TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Janeva s’dorëohet, ankimon vendimin e Gjykatës Penale

Ina - 14.02.2016

Prokuroria Speciale Publike ankimoi katër vendimet e Gjykatës Penale të Shkupit me të cilat u refuzua kërkesa për paraburgimin e ish ministrit të Transportit Mile Janakievski, kryetarit të Pustecit ...

Maqedoni: Prokuroria speciale kërkon sërish masën e paraburgimit

VOA - 14.02.2016

Prokuroria speciale në Maqedoni ka njoftuar se ka paraqitur ankesë ndaj vendimeve të Gjykatës penale në Shkup për mosmiratimin e kërkesës për paraburgimin e të dyshuarve në rastin “Titanik”, që ka të ...

Maqedoni: Prokuroria speciale kërkon sërish masën e paraburgimit

Ora news - 14.02.2016

Prokuroria speciale në Maqedoni ka njoftuar se ka paraqitur ankesë ndaj vendimeve të Gjykatës penale në Shkup për mosmiratimin e kërkesës për paraburgimin e të dyshuarve në rastin “Titanik”, që ka të ...

Prokuroria speciale kërkon sërish masën e paraburgimit

Botasot - 14.02.2016

Prokuroria speciale në Maqedoni ka njoftuar se ka paraqitur ankesë ndaj vendimeve të Gjykatës penale në Shkup për mosmiratimin e kërkesës për paraburgimin e të dyshuarve në rastin “Titanik”, që ka të ...

Prokurorja Speciale në Maqedoni: Do të hetohen ministra, gjykatës e noterë

ikub - 13.02.2016

Prokurorja Speciale në Maqedoni Katica Janeva ka deklaruar sot se kanë nisur hetime në një proces të quajtur “Titanik”, ku ministra, gjykatës, noterë dhe zyrtarë të lartë dyshohen për mashtrim ...

PPD: Të qërohen hesapet me kriminelët në Maqedoni

Ina - 13.02.2016

Partia për Prosperitet Demokratik përmes një komunikate e përshëndet dhe përkrah guximin dhe vendosmërinë e Prokurores speciale Katica Janeva dhe ekipit të saj të qëroj hesapet me kriminalitetin e ...

PPD: Të qërohen hesapet me kriminelët në Maqedoni

Almakos - 13.02.2016

Partia për Prosperitet Demokratik përmes një komunikate e përshëndet dhe përkrah guximin dhe vendosmërinë e Prokurores speciale Katica Janeva dhe ekipit të saj të qëroj hesapet me kriminalitetin e ...

Korrupsioni i zyrtarëve në Maqedoni, prokurorja Speciale: Do të hetohen ministra, gjykatës e noterë

BalkanWeb - 13.02.2016

MAQEDONI- Prokurorja Speciale në Maqedoni, Katica Janeva njoftoi se ka fillon hetime në një proces të quajtur “Titanik”, ku dyshohen ministra, gjykatës, noterë dhe zyrtarë të lartë për mashtrim ...

PPD: Përkrahim guximin dhe vendosmërinë e Prokurores speciale

Tetova Sot - 13.02.2016

Partia për Prosperitet Demokratik e përshëndet dhe përkrah guximin dhe vendosmërinë e Prokurores speciale Katica Janeva dhe ekipit të saj të qëroj hesapet me kriminalitetin e organizuar në përputhje ...

Ekspertët: Prokuroria Speciale ka mekanizëm dhe bazë për ndjekje të mëtejshme

Tetova Sot - 13.02.2016

Edhe pse gjykata e refuzoi kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike për paraburgimin e të dyshuarve në rastin “Titanik”, ekipi i Katica Janevës ka një mekanizëm dhe baza ligjore që rastet e këtij ...

Janeva është orkestruar nga ambasadorët e huaj dhe Zaev

Republika - 13.02.2016

Analisti politik Aleksandar Pandov në debatën në TV Nova tha se ishin të pritshëm rezultatet nga sondazhi i Brima Galup i cili tregoi se qytetarët nuk i besojnë Katica Janevës.

Gjykata: Nuk ka asnjë bazë për përcaktimin e masës së sigurisë “paraburgim”

Republika - 13.02.2016

Gjykata ka hedhur poshte kërkesën e Prokurorisë Speciale për përcaktimin e masës së sigurisë “paraburgim” për 8 të dyshuar për parregullsi zgjedhore në rastin “Titanik”.

