TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbardhet dosja psikiatrike e vrasësit të katërfishtë Konstadin Xhuvani

Almakos - 09.11.2014

Dosja në ngarkim të Kostandin Xhuvanit për ngjarjen e 25 prillit të këtij viti, ku ai u dencua nga 3 persona për kanosje dhe se qëlloi me armë në afërsi të tyre, u pushua nga një procësverbal i një ...

Zbulohet procesverbali i Psikiatrisë që pushoi dosjen e Xhuvanit

Panorama - 09.11.2014

Procesverbali i hetuesit/ Xhuvani ne Gjykate “Panorama” publikon sot procesverabil e psikiatrise qe pushoi dosjen per Xhuvanin. Një procesverbal i mbajtur nga oficeri i Policisë Gjyqësore të ...

“Dora e Ramës në revolen e Kostandinit”

Panorama - 09.11.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar dje kreun e qeverisë Edi Rama si organizatorin e shfaqjes publike, në të cilën sipas tij u bë “kurban” deputetja e PS-së Luiza Xhuvani.

Ja proçesverbali i Psikiatrisë së Elbasanit që pushoi çështjen ndaj Xhuvanit

Gazeta Idea - 09.11.2014

Tiranë- Në media është publikuar sot procesverbali i Psikiatrisë në qytetin e Elbasanit që u bë shkak për pushimin e hetimit ndaj Kostandin Xhuvanit për akuzën e kanosjes me armë zjarri.

Zbardhet dosja psikiatrike e vrasësit të katërfishtë

Republika - 09.11.2014

Dosja në ngarkim të Kostandin Xhuvanit për ngjarjen e 25 prillit të këtij viti, ku ai u dencua nga 3 persona për kanosje dhe se qëlloi me armë në afërsi të tyre, u pushua nga një procësverbal i një ...

Kostandin Xhuvani i befasuar nga “braktisja”

Almakos - 08.11.2014

Në një kohë kur është ende e paqartë se përse Kostandin Xhuvani nuk mbrohet më nga ish-avokati Ardian Leka, i cili ishte përfaqësuesi i tij ligjor kur akuzohet për vrasjen e ndodhur në vitin 2011, ...

Si tentoi të fshihte provat Xhuvani, ia hodhi armën Jahos

Albtime - 08.11.2014

Kostandin Xhuvani ka dashur që vrasjen e katër fishtë ta justifikojë me argumentin e vetëmbrojtjes, ashtu siç ia hodhi drejtësisë me rastin e vrasjes së Alfred Musabelliut.

Vrasja e 4-fishtë, Berisha: Një show më makabër se në tragjeditë e Shekspirit!

SOT - 08.11.2014

Ish-kryeministri, Sali Berisha e ka cilësuar daljen publike të Luiza Xhuvanit dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me ngjarjen e 4 nëntorit si një shfaqje makabre të tragjedive Shekspiriane.

Historia e “djalit të artit” që u kthye në vrasës dhe drejtësia që s’e gjeti të drejtën…

Mapo - 08.11.2014

Vrasja e katër personave në barin “Ante Grand” nga Kostandin Xhuvani dhe krimi i rëndë që tronditi opinionin publik. Djali i deputetes socialiste që i shpëtoi drejtësisë me dënime qesharake.

Kostandin Xhuvani i befasuar nga “braktisja”

Yll Press - 08.11.2014

Në fund, pas përpjekjeve, gjyqtarja lexoi emrin e avokatit Violent Çoniku, i cili ishte prezent. Ai pranoi mbrojtjen, ndërsa u konsultua edhe me të arrestuarin.

Kostandin Xhuvani i befasuar nga “braktisja”

Koha.net - 08.11.2014

Në një kohë kur është ende e paqartë se përse Kostandin Xhuvani nuk mbrohet më nga ish-avokati Ardian Leka, i cili ishte përfaqësuesi i tij ligjor kur akuzohet për vrasjen e ndodhur në vitin 2011, ...

Kostandin Xhuvani nga kronika e zezë, në politikë

ABC News - 08.11.2014

Një ngjarje e kronikës së zezë tronditi fort politikën javën që po lëmë pas. Protagonist ishte djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani, një emër i njohur për policinë.

Gabimi i gjyqtares, harroi t'i heqë prangat Konstadin Xhuvanit në gjyq

Shqiptarja - 08.11.2014

TIRANE- Teksa 26-vjeçari Kostandin Xhuvani ka hyrë në sallën e gjyqit, dhe më pas gjyqtarja ka hapur seancën gjyqësore ka ndodhur një situatë e pakëndshme.

SHËNIM: Ra ky mort e u pamë me opozitën

Gazeta Dita - 08.11.2014

Ngjarja tragjike që ndodhi në mëngjesin e 4 nëntorit, pas së cilës katër vetë u vranë, pra nuk janë më mes nesh, është pa dyshim më e dhimbshme se për këdo tjetër, pikërisht për familjet e tyre, të ...

Kush janë këta ‘analistë me fëmijë të shthurur’ për të cilët flet pedagogu Vasjari?! (VIDEO)

Gazeta Dita - 08.11.2014

“…Shumë nga këta analistë, më kanë kërkuar mua t’u kaloj djalin dhe vajzën e tyre! Shumë prej tyre! Më kanë futur mua miq! Kanë qenë kaq biologjikë ndaj fëmijës së tyre, për një provim… Mos t’i marr ...

Llalla: Vrasja e katërfishtë për një dozë drogë

Gazeta Start - 07.11.2014

Tiranë – Masakra e katërfishtë e ndodhur të martën ka pasur si motiv një dozë droge. Këtë e bën të ditur kryeprokurori Adriatik Llalla, sipas të cilit autor i ngjarjes bazuar në prova është ...

Shpërblim për policët që arrestuan Xhuvanin

Gazeta Start - 07.11.2014

Tiranë - Policët që arrestuan Konstandin Xhuvanin do të shpërblehen me nga një rrogë. Për këtë arsye, drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa, bashkë me nëndrejtorin e Sektorit të Krimeve të ...

Konstandin Xhuvanit ia dhanë vendimin

Gazeta Start - 07.11.2014

Tiranë – Konstandin Xhuvani ka dalë sot përpara trupit gjykues në Gjykatën e Shkallës së Parë në Tiranë. Ndaj tij u vendos masa e sigurisë “arrest me burg”.

Prokuroria e Gjirokastrës rihap hetimet për Xhuvanin

Gazeta Start - 07.11.2014

Gjirokastër – U deshën të vriteshin katër njerëz, që prokuroria e Gjirokastrës të rihapte hetimet për Konstandin Xhuvanin. Bëhet fjalë për ngjarjen e 25 prillit të këtij viti, ku Xhuvani u akuzua nga ...

Tahiri: Nuk është çudi që nuk e arrestuam K.Xhuvanin për Lazaratin, do ishte nëse do e lironim

SOT - 07.11.2014

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, për zërat që akuzojnë policinë se ka lënë të lirë Kostandin Xhuvanin, djalin e deputetes socialiste, Luiza Xhuvanit, për incidentin e ndodhur në ...

Tahiri: Xhuvani pjesë e grupit të zjarrit në Lazarat, Prokuroria nuk ngriti akuza për të

SOT - 07.11.2014

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri deklaroi dje se Kostandin Xhuvani ka qënë pjesë e grupit të zjarrit në Lazarat. Ministri u shpreh se pas sherrit në Gjirokastër në 25 prill 2014, policia mori të ...

Gjykata vendos "arrest me burg" për Xhuvanin

SOT - 07.11.2014

Për 26-vjeçarin, Kostandin Xhuvani Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë "arrest me bug". Mësohet se seanca u zhvillua me dyer të mbyllura dhe se është mbrojtur nga një avokat i caktuar nga ...

Xhuvani sot para gjykatës, shpërblehen me një pagë shtesë efektivët që e arrestuan

ikub - 07.11.2014

Prokuroria nuk ka më asnjë dyshim se i dyshuari kryesor, Kostandin Xhuvani, është autor i vrasjes së 4-fishtë që ndodhi mëngjesin e së martës në lokalin “Ante Grand”, në kryeqytet.

Kostandin Xhuvani lihet në burg, braktiset nga familjarët

Albeu.com - 07.11.2014

" Arrest me burg " është masa e caktuar për Kostandin Xhuvanin , i akuzuar për 4 vrasjet e së martës. Seanca e mbajtur në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar me dyer të mbyllura .

Prokuroria: Ja si i vrau katër vetë Konstandin Xhuvani

Portalb - 07.11.2014

Lajme lidhur me temën Vizita e Ramës në Serbi, blindohet Beogradi Rama: Opozita dritëfikur vajton kohën e ikur të pushtetit të energjisë Guvernatori, Meta pritet nga Nishani: Ofrojmë bashkëpunimin ...

Prokuroria: Ja si i vrau katër vetë Konstandin Xhuvani

Albtime - 07.11.2014

Prokuroria e Tiranës pritet të kërkojë sot në gjykatë masën e sigurisë arrest me burg për Xhuvanin, i dyshuar si autor i vetëm i katër vrasjeve. Policia gjeti mbetje baruti në duart e tij si dhe ...

Tiranë, Kostandin Xhuvaniit i shqiptohet masa ‘Arrest me burg’

Alsat - 07.11.2014

"Arrest me burg" është masa e caktuar për Kostandin Xhuvanin, i akuzuar për 4 vrasjet e së martës. Seanca e mbajtur në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar me dyer të mbyllura.

Berisha: Rama mbron vrasësin serial, të ngrihemi kundër qeverisë

Albeu.com - 07.11.2014

Teksa Rama merret me trashëgiminë kulturore, ish kryeministri Berisha i rikthehet çështjes së Xhuvanit. Teksa hedh një lum akuzash ndaj Ramës, sipas tij, ai mbron me fanatizëm vrasësin serial Xhuvani ...

Berisha: Rama mbron me fanatizëm vrasësin serial, të ngrihemi kundër qeverisë

SOT - 07.11.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur përsëri një lum akuzash ndaj kryëministrit Edi Rama. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Berishathekson se Rama mbron me fanatizëm vrasësin serial ...

Berisha: Rama mbron me fanatizëm vrasësin serial, të ngrihemi kundër qeverisë

Zhurnal - 07.11.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur përsëri një lum akuzash ndaj kryëministrit Edi Rama. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Berishathekson se Rama mbron me fanatizëm vrasësin serial ...

Polici që kapi Xhuvanin: Më drejtoi armën, por ishte bosh

ikub - 07.11.2014

Kostandin Xhuvani, i akuzuari për vrasjen e 4-fishtë ka tentuar të qëllojë edhe mbi efektivin e policisë, i cili e ka kapur Xhuvanin, rreth 70 metra larg vendit të ngjarjes.

Prokuroria e Gjirokastrës rihap hetimet për Xhuvanin, dyshohet se ngjarja është manipuluar

SOT - 07.11.2014

Ngjarja e ditëve të fundit, ku mbetën të vrarë 4 persona dhe ku si autor kryesor është arrestuar shtetasi Kostandin Xhuvani, djali i ish-deputetes socialiste, Luiza Xhuvanit, ka bërë që Prokuroria e ...

Vrasja e 4-fishtë, gjykata e Tiranës lë në burg Kostandin xhuvanin

Zhurnal - 07.11.2014

Ka zgjatur vetëm pak minuta seanca gjyqësore për të dhënë masën e arrestit ndaj Kostandin Xhuvanit. Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin “arrest me burg” për autorin e dyshuar të masakrës së 4-fishtë.

Luiza Xhuvani “braktis” djalin, Kostandinin e takon motra dhe halla

Albtime - 07.11.2014

Dy ditët e 26-vjeçarit në polici, dëshmia dhe provat Mariglen Mullai Motra dhe halla e Kostandin Xhuvanit ishin dy personat që shkuan për ta takuar këto ditë që ai ndodhej në Drejtorinë e Policisë së ...

Llalla: Xhuvani u kërkoi drogë viktimave, kërcënoi edhe policët për t'i vrarë

BalkanWeb - 07.11.2014

TIRANE - Kryeprokurori Adriatik Llalla deklaroi dje se vrasja e 4 personave në një lokal nate në Rrugën e Elbasanit ka ndodhur pas një sherri për drogë.

Kuvend, këshilli i Rregullores nis procedurat e zëvendësimit të Xhuvanit

Mapo - 07.11.2014

Menjëherë pas dorëheqjes së Luiza Xhuvanit si deputete e PS-së po mendohet edhe për zëvendësimin e saj. Këshilli i Rregullores së Mandateve është mbledhur mbrëmjen e djeshme për të diskutuar lidhur ...

Drejtori i Spitalit Psikiatrik: Xhuvani u shtrua në spital, mori mjekim

Mapo - 07.11.2014

Në dosjen e prokurorisë thuhej se Kostandin Xhuvani, pasditen e 25 prillit të këtij viti ka qenë në Spitalin Psikiatrik të Elbasanit dhe jo në Gjirokastër, ku ndodhi një konflikt mes të rinjsh.

Tahiri: Kishim të dhëna operative, Xhuvani u fsheh në Lazarat

Mapo - 07.11.2014

Policia nuk mundi ta arrestonte Kostandin Xhuvanin pas rastit të kanosjes me armë në Gjirokastër, pasi ai fshihej në Lazarat. Ministri i Brendshëm pranoi mbrëmë në emisionin “Opinion” se nga të ...

Thellohet skandali/ Prova të reja për mosarrestimin e Xhuvanit, policia s’kontrollonte dot shtëpinë e deputetes

Mapo - 07.11.2014

Pas sherrit me armë në Gjirokastër, Prokuroria kërkoi kontrollin e banesës së prindërve të Kostandin Xhuvanit, por u refuzua nga policia pasi nëna e tij kishte imunitet.

Kush e solli Kostandinin?

Mapo - 07.11.2014

Ngjarja e së martës ku mbetën të vrarë katër i ka kaluar kufijtë e triditëshit të habisë dhe po futet në një territor tjetër. Kërkohen, përtej kronikës, arsyet e asaj që ngjau.

Tahiri: Kostandin Xhuvani duhej të ishte në burg

Panorama - 07.11.2014

Ministri Saimir Tahiri mbrëmë në “Opinion” Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri fajësoi sërish gjykatën për lirimin e Kostandin Xhuvanit, duke u shprehur se ai duhej të ishte në burg.

“Arrest me burg” për Konstandin Xhuvanin

ABC News - 07.11.2014

Gjykata e Tiranës dha masën arrest me burg për Kostandin Xhuvanin i akuzuar për vrasjen e 4 personave në një lokal nate. Gjykata pranoi kërkesën e prokurorisë duke caktuar masën e sigurisë “Arrest me ...

Në krah të Luizës

Panorama - 07.11.2014

ASTRIT PATOZI Luiza Xhuvani është një njeri në hall të madh. Kjo është jashtë çdo dyshimi. Nuk di çfarë mund t’i ndodhë më shumë një prindi, përveç vdekjes së fëmijës së vet.

Në krah të Luizës

Ora news - 07.11.2014

Luiza Xhuvani është një njeri në hall të madh. Kjo është jashtë çdo dyshimi. Nuk di çfarë mund t’i ndodhë më shumë një prindi, përveç vdekjes së fëmijës së vet.

Llalla: Qëlloi Xhuvani, u kërkoi drogë viktimave

Panorama - 07.11.2014

Adriatik Llalla Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, shigjetoi me siguri se autori i dy vrasjeve në lokalin e natës është Kostandin Xhuvani. I ftuar në emisionin “Top Story” me gazetarin Sokol ...

Tahiri: Kostandin Xhuvani duhej të ishte në burg, faji i Gjykatave dhe Prokurorisë

ABC News - 07.11.2014

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi se sipas tij Kostandin Xhuvani duhej të ishte në burg por faji që ai qëndronte i lirë ishte i sistemit të drejtësisë, me në krye gjykatat dhe prokurorinë.

PD: Xhuvani është djali i miqve të Ramës, ai ka leje për të vrarë

Panorama - 07.11.2014

Grida Duma Partia Demokratike bën përgjegjës për vrasjen e katër personave prej djalit të deputetes Luiza Xhuvani, Kryeministrin, ministrin e Brendshëm dhe drejtorin e Policisë.

