TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Video të reja nga tragjedia në Mekë, ku vdiqën mbi 100 persona (Video)

Lajm - 13.09.2015

Video të publikuara nga televizioni Al Arabiya tregon momentin kur vinçi në Mekë u rrëzua duke lënë të vdekur të paktën 107 persona. Ndërkohë të lënduar janë 238 persona të ...

Fatkeqësia në Mekë “nuk e pengon” Haxhin

LajmiFundit - 13.09.2015

Zyrtarët sauditë kanë thënë se fatkeqësia e së premtes nuk do të pengojë pelegrinazhin e Haxhit. Së paku 107 persona kanë humbur jetën nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës.

Ngjarja në Mekë, publikohet një video e re, vdesin mbi 100 persona (FOTO-VIDEO)

SOT - 13.09.2015

Nga tragjedia në Mekë mbetën të vdekur të paktën 107 persona, ndërsa një video është publikuar e c ila tregon për momentin kur është rrëzuar vinçi. Deri më tani mësohet se janë lënduar thuajse 238 ...

A. Saudite: Rrëzimi i vinçit është shkaktuar nga era

Evropaelire - 13.09.2015

10:46 A. Saudite: Rrëzimi i vinçit është shkaktuar nga era 10:27 Jerusalem: Përleshje në kompleksin e xhamisë Al-Aksa 10:01 Berlin: “Progres i rëndësishëm” në bisedimet për ...

A. Saudite: Rrëzimi i vinçit është shkaktuar nga era

Zhurnal - 13.09.2015

A. Saudite: Rrëzimi i vinçit është shkaktuar nga era Rijad, 13 shtator- Autoritetet e Arabisë Saudite thonë se era e fortë ka shkaktuar përmbysjen e vinçit masiv, që ka rënë në Xhaminë e Madhe në ...

Ja si vinçi në Mekë i shtypi njerëzit, duke shkaktuar vdekje të menjëhershme (Video)

Lajmi.net - 13.09.2015

Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur nga aksidenti ...

Vërtetohet identiteti i 70 haxhinjëve që humbën jetën në Mekë

Portalb - 13.09.2015

Lajme lidhur me temën 107 të vdekur në Mekë, asnjë nga rajoni Vinçi bie në oborrin e Qabes në Mekë, 87 të vdekur (VIDEO+FOTO) Haxhinjtë e ardhshëm mbërrijnë në Mekë Besimtarët musliman bëhen gati për ...

Inxhinieri: Vdekja e personave në Mekë ishte vullneti i Allahut

Lajmi.net - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

Arsyetohet inxhinieri: Vdekja e personave në Mekë ishte vullneti i Allahut

Lajm - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

“Ishte një vepër e Zotit”

Mapo - 13.09.2015

“Ishte një vepër e Zotit” Postuar më: 13 Shtator 2015 10:40 Një inxhinier përgjegjës për punimet në Mekë- ku u rrëzua një vinç duke vrarë mbi 100 persona, tha se ky incident ishte një vepër e Zotit.

A. Saudite: Rrëzimi i vinçit është shkaktuar nga era

Botasot - 13.09.2015

Autoritetet e Arabisë Saudite thonë se era e fortë ka shkaktuar përmbysjen e vinçit masiv, që ka rënë në Xhaminë e Madhe në Mekë, me ç’rast janë vrarë së paku 107 vetë dhe plagosur 200 të tjerë.

Arsyetohet inxhinieri: Vdekja e personave në Mekë ishte vullneti i Allahut

Telegrafi - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

FOTO/ “Vdekja e 107 personave në Mekë ishte vullneti i Allahut”

Botasot - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

Identifikohen 70 haxhinjë që humbën jetën në Mekë

Koha.net - 13.09.2015

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Suud vizitoi vendin e fatkeqësisë në Mekë dhe spitalin Nur, në të cilin janë shtruar disa dhjetëra haxhinjë e ardhshëm të plagosur.

FOTOT/ “Vdekja e 107 personave në Mekë ishte vullneti i Allahut”

Gazeta Tema - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

Tragjedia e Mekës me 107 të vdekur: “Ashtu vendosi Allahu”

Java News - 13.09.2015

Tragjedia e Mekës me 107 të vdekur: “Ashtu vendosi Allahu” 107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë ...

