TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Anulohet procesi për më 1 mars të vitit 2010

Fakti - 08.11.2009

Tribunali i Hagës sot urdhëroi që t’i përcaktohet avokat ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiqit, i cili e bojkoton procesin e filluar gjyqësor ...

Procesi kunder Karaxhiqit shtyhet per ne mars

Albeu.com - 07.11.2009

Tribunali për Krimet e Luftës në ish Jugosllavi e ka shtyrë procesin kundër ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, deri në mars të 2010.

Tribunali i Hagës urdhëron t'i përcaktohet avokat Karaxhiqit dhe e anulon procesin për më 1 mars të vitit 2010

Idividi - 06.11.2009

Hagë, 5 nëntor (MIA) - Tribunali i Hagës sot urdhëroi që t'i përcaktohet avokat ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiqit, i cili e bojkoton ...

Procesi kundër Karaxhiqit shtyhet për në mars

Alsat - 06.11.2009

Tribunali për Krimet e Luftës në ish Jugosllavi e ka shtyrë procesin kundër ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, deri në mars të 2010.

Avokat mbrojtës për Karaxhiqin

BBC - 05.11.2009

Gjykatësi që drejton procesin kundër ish-udhëheqësit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, në gjykatën e Hagës, ka vendosur që caktojë një avokat mbrojtës ...

Shtyhet gjykimi i Karaxhiqit, i caktohet avokat

Ina - 05.11.2009

Tribunali i Kombeve të Bashkuara për Krime të Luftës në ish Jugosllavi sot i caktoi avokat ish liderit të serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq, dhe e shtyu ...

Havel me koncert shënon rënien e komunizmit

Evropaelire - 05.11.2009

Tribunali i Kombeve të Bashkuara për Krime të Luftës në ish Jugosllavi sot i caktoi avokat ish liderit të serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq, dhe e shtyu ...

Karaxhiç do të ketë avokat të caktuar nga gjykata

SETimes - 05.11.2009

05/11/2009 HAGË, Hollandë -- Gjykata e krimeve të luftës e OKB vendosi të enjten (5 nëntor) që të caktojë një avokat që do të përfaqësojë Radovan Karaxhiç nëse ...

Procesi kundër Karaxhiqit shtyhet për në mars

Telegrafi - 05.11.2009

Tribunali për Krimet e Luftës në ish Jugosllavi e ka shtyrë procesin kundër ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, deri në mars të 2010.

Gjykata e Hagës vendos të caktojë avokat për Karaxhiçin

VOA - 05.11.2009

Gjykatësit në Hagë morën sot vendimin se avokati do ta përfaqësojë Karaxhiçin sa herë që ai të mos paraqitet në gjyq.

“Normaliteti” i një përbindëshi

Evropaelire - 04.11.2009

Karaxhiq synonte t'i frikësojë njerëzit deri në vdekje, për të lejuar ushtrinë të hyjë në qytet. Serbët do të ishin në njërën anë, myslimanët në tjetrën.

Shtypi britanik analizon paraqitjen e Karaxhiqit

BBC - 03.11.2009

Në shtypin britanik zenë vend kryesor zhvillimet në Afganistan, procesi gjyqësor i Radovan Karaxhiqit si dhe vizita e sekretarit të jashtëm britanik, David ...

Karaxhiç del në gjyq në Hagë

BBC - 03.11.2009

Ish udhëheqësi serb i Bosnjës, Radovan Karaxhiç, ka dalë për herë të parë në gjyqin e tij në Hagë që filloi javën e kaluar.

Karaxhiçi sfidues në seancën e gjyqit

BBC - 03.11.2009

Ish-udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, është paraqitur para gjykatës në Hagë për herë të parë që nga fillimi i procesit ndaj tij. Z.

Karaxhiq sot pritet të dalë në gjykimin e tij

Evropaelire - 03.11.2009

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq sot pritet të dalë për herë të parë në gjykimin e tij për krime të luftës.

Karaxhiq sot pritet të dalë në gjykimin e tij

Ina - 03.11.2009

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq sot pritet të dalë për herë të parë në gjykimin e tij për krime të luftës.

Karaxhiqi paralajmëroi se do të paraqitet në gjykimin para Tribunalit të Hagës

Idividi - 03.11.2009

Hagë, 3 nëntor (MIA) - Ish-lideri i serbëve boshnjakë, Radovan Karaxhiq paralajmëroi se sot do të paraqitet në gjykimin para Tribunalit të Hagës.

Karaxhiçi pritet para Tribunalit të Hagës

DW - 03.11.2009

Ish-kreu i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç mund të paraqitet sot në sallën e gjyqit për t'u njohur me hapat proceduralë.

Karaxhiqi merr pjesë në gjyq

Evropaelire - 03.11.2009

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq sot po merr pjesë në gjykimin e tij. Karaxhiqi akuzohet nga Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë për ...