Psikiatria: Xhuvani te ne më 25 prill

Panorama - 07.11.2014

Ylli Muça, drejtori i Spitalit Psikiatrik të Elbasanit Drejtori i Spitalit Psikiatrik të Elbasanit, Ylli Muça, deklaroi dje se Kostandin Xhuvani është paraqitur për mjekim më datë 25 prill, datë kur ...

Polici që kapi 25-vjeçarin: Xhuvani më drejtoi armën, por ishte bosh

BalkanWeb - 07.11.2014

TIRANE- Gjatë momentit të arrestimit rreth 70 metra larg lokalit të natës ku u vranë katër personat, Xhuvani i ka drejtuar efektivit të policisë armën me të cilën kishte bërë krimin e rëndë.

Gjirokastra, kërkesë Tiranës: Duam kopje të ekspertizës për armën e përdorur nga Xhuvani

Panorama - 07.11.2014

Prokuroria e Tiranës Prokuroria e Gjirokastres i eshte drejtuar me nje kerkese Prokurorise se Tiranes, ne te cilen i kerkon nje kopje te ekspertizes se bere per armen, plumbat dhe gezhojat e gjetura ...

Masakra në Tiranë dhe plagosja në Gjirokastër, prokuroria krahason gëzhojat

BalkanWeb - 07.11.2014

GJIROKASTËR- Pas masakrës në Tiranë ku u vranë katër persona dhe autor dyshohet të jetë Kostandin Xhuvani, prokuroria e Gjirokastrës ka nisur verifikimet për krahasimin e gëzhojave në dy vendngjarjes ...

Prokuroria e Gjirokastrës rihap hetimin për ngjarjen e 25 prillit

ABC News - 07.11.2014

Por edhe per incidentin e 25 prillit ne Gjirokaster, do te rihapen hetimet, duke nisur me krahasimin e gezhojave te armes se Kostandin Xuvanit, nese perputhen me ate te ekzekutimeve ne Tirane.

“Xhuvani”, Prokuroria rihap hetimet për ngjarjen e 25 Prillit në Gjirokastër

Ora news - 07.11.2014

Vrasja e katër personave nga i dyshuari Konstandin Xhuvani, ka bërë që prokuroia e Gjirokastrës të rihapë hetimet për një ngjarje të 25 prillit në këtë qytet,ku dyshohet se ishte i përfshirë, 25 ...

Kostantin Xhuvani në gjykatë

VOA - 07.11.2014

Në Shqipëri, Kostantin Xhuvani, autori i dyshuar i katër vrasjeve të ndodhur tre ditë më parë në një lokal në Tiranë, u paraqit sot në gjykatë ku atij ju konfirmua masa e sigurisë arrest me burg.

Tahiri: Të merremi me gjykatat që lirojnë kriminelë, jo me policinë që i arreston

Gazeta Dita - 07.11.2014

“Sipas meje zotëria duhet të ishte në burg. Sic duhet të jenë dhe shumë të tjerë që i nxjerr gjykata duke ricikluar si stërkala kriminalitetin në Shqipëri.

Kostandin Xhuvani para gjykatës për masën

Vision Plus - 07.11.2014

Kostandin Xhuvani i dyshuari kryesor për vrasjen e katëfishtë mëngjesin e të martës, pritet të dalë sot para gjykatës, për të marrë masën e dënimit. Nga hetimet e prokurorisë nuk ka dyshim që i ...

Tragjedia e vrasjes dhe dështimi i katarsisit

Durres Lajm - 07.11.2014

Nga Fatos Lubonja - Pas vrasjes së Artan Santos, kryeqyteti përjetoi këto ditë një ngjarje tjetër me fuqi të lartë tronditëse. Një djalë i ri, bir artistësh, që ka thuajse të njëjtën moshë me ...

Kostandin Xhuvani me pranga në gjyq, braktiset nga familja dhe avokati

Gazeta Idea - 07.11.2014

Tiranë-I dyshuari për vrasjen e katërfishtë në një lokal nate në Tiranë, Kostandin Xhuvani doli sot para gjykatës ku u njoh me masën e sigurisë “arrest me burg”.

Konstandin Xhuvani lihet në burg, asnjë fjalë para gjykatës

Gazeta Dita - 07.11.2014

Konstandin Xhuvani është lënë në burg. Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për të. Xhuvani është shoqëruar në gjykatë nën masa të rrepta sigurie, ndërkohë që nuk ka dhënë ...

Luiza Xhuvani “braktis” djalin, Kostandinin e takon motra dhe halla

Tetova Sot - 07.11.2014

Dy ditët e 26-vjeçarit në polici, dëshmia dhe provat Mariglen Mullai Motra dhe halla e Kostandin Xhuvanit ishin dy personat që shkuan për ta takuar këto ditë që ai ndodhej në Drejtorinë e Policisë së ...

Konstandin Xhuvani asnjë fjalë para gjykatës, lihet në burg

Gazeta Tema - 07.11.2014

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Konstandin Xhuvanin, i cili akuzohëet për vrasjen e katërfishtë mëngjesin e së martës në Tiranë. Gjykata, ashtu siç pritej, ka caktuar masën e sigurisë “arrest me ...

Kostandin Xhuvani i braktisur nga familja

Durres Lajm - 07.11.2014

- Kostandin Xhuvani është braktisur nga të gjithë. Në Gjykatën e Tiranës, ku u paraqit për t’u njohur me masën e sigurisë "arrest me burg", nuk ishte asnjë nga familjarët e tij.

Në krah të Luizës

Gazeta Tema - 07.11.2014

Nga Astrit Patozi Luiza Xhuvani është një njeri në hall të madh. Kjo është jashtë çdo dyshimi. Nuk di çfarë mund t’i ndodhë më shumë një prindi, përveç vdekjes së fëmijës së vet.

Kostandin Xhuvani këshillohet të heshtë

Durres Lajm - 07.11.2014

Kostandin Xhuvani, ka tentuar të krijojë një alibi, aspak bindëse dhe krejt të pajustifikuara, në ambjentet e paraburgimit të Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Vrasja e 4-fishtë, Gjykata lë në burg Xhuvanin

InfoGlobi - 07.11.2014

Vetëm pak minuta ka zgjatur seanca gjyqësore për të dhënë masën e arrestit ndaj Kostandin Xhuvanit. Për këtë Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin ‘arrest me burg’ për autorin e dyshuar të masakrës së ...

Masakra në Tiranë: Gazetari rindërton ngjarjen nga skena e krimit (Video)

Ilirida - 07.11.2014

Gazetari Spartak Koka sjell imazhet nga brenda lokalit “Ante Grand”, ku të martën, në ora 04:20 të mëngjesit, mbetën të vrarë katër persona, ndërsa si i akuzuar kryesor u arrestua Kostandin Xhuvani, ...

Xhuvani harrohet nga familja

InfoGlobi - 07.11.2014

Konstantin Xhuvani, i akuzuari për vrasjen e katërfishtë, është harruar edhe nja familja e tij e ngushtë. Ai është paraqitur në Gjykatën e Tiranës nën masa të rrepta sigurie, i shoqëruar nga tri ...

Rasti Xhuvani dhe “gjakmarrja primitive nga veriorët e pagdhendur”

Durres Lajm - 07.11.2014

Nga Ilir Seçi - Kur një verior vret – se ia kanë vra babën krejt pa faj dhe dorasi i ka paguar miliona gjykatës së korruptuar për ta shpallë të pafajshëm – shoqëria jonë ngarend me shpallë: ...

Rihapet hetimi për Gjirokastrën: A u qëllua nga arma e Xhuvanit

Shqiptarja - 07.11.2014

GJIROKASTER- Prokuroria e Gjirokastrës rihap hetimin për ngjarjen e 25 prillit, ku u qëllua me armë në mes të qytetit dhe u kërcënuan tre persona, që në atë kohë u dyshua se autor ishte Kostandin ...

Prokuroria e Gjirokastrës rihap hetimin për ngjarjen e 25 prillit

Gazeta Tema - 07.11.2014

Prokuroria e Gjirokastrës rihap hetimin për ngjarjen e 25 prillit, ku u qëllua me armë në mes të qytetit dhe u kërcënuan tre persona. Ne ate kohe i dyshuar i incidentit ishte Konstandin Xhuvani, ...

Kanosja me armë në Gjirokastër, rihapen hetimet. Ekspertim gëzhojave

Gazeta Idea - 07.11.2014

Gjirokastër- Prokuroria e Gjirokastrës ka rihapur hetimet lidhur me ngjarjen e 25 prillit të këtij viti, ku u qëllua me armë në mes të qytetit dhe u kërcënuan tre persona.

Rihapen hetimet për ngjarjen e 25 Prillit në Gjirokastër

Gazeta Dita - 07.11.2014

Prokuroria e Gjirokastrës do të kërkojë ekspertim të pistoletës me të cilën Kostandin Xhuvani vrau 4 persona mëngjesin e së martës në Tiranë. Ky eskpertim do të shërbejë për të hedhur dritë mbi ...

Ekspertim pistoletës së Xhuvanit, mund të jetë e njëjta armë e incidentit të 25 Prillit në Gjirokastër

Respublica - 07.11.2014

Pistoleta me të cilën Konstandfin Xhuvani vrau 4 personat në lokalin Ante Grand tek Rruga e Elbasanit, mund të jetë e njëjta me të cilën ai dyshohet se ka kanosur një person në 25 Prill të këtij viti.

Xhuvanin e fshehu PD-ja në Lazarat?

Durres Lajm - 07.11.2014

Segmente të Prokurorisë së Përgjithshme afër opozitës janë në siklet për faktin se autori i dyshuar i masakrës së pub-it të Tiranës me 4 viktima, Kostandin Xuvani, ishte nën mbrojtjen e PD-së në ...

Masakra në Tiranë: Gazetari rindërton ngjarjen nga skena e krimit (Video)

Republika - 07.11.2014

Gazetari Spartak Koka sjell imazhet nga brenda lokalit “Ante Grand”, ku të martën, në ora 04:20 të mëngjesit, mbetën të vrarë katër persona, ndërsa si i akuzuar kryesor u arrestua Kostandin Xhuvani, ...

Kostandin Xhuvani lihet në burg

Republika - 07.11.2014

“Arrest me burg” është masa e caktuar për Kostandin Xhuvanin, i akuzuar për 4 vrasjet e së martës. Seanca e mbajtur në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar me dyer të mbyllura.

Kostadini braktiset nga të gjithë, asnjë nga familjarët në gjykatë

Republika - 07.11.2014

Kostandin Xhuvani është braktisur nga të gjithë. Në Gjykatën e Tiranës, ku u paraqit për t’u njohur me masën e sigurisë “arrest me burg”, nuk ishte asnjë nga familjarët e tij.

Berisha thërret protesta kundër Ramës

Kosova Live - 07.11.2014

Duke komentuar vrasjen e katër personave të martën në Tiranë, ku dorasi ishte djali i deputetës së Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani, 25 vjecari Konstandin Xhuvani, ish-kryeministri i Shqipërisë, ...

“Xhuvani”, Ministria e Brendshme ia hedh fajin Prokurorisë

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë – Ministria e Brendshme thotë se Konstandin Xhuvani nuk ka qenë person i shpallur në kërkim. Në përgjigje të akuzave të Partisë Demokratike, kjo Ministri sqaron edhe ngjarjen e ndodhur më 25 ...

Rama: Me Luiza Xhuvanin bëra gjënë e duhur, do e bëja prapë

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë – Kryeministri Edi Rama thotë se ka bërë gjënë e duhur me deputeten Luiza Xhuvani. Sipas tij, krimi i të birit të saj është i ndarë me atë dhe nëse do të kishte mundësi do të bënte të merrte ...

Kur të gjithë ishin me Konstandin Xhuvanin

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë – Konstandin Xhuvani, i cili vrau me armë zjarri plot katër njerëz dy ditë më parë, nuk ka të parat telashet me drejtësinë. Në vitin 2011, siç e dimë të gjithë, ai kreu edhe një vrasje tjetër.

Dorëheqja e Xhuvanit, kandidati pasues me diplomë të “Kristalit”

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë – Pas dorëheqjes së deputetes Luiza Xhuvani, kandidati i radhës në Qarkun e Vlorës për deputet të Kuvendit të Shqipërisë, është Edmond Leka. Ai ka qenë nënkryetar i Bashkisë së Vlorës.

Duma: Pa imunitetin e Ramës,vrasja e katërfishtë nuk do kishte ndodhur

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë – Partia Demokratike këmbëngul se qeveria mbrojti Konstandin Xhuvanin nga arrestimi. Koordinatorja Grida Duma tha se kryeministri Rama është përgjegjës për vrasjen e katërfishtë në Tiranë.

Kur Ina Rama “mbronte” Kostandin Xhuvanin

Gazeta Start - 06.11.2014

Tiranë - Prokuroria e Tiranës ka dërguar në një kohë rekord në Gjykatë dosjen hetimore për vrasjen e katërfishtë në Tiranë. Nga ekspertiza e kryer rezulton se katër viktimat janë vrarë me plumbat e ...

Kallëzimi ndaj Xhuvanit për kanosje, përplasen Ministria e Brendshme dhe Prokuroria për pushimin e hetimit

SOT - 06.11.2014

Dita e martë në të gdhirë, duket se ashtu siç është shprehur dhe vetë ai, ia ka fikur me të vërtetë jetën Kostandin Xhuvanit, djali si vetëm i çiftit Gjergji dhe Luiza Xhuvani.

Edi Rama: Xhuvanin e liroi gjyqësori i Bamir Topit dhe prokuroria nën ndikimin e PD, në zgjedhje edhe pa opozitën, s’ka ...

SOT - 06.11.2014

Kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste televizive, ka komentuar zhvillimet e fundit politike, duke u ndaluar kryesisht tek bilanci 14-mujor i qeverisë, reformat, zgjedhja e guvernatorit të ri, ...

Babai i viktimës së parë: Janë 5 viktima, deputetja harroi djalin tim

ikub - 06.11.2014

Pertef Musabelliut, babai i viktimës së parë të vrarë nga Kostandin Xhuvani tha se "Xhuvani më zhgënjeu. Nuk ishin katër viktima, ishin pesë. Deputetja e harroi djalin tim".

Do kërkoni njohjen e Kosovës? Rama: Çfarë është për të thënë në Beograd, do thuhet atje

Portalb - 06.11.2014

Lajme lidhur me temën Rama: Turqia partner strategjik ​Sulmon sërish Berisha: Kryepolici pinte ndonjë teke kur Xhuvani-killer drekonte me Tahirin Xhuvani në kërkim? Prokuroria “Jo! Ka qenë në spital ...

Babai i viktimës së pestë: "Mjaft me teatër Luiza Xhuvani"

Albtime - 06.11.2014

"Luiza Xhuvani nuk mund të dilte në ekran dhe të luante teatër". Kështu ka folur sot Pertef Musabelliu për "Gazeta Shqiptare" Ai është i ati i Alfred Musabelliut, i cili mbeti i vrarë tre vite më ...

Guvernatori, Meta pritet nga Nishani: Ofrojmë bashkëpunimin tonë

Portalb - 06.11.2014

Lajme lidhur me temën Do kërkoni njohjen e Kosovës? Rama: Çfarë është për të thënë në Beograd, do thuhet atje ​Sulmon sërish Berisha: Kryepolici pinte ndonjë teke kur Xhuvani-killer drekonte me ...

Duma: Vrasjes i parapriu imuniteti që i dha Rama vrasësit

SOT - 06.11.2014

Grida Duma përmes një deklarate për mediat i kërkon Kryeministrit Edi Rama që të mbajë përgjegjësi për privilegjet dhe paprekshmërinë që kishte krijuar për autorin e vrasjes së katërfishtë.

Lirimi i Xhuvanit, Naço: S'kam qenë ministër para disa vitesh

SOT - 06.11.2014

Ditën e sotme është komentuar nga ana e minstrit të Drejtësisë Nasip Naço lirimi nga burgu i Kostandin Xhuvanit për vrasjen e kryer në vitin 2011. Naço deklaroi se në atë kohë nuk ka qenë ministër ...

