TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dy transferimet e para të trajnerit të Real Madrid vijnë nga Serie A, këta janë emrat

Portalb - 17.06.2018

Trajneri i ri i Real Madridit, Julen Lopetegui ka filluar të mendojë për ndërtimin e skuadrës së tij. Presidenti Florentino Perez po përgatitet të ndërhyjë në treg për transferimin e dy lojtarëve, të ...

Lopetegui mes emocioneve: Dita më pikëlluse pas vdekjes së nënës sime, por jam edhe peresoni më i lumtur në botë

Lajm - 17.06.2018

Julen Lopetegui është prezantuar si trajner i ri i Realit. “Faleminderit Realit për besimin e dhënë. E di ku kam ardhur dhe cka pritet nga unë. Kam kualitet për të udhëhequr këtë ekip”, tha ...

Zbulohet ylli i Realit që nuk e la Conten të bëhet trajner i madrilienëve

Lajmi.net - 17.06.2018

. Sergio Ramos ka ndikur në zgjedhjen e trajnerit të ri të Real Madridit. Sipas “El Pais”, Ramos ka qenë kundër Antonio Contes, përcjellë “Lajmi.net”.

Dy transferimet e para të trajnerit të Real Madrid vijnë nga Serie A, këta janë emrat

Lajmi.net - 17.06.2018

Trajneri i ri i Real Madridit, Julen Lopetegui ka filluar të mendojë për ndërtimin e skuadrës së tij. Presidenti Florentino Perez po përgatitet të ndërhyjë në treg për transferimin e dy lojtarëve, të ...

Bale vazhdon me Real Madridin falë shkathtësive gjuhësore të Lopeteguit

Gazeta Express - 17.06.2018

Gareth Bale ka shprehur gatishmëri për të qëndruar në Real Madrid edhe sezonin e ardhshëm, për shkak se trajneri i ri i “Los Blancos”, Julen Lopetegui, është njohës i mirë i gjuhës angleze, sipas ...

Sergio Ramos bllokoi Conte-n

Mapo - 17.06.2018

Pas largimit të beftë të Zinedine Zidane, mes emrave më të përfolur për të zënë vendin e francezit në stolin e lënë bosht tek Reali i Madridit ishte edhe ai i Antonio Contes.

Hierro e pranon çfarë bëri Ronaldo kundër Spanjës

Lajmi.net - 16.06.2018

Fernando Hierro ka pranuar se Cristiano Ronaldo e bëri dallimin në ndeshjen ndaj Portugalisë, e mbyllur në barazim 3:3. Selektori i Spanjës, Fernando Hierro ka pranuar se Cristiano Ronaldo e bëri ...

Het-trik nga Ronaldo, ja çfarë ka bërë Lopetegui

Lajmi.net - 16.06.2018

Julen Lopetegui, i shkarkuar nga posti i selektorit të Spanjës, do t'i gëzohet het-trikut nga Cristiano Ronaldo. Cristiano Ronaldo me het-trikun e tij ia mohoi fitoren Spanjës ndaj Portugalisë në ...

Hierro: Jemi si familje, nuk do ta ndërroja asnjë lojtar me Cristianon

Zhurnal - 16.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Ronaldo: Barazimi rezultat i drejtë, Hierro: Me një si Cristiano asgjë nuk është e sigurtë

SuperSport - 16.06.2018

Me 3 golëshin e realizuar ndaj Spanjës, Cristiano Ronaldo jo vetëm që i dha një pikë Portugalisë por hodhi kandidaturën për kryegolashënuesin e Botërorit ndërsa u zgjodh edhe lojtari më i mirë i ...

Pas shkarkimit të Lopoteguit, Pique evitoi përleshjen mes Ramosit dhe zyrtarit të federatës spanjolle

Telegrafi - 15.06.2018

Julen Lopotegui është shkarkuar një ditë para fillimit të kampionatit botëror prej postit të kombëtares spanjolle. Mbrojtësi Gerard Pique raportohet se ka ndërhyrë për të evituar një përleshje mes ...

Hierro: Jemi si familje, nuk do ta ndërroja asnjë lojtar me Cristianon

Telegrafi - 15.06.2018

Përzgjedhësi i Spanjës, Fernando Hierro, ka përgëzuar lojtarët e tij për paraqitjen teksa mori përgjegjësinë mbi vete për largimin e Diego Costas si momentin që përcaktoi rënien e lojës së ekipit të ...

Portugali-Spanjë, sfida më e fortë në grupe

ABC News - 15.06.2018

Portugalia dhe Spanja luajnë sot ndeshjen më të fortë të fazës së grupeve në Botëror. Skuadra spanjolle jepet favorite, por është e tronditur pas skandalit me trajnerin.

Ramos largohet i nevrikosur nga konferenca për shtyp: Më duket sikur jemi në funeral

Durres Lajm - 15.06.2018

Largimi i Lopetegit nga stoli i Spanjës ka sjellë ndryshim të moralit në ekip dhe gjithashtu reagime të shumta. Në konferencën sot ka patur nje heshtje të madhe dhe Serxhio Ramos nuk e ka kapërdire ...

Kur Lopetegui nuk e pëlqente Bale

Java News - 15.06.2018

Dikur, Julen Lopetegui, trajneri i ri i Real Madridit, kishte thënë se Gareth Bale nuk jep asnjëherë 100% në fushë dhe se me të trajner, ai nuk do të kishte luajtur asnjëherë.

U nda nga Spanja, u prezantua te Reali

Antpress - 15.06.2018

Julen Lopetegui, trajneri që u shkarkua me bujë nga drejtimi i Spanjës 24 orë përpara nisjes së Botërorit, u prezantua sot si trajneri i ri i Realit të Madridit.

Shkarkohet Lopetegui një ditë para startit të Botërorit, Spanja e zëvendëson me Hierron

SOT - 14.06.2018

Spanja pësoi një tronditje të thellë dje, pasi ndryshoi stafin teknik kur duheshin dhe 24 orë nga starti i kampionatit botëror. gjithçka nisi dy ditë më parë kur trajneri Julen Lopetegui nënshkroi me ...

‘Hakmarrje’ ndaj Spanjës, Lopetegui prezantohet që sot te Real Madrid

SOT - 14.06.2018

Është zyrtare, Real Madridi do të prezantojë këtë pasdite, në orën 19:00, Julen Lopetegui si trajner i ri. Do të jetë dhoma e nderit e “Bernabéu” dhe klubi i bardhë dëshiron të bëjë një prezantim të ...

Një ditë para fillimit të Botërorit, Spanja shkarkon Lopeteguin

Idividi - 14.06.2018

Soçi, 13 qershor 2018 (MIA) - Një ditë para se të fillojë kampionati botëror në Rusi, Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin, i cili dje nënshkroi kontratë me Real Madridin.

Santos optimist: Mund ta mposhtim Spanjën

Lajmi.net - 14.06.2018

Trajneri i ekipit luzitan të Portugalisë ka paralajmëruar Spanjën se do ta kenë shumë të vështirë përballë Portugalisë. Spanja do të përballet me ekipin e Portugalisë të premten në orën 20:00 ndeshje ...

