TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nëna e Xhakajve në qendër të mediave botërore, bën edhe shqiponjën (Foto)

Lajm - 12.06.2016

Nëna e vëllezërve Xhaka, Taulantit dhe Granitit ka qenë sot në qendër të vëmendjes kur ka përcjellur ndeshjen Shqipëri-Zvicër. Ajo bashkë me të fejuarën e Granitit, Leonita Lekaj kanë bashkuar duartë ...

Granit Xhaka tregon se a do të luajë për Kosovën

Portalb - 12.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se momentalisht ka vendosur që të luajë për Zvicrën dhe se nuk e di se çfarë do të ndodh pas 4 apo 5 viteve I pyetur se a ka pasur presion nga Zvicra e Kosova që ai të vendosë ...

Kjo është këshilla e lojtarit rus për vëllezërit Xhaka

Lajm - 12.06.2016

Edhe në kombëtaren ruse luajnë vëllezërit Aleksei dhe Vasili Berezutski. Ky i fundit në një intervistë për Uefa.com ka treguar eksperiencën e ngjashme me atë të Xhakave, kur dy vëllezër luajnë në ...

Vëllezërit Xhaka: Kishim emocione

Almakos - 12.06.2016

Mesfushorët Emocionet e debutimit në Kampionatin Europian të një përballje ndaj Zvicrës së shqiptarëve, lanë shenjë te Shqipëria. Kjo u pohua edhe nga Taulant Xhaka dhe Granit Xhaka pas sfidës së ...

FOTO/ Tërbohen serbët: Shqiptarët me dy përfaqësuese, ne me asnjë lojtarë

Lajm - 12.06.2016

Përballja mes dy përfaqësueseve, Shqipërisë e Zvicrës, po ngjallë kureshtje të madhe tek mediat botërore, veçanërisht tek ato rajonale. Theksi bie kryesisht tek përbërja e dy përfaqësuesve, duke ...

Xhaka refuzoi ujin për shkak të Ramazanit? (VIDEO)

Lajmi.net - 12.06.2016

Të shtunën pas mesditës, Kombëtarja e Shqipërisë bëri debutimin në Kampionatin Evropian në një takim kundër Zvicrës të cilin kuqezinjtë e humbën 0:1. Pikë kyçe në këtë ndeshje pas golit të pësuar në ...

Xhaka refuzoi ujin për shkak të Ramazanit (VIDEO)

Lajm - 12.06.2016

Të shtunën pas mesditës, Kombëtarja e Shqipërisë bëri debutimin në Kampionatin Evropian në një takim kundër Zvicrës të cilin kuqezinjtë e humbën 0:1. Pikë kyçe në këtë ndeshje pas golit të pësuar në ...

Xhaka refuzoi ujin për shkak të Ramazanit (VIDEO)

Ina - 12.06.2016

Të shtunën pas mesditës, Kombëtarja e Shqipërisë bëri debutimin në Kampionatin Evropian në një takim kundër Zvicrës të cilin kuqezinjtë e humbën 0:1. Pikë kyçe në këtë ndeshje pas golit të pësuar në ...

Taulanti tregon se çfarë i tha Graniti pas ndeshjes

Lajmi.net - 12.06.2016

Shqipëria u mposht në ndeshjen e saj të parë në kampionatin evropian nga Zvicra, mirëpo vëmendja ishte tek vëllezërit Xhaka që ishin kundërshtar në fushë.

“The Sun” zbulon të ardhurat e Taulant e Granit Xhakës

LajmiFundit - 12.06.2016

Mediat britanike zbulojnë të tjera detaje për vëllezërit Xhaka. Në një intervistë të dhënë për “The Sun” një ditë më parë, ylli i Arsenalit me origjinë shqiptare Granit Xhaka, ka treguar për mënyrën ...

Dy vëllezërit Xhaka tërheqin vëmendjen botërore! Ja çfarë biseduan pas ndeshjes Shqipëri-Zvicër

SOT - 12.06.2016

Shqipëria u mposht në ndeshjen e saj të parë në kampionatin evropian nga Zvicra, mirëpo vëmendja ishte tek vëllezërit Xhaka që ishin kundërshtar në fushë.

