TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Grabitet me armë marketi në Allias, autori i maskuar merr xhiron ditore

SOT - 19.02.2017

Një tjetër biznes është grabitur mbrëmjen djeshme në kryeqytet nga një person i maskuar dhe i armatosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:10 minuta të mbrëmjes së djeshme në Allias, ku një person i ...

Grabitet me armë një supermaket në Tiranë

Ina - 19.02.2017

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit në Tiranë, ku persona ende të paidentifikuar kanë shkuar dhe kanë grabitur një supermarket në këtë zonë.

Shkup, paraburgosen dy grabitës

Botasot - 19.02.2017

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup me direktivë të Prokurorisë Themelore Publike ka ngritur kallëzim penal për J.XH.(21 dhe G.T. (26), që të dy nga Shkupi për gjashtë vepra penale "Grabitje" dhe ...

Grabitet me armë marketi në Tiranë, personi me maskë tmerron arkëtaren

LajmiFundit - 18.02.2017

Një market është grabitur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:10 në Allias, ku një person i armatosur ka kërcënuar arkëtaren e një marketi dhe kanë marrë xhiron ditore.

Grabitet me armë një market në periferi të Tiranës

Albeu.com - 18.02.2017

Pak minuta më parë është grabitur me armë një market në Allias. Një person i armatosur dhe me maskë mësohet se ka arritur të marrë xhiron ditore dhe është larguar .

Grabitet me armë një market në Tiranë

Top Channel - 18.02.2017

Një market në zonën e Alliasit në kryeqytet është grabitur gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të shtune. Policia bën të ditur se një person me kapuç dhe me një armë të dyshuar pistoletë ka hyrë në ...

Grabitet me armë marketi në Allias

SOT - 18.02.2017

Një person me maskë ka vjedhur mbrëmjen e sotme një market në Allias Një market në Allias është grabitur me armë mbrëmjen e sotme. Informacionet paraprake te policisë thonë se një person i veshur me ...

Grabitet me armë një supermaket në Tiranë

Botasot - 18.02.2017

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit në Tiranë, ku persona ende të paidentifikuar kanë shkuar dhe kanë grabitur një supermarket në këtë zonë.

Grabitet me armë një market në Tiranë, autori i maskuar merr xhiron ditore

BalkanWeb - 18.02.2017

TIRANË- Një tjetër biznes është grabitur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:10 në Allias, ku një person i armatosur ka kërcënuar arkëtaren e një marketi dhe kanë marrë ...

Marketi në Allias grabitet me armë

Ora news - 18.02.2017

Një market në Allias është grabitur me armë mbrëmjen e sotme ...

Grabitet me armë një supermaket në Tiranë

Mapo - 18.02.2017

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit në Tiranë, ku persona ende të paidentifikuar kanë shkuar dhe kanë grabitur një supermarket në këtë zonë.

Arrestimi i 4 grabitлsve tл Qafл Kasharit nga policia, jehonл nл mediat e huaja

Botasot - 18.02.2017

Arrestimi i 4 grabitësve si dhe shpallja në kërkim e dy të tjerëve nga ana e Policisë për 2 grabitjet aksin pranë Qafë Kasharit ka gjetur jehonë madhe në shtypin e huaj.

Tiranë/ Grabitet marketi, autori i maskuar merr xhiron ditore nën kërcënimin e armës

Java News - 18.02.2017

Një market është grabitur në Tiranë në orët e mbrëmjes. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit ku një person i maskuar, nën kërcënimin e armës ka marrë xhiron ditore të marketit dhe është larguar me ...

Grabitet me armë një supermaket

Durres Lajm - 18.02.2017

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit në Tiranë, ku persona ende të paidentifikuar kanë shkuar dhe kanë grabitur një supermarket në këtë zonë.

Grupi kriminal i grabitjes së miliona eurove “shkon” tek Krimet e Rënda

Ora news - 17.02.2017

Prokuroria e Tiranës ka shpallur mos kompetencë për hetimin e grupit të strukturuar kriminal që grabiste paratë e bankave të nivelit të dytë në aksin Tiranë-Rinas.

Grabitja në Rinas, rrethohet Elbasani nga kontrollet e policisë të shoqëruar me blinda

SOT - 16.02.2017

Forca të shumta policie të shoqëruar me blinda, kanë rrethuar dhe kontrolluar disa banesa në Elbasan gjatë natës së kaluar. Operacioni është zhvilluar në lagjen “5 maji” në afërsi të parkut Rinia.

Renea kontroll disa banesave në Elbasan për grabitjen në Rinas

LajmiFundit - 16.02.2017

Hetimet dhe kërkimet e policisë për grabitjen në Rinas, kanë nisur dhe në Elbasan. Operacioni është zhvilluar në lagjen “5 maji” në afërsi të parkut Rinia natën e shkuar.

Zbulohen kodet e grabitësve, ?U nis vajza?. Ish-komandoja pranon rolin si vëzhgues

Albeu.com - 16.02.2017

Pas arrestimit të 4 autorëve të grabitjes së bujshme të ndodhur më 9 shkurt rrugës për në Rinas, janë zbuluar detaje se si policia ra në gjurmët e autorëve .

| 14:10 | T.E. | 954 Një vajzë 20 vjeçare në Shkup tentoi të bëjë vetëvrasje, policia e ndaloi

Zhurnal - 16.02.2017

Dy persona të panjohur me kanosje me pistoletë mbrëmë rreth orës 20 kryen grabitje në një bastore në Çarshinë e Vjetër dhe nga të punësuarit kanë marrë rreth 80 mijë denarë.

Grabitet një bastore në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

Portalb - 16.02.2017

Dy persona të panjohur me kanosje me pistoletë mbrëmë rreth orës 20 kryen grabitje në një bastore në Çarshinë e Vjetër dhe nga të punësuarit kanë marrë rreth 80 mijë denarë.

Grabitet një bastore në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

Idividi - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt 2017 (MIA) - Dy persona të panjohur me kanosje me pistoletë mbrëmë rreth orës 20 kryen grabitje në një bastore në Çarshinë e Vjetër dhe nga të punësuarit kanë marrë rreth 80 mijë ...

Plaçkitet një bastore në Çarshi

Ina - 16.02.2017

Dy persona të panjohur nën kërcënimin e armës, mbrëmjen e djeshme kanë plaçkitur një bastore në Çarshi të vjetër të Shkupit. Sipas informacioneve të MPB-së, nga të punësuarit, ata kanë arritur të ...

Përgjimet, “Vajza u nis”, SMS-ja që shkëmbyen grabitësit e 3.2 milionë dollarëve në Rinas

LajmiFundit - 16.02.2017

Gjykata e Triranës ka vendosur të lërë në burg pa afat edhe dy anëtarët e tjerë të bandës që dyshohet se kanë kryer dy grabitjet e mjeteve te blinduara që trasportonin paratë e bankave në aksin ...

Mesazhi i Avdylit që sinjalizoi nisjen e parave që do grabiteshin: Vajza u nis

SOT - 16.02.2017

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lërë në burg pa afat edhe dy anëtarët e tjerë të bandës që dyshohet se kanë kryer dy grabitjet e mjeteve te blinduara që trasportonin paratë e bankave në aksin ...

Policia arreston dy të mitur në Prishtinë për grabitje

Lajmi.net - 16.02.2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona, pasi të njejtit dyshohet të jenë të përfshirë në grabitje të armatosura, në markete, barnatore ku kishin marrë shuma të ndryshme parash madje ...

Grabitja në Rinas, kamera kapi makinën ku u vendosën tetë thasë me para

Albeu.com - 16.02.2017

Pas arrestimit të 4 autorëve të vjedhjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën për në Rinas, prokuroria ka zbuluar se kanë qënë në dijeni të lëvizjeve të autorëve që pas ngjarjes.

Një ditë pas operacionit policor në Vorë dhe Prezë

ABC News - 16.02.2017

Një ditë pas operacionit policor për kapjen e grabitësve të parave të bankave, kamera e ABC News ka qenë në dy prej shtëpive ku ndërhynë forcat e rendit.

Kapen grabitësit me armë të 30 janarit në Prishtinë

Koha.net - 16.02.2017

Autorët e një grabitjeje me armë, që ka ndodhur në Prishtinë më 30 janar, raportohet të jenë ka gjatë ditës së djeshme. Në Rr. “Muharrem Fejza” të Prishtinës më 30 janar, në orën 8:40, kishte ndodhur ...

Grabitja në Qafë-Kashar

ABC News - 16.02.2017

Gjykata e Tiranes la sot ne burg pa afat dy te arrestuarit e tjere per grabitjet e bujshme te parave te bankave gjate transportit. I pari qe ka dale para togave te zeza eshte Ernest Kupa.

Grabitet njл bastore nл «arshinл e Vjetлr tл Shkupit, vidhen 80 mijл denarл

Botasot - 16.02.2017

Dy persona të panjohur të armatosur me armë , mbrëmë rreth orës 20 , grabitën një bastore në Çarshinë e Vjetër të Shkupit. Grabitësit arritën të marrin rreth 80 mijë denarë.

Grabitja e 3.2 mln $, “Vajza u nis..” sms-ja për nisjen e parave në Rinas

Ora news - 16.02.2017

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lërë në burg pa afat edhe dy anëtarët e tjerë të bandës që dyshohet se kanë kryer dy grabitjet e mjeteve te blinduara që trasportonin paratë e bankave në aksin ...

Policia arreston dy të mitur në Prishtinë për grabitje

Botasot - 16.02.2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona, pasi të njejtit dyshohet të jenë të përfshirë në grabitje të armatosura, në markete, barnatore ku kishin marrë shuma të ndryshme parash madje ...

Grabitja në Qafë Kashar/ Kamera kapi makinën ku u vendosën tetë thasët plot me para

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE- ­ Policia dhe Prokuroria duket se kanë pasur prova të forta për autorësinë e grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit që prej ditës së parë të ngjarjes së rëndë.

