TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Muftinia e Kumanovës organizoi një iftar me hoxhallarët e bashkëpunëtorët

Zhurnal - 11.07.2015

Kumanovë, 11 korrik- Dje, Muftinia e Kumanovës shtroi një iftar për të gjithë hoxhallarët e studentët dhe mutevelitë që janë të angazhuar gjatë Ramazanit.

Bujar Qamili shtron iftar për besimtarët myslimanë: Këtë kënaqësi nuk e përjetoj askund tjetër, besimi në Zot dhe ...

SOT - 11.07.2015

Mjeshtri i madh i muzikës popullore qytetare, Bujar Qamili, nuk e ka tradhtuar traditën e vendosur prej vitesh, duke shtruar një iftar për besimtarët myslimanë.

Muftinia e Kumanovës organizoi një iftar me hoxhallarët e bashkëpunëtorët

Botasot - 11.07.2015

Dje, Muftinia e Kumanovës shtroi një iftar për të gjithë hoxhallarët e studentët dhe mutevelitë që janë të angazhuar gjatë Ramazanit. Në këtë iftar të muftinisë po ashtu morën pjesë edhe struktura të ...

Iftar me fëmijët jetimë

Republika - 11.07.2015

Nata e mbrëmshme e Ramazanit do të dallohet për shumëçka prej netëve tjera të këtij muaji të agjërimit. “Kalliri i mirësisë” dhe Shoqata “Tut elimi (Kapma dorën) e turqve që jetojnë në Zvicër, ...

Një iftar me Ibrahim Tatlises

Lajm - 10.07.2015

Ibrahim Tatlisses pas operacionit të cilit iu nënshtrua në SHBA është rikthyer në Turqi. Ai po vazhdon terapinë derisa herë pas here flet për shëndetin edhe nëpërmjet rrjeteve sociale.

Edhe deputetët mysliman shqiptar të lumtur në iftarin e Veljanovskit – FOTO

Shqipmedia - 10.07.2015

Pas kryeministrit Nikola Gruevski, kryetari i Parlamentit Trajko Veljanovski mbrëmë shtroi iftar për deputetët e Parlamentit, me rastin e muajit të Ramazanit.

Komuniteti Mysliman shtron iftar në burgun e Vaqarrit

Albeu.com - 10.07.2015

Me rastin e Muajit të Bekuar të Ramazanit , Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, ka shtruar iftar në burgun e Vaqarrit.

Mustafa iftar për BIK-un, flet për harmoninë ndërfetare në Kosovë (Foto)

Lajmi.net - 10.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga Myftiu Naim Tërnava.

Mustafa shtroi iftar për përfaqësuesit e BIK-ut

Lajm - 10.07.2015

Kryeministri Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga Myftiu Naim Tërnava. Ai i uroi mirëseardhje mysafirëve, dhe shprehu respektin e ...

Mustafa shtroi iftar për përfaqësuesit e BIK-ut

Botasot - 10.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga Myftiu Naim Tërnava.

Mustafa shtroi iftar për përfaqësuesit e BIK-ut

Telegrafi - 10.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga Myftiu Naim Tërnava.

Mustafa shtron iftar për krerët e BIK-ut, thekson harmoninë ndërfetare

Koha.net - 10.07.2015

Kryeministri Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga myftiu Naim Tërnava. Mustafa, i uroi mirëseardhje mysafirëve, dhe shprehu respektin e ...

Deputetët shqiptarë shijuan iftarin me hurme të shtruar nga Veljanovski (FOTO)

Tetova Sot - 10.07.2015

Pas kryeministrit Nikola Gruevski, kryetari i Parlamentit Trajko Veljanovski mbrëmë shtroi iftar për deputetët e Parlamentit, me rastin e muajit të Ramazanit.

Strimnica me iftar të përbashkët (FOTO)

Tetova Sot - 10.07.2015

Me rastin e muajit tё Ramazanit, muajit tё lirisë dhe shpresës biznesmenët e fshatit Strimnicë shtruan iftarin për 500 persona ku në këtë iftar ishte kryetari i komunës së Zhelinës Fatmir Izairi si ...

NPK-ja shtërngon xhepat, shtron Iftar në “bafçen” e Ndërmarrjes

Tetova Sot - 10.07.2015

Ndërmarrja Publike Komunale -Tetova Tetovë si çdo vit edhe këtë vit shtroi Iftar për të punësuarit e Ndërmarrjes. E veçanta nga vitet tjera edhe pse Ndërmarrja këtë vit ka më shumë të hyra nga rritja ...

Mustafa shtron iftar për krerët e BIK-ut, thekson harmoninë ndërfetare

Tetova Sot - 10.07.2015

Kryeministri Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga myftiu Naim Tërnava. Mustafa, i uroi mirëseardhje mysafirëve, dhe shprehu respektin e ...

Mustafa shtron iftar për krerët e BIK-ut, thekson harmoninë ndërfetare

Republika - 10.07.2015

Kryeministri Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, të udhëhequr nga myftiu Naim Tërnava. Mustafa, i uroi mirëseardhje mysafirëve, dhe shprehu respektin e ...

