TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO. Momentit shokues i përplasjes së policisë me terroristët në teatrin “Bataclan”

ikub - 15.11.2015

Mediat në Francë kanë publikuar një video ku shihet qartë momenti i përplasjes me armë mes policisë dhe terroristëve në teatrin “Bataclan”. Në video duket qartë se policia u prit me armë zjarri dhe ...

Terrori në Paris. Rrëfimi i të rinjve: Ja si i shpëtuam vdekjes

ikub - 15.11.2015

Dy të rinj të cilët ndodheshin në teatrin Betaclan në momentin e sulmit të tmerrshëm, kanë rrëfyer për “Daily Mail” se si i shpëtuan vdekjes. Hanna Corbett dhe Jack Konda, të dy 21-vjeçarë, thanë se ...

Laert Vasili sulmon gazetaren: "Terroriste mediatike"

ikub - 15.11.2015

Ne një postim te tij ne Facebook, Vasili shkruan” "Lajme tronditëse sot: 150 të vrarë dhe 200 të plagosur nga terroristët në teatrin Bataclan në Paris.

Ja momenti kur policia franceze përplaset me terroristët në teatrin “Bataclan”

Portalb - 15.11.2015

Lajme lidhur me temën (Përditësim) Incidenti te Kulla e Eifelit, alarm i rrejshëm De Maiziere: Mos e lidhni sulmin në Paris me krizën e emigrantëve Ky është momenti kur presidentit Hollande i thonë: ...

Të shtënat e para gjatë koncertit të ‘Eagles of Death Metal’ në Paris (Video)

Lajmi.net - 15.11.2015

Në internet është shfaqur një video, në të cilën dëgjohen të shtënat e para me armë nga salla Batalkan gjatë koncertit të bendit amerikan Eagles of Death Metal.

Video rrëqethëse, zbardhet momenti i shpërthimit në teatrin "Bataclan", ja si ndërpritet koncerti

SOT - 15.11.2015

Mediat kanë publikuar momentin rrëqethës të shpërthimit në teatrin e Parisit. Në videon disa sekondëshe dëgjohet shpërthimi brenda sallës, ku po mbahej koncerti në "Bataclan".

Dikush i veshur me të zeza u shfaq në sallën e koncerteve para të shtënave (Video)

Portalb - 15.11.2015

Lajme lidhur me temën Prokurori i Parisit: E dimë kush i ka financuar sulmuesit Ja momenti kur policia franceze përplaset me terroristët në teatrin “Bataclan” (Përditësim) Incidenti te Kulla e ...

Momenti kur fillojnë të shtënat në sallën e koncerteve në Paris – VIDEO

Shqipmedia - 15.11.2015

Një video është shpërndarë nëpër mediat e huaja në lidhje me ngjarjet e Parisit, ku ofrohen pamje gjatë koncertit që po mbahej në sallën e koncerteve në Teatrin e Bataclanit të premten mbrëma në ...

Sulmi në “Bataclan”. Ja si u ndërpre koncerti nga plumbat – VIDEO

Shqipmedia - 15.11.2015

Salla e koncerteve, “Bataclan”, u sulmua gjatë kohës kur po jepte shfaqje grupi amerikan “Eagles of Death Metal”. Një video e xhiruar brenda sallës tregon momentin e parë të të shtënave në këtë ...

Në Qytetin e Dritës, ishte nata e errësirës

Shqipmedia - 15.11.2015

Nga Pierre Briançon Në një tren që mbërriti vonë natën e së premtes në Gare de l’Est, stacionin e madh të Parisit lindor, pasagjerë të shokuar shkëmbenin mesa duket shikime empatike, ndërsa kishte ...

Vajza që u shtir se është e vdekur, tregon çfarë ngjau në Bataclan

Lajmi.net - 15.11.2015

Një vajzë nga Afrika Jugore, e cila po merrte pjesë në koncertin në teatrin Bataclan, shpëtoi vetëm pse u shtir se është e vdekur. Në një postim në Facebook, ajo ka treguar se çfarë ndodhi të premten ...

Terrori brenda sallës Bataclan, publikohen pamje të reja

SOT - 15.11.2015

Dailymail ka publikuar sot pamje të reja nga sulmi brenda sallës Bataclan ku po performonte një grup muzikor. Pas tragjedisë mediat e huaja kanë publikuar foto dhe pamje të reja që dëshmojnë terrorin ...

Paris, shtiret si e vdekur për t'i mbijetuar sulmeve, ja rrëfimi i vajzës

SOT - 15.11.2015

Isobel Bowdery, një vajzë e diplomuar e Afrikës së Jugut e ka përshkruar në detaje se si ajo u bë si e vdekur për më shumë se një orë pasi persona të armatosur hapën zjarr në sallën e koncerteve ...

Pamje të rënda! Ja çfarë la pas masakra në Bataclan (FOTO-VIDEO)

SOT - 15.11.2015

Të tjera pamje filmike tregojnë momentet e para të masakrës në Paris. Një video amatore tregon tmerrin që përjetuan pjesëmarrësit në sallën e koncerteve, “Bataclan” ku tre terroristë vranë 89 persona.

Të shtënat e para në “Bataclan” (Kujdes, pamje të rënda!)

Top Channel - 15.11.2015

Një foto e publikuar tregon momentet pas sulmit në “Bataclan” ku shihet salla e përgjakur e koncerteve, ku të paktën 89 persona humbën jetën dhe dhjetëra, me shumë mundësi qindra, të tjerë u ...

VIDEO. Ja momentet kur terroristët qëllojnë brenda teatrit Bataclan në Paris

ikub - 15.11.2015

Qindra adhuruesit e muzikës të cilët po dëgjonin performancën Live të një grupi rroku amerikan në teatrin Bataclan nuk e dinin se çfarë do të ndodhte pas pak minutash pas koncerti filloi.

Pamje shokuese të përleshjes mes policisë dhe terroristëve në Paris (Video)

Lajmi.net - 15.11.2015

Është publikuar edhe video në të cilën shihet policia franceze teksa përleshet me terroristët jashtë sallës së koncerteve në Bataclan kësaj të premte.

Njëra nga terroristët që sulmoi teatrin ishte femër

Lajmi.net - 15.11.2015

Bëhet fjalë për një nga pjesëtarët e grupit të zjarrit në teatrin Bataclan. Këtë e kanë dëshmuar disa nga të mbijetuarit, por ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Të pavërtetat e sulmeve në Paris

Top Channel - 15.11.2015

Ashtu sikurse pas sulmeve të Charlie Hebdo në janar, shumë thashetheme dhe foto të pavërteta janë shpërndarë në rrjete sociale menjëherë pas sulmeve në Paris të premten në ...

Kur të mbron dashuria! Britaniku mbulon me trup të dashurën në Paris

SOT - 15.11.2015

Një britanik trim u hodh mbi të dashurën e tij në mes të masakrës në teatrin e Parisit duke i shpëtuar jetën. Michael O’Connor, 30 vjeç, mendoi se do të vdiste në kasaphanën e të shtënave në ...

Kjo është përplasja e Policisë franceze me terroristët në “Bataclan” (Video)

Telegrafi - 15.11.2015

Mediat në Francë kanë publikuar një video shokuese të momentit kur Policia franceze i afrohet sallës së koncerteve “Bataclan” në Paris gjatë, sulmeve terroriste të së premtes.

Kjo është përplasja e Policisë franceze me terroristët në “Bataclan” (Video)

Botasot - 15.11.2015

Mediat në Francë kanë publikuar një video shokuese të momentit kur Policia franceze i afrohet sallës së koncerteve “Bataclan” në Paris gjatë, sulmeve terroriste të së premtes.

Kush është franko-shqiptarja e përgjuar nga shërbimet sekrete që kërcënonte Bataclan-in në 2011

Botasot - 15.11.2015

Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

Ja momenti kur policia franceze përplaset me terroristët në teatrin “Bataclan”

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS – Mediat në Francë vijojnë të publikojë video shokuese të realizuara nga qytetarët, gjatë sulmeve terroriste që tronditën Parisin dhe të gjithë botën, të premten e zezë të 13 nëntorit.

Paris, momenti i shkëmbimit të zjarrit mes policisë franceze dhe terroristëve

Ora news - 15.11.2015

Kjo video tregon një moment përleshje të arrmatosur mes oficerëve të policisë franceze dhe sulmuesve në sallën e koncerteve “Bataclan” ku u vranë më shumë se 80 persona.

Nje figurë misterioze veshur me te zeza u shfaq ne Bataclan pak para masakres (Video)

Botasot - 15.11.2015

Imazhet shfaqin një figurë misterioze të veshur e gjitha në të zezë dhe me çantë në shpinë u pa të vraponte korridoreve në sallën e koncerteve Bataclan pak momente para të shtënave.

Momenti kur terroristët sulmojnë në sallën e koncerteve “Bataclan”

Ora news - 15.11.2015

Një tjetër video është publikuar nga mediat, e cila tregon momentin e sulmit të terroristëve në sallën e koncerteve “Bataclan”, ku mbetën të vrarë 89 persona.

Paris, sulmi në koncert, momenti i të shtënave brenda Bacalan

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS -Një video e publikuar së fundmi tregon momentet e fundit të koncertit të Eagles of Death Metal në Bacalan të Parisit, kur terroristët kanë filluar të hapin zjarr.