Kontrolle edhe në Elbasan për pjesëtarët e bandës së Rinasit

Java News - 16.02.2017

Forca të shumta policie të shoqëruar me blinda, kanë rrethuar dhe kontrolluar disa banesa në Elbasan gjatë natës së kaluar. Operacioni është zhvilluar në lagjen “5 maji” në afërsi të parkut Rinia.

Grabitet një bastore në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

Alb Portali - 16.02.2017

Dy persona të panjohur me kanosje me pistoletë mbrëmë rreth orës 20 kryen grabitje në një bastore në Çarshinë e Vjetër dhe nga të punësuarit kanë marrë rreth 80 mijë denarë. Loading...

Kronikë: Kanosen me pistoletë dhe grabisin bastoren

Flaka - 16.02.2017

Dy persona të panjohur me kanosje me pistoletë mbrëmë rreth orës 20 kryen grabitje në një bastore në Çarshinë e Vjetër dhe nga të punësuarit kanë marrë rreth 80 mijë denarë.

Grabitet një bastore në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

Republika - 16.02.2017

Dy persona të panjohur me kanosje me pistoletë mbrëmë rreth orës 20 kryen grabitje në një bastore në Çarshinë e Vjetër dhe nga të punësuarit kanë marrë rreth 80 mijë denarë.

Zbardhen hetimet, makina tradhtoi 6 grabitësit, si u zbuluan nga kamerat e sigurisë së bizneseve

SOT - 15.02.2017

Mjeti me të cilin grabitësit u larguan menjëherë pasi dogjën dy makinat që kryen grabitjen dyshohet se ka çuar në gjurmën e 6 autorëve te vjedhje së 3.2 milion dollarëve mesditën e 9 shkurtit.

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Renea, rrethuan për disa orë Vorën dhe Prezën

SOT - 15.02.2017

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, Policia e Tiranës dhe forcat Renea mbajtën për disa orë të rrethuar Vorën dhe Prezën, derisa bënë të mundur arrestimin e 4 nga 6 personat e dyshuar për dy grabitjet ...

Ja sa para u gjetën në banesën e të dyshuarve për grabitjen në Rinas

Lajmi.net - 15.02.2017

Policia e Shqipërisë gjatë një aksioni dje ka arritur t’i arrestojë 4 nga të dyshuarit për grabitjen në bankën e Rinasit. Si provë materiale në banesën e të dyshuarve janë gjetur edhe prova materiale.

Policia arreston bandën e plotë, djali i xhaxhait të Ilir Kupës në grupin e grabitësve të bankës

SOT - 15.02.2017

Ditën e djeshme Policia e Shtetit arriti që në kohë rekord të evidentojë grabitësit e 3.2 mln dollarë si dhe arriti të kapë bandën e plotë. Djali i xhaxhait i Ilir Kupës, personit që u dënua me 25 ...

Ja sa para mund të kenë marrë grabitësit e Rinasit

SOT - 15.02.2017

Shuma e parave që iu grabit kompanisë së sigurisë në Qafë-Kashar, fillimisht u mbajt e fshehtë për median. Shifrat e para të publikuara ishin spekullime deri në një pohim zyrtar, kur u tha se shuma ...

Video ekskluzive, ja si arrestohen katër shqiptarë nga policia (Video)

Lajm - 15.02.2017

Katër prej gjashtë autorëve të grabitjes së ndodhur më 9 shkurt në Qafë-Kashar janë arrestuar sot pas një operacioni masiv të Policisë së Shtetit. Dhjetëra forca merrnin pjesë në operacion, me mjete ...

Avdylaj u përjashtua nga ushtria për thyerje të disiplinës

Almakos - 15.02.2017

Ndërkohë, Avdylaj është përjashtuar në vitin 2011 pas një mase disiplinore për shkak të mungesave në punë. I riu nga Vlora ka qenë i përgatitur mirë nga ana fizike dhe kjo e ndihmonte atë që të ishte ...

Grabitësit profesionistë të shtetit dhe bankave!

Shqipmedia - 15.02.2017

E enjte 9 shkurt 2017. Mesditë! Ora shënon 13:24 minuta kur në sallën operative të policisë bie telefoni për të lajmëruar atë që ndodhi në rrugën e Rinasit.

Vora, “parajsa” e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura

Top Channel - 15.02.2017

Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje ende nuk janë zbardhur, por dyshimet janë që në ...

Arrestimi i 4 grabitësve të bankës bën jehonë edhe në mediat e huaja

Albeu.com - 15.02.2017

Aksioni I djeshëm i policisë së Shtetit për kapjen e autorëvë të 2 grabitjeve prana Qafë Kasharit ka pasur një jehonë jo vetëm në median vendese por edhe në atë të huaj.

Vora, “parajsa” e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura

Almakos - 15.02.2017

Vora ka pasur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqendrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje ende nuk janë zbardhur, por dyshimet janë që në ...

Vora, ?parajsa? e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura

Albeu.com - 15.02.2017

Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje ende nuk janë zbardhur, por dyshimet janë që në ...

Grabitjet, Vora “hambar” i bandave kriminale

SOT - 15.02.2017

Nisur nga grabitjet e shumta të ndodhura së fundmi, Vora është cilësuar si një hambar i bandave kriminale. Kjo për faktin se në këtë zonë industriale ka plot biznese të cilat janë shënjestër e ...

Gazetari: Ja ku u vodhën makinat e përdorura në grabitjen e Rinasit

BalkanWeb - 15.02.2017

Gazetari i TV Klan Dashamir Biçaku tregoi në emisionin “Opinion” vendin ku ishin grabitur mjetet e përdorura për grabitjen e 3.2 milion dolllqarëve të bankës BKT të enjten e kaluar afër Rinasit.

Kapja e autorëve të dyshuar për grabitjen në Qafë- Kashar

ABC News - 15.02.2017

Ministri i Brendshëm falenderoi forcat e policisë që bënë të mundur kapjen e autorëve të dyshuar për grabitjen e parave të bankës. Tahiri gjithashtu garantoi se policia do të vijojë punën deri në ...

Aksioni i policisë për arrestimin e grabitësve të parave në Qafë-Kashar

ABC News - 15.02.2017

Mbrëmjen e djeshme Policia e Shtetit shpërndau disa pamje nga operacioni i gjerë i zhvilluar prej saj për kapjen e personave të përfshirë në grabitjet e bujshme te parave te bankave.

Arrestimi i 4 grabitësve të bankës/ Lajmi bën xhiron në mediat e huaja

BalkanWeb - 15.02.2017

TIRANE- Arrestimi i 4 grabitësve si dhe shpallja në kërkim e dy të tjerëve nga ana e policisë për 2 grabitjet aksin pranë Qafë Kasharit ka gjetur jehonë të madhe në shtypin e huaj.

Arrestimi i 4 grabitësve të bankës/ Lajmi bën xhiron në mediat e huaja

Mapo - 15.02.2017

Foto 1 nga 3 Arrestimi i 4 grabitësve si dhe shpallja në kërkim e dy të tjerëve nga ana e policisë për 2 grabitjet aksin pranë Qafë Kasharit ka gjetur jehonë të madhe në shtypin e huaj.

Vora, “parajsa” e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura

Mapo - 15.02.2017

Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje ende nuk janë zbardhur, por dyshimet janë që në ...

Gazetari: Ja ku u vodhën makinat e përdorura në grabitjen e Rinasit

Durres Lajm - 15.02.2017

Gazetari i TV “Klan” Dashamir Biçaku, ka deklaruar në emisionin “Opinion” se mjetet e përdorura për grabitjen e të enjtes në rrugën e Rinasit nga ku u morën 2.7 milion euro të BKT-së, nuk kanë qenë ...

Detaje / Grabitësve të bankave nuk iu gjetën as gjysmat e parave

Java News - 15.02.2017

Policia e Shqipërisë gjatë një aksioni dje ka arritur t’i arrestojë 4 nga të dyshuarit për grabitjen në bankën e Rinasit. Si provë materiale në banesën e të dyshuarve janë gjetur edhe një pjesë e ...

Arrestohen 4 nga 6 grabitësit e parave të bankës në Rinas

Vision Plus - 15.02.2017

Një operacion i gjere i policisë së shtetit, i koduar me emrin “Patriot”, vuri në pranga 4 nga 6 personat e dyshuar të grabitjes spektakolare në segmentin Qafë Kashar-Rinas.

Video ekskluzive, ja si arrestohen katër shqiptarë nga policia (Video)

Alb Portali - 15.02.2017

Katër prej gjashtë autorëve të grabitjes së ndodhur më 9 shkurt në Qafë-Kashar janë arrestuar sot pas një operacioni masiv të Policisë së Shtetit. Dhjetëra forca merrnin pjesë në operacion, me mjete ...

Zbardhja e grabitjes së 3.2 mln dollarëve, lajmi bën jehonë në mediat e huaja

Java News - 15.02.2017

Arrestimi i 4 grabitësve si dhe shpallja në kërkim e dy të tjerëve nga ana e Policisë për 2 grabitjet aksin pranë Qafë Kasharit ka gjetur jehonë madhe në shtypin e huaj.

Vora, “parajsa” e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura

Gazeta Tema - 15.02.2017

Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje ende nuk janë zbardhur, por dyshimet janë që në ...

Vora e grabitjeve spektakolare, territori ku operojnë shumë banda

Java News - 15.02.2017

Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje ende nuk janë zbardhur, por dyshimet janë që në ...

4 të arrestuarit dhe 4 të zhgënjyerit e grabitjes së Rinasit

Java News - 15.02.2017

Nga Flogert Muça/ Dita e djeshme ishte një ditë e trishtë për grabitësit e 3 dhjetorit të 2015 dhe 9 shkurtit të 2017. Të cilët u arrestuan në kohë rekord nga policia e cila mbrëmë u përshëndet nga ...

