TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Seria A, Roma kontakton Pellegrinin

Botasot - 19.04.2013

Në Serinë A, do të jetë një valser i vërtetë trajnerësh për sezonin e ardshëm. Napoli në dilemë me Mazzarrin, Milani me Allegrin, Interi me Stramaccionin dhe Roma me Andreazzolin.

Roma, finaliste e Kupës së Italisë

Ina - 18.04.2013

Roma është finalisti i dytë i Kupës së Italisë, pas Lazios, e cila e kishte siguruar një gjë të tillë muaj më parë. Skuadra Giallorosse e preu biletën për në finale pas fitores në përballje të dyfishtë ndaj Interit në gjysmëfinale, 2:1 e ...

Lazio-Roma për Kupën e Italisë (VIDEO)

Albeu.com - 18.04.2013

Do të jetë një derbi roman në finalen e Kupës së Italisë, mes Romës dhe Lacios, që në Olimpiko, do të vendosin mes tyre trofeun e këtij kompeticioni.

Derbi roman në finalen për Kupën e Italisë

Albtime - 18.04.2013

Do të jetë një derbi roman në finalen e Kupës së Italisë, mes Romës dhe Lacios, që në Olimpiko, do të vendosin mes tyre trofeun e këtij kompeticioni.

Stramaccioni: Roma meritoi te arrinte ne finale

Urban - 18.04.2013

Andrea Stramaccioni beson se Roma meritoi te arritnte ne finalen e Coppa Italia pas fitores se tyre 5-3 ndaj Interit. " Une vetem mund te komplimentoje lojtaret e mi, pasi kemi vene gjithçka qe kishim ne fushe, " tha ai per Rai Sport pas ...

Kupa e Italise: Roma ne finale, 3-2 ndaj Interit

InfoAlbania - 18.04.2013

Kupa e Italise: Roma ne finale, 3-2 ndaj Interit Roma e Andreazzoli-t ka marre rezultatin 2-1 ndaj Inter ne ndeshjen e pare, dhe arriti serish te shenoje kunder zikalterve. Nuk pati asnje rikthim te Inter per te permbysur rezultatin.

Kupa e Italisë, Roma “shkel” Interin, në finale takon Lazion – VIDEO

Shqipmedia - 18.04.2013

Do të jetë një derbi roman në finalen e Kupës së Italisë, mes Romës dhe Lacios, që në Olimpiko, do të vendosin mes tyre trofeun e këtij kompeticioni.

Roma-Lacio në finale të Kupës

Alsat - 18.04.2013

Në terent e futbollit në Evropë mesjava ishte e rezervuar kryesisht për ndeshje të Kupave kombëtare. Roma ka eliminuar Interin, duke siguruar përballje me Lacion në finalen e Kupës së Italisë.

Derbi i Kupës kthehet në çështje politike

Albeu.com - 18.04.2013

Qoftë edhe një derbi si ai i Romës, finalja e Kupës së Italisë që nga moment që u parashikua se do të ishte një cështje e kryeqytetit midis Romës e Lazios është kthyer në një temë edhe më të madhe se thjesht një event sportiv.

Strama: Roma meriton finalen

Telegrafi - 18.04.2013

Trajneri i Interit, Andrea Strmaccioni, ka mallkuar edhe një herë lëndimet e shumta që kanë kapluar ekipin e tij për humbjen ndaj Romës, që beson se me meritë gjendet në finale të Coppa Italias.

Lazio-Roma për Kupën e Italisë

Botasot - 18.04.2013

Do të jetë një derbi roman në finalen e Kupës së Italisë, mes Romës dhe Lacios, që në Olimpiko, do të vendosin mes tyre trofeun e këtij kompeticioni.

Roma përmbys Interin, shkon në finale

Gazeta Republika - 18.04.2013

Roma është finalistja e dytë e Kupës së Italisë, pas Lazios, i cila e kishte siguruar një gjë të tillë muaj më parë. Skuadra kryeqytetase preu biletën për në finale pas fitores në përballje të dyfishtë ndaj Interit në gjysmëfinale, 2-1 deh ...

Roma kalon në finale, Inter i pafuqishëm përballë kryeqytetasve

Ora news - 18.04.2013

Ëndërrat për të fituar një trofe në këtë sezon janë shuar mbrëmë për skuadrën e Interit, e cila është eliminuar në gjysëmfinalet e Kupës së Italisë nga Roma.

Derbi Roma-Lacio në Kupë kthehet në çështje, frikë nga dhuna

BalkanWeb - 18.04.2013

ROME -Finalja e Kupës së Italisë, që nga momenti që u parashikua se do të ishte një çështje e kryeqytetit, mes Romës e Lazios, është kthyer në një temë edhe më të madhe se eventi sportiv.

Strmaccioni: Roma me meritë gjendet në finale të Coppa Italias

Ilirida - 18.04.2013

Trajneri i Interit, Andrea Strmaccioni, ka mallkuar edhe një herë lëndimet e shumta që kanë kapluar ekipin e tij për humbjen ndaj Romës, që beson se me meritë gjendet në finale të Coppa Italias.

