TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pavlopulos sërish me kërcënim: Harroni çamët ose nuk ka BE

Idividi - 09.02.2018

Tiranë, 8 shkurt 2018 (MIA) - Shefi i shtetit grek, Prokopis Pavllopullos sërish ka shprehur tone të ashpra kërcënuese ndaj Shqipërisë, duke e paralajmëruar se nëse vazhdon me insistimin e "çështjes ...

Shefi i shtetit grek, Pavlopulos sërish me kërcënim: Harroni çamët ose nuk ka BE

Ina - 09.02.2018

Shefi i shtetit grek, Prokopis Pavllopullos sërish ka shprehur tone të ashpra kërcënuese ndaj Shqipërisë, duke e paralajmëruar se nëse vazhdon me insistimin e “çështjes për çamët”, e sjell në rrezik ...

Grekët dhe shqiptarët janë më shumë se fqinjë, e më shumë se miq, z.Prokopis Pavlopulos

Ina - 09.02.2018

Letër e hapët Presidentit të Greqisë z.Prokopis Pavlopulos I nderuar presidenti i Greqisë z.Prokopis Pavlopulos! Ju më shumë se dy herë keni bërë deklarata me tone kërcënuese rreth Çështjes Çame, ...

Presidenti grek: Mbështetja për Shqipërinë, në respekt të së drejtës ndërkombëtare

Lajmi.net - 09.02.2018

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos, ka folur për marrëdhëniet me Shqipërinë në takimin me homologun e tij gjeorgjan, Giorgi Margvelashvili. “Mbështesim rrugën e mikes sonë, Shqipërisë, është ...

Letër Presidentit të Greqisë

Lajm - 09.02.2018

Letër Presidentit të Greqisë z.Prokopis Pavlopulos I nderuar presidenti i Greqisë z.Prokopis Pavlopulos! Ju më shumë se dy herë keni bërë deklarata me tone kërcënuese rreth Çështjes Çame, duke i ...

Presidenti grek: Liderët e Shqipërisë bazohen te pretendimet e ish-bashkëpunëtorëve të nazizmit

SOT - 08.02.2018

Deklarata e presidentit grek, Prokopis Pavlopulos pë çështjen çame shkaktoi tërmet në politikën shqiptare. Por Pavlopus nuk tërhiqet nga deklaratat e tij, siç raportojnë mediat greke, ai e cilëson ...

Meta, Presidentit grek: Të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok

Almakos - 08.02.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reagon në një intervistë për mediat ndaj deklaratave të homologut grek Pavlopulos. Në një intervistë për “Albanian Daily News”, Meta u shpreh se qëndrimet e ...

Meta i përgjigjet presidentit grek: Të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok

SOT - 08.02.2018

Para pak ditësh, president ii Greqisë, foli me tone të ashpra për ngritjen e çështjes çame, duke paralajmëruar vendin tonë për veto në BE. Ndërkohë ka reaguar edhe President ii Shqipërisë, ILir Meta, ...

Presidenti grek merr flamurin anti-shqiptar: S'ka BE me "Çështjen Çame"

Albeu.com - 08.02.2018

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos vazhdon retorikën e tij të ashpër anti- shqiptare në median greke. Duke këmbëngulur tek kundërshtimi i "Çështjes Çame", e cila me sa duket i sjell atij ...

Deklaratat e ashpra të presidentit grek, reagon Meta: Nuk sjellin energji pozitive

LajmiFundit - 08.02.2018

Presidenti Ilir Meta reagoi ndaj komenteve me tone të ashpra të homologut grek, Pavlopulos. Në një intervistë për “Albanian Daily News”, ai tha se qëndrimet e presidentit grek nuk sjellin energji ...

Presidenti grek Pavlopulos kërcënon sërish ashpër: Udhëheqja shqiptare bën gabim të madh

LajmiFundit - 08.02.2018

Presidenti i Greqise Prokopis Pavlopulos ka bere serish deklarata te ashpra në adresë të Tiranës zyrtare. “Udhëheqja shqiptare bën gabim të madh që mbështet të drejtat e disave që ishin ...

