TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vokrri në Francë për miqësoren me Senegalin

Portalb - 18.01.2014

Fadil Vokrri në Francë. Këtë herë udhëtimi i tij nuk është bërë vetëm për të vizituar familjen e tij. Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës pritet të takohet me drejtues të Federatës së ...

Vokrri në Francë për miqësoren me Senegalin

Albtime - 18.01.2014

Fadil Vokrri në Francë. Këtë herë udhëtimi i tij nuk është bërë vetëm për të vizituar familjen e tij. Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës pritet të takohet me drejtues të Federatës së ...

Mediat europiane: Kombëtarja zvicerane do të boshatiset nga kosovarët brenda 2016

SOT - 18.01.2014

A do ta braktisin përfaqësuesen e Zvicrës lojtarët shqiptarë që janë pjesë e saj? Kjo është një pyetje që shtrohet jo vetëm në Prishtinë e Tiranë, por edhe në vetë mediat zvicerane e më gjerë.

Vokrri fton Serbinë për miqësore, reagojnë serbët: Je provokator

SOT - 18.01.2014

Marrëdhëniet politika midis Kosovës e Serbisë nuk janë vendosur në nivel diplomatik e kjo s’mund të ndodhë për një kohë të gjatë për sa kohë serbët bënë masakra të padëgjuara në Kosovë në fund të ...

Thaçi: Koha që Kosova të dëshmojë talentin në futboll

SOT - 18.01.2014

Kryeministri Hashim Thaçi ka komentuar në rrjetin social Facebook vendimin e FIFA-s për t’i lejuar Kosovës ndeshje miqësore në futboll. Ai ka shkruar se ky është një zhvillim pozitiv që do të ...

Futbolli kosovar, Thaçi: Qeveria, investime për ndërtimin e stadiumeve bashkëkohore

LajmiFundit - 18.01.2014

PRISHTINE-“Vendimi i FIFA-s për t’i lejuar Kosovës ndeshje miqësorë në futboll është një zhvillim pozitiv që do të frymëzojë edhe më shumë sportistët tanë për të përfaqësuar shtetin tonë në arenën ...

Thaçi: Të gjithë po e presim ndeshjen e parë miqësore

Portalb - 18.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me padurim po e pretë ndeshjen e parë miqësore të përfaqësueses së Kosovës. Ai thotë se vendimi i FIFA-s për t’i lejuar Kosovës ndeshje miqësorë në futboll është ...

Zvicra lejon kosovarët të luajnë për Kosovën

Zeri - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Zvicrës duket se është treguar më zemërgjerë se sa është pritur. Ajo dje përmes shefit për medie, Marco von Ah, ka bërë të ditur se Federata zviceriane nuk do t’ ia ndalojë ...

Mirë për sportistët, keq për shtetin

Zeri - 18.01.2014

Vendimi i FIFA-s për lejimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare për ekipin përfaqësues të Kosoëvs është i mirë për sportin kosovar, mirëpo degradim në aspektin politik për shtetin e Kosovës.

Zvicra lejon që shqiptarët të luajnë për Kosovën

Botasot - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Zvicrës duket se është treguar më zemërgjerë se sa është pritur. Ajo dje përmes shefit për medie, Marco von Ah, ka bërë të ditur se Federata zviceriane nuk do t’ ia ndalojë ...

Thaçi: Të gjithë po e presim ndeshjen e parë miqësore

Zeri - 18.01.2014

Kryeministri i vendit Hashim Thaçi, me padurim po e pretë ndeshjen e parë miqësore të përfaqësueses së Kosovës. Ai thotë se vendimi i FIFA-s për t’i lejuar Kosovës ndeshje miqësorë në futboll është ...

Thaçi: E pres me padurim ndeshjen e parë të Kosovës

Botasot - 18.01.2014

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, në një postim të tij në “Facebook”, ka deklaruar se e pret me padurim debutimin e Përfaqësueses së Kosovës në futboll në arenën ndërkombëtare dhe ka premtuar se ...

Shaqa, Xhaka e Behrami luajn për Kosovën

Fish Media - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Zvicrës duket se është treguar më zemërgjerë se sa është pritur. Ajo dje përmes shefit për medie, Marco von Ah, ka bërë të ditur se Federata zviceriane nuk do t’ ia ndalojë ...

Zvicra lejon kosovarët të luajnë për Kosovën

Info Shqip - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Zvicrës duket se është treguar më zemërgjerë se sa është pritur. Ajo dje përmes shefit për medie, Marco von Ah, ka bërë të ditur se Federata zviceriane nuk do t’ ia ndalojë ...

Zvicra lejon kosovarët të luajnë për Kosovën

Gazeta Shqip - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Zvicrës duket se është treguar më zemërgjerë se sa është pritur. Ajo dje përmes shefit për medie, Marco von Ah, ka bërë të ditur se Federata zviceriane nuk do t’ ia ndalojë ...

Kosovarët marrin dritën e gjelbër nga Zvicra

Gazeta Tema - 18.01.2014

Federata e Futbollit e Zvicrës duket se është treguar më zemërgjerë se sa është pritur. Ajo, përmes shefit për medie, Marco von Ah, ka bërë të ditur se Federata Zviceriane nuk do t’ ia ndalojë askujt ...

Thaçi mezi po e pret miqësoren e parë të Kosovës

Republika - 18.01.2014

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me padurim po e pretë ndeshjen e parë miqësore të përfaqësueses së Kosovës. Ai thotë se vendimi i FIFA-s për t’i lejuar Kosovës ndeshje miqësorë në ...

Miqësorja e parë e Kosovës kundër Serbisë?