Ja si vinçi në Mekë i shtypi njerëzit, duke shkaktuar vdekje të menjëhershme (Video)

Tetova Sot - 13.09.2015

Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur nga aksidenti ...

Inxhinieri: Vdekja e personave në Mekë ishte vullneti i Allahut

Tetova Sot - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

Mekë: Zyrtarët – vinçin e rrëzoi era; inxhinieri – tragjedia ‘vepër e zotit’

InfoGlobi - 13.09.2015

Një nga inxhinierët përgjegjës për punimet në Xhaminë e Madhe në Mekë thotë se rrëzimi i vinçit gjigant që vrau 107 persona lëndoi 200 tjerë ishte “vepër e Zotit”.

Era e fortë ishte shkaktar i rrëzimit të vinçit në Mekë

Kosova Live - 13.09.2015

Përmbysja e vinçit masiv në Xhaminë e madhe në Mekë me ç’rast mbetën të vdekur 107 persona dhe u plagosën 200 të tjerë ndodhi për shkak të erës së fortë kanë bërë të ditur autoritetet e Arabisë ...

Ja si vinçi në Mekë i shtypi njerëzit (Kamera brenda Xhamisë +18)

Republika - 13.09.2015

Ndërkaq në videon më poshtë mund të shiheni momentin e rrëzimit të vinçit, duke lënë të vdekur menjëherë disa ...

Inxhinieri: “Vdekja e 107 personave në Mekë ishte vullneti i Allahut”

Republika - 13.09.2015

107 persona humbën jetën në Mekë dy ditë më parë si pasojë e rënies së një vinçi. Vinçi i instaluar në Xhaminë e Madhe ra dhe zuri poshtë dhjetëra besimtarë duke vrarë 107 e plagosur 238 të tjerë.

Mekë, 107 të vdekur, vinçi ishte i firmës së Bin Ladenit

Lajm - 12.09.2015

(E plotësuar) Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur ...

Rrëzimi i vinçit në Mekë; 107 të vdekur dhe 230 të plagosur

Top Channel - 12.09.2015

Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur nga aksidenti ...

A ka shqiptarë të vdekur nga rrëzimi i kranit në Mekë?

Lajm - 12.09.2015

Së paku 107 persona kanë vdekur kur një kran është rrëzuar në Xhaminë e Madhe në Mekë, ka konfirmuar Qeveria e Arabisë Saudite. Ndërsa, më shumë se 260 persona janë plagosur në këtë aksident, ka ...

107 të vdekur në Mekë, asnjë nga Kosova e rajoni

Lajmeshqip - 12.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA 107 të vdekur në Mekë, asnjë nga Kosova e rajoni Shqipëria bllokon eksportin e rrushit të Kosovës Shqiptarët e Luginës së Preshevës sot mund ta shkruajnë historinë Për nëntë ...

107 të vdekur në Mekë, asnjë nga rajoni

Portalb - 12.09.2015

Lajme lidhur me temën Vinçi bie në oborrin e Qabes në Mekë, 87 të vdekur (VIDEO+FOTO) Haxhinjtë e ardhshëm mbërrijnë në Mekë Arabia premton ndërtimin e 200 xhamive në Gjermani për refugjatët Mbreti i ...

Shkon në 107 numri i të vdekurve në Mekë, 230 të lënduar (Foto/Video)

Lajmi.net - 12.09.2015

Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur nga aksidenti ...

Arabia Saudite fillon hetimet për rastin e Xhamisë së Madhe në Mekë

Lajmi.net - 12.09.2015

Arabia Saudite ka filluar hetim rreth tragjedisë në Xhaminë më të Madhe në botë, në Mekë, ku si pasojë e rënies së një vinçi mbetën të vdekur 107 persona ndërsa, të paktën 230 janë të lënduar.

Arabia Saudite nis hetimet për incidentin në Mekë

Evropaelire - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur hetimet e incidentit të së premtes, kur nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës kanë humbur jetën së paku 107 persona.