Premtimi i Hierros për ekipin e Spanjës në “Botërorin 2018”

Lajmi.net - 14.06.2018

. “Kemi ardhur në Rusi për të zhvilluar një Botëror të madh dhe objektivi nuk ndryshon pavarsisht gjithçkaje”, ishin këto fjalët e para të Fernando Hierros, ish mbrojtësit legjendar të Realit të ...

Low i shokuar me shkarkimin e Lopetegui nga Spanja

Portalb - 14.06.2018

Joachim Low është befasuar me shkarkimin e Julen Lopetegui nga Kombëtarja e Spanjës, një ditë para fillimit të Botërorit. Ai tha që një gjë e tillë është shumë e pazakontë, përcjell Lajmi.net.

Hierro: Respekt për Portugalinë, na presin tri finale

Lajmi.net - 14.06.2018

Fernado Hierro konfirmon atë që tha në konferencën e prezantimit si trajneri i ri i Spanjës. Ndaj Portugalisë La Roja do të ketë shumë pak ndryshime për të mos thënë aspak.

Lopetegui përlotet në prezantimin te Reali

SOT - 14.06.2018

Kur kanë kaluar 24 orë nga shkarkimi i stolit të Spanjës, për shkak të arritjes së marrëveshjes së fshehtë me Real Madridin, Julen Lopetegui është prezantuar te Los Blancos, duke zënë vendin e ...

Low i shokuar me shkarkimin e Lopetegui nga Spanja

Lajmi.net - 14.06.2018

"Unë nuk e di se çfarë ndodh pas skenave te federata spanjolle, por kjo është diçka e pazakontë", u hspreh fillimisht ai. Joachim Low është befasuar me shkarkimin e Julen Lopetegui nga Kombëtarja e ...

Ajax ua tregon skuadrave të interesuara çmimet e De Ligt dhe De Jong

Zhurnal - 14.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Mbappe: Griezmann është shefi i ekipit kombëtar

Zhurnal - 14.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Trajneri i ri i Real Madridit shpërthen në lot gjatë prezantimit

Lajmi.net - 14.06.2018

. 24 orë pas shkarkimit nga Spanja, për shkak të arritjes së marrëveshjes së fshehtë me Real Madridin, Julen Lopetegui është prezantuar te Los Blancos, duke zënë vendin e Zinedine Zidane.

Real Madrid e emëroi Lopetegin trajner të ri

Idividi - 14.06.2018

Madrid, 12 qershor 2018 (MIA) - Trajneri i kombëtares spanjolle Hulen Lopetegi është trajner i ri i Real Madridit. "Të bardhët" publikuan kumtesë për emërimin e tij, duke theksuar se marrëveshja do ...

Zanetti: Presioni mbi Messin për të fituar Kupën e Botës është më i madh se kurrë

Zhurnal - 14.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Ramos flet për trajnerin e ri të Spanjës

Lajmi.net - 14.06.2018

Sergio Ramos beson se Fernando Hierro është personi i duhur për të drejtuar Spanjën në Kupën e Botës në Rusi. Spanja ka shkarkuar trajnerin Julen Lopetegui një ditë para fillimit të Kupës së Botës, ...

Perez prezanton trajnerin e ri të Realit, flet edhe për vendimin që shkaktoi skandal te Spanja

Lajmi.net - 14.06.2018

Florentino Perez është paraqitur në konferencë për shtyp për të bërë prezantimin trajnerit të ri të Real Madridit, Julen Lopetegui. Lopetegui do të jetë trajner i ri i Real Madridit, ku do të ...

“Një lojtar si ai nuk do të luante kurrë në ekipin tim”

Lajmi.net - 14.06.2018

Kanë qenë ditë të çuditshme dhe të mbushura me shpallje dramatike. Julen Lopetegui është konfirmuar si trajneri i ardhshëm i Real Madrid, vetëm për t’u shkarkuar nga Spanja një ditë më pas.

U nda nga Spanja, u prezantua te Reali

Ina - 14.06.2018

Julen Lopetegui, trajneri që u shkarkua me bujë nga drejtimi i Spanjës 24 orë përpara nisjes së Botërorit, u prezantua sot si trajneri i ri i Realit të Madridit.

“Më duket sikur jemi në funeral”, Ramos largohet i nevrikosur nga konferenca për shtyp

SOT - 14.06.2018

Sergio Ramos është i vendosur të lërë pas kaosin e krijuar gjatë 24 orëve të fundit pas shkarkimit të trajnerit Julen Lopetegui.Lopetegui kishte zhvilluar bisedime me Real Madridin pas shpinës të ...

Perez sulmon drejtuesit e Federatës Spanjolle

SOT - 14.06.2018

Lopetegui u prezantua sot si trajneri i ri i Realit të Madridit, pas largimit mes polemikave nga kombëtarja spanjolle, vetëm 1 ditë para startit të Botërorit.

Lopetegui: Jam i trishtuar, shpresoj që Spanja ta fitojë Kampionatin Botëror

Telegrafi - 14.06.2018

Trajneri i ri i Real Madridit, Julen Lopetegui, ka ateruar në Barajas të enjten në magjes pas largimit nga Kombëtarja e Spanjës. Ai foli shumë pak, por pritet që të flas më shumë në Santiago Bernabeu.

Ramos kërkon largimin nga konferenca për shtyp: Sikur jam në funeral…

Mapo - 14.06.2018

Shkarkimi i Lopeteguit nga drejtimi i Spanjës ka ndikuar ndjeshëm në moralin e ambientit përreth te “furia e kuqe” dhe kjo është mëse e ...

A e konfirmoi Lopetegui qëndrimin e Cristiano Ronaldos?

Gazeta Express - 14.06.2018

​“Cristiano është lojtari që e dua gjithmonë në anën time dhe pa asnjë dyshim, më i miri i botës është në Real Madrid”, u përgjigj Lopetegui në pyetjen si cili është më i mirë, Leo Messi apo ...

Xavi mbështet shkarkimin e Lopeteguit

Telegrafi - 14.06.2018

Legjenda e Barcelonës dhe Spanj ës, Xavi, ka mbështetur vendimin e federatës për shkarkimin e trajnerit Julen Lopetegui. Xavi ka marr detyrën e analistit duke thënë se presidenti “ka bërë mirë dhe ...

Reagimi i Ramos për shkarkimin e Lopeteguit, shokët e skuadrës lënë vetëm mbrojtësin

BalkanWeb - 14.06.2018

Një befasi e madhe u lajmërua dje nga kombëtarja e Spanjës e cila shkarkoi trajnerin Lopetegui 2 ditë para Botërorit. Vendim ky i cili erdhi si pasojë e kontratës së firmosur me Real Madrid dhe që u ...

Hierro:Është e pamundur të ndryshojmë, respekt për Portugalinë

SuperSport - 14.06.2018

Fernado Hierro konfirmon atë që tha në konferencën e prezantimit si trajneri i ri i Spanjës. Ndaj Portugalisë La Roja do të ketë shumë pak ndryshime për të mos thënë aspak.