Gazeta Start - 17.01.2014

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka filluar kërkimin për kundërshtarin e parë në debutimin e ekipit përfaqësues në ndeshje miqësore ndërkombëtare, pas lejes së marrë nga FIFA për zhvillimin e ...

Lakoviq: FSS i ka linjat e kuqe për ndeshjet e Kosovës

DW - 17.01.2014

"Linjat e kuqe për Serbinë janë të gjitha çështjet që prejudikojnë Kosovën si shtet të pavarur", thotë Sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Serbisë, Zoran Lakoviq.

Kosova i kërkon miqësore Serbisë

Almakos - 17.01.2014

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka filluar kërkimin për kundërshtarin e parë në debutimin e ekipit Përfaqësues në ndeshje miqësore ndërkombëtare, pas lejes së marrë nga FIFA për zhvillimin e ...

Blater kërkon mandatin e pestë?

Alsat - 17.01.2014

Numri një i futbollit botëror Sepp Blatter, në intervistën për “L'Equipe”, nuk ka përjashtuar mundësinë që të kandidohet për president të FIFA-së, që në kohë të njëjtë don të thotë marjen e mandatit ...

Shqipëria pa shqiptarët e Kosovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.01.2014

Leja që FIFA i dha Federatës Kosovare të Futbollit për të zhvilluar ndeshje miqësore ndërkombëtare mund të sjellë në kombëtaren më të re të futbollit një sërë futbollistësh kosovarë që më parë kanë ...

Kosova miqësore me Ganën?

Albeu.com - 17.01.2014

Vendimi i FIFA-s, për të lejuar Kosovën, që të zhvillojë ndeshje miqësore ndonëse me disa kushtëzime, ka vënë në lëvizje Federatën e Futbollit Kosovar për të gjetur kundërshtarin e parë për datën e ...

Shaqirit me shokë u duhet leja e klubeve të tyre për miqësoren me Kosovën

Ina - 17.01.2014

Ditë më parë, shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA dha dritën jeshile që përfaqësuesja e futbollit e Kosovës të mund të zhvillojë ndeshje miqësore me të gjitha përfaqësueset e botës, anëtare ...

Vokrri nuk trembet! I kërkon miqësore Serbisë

Portalb - 17.01.2014

Fadil Vokrri, kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka thënë se me dëshirë ndeshjen e parë miqësore, e cila pritet të luhet me 5 mars, do ta zhvillonte kundër Serbisë.

E kërkojnë FIFA-në, e stadium nuk kanë!

Zeri - 17.01.2014

Zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës, por edhe të institucioneve vendore, duket se tash e kanë kuptuar se futbolli ndërkombëtar nuk luhet nëpër ara, por nëpër stadiume, dhe ato të ndërtuara ...

Kosova do t’i kërkojë të gjithë lojtarët

ABC News - 17.01.2014

Të gjithë lojtarët me origjinë nga Kosova do të thirren. Këtë e thotë Fadil Vokrri, presidenti I Federatës së Futbollit. Në një intervistë për “Dojçe Velen”, ish-ylli I futbollit jugosllav thekson se ...

Pas njohjes së Kosovës nga FIFA, kombëtarja e Zvicrës e rrezikuar

Mapo - 17.01.2014

Vendimi i fundit i FIFA-s që lejon zhvillimin e ndeshjeve miqësore nga përfaqësuja e Kosovës në nivel ndërkombëtar, edhe pse me kufizime, ka shtuar shumë pikpyetje në federatën e futbollit të Zvicrës ...

Serbët ndihen të provokuar nga deklarata e Vokrrit

Botasot - 17.01.2014

Serbët ndihen të provokuar nga deklarata e kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Kryetari i FFK-së kërkon që ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare të zhvillojë kundër Serbisë ...

S’ka kushte për FIFA-n

Botasot - 17.01.2014

Zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës, por edhe të institucioneve vendore, duket se tash e kanë kuptuar se futbolli ndërkombëtar nuk luhet nëpër ara, por nëpër stadiume, dhe ato të ndërtuara ...

Shaqirit dhe Co u duhet leja e klubeve të tyre për miqësoren me Kosovën

Zeri - 17.01.2014

Ditë më parë, shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA dha dritën jeshile që përfaqësuesja e futbollit e Kosovës të mund të zhvillojë ndeshje miqësore me të gjitha përfaqësueset e botës, anëtare ...

Shaqirit dhe Co u duhet leja e klubeve të tyre për miqësoren me Kosovën

Botasot - 17.01.2014

Ditë më parë, shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA dha dritën jeshile që përfaqësuesja e futbollit e Kosovës të mund të zhvillojë ndeshje miqësore me të gjitha përfaqësueset e botës, anëtare ...

Shaqirit i duhet leja për miqësoren me Kosovën

InfoGlobi - 17.01.2014

“SFV me siguri nuk do t`ia ndalonte askujt të marrë pjesë në një ndeshje futbolli me karakter simbolik. Por për një ndeshje të tillë është i nevojshëm pëlqimi nga klubet e tyre dhe federatat ...

Ja me kë luan Kosova miqesoren e parë?

Fish Media - 17.01.2014

Vendimi i FIFA-s, për të lejuar Kosovën, që të zhvillojë ndeshje miqësore ndonëse me disa kushtëzime, ka vënë në lëvizje Federatën e Futbollit Kosovar për të gjetur kundërshtarin e parë për datën e ...

Dëshira e Kosovës: Ndeshjen e parë ta luaj kundër Serbisë

Republika - 17.01.2014

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka lëshuar një shtizë me helm në drejtim të shtëpisë së futbollit serb, duke thënë se ai do të donte që përfaqësuesja e Kosovës, në mars të ...

