TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LDK kërkon aleatë brenda koalicionit qeverisës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

Portalb - 14.10.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) konsideron se Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj e ka humbur legjitimitetin e saj. dhe për këtë zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme brenda ...

LDK kërkon aleatë brenda koalicionit qeverisës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

Lajmi.net - 14.10.2018

Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për Lidhjen Demokratike të Kosovës e ka humbur legjitimitetin e saj. Prandaj, kjo parti konsideron se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme ...

LDK kërkon aleat brenda koalicionit qeverisës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

Botasot - 14.10.2018

Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për Lidhjen Demokratike të Kosovës e ka humbur legjitimitetin e saj. Prandaj, kjo parti konsideron se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme ...

LDK kërkon aleatë brenda koalicionit qeverisës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj

Zeri - 14.10.2018

Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për Lidhjen Demokratike të Kosovës e ka humbur legjitimitetin e saj. Prandaj, kjo parti konsideron se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme ...

Beqiri thotë se LDK-ja është e gatshme për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Haradinaj

Koha.net - 14.10.2018

Ismet Beqiri nga LDK-ja thotë se kjo parti është e gatshme për mocion mosbesimi ndaj qeverisë aktuale të drejtuar nga Ramush Haradinaj. Lidhja Demokratike e Kosovës paralajmëron se së shpejti do ta ...

LDK kërkon aleatë brenda koalicionit qeverisës për rrëzimimin e Qeverisë Haradinaj

Gazeta Express - 14.10.2018

Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për Lidhjen Demokratike të Kosovës e ka humbur legjitimitetin e saj. Prandaj, kjo parti konsideron se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme ...

LDK kërkon aleatë brenda koalicionit qeverisës për rrëzimimin e Qeverisë Haradinaj

Telegrafi - 14.10.2018

Qeveria aktuale e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për Lidhjen Demokratike të Kosovës e ka humbur legjitimitetin e saj. Prandaj, kjo parti konsideron se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme ...

Maliqi: Pasojat e përplasjes Thaçi-Haradinaj rrëzimi i Qeverisë ose disfata e Presidentit

Gazeta Express - 14.10.2018

Analisti Shkelzen Maliqi ka thënë se pas përplasjeve të Ramush Haradinajt me Hashim Thaçin ka mbetur rrëzimi i Qeverisë ose disfata e Presidentit në rrugën e tij për korrigjim e ndryshim ...

Analisti politik komenton përplasjen mes Thaçit e Haradinajt, tregon se a do të ketë zgjedhje!

Botasot - 14.10.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ditë më parë i bëri thirrje kryeministrit Ramush Haradinaj që të jetë më i vëmendshëm kur flet për korrigjimin e kufijve.

Daut Haradinaj n’Kosovë Show: Na pret lufta nëse preken kufijtë

Gazeta Express - 14.10.2018

Këtë javë n’Kosovë Show mysafirë ishin Daut Haradinaj dhe Teuta ...

Daut Haradinaj: Na pret lufta nëse preken kufijtë

Botasot - 14.10.2018

Këtë javë n’Kosovë Show mysafirë ishin Daut Haradinaj dhe Teuta Krasniqi. Deputeti i AAK’së foli për idenë e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim të kufijve.

Mocioni, opozita po dështon që dhjetë muaj

Lajmi.net - 13.10.2018

Partitë opozitare qe dhjetë muaj nuk po arrijnë t’i sigurojnë votat e nevojshme për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Për të kaluar mocioni opozitarëve u nevojiten edhe katër vota të deputetëve të ...

URIME! Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër

Lajmi.net - 13.10.2018

Tani numri i zëvendësministrave arrin në 79. Qeveria Haradinaj u kritikua për numrin e madh të zëvendësministrave, që nga krijimi i kabinetit qeveritar.

Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër, bëhen 79 gjithsej

Telegrafi - 13.10.2018

Ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës, Hajredin Hyseni, është rahatuar në Qeverinë Haradinaj në postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Edhe një zëvendësministër i shtohet Qeverisë së Kosovës

Zeri - 13.10.2018

sh-kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës, Hajredin Hyseni, është rahatuar në Qeverinë Haradinaj në postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Opozita që 10 muaj po dështon t’i bëjë votat për rrëzimin e qeverisë

Gazeta Express - 13.10.2018

Partitë opozitare qe dhjetë muaj nuk po arrijnë t’i sigurojnë votat e nevojshme për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Për të kaluar mocioni opozitarëve u nevojiten edhe katër vota të deputetëve të ...

Qeverisë i shtohet edhe një zëvendësministër, ja kush është ai dhe sa zv. ministra u bënë

Botasot - 13.10.2018

Qeveria Haradinaj u kritikua për numrin e madh të zëvendësministrave, që nga krijimi i kabinetit qeveritar. Por si duket kjo nuk po e pengon kryeministrin Ramush Haradinaj të bëjë emërime të reja në ...

Kështu dukej Ramush Haradinaj si 14-vjeçar

Zeri - 13.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vite që është pjesë e politikës. Foto e vitit 1982 e shfaq Haradinajn në shkollën e Izniqit. “Në këtë foto, Kryeministri Ramush Haradinaj (nga e majta) Afrim Hamzaj ...

Edhe një Zëvendësministër i shtohet Qeverisë, gjithsejtë 79

Gazeta Express - 13.10.2018

Ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës, Hajredin Hyseni, është rahatuar në Qeverinë Haradinaj në postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Mocioni, opozita po dështon qe 10 muaj

Zeri - 13.10.2018

Partitë opozitare qe dhjetë muaj nuk po arrijnë t’i sigurojnë votat e nevojshme për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Për të kaluar mocioni opozitarëve u nevojiten edhe katër vota të deputetëve të ...

Edhe një Zëvendësministër i shtohet Qeverisë, gjithsejtë 79

Botasot - 13.10.2018

Ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës, Hajredin Hyseni, është rahatuar në Qeverinë Haradinaj në postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Gjasa minimale që të ketë zgjedhje këtë vit

Zeri - 13.10.2018

Vetëm tre muaj pasi kryeministri Ramush Haradinaj kishte marrë detyrën si shef i Qeverisë së Kosovës, në dhjetor të vitit të shkuar, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kishin nisur ...

Kështu dukej Ramush Haradinaj si 14-vjeçar

Gazeta Express - 13.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vite që është pjesë e politikës. Foto e vitit 1982 e shfaq Haradinajn në shkollën e ...

LDK-ja vazhdon me zotimin për zgjedhje

Zeri - 13.10.2018

Partitë opozitare qe dhjetë muaj nuk po arrijnë t’i sigurojnë votat e nevojshme për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Për të kaluar mocioni opozitarëve u nevojiten edhe katër vota të deputetëve të ...

Lufta Thaçi-Haradinaj: “Thaçi ndjehet i rrezikuar, ai nuk le gur pa rrotulluar deri në...”

Botasot - 13.10.2018

Raportet e presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj kanë filluar të acarohen. Krejt ky acarim po vjen për shkak idesë për ndarjen e Kosovës, apo korrigjimit të kufirit.

