TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung e para në tregun global të telefonave, mund Apple

Ina - 16.09.2018

Kompania e krijuesit Korean teknologjik Samsung, e ka mundur Apple-in në shitjen globale të telefonave, ndërkohë që prodhuesit kinezë si Xiaomi, Oppo dhe Huawei po afrohen.

LG është furnizuesi dytësor i Apple për panelet OLED në iPhone XS

Lajmi.net - 16.09.2018

Dominimi i Samsung si furnizuesi i vetëm i paneleve OLED për modelet e iPhone-it të Apple thuhet se ka ardhur në përfundim. Sipas një raporti nga The Korea Herald, Apple ka përfshirë LG si një ...

Pse iPhone XR do të jetë në dispozicion në tetor

Ina - 16.09.2018

Jo të gjitha iPhonet e rinj do të lëshohen në të njëjtën kohë. Në mbi 30 vende, klientët mund të blejnë iPhone Xs dhe iPhone Xs nga data 21 shtator, të dy modelet janë në dispozicion komercialisht.

Avazi me përdoruesit e iPhone-ve, Apple ndryshon sërish fishën e mbushësve

LajmiFundit - 16.09.2018

Apple ka vendosur të përfshijë një kabllo të ngarkimit me një lidhje USB-C në kutitë e gjeneratës së re të iPhoneve të prezantuar në 12 shtator. Ky veprim do të mundësojë ngarkimin e shpejtë të ...

LG është furnizuesi dytësor i Apple për panelet OLED në iPhone XS

Botasot - 16.09.2018

Dominimi i Samsung si furnizuesi i vetëm i paneleve OLED për modelet e iPhone-it të Apple thuhet se ka ardhur në përfundim. Sipas një raporti nga The Korea Herald, Apple ka përfshirë LG si një ...

Risia e Apple, është koha për të ndryshuar sërish fishën e karikimit të iPhone

Mapo - 16.09.2018

Kompania Apple ka vetëm pak ditë që ka zbuluar celularët e ri që do dalin në treg vitin e ardshëm. Tani kanë filluar përgatitjet për të krijuar një portë të re për të karikuar celularin, që nuk ngjan ...

iPhone ‘i lirë’ nga Apple nuk do të dal në shitje deri në tetor

Botasot - 16.09.2018

Raportet që u shfaqën disa muaj më parë spekuluan se Apple mund të përballet me probleme të furnizimit me ekranet LCD, pasi furnizuesi Japan Display kishte nivele të ulëta në prodhimin e kësaj ...

iPhone XS lejon dy karta SIM, por kartën e dytë mund ta aktivizoni në vetëm këto 10 shtete

Gazeta Express - 16.09.2018

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vijnë me opsjonin për dy karta ...

Ja sa do të kushtojë iPhone XR në shtetet kryesore të Evropës

Gazeta Express - 16.09.2018

Apple ka prezantuar më 12 shtator tri modele të reja të telefonave të mençur - iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone ...

Risia e Apple, është koha për të ndryshuar sërish fishën e karikimit të iPhone

Java News - 16.09.2018

iphone-charging-958c.jpg Kompania Apple ka vetëm pak ditë që ka zbuluar celularët e ri që do dalin në treg vitin e ardshëm. Tani kanë filluar përgatitjet për të krijuar një portë të re për të ...

Pse iPhone XR do të jetë në dispozicion në tetor

Lajmi.net - 15.09.2018

Jo të gjitha iPhonet e rinj do të lëshohen në të njëjtën kohë. Në mbi 30 vende, klientët mund të blejnë iPhone Xs dhe iPhone Xs nga data 21 shtator, të dy modelet janë në dispozicion komercialisht.

iPhone i ri është shumë i madh për gratë për t’a mbajtur në dorë

Botasot - 15.09.2018

Apple është kritikuar për dizajnimin e iPhoneve shumë të mëdhenj për duart e grave. Reklamuesit thanë se ishin “të furishëm” se gjiganti i teknologjisë nuk po bënte produkte për gratë, pasi njoftoi ...

Pse iPhone XR do të jetë në dispozicion në tetor

Botasot - 15.09.2018

Jo të gjitha iPhonet e rinj do të lëshohen në të njëjtën kohë. Në mbi 30 vende, klientët mund të blejnë iPhone Xs dhe iPhone Xs nga data 21 shtator, të dy modelet janë në dispozicion komercialisht.

LG është furnizuesi dytësor i Apple për panelet OLED në iPhone XS

Telegrafi - 15.09.2018

Dominimi i Samsung si furnizuesi i vetëm i paneleve OLED për modelet e iPhone-it të Apple thuhet se ka ardhur në përfundim. Sipas një raporti nga The Korea Herald, Apple ka përfshirë LG si një ...

iPhone-t e rinj sjellin teknologjinë e-SIM por vetëm nënte vende e ofrojnë këtë shërbim

Lajmi.net - 14.09.2018

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Në Kinë ky konfigurim ofrohet përmes dy kartave fizike ndërsa jashtë Kinës njëra prej tyre është e-SIM.

Samsung mund Apple në tregun global të telefonave

Lajmi.net - 14.09.2018

Krijuesi korean teknologjik Samsung, ka mundur Apple në shitjet globale të telefonave, ndërkohë që krijuesit kinezë si Xiaomi, Oppo dhe Huawei po afrohen.

A është shumë i lartë çmimi i iPhone XS Max?