Vokrri ndeshjen e parë e dëshiron kundër Serbisë

Kosova Live - 17.01.2014

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, dëshiron që ndeshjen e parë miqësore ta zhvillojë kundër Serbisë në Prishtinë. FIFA në fillim të kësaj jave ka lejuar Kosovën që të ...

Shqiptarëve u duhet leja e klubeve për miqësoren e Kosovës

Republika - 17.01.2014

“SFV me siguri nuk do t`ia ndalonte askujt të marrë pjesë në një ndeshje futbolli me karakter simbolik. Por për një ndeshje të tillë është i nevojshëm pëlqimi nga klubet e tyre dhe federatat ...

“Dridhet” Zvicra, Kosova ftesë Shaqirit, Xhakës e Behramit

Idividi - 16.01.2014

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami…. Të gjithë yjet e futbollit me origjinë nga Kosova do të marrin ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për miqësoren e parë që pritet të zhvillohet në ...

Fadil Vokrri: Kosova do të bëjë një kombëtare të madhe, kemi lojtarë dhe për të tjerët

SOT - 16.01.2014

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, ka pasur bisedime të suksesshme më zyrtarët e lartë të FIFA-s, ku edhe ka shprehur gëzimin e tij që më në fund FIFA lejoi Kosovën ...

Vijnë Bunjaku, Bajrami...

Albtime - 16.01.2014

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku tashmë e dinë goxha mirë se me çfarë lojtarë do të paraqitet në ndeshjet e ardhme miqësore ndërkombëtare, të lejuara nga FIFA.

Kosova fton Shaqirin, Xhakën dhe Behramin për miqësoren e parë në Prishtinë

Lajm - 16.01.2014

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami…. Të gjithë yjet e futbollit me origjinë nga Kosova do të marrin ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për miqësoren e parë që pritet të zhvillohet në ...

Tronditet Zvicra, Kosova fton Shaqirin, Xhakën dhe Behramin

Alsat - 16.01.2014

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami…. Të gjithë yjet e futbollit me origjinë nga Kosova do të marrin ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për miqësoren e parë që pritet të zhvillohet në ...

“Dridhet” Zvicra, Kosova ftesë Shaqirit, Xhakës e Behramit

Yll Press - 16.01.2014

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami…. Të gjithë yjet e futbollit me origjinë nga Kosova do të marrin ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për miqësoren e parë që pritet të zhvillohet në ...

Të gjithë kosovarët e kombëtareve tjera mund të luajnë për Kosovën

Koha.net - 16.01.2014

Federata e Kosovës po përgatitet që ndeshja e parë të jetë sa më madhështore. Por me rëndësi është vet simbolika e ndeshjes, sipas kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

A i ka kontaktuar Shaqirin, Januzajn e Xhakën?

Botasot - 16.01.2014

Kombëtares së Kosovës në futboll me 13 janar iu është lejuar e drejta e zhvillimit të ndeshjeve miqësore në rrafshin ndërkombëtar, por pa simbole shtetërore.

Bunjaku: Shqipëria e Zvicra të mos frikësohen, nuk na duhen lojtarët e tyre

SOT - 15.01.2014

Kosova pranohet jo zyrtarisht në FIFA-, në aspektin se lejohet të luajë me kombëtaren e saj ndeshje miqësore ndërkombëtare, që shihet si një hap përpara n ë progresin e federatës kosovare për t’u ...

Hashim Thaçi: Brenda pak vitesh një lojtar kosovar fiton “Topin e Artë”

SOT - 15.01.2014

Vlerësimin për vendimin e FIFA që të lejojë Kosovën të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare e kanë komentuar jo vetëm ata që kanë të lidhur jetën e tyre me sportin e zyrtarët e federatave të ...

Kosova, e gatshme për ndeshjen e parë

Shqipmedia - 15.01.2014

Pasi që Federata Botërore e Futbollit, FIFA, i ka lejuar Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore, përfaqësuesit e Federatë së Futbollit të Kosovës thonë se ndeshja e parë mund të ...

Wikipedia: Ja Super-Kombëtarja e Kosovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Leja që FIFA i dha Federatës Kosovare të Futbollit për të zhvilluar ndeshje miqësore ndërkombëtare mund të sjellë në kombëtaren më të re të futbollit një sërë futbollistësh kosovarë që më parë kanë ...

Fadil Vokrri: Ndeshja e parë e Kosovës do të jetë madhështore

LajmiFundit - 15.01.2014

Federata e Kosovës po përgatitet që ndeshja e parë të jetë sa më madhështore. Por me rëndësi është vet simbolika e ndeshjes, sipas kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Marrëveshje dhimbshme për futbollin kosovar

Zeri - 15.01.2014

Ekipi i përfaqësues i Kosovës e ka marrë nga FIFA dritën jeshile për të zhvilluar ndeshje miqësore ndërkombëtare, duke bërë që futbolli kosovar të bëjë një hap drejt ndërkombëtarzimit.

Kosova përshëndet vendimin e FIFA-s, lejoi që të luajë ndeshje miqësore futbolli

ABC News - 15.01.2014

Në Kosovë ka gëzim pas lejes së FIFA-s. Pavarësisht se u vendos për miqësoret e përfaqësueses, të lehtësuar janë dhë në Prishtinë. Pas seleksionit shtetëror, besohet se FIFA do të lejojë edhe klubet.

Kush do të luajë për Kosovën?