Berisha merr në mbrojtje të arrestuarit për grabitjen e bankave

Gazeta Tema - 15.02.2017

Sali Berisha ka marrë në mbrojtje personat që janë arrestuar për grabitjen e ndodhur pak ditë më parë në Qafë Kashar. Edhe pse vetë të ndaluarit e kanë pranuar grabitjen e 3.2 milionë eurove, Berisha ...

Mos e uroni policinë, por së paku mos nxini në fytyrë!

Gazeta Tema - 15.02.2017

Nga Mero Baze Nuk hyj tek ata që duhet t’i kërkoj PD-së dhe Berishës të urojë policinë për kapjen e hajdutëve të bankave. Njeriu nuk mund të urojë me zor, për t’u dukur sikur është gëzuar.

4 të arrestuarit dhe 4 të zhgënjyerit e grabitjes së Rinasit

Gazeta Tema - 15.02.2017

Nga Flogert Muça Dita e djeshme ishte një ditë e trishtë për grabitësit e 3 dhjetorit të 2015 dhe 9 shkurtit të 2017. Të cilët u arrestuan në kohë rekord nga policia e cila mbrëmë u përshëndet nga ...

Shoqërohen dhjetra persona për grabitjen e Rinasit, mes të dyshuarve edhe shtetas kosovarë

SOT - 14.02.2017

Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e 9 shkurtit në rrugën nacionale Qafë Kashar- Rinas, ku persona ende të paidentifikuar grabitën nën kërcënimin e armëve 3.2 milionë dollarë.

EMRAT/ Ja kush ishin gjyqtarët që i dhanë pafajësi bandës ?Hakmarrja për drejtësi?

Albeu.com - 14.02.2017

Ditën e djeshme u dha lajmi se anëtarët e bandës “Hakmarrja për drejtësi” kanë marrë pafajsinë, lajm i cili ngjalli reagimin e mediave dhe shumë figurave publike për shkak se të akuzuarit kishin 2 ...

DETAJET/ Grabitja e bankës, policët: Na qëlluan me armë

Albeu.com - 14.02.2017

Pas ngjarjes së bujshme të ndodhur pak ditë më parë, ku një bandë prej 5 personash arritën të vidhnin plot 3.2 milionë dollallë në rrugën Tiranë –Rinas, kanë dalë detaje të reja.

Detajet/ Policia tregon për grabitjen e parave në Rinas: Na qëlluan me armë

LajmiFundit - 14.02.2017

Të tjera detaje zbulohen ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollallëve në rrugën Tiranë –Rinas. Prokuroria ka zbardhur me detaje lëvizjet që kanë kryer dy automjetet e përshtatura si të blinduara ...

| 11:51 | L.E. | 583 "Karrotreci" ka tërhequr dje 71 automjete në Shkup

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt- Dy taksistë nga Shkupi janë grabitur në lagjen e Gazi Babës, informojnë nga MPB. Dy grabitjet supozohet janë kryer nga të njejtët persona.

Ngushtohet rrethi, vetëm një i dyshuar për grabitjen e 3.2 milion USD

Albeu.com - 14.02.2017

Policia e Tiranës ditën e sotme ka lënë të lirë të gjithë përsonat që ishin të arrestuar mbi ngjarjen e vjedhjes së 3.2 milionë dollarë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se vetëm një person ...

Lihen të lirë të gjithë personat, vetëm një i dyshuar për grabitjen e 3.2 milion USD

SOT - 14.02.2017

Policia e Tiranës ditën e sotme ka lënë të lirë të gjithë përsonat që ishin të arrestuar mbi ngjarjen e vjedhjes së 3.2 milionë dollarë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se vetëm një person ...

Grabitja e parave të bankës në Rinas, arrestohet një person

SOT - 14.02.2017

Policia e Tiranës ka arrestuar një person si autor të dyshuar për grabitjen e ndodhur pak ditë më parë në Rinas. Sipas policisë në pranga ka rënë i riu me inicialet F. Xh.

DETAJET/ Ja kush është ish polici i dyshuar për grabitjen e 3.2 mln $ në Rinas

LajmiFundit - 14.02.2017

Policia e Tiranës ka shoqëruar disa persona për grabitjen e parave të një banke të nivelit të dytë në aksin rrugor Qafë Kashar – Rinas. Fatjon Gjyliu, ish policne kompanine private Jaguar Security po ...

Detaje/ Arrestohet një nga bashkëpunëtorët për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve të bankës në Rinas

LajmiFundit - 14.02.2017

Grupi hetimor për grabitjen në Rinas, ka informuar se një nga bashkëpunëtorët të ndodhur në rrugën e Rinasit, ku u vodhën 3.2 milionë dollarë është F. Xh. nga Lushnja.

Ky është i dyshuari për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve të bankës (Detaje)

Lajmi.net - 14.02.2017

Arrestohet një nga bashkëpunëtorët e grabitjes spektakolare të ndodhur në rrugën e Rinasit, ku u vodhën 3.2 milionë dollarë të një banke të nivelit të dytë në dy automjetet e “Jaguar Security”.

Grabitet një bastore në Shkup

Idividi - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt 23017 (MIA) - Një autor i panjohur i maskuar dje ka kryer grabitje në një bastore sporti në Shkup, të locuar në udhëkryqin nga bulevardi "Nikolla Karev" dhe rrugës "Rifat Burxheviq".

Grabitja në Rinas, policia aksion për kapjen e autorëve

Top Channel - 14.02.2017

Pesë ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit policia e shtetit ka nisur një operacion masiv për kapjen e autorëve. Operacioni po zhvillohet nga ajri dhe nga toka.

Grabitja në Rinas, RENEA e FNSH operacion të madh policor në Tiranë

Albeu.com - 14.02.2017

Policia e Tiranës ka nisur një aksion të madh policor në kërkim të grabitësve të 3.2 milion dollarëve të grabitura pak ditë më parë, rrugës për në Rinas .

Grabitja në Rinas, FNSH dhe RENEA operacion masiv për kapjen e autorëve

SOT - 14.02.2017

Policia e Shtetit po zhvillon një operacion masiv për kapjen e autorëve të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve të nëj banke të nivelit të dytë në rrugën e Rinasit.

| 12:43 | T.E. | 440 Zhduket një vajzë nga LLojani i Kumanovës

Zhurnal - 14.02.2017

Një autor i panjohur i maskuar dje ka kryer grabitje në një bastore sporti në Shkup, të locuar në udhëkryqin nga bulevardi "Nikolla Karev" dhe rrugës "Rifat Burxheviq".

Grabitja e 3.2 mln eurove, policia aksion masiv për arrestimin e autorëve

Almakos - 14.02.2017

Policia e Shtetit po zhvillon një operacion masiv për kapjen e autorëve të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve të një banke të nivelit të dytë në rrugën e Rinasit.

Grabitja e 2015 në Rinas, policia ndalon një prej autorëve të dyshuar

SOT - 14.02.2017

Policia ndalon njërin prej autorëve të dyshuar të grabitjes së ndodhur më 3 dhjetor 2015, kur persona të veshur me uniformë policie arritën të merrnin një sasi prej 3.8 milionë euro në aksin ...

Grabitje në një bastore të Shkupit

Lajm - 14.02.2017

Dje, një autor i panjohur i maskuar ka kryer grabitje në një bastore në Shkup, të vendosur në udhëkryqin në bulevardin “Nikolla Karev” dhe rrugës “Rifat Burxheviq”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Policia aksion për kapjen e autorëve që grabitën parat afër Rinasit

Lajm - 14.02.2017

Pesë ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit policia e shtetit ka nisur një operacion masiv për kapjen e autorëve. Operacioni po zhvillohet nga ajri dhe nga toka.

Grabitja në Rinas, policia aksion blic në banesat e të dyshuarve

Albeu.com - 14.02.2017

Policia e Shtetit ka nisur një aksion për kapjen e autorëve të grabitjes të ndodhur pak ditë më parë rrugës për në Rinas ku u vodhën plot 2.3 milionë dollarë.

Grabitja në Rinas, policia arreston 4 persona, dy prej tyre ish-Komando

Albeu.com - 14.02.2017

Policia e Shtetit sot ka organizuar një aksion për kapjen e autorëve të grabitjes së 3.2 milionë dollarë, rrugës për në Rinas. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije janë arrestuar 4 persona, 2 ...

Grabitja në Rinas, ja çfarë thonë kamerat e sigurisë

SOT - 14.02.2017

Policia e Shtetit ka nisur ditën e sotme aksionin për kapjen e autorëve të grabitjes në Rinas. Mësohet se aksioni ka zgjatur rreth dy orë dhe është organizuar nga FNSH dhe RENEA.

Pamjet/ Rrethohet pallati në Vorë, dyshohet se aty fshihen grabitësit e bankës

LajmiFundit - 14.02.2017

Policia e Shtetit ka nisur një aksion prej rreth 2 orësh për kapjen e autorëve të dyshuar të grabitjes në aksin Qafë- Kashar – Rinas. Aksioni ku po marrin pjesë FNSH dhe RENEA është duke u zhvilluar ...

Policia operacion masiv në Vorë, dyshohet se grabitësit e Rinasit fshihen në një pallat

LajmiFundit - 14.02.2017

Policia e Shtetit zhvilloi diten e sotme një operacion masiv në zonën e Vorës prej rreth 2 orësh, për kapjen e autoreve te grabitjes së shumës monetare 3.2 mln $ të bankës në rrugën e Rinasit.

Identifikohen autorët e grabitjes në Rinas?! Tahiri në takim urgjent me Policinë

LajmiFundit - 14.02.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri është duke zhvilluar një mbledhje urgjente në Drejtorinë e Policisë së Tiranës me shefat e komisariateve.

Operacioni i grabitjes në Rinas, Tahiri takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit

SOT - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po zhvillon një takim me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako si dhe me drejtorin e policisë së Tiranës Ervin Hodaj.