Kështu dukej Ramush Haradinaj si 14-vjeçar

Botasot - 13.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vite që është pjesë e politikës. Foto e vitit 1982 e shfaq Haradinajn në shkollën e Izniqit. “Në këtë foto, Kryeministri Ramush Haradinaj (nga e majta) Afrim Hamzaj ...

Deputeti i PSD-së beson se Thaçi mund të ketë fuqi ta rrëzojë Qeverinë Haradinaj

Botasot - 13.10.2018

Përplasjet për shkëmbimin e territorit mes presidentit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj u ndalën kur Thaçi kërcënoi me post të kryeministrit, Haradinaj.

Ramush Haradinaj emëron një tjetër zv.ministër

Durres Lajm - 13.10.2018

Në qeverinë e Kosovës vazhdojnë emërimet e zv.ministrave të rinj. Mediat në Prishtinë raportojnë se ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës, Hajredin Hyseni, është emëruar në postin e ...

“Ramushi në rrezik të digjet në furrë të druve si Gjordano Bruno”

Botasot - 12.10.2018

Përplasjet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, i ka komentuar edhe profesori dr. Binak Maxharraj. Ai thotë se, jeta politike në Kosovë asnjëherë pas ...

Përgjigja interesante e Pacollit për “luftën” Thaçi-Haradinaj

Lajmi.net - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka komentuar debatin e kohëve të fundit mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të kufijve.

Emërohet zëvendësministri i 80-të

Lajmi.net - 11.10.2018

Ministrisë së Arsimit tash ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë ministri dhe pothuajse i 80-ti në gjithë Qeverinë.

Ja si e quan Behgjet Pacolli përplasjen Thaçi-Haradinaj

Lajm - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka komentuar debatin e kohëve të fundit mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të kufijve.

Pacolli flet për përplasjen mes Thaçit e Haradinajt

Telegrafi - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka komentuar debatin e kohëve të fundit mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të kufijve.

Emërohet zëvendësministri i 80-të

Zeri - 11.10.2018

Ministrisë së Arsimit tash ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë ministri dhe pothuajse i 80-ti në gjithë Qeverinë.

Ja si e quan Behgjet Pacolli përplasjen Thaçi-Haradinaj

Zeri - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka komentuar debatin e kohëve të fundit mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të kufijve.

Destabiliteti nuk e ndal Qeverinë të emërojë zëvendësministra

Gazeta Express - 11.10.2018

Ministrisë së Arsimit tash ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë ministri dhe pothuajse i 80-ti në gjithë ...

Mbrojtja e Muhaxherit propozon si prova transkriptet e NATO-s për Haradinajn

Koha.net - 11.10.2018

As seanca e radhës gjyqësore, e mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore të Pejës, nuk ka sjellë epilog në lëndën e padisë së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kundër kryetarit të Pejës, ...

Pacolli flet për përplasjen mes Thaçit e Haradinajt

Gazeta Express - 11.10.2018

​ Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka komentuar debatin e kohëve të fundit mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të ...

Destabiliteti nuk e ndal Qeverinë të emërojë zëvendësministra

Botasot - 11.10.2018

Ministrisë së Arsimit tash ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë ministri dhe pothuajse i 80-ti në gjithë Qeverinë.

Mospajtimet e thella mes Thaçit dhe Haradinajt, çojnë vendin drejt zgjedhjeve të reja?!

Telegrafi - 11.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve ...

Pacolli për debatin Thaçi-Haradinaj: kundërshtime po, grindje jo

Botasot - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka komentuar debatin e kohëve të fundit mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të kufijve.

Ahmeti: Thaçi me Haradinajn nuk kanë vetëm përplasje të brendshme, por edhe diplomatike (Video)

Telegrafi - 11.10.2018

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se situata e përplasjeve institucionale në të cilën ndodhet Kosova është bërë qesharake. “Për herë të parë në arenën ndërkombëtare e ke një kryeministër që dërgon letra ...

“Ramushi në fund do të dorëzohet karshi eskivazheve të Thaçit në dëm të atdheut”

Botasot - 11.10.2018

Profesor, Dr. Binak Maxharraj në një bashkëbisedim për “Bota sot” e ka quajtur kryeministrin e Kosovës “një figurë të çuditshme në politike”. Ai ka përmendur qëndrimin e Ramush Haradinajt gjatë ...

Kosovë/Një zyrtar lokal do të pajtojë Haradinajn dhe Thaçin në kullat e Junikut!

Java News - 11.10.2018

Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të mëdha historike’ presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, me qëllim të siç ka ...

Thaçi e paralajmëroi Haradinajn se mund të ndërrohet nëse vazhdon të kundërshtojë atë

Idividi - 10.10.2018

Prishtinë, 8 tetor 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke komentuar deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se çështja e korrigjimit të kufijve ka vdekur, ka thënë se ...

Partia e Haradinajt i tha Thaçit se edhe ai mund të ndërrohet

Idividi - 10.10.2018

Prishtinë, 9 tetor 2018 (MIA) - Nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ia ka drejtuar disa porosi presidentit Hashim Thaçi, pasi ky i fundit gjatë ditës së djeshme e ...

Kuçi fton Thaçin dhe Haradinajn të takohen në Junik

Lajmi.net - 10.10.2018

Agron Kuçi i ka ftuar për takim në Junik presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të ...

Haradinaj: Thaçi mund të shkaktojë trazira për të zbatuar planin për ndarjen e Kosovës

Idividi - 10.10.2018

Prishtinë 9 tetor 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë një komentim për deklaratën e djeshme të tërthortë të presidentit, Hashim Thaçi, se kryeministri mund të ndërrohet, ...

Haradinaj e Muhaxheri sot përballen në gjykatë

Lajmi.net - 10.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, sot në ora 13:00, pritet të përballen në gjyq për padinë që shefi i ekzekutivit ka bërë për shpifje ndaj ...

Gjithçka çfarë ndodhi sot në seancën gjyqësore Haradinaj-Muhaxheri

Lajmi.net - 10.10.2018

Në gjykimin e kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri, i paditur për shpifje nga Ramush Haradinaj, avokati i të pandehurit, Besnik Berisha, tha se edhe nëse klienti i tij i ka thënë fjalët e ...

Kuçi fton Thaçin e Haradinajn të pajtohen në Junik

Koha.net - 10.10.2018

Kryetari i Komunës së Junikut, Agron Kuçi u ka bërë thirrje presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, që të shkojnë në Junik për t’u pajtuar dhe për të unifikuar ...

Kuçi fton Thaçin dhe Haradinajn të takohen në Junik

Botasot - 10.10.2018

Agron Kuçi i ka ftuar për takim në Junik presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të ...

Kuçi fton Haradinajn dhe Thaçin për pajtim në kullat e Junikut

Botasot - 10.10.2018

Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të mëdha historike’ presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, me qëllim të siç ka ...

Gjithçka çfarë ndodhi sot në seancën gjyqësore Haradinaj-Muhaxheri

Zeri - 10.10.2018

Në gjykimin e kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri, i paditur për shpifje nga Ramush Haradinaj, avokati i të pandehurit, Besnik Berisha, tha se edhe nëse klienti i tij i ka thënë fjalët e ...