“Më duket sikur jemi në funeral”, Sergio Ramos largohet i nevrikosur nga konferenca për shtyp

BalkanWeb - 14.06.2018

Nuk ishte e qetë konferenca për shtyp e pasdites në kombëtaren e Spanjës, 1 ditë para se të luajnë ndeshjen e parë të Botërorit kundër Portugalisë. Ashtu siç pritej, Sergio Ramosit dhe trajnerit ...

Lopetegui prezantohet te Reali me lot në sy: Shkarkimi nga Spanja ishte ndër momentet më të vështira në jetën time

Telegrafi - 14.06.2018

Kampioni aktual i Evropës, Real Madrid ka prezantuar trajnerin e ri Julen Lopetegui. Trajneri spanjoll është prezantuar tek Real Madridi vetëm 24 orë pas shkarkimit nga Kombëtarja e Spanjës.

Hierro: Kemi respekt për Portugalinë, por besoj te futbollistët që drejtoj

Telegrafi - 14.06.2018

Spanja dhe Portugalia do ta luajnë ndeshjen e parë mes vete në kuadër të Grupit B. Shorti deshi që dy skuadrat favorite të përballen me njëra tjetrën në xhiron e parë të grupit.

Lopetegui prezantohet te Reali: Dje ishte dita më e hidhur e jetës time, sot më e bukura

BalkanWeb - 14.06.2018

Është prezantuar sonte në mbrëmje trajneri i ri i Real Madrid, Julien Lopetegui, i cili dje u shkarkua nga Spanja. Fjalët e para të teknikut ishin: “Falënderoj presidentin e Real Madrid për besimin ...

Santos: Spanja është favorite për ta fituar Kupën e Botës, por edhe ata kanë pika të dobëta

Telegrafi - 14.06.2018

Ndeshja kryesore e ditës së shtunë në Kampionatin Botëror, Rusia 2018 do të jetë mes Spanjës dhe Portugalisë. Ish-kampionët e Botës, Spanja ndodhet në një krizë pasi vetëm dy ditë më parë shkarkuan ...

Perez mohon pabesinë ndaj kombëtares së Spanjës

Telegrafi - 14.06.2018

Real Madridi me anë të presidentit Florentino Perez thotë se klubi nuk është treguar i pabesë ndaj kombëtars spanjolle. Real Madridi knofirmoi nëshkrimin me Lopeteguin një ditë para fillimit të ...

Perez prezanton Lopeteguin dhe sulmon Spanjën: Duan të dëmtojnë imazhin e Realit të Madridit

SuperSport - 14.06.2018

Vetëm 2 ditë pasi Reali i Madridit e zyrtarizoi si trajnerin e ri të skuadrës për 3 sezonet e ardhshme, dhe vetëm 1 ditë pasi Spanja e shkarkoi nga detyra si trajneri i kombëtares, Julen Lopetegui u ...

Shkarkimi i Lopetegui, ja reagimi i Joachim Low

VeqSport - 14.06.2018

Trajneri i Gjermanisë Joachim Low është befasuar nga kaosi që ka përfshirë rivalët e Kupës së Botës, Spanjën, pas shkarkimit të trajnerit Julen Lopetegui vetëm një ditë përpara se të fillojë ...

Prezantohet Hierro: Spanjollëve u them të kenë besim, do zhvillojmë një Botëror të madh

Durres Lajm - 14.06.2018

“Kemi ardhur në Rusi për të zhvilluar një Botëror të madh dhe objektivi nuk ndryshon pavarsisht gjithçkaje”, ishin këto fjalët e para të Fernando Hierros, ish mbrojtësit legjendar të Realit të ...

Perez: Lopetegui, largo pesë yje prej Realit

Java News - 14.06.2018

Perezi e urdhëron Lopeteguin t’i largojë pesë yje prej Realit.Julen Lopetegui, trajneri aktual i Spanjës, nënshkroi një kontratë trevjeçare me Real Madridin, i cili do të jetë pasardhës i Zinedine ...

Lopetegui prezantohet sot te Real Madrid

Java News - 14.06.2018

Është zyrtare, Real Madridi do të prezantojë këtë pasdite, në orën 19:00, Julen Lopetegui si trajner i ri. Do të jetë dhoma e nderit e “Bernabéu” dhe klubi i bardhë dëshiron të bëjë një prezantim të ...

Trajneri i ri i Real Madrid shprehët i trishtuar

VeqSport - 14.06.2018

Trajneri i ri i Real Madridit, Julen Lopetegui, ka ateruar në Barajas të enjten në mëngjes pas largimit nga Kombëtarja e Spanjës. Ai foli shumë pak, por pritet që të flas më shumë në Santiago ...

Perez prezanton Lopeteguin dhe sulmon Spanjën: Duan të dëmtojnë imazhin e Realit të Madridit

Gazeta Tema - 14.06.2018

Vetëm 2 ditë pasi Reali i Madridit e zyrtarizoi si trajnerin e ri të skuadrës për 3 sezonet e ardhshme, dhe vetëm 1 ditë pasi Spanja e shkarkoi nga detyra si trajneri i kombëtares, Julen Lopetegui u ...

Zyrtare; Real Madridi e prezanton sonte trajnerin Lopetegui

Tetova Sot - 14.06.2018

Është zyrtare, Real Madridi do të prezantojë këtë pasdite, në orën 19:00, Julen Lopetegui si trajner i ri. Do të jetë dhoma e nderit e “Bernabéu” dhe klubi i bardhë dëshiron të bëjë një prezantim të ...

Santos paralajmëron Spanjën

Tetova Sot - 14.06.2018

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka paralajmëruar Spanjën se në Rusi, nuk ia kanë frikën asnjë kundërshtari. Spanja dhe Portugalia do të përballen të premten nga ora 20:00, sfida e parë në ...

Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri pas kalimit të Lopetegu tek Reali

SOT - 13.06.2018

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri.Spanjollët do të ketë trajner në ...

Trajneri i kombëtares spanjolle shkarkohet një ditë para Kampionatit Botëror

SOT - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të jetë më trajneri i Spanjës. Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales ka shkarkuar teknikun dhe për vendimin e tij ka dhënë një arsye.

Përmbysje tek Spanja, emërohet brenda pak orësh trajneri i ri

LajmiFundit - 13.06.2018

Kombetarja e Spanjes i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri.

Shkarkimi i Lopeteguit nga Spanja, flet tranjeri gjerman: Ishte surprizë që patjetër që do ketë pasoja

SOT - 13.06.2018

Shkarkimi i Julein Lopeteguit nga Spanja 1 ditë para fillimit të Botërorit ka lënë të befasuar trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low. Ky i fundit në intervistën e zakonshme të pasdites nga grumbullimi ...

Zyrtare/ Reali i Madridit konfirmon trajnerin e ri, është Lopetegui

SOT - 13.06.2018

Julen Lopetegui është trajneri i ri i Realit të Madridit. Lajmi është zyrtar dhe konfirmohet nga vetë klubi “Los Blancos” në faqen zyrtare. Duhet thënë se ishte një emër i papritur për të marrë ...