Ja momenti i sulmit në sallën e koncerteve në Bataclan (Video)

Telegrafi - 15.11.2015

Është publikuar edhe videoja e parë e sulmit në sallën e koncerteve në Bataclan, derisa po performonte grupi muzikor. Ky është ...

Amerikania tregon se si u plagos ne Bataclan, përderisa mundohej ta shpëtonte të dashurin e saj

Botasot - 15.11.2015

Një grua amerikane e plagosur në sulmin terrorist në Paris natën e fundit ka përshkruar se si ajo u qëllua në të dyja këmbët para se ajo është përpjekur për t’ia shpëtuar jetën e ish-të dashurit të ...

Ja momenti i sulmit në sallën e koncerteve në Bataclan (Video)

Botasot - 15.11.2015

Është publikuar edhe videoja e parë e sulmit në sallën e koncerteve në Bataclan, derisa po performonte grupi muzikor. Ky është ...

Një studente italiane, viktimë e sulmeve në teatrin “Bataclan” në Paris

Ora news - 15.11.2015

Konfirmohet viktima e parë italiane në teatrin Bataclan në Paris. Ajo quhet Valeria Solesin 28 vjec, studente e doktoraturës në Universitetin e Sorbonës në degën e Demografisë.

Rrëfimi prekës i vajzës që mbijetoi maskrën e Parisit: U bëra si e vdekur (Foto)

Telegrafi - 15.11.2015

Një vajzë e diplomuar e Afrikës së Jugut e ka përshkruar në detaje të gjalla se si ajo u bë si e vdekur për më shumë se një orë pasi persona të armatosur hapën zjarr në sallën e koncerteve Bataclan.

Rrëfimi prekës i vajzës që mbijetoi maskrën e Parisit: U bëra si e vdekur (Foto)

Botasot - 15.11.2015

Një vajzë e diplomuar e Afrikës së Jugut e ka përshkruar në detaje të gjalla se si ajo u bë si e vdekur për më shumë se një orë pasi persona të armatosur hapën zjarr në sallën e koncerteve Bataclan.

Video: Sulmi në “Bataclan”. Ja si u ndërpre koncerti nga plumbat

Mapo - 15.11.2015

Video: Sulmi në “Bataclan”. Ja si u ndërpre koncerti nga plumbat Postuar më: 15 Nëntor 2015 12:01 Salla e koncerteve, “Bataclan”, u sulmua gjatë kohës kur po jepte shfaqje grupi amerikan “Eagles of ...

Video: Të tjera pamje tronditëse nga masakra në Paris

Mapo - 15.11.2015

Video: Të tjera pamje tronditëse nga masakra në Paris Postuar më: 15 Nëntor 2015 12:16 Një tjetër video dëshmon masakrën e ndodhur në “Bataclan”, ku u vranë më shumë se 90 persona.

Masakra në koncert e parë nga afër, tmerri që përjetuan të mbijetuarit. Kujdes pamjet janë të rënda

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS – Mediat në Francë vijojnë të publikojë video shokuese të realizuara nga qytetarët, gjatë sulmeve terroriste që tronditën Parisin dhe të gjithë botën, të premten e zezë të 13 nëntorit.

Video: Përplasja me armë mes policisë dhe terroristëve në Paris

Mapo - 15.11.2015

Video: Përplasja me armë mes policisë dhe terroristëve në Paris Postuar më: 15 Nëntor 2015 12:36 Një tjetër video tregon përplasjen me armë mes policisë franceze dhe tre terroristëve që sulmuan ...

Kush është franko-shqiptarja e përgjuar nga shërbimet sekrete që kërcënonte Bataclan’in më 2011

Telegrafi - 15.11.2015

Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

FOTOLAJM/ Teatri “Bataclan” pas masakrës, një lumë gjaku plot me viktima

BalkanWeb - 15.11.2015

Një lumë gjaku, plot me trupa të pajetë. Ja çfarë mbeti në teatrin “Bataclan” pas masakrës që tronditi Francën dhe të gjithë botën, të premten e zezë të 13 nëntorit.

Tmerri brenda sallës së koncertit: Ja pamje të reja (Foto/ Video)

Botasot - 15.11.2015

Pamje të reja nga sulmi brenda sallës Bataclan ku po performonte një grup muzikor janë publikuar sot në Dailymail. Në videon e publikuar shihet grupi muzikor që në momentin e të shtënave mbesin të ...

Fotolajm: Ja teatri “Bataclan” nga brenda, pas masakrës

Mapo - 15.11.2015

Fotolajm: Ja teatri “Bataclan” nga brenda, pas masakrës Postuar më: 15 Nëntor 2015 13:28 Kjo është pamja që mbeti pas në teatrin “Bataclan” nga sulmi i terroristëve mbrëmjen e së Premtes në Paris.

Rrëfimi i studentes që jeton pranë “Bataclan”: Nxorëm çarçafë e batanije për të mbuluar të vdekurit

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS – Studentja holandeze Lieke, studion në Paris që prej shtatorit të vitit 2014 dhe jeton në Rue de Charonne, pranë teatrit “Bataclan”, ku ndodhi një nga sulmet më të përgjakshme të premten e 13 ...

Të tjera pamje të masakrës në “Bataclan”, trupa të pajetë në rrugë

Ora news - 15.11.2015

Të tjera pamje filmike tregojnë momentet e para të masakrës në Paris. Një video amatore tregon tmerrin që përjetuan pjesëmarrësit në sallën e koncerteve, “Bataclan” ku tre terroristë vranë 89 persona.

Sulmi në Bataclan, 22-vjeçarja: Çfarë dëgjova kur bëja si e vdekur

Mapo - 15.11.2015

Sulmi në Bataclan, 22-vjeçarja: Çfarë dëgjova kur bëja si e vdekur Postuar më: 15 Nëntor 2015 14:10 Ajo është vetëm 22-vjeç, nga Afrika e Jugut dhe është njëra prej të mbijetuarve nga sulmi në sallën ...

Tmerri brenda Bataclan-it: Publikohen pamje të reja (Foto/ Video +18)

Telegrafi - 15.11.2015

Pamje të reja nga sulmi brenda sallës Bataclan ku po performonte një grup muzikor janë publikuar sot në Dailymail. Në videon e publikuar shihet grupi muzikor që në momentin e të shtënave mbesin të ...

Dy video nga masakra në Bataclan, momenti i të shtënave në skenë

Mapo - 15.11.2015

Dy video nga masakra në Bataclan, momenti i të shtënave në skenë Postuar më: 15 Nëntor 2015 14:50 Këto janë pamjet e xhiruara nga dy video amatore, njera pas masakrës në sallën e koncerteve Bataclan ...

Shkëmbimi i zjarrit mes policisë dhe terroristëve në Paris (Video)

Telegrafi - 15.11.2015

Është publikuar edhe video në të cilën shihet policia franceze teksa përleshet me terroristët jashtë sallës së koncerteve në Bataclan kësaj të premte.

Video e re: Shkëmbimi i zjarrit mes policisë dhe terroristëve në Paris

Botasot - 15.11.2015

Është publikuar edhe video në të cilën shihet policia franceze teksa përleshet me terroristët jashtë sallës së koncerteve në Bataclan kësaj të premte.

Video: Pamjet e viktimave dhe trupat pas masakrës në Bataclan

Mapo - 15.11.2015

Video: Pamjet e viktimave dhe trupat pas masakrës në Bataclan Postuar më: 15 Nëntor 2015 15:02 KUJDES PAMJE TË RËNDA+18 /Të tjera pamje filmike tregojnë momentet e para të masakrës në Paris.

Fotolajm: Studentët homazhe tek salla e koncerteve “Bataclan”

Mapo - 15.11.2015

Fotolajm: Studentët homazhe tek salla e koncerteve “Bataclan” Postuar më: 15 Nëntor 2015 15:10 Studentë të shumë kanë vendosur homazhe rreth orës 14:20 minuta në sallën e koncerteve “Bataclan”.

Paris, edhe italiania që ishte shpallur e zhdukur ka vdekur

Mapo - 15.11.2015

Paris, edhe italiania që ishte shpallur e zhdukur ka vdekur Postuar më: 15 Nëntor 2015 18:56 Valeria Solesin, 28-vjeçarja italiane nga Venezia që u shpall e humbur në Paris të premten, mësohet se ka ...

Britaniku trim vuri trupin si mburojë për të dashurën në Paris

Mapo - 15.11.2015

Britaniku trim vuri trupin si mburojë për të dashurën në Paris Postuar më: 15 Nëntor 2015 19:31 Një britanik trim u hodh mbi të dashurën e tij në mes të masakrës në teatrin e Parisit duke i shpëtuar ...

Paris, edhe italiania që ishte shpallur e zhdukur ka vdekur

Botasot - 15.11.2015

Valeria Solesin, 28-vjeçarja italiane nga Venezia që u shpall e humbur në Paris të premten, mësohet se ka vdekur. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur babai i të dashurit të vajzës, Corrado Ravagnani.