Mustafa shtroi iftar për përfaqësuesit e BIK-ut

Kosova Live - 10.07.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, shtroi të premten iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Mustafa i uroi mirëseardhje mysafirëve, ndërsa shprehu respektin e ...

Zaev shtroi iftar të madh në Strumicë

Lajm - 09.07.2015

Mbrëmë në sheshin Goce Dellçev në Strumicë është organizuar iftar tradicional. Në emër të kryetarit të komunës së Strumicës Zoran Zaev, mysafirët i ka përshëndetur kryetari i këshillit të komunës ...

Kryetarët e bfi-ve të Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës për iftar në Dibër

Zhurnal - 09.07.2015

Dibër, 9 korrik - Në organizim të Myftinisë së Dibrës, mbrëmë atje për iftar morën pjesë kryetarët e bashkësive fetare islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, të Shqipërisë, Skender Bruçaj dhe të ...

Kryetarët e BFI-ve të Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës për iftar në Dibër

Lajm - 09.07.2015

Në organizim të Myftinisë së Dibrës, mbrëmë atje për iftar morën pjesë kryetarët e bashkësive fetare islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, të Shqipërisë, Skender Bruçaj dhe të Kosovës, Naim Tërnava.

Iftar i përbashkët i bashkësive islame shqiptare në Dibër të Madhe (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.07.2015

Myftinia e Dibrës së Madhe në bashkëpunim me kryetarin e Bashkisë, Ruzhdi Lata, kanë shtruar një iftar të përbashkët për besimtarët e qytetit të Dibrës së Madhe, ku kanë marrë pjesë krerët e tre ...

Kryetarët e BFI-ve të Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës për iftar në Dibër

Idividi - 09.07.2015

Dibër, 9 korrik 2015 (MIA) - Në organizim të Myftinisë së Dibrës, mbrëmë atje për iftar morën pjesë kryetarët e bashkësive fetare islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, të Shqipërisë, Skender Bruçaj ...

Një iftar me Ibrahim Tatlises

Almakos - 09.07.2015

Ibrahim Tatlisses pas operacionit të cilit iu nënshtrua në SHBA është rikthyer në Turqi. Ai po vazhdon terapinë derisa herë pas here flet për shëndetin edhe nëpërmjet rrjeteve sociale.

Kryetarët e BFI-ve të Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës për iftar në Dibër

Yll Press - 09.07.2015

"Dibra edhe më herët por edhe tnai ka ditur t'i respektojë ndjenjat fetare dhe ka dhënë kontribut të madh në këtë drejtim. Këto iftare tregojnë se ka nevojë për më tepër shoqërim dhe për më tepër ...

Një iftar me Ibrahim Tatlises

Botasot - 09.07.2015

Ibrahim Tatlisses pas operacionit të cilit iu nënshtrua në SHBA është rikthyer në Turqi. Ai po vazhdon terapinë derisa herë pas here flet për shëndetin edhe nëpërmjet rrjeteve sociale.

Kryetarët e BFI-ve të Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës për iftar në Dibër

Tetova Sot - 09.07.2015

Në organizim të Myftinisë së Dibrës, mbrëmë atje për iftar morën pjesë kryetarët e bashkësive fetare islame të Maqedonisë, Sulejman Rexhepi, të Shqipërisë, Skender Bruçaj dhe të Kosovës, Naim Tërnava.

Ministrat e BDI-së i shijuan hurmet e Gruevskit për iftar (VIDEO)

Lajm - 08.07.2015

Kryeministri Nikola Gruevski shtroi një iftar të begatshëm për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetëror. Por në këtë darkë të begatshme mysafirët në numër më të madh ishin ministrat e ...

Ministrat e BDI-së i shijuan hurmet e Gruevskit për iftar - FOTO / VIDEO

Almakos - 08.07.2015

Kryeministri Nikola Gruevski shtroi një iftar të begatshëm për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetëror. Por në këtë darkë të begatshme mysafirët në numër më të madh ishin ministrat e ...

Funksionarët musliman të BDI-së të lumtur nga iftari i Gruevskit – VIDEO

Shqipmedia - 08.07.2015

Kryeministri Nikola Gruevski shtroi një iftar të begatshëm për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetëror. Por në këtë darkë të begatshme mysafirët në numër më të madh ishin ministrat e ...

Izet Mexhiti shtron iftar, merr pjesë edhe ambasadori amerikan (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.07.2015

Kryetari i komunës Çair, Izet Mexhiti , shtoi një iftar mbrëmjen e djeshme, ku merrnin pjesë personalitete të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Jess Bailey, ...

Kryeministri Gruevski shtroi iftar për funksionarët e besimit islam

Zhurnal - 08.07.2015

Shkup, 8 korrik- Kryeministri Nikolla Gruevski shtroi një iftar për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetëror. Gruevski këtë iftar e shtroi në frymën e tolerancës fetare në Maqedoni dhe ...

Mexhiti shtron iftar për Ambasadorin amerikan

Zhurnal - 08.07.2015

Shkup, 8 korrik – Kryetari i Komunës së çairit, Izet Mexhiti mbrëmë ka shtruar iftar për Ambasadorin amerikan në Shkup, Xhes Bejli. Mexhiti në këtë iftar ka ftuar edhe personalitete tjera të larta të ...