Zeri - 15.01.2014

Futboll. Pranimi i FIFA-s që Kosova të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare, është pritur me gëzim në vend, por që ka krijuar “panik” tek shumë përfaqësuese të tjera.

Vokrri: Në ndeshjen e parë presim edhe Shaqirin e Xhakën

Panorama - 15.01.2014

Blater dhe Vokrri PRISHTINE- Në një intervistë për Deutsche Welle kreu i Federatës së Futbollit në Kosovë, Fadil Vokrri shprehet se ndeshja e parë e përfaqësues së Kosovës do të jetë madhështore.

“Dridhet” Zvicra, Kosova ftesë Shaqirit, Xhakës e Behramit

Botasot - 15.01.2014

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami…. Të gjithë yjet e futbollit me origjinë nga Kosova do të marrin ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për miqësoren e parë që pritet të zhvillohet në ...

Kombëtaret, më pak “kosovarë”, më shumë shqiptarë

Gazeta Tema - 15.01.2014

Katër trajnerët e ekipet kombëtare (U- 17, U-19, U-21 dhe Kombëtarja A) do duhet të stacionohen më së shumti në të ardhmen e afërt nga të rinjtë që dalin nga Shqipëria, përfshi këtu edhe ata të ...

Fadil Vokrri: Ndeshja e parë e Kosovës do të jetë madhështore

Panorama Sport - 15.01.2014

Federata e Kosovës po përgatitet që ndeshja e parë të jetë sa më madhështore. Por me rëndësi është vetë simbolika e ndeshjes, sipas kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Zyrtare: Kosova mund të luajë miqësore ndërkombëtare

Gazeta Start - 14.01.2014

Tani është zyrtare: Përfaqësuesja dhe klubet kosovare të futbollit mund të luajnë ndeshje miqësore ndërkombëtare. Vendimi është marrë nga Komiteti i Emergjencës i FIFA-s.

FIFA e ka shtyer vendimin për Kosovën

Idividi - 14.01.2014

Cyrih 10 janar 2014 (MIA) – Udhëheqës të FIFA-s, pas takimit me përfaqësues të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe me ata të Federatës së Futbollit të Serbisë, kanë marrë vendimin që për ndeshjet ...

FIFA i lejon Kosovës ndeshjet miqësore

Idividi - 14.01.2014

Prishtinë, 14 janar 2014 (MIA) - FIFA ka marrë vendimin për të lejuar përfaqësuesen e Kosovës të zhvillojë miqësore ndërkombëtare, transmeton gazeta sportive franceze L’Equipe, teksa mungon ...

FIFA lejon Kosovën të luajë miqësore, por pa simbole shtetërore

SOT - 14.01.2014

FIFA tërhiqet përballë protestave të shqiptarëve në Zvicër dhe presionit të madh ndërkombëtar, duke pranuar Kosovën të luajë ndeshje miqësore me përfaqësuesen e saj.

Bunjaki: Synojmë botërorin 2018

Shqipmedia - 14.01.2014

Lejimi i ndeshjeve miqësore për Kosovën nga FIFA duket se ka qenë lajmi më i mirë për trajnerin e Kosovës, Albert Bunjakin që prej ardhjes në këtë post.

Thaçi: kosova në të ardhmen e afërt pjesë e fifa-s

Zhurnal - 14.01.2014

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi e ka mirëpritur vendimin e FIFA-as që e ka lejuar Kosovën të zhvillojë ndeshje miqësore ndërkombëtare në futboll.

Vokrri: Miqësoret, një hap drejtë pranimit në FIFA e UEFA

Ina - 14.01.2014

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri e ka mirëpritur vendimin e FIFA-së që t’i lejoj Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare me klube dhe me skuadrat ...

FIFA: Kosova mund të luajë ndeshje miqësore në futboll, por me kushte

DW - 14.01.2014

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) i ka lejuar Kosovës që të luajë ndeshje miqësore. Por kombëtarja dhe ekipet e Kosovës duhet të respektojë edhe disa kushte që nuk i kanë vendet e tjera.

Prishtinë, Krasniqi vlerëson vendimin e FIFA për futbollin kosovar

LajmiFundit - 14.01.2014

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Memli Krasniqi e ka mirëpritur vendimin e FIFA-s për t`i lejuar Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare.

Blerimi, shqiptari mysliman, kandidat i Partisë Evangjeliste

Lajm - 14.01.2014

Politikani shqiptar nga Kosova thotë se Winterthurit i duhenkoka inovative, me ide moderne dhe me politikanë që janë këmbëngulës.Pikërisht për këtë Blerim Bunjaku ka zgjedhur evangjelistët e EVP-së ...

Thaçi në Facebook: Edhe Kosova do e fitojë "Topin e Artë"

Albeu.com - 14.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook shprehet se pas pranimit të Kombëtares së Kosovës në FIFA, shumë shpejt edhe një futbollist kosovar do të fitojë ...

Kosova vlerëson vendimin e fifa-s

Zhurnal - 14.01.2014

Kosova bëri një hap përpara drejt anëtarësimit me të drejta të plota në FIFA pas ndezjes së dritës jeshile për zhvillimin e ndeshjeve miqësore dhe ky lajm duket i mirëpritur në vend.

Kosova, e gatshme për ndeshjen e parë

Evropaelire - 14.01.2014

Pasi që Federata Botërore e Futbollit, FIFA, i ka lejuar Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore, përfaqësuesit e Federatë së Futbollit të Kosovës thonë se ndeshja e parë mund të ...