Ina - 14.09.2018

Apple mbrëmjen e së mërkurës ka lansuar modelet më të reja të smartphone-ve, iPhone XS, XS Max dhe XR. Më i shtrenjti nga tri modelet është XS Max, çmimin e të cilit ekspertët e teknologjisë po e ...

Videoja e produkteve të reja të Apple i ka bërë të gjithë për vete

Ina - 14.09.2018

Apple dje ka prezantuar produktet e reja. iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR dhe Apple Watch janë prezantuar dje nga Apple. Videoja që i prezanton këto produkte i ka bërë të gjithë për vete.

Tri përparësitë më të mëdha të iPhone XS dhe XS Max

Lajmi.net - 14.09.2018

Apple zbuloi dje modelet e saj të përditësuara të iPhone, duke treguar tre modele me ndryshime pozitive në hardver dhe dizajn. Ekspertët i kanë vlerësuar tri gjëra si më kryesore se pse ia vlenë të ...

Feministët i “hakërrehen” Apple: iPhone-t e rinj janë shumë të mëdhenj

LajmiFundit - 14.09.2018

Pas prezantimit të gjeneratës së rë të iPhone-ve më 12 shtator, Apple është gjendur para kritikave për madhësinë e smartfonëve të rinj. Kështu, gjiganti amerikan i pajisjeve teknologjike është ...

iPhone i ri është shumë i madh për gratë për t’a mbajtur në dorë

Lajmi.net - 14.09.2018

Apple është kritikuar për dizajnimin e iPhoneve shumë të mëdhenj për duart e grave. Reklamuesit thanë se ishin “të furishëm” se gjiganti i teknologjisë nuk po bënte produkte për gratë, pasi njoftoi ...

iPhone-t e rinj sjellin teknologjinë e-SIM por vetëm nënte vende e ofrojnë këtë shërbim

Botasot - 14.09.2018

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Në Kinë ky konfigurim ofrohet përmes dy kartave fizike ndërsa jashtë Kinës njëra prej tyre është e-SIM.

Samsung e para në tregun global të telefonave, mund Apple

Zeri - 14.09.2018

Kompania e krijuesit Korean teknologjik Samsung, e ka mundur Apple-in në shitjen globale të telefonave, ndërkohë që prodhuesit kinezë si Xiaomi, Oppo dhe Huawei po afrohen.

‘iPhone’-t e rinj, 33% më shtrenjtë në Evropë krahasuar me SHBA-të

Mapo - 14.09.2018

Një gjë e sigurtë me debutimin e iPhone-ve të rinj këtë vit ishte çmimi i tyre edhe më i lartë sesa paraardhësit. Ditën e djeshme Apple prezantoi tre iPhone me ekrane pa skaje dhe modeli më i ...

Çmimet ekstreme: Apple kërkon 1649 euro për iPhone Xs Max

Botasot - 14.09.2018

Fakti që iPhonet po shtrenjtohen çdo herë e më shumë ka ngjallur shumë diskutime në të gjithë botën. Me çmimet e reja të iPhone, Apple ndoshta do të shqyrtojë këtë pyetje përsëri.

Videoja e produkteve të reja të Apple i ka bërë të gjithë për vete

Mapo - 14.09.2018

Apple dje ka prezantuar produktet e reja. iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR dhe Apple Watch janë prezantuar dje nga Apple. Videoja që i prezanton këto produkte i ka bërë të gjithë për vete.

Samsung mund Apple në tregun global të telefonave

Telegrafi - 14.09.2018

Krijuesi korean teknologjik Samsung, ka mundur Apple në shitjet globale të telefonave, ndërkohë që krijuesit kinezë si Xiaomi, Oppo dhe Huawei po afrohen.

iPhone-t e rinj sjellin teknologjinë e-SIM por vetëm nënte vende e ofrojnë këtë shërbim

Tetova Sot - 14.09.2018

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Në Kinë ky konfigurim ofrohet përmes dy kartave fizike ndërsa jashtë Kinës njëra prej tyre është e-SIM.

Çmimet ekstreme: Apple kërkon 1649 euro për iPhone Xs Max

Tetova Sot - 14.09.2018

Fakti që iPhonet po shtrenjtohen çdo herë e më shumë ka ngjallur shumë diskutime në të gjithë botën. Me çmimet e reja të iPhone, Apple ndoshta do të shqyrtojë këtë pyetje përsëri.

iPhone-t e rinj sjellin teknologjinë e-SIM por vetëm nënte vende e ofrojnë këtë shërbim

Medial - 14.09.2018

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Në Kinë ky konfigurim ofrohet përmes dy kartave fizike ndërsa jashtë Kinës njëra prej tyre është e-SIM.

iPhone Xs dhe Xs Max vs Galaxy Note 9

Medial - 14.09.2018

Pas një prezantimi të publikimeve më të fundit të Apple, ajo që vjen natyrshëm është krahasimi i tyre me telefonin më të mirë që Android aktualisht ka për të ofruar: Samsung Galaxy Note 9.

