TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Media greke: Kacifas e parashikoi përballjen me policinë, çfarë bisedoi me gruan

LajmiFundit - 11.11.2018

Mediat greke i kanë kushtuar hapësirë të veçantë vrasjes nga RENEA dhe ceremonisë së varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

Humbi jetën në betejë me RENEA-n, ja çfarë i tha Kacifas, gruas pak ditë para ngjarjes

LajmiFundit - 11.11.2018

Mediat greke vazhdojnë e trajtojnë ende ngjarjen e Bularatit dhe vdekjen e 35-vjeçarit Kostantinos Kacifas si pasojë e një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA.

“Kacifas e parashikoi vdekjen”/ Mediat greke zbulojnë çfarë kishte biseduar me gruan 1 javë para ngjarjes

SOT - 11.11.2018

Mediat greke i kanë kushtuar hapësirë të veçantë vrasjes nga RENEA dhe ceremonisë së varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

‘Kacifas e parashikoi vdekjen’, Media greke: Ja çfarë bisedoi me gruan…

Mapo - 11.11.2018

Mediat greke i kanë kushtuar hapësirë të veçantë vrasjes nga RENEA dhe ceremonisë së varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

“Të djegim Tiranën!”, “Do e marrim Korçën dhe Sarandën!”/ Plasin thirrjet ekstremiste në Selanik

SOT - 10.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.Mësohet se organi ...

Në Selanik, thirrje ekstremiste: Të djegim Tiranën!

Alsat - 10.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.

Në Selanik, thirrje ekstremiste: Të djegim Tiranën

Lajmi.net - 10.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.

Thirrje ekstremiste në Selanik: Të djegim Tiranën!

LajmiFundit - 10.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.

Ngjarja në Bularat/ Mesila Doda: Ja pse duhet të kishte një proces penal përveç shpalljes "non grata"

SOT - 10.11.2018

E ftuar në emisionin “Kjo Javë”, sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda komentoi ngjarjet e Bularatit si edhe masat e marra nga Ministria e Brendshme.

Nga hyri flamuri gjigant në Bularat? Artan Hoxha tregon detaje të reja: Ish-deputeti nën hetim

SOT - 10.11.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregoi detaje të reja në lidhje me ceremoninë e funeralit të Kostandin Kacifas në Bularat. Nisur nga hetimet e shtetit shqiptar dhe shpalljen non grata të 52 ...

Në Selanik, thirrje ekstremiste: Të djegim Tiranën!

Top Channel - 10.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.

Veprimi i parlamentit, reagon ashpër gazetari grek: Një minutë turpi për një “vrasës” si Kacifas

SOT - 10.11.2018

Ditën e djeshme, dhoma e ulët e parlamentit grek vendosi që të mbajë një minutë heshtje për vdekjen e Kostandino Kacifas, shqiptarit me kombësi greke që u vra në një përballje me policinë.

Thirrje ekstremiste në Greqi: Të djegim Tiranën!

Mapo - 10.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në bashkëpunim.

Dule në Bularat, Doda: Turpi i tyre, po krijojnë mite të rreme

Botasot - 10.11.2018

E ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ Doda tha se i qëndron deklaratave të saj për praninë e deputetëve shqiptarë e grekë në bulart ditën e varrimit të 35 vjecarit Kostandin Kacifas.

Tensionet për Kacifas, zv/ ministri grek: Nacionalizimi të dënohet në dy anët e kufirit

Botasot - 10.11.2018

Zv.ministri i Jashtëm, Jorgos Katrougalos ka reaguar pas deklaratave të palës shqiptare për ngjarjet në Bularat gjatë dhe pas ceremonisë së varrimit të ekstremistit Kacifas.

Si u varros i “forti” i Vlorës, në heshtje dhe masa të rrepta sigurie

Gazeta Express - 10.11.2018

Ndërsa e gjithë vëmendja dje ishte përqëndruar në Bularat ku po mbahej ceremonia mortore e ekstremistrit grek, Kostandin Kacifas, në Vlorë familjarët e të afërmit përcjollëm për në banesën e fundit ...

Bularati/ Mesila Doda: Duhet të kishte një proces penal…

Mapo - 10.11.2018

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda komentoi ngjarjet e Bularatit si edhe masat e marra nga Ministria e Brendshme.

Dule në Bularat/ Doda: Turpi i tyre, po krijojnë mite të rreme

Mapo - 10.11.2018

E ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ Doda tha se i qëndron deklaratave të saj për praninë e deputetëve shqiptarë e grekë në bulart ditën e varrimit të 35 vjecarit Kostandin Kacifas.

Sondazhi në BW: Ndërhyrja e RENEA-s në Bularat e duhur…

Mapo - 10.11.2018

Vrasja e minoritarit grek Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës nga forcat RENEA, pas një dyluftimi me këta të fundit , ka ndarë opinionin publik shqiptar.

“Do marrim Korçën dhe Sarandën”, Kush e financoi udhëtimin e grekëve në Bularat?

Java News - 10.11.2018

Pamje nga protesta ne Selanik Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që synojnë përmbysjen e rendit kushtetues të kryer në ...

“Bularati”, Doda: Duhet të kishte një proces penal

Flaka - 10.11.2018

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda komentoi ngjarjet e Bularatit si edhe masat e marra nga Ministria e Brendshme.

Tensionet për Kacifas, zv/ ministri grek: Nacionalizimi të dënohet në dy anët e kufirit

Medial - 10.11.2018

Zv.ministri i Jashtëm, Jorgos Katrougalos ka reaguar pas deklaratave të palës shqiptare për ngjarjet në Bularat gjatë dhe pas ceremonisë së varrimit të ekstremistit Kacifas.

Fqinjët në darët e nacionalizmit

Java News - 10.11.2018

Nga Bedri Islami Ditët e fundit, edhe nëse bota do të kishte qenë më pak e kujdesshme, ajo u ndesh me dy pamje, të cilat, më shumë se mijra fjalë të tjera, sollën në kujtesën e tyre hije të një të ...

Fqinjët në darët e nacionalizmit

Gazeta Tema - 10.11.2018

Nga Bedri Islami Ditët e fundit, edhe nëse bota do të kishte qenë më pak e kujdesshme, ajo u ndesh me dy pamje, të cilat, më shumë se mijra fjalë të tjera, sollën në kujtesën e tyre hije të një të ...

“Edi Rama i hodhi benzinë zjarrit”, vjen reagimi i fortë nga Greqia pas lamtumirës së fundit të Kacifas

SOT - 09.11.2018

Vijojnë replikat mes përfaqësuesve të qeverisë greke dhe asaj shqiptare lidhur me çështjen e vrasjes së 25-vjeçarit Konstantinos Katsifas në datën 28 Tetor nga ana e forcave RENEA.

Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar për incidentet në Bularat

Zhurnal - 09.11.2018

Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar për incidentet në Bularat Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar për incidentet në Bularat Tiranë, 9 nëntor - Janë liruar gjatë natës 12 shtetasit grekë ...

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

Zhurnal - 09.11.2018

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet! Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet! Tiranë, 9 nëntor - Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me ...

Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar pas varrimit në Bularat

Top Channel - 09.11.2018

Janë liruar gjatë natës 12 shtetasit grekë të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas, ditën e djeshme në Bularat. Të 12 personat do të procedohen të lirë.

Hetimi për ekstremistët që morën pjesë në varrimin e Kacifas

Lajmi.net - 09.11.2018

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari zyrtar.

Ministri i Jashtëm grek dënon qëndrimet e Ramës për Kaçifas: Nuk ulin tonet

LajmiFundit - 09.11.2018

Numri dy i diplomacisë greke, Jorgos Katrougalos, ka reaguar ndaj deklaratave të djeshme të kryeministrit Edi Rama për varrimin e Kaçifas. “Për fat të keq, megjithëse ne u përpoqëm të ruajmë si ...

Lirohen gjatë natës 12 të ndaluarit në Gjirokastër, mes tyre edhe ekstremisti grek Karathano

LajmiFundit - 09.11.2018

Një prezencë e shtetasve greke, relativisht e lartë në numër, ishte e pranishme ditën e djeshme në ceremoninë e varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas.

Thirrjet raciste antishqiptare në Bularat / Flet për herë të parë ministri Bushati, jep mesazhin e fortë

SOT - 09.11.2018

Ministri Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar që solli vrasja e ekstremistit grek në Bularat. Ai ka vendosur ta komentojnë me një këshillë të Benjamin Disraeli.

Ngjarja në Bularat, reagon Bushati: Situatat janë përtej kontrollit njerëzor, ndërsa sjellja…

Top Channel - 09.11.2018

Me anë të një statusi në Twitter, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar për skenat që u panë dje në Bularat, gjatë varrimit të Kostandinos Kacifas.

Gazetari shqiptar: Ja ku do rivarroset Kacifas dhe çfarë do ngrihet në vendin ku u vra ekstremisti

SOT - 09.11.2018

Gazetari shqiptar në Greqi, Shpëtim Zinxhiria ka deklaruar se trupi i Kostandinos Kacifas pas tre vitesh mund të rivarroset në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë të Shqipërisë.

Hetimi për ekstremistët që morën pjesë në varrimin e Kacifas

Top Channel - 09.11.2018

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari zyrtar.

Vrasja e Kacifas/ Ja çfarë ndodhi sot në nisje të seancës në parlamentin grek

SOT - 09.11.2018

Një minutë heshtje në kujtim të Konstantine Katsifos është mbajtur sot në parlamentin grek me propozimin e kryetarit të saj Nikitas Kaklamanis. “Ne shprehim simpatinë tonë të palëkundur ndaj familjes ...

Parlamenti grek nderon një terrorist që sulmoi me armë Policinë e Shqipërisë

Lajmi.net - 09.11.2018

Nëse deri dje arsyetimi ishte se zhurmën për neutralizimin e terroristit Katsifa po e bënin ekstremistët e Agimit të Artë, sot situata ka marrë rrjedhë tjetër pasi është vetë Kuvendi i Greqisë që e ...

Çështja Kacifas/ Bushati bën thirrjen e fortë për policinë dhe prokurorinë: Të mos biem në kurthin e ekstremistëve

SOT - 09.11.2018

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati reagon sërish për ngjarjen në Bularat. Përmes një deklarate shpërndarë për mediat Bushati shprehet se shpreson që prokuroria, policia, organet hetimore ta thonë ...

“Nuk luftojmë me arkmorte”/ Zv.ministri i Jashtëm grek i përgjigjet ashpër Ramës

SOT - 09.11.2018

Zëvendësministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougalos ka reaguar sërish për vrasjen e minoritarit grek Konstandinos Kacifa, duke vënë në theks këtë herë deklaratat që kryeministri Edi Rama bëri ditën e ...

Policia con në prokurori dosjen e 12 grekëve, bënë thirrje antishqiptare në Gjirokastër

LajmiFundit - 09.11.2018

Në vijim të informacionit lidhur me shoqërimin e disa shtetasve që gjatë ceremonisë mortore të të ndjerit K. K., në Bularat bënë thirrje raciste dhe bllokuan rrugën nacionale, në përfundim të ...

Berisha kalon në ekstrem: Asnjë prej atyre që mori pjesë në skenarin e Bularatit, i gjallë në tokën greke nuk shkelte

SOT - 09.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë ekskluzive për ABC News vlerëson se personat e përfshirë në thirrje antikushtetuese në Bularat nuk duhet të ishin lejuar të largoheshin nga Shqipëria.

Koment/ “Nderimi” i shqiptarëve për Kacifan

Top Channel - 09.11.2018

Nga Alban Dudushi Shqiptarëve u bëri nder mosreagimi i ashpër ndaj funeralit të ditës së djeshme. U bëri nder jo vetëm sepse ishin të vetmit që nderuan Kacifasin, si një të ndjerë që ikën nga kjo ...