Atentatet në Francë, njëri prej terroristëve që sulmoi teatrin Bataclan ishte femër

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS- Ndërkohë që është zbuluar fotografia e njërit prej terroristëve pjesëmarrës në sulmet e Parisit, gjithmonë e më shumë po dalin prova se një prej terroristëve ka qenë femër.

Dashuri në kohë lufte/ Një i ri britanik mbulon me trup të dashurën në Paris

BalkanWeb - 15.11.2015

PARIS- Ndodh edhe kështu! Një britanik u hodh mbi të dashurën e tij në mes të masakrës në teatrin e Parisit duke i shpëtuar asaj jetën. 30-vjeçari Michael O’Connor, mendoi se do të vdiste në ...

5 teoritë konspirative për sulmet në Paris

BalkanWeb - 15.11.2015

Ashtu sikurse pas sulmeve të Charlie Hebdo në janar, shumë thashetheme dhe foto të pavërteta janë shpërndarë në rrjete sociale menjëherë pas sulmeve të së premtes në Paris.

Natë e errët në Qytetin e Dritave

InfoGlobi - 15.11.2015

Shkruan: PIERRE BRIANÇON Në një tren që mbërriti vonë natën e së premtes në Gare de l’Est, stacionin e madh të Parisit Lindor, pasagjerë të shokuar shkëmbenin mesa duket shikime empatike, ndërsa ...

Nje figure misterioze veshur me te zeza u shfaq ne Bataclan pak para masakres (VIDEO)

Gazeta Tema - 15.11.2015

Kjo pamje raportohet të jetë kapur disa momente para se të nisnin të shtënat në sallën e koncerteve, në të cilën mbetën të vdekur 87 persona. Shikoni videon për të parë figurën që shihet duke vrapuar ...

DODI HOXHA / Kush është franko-shqiptarja e përgjuar nga shërbimet sekrete që kërcënonte Bataclan-in në 2011

Durres Lajm - 15.11.2015

- Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

VIDEO/ Momenti i përplasjes me armë mes policisë dhe terroristëve në ‘Bataclan’

Gazeta Tema - 15.11.2015

Këto pamje të transmetuara nga mediat franceze tregojnë momentin e përplasjes së policëve franceze me terroristët. Përplasja ndodhi përpara sallës së koncerteve “Bataclan”.

Heroina që shpëtoi dhjetëra njerëz në ‘Bataclan’: Ju tregoj horrorin që pashë me sy

Gazeta Tema - 15.11.2015

Margarida Sousa është padyshim heroina e mbrëmjes së 13 nëntorit pasi u shpëtoi jetën dhjetëra personave. E moshuara që jeton përballë sallës së koncerteve “Bataclan” ka pritur në shtëpinë e saj ...

VIDEO/ Momenti i tmerrit: Terroristët hapin zjarr në ‘Bataclan’

Gazeta Tema - 15.11.2015

Ky është momenti kur terroristët hapin zjarr në sallën e koncerteve ‘Bataclan’. Grupi “Eagles of Death Metal” ishin duke performuar kur dëgjohet një breshëri armësh.

Momenti kur nisin të shtënat në Bataclan (VIDEO)

Java News - 15.11.2015

Një video amatore tregon nisjen e të shtënave gjatë koncertit në Bataclan. Grupi muzikor është duke performuar dhe ndalon në momentin që dëgjohen krismat. Share your vote! No, thanks.

Rrëfimi prekës i vajzës që mbijetoi në Paris duke u bë si e vdekur

Tetova Sot - 15.11.2015

Një vajzë e diplomuar e Afrikës së Jugut e ka përshkruar në detaje të gjalla se si ajo u bë si e vdekur për më shumë se një orë pasi persona të armatosur hapën zjarr në sallën e koncerteve Bataclan.

Ja momenti i sulmit në sallën e koncerteve në Bataclan (Video)

Tetova Sot - 15.11.2015

Është publikuar edhe videoja e parë e sulmit në sallën e koncerteve në Bataclan, derisa po performonte grupi muzikor. Ky është momenti: ...

Kush është franko-shqiptarja e përgjuar nga shërbimet sekrete që kërcënonte Bataclan-in më 2011

Tetova Sot - 15.11.2015

Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

VIDEO: Plumbat përzihen me muzikën, fillimi i masakrës në teatrin “Bataclan” të Parisit

Gazeta Dita - 15.11.2015

Së fundmi po qarkullon një video nga momenti i sulmit në teatrin “Bataclan” ku po jepte shfaqje grupi amerikan i rrokut “Eagles of Death Metal”. Në Bataclan, siç kanë saktësuar hetuesit, tre persona ...

Rrëfimi i vajzës që i mbijetoi masakrës

Java News - 15.11.2015

Një vajzë e diplomuar e Afrikës së Jugut e ka përshkruar në detaje të gjalla se si ajo u bë si e vdekur për më shumë se një orë pasi persona të armatosur hapën zjarr në sallën e koncerteve Bataclan ...

Franko-shqiptarja e përgjuar nga shërbimet sekrete

InfoGlobi - 15.11.2015

Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

“Pellgje gjaku gjithandej, u shtira e vdekur për një orë”, rrëfimi i të mbijetuarës së “Bataclan”

Gazeta Tema - 15.11.2015

Isobel Bowdery është një prej të mbijetuarve të masakrës së “Bataclan”. “Dhjetëra persona u vranë para syve të mij. Kishte pellgje gjaku gjithandej. U shtria si e vdekur për më shumë se një orë që të ...

FOTO/ Teatri i horrorit: Pamje e “Bataclan” pas sulmit

Gazeta Tema - 15.11.2015

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Kjo është pamja e sallës së koncerteve “Bataclan” në Paris disa orë pas sulmit. Fotoja është publikuar nga mediat britanike. Trupa të pajetë, gjak dhe rrëmujë.

Dalin pamje të tjera të masakrës në Paris, trupa të vdekur nëpë rrugë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.11.2015

Të tjera pamje filmike dëshmojnë momentet e para të masakrës në Paris. Një video amatore tregon tmerrin që përjetuan pjesëmarrësit në sallën e koncerteve, “Bataclan” ku tre terroristë vranë rreth 100 ...

Çfarë duhet pritur pas sulmeve të Parisit

Durres Lajm - 15.11.2015

- Sipas lajmeve nga mediat franceze, forcat e sigurisë më në fund kanë sulmuar dhe vënë nën kontroll teatrin Bataclan. Bilanci më i fundit flet për 100 të vdekur në disa atentate në kryeqytetin ...

Arenë e përgjakur, foto e Bataclan pas masakrës

Java News - 15.11.2015

Pamje e skenës së lokalit ku pengmarrësit vranë 89 pengje para sulmit të policisë. Share your vote! No, thanks. Si ju beri ky postim te ndiheni? Fascinated Happy Sad Angry Bored Afraid Facebook ...

“Duke qenë e mbijetuar e këtij tmerri më lejoni mua të hedhë dritë mbi heronjtë…”

Gazeta Dita - 15.11.2015

Ajo ishte në sallën e koncerteve Bataclan. Ka shpëtuar duke u shtirë si e vdekur mes kufomave për më shumë se një orë. Gjatë kësaj ore ka përjetuar tmerrin por ka fiksuar edhe momente të ...

Skena e masakrës në Bataclan, terror dhe kufoma

Vision Plus - 15.11.2015

Këto janë pamjet e para kur terroristet nisin të hapin zjarr në teatrin “Bataklan”, ku qindra të rinj ishin duke dëgjuar perfomancën e grupit muzikor “Eagles of death metal”.

Tmerri brenda sallës së koncertit: Ja pamje të reja (Foto/ Video)

Tetova Sot - 15.11.2015

Pamje të reja nga sulmi brenda sallës Bataclan ku po performonte një grup muzikor janë publikuar sot në Dailymail. Në videon e publikuar shihet grupi muzikor që në momentin e të shtënave mbesin të ...

VIDEO/ Momentet kur xhihadistët hyjnë dhe nisin të qëllojnë në teatrin Bataclan

Java News - 15.11.2015

Kjo video amatore tregon çastet kur nisi të shtënat e para drejt personave që ndodheshin në teatrin Bataclan, gjatë sulmeve xhihadiste në Paris. Në video tregohet momenti ku banda muzikore e cila po ...

VIDEO/ Të shtënat e para në “Bataclan” (+18)

Gazeta Tema - 15.11.2015

Një foto e publikuar tregon momentet pas sulmit në “Bataclan” ku shihet salla e përgjakur e koncerteve, ku të paktën 89 persona humbën jetën dhe dhjetëra, me shumë mundësi qindra, të tjerë u plagosën.

VIDEO / Të shtënat e para në “Bataclan”

Gazeta Dita - 15.11.2015

Një foto e publikuar tregon momentet pas sulmit në “Bataclan” ku shihet salla e përgjakur e koncerteve, ku të paktën 89 persona humbën jetën dhe dhjetëra, me shumë mundësi qindra, të tjerë u plagosën.

Njëra nga terroristët që sulmoi teatrin ishte femër

Tetova Sot - 15.11.2015

Bëhet fjalë për një nga pjesëtarët e grupit të zjarrit në teatrin Bataclan. Këtë e kanë dëshmuar disa nga të mbijetuarit, por ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

“Death Metal” shpërndan 14 fotot e koncertit para masakrës, si homazh për viktimat

Gazeta Tema - 15.11.2015

Pjestarët e grupit “Death Metal” kanë postuar 14 foto nga koncerti pak para sulmit terrorist, në respekt të viktimave. Ata këkrojnë që fotot të shpërndahen por të mos modifikohen apo retushohen.