Arrin në 107 numri i të vdekurve nga rrëzimi i kranit në Mekë

Almakos - 12.09.2015

Së paku 107 persona kanë humbur jetën kur një kran është rrëzuar në Xhaminë e Madhe në Mekë, ka konfirmuar Qeveria e Arabisë Saudite. Ndërsa, më shumë se 260 persona janë plagosur në këtë aksident, ...

Arabia heton incidentin në Mekë

Shqipmedia - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur hetimet e incidentit të së premtes, kur nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës kanë humbur jetën së paku 107 persona.

Rrëzimi i vinçit në xhami, Arabia Saudite nis investigimin

Top Channel - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur investigimin për shkaqet që sollën rrëzimin e vinçit në xhaminë e Mekës. Bilianci i viktimave arriti në 107 persona e ndërsa dhjetëra të tjerë po kurohen ende në spital.

107 të vdekur, Arabia Saudite nis hetimet për shkaqet e rënies së vinçit

Ora news - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur një investigim pas rrëzimit të vinçit në qytetin e shenjtë mysliman Mekë, ku humbën jetën 107 persona. Vinçi i madh i kuq u përplas me një pjesë të Xhamisë së Madhe, e cila ...

Epilogu i rrëzimi i vinçit në Mekë: 107 të vdekur dhe 230 të plagosur

Telegrafi - 12.09.2015

Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur nga aksidenti ...

A ka shqiptarë të vdekur nga rrëzimi i kranit në Mekë?

Botasot - 12.09.2015

Së paku 107 persona kanë vdekur kur një kran është rrëzuar në Xhaminë e Madhe në Mekë, ka konfirmuar Qeveria e Arabisë Saudite. Ndërsa, më shumë se 260 persona janë plagosur në këtë aksident, ka ...

107 të vdekur në Mekë, asnjë nga Kosova e rajoni

Koha.net - 12.09.2015

Në mesin e të vdekurve nga rrëzimi i vinçit sot në Mekë nuk ka haxhinjë nga rajoni i Ballkanit Perëndimor. “Haxhinjët nga Kroacia ende nuk kanë mbërritur në Mekë, kurse haxhinjtë nga Shqipëria, ...

Arabia heton incidentin në Mekë

Botasot - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur hetimet e incidentit të së premtes, kur nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës kanë humbur jetën së paku 107 persona.

Incidenti në Mekë, shkon në 107 numri i viktimave

ABC News - 12.09.2015

Shkon në 107 numri i viktimave dhe rreth 240 të plagosur nga bilanci i rrëzimit të vincit në xhaminë e madhe në Mekë. Pamje amatoriale kanë regjistruar momentin e përplasjes dhe reagimet e disa prej ...

107 persona vdesin dhe dhjetëra të tjerë po kurohen ende në spital

Yll Press - 12.09.2015

BBC citon zyrtarë arabë sipas të cilëve erërat e forta dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar rënien e vinçit. Arabia Saudite ka nisur investigimin për shkaqet që sollën rrëzimin e vinçit në xhaminë ...

Fatkeqësia në Mekë “nuk e pengon” Haxhin

Botasot - 12.09.2015

Zyrtarët sauditë kanë thënë se fatkeqësia e së premtes nuk do të pengojë pelegrinazhin e Haxhit. Së paku 107 persona kanë humbur jetën nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës.

Hetime për rrëzimin e vinçit në Mekë

VOA - 12.09.2015

Zyrtarët sauditë po hetojnë rrëzimin e një vinçi ndërtimi në Xhaminë e Madhe në Mekë, që vrau 107 besimtarë dhe plagosi mbi 230 të tjerë. Autoritetet dyshojnë se rreshjet e shumta dhe era e fuqishme ...

Fatkeqësia në Mekë “nuk e pengon” Haxhin

Telegrafi - 12.09.2015

Zyrtarët sauditë kanë thënë se fatkeqësia e së premtes nuk do të pengojë pelegrinazhin e Haxhit. Së paku 107 persona kanë humbur jetën nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës.