Rebelohen futbollistët e Spanjës, kundër shkarkimit të Lopeteguit

LajmiFundit - 13.06.2018

Spanja ka mbetur pa trajner, një ditë para fillimit të Botërorit. Trajneri Julen Lopetegui u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës, vetëm një ditë para startit të Kampionatit Botëror për shkak se ...

Një arsye më shumë, për të qenë me Spanjën në këtë Botëror

SOT - 13.06.2018

Kombëtarja e Spanjës është tronditur, pasi Federata vendosi që të shkarkonte trajnerin Lopetegui një ditë para nisjes së Botërorit. Në vend të tij është emëruar Fernando Hierro.

Fernando Hierro, trajner i ri i Spanjës

Alsat - 13.06.2018

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Zhulen Lopetegi u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës ...

ZYRTARE: Spanja gjen selektorin e ri

Lajmi.net - 13.06.2018

. Spanja ka gjetur përzgjedhësin e ri të përfaqësueses. Në Botërorin që do të mbahet në Rusi, Spanja do të drejtohet nga Fernando Hierro. Ish-mbrojtësi i Real Madridit zëvendëson Lopeteguin që ...

E pa dëgjuar më parë, Spanja shkarkon trajnerin një ditë para Botërorit

LajmiFundit - 13.06.2018

Tërmet në futbollin spanjoll, dy ditë para debutimit të Spanjës në Kupën e Botës, që starton nesër, Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur që të shkarkojë Julen Lopetegui pasi trajneri i ...

Vardy befasohet me shkarkimin e Lopeteguit nga Spanja

Lajmi.net - 13.06.2018

. Sulmuesi i Anglisë, Jamie Vardy ka pranuar se mbeti i befasuar me vendimin e Spanjës për shkarkimin e selektorit Julen Lopetegui. “Është e çuditshme, nuk di çfarë të them”, ka thënë Vardy.

Deklarata interesante e përzgjedhësit të Spanjës pas emërimit një ditë para Botërorit

Lajmi.net - 13.06.2018

"Kisha tre mundësi, ta refuzoja këtë detyrë, të largohesha, ose të isha i pranishëm në organikë. Zgjodha këtë të tretën, pasi nuk mund të braktisja lojtarët dhe federatën.

Spanja e shkarkon Lopeteguin pas lajmit për marrëveshje me Real Madridin?

Lajmi.net - 13.06.2018

Problem i papritur në Kombëtaren e Spanjës. Kombëtarja e Spanjës ka hyrë në kaos. Njoftimi nga Real Madrid për angazhimin e Julen Lopetegui si trajner i ardhshëm ka krijuar polemika në Federatën e ...

Lopetegui me përforcimin e ëndrrave në Real Madrid

Lajmi.net - 13.06.2018

David De Gea mund të kërkojë transferimin në Real Madrid, pas ardhjes së trajnerit të ri, Julen Lopetegui. Man Utd ka një arsye më shumë të frikësohet për largimin e portierit David de Gea.

Tronditja më e madhe në botëror: Seleksionuesi i Spanjës shkarkohet një ditë para botërorit

Lajm - 13.06.2018

Do të jetë Fernando Heirro trajneri i ri që do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës. Pas shkarkimit të Lopeteguit, presidentin i Federatës Spanjolle të Futbollit, i ka besuar stoli, ish-kapitenit, ...

Lopetegui rrezikon shkarkimin, ja çfarë ka bërë Ramos

Lajmi.net - 13.06.2018

Ekipi i Spanjës ka reaguar pas lajmit se selektori Julen Lopetegui mund të shkarkohet nga detyra. Kombëtarja e Spanjës ka hyrë në kaos. Njoftimi nga Real Madrid për angazhimin e Julen Lopetegui si ...

Spanja e shkarkoi nga posti i selektorit, ja çfarë ka vendosur Lopetegui

Lajmi.net - 13.06.2018

. Julen Lopetegui u shkarkua sot nga posti i selektorit të Spanjës. Trajneri i ri i Real Madridit nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës në Kampionatin botëror në Rusi.

Një ditë para nisjes së Botërorit, ndodh e pamendueshmja për skuadrën pretendente për të fituar

LajmiFundit - 13.06.2018

Një ditë para nisjes së Botërorit, Federata spanjolle e futbollit ka vendosur sot te shkarkoje trajnerin Julien Lopetegui. Kjo levizje vjen vetem nje dite pasi ai nenshkroi marreveshjen me Realin e ...

ZYRTARE: Spanja shkarkon Lopeteguin

Lajmi.net - 13.06.2018

Spanja ka shkarkuar selektorin Julien Lopetegui. Julien Lopetegui është shkarkuar nga posti i selektorit të Spanjës. Presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, Luis Rubiales, pritej të ishte në ...

Largoi Lopeteguin, Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri

Ina - 13.06.2018

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri.

Spanja shkarkon trajnerin Zhulien Lopetegi

Alsat - 13.06.2018

Kombëtarja e Spanjës, një ditë para fillimit të Botërorit në Spanjë, shkarkon trajnerin Zhulien Lopetegi. Në këtë kohë, opsioni i dyshes Hierro-Celades së bashku, për të marrë përgjegjësinë e ...

Spanja shkarkon Lopeteguin, ja çfarë ka bërë Ramos

Lajmi.net - 13.06.2018

Julen Lopetegui u largua nga detyra si selektor i Spanjës, pas lajmit për angazhim si trajner i ri në Real Madrid pas Kampionatit botëror 2018. Sergio Ramos ka reaguar pas shkarkimit të selektorit ...

Spanja emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Julen Lopetegui

SOT - 13.06.2018

Federata Spanjolle e Futbollit shkarkoi ditën e sotme trajnerin Julen Lopetegui, për arsye se nuk kishte lajmëruar për emërimin e tij si trajner i Realit të Madridit, me të cilin ka arritur një akord ...

Julen Lopetegui, trajner i ri i Real Madridit

Portalb - 13.06.2018

Menaxhmenti i Real Madridit ka emëruar seleksionuesin e tanishëm të Spanjës, Julen Lopetegui (51) si trajner të ri të klubit mbretëror, raporton Anadolu Agency (AA).

Spanja shkarkoi trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

Portalb - 13.06.2018

Trajneri i kombëtares së Spanjës në futboll, Julen Lopetegui, është shkarkuar një ditë para fillimit të Kampionatit Botëror në Rusi, raporton Anadolu Agency (AA).

Perezi e urdhëron Lopeteguin t’i largojë pesë yje prej Realit

Zhurnal - 13.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Spanja shkarkon menaxherin në prag të Kupës së Botës

Evropaelire - 13.06.2018

Spanja e shkarkoi trajnerin e kombëtares së saj në futboll, Julen Lopetegui, pasi ky i fundit u emërua menaxher i Real Madridit. Vendimi i Spanjës vjen dy ditë para ndeshjes së saj me Portugalinë në ...

Kapiteni Sergio Ramos reagon pas shkarkimit të tranjerit Lopetegu

SOT - 13.06.2018

Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopetelui dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij. Mëngjesin e sotëm, mediat spanjolle raportuan se ...