Gruevski shtron iftar për funksionarët shtetërorë myslimanë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.07.2015

Kryeministri Nikolla Gruevski shtroi një iftar për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetërorë. Në këtë darkë iftari ishin të pranishëm edhe një numër i madh funksionarësh shqiptarë, si ...

Ministri Izairi organizoi iftar për gazetarët

Idividi - 08.07.2015

Shkup, 8 korrik 2015 (MIA) - Ministri i Mjedisit të Jetesës dhe Planifikimit Hapësiror, Nurhan Izairi, mbrëmë ka shtruar iftar për gazetarët dhe kryeredaktorët e mediave në gjuhën shqipe.

Komuna e Bajram pashës sonte në Strumicë shtron iftar për 2.000 persona

Zhurnal - 08.07.2015

Strumicë, 8 korrik- Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazani, shoqata “Dost Eli Dernegi” nga Bansko dhe Komuna Bajram Pasha, Republika e Turqisë, në qendrën e Strumicës sot do të organizojnë një ...

Vëllai i Ermirës nga kampi i Lirisë në iftar të BDI-së (FOTO)

Lajm - 08.07.2015

Zamir Mehmeti ka lëshuar për pak caste Kampin e Lirisë ku proteston kundër qeverisë, për të marrë pjesë në një iftar të qeverisë (BDI-së). kështu hiç s'e rrokë thonë nga Kosova, po s'ke ç'i bën.

Vëllai i Ermira Mehmetit nga "Kampi i Lirisë" në iftarin e BDI-së (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.07.2015

Vëllai i deputetes të BDI-së Ermira Mehmeti , Zamir Mehmeti , ka lënë për pak kohë "Kampin e Lirisë" ku proteston prej ditësh me rradhë kundër qeverisë, për të marrë pjesë në një iftar të shtruar nga ...

Mexhiti shtron iftar për Ambasadorin amerikan

Botasot - 08.07.2015

Kryetari i Komunës së çairit, Izet Mexhiti mbrëmë ka shtruar iftar për Ambasadorin amerikan në Shkup, Xhes Bejli. Mexhiti në këtë iftar ka ftuar edhe personalitete tjera të larta të jetës shoqërore, ...

Kryeministri Gruevski shtroi iftar për funksionarët e besimit islam

Botasot - 08.07.2015

Kryeministri Nikolla Gruevski shtroi një iftar për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetëror. Gruevski këtë iftar e shtroi në frymën e tolerancës fetare në Maqedoni dhe respektimit të ...

Mexhiti shtroi iftar për Ambasadorin amerikan

Yll Press - 08.07.2015

Iftari u shtrua në restoranin “Bushi” në Çarshinë e vjetër të Shkupit ku mes tjerash të pranishëm ishin edhe personalitete tjera nga jeta politike Kryetari i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti mbrëmë ka ...

Ministrat e BDI-së i shijuan hurmet e Gruevskit për iftar

Tetova Sot - 08.07.2015

Kryeministri Nikola Gruevski shtroi një iftar të begatshëm për ministrat, deputetë dhe funksionarë të tjerë shtetëror. Por në këtë darkë të begatshme mysafirët në numër më të madh ishin ministrat e ...

Vëllau i Ermirës nga kampi i Lirisë në iftar të BDI-së (FOTO)

Tetova Sot - 08.07.2015

Zamir Mehmeti ka lëshuar për pak caste Kampin e Lirisë ku proteston kundër qeverisë, për të marrë pjesë në një iftar të qeverisë (BDI-së). kështu hic se rrokë thonë nga Kosova, po ske ci bën.

Mexhiti shtroi iftar për Ambasadorin amerikan

Republika - 08.07.2015

Kryetari i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti mbrëmë ka shtruar iftar për Ambasadorin amerikan në Shkup, Xhes Bejli. Mexhiti në këtë iftar ka ftuar edhe personalitete tjera të larta të jetës shoqërore, ...

Ndërmarrja AKO GRADBA Gostivar shtroi Iftar për klientët

Radio Vala - 08.07.2015

Ndërmarrja për shitjen e materiale ndërtimore “Ako Gradba”, nga Gostivari ka shtruar Iftar me rastin e muajit të Ramazanit për klientët e saj, ku kanë pjesë mbi 250 persona.

Kryetari i Çairit, Mexhiti shtroi Iftar në Çarshinë e Vjetër, i pranishëm edhe ambasadori Baily

Radio Vala - 08.07.2015

Kryetari i Komunës së Çairit, z.Izet Mexhiti, mbrëmë në Çarshinë e vjetër ka shtruar një iftar me miq dhe veprimtarë shoqëror nga fushat e arsimit, shkencës, biznesit, shëndetësisë, gjyqësorit, ...

Kryeministri Gruevski shtroi iftar me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit

Republika - 07.07.2015

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Nikolla Gruevski sonte organizoi iftar me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit. Në iftar morën pjesë ministrat, zëvendës ministrat dhe deputetët e fesë ...