Momentet përpara tragjedisë në Bataclan, grupi “Eagles of Death Metal” publikon fotot

Java News - 15.11.2015

Pjestarët e grupit “Eagles of Death Metal” kanë postuar 14 foto nga koncerti pak para sulmit terrorist, në teatrin Bataclan, aty ku humbën jetën dhjetëra persona.

“Death Metal” shpërndan 14 fotot e koncertit para masakrës, si homazh për viktimat

Gazeta Dita - 15.11.2015

Pjestarët e grupit “Death Metal” kanë postuar 14 foto nga koncerti pak para sulmit terrorist, në respekt të viktimave. Ata këkrojnë që fotot të shpërndahen por të mos modifikohen apo retushohen.

Të pavërtetat e sulmeve në Paris

Gazeta Tema - 15.11.2015

Ashtu sikurse pas sulmeve të Charlie Hebdo në janar, shumë thashetheme dhe foto të pavërteta janë shpërndarë në rrjete sociale menjëherë pas sulmeve në Paris të premten në mbrëmje.

Të pavërtetat e sulmeve në Paris

Gazeta Dita - 15.11.2015

Ashtu sikurse pas sulmeve të Charlie Hebdo në janar, shumë thashetheme dhe foto të pavërteta janë shpërndarë në rrjete sociale menjëherë pas sulmeve të së premtes në Paris.

Masakra e Parisit/ Mes terroristëve që vranë 100 pengje ishte një femër

Durres Lajm - 15.11.2015

- Ndërkohë që është zbuluar fotografia e njërit prej terroristëve pjesëmarrës në sulmet e Parisit, gjithmonë e më shumë po dalin prova se një prej terroristëve ka qenë femër.

Shtiret si e vdekur për t'i shpëtuar masakrës

Durres Lajm - 15.11.2015

Isobel Bowdery është vajza e cila i shpëtoi masakrës së terroristëve në Francë. Ajo ndodhej në sallën e koncerteve Bataclan, në momentin kur disa persona të armatosur hapën zjarr.

5 teoritë konspirative për sulmet në Paris (hipoteza të pavërteta)

Tetova Sot - 15.11.2015

Ashtu sikurse pas sulmeve të Charlie Hebdo në janar, shumë thashetheme dhe foto të pavërteta janë shpërndarë në rrjete sociale menjëherë pas sulmeve të së premtes në Paris.

Rrëfimi prekës i vajzës që mbijetoi maskrën e Parisit: U bëra si e vdekur (Foto)

Republika - 15.11.2015

Një vajzë e diplomuar e Afrikës së Jugut e ka përshkruar në detaje të gjalla se si ajo u bë si e vdekur për më shumë se një orë pasi persona të armatosur hapën zjarr në sallën e koncerteve Bataclan.

Masakër në Paris, 60 të vdekur, shpallet shtetrrethim – VIDEO

Shqipmedia - 14.11.2015

>Rikthehet makthi i terrorizmit në Paris. Të paktën 60 viktima në 6 raste të shtënash dhe 3 shpërthime që kanë tronditur kryeqytetin. Të paktën 100 vetë janë marrë peng në sallën e koncerteve ...

LAJMI I FUNDIT: Dëgjohen 5 shpërthime tjera në Paris, ka edhe të shtëna

Lajmi.net - 14.11.2015

Edhe 5 shpërthime tjera janë dëgjuar në Paris. Reuters raporton se gazetarë të kësaj medie kanë qenë dëshmitarë nga afër të 5 shpërthimeve tjera që kanë ndodhur në këto momente, transmeton lajmi.net.

Pamje të rralla – ja si duket nga brenda objektit ku janë pengjet

Lajmi.net - 14.11.2015

Në këtë video do të shihni pamje të pengjeve brenda Qendrës së Artit Bataclan, aty ku janë bërë zhvillimet kryesore sonte në Paris. >>>>>>>!!!!!!!!! FOOTAGE FROM INSIDE #BATACLAN #PARISSHOOTING ...

Paris: Përfundon aksioni në Bataclan, vriten terroristët lirohen pengjet

Shqipmedia - 14.11.2015

Mediat franceze njoftojnë se Forcat Speciale Franceze i kanë vrarë dy terroristë që po i mbanin pengjet në sallën koncertale Bataclan, transmeton Klan Kosova.

Bilanci shkon 140 viktima, gjenden edhe 100 të vdekur në sallën e teatrit në Bataclan

LajmiFundit - 14.11.2015

Agjencia AFP njofton se Presidenti Francois Hollande është drejtuar në sallën e koncerteve Bataclan ku raportimet e fundit në mediat vendase tregojnë se brenda sallës janë gjetur 100 persona të vrarë.

Paris, dëshmitari në “Bataclan”: Terroristët na qëllonin një nga një

Top Channel - 14.11.2015

“Terroristët po na qëllojnë një nga një”. Kështu është shprehur një nga personat që ishin marrë peng në sallën e koncerteve “Bataclan”, ku u vranë 118 persona, ndërsa shumë të tjerë i shpëtuan ...

Pamje të tmerrshme: Përpjekjet e pengjeve për të ikur nga salla e koncerteve (Video)

Lajmi.net - 14.11.2015

Daniel Psenny një gazetar nga gazeta franceze "Le Monde", ka postuar një video me pamje dramatike të njerëzve që vrapojnë për të dalë jashtë sallës së koncerteve, Batacla.

Mbrëmje e përgjakshme në Paris, shkon në 150 numri i viktimave

SOT - 14.11.2015

Më shumë se 150 njerëz u vranë në zemër të Parisit gjatë një sulmi terrorist që paralizoi pothuajse të gjithë kryeqytetin e Francës. Një akt i paprecedentë terrorizmi! Kështu u cilësuan sulmet që ...

Shkelje kufomash dhe njerëz që varen nëpër mure në Paris – VIDEO+18

Shqipmedia - 14.11.2015

Video e mëposhtme, e publikuar nga ‘Le Monde’ tregon masakrën në ‘Bataclan’. Njerëz që varen nga dritaret dhe të tjerë që tërheqin trupat e pajetë të shokëve të tyre tregohen në foton me pamje të ...

Motra e Griezmannit ishte në teatrin në Bataclan

Lajmi.net - 14.11.2015

Sulmuesi i Francës, Antoine Griezmann ka njoftuar se motra e tij ishte me fat, pasi i mbijetoi sulmit terrorist në sallën e teatrit në Bataclan. Motra e sulmuesit të Kombëtares franceze, Antoine ...

Motra e Griezmann shpëtoi nga masakra në “Bataclan”

Shqipmedia - 14.11.2015

Frikë dhe ankth për Antoine Griezmann mbrëmjen e së Premtes. Mes personave që ndodheshin në sallën e koncerteve “Bataclan” ishte edhe motra e sulmuesit të Atleticos së Madridit, por për fatin e mirë ...

Dëshmitarët : “Na vrisnin sikur të ishim zogj, kishte gjak kudo”

LajmiFundit - 14.11.2015

“Na qëllonin si të ishim zogj, na u desh të shkelnim mbi trupat e të vrarëve për të shpëtuar”, “Kishte gjak kudo”. Këto jane dëshmitë e para nga të mbijetuarit prej atentateve terroriste në sallën e ...

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve

Top Channel - 14.11.2015

Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death ...

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit (Video)

Lajmi.net - 14.11.2015

Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death Metal. Pamjet e mara nga Jesse Hughes, dhe postuar në ...

Sulmet në Paris, mund të jetë ky një ndër atentatorët?

ikub - 14.11.2015

Një ndër personat që hapën zjarr në teatrin e Parisit, mundet që të jetë filmuar në momentin e sulmit të mbrëmshëm. Pamjet në video janë të filmuara nga e dashura e Jesse Hughes, pjesëtar i grupit ...

Dëshmia e studentes holandeze që jeton pranë teatrit Bataclan

SOT - 14.11.2015

Një studente holandeze është dëshmitare e ngjarjes që ndodhi mbrëmjen e kësaj të premteje. Ajo ka që prej shtatorit të viti 2014 që studion në Paris dhe jeton në Rue de Charonne, pranë teatrit ...

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit

Zhurnal - 14.11.2015

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit Publikuar 14.11.2015 në 15:38 nga A.R. | 173 i lexuar Paris, 14 nentor - Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë ...

Horrori në sallën e koncerteve Bataclan

Top Channel - 14.11.2015

Salla e koncerteve Bataclan në Paris, u shndërrua brenda natës në një skenë horrori: kush mund ta mendonte se Franca do të guxohej të goditej deri ...

Paris, video shokuese e publikuar nga gazetari i Le Monde (VIDEO+18)

Portalb - 14.11.2015

Lajme lidhur me temën Edhe Ivanov paralajmëroi konvokimin e Këshillit të sigurimit Video me inskenimet e sulmeve në Paris Pengu i cili drejtpërdrejtë e ka njoftuar botën nga “salla e të vdekurve” ...