“Starët” e shumtë që lanë në hije dhe vetë “Starin” grek

SOT - 09.11.2018

Përcjellja e cilitdo për në banesën e fundit është një moment dhimbjeje. Dhe në kuptimin njerëzor, kjo vlen edhe për Kostandin Kacifas, i vrarë në 28 tetor në Bularat me armë në dorë, duke qëlluar ...

‘Kacifas’, reagon Rama: Hienat përdhosën të vdekurin, ulën dinjitetin e flamurit të tyre!

Botasot - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar për incidentet në Bularat

Koha.net - 09.11.2018

Janë liruar gjatë natës 12 shtetasit grekë të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas, ditën e djeshme në Bularat. Të 12 personat do të procedohen të lirë, transmeton tch.

Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar për incidentet në Bularat

Telegrafi - 09.11.2018

Janë liruar gjatë natës 12 shtetasit grekë të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas, ditën e djeshme në Bularat. Të 12 personat do të procedohen të lirë, transmeton tch.

Incidentet në Bularat, reagon Bushati: Të urtësojmë situatën

Botasot - 09.11.2018

Pas thirrjeve nacionaliste dje në Bularat, gjatë ceremonisë mortore të Kostandonos Kacifas, vjen reagimi i parë i ministrit Bushati. Përmes një statusi në Twitter, ai ka dhënë një mesazh jo vetëm për ...

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

Botasot - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë.

Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm!

Botasot - 09.11.2018

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë.

Lirohen gjatë natës 12 grekët e shoqëruar për incidentet në Bularat

Mapo - 09.11.2018

Janë liruar gjatë natës 12 shtetasit grekë të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas, ditën e djeshme në Bularat.Të 12 personat do të procedohen të ...

Opozita greke: Deklaratat e Ramës i hedhin benzinë zjarrit

Botasot - 09.11.2018

Partia më e madhe opozitare në Greqi, ‘Demokracia e Re’ ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas në Bularat.

Hetimi për ekstremistët që morën pjesë në varrimin e Kacifas

Botasot - 09.11.2018

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari zyrtar.

Grekët “pushtuan” Bularatin me thirrje kundër shqiptarëve, por policia i lë të lirë

Gazeta Express - 09.11.2018

Në orët e vona të mbrëmjes policia shqiptare ka liruar 12 shtetasit grekë të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas, ditën e djeshme në ...

“Trondit” gazetari: Agimi i Artë po kërkon emrat e oficerëve të RENEA-s që vranë Kacifas

Gazeta Express - 09.11.2018

Gazetari Artan Hoxha, të enjten, deklaroi se Agimi i Artë dhe grupet ultranacionaliste greke po kërkojnë emrat e skuadrës së RENEA-s që ekzekutuan Kostandin Kacifas në ...

Grekët bënë thirrje raciste në jug të Shqipërisë, Bushati e "kalon" me Disraelin

Gazeta Express - 09.11.2018

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati reagoi për thirrjet raciste të grekëve dje në Bularat gjatë ceremonisë së varrimit të Konstandinos ...

Hetimi për ekstremistët që morën pjesë në varrimin e Kacifas

Mapo - 09.11.2018

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari ...

Opozita greke: Deklaratat e Ramës i hedhin benzinë zjarrit

Mapo - 09.11.2018

Partia më e madhe opozitare në Greqi, ‘Demokracia e Re’ ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas në Bularat.

Parlamenti grek mban një minutë heshtje për Kacifas, nënkryetari flet për Vorio- Epirin

Gazeta Express - 09.11.2018

Edhe këtë të premte, një ditë pas varrimit dhe thirrjeve anti- shqiptare në Bularat, Parlamenti grek ka vendosur që të mbajë një minutë heshtje në nderim të Kostandinos ...

‘Kacifas’: Pamjet shokuese të një varrimi…

Mapo - 09.11.2018

Shumica e televizioneve informative shqiptare ishin stacionuar në Bularat, për të transmetuar prej andej pamje live të varrimit të Konstandin Kacifas, minoritarit të vrarë nga forcat speciale.

Prokuroria e Gjirokastrës nis hetimin për Bularatin

RTSH - 09.11.2018

Prokuroria e Gjirokastrës ka nisur hetimet për ngjarjet e ditës së djeshme në fshatin Bularat. Sipas përfaqsuesve të organit të akuzës, gjatë ceremonisë mortore të 35 vjeçarit Kostandin Kacifa, janë ...

Bllokimi i rrugës pas funeralit të Kacifas, emrat e 14 të shoqëruarve, mes tyre ekstremisti grek

Botasot - 09.11.2018

Gjatë ceremonisë funerale të minoritarit grek, Konstandinos Kacifas, pati disa momente me thirrje antishqiptare, ndërsa më tej, u bllokua edhe aksi rrugor Gjirokastër-Kakavijë.

Funerali per Kacifasin në Bularat, 14 të ndaluar

VOA - 09.11.2018

Policia e Gjirokastrës njoftoi mbrëmjen e së enjtes se ka proceduar penalisht dy shtetas grekë për nxitje të urrejtjes dhe ka shoqëruar në mjediset e policisë, 12 shtetas të tjerë, 6 grekë dhe 6 ...

Grekët mbajnë 1 minutë heshtje për ekstremistin që u vra se qëlloi RENEA-n

Botasot - 09.11.2018

Parlamenti i Greqisë, nderon ekstremistin Kostandinos Kacifas me 1 minutë heshtje. Ky akt nderimi për të vrarin gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA të është bërë me propozim të kryetarit të ...

Përse nuk u zbatuan ligjet e Republikës së Shqipërisë në Bularat!?

Mapo - 09.11.2018

Nga Ervis Iljazaj Autoritetet shqiptare në ngjarjen e djeshme të Bularatit nuk duhet të bënin as më shumë e as më pak, se sa të zbatonin ligjet e Republikës së Shqipërisë.

Mosdekretimi i Lleshit/ Berisha pro Metës: Kush e mendon Presidentin honorifik…

Mapo - 09.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë ekskluzive për “ABC News” vlerëson se personat e përfshirë në thirrje antikushtetuese në Bularat nuk duhet të ishin lejuar të largoheshin nga Shqipëria.

Ngjarjet e fundit tregojnë se konflikti me Greqinë është akoma i hapur

Botasot - 09.11.2018

Mendimet e më poshtëme për këtë shkrim, dëshiroj ti ndaj në radhë të parë me gjithë pjestarët e komunitetit shqiptarë në SHBA . Por në se mirkuptimi është më i gjërë në diasporë e në trojet etnike do ...

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

Medial - 09.11.2018

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë.

Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm!

Medial - 09.11.2018

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë.

Opozita greke: Deklaratat e Ramës i hedhin benzinë zjarrit

Medial - 09.11.2018

Partia më e madhe opozitare në Greqi, ‘Demokracia e Re’ ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas në Bularat.

Berisha mbron Metën për mosdekretimin e Sandër Lleshit: Ai që mendon se Presidenti është honorifik nuk merr vesh. ...

Gazeta Tema - 09.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për ABC News vlerëson se personat e përfshirë në thirrje antikushtetuese në Bularat nuk duhet të ishin lejuar të largoheshin nga Shqipëria.

Incidentet në Bularat, reagon Bushati: Të urtësojmë situatën

Java News - 09.11.2018

Pas thirrjeve nacionaliste dje në Bularat, gjatë ceremonisë mortore të Kostandonos Kacifas, vjen reagimi i parë i ministrit Bushati. Përmes një statusi në Twitter, ai ka dhënë një mesazh jo vetëm për ...

Ditmir Bushati: Të mos biem në kurthin e ekstremistëve grekë

Durres Lajm - 09.11.2018

Pas thirrjeve nacionaliste ditën e djeshme në Bularat, gjatë ceremonisë mortore të Kostandonos Kaçifas, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati deklaroi se nuk duhet të bihet në kurthin e ekstremistëve ...

Funerali i Kacifas mund të bëhej një kasaphanë që t’i vinte flakën Greqisë, Tirana i bëri nder dhe shpëtoi Athinën

Gazeta Tema - 09.11.2018

Nga Alban Dudushi Shqiptarëve u bëri nder mosreagimi i ashpër ndaj funeralit të ditës së djeshme. U bëri nder jo vetëm sepse ishin të vetmit që nderuan Kacifasin, si një të ndjerë që ikën nga kjo ...

Gazetari investigativ: Agimi Artë po kërkon emrat e efektivëve të RENEA-s që vranë Kacifas

Java News - 09.11.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka thënë sonte në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan, se ekstremistë grekë të Agimit të Artë dhe grupeve të tjera nacionaliste janë duke kërkuar emrat e forcave speciale ...

Thirrjet antishqiptare në Bularat, lirohen 12 ekstremistët grekë

Gazeta Tema - 09.11.2018

Janë lënë të lirë në orët e para të mëngjesit 12 personat e shoqëruar mbrëmjen e djeshme në Policinë e Gjirokastrës. Mësohet se ata janë liruar rreth orës 2:00 duke u proceduar penalisht në gjendje ...

“Kush bëri thirrje raciste s’duhet të shkelte i gjallë në Greqi pa ju nënshtruar ligjit shqiptar”

Tetova Sot - 09.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë ekskluzive për ABC Neës vlerëson se personat e përfshirë në thirrje antikushtetuese në Bularat nuk duhet të ishin lejuar të largoheshin nga Shqipëria.

“Bularati”, reagon për herë të parë kreu i diplomacisë shqiptare. Bushati: Të urtësojmë situatën

Gazeta Tema - 09.11.2018

Pas thirrjeve nacionaliste dje në Bularat, gjatë ceremonisë mortore të Kostandonos Kacifas, vjen reagimi i parë i ministrit Bushati. Përmes një statusi në Twitter, ai ka dhënë një mesazh jo vetëm për ...

Deputetët grekë 1 minutë zi për ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë

Java News - 09.11.2018

Një minutë heshtje në kujtim të Konstantine Katsifos është mbajtur sot në parlamentin grek me propozimin e kryetarit të saj Nikitas Kaklamanis. “Ne shprehim simpatinë tonë të palëkundur ndaj familjes ...

Bushati: Të mos biem në kurthin e ekstremistëve grekë

Java News - 09.11.2018

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, komenton situatën e krijuar gjatë funeralit të minoritarit grek Konstandinos Kacifas në Bularat, ku pati thirrje antishqiptare dhe më tej u bllokua aksi rrugor ...

“Nderimi” i shqiptarëve për Kacifan

Java News - 09.11.2018

Nga Alban Dudushi Shqiptarëve u bëri nder mosreagimi i ashpër ndaj funeralit të ditës së djeshme. U bëri nder jo vetëm sepse ishin të vetmit që nderuan Kacifasin, si një të ndjerë që ikën nga kjo ...

Artan Hoxha: Agimi Artë po kërkon emrat e policëve të RENEA-s që vranë ekstremistin Kacifas

Gazeta Tema - 09.11.2018

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka thënë sonte në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan, se ekstremistë grekë të Agimit të Artë dhe grupev të tjera nacionaliste janë duke kërkuar emrat e forcave speciale ...

Thirrjet antishqiptare në Bularat, lirohen 12 ekstremistët grekë

Java News - 09.11.2018

Janë lënë të lirë në orët e para të mëngjesit 12 personat e shoqëruar mbrëmjen e djeshme në Policinë e Gjirokastrës. Mësohet se ata janë lënë të lirë rreth orës 2:00 duke u proceduar penalisht në ...

Varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

Lajmi.net - 08.11.2018

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu ...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

Zhurnal - 08.11.2018

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë Tiranë, 8 nëntor - Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin ...

‘Shkrime antishqiptare’, si u ndaluan 6 ekstremistë grekë të hyjnë në Shqipëri

Ina - 08.11.2018

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind ...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

Ina - 08.11.2018

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30.