Muça: Në prill të këtij viti Xhuvani ka qenë në psikiatri

SOT - 06.11.2014

Drejtori i spitalit psikiatrik “Sadik Dinçi” në Elbasan Ylli Muça ka konfirmuar se në prill të këtij viti Kostandin Xhuvani ka qenë në spitalin psikiatrik të Elbasanit.

Xhuvani ishte në psikiatri, kishte dehje patologjike

Zhurnal - 06.11.2014

Drejtori i spitalit psikiatrik të Elbasanit, Ylli Muça konfirmoi se Kostandin Xhuvani është paraqitur në spital në datën 15 prill 2014, me intoksikacion alkoolik, dehje patologjike. Sipas z.

Xhuvani me gjurmë baruti në duar.

ikub - 06.11.2014

Kostandin Xhuvanit, i dyshuar për vrasjen e 4 personave mëngjesin e së martës në Tiranë, i janë gjetur gjurmë baruti në duar. Prokuroria bën të ditur se në dosjen e çuar në gjykatë, Xhuvani akuzohet ...

Kuvend, mblidhet Këshilli i Rregullores së Mandateve. Në fokus, dorëheqja e Xhuvanit

ikub - 06.11.2014

Gjatë pasdites së sotme, Këshilli i Rregullores së Mandateve është mbledhur për të diskutuar dorëheqjen e Luiza Xhuvanit. Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani, i ka paraqitur ...

Dorëheqja e Luiza Xhuvanit, mblidhet Këshilli i Rregullores së Mandateve

SOT - 06.11.2014

Këshilli i Rregullores së Mandateve është mbledhur mbrëmjen e sotme për të diskutuar në lidhje me lënien e mandatit të deputetes nga Luiza Xhuvani. Deputetja socialiste i ka paraqitur dorëheqjen ...

Llalla: Nuk ka asnjë dyshim, Xhuvani autori i vrasjeve.

ikub - 06.11.2014

Prokurori i Përgjithshëm në një intervistë për emisionin "Top Story" në Top Channel u shpreh se është e vërtetuar nga të gjitha veprimet hetimore që 26 vjeçari Xhuvani ëhstë autor i vrasjes së ...

Rama: Me Luiza Xhuvanin bëra gjënë e duhur, do e bëja prapë

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE - Kryeministri Edi Rama pohoi dje, se çmimi i energjisë do të rritet për një të pestën e popullsisë. Në një intervistë në "Tonight", të gazetares Ilva Tare në "Ora News", kryeministri Rama u ...

Alibia me psikiatrinë për djalin e deputetes, flet pronari i lokalit: Italiani u vra në gjumë

Panorama - 06.11.2014

Skeda e kërkimit për Kostandin Xhuvanin Djali i deputetes qëlloi tri herë me armë zjarri pasi ngacmoi një femër . Kanosja në Gjirokastër, prokuroria: Solli raport nga Elbasani .

"Luiza Xhuvani nuk mund të dilte në ekran dhe të luante teatër".

Yll Press - 06.11.2014

Sepse kanë qenë pesë viktima që ka vrarë djali i saj dhe jo katër. Ku ka qenë deputetja Xhuvani këta tre vjet që mua më ka vdekur djali? Pse nuk trokiti në derën time dhe të kërkonte falje? Kështu ka ...

Rama: Me Luiza Xhuvanin kam bërë gjënë e duhur, do e bëja prapë

Mapo - 06.11.2014

Kryeministri Edi Rama komenton zhvillimet politike në vend, punën e policisë, qëndrimin e mbajtur në raport me Luiza Xhuvanin, raportin me opozitën, kandidaturat për Bashkinë e Tiranës dhe ...

Halimi: Shkaku pa të cilin krimi nuk do kishte ndodhur..

Panorama - 06.11.2014

Eduard Halimi Deputeti i PD-se, Eduard Halimi, ish minister i Drejtesise ne nje reagim per “Panorama Online” per ngjarjen e rende ndodhur mengjesin e te martes me autor Kostandin Xhuvanin shkruan se ...

Skandali/ Si “u kopsit” dosja e dytë e Kostandin Xhuvanit

Mapo - 06.11.2014

Ministria e Brendshme tha se djali i deputetes ishte shpallur në kërkim policor, edhe pse ndaj tij nuk kishte urdhër-arresti nga Prokuroria. Akuza tha se çështja ndaj Kostandin Xhuvanit është ...

Basha: Rama i lidhur me ngjarjen, i dha imunitet

Panorama - 06.11.2014

Lulzim Basha, kreu i PD-se Kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe Krye-ministri Edi Rama kanë preferuar ta zhvillojnë dje “luftën politike” në Facebook. Kryeministri Rama është shprehur se opozita reagon ...

Konferenca me Xhuvanin, Rama: Bëra gjënë e duhur

Panorama - 06.11.2014

Kryeministri Edi Rama Kryeministri Rama hodhi poshtë komentet e opozitës për një spektakël në konferencën për shtyp, gjatë së cilës dha dorëheqjen deputetja socialiste, Luiza Xhuvani.

Xhuvani në psikiatri? Drejtori i spitalit: U shtrua 1 orë me intoksikacion alkolik, dehje patologjike

Panorama - 06.11.2014

Kostandin Xhuvani ELBASAN- Drejtori i Spitalit te Elbasanit, Ylli Muca ne nje reagim per mediat ka pranuar se Kostandin Xhuvani ka qene i shtruar ne nje pavion te spitalit te Elbasanit dhe ka ...

Tragjedia e vrasjes dhe dështimi i katarsisit

Panorama - 06.11.2014

FATOS LUBONJA Pas vrasjes së Artan Santos, kryeqyteti përjetoi këto ditë një ngjarje tjetër me fuqi të lartë tronditëse. Një djalë i ri, bir artistësh, që ka thuajse të njëjtën moshë me sistemin që ...

Shteti që vret me dorën e Ninos

Mapo - 06.11.2014

K ostandin Xhuvani mund të kishte qenë një “figlio d’arte”. Por në Shqipëri, miti i të fortit frymëzon më shumë. Ndaj djali i dy artistëve të njohur, nëna e të cilit edhe deputete, nisi ta jetonte si ...

Xhuvani në psikiatri? Drejtori i spitalit: Erdhi në 25 prill me intoksikacion alkoolik

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE - Drejtori i spitalit psikiatrik të Elbasanit, Ylli Muça konfirmoi se Kostandin Xhuvani është paraqitur në spital në datën 15 prill 2014, me intoksikacion alkoolik, dehje patologjike.

I ati i viktimës së parë të Xhuvanit: Luiza s'më kërkoi falje, të dorëhiqej që në 2011

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE - "Xhuvani më zhgënjeu. Nuk ishin katër viktima, ishin pesë. Deputetja e harroi djalin tim". Ky është rrëfimi i Pertef Musabelliut, i cili për herë të parë, për "Gazeta Shqiptare" rrëfen se ...

PD, Grida Duma: Rama kryeministër i krimit, përgjegjës për vrasjet

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE- Partia Demokratike ka sulmuar sërish dje kryeministrin Edi Rama, duke e akuzuar për lirimin e autorit të vrasjes së katërfishtë që ndodhi të martën në Tiranë.

PD-Ramës: Vrasjes i parapriu imuniteti që i dhe vrasësit, mbaj përgjegjësi

Ora news - 06.11.2014

Tiranë- Partia Demokratike i ka kërkuar edhe sot Kryeministrit të mbajë përgjegjësi për privilegjet dhe paprekshmërinë që kishte krijuar për autorin e vrasjes së katërfishtë në Tiranë, Konstadin ...

Naço: Nuk kam qenë minister kur u lirua Kostandin Xhuvani

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE- Vrajsa e katër personave mëngjesin e të martës nga ana e Konstandin Xhuvanit ka ngritur një sërë debatesh në vend lidhur me lirimin e 25-vjeçarit disa viteve më parë, kur mbi të rëndonte ...

Drejtori i spitalit psikiatrik në Elbasan

ABC News - 06.11.2014

Drejtori i spitalit psikiatrik të Elbasanit, Ylli Muça pohoi se Kostandin Xhuvani është paraqitur në spital në datën 25 prill 2014, me intoksikacion alkoolik, dehje patologjike.

PD, Duma: Rama i dha imunitet vrasësit

Mapo - 06.11.2014

Partia Demokratike ka akuzuar sërish sot në mënyrë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama, për masakrën e ndodhur në Tiranë ku humbën jetën 4 persona.

Psikiatria konfirmon alibinë: Xhuvani më 25 prill është trajtuar tek ne

Ora news - 06.11.2014

Drejtori i spitalit psikiatrit të Elbasanit konfirmon alibinë me të cilën prokuroria ka mbyllur hetimet për prezencën e Kostandin Xhuvanit në konfliktin e ndodhur në Gjirokastër, ndërkohë që policia ...

Dorëheqja e deputetes Luiza  Xhuvani, në vend të saj Mira Shehu

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANË- Këshilli i Rregullores së Mandateve pritet te mblidhet për të diskutuar lidhur me lënien e mandatit të deputetes nga Luiza Xhuvani. Pas dorëheqjes së Xhuvanit listës së deputetëve të PS ...

Zëvendësimi i deputetes Xhuvani nga Mira Shehu, pritet Këshilli i Mandateve

Ora news - 06.11.2014

Tiranë – Dorëzimi i mandatit të deputetes së PS-së Luiza Xhuvani pritet të mbledhë, Këshillin për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin në Kuvend për të diskutuar heqjen e tij dhe zëvendësimin e ...

Masakra në lokalin e natës, rindërtimi i ngjarjes nga skena e krimit- VIDEO

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANE- Rindërtimi i ngjarjes dhe skenës së krimit. Gazetari Spartak Koka sjell imazhet nga brenda lokalit ku të martën ora 04:20 të mëngjesit mbetën të vrarë 4 persona, ndërsa si i akuzuar kryesor u ...

Tahiri: Kostandin Xhuvani duhet të ishte në burg. Faj ka gjykata që e liroi

BalkanWeb - 06.11.2014

TIRANË- Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, u shpreh sot se sipas tij, ‘Kostandin Xhuvani duhet të ishte në burg’.

Masakra, kryeprokurori Llalla: Xhuvani është përgjegjësi. Për “Gjirokastrën” ka qenë në spitalin e Elbasanit

Panorama - 06.11.2014

Kryeprokurori Adriatik Llalla ne “Top Story” Kryeprokurori Adriatik Llalla deklaroi në një intervistë televizive se Kostandin Xhuvani është i dyshuari kryesor për vrasjen e katër shtetasve të ndodhur ...

‘Hipokritët që s’i kërkuan as llogari prindërve të tyre, atakojnë Luizën pse s’denoncoi djalin’

Ora news - 06.11.2014

Tiranë – Politikanë dhe analistë, shoqëria shqiptare, i ka kërkuar Luiza Xhuvanit, dorëheqjen edhe si nënë dhe pikërisht ky fakt, i bën ata aq hipokritë.

I ati i viktimës së parë të Xhuvanit: Po të mos kishte dalë nga burgu, nuk do kishte ndodhur masakra e së martës

Gazeta Tema - 06.11.2014

Pertef Musabelliu, babai i Alfred Musabelliut, që u vra tre vite më parë nga Konstandin Xhuvani, thotë se masakra e së martës nuk do kishte ndodhur, nëse gjykata do e kishte lënë në burg Xhuvanin.

Babai i viktimës së pestë: “Mjaft me teatër Luiza Xhuvani”

Tetova Sot - 06.11.2014

Luiza Xhuvani nuk mund të dilte në ekran dhe të luante teatër”. kështu ka folur sot Pertef Musabelliu, për “Gazeta Shqiptare” Ai është i ati i Alfred Musabelliut, i cili mbeti i vrarë tre vite më ...

Fjalët e para të Xhuvanit në prokurori: S’kam qenë në lokal, isha tek Brryli duke blerë duhan

Gazeta Tema - 06.11.2014

Konstandin Xhuvani nuk ka pranuar të flasë shumë në prokurori për vrasjen e katërfishtë të ndodhur mëngjesin e së martës, për të cilën ai akuzohet. Fillimisht Xhuvani e ka mohuar krimin, duke thënë ...

Vrasja e 4 fishtë në Tiranë/ PD: Rama të mbajë përgjegjësi, i krijoi privilegje dhe paprekshmëri autorit

Gazeta Tema - 06.11.2014

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Kryeministrit Edi Rama duke i kërkuar të mbajë përgjegjësi për privilegjet dhe paprekshmërinë që kishte krijuar për autorin e vrasjes së katërfishtë të ndodhur në ...

Grida: Rama, dje, sot, e gjithnjë do jesh përgjegjës për vrasjen e 4-fishtë

Gazeta Dita - 06.11.2014

Partia Demokratike vijon të bëjë përgjegjës kryeministrin Edi Rama për vrasjen e 4-fishtë të ndodhur mëngjesin e së martës. Grida Duma, në një konferencë shtypi nga selia e PD-së, ka thënë se edhe ...

Drejtori i spitalit psikiatrik në Elbasan: Më 25 prill, Konstandini ishte këtu

Gazeta Dita - 06.11.2014

Drejtori i spitalit psikiatrik në Elbasan, Ylli Muça, ka konfirmuar se Konstandin Xhuvani ka qenë në këtë spital më 25 prill. Sipas zotit Muça, Xhuvani ka mbërritur në spital në orën 17:00 dhe ka ...

Drejtori i spitalit psikiatrik në Elbasan konfirmon se Konstandin Xhuvani ka qenë atje për kurim më 25 prill

Gazeta Tema - 06.11.2014

Drejtori i spitalit psikiatrik në Elbasan, Ylli Muç, ka konfirmuar se Konstandin Xhuvani ka qenë në këtë spital më 25 prill. Sipas zotit Muça, Xhuvani ka mbërritur në spital në orën 17:00 dhe ka ...

Lirimi i Xhuvasit për vrasjen e 2011/Naço: Nuk e di nëse Halimi ka inspektuar vendimin e Gjykatës

Gazeta Tema - 06.11.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço komentoi sot lirimin nga burgu të Kostandin Xhuvanit, për vrasjen e kryer në vitin 2011. Në një prononcim për mediat ministri Naço tha se në atë kohë nuk ka qenë ...

I ati i viktimës: Mjaft me teatër Luiza Xhuvani

InfoGlobi - 06.11.2014

Pertef Musabelliu, i ati i Alfred Musabelliut, i cili mbeti i vrarë tre vite më parë nga djali i deputetes Luiza Xhivani, Kostandin Xhuvani, ka folur për vrasjen duke thënë se Luzia nuk mund të dilte ...

Drejtori i spitalit psikiatrik: Xhuvani erdhi në 25 prill me intoksikacion alkoolik

Gazeta Idea - 06.11.2014

Elbasan- Drejtori i Spitalit Psikiatrik të Elbasanit, Ylli Muça tha se Kostandin Xhuvani është paraqitur në spital në datën 15 prill 2014, me intoksikacion alkoolik, dehje patologjike.

Ku ishte Konstandin Xhuvani më 25 Prill? Pse Prokuroria e Gjirokastrës nuk mori parasysh provat e policisë për ...

Respublica - 06.11.2014

Po ngre një pikëpyetje të madhe mosarrestimi i Konstandin Xhuvanit, pas incidentit të ndodhur në 25 Prill të këtij viti në Gjirokastër kur ai u shpall në kërkim nga policia pasi akuzohej se kanosi me ...

Naço: S’di nëse Halimi ka marrë masa për inspektimin e ‘Xhuvanit’. PD: Rama, përgjegjës për vrasjet

Gazeta Idea - 06.11.2014

Tiranë- Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço komentoi sot lirimin nga burgu të Kostandin Xhuvanit, për vrasjen e kryer në vitin 2011. “Nuk kam qenë ministër para disa vitesh.

Drejtori i spitalit: PO! Xhuvani ishte në psikiatrik...nga konsumi i alkoolit

Shqiptarja - 06.11.2014

ELBASAN - “Kostandin Xhuvani ka qenë në spitalin psikiatrik të Elbasanit, prillin e këtij viti, dhe jo në Gjirokastër për një konflikt mes të rinjsh.” Kjo konfirmohet nga Drejtori i spitalit ...