Britanikja 20-vjeçare rrëfen tmerrin që përjetoi mbrëmë në Paris

Lajmi.net - 14.11.2015

20-vjeçarja britanike, Anna, e cila jeton në Paris ka folur për përjetimet saj gjatë natës së kaluar në Paris për tabloidin britanik “Mirror”. Ajo ishte duke kaluar afër teatrit të Bataclanit me ...

Një figurë misterioze u pa të vraponte korridoreve pak para sulmit në Bataclan (Video)

Lajmi.net - 14.11.2015

Imazhe të publikuara shfaqin një figurë misterioze të veshur e gjitha në të zezë dhe me çantë në shpinë e cila u pa të vraponte korridoreve në sallën e koncerteve Bataclan pak momente para të ...

Bendi “Eagles of Death Metal” ka anuluar koncertet nëpër Evropë

Lajmi.net - 14.11.2015

Rok grupi amerikan “Eagles of Death Metal”, që mbrëmë është dashur të performojë në sallën koncertale Bataclan në Paris ku është kryer sulmi terrorist ka anuluar sot të gjitha turnetë nëpër Evropë.

Kjo është heroina që ndihmoi të plagosurit dhe i futi brenda shtëpisë (Foto)

Lajmi.net - 14.11.2015

Margarida Sousa jeton përballë teatrit Bataclan dhe mirëpriti të plagosurit në shtëpinë e saj. Gruaja heroin që ndihmoi të plagosurit që ishin në gjendje të rëndë gjatë sulmit në Paris ka përshkruar ...

Momente trishtuese, dy studentët britanikë rrëfejnë tmerrin në teatrin Bataclan: Menduam se ishte shfaqja, pastaj ... u ...

SOT - 14.11.2015

Dy studentë britanikë, të ndodhur mes qindra të rinjve në koncertin e grupit të rrokut në teatrin Bataclan në Paris, kanë rrëfyer me detaje se si i shpëtuan vdekjes.

Pianisti luan këngën ‘Imagine’ jashtë avenysë muzikore ‘Bataclan’ (VIDEO)

Lajmi.net - 14.11.2015

Një gjest i mrekullueshëm i pianistit të panjohur me këngën që më së miri i përshtatet situatës në botë. Pas sulmit të djeshëm në sallën e koncerteve ‘Bataclan’ në Paris, ky pianist i panjohur ka ...

Paris: Xhirimi i dramës para sallës ku po mbahen pengjet (Video)

Botasot - 14.11.2015

“France 24" raporton se në sallën e koncerteve Bataclan sulmues deri më tani të panjohur po mbajnë peng shumë njerëz. Mediat botërore raportojnë se 100 persona po mbahen peng.

Flet një dëshmitare nga pengjet: Kanë shtënë me armë në turmë (Video)

Botasot - 14.11.2015

Së paku 100 persona po mbahen peng në sallën e koncerteve Bataclan në qendër të Parisit pasi në të fillimisht u dëgjuan disa të shtëna, raporton kanali francez BFM.

​Mediat franceze: Terroristët kanë filluar vrasjen e pengjeve në sallën e koncerteve

Botasot - 14.11.2015

Në sallën e koncerteve në Bataclan të shtënat janë duke vazhduar. Përveq kësaj thuhet se sulmuesit nëpër sallë po kërkojnë ata që po fshihen dhe po gjuajnë në ta.

Përfundon operacioni në Paris, vriten dy terroristë

Botasot - 14.11.2015

Operacioni për shpëtimin e pengjeve në sallën e koncerteve në Bataclan. Sipas mediave franceze policia ka vrarë dy terroristë që mbanin pengje në këtë sallë.

Përfundon aksioni në Bataclan, vriten terroristët lirohen pengjet

Telegrafi - 14.11.2015

Mediat franceze njoftojnë se Forcat Speciale Franceze i kanë vrarë dy terroristë që po i mbanin pengjet në sallën koncertale Bataclan, transmeton Klan Kosova.

Përfundon aksioni në Bataclan: Vriten terroristët, lirohen pengjet (LIVE)

Telegrafi - 14.11.2015

Forcat Speciale Franceze i kanë vrarë dy terroristë që po i mbanin pengjet në sallën koncertale Bataclan. Agjencia Reuter bën të ditur se dy terroristë që shtinin kundër pengjeve janë vrarë nga ...

​Gjuanin dhe bërtisnin: “Kjo është për Sirinë. Allahu Ekber”

Botasot - 14.11.2015

Në sallën e koncerteve Bataclan në Paris kanë hyrë disa persona të armatosur të cilët kanë gjuajtur në ajr duke thirrur “Kjo është për Sirinë” dhe “Allahu Ekber”.

Pamje të rralla – ja si duket nga brenda objektit ku janë pengjet

Botasot - 14.11.2015

Në këtë video do të shihni pamje të pengjeve brenda Qendrës së Artit Bataclan, aty ku janë bërë zhvillimet kryesore sonte në ...

Kjo është fotografia e bërë para sulmit terrorist: Ja xhirimet e sulmit policor në Bataclan (Foto/Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Fotografia që shihni është bërë nga koncerti i grupit Eagles of Death. Kjo fotografi është bërë disa minuta para sulmit terrorist. Ndërkaq, më poshtë mund t’i shikoni videot e CNN-it përkitazi me ...

Kjo është fotografia e bërë para sulmit terrorist: Ja xhirimet e sulmit policor në Bataclan (Foto/Video)

Botasot - 14.11.2015

Fotografia që shihni është bërë nga koncerti i grupit Eagles of Death. Kjo fotografi është bërë disa minuta para sulmit terrorist. Ndërkaq, më poshtë mund t’i shikoni videot e CNN-it përkitazi me ...

Francë, anëtarët e grupit Eagles of Death i shpëtojnë sulmit

BalkanWeb - 14.11.2015

Më shumë se 100 persona mbetën të vrarë në sallën e koncerteve në ‘Baltacan’, teksa ishin duke ndjekur grupin muzikor nga Kalifornia Eagles of Death Metal.

Franca përjeton të premten e zezë, ‘Nata e dytë e Shën Bartolemeut’

BalkanWeb - 14.11.2015

Franca u godit të premten në ‘zemër të saj’ në Paris nga disa sulmeve terroriste të njëpasnjëshme, ku të paktën 158 persona mbetën të vdekur. 118 viktima është bilanci i personave të vrarë vetëm në ...

Paris, dëshmitari: Vendi i ngjarjes u kthye në një banjo gjaku

BalkanWeb - 14.11.2015

‘Ishte një banjo gjaku’, thotë Julien Pearce, dëshmitar i vrasjeve të kryera nga terroristët në Bataclan. Radio Gazetari ishte në sallën e koncerteve në Bataclan duke dëgjuar një bandë amerikane rok, ...

Hollande në Bataclan: Do t’i luftojmë pamëshirshëm terroristët

Botasot - 14.11.2015

Pas masakrës në Paris, presidenti francez ka vizituar një nga skenat më të mëdha të krimit duke premuar se shteti do të jetë i pamëshirshëm me terroristët.

TERROR NE PARIS: MBI 150 VIKTIMA

Mapo - 14.11.2015

TERROR NE PARIS: MBI 150 VIKTIMA Postuar më: 14 Nëntor 2015 09:17 KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Më shumë se 150 persona humbën jetën në një seri sulmesh terroriste të koordinuara në Paris.

U2 anulon koncertin që do ta mbahej sot në Francë

Botasot - 14.11.2015

Koncerti i bandit të njohur muzikor U2, i planifikuar të mbahej në Paris, është anuluar për shkak të sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris, që kanë lënë mbi 150 qytetarë francezë të vdekur.

Anulohet koncerti i U2 në Francë

Koha.net - 14.11.2015

Koncerti i bandit të njohur muzikor U2, i planifikuar të mbahej në Paris, është anuluar për shkak të sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris, që kanë lënë mbi 150 qytetarë të vdekur.

Kështu duket Parisi një ditë pas sulmeve (Video)

Botasot - 14.11.2015

​Siguria është rritur shumë pran Teatrit të Bataclan mëngjesin e sotëm, pas sulmeve të përgjakshme që ndodhën mbrëmë në Paris. Nga këto sulme kanë mbetur të vrarë më shumë se 120 persona, shkruan ...

Kështu duket Parisi pas natës së tmerrit (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Siguria është rritur shumë pranë Teatrit të Bataclan mëngjesin e sotëm, pas sulmeve të përgjakshme që ndodhën mbrëmë në Paris. Nga këto sulme kanë mbetur të vrarë më shumë se 150 persona, shkruan ...

Rrëfehet e mbijetuara, ja si ia doli t’u mbijetoj sulmeve terroriste

Botasot - 14.11.2015

Disa nga qytetarët që u zunë befasisht nga tragjedia e natës së kaluar në Paris, kanë rrëfyer për përvojën e tyre dhe orvatjet për të shpëtuar. Incidenti më vdekjeprurës ndodhi në Bataclan nga seritë ...

Ja si iknin njerëzit gjatë sulmit në sallën e koncertit (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Daniel Psenny një gazetar nga gazeta franceze "Le Monde", ka postuar një video me pamje dramatike të njerëzve që vrapojnë për të dalë jashtë sallës së koncerteve, Batacla.