Meta i përgjigjet kërcënimit të Greqisë: Të ruajmë qetësinë

Zhurnal - 08.02.2018

Meta i përgjigjet kërcënimit të Greqisë: Të ruajmë qetësinë Tiranë, 8 shkurt - Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave kërcënuese të homologut të tij grek, Pavlopulos se Shqipëria duhet të ...

Presidenti grek sërish sulm Shqipërisë: Me çamët po rrezikoni BE-në

LajmiFundit - 08.02.2018

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos nuk ndalet me deklarata e tij antishqiptare. Pas deklaratës së pak ditëve më parë, sot ai ka ardhur me një tjetër kundër Shqipërisë dhe çështjes çame.

Shefi i shtetit grek, Pavlopulos sërish me kërcënim: Harroni çamët ose nuk ka BE

Portalb - 08.02.2018

Shefi i shtetit grek, Prokopis Pavllopullos sërish ka shprehur tone të ashpra kërcënuese ndaj Shqipërisë, duke e paralajmëruar se nëse vazhdon me insistimin e “çështjes për çamët”, e sjell në rrezik ...

Deklaratat e Presidentit grek, reagon Meta: Nuk i përgjigjen partneritetit, të ruajmë…

BalkanWeb - 08.02.2018

TIRANË- Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dhënë një intervistë ku ka reaguar për deklaratat e Presidentit të Greqisë, Prokopis Pavlopulos në lidhje me çështjen çame dhe veton në BE kundër ...

Presidenti grek nuk tërhiqet, tjetër mesazh Shqipërisë: Integrimi varet nga…

BalkanWeb - 08.02.2018

ATHINE- Pas deklaratës së ashpër për çështjen çame që shkaktoi ‘tërmet’ në politikën shqiptare, presidenti grek Prokopis Pavlopulos nuk tërhiqet dhe vjen me një tjetër qëndrim kësaj here.

Meta i përgjigjet homologut grek: Të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok

Gazeta Express - 08.02.2018

Presidenti Meta në një interviste për "Albanian Daily News", reagon ndaj qëndrimeve të homologut Grek, Prokopis ...

Meta, Presidentit grek: Të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok

Telegrafi - 08.02.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reagon në një intervistë për mediat ndaj deklaratave të homologut grek Pavlopulos. Në një intervistë për “Albanian Daily News”, Meta u shpreh se qëndrimet e ...

“Çështja çame” i Meta i përgjigjet Pavlopulosit

RTSH - 08.02.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar përmes medias ndaj deklaratave të homologut të tij grek Pavlopulos, që e konsideron të pakuptimtë shtrimin e “Çështjes çame” nga Shqipëria në kohën kur ...

Ilir Meta i përgjigjet presidentit grek për çështjen “çame”

Gazeta Tema - 08.02.2018

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sot homologut të tij grek, Prokopis Pavlopoulos i cili pak ditë më parë i kërkoi Tiranës zyrtare të mos e përmend më çështjen “çame”.

Çamët, Presidenti grek vijon kërcënimet: Nëse doni BE-në, ndryshoni qëndrim!

Gazeta Tema - 08.02.2018

Po tregohet shume aktiv ne deklaratat e tij kunder Shqiperise Presidenti grek, i cili nuk le rast pa reaguar sa here qe pemenden marredheniet greko-shqiptare nga politika ne Shqiperi.

Deklaratat e Presidentit grek, reagon Meta

Durres Lajm - 08.02.2018

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ndaj deklaratave të homologut të tij grek, i cili konsideron të pakuptimtë shtrimin e çështjes çame nga Shqipëria në kohën kur kërkohet perspektiva evropiane.

Meta reagon ndaj presidentit grek: Qëndrimet e tij nuk sjellin energji pozitive

Alb Portali - 08.02.2018

February 8, 2018 Presidenti Ilir Meta reagoi ndaj komenteve me tone luftarake të homologut grek, Pavlopulos. Loading... Në një intervistë për “Albanian Daily News”, ai tha se qëndrimet e presidentit ...