SHËNIM: Kriza e sensit

Gazeta Dita - 06.11.2014

Thënia e njohur e Jezuit: “Ai që nuk ka bërë mëkat të qëllojë i pari”, pas së cilës, sipas versionit filmik, të gjithë mbajtën duart nga goditja me gur e një të përdale, duket sikur është thënë më së ...

Kuvendi mbledh Këshillin e Rregullores për mandatin e Luiza Xhuvanit

Gazeta Dita - 06.11.2014

Kuvendi ka mbledhur Këshillin e Rregullores dhe të Mandateve ku midis të tjerave do të shqyrtohet edhe mandate i lënë nga Luiza Xhuvani. Mbledhja e nisur para 15 minutash, pritet që të vendosë t’i ...

Babai i viktimës së parë në 2011 (Alfred Musabelliut): "Mjaft me teatër Luiza Xhuvani"

Durres Lajm - 06.11.2014

"Luiza Xhuvani nuk mund të dilte në ekran dhe të luante teatër". Kështu ka folur sot Pertef Musabelliu për "Gazeta Shqiptare" Ai është i ati i Alfred Musabelliut, i cili mbeti i vrarë tre vite më ...

Roli i fundit i Luiza Xhuvanit

Durres Lajm - 06.11.2014

- Edi Rama ka rezultuar sot regjizori më i pashpirt dhe më mizor që Luiza Xhuvani ka pasur në jetë. Në ditën më të keqe të saj, ai e nxorri deputeten aktore, me lot në sy e me zë që i dridhej, të ...

Mblidhet Këshilli i Rregullores: Mandati i Luiza Xhuvanit pritet t’i kalojë Mira Shehut

Gazeta Dita - 06.11.2014

Kuvendi ka mbledhur Këshillin e Rregullores dhe të Mandateve ku midis të tjerave do të shqyrtohet edhe mandati i lënë nga Luiza Xhuvani. Mbledhja e nisur para 15 minutash, pritet që të vendosë t’i ...

Mblidhet Këshilli i Rregullores, pasi L. Xhuvani la mandatin e deputetes

Shqiptarja - 06.11.2014

TIRANE - Është mbledhur pasditen e kësaj të enjte Këshilli për Rregulloren e Mandateve dhe Imunitetin. Mësohet se në qendër të kësaj mbledhje është lënia e mandatit të deputetes së Partisë Socialiste ...

Krimin e bëri droga, prandaj larg!

Gazeta Dita - 06.11.2014

Dërguar me email në adresën e redaksisë Ngushëlloj familjet e viktimave, ngushëlloj edhe familjen Xhuvani, që djali i tyre u shkatërroi jetën familjare, të siguruar me mund e djersë.

Këshilli për Rregulloren miraton lënien e mandatit nga Luiza Xhuvani/ Mira Shehu pritet të hyjë në Kuvend

Gazeta Tema - 06.11.2014

Këshilli për Rregulloren e Mandateve dhe Imunitetin shqyrtoi në mbledhjen e sotme lënien e mandatit të deputetes së Partisë Socialiste Luiza Xhuvani, pasi kjo e fundit dha dorëheqjen pas vrasjes së 4 ...

Mira Shehu, pedagogia e Universitetit të Vlorës që zëvendëson Xhuvanin

Gazeta Idea - 06.11.2014

Tiranë- Pas dorëheqjes së deputetes, Luiza Xhuvani mandati pritet që t’i kalojë një tjetër femre. Mira Shehu Vendin e lënë bosh prej Xhuvanit në listën e Vlorës pritet ta zërë pedagogia e ...

Sajmir Tahiri në “Opinion”: Problemi nis nga Gjykata, ajo liroi Konstandin Xhuvanin

Respublica - 06.11.2014

Konstantin Xhuvani nuk është kapur dot nga policia përgjatë një muaji që ka qenë në kërkim pas incidentit të ndodhur në 25 Prill të këtij viti në Gjirokastër kur ai u shpall në kërkim pasi akuzohej ...

Kryeprokurori Llalla: Masakra, nuk kemi asnjë dyshim se autori përgjegjës është Kostandin Xhuvani

Respublica - 06.11.2014

Kryeprokurori Adriatik Llalla në studion e “Top Story” përballë gazetarit Sokol Balla deklaroi se Kostandin Xhuvani është i dyshuari kryesor për vrasjen e 4 shtetasve të ndodhur në rrugën e Elbasanit ...

Llalla: Masakra për një dozë droge, Xhuvani autor i ngjarjes

Shqiptarja - 06.11.2014

TIRANE - Një ngjarje të rëndë e ka cilësuar kryeprokurori Adriatik Llalla vrasjen e katërfishtë të ndodhur mëngjesin e 4 nëntorit, në një lokal nate në kryeqytet.

Topi për Berishën: Lajthitje që vjen me moshën e tretë

Vision Plus - 06.11.2014

Akuzat e ish-kryeministrit Sali Berisha ne adrese te ish-presidentit te republikës Bamir Topi se ky i fundit dhe ish-kryeprokurorja Ina Rama kane ndikuar ne dënimin e ulet te Kostandin Xhuvanit 3 ...

Masakra në lokalin e natës: Gazetari rindërton ngjarjen nga skena e krimit (Video)

Tetova Sot - 06.11.2014

Gazetari Spartak Koka sjell imazhet nga brenda lokalit “Ante Grand”, ku të martën, në ora 04:20 të mëngjesit, mbetën të vrarë katër persona, ndërsa si i akuzuar kryesor u arrestua Kostandin Xhuvani, ...

Tahiri: Kostandin Xhuvani duhet të ishte në burg. Gjykata nuk duhet ta kishte liruar

Gazeta Tema - 06.11.2014

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka thënë se Konstandin Xhuvani duhet të ishte në burg. Sipas Tahirit, Xhuvani nuk duhet të ishte liruar nga gjykata pas krimit të parë.

Babai i viktimës së pestë: “Mjaft me teatër Luiza Xhuvani”

Republika - 06.11.2014

“Luiza Xhuvani nuk mund të dilte në ekran dhe të luante teatër”. Kështu ka folur sot Pertef Musabelliu për “Gazeta Shqiptare” Ai është i ati i Alfred Musabelliut, i cili mbeti i vrarë tre vite më ...

Xhuvani i kërkuar nga policia në prill dhe në qershor të 2014, tentoi të vriste në qendër të Gjirokastrës dhe dyshohej ...

SOT - 05.11.2014

I dyshuari kryesor për vrasjen e katërfishtë, Kostandin Xhuvani, ishte shpallur në kërkim që në muajin prill të këtij viti, por ai është fshehur dhe mbrojtur nga policia, me ndërhyrjen e politikës, ...

Luiza Xhuvani jep dorëheqjen, Rama paralajmëron drejtësi për të gjithë

SOT - 05.11.2014

Deputetja e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani, ka dhënë dje dorëheqjen pas ngjarjes tragjike të ndodhur në Tiranë ku katër persona humbën jetën, ndërsa për këtë është arrestuar dhe djali i saj, ...

Ja emrat e gjyqtarëve që liruan Xhuvanin, akuza e policisë u transformua nga prokuroria

SOT - 05.11.2014

Masakra e mëngjesit tragjik të së martës, me bilanc katër jetë të humbura, ka nxjerrë edhe një herë në pah dorën e fortë të politikës mbi drejtësinë. Konflikti i armatosur mes grupeve në një nga ...

Deputetja e PS-së, Luiza Xhuvani jep dorëheqjen

Idividi - 05.11.2014

Tiranë, 4 nëntor 2014 (MIA) - Deputetja socialiste Luiza Xhuvani, ka dhënë dorëheqjen nga mandati i saj, lidhur me akuzën si i dyshuar për vrasje që iu ngrit djalit të saj Kostandin Xhuvani.

Ministria e Brendshme: Ja përse s'ka qënë në kërkim policor Xhuvani

Albeu.com - 05.11.2014

Update - Me anë të një reagimi për mediat, Ministria e Brendshme i është kundërpërgjigjur akuzave të PD për Kostandin Xhuvanin. "Në datë 25.04.2014, rreth orës 19:30, shërbimet e policisë së ...

Xhuvani-policit: Të laj në ar po më le të iki

Portalb - 05.11.2014

Lajme lidhur me temën Detaje të vrasjes së 4 personave Banka Botërore 150 milionë dollarë Shqipërisë për energjinë Vrasjet në Tiranë, flet dëshmitari: Dëgjova tre të shtëna në lokal… (Video) 60 mijë ...

Xhuvani: Më lini të iki, më fiket jeta

Alsat - 05.11.2014

“Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj, sepse më fiket jeta". Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në momentin që ...

(Dokument) Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të ndryshonte kombësinë dhe të quhej greke

Lajm - 05.11.2014

Kreu i Aleancës Kuq e Zi ka postuar një dokument në profilin e tij në facebook ku thotë se ish deputetja që Luiza Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të ndryshonte kombësinë dhe të quhej greke.

Xhuvani: Më lini të iki, më fiket jeta

Almakos - 05.11.2014

“Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj, sepse më fiket jeta". Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në momentin që ...

Këta edhe mbi kufoma "hedhin" valle!

Albeu.com - 05.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani, e shoqëruar nga kryeministri Rama dje njoftoi se kishte paraqitur dorëheqjen nga detyra e saj si deputete e Sarandës.

Prokuroria: Xhuvani vrau 4 vetë në një lokal nate

SOT - 05.11.2014

Kostandin Xhuvani, djali i deputetes tashmë të dorëhequr Luiza Xhuvani dhe i regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani, është i dyshuari kryesor për vrasjen e 4 personave në të gdhirë të së martës në ...

Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të marr kombësinë greke (Dokument)

Portalb - 05.11.2014

Lajme lidhur me temën Meta: Serbia 100 vjet prapa, nuk ndryshojnë më kufijtë në Ballkan Xhuvani-policit: Të laj në ar po më le të iki Detaje të vrasjes së 4 personave Banka Botërore 150 milionë ...

Prapaskena/Pse Rama vendosi ta nxjerrë me shpejtësi Luiza Xhuvanin?

Almakos - 05.11.2014

Shumëkush u çudit. Të martën në orën 18 30 stafi i kryeministrit kishte lajmëruar një konferencë shtypi lidhur me masakrën e 4 të vrarëve të rrugës së Elbasanit.

Roli i fundit i Luiza Xhuvanit

Almakos - 05.11.2014

Andi BUSHATI Edi Rama ka rezultuar sot regjizori më i pashpirt dhe më mizor që Luiza Xhuvani ka pasur në jetë. Në ditën më të keqe të saj, ai e nxorri deputeten aktore, me lot në sy e me zë që i ...

Xhuvani: Më lini të iki, më fiket jeta

Lajm - 05.11.2014

“Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj, sepse më fiket jeta". Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në momentin që ...

Xhuvani dorëzon mandatin, qytetarët tallen në Facebook me djalin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 05.11.2014

Pasi Luiza Xhuvani dje dorëzoi mandatin e deputetes, menjëherë në rrjetet sociale janë shkëmbyer batuta, përpos shumë zërave kritikë ndaj djalit të saj.

Një Vrasje dhe një Vetëvrasje

Almakos - 05.11.2014

Artur ZHEJI Luiza Xhuvanin e njoh prej shumë e shumë vitesh. Që kur mbante mbiemrin Papathanasi dhe studionte për aktore në Akademinë e Arteve. E talentuar, ambicioze dhe serioze.

Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të marr kombësinë greke (Dokument)

Albtime - 05.11.2014

Kreu i Aleancës Kuq e Zi ka postuar një dokument në profilin e tij në facebook ku thotë se ish deputetja që Luiza Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të ndryshonte kombësinë dhe të quhej greke.

Luiza Xhuvani dorëzon mandatin, qytetarët tallen në Facebook me djalin

SOT - 05.11.2014

Rrjetet sociale janë të mbushura plot me fotografi të cilat shkëmbejnë batuta dhe ironi me djalin e Luiza Xhuvanit, Kostandinin. Shumë foto tashmë janë postuar në Facebook-un e qytetarëve, ku kanë ...

Xhuvani dorëzon mandatin, qytetarët tallen në Facebook me djalin (FOTO)

Almakos - 05.11.2014

Pasi Luiza Xhuvani dje dorëzoi mandatin e deputetes, menjëherë në rrjetet sociale janë shkëmbyer batuta, përpos shumë zërave kritikë ndaj djalit të saj.

Tiranë: Vrasja e katërfishtë, nis procesi gjyqësor

Alsat - 05.11.2014

Tre personat e arrestuar si të dyshuar për vrasjen e katër personave në një klub nate në Tiranë kanë dalë sot para gjykatës. Konstandin Xhuvani mbetet i akuzuari kryesor i kësaj ngjarjeje tragjike.

MB: Prokuroria nuk vendosi masë sigurimi për Xhuvanin

ikub - 05.11.2014

Ministria e Brendshme sqaron se janë ndjekur të gjitha procedurat ligjore nga momenti i shpalljes në kërkim të kostandin Xhuvanit e deri në anullimin e këtij kërkimi.

PD: Policia e la të lirë Konstadin Xhuvanin, MPB: U anullua kërkimi pasi Prokuroria nuk vendosi masë sigurimi

SOT - 05.11.2014

Ministria e Punëve të Brendshme, ka reaguar ndaj akuzave të Partisë Demokratike, sipas të cilave, Kostandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim dhe se Policia e Shtetit e la qëllimisht të ...

Akuzat e PD për K.Xhuvanin, Prokuroria: Nuk ndodhej në Gjirokastër, këtë e vërteton kartela mjekësore

SOT - 05.11.2014

Pas akuzave të Partisë Demokratike se Konstadin Xhuvani, i akuzuari kryesor për vrasjen e 4 personave, mëngjesin e së martës në kryeqytet, ka qenë person në kërkim dhe është lënë i lirë, ka reaguar ...

Prokuroria Gjirokastër: Xhuvani nuk ishte në Gjirokastër më 25 prill

ikub - 05.11.2014

Prokuroria e Gjirokastrës ka hedhur poshtë pretendimet e Partisë Demokratike se Kostandin Xhuvani ka qenë në Gjirokastër me datë 25 prill. Nëpërmjet një deklarate për shtyp Prokuroria Gjirokastër ka ...

Ja 'hakmarrja' e Berishës ndaj Ramës

Albeu.com - 05.11.2014

Ish-kryeministri Berisha vijon akuzat ndaj Ramës nëpërmjet Facebook-ut. Në postimin e radhës ai shkruan se Rama sot zgjodhi Vlorën për të mbrojtur vrasësin serial dhe nxorri Didin, për të mashtruar ...

​Sulmon sërish Berisha: Kryepolici pinte ndonjë teke kur Xhuvani-killer drekonte me Tahirin

Portalb - 05.11.2014

Lajme lidhur me temën Xhuvani në kërkim? Prokuroria “Jo! Ka qenë në spital psikiatrik!” Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të marr kombësinë greke (Dokument) Meta: Serbia 100 vjet prapa, nuk ...

Xhuvani në kërkim? Prokuroria “Jo! Ka qenë në spital psikiatrik!”

Portalb - 05.11.2014

Lajme lidhur me temën ​Sulmon sërish Berisha: Kryepolici pinte ndonjë teke kur Xhuvani-killer drekonte me Tahirin Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të marr kombësinë greke (Dokument) Meta: Serbia 100 ...

​Sulmon sërish Berisha: Kryepolici pinte ndonjë teke kur Xhuvani-killer drekonte me Tahirin

Almakos - 05.11.2014

Vetëm pak minuta pas postimit në Facebook të Lulzim Bashës, i cili akuzonte Ramën për mbrojtje të autorit të masakrës së katërfishtë, ka reaguar dhe ish-kreu i PD.

Sa vite burg rrezikon Kostandin Xhuvani?

Almakos - 05.11.2014

Tre prokurorët e Prokurorisë së Tiranës, Enklid Gjini, Ervin Karanxha, Erjon Pano; së bashku me kryeprokurorin e Tiranës, Petrit Fusha pas analizimit të provave materiale dhe deklarimeve të të ...