Rritet numri i viktimave në xhami, 107 të vdekur në Mekë

Java News - 12.09.2015

Në mesin e të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Mekë nuk ka haxhinjë nga rajoni i Ballkanit Perëndimor. “Haxhinjët nga Kroacia ende nuk kanë mbërritur në Mekë, kurse haxhinjtë nga Shqipëria, Kosova, ...

Arabia Saudite fillon hetimet për rastin e Xhamisë së Madhe në Mekë

Tetova Sot - 12.09.2015

Arabia Saudite ka filluar hetim rreth tragjedisë në Xhaminë më të Madhe në botë, në Mekë, ku si pasojë e rënies së një vinçi mbetën të vdekur 107 persona ndërsa, të paktën 230 janë të lënduar.

Bin Ladeni ishte pronari i firmës së vinçit që vrau 107 veta në Mekë

Java News - 12.09.2015

​ Ka shkuar në 107 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar në aksidentin që besohet se e shkaktuan erërat e fuqishme dhe vetëtimat.

Rrëzimi i vinçit në xhami, Arabia Saudite nis investigimin

Gazeta Dita - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur investigimin për shkaqet që sollën rrëzimin e vinçit në xhaminë e Mekës. Bilianci i viktimave arriti në 107 persona e ndërsa dhjetëra të tjerë po kurohen ende në spital.

Vazhdon hetimi i rastit ‘Mekë’ ku humbën jetën 107 persona

InfoGlobi - 12.09.2015

Arabia Saudite ka nisur hetimet e incidentit të së premtes, kur nga rënia e një vinçi në qytetin e shenjtë të Mekës kanë humbur jetën së paku 107 persona.

Fatkeqësi në Mekë: Në mesin e të vdekurve nuk ka haxhinjë nga Maqedonia dhe rajoni

Republika - 12.09.2015

Në mesin e të vdekurve nga rrëzimi i vinçit sot në Mekë nuk ka haxhinjë nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, raporton Anadolu Agency (AA). “Haxhinjët nga Kroacia ende nuk kanë mbërritur në Mekë, kurse ...

Në Mekë 107 të vdekur dhe 230 të plagosur, vinçi ishte i firmës së Bin Ladenit

Republika - 12.09.2015

Numri i personave të cilët kanë humbur jetën pasi një vinç u shemb në Xhaminë e Madhe të Mekës ka shkuar në 107. Ndërkohë, 230 të tjerë kanë kërkuar ndihmë në spital, pasi janë plagosur nga aksidenti ...

Aksident në Mekë, disa haxhilerë të vdekur (Foto)

Lajm - 11.09.2015

Një aksident i rëndë ka ndodhur para 30 minutave në Mekë, kurse flitet edhe për disa haxhilerë të vdekur. Sipas informacioneve të para në mesin e viktimave nuk ka shqiptarë, sepse haxhilerët ...

Tronditet Meka, stuhia rrëzon vinçin mbi xhaminë e shenjtë, vdesin 20 besimtarë teksa po faleshin

SOT - 11.09.2015

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në vendin e shenjtë të besimtarëve myslimanë, Mekë. Mësohet se një vinç ka rënë në xhaminë kryesore të Mekës, duke lënë 20 besimtarë të vdekur.

Aksident në Mekë, disa haxhilerë të vdekur – FOTO

Shqipmedia - 11.09.2015

Një aksident i rëndë ka ndodhur para 30 minutave në Mekë, kurse flitet edhe për disa haxhilerë të vdekur. Sipas informacioneve të para në mesin e viktimave nuk ka shqiptarë, sepse haxhilerët ...

Mekë, bie një vinç në Xhaminë e Shenjtë, 52 të vdekur

ikub - 11.09.2015

Një vinç është rrëzuar mbi ndërtesën e Xhamisë së Shenjtë në Mekë duke shkaktuar vdekjen e 52 personave dhe plagosjen e rreth 200 të tjerëve. Vinçi është rrëzuar për shkak të një stuhie në një kohë ...

