TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Liberman: Të shkëmbehet toka dhe njerëzit me palestinezët

Evropaelire - 19.09.2010

Ministri i Jashtëm i Izraelit ka propozuar që nëse arrihet marrëveshje paqësore, palestinezët duhet të pranojnë 1.3 milion qytetarë arabo-izraelit dhe të lejojnë Izraelin që të mbajë ndërtimet e saj në Rripin e Gazës.

Liberman: Të shkëmbehet toka dhe njerëzit me palestinezët

Botasot - 19.09.2010

Ministri i Jashtëm i Izraelit ka propozuar që nëse arrihet marrëveshje paqësore, palestinezët duhet të pranojnë 1.3 milion qytetarë arabo-izraelit dhe të lejojnë Izraelin që të mbajë ndërtimet e saj në Rripin e Gazës.

Lieberman: Të shkëmbehet toka dhe njerëzit me palestinezët

Koha.net - 19.09.2010

Jerusalem, 19 shtator - Ministri i Jashtëm i Izraelit ka propozuar që nëse arrihet marrëveshje paqësore, palestinezët duhet të pranojnë 1.3 milion qytetarë arabë, sa jetojnë në Izrael, si dhe të lejojnë Izraelin që të mbajë ndërtimet e saj ...

Izraelitët e palestinezët bashkohen në fushën e sportit

Koha.net - 18.09.2010

Jerusalem, 18 shtator - Në një nga pikat më të nxehta në Lindjen e Mesme, një grup i izraelitëve e palestinezëve po i lënë anash dallimet e tyre dhe po bëhen bashkë në fushën e futbollit, për një qëllim të përbashkët.

Liga Arabe, Izraelit: Zgjate moratoriumin

Top Channel - 17.09.2010

Pas apelit të Bashkimit Europian edhe Liga Arabe i bën thirrje Izraelit të zgjasë moratoriumin që ndalon ndërtimet kolone në Bregun Perëndimor. “Nëse ndërtimet kolone nuk ndalen është e kotë të bisedosh për paqen.

Izraeli hedh poshtë propozimin e Klinton

Top Channel - 17.09.2010

Sipas CNN autoritetet izraelitë kanë refuzuar propozimet e Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton për të zgjatur moratoriumin e ndalimit të ndërtimeve kolone në Bregun Perëndimor.

Izraeli e hodhi poshtë propozimin të vazhdojë për tre muaj moratoriumin ndaj zhvendosjes

Idividi - 17.09.2010

Jerusalem, 16 shator 2010 (MIA) - Izraeli e hodhi poshtë propozimin të vazhdoj për tre muaj moratoriumin ndaj ndërtimit të lagjes hebraike në Bregun Perëndimor, skadimi i së cilës rrezikon të prishë bisedimet paqësore, deklaroi ...

Siria dhe Libani të përfshihen në bisedimet për Lindjen e Mesme

Telegrafi - 17.09.2010

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po shtojnë presionin ndaj Izraelit dhe palestinezëve për të ecur përpara me negociatat për paqen në Lindjen e Mesme.

Clinton: Siria dhe Libani të përfshihen në bisedimet për Lindjen e Mesme

Botasot - 17.09.2010

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po shtojnë presionin ndaj Izraelit dhe palestinezëve për të shpënë përpara negociatat për paqen në Lindjen e Mesme.

Mitchell, pa Libanin nuk mund të ketë paqe në Lindjen e Mesme

VOA - 17.09.2010

I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme George Mitchell i tha presidentit libanez Michel Suleiman se pa Libanin, nuk mund të ketë paqe në rajon.

Klinton: Jemi të përkushtuar për shtet palestinez

Gazeta Start - 16.09.2010

Jerusalem - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ritheksoi sot gjatë takimit me Presidentin palestinez, se Shtetete Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara për një shtet palestinez të pavarur, sovran dhe të qëndrueshëm.

Lindja e Mesme, Mitçëll optimist

Top Channel - 16.09.2010

I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë në Lindje e Mesme, Xhorxh Mitçëll shprehet optimist për çështjen e moratoriumit që ndalon ndërtimet hebraike në Bregun Perëndimor.