Berisha akuzon Ramën: Dështoi me provat, nxori Didin për të mbrojtur vrasësin serial Xhuvani

SOT - 05.11.2014

Vijojnë akuzat nga ish-kryeministri Sali Berisha, ndaj qeverisë së Ramës, për vrasjen e katër personave, mëngjesin e së martës, ku i dyshuari kryesor është djali i Luiza Xhuvanit, për të cilin ...

Rama: Kam vepruar drejt me Luizën, opinioni publik të ndajë kriminelin nga familja e vet

SOT - 05.11.2014

Kryeministri Rama e ka quajtur të padrejtë reagimin e opinionit publik, në lidhje me ngjarjen e së martës, ku i dyshuari kryesor është djali i Luiza Xhuvanit, e cila po atë ditë dha dorëheqjen dhe ...

Xhuvani vret 4 vetë me pistoletë në lokal nate, ja dialogu para masakrës

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Pashë djalin e deputetes që hyri në derën e lokalit me armë dhe qëlloi drejt viktimave. Ngjarja nisi për shkak të diçkaje që njëri nga viktimat ja kërkoi autorëve veresie".

U kap 70 metra larg lokalit, Xhuvani nën arrest: Më lini të iki, më fiket jeta

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE-" Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj, sepse më fiket jeta". Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në ...

Dorëhiqet deputetja Luiza Xhuvani: Mos i ndodhtë askujt kjo që më ndodhi mua

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE - Deputetja socialiste Luiza Xhuvani i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, pas masakrës së ndodhur në kryeqytet ku është implikuar edhe djali i saj Kostandin Xhuvani.

Masakra, Rama: Luiza fatkeqe, djali do ta ketë të gjatë rrugën e kthimit në shtëpi!

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Kryeministri Edi Rama mori fjalën menjëherë pas Luiza Xhuvanit, e cila dha dorëheqjen nga posti i deputetes. Duke e vlerësuar si grua, artiste, por edhe politikane, Rama tha se ajo është ...

Një Vrasje dhe një Vetëvrasje

Mapo - 05.11.2014

Luiza Xhuvanin e njoh prej shumë e shumë vitesh. Që kur mbante mbiemrin Papathanasi dhe studionte për aktore në Akademinë e Arteve. E talentuar, ambicioze dhe serioze.

Roli i fundit i Luiza Xhuvanit

Yll Press - 05.11.2014

Edi Rama ka rezultuar sot regjizori më i pashpirt dhe më mizor që Luiza Xhuvani ka pasur në jetë. Në ditën më të keqe të saj, ai e nxorri deputeten aktore, me lot në sy e me zë që i dridhej, të jepte ...

Ja dialogu i Kostandin Xhuvani para masakrës

Yll Press - 05.11.2014

Pashë djalin e deputetes që hyri në derën e lokalit me armë dhe qëlloi drejt viktimave. Ngjarja nisi për shkak të diçkaje që njëri nga viktimat ja kërkoi autorëve veresie”.

Drejtësia që vrau dje

Mapo - 05.11.2014

Historia e gjykatësve dhe prokurorëve që u “kursyen” në akuzat dhe dënimet ndaj Kostandin Xhuvanit, i dyshuar së fundmi për katër vrasje Kostandin Xhuvani mund të kishte qenë në qeli edhe dje, kur ...

Xhuvani para arrestimit: Më lini të iki, se do t’ju vras dhe ju!

Mapo - 05.11.2014

Rrëfimi i oficerëve të policisë që kryen arrestimin e djalit të deputetes: E rrethuam pranë Fakultetit Ekonomik. Na tha se mund të na vriste nëse nuk e lejonim të largohej.

PD nxjerr dokumentin: Kostandin Xhuvani ishte i shpallur në kërkim

Mapo - 05.11.2014

Paloka: “Nëse ligji do të zbatohej njësoj për të gjithë, autori i krimit të sotëm që mori katër jetë do të ishte ndaluar në oborrin e Parlamentit, ku u soll me vrik nga Gjirokastra me mjete të ...

Skeda kriminale, Xhuvani i dënuar me dy vjet burg për vrasje

Mapo - 05.11.2014

Të gjitha akuzat ndaj djalit të deputetes, i cili mori një dënim minimal nga Gjykata e Tiranës pas akuzës së prokurorisë se kishte vrarë në tejkalim të kushteve të vetëmbrojtjes.

Vrasja në 2011, si u dënua me 2 vjet burg Xhuvani

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Ndoshta Kostandin Xhuvani, do të ishte sot prapa hekurave në pamundësi për të shkaktuar masakrën e orëve të para të mëngjesit të djeshëm, nëse prokuroria asokohe, kur ai qëlloi për vdekje një ...

Po çfarë krenarie zoti Rama?

Panorama - 05.11.2014

MARK MARKU Kryeministri Rama mund të kishte shprehur dje gjithfarë sentimentesh: indinjatë për masakrën e ndodhur, dhimbje për viktimat e shkaktuara, shqetësim për gjendjen e rendit dhe pasigurinë e ...

PD publikon dokumentin: Xhuvani në kërkim nga Policia që në prill

Panorama - 05.11.2014

Edi Paloka Në rast se policia do të kishte ndaluar Kostandin Xhuvanin për kanosjen me armë të bërë në prill të këtij viti, masakra ku humbën jetën 4 veta nuk do të kishte ndodhur.

Xhuvani në lot jep dorëheqjen nga mandati i deputetit

Panorama - 05.11.2014

Kryeministri Rama dhe deputetja e qarkut të Vlorës, Luiza Xhuvani dje pasdite në një konferencë të posaçme për mediat, ku deputetja deklaroi lënien e mandatit për shkak të akuzave ndaj djalit të saj ...

Rama: Koha e dyfytyrësisë ndaj krimit ka marrë fund

Panorama - 05.11.2014

Kryeministri Rama tha dje se koha e pandëshkueshmërisë ka marrë fund me ardhjen në pushtet të qeverisë së majtë. Në një konferencë për mediat dje pasdite, duke dënuar ngjarjen ku mbetën të vrarë ...

Gjykimi i Xhuvanit, prokuroria s’e apeloi dënimin me 2 vjet

Panorama - 05.11.2014

AUTORI KOSTANDIN XHUVANI Kostandin Xhuvani, i dyshuari si autor i vrasjes së katërfishtë të ndodhur dje te Rruga e Elbasanit, u përball për herë të parë me drejtësinë më 12 shkurt të vitit 2011.

Një vrasje dhe një vetëvrasje

Yll Press - 05.11.2014

E talentuar, ambicioze dhe serioze. Nuk e kuptova asnjëherë përse ajo, i hyri politikës, ndërkohë që, e martuar me Gjergj Xhuvanin, regjisor i talentuar edhe ai, krijonin, sëpaku gjykuar së jashtmi, ...

Bumçi: Rama përgjegjës për vrasjen

ABC News - 05.11.2014

Partia Demokratike akuzoi kryeminisrin Rama si përgjegjës për vrasjen e katërfishtë në Tiranë. Deputeti Aldo Bumci renditi një sërë pyetjesh ndaj kreut të qeverisë, mes të cilave kush urdhëroi ...

Drejtësia që prodhoi 4 viktima mëngjesin e të martës në kryeqytet

ABC News - 05.11.2014

12 shkurt 2011, mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi Alfred Musabelli. Publiku njihet ndoshta për herë të parë, me emrin e Kostandin Xhuvanit, edhe pse 21 vjeçari prej kohësh, nuk ishte kaq i ...

Masakra me katër viktima

ABC News - 05.11.2014

Autori i dyshuar për masakrën me katër viktima, ishte shpallur në kërkim dhe lishte hequr nga lista një muaj më ë edhe pse kishte kërcënuar me armë një të ri në Gjirokastër.

Prokuroria akuzon Kostandin Xhuvanin për të katërta vrasjet

Mapo - 05.11.2014

Prokuroria ka akuzuar sot zyrtarisht Kostandin Xhuvanin për vrasjen e katërfishtë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm. Prokuroria e Tiranës i ka komunikuar akuzën djalit të ...

Ministria e Brendshme: Prokuroria e anulloi shpalljen në kërkim të Xhuvanit

Ora news - 05.11.2014

Lidhur me akuzat e ngritura nga Partia Demokratike se shtetasi Kostandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim dhe Policia e Shtetit qëllimisht e ka lënë të lirë, Ministria e Punëve të ...

Xhuvani ishte shpallur në kërkim? MPB reagon pas akuzave të PD: Ja e vërteta

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Ministria e Brendshme nëpërmjet një deklarate për mediat ka reaguar lidhur me akuzat e ngritura nga Partia Demokratike për shtetasin Kostandin Xhuvani.

Prokuroria: Nuk kanosi tre shtetasit në Gjirokastër, K. Xhuvani ishte në Elbasan

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Prokuroria e Përgjithshme, në një njoftim për mediat ka sqaruar hetimet që ka kryer Prokurora e Gjirokastrës për shtetasin Kostandin Xhuvani. Në këtë njoftim thuhet "Prokuroria e Gjirokastrës ...

Prokuroria: Xhuvani ishte në psikiatrik kur u akuzua se shtiu në Gjirokastër

Ora news - 05.11.2014

Gjirokastër – Kostandin Xhuvani nuk është akuzuar nga Prokuroria e Gjirokastrës për kanosje, pasi nga veprimet hetimore ka rezultuar se ai ka qënë i shtruar në spitalin psikiatrik të Elbasanit.

Ngrihen akuzat ndaj Konstantin Xhuvanit

VOA - 05.11.2014

Në Shqipëri prokuroria ngriti sot dy akuza ndaj 26 vjecarit Kostantin Xhuvani, i dyshuari kryesor për vrasjen e katër personave mëngjesin e djeshëm në një klub nate në Tiranë.

Akuzat e PD/ MPB: Prokuroria nuk veproi. Prokuroria: Xhuvani ndodhej në psikiatri

Mapo - 05.11.2014

Ministria e Punëve të Brendshme ka reaguar sot në lidhje me akuzuat e ngritura nga Partia Demokratike se Kostandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim.

Paloka në "News24": Rama e liroi vetë Xhuvanin dhe dje nxori të ëmën si viktimë

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE - Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka vijon të akuzojë kryeministrin Rama për mbrojtjen e djalit të deputetes Luiza Xhuvani, ndërsa e cilëson të turpshme deklaratën e tij për ...

Masakra, Basha: Vrasësi me mbrojtje kryeministrore

Panorama - 05.11.2014

Profili i kreut te PD-se Lulzim Basha ne “Facebook” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Edi Rama se nuk e fsheh dot përgjegjësinë që ka për lëvizjen e lirë të djalit të ...

Pse u la i lirë Konstandin Xhuvani? Policia përplaset me prokurorinë

Ora news - 05.11.2014

Tiranë - Çështja e 26- vjeçarit Konstandin Xhuvani në lidhje me faktin ishte apo jo person i shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur në prill të këtij viti dhe denoncuar nga PD, ka përplasur ...

Berisha: Avokatia qeveritare e serial killerit Xhuvani, nuk ka të mbaruar

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Rama për mbrojtjen e djalit të deputetes, Luiza Xhuvani. Kështu në një status në rrjetin social “Facebook”, Berisha ...

Masakra në Tiranë, Marku: Për çfarë krenarie folët ju zoti kryeministër

Ora news - 05.11.2014

Për analistin Mark Marku, masakra ku u vranë 4 persona, ku i dyshuari kryesor është djali i deputetes Luiza Xhuvani, e ka një parahistori. Ai deklaroi se dalja e Xhuvanit dhe e Ramës ishte një ...

Xhuvani kanosje me armë në Gjirokastër? Prokuroria: Ka qenë në spitalin e Elbasanit

Panorama - 05.11.2014

UPDATE- Pas deklaratës se Partise Demokratike dhe publikimeve ne media se Kostandin Xhuvani ka qene i perfshire ne nje konflikt me arme ne mumajin prill te ketij viti ne Gjirokaster, ka reaguar edhe ...

Ministria e Brendshme: Prokuroria nuk vendosi masë sigurimi ndaj Xhuvanit, ndaj pushuam kërkimin

Panorama - 05.11.2014

Ministri i Puneve te Brendshme, Saimir Tahiri Ministria e Puneve te Brendshme reagio pas akuzave te PD-se, se Kostandin Xhuvani, arrestuar per masakren e se martes me 4 viktima, ka qene person ne ...

Masakra, Berisha: Avokatia qeveritare ndaj killerit serial s’ka të ndalur

Panorama - 05.11.2014

Sali Berisha Një ditë pas ngjarjes së ndodhur në orët e para të mëngjesit së të martës, ku mbetën të vrarë katër persona në një nga lokalet e natës në rrugën e Elbasanit, ish-kryeministri Sali ...

‘Arrest me burg’ Xhuvanit. Avokati: I thashë të mos jepte shpjegime. Asnjë familjar në sallë. Video

Panorama - 07.11.2014

Xhuvani sot ne gjyq UPDATE- Gjykata e Tiranes ka caktuar sot masen e sigurise “arrest me burg” per Kostandin Xhuvanin, arrestuar si autori i dyshuar i masakres ne lokalin e nates ne Tirane, duke ...

Masakra, Kostandin Xhuvani rrezikon nga 20 vite burg deri në burgim të përjetshëm

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANE- Pas akuzës së ngritur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda ndaj Kostandin Xhuvanit, i dyshuari kryesor për vrasjen e katër personave në një pub në rrugën e Elbasanit në kryeqytet, “vrasje ne ...

Masakra, pezullohen 2 policët që ruajtën pub-in

BalkanWeb - 05.11.2014

TIRANË- Burime nga policia bëjnë me dije se janë pezulluar dy efektivë për vrasjen e katërfishtë të ndodhur një ditë më parë në një pub tek rruga e Elbasanit, ku 4 persona u qëlluan për vdekje me ...

Standardi i vendosur nga Edi Rama

Shqiptarja - 05.11.2014

Ngjarja e rëndë me katër të vrarë që ndodhi dje në rrugën e Elbasanit, në kumtin e zi që mbarti për familjet e viktimave, ka sjellë edhe një mesazh pozitiv për publikun shqiptar.

Dëshmitari: Xhuvani dhe viktimat pinë dhe bënë shaka me njëri-tjetrin para masakrës

Gazeta Tema - 05.11.2014

Një prej dëshmitarëve okularë në krimin e katërfishtë të mëngjesit të djeshëm, ka thënë para prokurorisë, se viktimat dhe Konstandin Xhuvani njiheshin me njëri-tjetrin.

Dëshmitari: Xhuvani dhe viktimat njiheshin, madje bënë shaka dhe pinë me njëri-tjetrin

Gazeta Dita - 05.11.2014

Një prej dëshmitarëve okularë në krimin e katërfishtë të mëngjesit të djeshëm, ka thënë para prokurorisë, se viktimat dhe Konstandin Xhuvani njiheshin me njëri-tjetrin.

Masakra në lokalin e natës, ja çfarë u tha Xhuvani policëve pas vrasjeve

Gazeta Idea - 05.11.2014

Tiranë- “Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj, sepse më fiket jeta”. Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në ...

Xhuvani policit që e kapi: Më ke jetën borxh, më thuaj sa para do të më lësh të iki

Gazeta Tema - 05.11.2014

Kanë qenë dy oficerë të policisë, ata që janë përballur me Konstandin Xhuvanin, në kohën që ky i fundit po përpiqej të largohej nga vendi i krimit. Ai është pikasur me pistoletë në dorë, por ...

Konstandin Xhuvani policit që e arrestoi: Më ke jetën borxh

Gazeta Dita - 05.11.2014

Kanë qenë dy oficerë të policisë, ata që janë përballur me Konstandin Xhuvanin, në kohën që ky i fundit po përpiqej të largohej nga vendi i krimit. Ai është pikasur me pistoletë në dorë, por ...

Xhuvani-policit: Të laj në ar po më le të iki

Shkupi24 - 05.11.2014

Dy policë janë përballur me Kostandinin kur ai po largohej nga vendgjarja, ndërsa ai i ka kërcënuar se po e ndaluan i kanë jetën borxh. “Panorama” citon edhe fjalët e tij, kundrejt efektivit të ...