Haradinaj e Muhaxheri sot përballen në gjykatë

Zeri - 10.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, sot në ora 13:00, pritet të përballen në gjyq për padinë që shefi i ekzekutivit ka bërë për shpifje ndaj ...

Gjyqi i Haradinajt me Muhaxherin, përballen avokatët

Botasot - 10.10.2018

Në gjykimin e kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri, i paditur për shpifje nga Ramush Haradinaj, avokati i të pandehurit, Besnik Berisha, tha se edhe nëse klienti i tij i ka thënë fjalët e ...

Haradinaj ia përsërit Thaçit kundërshtimet për kufijtë e veteranët

Koha.net - 10.10.2018

Lexoni: Kryeministri Ramush Haradinaj ka vazhduar të dërgojë ngushëllime për temën e vdekur të korrigjimit të ...

Beteja e 'shefave' për kufijtë

Zeri - 10.10.2018

Ideja e shefit të shtetit, Hashim Thaçi, për “korrigjimin” e kufijve me Serbinë ka hapur një betejë me shefin e Qeverisë Ramush Haradinajn dhe atë të Kuvendit Kadri Veselin, të cilët po shprehen ...

Ish ushtari i Ramush Haradinajt: Kam ngrënë bari gjatë luftës

Botasot - 10.10.2018

Ish ushtari i Ramush Haradinajt, Shqiprim Lika, e ka gjetur emrin e tij në listat e veteranëve “mashtrues” dhe kjo e ka lënduar atë shumë. Ai në një emision televiziv ka treguar disa ngjarje nga ...

Kuçi fton Haradinajn dhe Thaçin për pajtim në kullat e Junikut

Gazeta Express - 10.10.2018

Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të mëdha historike’ presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, me qëllim të siç ka ...

Kurti: Trekëndëshi Thaçi, Haradinaj, Veseli të paaftë për procese të mëdha

Botasot - 10.10.2018

Trekëndëshi i liderëve aktual të pozitës në Kosovë, presidenti Hashim Thaçi, kreu i PDK-së dhe Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, njëherësh edhe kryetar i AAK-së janë ...

Kuçi fton Haradinajn dhe Thaçin për pajtim në kullat e Junikut

Telegrafi - 10.10.2018

Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të mëdha historike’ presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, me qëllim të siç ka ...

Përplasja Thaçi-Haradinaj paralajmëron zgjedhjet e parakohshme

Botasot - 10.10.2018

Liderët e shtetit kanë filluar përplasjet për “jetë a vdekje”, pra për jetë në pozitë apo për dalje në opozitë. Liderët e dikurshëm të luftës, tashmë janë kthyer në rival politik edhe pse koalicionin ...

Prapavija e duelit Thaçi - Haradinaj

Botasot - 10.10.2018

Se presidenti Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë qëndruar afër njëri tjetrit më shumë se një vit për shkak të interesave personale e jo shtetërore, po e vërteton përplasja e të dyve kohëve ...

Kuçi fton Haradinajn dhe Thaçin për pajtim në kullat e Junikut

Tetova Sot - 10.10.2018

Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të mëdha historike’ presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, me qëllim të siç ka ...

Me Kushtetutë, Thaçi s’mund ta shkarkojë Haradinajn

Medial - 10.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi i shpalli luftë dje Kryeministrit Ramush Haradinaj, por edhe nuk hezitoi ta kërcënonte me largim nga posti. Kjo përplasje ka ndodhur për shkak se Presidentit nuk po i shkon ...

Ashpërsojnë polemikat, thellohet hendeku mes Thaçit e Haradinajt

Ina - 09.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve që ...

Haradinaj reagon ndaj kërcënimit të Thaçit: Të shohim kush korrigjohet i pari

LajmiFundit - 09.10.2018

Çështja e korrigjimit të mundshëm të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është shoqëruar me reagime të shpeshta mes Presidentit të Kosovës, Thaçi dhe Kryeministrit Haradinaj.

Presidenti “kërcënon” kryeministrin: Ata që s’korrigjohen, mund të zëvendësohen shumë lehtë

SOT - 09.10.2018

Përplasjet ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi rreth idesë së “korrigjimit” të kufijve me Serbinë të hënën kanë prekur zenitin, ku Thaçi i ka thënë Haradinajt se “ata ...

Haradinaj reagon ndaj Thaçit: Të shohim kush korrigjohet i pari

Top Channel - 09.10.2018

Çështja e korrigjimit të mundshëm të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është shoqëruar me reagime të shpeshta mes Presidentit të Kosovës, Thaçi dhe Kryeministrit Haradinaj.

Thaçi e Haradinaj ashpërsojnë polemikat

Lajmi.net - 09.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve që ...

Nënkryetari i AAK’së Thaçit: Të gjithë mund të rrëzohen nga pushteti, edhe ti

Ina - 09.10.2018

Ardian Gjini, nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ia ka drejtuar disa porosi presidentit Hashim Thaçi, pasi ky i fundit gjatë ditës së djeshme e kërcënoi liderin e AAK’së, ...

Kryeministri sërish thumbon presidentin për kufijtë

Lajmi.net - 09.10.2018

Vazhojnë deklaratat kontradiktore mes presidentit dhe kryeministrit për kufijtë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër planit të presidentit të vendit, ...

Haradinaj replikon me Thaçin: Shkoi në Veri për të nxitur ndarjen

SOT - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka replikuar ndaj paralajmërimeve të presidentit Thaçi, duke thënë se e vetmja mënyrë për ta mbajtur gjallë idenë e Thacit për korrigjim kufijsh janë skenarët për ta ...

Haradinaj i gatshëm ta lëshojë karrigen, por ka një kusht për Thaçin

Lajmi.net - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se hapja e kufijve që janë shpallur me 17 shkurt është shumë e rrezikshme. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se ai mbetet kundër korrektimit të ...

Gjini: Thaçi s’ka të drejtë kushtetuese ta shkarkojë kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 09.10.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk ka të drejtë kushtetuese për ta shkarkuar nga posti i Kryeministrit, kreun e AAK-së, ...

Hradinaj thotë se Thaçi takohet me njerëz si Radojçiqi në Prishtinë e Bruksel

Lajmi.net - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se presidentit Hashim Thaçi takohet në Prishtinë e Bruksel me njerëz si Millan Radojçiq, nënkryetarin e Listës Serbe.

Haradinaj godet Thaçin: Po tenton të bëjë trazira në Veri

Albeu.com - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është përgjigjur akuzave dhe kërcënimeve që i ka bërë dje presidenti Thaçi . Haradinaj tha se e vetmja mënyrë për ta mbajtur gjallë idenë e Thaçit për korrigjim ...

Haradinaj nuk ka frikë nga zgjedhjet e reja, ia përsërit Thaçit se çështja e kufijve ka ‘vdekur’

Lajmi.net - 09.10.2018

Pas mbledhjes së qeverisë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj duke u ndërlidhur me deklaratat e djeshme të presidentit Hashim Thaçi, ka thënë se kush e ka ndërmend me e rrëzu qeverinë e rrëzon ...

Haradinaj rithekson se tema e ndryshimit të kufijve është e vdekur

Evropaelire - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se qëndron prapa deklaratave të tij se opsioni i ndryshimit të kufijve është i vdekur. Një ditë më herët, Haradinaj është kritikuar nga presidenti i ...

