TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Befason Pogba: Dje ishte si të luanim në këtë kontinent, e jo midis Rusisë

Lajmi.net - 17.06.2018

. Paul Pogba ka përgëzuar tifozët e Australisë për atmosferën e krijuar dje. Ai tha që ndjehej sikur të luante në Australi e jo në Rusi, përcjellë “Lajmi.net”.

Deschamps ka rezerva për Francën, Pogba përgëzon edhe fatin

SuperSport - 17.06.2018

Pavarësisht fitores 2-1 ndaj Australisë në ndeshjen e debutimit për Kupën e Botës, tekniku i Francës, Didier Deschamps, nuk shprehet i kënaqur: “Edhe pse nuk ishte një fitore e lehtë, të arrish ...

Kampionati Botëror 2018, fitore e vështirë e Francës ndaj Australisë

Portalb - 16.06.2018

Përfaqësuesja e favorizuar e Francës mundi Australinë me rezultatin 2:1, në ndeshjen e grupit “C”, të luajtur në Kazan të Rusisë në ditën e tretë të Kampionatit Botëror në Futboll “Rusi 2018”, ...

VAR i jep fitoren Francës

RTSH - 16.06.2018

Franca ka arritur një fitore të çmuar ndaj Australisë, duke marrë 3 pikët e para në grupin C. Golat për francezët u shënuan nga Griezman dhe Pogba, ndërsa për australianët nga Jedinak.

KLASFIKIMI: Franca dhe Danimarka kryesojnë Grupin C

Gazeta Tema - 16.06.2018

Kane mbaruar te gjitha ndeshjet e para te Grupit C ku bejne pjese, Australia, Franca, Danimarka, dhe Peruja. Francezet udheheqin Grupin C pas fitores se arritur ne sfiden e sotme kunder Australise, ...

Franca me vështirësi mposhti Australinë

Ina - 16.06.2018

Franca ka mposhtur Australinë me rezultat 2:1 në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Grupit C, në Kampionatin Botëror Rusia 2018. Gjelat nuk binëdn aspak me paraqitjen e tyre, por përvoja dhe thellësia ...

Griezmann kërkon nga Franca të luajë më mirë në ndeshjet e tjera

Koha.net - 16.06.2018

Antoine Griezmann është i kënaqur me fitoren e Francës në ndeshjen e sotme kundër Australisë, megjithatë ka theksuar se kombëtarja e tij duhet të luajë më mirë në dy sfidat e ardhshme të Botërorit.

Deschamps: Është fillim i mirë, do të përmirësohemi

Telegrafi - 16.06.2018

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, ka deklaruar se ekipi i tij shumë shpejt do të shfaqë performanca më të mira. Franca fitoi me rezultat 2-1 në një ndeshje ku francezët shënuan dy herë me anë ...

Franca fiton ndeshjen e penalltive dhe VAR-it

Alsat - 16.06.2018

Dy gola nga pika e bardhë dhe një tjetër i konfirmuar nga teknologjia, me “goal line” sollën 3 pikët e para për Francën në Grupin C, pasi mundën Australinë me 2-1.

VAR-i dhe fati ndihmojnë Francën për të mundur Australinë (VIDEO)

InfoSport - 16.06.2018

Franca ka marrë një fitore të vështirë mirëpo me shumë vlera në ndeshjen e saj të parë në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Didie Deshamp mundën ...

Rusi 2018, Pogba i dhuron fitoren Francës në fund

ABC News - 16.06.2018

Ka qenë një fitore e lodhshme për trajnerin e kombëtares franceze Deschamps, ajo përballë Australisë. Një ndeshje që u karakterizua nga dy penallti dhe një gol i konfirmuar falë teknologjisë VAR.

Fitore e vështirë e Francës, goli vendimtar nga Pogba

Lajmi.net - 16.06.2018

Franca fitoi ndaj Australisë me rezultat 2:1 në ballafaqimin e tyre të parë në Grupin C në Kampionatin botëror 2018. Franca shënoi fitore të vështirë por shumë të rëndësishme duke mposhtur Australinë ...