Prokuroria: Xhuvani vrau 4 vetë në lokal nate, e ndihmoi shoku

Shqiptarja - 05.11.2014

TIRANE - Konstandin Xhuvani, djali i deputetes tashmë të dorëhequr Luiza Xhuvani dhe i regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani, është i dyshuari kryesor për vrasjen e 4 personave në të gdhirë të së ...

Berisha: Rama dhe Xhuvani, valle mbi kufomat/ Mbytet nga komentet për Gërdecin dhe 21 janarin

Gazeta Tema - 05.11.2014

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish për dorëheqjen e deputetes Luiza Xhuvani, pasi djali i saj është arrestuar si i dyshuari kryesor për vrasjen e katër personave të martën në mëngjes.

Prokuroria: Xhuvani vrau 4 vetë në lokal nate, e ndihmoi shoku

Tetova Sot - 05.11.2014

TIRANE – Konstandin Xhuvani, djali i deputetes tashmë të dorëhequr Luiza Xhuvani dhe i regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani, është i dyshuari kryesor për vrasjen e 4 personave në të gdhirë të së ...

Xhuvani: Më lini të iki, më fiket jeta

Tetova Sot - 05.11.2014

“Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj, sepse më fiket jeta”. Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në momentin që ...

“Xhuvani, i vetmi person që ka qëlluar”

Vision Plus - 05.11.2014

Zbardhet vrasja e katërfishtë e një dite më parë në një lokal nate në Rrugën e Elbasanit. Pas marrjes së dëshmive nga dëshmitarët okularë si dhe kryerjes së paraqitjes për njohje, është konfirmuar se ...

Një Vrasje dhe një Vetëvrasje

Tetova Sot - 05.11.2014

Artur Zheji Luiza Xhuvanin e njoh prej shumë e shumë vitesh. Që kur mbante mbiemrin Papathanasi dhe studionte për aktore në Akademinë e Arteve. E talentuar, ambicioze dhe serioze.

SHËNIM: Mosndëshkimi që erdhi si ndëshkim (ose kush e solli Kostandinin)

Gazeta Dita - 05.11.2014

Menjëherë pasi ndodhi, të gjithë u turrën për të bërë anatominë e një krimi të 4-fishtë si ai i orës 4 duke gdhirë e marta e 4 nëntorit, 2014. Autori i dyshuar si kryesor është i njohur, jo vetëm pse ...

Reagim i MPB: ja përse nuk ka qenë në kërkim policor Konstandin Xhuvani

Gazeta Dita - 05.11.2014

Lidhur me akuzat e ngritura nga Partia Demokratike se shtetasi Kostandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim dhe Policia e Shtetit qëllimisht e ka lënë të lirë, Ministria e Punëve të ...

Ministria e Brendshme: Konstadin Xhuvani nuk ishte në kërkim, se prokuroria nuk nxori urdhër-arrest

Gazeta Tema - 05.11.2014

Ministria e Brendshme ka reaguar lidhur me akuzat e ngritura nga Partia Demokratike se shtetasi Kostandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim dhe Policia e Shtetit qëllimisht e ka lënë të ...

Prokuroria: Nuk kanosi tre shtetasit në Gjirokastër, K. Xhuvani ishte në spitalin psikiatrik të Elbasanit

Gazeta Dita - 05.11.2014

Pas deklaratës së Ministrisë së Brendshme, ka reaguar edhe Prokuroria e Përgjithshme për të sqaruar incidentin e Kostandin Xhuvanit në Gjirokastër. “Prokuroria e Gjirokastrës ka zhvilluar hetime ...

Xhuvani në kërkim? Prokuroria "Jo! Ka qenë në spital psikiatrik!"

Shqiptarja - 05.11.2014

GJIROKASTER - “Kostandin Xhuvani, i akuzuari kryesor për vrasjen e 4-fishtë në Tiranë, nuk ka qenë person në kërkim, por në spialin psikiatrik të Elbasanit”.

Prokuroria rrëzon akuzat e PD-së: Konstandin Xhuvani ndodhej në spitalin psikiatrik më 25 prill

Gazeta Tema - 05.11.2014

Pas akuzave të Partisë Demokratike dhe reagimit të Ministrisë së Brendshme, Prokuroria ka sqaruar ngjarjen në të cilën thuhet se Konstandin Xhuvani është përfshirë muajin prill në Gjirokastër.

Xhuvani kanosi 3 shtetas në Gjirokastër? Prokuroria: Jo, ishte në Elbasan

Gazeta Idea - 05.11.2014

Tiranë- Pas akuzave të Partisë Demokratike dhe reagimit të Ministrisë së Brendshme, Prokuroria ka sqaruar ngjarjen në të cilën thuhet se Konstandin Xhuvani është përfshirë muajin prill të këtij viti ...

Basha-Berisha: Vazhdon avokatia qeveritare e vrasësit serial Xhuvani

Gazeta Idea - 05.11.2014

Tiranë- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të shefit të qeverisë Edi Rama lidhur me ngjarjen e rëndë të së martës ku mbetën të rarë 4 persona në një lokal nate.

Didi: Xhuvani jo në kërkim

Vision Plus - 05.11.2014

Prokuroria e Përgjithshme dhe Ministria e Brendshme kane sqaruar ngjarjen per te cilën opozita hedh akuza se është përfshire Kosntandin Xhuvanit. Behet fjale për një ngjarje te ndodhur ne prill te ...

Krimin (nuk) e solli Kostandini

Gazeta Dita - 05.11.2014

Imagjinoni sikur Konstandini që keni parë në atë foton e që ka qarkulluar në të gjithë mediat tradicionale dhe sociale të ishte ndryshe: i veshur me një këmishë të bardhë, kollare dhe i sapo kthyer ...

Rama: Shumica e opinionit publik e di që dalja përkrah Luizës ishte gjëja e duhur

Gazeta Dita - 05.11.2014

UPDATE-Kryeministri Edi Rama deklaroi se ka bërë gjënë e duhur duke dalë në konferencë për mediat përkrah deputetes Luiza Xhuvani, e cila dorëzoi mandatin.

Një Vrasje dhe një Vetëvrasje

Durres Lajm - 05.11.2014

Nga Gjergj Zheji - Luiza Xhuvanin e njoh prej shumë e shumë vitesh. Që kur mbante mbiemrin Papathanasi dhe studionte për aktore në Akademinë e Arteve. E talentuar, ambicioze dhe serioze.

Vrasja e 4-fishtë, Luiza Xhuvani jep dorëheqjen si deputete

AlbanianScreen - 05.11.2014

Tiranë - Deputetja e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani ka dalë para mediave mbrëmjen e të martës, ku dhe ka dhënë dorëheqjen si deputete. Mes lotëve, në një konferencë të përbashkët për shtyp me ...

Kostandini – policëve: Ju jap çfarë të doni, vetëm më lini të shkoj

Republika - 05.11.2014

Kjo ka qenë fjalia e parë që Kostandin Xhuvani, djali i deputetes Luiza Xhuvani u ka thënë efektivëve të policisë në momentin që ata i vendosën prangat ndër duar.

Xhuvani kishte kërkuar të marr kombësinë greke (Dokument)

Republika - 05.11.2014

Kreu i Aleancës Kuq e Zi ka postuar një dokument në profilin e tij në facebook ku thotë se ish deputetja që Luiza Xhuvani kishte kërkuar zyrtarisht të ndryshonte kombësinë dhe të quhej greke.

Rrëfimi për masakrën e Tiranës: Ata dëgjuan tallava, pinë dhe pastaj dolën armët

Republika - 05.11.2014

“Po qëndronin si zakonisht. edhe ata që qëlluan edhe ata që vdiqën ishin frekuentues të rregullt të lokalit ‘Ante grand’ ku dëgjonin muzikë tallava. Pastaj gjithçka shpërtheu.

Lidhjet me krimin të djalit të deputetes Xhuvani

Gazeta Start - 04.11.2014

Tiranë – Një nga autorët e arrestuar për vrasjen e katërfishtë mëngjesin e sotëm në Tiranë është edhe Aleksandër Xhuvani, 25-vjeç. Arrestimin e tij e konfirmon zyrtarisht Policia e Tiranës në ...

Republika policore

Gazeta Start - 04.11.2014

Tiranë – Partia Demokratike bëri përgjegjëse Policinë e Shtetit, ministrin e Brendshëm dhe kryeministrin në lidhje me ngjarjen tragjike të ndodhur mëngjesin e sotëm ku katër persona mbetën të vrarë ...

Rama: Drejtësia do të veprojë njëlloj për këdo që thyen ligjin

Gazeta Start - 04.11.2014

Kryeministri Edi Rama deklaroi se drejtësia do të veprojë ndaj kujtdo që thyen ligjin, ndërsa dhe se të gjithë pa dallim do të jenë të barabartë para saj.

Luiza Xhuvani dorëzon mandatin: Im bir i barabartë para ligjit

Gazeta Start - 04.11.2014

Luiza Xhuvani njoftoi se ka dorëzuar mandatin e deputetes pas ngjarjes së rëndë të mëngjesit të së martës ku mbeten të vrarë 4 persona dhe djali i saj Kostandin Xhuvani është një prej autorëve ...

Kush është Konstandin Xhuvani, djali i deputetes së PS i dyshuari për masakrën në Tiranë

Shqipmedia - 04.11.2014

Djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani është përfshirë sërish në vrasje por këtë herë në një masakër me katër persona të vdekur në Tiranë, mes tyre një shtetas italian.

Berisha: Qeveria në këmbë për të shpëtuar vrasësin!

Albeu.com - 04.11.2014

Ish-kryeministri ka reaguar menjëherë sa i takon vrasjes së katër personave sot në kryeqytet. Kujtojmë këtu se djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani , është përfshirë në një masakër me katër ...

Vrasja e 4-fishtë: Merret në pyetje Maja, Luiza Xhuvani mungon në mbledhjen e komisionit

ikub - 04.11.2014

Ndër dhjetëra persona të cilët janë shoqëruar në komisariat, ka qenë edhe këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maja. Kjo e fundit ka qenë duke performuar në lokalin ku nisi sherri mes të rinjve ...

Berisha akuzon qeverinë: Përgjakët Tiranën me 4 të vrarë nga banda juaj, tani po shpëtoni djalin e Luiza Xhuvanit

SOT - 04.11.2014

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka reaguar pas tragjedisë së ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku mbetën të vrarë 4 persona dhe si autor kryesor është akuzuar djali i Luiza Xhuvanit, ...

'Luftë' me armë në lokalin e natës, Xhuvani mungon në mbledhjen e Komisionit të Medias

Albeu.com - 04.11.2014

Pas masakrës me katër viktima në Tiranë, Luiza Xhuvani ka munguar në mbledhjen e Komisionit të Medias . Deputetja e PS, Luiza Xhuvani , nuk ka qenë e pranishme në mbledhjen e sotme të Komisionit të ...

Profil/ Kush është Kostandin Xhuvani. Historia me krimin

Almakos - 04.11.2014

Konstandin Xhuvani, djali 25 vjecar i deputetes socialiste, Luiza Xhuvani dhe i regjizorit të njohur Gjergj Xhuvani, etiketohet nga policia si një prej autorëve protagonistë të vrasjes të mëngjesit ...

PD akuzon qeverinë dhe policinë për tragjedinë e sotme, Strazimiri: Krimineli më i madh është Edi Rama

SOT - 04.11.2014

Pas masakrës tragjike në Tiranë, ka reaguar edhe Partia Demokratike, ku deputeti Strazimiri denoncon qeverinë dhe Policinë e Shtetit, duke i bërë përgjegjës për vrasjen e 4 personave mëngjesin e ...

Berisha: Tirana gdhin e përgjakur, qeveria në këmbë për të shpëtuar vrasësin

Albtime - 04.11.2014

Pas vrasjes së katërfishtë të orëve të para të mëngjesit në kryeqytet ky një nga autorët dyshohet të jetë Kostandin Xhuvani, djali i depurtetes Luiza Xhuvani ka reaguar ish kryeministri Sali Berisha.

Djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani, në 2 raste vrasjeje në 3 vite

Lajmi.net - 04.11.2014

Kostandin Xhuvani, djali i deputetes së Partisë Socialiste Luiza Xhuvani, përfshihet për herë të dytë në një ngjarje, me pasojë vdekjeje. Xhuvani 26-vjeçar, i cili u arrestua si njëri nga të ...

Rebelohen qytetarët: Po presim dorëheqjen e Luiza Xhuvanit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 04.11.2014

Ngjarja e sotme e cila ka tronditur vendin, ka ngjallur diskutime dhe rebelime të shumta në rrjetet sociale dhe jo vetëm. As kryeministri Rama nuk i ka shpëtuar qëndrimit të qytetarëve, të cilat janë ...

Vrasja në Tiranë, PD:Vrasësi serial ka qeverinë në krah që i jep imunitet

Almakos - 04.11.2014

Autori i dyshuar, djali i deputetes Xhuvani, i ndaluar nga Policia, është jo vetëm një vrasës serial, i pandëshkuar, por dukshëm me imunitet politik gjë që është shfaqur hapur edhe në televizionet ...

Kostandin Xhuvani, përfshihet në ngjarje me pasojë vdekjen për herë të dytë

ikub - 04.11.2014

Kostandin Xhuvani, 26-vjeç është dënuar më parë me dy vite burg nën akuzën e vrasjes së kryer në kapërcim të kufijve të mbrojtjes së nevojshme. Ai ka deklaruar në Gjykatë se e ka kryer krimin për ...

Vrasja e 4 personave, Rama konferencë për media

SOT - 04.11.2014

Kryeministri Edi Rama rreth orës 18:30 minuta do të dalë në një konferencë për media ku do të flasë për ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Elbasanit në kryeqytet.

Qytetarët i ankohen Ramës në ‘FB’: Largo Xhuvanin! Kryeministri: Do flas në 18:30

Almakos - 04.11.2014

Shumë qytetarë, të ndjeshëm dhe të irrituar me ngjarjen e ndodhur sot në mëngjes në Tiranë, ku u vranë katër persona, kanë reaguar në profilin “Facebook” të kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar prej ...

Vrasja e 4-fishtë, Luiza Xhuvani: Jap dorëheqjen si deputete

SOT - 04.11.2014

Deputetja e Partisë Socialiste Luiza Xhuvani ka dalë në një konferencë për media dhe po flet mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Elbasanit, ku janë vrarë 4 perona për të ...

Luiza Xhuvani jep dorëheqjen si deputete e PS

Almakos - 04.11.2014

Deputetja e PS, Luiza Xhuvani ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas masakrës në Tiranë ku katër persona humbën jetën. “Dhimbja e një nëne që e ka të pamundur të marrë përsipër fajin e së birit.

Vrasja e 4 personave, deputetja shqiptare dorëhiqet

Portalb - 04.11.2014

Lajme lidhur me temën Detaje të vrasjes së 4 personave Ministri demanton aferën me Bleona Qeretin (VIDEO) Një këndvështrim mbresëlënës i Shqipërisë (FOTO) Vrasjet në Tiranë, flet dëshmitari: Dëgjova ...

Dorëhiqet deputetja Luiza Xhuvani

Albeu.com - 04.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas masakrës së ndodhur në kryeqytet ku është implikuar edhe djali i saj ...

Edi Rama: Dorëheqja e Luizës t’i vlejë politikanëve e gjykatësve

Almakos - 04.11.2014

Rama: Familjarët duan drejtësi për ngjarjen kriminale Qysh në sekondën kur mora lajmin e rëndë për këtë ngjarje ishin prindërit e të vrarëve dhe prindërit e autorëve të dyshuar që më erdhën në mëndje.

Luiza Xhuvani lë mandatin e deputetes: Mbetet djali im, por drejtësia të veprojë

Lajmi.net - 04.11.2014

Një masakër e vërtetë që ndodhi mëngjesin e së martës në një lokal nate në Rrugën e Elbasanit në kryeqytet, ku u vranë 4 persona, Policia e Shqipërisë kishte nën dyshime edhe djalin e deputetes Luiza ...