Meta i përgjigjet homologut grek: Deklaratat e tij nuk i përgjigjen partneritetit

Java News - 08.02.2018

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sot homologut të tij grek, Prokopis Pavlopoulos i cili pak ditë më parë i kërkoi Tiranës zyrtare të mos e përmend më çështjen Çame.

Pavlopulos nuk heq dorë nga marrëzia: Shqiptarë, mbyllni gojën!

Java News - 08.02.2018

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos vijon me deklaratat e forta kundër Shqipërisë pas pretendimeve për çështjen Çame nga Tirana. Pas kërcënimit pak ditë më parë, ai është shprehur sot sërish se, ...

Super-komando shqiptar i përgjigjet presidentit grek: ‘BE-në ose Çamërinë’!

Lajm - 07.02.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka reaguar pas deklaratave të Presidentit grek dy ditë më parë që kërkonte nga Shqipëria që të hiqte dorë nga Çamëria nëse do integrimin në BE.

Edi Rama: Greqia të pranojë çështjen çame, nuk synojmë Shqipërinë e Madhe, BE të mos vonojë integrimin e Shqipërisë

Ina - 07.02.2018

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Greqia që të pranojë ekzistencën e çështjes çame. Gjatë një interviste për mediat greke, kreu i ekzekutivit Rama ka komentuar dy prej temave më të përfolura të ...

Edi Rama: Greqia të pranojë çështjen çame, nuk synojmë Shqipërinë e Madhe, BE të mos vonojë integrimin e Shqipërisë

Zhurnal - 07.02.2018

Edi Rama: Greqia të pranojë çështjen çame, nuk synojmë Shqipërinë e Madhe, BE të mos vonojë integrimin e Shqipërisë Tiranë, 7 shkurt - Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Greqia që të pranojë ...

Për opozitën shqiptare deklarata e Pavllopollus - arrogante, e papranueshme dhe antievropiane

Idividi - 07.02.2018

Tiranë, 5 shkurt 2018(MIA) - Opozita shqiptare reagoi ashpër ndaj deklaratës së kryetarit grek Prokopis Pavlopulos, me çka i porositi Shqipërisë të mos përmend qështjen e qamëve, nëse dëshiron në BE.

Edi Rama: Greqia të pranojë çështjen çame, nuk synojmë Shqipërinë e Madhe, BE të mos vonojë integrimin e Shqipërisë

SOT - 07.02.2018

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Greqia që të pranojë ekzistencën e çështjes çame. Gjatë një interviste për mediat greke, kreu i ekzekutivit Rama ka komentuar dy prej temave më të përfolura të ...

Çështja çame është një realitet historik dhe aktual z. President i Greqisë!

SOT - 07.02.2018

Tani nuk bën më përshtypje se grekët në nivelet më të larta që nga Presidenti, ministri i Jashtëm, ministri i Mbrojtjes etj., kërcënojnë Shqipërinë edhe për çështjen çame.

Kërcënoi Shqipërinë për çështjen çame, Ngjela sulmon presidentin grek

Albeu.com - 06.02.2018

Kërcënimeve të presidentit grek ndaj Shqipërisë u është përgjigjur avokati më i njohur në Shqipëri, Spartak Ngjela. Duke iu referuar kërcënimeve nga një bazë ushtarake ku Shqipëria sipas presidentit ...

Shpërthen Spartak Ngjela: Presidenti grek, një injorant që s’njeh historinë!

Ina - 06.02.2018

‘Një injorant që nuk e njeh historinë apo të drejtën, vetëm ai mund të flasë për çështjen çame ashtu siç bëri para dy ditësh Presidenti grek Pavlopulos.

Shpërthen Spartak Ngjela: Presidenti grek, një injorant që s’njeh historinë!

Zhurnal - 06.02.2018

Shpërthen Spartak Ngjela: Presidenti grek, një injorant që s’njeh historinë! Tiranë, 6 shkurt - ‘Një injorant që nuk e njeh historinë apo të drejtën, vetëm ai mund të flasë për çështjen çame ashtu ...