Kolonitë, SHBA: Të zgjatet moratoriumi

Top Channel - 16.09.2010

Ndërmjetësit amerikanë kërkojnë zgjatjen me tre muaj të moratoriumit që ndalon ngritjen e ndërtesave të reja izraelite në Bregun Perendimor. Propozimi është bërë për të caktivizuar një minë që rrezikon të kompromentojë perspektivën e ...

Klinton: Jemi të përkushtuar për shtet palestinez

Evropaelire - 16.09.2010

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton, e ripërsëriti sot përkushtimin e Shteteve të Bashkuara për shtet të pavarur, sovran dhe të qëndrueshëm palestinez në bisedimet me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmud Abas.

Abas: Nuk ka alternativë për procesin paqësor

Idividi - 16.09.2010

Tel Aviv, 16 shator 2010 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abas deklaroi sot se nuk sheh alternativë tjetër përveç vazhdimit të negociatave në kërkim për marrëveshje të re me Izraelin.

Mahmud Abaz u kërcënua me braktisjen e negociatave paqësore izraelito-palestineze

Idividi - 16.09.2010

Jerusalem, 16 shtator 2010 (MIA) - Lideri palestinez Mahmud Abaz u kërcënua me braktisjen e negociatave paqësore mes Izraelit dhe palestinezëve, nëse autoritetet izraalite vazhdojnë me ndërtimin e lagjeve hebraike për banim në Bregun ...

BE apel Izraelit të zgjasë moratoriumin

Top Channel - 16.09.2010

Bashkimi Evropian ka ftuar Izraelin të zgjasë moratoriumin e ndërtimit të vendbanimeve në Bregun Perëndimor. Lajmin e ka bërë të ditur një burim diplomatik në Bruksel.

I dërguari amerikan njofton për përparim në çështjen e vendbanimeve

VOA - 16.09.2010

I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, Xhorxh Miçëll, tha mbrëmë se beson që po bëhet përparim në çështjen rreth pezullimit nga Izraeli të ndërtimit të vendbanimeve në Bregun Perëndimor.

I dërguari amerikan njofton për përparim në çështjen e vendbanimeve

Botasot - 16.09.2010

I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, Xhorxh Miçëll, tha mbrëmë se beson që po bëhet përparim në çështjen rreth pezullimit nga Izraeli të ndërtimit të vendbanimeve në Bregun Perëndimor.

Bisedimet paqësore? Çfarë ka në TV?

Koha.net - 16.09.2010

Tel-Aviv, 14 shtator – Kohë më parë shkova në një darkë në Tel- Aviv, i ftuar prej një çifti simpatik izraelit, që ishin kthyer nga Umbria me delikatesa të zgjedhura italiane dhe e pashë se mysafirët nuk po preokupoheshin me ritualin e ...

Arrihet progres në bisedimet izraelito-palestineze

Koha.net - 16.09.2010

Jerusalem, 16 shtator – Liderët izraelitë dhe palestinezë kanë arritur progres për çështjen e kolonive në Bregun Perëndimor, në raundin e fundit të bisedimeve paqësore në Lindjen e Mesme, ka deklaruar i dërguari amerikan George Mitchell.

Klinton: Jemi të përkushtuar për shtet palestinez

Botasot - 16.09.2010

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton, e ripërsëriti sot përkushtimin e Shteteve të Bashkuara për shtet të pavarur, sovran dhe të qëndrueshëm palestinez në bisedimet me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmud Abas.

Washingtoni është i përkushtuar për shtet palestinez

Telegrafi - 16.09.2010

Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton, gjatë bisedimeve me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmoud Abbas, e ripërsëriti sot përkushtimin e Shteteve të Bashkuara për shtet të pavarur, sovran dhe të qëndrueshëm palestinez.

Vazhdojnë në Jeruzalem bisedimet për paqe

BBC - 15.09.2010

Bisedimet e drejtëpërdrejta mes udhëheqësve izraelitë dhe palestinezë vazhdojnë në Jeruzalem, pas një takimi të realizuar në Egjipt. Shtetet e Bashkuara, që kanë ndërmjetësuar bisedimet delikate, thonë se është bërë një farë përparimi.

L. e Mesme, negociatat për paqe zhvendosen ne Jerusalem

Gazeta Start - 15.09.2010

Jerusalem - Një ditë pas takimit në Egjipt, liderët izraelit dhe palestinez do të vazhdojnë negociatat për paqe në qytetin e Jerusalemit. I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme George Mitchell,i cili ndihmoi në negociatat e djeshme tha se ...