Kombëtarja, Kosova e gatshme për ndeshjen e parë miqësore

LajmiFundit - 14.01.2014

Pasi që Federata Botërore e Futbollit, FIFA, i ka lejuar Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore, përfaqësuesit e Federatë së Futbollit të Kosovës thonë se ndeshja e parë mund të ...

Bunjaku: Nuk do të ngutemi me Adnanin, Xherdanin… (Video)

Koha.net - 14.01.2014

Prishtinë, 14 janar - Selektori i Kombëtares së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku ka përshëndetur vendimin e FIFA-s për miqësoret. Ai ka thënë se do të nisë menjëherë punën për të mbledhur ...

Pranimi i plotë, hapi i ardhshëm pas miqësoreve

Zeri - 14.01.2014

Tashmë nuk ka dilema, futbollistët më të mirë të Kosovës do të kenë mundësi të zhvillojnë ndeshje miqësore me përfaqësueset e ndryshme evropiane dhe më gjerë.

Bunjaki: Synojmë botërorin 2018

Zeri - 14.01.2014

Lejimi i ndeshjeve miqësore për Kosovën nga FIFA duket se ka qenë lajmi më i mirë për trajnerin e Kosovës, Albert Bunjakin që prej ardhjes në këtë post.

Krasniqi: Fitore e futbollit kosovar

Zeri - 14.01.2014

Pas vendimit të FIFA-s për lejimin e ndeshjeve miqësore për përfaqësuesen e Kosovës, është prononcuar edhe ministri i Sportit, Memli Krasniqi, i cili ndër të tjera tha: “Sot është shënuar hapi i parë ...

Bunjaku: Dëshirojmë kualifikimin në botërorin 2018 me Kosovën

Botasot - 14.01.2014

Bunjaku: Dëshirojmë kualifikimin në botërorin 2018 me Kosovën Lejimi i ndeshjeve miqësore për Kosovën nga FIFA duket se ka qenë lajmi më i mirë për trajnerin e Kosovës, Albert Bunjakin që prej ...

Pranimi i plotë, hapi i ardhshëm pas miqësoreve

Botasot - 14.01.2014

Tashmë nuk ka dilema, futbollistët më të mirë të Kosovës do të kenë mundësi të zhvillojnë ndeshje miqësore me përfaqësueset e ndryshme evropiane dhe më gjerë.

Ndeshjet miqësore për Kosovën, Krasniqi mirëpret vendimin e FIFA-s

Ora news - 14.01.2014

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Memli Krasniqi e ka mirëpritur vendimin e FIFA-s për t`i lejuar Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare.

Thaçi i bindur se kosovarët do ta fitojnë Topin e Artë!

Koha.net - 14.01.2014

Prishtinë, 14 janar- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi përmes rrjetit social Facebook sot ka thënë se tani pas pranimit të Kombëtares së Kosovës në familjen botërore të futbollit, FIFA, shumë ...

FIFA pranon Kosovën, Thaçi: Mund të fitojmë Topin e Artë

Mapo - 14.01.2014

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) vendosi që kombëtarja e Kosovës dhe ekipet e saj në ndeshjet miqësore të mos kenë mundësinë e paraqitjes me simbolet e shtetit: flamurin, himnin dhe që të mos ...

Kosova vlerëson vendimin e FIFA-s

Botasot - 14.01.2014

Kosova bëri një hap përpara drejt anëtarësimit me të drejta të plota në FIFA pas ndezjes së dritës jeshile për zhvillimin e ndeshjeve miqësore dhe ky lajm duket i mirëpritur në vend.

Kosova, e gatshme për ndeshjen e parë

Botasot - 14.01.2014

Pasi që Federata Botërore e Futbollit, FIFA, i ka lejuar Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore, përfaqësuesit e Federatë së Futbollit të Kosovës thonë se ndeshja e parë mund të ...

Kosova e gatshme për ndeshjen e parë

Koha.net - 14.01.2014

Prishtinë, 14 janar - Pasi që Federata Botërore e Futbollit, FIFA, i ka lejuar Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore, përfaqësuesit e Federatë së Futbollit të Kosovës thonë se ndeshja e ...

FIFA lejon Kosovën të luaj ndeshje miqësore

VOA - 14.01.2014

Kosova e mirëpriti vendimin e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit FIFA për të lejuar ekipet e saj të luajnë ndeshje miqësore futbolli me ekipe të huaja.

Vokrri: Vendimi i FIFA-s hap shtegun e anëtarësimit

InfoGlobi - 14.01.2014

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, i cili ndodhet në Cyrih, ku po merr pjesë në gala mbrëmjen ‘Topi i Artë’, ka dërguar një deklaratë për media, në të cilën e ka vlerësuar ...

Blatterr: Vendimi nxitje për zhvillimin e futbollit kosovar

InfoGlobi - 14.01.2014

FIFA e ka konfirmuar nëpërmjet një kumtese të publikuar në faqen e saj zyrtare vendimin e Komitetit për Çështje Urgjente që Kosovës t’i lejohet zhvillimi i ndeshjeve miqësore ndërkombëtare.

Blatter i lumtur: Kosova, fitore për futbollin

Fish Media - 14.01.2014

Sepp Blatter është shprehur i lumtur për vendimin e Komisionit për Çështje Urgjente të FIFA-s, sipas të cilit, Kosova do të mund të zhvillojë ndeshje miqësore.

FFSHGJ përgëzon FFK-në

Kosova Live - 14.01.2014

Kryesia e Federatës së Futbollit Shqiptar në Gjermani (FFSHGJ) i është gëzuar lajmit se përfaqësuesja A e Kosovës, do të mund të zhvillojë ndeshje miqësore me kombëtare që janë anëtare të FIFA-s.