Negociatat, Idrizi: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë

SOT - 06.02.2018

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, tha se çështja çame nuk mund të evitohet në bisedimet apo negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë. Idrizi pohoi se nuk ka asnjë informacion më shumë sesa publiku në ...

Rama shpërthen për çështjen çame: Pozita e tyre…

Ina - 06.02.2018

Negociatat mes dy palëve për zgjidhjen e çështjeve të nxehta vijojnë ende dhe do të jetë prilli muaji përfundimtar, por Kryeministri Edi Rama edhe njëherë është ndaluar në atë që njihet si çështja ...

Rama flet hapur në gazetën greke për çështjen çame: E pakuptimtë që në shekullin e XXI...

Gazeta Express - 06.02.2018

Çështja çame duket se ka tërhequr vëmendjen e Greqisë, teksa këtë të martë gazeta “Ta Nea” i ka marrë një intervistë Kryeministrit Rama në lidhje me debatet e shumta që u prodhuan jo vetëm në ...

Çështja çame, Rama i drejton një pyetje opinionit publik grek: Mund ta imagjinoni sot në shek.21 se …

BalkanWeb - 06.02.2018

GREQI- “Shqipëria nuk ka pretendime territoriale ndaj Greqisë. Çështja çame për Shqipërinë, është çështje e së drejtës themelore”. Ky është thelbi i intervistës që kryeministri Rama ka dhënë për ...

Rama për “Ta Nea”: Çështja çame si çështje e të drejtave të njeriut

RTSH - 06.02.2018

Kryeministri shqiptar Edi Rama në një intervistë për gazeten greke “Ta Nea”, ka shpalosur vizionin e tij për çështjen çame, marrëveshjen e detit dhe për marrëdhëniet mes vendeve.

Çështja çame/ Idrizi flet për negociatat: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë me ne

BalkanWeb - 06.02.2018

TIRANË- “Studio e hapur” sjell në ekranin e News24 sonte një nga çështjet e nxehta të momentit, ajo e bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë, marrëveshjen e detit, çështjen çame etj.

Deklarata e presidentit grek, ish-ministri i PD: Ideologji që i ka kaluar koha

BalkanWeb - 06.02.2018

TIRANE- Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka reaguar lidhur me deklaratën e presidentit grek Prokopis Pavlopulos për çështjen çame, ku ky i fundit paralajmëroi shtetin shqiptar.

A do ekzistonte PDIU nëse zgjidhet çështja Çame? Ja si përgjigjet Shpëtim Idrizi

BalkanWeb - 06.02.2018

TIRANE – “Askush nuk mund ta heqin termin ‘çështja Çame’. Kjo do të ishte e papranueshme. Nuk e zhbën dot as presidenti i Greqisë, dhe as ndonjë soj shqiptari”.

Idrizi flet për negociatat: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë me ne

Flaka - 06.02.2018

Studio e hapur” sjell në ekranin e News24 sonte një nga çështjet e nxehta të momentit, ajo e bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë, marrëveshjen e detit, çështjen çame etj.

Deklarata e presidentit grek, ish-ministri: Ideologji që i ka kaluar koha

Durres Lajm - 06.02.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka reaguar lidhur me deklaratën e presidentit grek Prokopis Pavlopulos për çështjen çame, ku ky i fundit paralajmëroi shtetin shqiptar.

‘Çështja Çame’, kërcënon Greqia: Shqipëria ta mbyllë gojën nëse do …

Lajm - 05.02.2018

Janë ashpërsuar tonet mes Athinës zyrtare dhe Tiranës për çështjen çame. Gjatë ditës së sotme, presidenti grek, Prokopis Pavlopulos me tone aspak diplomatike i ka bërë thirrje Tiranës të respektojë ...

‘Çështja Çame’, kërcënon Greqia: Shqipëria ta mbyllë gojën nëse do …

Ina - 05.02.2018

Janë ashpërsuar tonet mes Athinës zyrtare dhe Tiranës për çështjen çame. Gjatë ditës së sotme, presidenti grek, Prokopis Pavlopulos me tone aspak diplomatike i ka bërë thirrje Tiranës të respektojë ...