Pse e ofendoi Taulant Xhaka dje Xherdan Shaqirin?

Lajmi.net - 12.06.2016

Përballja e djeshme ndaj Zvicrës ishte historike për Shqipërinë që debutoi në një kompeticion madhor ndërkombëtar. Nga përplasja mes dy vëllezërve Xhaka te fakti që gjashtë lojtarë me origjinë ...

Mposhti Shqipërinë, shpërblim interesant për Xhakën

Lajmi.net - 12.06.2016

Granit Xhaka është shpallur njeriu i ndeshjes edhe nga birra "Carlsberg". Kosovari e ka pranuar çmimin pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri-Zvicër. “Njeriu i ndeshjes nga Carlsberg.

Foto/Nëna e Xhakajve dhe e dashura e Granitit jehonë në mediat botërore

SOT - 12.06.2016

Elmaze Xhaka, nëna e Granitit dhe Taulantit, tregoi mbështetje për të dy djemtë e saj, duke veshur një fanellë gjysmë Shqipëri, gjysmë Zvicër në ‘Stade Bollaert-Delelis’ në Lens.

Xhakat ia dorëzojnë rrogën prindërve

Top Channel - 12.06.2016

Taulant dhe Granit Xhaka morën të gjithë vëmendjen e mediave për shkak se për herë të parë dy vëllezër u përballën kundër njëri-tjetrit në një Europian, por të dielën, një tjetër veprim i vëllezërve ...

Granit Xhaka rrëfehet për "The Sun": Ja si i shpenzojmë paratë unë dhe Taulanti

SOT - 12.06.2016

Mediat britanike zbulojnë të tjera detaje për vëllezërit Xhaka. Në një intervistë të dhënë për “The Sun” një ditë më parë, ylli i Arsenalit me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, ka treguar për mënyrën ...

Rama takon babanë e vëllezërve Xhaka, ja çfarë i tha pas ndeshjes

Lajmi.net - 12.06.2016

Pas ndeshjes Shqipëri-Zvicër, kryeministri Edi Rama ka takuar babanë e dy futbollistëve Xhaka, Ragip Xhakën. Pasi e ka përshëndetur, mësohet se kryeministri i ka thënë se rezultati duhet të ishte më ...

Granit Xhaka tregon se a do të luajë për Kosovën

Gazeta Express - 12.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se momentalisht ka vendosur që të luajë për Zvicrën dhe se nuk e di se çfarë do të ndodh pas 4 apo 5 viteve I pyetur se a ka pasur presion nga Zvicra e Kosova që ai të vendosë ...

VIDEO/ Taulant Xhaka nevrikoset me De Biazin

Panorama - 12.06.2016

Mesfushori i kombëtares shqiptare nuk e priti mirë zëvendësimin nga trajneri në pjesën e dytë. De Biazi nxori nga loja në minutën e 62-të të ndeshjes me Zvicrën, Taulant Xhakën për të futur në lojë, ...

Ekskluzive – Taulanti tregon bisedën me Granitin pas ndeshjes

Telegrafi - 12.06.2016

Shqipëria u mposht në ndeshjen e saj të parë në kampionatin evropian nga Zvicra, mirëpo vëmendja ishte tek vëllezërit Xhaka që ishin kundërshtar në fushë.

Shikoni momentin kur Taulant Xhaka hedh shishen i nervozuar (Video)

Telegrafi - 12.06.2016

Taulant Xhaka ishte protagonist në ndeshjen e Shqipërisë ndaj Zvicrës për një gjest të tij jo aq të hijshëm. Ai pasi u zëvëndësua nga De Biasi për Ergys Kaçen shprehu frustrimin e tij, duke hedhur ...

Vëllezërit Xhaka në histori të Evropianit (Foto)

Gazeta Express - 12.06.2016

​Taulant Xhaka dhe Granit Xhaka kanë hyrë në histori të Kampionatit Evropian Dy vëllezërit Taulant Xhaka me Shqipërinë dhe Granit Xhaka em Zvicrën luajtën kundër njëri tjetrit në kuadër të Euro 2016.