Janeva urdhëron arrestin e anëtarit të KZ në Çair për vepra penale në zgjedhjet 2013

Portalb - 12.02.2016

Lajme lidhur me temën 1 person i arrestuar, 7 të tjerë i pret fati i njejtë në urdhër të Janevës Ambasadorët i dhanë mbështetje Katica Janevës dhe PSP-së Rrebesh me kallëzime penale, teknikë rrugaçe ...

Prokuroria Speciale deklarohet për rastin “Monstra”

Portalb - 12.02.2016

Lajme lidhur me temën Janeva urdhëron arrestin e anëtarit të KZ në Çair për vepra penale në zgjedhjet 2013 1 person i arrestuar, 7 të tjerë i pret fati i njejtë në urdhër të Janevës Prishtina liron ...

Janeva: Drejtësia do të fitojë pavarësisht kërcënimeve të partive politike

Shqipmedia - 12.02.2016

Drejtësia do të fitojë pavarësisht kërcënimeve që vijnë nga partitë politike. Kështu u shpreh prokurorja speciale Katica Janeva, e cila tha se ndjehet e lirë dhe nuk do të heshtë, se Kushtetuta dhe ...

Janeva "nxjerr dhëmbët": Drejtësia do të triumfojë pavarësisht kërcënimeve të partive (VIDEO)

Albeu.com - 12.02.2016

Drejtësia do të fitojë pavarësisht kërcënimeve që vijnë nga partitë politike. Kështu u shpreh sot në konferencën për shtyp Prokurorja Speciale , Katica Janeva , e cila tha se ndjehet e lirë dhe nuk ...

Ambasada e Amerikës: Mbështjetje të plotë Katica Janevës

Zhurnal - 12.02.2016

Ambasada e Amerikës: Mbështjetje të plotë Katica Janevës Publikuar 12.02.2016 në 20:36 nga D.R. | 130 i lexuar Shkup, 12 shkurt - “Shtetet e bashkuara mbështesin plotësisht zyrën e Prokurorisë ...

SHBA-ja mbështet plotësisht zyrën e Prokurorisë Speciale

Portalb - 12.02.2016

Lajme lidhur me temën “Titanik”, reagojnë partitë Si i manipuloi zgjedhjet parlamentare e presidenciale kryebashkiaku i Pustecit Edmond Themelko (VIDEO) Prokuroria Speciale merr në duar edhe aferën ...

SHBA-ja mbështet plotësisht zyrën e Prokurorisë Speciale

Almakos - 12.02.2016

Në pyetjet e Alsat M dërguar përfaqësive ndërkombëtare në vend, vetëm SHBA-të u përgjigjën duke thënë se mbështesin plotësisht zyrën e Prokurores Speciale.

SHBA-ja mbështet Prokurorinë Speciale

Ina - 12.02.2016

Shtetet e bashkuara mbështesin plotësisht zyrën e Prokurorisë Speciale dhe rolin e saj në hetimin dhe procedimin mbi kriminalitetin e dyshuar i ngritur nga përmbajtjet e përgjimeve të paligjshme.

SHBA-të mbështesin plotësisht Prokuroren Janeva

Shqipmedia - 12.02.2016

“Shtetet e bashkuara mbështesin plotësisht zyrën e Prokurorisë Speciale dhe rolin e saj në hetimin dhe procedimin mbi kriminalitetin e dyshuar i ngritur nga përmbajtjet e përgjimeve të paligjshme.

Maqedoni: Prokurorja Speciale nis hetime

VOA - 12.02.2016

Në Maqedoni, Prokurorja Speciale, Katica Janeva njoftoi se ka fillon hetime në një proces të quajtur “Titanik”, ku dyshohen ministra, gjykatës, noterë dhe zyrtarë të lartë për mashtrim zgjedhor.

SHBA-ja mbështet plotësisht zyrën e Prokurorisë Speciale

Botasot - 12.02.2016

Në pyetjet e Alsat M dërguar përfaqësive ndërkombëtare në vend, vetëm SHBA-të u përgjigjën duke thënë se mbështesin plotësisht zyrën e Prokurores Speciale.