Lopetegui kthehet në shtëpi: Jam i trishtuar, por shpresoj që Spanja të fitojë Botërorin

SOT - 13.06.2018

Julen Lopetegui u largua pasditen e së mërkurës nga grumbullimi i Spanjës në Rusi, pasi gjatë paradites Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit (RFEF) e shkarkoi nga posti i trajnerit për ...

Vajza e përzgjedhësit të ri të Spanjës, “çmend” mediat iberike

Lajmi.net - 13.06.2018

Mesa duket, tifozët e kanë të qartë, për kë do bëjnë tifo këtë Botëror… Fernando Hierro u zyrtarizua vetëm një ditë para fillimit të Botërorit në Rusi, si trajner i ri i Spanjës, pas shkarkimit të ...

Hierro do të udhëheq Spanjën në Botëror

Portalb - 13.06.2018

Fernando Hierro do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses spanjolle në Botëror, i cili nesër fillon në Rusi, ka njoftuar Federata Spanjolle e Futbollit, raporton Anadolu Agency (AA).

Zyrtare/ Shkarkimi i Lopeteguit 1 ditë para Botërorit, Spanja zgjedh trajnerin e ri

BalkanWeb - 13.06.2018

Federata Spanjolle e Futbollit nuk ka vonuar shumë për emëruar trajnerin e ri pas shkarkimit të Lopeteguit sot në mëngjes. Tekniku që do të drejtojë “La Rohan” në Botërorin e “Rusi 2018” do të jetë ...

Largoi Lopeteguin, Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri

Mapo - 13.06.2018

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri.

Zëvendëson Lopeteguin, Fernando Hierro, trajner i Spanjës në Botëror

SuperSport - 13.06.2018

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julien Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e ...

U shkarkua 1 ditë para Botërorit, prapaskenat mes federatës, lojtarëve dhe Lopeteguit te Spanja

Mapo - 13.06.2018

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me ...

Lopetegui në konferencë të jashtëzakonshme, mund të shkarkohet pasi u bë trajner i Realit në kohë jo të duhur

Gazeta Express - 13.06.2018

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është shumë e pasigurt, vetëm një ditë para fillimit të Kupës së Botës në ...

Trajneri i ri i Real Madrid flet për Cristiano Ronaldon. A do qëndrojë Ronaldo pas kësaj deklarate

BalkanWeb - 13.06.2018

U hodhën shumë kandidatura dhe u përfol për shumë emra por në mënyrë të befasishme Real Madrid ka zgjedhur Lopetegun në krye të pankinës së ‘Los Blancos.

Zyrtare: Spanja e shkarkon trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

Gazeta Express - 13.06.2018

Spanja e ka shkarkuar trajnerin Julen Lopeteguin nga posti i trajnerit një ditë para fillimit të Kupës së Botës Rusia ...

Lojtarët e Spanjës po bëjnë gjithçka për ta mbajtur Lopeteguin

Gazeta Express - 13.06.2018

Kur kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillim të konferencës së jashtëzakonshme për media të trajnerit të Spanjës, Julen Lopeteguin, e ardhmja e tij ende duket e ...

Kaos te Spanja! Lojtarët bllokuan konferencën, u munduan të ndalonin shkarkimin e Lopeteguit

Mapo - 13.06.2018

Përfaqësuesja spanjolle është përfshirë nga kaosi vetëm një ditë para fillimit të Rusi 2018 me përplasje të ndezura mes drejtuesve të Federatës dhe lojtarëve rreth shkarkimit të Julen ...

Zyrtare: Shkarkohet Lopetegui, Spanja pa trajner një ditë para Botërorit

Mapo - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që dëgjohej si thashetheme që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis ...

Spanja në krizë, shkarkohet trajneri 1 ditë para fillimit të Botërorit

ABC News - 13.06.2018

Tërmet në futbollin spanjoll. Vetëm një ditë para fillit të kampionait botëror Rusi 2018, Spanja ka lajmëruar shkarkimin e trajnerit Julien Lopetegui.

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

Gazeta Express - 13.06.2018

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjës për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në ...

Zyrtare: Hierro përzgjedhës i ri i Spanjës

Koha.net - 13.06.2018

Pak orë pas shkarkimit të Julen Lopetegui, Spanja ka gjetur përzgjedhësin e ri të përfaqësueses. Në Botërorin që do të mbahet në Rusi, Spanja do të drejtohet nga Fernando Hierro.

Lopetegui pritet të shkarkohet nga Spanja, një ditë para Botërorit

Koha.net - 13.06.2018

Përfaqësuesja e Spanjës ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media në të cilën pritet të bëhet e ditur shkarkimi i trajnerit Julen Lopetegui, dy ditë para se spanjollët të nisin kampanjën ...

Reali i kushton shtrenjtë Lopeteguit, Spanja e shkarkon para Botërorit

SuperSport - 13.06.2018

Vendimi i Julen Lopeteguit për të nënshkruar me Realin e Madridit dhe për më tepër për ta publikuar këtë para fillimit të Botërorit, i ka kushtuar shtrenjtë.

Një ditë para Kampionatit Botëror, shkarkohet trajneri i kombëtares spanjolle

BalkanWeb - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të jetë më trajneri i Spanjës. Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales ka shkarkuar teknikun dhe për vendimin e tij ka dhënë një arsye.

Spanja shkarkon trajnerin

Koha.net - 13.06.2018

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i përzgjedhësit të Spanjës pasi u emërua trajner i Real Madridit të martën. Lopetegui u zyrtarizua si pasardhës i Zinedine Zidanet.

Tërmet te Kombëtarja e Spanjës, federata dëshiron ta largojë menjëherë Lopeteguin pas marrëveshjes me Real Madridin

Telegrafi - 13.06.2018

Tash e disa orë situata në Kombëtaren e Spanjës nuk është e mirë dhe kjo vetëm disa orë para ndeshjes hapëse të tyre në Kampionatin Botëror. Trajneri është zyrtarizuar te Real Madrid, edhe pse Julien ...

Befasuese, Spanja shkarkon trainerin e kombëtares një ditë para fillimit të “Rusi 2018”

RTSH - 13.06.2018

Botërori ende nuk ka nisur, por tanimë është njohur edhe viktima e parë e tij. Spanja ka shkarkuar trajnerin Lopetegi, vetëm një ditë pasi Reali i Madridit pati bërë të ditur se do të ishte ai ...

Perezi e urdhëron Lopeteguin t’i largojë pesë yje prej Realit

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui, trajneri aktual i Spanjës, nënshkroi një kontratë trevjeçare me Real Madridin, i cili do të jetë pasardhës i Zinedine Zidanet. Natyrisht, zgjedhja e papritur për një trajner të ri ...

Zyrtare: Një ditë para fillimit të botërorit, Spanja shkarkon Lopeteguin

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui më nuk është trajner i kombëtares spanjolle. Një ditë para se të startojë kampionati botëror në Rusi, Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin që nënshkroi ditën e ...

Dy emra për zëvendësues të Lopeteguit, Hierro dhe Celades mund ta marrin drejtimin e ‘Furisë së Kuq’

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui më nuk është trajner i kombëtares spanjolle dhe ai shkarkohet një ditë para se të startojë kampionati botëror në Rusi. Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin që ...