Franca fiton ndaj Australisë

Telegrafi - 16.06.2018

Kombëtarja e Francës e ka mposhtur me vështirësi Australinë me rezultat 2-1 në Kazan Arena. Franca filloi pa ndonjë befasi në formacion, duke u paraqitur në mënyrë shumë ofensive.

Franca nuk bind, mposht me fat Australinë

SuperSport - 16.06.2018

Konsiderohet si nga favoritet e mëdha për të fituar Kupën e Botës Rusi 2018, por në ndeshjen hapëse, Franca nuk bindi aspak duke mposhtur me shumë fat 2-1 Australinë.

Franca rikthen epërsinë, gol nga Pogba

Lajmi.net - 16.06.2018

Paul Pogba ka afruar Francën te fitorja ndaj Australisë me golin e avantazhit 2:1. Franca ka rikthyer avantazhin në ndeshjen ndaj Australisë. “Trekolorët” kanë kaluar në epërsi 2:1 me nj gol nga ...

Francë – Australi, dy penalltitë thyejnë rekord në një Botëror

Lajmi.net - 16.06.2018

Dy penalltitë e ndeshjes vendosën rekord në një Botëror. Ndeshja mes Francës dhe Australisë ka vendosur një rekord sa i përket penalltive. Rezultati 1:1 me dy penallti erdhi me dallim prej vetëm 3 ...

Fiton ndaj Australisë, 2 me 1. Franca kryesuese e ‘Grupit C’

Mapo - 16.06.2018

Sikundër pritej Francës i është dashur të shpenzojë shumë energji në ndeshjen e parë të Botërorit kundër Asutralisë, e vlefshme për Grupin C. “Gjelat” e nisën shumë mirë takimin, por me kalimin e ...

Penallti me VAR, shikojeni çfarë bëri Griezmann

Lajmi.net - 16.06.2018

Antoine Griezmann kaloi Francën në epërsi ndaj Australisë me rezultat 1:0 në duelin e tyre në Grupin C në “Kampionatin botëror 2018”. Franca ka kaluar në epërsi ndaj Australisë me rezultat 1:0 në ...

Penallti edhe për Australinë, shikojeni goditjen e Jedinak

Lajmi.net - 16.06.2018

Mile Jedinak realizoi nga penalltia për Australinë duke barazuar rezultatin ndaj Francës në 1:1. Australia menjëherë ka barazuar rezultatin ndaj Francës në 1:1.

Francë-Australi, dy penallti brenda 5 minutash

SOT - 16.06.2018

Franca ka kaluar në avantazh në minutën e 57-të me anë të një penalltie të ekzekutuar nga Grizman Ndërkohë në minutën e 62-të, Australia ka fituar një penallti pas një topi të prekur me dorë në zonë ...

Video/ Franca kalon në avantazh 2 me 1 ndaj Australisë, por teknologjia…

Mapo - 16.06.2018

Po luhet në qytetin e Kazanit, Rusi, ndeshja mes Francës dhe Australisë, e vlefshme për “Grupin C” të Botërorit 2018. Deri tani Francë 2-1 me Australinë.

Franca mposht me vështirësi Australinë

Koha.net - 16.06.2018

Kampanja e Francës ka filluar me fitore 2 me 1 ndaj Australisë, të cilën e fitoi me shumë vështirësi shkaku i mbrojtjes së ngjeshur të australianëve. Antoine Griezmanni e Mile Jedinak realizuan nga ...

VIDEO: Franca fiton me vuajtje ndaj Australisë

Gazeta Tema - 16.06.2018

Franca e ka me fitore kampionatin Botëror duke fituar me rezultatin e ngushtë 2-1 në sfidën e parë të Grupit C përfaqësuesen e Australisë. Takimi i zhvilluar paraditen e sotme në stadiumin “Kazan ...

Griezmann i saktë pas penaltisë së parë të akorduar nga VAR-i, Australia barazon po ashtu nga pika e bardhë!

Telegrafi - 16.06.2018

Franca ka shijuar epërsinë e parë në Kampionatin Botëror, Rusia 2018. Pas plot 58 minutash lojë dhe sulmeve të parreshtura, Franca gjeti golin. Ishte një ndërhyrje ndaj Griezmannit në maje të zonës ...