Thaçi e Haradinaj ashpërsojnë polemikat

Evropaelire - 09.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve që ...

Thaçi e Haradinaj ashpërsojnë polemikat

Botasot - 09.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve që ...

Gjini: Thaçi s’ka të drejtë kushtetuese ta shkarkojë kryeministrin Haradinaj

Botasot - 09.10.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk ka të drejtë kushtetuese për ta shkarkuar nga posti i Kryeministrit, kreun e AAK-së, ...

Ashpërsojnë polemikat, thellohet hendeku mes Thaçit e Haradinajt

Telegrafi - 09.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve që ...

Gjini: Thaçi s’ka të drejtë kushtetuese ta shkarkojë kryeministrin Haradinaj

Zeri - 09.10.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk ka të drejtë kushtetuese për ta shkarkuar nga posti i Kryeministrit, kreun e AAK-së, ...

Përplasja për veteranët, Haradinaj ia përmend Rognerin Thaçit

Botasot - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur Presidentin Hashim Thaçi edhe rreth numrit të veteranëve. Pasi Thaçi tha se në luftë kanë qenë jo më shumë se 15 mijë pjestarë, Haradinaj i ...

Haradinaj shpërthen ndaj Hashim Thaçit: Për Brojë nuk e di se sa ushtarë ka pasur, por për Dukagjin ka kush flet!

Botasot - 09.10.2018

(E plotësuar) - Haradinaj: Në SHBA mora mesazhe se kufijtë e Kosovës janë mirë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë vizitës së tij në SHBA ka marrë mesazhe se kufijtë e Kosovës ...

Haradinaj: Thaçi e ka takuar Radojçiqin në Prishtinë

Botasot - 09.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hedhur akuza ndaj Kryeministrit Haradinaj, duke ia përmendur miqësinë me Milan Radojçiqin e Veriut të Mitrovicës.

Haradinaj: Kush e ka nijet ta rrëzojë Qeverinë, nuk flet por vepron

Koha.net - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, si duket nuk e ka marrë për bazë këshillën e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili e ka ftuar dje për korrigjim të deklaratave të ditëve më parë se ...

Ramush Haradinaj nervozohet me gazetarët: S’ka asgjë për të qeshur, ose po e lëshoj studion

Botasot - 09.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është rebeluar. Derisa gazetarët Arben Ahmeti dhe Ermal Panduri qeshën derisa flitej për idenë e shkëmbimeve territoriale, ka reaguar Haradinaj.

A mund ta shkarkojë Thaçi Haradinajn sipas kushtetutës?

Zeri - 09.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi i shpalli luftë dje Kryeministrit Ramush Haradinaj, por edhe nuk hezitoi ta kërcënonte me largim nga posti. Kjo përplasje ka ndodhur për shkak se Presidentit nuk po i shkon ...

Haradinaj: Në SHBA mora mesazhe se kufijtë e Kosovës janë mirë

Zeri - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë vizitës së tij në SHBA ka marrë mesazhe se kufijtë e Kosovës janë mirë. Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...

Thaçi e Haradinaj ashpërsojnë polemikat

Koha.net - 09.10.2018

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të fundit si pasojë e qëndrimeve të kundërta rreth idesë për ndryshimin e kufijve që ...

Thaçi kërcënon Haradinajn: Ata që nuk korrigjohen, shumë lehtë mund të ndërrohen

Gazeta Express - 09.10.2018

Përplasjet ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi rreth idesë së “korrigjimit” të kufijve me Serbinë të hënën kanë prekur zenitin, me ç’rast Thaçi i ka thënë Haradinajt ...

Thaçi kërcënon Haradinajn me zgjedhje

Zeri - 09.10.2018

Përplasjet ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi rreth idesë së “korrigjimit” të kufijve me Serbinë të hënën kanë prekur zenitin, me ç’rast Thaçi i ka thënë Haradinajt ...

Haradinaj ia kthen Thaçit, thotë se shkoi në Veri për ta nxitur ndarjen e vendit

Gazeta Express - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj iu është përgjigjur akuzave dhe kërcënimeve që i ka bërë dje Presidenti Thaçi. Haradinaj tha se e vetmja mënyrë për ta mbajtur gjallë idenë e Thacit për korrigjim ...

Përplasja për veteranët, Haradinaj ia përmend Rognerin Thaçit

Gazeta Express - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur presidentin Hashim Thaçi edhe rreth numrit të veteranëve. Pasi Thaçi tha se në luftë kanë qenë jo më shumë se 15 mijë pjesëtarë, Haradinaj i ...

“Lufta” mes Thaçit e Haradinajt

Zeri - 09.10.2018

Sulmet verbale të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, drejtuar kryeministrit, Ramush Haradinaj, erdhën menjëherë pasi ky i fundit, për të disatën herë me radhë, gjatë ditës së djeshme doli ...

Me Kushtetutë, Thaçi s’mund ta shkarkojë Haradinajn

Gazeta Express - 09.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi i shpalli luftë dje kryeministrit Ramush Haradinaj, por edhe nuk hezitoi ta kërcënonte me largim nga posti. Kjo përplasje ka ndodhur për shkak se presidentit nuk po i shkon ...

Ky është postimi i ri i Thaçit, pasi Haradinaj për herë të dytë tha se "ka vdekur çështja e kufijve"

Gazeta Express - 09.10.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon të flasë për idenë e tij personale për ndryshim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si pjesë e marrëveshjes përfundimtare të ...

Haradinaj nuk i bindet Thaçit, thotë se korrigjimi i kufijve ka vdekur

Zeri - 09.10.2018

Dje presidenti Hashim Thaçi tha se nëse kryeministri nuk "i korrigjon" deklaratat për korrigjimin e kufijve mund të ketë ndryshim të pushtetit. Ndaj kësaj deklarate ka reaguar kryeministri Ramush ...

Haradinaj: Thaçi e ka takuar Radojçiqin në Prishtinë

Zeri - 09.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hedhur akuza ndaj Kryeministrit Haradinaj, duke ia përmendur miqësinë me Milan Radojçiqin e Veriut të Mitrovicës.

Nënkryetari i AAK’së Thaçit: Të gjithë mund të rrëzohen nga pushteti, edhe ti

Gazeta Express - 09.10.2018

Ardian Gjini, nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ia ka drejtuar disa porosi presidentit Hashim Thaçi, pasi ky i fundit gjatë ditës së djeshme e kërcënoi liderin e AAK’së, ...

A do ta ndihmojë opozita Thaçin për ta rrëzuar Haradinajn, flasin zyrtarët e VV’së dhe LDK’së

Gazeta Express - 09.10.2018

Kërcënimi publik i Presidentit Thaçi ndaj kryeministrit Haradinaj se mund ta humb postin e çoi në tjetër nivel dramën e krijuar në raportet e tyre. Rrëzimin i Haradinajt, përveç opozitës, tash e ...

Abazi: Thaçi i frikësuar për të ardhmen e tij, përplasje me Haradinajn një konflikt i vjetër

Botasot - 09.10.2018

Dje kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj shpreh ngushëllime për idenë e korrigjimit të kufijve, për të cilën tha se ka vdekur. E pas kësaj deklarate të tij, kreu i shtetit, Hashim Thaçi, thirri ...