Samsung mund Apple në tregun global të telefonave

Tetova Sot - 14.09.2018

Krijuesi korean teknologjik Samsung, ka mundur Apple në shitjet globale të telefonave, ndërkohë që krijuesit kinezë si Xiaomi, Oppo dhe Huawei po afrohen.

iPhone-t e rinj sjellin teknologjinë e-SIM por vetëm nënte vende e ofrojnë këtë shërbim

PC World - 14.09.2018

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Në Kinë ky konfigurim ofrohet përmes dy kartave fizike ndërsa jashtë Kinës njëra prej tyre është e-SIM.

iPhone Xs dhe Xs Max vs Galaxy Note 9

PC World - 14.09.2018

Pas një prezantimi të publikimeve më të fundit të Apple, ajo që vjen natyrshëm është krahasimi i tyre me telefonin më të mirë që Android aktualisht ka për të ofruar: Samsung Galaxy Note 9.

Huawei “thumbon” Apple-in për iPhonët e rinj

Ina - 13.09.2018

Apple të mërkurën lansoi tre telefona të rinj, iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR, të tre që ngjajnë me pajisjen iPhone X të lansuar vitin e shkuar.

Apple prezanton telefona të rinj, XS Max iPhone më i madh ndonjëherë

Ina - 13.09.2018

Mbrëmë Apple ka bërë prezantimin e dy telefonave të rinj iPhone XS dhe iPhone XS Max. XS është krijuar në tri versione me memorie prej 64, 256 dhe 512 GB dhe çmimi fillon prej 999 dollarëve.

Çmimet ekstreme: Apple kërkon 1649 euro për iPhone Xs Max

Lajmi.net - 13.09.2018

Fakti që iPhonet po shtrenjtohen çdo herë e më shumë ka ngjallur shumë diskutime në të gjithë botën. Me çmimet e reja të iPhone, Apple ndoshta do të shqyrtojë këtë pyetje përsëri.

Përveç çmimit, iPhone-t e rinj të Apple vijnë me një surprizë të pakëndshme për përdoruesit

LajmiFundit - 13.09.2018

Gjenerata e re e iPhone-ve nga Apple ka të paketuar çdo gjë të mundshme që mund të jeni duke kërkuar, përveç një artikulli të rëndësishëm. Pajisja e dyfishtë për kufje dhe rimbushje.

Apple, “iPhone” më të mëdhenj e më të shtrenjtë

Top Channel - 13.09.2018

Kompania “Apple” prezantoi produktet e saj më të reja “iPhone”, më të mëdhatë ndonjëherë dhe më të shtrenjtët, por edhe një orë dore që sinjalizon problemet me zemrën, mbrëmjen e së mërkurës në ...

A është shumë i lartë çmimi i iPhone XS Max?

Lajmi.net - 13.09.2018

Apple mbrëmjen e së mërkurës ka lansuar modelet më të reja të smartphone-ve, iPhone XS, XS Max dhe XR. Më i shtrenjti nga tri modelet është XS Max, çmimin e të cilit ekspertët e teknologjisë po e ...

Apple ka shitur rreth dy miliardë pajisje

Telegrafi - 13.09.2018

Ashtu siç pritej në aktivitetin e 12 shtatorit të prezantimit të iPhone krahas telefonave të rinj Apple zbuloi detaje rreth produkteve tjera të kompanisë.

Huawei “thumbon” Apple-in për iPhonët e rinj

Botasot - 13.09.2018

Apple të mërkurën lansoi tre telefona të rinj, iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR, të tre që ngjajnë me pajisjen iPhone X të lansuar vitin e shkuar.

iPhone XS do të bëjë teknologjinë eSIM të qasshme për të gjithë

Botasot - 13.09.2018

Lansimi i iPhone të ri është gjithmonë një kohë e rëndësishme e vitit për operatorët telefonik. Në një epokë kur konsumatorët po mbajnë pajisjet e tyre për kohë më të gjatë, është një pritje e ...

Apple, “iPhone” më të mëdhenj e më të shtrenjtë

Botasot - 13.09.2018

Kompania “Apple” prezantoi produktet e saj më të reja “iPhone”, më të mëdhatë ndonjëherë dhe më të shtrenjtët, por edhe një orë dore që sinjalizon problemet me zemrën, mbrëmjen e së mërkurës në ...

A është shumë i lartë çmimi i iPhone XS Max?

Zeri - 13.09.2018

Apple mbrëmjen e së mërkurës ka lansuar modelet më të reja të smartphone-ve, iPhone XS, XS Max dhe XR. Më i shtrenjti nga tri modelet është XS Max, çmimin e të cilit ekspertët e teknologjisë po e ...

Pamje mahnitëse të incizuara me iPhone Xs, vërtetojnë që ka cilësinë më të lartë se çdo telefon tjetër

Gazeta Express - 13.09.2018

Pas lansimit të iPhone Xs të ditës së djeshme, Apple ka ndarë një video në kanalin e saj në YouTube, duke nxjerrë në pah video të incizuar me pajisjen.

Huawei “thumbon” Apple-in për iPhonët e rinj

Koha.net - 13.09.2018

Apple të mërkurën lansoi tre telefona të rinj, iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR, të tre që ngjajnë me pajisjen iPhone X të lansuar vitin e shkuar.

Apple ndan videon e incizuar me iPhone Xs, deklaron se ka cilësinë më të lartë se çdo telefon tjetër

Botasot - 13.09.2018

Pas lansimit të iPhone Xs të ditës së djeshme, Apple ka ndarë një video në kanalin e saj në YouTube, duke nxjerrë në pah video të incizuar me pajisjen.

iPhone XR ka jetëgjatësinë e baterisë më të mirë se cilido iPhone tjetër, ja pse

Botasot - 13.09.2018

iPhone XR i ri ka një rezolucion të ekranit prej 828×1792 pikselë, duke rikthyer densitetin prej 326 piksela në inç, që e bën të marrë titullin “Liquid Retina”.