Ceremonia mortore e Kacifas/ Unioni i Gazetarëve Shqiptarë dënon thirrjet raciste

LajmiFundit - 08.11.2018

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar në lidhje em thirrjet raciste që shoqëruan sot ceremoninë mortore të 35-vjeçari greko-shqiptar, që u përcoll sot për në banesën e fundit në Bularat të ...

Përcjellja e Kacifas, qindra grekë nisen drejt Bularatit

LajmiFundit - 08.11.2018

Rreth 300 shtetas grekë dhe minoritarë janë nisur gjatë orëve të mbrëmjes nga Athina, për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat.

Varrim me thirrje antishqiptare

Zhurnal - 08.11.2018

Varrim me thirrje antishqiptare Varrim me thirrje antishqiptare Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë ...

Varrimi i Kacifas, qindra grekë nisen drejt Bularatit

Top Channel - 08.11.2018

Rreth 300 shtetas grekë dhe minoritarë janë nisur gjatë orëve të mbrëmjes nga Athina, për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat.

Dule nga Bularati: Jemi ketu për të ndarë dhimbjen me familjen e Kostandinos

LajmiFundit - 08.11.2018

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule nga Bularati, ku foli në greqisht dhe në shqip tha se e vërteta për vrasjen e Kostandinos Kacifas duhet të çohet deri në fund.

Varrim me thirrje antishqiptare

Lajmi.net - 08.11.2018

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas.

(Foto) Çfarë iu gjetën grekëve në kufi? 20 persona nuk lejohen të hyjnë, procedohen disa prej tyre

SOT - 08.11.2018

Katër persona që ishin nisur për të marrë pjesë në varrimin e Konstandinos Kacifas janë proceduar penalinsht nga policia shqiptare për simbole ekstremiste.

Deputeti grek kundër Kacifas: Nuk është hero, u soll si të ishte me çrregullime mendore

SOT - 08.11.2018

Deputeti grek i partisë qeverisëse, SYRIZA Niko filis ka deklaruar sot se Kostandino Kacifas që u vra në Shqipëri nuk meriton të trajtohet si hero. Në një intervistë për median greke ai thotë se ...

Maska, bluza e flamuj, qytetarët grekë pushtojnë Bularatin: Konstandin je heroi ynë, ti jeton (VIDEO)

SOT - 08.11.2018

Përkrahës të familjes Kacifa dhe qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Konstandinos Kacifas, i vrarë pas sulmit mbi policinë më 28 tetor.

Tensionohet situata/ Radhë kilometrike në Kakavijë, acarohen grekët

SOT - 08.11.2018

Konstantinos Kacifas, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit.

Në Kakavijë ndalohen personat me simbole iredentiste, por në Bularat ka ekstremistë të Agimit të Artë

Top Channel - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek.

Varrim me thirrje antishqiptare

Top Channel - 08.11.2018

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas.

Ishin nisur për në Bularat, policia zbardh nurmin e personave që nuk kaluan kufirin

LajmiFundit - 08.11.2018

Policia shqiptare jep shifrat e personave që ishin nisur për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostantions Kacifas dhe që janë kthyer nga policia në pikën kufitare të kalimit në doganën e ...

Habit sekretarja e PDIU: Në Bularat do të ketë provokime të tjera

SOT - 08.11.2018

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda e ftuar në emisionin “Open” u shpreh se shumë shpejt do të ketë provokime të tjera në jug dhe se ngjarja e Kostandin ...

Varrimi i Kacifas, nisin incidentet e para në Gjirokastër (FOTO)

SOT - 08.11.2018

Dy qytetarë grekë janë ndaluar ditën e sotme në Gjirokastër. Burime policore thanë se dy personat që kishin ardhur nga Greqia janë ndaluar pasi atyre u janë gjetur bluza me mbishkrime ekstremiste.

Del nga banesa me flamur grek trupi i Kacifas. Bëhen thirrje nacionaliste: Zjarr kundër qenëve shqiptarë

SOT - 08.11.2018

Ka dalë rreth orës 13:17 kortezhi i trupit të Kacifas nga banesa e tij. Të pranishmit e kanë shoqëruar arkivolin duke brohoritur në gjuhën greke “Kacifas i pavdekshëm” dhe mbanin në duar flamuj ...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

Top Channel - 08.11.2018

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30.

Varrimi i Kacifas/ Ndalohet në kufi një furgon me grekë, zbulohet arsyeja

SOT - 08.11.2018

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kacifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë.

Manifestim nacionalist në varrimin e Kacifas (Foto)

Top Channel - 08.11.2018

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore.

I jepet lamtumira e fundit Kacifas, Athina zyrtare me thirrje të forta

SOT - 08.11.2018

Ndërkohë që në orën 13:00 pritet që t’i jepet lamtumira e fundit ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, Athina zyrtare ka bërë thirrje për shmangien e incidenteve.

Thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

Top Channel - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

Eurodeputetja qipriote mbërrin në shtëpinë e Kacifas

Top Channel - 08.11.2018

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e ...

Arkivoli dhe makina të mbuluar me flamurin grek, dalin pamjet e para nga varrimi i Kacifas (FOTO)

SOT - 08.11.2018

Ditën e sotme në orën 13:00 pritet që të zhvillohet ceremonia e varrimit të Konstandinos Kacifas, trupi i të cilit u mbajt për disa ditë në institutin e mjekësisë ligjore në Tiranë.

Varrimi i Kacifas, reagon Anastas Janullatos

SOT - 08.11.2018

Teksa sot në orën 13:00 pritet të varroset greku i vrarë në Bularat, Konstandin Kacifas, pas shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA, në Shqipëri po futen qindra banorëve nga vendi fqinj për t’i dhënë ...

Athina ka frikë nga “pelegrinët” e Bularatit: Përmbahuni!

Top Channel - 08.11.2018

Ministria greke e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve ka ftuar të gjithë qytetarët grekë që kanë zgjedhur të vizitojnë Bularatin, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin ...

“Vorio Epiri, grek”, ekstremistët nisin provokimet në Bularat, ja çfarë po ndodh

SOT - 08.11.2018

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste.

Një orë para varrimit të Kacifas/ Kush janë dy zyrtarët shqiptarë që mbërritën në Bularat?

SOT - 08.11.2018

Në orën 13:00 do të organizohet edhe ceremonia e varrimit të Kostandinos Kacifas. Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka shkuar sot në Bulurat për të qenë i pranishëm në ceremoninë e varrimit.

Vrasja në Bularat, reagon ministri Bushati: Ja çfarë po ndodh me palën greke

SOT - 08.11.2018

“Incident fatkeq”, e ka cilësuar Ministri i Jashtëm Ditmir Buashti vrasjen e Kostandinos Kacifas, 11 ditë me parë në Bularat të Gjirokastrës, gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA.

Lamtumira e fundit e Kacifas/ Bularati në shtetrrethim, policia greke dhe shqiptare e pranishme, por “e padukshme”

SOT - 08.11.2018

Mesditën e sotme, pritet që trupi i Kostandinos Kacifas të përcillet për në banesën e fundit në fshatin Bularat në Gjirokastër. Ceremonia e varrimit kryhet sot, 11 ditë pasi u qëllua për vdekje nga ...

Përcillet për në banesën e fundit Kostandinos Kacifas, mbi 2000 grekë në Bularat për varrimin

LajmiFundit - 08.11.2018

Trupi i Kostandinos Kacifas, 35-vjeçarit me prirje ekstremiste greke i cili mbeti i vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA, ka mbërritur ditën e sotme në Bularat.

Varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

Top Channel - 08.11.2018

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu ...

Dule në varrimin e Kacifas: Të zbardhet e vërteta deri në fund!

Top Channel - 08.11.2018

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule u shpreh nga Bularati se do të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Kostandinos Kacifas “për të ndarë dhimbjen” me familjen dhe “për të shprehur vendosmërin që e vërteta ...

Varrimi i Kacifas/ Policia nxjerr shifrat e të kthyerve në Kakavijë, mes tyre edhe një polic burgu

SOT - 08.11.2018

Policia shqiptare ka bëë me dije shifrat e personave që janë kthyer nga policia në pikën kufitare të kalimit në doganën e Kakavijës.Mësohet se policia ka kthyer pas 44 huliganë të cilët donin të ...

Kacifas përcillet për në banesën e fundit, ekstremistët grekë dhunojnë të ndjerin

SOT - 08.11.2018

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit ekstremistit grek, Kostandinos Kacifas, 35-vjeçarit që u vra pasi qëlloi me armë kundër RENEA-s. Në varrimin e tij kanë marrë pjesë me dhjetëra ...

Qëlluan mbi Kacifasin/ Artan Hoxha plas bombën: Athina po kërkon emrat e oficerëve të RENEA-s

SOT - 08.11.2018

Gazetari Artan Hoxha, të enjten, deklaroi se Athina zyrtare po kërkon emrat e skuadrës së RENEA-s që ekzekutuan Kostandin Kacifas në Bularat. Hoxha u shpreh në studion e emisionit ‘Opinion’ se shteti ...

Deputeti shqiptar mbërrin në varrimin e Kacifas dhe flet greqisht: Ka rëndësi jetike!

SOT - 08.11.2018

Një orë para varrimit të ekstremistit grek Kacifas, në Bularat mbërritën edhe 2 politikanët shqiptarë. Deputeti i PDBNJ Vangjel Dule, nga fshati Bularat, ka kërkuar zbardhjen e vrasjes së Kostandino ...

Varrimi i Kacifas, reagon Rama: Hienat përdhosën flamurin e tyre

LajmiFundit - 08.11.2018

Pas ceremonisë mortore të Kostantin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti shqiptare, ka reaguar Kryeministri Edi ...

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

Zhurnal - 08.11.2018

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer ...

A do ndikojë vrasja e Kacifas në paktin për Detin?/ Kryeministri Rama befason me përgjigjen

SOT - 08.11.2018

Mbrëmjen e sotme, kryeministri Rama u pyet në Real Story nëse vrasja e ekstremistit grek do ndikonte në vazhdimin e marrëveshjes për detin. “ Unë mendoj se edhe nga pala greke ka pasur zëra të ...

Vrasja e ekstremistit grek/ Mesila Doda shpërthen kundër Kacifas: Terroristët nuk nderohen!

SOT - 08.11.2018

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA ...

Varrimi i Kacifas, Tsipras: Greqia veproi si duhet

LajmiFundit - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek Kostandinos Kacifas. Në një intervistë për kanalin televiziv Alpha, Tsipras ka komentuar të gjitha çështjet kritike ...

Gazetari nxjerr emrat e tre politikanëve shqiptarë që ndoqën ceremoninë e Kacifasit

SOT - 08.11.2018

Korespondenti i TV Klan, Orgest Sako, i cili ishte i pranishëm në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifasit në Bularat ka konfirmuar se gazetarëve u është ushtruar presion për të mos filmuar ce ...

"Të çmendurit", Ngjela deklarata të forta për incidentet në Bularat: Varroset me ceremonial një terrorist

SOT - 08.11.2018

Pas organizimit të ceremonisë së lamtumirës së ekstremistit grek Kostandinos Kacifas ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në Facebook. Postimi i plotë Turpi grek i Bularatit.

A mund të shmangej vrasja e Kacifas? Flet për herë të parë kryeministri Rama

SOT - 08.11.2018

Duke iu referuar vrasjes së ekstremistit Kostandinos Kacifas nga forcat RENEA, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri dhe në Greqi, por edhe në çdo vend tjetër, një i armatosur që kërcënon ...

Varrimi i Kacifas, shpërthen Fatos Klosi:Kjo është jashtë llogjike

SOT - 08.11.2018

Ish-drejtori i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka komentuar këtë të enjte në emisionin '45 minuta' ceremoninë mortore të ekstremistit minoritar grek Konstantinos Kacifas.