Klinton: Netanjahu-Abas, seriozë lidhur me paqen

Gazeta Start - 15.09.2010

Jerusalem - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu dhe lideri palestinez, Mahmud Abas janë seriozë në vullnetin e tyre për arritjen e paqes në Lindjen e Mesme.

Clinton lavdëron Netanjahun dhe Abazin

Shekulli - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton lavdëroi Izraelin dhe palestinezët për angazhimin e tyre të madh në negociatat paqësore. Të dyja palët e kanë marrë seriozisht arritjen e një marrëveshjeje paqësore, tha Clinton në Jeruzalem.

Hilari Klinton bisedoi me Hosni Mubarak para rimëkëmbjes së negociatave izraelo-palestineze

Idividi - 15.09.2010

Sharm el Shejk, 14 shtaTor 2010 (MIA) - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton realizoi takim me presidentin egjiptian Hosni Mubarak në vendin turistik Sharm el Shejk, ku sot më së voni do të ripërtërihen negociatat e ...

SHBA i bën thirrje Izraelit dhe palestinezëve për gjetjen e një kompromisi

Ina - 15.09.2010

Pas raundit të dytë të bisedimeve për paqe në Lindjen e Afërme mes izraelitëve dhe palestinezëve, Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje edhe një herë të dyja palëve që të afrohen me njëra-tjetrën lidhur me çështjen e ngulimeve dhe të ...

Klinton ndërmjetëson takimin izraelito-palestinez

Evropaelire - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të ndërmjetësojë sot bisedimet e drejtpërdrejta izrealito-palestineze në Jerusalem. Takimi i sotëm vjen pas atij të mbajtur dje në Egjipt, mes kryeministrit izraelit Netanjahau, ...

Vazhdojnë në Jeruzalem bisedimet për paqe

24 orë - 15.09.2010

Bisedimet mes liderëve izraelitë dhe palestinezë vazhdojnë në Jeruzalem, pas takimit në ...

Klinton ndërmjetëson takimin izraelito-palestinez

Alsat - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të ndërmjetësojë sot bisedimet e drejtpërdrejta izrealito-palestineze në Jerusalem.Takimi i sotëm vjen pas atij të mbajtur dje në Egjipt, mes kryeministrit izraelit Netanjahau, ...

Midis Sharm El Sheikut dhe Jeruzalemit - Pespektivat e bisedimeve për Lindjen e Mesme

DW - 15.09.2010

Bisedimet për paqe mes Izraelit dhe palestinezëve do të vazhdojnë të mërkurën (15.9.) në Jeruzalem. Pyetja kryesore është nëse do të arrihet një kompromis për ndalimin e ngulimeve të reje hebreje.

Klinton: Aspiratat e dy popujve, nuk janë të papajtueshme

Evropaelire - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, tha se liderët izraelitë dhe palestinezë kanë filluar të merren me çështjet kryesore, që janë në thelb të konfliktit izraelito – palestinez.

Bisedimet e paqes spostohen në Jeruzalem

Top Channel - 15.09.2010

Liderët izraelitë dhe ata palestinezë do të mbajnë bisedime të mëtejshme në Jeruzalem, një ditë pasi diskutuan në Egjipt për cështje kyce që kanë të bëjnë me konfliktin në Lindjen e Mesme.

Klinton: Bisedime serioze mes Izraelit dhe Palestinës

LajmiFundit - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton tha se udhëheqësit izraelitë e palestinezë kanë filluar bisedimet serioze dhe po diskutojnë rreth çështjeve kryesore në qendër të konfliktit në Lindjen e Mesme.

Vazhdojnë në Jeruzalem bisedimet për paqe

Telegrafi - 15.09.2010

Bisedimet e drejtpërdrejta mes udhëheqësve izraelitë dhe palestinezë vazhdojnë në Jerusalem, pas një takimi të realizuar në Egjipt. Shtetet e Bashkuara, që kanë ndërmjetësuar bisedimet delikate thonë se është bërë njëfarë përparimi.

Klinton ndërmjetëson takimin izraelito-palestinez

Botasot - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të ndërmjetësojë sot bisedimet e drejtpërdrejta izrealito-palestineze në Jerusalem. Takimi i sotëm vjen pas atij të mbajtur dje në Egjipt, mes kryeministrit izraelit Netanjahau, ...

