TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LDD thotë se në Skenderaj është sulmuar një kandidat i saj

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor — Lidhja Demokratike e Dardanisë ka njoftuar të dielën në mesditë se Sami Lushtaku, kandidat nga radhët e PDK-së për kryetar të ...

mst: Gashi i cilëson zgjedhjet lokale historike

Koha.net - 15.11.2009

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga koalicioni LDD-AKR, Vegim Gashi, ka votuar të dielën në shkollën e mesme “Gjin Gazulli” në Prishtinë.

AKR dhe AAK kontestojnë rezultatet e shpallura nga LDK dhe PDK

Telegrafi - 15.11.2009

Edhe AAK-ja, përmes sekretarit të përgjithshëm të kësaj partie, Burim Ramadani, tha se ky subjekt politik është duke fituar vota në shumë komuna.

AKR: Pesë-gjashtë kandidatë në balotazh

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - Nënkryetari i AKR-së, Ibrahim Gashi, në një konferencë shtypi të dielën vonë, nuk ka shprehur entuziazëm, por ka thënë se kjo parti ka ...

AKR-ja është partia e së ardhmes së Kosovës

Botasot - 13.11.2009

Tingujt e himnit të Kosovës, atij të Shqipërisë dhe tingujt e himnit më të dashur për shqiptarët atij të propozuar nga ish presidenti i Kosovës dr.

Daci: Ky referendum i siguron fitoren dardanëve

Botasot - 13.11.2009

Gjilan, 12 nëntor - Lidhja Demokratike e Dardanisë në Gjilan, me një manifestim shumë madhështor, e përmbylli fushatën elektorale.

Gashi: Politika është një mision për të siguruar një të ardhme evropiane

Botasot - 13.11.2009

Kandidati i koalicionit AKR LDD për kryetar të komunës së Prishtinës, Vegim Gashi, ka shpalosur sot edhe një pjesë të programit të tij, që ka të bëjë me ...

Pacolli: T’i japim fund qeverisjes së errët, të fitojë transparenca

Botasot - 13.11.2009

Viti, 13 nëntor – Me LDD-në dhe AKR-në Kosova më nuk do të jetë në karantinë, tha të premten në Viti, kryetari i Lidhjes Demokratike te Dardanisë, Nexhat Daci ...

AKR ankohet për shantazh ndaj komisionarëve

Koha.net - 13.11.2009

Prishtinë, 13 nëntor – Ibrahim Makolli, nënkryear i AKR-së, dhe Vegim Gashi, kandidat për kryetar të Prishtinës, me një konferencë shtypi kanë përmbyllur të ...

Gashi premton furnizim të Prishtinës me ujë 24 orë

Botasot - 12.11.2009

Fushatën e tij parazgjedhore kandidati për kryetar të Prishtinës nga koalicioni AKR LDD, Vegim Gashi e ka vazhduar të enjten me trajtimin shërbimeve komunale, ...

Vegim Gashi i duhet Prishtinës, tash

Botasot - 12.11.2009

Sfida më e madhe për të gjithë ne tani ka përfunduar. Jemi shtet i pranuar ndërkombëtarisht. Obligimi më i madh për Kosovën dhe popullin e saj, tani është ...

Biznesmeni që dëshiron ta ndërtojë Prishtinën

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor – Ndonëse i ri në fushatat elektorale zgjedhore, kandidati i koalicionit AKR-LDD për kryetar të Prishtinës, Vegim Gashi, nuk ka hezituar ...

Tubimi përmbyllës i AKR-LDD në Prishtinë pa praninë e Dacit

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor– Nën zhurmën e krismave nga mjetet piroteknike që kanë zgjatur mbi 20 minuta, AKR-ja, të enjten mbrëma, ka përmbyllur fushatën zgjedhore ...

Nuk ka interpelancë për kryeministrin Thaçi

Telegrafi - 11.11.2009

“Rrudhet” kërkesa e Lidhjes Demokratike të Dardanisë që të thirret në interpelancë numrin një i Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi, për Raportin e Progresit të ...

Gashi premton fond të veçantë për kategoritë e varfra

Botasot - 11.11.2009

Fushatën e tij parazgjedhore kandidati për kryetar të Prishtinës nga koalicioni AKR LDD, Vegim Gashi e ka vazhduar me trajtimin e varfërisë, me ç'rast ka ...

Gashi i AKR-LDD-së premton 20 mijë vende të punës

Koha.net - 11.11.2009

Prishtinë, 11 nëntor – Kandidati i koalicionit AKR-LDD për kryetar të Prishtinës, Vegim Gashi, ka premtuar se për të zhdukur varfërinë në kryeqytet do t’i ...