Federata spanjolle shkarkon trajnerin Lopetegi vetëm një ditë para Botërorit

InfoSport - 13.06.2018

Federata spanjolle e futbollit nuk do të udhëhiqet nga seleksionuesi Julen Lopetegi në Kampionatin Botëror në Rusi, pasi federata vendosi që të shkarkojë atë vetëm një ditë para nisjes së këtij ...

Portugalisë nuk i interesojnë problemet e Spanjës

Koha.net - 13.06.2018

Portugalia duhet të fokusohet në vetvete dhe mos të dekoncentrohet nga çështjet e ekipeve tjera, ka thënë mesfushori Bernardo Silva, para gazetarëve në qendrën stërvitëse të skuadrës të mërkurën.

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi.

Vardy habitet me shkarkimin e Lopeteguit

Koha.net - 13.06.2018

Sulmuesi i Anglisë, Jamie Vardy është befasuar me zhvillimet në kampin e Spanjës një ditë para se të fillojë Botërori, por nuk dyshon se kjo do të ketë ndikim në stilin e lojës së spanjollëve.

U shkarkua 1 ditë para Botërorit, prapaskenat mes federatës, lojtarëve dhe Lopeteguit te Spanja

BalkanWeb - 13.06.2018

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me ...

Një arsye më shumë për të qenë tifozë të Spanjës

Mapo - 13.06.2018

Fernando Hierro ka pak orë që është emëruar trajneri i Spanjës, pas atij shkarkimi me bujë të Julen Lopeteguit. Por, në internet koha ka qenë mëse e bollshme që të rrëmohet mes familjes së trajnerit ...

Spanja ia kurseu dy milionë euro Realit me shkarkimin e Lopeteguit

Telegrafi - 13.06.2018

Real Madrid nuk do të duhet të paguajë dy milionë euro të klauzolës së Julen Lopeteguit. Ky i fundit kishte arritur marrëveshje gjatë ditës së djeshme me madrilenët, e cila gjë shkaktoi edhe ...

Mendoi se shpëtoi me largimin e Zidan, Bale do e ketë ‘pisk’ edhe me Lopeteguin

BalkanWeb - 13.06.2018

Garreth Bale, futbollisti i Real Madrid, menjëherë pas fitimit të “Champions League” ku ai ishte protagonisti absolut deklaroi se do të shikonte pozicionin e tij në klub pasi futbolliti e ka humbur ...

Ja “patatet e nxehta” të Lopetegui si trajner i Real Madridit, kë do të heqë

BalkanWeb - 13.06.2018

Julen Lopetegui është i zgjedhuri i Florentino Perez për të marrë kontrollin e Real Madridit pas dorëheqjes së Zinedine Zidane, pak ditë pas pushtimit të titullit të 13-të të Ligës së Kampionëve në ...

E shkarkuan 1 ditë para Botërorit, Lopetegui i trishtuar për largimin nga Spanja

BalkanWeb - 13.06.2018

Julien Lopetegiu u shkarkua sot befasisht nga federata spanjolle e futbollit kur kanë mbetur edhe 2 ditë nga ndeshja e parë e “La Roha-s” në Botëror. Ky vendim erdhi si pasojë e kontratës që trajneri ...

Lopetegui: Jam shumë i trishtuar, shpresoj të fitojmë Botërorin

SuperSport - 13.06.2018

Pasditen e kësaj të mërkure Julen Lopetegui u largua nga vendgrumbullimi i Spanjës në Krasnodar të Rusisë, duke iu drejtuar aeroportit për të udhëtuar drejt Madridit.

Flet për herë të parë trajneri i ri i Spanjës: Nuk i thoja dot “JO”

Mapo - 13.06.2018

Fernando Hierro doli në një konferencë për shtyp pasditen e së mërkurës për të shpjeguar arsyet pse pranoi drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të papritur të Julen Lopeteguit.

Shkarkimi i Lopeteguit nga Spanja, flet Low: Ishte surprizë e madhe, patjetër që do ketë pasoja

BalkanWeb - 13.06.2018

Shkarkimi i Julein Lopeteguit nga Spanja 1 ditë para fillimit të Botërorit ka lënë të befasuar trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low. Ky i fundit në intervistën e zakonshme të pasdites nga grumbullimi ...

Low i shokuar nga shkarkimi i Lopeteguit

Telegrafi - 13.06.2018

Vendimi i kombëtares së Spanjës për të shkarkuar Julen Lopeteguin një ditë para fillimit të Kampionatit Botëror, nuk ka befasuar vetëm adhuruesit e futbollit.

Ramos pas dramës me Lopeteguin: Spanja është e bashkuar

Telegrafi - 13.06.2018

Shkarkimi i Julen Lopeteguit nuk ka prekur unitetin e skuadrës së Spanjës, thotë kapiteni Sergio Ramos. Lopetegui ishte larguar nga pozita e përzgjedhësit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u konfirmua ...

Hierro flet si trajner i Spanjës: Nuk ka kohë për fjalë, besoj se do të fitojmë Kupën e Botës

BalkanWeb - 13.06.2018

Zyrtarizimi i marrëveshjes me Real Madrid të martën i kushtoi shumë Julien Lopetegui-t, i cili sot u shkarkua nga presidenti i federatës spanjolle pasi e cilësoi ‘tradhti’ veprimin e trajnerit.

Hierro: Nuk kemi kohë për diskutime, duhet të shkojmë përpara

Telegrafi - 13.06.2018

Trajneri i ri i kombëtares së Spanjës, Fernando Hierro, thotë se nuk ka kohë që ekipi i tij të pendohet ose të diskutojë për ish trajnerin, Julen Lopetegui.

Prezantohet Hierro: Spanjollëve u them të kenë besim, do zhvillojmë një Botëror të madh

SuperSport - 13.06.2018

“Kemi ardhur në Rusi për të zhvilluar një Botëror të madh dhe objektivi nuk ndryshon pavarsisht gjithçkaje” , ishin këto fjalët e para të Fernando Hierros, ish mbrojtësit legjendar të Realit të ...

Analizë: Të pamposhtur dhe gjithnjë të uritur për gola – a ka gabuar Spanja me shkarkimin e Lopeteguit?

Telegrafi - 13.06.2018

Spanja ka shkarkuar në mënyrë sensacionale përzgjedhësin Julen Lopetegui. Koha është të hedhim një shikim për numrat prapa kohës së tij në krye të kombëtares së Spanjës.

Vardy i Anglisë: Punë e Spanjës, por i çuditshëm shkarkimi i Lopeteguit

Java News - 13.06.2018

Sulmuesi i Anglisë, Jamie Vardy është befasuar me zhvillimet në kampin e Spanjës një ditë para se të fillojë Botërori, por nuk dyshon se kjo do të ketë ndikim në stilin e lojës së spanjollëve.

Tensione në ekipin spanjoll, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para botërorit

Java News - 13.06.2018

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se ...