87 të vdekur nga tragjedia në Mekë (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2015

UPDATE - Moti i keq me reshje të dendura dhe stuhi të fuqishme që ka filluar rreth orës 17:00 në Mekë ka shkaktuar rrëzimin e një vinçi në oborrin e Qabes , duke shkaktuar vdekjen e të paktën 87 ...

​Mbi 60 haxhilerë të vdekur në Mekë (Foto)

Lajm - 11.09.2015

Mbi 60 persona kanë vdekur dhe 30 janë plagosur pasi një kran ka rënë në Meka, në një vend për ku ishin mbledhur shumë pelegrinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Xhaminë e ...

101 të vdekur në xhaminë e shenjtë të Mekës, hidhen dyshime për një përsëritje të 11 shtatorit, ja momentet tronditëse

SOT - 11.09.2015

Ka shkuar në 101 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar në aksidentin që besohet se e shkaktuan erërat e fuqishme dhe vetëtimat.

Vinçi bie në oborrin e Qabes në Mekë, 87 të vdekur (VIDEO+FOTO)

Portalb - 11.09.2015

Lajme lidhur me temën Haxhinjtë e ardhshëm mbërrijnë në Mekë Arabia premton ndërtimin e 200 xhamive në Gjermani për refugjatët Mbreti i Arabisë rezervoi gjithë hotelin, merr 222 dhoma vetëm për tre ...

Mbi 60 të vdekur në Meka pas rrëzimit të kranit

Zhurnal - 11.09.2015

Mbi 60 të vdekur në Meka pas rrëzimit të kranit Një kran gjigant është rrënuar mbi shumë njerëz te Xhamia e Madhe në Mekë, në kohën kur miliona pelegrinë kanë vërshuar vendin për të marrë pjesë në ...

Mekë, të paktën 87 të vdekur e 183 të plagosur nga rrëzimi i vinçit

Top Channel - 11.09.2015

Të paktën 87 persona kanë vdekur, pasi një vinç është shembur në tokë nga një goditje vetëtime mes motit të keq me stuhi në Xhaminë e Madhe të Mekës, këtë të premte, siç ka informuar autoriteti i ...

Mbi 60 të vdekur në Xhaminë e Madhe në Mekë (Video)

Lajmi.net - 11.09.2015

Të paktën 65 persona kanë vdekur dhe mbi 30 janë plagosur pasi një vinç ka rënë në Mekë, në një vend për ku ishin mbledhur shumë pelegrinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Xhaminë e Madhe.

Vinçi ra në xhaminë më të madhe në botë, 62 viktima (Video)

Lajmi.net - 11.09.2015

Së paku 62 persona kanë vdekur dhe më shumë se 80 janë plagosur kur në xhaminë më të madhe në botë në Mekë të Arabisë ka rënë një vinç. Siç kanë deklaruar zyrtarët e Arabisë Saudite, vinci në xhami ...

Momenti i rrëzimit të vinçit në Mekë, 87 të vdekur (Video)

Lajmi.net - 11.09.2015

Të paktën 87 persona kanë vdekur pasi një vinç në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjt të Mekës është rrëzuar. Njoftimi zyrtar u bë nga Qeveria e Arabisë Saudite.

Një vinç bie në oborrin e Qabes në Mekë, 65 të vdekur (VIDEO+FOTO)

Almakos - 11.09.2015

Moti i keq me reshje të dendura dhe stuhi të fuqishme që ka filluar rreth orës 17 në Mekë ka shkaktuar rrëzimin e një vinçi në oborrin e Qabes, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 65 haxhinjëve ndërsa ...

Ja momenti kur bie vinçi në Mekë dhe shkakton 65 viktima (VIDEO)

Almakos - 11.09.2015

65 besimtarë hunbën jetën në një tragjedi, dhe 154 të tjerë janë plagosur kur një vinç gjigand ra në xhaminë e Madhe “Masjid al–Haram ” në Mekë, vetëm një javë përpara se të fillojë edhe Haxhi.

Mekë, të paktën 87 të vdekur dhe 183 të plagosur nga rrëzimi i vinçit mbi xhami

ikub - 11.09.2015

Shkon në 87 numri i viktimave të shkaktuara nga rrëzimi i një vinçi mbi Xhaminë e Shenjtë në Mekë, ndërkohë qe 183 persona janë plagosur. Lajmin e bëri të ditur kreu i Mbrojtjes Civile për një nga ...