Artan Hoxha tregon faktet tonditëse: Në Shqipëri hyn forca speciale e komando grekë që vranë kapitenin dhe plagosën tre ...

SOT - 08.11.2018

Gazetari Artan Hoxha deklaroi se në manifestimet e sotme antishqiptare përgjatë varrimit të Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ka pasur persona që kanë marrë pjesë në incidentin e ...

Situata në Bularat, Vasili i habit të gjithë: Sot Shqipëria fitoi 1 me 0

SOT - 08.11.2018

“Sot shteti shqiptar ka fituar. Nëse do të flisnim në terma futbolli, është 1 me 0. Ata erdhën, provokuan. Ai që dhunoi mori përgjigjen”, u shpreh Vasili ditën e sotme.

Çështja Kacifas/ Vangjel Dule thirrje Policisë së Gjirokastrës

SOT - 08.11.2018

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte pasdite vonë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për tu interesuar për shtetasit grekë të ndaluar nga policia, te cilet ...

Open/ Zbulohen kush janë 12 personat e shoqëruar në Gjirokastër

Top Channel - 08.11.2018

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel, gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi nga Gjirokastra se çfarë po ndodh pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat ...

Varrimi i Kacifas/ Rama flet ashpër: Popullin grek e kemi mik, por ka derrat e gomerët e vet

SOT - 08.11.2018

I ftuar në ‘Real Story’ kryeministri Rama ka komentuar ngjarjen në Bularat dhe varrimin e Kacifas. Ai tha se shfaqja e qytetarëve grekë sot në Bularat ishte një shfaqje folkklorike dhe e izoluar.

Open/ Mesila Doda: Bularati i planifikuar, do ketë sërish provokime

Top Channel - 08.11.2018

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda e ftuar në emisionin “Open” në Top Channel u shpreh se shumë shpejt do të ketë provokime të tjera në jug dhe se ...

"Të poshtër, qenër!", Shqipëria masa konkrete pas thirrjeve ekstremiste të grekëve: Kërcënime për shkak të ...

SOT - 08.11.2018

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar me atë që po ndodh së fundi në Lazarat, ku ekstremistët grekë kanë përdorur thirrje raciste ndaj shqiptarëve dhe gazetarëve që kanë qenë të pranishëm.

Statusi i tij për Kacifasin ‘çmendi’ rrjetin/ Komentuesit i përvishen Berishës: Boll o dyfytyrësh, s’ka xhenet për ty!

SOT - 08.11.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas thirrjeve anti-shqiptare në varrimin e ekstremistit grek që u vra në Bularat, Konstantinos Kacifas. Në një status në Facebook, kur gjithçka kishte ...

« Emrat » Bularat, 12 persona të ndaluar

Zhurnal - 08.11.2018

EMRAT Bularat, 12 persona të ndaluar Emrat Bularat, 12 persona të ndaluar Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA ...

Rama reagon pas varrimit të Kacifas: Të pagdhendur që jetojnë si hiena dhe këndojnë si korba!

SOT - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

Koha.net - 08.11.2018

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu ...

Varrimi i Kacifas, mbërrijnë grekët e parë

Mapo - 08.11.2018

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30.

Grekët me parulla nacionaliste: Vorio Epiri është grek!

Botasot - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

Varrimi i Kacifas: Policia shqiptare ‘zhvesh’ grekët, ndalohen 6 persona

Mapo - 08.11.2018

Policia shqiptare ka marrë masa të rrepta ditën e sotme në pikën kufitare të Kakavijës pasi priten të hyjnë mijëra grekë për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Katsifas, i vrarë më 28 tetor në ...

“Ceremonial terrorist”, Spartak Ngjela reagon ndaj varrimit të Kacifas…

Botasot - 08.11.2018

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Facebook, ndaj varrimit të Konstadinos Kacifas, duke e quajtur varrosje me ceremonial terrorist.

UGSH: Agresiviteti dhe thirrjet ekstremiste të qytetarëve grekë në Bularat ndaj gazetarëve, janë shkelje e lirisë dhe ...

Botasot - 08.11.2018

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë denoncon thirrjet ekstremiste, fyerjet dhe dhunën verbale si dhe pengimin e gazetarëve të mediave në ceremoninë mortore që u organizua sot në fshatin Bularat të bashkisë ...

Bularati reflekton problemin më të gjerë të nacionalizmit në rritje

Telegrafi - 08.11.2018

Ebi Spahiu Më 28 tetor, një shtetas grek 35-vjeçar me emrin Kostantinos Kacifas hapi zjarr në fshatin Bularat, në jug të Shqipërisë, shtëpi e një pakice të konsiderueshme etnike greke në zonë.

Sot varrimi për ekstremistin e vrarë në Bularat, grekët e parë futen në Shqipëri

Botasot - 08.11.2018

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30.

Ndalohen persona me simbole iredentiste, por në Bularat ka ekstremistë të Agimit të Artë

Mapo - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek.

“Ceremonial terrorist”, Spartak Ngjela reagon ndaj varrimit të Kacifas…

Mapo - 08.11.2018

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Facebook, ndaj varrimit të Konstadinos Kacifas, duke e quajtur varrosje me ceremonial terrorist.

‘Kaçifas’, reagon Rama: Hienat përdhosën flamurin…

Mapo - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

Dule nga Bularati: Jemi ketu për të ndarë dhimbjen me familjen e Kostandinos

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule nga Bularati, ku foli në greqisht dhe në shqip tha se e vërteta për vrasjen e Kostandinos Kacifas duhet të çohet deri në fund.

“Gjaku na therret të djegim shqiptarin…” kortezhi në Bularat niset me thirrje ekstremiste

Botasot - 08.11.2018

“Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton, Kacifas drejton”, me këto thirrje 35-vjeçari Konstandinos Kacifas është përcjellë për në banesën e fundit. Kacifas mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë ...

Tension në Bularat, policia shqiptare ndalon dy grekë, ministria bën thirrje…

Botasot - 08.11.2018

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve u ka bërë thirrje shtetasve grekë që kanë shkuar në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kacifas ...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

Telegrafi - 08.11.2018

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30.

Manifestim nacionalist në varrimin e Kacifas

Botasot - 08.11.2018

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore.

Deputetja greke mbërrin në shtëpinë e Kacifës

Botasot - 08.11.2018

Deputetja greke Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Në orën 13:00 do të mbahet mesha në kishën e fshatit, ndërsa ...

Athina ka frikë nga “pelegrinët” e Bularatit: Përmbahuni!

Botasot - 08.11.2018

Ministria greke e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve ka ftuar të gjithë qytetarët grekë që kanë zgjedhur të vizitojnë Bularatin, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin ...

Gazetari Hoxha plas ‘bombën’: ‘Agimi i Artë’ po kërkon emrat e oficerëve të RENEA-s

Mapo - 08.11.2018

Gazetari Artan Hoxha, të enjten, deklaroi se “Agimi i Artë” dhe grupet ultranacionaliste greke po kërkojnë emrat e skuadrës së RENEA-s që ekzekutuan Kostandin Kaçifas në Bularat.

'Shqiptarë të poshtër, zjarr kundër qenve shqiptarë', parrullat në varrimin e Kacifas

Zeri - 08.11.2018

Varimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer sot në Bularat në një manifestim të nacionalistëve ekstremistë grekë, që do të ndaloheshin nga policia në ...

Parrullat antishqiptare në Bularat, ‘shpërthen’ Mesila Doda: Terroristët nuk nderohen

Mapo - 08.11.2018

PDIU ka reaguar e para pas thirrjeve antishqiptare që u hodhën sot në Bularat të Dropullit, nga ekstremistët grekë të “Agimit të Artë”, gjatë varrimit të Kostandinos Kaçifas vrarë 11 ditë më parë nga ...

‘Open’ zbulohen emrat/ Kush janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër

Mapo - 08.11.2018

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në “Top Channel” , gazetarja Anila Hoxha, raportoi nga Gjirokastra se çfarë po ndodh pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të ...

Sot varrimi për ekstremistin e vrarë në Bularat, grekët e parë futen në Shqipëri

Gazeta Express - 08.11.2018

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos ...

Eurodeputetja greke shkon në shtëpinë e Kacifas

Gazeta Express - 08.11.2018

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të ...

Varrimi i Kacifas, ndalohen në kufi 8 ekstremistë grekë

Gazeta Express - 08.11.2018

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu ...

Varrimi i Kacifas, Dule: Zbardhja e ngjarjes është me rëndësi jetike

Gazeta Express - 08.11.2018

Pjesë e ceremonisë mortore për Konstandin Kacifas u bë edhe kreu i PBDNJ-së, Vangjel ...

Nisin thirrjet nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

Mapo - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio ...

Kore raciste në Shqipëri, grekët vijnë dhe këndojnë himnin e Epirit të Veriut!

Gazeta Express - 08.11.2018

Teksa pritej varrimi i ekstremistit greke Konstandin Kacifas të vrarë gjatë shkëmbimit të armëve me RENEA-n, në Bularat të Gjirokastrës kanë mbërritur qindra ...

I hapin arkivolin dhe lëshojnë thirrje anti-shqiptare, pamjet e ceremonisë mortore të Kacifas

Gazeta Express - 08.11.2018

Në Bularat qindra nacionalistë grekë kanë marshuar në thirrje për Greqinë, Vorio- Epirin dhe heroin e tyre Kostandinos Kacifas, të cilit i kanë hapur dhe arkivolin për ta kaluar “nën ...

Nuk mbaron me koret anti-shqiptare! Pas varrimit të Kacifas, grekët bllokojnë aksin kryesor

Gazeta Express - 08.11.2018

Nuk u ka mjaftuar ceremonia e varrimit dhe koret e panumërta raciste, por kanë vendosur të shkelin dhe ...

“E varrosën terroristin me nder e kore raciste, Rama njeri pa vlera kombëtare”

Gazeta Express - 08.11.2018

Varrimi i Kostandinos Kacifas është drejt fundit, e teksa trupi i 35 vjeçarit shkon në banesën e fundit ai që ka reaguar ashpër për thirrjet antishqiptare ka qenë avokati Spartak ...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

Gazeta Express - 08.11.2018

Me ceremoninë e Kostandinos Kacifas s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, ...

Thirrje në Bularat: Konstandin, je heroi ynë…

Mapo - 08.11.2018

Përkrahës të familjes Kacifas dhe qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Konstandinos Kacifas, i vrarë pas sulmit mbi policinë më 28 tetor.

Grekët kërcënuan edhe gazetarët shqiptarë, reagon Unioni

Gazeta Express - 08.11.2018

Thirrjet raciste nuk ishin vetëm kundër shqiptarëve. Të prekur ishin edhe gazetarët të cilët gjatë raportimeve në fshatin e vogël të Gjirokastrës me minoritet grek, u ndaluan gjatë ushtrimit të ...

Varrimi i Kacifas, mesazhi i Anastasit: Le të ndalojë zhurma e papërgjegjshme

Mapo - 08.11.2018

Nga Robert Goro , Ora News Në ditën kur do të varroset Kostandinos Kacifas, mediat në shtetin fqinj kanë publikuar mesazhin e kryepeshkopit Anastas, i cili bën thirrje që të ndalohet zhurma e ...

Foto e trupit me flamurin grek dhe uniformën ushtarake, shikoni çfarë ndodhi në Bularat…

Mapo - 08.11.2018

35-vjeçari minoritar Konstandinos Kacifas po percillet për në banesën e fundit. Ai u vra gjate nje shkembimi zjarri me forcat RENEA ndersa sot po zhvillohet edhe ceremonia e varrimit.

Dule në Bularat: E vërteta mund të vonojë, por…

Mapo - 08.11.2018

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ishte në Bularat, ku foli në greqisht dhe në shqip për gazetarët, duke thënë se e vërteta për vrasjen e Kostandinos Kacifas duhet të çohet deri në fund.