Grabitja e Qafë-Kasharit, kapen 4 nga gjashtë autorët, dy ish-komando, gjenden paratë

LajmiFundit - 14.02.2017

Policia e shtetit ka bere me dije se jane arrestuar kater nga gjashte autoret e akuzuar per grabitjen e 3.2 milione dollareve ne rrugen e aeroportit te Rinasit.

EMRI/ Grabitja në Rinas, zbulohet polici bashkëpunëtor i vjedhjes së 3.2 milion dollarëve

Albeu.com - 14.02.2017

Ditën e sotme Policia e Shtetit organizoi një aksion në Vorë për kapjen e të dyshuarëve për grabitjen e bankës rrugës për në Rinas Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se gjatë aksionit ka ...

Grabitja e bankës, Tahiri pas takimit me krerët e Policisë: Do japim një lajm të mirë

Albeu.com - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri , ditën e sotme mblodhi me urgjencë, drejtuesit më të lartë të policisë. Kjo mbledhje u organizua ndërkohë që po zhvillohej operacione blic i Policisë së Shtetit ...

Arrestohen 4 grabitësit e parave të bankës në Rinas

SOT - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është duke zhvilluar një mbledhje urgjente në Drejtorinë e Policisë së Tiranës me drejtorin e përgjithshëm të policisë Haki Çako dhe drejtorin e Policisë së Tiranës ...

Grabitja në Rinas/ Gjendet një pjesë e parave

SOT - 14.02.2017

Policia ka ndaluar me urdhër të Prokurorisë disa persona të cilët dyshohet se janë përfshirë në grabitjen e 3.2 milionë Dollarëve në rrugën e Rinasit.

Grabitja e 3,2 mln eurove, arrestohen 4 nga 6 autorët, 2 janë ish-komando

Almakos - 14.02.2017

Policia ka mundur të vërë në pranga 4 nga 6 autorët e dyshuar të grabitjes së ndodhur disa ditë më parë në afërsi të Qafës së Kasharit. Ndërkohë policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim 2 ...

Grabitja në Qafë Kashar, Policia zbulon vendndodhjen e autorit të pestë

LajmiFundit - 14.02.2017

Policia e Tiranës ka zhvilluar sot një operacion për kapjen e autorëve të grabitjes së parave të bankës së nivelit të dytë në aksin Qafë Kashar – Rinas.

Dy nga grabitësit e parave në Rinas janë ish-komando të policisë

SOT - 14.02.2017

Detaje të reja janë zbardhur nga operacioni i policisë për kapjen e autorëve të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në aksin Tiranë-Rinas. Mësohet se dy nga katër grabitësit janë ish-komando.

Policia arreston katër persona për grabitjen në Rinas

Lajmi.net - 14.02.2017

Policia e shtetit shqiptar sot ka organizuar një aksion për kapjen e autorëve që grabitën 3.2 milionë dollarë rrugës për në Rinas. Burime zyrtare bëjnë me dije se janë arrestuar 4 persona, prej tyre ...

Kapja e grabitësve të Rinasit, Tahiri në policinë e Tiranës: Bravo cuna!

LajmiFundit - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dhënë një deklaratë për media pas konferencës së policisë për kapjen e grabitësve në rrugën Tiranë-Rinas. Deklarata e ministrit Tahiri: Unë besoj kjo është një ...

Dy nga autorët e grabitjes në Rinas janë ish komando që shërbyen në Afganistan

Lajmi.net - 14.02.2017

Pesë ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit, Policia e Shtetit ka vënë në pranga 4 prej autorëve të dyshuar, pas një operacioni masiv, ku u përfshinë edhe forcat RENEA dhe ...

Ministri Tahiri: Ata që janë kundër policisë janë pakica

SOT - 14.02.2017

Ministri i brendshëm, Saimir Tahiri pas takimit me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit lidhur me grabitjen e parave në Rinas, ka theksuar se kjo është një ditë si gjithë të tjerat për ...

Policia rrethon Farkën për kapjen e grabitësit të pestë të bankës

Albeu.com - 14.02.2017

Policia e Shtetit, pasditen e sotme po zhvillon një aksion gjithëpërfshirës në Farkë për kapjen e autorit të pestë të grabitjes që ndodhi me 9 shkurt në Qafë Kashar.

Kapja e grabitësve të autostradës, reagon kryeministri Edi Rama

LajmiFundit - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama reagoi per kapjen e grabitesve te Rinasit. Rama e cileson arrestimin e kater autoreve dhe shpalljen ne kerkim te dy te tjereve, si sukses shembullor te policise.

Kapja e grabitësve, Tahirit i rikthehet buzëqeshja: Kam një lajm të mirë për ju çuna (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur ditën e sotme nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, pas kapjes së 4 prej 6 grabitësve të Rinasit. Tahiri ka përgëzuar punën e Policisë së Shtetit dhe ...

Rama: Forca goditëse e policisë rritet përditë

Top Channel - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama reagoi pas lajmit të arrestimit të 4 autorëve të dyshuar të grabitjes së ndodhur disa ditë më parë afër Rinasit, duke thënë se “Policia Shtetit tregoi përsëri se forca e saj ...

Zbardhja e grabitjes, Tahiri: Kundër policisë, pakica që s’duan ‘vettingun’ dhe drejtësinë

Almakos - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në një deklaratë për mediat pas operacionit të suksesshëm ku u arrestuan 4 nga 6 grabitësit e 3,2 mln euro pranë Qafës së Kasharit e cilësoi të sotmen një ditë të ...

Rama përgëzon Policinë e Shtetit: Sukses shembullor

SOT - 14.02.2017

Pas reagimit të ministrit Tahiri, i cili vlerësoi punën e policisë rreth arrestimit të katër personave të grabitjes në Rinas, por edhe më gjerë, të njëjtin përgëzim ka shprehur edhe Kryeministri Rama.

Saimir Tahiri dhe Edi Rama reagojnë pas kapjes së grabitësve së Rinasit

Lajmi.net - 14.02.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri kanë reaguar pas aksionit që rezultoi me kapjen e grabitësve në bankën e Rinasit.

Rama i gëzuar për kapjen e grabitësve: ?Qentë le të lehin, karvani do shkojë përpara?

Albeu.com - 14.02.2017

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar menjëherë, pas arrestimit të 4 autorëve të dy grabitjeve të bankave të ndodhura më 3 dhjetor 2015 dhe 9 shkurt 2017.

Policia nxjerr fotot, gjenden shumica e parave të grabitura në rrugën e Rinasit

LajmiFundit - 14.02.2017

Një pjesë e konsiderueshme e 3.2 milionë dollarëve të grabitur më 9 shkurt 2017 në rrugën e Rinasit, janë gjetur. Lajmi është konfirmuar nga kreu i policisë së Tiranës Ervin Hodaj.

Rama: Forca goditëse e policisë së shtetit rritet përditë

Almakos - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama reagoi pas lajmit të arrestimit të 4 autorëve të dyshuar të grabitjes së ndodhur disa ditë më parë afër Rinasit. Përmes një postimi në faqen e vet në Facebook Rama shprehet se ...

Tahiri: Kundër policisë, pakica kundër Vettingut

Top Channel - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është shfaqur i lehtësuar para kamerave, një ditë pasi po para tyre u shfaq i tensionuar dhe paralajmëroi kapjen e bandës.

Publikohen pamjet, ja si u arrestuan të dyshuarit për grabitjen në Rinas (Video)

Lajmi.net - 14.02.2017

Policia e Shqipërisë ka publikuar pamje nga operacioni i sotëm ku arrestoi 4 nga 6 të dyshuarit për grabitjen e bankës në Rinas. Bëhet e ditur se grabitësit janë të njetit me ata që kishin vjedhur 3 ...

Një prej grabitësve të Rinasit dyshohet se është kushëriri i Ilir Kupës

Albeu.com - 14.02.2017

Janë zbardhur detaje edhe për grabitësin e tretë të arrestuar ditën e sotme, Ernest Kupën. Ky i fundit ka marrë pjesë në grabitjen e 2.7 mln eurove në Rinas, raporton Panorama.

Dyshime për njërin nga grabitasit në Rinas, ja me cilin kriminel ka lidhje...

SOT - 14.02.2017

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me grabitasin e tretë të 2.7 mln eurove në Rinas ,arrestuar ditën e sotme. Ernest Kupa është kushëri me Ilir Kupën, pjesëtar i “Bandës së Babagjyshëve” dhe i ...

Artan Hoxha analizë grabitësve të Rinasit: Ishin gjakftohtë, skemë e menduar me kujdes...

SOT - 14.02.2017

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur sot në studion e emisionit “Studio e Hapur” në News24 lidhur me grabitjet e ndodhura të bankave deri tek operacioni i sotëm i policisë “Patrioti” që çoi në ...

Kapja e grabitësve/ Rama: “Qentë le të lehin, karvani do shkojë përpara”

Lajmi.net - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka reaguar, menjëherë, pas arrestimit të 4 autorëve të dy grabitjeve të bankave të ndodhura më 3 dhjetor 2015 dhe 9 shkurt 2017.

Arrestohen 3 grabitës shqiptarë banesash në Milano

ABC News - 14.02.2017

Policia italiane arrestoi 3 shqiptarë të akuzuar për grabitje banesash. Ata u identifikuan pas grabitjes më 5 shkurt të një banese, e cila ishte pajisur me kamera sigurie.

Kush është i dyshuari për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve të bankës (Detaje)

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANE- Arrestohet një nga bashkëpunëtorët e grabitjes spektakolare të ndodhur në rrugën e Rinasit, ku u vodhën 3.2 milionë dollarë të një banke të nivelit të dytë në dy automjetet e “Jaguar ...

LAJM I FUNDIT/ Ky është i dyshuari për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve të bankës (Detaje)

Gazeta Express - 14.02.2017

Arrestohet një nga bashkëpunëtorët e grabitjes spektakolare të ndodhur në rrugën e Rinasit, ku u vodhën 3.2 milionë dollarë të një banke të nivelit të dytë në dy automjetet e “Jaguar Security”.