Clinton ndërmjetëson në bisedimet izrealito-palestineze

Koha.net - 15.09.2010

Jerusalem, 15 shtator - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, do të ndërmjetësojë sot bisedimet e drejtpërdrejta izrealito-palestineze në Jerusalem.

Klinton: Udhëheqësit izraelitë e palestinezë kanë filluar bisedime serioze

VOA - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton tha se udhëheqësit izraelitë e palestinezë kanë filluar bisedimet serioze dhe po diskutojnë rreth çështjeve kryesore në qendër të konfliktit në Lindjen e Mesme.

Klinton: Aspiratat e dy popujve, nuk janë të papajtueshme

Botasot - 15.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, tha se liderët izraelitë dhe palestinezë kanë filluar të merren me çështjet kryesore, që janë në thelb të konfliktit izraelito – palestinez.

Rinisin negociatat për Lindjen e Mesme

BBC - 14.09.2010

Udhëheqësit izraelitë dhe ata palestinezë pritet që të fillojnë një raund të ri negociatash për paqen të martën. Në bisedimet që do të zhvillohen në Sharm el Sheik, do të marrë pjesë edhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton.

Rinisin negociatat për Lindjen e Mesme. Sot, takim Netanjahu-Abas

Shekulli - 14.09.2010

Udhëheqësit izraelitë dhe ata palestinezë pritet që të fillojnë një raund të ri negociatash për paqen të martën. Në bisedimet që do të zhvillohen në Sharm el Sheik, do të marrë pjesë edhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton.

Blair optimist për një shtet të ri palestinez

BBC - 14.09.2010

Oguret ndoshta nuk mund të duken tërësisht pozitive, por ka ende nga ata që dihet që janë të përgatitur për perspektivën e bisedimeve. Tony Blair është i ngarkuari special i OKB-së, BE-së, SHBA-së dhe Rusisë (kuartetit) për Lindjen e Mesme.

Klinton-Netanjahu-Abas takohen në Egjipt

Gazeta Start - 14.09.2010

Kajro Sot do të rifillojnë bisedimet direkte Netanjahu-Abas me ndërmjetësimin e sekretares Amerikane të Shtetit, Hillari Klinton. Ky është raundi i dytë i bisedimeve direkte izraelito-palestineze dhe do të mbahet në Sharm el-Sheik të ...

Mitchell: Netanjahu-Abas diskutuan çështjet themelore

Gazeta Start - 14.09.2010

Kajro - Benjamin Netanjahu dhe Mahmud Abas kanë filluar bisedime serioze lidhur me çështje themelore, deklaroi përfaqësuesi Amerikan për Lindjen e Mesme.

SHBA shpreh optimizëm për bisedimet në Egjipt

BBC - 14.09.2010

Shtetet e Bashkuara thonë se udhëheqesit izraelitë dhe palestinezë kanë filluar diskutime serioze për çështjet thelbësore të konfliktit midis dy popujve.

Egjipti pret bisedimet për paqen

Top Channel - 14.09.2010

Liderët izraelitë e palestinezë do të zhvillojnë raundin e dytë të bisedimeve për paqen në resortin turistik egjiptian, Sharm el Sheikh. Ditën e hënë sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton deklaroi se, ka ardhur koha që të dyja ...

Në Egjipt takohen udhëheqësit palestinezë dhe izraelitë

Evropaelire - 14.09.2010

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abas sot e mbajnë takimin e dytë direkt në Egjipt. Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton do të ndërmjetësojë në takimin dy ditor në ...

Në Egjipt takohen udhëheqësit palestinezë dhe izraelitë

Ina - 14.09.2010

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abas sot e mbajnë takimin e dytë direkt në Egjipt. Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton do të ndërmjetësojë në takimin dy ditor në ...

Rinisin negociatat për Lindjen e Mesme

24 orë - 14.09.2010

Udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë nisin një raund të ri negociatash me praninë e ...

Rinisin negociatat për Lindjen e Mesme

Lajm - 14.09.2010

Udhëheqësit izraelitë dhe ata palestinezë pritet që të fillojnë një raund të ri negociatash për paqen të martën. Në bisedimet që do të zhvillohen në Sharm el Sheik, do të marrë pjesë edhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton.