Shkon në 87 numri i të vdekurve në Mekë (Video)

Lajmeshqip - 11.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shkon në 87 numri i të vdekurve në Mekë (Video) Babai i Ajlanit ishte skafisti Plani për paqe në Siri, Assad planifikohet të shkojë në ekzil në Moskë Gjesti i kësaj vajze të ...

Shkon në 87 numri i viktimave,nga tragjedia në xhaminë kryesore në Mekë

Lajm - 11.09.2015

Shkon në 87 numri i viktimave pas tragjedisë së rëndë në xhaminë kryesore në Mekë, Masjid al-Haram. Ndërkaq të plagosur numërohen mbi 180 persona. Shkak i këtij bilanci të rëndë viktimash ka qenë ...

Tragjedia në Meke: S"ka viktima nga Maqedonia

Zhurnal - 11.09.2015

Tragjedia në Meke: S'ka viktima nga Maqedonia Shkup, 11 shtator - Agjencia e Lajmeve "Zhurnal", mëson se në mesin e viktimave të tragjedisë së rëndë në xhaminë kryesore në Mekë, Masjid al-Haram, nuk ...

Arrinë në 101 numri i të vdekurve në Mekë, vinçi ishte i firmës së Bin Ladenit

Lajmi.net - 11.09.2015

Ka shkuar në 101 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar në aksidentin që besohet se e shkaktuan erërat e fuqishme dhe vetëtimat.

Arrinë në 101 numri i të vdekurve në Mekë

Zhurnal - 11.09.2015

Update: Arrinë në 101 numri i të vdekurve në Mekë Ka shkuar në 101 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar në aksidentin që besohet ...

Tragjedia në Meke: S"ka viktima nga Maqedonia

Lajm - 11.09.2015

Agjencia e Lajmeve "Zhurnal", mëson se në mesin e viktimave të tragjedisë së rëndë në xhaminë kryesore në Mekë, Masjid al-Haram, nuk ka shtetas të Maqedonisë.

Stuhi në Mekë, rrëzohet vinçi mbi Xhaminë e madhe, 87 të vdekur

BalkanWeb - 11.09.2015

MEKE- Një stuhi e fuqishme ka shkaktuar rrëzimin e një vinçi mbi xhaminë kryesore të Mekës. Si pasojë kanë humbur jetën rreth 87 persona, dhe janë plagosur 60 të tjerë, pasi në xhami në momentin e ...

Tragjedi në xhaminë kryesore në Mekë, 107 viktima nga rrëzimi i vinçit

Ora news - 11.09.2015

Shkon në 107 numri i viktimave pas tragjedisë së rëndë në xhaminë kryesore në Mekë, Masjid al-Haram. Ndërkaq të plagosur numërohen mbi 180 persona. Shkak i këtij bilanci të rëndë viktimash ka qenë ...

Mbi 50 të vdekur në Mekë pas rrëzimit të vinçit

Mapo - 11.09.2015

Mbi 50 të vdekur në Mekë pas rrëzimit të vinçit Postuar më: 11 Shtator 2015 18:59 Mbi 50 persona kanë vdekur dhe 30 janë plagosur pasi një vinç ka rënë në Mekë, në një vend ku ishin mbledhur shumë ...

Fotografi dhe video nga aksidenti në Mekë

Koha.net - 11.09.2015

Ka shkuar në 101 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar në aksidentin që besohet se e shkaktuan erërat e fuqishme dhe vetëtimat.

Arabi, bie vinçi në Mekë si pasojë e stuhisë së erës

ABC News - 11.09.2015

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në vendin e shenjtë në Mekë, ku mijëra besimtarë myslimanë bëjnë pelegrinazh. NJë vinç i lartë në afërsi të vendit të shenjtë ka rënë si shkak i stuhisë me erëra të ...