Ky është i dyshuari për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve të bankës

Botasot - 14.02.2017

Arrestohet një nga bashkëpunëtorët e grabitjes spektakolare të ndodhur në rrugën e Rinasit, ku u vodhën 3.2 milionë dollarë të një banke të nivelit të dytë në dy automjetet e “Jaguar Security”.

Arrestohen 2 të dyshuar për grabitjen e “Rinasit” dhe 2 bashkëpunëtorë të tyre

ABC News - 14.02.2017

Gjashte dite pas grabitjes me arme te parave te nje banke te nivelit te dyte ne aksin Qafe-Kashar- Rinas, policia ka ndaluar nje person te dyshuar si i perfshire ne grabitjen e 3.2 milion dollareve.

Një tjetër i dyshuar për grabitjen e 3.2 milion dollarëve në Rinas

RTSH - 14.02.2017

Policia ka tashmë një të dyshuar si bashkëpunëtor të grabitësve të 3.2 milionë dollarëve mesditën e 9 shkurtit në segmentin Kashar Rinas. Ajo ka shoqëruar rreth 30 persona si të dyshuar në këtë ...

Grabitja e 2015 në Rinas, policia ndalon një prej autorëve të dyshuar

Ora news - 14.02.2017

Policia ndalon njërin prej autorëve të dyshuar të grabitjes së ndodhur më 3 dhjetor 2015, kur persona të veshur me uniformë policie arritën të merrnin një sasi prej 3.8 milionë euro në aksin ...

Grabitja në Rinas: Nis operacioni masiv për kapjen e autorëve

Mapo - 14.02.2017

Mëngjesin e të martës, disa media raportuan se një person është arrestuar në lidhje me ngjarjen e rëndë të para pak ditëve në Qafë Kashar. Edhe pse kishte pak të dhëna për personin, që ishte ndaluar ...

Grabitja e parave të bankës/ Policia nis operacion nga ajri e toka për kapjen e autorëve (Foto)

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANE- Policia e Tiranës ka nisur një super operacion për kapjen e autorëve të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në dy blindat që transportonin paratë e një banke të nivelit të dytë.

Grabitja e 2015 nл Rinas, policia ndalon njл prej autorлve tл dyshuar

Botasot - 14.02.2017

Policia ndalon njërin prej autorëve të dyshuar të grabitjes së ndodhur më 3 dhjetor 2015, kur persona të veshur me uniformë policie arritën të merrnin një sasi prej 3.8 milionë euro në aksin ...

Grabitja e 3.2 mln dollarëve, FNSH-RENEA operacion për kapjen e autorëve

Ora news - 14.02.2017

Policia e Shtetit po zhvillon një operacion masiv për kapjen e autorëve të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve të nëj banke të nivelit të dytë në rrugën e Rinasit.

FNSH, RENEA dhe policia e Tiranës aksion masiv për kapjen e grabitësve të parave në Rinas

Botasot - 14.02.2017

Policia e Shtetit po zhvillon një aksion masiv për kapjen e autorëve të grabitjes në Rinas, ku u morëm 3.2 milionë dollarë. Mësohet se në këtë operacion janë përfshirë forca të shumta police, si ato ...

Policia aksion për kapjen e autorëve që grabitën parat afër Rinasit

Telegrafi - 14.02.2017

Pesë ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit policia e shtetit ka nisur një operacion masiv për kapjen e autorëve. Operacioni po zhvillohet nga ajri dhe nga toka.

Grabitje në një bastore të Shkupit

Telegrafi - 14.02.2017

Dje, një autor i panjohur i maskuar ka kryer grabitje në një bastore në Shkup, të vendosur në udhëkryqin në bulevardin “Nikolla Karev” dhe rrugës “Rifat Burxheviq”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Grabitja e 3.2 mln dollarëve, policia aksion blic në banesat e bizneset e të dyshuarve

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Pak ditë pas grabitjes së blindit me para të një banke në rrugën e Rinasit, policia duket se ka disa të dyshuar dhe madje di edhe vendndodhjen e tyre.

Grabitja e 3.2 mln USD, autorët u shkëmbyen me policinë, ja me çfarë mjeti u arratisën

Mapo - 14.02.2017

Të tjera detaje janë publikuar në lidhje me grabitjen e parave më datë 9 shkurt në rrugën e Rinasit. Grupi hetimor tashmë ka dijeni se me çfarë makine u arratisën grabitësit pasi dogjën dy ...

Operacioni për arrestimin e grabitësve të bankës, Tahiri takon krerët e Policisë

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Në kohën që zhvillohen operacioni blic i Policisë së Shtetit për kapjen e supergrabitësve të 3.2 mln dollarëve të BKT-së, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mblodhi me urgjencë drejtuesit më ...

Dyshohet si bashkëpunëtor i grabitjes në rrugën e Rinasit/ Policia mban në izolim lushnjarin

Mapo - 14.02.2017

Arrestohet një nga bashkëpunëtorët e grabitjes në rrugën e Rinasit. Grupi hetimor bën më dije për ‘BalkanWeb’ se, ka prova të mjaftueshme se shtetasi Fation Xhyli nga Lushnja, është një bashkëpunëtor ...

Kapen 4 nga 6 autorët e grabitjes. Dy prej tyre ish-Komando, gjendet dhe një pjesë e parave

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Policia ka arrestuar 4 nga 6 autorët e dyshuar për supergrabitjen e 3.2 milionë dollarëve të BKT-së më 9 shkurt 2017 në rrugën e Rinasit. Gazetari Artan Hoxha tha për “ BalkanWeb” se “janë ...

Grabitja në Rinas, identifikohet automjeti që transportoi 3.2 mln $

Ora news - 14.02.2017

Identifikohet nga policia automjeti me të cilin grabitësit bënë tranportimin e 3.2 milionë dollarë në Rinas. Gazetarja jonë Keti Banushi, tha se ka qenë pikërisht ky informacion i marrë në rrugë ...

Rrethohet pallati në Vorë, dyshohet se aty fshihen grabitësit e bankës (Video)

Telegrafi - 14.02.2017

Policia e Shtetit ka nisur një aksion për kapjen e autorëve të dyshuar të grabitjes në Qafë- Kashar. Mësohet se FNSH dhe RENEA kanë nisur një aksion masiv nga toka dhe ajri në Vorë dhe Prezë.

E gjithë policia në këmbë! Vihen në pranga autorët e grabitjes spektakolare në Rinas

Gazeta Express - 14.02.2017

Super-aksioni i policisë së shtetit gjatë ditës së sotme në zonën e Prezës dhe Vorës duket se ka dhënë rezultate. Burime nga policia thonë për Express se në këtë aksion janë ndaluar 4 persona, që ...

Grabitja afër Rinasit/ Pranga 4 prej 6 grabitësve, gjenden edhe para

Mapo - 14.02.2017

Foto 1 nga 4 Policia e Tiranës e mbështetur dhe nga forcat speciale të Policisë së Shtetit, kanë bërë të mundur pak kohë më parë arrestimin në flagrancë të 4 prej 6 autorëve të dyshuar për grabitjen ...

Gjenden një pjesë e lekëve, kush janë 2 autorët 'paqeruajtës' që grabitën bankën

Gazeta Express - 14.02.2017

Lajmë të mira nga Policia e Shtetit, - shkruan në Facebook ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, duke ju referuar arrestimit gjatë ditës së sotme të autorëve të dyshuar të grabitjes së një ...

‘I kapëm!’ …ja show i Policisë me maska para Drejtorisë së Tiranës

Mapo - 14.02.2017

Foto 1 nga 7 Disa persona rezulton se janë ndaluar nga policia me urdhër të Prokurorisë, që dyshohet se janë të përfshirë në grabitjen e 3.2 milionë Dollarëve në rrugën e Rinasit.

Policia mësyn në Farkë, “shtetrrethim” për kapjen e grabitësit të pestë të bankës

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANE- Aksioni për kapjen e autorit të pestë të super grabitjes që ndodhi më 9 shkurt në Qafë-Kashar, ku u vodhën paratë e bankës BKT, ka ngritur në ‘këmbë’ Policinë e Shtetit.

Kapen 4 nga 6 autorët e grabitjes në Rinas, gjendet dhe një pjesë e parave (Video)

Telegrafi - 14.02.2017

Policia ka arrestuar 4 nga 6 autorët e dyshuar për supergrabitjen e 3.2 milionë dollarëve një banke private më 9 shkurt 2017, në rrugën e Rinasit. Raportohet se janë arrestuar 4 persona, 2 prej tyre ...

Ku u gjet një pjesë e lekëve të grabitura të bankës, si i kishin fshehur autorët

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANE- Drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj ka dhënë detaje në lidhje me shumën e lekëve të BKT-së, të cilët u grabitën pak ditë më parë në aksin Qafë-Kashar, që u gjetën sot nga policia ...

Arrestimi i 4 grabitësve/ Tahiri e Çako- policëve: Bravo çuna!

Mapo - 14.02.2017

Foto 1 nga 7 Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, së bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako dhe drejtorin e Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj, kanë dhënë edhe një ...

Dy nga autorët e grabitjes në Rinas, ish-komandantë në Afganistan

Koha.net - 14.02.2017

Pesë ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit, Policia e Shtetit ka vënë në pranga 4 prej autorëve të dyshuar, pas një operacioni masiv, ku u përfshinë edhe forcat RENEA dhe ...

Zbardhja e grabitjeve të miliona eurove, Tahiri: Policia në krye të detyrës!

Ora news - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri duke e konsideruar si sukses të policisë së shtetit zbardhjen e dy grabitjeve spektakolare të miliona eurove në Rinas, theksoi se Policia e Shtetit është në krye ...

Kapja e grabitësve në Rinas, Rama nuk fsheh entuziasmin, ka dhe një batutë për “qentë”

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimit të 4 autorëve të dy grabitjeve të bankave të ndodhura më 3 dhjetor 2015 dhe 9 shkurt 2017. Rama ka një mesazh për aksionin e policisë për ...