FOTO/ Gjesti i të fejuarës që i solli fitoren Granit Xhakës

Panorama - 12.06.2016

Granit Xhaka ka ‘mposhtur’ vëllain e tij në ndeshjen e zhvilluar ditën e djeshme mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Në profilin e Instagramit të Granitit një ditë para ndeshjes në pamë një foto që tregonte ...

“The Sun” zbulon të ardhurat e Xhakave: Ja ku i çojnë paratë (FOTO)

Panorama - 12.06.2016

Mediat britanike zbulojnë të tjera detaje për vëllezërit Xhaka. Në një intervistë të dhënë për “The Sun” një ditë më parë, ylli i Arsenalit me origjinë shqiptare Granit Xhaka, ka treguar për mënyrën ...

Çfarë nuk u pa: Rama bën selfie, Graniti vesh fanellën e Shqipërisë

Mapo - 12.06.2016

Këto janë disa fotografi nga ajo që nuk u pa nga të gjithë gjatë ndeshjes Shqipëri-Zvicër. Kryeministri Edi Rama shihet në tribunë duke bërë selfie. Ndërkohë, në fushë, mes lojtarëve dallohet qartë ...

“The Sun” zbulon të ardhurat e Xhakave: Ja ku i çojnë paratë

BalkanWeb - 12.06.2016

Mediat britanike zbulojnë të tjera detaje për vëllezërit Xhaka. Në një intervistë të dhënë për “The Sun” një ditë më parë, ylli i Arsenalit me origjinë shqiptare Granit Xhaka, ka treguar për mënyrën ...

Mësojeni arsyen pse Taulanti i bërtiti Shaqirit në një moment gjatë ndeshjes

Telegrafi - 12.06.2016

Përballja e djeshme ndaj Zvicrës ishte historike për Shqipërinë që debutoi në një garë madhore ndërkombëtar. Nga përplasja mes dy vëllezërve Xhaka te fakti që gjashtë lojtarë me origjinë shqiptare ...

Mësojeni arsyen pse Taulanti i bërtiti Shaqirit në një moment gjatë ndeshjes

Botasot - 12.06.2016

Përballja e djeshme ndaj Zvicrës ishte historike për Shqipërinë që debutoi në një garë madhore ndërkombëtar. Nga përplasja mes dy vëllezërve Xhaka te fakti që gjashtë lojtarë me origjinë shqiptare ...

Kështu e bëjnë shqiponjën nëna e Granitit dhe e fejuara e tij

Botasot - 12.06.2016

E shtuna ka qenë shumë emocionuese për prindërit e Granit dhe Taulant Xhakës. Graniti me Zvicrën shënoi fitore me rezultat 1:0 ndaj Shqipërisë së Taulantit.

Vëllezërit Xhaka në kombëtare të ndryshme, nëna e tyre “godet” me zgjedhjen e bërë |FOTO

NOA - 12.06.2016

Dita e djeshme dhuroi emocione të shumta për gjithë sportdashësit, për shkak se Shqipëria luante për herë të parë në Kampionatin Europian të futbollit.

FOTOT/ Nga përplasja mes Xhaka-ve, te “Shqiponja” e nënës së tyre

Gazeta Tema - 12.06.2016

Kjo foto ka entuziazmuar shumë njerëz në rrjetet sociale. Mamaja e Taulant dhe Granit Xhakës përjetoi emocione të dyfishta ditën e djeshme, megjithatë ky gjest flet shumë.

Granit Xhaka: Mu duk vetja sikur të isha në Tiranë

Gazeta Tema - 12.06.2016

Fitoi duelin e dyfishtë, ndaj Shqipërisë dhe ndaj vëllait të madh, e padyshim gëzimi është mëse legjitim për futbollistin më të shtrenjtë të përfaqësueses zvicerane, Granit Xhaka.

Reagimi i Taulant Xhakës, ja çfarë nuk u pa gjatë ndeshjes

Gazeta Tema - 12.06.2016

Taulant Xhaka ishte një ndër emrat më të përfolur para dhe gjatë ndeshjes së djeshme të Shqipërisë kundër Zvicrës. Kjo, për faktin se atij do t’i duhej të përballej në fushë me vëllain e tij, ...