Haradinaj: Kush e ka njet me rrëzu Qeverinë nuk flet, por vepron

Telegrafi - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, si duket nuk e ka marrë për bazë këshillën e presidentit të vendit, i cili e ka ftuar dje për korrigjimin e deklaratave.

Haradinaj: Plani i Thaçit për kufijtë është tragjedi për Kosovën

Gazeta Express - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër planit të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës dhe ...

Haradinaj i përgjigjet Thaçit: Ta jap karrigen time, çoje në shtëpi

Gazeta Express - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur presidentit të vendit, Hashim Thaçi, pas kërcënimit të tij se shefi i ekzekutivit mund të largohet nga posti i tij, për shkak të ...

Haradinaj thotë se në SHBA mori mesazhe se kufijtë e Kosovës janë mirë

Gazeta Express - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë vizitës së tij në SHBA ka marrë mesazhe se kufijtë e Kosovës janë ...

Haradinaj: Kush e ka njetin ta rrëzojë qeverinë, e rrëzon- nuk flet

Zeri - 09.10.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij se tema për korrigjimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë është e vdekur.

Haradinaj: Ideja për ndryshim kufijsh ka vdekur

Botasot - 09.10.2018

Në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj përsëriti qëndrimin se ndryshimi i kufijve me Serbinë është çështje e vdekur dhe kjo sipas tij mund të ngjallet vetëm përmes ndonjë skenari dhune në veri të ...

Nënkryetari i AAK’së Thaçit: Të gjithë mund të rrëzohen nga pushteti, edhe ti

Zeri - 09.10.2018

Ardian Gjini, nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ia ka drejtuar disa porosi presidentit Hashim Thaçi, pasi ky i fundit gjatë ditës së djeshme e kërcënoi liderin e AAK’së, ...

Haradinaj: Plani i Thaçit për kufijtë është tragjedi për Kosovën

Zeri - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër planit të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës dhe Serbisë.

‘Nervozohet’ Ramush Haradinaj: S’ka asgjë për të qeshur, ose po e lëshoj studion

Zeri - 09.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është rebeluar në emisionin direkt në RTV Dukagjini, raporton ‘Gazeta Blic’. Derisa gazetarët Arben Ahmeti dhe Ermal Panduri qeshën derisa flitej për idenë e ...

Me Kushtetutë, Thaçi s’mundet ta shkarkojë Haradinajn

Botasot - 09.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi i shpalli luftë dje Kryeministrit Ramush Haradinaj, por edhe nuk hezitoi ta kërcënonte me largim nga posti. Kjo përplasje ka ndodhur për shkak se Presidentit nuk po i shkon ...

Pas kërcënimit që Thaçi i bëri Haradinajt, flet Xhavit Haliti thotë se Kuvendi po bllokohet!

Botasot - 09.10.2018

Kërcënimi me shkarkim që iu bë dje Kryeministrit Haradinaj nga i pari i shtetit, Hashim Thaçi sa i përket qëndrimit të tij për “korrigjimin” e kufijve, nuk po gjen përkrahjen as nga nënkryetari i ...

Haradinaj – Thaçit: Mjaft na nxore telashe me Malin e Zi për kufijtë, nuk do të ketë herë të dytë

Botasot - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe njëherë ia ka bërë të qartë presidentin Hashim Thaçi se asnjëherë nuk do ta përkrahë idenë e tij për korrigjimin e kufijve.

Haradinaj i përgjigjet Thaçit: Nuk e kanë gjetur njeriun me folë me këtë gjuhë (Video)

Telegrafi - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve ka vdekur. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se Thaçi njëherë na ka lënë një probleme me Malin ...

"Kurdo që të rrëzohet Qeveria na pshton"

Botasot - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur presidentit Thaçi për shkarkimin e tij të mundshëm nëse nuk korrigjon deklaratat për kufijtë me Serbinë, duke përsëritur edhe një herë se kjo ...

Vetëm zgjedhjet e shpëtojnë vendin nga Thaçi e Haradinaj

Botasot - 09.10.2018

Përplasjet e fundit ndërmjet Ramush Haradinajt, njërit prej kryeministrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma-AKR minoritetet, dhe Presidentit Hashim Thaçi, pasqyrojnë gjendjen e mjerueshme në të cilën ...

Haradinaj: Nuk dua ta shoh popullin në rrugë, se atëherë do të jetë më keq (Video)

Telegrafi - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se hapja e kufijve që janë shpallur me 17 shkurt është shumë e rrezikshme. Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë ...

Gjini: Thaçi s’ka të drejtë kushtetuese ta shkarkojë kryeministrin Haradinaj

Telegrafi - 09.10.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk ka të drejtë kushtetuese për ta shkarkuar nga posti i Kryeministrit, kreun e AAK-së, ...

VV dhe LDK tregojnë nëse do ta ndihmojnë Thaçin për rrëzimin e Haradinajt

Zeri - 09.10.2018

Kërcënimi publik i Presidentit Thaçi ndaj kryeministrit Haradinaj se mund ta humbë postin e çoi në një nivel tjetër dramën e krijuar në raportet e tyre.

Haradinaj: Në SHBA mora mesazhe se kufijtë e Kosovës janë mirë (Video)

Telegrafi - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se gjatë vizitës së tij në SHBA ka marrë mesazhe se kufijtë e Kosovës janë mirë. Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...

Përplasja Thaçi-Haradinaj: Analisti politik thotë se shteti ka probleme të mëdha

Botasot - 09.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj po vazhdojnë përplasjet mes tyre lidhur me çështjen e korrigjimit te kufijve. Këto polemika, i ka komentuar edhe analisti dhe njohësi i ...

Sipas profesorit ndërkombëtar, këto janë mënyrat që Thaçi mund ta rrëzoj Haradinajn dhe të shkatërrohet PDK-ja

Botasot - 09.10.2018

Një rrebesh deklaratash e polemikash ndërmjet presidentit Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj, janë dëgjuar ditëve të fundit. Derisa presidenti e kërcënon me shkarkim kryeministrit Haradinaj, ky i ...

Haradinaj i përgjigjet “flakë për flakë” Thaçit: Kush do të rrëzojë qeverinë nuk flet, por vepron

Gazeta Tema - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk e ka marrë për bazë këshillën e presidentit të vendit, i cili e ka kërkuar atij të korrigjojë deklaratat për sa i përket negociatave me Serbinë.

Haradinaj: Plani i Thaçit për kufijtë është tragjedi për Kosovën

Tetova Sot - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër planit të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës dhe Serbisë.

Ramush Haradinaj nervozohet me gazetarët: S’ka asgjë për të qeshur, ose po e lëshoj studion

Tetova Sot - 09.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është rebeluar. Derisa gazetarët Arben Ahmeti dhe Ermal Panduri qeshën derisa flitej për idenë e shkëmbimeve territoriale, ka reaguar Haradinaj.

Me Kushtetutë, Thaçi s’mund ta shkarkojë Haradinajn

Tetova Sot - 09.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi i shpalli luftë dje kryeministrit Ramush Haradinaj, por edhe nuk hezitoi ta kërcënonte me largim nga posti. Kjo përplasje ka ndodhur për shkak se presidentit nuk po i shkon ...