Luiza Xhuvani jep dorëheqjen si deputete e PS

Lajm - 04.11.2014

Deputetja e PS, Luiza Xhuvani ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas masakrës në Tiranë ku katër persona humbën jetën. “Dhimbja e një nëne që e ka të pamundur të marrë përsipër fajin e së birit.

Rama: Koha e dyfytyrësisë së qeverisë ka mbaruar, ligji është njësoj për të gjithë

SOT - 04.11.2014

Pas Luiza Xhuvanit fjalën e mori kryeministri i vendit Edi Rama. Ky i fundit duke e vlerësuar si grua, artiste edhe politikane tha se ajo është shembulli i etikës në politikë.

Braçe: Drejtësia le të bëj drejtësi

SOT - 04.11.2014

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe ka reaguar pas dhënies së dorëheqjes së Luiza Xhuvanit nga mandati i deputetes. Braçe përmes një statusi në rrjetin social Facebook deklaron se drejtësia le ...

Vrasja e 4-fishtë, Rama: Dorëheqja e Luizës t’i vlejë politikanëve e gjykatësve

ikub - 04.11.2014

Kryeministri i vendit Edi Rama mori fjalën e tij pas fjalës së Luiza Xhuvanit e cila dha dorëheqjen e saj nga posti sepse djali i saj Kostandin Xhuvani është i dyshuari kryesor për vrasjen e 4 ...

Ngjarja tragjike, Rama: Të gjithë të barabartë përpara ligjit.

ikub - 04.11.2014

Duke komentuar ngjarjen tragjike ku u vranë katër persona, kreu i ekzekutivit deklaroi në një konferencë të posatshme për shtyp se sot u provua se Policia e Shtetit është në krye të detyrës ndaj ...

Jep dorëheqje Luiza Xhuvani

Zhurnal - 04.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani, e shoqëruar nga kryeministri Edi Rama publikisht njoftoi se kishte paraqitur dorëheqjen nga detyra e saj si deputete e Sarandës, pas ngjarjes së rëndë të mëngjesit ...

Rama: Konstandini do ta ketë shumë të gjatë rrugën e kthimit për në shtëpi

Albeu.com - 04.11.2014

Kryeministri Edi Rama mori fjalën menjëherë pas Luiza Xhuvanit, e cila dha dorëheqjen nga posti i deputetes. Duke e vlerësuar si grua, artiste, por edhe politikane, Rama tha se ajo është shembulli i ...

Dorëhiqet deputetja Luiza Xhuvani

Alsat - 04.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas masakrës së ndodhur në kryeqytet ku është implikuar edhe djali i saj ...

PD: Krimi nuk do të ndodhte nëse vrasësi s’do të kishte mbrojtjen e Ramës

SOT - 04.11.2014

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka në një deklaratë për media publikon faktin se autori i vrasjes së katërfishtë ka qenë person i shpallur në kërkim nga policia me 26 prill ...

Berisha: Rama elozhe Xhuvanëve

SOT - 04.11.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në rrjetin social Facebook ndaj deklaratës së kryeministrit Edi Rama për ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë mëngjes në Tiranë.

Tiranë, vriten në lokal 4 persona. Prangoset si autor djali i deputetes Xhuvani- VIDEO+FOTO

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANË- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur tek Rruga e Elbasanit në Tiranë, në orët e para të mëngjesit, me pasoja tragjike. Nga një përplasje e armatosur kanë mbetur të vrarë 4 persona ndërsa një tjetër ...

Kostandin Xhuvani, djali i dënuar për vrasje, PD e akuzoi për drogën e Lazaratit

Ora news - 04.11.2014

Më 12 shkurt 2011 Kostandin Xhuvani vret Alfred Musabelliun në rrugën “Ali Visha” në afërsi të Qytetit Studenti. Atëherë u tha se ngjarja ndodhi pas një grindjeje për motive të dobta.

Djali i deputetes u përfol për sulmin në Lazarat. Vrau shokun dhe gjyqtari Gerd Hoxha e Prokurori Shpetim Kurti e ...

Panorama - 04.11.2014

Deputetja Xhuvani me te birin, Konstandinin UPDATE/ Konstandin Xhuvani, djali i deputetes socialiste, Luiza Xhuvani zyrarisht nga policia deklarohet te jete nje nga autoret protagonistë të masakres ...

Ndalimi i djalit, Xhuvani mungon në mbledhjen e Komisionit

Panorama - 04.11.2014

Mbledhja e Komisionit te Medias, mungon Xhuvani Deputetja e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani nuk ka qenë e pranishme në mbledhjen e sotme të komisionit të medias, ku po skualifikohen kandidatët për ...

Kush janë të arrestuarit për vrasjen e 4 personave në Rrugën e Elbasanit

ABC News - 04.11.2014

Tre të arrestuarit si të dyshuar për vrasjen e katërfishtë në rrugën e Elbasanit, janë të njohur dhe skeduar nga policia, pasi janë përfshirë në të kaluarën edhe në ngjarje të tjera kriminale.

Berisha: Tirana, e përgjakur nga banda e qeverisë. Meta: Të gjithë të barabartë para ligjit

Panorama - 04.11.2014

UPDATE/ Kreu i Kuvendit, Ilir Meta pa bere shume komente per ngjarjen e rende ndodhur mengjesin e sotem, me autor edhe djalin e deputetes socialiste, ka deklaruar prere se te gjithe jane te barabarte ...

Berisha: Tirana gdhin e përgjakur, qeveria në këmbë për të shpëtuar vrasësin

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANË- Pas vrasjes së katërfishtë të orëve të para të mëngjesit në kryeqytet ky një nga autorët dyshohet të jetë Kostandin Xhuvani, djali i depurtetes Luiza Xhuvani ka reaguar ish kryeministri Sali ...

Ndalimi i djalit, Luiza Xhuvani mungon në mbledhjen e Komisionit të Medias

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANE- Deputetja e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani nuk ka qenë e pranishme në mbledhjen e sotme të komisionit të medias, ku po skualifikohen kandidatët për në Këshillin Drejtues të Radio ...

PD: Rama përgjegjes për vrasjen, lejoi të lëvizë lirshëm djalin e deputetes socialiste Xhuvani

ABC News - 04.11.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur herët në mëngjes. Përmes nëj postimi në Facebook, ai shkruan se Tirana u gdhi e pergjakur me 4 te vrare nga nje bande e ...

I shkruajnë në FB, 'Largo Xhuvanin nga deputete', Rama: Do flas sot në orën 18:30!

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANË- Lumë komentesh në profilin e kryeministrit Edi Rama në rrjetin social Facebook, ku i kërkohet të reagojë lidhur me ngjarjen e rëndë në një lokal nate, ku përflitet si protagonist, djali i ...

PD: Vrasësi serial ka qeverinë në krah, i krijon lehtësi dhe i jep imunitet

Ora news - 04.11.2014

Partia Demokratike ka reaguar ashpër lidhur me masakrën e mëngjesit të sotëm në Tiranë, ku mbetën të vrarë katër persona. Deputeti demokrat, Gent Strazimiri, denoncoi lehtësitë që sipas tij i ...

Halimi: Ina Rama e Topi mbrojtën prokurorët e Xhuvanit

Panorama - 04.11.2014

Eduard Halimi Deputeti i PD-së, Eduard Halimi i rikthehet sërish debatit me ish kryeprokuroren Ina Rama dhe ish Presidentin Bamir Topi për prokurorët që kërkuan vetëm tre vite burg për Kostandin ...

PD: Vrasësi serial ka qeverinë në krah që i krijon lehtësi dhe i jep imuniteterlm;

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANË- Pas masakrës tragjike në Tiranë,Partia Demokratike akuzon qeverinë se po mbron një nga autorët e dyshuar të vrasjes së katërfishtë , pikërisht djalin e deputetes së PS-së Luiza Xhuvani, ...

Rama në 18:30 para medias flet për masakrën në Tiranë dhe arrestimin e djalit të deputetes PS

Ora news - 04.11.2014

Në orën 18:30 minuta kryeministri Edi Rama do të përcjellë një deklaratë në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

Berisha: Qeveria në sulm për mbrojtjen e killerit, po prishen provat

Ora news - 04.11.2014

Tiranë – Ish-Kryeministri Berisha i ka bërë thirrje qytetarëve të ngrihen në këmbë të gjithë kundër krimit dhe qeverisë së tij, nisur nga arrestimi për vrasje i djalit të deputetes së PS-së, Luiza ...

PD: Vrasësi serial ka qeverinë në krah

Mapo - 04.11.2014

Deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka akuzuar qeverinë dhe kryeministrin Rama si përgjegjës për masakrën e ndodhur sot në Tiranë, ku gjetën vdekjen katër persona.

Tiranë, 4 të vrarë në një lokal

VOA - 04.11.2014

Tre persona arrestohen si të dyshuar. Mes tyre dhe djali i deputetes socialite Luiza Xhuvani, i dënuar më parë për një tjetër vrasje. Në Shqipëri katër persona u vranë gjatë një përleshje me armë në ...

Dorëhiqet Xhuvani: Drejtësia të bëj drejtësi. Rama: Konstandini, tragjedi e prindërve të tij

Mapo - 04.11.2014

Deputetja e PS-së, Luiza Xhuvani në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama ka njoftuar se i ka dorëzuar kryeministrit kërkesën e saj për dorëheqjen nga mandati i deputetes së qytetit ...

Masakra në Tiranë, deputetja Xhuvani jep dorëheqje

Koha.net - 04.11.2014

Deputetja e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani i ka paraqitur sot dorëheqjen Kryeministrit Edi Rama. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me Kryeministrin Rama, Xhuvani ka shprehur ngushëllimet ...

Masakra në Tiranë, deputetja Luiza Xhuvani jep dorëheqjen

Yll Press - 04.11.2014

Në një konferencë të përbashkët për shtyp me Kryeministrin Rama, Xhuvani ka shprehur ngushëllimet për katër familjet që kanë hapur sot mort. Duke folur mes lotësh, ajo e ka cilësuar ngjarjen si ...

Rama: Kostandin Xhuvani, tragjedia e gjallë e 2 prindërve të mrekullueshëm

Ora news - 04.11.2014

Kryeministri Edi Rama në një pozitë aspak të lehtë ashtu si edhe prindërit, djalin e deputetës së partisë së tij ia ka lënë në dorë drejtësisë. Ai u shpreh se Kostandini është tragjedia e gjallë e 2 ...

Vrasja e katërfishtë, Luiza Xhuvani dorëzon mandatin e deputetes

ABC News - 04.11.2014

Deputetja e PS Luiza Xhuvani la mandatin e deputetes, pas vrasjes qe kreu sot ne mengjes i biri i saj. “Ngjarja e ndodhur sot është tragjike. Kjo ngjarje nuk ka lidhje me familjen e Kostandinit ...

Paloka: Tragjedia do ishte evituar nëse Xhuvani do ishte arrestuar më 26 prill. Dorëheqja e vlerësuar

Panorama - 04.11.2014

Kreu i grupit parlamentar te PD-se, Edi Paloka Partia Demokratike deklaroi se tragjedia e sotme mund të ishte evituar nëse Kostandin Xhuvani, djali i deputetes së PS-së, Luiza Xhuvanit, do të ishte ...

Paloka: Krimi nuk do të ndodhte nëse vrasësi s'do të kishte mbrojtjen e Edi Ramëserlm;

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANE - Partia Demokratike publikon disa dokumente që sipas saj vërtetojnë faktin se Kostandin Xhuvani ishte shpallur në kërkim që në 26 prill 2014, por nuk është ndaluar kurrë nga policia.

PD: Krimi nuk do të ndodhte nëse vrasësi s’do të kishte mbrojtjen e Edi Ramës

ABC News - 04.11.2014

Partia Demokratike publikoi mbrëmjen e sotme faktin se autori i vrasjes së katërfishtë më Tiranë ka qënë person i shpallur në kërkim nga policia me 26 prill të këtij viti.

Rama bën politikë me gjëmën që i ndodhi miqve të tij të vjetër, Gjergj dhe Luiza Xhuvani

ABC News - 04.11.2014

E quajti nje gjeme ate qe ndodhi miqve te tij te vjeter, Gjergj dhe Luiza Xhuvani. Por Edi Rama nuk i rezistoi dot shansit per te bere politike me gjemen e tyre, nga foltorja e Kryeministrit.

Xhuvani u shpall në kërkim në prill, zbardhet procedimi penal

Panorama - 04.11.2014

Partia Demokratike zbardh procedimin penal të nisur ndaj shtetasit Kostandin Xhuvani që në muajin prill të këtij viti. Deklaratat u bënë më herët nga kreu i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka, ...

Mira Shehu zëvendëson Luiza Xhuvanin në grupin e PS-së

Panorama - 04.11.2014

Kandidatja e PS-së në zgjedhjet e 23 qershorit 2013 në Vlorë, Mira Shehu, pritet të jetë deputetja më e re e grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

Zbardhen dëshmitë: Xhuvani, personi i vetëm që ka qëlluar në lokal

Panorama - 04.11.2014

Kostandin Xhuvani Pas vrasjes se kater personave ne lokalin me muzike live ne rrugen e Elbasanit, policia ka shoqeruar nente persona ne cilesine e deshmitareve te krimit.

Berisha: Rama elozhe Xhuvanëve, nuk ngushëllon familjet e viktimave

BalkanWeb - 04.11.2014

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar në rrjetin social Facebook, fjalën e kryeministrit Rama në lidhje me vrasjen e katërfishtë sot në Tiranë, ku autor dyshohet të jetë Kostandin ...

Luiza Xhuvani jep dorëheqjen si deputete: Mos i ndodhtë asnjë prindi kjo që më ka ndodhur mua

Panorama - 04.11.2014

Pas arrestimit te djalit, Kostandin Xhuvani, nga policia e Tiranës nën akuzën e përfshirjes se tij në vrasjen e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku mbeten te vrare 4 shtetas, deputetja e ...

Rama: Djali i Luizës do ketë rrugë të gjatë për kthimin në shtëpi, iku koha kur çuni nxirrte babën për mbrojtje

Panorama - 04.11.2014

Kryeministri Edi Rama ne konference per mediat Kryeministri Edi Rama e cilësoi si tejet të rëndë ngjarjen e ndodhur në orët e para të megjesit të së martës në Tiranë, ku mbetën të vrarë katër persona ...

Qytetarët, ankesa në profilin e Ramës: Të ikë deputetja Xhuvani

Panorama - 04.11.2014

UPDATE/ Te ndjeshem per ngjarjen, shume qytetare kane reaguar ne profilin e kryeministrit Edi Rama, duke kerkuar nje qendrim prej tij lidhur me masakren me autor djalin e deputetes socialiste Luiza ...

Masakra në pub, Berisha: Qeveria po tenton të shpëtojë vrasësin, djalin e Xhuvanit

Gazeta Idea - 04.11.2014

Tiranë- Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka komentuar vrasjen e 4-fishtë në një lokal nate në Tiranë dhe akuzon qeverinë se po tenton të shpëtojë vrasësin.

Berisha: Konstandin Xhuvani u lirua nga Rama, Topi dhe Ina Rama

Gazeta Dita - 04.11.2014

Pas krimit të ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, nuk mund të mungonte edhe reagimi i Sali Berishës. Ai thotë se policia po hesht dhe po përpiqet të fsheë krimin, edhe pse ajo ka arrestuar autorët e ...

Berisha: Konstandin Xhuvani u lirua nga Rama, Topi dhe Ina Rama, policia do të fshehë krimin

Gazeta Tema - 04.11.2014

Pas krimit të ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, nuk mund të mungonte edhe reagimi i Sali Berishës. Ai thotë se policia po hesht dhe po përpiqet të fsheë krimin, edhe pse ajo ka arrestuar autorët e ...

Për vrasjen e katërfishtë, Berisha: Ata u vranë nga banda e qeverisë

Tetova Sot - 04.11.2014

Pas vrasjes së katërfishtë të orëve të para të mëngjesit në kryeqytet ky një nga autorët dyshohet të jetë Kostandin Xhuvani, djali i depurtetes Luiza Xhuvani ka reaguar ish kryeministri Sali Berisha.