Pacolli thotë se AKR-ja do të qeverisë me dinjitet

Koha.net - 11.11.2009

Ferizaj, 11 nëntor – AKR-ja e ka përmbyllur të mërkurën fushatën zgjedhore në Ferizaj. “U sjell mesazhet nga të gjitha qytetet e Kosovës që duhet ta ndryshojmë ...

Pacolli premton pune

Albeu.com - 10.11.2009

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli premtoi 10 mijë vende pune në Gjilan. Në Istog, ndërkaq, zyrtarët e Koalicionit AKR-LDD hodhën akuza të shumta në adresë të ...

Kuvendi debaton raportin e progresit më 26 nëntor

Botasot - 10.11.2009

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk do të dalë para ligjvënësve në interpelancë lidhur më raportin e progresit të Komisionit Evropian, kërkesë kjo e bërë ...

Gashi premton investime në fushën e rinisë, kulturës dhe sportit

Botasot - 10.11.2009

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga koalicioni AKR LDD, Vegim Gashi, ka vazhduar fushatën parazgjedhore, me shpalosjen e programit për rininë, kulturën dhe ...

Plani urbanistik dhe infrastruktura, oferta e koalicionit AKR-LDD në Rahovec

Koha.net - 10.11.2009

Rahavec, 10 nëntor - Hartimi planit urbanistik, hapësinor dhe rrjeti i kanalizimit të ujërave të zeza, ishin premtimet që u ka dhënë të hënën mbrëma kandidati ...

Krasniqi e Daci mendime të kundërta për punën e qeverisë

Botasot - 10.11.2009

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe kryetari i LDD-së, Nexhat Daci, kanë mendime të kundërta lidhur me angazhimet e Qeverisë për njohjet e ...

Pacolli premton 10 mijë vende të reja pune për gjilanasit

Koha.net - 10.11.2009

Gjilan, 10 nëntor - Me premtime për hapjen e 10 mijë vendeve të reja pune në Gjilan brenda katër viteve të ardhshme, lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet ...

Prishtina, qytet i sportit

Koha.net - 10.11.2009

Prishtinë, 10 nëntor – Kandidati i koalicioni AKR-LDD për kryetar të Prishtinës, Vegim Gashi, në një konferencë shtypi ka premtuar se nëse merr besimin e ...

Pacolli: Në Gjilan 10 mijë vende të reja pune

Botasot - 10.11.2009

Aleanca Kosova e Re u ka premtuar gjilanasve hapjen e dhjetë mijë vendeve të reja të punës nëse ky subjekt politik fiton besimin e elektoratit për të udhëhequr ...

Daci i donte vetëm dollarët

Ina - 09.11.2009

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë, në diasporë, gjegjësisht në Nju Jork është u shua me dorëheqjen edhe të dy nën/kryetarëve të saj, zotëri Marijan ...

Tolaj: LDD do te qeverise ne disa komuna

Albeu.com - 09.11.2009

Shefi i shtabit zgjedhor të LDD-së, Sejdë Tolaj, ka vlerësuar se oferta elektorale e këtij subjekti politik për zgjedhjet lokale 2009 po mirëpritet kudo dhe se ...

Tolaj: LDD do të qeverisë në disa komuna

Botasot - 09.11.2009

Shefi i shtabit zgjedhor të LDD së Sejdë Tolaj, në takim me gazetarët vlerësoi se mesazhi elektoral dhe oferta elektorale e këtij subjekti politik për ...

Gashi zotohet të ofrojë mikrokredi për bizneset

Koha.net - 09.11.2009

Prishtinë, 9 nëntor - Kandidati i koalicionit AKR-LKDD për kryetar të Prishtinës, ka premtuar se nëse këtë të diel, qytetarët e Prishtinës i japin votën për ...

Koalicioni LDD-AKR shpallë veten fitues në Prizren

Koha.net - 09.11.2009

Prizren, 9 nëntor – Ruzhdi Rexha, kandidat për kryetar të Prizrenit, i koalicionit LDD-AKR, të hënën, ka mbajtur një takim paraelektoral në fshatin Skorrobisht ...

Gashi: Zhvillimi ekonomik një prej prioritet të qeverisjes

Botasot - 09.11.2009

Në kuadër të fushatës parazgjedhore, kandidati i koalicionit AKR-LDD për kryetar të Prishtinës, Vegim Gashi ka vizituar të hënën Tregun e Gjelbër, me ç’rast ka ...