Presidenti “kërcënon” kryeministrin: Ata që s’korrigjohen, shumë lehtë mund të zëvendësohen

Gazeta Tema - 09.10.2018

Përplasjet ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi rreth idesë së “korrigjimit” të kufijve me Serbinë të hënën kanë prekur zenitin, ku Thaçi i ka thënë Haradinajt se “ata ...

Haradinaj: Polemikat kanë të bëjnë me temat

Flaka - 09.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur presidentit Thaçi për shkarkimin e tij të mundshëm nëse nuk korrigjon deklaratat për kufijtë me Serbinë, duke përsëritur edhe një herë se kjo ...

Haradinaj ia kthen Thaçit: Të shohim kush korrigjohet i pari

Tetova Sot - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk beson se do të ketë bashkëngjitje të Luginës me Kosovën, për shkak së Serbia aty ka të vendosura shumë forca ushtarake.

Haradinaj ironizon Thaçin: Ta jap karrigen time, çoje në shtëpi!

Java News - 09.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur presidentit të vendit, Hashim Thaçi, pas kërcënimit të tij se shefi i ekzekutivit mund të largohet nga posti i tij, për shkak të ...

Përplasja për veteranët, Haradinaj ia përmend Rognerin Thaçit

Antpress - 09.10.2018

“A i ka numru edhe ata që kanë qenë në Rogner”, tha kryeministri Haradinaj gjatë konferencës kur u pyet rreth shifrave të veteranëve që i dha dje Presidenti Thaçi.

Haradinaj në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit

Lajmi.net - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit. Takimi mbahet me fillim nga ora 09:00, në ndërtesën e qeverisë.

Haradinaj thotë se kanë rënë shifrat e azilkërkuesve nga Kosova

Lajmi.net - 08.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është duke e kryesuar Takimin e Nivelit të Lartë për Sundimin e Ligjit. Haradinaj ka bërë të ditur se në takim ku janë të pranishëm udhëheqësit kryesor të ...

Haradinaj: Kosova nuk do të eksportojë kriminalitet në BE

Portalb - 08.10.2018

Kosova në mënyrë drastike e ka zvogëluar numrin e azilkërkuesve në vendet e Bashkimit Evropian (BE), deklaroi kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të ...

Haradinaj: Nga Kosova në BE, do të udhëtojnë qytetarë të ndershëm

Lajmi.net - 08.10.2018

Nën kryesimin e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është mbajtur takimi i radhës i Nivelit të Lartë të Sundimit të Rendit dhe Ligjit, në të cilën janë prezantuar të arriturat e fundit nga ...

Haradinaj-Bahtirit: Mos nxisni protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze

Ina - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar që mos të nxiten protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze. “Mos nxisni veprime, një protestë për urën mos nxisni veprime kur tema aq serioze janë duke ...

Haradinaj: Përgëzime dhe ngushëllime, ideja e kufijve ‘ka vdekur’

Lajmi.net - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë ‘ka vdekur’ dhe u ka shprehur ngushëllime atyre që kanë pasur pretendime për ndryshim të territoreve.

Haradinaj: Kosova nuk do të eksportojë azilkërkues në Evropë

Evropaelire - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se me liberalizimin e vizave, Kosova nuk do të eksportojë azilkërkues, kriminelë apo pasiguri në Evropë, por qytetarë të ndershëm që duan të jenë të ...

Haradinaj: Kosova nuk do të eksportojë azilkërkues në Evropë

Top Channel - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se me liberalizimin e vizave, Kosova nuk do të eksportojë azilkërkues, kriminelë apo pasiguri në Evropë, por qytetarë të ndershëm që duan të jenë të ...

Haradinaj: Ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur

Alsat - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ideja për shkëmbim apo ndarje të territoreve ka vdekur, dhe për këtë ai ka shprehur edhe ngushëllimet e tij, me ç’rast ka kërkuar që rezoluta ...

‘Kufijtë’, Haradinaj tallet keqaz me Thaçin

LajmiFundit - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë “ka vdekur” dhe u ka shprehur ngushëllime atyre që kanë pasur pretendime për ndryshim të territoreve.

Haradinaj: Ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur

SOT - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se ideja për shkëmbim apo ndarje të territoreve ka vdekur, dhe për këtë ai ka shprehur edhe ngushëllimet e tij, me ç’rast ka kërkuar që rezoluta ...

Thaçi kërkon nga Haradinaj që të jetë më i matur në deklaratat për kufijtë

Lajmi.net - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një konference për media, i është kundërpërgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj në lidhje me deklaratat e tij për dialogun me Serbinë, raporton lajmi.net ...

Thaçi i kërkon Haradinajt t'i korrigjojë deklaratat për dialogun

Evropaelire - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha në një konferencë për media se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ka vdekur dhe se është në një fazë të rëndësishme.

Thaçi-Haradinajt: Ndihet komod në karrige, dialogu me Serbinë nuk ka vdekur

Top Channel - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është përgjigjur deklaratave të fundit të Kryeministrit Haradinaj gjatë një konference për mediat. Mbi çështjen e korrigjimit të kufirit me Kosovën, Thaçi është ...

Haradinaj: Ideja e ndërrimit të territoreve ka vdekur

Portalb - 08.10.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se “ideja e ndërrimit të territoreve ka vdekur”, raporton Anadolu Agency (AA). Kryeministri Haradinaj sot priti në takim ...

Thaçi-Haradinajt: Ndihet komod në karrige, dialogu me Serbinë nuk ka vdekur

Portalb - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është përgjigjur deklaratave të fundit të Kryeministrit Haradinaj gjatë një konference për mediat. Mbi çështjen e korrigjimit të kufirit me Kosovën, Thaçi është ...

Haradinaj: Ideja për shkëmbim e territoreve ka vdekur

Alsat - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ideja për shkëmbim apo ndarje të territoreve ka vdekur, dhe për këtë ai ka shprehur edhe ngushëllimet e tij, me ç’rast ka kërkuar që rezoluta ...

Deputeti i AAK-së i del në mbrojtje Haradinajt, thotë se vetë Thaçi duhet përmirësuar deklaratat e tij

Lajmi.net - 08.10.2018

Deputeti i Aleancës për Ardhmërnë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka reaguar ndaj kërkesave të fundit nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi në drejtim të Kryeministrit Ramush Haradinaj.

Thaçi i përgjigjet Haradinajt: Korrigjo deklaratat populiste

Alsat - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pasditen e kësaj të hënë doli në oborrin e Kuvendit ku ftoi gazetarët për një konferencë shtypi. Thaçi në konferencë foli për marrëveshjen për hartimin e rezolutës ...

Thaçi kërcënon Haradinajn: Kujdes me deklaratat për dialogun

LajmiFundit - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha në një konferencë për media se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ka vdekur dhe se është në një fazë të rëndësishme.

Thaçi i kërkon Haradinajt të korrigjojë deklaratat për dialogun

SOT - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha në një konferencë për media se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ka vdekur dhe se është në një fazë të rëndësishme.

