TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Guardiola: Barcelona me beri mua te madh, jo une Barcen

Albeu.com - 23.01.2010

Trajneri i Barcelonës Pep Guardiola deklaroi se është skuadra që e bëri atë trajner të madh dhe jo ai atë. “Unë nuk mundem kurrë t’i jap këtij institucioni atë që ky institucion më ka dhënë mua”, deklaroi Guardiola.

Guardiola: Barça më bëri mua të madh, jo unë Barçen

Koha.net - 23.01.2010

Barcelonë, 23 janar-Trajneri i Barcelonës Pep Guardiola deklaroi se është skuadra që e bëri atë trajner të madh dhe jo ai atë. “Unë nuk mundem kurrë t’i jap këtij institucioni atë që ky institucion më ka dhënë mua”, deklaroi Guardiola.

Guardiola: Barça më bëri mua të madh, jo unë Barçen

Yll Press - 23.01.2010

“Unë nuk mundem kurrë t’i jap këtij institucioni atë që ky institucion më ka dhënë mua”, deklaroi Guardiola. Trajneri i Barcelonës Pep Guardiola deklaroi se është skuadra që e bëri atë trajner të madh dhe jo ai atë.

Guardiola: Nuk kam firmosur ende

Koha.net - 22.01.2010

Barcelonë, 22 janar - Pep Guardiola hedh hije dyshimi rreth së ardhmes së tij tek Barcelona. Në një kohë që kontrata e tij skadon në qershor dhe presidenti Laporta pohon se është arritur një marrëveshje gojore, tekniku katalonas duket më i ...

Guardiola: Unë e kam vendin në Barcelona

Telegrafi - 21.01.2010

Pep Guardiola thotë se ai nuk ka dyshime për faktin nëse do të vazhdojë ose jo marrëveshjen njëvjeçare me Barcelonën. Marrëveshja e re e Guardiolas do ta lidhë atë me kampionin e Spanjës, Evropës dhe Botës deri në fund të sezonit të ...

Guardiola: Askund tjetër nuk do të jem më i mirë...

Botasot - 21.01.2010

Pep Guardiola trajneri më i suksesshëm në botë nuk ka dilema për të mbetur në skuadrën më të trofejshme, Barcelonën. Puna e tij e palodhshme ishte edhe çelësi i gjithë trofeve që fitoi Barcelona në vitin 2009, gjithsej gjashtë trofetë apo ...

Guardiola: Herët apo vonë do të braktisi Barcelonën

Alsat - 20.01.2010

Guardiola bashkë me Barcelonën deri në sezonin 2010/2011 Pep Guardiola u shpreh i kënaqur pas nënshkrimit të kontratës së re me skuadrën e Barcelonës.

Guardiola vazhdon kontraten

Albeu.com - 20.01.2010

Josep Guardiola, të mërkurën e ka vazhduar kontratën edhe për një vit me Barcelonën. Këtë lajm e ka bërë të ditur trajneri spanjoll, në një konferencë për shtyp.

Guardiola edhe një vit në Barça

Koha.net - 20.01.2010

Barcelonë, 20 janar-Më në fund e zeza mbi të bardhë- trajneri Pep Guardiola ka nënshkruar kontratën që e mban edhe një tjetër sezon në “Camp Nou”.

Gjashtë klube interesohen për Guardiolan

Lajm - 18.01.2010

Agjenti i trajnerit të Barcelonës, Pep Guardiola, thotë se ai ka ‘gjashtë oferta’ në tavolinë për menaxherin më të mirë të vitit të kaluar. Guardiola mbetet pa kontratë në qershor dhe ende nuk ka negociata serioze me Barcelonën për ...

Gjashtë klube interesohen për Guardiolan

Telegrafi - 18.01.2010

Agjenti i trajnerit të Barcelonës, Pep Guardiola, thotë se ai ka ‘gjashtë oferta’ në tavolinë për menaxherin më të mirë të vitit të kaluar. Guardiola mbetet pa kontratë në qershor dhe ende nuk ka negociata serioze me Barcelonën për ...

Guardiola kërkohet për të zëvendësuar Fergusonin

Koha.net - 18.01.2010

Manchester, 18 janar - Manchester Unitedi është duke e kërkuar spanjollin Pep Guardiola që të jetë pasardhës i trajnerit Alex Ferguson, shkruan "News of the World".