Zyrtare/ Spanja shkarkon trajnerin e kombëtares një ditë para Botërorit

Java News - 13.06.2018

Vetëm pak minuta më parë është bërë publik fakti se Federata spanjolle ka shkarkuar nga detyra e trajnerit të kombëtares Julen Lopetegui. Lajmi u zyrtarizua nga Presidenti i Federatës së Spanjës, ...

Përfaqësuesja e Portugalisë: Aq na bën për problemet e Spanjës

Java News - 13.06.2018

Portugalia duhet të fokusohet në vetvete dhe mos të dekoncentrohet nga çështjet e ekipeve tjera, ka thënë mesfushori Bernardo Silva, para gazetarëve në qendrën stërvitëse të skuadrës të mërkurën.

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës

Tetova Sot - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi.

Zyrtare: Spanja e shkarkon trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

Tetova Sot - 13.06.2018

Spanja e ka shkarkuar Julen Lopeteguin nga posti i trajnerit një ditë para fillimit të Kupës së Botës Rusia 2018. Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i trajnerit të Spanjës, vetëm një ditë pasi ...

Shkarkimi i Lopeteguit, Low: Ishte surprizë e madhe, Spanja do ketë pasoja!

Java News - 13.06.2018

Shkarkimi i Julein Lopeteguit nga Spanja 1 ditë para fillimit të Botërorit ka lënë të befasuar trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low. Ky i fundit në intervistën e zakonshme të pasdites nga grumbullimi ...

Shkarkimi i Lopeteguit, 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës

Java News - 13.06.2018

Spanja shkarkoi trajnerin Julien Lopetegui, 1 ditë para startit të Botërorit, pasi drejtuesit e Federatës së Futbollit u ndjenë të tradhtuar nga tekniku, i cili ditën e djeshme u zyrtarizua si ...

Shokohet Spanja, Federata shkarkon trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

Gazeta Tema - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që përflitej si thashethem që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis ...

Lojtarët e Spanjës po bëjnë gjithçka për ta mbajtur Lopeteguin

Tetova Sot - 13.06.2018

Kur kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillim të konferencës së jashtëzakonshme për media të trajnerit të Spanjës, Julen Lopeteguin, e ardhmja e tij ende duket e pazgjidhur.

Spanja shkarkoi trajnerin, por ja çfarë bëri Ramos disa minuta më parë

VeqSport - 13.06.2018

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i trajnerit dhe Spanja do të jetë pa trajner 24 orë para startit në Kupën e Botës. Shkarkimi i tij erdhi pasi Real Madridi njoftoi dje se Lopetegui do ta ...

Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para fillimit të Botërorit

Durres Lajm - 13.06.2018

Tashmë është zyrtare. Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit. Ky vendim u mor nga drejtuesit e Federatës Spanjolle, pas zyrtarizmit si ...

Prapaskenat e shkarkimit të trajnerit spanjoll, lojtarët i kërkuan Presidentit…

Java News - 13.06.2018

Trajneri Julen Lopetegui u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës, vetëm 1 ditë para startit të Botërorit për shkak të firmosje së tij me Realin. Drejtuesi e Federatës spanjolle e cilësuan si një fyerje ...

Ndryshon gjithçka, ish mbrojtësi i njohur merr drejtimin e Spanjës

VeqSport - 13.06.2018

Ish-mbrojtësi Fernando Hierro do të menaxhojë Spanjën në Kupën e Botës, pas shkarkimit shokues të Julen Lopetegui.Fernando Hierro, siç raportohet nga Federata Spanjolle e Futbollit, do të paraqitet ...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

Tetova Sot - 13.06.2018

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjës për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në Rusi. Ish-legjenda e Spanjës dhe Real Madridit Hierro do ta drejtojë ekipin kombëtar gjatë Botërorit që ...

Tronditet Spanja, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

Gazeta Tema - 13.06.2018

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se ...

Zëvendëson Lopeteguin, Fernando Hierro, trajner i Spanjës në Botëror

Gazeta Tema - 13.06.2018

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julien Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e ...

FOTOT: Një arsye më shumë, për të qenë me Spanjën në këtë Botëror

Gazeta Tema - 13.06.2018

Kombëtarja e Spanjës është tronditur, pasi Federata vendosi që të shkarkonte trajnerin Lopetegui një ditë para nisjes së Botërorit. Në vend të tij është emëruar Fernando Hierro.

DETAJET: Lojtarët bllokuan konferencën, u munduan të ndalonin shkarkimin e Lopeteguit

Gazeta Tema - 13.06.2018

Kombetarja spanjolle ndodhet ne koas pas shkarkikit te fundit qe drejtuesit e Federates Spanjolle ben duke shkarkuar nga detyra nje dite perpara nisjes se Boterorit trajnerin Julen Lopetegui.

Spanja nuk humbet kohë, zgjedh trajnerin e ri të kombëtares

Java News - 13.06.2018

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës ...

U emërua të martën, u shkarkua të mërkurën, prezantohet të enjten?

Tetova Sot - 13.06.2018

Julen Lopetegui u emërua trajner i Real Madridit dje, ndërkaq sot Federata e Futbollit të Spanjës e shkarkoi nga posti i selektorit të kombëtares, një ditë para se të nisë Kampionati Botëror.

Tronditet Spanja, Federata mund të shkarkojë trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

Bota.al - 13.06.2018

E ardhmja e Julen Lopetegui si trajner i Spanjës është në fije të perit. Ngjarjet janë duke ndodhur me një ritëm të rrezikshëm që nga goditje e orës 5 pasdite të ditës së djeshme, kur u bë e ditur se ...

Largoi Lopeteguin, Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri

Antpress - 13.06.2018

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri.

Lopetegui kthehet në shtëpi: Jam i trishtuar, por shpresoj që Spanja të fitojë Botërorin

Antpress - 13.06.2018

“Jam shumë i trishtuar, por kemi një skuadër të mrekullueshme dhe shpresoj që të fitojmë Botërorin”, tha Lopetegui për mediat spanjolle që po e prisnin në aeroportin e Krasnodarit, nga ku do të niset ...

E paprecedentë, Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para Botërorit

Antpress - 13.06.2018

Në konferencën për shtyp të paradites së sotme, zyrtarët e Federatës Spanjolle të Futbollit shprehën zhgënjimin e tyre në lidhje me sjelljen e Lopeteguit, që vetëm pak ditë më parë kishte rinovuar ...

Brezi i artë i Spanjës ka shansin e fundit, disa yje luajnë Botërorin e fundit

SOT - 12.06.2018

Spanja është një nga favoritet për të fituar Kupën e Botës “Rusi-2018”, duke qenë një skuadër me shumë kualitet dhe natyrisht një nga rivalët e vështirë për ekipet e tjera pretendente.

Real Madridi zgjedh trajnerin e ri, ja kush është pasuesi i Zidane

LajmiFundit - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të ...

Zyrtare: Reali zgjedh pasuesin e Zidane

Portalb - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të ...

Kontratë 3-vjeçare, Real Madridi gjen zëvendësuesin e Zidane

LajmiFundit - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur trajnerin e ri që do të zëvendësojë funksionin e lënë bosh nga Zinedine Zidane. Me një komunikatë për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë ...