Bunjaki: Qëllimi ynë është Kupa e Botës 2018

Kosova Live - 14.01.2014

Kosova është e lirë që të zhvillojë ndeshje miqësore me cilëndo kombëtare jashtë shteteve të cilat kanë dalë nga ish-Jugosllavia, pasi një gjë të tillë e ka lejuar shtëpia më e madhe e futbollit në ...

Vokrri në ndarjen e "Topit të Artë"

Albtime - 13.01.2014

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri sonte do të jetë i pranishëm në Gala mbrëmjen e organizuar nga FIFA me rastin e shpalljes së ‘Topit të Artë’.

Fadil Vokrri në ndarjen e “Topit të Artë”

Shqipmedia - 13.01.2014

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri sonte do të jetë i pranishëm në Gala mbrëmjen e organizuar nga FIFA me rastin e shpalljes së ‘Topit të Artë’.

FIFA lejon Kosovën të luajë ndeshje miqësore

Top Channel - 13.01.2014

FIFA lejon Kosovën të luajë ndeshje miqësore 13/01/2014 Këshilli për Cështje Urgjente i FIFA-s ka marrë të hënën vendimin se përfaqësuesja e futbollit e Kosovës mund të luajë ndeshje miqësore.

Kosovës i lejohen miqësoret

Zhurnal - 13.01.2014

Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja sportive franceze L’Equipe.

FIFA lejon Kosovën të luajë në ndeshje, por me kufizime

SOT - 13.01.2014

Sot, Këshilli për Çështje Urgjente i FIFA-s ka marrë vendimin se përfaqësuesja e futbollit të Kosovës, mund të luajë ndeshje miqësore, por me kufizime.

FIFA i lejon Kosovës miqësoret, por pa simbole

Ina - 13.01.2014

FIFA ka vendosur ti lejojë zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare të përfaqësueses A të Kosovës. Sipas Komisionin për Çështje Urgjente të FIFA-s, Kosova përkohësisht do të luaj miqësore pa ...

Ndeshjet miqësore, FIFA i jep "Ok"-in Kosovës

Albeu.com - 13.01.2014

Këshilli për Çështje Urgjente i FIFA-s ka marrë të hënën vendimin se përfaqësuesja e futbollit e Kosovës mund të luajë ndeshje miqësore, por me kufizime .

Më në fund: Kosovës i lejohen miqësoret

Lajm - 13.01.2014

Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja ...

Vokrri merr pjesë në mbrëmjen e Topit të Artë

Lajm - 13.01.2014

Kryetari i federatës së futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri do të marrë pjesë në Gala mbrëmjen e organizuar nga FIFA me rastin e ndarjes së “Tipit të Artë”, që fillon në ora 17:00, kurse në orën ...

FIFA ia lejon miqësoret Kosovës, vetëm me fusnotë

Almakos - 13.01.2014

Komisioni për çështje urgjente i FIFA-së ka kumtuar vendimin për ndeshjet miqësore të Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në, kreu i FFK-së, Fadil Vokrri.

FIFA i lejon Kosovës ndeshjet miqësore, pa simbole

LajmiFundit - 13.01.2014

Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë mundësi të luajë ndeshje miqësore në të ardhmen. Ashtu siç pritej Komiteti i Çështjeve Urgjente i FIFA-s, të hënën, në Cyrih, ka dhënë dritën e gjelbër për Kosovën, ...

Kosovës i lejohen miqësoret por pa simbole

Albtime - 13.01.2014

Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja ...

Kosova, PRO miqësoreve vetëm pa simbole

Alsat - 13.01.2014

Sipas të përditshmes franceze “L’Ekip”, FIFA ka lejuar përfundimisht Kosovën që të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare. Sipas Komisionin për Çështje Urgjente të FIFA-s, Kosova përkohësisht do të ...

Kosova - ndeshje miqësore me fusnotë

Evropaelire - 13.01.2014

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka konfirmuar se Federata Botërore e Futbollit FIFA i ka lejuar Kosovës të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore.

Kosovës i lejohen miqësoret

Lajmeshqip - 13.01.2014

Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja ...

Kosovës i lejohen miqësoret

Shqipmedia - 13.01.2014

Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja ...

Thaçi: Futbolli kosovar, shumë shpejt me të drejta të barabarta në UEFA dhe FIFA

LajmiFundit - 13.01.2014

PRISHTINE-Kryeministri kosovar, Hashim Thaçi, bën të ditur në Facebook, se “sapo mora edhe zyrtarisht lajmin që FIFA e ka lejuar Kosovën që të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare në futboll me ekipe ...

Kosova më 5 mars miqësore me SHBA-në, Holandën ose Suedinë?

Lajm - 13.01.2014

Pas njoftimit të FIFAs për lejimin e ndeshjeve miqësore, me kufizime, për Kombëtaren e Kosovës, tashmë kanë filluar të përmenden kombëtaret e mundshme me të cilët Kosova do të zhvillojë ndeshjen e ...

Fillimisht me fusnotë, pas marsit me flamur

Zeri - 13.01.2014

Futboll. Dita e sotme mbase për shumëkënd duket e rëndomtë, por për drejtuesit e futbollit dhe në përgjithësi për futbollin kosovar mund të jetë ditë që do të mbahet gjatë në mend.

Futbolli kosovar nuk përfiton nga ndeshjet miqësore

Zeri - 13.01.2014

Presidenti i klubit të më të trofeshëm në futbollin kosovar, FC Prishtina, Remzi Ejupi, është i bindur se leja për zhvillimin e ndeshjeve miqësore nuk do t’i sjellë asnjë të mirë Kosovës.