Apple paraqet produket e reja, përfshirë iPhonin e madh

VOA - 13.09.2018

Kompania Apple paraqiti mbrëmë tre iPhone të rinj, ku përfshihet edhe modeli i saj më i madh dhe më i shtrenjtë deri më sot. Kjo është një përpjekje e kompanisë për t’i bërë iphonët më tërheqës në ...

iPhone XS do të bëj teknologjinë eSIM të qasshme për të gjithë

Telegrafi - 13.09.2018

Lansimi i iPhone të ri është gjithmonë një kohë e rëndësishme e vitit për operatorët telefonik. Në një epokë kur konsumatorët po mbajnë pajisjet e tyre për kohë më të gjatë, është një pritje e ...

Huawei “thumbon” Apple-in për iPhonët e rinj (VIDEO)

Tetova Sot - 13.09.2018

Apple të mërkurën lansoi tre telefona të rinj, iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR, të tre që ngjajnë me pajisjen iPhone X të lansuar vitin e shkuar.

iPhone XS do të bëj teknologjinë eSIM të qasshme për të gjithë

Flaka - 13.09.2018

Lansimi i iPhone të ri është gjithmonë një kohë e rëndësishme e vitit për operatorët telefonik. Në një epokë kur konsumatorët po mbajnë pajisjet e tyre për kohë më të gjatë, është një pritje e ...

iPhone XS do të bëjë teknologjinë eSIM të qasshme për të gjithë

Tetova Sot - 13.09.2018

Lansimi i iPhone të ri është gjithmonë një kohë e rëndësishme e vitit për operatorët telefonik. Në një epokë kur konsumatorët po mbajnë pajisjet e tyre për kohë më të gjatë, është një pritje e ...

Apple ka shitur 2 miliardë pajisje iOS

Medial - 13.09.2018

Ashtu siç pritej në aktivitetin e 12 Shtatorit të prezantimit të iPhone krahas telefonëve të rinj Apple zbuloi detaje rreth produkteve të kompanisë. CEO Tim Cook tha se kompania është pranë shitjes ...

iPhone-ët e rinj do të kushtojnë deri në 33% më shtrenjtë në Evropë krahasuar me SHBA

Medial - 13.09.2018

Një gjë e sigurtë me debutimin e iPhone-ve të rinj këtë vit ishte çmimi i tyre edhe më i lartë sesa paraardhësit. Ditën e djeshme Apple prezantoi tre iPhone me ekrane pa skaje dhe modeli më i ...

Apple ndan videon e incizuar me iPhone Xs, deklaron se ka cilësinë më të lartë se çdo telefon tjetër (VIDEO)

Tetova Sot - 13.09.2018

Pas lansimit të iPhone Xs të ditës së djeshme, Apple ka ndarë një video në kanalin e saj në YouTube, duke nxjerrë në pah video të incizuar me pajisjen.

iPhone XR ka jetëgjatësinë e baterisë më të mirë se cilido iPhone tjetër, ja pse

Tetova Sot - 13.09.2018

iPhone XR i ri ka një rezolucion të ekranit prej 828×1792 pikselë, duke rikthyer densitetin prej 326 piksela në inç, që e bën të marrë titullin “Liquid Retina”.

Apple paraqet produket e reja, përfshirë iPhonin e madh

Flaka - 13.09.2018

Kompania Apple paraqiti mbrëmë tre iPhone të rinj, ku përfshihet edhe modeli i saj më i madh dhe më i shtrenjtë deri më sot. Kjo është një përpjekje e kompanisë për t’i bërë iphonët më tërheqës në ...

Apple ka shitur 2 miliardë pajisje iOS

PC World - 13.09.2018

Ashtu siç pritej në aktivitetin e 12 Shtatorit të prezantimit të iPhone krahas telefonëve të rinj Apple zbuloi detaje rreth produkteve të kompanisë. CEO Tim Cook tha se kompania është pranë shitjes ...

“Apple” prezanton tre modele të reja i-Phone

Java News - 13.09.2018

Kompoania “Apple” ka prezantuar dy modele tw reja tw telefonwve, ”iPhone Xs”, ”Xs Max”, dhe “X”. Kwto produkte janw ideuar për të qenë modelet më të avancuara të krijuara ndonjëherë nga “Apple”.

iPhone-ët e rinj do të kushtojnë deri në 33% më shtrenjtë në Evropë krahasuar me SHBA

PC World - 13.09.2018

Një gjë e sigurtë me debutimin e iPhone-ve të rinj këtë vit ishte çmimi i tyre edhe më i lartë sesa paraardhësit. Ditën e djeshme Apple prezantoi tre iPhone me ekrane pa skaje dhe modeli më i ...

Apple prezanton 3 modelet e reja të iPhone X (Foto + Video)

Bota.al - 13.09.2018

Kompania ‘Apple’ ka nxjerrë ditën e sotme 3 modele të reja të gjeneratës së iPhone X. iPhone XS Max ka një ekran 16.5 centimetra. iPhone XS ka të njëjtët komponentë dhe me madhësi sa origjinali ...