Katica Janeva: Nuk do të ndalem, edhe nëse të gjithë do të heshtin, unë nuk do të heshti (VIDEO)

Tetova Sot - 12.02.2016

Ligji për Prokurorinë Speciale me detyron mua që t’ju informojë për progresin e punës së ekipit të prokurorëve nën udhëheqjen time, tha sot në konferencë Katicva Janeva.

SHBA-ja mbështet plotësisht zyrën e Prokurorisë Speciale

Ilirida - 12.02.2016

Në pyetjet e Alsat M dërguar përfaqësive ndërkombëtare në vend, vetëm SHBA-të u përgjigjën duke thënë se mbështesin plotësisht zyrën e Prokurores Speciale.

Ambasada e SHBA-së: Mbështesim plotësisht Katica Janevën

Tetova Sot - 12.02.2016

I bëjmë thirrje autoriteteve që të përmbushin standardet më të larta të sundimit të ligjit, transparencës, drejtësisë, mbrojtjes së lirisë së shprehjes dhe pavarësisë së gjyqësorit siç lëvizin ...

Cunami prej konstruksionesh

Portalb - 11.02.2016

Lajme lidhur me temën ZERO prej teksti – publikim gjysmë i zhveshur!!! Deklarata “bajate” të nxjerra nga konteksti Improvizimet matematikore të funksionarit publik Ku është lajmi këtu?! [Recension: ...

Pendarovski: Përkrahja e BE-së për Janevën është e “butë”

Lajm - 10.02.2016

Profesori Stevo Pendarovski në deklaratën per Sllobofen Peçat ka thënë se komunikata e BE-së për përkrahjen e prokurores speciale nuk do të ndihmojë asgjë dhe retorika në të është e “butë”, ndërsa ...

Ivo Kotevski dhe Anita Stançevska janë marrë në pyetje nga Katica Janeva?

Lajm - 10.02.2016

Ish zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski, drejtor aktual i Qendrës për komunikime në VMRO-DPMNE, Ivo Kotevski dhe Aneta Stançveska, udhëheqëse e njësitit për kontroll të brendshme në MPB, janë marrë në ...

Ivo Kotevski dhe Aneta Stançevska kanë “raportuar” para Janevës ?

Zhurnal - 10.02.2016

Ivo Kotevski dhe Aneta Stançevska kanë “raportuar” para Janevës ? Publikuar 10.02.2016 në 21:18 nga D.R. | 157 i lexuar Shkup, 10 shkurt – Ish zëdhënësi i MPB-së dhe drejtori aktual i Qendrës për ...

Pendarovski: Përkrahja e BE-së për Janevën është e “butë”

Tetova Sot - 10.02.2016

Profesori Stevo Pendarovski në deklaratën per Sllobofen Peçat ka thënë se komunikata e BE-së për përkrahjen e prokurores speciale nuk do të ndihmojë asgjë dhe retorika në të është e “butë”, ndërsa ...

Janeva pas marrjes së funksionit prokurore speciale ka blerë dy banesa

Zhurnal - 09.02.2016

Janeva pas marrjes së funksionit prokurore speciale ka blerë dy banesa Publikuar 09.02.2016 në 13:36 nga H.N. | 144 i lexuar Shkup, 9 shkurt- Katica Janeva e cila me marrëveshjen e katër partive ...

Ambasadorët i dhanë mbështetje Katica Janevës dhe PSP-së

Portalb - 09.02.2016

Lajme lidhur me temën Rrebesh me kallëzime penale, teknikë rrugaçe për presion ndaj Janevës Formohet platformë qytetare për mbështetjen e Prokurorisë Speciale Shtohet trysnia, ekipi i prokurores ...

Shuplakë e rëndë për VMRO-në dhe BDI-në, ambasadorët e BE-së rreshtohen pas Katica Janevës (Foto)

Lajm - 09.02.2016

Ambasadorët e vendeve të BE-së dhe euroambasadori Aivo Orav sot në info-qendrën e BE-së në Shkup, u takuan me prokuroren speciale Katica Janeva, të cilës në ditëlindjen e saj i kanë shprehur ...

Ambasadorët e BE-së, mbështetje të plotë për ekipin e Janevës

Lajm - 09.02.2016

Faktori ndërkombëtarë konfirmoi mbështetjen e fuqishme ndaj Prokurores Speciale Katica Janeva. Shefi i delegacionit të BE-së Aivo Orav dhe ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Holandës, Italisë, ...

