve” të Pep Guardiolas.

Everton i jep leksion Cityt (Video)

Telegrafi - 15.01.2017

Everton e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 4-0. Skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman ka arritur ta marr një fitore të madhe ndaj asaj të Pep Guardiolas në ndeshjen e javës së 21-të të Ligës ...

Everton shkatërron Manchester City-n me “poker” golash, skuadra e Guardiolës rrezikon “Championsin”

BalkanWeb - 15.01.2017

Sot Everton ka bërë për ujë të ftohtë Manchester City-n e Guardiolës duke i shkaktuar një disfatë të thellë 4-0. Skuadra e “citizens” nuk iu ka besuar syve pasi që padiskutim ishin pregatitur për ...

Everton 4-0 Man City, notat e lojtarëve (Foto)

Telegrafi - 15.01.2017

Everton e ka shkatërruar Manchester Cityn, duke e mposhtur me rezultat të thellë 4-0. Skuadra nga qyteti i Liverpoolit ka marrë një fitore të madhe në ndeshjen e javës së 21-të të Ligës Premier ndaj ...

Evertoni turpëron Man. City dhe Guardiolën

SuperSport - 15.01.2017

Man.City pësoi humbjen më të thellë në këtë sezon në Premier League pasi u mund 4-0 nga Evertoni në transfertë. Liverpuli rezultoi sërish një qytet i “mallkuar” për citizens që ashtu si ndaj “The ...

Formacionet zyrtare: Everton – City

Tetova Sot - 15.01.2017

Në Goodison Park sot Evertoni e pret Manchester Cityn e Pep Guardiolas. Në takimin që fillon në ora 14:30, formacionet zyrtare janë këto: Everton: Joel, Baines, Williams, Funes Mori, Holgate, ...

​Everton shënon sërish ndaj Cityt (Video)

Tetova Sot - 15.01.2017

Everton ka dyfishuar epërsinë ndaj Manchester Cityt, me golin e anësorit belg, Kevin Mirallas. Kevin Mirallas Goal HD – Everton 2-0 Manchester… by ...

Evertoni shënon sërish (Video)

Tetova Sot - 15.01.2017

Evertoni ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Manchester Cityt. Për 3:0 shënoi 18 vjeçaro Tom Davies. Ai realizoi në minutën e 79’të, duke shokuar kështu ...

Premier League/ Evertoni i jep leksion Mançester Sitit

Gazeta Tema - 15.01.2017

Evertoni ka marrë një fitore spektakolare në fushën e saj kundër skuadrës së Manchester City të cilët humbën me rezultatin e thellë 4-0. Një humbje e rëndë dhe turpëruese për skuadrën e Pep ...

Evertoni mposht 4:0 Manchester Cityn e Pep Guardiolas (VIDEO)

Tetova Sot - 15.01.2017

Ish trajnerit të Barcelonës e Bayern Munichut, Pep Guardiolas, nuk po i ecën mirë në Premierligë. Në xhiron e 21’të, skuadra e spanjollit është turpëruar nga Evertoni, duke pësuar humbje 4:0, që ...

Reagon Guardiola pas deklasimit nga Evertoni

VeqSport - 15.01.2017

Pep Guardiola u shpreh tejet i pakënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij në disfatën 4-0 ndaj Evertonit. ''Ne krijuam disa raste në pjesën e parë, por nuk realizuam asnjë gol, kurse ata në rastin e ...

VIDEO/Evertoni turpëroi dhe shkatërroi Cityn

Alb Portali - 15.01.2017

Tashmë titulli kampion mund të konsiderohet një mirazh për Mançester Sitin dhe zbarkimi i Pep Guardiolës në Angli duket dështim. Loading... Sot Siti përballej me një Everton inferior dhe në teori pa ...

Everton shkatërron Manchester Cityn

Vision Plus - 15.01.2017

Manchester City dhe Guardiola janë turpëruar në javën e 21 te kampionatit anglez, pasi u mundën 4 me 0 në fushën e Everton. Një ndeshje e përkuar nga vendasit në Gudison Park teksa gjunjëzuan një nga ...