Modelet e reja të iPad me port USB tip C

Ina - 12.09.2018

Analisti Ming-Chi Kuo ka njoftuar parashikimet e tij për ngjarjen e Apple, e cila do të mbahet më 12 shtator dhe disa prej vërejtjeve të tij janë mjaft interesante.

Lansohet edhe iPhone Xr, telefoni i volitshëm nga Apple për këtë vit (FOTO)

Portalb - 12.09.2018

Apple ka njoftuar një hyrje të re në gamën e re të iPhone-ëve të këtij viti, iPhone Xr. iPhone XR, i cili u njoftua së bashku me iPhone Xs dhe iPhone Xs Max të ri, ndan shumicën e teknologjisë së ...

Apple sapo prezantoi dy telefonat e rinj: iPhone XS dhe XS Max

LajmiFundit - 12.09.2018

Kompania Apple ka prezantuar te merkuren modelin e ri të smartfonit, iPhone Xs, për të cilin thotë se është modeli më i avancuar që ka prodhuar ndonjëherë.

Apple sot sjellë zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth ditës së gjigantit amerikan

Lajmi.net - 12.09.2018

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke përfshirë iPhone-in e shumëpritur.

Çfarë do të ndodhë me iPhone-in tuaj gjatë kësaj jave?

SOT - 12.09.2018

Apple do të prezantojë tre modele të reja të iPhone gjatë kësaj jave, çmimet e të cilave do të kapin vlerën e 1 mijë Paund. Kjo do të thotë se me prezantimin e këtyre iPhone-ve të rinj, do të ulet ...

VIDEO LIVE: Apple prezanton pajisjet e reja

Lajmi.net - 12.09.2018

Apple pas pak minutash do të prezantoj pajisjet e reja të teknologjisë më të fundit. iPhone XS, iPhone Max dhe iPhone XC do të jenë tre smartfonët më të ri të Apple, ndërsa do të prezantohet edhe ora ...

iPhone Xs, smartfoni i radhës nga iPhone, ndër më të mirët në treg

Lajmi.net - 12.09.2018

Apple është duke prezantuar pajsijet e saj më të reja, Apple Watch 4, iPhone Xr, iPhone Xs dhe iPhone Xs Max. iPhone Xs është një nga smartfonët më të ri të Apple dhe vjen me performanca fanstastike, ...

iPhone Xr, vjen me çmim të volitshëm dhe performanca të jashtëzakonshme

Lajmi.net - 12.09.2018

iPhone Xr është një nga pajisjet e prezantuara sot në eventin e gjigantit amerikan të prodhimit të smartfonëve, Apple. iPhone Xr vjen me një ekran 6.1 inç LCD, 1792×828 rezolucion me çip A11 dhe A12 ...

iPhone Xs Max, smartfoni i ri nga Apple (Foto)

Lajmi.net - 12.09.2018

iPhone X(s) Max është smartfoni më i ri nga Apple. iPhone X(s) vjen si version i ri i iPhone X, i lansuar vitin e kaluar me disa përmirësime të vogla në pjesën e jashtme dhe të brendshme, transmeton ...

Këto janë çmimet e iPhone Xs, Xs Max dhe iPhone Xr, do të habiteni

Lajmi.net - 12.09.2018

Apple tani është duke bërë prezantimin e tre smartfonëve më të ri, iPhone Xs, Xs Max dhe iPhone Xr. Përveç përmirësimeve të jashtëzakonshme në performanca dhe ndryshimeve të dukshme në dukje, ajo që ...

Apple është gati të nxjerrë në treg iPhone-in më të shtrenjtë të parë ndonjëherë

LajmiFundit - 12.09.2018

Apple është gati të hedhë në treg smartfonin më të shtrenjtë të bërë ndonjëherë. Çmimi i smartfonit të njohur paraprakisht si iPhone XS Max, pritet të dalë këtë javë dhe me siguri thuhet që do ...

Njihuni me smartphon-in e ri, iPhone Xs dhe Xs Max

SOT - 12.09.2018

Apple ka prezantuar sot modelin e ri të smartfonit, iPhone Xs, për të cilin thotë se është smartfoni më i avancuar që ka prodhuar ndonjëherë. Modeli vjen me një ngjyrë të re të artë dhe me ...

Detajet kryesore që duhet t’i dini për smartfonët e ri të Apple

Lajmi.net - 12.09.2018

Sot, kompania amerikane e prodhimit të smartfonëve ka prezantuar 4 pajisje të reja, duke përfshirë 3 smartfonë dhe serinë e 4 të orave të mençura. Smart Watch 4 vjen me disa ndryshme në pjesën e ...

Vjen momenti i shumëpritur; Apple prezanton modelet e reja

Top Channel - 12.09.2018

Apple ka lançuar pasditen e së mërkurës tre modele të rinj të gjeneratës iPhone X, dy prej të cilave janë më të mëdha se më parë. Pritja ka marrë fund, pasi Apple, në një event special ka prezantuar ...

Shfaqen pamjet e para të iPhone-it të lirë për këtë vit, iPhone Xc

Botasot - 12.09.2018

Duket sikur tani kemi disa detaje të reja të rrjedhura të iPhone 6.1 inç, që njihet si iPhone i lirë për këtë vit. Imazhet nga Twitter tregojnë telefonin me katër ngjyra dhe madje edhe një emër – ...

Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Botasot - 12.09.2018

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë vit. iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë që do të vijë me ekran deri në skaje.