Kush është Kostandin Xhuvani. Historia me krimin

Tetova Sot - 04.11.2014

Konstandin Xhuvani, djali 25 -vjeçar i deputetes socialiste, Luiza Xhuvani dhe i regjizorit të njohur Gjergj Xhuvani, etiketohet nga policia si një prej autorëve protagonistë të vrasjes të mëngjesit ...

Kostandini djali i deputetes Xhuvani – historia me krimin

InfoGlobi - 04.11.2014

Konstandin Xhuvani, djali 25 vjeçar i deputetes socialiste, Luiza Xhuvani dhe i regjizorit të njohur Gjergj Xhuvani, etiketohet nga policia si një prej autorëve protagonistë të vrasjes të mëngjesit ...

PD: Krimi ka për autor shtetin

Vision Plus - 04.11.2014

Partia Demokratike ka reaguar për vrasjen e katërfishte qe ndodhi këtë mëngjes ne Tirane, ku i përfshirë rezulton edhe Konstandin Xhuvani, djali i deputetes se PS, Luiza Xhuvani.

Vriten 4 persona. Tre në pranga, mes tyre Kostandin Xhuvani

Vision Plus - 04.11.2014

Përplasja me arme mes dy grupeve te rinjsh ka shkaktuar nje masakër te vërtete ne Tirane. Nga shkëmbimi i zjarrit ne një lokal nate ne Rrugën e Elbasanit, pranë Gjuhëve te Huaja, kane mbetur te vrare ...

Masakra në Tiranë, PD akuza Ramës: Autori i dyshuar ka mbështetjen e policisë

Gazeta Tema - 04.11.2014

Partia Demokratike ka reaguar përmes deputetit Genti Strazimiri në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku si rëzultat i përplasjes me armë humbën jetën 4 ...

Reagime të forta në profilin e kryeministrit Edi Rama në “Facebook” për ngjarjen e sotme. Kërkohet edhe dorëheqja e ...

Respublica - 04.11.2014

Ka një seri reagimesh në profilin e kryeministrit Edi Rama lidhur me ngjarjen e mëngjesit të sotshëm ku gjetën vdekjen katër persona. Shumë qytetarë kërkojnë dorëheqjen e deputetes Luiza Xhuvani, për ...

PD: Masakra e sotme, krim shtetëror

Gazeta Dita - 04.11.2014

Partia Demokratike ka aguar përmes deputetit Genti Strazimiri në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku si rëzultat i përplasjes me armë humbën jetën 4 persona.

TEKSTI I PLOTË: Vendimi që liroi Kostandin Xhuvanin pas krimit të parë

Gazeta Dita - 04.11.2014

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e përbërë nga, GJYQTAR GERD HOXHA asistuar prej sekretares gjyqësore Elenita Zoto , sot më datë 14 nëntor 2011 , me kërkesën e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ...

Kostandin Xhuvani vrau në vitin 2011 një bashkëmoshatar. Ja vendimi që e liroi

Gazeta Idea - 04.11.2014

Tiranë- Kostandin Xhuvani, djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani, përfshihet për herë të dytë në një ngjarje, me pasojë vdekjen. 26-vjeçari është dënuar më parë me dy vjet burg me akuzën e ...

VENDIMI I PLOTE/ Konstandin Xhuvani u dënua vetëm 2 vjet për vrasjen e një të riu 3 vjet më parë

Gazeta Tema - 04.11.2014

Konstandin Xhuvani, djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani, është arrestuar si një prej të dyshuarve për ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotme në Tiranë.

Rikthim tek vendimi gjyqësor që shpalli dënimin me 2 vjet burg të Konstandin Xhuvanit

Respublica - 04.11.2014

Pas masakrës së sotme ndaj të gdhirë me katër viktima, mediat i janë rikthyer vendimit gjyqësor që dënoi me dy vjet burg Konstandin Xhuvanin për vrasje në nëntor 2011, të firmosur nga gjykatësi Gerd ...

Rama, konferencë shtypi në 18:30 për vrasjet e mëngjesit të sotëm

Gazeta Tema - 04.11.2014

Kryeministri Edi Rama pritet të dalë në një konferencë për shtyp pasditen e sotme, pas vrasjes së katërfishtë të ndodhur në mëngjes. “ Sot në 18:30 do të përcjell në një komunikim të drejtepërdrejt ...

Rama në 18:30 para medias flet për masakrën në Tiranë dhe arrestimi i djalit të deputetes

Tetova Sot - 04.11.2014

Në orën 18:30 minuta kryeministri Edi Rama do të përcjellë një deklaratë në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

Masakra, Luiza Xhuvani lë mandatin: Drejtësia le të veprojë

Shqiptarja - 04.11.2014

TIRANE- Deputetja e Partisë Socialiste Luiza Xhuvani ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas masakrës në Tiranë ku katër persona humbën jetën, ndërsa për këtë është arrestuar dhe djali i saj, Kostandin ...

Emrat e atyre që e mbrojtën krimin (A duhet rihapur dosja e lirimit të Xhuvanit?)

Durres Lajm - 04.11.2014

- Kush do përgjigjet sot përpara tre prindërve fatkeqë, dhe një qytetari të ndjerë italian, nëse ashtu sikurse dyshon policia, vrasësi i tyre dyshohet të jetë 25 vjeçari Kostandin Xhuvani? Ngjarja ...

Vrasje e pandëshkueshmërisë

Gazeta Tema - 04.11.2014

Mero Baze Masakra e të martës në Tiranë, ka rinxjerr në sipërfaqe ndëshkimin që po merr klasa politike në Shqipëri nga institucioni i pandëshkueshmërisë, që ka ngritur me duart e saj.

Luiza Xhuvani jep dorëheqjen: Kostandini mbetet im bir, mos i ndodhtë asnjë nëne ajo që më ndodhi mua

Gazeta Tema - 04.11.2014

Deputetja e Sarandes, Luzia Xhuvani ka dhënë doreheqjen pasi djali i saj akuzohet si i autori kryesor i vrasjes se 4 persoanve mengjesin e se martes ne kryqytet.

Luiza Xhuvani kërkon falje për të birin dhe jep dorëheqjen si deputete mes lotësh

Gazeta Tema - 04.11.2014

Deputetja socialiste, Luiza Xhuvani, ka dalë në një konferencë shtypi me kryeministrin Edi Rama mes lotësh, pas krimit të djalit të saj. E përlotur ajo ka dënuar krimin e të birit dhe ka bërë të ...

Deputetja Luiza Xhuvani jep dorëheqjen: Drejtësia të bëjë drejtësi

Gazeta Idea - 04.11.2014

Tiranë- Deputetja e rrethit të Sarandës ka dhënë dorëheqjen sot pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në orët e para të mëngjesit ku djali i saj dyshohet se është autori i vrasjes së katërfishtë në një ...

Luiza Xhuvani lë mandatin e deputetes

InfoGlobi - 04.11.2014

Deputetja e Partisë Socialiste të Shqipërisë, Luiza Xhuvani, ka njoftuar se ka lënë mandatin e deputetes për qarkun e Vlorës. Lajmin e bëri të ditur vet Xhuvani, në një konferencë me gazetarë së ...

Luiza Xhuvani dorëzon mandatin e deputetit

Durres Lajm - 04.11.2014

- Deputetja Luiza Xhuvani doli në konferencë për shtyp në krah të kryeministrit Edi Rama ku njoftoi se linte mandatin e deputetes për qarkun e Vlorës. “Drejtësia t'i trajtojë të gjithë të barabartë.

Rama: Xhuvani do ta ketë shumë të gjatë rrugën e kthimit në shtëpi

Gazeta Idea - 04.11.2014

Tiranë- Kryeministri Edi Rama duke folur mënjëherë pasi deputetja Luiza Xhuvani komunikoi për opinionin publik dorëheqjen e saj, ka theksuar se djali i Xhuvanit, është “tragjedia e gjallë dhe e ...

Deputetja Xhuvani mes lotësh jep dorëheqjen nga mandati. Rama para mediave: "Ligji, i njëjtë për të gjithë"(video)

Respublica - 04.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Rama dhe kryetarit të Kuvendit, pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në kryeqytet ku është implikuar edhe djali i saj Kostandin ...

Masakra në Tiranë, deputetja Xhuvani jep dorëheqje me lotë (VIDEO)

Tetova Sot - 04.11.2014

Deputetja e Partisë Socialiste Luiza Xhuvani ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas masakrës në Tiranë ku katër persona humbën jetën, ndërsa për këtë është arrestuar dhe djali i saj, Kostandin Xhuvani.

Luiza Xhuvani: Djali imë vrau katë persona, unë lë mandatin e deputetes, drejtësia ne të vepron

Shkupi24 - 04.11.2014

Deputetja e Partisë Socialiste të Shqipërisë, Luiza Xhuvani, ka njoftuar se ka lënë mandatin e deputetes për qarkun e Vlorës. Lajmin e bëri të ditur vet Xhuvani, në një konferencë me gazetarë së ...

Masakra, Rama: Presim me qetësi vendimin e drejtësisë (VIDEO)

Tetova Sot - 04.11.2014

Kryeministri Rama, pasi ka shprehur dhimbjen për ngjarjen tragjike, ka theksuar se katër familjet tashmë kërkojnë drejtësi, ndaj, sipas tij, duhet pritur me qetësi vendimi i drejtësisë.

Rama: Djali i Xhuvanëve, tragjedia e gjallë, e pamerituar e dy prindërve të mrekullueshëm

Gazeta Dita - 04.11.2014

UPTADE- Duke marrë fjalën pas Luiza Xhuvanit që njoftoi dorëheqjen, Kryeministri Edi Rama u shpreh se drejtësia do të veprojë ndaj kujtdo që thyen ligjin dhe se të gjithë janë të barabartë.

Rama: Pandëshkueshmëria ka marrë fund më 23 Qershor. Shembulli i Luizës e provon këtë (E PLOTE)

Gazeta Tema - 04.11.2014

Nga Edi Rama Dua t’ju drejtohem sot të gjithëve ju, lidhur me ngjarjen e rëndë kriminale që ndodhi në të gdhirë në kryeqytet. E ndjeva për detyrë të reagoj në vetë të parë, sepse në këtë ngjarje ...

Paloka: Xhuvani ishte në kërkim por e kishte marrë në mbrojtje qeveria

Gazeta Dita - 04.11.2014

Kreu i komanduar i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka deklaron se Konstandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim nga policia që më 26 prill të këtij viti.

Paloka: Vleresoj dorëheqjen e deputetes Xhuvani, por Rama kishte marrë në mbrojtje djalin e saj

Gazeta Tema - 04.11.2014

Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka akuzoi Kryeministrin Edi Rama se kishte marrë në mbrojtje Konstandin Xhuvanin, pasi ai ishte i shpallur në kërkim nga policia më 26 ...

PD: Rama, demagogji. Përgjegjësia e tij për këtë vrasje të paralajmëruar

Gazeta Idea - 04.11.2014

Tiranë- Partia Demokratike publikon disa dokumente që sipas saj vërtetojnë faktin se Kostandin Xhuvani ishte shpallur në kërkim që në 26 prill 2014, por nuk është ndaluar kurrë nga policia.

Deputetja Luiza Xhuvani dorëzon mandatin

Gazeta Dita - 04.11.2014

Luiza Xhuvani ka njoftuar lënien e mandatit si deputete e Kuvendit pas ngjarjes se sotme. Deputetja tha se i ka paraqitur kryeministrit Edi Rama dorëheqjen.

Berisha: Rama elozhe Xhuvanëve. Nuk ngushëllon familjet e viktimave

Gazeta Dita - 04.11.2014

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës dhe dorëheqjes së deputetes Luiza Xhuvani. “Pas dështimit për të fshehur autorin e vrasjes së katërfishtë, kumbari i vërtetë i këtij ...

PD: Policia mbrojti Xhuvanin

Vision Plus - 04.11.2014

Opozita ka reaguar ashpër pas fjalës se kryeministrit Rama ne daljen e tij publike me deputeten Luiza Xhuvani. Pasi ka vlerësuar aktin e dorëheqjes,Deputeti i PD Edi Paloka tha se Rama beri shfaqjen ...

Luiza Xhuvani jep dorëheqjen

Vision Plus - 04.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani jep dorëheqjen nga mandati i saj, pas krimit te katërfishte, per te cilin akuzohet i biri. E veshur me te zeza e mes lotësh Xhuvani ka deklaruar se familja e saj ...

PD:Vlerësojmë dorëheqjen e Xhuvanit jo melodramën e shpifur të Ramës

Tetova Sot - 04.11.2014

Tiranë – Partia Demokratike e vlerëson dorëheqjen e deputetes Luiza Xhuvani, por dënon me forcë “melodramën e shpifur ” në Kryeministrit në këto orë dramatike, pasi bën demoagogji, sulmon opozitën, ...

Andi Bushati e cilëson të ulët “rolin që Rama i dha Luiza Xhuvanit”. “I dhanë rolin më mizor të jetës së saj…”

Respublica - 04.11.2014

Andi Bushati shkruan sot në faqen “Lapsi.al” për menaxhimin politik që kryeministri i bëri njgjarjes së rëndë ku mbetën të vrarë katër shtetas. Çështja që ka prekur BUshati, është dalja e Luiza ...

Djali i deputetes, një nga autorët e masakrës: Kush është Konstandin Xhuvani

Republika - 04.11.2014

Konstandin Xhuvani, djali i deputetes socialiste, Luiza Xhuvani zyrarisht nga policia deklarohet të jetë një nga autorët protagonistë të masakrës së sotme në pub, që mori jetën e kater personave, mes ...

Kush është Konstandin Xhuvani, djali i deputetes së PS i dyshuari për masakrën në Tiranë

Albnews - 04.11.2014

Djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani është përfshirë sërish në vrasje por këtë herë në një masakër me katër persona të vdekur në Tiranë, mes tyre një shtetas italian.

Berisha në Facebook: Tirana gdhin e përgjakur, policia hesht

AlbanianScreen - 04.11.2014

Tiranë - Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë për ngjarjen e rëndë mëngjesin e sotëm, ku mbetën të vrarë katër persona. "Tirana gdhin e pergjakur me 4 te vrare nga nje bande e qeverise.

Vrasja në Tiranë, PD: Përgjegjës kryesor qeveria dhe policia e shtetit

AlbanianScreen - 04.11.2014

Tiranë - Partia Demokratike ka bërë përgjegjëse qeverinë dhe policinë e shtetit për vrasjen e katërfishtë në Tiranë. Deputeti demokrat Gent Strazimiri tha se kryeministri ka krijuar lehtësi për ...

Ja vendimi skandaloz që liroi Xhuvanin pas vrasjes së parë

Republika - 04.11.2014

Ky është vendimi i plot me të cilin u lirua Kostandin Xhuvani. Dokumentin e ka siguruar Lapsi.al. Vendimi 2027 Dt. e regjistrimit: 21.09.2011 Të pandehurit: Albi Zela , Kostandin Xhuvani Akuza: ...

Jep dorëheqje deputetja e PS-së, Luiza Xhuvani, pas skandalit të të birit

Kosova Live - 04.11.2014

Pas ngjarjes së rëndë që ka ndodhur tek Rruga e Elbasanit në Tiranë, në orët e para të mëngjesit, ku humbën jetën 4 persona ndërsa një tjetër është plagosur lehtë, deputetja e Partisë Socialiste, ...

Dorëhiqet deputetja Luiza Xhuvani, djali i saj vrasës i 4-fishtë

Shprehja - 04.11.2014

Deputetja socialiste Luiza Xhuvani, e shoqëruar nga Kryeministri Edi Rama publikisht njoftoi se kishte paraqitur dorëheqjen nga detyra e saj si deputete e Sarandës, pas ngjarjes së rëndë të mëngjesit ...

Vrasja e 4-fishtë, jep dorëheqje deputetja Luiza Xhuvani (Video)

Republika - 04.11.2014

Pas arrestimit te djalit te saj nga policia nen akuzen e përfshirjes se tij në vrasjen e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku mbetën të vrarë 4 persona, deputetja e PS-së, Luiza Xhuvani, ...