"Tajms": Netanjahu po luan me paqen e Lindjes së Afërt

Idividi - 14.09.2010

Tel Aviv, 13 shtator 2010 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sërish po luan me paqen në vigjilje të samitit të nesërm me presidentin palestinez Mahmud Abas, publikoi sot gazeta londineze "Tajms".

Raundi i dytë i negociatave midis Izraelit dhe palestinezëve

Idividi - 14.09.2010

Jerusalem, 14 shtator 2010 (MIA) - Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti palestinez Mahmud Abas sot do ta mbajnë takimin e dytë në pushimoren Sharm el-Sheik në Egjipt.

Filloi takimi izrealito-palestinez

Evropaelire - 14.09.2010

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu, presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas dhe Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton kanë filluar një takim tre palësh.

Paqja, Netanyahu-Abbas diskutuan cështjet kyce

Top Channel - 14.09.2010

Liderët izraelitë dhe palestinezë kanë zhvilluar bisedime serioze mbi cështje kyce gjatë negociatave direkte për paqen, të mbajtura në Egjipt. Kështu ka deklaruar i dërguari i SHBA për Lindjen e Mesme, George Mitchell, pas takimit mes ...

Bisedime për Lindjen e Mesme në Sharm el Sheih – Dështon ndalimi i ndërtimeve të ngulimeve

DW - 14.09.2010

Kryeministri i Izraelit, Netanjahu dhe presidenti palestinez, Abbas do të vazhdojnë të martën bisedimet e paqes. Në takimin dyditor në Sharm el Sheih merr pjesë edhe ministrja e Jashtme e SHBA, Hillary Clinton. "Ne jemi partnerët tuaj.

Lindje e Mesme, SHBA: Po, dy shteteve

Top Channel - 14.09.2010

Shtetet e Bashkuara mbështesin hipotezën e ndërtimit të dy shteteve, atij izraelit dhe palestinez, në bisedimet në Egjipt për negociatat e paqes në Lindjen e Mesme.

SHBA shpreh optimizëm për bisedimet në Egjipt

24 orë - 14.09.2010

"Objektivi i përbashkët mbetet dy shtete për dy popuj," thotë i dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, George ...

Mitchell: Bisedimet izrailito-palestineze konstruktive

Alsat - 14.09.2010

Bisedimet e paqes në Lindjen e Mesme po lëvizin në drejtimin e duhur. Kështu vlerëson i dërguari amerikan në rajon, i cili i ka bërë thirrje liderëve të mos tërhiqen nga negociatat.

Izraeli: Jo kushteve mbi kolonitë

Top Channel - 14.09.2010

Izraeli nuk do të pranojë asnjë kush paraprak mbi çështjen e vendosjes së kolonive hebreje në Bregun Perëndimor. Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhënës i qeverisë izraelite.

Në Egjipt takohen udhëheqësit palestinezë dhe izraelitë

Botasot - 14.09.2010

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abas sot e mbajnë takimin e dytë direkt në Egjipt. Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton do të ndërmjetësojë në takimin dy ditor në ...

Rinisin negociatat për Lindjen e Mesme

Telegrafi - 14.09.2010

Udhëheqësit izraelitë dhe ata palestinezë pritet që të fillojnë një raund të ri negociatash për paqen të martën. Në bisedimet që do të zhvillohen në Sharm el Sheik, do të marrë pjesë edhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton.

Egjipt, fillon raundi i dytë i bisedimeve paqësore

Koha.net - 14.09.2010

Egjipt, 14 shtator - Liderët izraelitë e palestinezë do të zhvillojnë raundin e dytë të bisedimeve për paqen në resortin turistik egjiptian, Sharm el Sheikh.

Hilari Klinton bisedoi me Hosni Mubarak para rimëkëmbjes së negociatave izraelo-palestineze

Yll Press - 14.09.2010

Raundi i dytë i negociatave paqësore do të fillojë pasdite me takimin tre palësh mes Klintonit, Netanjahut dhe Abasit. Në takim do të marrin pjesë edhe presidenti egjiptian dhe deputeti i posaçëm i SHBA-së për Lindjen e Afërt, Xhorxh ...

Egjipt: Klinton zhvillon bisedime me kryeministrin izraelit dhe presidentin palestinez

Botasot - 14.09.2010

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton filloi sot në Egjipt një takim tre ditor me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanjahu dhe me presidentin palestinez, Mahmud Abas.