Një manifestim antishqiptar, Bularati sot përmes fotove

Gazeta Express - 08.11.2018

Ekstremisti grek i vrarë në Shqipëri gjatë përplasjes së armatosur me policinë, Konstantinos Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit në vendin e tij të lindjes, fshatin minoritar në ...

Foto; Edhe në varr me flamurin grek

Mapo - 08.11.2018

Ceremonia e varrimit te 35 vjecarit te vrare nga RENEA, Kostandinos Kacifas eshte drejt fundit. Me heret, kortezhi me qindra njerëz u nis për në varrezat e fshatit Bularat për ceremoninë mortore te ...

500 persona në Bularat, por raportohet për 3 km radhë në Kakavijë

Mapo - 08.11.2018

Konstantinos Kacifas, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit.

Varrimi i Kacifas, protestuesit bllokojnë rrugën në Gjirokastër

Mapo - 08.11.2018

Protestuesit të cilët morën pjesë ditën e sotme në varrimin e Kostandinos Kaficas, minoritarit grek që u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pas një dyluftimi me armë, kanë bllokuar rrugën nacionale ...

“Gjaku na therret të djegim shqiptarin…” kortezhi në Bularat niset me thirrje ekstremiste

Mapo - 08.11.2018

“Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton, Kacifas drejton”, me këto thirrje 35-vjeçari Konstandinos Kacifas është përcjellë për në banesën e fundit. Kacifas mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë ...

Tension në Bularat, policia shqiptare ndalon dy grekë, ministria bën thirrje…

Mapo - 08.11.2018

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve u ka bërë thirrje shtetasve grekë që kanë shkuar në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kacifas ...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

Botasot - 08.11.2018

Me ceremoninë e s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, është greke.

Nis sot ceremonia e lamtumirës së Kaçifajt; Qindra grekë mbërrijnë në Shqipëri

RTSH - 08.11.2018

Dita e sotme, kur pritet të bëhet varrimi i Kostandinos Kacifas, minoritarit të vrarë më 28 tetor, ka nisur me zhvillime. Që herët në mëngjes në Pikë Kalimin Kufitar të Kakavijës janë krijuar radhë ...

‘Kaçifas’/ Thirrjet anti-shqiptare në Bularat, Baze: Tufë idiotësh…

Mapo - 08.11.2018

Të ftuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në “ News24″ , analistët Andi Bushati, Mero Baze dhe Mentor Nazarko kanë komentuar varrimin e ekstremistit grek Kostandino Kacifas si dhe thirrjet ...

Varrim me thirrje antishqiptare, “Shqiptarë, largohuni! Kjo është Greqi”

Botasot - 08.11.2018

(E plotësuar) - Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas.

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

Botasot - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër.

Nisin thirrjet nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

Medial - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

Grekët me parulla nacionaliste: Vorio Epiri është grek!

Medial - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

“Ceremonial terrorist”, Spartak Ngjela reagon ndaj varrimit të Kacifas…

Medial - 08.11.2018

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Facebook, ndaj varrimit të Konstadinos Kacifas, duke e quajtur varrosje me ceremonial terrorist.

Varrimi i Kacifas, reagon Rama: Hienat përdhosën flamurin e tyre

Durres Lajm - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

Deputetja greke mbërrin në shtëpinë e Kacifës

Medial - 08.11.2018

Deputetja greke Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Në orën 13:00 do të mbahet mesha në kishën e fshatit, ndërsa ...

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

Tetova Sot - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek.

‘Kacifas’, reagon Rama: Hienat përdhosën të vdekurin, ulën dinjitetin e flamurit të tyre!

Java News - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

Thirrje nacionaliste dhe ëndrra me Vorio Epir në Bularat

Java News - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

Deputetja greke mbërrin në shtëpinë e Kaçifës

Durres Lajm - 08.11.2018

Deputetja greke Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kaçifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Në orën 13:00 do të mbahet mesha në kishën e fshatit, ndërsa ...

Varroset Kacifas me parulla nacionaliste: “Maqedonia është Greqi” dhe “Vorio Epiri, grek”

Tetova Sot - 08.11.2018

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste.

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

Medial - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër.

‘Shkrime antishqiptare’, si u ndaluan 6 ekstremistë grekë të hyjnë në Shqipëri

Java News - 08.11.2018

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind ...

Unioni i Gazetarëve: Na dhunuan kolegët gjatë funeralit të Kacifas

Java News - 08.11.2018

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularad të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e ...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste (Foto)

Tetova Sot - 08.11.2018

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë.

Flet ‘armiku’ i grekëve, At Nikolla Marku: Funerali i Kacifas cenoi dinjitetin tonë

Java News - 08.11.2018

Prifti i kishës “Shën Maria” në Elbasan At Nikolla Marku, ka reaguar lidhur me ngjarjen e Bularatit. Teksa komenton zhvillimet e sotme gjatë ceremonisë së varrimit, Marku thotë se thirrjet ...

‘Kacifas’, mesazhi i Janullatos: Kthjelloni shpirtrat, ndaloni zhurmën e papërgjegjshme

Java News - 08.11.2018

Në ditën kur do të varroset Kostandinos Kacifas, mediat në shtetin fqinj kanë publikuar mesazhin e kryepeshkopit Anastas, i cili bën thirrje që të ndalohet zhurma e papërgjegjshme.

Vangjel Dule nga Bularati: Të zbardhet e vërteta për Kacifas

Durres Lajm - 08.11.2018

Në familjen e Konstandinos Kacifas ka qenë sot për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të 35-vjeçarit edhe kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule. Në një prononcim për gazetarët, Dule ka kërkuar zbardhjen e ...

“Bularati”, Rama: Nëse 1 mijë shqiptarë shkonin në Athinë të veshur kuq e zinj e këndonin për Çamërinë, do ishte ndezur ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama për ngjarjen e Bularatit, si dhe për përplasjet e ndodhura ditën e sotme në varrimin e Kacifas, dhe thirrjet antishqiptare prej shtetasve grekë.

Varrimi i Kacifas/ Ndalohet në kufi një furgon me grekë, zbulohet arsyeja

Java News - 08.11.2018

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kacifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë.

“Vorio Epiri është grek”, nacionalistët fqinj në Bularat provokojnë shqiptarët: Këtu ne jemi në tokën tonë

Gazeta Tema - 08.11.2018

Fluksi i grekëve që po hyjnë në territorin shqiptar për të qenë pjesë e ceremonisë mortore të Kacifas është i madh. Mësohet se radha në territorin grek arrin deri në 3 km, ndërkohë që po kryen ...

Ekstremistët grekë thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është Greqi!

Java News - 08.11.2018

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin.

“Të Paekspozuarit”/ Thirrjet anti-shqiptare në Bularat, Baze: Nuk është detyrë e Shqipërise të luftojë nacionalizmin ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Të ftuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News24, analistët Andi Bushati, Mero Baze dhe Mentor Nazarko kanë komentuar varrimin e ekstremistit grek Kostandino Kacifas si dhe thirrjet anti-shqiptare ...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

Tetova Sot - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër.

6 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri për varrimin e Kacifas

Gazeta Tema - 08.11.2018

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind ...

Ceremonia mortore e Kacifas, Ngjela: Turpi grek i Bularatit

Durres Lajm - 08.11.2018

Avokati Spartak Ngjela e ka konsideruar si turpin grek të Bularatit ceremoninë e varrimit të 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas i cili u vra nga forcat RENEA të dielën e 28 tetorit.

Kërcënimi i reporterëve shqiptarë në Bularat, reagon Unioni i Gazetarëve: Dënojmë veprimet e ekstremistëve me origjinë ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularat të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e ...

‘Kacifas’, reagon Rama: Hienat përdhosën të vdekurin, ulën dinjitetin e flamurit të tyre!

Gazeta Tema - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti ...

FOTOT/ Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste, ja ç’po ndodh para varrimit të ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë.

FOTO/ Kapuça e simbole ekstremiste, 20 grekë të kthyer në kufi

Java News - 08.11.2018

Katër persona që ishin nisur për të marrë pjesë në varrimin e Konstandinos Kacifas janë proceduar penalinsht nga policia shqiptare për simbole ekstremiste.

VIDEO+FOTO/ Varrimi i Kaçifas, autobusë me grekë nga Athina, Selaniku, e Janina. Masa të forta në kufi

Gazeta Tema - 08.11.2018

Zhvillohet sot ceremonia mortore Kostandinos Kacifas, vrare 11 dite me pare ne perplasjen me Renean ne Bularat. Gazetarja e “Panorama” ben e dije se ne oret e para te mengjesit te sotem kane ...

Bularati/ Athina thirrje qytetarëve grekë: Tregoni respekt dhe vetëpërmbajtje

Gazeta Tema - 08.11.2018

Athina zyrtare u ka bërë thirrje shtetasve grekë që do të marrin pjesë në varrimin e 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas që të tregojnë vetëpërmbajtje dhe respekt.

Dule në Bularat: E vërteta për Kaçifas nuk do të humbasë

Java News - 08.11.2018

Kreu i Partisë për Bashkimin e të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule ishte sot në Bularat të Gjirokastrës, ku për pak minuta pritet të mbahet funerali i minoritarit grek, Konstandinos Kacifas.

‘Kacifas’/ Grekët vijnë me autobusë, ndalohet në kufi grupi me bluza “Vorio Epir”

Java News - 08.11.2018

Konstantinos Kacifa, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit.

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi! (FOTO)

Tetova Sot - 08.11.2018

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos ...

Tsipras mbron ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë: Zemërimi ynë i justifikueshëm!

Java News - 08.11.2018

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë.

Deputeti grek për Kaçifas: Do ketë pasur ndonjë çrregullim mendor…

Java News - 08.11.2018

Deputet grek i partisë qeversëse, SYRIZA Niko Filis ka deklaruar sot se Kostandino Kacifas që u vra në Shqipëri nuk meriton të trajtohet si hero. Në një intervistë për median greke ai thotë se ...

Thirrjet antishqiptare në Bularad, flet prifti “rebel” i Elbasanit At Nikolla Marku: Po cënojnë dinjitetin e popullit ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Prifti i kishës “Shën Maria” në Elbasan At Nikolla Marku, ka reaguar lidhur me ngjarjen e Bularatit. Teksa komenton zhvillimet e sotme gjatë ceremonisë së varrimit, Marku thotë se thirrjet ...

Bushati: Pavarësisht incidentit në Bularat, të vendosur për të çmontuar barrierat me Greqinë

Durres Lajm - 08.11.2018

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është shprehur se pavarësisht incidentit në Bularat, me palën greke kanë vazhduar diskutimet, për arritjen e marrëveshjeve që i lehtësojnë ...

Grekët, politikë në Bularat: Konstandin je hero! Maqedonia është Greqi!

Java News - 08.11.2018

Qytetarë të shumtë grekë janë mbledhur në Bularat për t’i dhënë lamtumirën 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili u vra nga forcat RENEA. Me flamuj grek në duar grekët e pranishëm mbajnë parullat ...

‘Bularat”, diplomati Nesho: Një shfaqje qesharake e nacionalizmit grek!

Java News - 08.11.2018

Diplomati Agim Nesho, deklaroi ne nje interviste mediatike se thirrjet nacionaliste të qytetarëve grekë sot në ceremoninë e lamtumirës së Kacifas në Bularat ishin tejet qesharake.

Një manifestim antishqiptar, Bularati sot përmes fotove (FOTO)

Tetova Sot - 08.11.2018

Ekstremisti grek i vrarë në Shqipëri gjatë përplasjes së armatosur me policinë, Konstantinos Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit në vendin e tij të lindjes, fshatin minoritar në ...

Bularati, ekstremisti, Dule dhe politika

Gazeta Tema - 08.11.2018

Nga Bedri Islami Në Bularat, një fshat shqiptar i banuar me minoritarë, ku pak ditë më parë, nga forcat speciale, u vra ekstremisti grek Kafica, pasi , i kamufluar me uniformen e forcave speciale ...