Presidenti i Greqisë i vë 'flakën' marrëveshjes Rama-Tsipras: Çamët pjesë e mizorive naziste, harrojini nëse doni BE-në

Zhurnal - 05.02.2018

Presidenti i Greqisë i vë `flakën` marrëveshjes Rama-Tsipras: Çamët pjesë e mizorive naziste, harrojini nëse doni BE-në Tiranë, 5 shkurt - Pikërisht në këto moment kur duket se marrëdhëniet mes dy ...

Presidenti grek: Shqipëria të mos e kujtojë çështjen çame, nëse do perspektivën europiane

LajmiFundit - 05.02.2018

Janë ashpërsuar tonet mes Athinës zyrtare dhe Tiranës për çështjen çame. Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos me tone aspak diplomatike i ka bërë thirrje Tiranës të respektojë ligjin, të drejtat e ...

Presidenti grek ia bën të qartë Shqipërisë: Nëse doni integrimin, harroni çështjen çame

Portalb - 05.02.2018

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, e konsideron të pakuptimtë shtrimin e çështjes çame nga Shqipëria në kohën kur kërkohet perspektiva evropiane.

Pavlopulos: S’ka çështje çame

Zhurnal - 05.02.2018

Pavlopulos: S’ka çështje çame Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopulos gjatë fjalës së tij drejtuar ushtrisë dhe drejtuesve të aviacionit ka dhënë një mesazh edhe për Shqipërinë.

Presidenti Grek i drejtohet Shqipërisë: Nëse doni integrimin, harroni Çamërinë

Lajmi.net - 05.02.2018

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, e konsideron të pakuptimtë shtrimin e çështjes çame nga Shqipëria në kohën kur kërkohet perspektiva evropiane.

Greqia vendos veto kundër në BE, Pavlopulos kërcënon: Mos diskutoni çështjen çame!

LajmiFundit - 05.02.2018

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos kërcënon se diskutimi i çështjes çame në negociatat me Greqinë, mund të rrezikojnë anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Marin Mema i shkruan letër presidentit grek: Kërcënimet tuaja, nuk pinë ujë te shqiptarët!

Lajm - 05.02.2018

I nderuar zoti President i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos ju kërkuat sërisht me tone aspak diplomatike që shqiptarët të mbyllin gojën, por kjo nuk ka për të ndodhur !! Ne nuk kemi kërkuar dhe ...

Falja e detit nga Rama, Vatra akuza qeverisë për kufirin dhe çështjen çame

LajmiFundit - 05.02.2018

Pasi ministri i Diasporës, Pandeli Majko iku me ‘bisht nën këmbë’ nga takimi me shqiptarët në Detroit, sot Federata Panshqiptare e Amerikës ‘Vatra’, ka bërë një deklaratë publike për qeverinë ...

PDIU i përgjigjet Presidentit grek: Turp për gjuhën e dhunës dhe kërcënimit

Zhurnal - 05.02.2018

PDIU i përgjigjet Presidentit grek: Turp për gjuhën e dhunës dhe kërcënimit Tiranë, 5 shkurt - Pas deklaratave të presidentit grek Prokopis Pavlopulos në lidhje me çështjen çame reagon edhe PDIU.

Deklarata e Presidentit grek për çështjen çame, PDIU I bën thirrje qeverisë të reagojë

SOT - 05.02.2018

Pas deklaratës së ashpër të Presidentit grek Prokopis Pavlopulosn, ka reaguar Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet si dhe “Shoqata Patriotike Atdhetare Çamëria”.

Deklaratat e Presidentit grek/PDIU: Qeveria Rama të reagojë, integrimi nuk kalon nga Greqia

LajmiFundit - 05.02.2018

PDIU i ka kërkuar Qeverisë shqiptare të reagojë ndaj deklaratave të Presidentit grek, Prokopis Pavlopulos, i cili ka deklaruar se Shqipëria dueht të harrojë çështjen çame, nëse kërkon integrimin në ...