Kosova sot pret vendimin për miqësore

Panorama - 13.01.2014

Në Federatën e Futbollit të Kosovës presin që të hënën (sot) të marrin nga FIFA vendimin për lejimin e ndeshjeve miqësore të Përfaqësueses A. Të premten në selinë e FIFA-s në Zyrih është mbajtur një ...

Kosovës i lejohen miqësoret

Zeri - 13.01.2014

Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja ...

Kosovës i lejohen miqësoret

Botasot - 13.01.2014

Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja sportive franceze L’Equipe.

Zyrtare: FIFA lejon Kosovën të luaj miqësore

Ora news - 13.01.2014

Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja sportive franceze L’Equipe.

Kosovës i lejohen miqësoret

Telegrafi - 13.01.2014

FIFA ka marrë vendimin për të lejuar përfaqësuesen e Kosovës për të zhvilluar miqësore ndërkombëtare, transmeton sportivja franceze L’Equipe, teksa mungon konfirmimi zyrtar nga FIFA.

Kosovës i lejohen miqësoret, por pa himn dhe flamur

Panorama - 13.01.2014

Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare. Lajmin e ka dhene e përditshmja sportive franceze L’Equipe.

FIFA lejon Kosovën të luajë ndeshje ndërkombëtare futbolli, por me disa kufizime

ABC News - 13.01.2014

FIFA ka lejuar përfundimisht Kosovën që të luajë shumë shpejt ndeshje miqësore, pas vendimit të marrë nga Komiteti i Emergjencave. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta prestigjioze franceze, “L’Ekip”, që ...

Vokrri do të marrë pjesë në ndarjen e çmimit “Topin i Artë”

Botasot - 13.01.2014

Kryetari i Federatë së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri do të marrë pjesë në cermonin e ndarjes së çmimit “Topit të Artë”, për lojtarin më të mirë në botë .

Pritjes së gjatë i erdhi fundi, Kosova mund të luaj ndeshje miqësore

Yll Press - 13.01.2014

Komisioni për çështje urgjente i Federatës ndërkombëtare të futbollit ka aprovuar kërkesën e FFK’së, pas dy takimeve mes krerëve të futbollit kosovar, atyre serb (FSS) dhe presidentit të FIFA’së, ...

Kosova ndeshjen e parë me Holandën ose Suedinë?

Zeri - 13.01.2014

Pas dhënies së dritës së gjelbër nga FIFA, Kosovës për zhvillimin e ndeshjeve miqësore, menjëherë kanë nisur angazhimet për kombëtaren e parë e cila do të luaj ndaj nesh.

FIFA: Kosova të luajë pa flamur dhe himn Blatter: Nxitje për zhvillimin e futbollit në Kosovë

Panorama - 13.01.2014

UPDATE- Presidenti i FIFA-s, Sep Blatter e ka përshëndetur vendimin që lejon Kosovën të zhvilloje ndeshje miqësore si përfaqësuese. ” Vendimi i marrë nga Komisioni për Çështje Urgjente në FIFA ...

Vendimi i FIFA-s, Krasniqi: Urime dhe faleminderit të gjithëve

Koha.net - 13.01.2014

Prishtinë, 13 janar (E plotësuar) -Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, ka përshëndetur vendimin e FIFA-s për ta lejuar Kosovën që të luajë dhe organizojë ndeshje miqësore.

Krasniqi: Fitore e futbollit të Kosovës

Botasot - 13.01.2014

Pas vendimit të FIFA-s për lejimin e ndeshjeve miqësore për përfaqësuesen e Kosovës, është prononcuar edhe ministri i Sportit, Memli Krasniqi, i cili ndër të tjera tha: “Sot është shënuar hapi i parë ...

Thaçi uron komunitetin sportiv të Kosovës

Zeri - 13.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar komunitetin sportiv të vendit, pas lajmit që FIFA ka lejuar Kosovën që të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare në futboll me ekipe kombëtare dhe klube.

Thaçi uron komunitetin sportiv të Kosovës

Botasot - 13.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar komunitetin sportiv të vendit, pas lajmit që FIFA ka lejuar Kosovën që të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare në futboll me ekipe kombëtare dhe klube.

Blatterr: Vendimi për miqësore nxitje për zhvillimin e futbollit në Kosovë

Botasot - 13.01.2014

FIFA e ka konfirmuar nëpërmjet një kumtese të publikuar në faqen e saj zyrtare vendimin e Komitetit për Çështje Urgjente që Kosovës t’i lejohet zhvillimi i ndeshjeve miqësore ndërkombëtare.

Blatterr: Vendimi për miqësore nxitje për zhvillimin e futbollit në Kosovë

Yll Press - 13.01.2014

Në këtë kumtesë janë bërë të ditura edhe modalitetet që janë caktuar për zhvillimin e këtyre miqësoreve nga Përfaqësueset e Kosovës dhe nga klubet. FIFA e ka konfirmuar nëpërmjet një kumtese të ...

Vokrri: Vendimi i FIFA-s hap shtegun e anëtarësimit

Botasot - 13.01.2014

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, i cili ndodhet në Cyrih, ku po merr pjesë në gala mbrëmjen ‘Topi i Artë’, ka dërguar një deklaratë për media, në të cilën e ka vlerësuar ...

Thaçi uron komunitetin sportiv të Kosovës

Koha.net - 13.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar komunitetin sportiv të vendit, pas lajmit që FIFA ka lejuar Kosovën që të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare në futboll me ekipe kombëtare dhe klube.