‘REAL STORY’/ “Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

Java News - 08.11.2018

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë.

Eliminimi i Kaçifas, befason deputeti grek: Imagjinoni një turk në Traki me kallashnikov që ngre flamurin?!

LajmiFundit - 07.11.2018

Ish-ministri i Arsmit, deputeti grek i SYRIZA, Nikos Filis ka folur hapur lidhur me vrasjen e minoritarit Konstandinos Kacifas nga forcat Renea ne Bularat dhjete dite me pare.

Ish-ministri grek: Kacifas nuk u vra në Vorio-Epir, por në jug të Shqipërisë

Zhurnal - 07.11.2018

Ish-ministri grek: Kacifas nuk u vra në Vorio-Epir, por në jug të Shqipërisë Ish-ministri grek: Kacifas nuk u vra në Vorio-Epir, por në jug të Shqipërisë Tiranë, 7 nëntor - Ish-ministri i Arsimit në ...

Vrasja e Kacifas në Bularat/ 14 deputetë grekë dalin në mbrojtje të Shqipërisë dhe padisin televizionin

SOT - 07.11.2018

Stacioni televiziv kombëtar grek “Star” është paditur nga 14 deputetë të SYRIZA për lajme të rreme në lidhje me vrasjen e Kostandinos Kacifas nga autoritetet shqiptare.Anëtarët e partisë në pushtet, ...

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

Lajmi.net - 07.11.2018

Prokuroria dje firmosi tërheqjen e trupit të 35-vjeçarit nga ambientet e Mjekësisë Ligjore në Tiranë. Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të ...

Nëna e Konstatinos Kacifas e inatosur shpërthen ndaj kryeministrit

SOT - 07.11.2018

Zhvillimet më të fundit që kanë ndodhur lidhur me çështjen e Konstatinos Katsifas janë ndjekur dhe pasqyruar me mjaft interes nga mediat greke por raportuar edhe nga mediat tona.

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kacifas

SOT - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur në ...

Trupi i pajetë i Kaçifas mbërrin në Gjirokastër

LajmiFundit - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur ...

Zbardhen detaje nga ceremonia/ Trupi i Katsifas vishet me uniformën ushtarake që mbante kur u ekzekutua nga RENEA

SOT - 07.11.2018

Trupi i ektremistit grek Kostandinos Ktasifas ndodhet në agjencinë e funeralit në Zervat dhe pritet që të tërhiqet nga familjarët në mesditë për në banesën e tij në Bularat.

Grekët: Kacifas, i pavdekshëm! T’i shkojmë në varrim në Bularat!

Top Channel - 07.11.2018

Në Selanik është organizuar mbrëmjen e djeshme një protestë për vrasjen e Kostandinos Kacifas, ngjarje që ndodhi në Bularat, në 28 tetor. Dy parrula të mëdha u vendosën mbi urë, ku njëra thotë “Vorio ...

Ish-ministri i Arsimit në Greqi: Kacifas nuk u vra në Vorio Epir, por në Shqipëri

Ina - 07.11.2018

“Nuk lejohet që një individ të qarkullojë me kallashnikov në një vend të huaj, të ngrejë flamurin grek dhe të qëllojë me armë”, është deklarata që Nikos Filis, ish-ministri i Arsimit dhe deputeti i ...

Ekstremistët grekë organizohen për varrimin e Kacifas, ja çfarë paralajmërojnë

SOT - 07.11.2018

Ekstremistët grekë organizohen për varrimin e terroristit, ja çfarë paralajmërojnë Vrasja e 35-vjeçarit shqiptaro-grek në Bularat të Gjirokastrës disa ditë më parë gjatë një përplasje me forcat RENEA ...

Trupi i Kacifas mbërrin në Bularat, ja kur do të bëhet varrimi

LajmiFundit - 07.11.2018

Sot rreth orës 15:30 ka mbërritur në shtëpinë e tij në fshatin Bularat trupi i ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, i cili u vra nga forcat RENEA 11 ditë më parë.

Mediat greke publikojnë pamjet e mbërritjes së trupit të Kacifas në Bularat (VIDEO)

SOT - 07.11.2018

Trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas ka mbërritur në Bularat. Ndërkohë nga pamjet e publikuara nga mediat greke, shihet se trupi i viktimës është i veshur me rroba ushtarake, me fytyrë të zbuluar, ...

Nëna e Konstatinos Kacifas e inatosur shpërthen ndaj kryeministrit

LajmiFundit - 07.11.2018

Së fundmi nëna e Kostandinos Kacifa i cili mbeti i vrarë të dielën e 28 Tetorit nga forcat RENEA në Gjirokastër ka dhënë një intervistë për mediat greke ku ka shprehur edhe zhgënjimin nga ...

Ceremonia mortore e ekstremistit grek në Bularad, kufoma, arkivoli dhe makina mbulohen me flamurin grek

LajmiFundit - 07.11.2018

Trupi i pa jetë i 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas i veshur me uniformë të ushtrisë greke, ndërsa ky zhvillim është publikuar LIVE në disa media helene.

Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Gjirokastër, Bashkia merr vendimin e papritur

SOT - 07.11.2018

Bashkia Dropull në një mbledhje jashtë radhe ka njoftuar se do të paguajë të gjitha shpenzimet e varrimit për Konstandinos Kacifën. Deklarata është bërë nga nënkryetari i Dopullit, Mihal Mano.

Trupi i Kacifas mbërrin në Bularat, Bashkia paguan shpenzimet e varrimit

Top Channel - 07.11.2018

Ka mbërritur pasditen e të mërkurës në Bularat trupi i Kostandinos Kacifas. Në fshat, situata duket ende e qetë dhe shumë pak persona kanë mbërritur për varrimin, që pritet të mbahet të enjten ...

Funerali i Kacifas, ja çfarë do ndodhë nesër në Kakavijë

SOT - 07.11.2018

Në një kohë kur nesër do të mbahet edhe ceremonia mortore e minoritarit grek Kostandinos Kacifas, fluks i madh personash pritet që të hyjnë në pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës.

Vrasja e Kacifas/ Mediat greke njoftojnë nisjen e 9 autobusëve nga Greqia drejt Bularatit

SOT - 07.11.2018

Mediat greke raportojnë se 9 autobusët e parë nga Greqia në drejtim të Bularatit ku nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e Konstantinos Kacifas, 35-vjeçari që u vra nga forcat e policisë pasi i ...

Me veshje ushtarake dhe me flamur grek, dalin pamjet se si u prit Kacifas në Bularat

Lajmi.net - 07.11.2018

Trupi i Kostandinos Kacifas tashmë ka mbërritur në fshatin Bularat, vendi ku dhe do të varroset ditën e nesërme. Me ardhjen e makinës me trupin e tij, të shumtë kanë qenë personat që e kanë shoqëruar ...

Ish-ministri grek: Kacifas nuk u vra në Vorio-Epir, por në jug të Shqipërisë

Koha.net - 07.11.2018

Ish-ministri i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, Nikos Filis ka thënë se Kostandino Kacifas u vra në Jug të Shqipërisë dhe jo në Vorio-Epir, sikurse përflitet në qarqet ...

Arrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

Botasot - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur ...

Ish-ministri grek: Imagjinoni një turk që qëllon me kallashnikov policët grekë

Botasot - 07.11.2018

“Nesër në drekë varrimi i Konstandinos Kacifas”. Kështu deklaroi në Ant1, në emisionin “Kalimera Ellada” avokati i familjes, Aleksandros Likurezos. Por ish-ministri i Arsimit dhe deputeti i SYRIZA-s, ...

‘Kacifas’, Bashkia Dropull paguan varrimin, mediat greke: Meta ndërhyri për trupin

Mapo - 07.11.2018

Bashkia e Dropullit në një mbledhje jashtë radhe ka marrë vendimin për të paguar të gjitha shpenzimet financiare për ceremoninë e varrimit në Bularat të minoritarit grek Kostandinos Kacifas, i cili ...

Trupi i Kacifas vishet me uniformën ushtarake që mbante kur u ekzekutua

Mapo - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur ...

‘Kacifas, i pavdekshëm!’, Grekët: T’i shkojmë tek varrimi në Bularat…

Mapo - 07.11.2018

Në Selanik është organizuar mbrëmjen e djeshme një protestë për vrasjen e Kostandinos Kacifas, ngjarje që ndodhi në Bularat, në 28 tetor. Protestuesit bënë thirrje për të shkuar në varrimin e ...

Ish-ministri grek: Imagjinoni një turk që qëllon me kallashnikov policët grekë

Mapo - 07.11.2018

“Nesër në drekë varrimi i Konstandinos Kacifas”. Kështu deklaroi në Ant1, në emisionin “Kalimera Ellada” avokati i familjes, Aleksandros Likurezos. Por ish-ministri i Arsimit dhe deputeti i SYRIZA-s, ...

Trupi i Kacifas mbërrin në Bularat, Bashkia paguan shpenzimet e varrimit

Botasot - 07.11.2018

Ka mbërritur pasditen e të mërkurës në Bularat trupi i Kostandinos Kacifas. Në fshat, situata duket ende e qetë dhe shumë pak persona kanë mbërritur për varrimin, që pritet të mbahet të enjten ...

Trupi i Kacifas kthehet pranë familjes, nesër i jepet lamtumira e fundit

Gazeta Express - 07.11.2018

Trupi i pajetë i Konstantinos Kaçifas,i ekstremistit grek të vrarë në Bularat pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA, është kthyer në ...

Nesër lamtumira për ekstremistin grek, në varrim edhe një këngëtar epiriot

Gazeta Express - 07.11.2018

Pas 11 ditësh nga vrasja, trupi i pajetë i Konstandinos Kacifas mbërriti pranë familjarëve të tij në Bularat të Gjirokastrës, aty ku humbi jetën pas një përplasje të armatosur që pati me forcat e ...

I veshur ushtarak dhe me flamur grek, dalin pamjet sesi u prit Kacifas në Bularat

Gazeta Express - 07.11.2018

Trupi i Kostandinos Kacifas tashmë ka mbërritur në fshatin Bularat, vendi ku dhe do të varroset ditën e ...

Sinodi i Shenjtë, Jeronimi: Kacifas ishte grek i Epirit të Veriut, e admirojmë…

Mapo - 07.11.2018

Këto ditë në Greqi është mbledhur edhe Sinodi i Shenjtë i Përhershëm, që ka diskutuar disa çështje të rëndësishme të Kishës Ortodokse Greke. ProtoThema shkruan se historia e vrasjes së Konstandin ...

Mbërrin në Gjirokastër trupi i Kostandino Kaçifas

RTSH - 07.11.2018

Dhjetë ditë pas vrasjes së minoritarit grek Kostandinas Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, familja dhe të afërmit do të kryejnë ritet e mortit. Pretendimet e familjes, por dhe eksponentëve të ...

Plasin këngët e trimërisë për Kacifasin, shikoni se çfarë ndodh në Bularat

Gazeta Express - 07.11.2018

Me ardhjen e trupit të Kacifas në Bularat të shumtë kanë qenë ata që i kanë dalë në ballë marrjes së arkivolit të minoritarit grek, por ka patur dhe qytetarët që i kanë kushtuar dhe këngë patriotike ...

Mbërritja e trupit të Kacifas në Dropull

RTSH - 07.11.2018

Rreth orës 16 të ditës së sotme familjarët kanë mare trupin e 35 vjeçarit Konstandin Kacifa nga agjensia funerale ne Dropull. Prej 9 ditësh familja Kacifa në fshatin Bularat ka hapur dyert e mortit ...