Apple sot sjell zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth iPhone-ve të rinj

Mapo - 12.09.2018

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke përfshirë iPhone-in e shumëpritur.

Çmimet e iPhone do të rriten nëse Apple i ndërton ato në SHBA

Zeri - 12.09.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se Apple duhet ti prodhojë smartphonet në vendin e tyre, ka ngjallur reagim të madh.

Apple prezanton zyrtarisht modelet e reja të iPhone

Botasot - 12.09.2018

Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone Xs. Ky telefon, sipas shefit të kompanisë, Tim Cook, është telefoni më i avancuar që ka krijuar ndonjëherë Apple.

Ja gjithçka që Apple pritet të lansojë sot, në ngjarjen e iPhone

Botasot - 12.09.2018

Informatoiri i brendshëm i Apple, Ming-Chi Kuo, ka zbuluar pothuajse çdo gjë që sipas tij Apple do të njoftojë në ngjarjen e iPhone-ëve të ri, që mbahet sot Shumë produkte të reja janë spekuluar se ...

Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Zeri - 12.09.2018

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë vit. LEXO EDHE: Këto janë çmimet e iPhone Xs, Xs Max dhe iPhone Xr, do të habiteni iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë ...

Apple prezanton zyrtarisht modelet e reja të iPhone

Zeri - 12.09.2018

Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone Xs. LEXO EDHE: Apple prezanton modelet e reja të iPhone dhe produkte tjera Ky telefon, sipas shefit të kompanisë, Tim Cook, është telefoni ...

Appel sot sjellë zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth ditës së gjigantit amerikan

Zeri - 12.09.2018

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke përfshirë iPhone-in e shumëpritur.

iPhone Xr, vjen me çmim të volitshëm dhe performanca të jashtëzakonshme

Zeri - 12.09.2018

iPhone Xr është një nga pajisjet e prezantuara sot në eventin e gjigantit amerikan të prodhimit të smartfonëve, Apple. LEXO EDHE: Prezantohet Apple Watch Seria 4 iPhone Xr vjen me një ekran 6.1 inç ...

Këto janë çmimet e iPhone Xs, Xs Max dhe iPhone Xr, do të habiteni

Zeri - 12.09.2018

Apple tani është duke bërë prezantimin e tre smartfonëve më të ri, iPhone Xs, Xs Max dhe iPhone Xr. Përveç përmirësimeve të jashtëzakonshme në performanca dhe ndryshimeve të dukshme në dukje, ajo që ...

Detajet kryesore që duhet t’i dini për smartfonët e ri të Apple

Zeri - 12.09.2018

Sot, kompania amerikane e prodhimit të smartfonëve ka prezantuar 4 pajisje të reja, duke përfshirë 3 smartfonë dhe serinë e 4 të orave të mençura. Smart Watch 4 vjen me disa ndryshme në pjesën e ...

Apple sot sjell zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth iPhone-ve të rinj

Gazeta Express - 12.09.2018

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke përfshirë iPhone-in e ...

Apple iPhone Xs në fotografi para lansimit

Koha.net - 12.09.2018

Së fundmi po raportohet shumë për iPhonët e rinj që do t’i lansojë Apple së shpejti. Tani, në internet kanë rrjedhë disa fotografi në të cilat shihet modeli iPhone Xs.

Apple prezanton iPhone Xs dhe iPhone Xs Max

Gazeta Express - 12.09.2018

(I plotësuar) -- Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone ...

Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Gazeta Express - 12.09.2018

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë ...

Apple prezanton modelet e reja të iPhone dhe produkte tjera

Gazeta Express - 12.09.2018

Ka nisur, ashtu siç është paraparë, në orën 19:00, konferenca e përvitshme e Apple për prezantimin e modeleve të reja të iPhone dhe të produkteve të tjera të reja të kompanisë nga ...

Apple do të transmetoj ngjarjen e lansimit të iPhone ‘live’ në Twitter

Telegrafi - 12.09.2018

Apple do të transmetojë ngjarjen e iPhone ‘live’ në Twitter për herë të parë sot, pasi gjiganti teknologjik përgatitet të zbulojë telefonin e tij të fundit.

Lansimi i iPhonet të ri - LIVE

Koha.net - 12.09.2018

Ka nisur eventi i shumëpritur i gjigantit teknologjik, Apple, në të cilin pritet lansimi i iPhoneve të rinj. Sot pritet të lansohen iPhone Xs, iPhone Xs Max dhe iPhone 9.

Imazhet e fundit shfaqin iPhone Xs në prag të lansimit

Botasot - 12.09.2018

Sot Apple do të zhvilloj ngjarjen vjetore të fundit të vitit. Shumë njerëz presin që formacioni i ri i iPhone për 2018 të debutojë në këtë event. Deri më tani, kemi parë dhe dëgjuar shumë gjëra, por ...

Apple lanson telefonin e ri – quhet iPhone XR

Koha.net - 12.09.2018

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë në eventin e përvitshëm. iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë që do të vijë me ekran deri në skaje.

Apple prezanton modelet e reja të iPhone dhe produkte tjera

Zeri - 12.09.2018

Ka nisur, ashtu siç është paraparë, në orën 19:00, konferenca e përvitshme e Apple për prezantimin e modeleve të reja të iPhone dhe të produkteve të tjera të reja të kompanisë nga Kalifornia.