Taulant Xhaka nuk dorëzohet, paralajmërim Francës e Rumanisë

Java News - 12.06.2016

Taulant Xhaka mendon se Shqipëria mund ta kalojë grupin në Euro 2016 Mesfushori u shpreh i zhgënjyer pas humbjes me Zvicrën në ndeshjen e parë, por është i bindur se kuqezinjtë mund të ecin më tej.

Henri i thur lavde Granit Xhakës

Java News - 12.06.2016

Legjenda e Francës, Tierri Henri nuk i ka kursyer fjalët e mira për mesfushorin e Zvicrës Granit Xhaka, i cili do të jetë lojtari i ri i Arsenalit. Henri shprehet Xhaka është treguar një profesionist ...

Vëllezërit Xhaka: Kishim emocione

Tetova Sot - 12.06.2016

Emocionet e debutimit në Kampionatin Europian të një përballje ndaj Zvicrës së shqiptarëve, lanë shenjë te Shqipëria. Kjo u pohua edhe nga Taulant Xhaka dhe Granit Xhaka pas sfidës së parë të ...

Taulant Xhaka: Ja çfarë bisedova me Granitin pas ndeshjes

Gazeta Tema - 12.06.2016

Shqipëria u mposht në ndeshjen e saj të parë në kampionatin evropian nga Zvicra, mirëpo vëmendja ishte tek vëllezërit Xhaka që ishin kundërshtar në fushë.

Granit Xhaka vesh fanellën e Shqipërisë

NOA - 12.06.2016

Mesfushori i talentuar shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka pas ndeshjes me Shqipërinë ka veshur fanellën e kombëtares sonë, pasi e mori dhuratë nga vëllai tij Taulanti.

Xhaka refuzoi ujin për shkak të Ramazanit (VIDEO)

Tetova Sot - 12.06.2016

Të shtunën pas mesditës, Kombëtarja e Shqipërisë bëri debutimin në Kampionatin Evropian në një takim kundër Zvicrës të cilin kuqezinjtë e humbën 0:1. Pikë kyçe në këtë ndeshje pas golit të pësuar në ...

Ekskluzive – Taulanti tregon bisedën me Granitin pas ndeshjes

Shqiperia Ime - 12.06.2016

Shqipëria u mposht në ndeshjen e saj të parë në kampionatin evropian nga Zvicra, mirëpo vëmendja ishte tek vëllezërit Xhaka që ishin kundërshtar në fushë.

Xhaka: Eksperienca na kushtoi shumë

VeqSport - 12.06.2016

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka ka folur menjëherë pas përfundimit të ndeshjes kundër Zvicrës. Ai poashtu ka thënë se eksperienca e dobët nga kombëtarja e tij ka ndikuar në ...

Ja sa fitojnë dhe se ku i çojnë paratë vëllezërit Xhaka

Java News - 12.06.2016

Mediat britanike zbulojnë të tjera detaje për vëllezërit Xhaka. Në një intervistë të dhënë për “The Sun” një ditë më parë, ylli i Arsenalit me origjinë shqiptare Granit Xhaka, ka treguar për mënyrën ...

“The Sun” zbulon të ardhurat e Xhakave: Ja ku i çojnë paratë (FOTO)

Panorama Sport - 12.06.2016

Mediat britanike zbulojnë të tjera detaje për vëllezërit Xhaka. Në një intervistë të dhënë për “The Sun” një ditë më parë, ylli i Arsenalit me origjinë shqiptare Granit Xhaka, ka treguar për mënyrën ...

Taulant e Granit Xhaka: Më shumë se gjysmën e rrogës, prindërve

Gazeta Tema - 12.06.2016

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes ...

Pse e ofendoi Taulant Xhaka dje Xherdan Shaqirin?

Tetova Sot - 12.06.2016

Përballja e djeshme ndaj Zvicrës ishte historike për Shqipërinë që debutoi në një kompeticion madhor ndërkombëtar. Nga përplasja mes dy vëllezërve Xhaka te fakti që gjashtë lojtarë me origjinë ...