Gjykata hodhi poshtë kërkesën e avokatëve që rastin “Kumanova” ta merr Janeva

Lajm - 09.02.2016

Në fillim të procesit të gjykimit për ngjarjet e Kumanovës në “Lagjen e Trimave” avokatët mbrojtës e të akuzuarve kanë kërkuar shtyrjen e seancës. Ata kanë kërkuar që Prokuroria Speciale, Katica ...

Gjykata hodhi poshtë kërkesën e avokatëve që rastin “Kumanova” ta merr Janeva

Ina - 09.02.2016

Në fillim të procesit të gjykimit për ngjarjet e Kumanovës në “Lagjen e Trimave” avokatët mbrojtës e të akuzuarve kanë kërkuar shtyrjen e seancës. Ata kanë kërkuar që Prokuroria Speciale, Katica ...

Ambasadorët i ofrojnë mbështetje Janevës

Ina - 09.02.2016

Ambasadorët e BE-së në Shkup shprehin mbështetje të fuqishme për pavarësinë e prokurores speciale, Katica Janeva. Euroambasadori Orav ka shpërndarë një status në rrjetin social Tëitter, duke shprehur ...

Ambasadorët e BE-së përkrahin Katica Janevën

Albeu.com - 09.02.2016

Prokurorja Speciale , Katica Janeva , sot ka marrë përkrahje të fuqishme nga ambasadorët e Bashkimit Evropian në Shkup. Ambasadori Aivo Orav ka shpërndarë një status në Twitter, ku shpreh mbështetjen ...

Ambasadorët i ofrojnë mbështetje Janevës

Almakos - 09.02.2016

Të gjithë ambasadorët e Bashkimit Evropian në Shkup, ofrojnë mbështetjen e fortë për pavarësimin e prokurores speciale, Katica Janeva dhe punën e saj, shkroi në rrjetin social Twiter, euroambasadori ...

Unioni Evropian me komunikatë të ashpër: Ndaloni me sulmet ndaj Janevës

Zhurnal - 09.02.2016

Unioni Evropian me komunikatë të ashpër: Ndaloni me sulmet ndaj Janevës Publikuar 09.02.2016 në 22:35 nga D.R. | 128 i lexuar Shkup, 9 shkurt – Ambasadorët e BE-së dhe euroambasadori, Aivo Orav sot ...

Ambasadorët e BE-së, mbështetje të plotë për ekipin e Janevës

Yll Press - 09.02.2016

“Të gjithë ambasadorët e BE-së në Shkup shprehën mbështetjen e fuqishme për pavarësinë e Prokurores Speciale Janeva dhe punën e saj”. Faktori ndërkombëtarë konfirmoi mbështetjen e fuqishme ndaj ...

Ambasadorët e BE-së, mbështetje të plotë për ekipin e Janevës

Tetova Sot - 09.02.2016

Faktori ndërkombëtarë konfirmoi mbështetjen e fuqishme ndaj Prokurores Speciale Katica Janeva. Shefi i delegacionit të BE-së Aivo Orav dhe ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Holandës, Italisë, ...

Gjykata hodhi poshtë kërkesën e avokatëve që rastin “Kumanova” ta merr Janeva

Tetova Sot - 09.02.2016

Në fillim të procesit të gjykimit për ngjarjet e Kumanovës në “Lagjen e Trimave” avokatët mbrojtës e të akuzuarve kanë kërkuar shtyrjen e seancës. Ata kanë kërkuar që Prokuroria Speciale, Katica ...

Ambasadorët i ofrojnë mbështetje Janevës

Ilirida - 09.02.2016

Ambasadorët e BE-së në Shkup shprehin mbështetje të fuqishme për pavarësinë e prokurores speciale, Katica Janeva. Euroambasadori Orav ka shpërndarë një status në rrjetin social Tëitter, duke shprehur ...

BE: Ndalni sulmet ndaj Janevës

Tetova Sot - 09.02.2016

BE-ja u bën apel partive politike për të bashkëpunuar me Prokuroren Speciale Publike dhe për të ndaluar sulmet ndaj këtij organi të pavarur dhe për të ndaluar kërcënimet ndaj zyrtarëve publikë detyra ...