Ja si iknin njerëzit gjatë sulmit në sallën e koncertit (Video)

Botasot - 14.11.2015

Daniel Psenny një gazetar nga gazeta franceze "Le Monde", ka postuar një video me pamje dramatike të njerëzve që vrapojnë për të dalë jashtë sallës së koncerteve, Batacla.

ISIS merr përgjegjësinë: Ja video e ndërhyrjes në Bataclan

Mapo - 14.11.2015

ISIS merr përgjegjësinë: Ja video e ndërhyrjes në Bataclan Postuar më: 14 Nëntor 2015 10:57 Shteti Islamik ka publikuar një video ku kërcënon sërish Francën.

Rrëfimi rrëqethës i të mbijetuarës nga sulmi në sallën e koncerteve

Koha.net - 14.11.2015

Rrëfehet e mbijetuara që arriti t’u mbijetojë sulmeve terroriste. Incidenti më vdekjeprurës ndodhi në Bataclan nga seritë e sulmeve terroriste, ku mbi 1,500 njerëz po ndiqnin një koncert nga një band ...

Sulmet terroriste në Paris, 128 të vrarë

VOA - 14.11.2015

Një seri sulmesh në disa pjesë të Parisit, lanë pas vetes 128 të vrarë, në atë që duket të jetë ngjarja më e dhunshme në Francë që nga Lufta e Dytë Botërore.

Rrëfimi rrënqethës i të mbijetuarës: Ja si shpëtuam nga sulmi i terroristëve në sallën e koncerteve

Telegrafi - 14.11.2015

Rrëfehet e mbijetuara që arriti t’u mbijetojë sulmeve terroriste në sallën e koncerteve "Batacalan". Incidenti më vdekjeprurës ndodhi në 'Bataclan' nga seritë e sulmeve terroriste, ku mbi 1,500 ...

Hollande: Sulmi nga Shteti Islamik është “akt lufte”

Yll Press - 14.11.2015

“Për të gjithë ata që kanë parë këto gjëra të tmerrshme dua të them se do të fillojmë një luftë të pamëshirshme”. Presidenti francez Francois Holland, është shprehur se ngjarja e mbrëmshme është “akt ...

Videoja shokuese e sulmit në Paris, ja masakra në Bataclan (Kujdes pamje të rënda)

BalkanWeb - 14.11.2015

Images de la fusillade au Bataclan by lemondefr Kjo është videoja më e fundit e mbërritur nga masakra e Bataclan-it, ku më shumë se 100 persona mbetën të vrarë pas sulmit terrorist.

Të shtëna dhe shpërthime, njerëzit varen në dritare për të shpëtuar

Ora news - 14.11.2015

Video shokuese nga ajo çfarë ndodhi në Bataclan. Gazeta Le Monde publikon një video shokuese sesi shumë njerëz përpiqen të largohen nga salla e koncerteve Bataclan në momentin kur ka ndodhur sulmi.

Motra e Griezmannit ishte në teatrin në Bataclan

Botasot - 14.11.2015

Sulmuesi i Francës, Antoine Griezmann ka njoftuar se motra e tij ishte me fat, pasi i mbijetoi sulmit terrorist në sallën e teatrit në Bataclan. Motra e sulmuesit të Kombëtares franceze, Antoine ...

Dëshmitarët flasin për natën e terrorit në Paris: Na qëlluan me kallashnikov, gjak të vdekur kudo!

Telegrafi - 14.11.2015

Rreth 1500 njerëz shkuan në sallën Bataclan për të parë koncertin e grupit Eagles of Death Metal. Salla ishte pranë redaksisë së revistës Charlie Hebdo, ku në janar të këtij viti u krye po ashtu një ...

Eksklusive: Video shokuese nga Parisi (+18)

Botasot - 14.11.2015

Psenny Daniel, një gazetar i njohur i gazetes franceze “Le Monde” ka arritur te kap disa imazhe nga njeri atentat i mbrëmshem ne Paris i cili jeton prapa Bataclan, filmuar nga ngjarjet apartamentin e ...

Dëshmitarët rrëfejnë për terrorin në Paris

Ora news - 14.11.2015

” Na qëllonin si të ishim zogj, na u desh të shkelnim mbi trupat e të vrarëve për të shpëtuar”, “Kishte gjak kudo”. Janë këto dëshmitë e para nga të mbijetuarit prej atentateve terroriste në sallën e ...

Kronologjia e sulmeve në Paris që i morën jetën mbi 120 personave

Ora news - 14.11.2015

Parisi është në zi kombëtare, pas sulmeve të njëpasnjëshme që tronditën Francën dhe mbarë botën mbrëmjen e të premtes. Ja çfarë ndodhi në rrjedhë kronologjike, minutë pas minuti, fill pas startit të ...

Motra e Griezmannit i shpëtoi masakrës në Paris

Koha.net - 14.11.2015

Sulmuesi i Francës dhe Atletico Madridit, Antoine Girezmann, ka zbuluar se motra e tij ia doli të shpëtonte nga sulmi terrorist në sallën e koncerteve Bataclan në Paris.

Motra e Griezmannit i shpëtoi masakrës në Paris

Telegrafi - 14.11.2015

Sulmuesi i Francës dhe Atletico Madridit, Antoine Girezmann, ka zbuluar se motra e tij ia doli të shpëtonte nga sulmi terrorist në sallën e koncerteve Bataclan në Paris.

Dëshmia e studentes që jeton pranë teatrit Bataclan

Botasot - 14.11.2015

Studentja holandeze Lieke, ka që prej shtatorit të viti 2014 që studion në Paris dhe jeton në Rue de Charonne. Ajo dhe cimeret e saj u dërguan batanije dhe çarçafë për t’i mbuluar trupat e vdekur, ...

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit (Video)

Telegrafi - 14.11.2015

Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death Metal. Pamjet e mara nga Jesse Hughes, dhe postuar në ...

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit (Video)

Botasot - 14.11.2015

Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death Metal. Pamjet e mara nga Jesse Hughes, dhe postuar në ...

Emocionuese: Performon “Imagine” jashtë teatrit ku u krye sulm terrorist

Botasot - 14.11.2015

Rrugët e Parisit janë të mbushura me njerëz të emocionuar për shkak të tragjedisë terroriste mbrëmë. Një qytetar ka vendosur që pranë teatrit të Bataclanit të luaj në piano këngën e John Lenon-it ...

Paris, filmohet para sulmit një prej katër atentatorëve në Bataclan

BalkanWeb - 14.11.2015

FRANCE Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death Metal, Jesse Hughes.

​Britanikja 20-vjeçare rrëfen tmerrin që përjetoi mbrëmë në Paris

Botasot - 14.11.2015

20-vjeçarja britanike, Anna, e cila jeton në Paris ka folur për përjetimet saj gjatë natës së kaluar në Paris për tabloidin britanik “Mirror”. Ajo ishte duke kaluar afër teatrit të Bataclanit me ...

Tragjedia në Bataclan, ja terroristi pak para sulmit

Mapo - 14.11.2015

Tragjedia në Bataclan, ja terroristi pak para sulmit Postuar më: 14 Nëntor 2015 17:13 Një prej terroristëve që kryen vrasjet në sallën e teatrit “Bataclan” në Paris, është filmuar nga një kamera ...

Britanikja e re, e traumatizuar nga sulmet në Paris: Kudo shihje njerëz në panik!

Telegrafi - 14.11.2015

20-vjeçarja britanike, Anna, e cila jeton në Paris, ka folur për përjetimet saj gjatë natës së kaluar në Paris. Ajo ishte duke kaluar afër sallës Bataclan me shokët e saj, kur ka dëgjuar të shtënat ...

I riu nderon viktimat, luan në piano ‘Imagine’ para vendit të masakrës së Bataclan-it

BalkanWeb - 14.11.2015

FRANCE – “Imagjinoni të gjithë njerëzit, të ndajnë botën me njëri tjetrin, Ju mund të thonë se unë jam një ëndërrimtar Por unë nuk jam i vetmi Unë shpresoj se një ditë ju do të bashkoheni me ne Dhe ...

​Bendi “Eagles of Death Metal” ka anuluar koncertet nëpër Evropë

Botasot - 14.11.2015

Rok grupi amerikan “Eagles of Death Metal”, që mbrëmë është dahsur të performojë në sallën koncertale Bataclan në Paris ku është kryer sulmi terrorist ka anuluar sot të gjitha turnetë nëpër Evropë.

Dodi Hoxha, terroristja shqiptare që rrezikoi Bataclan në 2011

Mapo - 14.11.2015

Dodi Hoxha, terroristja shqiptare që rrezikoi Bataclan në 2011 Postuar më: 14 Nëntor 2015 20:43 Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit, ka qenë prej vitesh ...

Masakra në teatrin Bataclan, rrëfimi i të rinjve: U shtrimë si të vdekur, lëviznim mbi trupa

BalkanWeb - 14.11.2015

Mes qindra të rinjve që merrnin pjesë në koncertin e grupit të rrokut në teatrin Bataclan në Paris, ishin edhe dy studentë britanikë. Ata rrëfejnë për “Daily Mail” me detaje se si i shpëtuan vdekjes.