Prangosja e autorëve të grabitjeve të bankave, Rama: Sukses shembullor!

Ora news - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama thotë se Policia e Shtetit tregoi sot se forca e saj zbuluese dhe goditëse rritet përditë. Duke e konsideruar sukses shembullor, Rama shkruan sërish se “qentë le të lehin, ...

VIDEO/ “Blindohet” Drejtoria e Policisë Tiranë, momenti i mbërritjes së grabitësve të arrestuar

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Automjete të blinduara, efektivë me veshje dhe armë të rënda. Kjo ka qenë pamja e Drejtorisë së Policisë së Tiranës pasditen e sotme, kur me pranga në duar janë futur brenda ndërtesës dy nga ...

Kapja e grabitësve të bankës, Tahirit i ‘kthehet’ buzëqeshja: “Bravo çuna”. Jep dhe një mesazh për ‘vettingun’

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka premtuar shpërblim për grupin e Policëve që zbardhën dy grabitjet e bankave dhe vunë në pranga autorët e tyre.

Zbardhja e grabitjeve të miliona eurove, Tahiri: Policia në krye të detyrës!

Botasot - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri duke e konsideruar si sukses të policisë së shtetit zbardhjen e dy grabitjeve spektakolare të miliona eurove në Rinas, theksoi se Policia e Shtetit është në krye ...

Pamje nga aksioni/ Policë me maska, blinda e snajperë, si u arrestuan 4 autorët e grabitjes së bankës (Video)

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Katër prej gjashtë autorëve të grabitjes së ndodhur më 9 shkurt në Qafë-Kashar janë arrestuar sot pas një operacioni masiv të Policisë së Shtetit.

Kapja e grabitësve/ Rama: Qentë le të lehin, karvani do shkojë përpara

Mapo - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka reaguar, menjëherë, pas arrestimit të 4 autorëve të dy grabitjeve të bankave të ndodhura më 3 dhjetor 2015 dhe 9 shkurt 2017.

Kapja e 4 autorëve të grabitjes së miliona eurove, Tahiri: Shpërblim për policët

Ora news - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se do të kishte shpërblim për punonjësit e policisë që u angazhuan në aksionin e gjerë për arrestimin e katër autorëve të dy grabitjeve të miliona eurove në ...

Ernest Kupa, një nga autorët e grabitjes së Rinasit, i dyshuar dhe si pjesë e bandës së ‘Babagjyshëve’

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANE – Zbulohen detaje të reja në lidhje me arrestimin e 4 personave të dyshuar si autorë të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve të bankës BKT më 9 shkurt.

Publikohen pamjet, ja si u arrestuan të dyshuarit për grabitjen në Rinas (Video)

Zeri - 14.02.2017

Policia e Shqipërisë ka publikuar pamje nga operacioni i sotëm ku arrestoi 4 nga 6 të dyshuarit për grabitjen e bankës në Rinas. Bëhet e ditur se grabitësit janë të njetit me ata që kishin vjedhur 3 ...

Artan Hoxha: Ju tregoj mekanizmin e grabitjeve. Autorët, njerëz gjakftohtë

BalkanWeb - 14.02.2017

TIRANË- Gazetari investigativ Artan Hoxha ka analizuar sot nga studio e emisionit “Studio e Hapur” në News24 grabitjet e ndodhura deri tek operacioni i sotëm i policisë “Patrioti” që çoi në ...

Paratë, Brumbulli: Kriteret për kompanitë e sigurimit, një blind e 5 punonjës

Ora news - 14.02.2017

Në emisionin “Ekopolitikë” në Rtv Ora News, po diskutohet mbi sigurinë e parave në banka. Sekretari i Përgjithshëm i Shoqatës së Bankave, Spiro Brumbulli, thotë se arrestimi i katër autorëve të dy ...

Rama përshëndet policinë, “Zbardhja e shpejtë e grabitjes së bankës sukses shembullor”

RTSH - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama shprehu kënaqësinë e tij pas operacionit të policisë shqiptare e cila arriti të ndalojë brenda pak ditësh personat që vodhën pak ditë më parë paratë e një banke gjatë ...

Grabitja e 3.2 mln dollarëve në Rinas, kush është lushnjari i ndaluar

Java News - 14.02.2017

Policia e Tiranës ka lënë të lirë të gjithë personat që mbaheshin të shoqëruar si të dyshuar, apo si persona që mund të kishin dijeni për grabitjen e ndodhur të enjten në rrugën e Rinasit, shkruan ...

Grabitet një bastore në Shkup

Alb Portali - 14.02.2017

Një autor i panjohur i maskuar dje ka kryer grabitje në një bastore sporti në Shkup, të locuar në udhëkryqin nga bulevardi “Nikolla Karev” dhe rrugës “Rifat Burxheviq”. Loading...

Grabitja e 3.2 mln $, policia operacion masiv nga toka e ajri në Prezë dhe Vorë për ndalimin e autorëve

Java News - 14.02.2017

Policia e Shtetit ka nisur një operacion masiv për ndalimin e personave të dyshuar për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve pranë rreth-rrotullimit të Rinasit disa ditë më parë.

RENEA në aksion për prangosjen e grabitësve të Qafë-Kasharit

Vision Plus - 14.02.2017

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Renea po zhvillon një operacion për prangosjen e disa personave të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e 3.2 milionë dollarëve në aksin Qafë-Kashar-Rinas.

Detaje për grabitjen e Rinasit

Vision Plus - 14.02.2017

Një jave nga grabitja spektakolare e makinës qe transportonte paratë e nje banke te nivelit te dyte, grupi hetimor jep detaje të reja. Vizion Plus ka mundur te mësoje te dhënat e makinës, me të cilën ...

Arrestohen 4 nga 6 autorët e grabitjes në Rinas, gjenden një sasi parash të vjedhura

Java News - 14.02.2017

Policia është shumë pranë zbardhjes së grabitjes spektakolare në Rinas, ku u morën para disa ditësh 3.2 mln dollarë. Deri më tani bëhet me dije se pas aksioneve të FNSH-së dhe RENEA-s në Vorë dhe ...

Policia aksion për kapjen e autorëve që grabitën parat afër Rinasit

Alb Portali - 14.02.2017

Pesë ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit policia e shtetit ka nisur një operacion masiv për kapjen e autorëve. Operacioni po zhvillohet nga ajri dhe nga toka. Loading...

Kapen 4 autorë të grabitjes së bankës në Rinas, 2 prej tyre ish-komando?

Gazeta Tema - 14.02.2017

Policia ka mundur të arrestojë 4 nga 6 autorët e dyshuar të grabitjes së bankës në Rinas. Gazetari investigativ Artan Hoxha, thotë se 2 prej autorëve janë shpallur në kërkim.

GRABITJA NE KASHAR/ Zbulohet polici privat që u dha informacion grabitësve

Java News - 14.02.2017

Një prej punonjësve të policisë private ka dhënë informacione për lëvizjen e parave te autorët e grabitjes së 2.7 mln eurove të enjten e kaluar. Kështu, ai është Fatjon Xhyriu, i arrestuar bashkë me ...

Policia vendos në “shtetrrethim” Farkën, kërkime intensive për kapjen e grabitësit të pestë të bankës

Java News - 14.02.2017

Aksioni për kapjen e autorit të pestë të super grabitjes që ndodhi më 9 shkurt në Qafë-Kashar, ku u vodhën paratë e bankës BKT, ka ngritur në ‘këmbë’ Policinë e Shtetit.

Tahiri: Falenderoj Policinë!  Ata që sulmojnë Policinë e Shtetit janë pakica antivetting

Java News - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka vlerësuar me nota maksimale punën e bërë nga Policia e Shtetit për zbulimin dhe dokumentimin e bandës që ka bërë një seri grabitjesh të bankave.

Zbardhja e grabitjes në Rinas, Rama: Sukses shembullor, forca e policisë rritet çdo ditë

Java News - 14.02.2017

Pas zbardhjes dhe kapjes së 4 autorëve të grabitjes në Rinas (të njëjtët që grabitën një sasi parash po në të njëjtën zonë më dhjetor të vitit 2015) ka reaguar në rrjetin social kryeministri Edi Rama.

VIDEO/ Tahiri: Bravo çuna, policinë nuk e duan ata që janë kundër vetingut

Gazeta Tema - 14.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka vlerësuar Policinë e Shtetit për punën e bërë dhe arrestimin e grabitësve. “Dua të falënderoj të gjithë efektivët që punuan në mënyrë të palodhur e zbardhën një ...

Rama: Zbardhja e shpejtë e grabitjes së bankës, sukses shembullor

Gazeta Tema - 14.02.2017

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur zbardhjen e shpejtë të grabitjes së pareve të bankës në Qafë të Kasharit. “Policia Shtetit tregoi perseri se forca e saj zbuluese e goditese rritet ...

Rama: Zbardhja e shpejtë e grabitjes së bankës, sukses shëmbullor

Vision Plus - 14.02.2017

“Policia Shtetit tregoi përsëri se forca e saj zbuluese e goditëse rritet përditë! Zbardhja e shpejtë e grabitjes së bankës sukses shëmbullor “, shkruan Kryeministri Edi Rama në faqen e tij në ...

Kush është ish-ushtaraku, pjesë e grupit të grabitësve të Rinasit

Durres Lajm - 14.02.2017

Kapen 4 nga 6 autorët e grabitjes së Rinasit, dy prej tyre ish-Komando Policia e Tiranës ka dhënë sot zyrtarisht emrat e personave të arrestuar si autorë të dy grabitjeve spektakolare të bankave të ...

Kapja e grabitësve të Rinasit, Tahiri jep lajmin e mirë për policët

Durres Lajm - 14.02.2017

Kapen 4 nga 6 autorët e grabitjes së Rinasit, dy prej tyre ish-Komando Kush është ish-ushtaraku, pjesë e grupit të grabitësve të Rinasit Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur ditën e sotme nga ...