Bularat/ Mbuluar me flamurin grek, trupi i Kaçifas mbërrin në shtëpi

Mapo - 07.11.2018

I shpallur si “hero” i Vorio-Epirit dhe i mbuluar me flamurin grek dhe veshje ushtarake, trupi i 35-vjeçarit minoritar Konstantinos Kacifas, ka mbërriti në shtëpinë e lindjes në Bularat, ku do të ...

SHISH dhe RENEA zbarkojnë në Bularat, vëzhgim 2 mijë ekstremistëve grekë

Mapo - 07.11.2018

Shteti shqiptar është vënë në alarm pas lajmit nga mediat greke se 2000 ekstremistë grekë kryesisht nga “Agimi i Artë”, do të hynë në Shqipëri për të marrë pjesë në furneralin e minoritarit që sulmoi ...

Vrasja e Kacifas, 14 deputetë grekë padisin televizionin: Nxiti nacionalizma…

Java News - 07.11.2018

Stacioni televiziv kombëtar grek “Star” është paditur nga 14 deputetë të SYRIZA për lajme të rreme në lidhje me vrasjen e Kostandinos Kacifas nga autoritetet shqiptare.

Arrin në Gjirokastër trupi i pajetë i Kostandinos Kacifas

Medial - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur ...

14 deputetë grekë dalin në mbrojtje të Shqipërisë, padisin një televizion: Dezinformoi për vrasjen e Kacifas në ...

Gazeta Tema - 07.11.2018

Stacioni televiziv kombëtar grek “Star” është paditur nga 14 deputetë të SYRIZA për lajme të rreme në lidhje me vrasjen e Kostandinos Kacifas nga autoritetet shqiptare.

Të shtënat greke në Shqipëri reflektojnë problemin e nacionalizmit në rritje

Gazeta Tema - 07.11.2018

Ngjarja tragjike ka ngjallur debate rreth operacionit që çoi në vdekjen e Kacifas, duke nënvizuar tensionet etnike mes komuniteteve në Shqipëri dhe rolit që etno-nacionalizmi po luan në përforcimin e ...

VIDEO nga Bularati / Trupin e Kaçifas e presin me këngë trimash

Java News - 07.11.2018

Arkmorti me trupin e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas mbërriti sot pasdite në shtëpinë e tij në Bularat. Kacifas ishte i veshur si ushtarak, ndërsa arkivoli ishte mbuluar me flamurin grek.

Mbërrin në Gjirokastër trupi i pajetë i ekstremistit të armatosur Kacifas

Java News - 07.11.2018

Trupi i pajetë i minoritarit grek, Kostandinos Kacifas i vrarë ditë më parë në Bularat të Gjirokastrës pas ekspertizës së bërë në Mjekësinë Ligjore në Tiranë, në orët e para të mëngjesit ka mbërritur ...

Nesër varrimi i Kacifas, Bashkia Dropull: Do të paguajmë shpenzimet!

Java News - 07.11.2018

Bashkia e Dropullit në një mbledhje jashtë radhe ka marrë vendimin për të paguar të gjitha shpenzimet financiare për ceremoninë e varrimit në Bularat të minoritarit grek Kostandinos Kacifa, i cili ...

VIDEO: I moshuari nga Bularati, pret me këngë trimërie trupin e ekstremistit të vrarë

Gazeta Tema - 07.11.2018

Arkmorti me trupin e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas mbërriti sot pasdite në shtëpinë e tij në Bularat. Kacifas ishte i veshur si ushtarak, ndërsa arkivoli ishte mbuluar me flamurin grek.

Nesër varroset Kacifas, raportohet se 2000 persona do vijnë nga Greqia

Durres Lajm - 07.11.2018

Trupi i pa jetë i 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas po i nënshtrohet ceremonive fetare në fshatin Zervat për t'iu dorëzuar më pas familjes së tij në Bularat.

Familjarët e Kacifas drejt Tiranës, ja arsyeja e fortë

SOT - 06.11.2018

Familjarët e Kostandinos Kacifas, minoritari grek që mbeti i vrarë pas një shkëmbimi zjarri me forcat speciale RENEA janë nisur drejt Tiranës për të marrë trupin e pajetë të 35-vjeçarit.

Familjarët e Kostandinos Kacifas drejt Tiranës, për të tërhequr trupin

LajmiFundit - 06.11.2018

Familjarët e Kostandinos Kacifa janë nisur drejt Tiranës, për të tërhequr trupin e djalit të tyre nga morgu. Mësohet se trupi i 35-vjecarit pritet të dorëzohet për familjarët paraditen e së mërkurës.

Kryepeshkopi Anastas: Kacifas të varroset sipas traditës, ngjarja të shqyrtohet me objektivitet

Top Channel - 06.11.2018

Kryepeshkopi Anastas, në një deklaratë për mediat ditën e sotme, u ka bërë thirrje autoriteteve që trupi i Konstandinos Kacifas të jepet për t’u varrosur sipas traditës fetare.

Ekzekutimi i Kacifas/ Shpërthen ish-ministri grek: U vra në jug të Shqipërisë, jo në Vorio-Epir

SOT - 06.11.2018

Nikos Filis, ish-ministër i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, ka guxuar të thotë të vërtetën në transmetim live për tensionet që ka shkaktuar vrasja e Kostandino Kaçifas.

Janullatos reagon për herë të parë pas vrasjes së Kacifas

SOT - 06.11.2018

Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas Janullatos ka reaguar për herë të parë pas vrasjes së minoritarit grek Kostandin Kacifas. Janullatos bën thirrje për ndaljen e “zhurmave të papërgjegjshme” dhe ...

Kacifas përcillet sot për në banesën e fundit, ja çfarë pritet të ndodhë

SOT - 06.11.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën zyrtare nga familjarët e Kostandino Kacifas për tërheqjen e trupit nga morgu. Ditën e sotme së bashku me trupin, avokatit të 35-vjeçarit, Efthimios ...

“Meta i përgjigjet letrës së Dules”, mediat greke zbulojnë se çfarë po ndodh me trupin e pajetë të Kacifas

SOT - 06.11.2018

Brenda pak orësh, jo më larg se të mërkurën në mëngjes trupi i pajetë i 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas do t’i dorëzohet familjes. Gazeta greke ‘Protothema’ shkruan se Presidenti Ilir Meta i është ...

Familjarët nisen drejt Tiranës për të marrë trupin e Kostandinos Kacifas

LajmiFundit - 06.11.2018

Familjarët e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, të vrarë disa ditë më parë nga Policia në Bularat, janë nisur nga Dropulli drejt Tiranës për të marrë trupin e djalit të tyre.

Mediat greke: Autoritetet shqiptare i japin familjarëve trupin e Kacifas

Top Channel - 06.11.2018

Autoritetet shqiptare kanë njoftuar familjarët e Konstantinos Kacifas se mund të shkojnë në Tiranë për të tërhequr trupin e tij. Lajmi bëhet i ditur nga portalet greke: Proto Thema dhe Newsit, që ...

Vrasja e ‘Kacifas’/ Shpërthen në Greqi, deputetët grekë dalin kundër medias vendase, ja për çfarë i akuzojnë

SOT - 06.11.2018

Një grup i deputetëve të partisë SYRIZA në Greqi kanë kritikuar median greke për falsifikim të fakteve për vrasjen e Kostandinos Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

Prokuroria firmosi tërheqjen e trupit të Kacifas, reagon Janullatos

LajmiFundit - 06.11.2018

Pasi Prokuroria ka firmosur tërheqjen e trupit të Kostandinos Kaçifas, 35-vjecarit nga morgu i Tiranës, ka reaguar për herë të parë edhe Kryeposhkopi Anastas Janullatos.

‘Odiseja’ e Kostandino Kaçifas… familjarët në Tiranë, të tërheqin trupin

Mapo - 06.11.2018

Familjarët e Kostandinos Kaçifas, minoritarit grek që mbeti i vrarë pas një shkëmbimi zjarri me forcat speciale “RENEA”, mësohet se janë nisur drejt Tiranës për të marrë trupin e pajetë të ...

Mediat greke: Trupi i Kacifas i dorëzohet familjes brenda 24 orëve…

Botasot - 06.11.2018

Brenda pak orësh, por jo më vonë se të mërkurën në mëngjes pritet të dorezohet për familjarët trupi i eksremistit grek Kostandino Kacifa, i cili mbeti i vrarë nga RENEA ne Bularat të Gjirokastrës pas ...

Mediat greke vlerësojnë aktin e Ilir Metës: Ndërhyri për heroin tonë

Botasot - 06.11.2018

Ilir Meta është politikani shqiptar më afër grekëve. Kështu i qaset gazeta greke “Protothema” Presidentit të Shqipërisë teksa shkruan se ishte ai që ndërhyri për të kthyer trupin e Kostantin ...

Kryepeshkopi Anastas: Kacifas të varroset sipas traditës, ngjarja të shqyrtohet me objektivitet

Botasot - 06.11.2018

Kryepeshkopi Anastas, në një deklaratë për mediat ditën e sotme, u ka bërë thirrje autoriteteve që trupi i Konstandinos Kacifas të jepet për t’u varrosur sipas traditës fetare.

Ish-ministri tërbon grekët: S’ka Vorio-Epir, Kaçifas u vra në Jug të Shqipërisë

Mapo - 06.11.2018

Ish-ministri i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, Nikos Filis, ka thënë se, Kostandino Kaçifa u vra në jug të Shqipërisë dhe jo në Vorio-Epir, sikurse përflitet në qarqet ...

Mediat greke: Autoritetet shqiptare i japin familjarëve trupin e Kacifas

Botasot - 06.11.2018

Autoritetet shqiptare kanë njoftuar familjarët e Konstantinos Kacifas se mund të shkojnë në Tiranë për të tërhequr trupin e tij. Lajmi bëhet i ditur nga portalet greke: Proto Thema dhe Newsit, që ...

Familjarët e Kacifas vijnë në Tiranë për të tërhequr trupin, priten mijëra grekë për varrimin

Gazeta Express - 06.11.2018

Familjarët e minoritarit grek Kostandino Kacifas janë nisur tahsmë drejt Tiranës për të tërhequr trupin e 35 vjeçarit i cili mbeti i vrarë në përplasjen mes tij dhe forcave speciale RENEA, në fshatin ...

Vrasja e Kacifas, reagon për herë të parë Janullatos

Gazeta Express - 06.11.2018

Ka reaguar për herë të parë Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas Janullatos në lidhje me minoritarin grek Kostandinos ...

"Kostandin Kaçifas", Kisha Ortodokse: Zhurma e papërgjegjshme le të ndalet

Botasot - 06.11.2018

Kisha ortodokse bën thirrje që Kostandin Kaçifas të varroset sipas traditës fetare, duke kërkuar që të ndalet zhurma e pa përgjegjshme. Reagimi: I lutemi të gjitha palëve që trupi i Konstandinos ...

Ish Ministri tërbon grekët: Kacifas nuk u vra në Vorio- Epir, sjellja e RENEA-s e drejtë

Gazeta Express - 06.11.2018

Ish Ministri i Arsimit në Greqi Nikos Filis ka bërë disa deklarata të forta që me shumë gjasa nuk i kanë pëlqyer shumë qytetarëve e politikanëve grekë, të cilët vijojnë ende me “përrallën” e Vorio- ...

Familjarët marrin trupin e Kostandinos Kacifas, nga morgu në Tiranë

RTSH - 06.11.2018

Krimet e Rënda autorizuan tërheqjen e trupit të Kostandinos Kacifas nga morgu në Tiranë i cili javën e kaluar u soll nga Gjirokstra për një ekspertizë.

Bularati dhe problemi i nacionalizmit në rritje

Mapo - 06.11.2018

Nga Ebi Spahiu Më 28 tetor, një shtetas grek 35-vjeçar me emrin Kostantinos Kacifas hapi zjarr në fshatin Bularat, në jug të Shqipërisë, shtëpi e një pakice të konsiderueshme etnike greke në zonë.