Kjo është heroina që ndihmoi të plagosurit dhe i futi brenda shtëpisë

Botasot - 14.11.2015

Margarida Sousa jeton përballë teatrit Bataclan dhe mirëpriti të plagosurit në shtëpinë e saj. Gruaja heroin që ndihmoi të plagosurit që ishin në gjendje të rëndë gjatë sulmit në Paris ka përshkruar ...

Video nga shpërthimi afër qendrës Bataclan në Paris

Tetova Sot - 14.11.2015

Në orët e vona të së premtes, në Paris kanë ndodhur një seri e sulmeve. Të shtëna dhe shpërthime janë dëgjuar afër stadiumit ku po luhej ndeshja Francë-Gjermani.

VIDEO / Moment nga të shtënat në Bataclan

Gazeta Dita - 14.11.2015

Ne videon me poshte degjohen te shtenat me kallashnikov ne Paris. Dëshmitarët pranë zonës kanë thënë për gazetën “Liberation” se ka dëgjuar mbi 100 të shtëna, ndërkohë që agresori dyshohet të jetë ...

Njeri nga pengmarresit ka eksploziv

Gazeta Dita - 14.11.2015

Ndersa numerohen te pakten 60 viktima nga sulmet e sotme terroriste ne France, mediat franceze citojne policine qe thote se nuk dihet fati i pengjeve ne sallken e koncerteve Bataclan, ndersa mendohet ...

Paris/ Bataclan, vazhdojnë shpërthimet nga brenda

Java News - 14.11.2015

Gazetari i France Inter, Antoine Giniaux, pranë lokalit Bataclan, thotë se aty dëgjohen shpërthime nga brenda gjatë njëzet minutave të fundit. Kalimtarët janë bllokuar në rrugë nga policia dhe nuk ...

Rrëfimet e dëshmitarëve: Masakër e tmerrshme

Java News - 14.11.2015

“Ishte masakër”, tregon për “The Guardian” Marc Coupris, 57 vjeç, ende duke u dridhur, pas lirimit nga pengmarrja në lokalin e natës Bataclan, ku po jepej koncerti rok.

Policia sulmon lokalin Bataclan

Java News - 14.11.2015

Agjencitë AFP dhe AP kanë konfirmuaer nga burime të sigurta se policia franceze ka mësyrë lokalin e natës ku ndodhi masakra e ku ka ende terroristë që vrasin pengjet. Share your vote! No, thanks.

CNN: Te pakten 153 te vrare ne atentatet e Parisit

Java News - 14.11.2015

Agjencitë AFP dhe AP kanë konfirmuar nga burime të sigurta se policia franceze ka mësyrë lokalin e natës ku ndodhi masakra e ku ka ende terroristë që vrasin pengjet.

AFP: 100 të vrarë në Bataclan të Parisit

InfoGlobi - 14.11.2015

Transmetuesi britanik BBC raporton se autoritetet policore të Francës ia dolën ti shpëtojnë disa dhjetëra persona që janë marr peng nga persona që qëndrojnë prapa sulmeve të së premtes mbrëma në ...

“Shqiponjat e Vdekjes”: Ne jemi akoma brenda teatrit në “Bataclan”

Gazeta Dita - 14.11.2015

Banda muzikore Shqiponjat e Vdekjes është ende mes pengjeve në “Bataclan” Permes nje postimi ne rrjetet sociale banda muzikore qe luante ne “Bataclan” ende nuk eshte e lire.

Franca zgjohet nën terror: mbi 150 të vrarë dhe 200 të plagosur

Java News - 14.11.2015

Franca është zgjuar nën terror këtë të shtunë. Tetë terroristë kanë sulmuar në gjashtë apo shtatë pika të ndryshme të kryeqytetit francez, duke lënë pas një bilanc tragjik.

Kasaphana e ‘Bataclan’: Terroristët bërtisnin Allahu Akbar dhe qëllonin pengjet

Gazeta Tema - 14.11.2015

Më shumë se 150 persona kanë humbur jetën nga sulmi i befasishëm në zemër të Parisit. 118 persona kanë humbur jetën në sallën e koncerteve Bataclan. Terroristët thërrisnin “Allahu Akbar” dhe “Kjo ...

Çfarë duhet pritur pas sulmeve të Parisit

Gazeta Tema - 14.11.2015

Sipas lajmeve nga mediat franceze, forcat e sigurisë më në fund kanë sulmuar dhe vënë nën kontroll teatrin Bataclan. Bilanci më i fundit flet për 100 të vdekur në disa atentate në kryeqytetin francez.

Kështu duket Parisi një ditë pas sulmeve (VIDEO)

Tetova Sot - 14.11.2015

Siguria është rritur shumë pran Teatrit të Bataclan mëngjesin e sotëm, pas sulmeve të përgjakshme që ndodhën mbrëmë në Paris. Nga këto sulme kanë mbetur të vrarë më shumë se 120 persona, shkruan ...

Momentet e masakrës dhe ndërhyrja e forcave speciale në Paris (Video)

Java News - 14.11.2015

Një masakër e vërtetë që Evropa demokratike nuk e kishte parë gjer më sot. Kështu është cilësuar sulmi i mbrëmshëm në Paris, ndërsa të paktën 153 viktima dhe 200 të plagosur janë konfirmuar.

Kështu duket Parisi pas natës së tmerrit (VIDEO)

Gazeta Dita - 14.11.2015

Siguria është rritur shumë pranë Teatrit të Bataclan mëngjesin e sotëm, pas sulmeve të përgjakshme që ndodhën mbrëmë në Paris. Nga këto sulme kanë mbetur të vrarë më shumë se 160 persona, shkruan ...

Çfarë duhet pritur pas sulmeve të Parisit

Java News - 14.11.2015

Sipas lajmeve nga mediat franceze, forcat e sigurisë më në fund kanë sulmuar dhe vënë nën kontroll teatrin Bataclan. Bilanci më i fundit flet për 100 të vdekur në disa atentate në kryeqytetin francez.

VIDEO/ “Ecëm mbi kufoma”, momentet e tmerrshme të sulmit në “Bataclan” (+18)

Gazeta Tema - 14.11.2015

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Kjo video është filmuar nga një person afër sallës së “Bataclan”. Në të shihen njerëz duke dalë të tmerruar nga salla e koncerteve.

Pamjet e rënda / Shkelje kufomash dhe njerëz që varen nëpër mure (Video)

Java News - 14.11.2015

Video e mëposhtme, e publikuar nga ‘Le Monde’ tregon masakrën në ‘Bataclan’. Njerëz që varen nga dritaret dhe të tjerë që tërheqin trupat e pajetë të shokëve të tyre tregohen në foton me pamje të ...

VIDEO / “Ecëm mbi kufoma”, momentet e tmerrshme të sulmit në “Bataclan”

Gazeta Dita - 14.11.2015

Kjo video është filmuar nga një person afër sallës së “Bataclan”. Në të shihen njerëz duke dalë të tmerruar nga salla e koncerteve. Disa prej tyre çalojnë për shkak të plagëve të marra.

Terrori që përgjaku Parisin

Vision Plus - 14.11.2015

Franca është shokuar nga nje vale e paprecedente sulmesh te përgjakshme terroriste, qe e goditen ne zemër te saj, ne kryeqytetin Paris. Bilanci i viktimave te masakrave te ndodhura ne 6 zona ka ...

Anulohet koncerti i U2 në Francë

Java News - 14.11.2015

Koncerti i bandit të njohur muzikor U2, i planifikuar të mbahej në Paris, është anuluar për shkak të sulmeve të mbrëmshme terroriste në Paris, që kanë lënë mbi 150 qytetarë të vdekur.

Sulmuesi francez Griezman: Motra ime ishte në Bataclan, shpëtoi për fat

Java News - 14.11.2015

Ndërkohë që po luante kundër ekipit gjerman në Stade de France, Antoine Griezman, sulmuesi i kombëtares franceze nuk mund ta dinte se motra e tij ndodhej në një rrezik të madh për jetën, shkruan ...

Eagles of Death Metal, grupi amerikan që po luante në Bataclan gjatë sulmit terrorist

Gazeta Dita - 14.11.2015

Eagles of Death Metal, grupi muzikor amerikan që po luante gjatē sulmit terrorist në Bataclan, mundi të shpëtojë. Ky grup i krijuar që në vitin 1998 promovon mesazhin “paqe dhe dashuri”.

Emocion dhe tmerr pas kasaphanës

Java News - 14.11.2015

Nga Alexandre HIELARD/ Të shtangur, pa fjalë. Disa parizianë të pranishëm mëngjesin e sotëm në afërsi të sallës së koncerteve ”Bataclan” mundoheshin të rikrijonin skenën e dhunshme të atentatit, që u ...

Video e vitit 2008 / Palestinezët e paralajmëruan lokalin Bataclan

Java News - 14.11.2015

Një grup i quajtur luftëtarët për Palestinën shkuan në lokalin Bataclan në dhjetor 2008 (shih daten) dhe kërkuan takim me drejtuesit e lokalit. Kur rojet e sigurisë i penguan, ata thanë se i dërgojnë ...

Eksklusive: Video shokuese nga Parisi (Video+18)

Tetova Sot - 14.11.2015

Psenny Daniel, një gazetar i njohur i gazetes franceze “Le Monde” ka arritur te kap disa imazhe nga njeri atentat i mbrëmshem ne Paris i cili jeton prapa Bataclan, filmuar nga ngjarjet apartamentin e ...