Lansohen zyrtarisht iPhone XS dhe XS Max

Koha.net - 12.09.2018

Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone Xs. Ky telefon sipas shefit të kompanisë, Tim Cook, është telefoni më i avancuar që ka krijuar ndonjëherë Apple.

iPhone juaj do të kushtojë 25 % më lirë në 24 orët e ardhshme

Botasot - 12.09.2018

Gjiganti amerikan i teknologjisë “Apple” pritet të prezantojë 3 modele të reja iPhone-sh këtë mërkurë, me çmimin e më të shtrenjtit që do arrijë mbi 1000 paund britanikë.

Apple lanson produktet e reja

Koha.net - 12.09.2018

Ka nisur eventi i shumëpritur i gjigantit teknologjik, Apple, në të cilin pritet lansimi i iPhoneve të rinj. Sot pritet të lansohen iPhone Xs, iPhone Xs Max dhe iPhone 9.

Lansohet edhe iPhone Xr, telefoni i volitshëm nga Apple për këtë vit (FOTO)

Telegrafi - 12.09.2018

Apple ka njoftuar një hyrje të re në gamën e re të iPhone-ëve të këtij viti, iPhone Xr. iPhone XR, i cili u njoftua së bashku me iPhone Xs dhe iPhone Xs Max të ri, ndan shumicën e teknologjisë së ...

Apple sapo prezantoi dy telefonat e ri: iPhone XS dhe XS Max (FOTO)

Telegrafi - 12.09.2018

IPhone XS dhe iPhone XS Max, iPhone-ët e ri për 2018, janë zyrtarisht këtu. Ky është një moment i madh për Apple, që tronditi formacionin e vet në 2017 kur prezantoi iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 ...

Apple prezanton zyrtarisht modelet e reja të iPhone (LIVE VIDEO/FOTO)

Tetova Sot - 12.09.2018

Është prezantuar telefoni më i ri i kompanisë Apple, iPhone Xs. Ky telefon, sipas shefit të kompanisë, Tim Cook, është telefoni më i avancuar që ka krijuar ndonjëherë Apple.

Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet – iPhone XR (FOTO)

Tetova Sot - 12.09.2018

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë vit. iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë që do të vijë me ekran deri në skaje.

VIDEO/ Apple prezanton modelet e reja të iPhone

Java News - 12.09.2018

Është mbajtur konferenca e përvitshme e Apple për prezantimin e modeleve të reja të iPhone dhe të produkteve të tjera të reja të kompanisë nga Kalifornia.

Appel sot sjellë zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth ditës së gjigantit amerikan

Tetova Sot - 12.09.2018

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke përfshirë iPhone-in e shumëpritur.

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone

Medial - 12.09.2018

Apple do të mbajë ditën e sotme aktivitetin e shumëpritur të prezantimit të iPhone të rinj në kampusin e saj në Cupertino dhe ndër të tjera pritet edhe një orë e re inteligjente.

Apple konfirmon aksidentalisht emrat e iPhone të rinj

Medial - 12.09.2018

Një informacion i fundit i rrjedhur nga vetë uebsajti i Apple konfirmon se telefonët e rinj të Apple do të emërtohen: iPhone XS, XS Max dhe XR. Të dhënat u zbuluan në një XML në faqes Apple.com, ...

Zbulohen ngjyrat dhe kapacitetet e memories së iPhone XR dhe XS

Medial - 12.09.2018

Nëse kishit planifikuar për të blerë një iPhone XS që do të prezantohet sonte, një lajm i mirë vjen për ju. Apple do të integrojë goxha memorie tek telefonët e rinj, konkretisht deri në 512GB.

Imazhet e fundit shfaqin iPhone Xs në prag të lansimit

Flaka - 12.09.2018

Sot Apple do të zhvilloj ngjarjen vjetore të fundit të vitit. Shumë njerëz presin që formacioni i ri i iPhone për 2018 të debutojë në këtë event. Deri më tani, kemi parë dhe dëgjuar shumë gjëra, por ...

Apple prezanton iPhone XR, josh masat me një telefon buxhetor

Medial - 12.09.2018

Apple sapo njoftoi një iPhone të ri buxhetor së bashku me iPhone Xs. Ai sjell shumë nga tiparet më të mira që gjenden në iPhone, por për më pak para dhe është në dispozicion në një larmi ngjyrash.

LIVE: Apple prezanton modelet e reja të iPhone dhe produkte tjera (VIDEO)

Tetova Sot - 12.09.2018

Ka nisur, ashtu siç është paraparë, në orën 19:00, konferenca e përvitshme e Apple për prezantimin e modeleve të reja të iPhone dhe të produkteve të tjera të reja të kompanisë nga Kalifornia.

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone

PC World - 12.09.2018

Apple do të mbajë ditën e sotme aktivitetin e shumëpritur të prezantimit të iPhone të rinj në kampusin e saj në Cupertino dhe ndër të tjera pritet edhe një orë e re inteligjente.

Apple konfirmon aksidentalisht emrat e iPhone të rinj

PC World - 12.09.2018

Një informacion i fundit i rrjedhur nga vetë uebsajti i Apple konfirmon se telefonët e rinj të Apple do të emërtohen: iPhone XS, XS Max dhe XR. Të dhënat u zbuluan në një XML në faqes Apple.com, ...

Apple iPhone e rinj me ekrane të mëdha, çmime më të larta

PC World - 12.09.2018

Apple pritet të thyejë barrierën e 1,000 dollarëve kur të prezantojë ditën e sotme iPhone e rinj, por Wall Street është i shqetësuar se sa mund të jetë kjo rritje çmimesh.