‘Mbyllni gojën’, Marin Mema i kthen përgjigje presidentit grek: S’ta kemi frikën!

LajmiFundit - 05.02.2018

Gazetari Marin Mema, përmes një shkrimi në rrjetet sociale i kthen përgjigje presidentit grek Prokopis Pavlopuls, i cili mbrëmë lëshoi disa deklarata të ashpra për Shqipërinë dhe çamët në veçanti.

Deklarata e presidentit grek për çështjen çame, Ngjela: Kërcënime qesharake

SOT - 05.02.2018

Pas PDIU-së dhe shoqatës Çamëria, edhe ish-ministri i Drejtësisë Spartak Ngjela ka reaguar ndaj deklaratave të sotme të presidentit të Greqisë Prokopis Pavlopulos, i cili kërcënoi vendosjen e vetos ...

Deklarata e presidentit grek, Ngjela: Veç një injorant mund të flasë ashtu

Portalb - 05.02.2018

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e djeshme që bëri presidenti grek për çështjen çame, ku ky i fundit paralajmëroi shtetin shqiptar. Përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ...

Presidenti i Greqisë ashpërson tonet me Shqipërinë për çështjen çame

Koha.net - 05.02.2018

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, i bëri sot thirrje Shqipërisë të respektojë ligjin, të drejtat e njerëzve dhe të pronës, si dhe të drejtat e pakicës greke në Shqipëri.

Shqiptarët nuk e mbyllin gojën!

BalkanWeb - 05.02.2018

Nga: Marin MEMA I nderuar zoti President i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos ju kërkuat sërisht me tone aspak diplomatike që shqiptarët të mbyllin gojën, por kjo nuk ka për të ndodhur !! Ne nuk ...

Deklarata e presidentit grek për çështjen çame, PDIU: E tepërt heshtja. Përballë na do, përballë do na kesh

BalkanWeb - 05.02.2018

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet si dhe Shoqata Patriotike Atdhetare “Çamëria” kanë dalë në një qëndrim pas deklaratave të Presidentit grek Prokopis Pavlopulos, i cili kërcënoi me veto në BE.

Deklarata e presidentit grek, Ngjela: Veç një injorant mund të flasë ashtu, kërcënime qesharake

BalkanWeb - 05.02.2018

TIRANE- Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e djeshme që bëri presidenti grek për çështjen çame, ku ky i fundit paralajmëroi shtetin shqiptar.

I nderuar presidenti grek, nuk e mbyllim gojën ndaj lëri kërcënimet. Pse ke frikë…

Gazeta Tema - 05.02.2018

Nga Marin Mema I nderuar zoti President i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos ju kërkuat sërisht me tone aspak diplomatike që shqiptarët të mbyllin gojën, por kjo nuk ka për të ndodhur !! Ne nuk ...

Zoti President i Greqisë, shqiptarët nuk e mbyllin gojën ndaj lëri kërcënimet

Java News - 05.02.2018

Nga Marin Mema I nderuar zoti President i Republikës Greke Prokopis Pavlopulos ju kërkuat sërish me tone aspak diplomatike që shqiptarët të mbyllin gojën, por kjo nuk ka për të ndodhur !! Ne nuk kemi ...

Si po e ndihmojnë kërcënimet e Pavlopulos Tiranën zyrtare

Java News - 05.02.2018

Nga Skënder Minxhozi/ Ka pasur shumë dëshirë për marrëveshje dhe kompromis në dy raundet e bisedimeve shqiptaro-greke në Kretë dhe Korçë. Kotzias e Bushati kanë hedhur në tryezë një mal me probleme, ...

“Z. Pavlopulos! Në pleqëri ose mençurohesh ose… çmendesh!”

Gazeta Tema - 05.02.2018

Nga Andrea Danglli Infeksioni politik që ka prekur mendimet e presidentit Prokopis Pavlopulos, mendoj se nuk i takon shqiptarëve për ta vizituar, kuruar dhe shëruar.