Zyrtare/ Real Madrid emëron trajnerin e ri, ja kush e zëvendëson Zidan

SOT - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur sot zëvendësuesin e Zinedin Zidan i cili para pak ditësh befasoi duke dhënë dorëheqjen nga Reali i Madridit.Vendin e francezit do të marrë Julien Lopetegiu, i cili aktualisht ...

Zyrtare: Julen Lopetegui, trajner i ri i Real Madridit

Lajm - 12.06.2018

Gazeta prestigjioze në Spanjë, As, njofton se seleksionuesi i Spanjës, Lopetegui është zyrtarizuar si trajner i ri i Real Madridit. Ai do të marrë drejtimin e kampionit të Europës pas përfundimit të ...

ZYRTARE: Real Madridi nënshkruan me trajnerin e njohur

Lajmi.net - 12.06.2018

. Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të ...

Lopetegi, trajner i ri i Real Madridit

Alsat - 12.06.2018

Zhulien Lopetegi është tekniku i cili do të drejtojë Real Madridin për tre sezonet e ardhshme, duke kërkuar të vazhdojë në të njëjtën linjë të sukseseve që ishte edhe Zidan.

Zbulohet transferimi i parë i Lopetegui te Reali

Lajmi.net - 12.06.2018

Reali ka bërë gati 45 milionë euro për lojtarin. Real Madridi është pranë transferimit të parë pas zyrtarizimit të trajnerit Julen Lopetegui. Sipas “AS”, Reali është afër akordit me super-talentin e ...

Reali fillon një epokë të re, zgjedh pasuesin e Zidane

Mapo - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të ...

Zyrtare: Lopetegui trajner i ri i Real Madridit

Koha.net - 12.06.2018

Real Madridi ka zyrtarizuar Julen Lopeteguin si trajner të ri të klubit. Spanjolli do të marrë drejtimin e klubit mbretëror pas përfundimit të Kampionatit Botëror pasi tani është përzgjedhës i ...

Kush është trajneri i ri i Real Madridit

Gazeta Express - 12.06.2018

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Ai pritet që të jetë trajner i Real Madridit pas përfundimit ...

Zyrtare: Julen Lopetegui do ta drejtojë Real Madridin

Telegrafi - 12.06.2018

Julen Lopetegui do të jetë trajner i ri i Real Madridit – thuhet në një njoftim zyrtar të klubit spanjoll. Përzgjedhësi i Spanjës do ta marrë drejtimin e Los Blancos pas përfundimit të Kampionatit ...

Zyrtare/ Real Madrid emëron trajnerin e ri, ja kush e zëvendëson Zinedin Zidan

BalkanWeb - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur sot zëvendësuesin e Zinedin Zidan i cili para pak ditësh befasoi duke dhënë dorëheqjen nga Reali i Madridit. Vendin e francezit do të marrë Julien Lopetegiu, i cili aktualisht ...

Trajneri i ri i Realit e kishte quajtur Messin “lojtarin më të mirë në histori të futbollit”

Gazeta Express - 12.06.2018

Real Madridi ka zyrtarizuar sot trajnerin e Kombëtares se Spanjës Julen Lopetegui si trajner të ri, të cilën detyrë ai do ta merr në Real menjëherë pas ...

Merr fund dilema, Reali zgjedh trajnerin e ri

SuperSport - 12.06.2018

Ka marrë fund dilema e Realit të Madridit për të gjetur pasuesin e Zinedine Zidanes, i cili dha dorëheqjen pak ditë pas triumfit për herë të tretë radhazi në Champions League.

Asgjë serioze, Pique gati për Portugalinë, rikthehet edhe Carvajal

SuperSport - 12.06.2018

Asgjë serioze për Gerard Pique. Mbrojtësi i Barcelonës i cili një ditë më parë u largua përpara kohe nga stërvitja për shkak të një goditjeje që mori në gju, është stërvitur normalisht këtë të martë ...

Lopetegi në krye të Realit, zbulon përforcimin e tij të parë te “mbretërit”

InfoSport - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, skuadra kampione e Europës ka njoftuar se Julen Lopetegi do të marrë detyrën e trajnerit të ...

Zyrtare/ Real Madrid zgjedh pasuesin e Zinedine Zidane

Java News - 12.06.2018

Real Madrid ka zgjedhur zëvendësuesin e Zinedine Zidane. Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të ...

Zyrtare: Ky është trajneri i ri i Realit

Tetova Sot - 12.06.2018

Është emëruar zyrtarisht trajneri i Real Madridit Real Madrid ka lajmëruar se ka emëruar menaxherin e tij më të ri Julen Lopetegui. Trajneri do ta marrë drejtimin e Los Blancos pas Botërorit.

Zyrtare: Julen Lopetegui emërohet trajneri i ri i Realit të Madridit

Gazeta Tema - 12.06.2018

Reali i Madridit ka gjetur trajnerin që do të zëvëndësojë Zinedine Zidane. Përmes një komunikate për shtyp klubi madrilen ka theksuar se tekniku i ardhshëm i skuadrës do të jetë Julen Lopetegui.

Trajneri i ri i Realit e kishte quajtur Messin “lojtarin më të mirë në histori të futbollit”

Tetova Sot - 12.06.2018

Real Madridi ka zyrtarizuar sot trajnerin e Kombëtares se Spanjës Julen Lopetegui si trajner të ri, të cilën detyrë ai do ta merr në Real menjëherë pas Botërorit E për këtë emërim si duket nuk do të ...

Kush është trajneri i ri i Real Madridit

Tetova Sot - 12.06.2018

Julen Lopetegui Argote është një ish futbollist spanjoll që ka luajtur si portier dhe për momentin është trajner i Kombëtares se Spanjës. Ai pritet që të jetë trajner i Real Madridit pas përfundimit ...

Zyrtare: Reali zgjedh pasuesin e Zidane

Antpress - 12.06.2018

Me anë të një komunikate të shkurtër për shtyp, klubi kampion i Evropës ka njoftuar se Julen Lopetegui do të marrë detyrën e trajnerit të skuadrës madrilene.

Spanja merr lajmin e keq pak ditë para botërorit

LajmiFundit - 11.06.2018

Katër ditë nga debutimi i Spanjës në Botëror, trajneri i La Rojas Julen Lopetegui ka marrë një lajm të keq. Qëndërmbrojtësi Gerard Pique është larguar përpara kohe nga stërvitja e kësaj të hëne në ...

Gjenerata ‘e artë’ spanjolle, luan Botërorin e fundit

SuperSport - 11.06.2018

Botërori “Rusi 2018” mund të jetë stacioni i fundit në skenën prestigjioze për gjeneratën e artë të lojtarëve që militojnë në radhët e Kombëtares Spanjolle të Futbollit.

Spanja në hall, pas Carvajal humbet edhe Pique për Portugalinë

SuperSport - 11.06.2018

4 ditë nga debutimi i Spanjës në Botëror, trajneri i La Rojas Julen Lopetegui ka marrë një lajm të keq. Qëndërmbrojtësi Gerard Pique është larguar përpara kohe nga stërvitja e kësaj të hëne në ...