Rama takon babanë e vëllezërve Xhaka, ja çfarë i tha pas ndeshjes

Tetova Sot - 12.06.2016

Pas ndeshjes Shqipëri-Zvicër, kryeministri Edi Rama ka takuar babanë e dy futbollistëve Xhaka, Ragip Xhakën. Pasi e ka përshëndetur, mësohet se kryeministri i ka thënë se rezultati duhet të ishte më ...

Granit Xhaka tregon se a do të luajë për Kosovën

Republika - 12.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se momentalisht ka vendosur që të luajë për Zvicrën dhe se nuk e di se çfarë do të ndodh pas 4 apo 5 viteve I pyetur se a ka pasur presion nga Zvicra e Kosova që ai të vendosë ...

Granit Xhaka mesazh prekës Taulantit: Do jesh model për mua

Top Channel - 11.06.2016

E ndërsa na mbeten vetëm pak orë para debutimit të kombëtares shqiptare në një kompeticion europian, një mesazh prekës vjen nga Granit Xhaka kushtuar vëllait të tij që do të luaj për fanellën kuqezi.

Shqipëria sot shkruan historinë, për herë të parë luan në një kampionat evropian

Ina - 11.06.2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi shpreson të imitojë kampionin e Premier League, Leicester City duke e bërë “të pamundurën” të ndodhë dhe të hedhë poshtë statusin e humbësit në takimin e sotëm ...

Shqipëri-Zvicër, mesazhi prekës i Granit Xhakës për të vëllain

Lajm - 11.06.2016

Një ditë para ndeshjes Shqipëri-Zvicër, Granit Xhaka i ka dërguar një mesazh publik vëllait të tij që nesër do ta ketë kundërshtar në fushën e ...

Familja tradhton Taulant Xhakën

Lajm - 11.06.2016

Sfida e nesërme mes Shqipërisë dhe Zvicrës do të jetë në vëmendjen e medieve më të mëdha botërore pasi përballë do të jenë lojtarë të të njëjtit komb, duke veçuar duelin e vëllezërve Taulant dhe ...

Duel i vështirë mes dy vëllezërve, Granit Xhaka mesazh prekës Taulantit: Do mbetesh model për mua!

SOT - 11.06.2016

E ndërsa na mbeten vetëm pak orë para debutimit të kombëtares shqiptare në një kompeticion europian, një mesazh prekës vjen nga Granit Xhaka kushtuar vëllait të tij që do të luaj për fanellën kuqezi.

Xhaka, mesazh prekës për të vëllain: Shpresoj të jetë përballja e fundit, suksese

Almakos - 11.06.2016

Lojtari i Zvicrës, Granit Xhaka i ka dërguar një mesazh prekës vëllait të tij. Ai ka postuar në rrjetet sociale para takimit disa fjali mjaft emocionuese së bashku me foton e mësipërme.

Vëllezërit Xhaka: 80% të rrogës ua japim… prindërve!

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës. Ylli i mesfushës së Zvicrës, , thanë sot dy vëllezërit, në prag të ...

Xhaka: Shqipëri – Zvicër, ky do të jetë rezultati i ndeshjes!

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka beson se Zvicra do të fitojë kundër Shqipërisë me rezultat 2:0. Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka është i bindur se ekipi i tij do të fitojë ndeshjen kundër Shqipërisë në Euro 2016.

Shqipëri – Zvicër, diçka tepër interesante pak para ndeshjes

Lajmi.net - 11.06.2016

Më poshtë mund t’i lexoni disa statistika interesante rreth këtij dueli: Dueli ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës do të jetë njëri prej më të veçantëve në Evropianin e Francës, i cili nisi të premten.

Granit Xhaka mesazh prekës Taulantit: Do jesh model për mua

Portalb - 11.06.2016

E ndërsa na mbeten vetëm pak orë para debutimit të kombëtares shqiptare në një kompeticion europian, një mesazh prekës vjen nga Granit Xhaka kushtuar vëllait të tij që do të luaj për fanellën kuqezi.