Kupa e Italisë, përballje romane për trofeun

AlbanianScreen - 18.04.2013

Milano - Finalja e Kupës së Italisë do të jetë e gjitha romane. Pas Lazio edhe Roma ka arritur në sfidën e fundit për trofeun e dytë më të rëndësishëm të futbollit italian.

Kupa e Italisë, Roma përmbys Interin, shkon në finale

Shekulli - 17.04.2013

Roma është finalistja e dytë e Kupës së Italisë, pas Lazios, i cila e kishte siguruar një gjë të tillë muaj më parë. Skuadra kryeqytetase preu biletën për në finale pas fitores në përballje të dyfishtë ndaj Interit në gjysmëfinale, 2-1 deh ...

Roma kalon Interin, derbi në finalen e Kupës

Gazeta Start - 17.04.2013

Do jetë e tëra kryeqytetase finalja e Kupës së Italisë. Roma siguroi një vend në sfidën e 26 majit në “Olimpiko” pasi eliminoi në gjysmëfinale Interin.

Inter vs Roma: Formacionet

InfoAlbania - 17.04.2013

Inter-Roma: Formacionet Stramaccioni mund edhe te thote se “e ardhmja e tij nuk varet nga rezultati i sfides me Romen”, por realiteti eshte ndryshe.

Inter-Roma përcakton sot finalisten e dytë

Ina - 17.04.2013

Inter ose Roma. Njëra prej këtyre dy skuadrave do të kualifikohet sonte për në finalen e Kupës së Italisë, pasi në “San Siro” luhet ndeshja e kthimit për gjysmëfinalet duke nisur në orën 20:45.

Interi dhe Roma në kërkim të finales

Portalb - 17.04.2013

Inter ose Roma. Njëra prej këtyre dy skuadrave do të kualifikohet sonte për në finalen e Kupës së Italisë, pasi në “San Siro” luhet ndeshja e kthimit për gjysmëfinalet duke nisur në orën 20:45.

Inter i pafuqishëm, Roma në finalen e Kupës

Lajmeshqip - 17.04.2013

Interi do të mbyllë edhe këtë sezon pa një trofe, pasi është eliminuar në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë nga Roma. Në atë që është cilësuar si “sezoni i mallkuar” nga vetë trajneri Stramaçioni, zikaltërit kanë treguar se nuk kanë forca ...

Inter – Roma për një biletë për finalen e Kupës së Italisë

Ora news - 17.04.2013

Një ndeshje që mund të vlejë sa një sezon i tërë. Inter dhe Roma do të luajnë sonte në orën 21:00 në San Siro, aktin e dytë të gjysëmfinales së Kupës së Italisë, ku puna më e vështirë i takon zikaltërve pas humbjes 2-1 në ndeshjen e parë ...

Roma përjashton Interin

Telegrafi - 17.04.2013

Skuadra e Romës do të luajë në finale të Kupës së Italisë pasi e ka mposhtur Interin edhe në ndeshjen kthyese gjysmëfinale me rezultat 3-2. Giallorossët fituan në Olimpico me rezultat 2-1, ndërsa pas triumfit në Giuseppe Meazza ...

Roma mund Interin 3-2, ne finale te kupes Lacio-Roma

BalkanWeb - 17.04.2013

Historike në Kupën e Italisë. Për herë të parë në një finale do të kemi një derbi roman, Roma-Lacio. Pas fitores 2-1 në Romë dhe fillimit të mirë të ndeshjes që i bëri Interi, teksa shënoi i pari dhe pjesa e parë përfundoi 1-0, u mendua se ...

Lazio-Roma për Kupën e Italisë

Yll Press - 17.04.2013

Do të jetë një derbi roman në finalen e Kupës së Italisë, mes Romës dhe Lacios, që në Olimpiko, do të vendosin mes tyre trofeun e këtij kompeticioni.

Inter-Roma përcakton sot finalisten e dytë

Express - 17.04.2013

Inter ose Roma. Njëra prej këtyre dy skuadrave do të kualifikohet sonte për në finalen e Kupës së Italisë, pasi në “San Siro” luhet ndeshja e kthimit për gjysmëfinalet duke nisur në orën 20:45.

Roma në finale të Kupës së Italisë

Ilirida - 17.04.2013

Skuadra e Romës do të luajë në finale të Kupës së Italisë pasi e ka mposhtur Interin edhe në ndeshjen kthyese gjysmëfinale me rezultat 3-2. Giallorossët fituan në Olimpico me rezultat 2-1, ndërsa pas triumfit në Giuseppe Meazza ...

Roma, kontratë 3-vjeçare për Allegrin

Albeu.com - 16.04.2013

Nga Roma bëjnë të ditur se zëvendësuesi i trajnerit Aurelio Andreazolli në krye të skuadrës verdhekuqe sezonin që vjen do të jetë trajneri aktual i Milanit, Massimiliano Allegri.