Tahiri: Policia tregoi se është në shërbim të qytetarëve

Vision Plus - 14.02.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, u shpreh se Policia ka arritur t’i tregojë qytetarëve shqiptarë se është në shërbimin e tyre për ta bërë Shqipërinë një vend shumë më të drejtë dhe ...

Aksion i madh për kapjen e grabitësit të pestë të bankës

Alb Portali - 14.02.2017

Aksioni për kapjen e autorit të pestë të super grabitjes që ndodhi më 9 shkurt në Qafë-Kashar, ku u vodhën paratë e bankës BKT, ka ngritur në ‘këmbë’ Policinë e Shtetit. Loading...

Grabitja në Rinas, njëri prej autorëve kushëriri i Ilir Kupës, kreut të bandës së Babagjyshëve

Java News - 14.02.2017

Zbulohen detaje të reja në lidhje me arrestimin e 4 personave të dyshuar si autorë të grabitjes së 3.2 milionë dollarëve të bankës BKT më 9 shkurt. Burime jozyrtare bënë me dije për ‘BalkanWeb’ se ...

Grabitet një bastore në Shkup

Republika - 14.02.2017

Një autor i panjohur i maskuar dje ka kryer grabitje në një bastore sporti në Shkup, të locuar në udhëkryqin nga bulevardi “Nikolla Karev” dhe rrugës “Rifat Burxheviq”.

Rama: Policia nuk ka gisht në grabitjen e bankave

Zhurnal - 13.02.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në “Komunikimin Javor” të kësaj të diele u ndal në grabitjen e parave të bankës në rrugën e Rinasit. Ai tha se policia nuk ka gisht në grabitjet e bankave, ashtu ...

Grabitja në Rinas, ja çfarë dyshoi policia për dy vëllezërit nga Lushnja

Albeu.com - 13.02.2017

Policia e Tiranës ka arrestuar dhjetëra persona për grabitjen spektakolare të 3.2 milionë dollarë të bankës që shoqëroheshin në dy automjetet e "Jaguar Security", në rrugën e Rinasit .

Detajet/ Grabitja në Rinas, pse policia dyshoi për vëllezërit nga Lushnja

LajmiFundit - 13.02.2017

Dhjetëra persona janë arrestuar të dyshuar për grabitjen në Rinas, ku humbën 3.2 milionë dollarë të bankës që shoqëroheshin në dy automjetet e “Jaguar Security”.

Për dy vjet janë vjedhur mbi 10 milionë euro nga bankat e Shqipërisë

Idividi - 13.02.2017

Tiranë, 11 shkurt 2017 (MIA) - Për dy vite nga bankat në Shqipëri janë vjedhur mbi 10 milionë euro. Plaçkitje kanë qenë spektakolare, duke filluar nga ai më 13 Shkurt 2015, kur një filial banke në ...

Grabitja e 3.2 milionë dollarëve, efektivi i policisë private dhe vëllai i tij të dyshuar

SOT - 13.02.2017

Lidhur me grabitjen e 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit mesditën e së enjtes, policia ka shoqëruar disa persona si të dyshuar. Mes të shoqëruarve të cilët janë pyetur dhe më pas janë lënë të ...

Grabitja në Rinas, Tahiri: Bëni durim, vjedhjet nuk zbardhen brenda ditës

Albeu.com - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar durim nga të gjithë pasi grabitjet e fundit do të zbardhen . Ai tha se hetimet për grabitjen në Rinas janë duke u zhvilluar dhe se zbardhja nuk mund të ...

Tahiri: Policia e Shtetit ka zbardhur disa ngjarje, prisni rezultatet e grabitjes

SOT - 13.02.2017

“Bëni durim rezultatet do vijnë”, kështu është shprehur Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një deklaratë për median lidhur me grabitjen e parave të bankës.

Grabitjet, Tahiri: Bëni durim, rezultatet do të vijnë

Top Channel - 13.02.2017

Bëni durim, rezultatet do të vijnë, ka qënë komenti i radhës i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, lidhur me grabitjet e fundit të ndodhura në vend, siç ishte ajo e 3.2 milionë dollarëve, apo dhe ...

Tahiri për grabitjen e bankës: Durim, vjedhjet nuk zbardhen brenda ditës

Lajmi.net - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm në Shqipëri, Saimir Tahiri ka kërkuar durim nga të gjithë pasi sipas tij grabitjet e fundit do të zbardhen shumë shpejt. Ai tha se hetimet për grabitjen në Rinas janë duke u ...

Grabitja, Tahiri: Bëni durim, ngjarja do zbardhet

Almakos - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i është rikthyer ngjarjes së grabitjes së 3.,2 milionë eurove pak ditë më parë në aksin rrugor Qafë Kashar-Rinas, duke premtuar se ngjarja do të zbardhet.

Grabitja e parave të bankës, Tahiri: Ngjarja do të zbardhet

Almakos - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i është rikthyer ngjarjes së grabitjes së 3.,2 milionë eurove pak ditë më parë në aksin rrugor Qafë Kashar-Rinas, duke premtuar se ngjarja do të zbardhet.

Reagimi i pritshëmi Berishës: Pas "Hakmarrjes për Drejtësi" Rama do të lirojë edhe Aldo Baren

Albeu.com - 13.02.2017

Pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda për të shpallur të pafajshëm anëtarët e "Hakmarrja për Drejtësi" pritej edhe reagimi i Sali Berishës, të cilin vëllezërit Orik dhe Leart ...

“Hakmarrja për drejtësi”, ja kush ishin gjyqtarët që i dhanë pafajësi bandës

SOT - 13.02.2017

Ditën e djeshme u dha lajmi se anëtarët e bandës “Hakmarrja për drejtësi” kanë marrë pafajsinë, lajm i cili ngjalli reagimin e mediave dhe shumë figurave publike për shkak se të akuzuarit kishin 2 ...

“Hakmarrja”, Berisha: Rama mbajti paktin e vitit 2013

Almakos - 13.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda që kanë shpallur të pafajshëm anëtarët e organizatës terroriste “Hakmarrja për Drejtësi”.

Pafajësia në gjykatë, Berisha: Ky është pakti i Edi Ramës me Hakmarrjen me Drejtësi

LajmiFundit - 13.02.2017

Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi diten e sotme kryeministrin Edi Rama se ka ndërhyrë për të shpallur të pafajshëm anëtarët e organizatës “Hakmarja për drejtësi”.

Interpoli shpall në kërkim grabitësin e 1 milionë eurove në Rinas

LajmiFundit - 13.02.2017

Shpallet në kërkim nga Interpoli shqiptari Aleks Pepa, i kërkuar nga drejtësia shqiptare për grabitjen e 1 milionë dollarëve në aeroportin e Rinasit. Fotoja, gjeneralitetet dhe akuzat ndaj ...

Grabitja spektakolare, dhjetëra të shoqëruar. Dyshohet se autorët janë nga Kosova

LajmiFundit - 13.02.2017

Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e javës së kaluar në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e një banke të nivelit të dytë.

Shpallet në kërkim ndërkombëtar grabitësi i Rinasit

SOT - 13.02.2017

Shpallet në kërkim ndërkombëtar Aleks Pepa, njëri prej grabitësve të dyshuar të një milionë eurove në pistën e Aeroportit të Rinasit më 30 qershor 2016, për akuzën e grabitjes në kuadër të grupit të ...

Detaje të reja nga grabitja në Rinas/ Ja çfarë ndodhej brenda thasëve

SOT - 13.02.2017

Mësohet se në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk kanë qenë vetëm dollarë amerikanë, por dhe euro, franga zvicerane, paund, dollarë kanadezë dhe australianë.

Ja sa para kishte në thasët e grabitur në Rinas!

Albeu.com - 13.02.2017

Jeni kuriozë të dini se çfarë valute transportonin thasët e grabitur nga makiant e modifikuara si të blinduara? Në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk kanë qenë vetëm dollarë ...

Zbulimi, ja cfarë kishte vërtet në tetë thasët e grabitur me armë në Tiranë-Rinas

LajmiFundit - 13.02.2017

Prokuroria ka deklaruar diten e sotme se në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk kanë qenë vetëm dollarë amerikanë, por dhe euro, franga zvicerane, paund, dollarë kanadezë dhe ...

Çfarë kishte në thasët e grabitur nga dy blindat në Rinas?!

Lajmi.net - 13.02.2017

A jeni kuriozë të dini se çfarë valute transportonin thasët e grabitur nga makinat e modifikuara si të blinduara? Ora News ka arritur ta mësojë. Në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk ...

Si ranë në pranga hajdutët shqiptarë në Itali nga bisedat e tyre në WhatsApp (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2017

Tre të rinj shqiptarë kanë grabitur një banesë në Milano të Itanlisë, krim për të cilin u arrestuan ditën e sotme. Policia Italiane ka publikuar pamjet e grabitjes.

Pas grabitjes në Rinas merr masa policia, ja si e shoqëron blindin me para (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2017

Pas grabitjes së 3.2 milion dollarëve nga blindi i një banke pranë rrugës së Rinasit nga persona të armatosur, duket se ka ardhur një reagim nga institucionet si ato private ashtu edhe shtetërore.

Grabitja e parave të bankës/ Pse dyshon policia tek dy vëllezërit nga Lushnja

BalkanWeb - 13.02.2017

Policia e kryeqytetit ka shoqëruar dhjetëra persona për grabitjen spektakolare të ndodhur mesditën e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku persona ende të paidentifikuar morën 3.2 milionë dollarë të ...

Dy vëllezër nga Lushnja të dyshuar për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve në Rinas

Botasot - 13.02.2017

Policia e kryeqytetit ka shoqëruar dhjetëra persona për grabitjen spektakolare të ndodhur mesditën e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku persona ende të paidentifikuar morën 3.2 milionë dollarë të ...