Shqipëri – Zvicër, diçka tepër interesante pak para ndeshjes

Portalb - 11.06.2016

Më poshtë mund t’i lexoni disa statistika interesante rreth këtij dueli: Dueli ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës do të jetë njëri prej më të veçantëve në Evropianin e Francës, i cili nisi të premten.

Serbët: Shqiptarët me dy përfaqësuese, ne me asnjë lojtarë

Lajmi.net - 11.06.2016

Përballja mes dy përfaqësueseve, Shqipërisë e Zvicrës, po ngjallë kureshtje të madhe tek mediat botërore, veçanërisht tek ato rajonale. Theksi bie kryesisht tek përbërja e dy përfaqësuesve, duke ...

Vjen përqafimi emocionues i vëllezërve Xhaka (Foto)

Portalb - 11.06.2016

Ka ardhur përqafimi i ngrohtë në mes të vëllezërve, Taulant e Granit Xhaka. Rival në fushën e lojës, pasi luajnë për dy kombëtare të ndryshe, por jo rival edhe para fillimit të saj.

Emocione të veçanta! Vëllezërit Xhaka përqafim prekës në prag të ndeshjes

SOT - 11.06.2016

Dy vëllezërit Xhaka kanë dhuruar emocione të forta për të gjithë tifozët që presin pa frymë ndeshjen Shqipëri-Zvicër. Vetëm pak minuta para fillimit të ndeshjes, vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka ...

Xhaka “dridh” portën e Zvicrës (VIDEO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka kërcënuar seriozisht portën e Zvicrës me një goditje nga afërsia. Por, për fatin e tij të keq topi përfundoi jashtë saj. Shqipëria është në disavantazh ...

Ja veshja speciale e nënës së Granit dhe Taulant Xhakës (Foto)

Lajm - 11.06.2016

Si të mungonte familja e dy lojtarëve më të përfolur për ndeshjen Zvicër – Shqipëria. Familja Xhaka është në stadiumin e Lensit, ndërsa ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen e fotografëve është e ...

Ja për kë bën tifo nëna e vëllezërve Xhaka (Foto)

Portalb - 11.06.2016

Nëna e vllezërve Xhaka është fotografuar në tribunë gjatë ndeshjes me një flamur të ndarë në gjysëm me shenjën e Zvicrës për Taulantin dhe me shqiponjën e Shqipërisë për Granitin.

Veshja speciale e nënës së Granitit dhe Taulantit (FOTO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Si të mungonte familja e dy lojtarëve më të përfolur për ndeshjen Zvicër – Shqipëria. Familja Xhaka është në stadiumin e Lensit, ndërsa ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen e fotografëve është e ...

Xhaka reagon ashpër pas zëvendësimit (VIDEO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Taulant Xhaka nuk e ka pritur aq mirë zëvendësimin në ndeshjen ndaj Zvicrës. Mesfushori shqiptar ka reaguar ashpër pasi u largua nga De Biasi. #Xhaka https://t.co/Z02TkBBoL2 — Venca Jareš ...

Xhaka e tregon fajtorin te goli

Lajmi.net - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka thënë se goli i pranuar ishte gabim i tyre, ndërsa pret që ndaj Francës të bëjnë më shumë. “Besoj që 20 minuta kishim tremë dhe emocione.

Granit Xhaka e ka një lutje për Shqipërinë

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se është i lumtur me fitoren e Zvicrës kundër Shqipërisë. Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka ka thënë se është i lumtur për fitoren kundër Shqipërisë, por shpreson se ata do të ...

Shqipëri – Zvicër, UEFA zgjedh lojtarin e ndeshjes (FOTO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka është zgjedhur lojtari i ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Mesfushori kosovar i Zvicrës, Granit Xhaka, është zgjedhur lojtari i ndeshjes Shqipëri – Zvicër njofton UEFA.