Karaxhiqi i kthehet gjyqit, Haga paralajmëron

Evropaelire - 03.11.2009

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq sot po merr pjesë në gjykimin e tij. Karaxhiqi akuzohet nga Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë për ...

Karaxhiqi doli para Gjykatës së Hagës

Alsat - 03.11.2009

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq sot mori pjesë në gjykimin e tij. Karaxhiqi akuzohet nga Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë për ...

Karaxhiç del në gjyq në Hagë

Lajm - 03.11.2009

Ish udhëheqësi serb i Bosnjës, Radovan Karaxhiç, ka dalë për herë të parë në gjyqin e tij në Hagë që filloi javën e kaluar.

Karaxhiq - fund bojkotit

Evropaelire - 03.11.2009

Ish-lideri i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, gjendet në sallën e gjyqit për herë të parë, që nga fillimi i gjykimit të tij, javën e kaluar.

Karaxhiçi sfidues në seancën e gjyqit

Ina - 03.11.2009

Ish-udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, është paraqitur para gjykatës në Hagë për herë të parë që nga fillimi i procesit ndaj tij. Z.

Prokurorët e Hagës përfundojnë deklaratën e hapjes në gjyqin e Karaxhiç

SETimes - 03.11.2009

03/11/2009 HAGE, Hollandë -- Prokurorët në gjyqin e krimeve të luftës të ish-kreut serb boshnjak Radovan Karaxhiç përfunduan të hënën (2 nëntor) deklaratën e ...

Të martën në Hagë rifillon gjyqi ndaj Radovan Karaxhiçit

VOA - 03.11.2009

Prokurorët në çështjen penale ndaj Radovan Karaxhiçit thonë se ish-udhëheqësi i serbëve të Bosnjes orkestroi masakrën famëkeqe të Srebrenicës në vitin 1995 dhe ...

Karaxhiq sot pritet të dalë në gjykimin e tij

Botasot - 03.11.2009

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq sot pritet të dalë për herë të parë në gjykimin e tij për krime të luftës.

Karaxhiq del në gjyq në Hagë

Telegrafi - 03.11.2009

Ish-udhëheqësi serb i Bosnjës, Radovan Karaxhiq, ka dalë për herë të parë në gjyqin e tij në Hagë që filloi javën e kaluar.

Radovan Karaxhiç merr pjesë për herë të parë në gjyqin ndaj tij

VOA - 03.11.2009

Udhëheqësi i serbëve të Bosnjes në kohën e luftës, Radovan Karaxhiç u paraqit sot në Hagë, për herë të parë që kur filloi gjykimi javën e kaluar, për të ...

Paralajmërohet paraqitja e Karaxhiçit

BBC - 02.11.2009

Avokatët për ish-udhëheqësin e serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, thonë se ai do të paraqitet në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës të martën.

Vazhdon gjyqi i Karaxhiqit

Evropaelire - 02.11.2009

Sot pritet të vazhdojë gjykimi ndaj ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiq. Karaxhiq, i cili po gjykohet nga Gjykata Ndërkombëtare për ish ...

Vazhdon gjyqi i Karaxhiqit

Ina - 02.11.2009

Sot pritet të vazhdojë gjykimi ndaj ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiq. Karaxhiq, i cili po gjykohet nga Gjykata Ndërkombëtare për ish ...

Karaxhiqi merr pjesë në gjykim

Evropaelire - 02.11.2009

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiq do të marrë pjesë në gjyqin e tij nga e marta.

Karaxhiq akuzohet për masakrën në Srebrenicë

Ina - 02.11.2009

Prokuroi i Tribunalit të Hagës e akuzoi sot ish liderin e serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq për orkestrimin e masakrës së 8 mijë burrave dhe djemve myslimanë ...

Karaxhiq akuzohet për masakrën në Srebrenicë

Evropaelire - 02.11.2009

Prokuroi i Tribunalit të Hagës e akuzoi sot ish liderin e serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq për orkestrimin e masakrës së 8 mijë burrave dhe djemve myslimanë ...

Prokurorët e Hagës rifillojnë deklaratën e hapjes në gjyqin e Karaxhiç

SETimes - 02.11.2009

02/11/2009 HAGE, Hollandë -- Gjyqi i krimeve të luftës i ish-kreut serb boshnjak Radovan Karaxhiç do të vazhdojë të hënën (2 nëntor) me prokurorët që mbyllin ...

Të martën në Hagë rifillon gjyqi ndaj Karaxhiçit

Alsat - 02.11.2009

Prokurorët në çështjen penale ndaj Radovan Karaxhiçit thonë se ish-udhëheqësi i serbëve të Bosnjes orkestroi masakrën famëkeqe të Srebrenicës në vitin 1995 dhe ...

Karaxhiq akuzohet për masakrën në Srebrenicë

Botasot - 02.11.2009

Prokuroi i Tribunalit të Hagës e akuzoi sot ish liderin e serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq për orkestrimin e masakrës së 8 mijë burrave dhe djemve myslimanë ...