Mediat greke ngrenë në qiell Metën: Ndërhyri për heroin tonë Kaçifas

Java News - 06.11.2018

lir Meta është politikani shqiptar më afër grekëve. Kështu i qaset gazeta greke “Protothema” Presidentit të Shqipërisë teksa shkruan se ishte ai që ndërhyri për të kthyer trupin e Kostantin ...

Tërheqja e trupit të Kaçifas në morg, ‘Krimet e Rënda’ japin autorizimin

Java News - 06.11.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka autorizuar pasditen e së martës tërheqjen e trupit të Kostandinos Kacifas nga morgu në Tiranë. Familjarët e minoritarit grek që mbeti i vrarë pas një shkëmbimi zjarri ...

Mediat greke vlerësojnë aktin e Ilir Metës: Ndërhyri për heroin tonë

Gazeta Tema - 06.11.2018

Ilir Meta është politikani shqiptar më afër grekëve. Kështu i qaset gazeta greke “Protothema” Presidentit të Shqipërisë teksa shkruan se ishte ai që ndërhyri për të kthyer trupin e Kostantin ...

Ish Ministri tërbon grekët: Kacifas nuk u vra në Vorio- Epir, sjellja e RENEA-s e drejtë

Tetova Sot - 06.11.2018

Ish Ministri i Arsimit në Greqi Nikos Filis ka bërë disa deklarata të forta që me shumë gjasa nuk i kanë pëlqyer shumë qytetarëve e politikanëve grekë, të cilët vijojnë ende me “përrallën” e Vorio- ...

“Kostandin Kaçifas”, Kisha Ortodokse: Zhurma e papërgjegjshme le të ndalet

Medial - 06.11.2018

Kisha ortodokse bën thirrje që Kostandin Kaçifas të varroset sipas traditës fetare, duke kërkuar që të ndalet zhurma e pa përgjegjshme. Reagimi: I lutemi të gjitha palëve që trupi i Konstandinos ...

Ish-ministri tërbon grekët: Nuk ka Vorio-Epir, Kaçifas u vra në jug të Shqipërisë. Çfarë do thoshit të vinte një turk ...

Gazeta Tema - 06.11.2018

Ish-ministri i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, Nikos Filis ka thënë se Kostandino Kaçifa u vra në jug të Shqipërisë dhe jo në Vorio-Epir, sikurse përflitet në qarqet ...

Kryepeshkopi i Shqipërisë, Hiresia e Tij, Anastas: Të gjithë shpirtrat le të gjejnë paqen. Zhurma e papërgjegjshme le ...

Gazeta Tema - 06.11.2018

Kryepeshkopi i Shqipërisë Hiresia e Tij, Anastas ka reaguar për herë të parë pas vrasjes së minoritarit grek Kostandin Kacifas. Reagimi i plotë: THIRRJE U lutemi të gjitha palëve që trupi i ...

Mediat greke: Autoritetet shqiptare i japin familjarëve trupin e Kacifas

Medial - 06.11.2018

Autoritetet shqiptare kanë njoftuar familjarët e Konstantinos Kacifas se mund të shkojnë në Tiranë për të tërhequr trupin e tij. Lajmi bëhet i ditur nga portalet greke: Proto Thema dhe Newsit, që ...

Familjarët e Kacifas vijnë në Tiranë për të tërhequr trupin, priten mijëra grekë për varrimin

Tetova Sot - 06.11.2018

Familjarët e minoritarit grek Kostandino Kacifas janë nisur tahsmë drejt Tiranës për të tërhequr trupin e 35 vjeçarit i cili mbeti i vrarë në përplasjen mes tij dhe forcave speciale RENEA, në fshatin ...

14 deputetë grekë dalin në mbrojtje të Shqipërisë, padisin një televizion

Flaka - 06.11.2018

Stacioni televiziv kombëtar grek “Star” është paditur nga 14 deputetë të SYRIZA për lajme të rreme në lidhje me vrasjen e Kostandinos Kacifas nga autoritetet shqiptare.

Ish-ministri grek: Kaçifas u vra në jug të Shqipërisë, jo në Vorio-Epir

Java News - 06.11.2018

Nikos Filis, ish-ministër i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, ka guxuar të thotë të vërtetën në transmetim live për tensionet që ka shkaktuar vrasja e Kostandino Kaçifas.

Forcat Speciale greke shfaqen në Bularat (Foto)

Ina - 05.11.2018

Përmes një postimi në Facebook, historiani Arben Llalla thotë se gjatë meshës së mbajtur sot në Bularat të Gjirokastrës janë parë njerëz të ardhur nga Greqia me veshje të forcave speciale të ushtrisë ...

Nëna e Kacifas: Ai do të mbetet një hero, e donte Vorio Epirin

SOT - 05.11.2018

Vasilika Kacifas, nëna e Kostandinit, i cili u vra nga forcat Renea një javë më parë tha se djali i saj do të mbetet një hero. Deklarata e nënës së Kacifas u bë në meshën përkujtimore që u zhvillua ...

Vrasja e ekstremistit/ Avokati i Kacifas: S'ka më dëshmitarë për t'u pyetur. Ja kur do t'i kthehet trupi ...

SOT - 05.11.2018

Autoritetet shqiptare kanë rënë dakord të dorëzojnë trupin e ekstremistit grek Konstantinos Kacifas, të vrarë nga forcat RENEA gjatë një shkëmbimi zjarresh në fshatin Bularat të Gjirokastrës.

Eliminimi i Kacifas, avokati: Trupi i kthehet nesër familjes

LajmiFundit - 05.11.2018

Avokati i familjes së 35-vjeçari Konstantinos Kacifas që u vra gjatë sulmit mbi policinë shqiptare ka folur për mediat greke. Ai ka deklaruar se trupi i Kacifas do t’i kthehet familjes ditën e martë.

Mediat bëjnë paralajmërimin e fortë: Mbi 2 mijë grekë do të vijnë në funeralin e Kacifas në Gjirokastër, ja çfarë ...

SOT - 05.11.2018

E ndërsa pritet që nesër ti kthehet familjes trupi i 35-vjeçarit Kacifas që u ekzekutua nga RENEA të dielën e kaluar, mediat greke paralajmërojnë që drejt Shqipërisë pritet që të udhëtojnë mbi 2 mijë ...

Mbahet mesha për Katsifan, flet nëna e tij: Konstadini ishte hero, e donte fshatin e tij dhe Vorio Epirin

LajmiFundit - 05.11.2018

Të dielën në kishën e Bularatit është zhvilluar mesha për 35-vjeçarin Kostandinos Katsifas, i cili u vra një javë më parë nga RENEA. Në meshë ishte e pranishme nëna e tij, Vasika Katsifa e cila ...

Vrasja e ekstremistit/ Ja çfarë i kanë kërkuar familjarët e Kacifas Prokurorisë

SOT - 05.11.2018

Familjarët e ekstremistit grek Kostandion Kacifas, i cili mbeti i vrarë në Bularat të Gjirokastrës nga RENEA kanë bërë kërkesë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për tërheqjen trupit të 35-vjecarit.

Mesha për Kacifasin, historiani publikon faktet e rënda: Forcat speciale greke kanë pushtuar Bularatin (VIDEO)

SOT - 05.11.2018

Një javë pas vrasjes së Konstandino Kacfas, në kishën e fshatit Bularat është zhvilluar një meshë në shenjë përkujtimi për 35-vjeçarin, i cili pasi sulmoi me armë policinë shqiptare humbi jetën në ...

Çfarë do ndodhë në varrimin e Kacifas në Bularat, mediat greke, do vijnë 2 mijë persona

Gazeta Express - 05.11.2018

Trupi i 35-vjeçarit Kacifas që u ekzekutua nga RENEA të dielën e kaluar do të kthehet nesër në familje, mediat greke paralajmërojnë që drejt Shqipërisë pritet që të udhëtojnë mbi 2 mijë persona për ...

Vrasja e Kacifas, avokati: Nesër trupi i kthehet familjes

Botasot - 05.11.2018

Avokati i familjes së 35-vjeçari Konstantinos Kacifas që u vra gjatë sulmit mbi policinë shqiptare deklaroi për mediat greke se trupi i Kacifas do t’i kthehet familjes ditën e martë.

Ja cilët janë oficerët e ushtrisë greke që përgatitën për agresion terrorist Kostandin Kacifas

Botasot - 05.11.2018

Rasti i Kostandin Kacifas, i cili kundërshtoi forcat e policisë së Shqipërisë duke terrorizuar banorët e fshatit Bularat më 28 tetor, tregoi edhe njëherë se Greqia zyrtarisht mbështet grupet ...

Paralajmërimi i mediave greke: 2 mijë qytetarë do të nisen drejt Bularatit për varrimin e Katsifas

Botasot - 05.11.2018

Trupi i 35-vjeçarit Konstantinos Katsifas pritete ti kthehet nesër në familje për t’u përcjellë në banesën e fundit. Ndërkohë mediat greke paralajmërojnë që drejt Shqipërisë pritet që të udhëtojnë ...

PBDNJ letër Metës: Trupi i Kacifas t’i dorëzohet familjes

Mapo - 05.11.2018

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule i ka dërguar sot një letër Presidentit të Republikës Ilir Meta, duke kërkuar impenjimin e tij edhe në cilësinë e Kryetarit të Këshillit ...

Nëna e Kacifas: Ai do të mbetet një hero, e donte Vorio Epirin

Java News - 05.11.2018

Vasilika Kacifas, nëna e Kostandinit, i cili u vra nga forcat Renea një javë më parë, pasi qëlloi me kallashnikov policine shqiptare, tha se djali i saj do të mbetet një hero.

Vrasja e ekstremistit, avokati: Trupi i Kacifës i dorëzohet nesër familjes

Java News - 05.11.2018

Autoritetet shqiptare kanë rënë dakord të dorëzojnë trupin e Konstantinos Kacifas, tha avokati i familjes në një intervistë për televizionin Antena, raporton ekathimerini.

Avokati i Kacifës: Trupi do të dorëzohet tek familjarët deri të martën

Gazeta Tema - 05.11.2018

Autoritetet shqiptare kanë rënë dakord të dorëzojnë trupin e Konstantinos Kacifas, tha avokati i familjes në një intervistë për televizionin Antena, raporton ekathimerini.

Mediat greke: 2 mijë qytetarë të Vorio Epirit do shkojnë funeralin e Kacifas

Java News - 05.11.2018

E ndërsa pritet që nesër ti kthehet familjes trupi i 35-vjeçarit Kacifas që u ekzekutua nga RENEA të dielën e kaluar, mediat greke paralajmërojnë që drejt Shqipërisë pritet që të udhëtojnë mbi 2 mijë ...

Familjarët e Kacifas kërkesë në Prokurori për tërheqjen e trupit

Java News - 05.11.2018

Familjarët e ekstremistit grek Kostandino Kacifas, i cili mbeti i vrarë nga RENEA në Bularat të Gjirokastrës kanë bërë kërkesë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për tërheqjen trupit të 35-vjecarit.

Ja cilët janë oficerët e ushtrisë greke që përgatitën për agresion terrorist Kostandin Kacifas (FOTO)

Tetova Sot - 05.11.2018

Arben LLALLA Rasti i Kostandin Kacifas, i cili kundërshtoi forcat e policisë së Shqipërisë duke terrorizuar banorët e fshatit Bularat më 28 tetor, tregoi edhe njëherë se Greqia zyrtarisht mbështet ...

Paralajmërimi i mediave greke: 2 mijë qytetarë do të nisen drejt Bularatit për varrimin e Katsifas

Tetova Sot - 05.11.2018

Trupi i 35-vjeçarit Konstantinos Katsifas pritete ti kthehet nesër në familje për t’u përcjellë në banesën e fundit. Ndërkohë mediat greke paralajmërojnë që drejt Shqipërisë pritet që të udhëtojnë ...