Franca fitore të vuajtur përballë Australisë

Durres Lajm - 16.06.2018

Franca ka marrë një fitore të vështirë me rezultatin përballë Australisë të vlefshme për Grupin C në Kampionatin Botëror. Për herë të parë në këtë ndeshje përdoret teknologjia VAR e cila i “dhuroi” ...

Përfundon pjesa e parë, Franca nuk bind përballë Australisë

SOT - 16.06.2018

Kanë përfunduar 45 minutat e para në ndeshjen ndërmjet Francës dhe Australisë të vlefshme për Grupin C në Kampionatin Botëror. Fraksioni i parë i lojës ka përfunduar në barazim pa gola, ndërsa Franca ...

Franca dhe Australia zgjohen në pjesën e dytë, por shënojnë… me penallti

Mapo - 16.06.2018

Për herë të parë teknologjia futet në lojë në Kampionatin Botëror në duelin ndërmjet Francës dhe Australisë. Arbitri iu drejtua monitorëve të teknologjisë për të riparë edhe një herë rastin e ...

Shënohet autogoli me qesharak dhe më i bukur në Botërorin e Rusisë

Tetova Sot - 16.06.2018

Franca po fiton 2-1 kundër Australisë Franca ka kaluar sërish në epërsi kundër Australisë. Për 2-1 shënoi autogol, Aziz Behich, në minutën e 81-të, ndoshta më i miri që keni parë ndonjëherë në ...

Francë – Australi, pjesa e parë mbyllet me rezultat të papritur

Lajmi.net - 16.06.2018

. Franca dhe Australia janë duke barazuar pa gola pas pjesës së parë në duelin e tyre në Grupin C në Kampionatin botëror 2018. “Trekolorët” e nisën mirë ndeshjen duke kërcënuar nëpërmjet goditjes së ...

VIDEO/ 2-1, Pogba nderon ‘gjelat’, gol spektakolar ndaj Australisë

Java News - 16.06.2018

Po luhet në qytetin e Kazanit ndeshja mes Francës dhe Australisë, e vlefshme për Grupin C të botërorit. France 2-1 Australi Komenti i ndeshjes 81′ Pogba kalon gjelat në avantazh 62′ Barazon shpejt ...

Botërori/ Zgjat 4 minuta avantazhi i Francës, Umtiti barazon me golin për Australinë

Java News - 16.06.2018

Po luhet në qytetin e Kazanit ndeshja mes Francës dhe Australisë, e vlefshme për Grupin C të botërorit. France 1-1 Australi. Ecuria 62′ Barazon shpejt Australia, Jedinak nuk fal nga 11 metra 58′ ...

Mbrojtje e “çeliktë” e Australisë ndaj Francës

Koha.net - 16.06.2018

Australia i ka bërë ballë dominimit të Francës në pjesën e parë të këtij takimi. Mbrojtja e “Kangurëve” ishte e pathyeshme ndaj francezëve që tentuan të realizonin përmes Antoine Griezmannit dhe ...

“Rusi 2018″/ Katër supersfida për ditën e sotme, Messi zbret në fushë

Ina - 16.06.2018

Sot do të luhen katër sfidat e radhës në Botërorin “Rusi 2018”. 8 skuadra do zbresin në fushën e blertë me një qëllim të vetëm, të marrin tre pikë dhe të zenë vendet e para në renditjet në grupe.

Franca e rrezikshme, ja çfarë është duke i bërë Australisë

Lajmi.net - 16.06.2018

. Franca e ka filluar fuqishëm ndeshjen ndaj Australisë. Ekipi i elektorit Didier Deschamps po sulmon me ngulm në portën e kundërshtarit. Dhe, pas një çerek ore lojë, Franca ka krijuar raste të mira ...

Francë-Australi/ Dalin formacionet, mungesë e madhe tek "Gjelat"

SOT - 16.06.2018

Francë-Australi është takimi hapës i ditës së 3-të të Kupës së Botës dhe njëkohësisht, ndeshja e parë e vlefshme për Grupin C të këtij kompeticioni. "Gjelat" janë një nga skuadrat favorite për t'i ...