Janevës i vijnë kallzimet penale si fax-i

Zhurnal - 08.02.2016

Janevës i vijnë kallzimet penale si fax-i Publikuar 08.02.2016 në 09:53 nga D.R. | 27 i lexuar Shkup, 8 shkurt - Kallëzimet penale ndaj ekipit të Prokurorisë Speciale Publike që udhëhiqet nga ...

Shtohet trysnia, ekipi i prokurores speciale, Janeva ballafaqohet me 20 kallëzime penale!

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën ‘Monstra’, familjarët presin hetimet e prokurores speciale “Lufta“ mes prokurorive për aferën e përgjimeve Anevski me kriktika ndaj Janevës: Letra është me përmbajtje të ...

Kallëzime të reja penale kundër prokurorëve të Prokurorisë speciale

Almakos - 08.02.2016

Kundër prokurorëve të Prokurorisë speciale publike edhe pse të paditur njëherë , janë ngritur kallëzime të reja penale. Kallëzimet janë nga persona nga Shën Nikolla të cilët janë ftuar në bisedë ...

Edhe 12 kallëzime kundër ekipit të Janevës

Lajm - 08.02.2016

Edhe 12 kallëzime penale janë dorëzuar deri tek Prokuroria publike kundër të punësuarve në Prokurorinë speciale. Gjitha paraqitjet janë dorëzuar nga persona të ndryshëm fizik, ndërsa u dedikohen ...

Dymbëdhjetë akuza të reja penale kundër punonjësve të Janevës !?

Shqipmedia - 08.02.2016

Maqedonia: Gjatë fundjavës n ë Prokurorinë Publike Speciale janë dorëzuar edhe dymbëdhjetë akuza të reja penale kundër punonjësve të Prokurorisë Publike Speciale.Aplikacionet dorëzohen nga individë ...

Formohet platformë qytetare për mbështetjen e Prokurorisë Speciale

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën Shtohet trysnia, ekipi i prokurores speciale, Janeva ballafaqohet me 20 kallëzime penale! ‘Monstra’, familjarët presin hetimet e prokurores speciale “Lufta“ mes prokurorive për ...

Janeva gjendet nën presion të madh nga VMRO-DPMNE-ja!

Zhurnal - 08.02.2016

Janeva gjendet nën presion të madh nga VMRO-DPMNE-ja! Publikuar 08.02.2016 në 14:13 nga A.R. | 75 i lexuar Shkup, 8 shkurt -Janeva gjenden nën presion të madh nga VMRO-DPMNE-ja.

Spekulime dhe manipulime në varg

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën Numërimi i klikimeve dhe gazetaria – ka dallim! Mund të fillohet nga hamendjet, por baza janë faktet Gazetari duhet t’i japë besë publikut se nuk do ta keqinformojë Gazetaria ...

Rrebesh me kallëzime penale, teknikë rrugaçe për presion ndaj Janevës

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën Formohet platformë qytetare për mbështetjen e Prokurorisë Speciale Shtohet trysnia, ekipi i prokurores speciale, Janeva ballafaqohet me 20 kallëzime penale! “Lufta“ mes ...

Rrebesh me kallëzime penale, teknikë rrugaçe për presion ndaj Janevës

Botasot - 08.02.2016

Dymbëdhjetë kallëzime të reja penale janë ngritur kundër disa personave të cilët punojnë në Prokurorinë speciale publike të Katica Janevës. Me këtë, numri i kallëzimeve penale që janë ngritur deri në ...

Kallëzime të reja penale ndaj ekipit të Katica Janevës

Ilirida - 08.02.2016

Kallëzimet penale ndaj ekipit të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) që udhëhiqet nga prokurorja Katica Janeva, nuk kanë të ndalur. Kësaj radhe kallëzimet penale janë ngritur nga banorë të qytetit ...

Ekipi Janevës ka pranuar edhe 12 akuza të reja

Tetova Sot - 08.02.2016

Gjatë fundjavës deri te Prokuroria Themelore Publike janë paraqitur edhe 12 akuza të reja penale kundër punonjësve të Prokurorisë Publike Speciale, transmeton TetovaSot.

12 padi të reja kundër prokurorëve të Prokurorisë speciale

Republika - 08.02.2016

Janë ngritur edhe 12 padi penale në lidhje me punën e Prokurorisë speciale publike. Padit kundër prokurorëve të Prokurorisë speciale janë dorëzuar në prokurorin publike të Shkupit.