‘Çështja Çame’, kërcënon Greqia: Shqipëria ta mbyllë gojën nëse do …

Alb Portali - 05.02.2018

Loading... Janë ashpërsuar tonet mes Athinës zyrtare dhe Tiranës për çështjen çame. Gjatë ditës së sotme, presidenti grek, Prokopis Pavlopulos me tone aspak diplomatike i ka bërë thirrje Tiranës të ...

“Z. Pavlopulos! Në pleqëri ose mençurohesh ose… çmendesh!”

Java News - 05.02.2018

Nga Andrea Danglli/ Infeksioni politik që ka prekur mendimet e presidentit Prokopis Pavlopulos, mendoj se nuk i takon shqiptarëve për ta vizituar, kuruar dhe shëruar.

Kauzë të drejtash apo teatër politik "antigrek"?

Respublica - 05.02.2018

Ka një reagim emocional por edhe të llogaritur nga akrobatë të njohur të protagonizmit mediatik shqiptar, pas deklaratave të presidentit grek, Prokopis Pavlopoulos për çështjen çame.

Deklaratat e presidentit grek, PDIU: Çamëria do jetë aty deri sa bota të ekzistojë!

Java News - 05.02.2018

PDIU ka reaguar pas deklaratave të presidentit grek Prokopis Pavlopulos në lidhje me çështjen çame. Nënkryetarja e PDIU Vjollca Braho shkruan se “është turp që presidenti i një vendi anëtar të ...

Shantazhi i presidentit grek, reagon ashpër PDIU: Sa turp, Çamëria është aty dhe do të vazhdojë të jetë

Gazeta Tema - 05.02.2018

Pas deklaratave të Presidentit grek Prokopis Pavlopoulos, ka reaguar ashpër Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet. Kryetarja e Forumit të gruas të PDIU, Vjollca Braho thotë se “pavarësisht këtyre ...

Presidenti injorant grek duhet të durojë, ky është vetëm fillimi!

Gazeta Tema - 05.02.2018

Nga Spartak Ngjela Vetëm një injorant që nuk e njeh as historinë si shkencë, as të drejtën si koncept juridik, dhe as fajësinë ndaj një krimi si përcaktim krejt personal dhe as fare si përcaktim ...

Si po e ndihmojnë kërcënimet e Pavlopulos Tiranën zyrtare

Gazeta Tema - 05.02.2018

Nga Skënder Minxhozi Ka pasur shumë dëshirë për marrëveshje dhe kompromis në dy raundet e bisedimeve shqiptaro-greke në Kretë dhe Korçë. Kotzias e Bushati kanë hedhur në tryezë një mal me probleme, ...

Presidenti injorant grek duhet të durojë, ky është vetëm fillimi!

Java News - 05.02.2018

Nga Spartak Ngjela Vetëm një injorant që nuk e njeh as historinë si shkencë, as të drejtën si koncept juridik, dhe as fajësinë ndaj një krimi si përcaktim krejt personal dhe as fare si përcaktim ...

“Ne bijtë e Çamërisë marrim ende frymë”, reagimi i fortë ndaj presidentit grek

Java News - 05.02.2018

Ka reaguar ashpër ditën e sotme PDIU dhe Shoqata Patriotike Atdhetare Çamëria lidhur me deklaratën e presidentit të Greqisë Prokopis Pavlopulos, se nëse vendi ynë do të ngrejë si problem çështjen ...

PDIU dhe shoqata "Çamëria" për deklaratën e president grek: Flet si nazist!

Durres Lajm - 05.02.2018

Ka reaguar ashpër ditën e sotme PDIU dhe Shoqata Patriotike Atdhetare Çamëria lidhur me deklaratën e presidentit të Greqisë Prokopis Pavlopulos, se nëse vendi ynë do të ngrejë si problem çështjen ...

“Nëse na do përballë, përballë do na kesh!” PDIU reagon ashpër ndaj kërcenimeve të Presidentit grek: Çështja “Çame” do ...

Gazeta Tema - 05.02.2018

“Çështja Çame ekziston, përderisa ne bijtë e Çamërisë marrim ende frymë. Nëse na do përballë, përballë do na kesh!” Kështu nënvizon në reagimin e saj Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet lidhur me ...