Formacionet zyrtare: Francë – Australi

Lajmi.net - 16.06.2018

Franca fillon aventurën në "Botërorin 2018" me duelin ndaj Australisë. Franca dhe Australia takohen sot në “Kampionatin botëror 2018”. Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin që do të ...

Formacionet e mundshme, Francë – Australi

Lajmi.net - 16.06.2018

Franca e fillon sot aventurën e Botërorit 2018 me duelin ndaj Australisë në Grupin C. Franca dhe Australia takohen sot me fillim nga ora 12:00. Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të ...

Formacionet zyrtare, Francë – Australi

Telegrafi - 16.06.2018

Franca fillon aventurën në Kampionatin Botëror nga ora 12:00 në Kazan Arena. Australia është kundërshtari i Les Bleus që po vijnë si një prej favoritëve kryesorë për ta fituar garën.

Franca sulmon Australinë me tre supersulmues

Koha.net - 16.06.2018

Franca ka humbur vetëm një prej 12 ndeshjeve të fundit, dhe është prej favoriteve për të triumfuar në Kupën e Botës. Por përzgjedhësi Didier Deschamps po shikon që në ndeshjen e parë të turneut të ...

Franca me vështirësi mposhti Australinë

Antpress - 16.06.2018

Franca ka mposhtur Australinë me rezultat 2:1 në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Grupit C, në Kampionatin Botëror Rusia 2018. Gjelat nuk binëdn aspak me paraqitjen e tyre, por përvoja dhe thellësia ...

Fitore e vështirë e Francës

SOT - 16.06.2018

Franca fitoi ndaj Australisë me rezultat 2:1 në ballafaqimin e tyre të parë në Grupin C në Kampionatin botëror 2018. Franca shënoi fitore të vështirë por shumë të rëndësishme duke mposhtur Australinë ...

Franca nuk bind, sistemi VAR u jep fitoren “gjelave” përballë Australisë

SOT - 17.06.2018

Botërori merr forcë në grupe, teksa vijnë rezultatet e para surprizë të Rusi-2018, por padyshim, skuadra që pritej me ankth të tregonte vlerat e veta në këtë kompeticion, nuk bindi mjaftueshëm në ...

Franca fiton me vështirësi ndaj Australisë, ‘kangurët’ i ndëshkon ‘perla’ e Pogba (Video)

BalkanWeb - 16.06.2018

Sikundër pritej Francës i është dashur të shpenzojë shumë energji në ndeshjen e parë të Botërorit kundër Asutralisë, e vlefshme për Grupin C. “Gjelat” e nisën shumë mirë takimin, por me kalimin e ...

Franca nuk bind përballë Australisë, pjesa e parë me rrjeta të pa prekura

Mapo - 16.06.2018

Kanë përfunduar 45 minutat e para në ndeshjen ndërmjet Francës dhe Australisë të vlefshme për Grupin C në Kampionatin Botëror. Fraksioni i parë i lojës ka përfunduar në barazim pa gola, ndërsa Franca ...

“Rusi 2018″/ Katër supersfida për ditën e sotme, Messi zbret në fushë

Antpress - 16.06.2018

Sot do të luhen katër sfidat e radhës në Botërorin “Rusi 2018”. 8 skuadra do zbresin në fushën e blertë me një qëllim të vetëm, të marrin tre pikë dhe të zenë vendet e para në renditjet në grupe.

Formacionet zyrtare, Francë – Australi

Tetova Sot - 16.06.2018

Franca fillon aventurën në Kampionatin Botëror nga ora 12:00 në Kazan Arena. Australia është kundërshtari i Les Bleus që po vijnë si një prej favoritëve kryesorë për ta fituar garën.

VIDEO/ Franca mund Australinë 2-1 me ndihmën e teknologjisë!

Java News - 16.06.2018

Francës i është dashur të shpenzojë shumë energji në ndeshjen e parë të Botërorit kundër Asutralisë, e vlefshme për Grupin C. “Gjelat” e nisën shumë mirë takimin, por me kalimin e minutave Australia ...