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve në Paris (Video)

Tetova Sot - 14.11.2015

Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death Metal. Pamjet e mara nga Jesse Hughes, dhe postuar në ...

Motra e Griezmannit ishte në teatrin në Bataclan

Tetova Sot - 14.11.2015

Sulmuesi i Francës, Antoine Griezmann ka njoftuar se motra e tij ishte me fat, pasi i mbijetoi sulmit terrorist në sallën e teatrit në Bataclan. Motra e sulmuesit të Kombëtares franceze, Antoine ...

Hollande në Bataclan: Do t’i luftojmë pamëshirshëm terroristët

Tetova Sot - 14.11.2015

Pas masakrës në Paris, presidenti francez ka vizituar një nga skenat më të mëdha të krimit duke premuar se shteti do të jetë i pamëshirshëm me terroristët.

VIDEO: Një prej atentatorëve të Parisit është filmuar para sulmit

Gazeta Dita - 14.11.2015

Një prej katër autorëve të masakrës në teatrin Bataclan mund të jetë filmuar nga e dashura e njërit prej anëtarëve të bandës Eagles of Death Metal. Pamjet e mara nga Jesse Hughes, dhe postuar në ...

Tragjedia në “Bataclan”, ja terroristi pak para sulmit (VIDEO)

Java News - 14.11.2015

Një prej terroristëve që kryen vrasjet në sallën e teatrit “Bataclan” në Paris është filmuar nga një kamer amatore në momentet kur po hynte në ambjentet e brendshme.

Natë e errët në “Qytetin e Dritave”

Gazeta Tema - 14.11.2015

Nga Pierre Briançon Në një tren që mbërriti vonë natën e së premtes në Gare de l’Est, stacionin e madh të Parisit Lindor, pasagjerë të shokuar shkëmbenin mesa duket shikime empatike, ndërsa kishte ...

“The Sun”: Sulmi u planifikua 9 muaj

InfoGlobi - 14.11.2015

Terroristët që kanë kryer sulmin e mbrëmshëm e Parisit, dyshohet se kishin planifikuar për nëntë muaj. Thuhet se ekstremistes ishin larguar nga qyteti Raka të Sirisë, në shkurt të këtij viti.

Kush është DODI HOXHA? Pista shqiptare e masakrës së Parisit

Gazeta Dita - 14.11.2015

Ekskluzive DITA – Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të ...

VIDEOT e së premtes së zezë në Paris

Gazeta Dita - 14.11.2015

Edhe pse është një nga vendet më të survejuara pamjet e masakrës së djeshme në Paris janë shumë të pakta. Deri më tani në mënyrë direkte ka dalë një video e një gazetari francez i cili ka kapur ...

Dodi Hoxha / Kush është franko-shqiptarja e përgjuar nga shërbimet sekrete që kërcënonte Bataclan-in në 2011

Gazeta Tema - 14.11.2015

Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

Një figurë misterioze e veshur në të zezë u pa të vraponte korridoreve pak para sulmit në Bataclan (Video)

Tetova Sot - 14.11.2015

Imazhe shfaqin një figurë misterioze të veshur e gjitha në të zezë dhe me çantë në shpinë u pa të vraponte korridoreve në sallën e koncerteve Bataclan pak momente para të shtënave.

“Eagles of Death Metal” ka anuluar koncertet nëpër Evropë

Gazeta Dita - 14.11.2015

Grupi amerikan i rokut, “Eagles of Death Metal”, që mbrëmë është dashur të performojë në sallën koncertale Bataclan në Paris ku është kryer sulmi terrorist ka anuluar sot të gjitha turnetë nëpër ...

Një franko-shqiptare kërcënonte “Bataclan” në vitin 2011

Java News - 14.11.2015

Teatri Bataclan ku u shënua numri më i madh i viktimave të masakrës së 13 nëntorit ka qenë prej vitesh në shënjestër të terroristëve për shkak të lidhjeve me komunitetin ebraik të Parisit.

Masakra në teatrin Bataclan, rrëfimi i të rinjve: U shtrimë si të vdekur, lëviznim mbi trupa

Tetova Sot - 14.11.2015

Mes qindra të rinjve që merrnin pjesë në koncertin e grupit të rrokut në teatrin Bataclan në Paris, ishin edhe dy studentë britanikë. Ata rrëfejnë për “Daily Mail” me detaje se si i shpëtuan vdekjes.

Gruaja heroinë që shpëtoi të ikurit nga masakra e Bataclan

Java News - 14.11.2015

Margarida Sousa jeton përballë teatrit Bataclan dhe mirëpriti të plagosurit në shtëpinë e saj. Gruaja heroin që ndihmoi të plagosurit që ishin në gjendje të rëndë gjatë sulmit në Paris ka përshkruar ...

Sulmet në Paris, kur fotot flasin më shumë se fjalët

Republika - 14.11.2015

Më shumë se 150 persona humbën jetën në një seri sulmesh terroriste të koordinuara në Paris. Kryeqyteti francez është paralizuar. Më shumë se 118 persona u masakruan në një koncert në teatrin ...

Kështu iknin njerëzit gjatë sulmit në sallën e koncertit (VIDEO+18)

Republika - 14.11.2015

Daniel Psenny një gazetar nga gazeta franceze Le Monde, ka postuar një video me pamje dramatike të njerëzve që vrapojnë për të dalë jashtë sallës së koncerteve, Batacla.

Motra e Griezmannit ishte në teatrin në Bataclan

Republika - 14.11.2015

Sulmuesi i Francës, Antoine Griezmann ka njoftuar se motra e tij ishte me fat, pasi i mbijetoi sulmit terrorist në sallën e teatrit në Bataclan. Motra e sulmuesit të Kombëtares franceze, Antoine ...

"Terror në Paris", Policia i jep fund pengmarrjes në Bataclan, të paktën 140 viktima nga sumet terroriste

ikub - 13.11.2015

Ora 01.33 - Raportimet e para nga mediat franceze flasin për rreth 100 viktima vetëm brenda teatrit Bataclan ndërkohë që nëse llogariten edhe viktimat e tjera në zonat e ndryshme të qytetit, atëherë ...

Paris: Më shumë se 60 persona janë marrë peng në një sallë koncerti

Lajmi.net - 13.11.2015

“ France 24 " raporton se në sallën e koncerteve në Bataclan sulmuesit po mbajnë pengje. Raportohet se bëhet fjalë për më shumë se 60 pengje. Policia e ka rrethuar zonën..

Video nga shpërthimi afër qendrës Bataclan në Paris

Lajmi.net - 13.11.2015

Në orët e vona të së premtes, në Paris kanë ndodhur një seri e sulmeve. Të shtëna dhe shpërthime janë dëgjuar afër stadiumit ku po luhej ndeshja Francë-Gjermani.

Paris: 8 persona po mbajnë mbi 100 pengje

Lajmi.net - 13.11.2015

CNN raporton se mbi 60 persona janë vrarë në Paris, në sulmet në stadiumin Stade de France. Por, tash vëmendja është zhvendosur në pengmarrjen që po vazhdon në qendrën e artit Bataclan.

Sulmohet Parisi, Policia franceze: Vetëm në teatrin Bataclan të paktën 100 të vdekur/ LIVE me

Ora news - 13.11.2015

Pas sulmeve në Paris e gjithë Franca është në gjëndje të jashtëzakonshme. Kufijte jane mbyllur. Dhjetra persona kanë vdekur pas disa sulmeve të ndodhura në një lokal në kryeqytetin francez por dhe ...

Flet gazetari nga brenda sallës “Bataclan”: Ishte dhunë ekstreme

Koha.net - 13.11.2015

Një gazetar i “Europe 1” ka folur për një radio nga brenda sallës ku ka thënë se sulmuesit janë dy ose tre persona, që kanë sulmuar me armë automatike, të tipit Kalashnikov drejt turmës, pa kontroll ...

Rreth 100 persona po mbahen peng

Telegrafi - 13.11.2015

Së paku 100 persona po mbahen peng në sallën e koncerteve Bataclan në qendër të Parisit pasi në të fillimisht u dëgjuan disa të shtëna, raporton kanali francez BFM.

Flet një dëshmitare nga pengjet: Kanë shtënë me armë në turmë (Video)

Telegrafi - 13.11.2015

Së paku 100 persona po mbahen peng në sallën e koncerteve Bataclan në qendër të Parisit pasi në të fillimisht u dëgjuan disa të shtëna, raporton kanali francez BFM.

Liberation: Paris, gjashtë persona qëlluan pa kapuçë në kokë

Gazeta Dita - 13.11.2015

Gazeta franceze Liberation ka bërë një përmbledhje të ngjarjeve të fundit që tronditën Parisin në mbrëmje. Njerëz të armatosur hapën zjarr pranë një bari të quajtur “La Carillon” afër Bataclan, duke ...

FOTO+VIDEO/ Pamjet e masakrës në Paris

Gazeta Tema - 13.11.2015

Këto janë pamjet e para nga masakra e ndodhur në Paris. Deri më tani flitet për të paktën 40 persona të vdekur. Ndërkohë, më shumë se 100 të tjerë mbahen peng nga ...