Grabitja e parave në Rinas, Tahiri: Bëni durim, rezultatet do të vijnë

Ora news - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar durim nga të gjithë pasi grabitjet e fundit do të zbardhen. Ai tha se hetimet për grabitjen në Rinas janë duke u zhvilluar dhe se zbardhja nuk mund të ...

Grabitja e parave në Rinas/ Tahiri: Bëni durim, policia po bën punën e duhur

BalkanWeb - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm i vendit Saimir Tahiri inspektoi sot punimet e komisariatit të ri të policisë që po ndërtohet në Kombinat. Ai falënderoi qeverinë për këtë projekt 2 mln dollarësh sipas të cilit ...

Grabitja në Rinas, Tahiri: Bëni durim, ngjarja do zbardhet

Botasot - 13.02.2017

Për Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, hetimet për grabitjen në rrugën e Rinasit po ecin përpara. I pyetur për çështjen në fjalë, ai e vlerësoi punën e policisë si të shkëlqyer dhe tha se ...

Tahiri: Bëni durim, grabitjet do të zbardhen

ABC News - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka kërkuar durim nga opinioni publik, për zbardhjen e grabitjeve të parave të bankave. “Po bëhet një punë e shkëlqyer dhe hetimet po ecin përpara”, ka thënë ...

Tahiri përsërit: Grabitësit e bankave do të zbulohen!

RTSH - 13.02.2017

Për të dytën herë brenda pak ditësh Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka premtuar se policia do të zbardhi grabitjen e fundit të parave të një banke.

Kush janë lushnjarët që po hetohen nga policia për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve në Rinas

Mapo - 13.02.2017

Policia e kryeqytetit ka shoqëruar dhjetëra persona për grabitjen spektakolare të ndodhur mesditën e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku persona ende të paidentifikuar morën 3.2 milionë dollarë të ...

“Hakmarrja për drejtësi” shpallet e pafajshme. Berisha: I liroi Rama

Mapo - 13.02.2017

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë pafajësi për 10 anëtarët e organizatës “Hakmarrja për Drejtësi”, një proces gjyqësor i cili ka zgjatur rreth dy dekada.

“Hakmarrja për Drejtësi”, Berisha jep alarmin: Rama po liron bandat për të vjedhur zgjedhjet

BalkanWeb - 13.02.2017

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Beirhsa nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ashpër për shpalljen të pafajshëm të anëtarëve të bandës “Hakmarrja për Drejtësi” mbi të cilët rëndojnë shumë akuza, ...

Berisha: Lirimi i e ‘Hakmarrjes për Drejtësi’, pakti u bë në vitin 2013 nga Rama e Arapi

Botasot - 13.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda që kanë shpallur të pafajshëm anëtarët e organizatës terroriste “Hakmarrja për Drejtësi”.

Pafajësia e “Hakmarrjes për drejtësi”, Berisha: Rama mbajti paktin e 2013

Ora news - 13.02.2017

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën se ka ndërhyrë për të shpallur të pafajshëm anëtarët e organizatës “Hakmarja për drejtësi” Në një postim në facebook Berisha thotë kjo është bërë në ...

Lirimi i bandës ‘Hakmarrja për Drejtësi’, reagon ashpër Sali Berisha

Gazeta Express - 13.02.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, ku la të lirë të gjithë pjesëtarët e bandës ‘Hakmarrja për Drejtësi’.

Zbardhen detaje të grabitjes në rrugën e Rinasit

ABC News - 13.02.2017

Zbardhen detaje të reja për grabitjen në rrugën, Qafë-Kashari__Rinas. Burimet pranë grupit hetimor, i thanë ABC News se kompania privat nuk ka njojftuar policinë e shtetit për transportin.

Grabitja spektakolare/ Dhjetëra të shoqëruar, dyshohet se autorët janë nga Kosova

BalkanWeb - 13.02.2017

NGA: DORJANA BEZAT TIRANE – Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e javës së kaluar në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e Bankës Kombëtare Tregtare.

Grabitja në Rinas: thasët kishin dollarë, franga paund e mbi 2 mln euro

Ora news - 13.02.2017

A jeni kuriozë të dini se çfarë valute transportonin thasët e grabitur nga makiant e modifikuara si të blinduara? Ora News ka arritur ta mësojë. Në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk ...

17 krimet për të cilat u akuzua “Hakmarrja për drejtësi”

Ora news - 13.02.2017

Pas gati rreth dy dekadash betejë me drejtësinë shqiptare, grupi “Hakmarrja për Drejtësinë” ka përfituar pafajësi në Gjykatën e Apelit për Krimet të Rënda.

Grabitja e bankës, Tahiri vihet në vështirësi nga pyetja e gazetares

Botasot - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është vënë në vështirësi sot ndërsa është pyetur nga gazetarët lidhur me grabitjen në Rinas. Ndërkohë që po inauguronte punimet e Komisariatit Nr.

Grabitja në Rinas, 42 vjeçari nga Elbasani në kërkim nga Interpoli

Ora news - 13.02.2017

Autoritetet shqiptare kanë shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autorët e dyshuar të grabitjes spektakolare në pistën e aeroportit ndërkombëtar të Rinasit.

Autorët e grabitjes në Rinas dyshohet të jenë nga Kosova

Gazeta Express - 13.02.2017

Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e javës së kaluar në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e Bankës Kombëtare Tregtare.

Grabitja në Rinas: Thasët kishin dollarë, franga, paund dhe euro

Botasot - 13.02.2017

Jeni kuriozë të dini se çfarë valute transportonin thasët e grabitur nga makiant e modifikuara si të blinduara? Në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk kanë qenë vetëm dollarë ...

Grabitja në Qafë-Kashar, dyshohet se autorët janë nga Kosova

Telegrafi - 13.02.2017

Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e javës së kaluar në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e një banke të nivelit të dytë.

Post grabitje/ Makina me fenelina policie shoqërojnë në autostradë blindin me para (Video)

BalkanWeb - 13.02.2017

Katër ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollarëve nga blindi i një banke pranë rrugës së Rinasit nga persona të armatosur, duket se ka ardhur një reagim nga institucionet si ato private ashtu edhe ...

Si ranë në pranga hajdutët shqiptarë në Itali? (Video)

Telegrafi - 13.02.2017

Tre të rinj shqiptarë kanë grabitur një banesë në Milano të Italisë, krim për të cilin u arrestuan ditën e sotme. Policia Italiane ka publikuar pamjet e grabitjes.

Grabitja e bankës/ Përse policia dyshon për dy vëllezërit nga Lushnja

Java News - 13.02.2017

Policia e kryeqytetit ka shoqëruar dhjetëra persona për grabitjen spektakolare të ndodhur mesditën e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku persona ende të paidentifikuar morën 3.2 milionë dollarë të ...

Grabitja e parave të bankës në Rinas, dyshimet e policisë për dy vëllezërit nga Lushnja

Gazeta Tema - 13.02.2017

Policia e kryeqytetit ka shoqëruar dhjetëra persona për grabitjen spektakolare të ndodhur mesditën e së enjtes në rrugën e Rinasit, ku persona ende të paidentifikuar morën 3.2 milionë dollarë të ...

Tellalli i vetvetes!

Respublica - 13.02.2017

Në komunikimin e javës, kryeministri Rama nuk i kurseu elozhet për policinë e shtetit që sipas tij nuk ka asnjë përgjegjësi për ikjen në drejtim të paditur të grabitësve të Qafë Kasharit.

Grabitja në Rinas, Tahiri: Gjërat nuk zbardhen brenda ditës, bëni durim, rezultate do të ketë

Java News - 13.02.2017

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka qenë i pranishëm në ambientet e komisaritatit nr.6 i cili nis restaurimin për t’u rikthyer brenda standarteve të kërkuara.

“Grabitja nuk zbardhet për një ditë”

Vision Plus - 13.02.2017

Ministri i brendshëm Saimir Tahiri ripërsëriti deklaratën e një dite më parë për grabitjen në segmentin Qafë Kashar – Rinas. Gjatë inspektimit të fillimit të punimeve për komisariatin nr 6 në ...

Shpallet në kërkim ndërkombëtar “grabitësi i Rinasit”. Italia, Greqia dhe Rumania në kërkim të tij

Gazeta Tema - 13.02.2017

Para disa ditësh policia ka bërë publike fotografinë e personit të dyshuar për grabitjen e ndodhur në Rinas, më 30 qershor 2016. Njëri prej grabitësve i identifikuar si Aleks Pepa, tashmë është ...

Grabitja e blindit me paratë e bankës në Rinas, dhjetëra të shoqëruar. Dyshohet se autorët janë nga Kosova

Gazeta Tema - 13.02.2017

Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e javës së kaluar në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e një banke të nivelit të dytë.

Grabitësi i Rinasit në kërkim ndërkombëtar, fotoja e tij në faqen e INTERPOL-it

Java News - 13.02.2017

Policia e Shtetit zyrtarisht ka shpallur nër kërkim ndëkrombëtar shtetasin Aleksa Pepa, i cili është një prej personave të akuzuar për grabitjen e rreth 1 milionë eurove në pistën e aeroportit të ...

Hetimet/ Në verifikim disa shtetas kosovarë për grabitjen e 3.2 milionë dollarëve

Java News - 13.02.2017

Dhjetëra persona janë shoqëruar lidhur me grabitjen e javës së kaluar në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar vodhën paratë e Bankës Kombëtare Tregtare.

Ja valutat që ndodhedhin në mjetet e grabitura në Rinas

Java News - 13.02.2017

A jeni kuriozë të dini se çfarë valute transportonin thasët e grabitur nga makinat e modifikuara si të blinduara? Ora News ka arritur ta mësojë. Në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk ...

VIDEO/ Pas grabitjes veprime konkrete, shikoni si e shoqëron policia blindin me para

Java News - 13.02.2017

Grabitja e parave të një banke në afërsi të Rinasit ka qenë dhe është një nga ngjarjet që po debatohet dhe po diskutohet shumë. Herë pas here dalin të dhëna në lidhje me këtë situatë.