Së paku 62 të vrarë në Xhaminë e Madhe të Mekës

Botasot - 11.09.2015

Qyteti i shenjtë i muslimanëve, Meka, është tronditur ditën e sotme pas rënies së një vinçi në Xhaminë e Madhe të premten, ku sipas autoriteteve saudianë, sëpaku 62 kanë ndërruar jetë, ndërsa 30 ...

Mallkimi i 11 shtatorit: Tmerr në Mekë, 62 të vdekur (+18)

Mapo - 11.09.2015

Mallkimi i 11 shtatorit: Tmerr në Mekë, 62 të vdekur (+18) Postuar më: 11 Shtator 2015 19:47 KUJDES! PAMJE SHQETESUESE! Të paktën 62 njerëz mbetën të vrarë dhe 30 të plagosur kur një vinç u rrëzua ...

Mbi 60 të vdekur në Mekë, në xhaminë më të shenjtë në botë (Foto/Video, +18)

Telegrafi - 11.09.2015

Së paku 65 njerëz kanë vdekur, pasi një vinç u shemb të premten në Xhaminë e Madhe të Mekës, njoftojnë autoritetet saudite. Sipas ministrit të Brendshëm të Arabisë Saudite, 154 persona janë lënduar ...

Momenti kur vinçi u rrëzua në Mekë (Video)

Botasot - 11.09.2015

Të paktën 87 persona kanë vdekur pasi një vinç në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjt të Mekës është rrëzuar. Njoftimi zyrtar u bë nga Qeveria e Arabisë Saudite.

Rrëzohet vinçi mbi xhaminë në Mekë

VOA - 11.09.2015

Zyrtarët saudit thanë se të paktën 62 persona u vranë dhe më shumë se 30 të tjerë u plagosën kur një vinç u rrëzua mbi çati në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjtë të Mekës.

Stuhia rrëzon vinçin mbi xhami, vdesin 20 besimtarë myslimanë (Foto)

Java News - 11.09.2015

Një tragjedi ka ndodhur në Mekë, teksa një vinç është rrëzuar si pasojë e një stuhie duke i marrë jetën 20 besimtarëve. Mësohet se besimtarët kanë qenë duke u falur në xhami, ndërsa vinçi ka rënë mbi ...

Tronditet Meka, vriten 62 besimtarë teksa po faleshin

Gazeta Dita - 11.09.2015

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në vendin e shenjtë të besimtarëve myslimanë, Mekë. Mësohet se një vinç ka rënë në xhaminë kryesore të Mekës, duke lënë 62 besimtarë të vdekur dhe mbi 200 ...

FOTO/ Tragjedi në Mekë, vinçi u merr jetën 60 personave

Gazeta Tema - 11.09.2015

Më shumë se 60 persona kanë humbur jetën në Mekë nga rënia e një vinçi të madh. Vinçi gjigant është rrëzuar brenda Xhamisë së Madhe në kohën kur qindra mijëra persona kishin shkuar për të marrë pjesë ...

Tragjedi në Mekë, vinçi vret dhjetëra besimtarë. Për haxh edhe shqiptarë (Foto)

Durres Lajm - 11.09.2015

– Tragjedi në qytetin e shenjtë të Mekës në Arabinë Saudite. Mbi 60 të vdekur janë regjistruar deri tani, si pasojë e rrëzimit të një viçni mbi Xhaminë e Madhe të Mekës.

Mbi 60 të vdekur në Meka pas rrëzimit të kranit (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2015

Një kran gjigant është rrënuar mbi shumë njerëz te Xhamia e Madhe në Mekë, në kohën kur miliona pelegrinë kanë vërshuar vendin për të marrë pjesë në haxh.

Erërat e forta dhe stuhia shkaktoi tragjedinë në Mekë (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2015

Stuhia dhe erërat e fortë që kapluan sot Mekën, kanë shkaktuar rrëzimin e vinçit në xhaminë Masjid al – Haram të premten, duke shkaktuar të paktën 65 viktima dhe 80 të plagosur.

Ja momenti kur bie vinçi në Mekë dhe shkakton 65 viktima (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2015

65 besimtarë hunbën jetën në një tragjedi, dhe 154 të tjerë janë plagosur kur një vinç gjigand ra në xhaminë e Madhe “ Masjid al – Haram ” në Mekë, vetëm një javë përpara se të fillojë edhe Haxhi.