Haradinaj: Kosova nuk do të eksportojë azilkërkues në Evropë

SOT - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se me liberalizimin e vizave, Kosova nuk do të eksportojë azilkërkues, kriminelë apo pasiguri në Evropë, por qytetarë të ndershëm që duan të jenë të ...

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Gazeta Express - 22.10.2018

Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, sot mbahet ceremonia “Java për të drejtat e viktimave të krimit” me moton “ Drejtësi për viktimat, ndëshkim për ...

Haradinaj merr pjesë në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit

Botasot - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë sot në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit. Takimi mbahet në ndërtesën e Qeverisë duke filluar nga ora ...

Haradinaj në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit

Zeri - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në takimin e Nivelit të Lartë të Sundimit të Ligjit. Takimi mbahet me fillim nga ora 09:00, në ndërtesën e qeverisë, transmeton Indeksonline ...

Haradinaj: Shifrat e azilkërkuesve nga Kosova kanë rënë drastikisht

Botasot - 08.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është duke e kryesuar Takimin e Nivelit të Lartë për Sundimin e Ligjit. Haradinaj ka bërë të ditur se në takim ku janë të pranishëm udhëheqësit kryesor të ...

Haradinaj: Shifrat e azilkërkuesve nga Kosova kanë rënë vrullshëm

Gazeta Express - 08.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është duke e kryesuar Takimin e Nivelit të Lartë për Sundimin e ...

Haradinaj: Shifrat e azilkërkuesve nga Kosova kanë shënuar rënie

Zeri - 08.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është duke e kryesuar Takimin e Nivelit të Lartë për Sundimin e Ligjit. Haradinaj ka bërë të ditur se në takim ku janë të pranishëm udhëheqësit kryesor të ...

Haradinaj thotë se ka rënë drastikisht shifra e azilkërkuesve nga Kosova

Koha.net - 08.10.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kryesuar Takimin e Nivelit të Lartë për Sundimin e Ligjit. Ai ka thënë se lufta për një shtet të bazuar në ligj dhe drejtësi është permanente dhe nuk do të ...

Haradinaj: Kemi rënie të numrit të azilkërkuesve nga Kosova

Telegrafi - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Takimin e Nivelit të Lartë për Sundimin e Ligjimit. Gjatë këtij takimi Haradinaj ka theksuar se temat kryesore janë rastet e shënjestruara dhe ...

Haradinaj optimist se deri në fund të vitit bëhet liberalizimi i vizave

Koha.net - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar që mos të nxiten protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze, derisa i ka shprehur ngushëllim të gjitha ata që kanë pretendime për ndryshim të ...

Haradinaj-Bahtirit: Mos nxisni protesta

Botasot - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar që mos të nxiten protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze, derisa i ka shprehur ngushëllim të gjitha ata që kanë pretendime për ndryshim të ...

Haradinaj-Bahtirit: Mos nxisni protesta

Telegrafi - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar që mos të nxiten protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze, derisa i ka shprehur ngushëllim të gjitha ata që kanë pretendime për ndryshim të ...

Haradinaj-Bahtirit: Mos nxisni protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze

Zeri - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar që mos të nxiten protesta në kohën kur po ndodhin tema serioze. “Mos nxisni veprime, një protestë për urën mos nxisni veprime kur tema aq serioze janë duke ...

Haradinaj: Ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur

Botasot - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ideja për shkëmbim apo ndarje të territoreve ka vdekur, dhe për këtë ai ka shprehur edhe ngushëllimet e tij, me ç’rast ka kërkuar që rezoluta ...

Haradinaj: Ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur

Telegrafi - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ideja për shkëmbim apo ndarje të territoreve ka vdekur, dhe për këtë ai ka shprehur edhe ngushëllimet e tij, me ç’rast ka kërkuar që rezoluta ...

Haradinaj: Përgëzime dhe ngushëllime, ideja e kufijve ‘ka vdekur’

Zeri - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë ‘ka vdekur’ dhe u ka shprehur ngushëllime atyre që kanë pasur pretendime për ndryshim të territoreve.

Haradinaj e ngushëllon Thaçin për idenë e korrigjimit të kufijve

Gazeta Express - 08.10.2018

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë "ka vdekur" dhe u ka shprehur ngushëllime atyre që kanë pasur pretendime për ndryshim të ...

Haradinaj: Ideja për shkëmbim territoresh ka ‘vdekur’…

Mapo - 08.10.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ideja për shkëmbim apo ndarje të territoreve mes Kosoves dhe Serbise ka vdekur, ndersa ka kërkuar që rezoluta e propozuar nga partitë ...

Thaçi i shpall luftë Haradinajt, e sulmon për dialogun, lidhjet me Radojçiqin dhe veteranët

Gazeta Express - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi e ka mbajtur edhe sot një konferencë për media, permes së cilës zgjodhi që t’ia kthej një nga një publikisht të gjitha akuzat kryeministrit Ramush Haradinaj.

Thaçi: Haradinaj ka nevojë të korrigjohet

Zeri - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili tha sot se ideja e korrigjimit të kufirit me Serbinë tashmë ka vdekur, raporton zeri.info.

Thaçi, Haradinajt: Një kryeministër serioz nuk flet gjithë kohën për luftëra e tragjedi

Telegrafi - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se ideja për shkëmbim territoresh në mes Kosovës dhe Serbisë ka vdekur, tregojnë se i pari i ...

Thaçi e quan Haradinajn kryeministër joserioz dhe të papërgjegjshëm

Koha.net - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi e ka quajtur joserioz dhe të papërgjegjshëm kryeministrin, Ramush Haradinaj, duke i kërkuar të ketë një qasje shumë më të mençur.

Nga miqësia me Milan Radojçiqin e veriut deri te listat e fryra të veteranëve, Thaçi “godet” Haradinajn

Botasot - 08.10.2018

“Jam i sigurt se kryeministri ka nevojë t’i korrigjojë deklaratat dhe qëndrimet e tij rreth dialogun, pa dialog nuk ka të ardhme atlantike për Kosovën.

Deklarata e ashpër e Thaçit, thotë se Haradinaj mund ta humbë postin e Kryeministrit

Gazeta Express - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi doli para mediave me një fjalim ‘aktakuzë’ të përgatitur ndaj kryeministrit Haradinaj dhe deklaratave që ky i fundit i ka pasur rreth idesë së Presidentit për ndryshimin e ...

A është kjo deklarata e Haradinajt që shtyu Thaçin të tregohet kaq i ashpër me të?

Botasot - 08.10.2018

Në orët e paradites, kryeministri Ramush Haradinaj ‘shprehi ngushëllime për vdekjen e idesë së ndryshimit të kufijve’. Ka vdekur kjo ide dhe për këtë ju shprehi ngushëllimet e mia, tha veç tjerash ...

Heshtje në taborin e Haradinajt pas reagimit shpërthyes të presidentit Thaçi

Botasot - 08.10.2018

Asnjë reagim i vetëm nuk ka ardhur nga askush brenda Zyrës së Kryeministrit, pas kërcënimeve të hapura të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi ndaj kryeministrit Ramush Haradinaj.