FIFA i hap rrugën Kosovës për ndeshje miqësore

VOA - 13.01.2014

Federata Ndërkombëtare e Futbollit tha se ekipet e Kosovës mund të luajnë ne ndeshje miqësore me ekipet botërore të futbollit, por pa simbole Federata Ndërkombëtarë e Futbollit i ka dhënë lejen ...

Kosova më 5 mars miqësore me SHBA-në, Holandën ose Suedinë?

Yll Press - 13.01.2014

Miqësoret e Kosovës dhe klubeve kosovare mund të luhen në territorin e Kosovës vetëm pasi të lejohen nga FIFA, e cila duhet të njoftohet të paktën 21 ditë para çdo takimi.

FIFA: Kosova do të luajë ndeshje miqësore. Por pa himn dhe flamur

Gazeta Idea - 13.01.2014

Ekipi i futbollit i Kosovës do të mund të luajë më në fund ndeshje miqësore. Leja është marrë nga FIFA, për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, siç raporton e përditshmja sportive franceze ...

Kosoves i lejohen miqësoret pa simbole

Fish Media - 13.01.2014

FIFA ka vendosur ti lejojë zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare të përfaqësueses A të Kosovës. Sipas Komisionin për Çështje Urgjente të FIFA-s, Kosova përkohësisht do të luaj miqësore pa ...

FIFA: Kosova të luajë pa flamur dhe himn

Panorama Sport - 13.01.2014

FIFA ka vendosur ti lejojë zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare të përfaqësueses A të Kosovës. Sipas Komisionin për Çështje Urgjente të FIFA-s, Kosova përkohësisht do të luajë miqësore pa ...

Kosovës i lejohen miqësoret, por pa simbole shtetërore

Gazeta Tema - 13.01.2014

FIFA ka marrë vendimin për të lejuar përfaqësuesen e Kosovës për të zhvilluar miqësore ndërkombëtare, transmeton sportivja franceze L’Equipe, teksa mungon konfirmimi zyrtar nga FIFA.

Kosova miqësoret vetëm me fusonotë

InfoGlobi - 13.01.2014

Kosova është lejuar të zhvillojë ndeshje miqësore , mirëpo në ato takime do duhet përdorur fusnota dhe nuk do të ketë simbole shtetërore. Për zhvillimin e këtyre ndeshjeve si jashtë ashtu edhe brenda ...

FIFA lejon Kosovën për miqësore, ja kushtet

AMA-News - 13.01.2014

FIFA vendos që Kosova të luajë në ndeshjet miqësore. Vendimi u dha sot nga Çështjet Urgjente të FIFA-s. Sipas vendimit, Kosova mund të luajë ndeshjet miqësore, por me disa kufizime.

Kosovës i lejohen miqësoret nga FIFA

Gazeta Dita - 13.01.2014

Pritjes së gjatë i erdhi fund. Më në fund, Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja ...

FIFA: Kosova do të luajë miqësore

Vision Plus - 13.01.2014

Ekipi përfaqësues i Kosovës në futboll do të lejohet që shumë shpejt të luajë ndeshje miqësore, pas një vendimi të marrë këtë të hëne në mesdite ne selinë e FIFA-s në Zyrih nga Komiteti i ...

FIFA i jep OK Kosovës, por me kushte

Tetova Sot - 13.01.2014

FIFA ka vendosur t’i lejojë zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare të përfaqësueses A të Kosovës. Sipas Komisionit për Çështjet Urgjente të FIFA-s, Kosova përkohësisht do të luajë miqësore pa ...

Zyrtare: FIFA ia lejon miqësoret Kosovës

Express - 13.01.2014

Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s ka konfirmuar se klubet dhe përfaqësuesja e Kosovës mund të zhvillojë ndeshje pa marrë leje nga Serbia. Sipas nenit 83 të statutit të FIFA-s, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s ...

Thaçi falenderon Blatter që ka pranuar ndeshjet miqësore të kombëtares së Kosovës

Gazeta Tema - 13.01.2014

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas lajmit se FIFA ka lejuar Kosovën të luajë ndeshje miqësore si ekip kombëtar. Në deklaratën e tij thuhet: “Sapo mora edhe zyrtarisht lajmin që FIFA ...

Vendimi i FIFA-s, Kosova të luajë, por pa flamur e pa himn, e...megjithatë, një fitore e madhe

Respublica - 13.01.2014

Presidenti i FIFA-s, Sep Blatter e ka përshëndetur vendimin që lejon Kosovën të zhvilloje ndeshje miqësore si përfaqësuese. Vendimi i marrë nga Komisioni për Çështje Urgjente në FIFA përfaqëson një ...

Dita e Topit të Artë, Vokrri prezent në Zurich

Kosova Live - 13.01.2014

Gala mbrëmja e ceremonisë së ndarjes së Topit të Artë për lojtarin më të mirë të vitit do të zhvillohet sonte në Zurich të Zvicrës. Tre lojtarët që garojnë për këtë çmim janë Ronaldo, Ribery e Messi ...

Kosovës i lejohen ndeshjet miqësore pa simbole, por me fusnotë

Kosova Live - 13.01.2014

Komiteti për Çështje Urgjente i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, ka marr vendim sot që Kosovës t’i lejohen ndeshjet miqësore ndërkombëtare me përfaqësuesen A.

Kosova në miqësore, FIFA merr vendimin për ndeshjet

AlbanianScreen - 13.01.2014

Kosovë - Përfaqësuesja A e Kosovës në futboll mund të luajë në ndeshje miqësore ndërkombëtare, por pa flamur dhe pa himn. FIFA ka marrë një vendim të tillë i cili është i përkohshëm.