Kryeministri Netanjahu dhe Presidenti Abas, "diskutime serioze mbi çështje thelbësore"

VOA - 14.09.2010

I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, George Mitchell thotë se kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu dhe Presidenti palestinez, Mahmud Abas kanë filluar "diskutime serioze mbi çështje thelbësore" në bisedimet e paqes.

Nis rundi i dytë i negociatave izraelite - palestineze

Koha.net - 14.09.2010

Kairo, 14 shtator - Në Egjipt filloi rundi i dytë i negociatave direkte paqësore ndërmjet palestinezëve dhe izraelitëve. Delegacionet po i kryesojnë presidenti palestinez, Mahmud Abas dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu.

Klinton niset për në Lindjen e Mesme

Gazeta Start - 13.09.2010

Uashington - Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, niset sot për në Lindjen e Mesme, në kuadër të përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara, për krijimin e një paqeje të qëndrueshme në këtë rajon të trazuar.

Netanjahu: Mund të ngrijmë ndërtimet në Bregun Perëndimor

Top Channel - 13.09.2010

Kryeministri izraelit, Benxhamin Netanjahu ka hedhur një hap të madh në cështjen e negociatave të paqes me palestinezët, pasi ka deklaruar se Tel Avivi mund ta diskutojë sërish cështjen e ndërtimeve në Bregun Perendimor.

SHBA: H. Klinton niset për në Lindjen e Mesme

Evropaelire - 13.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, niset sot për në Lindjen e Mesme, në kuadër të përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara, për ripërtritjen e bisedimeve paqësore izraelito – palestineze.

SHBA, H. Klinton niset për në Lindjen e Mesme

Alsat - 13.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, niset sot për në Lindjen e Mesme, në kuadër të përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara, për ripërtëritjen e bisedimeve paqësore izraelito – palestineze.

Ban Ki-mun fton Izraelin ta vazhdojë moratoriumin

Evropaelire - 13.09.2010

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara i ka bërë thirrje Izraelit që ta vazhdojë moratoriumin për ndërtimin e lagjeve hebreje në Bregun Perëndimor, i cili skadon në fund të shtatorit.

Luftime në prag të raundit të dytë të bisedimeve për Lindjen e Mesme

Botasot - 13.09.2010

Në prag të fillimit të raundit të dytë të bisedimeve të drejtpërdrejta të Lindjes së Mesme kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu u shpreh kundër zgjatjes së ndalesës për ndërtimin e ngulimeve hebreje në Bregun Perëndimor në formën e ...

Clinton niset për në Lindjen e Mesme

Telegrafi - 13.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit, Hilary Clinton, niset të hënën për në Lindjen e Mesme, në kuadër të përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara për ripërtëritjen e bisedimeve paqësore ndërmjet Izraelit dhe Palestinës.

Hillari Klinton niset për në Lindjen e Mesme

Yll Press - 13.09.2010

Zonja Klinton, pritet që të martën në Egjipt, do të takohet me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanjahu dhe me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmud Abas. Bisedimet vazhdojnë pasnesër në Jerusalem.

Clinton në Lindje të Mesme për bisedimet paqësore

Koha.net - 13.09.2010

Washington, 13 shtator - Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, niset sot për në Lindjen e Mesme, në kuadër të përpjekjeve të SHBA-së, për krijimin e një paqeje të qëndrueshme në këtë rajon të trazuar.

SHBA: H. Klinton niset për në Lindjen e Mesme

Botasot - 13.09.2010

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, niset sot për në Lindjen e Mesme, në kuadër të përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara, për ripërtritjen e bisedimeve paqësore izraelito – palestineze.

Ban Ki-mun fton Izraelin ta vazhdojë moratoriumin

Botasot - 13.09.2010

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara i ka bërë thirrje Izraelit që ta vazhdojë moratoriumin për ndërtimin e lagjeve hebreje në Bregun Perëndimor, i cili skadon në fund të shtatorit.

Izraeli ta vazhdojë moratoriumin

Telegrafi - 13.09.2010

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, i ka bërë thirrje Izraelit që ta vazhdojë moratoriumin për ndërtimin e lagjeve hebreje në Bregun Perëndimor, i cili skadon në fund të shtatorit.