Thaçi: Një kryeministër normal nuk flet për luftëra e tragjedi

Zeri - 08.10.2018

Presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe kryeministri i vendit Ramush Haradinaj janë duke e ‘sulmuar’ njëri tjetrin me fjalë lidhur me qëndrimet e ndryshme për vazhdimin e dialogut me Serbisë ku pritet ...

Deputeti i AAK-së i kundërpërgjigjet Hashim Thaçit, ja çka i thotë

Botasot - 08.10.2018

Presidenti Thaçi ka kerkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj t’i permisojë deklaratat e tij lidhur me korrigjimin e kufijeve, përndryshe shumë shpejt mund të ndërrohet.

Vjen reagimi i parë në AAK pas deklaratave të Thaçit kundër Haradinajt

Gazeta Express - 08.10.2018

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka reaguar ndaj kërkesave të fundit nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi në drejtim të Kryeministrit Ramush ...

Faton Abdullahu: Thaçi po bën aventurë politike, Veseli dhe Haradinaj po e ndihmojnë

Botasot - 08.10.2018

Këshilltari i ish-Kryeministrit Isa Mustafa, Faton Abdullahu, po e konsideron Presidentin Hashim Thaçi joserioz dhe si njeri që po bën lojëra politike.

Thaçi e Haradinaj ashpërsojnë përplasjet për kufijtë

Koha.net - 08.10.2018

Insistimin e vazhdueshëm të presidentit Hashim Thaçi për korrigjim të kufijve me Serbinë, kryeministri Haradinaj e quan ide të vdekur. Haradinaj ka ngushëlluar dhe uruar njëkohësisht për këtë.

Vjen reagimi i parë në AAK pas deklaratave të Thaçit kundër Haradinajt

Zeri - 08.10.2018

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka reaguar ndaj kërkesave të fundit nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi në drejtim të Kryeministrit Ramush Haradinaj.

Nitaj: Thaçi t’i përmirësojë deklaratat e tij

Telegrafi - 08.10.2018

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka reaguar ndaj kërkesave të fundit nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi në drejtim të Kryeministrit Ramush Haradinaj.

Thaçi paralajmëron Haradinaj: Korrigjo qasjen

ABC News - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar të hënën kryeministrin Haradinaj se mund të humbasë postin nëse nuk ndryshon qëndrim në lidhje me dialogun me Serbinë.

“Luftë komandantësh”, Thaçi-Rambo, cili do dalë fitues, varet nga “ushtarët” e tyre!

Botasot - 08.10.2018

Ka filluar lufta e “komandantëve” ndërmjet krerëve të shtetit të Kosovës. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeminsitri Ramush Haradinaj kanë filluar “luftën” e tyre.

Haradinaj në Shqipëri, s’ka përgjigje ndaj kërcënimit të Thaçit

Gazeta Express - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj po qëndron në Shqipëri me rastin e 90 vjetorit të shpalljes së Mbretërisë Shqiptare. Nga atje ai foli për kulturën shqiptare, por jo edhe për kërcënimet që mori sot nga ...

Haradinaj në Shqipëri, nuk ka përgjigje ndaj kërcënimit të Thaçit

Botasot - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj po qëndron në Shqipëri me rastin e 90 vjetorit të shpalljes së Mbretërisë Shqiptare. Nga atje ai foli për kulturën shqiptare, por jo edhe për kërcënimet që mori sot nga ...

Haradinaj në Shqipëri, s’ka përgjigje ndaj kërcënimit të Thaçit

Zeri - 08.10.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj po qëndron në Shqipëri me rastin e 90 vjetorit të shpalljes së Mbretërisë Shqiptare. Nga atje ai foli për kulturën shqiptare, por jo edhe për kërcënimet që mori sot nga ...

“Zbulohet” skenari i Thaçit pasi rrëzimit të Ramush Haradinaj

Botasot - 08.10.2018

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat, Gazmend Islami, ka zbuluar skenarin e presidentit Hashim Thaçi pasi ta rrëzon kryeministrin Ramush Haradinaj. Sipas Islami, pas rrëzimit të Haradinajt, një ...

Haradinaj e ngushëllon Thaçin për idenë e korrigjimit të kufijve

Medial - 08.10.2018

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ideja e korrigjimit të kufijve tashmë “ka vdekur” dhe u ka shprehur ngushëllime atyre që kanë pasur pretendime për ndryshim të territoreve.

Thaçi ‘kryqëzon’ Haradinajn, e sulmon për dialogun dhe lidhjet me serbin Radojçiç

Java News - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi e ka mbajtur edhe sot një konferencë për media, permes së cilës zgjodhi që t’ia kthej një nga një publikisht të gjitha akuzat kryeministrit Ramush Haradinaj.

Thaçi: Haradinaj të korrigjojë veten, mund ta humbë postin

Durres Lajm - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi në një deklaratë për mediat ditën e sotme iu kundërpërgjigj kryeministrit Haradinaj pas komenteve të këtij të fundit për idenë e ndryshimit të kufijve me Serbinë.

Thaçi i shpall luftë Haradinajt, e sulmon për dialogun, lidhjet me Radojçiqin dhe veteranët

Tetova Sot - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi e ka mbajtur edhe sot një konferencë për media, permes së cilës zgjodhi që t’ia kthejë një nga një publikisht të gjitha akuzat kryeministrit Ramush Haradinaj.

Deklarata e ashpër e Thaçit, thotë se Haradinaj mund ta humbë postin e Kryeministrit

Tetova Sot - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi doli para mediave me një fjalim ‘aktakuzë’ të përgatitur ndaj kryeministrit Haradinaj dhe deklaratave që ky i fundit i ka pasur rreth idesë së Presidentit për ndryshimin e ...

Thaçi i ashpër me Haradinajn: Është një kryeministër joserioz dhe i papërgjegjshëm

Java News - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi e ka quajtur joserioz dhe të papërgjegjshëm kryeministrin, Ramush Haradinaj, duke i kërkuar të ketë një qasje shumë më të mençur.

Deklarata e ashpër e Thaçit, thotë se Haradinaj mund ta humb postin e Kryeministrit

Medial - 08.10.2018

Presidenti Hashim Thaçi doli para mediave me një fjalim ‘aktakuzë’ të përgatitur ndaj kryeministrit Haradinaj dhe deklaratave që ky i fundit i ka pasur rreth idesë së Presidentit për ndryshimin e ...

Thaçi, Haradinajt: Një kryeministër serioz nuk flet gjithë kohën për luftëra e tragjedi

Medial - 08.10.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se ideja për shkëmbim territoresh në mes Kosovës dhe Serbisë ka vdekur, tregojnë se i pari i ...

Vjen reagimi i parë në AAK pas deklaratave të Thaçit kundër Haradinajt

Tetova Sot - 08.10.2018

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka reaguar ndaj kërkesave të fundit nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi në drejtim të Kryeministrit Ramush Haradinaj.

“Zbulohet” skenari i Thaçit pasi rrëzimit të Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 08.10.2018

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat, Gazmend Islami, ka zbuluar skenarin e presidentit Hashim Thaçi pasi ta rrëzon kryeministrin Ramush Haradinaj. Sipas Islami, pas rrëzimit të Haradinajt, një ...