Zbulohen ngjyrat dhe kapacitetet e memories së iPhone XR dhe XS

PC World - 12.09.2018

Nëse kishit planifikuar për të blerë një iPhone XS që do të prezantohet sonte, një lajm i mirë vjen për ju. Apple do të integrojë goxha memorie tek telefonët e rinj, konkretisht deri në 512GB.

Liveblog: Apple prezanton iPhone e rinj

PC World - 12.09.2018

19:04: Këto janë ditë magjike sepse ne do të ndajmë me ju inovacionet më të fundit. 19:02 : Tim Cook del në skenë Aktiviteti i shumëpritur i Shtatorit të Apple ka mbërritur.

Apple prezanton iPhone XR, josh masat me një telefon buxhetor

PC World - 12.09.2018

Apple sapo njoftoi një iPhone të ri buxhetor së bashku me iPhone Xs. Ai sjell shumë nga tiparet më të mira që gjenden në iPhone, por për më pak para dhe është në dispozicion në një larmi ngjyrash.

VIDEO: Një ditë e madhe për iPhone, Apple prezanton iPhone XS dhe XS Max

Gazeta Tema - 12.09.2018

Kompanisë Apple vazhdon të surprizojë fansat e saj pasi ka prezantuar telefoni më i ri iPhone Xs. Por kur Apple hodhi në treg telefonin iPhone X, në fillim ksihte shqetësime për çmimin prej 1000 ...

Apple prezanton iPhone Xs dhe iPhone Xs Max

PC World - 12.09.2018

Apple ka prezantuar sot modelet e reja të iPhone premium, iPhone Xs, i cili vjen në tre opsione: ar, argjend dhe ​​gri. Ja cilat janë detajet: Dizajni Ajo që vihet re është se IPhone- i i ri nuk ...

Nesër dalin në treg iPhone-t e rinj/ Sa do të kushtojnë?

SOT - 11.09.2018

Për të gjithë entuziastët e Apple dhe produktet e saj, së shpejti do të keni mundësi të njiheni me modelet e reja të iPhone që kompania pritet të publikojë.

Apple sjell nesër gjeneratën e re të iPhone-ve

LajmiFundit - 11.09.2018

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple do të prezantojë modelet e ardhshme të iPhone-ve ditën e nesërme, 12 shtator. Veç, iPhoneve priten edhe pajisje të tjera duke përfshirë një Smart Watch të ri ...

Çmimet e iPhone do të rriten nëse Apple i ndërton ato në SHBA

Lajmi.net - 11.09.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se Apple duhet ti prodhojë smartphonet në vendin e tyre, ka ngjallur reagim të madh.

Ja gjithçka që Apple pritet të lansoj nesër, në ngjarjen e iPhone

Telegrafi - 11.09.2018

Informatoiri i brendshëm i Apple, Ming-Chi Kuo, ka zbuluar pothuajse çdo gjë që sipas tij Apple do të njoftojë në ngjarjen e iPhone-ëve të ri, që mbahet nesër.

Modelet e reja të iPad me port USB tip C

Botasot - 11.09.2018

Analisti Ming-Chi Kuo ka njoftuar parashikimet e tij për ngjarjen e Apple, e cila do të mbahet më 12 shtator dhe disa prej vërejtjeve të tij janë mjaft interesante.

Modelet e reja të iPad me port USB tip C

Flaka - 11.09.2018

Analisti Ming-Chi Kuo ka njoftuar parashikimet e tij për ngjarjen e Apple, e cila do të mbahet më 12 shtator dhe disa prej vërejtjeve të tij janë mjaft interesante.

Modelet e reja të iPad me port USB tip C

Tetova Sot - 11.09.2018

Analisti Ming-Chi Kuo ka njoftuar parashikimet e tij për ngjarjen e Apple, e cila do të mbahet më 12 shtator dhe disa prej vërejtjeve të tij janë mjaft interesante.

Çmimet e iPhone do të rriten nëse Apple i ndërton ato në SHBA

Flaka - 11.09.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se Apple duhet ti prodhojë smartphonet në vendin e tyre, ka ngjallur reagim të madh.

Goldman Sachs: iPhone XC vjen me vlerë shumë më të lartë se që është pritur

Botasot - 10.09.2018

Apple do të lansoj tre iPhone të ri të mërkurën, dhe ka shumë arsye për t’u emocionuar. Thënë kështu, informacione të reja kanë dalur në lidhje me modelin më të lirë (dhe më mbresëlënës) dhe disa ...

Raport: Modeli buxhetor i iPhone do të quhet XC dhe kushton 600 dollarë

PC World - 10.09.2018

Aktiviteti i Apple po vjen pas dy ditësh dhe prej tij presim lajme të mëdha nga iPhone e rinj me ekrane OLED dhe Face ID tek iPad Pro dhe iOS 12. Nga fronti i iPhone presimin lançimin e një versioni ...

Shfaqen pamjet e para të iPhone-it të lirë për këtë vit, iPhone Xc

Flaka - 10.09.2018

Duket sikur tani kemi disa detaje të reja të rrjedhura të iPhone 6.1 inç, që njihet si iPhone i lirë për këtë vit. Imazhet nga Twitter tregojnë telefonin me katër ngjyra dhe madje edhe një emër – ...