FOTOT/ Dëshpërimi i Pep Guardiolës pas humbjes turpëruese ndaj Evertonit

Gazeta Tema - 15.01.2017

Pep Guardiola e ka përjetuar keq humbjen turpëruese që skuadra e tij Manchester City, mori ditën e sotme përballë ekipit të Evertonit. City humbi me rezultatin e thellë 4-0 ne transferte, duke bërë ...

Dështim i bujshëm i Sitit të Guardiolës ndaj Evertonit

Durres Lajm - 15.01.2017

Projekti i Pep Guardiolës te Mançester Siti vazhdon të shfaqë probleme të mëdha. Ekipi i ndërtuar për t’u treguar anglezëve futbollin e bukur, ka regjistruar sot një dështim të bujshëm në fushën e ...

Futbollistët më të shtrenjtë që ka shitur United (FOTO)

Albeu.com - 14.01.2017

Morgan Schneiderlin është bërë lojtari i katër më i shtrenjtë i shitur nga djajtë e kuq pas transferimit prej 20 milion paund te skuadra e Evertonit. Edhe pse arriti në "Old Trafford" si një blerje e ...

Schneiderlin: Ja pse erdha te Evertoni

VeqSport - 14.01.2017

Morgan Scheniderlin ka zbuluar arsyejet se pse u transferua te skuadra e Evertonit. ''Kjo skuadër ka shpresa të mëdha dhe kjo është arsyeja kryesore se pse kam ardhur këtu'' ''Ata dëshirojnë të ...

Evertoni zyrtarizon Schneiderlinin

Koha.net - 12.01.2017

Evertoni ka kompletuar transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, Morgan Schneiderlin. Mesfushori ka kaluar te Evertoni për 20 milionë funte dhe ka nënshkruar kontratë katër vjet e gjysmë.

Zyrtare: Jose Mourinho largon një lojtar (Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

Morgan Schneiderlin është larguar nga Manchester United për t’u transferuar te ...

Schneiderlin: Erdha te një klub me histori të madhe

Telegrafi - 12.01.2017

Morgan Schneiderlin ka folur për herë të parë si futbollist i Evertonit. Mesfushori francez është transferuar nga Manchester United te Evertoni për një shifër prej 22 milionë funtesh.

Everton në merkato, blen Schneiderlin

Top Channel - 11.01.2017

Morgan Schneiderlin do të luajë pjesën e mbetur të sezonit tek Everton. Klubi nga Liverpuli arriti akordin me Manchester United për blerjen e kartonit të futbollistit në merkaton e janarit për një ...

Schneiderlin kalon te Everton

SuperSport - 11.01.2017

Mbyllet pas një viti e gjysmë aventura te Man. United për Morgan Schneiderlin. Mesfushori francez i cili zbarkoi në 2015 në “old trafford” kur në stol ishte Louis Van Gaal kishte dështuar të bindte ...

“Adios” United, arrihet marrëveshja me skuadrën e njohur të Premierligës (FOTO)

Lajmi.net - 10.01.2017

Manchester United ka arritur marrëveshje me Evertonin, për transferimin e mesfushorit Morgan Schneiderlin në ‘Goodison Park’. The Telegraph shkruan se Manchester United ka vendosur të pranoi ofertën ...

Arrihet marrëveshja për çmimin e Schneiderlin, mesfushori largohet nga Unitedi

Telegrafi - 10.01.2017

Evertoni dhe Manchester Unitedi kanë arritur marrëveshje për çmimin e Morgan Schneiderlin – raportojnë mediat britanike. Mesfushori defensiv nënshkroi për Djajtë e Kuq para 18 muajsh nga ...

Schneiderlin tek Everton punë e kryer

Koha.net - 10.01.2017

Manchester United është pajtuar që të shesë Morgan Schneiderlinin tek Evertoni për 25 milionë euro, raporton BBC. Përfaqësuesi i Francës ishte transferuar në Old Trafford nga Louis van Gaal në korrik ...

​Mourinho e konfirmon, ky futbollist do të largohet nga Unitedi

Gazeta Express - 10.01.2017

Jose Mourinho e ka konfirmuar se Morgan Schneiderlin do të largohet nga Manchester ...

Everton e City të etur për Wilshere

Zhurnal - 09.01.2017

Dy klubet angleze, Everton dhe Manchester City janë te etur për Jack Wilshere. Mediat britanike shkruajnë se Everton dhe ‘Qytetarët’ janë të interesuara për ish-futbollistin e Arsenalit.