Emocionuese dhe historike, ja veprimi i Granit Xhakës me zemër të madhe

SOT - 11.06.2016

Granit Xhaka në përfundim të ndeshjes ka bërë një verim emocionues dhe historik. Ai pas përfundimit të ndeshjes ka veshur fanellëne vëllait të tij taluatin dhe ka përshëndetur tifozët kuq e zi.

Granit Xhaka – lojtari i ndeshjes (Foto)

Ina - 11.06.2016

Në pjesën e dytë Shqipëria kishte më shumë raste, por që nuk u shfrytëzuan siç duhej. Në anën tjetër, Zvicra tregoi dukshëm një lojë më të mirë. Dhe në ueb-faqen zyrtare të Uefa-s, u votua online ...

“Lufta” e dy vëllezërve Xhaka në fushën e lojës, shikoni fotot

SOT - 11.06.2016

Janë disa prej momenteve që nuk i shpëtojnë syrit të fotoreporterëve. “Lufta” e dy vëllezërve Xhaka në fushën e lojës në ndeshjen Shqipëri-Zvicër, pjesa e parë e së cilës ishte në favor të Granitit.

Granit Xhaka: Shqipëria do kualifikohet, mendova se po luanim në Tiranë

SOT - 11.06.2016

Granit Xhaka edhe pse luajti kundër kombëtares së vendit të tij të prejardhjes sërish nuk i ka kursyer elozhet për ekipin kombëtar të Shqipërisë. Duke folur nga Lensi, Francë, Xhaka i Zvicrës ...

Bluza e veçantë e nënës së Taulant dhe Granit Xhakës

Almakos - 11.06.2016

Nëna e futbollistëve shqiptarë Granit dhe Taulant Xhaka, që sot debutuar kundër njëri- tjetrit në ndeshjen Shqipëri-Zvicër është parë të ndjekë në stadium dy djemtë e saj me një bluzë mjaft të ...

Granit Xhaka: Bravo Shqipëria! E vështirë të luash kundër vëllait

Ina - 11.06.2016

Granit Xhaka fitoi sfidën me vëllain Taulant me një gol të shënuar që në minutën e 5-të të takimit. Megjithatë, kjo fitore nuk ka ardhur pa vështirësi për të dhe këtë vështirësi ai e rrëfeu në një ...

Granit Xhaka me fjalë të mëdha për Shqipërinë dhe tifozët e saj

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka e ka lavdëruar Shqipërinë dhe tifozët Kuqezi. Xhaka ka thënë se Shqipëria ka mbështetje të madhe nga tifozët, të cilët ishin të pranishëm në numër të madh në Lens.

Graniti: Bravo Shqipëria! E vështirë të luash kundër vëllait

Portalb - 11.06.2016

Granit Xhaka fitoi sfidën me vëllain Taulant me një gol të shënuar që në minutën e 5-të të takimit. Megjithatë, kjo fitore nuk ka ardhur pa vështirësi për të dhe këtë vështirësi ai e rrëfeu në një ...

E keni vënë re fanellën e nënës së lojtarëve Xhaka? Po bën "namin" në rrjetet sociale

SOT - 11.06.2016

E vendosur në një situatë të vështirë se për cilin djalë të bëjë tifo, nëna e futbollistëve Xhaka e ka gjetur zgjidhjen. Ajo ka veshur një fanellë të posaçme për këtë ditë, ku bashkohet simboli i ...

Taulant Xhaka reagon pas ndeshjes me Zvicrën

Lajm - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka folur pas ndeshjes duke thënë se goli ishte gabim i tyre, ndërsa me Francë pret që të marr pikë. Shqipëria humbi 1-0 në ndeshjen hapëse kundër Zvicrës.

Deklaratat e vëllezërve Xhaka pas ndeshjes

Shqipmedia - 11.06.2016

Emocionet e debutimit në Kampionatin Europian dhe të një përballje ndaj Zvicrës së shqiptarëve, lanë shenjë te Shqipëria. Kjo u pohua edhe nga Taulant Xhaka pas sfidës së parë të kuqezinjve në Euro ...