Numri i të vdekurve në Mekë shkon në 87 (FOTO/VIDEO+18)

Tetova Sot - 11.09.2015

Të paktën 87 persona u vranë dhe më shumë se 180 u plagosën kur një vinç u rrëzua në Xhaminë e Madhe të Mekës, si rrezulltat e erërave të forta dhe stuhisë që kaploi sot Mekën.

Tragjedi në Mekë, 87 të vdekur (Video)

Shkupi24 - 11.09.2015

Të paktën 87 persona kanë vdekur pasi një vinç në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjt të Mekës është rrëzuar. Njoftimi zyrtar u bë nga Qeveria e Arabisë Saudite.

Fatkeqësi në Mekë: Në mesin e të vdekurve nuk ka haxhinjë nga Maqedonia dhe rajoni

Tetova Sot - 11.09.2015

Në mesin e të vdekurve nga rrëzimi i vinçit sot në Mekë nuk ka haxhinjë nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, raporton Anadolu Agency (AA). “Haxhinjët nga Kroacia ende nuk kanë mbërritur në Mekë, kurse ...

Numri i të vdekurve në Mekke shkon 101 (FOTO VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2015

Ka shkuar në 101 numri i të vdekurve nga rrëzimi i vinçit në Xhaminë e Madhe të Mekës. Së paku 200 persona janë të lënduar në aksidentin që besohet se e shkaktuan erërat e fuqishme dhe vetëtimat.

Tragjedi në Mekë: Bie vinçi mbi xhami, 87 të vdekur

InfoGlobi - 11.09.2015

Të paktën 87 njerëz kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur, si pasojë e rrëzimit të një vinçi mbi Xhaminë e Madhe në Mekë. Autoritetet e Mbrojtjes Civile në Arabinë Saudite, e kanë ...

Tragjedi në Mekë, rrëzohet vinçi mbi xhami (video)

Kosova Live - 11.09.2015

Të paktën 62 njerëz kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur, si pasojë e rrëzimit të një vinçi mbi Xhaminë e Madhe në Mekë. Autoritetet e Mbrojtjes Civile në Arabinë Saudite, e kanë ...

Së paku 62 të vrarë në Xhaminë e Madhe të Mekës

Republika - 11.09.2015

Qyteti i shenjtë i muslimanëve, Meka, është tronditur ditën e sotme pas rënies së një vinçi në Xhaminë e Madhe të premten, ku sipas autoriteteve saudianë, sëpaku 62 kanë ndërruar jetë, ndërsa 30 ...

Shkon në 87 numri i viktimave,nga tragjedia në xhaminë kryesore në Mekë

Republika - 11.09.2015

Shkon në 87 numri i viktimave pas tragjedisë së rëndë në xhaminë kryesore në Mekë, Masjid al-Haram. Ndërkaq të plagosur numërohen mbi 180 persona. Shkak i këtij bilanci të rëndë viktimash ka qenë ...

Momentet e rrëzimit të vinçit në Mekke, 101 të vdekur (VIDEO)

Republika - 11.09.2015

Numri i viktimave nga rrëzimi i vinçit në Mekke të Arabisë Saudite, sa shkon e rritet. Në këto momente raportohet për 101 të vdekur, ndërsa numri i të lënduarve ka shkuar në 200.

Haxhinjtë e ardhshëm mbërrijnë në Mekë

Portalb - 10.09.2015

Lajme lidhur me temën BFI e Maqedonisë përcjell grupin e parë të haxhilerëve (FOTO) Besimtarët musliman bëhen gati për ritualin e Haxhit Përfundoi xhirimi i filmit për Profetin Muhamed CNN: Shpikjet ...

Haxhinjtë e ardhshëm mbërrijnë në Mekë

Koha.net - 10.09.2015

Miliona njerëz nga mbarë bota mbërrijnë në Mekë, në qytetin e shenjtë të të gjithë myslimanëve për të kryer kushtin e pestë Islam – Haxhin, raporton aa.