Nëna e Granitit dhe e dashura e tij në objektivin e mediave të huaja – FOTO

Shqipmedia - 11.06.2016

Elmaze Xhaka, nëna e Granitit dhe Taulantit, tregoi mbështetje për të dy djemtë e saj, duke veshur një fanellë gjysmë Shqipëri, gjysmë Zvicër në ‘Stade Bollaert-Delelis’ në Lens.

Taulanti tregon pse reagoi ashpër pas zëvendësimit (VIDEO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka thënë se ishte i mërzitur pse u zëvendësua, andaj edhe reagoi ashpër. Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka, nuk ishte aspak i kënaqur me zëvendësimin në ndeshjen ndaj ...

Graniti e veshë fanellën e Shqipërisë (FOTO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Pas ndeshjes Shqipëri – Zvicër, që njëherit ishte edhe përballje mes dy vëllezërve Xhaka, Graniti e ka veshur fanellën e Taulantit. Granit Xhaka e ka veshur fanellën e Taulant Xhakës, pas ndeshjes ...

Xhaka flet pas duelit me vëllain: Ja si kualifikohet Shqipëria

Lajm - 11.06.2016

Debutimi i Shqipërisë në Europian me Zvicrën soli edhe përballjen e dy vëllezërve Xhaka. Taulant dhe Granit Xhaka luajtën si kundërshtarë për 61 minuta në fushë, pasi trajneri i Kombëtares shqiptare ...

Graniti e tregon dëshirën e tij për Taulantin (FOTO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka i ka dëshiruar sukses vëllait të tij Taulantit, për ndeshjet e radhës në Evropian. Granit Xhaka e ka vlerësuar lart ndeshjen e Zvicrës ndaj Shqipërisë.

Befasia që e fejuara ia bëri Xhakës (FOTO)

Lajmi.net - 11.06.2016

E fejuara e Granit Xhakës, Leonita Lekaj, e ka suprizuar mesfushorin shqiptar para ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e emrit të të dashurit të tij ...

Momenti kur nëna e vëllezërve Xhaka dhe e fejuara e Granitit e bëjnë shqiponjën (FOTO)

Lajmi.net - 11.06.2016

Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka u përballën sot me njëri tjetrin në ndeshjen Shqipëri – Zvicër, takim në të cilin ishin të pranishëm edhe nëna e futbollistëve dhe e fejuara e Granitit.

Këshilla që i dha lojtari rus vëllezërve Xhaka për “derbin” mes tyre

Lajmi.net - 11.06.2016

Xhakat nuk janë të vetmit vëllezër që luajnë në këtë europian, por janë të vetmit vëllezër që luajnë në skuadra të ndryshme. Edhe në kombëtaren ruse luajnë vëllezërit Aleksei dhe Vasili Berezutski.

Taulanti ka një dhuratë speciale për Granitin

Telegrafi - 11.06.2016

Nesër ndeshja Shqipëri – Zvicër, pritet të sjell shumë emocione, ndërsa ata që kanë më shumë emocione janë vëllezërit Xhaka. Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka do të luajnë përballë njëri tjetrit nesër ...

Mesazhi përlotës i Granit Xhakës drejtuar vëllait të tij para ndeshjes

Panorama - 11.06.2016

Nesër për herë të parë në historinë e futbollit evropian, dy vëllezër do të jenë përballë njëri-tjetrit me dy ekipe të ndryshme kombëtare. Granit Xhaka në prag të ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e ...

Çfarë këshillash i ka dhënë Cana Taulantit për duelin me vëllain e tij?

Gazeta Express - 11.06.2016

Derbi shqiptarësh por derbi edhe në familjen Xhaka, kështu konsiderohet sfida mes Shqipërisë e Zvicrës Të shtunën, duke filluar nga ora 15:00, Shqipëria debuton në Kampionatin Evropian me përballjen ...

Taulanti ka një dhuratë speciale për Granitin

Botasot - 11.06.2016

Nesër ndeshja Shqipëri – Zvicër, pritet të sjell shumë emocione, ndërsa ata që kanë më shumë emocione janë vëllezërit Xhaka. Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka do të luajnë përballë njëri tjetrit nesër ...

Shqipëri-Zvicër / Vëllezërit Xhaka përgatiten të “përplasin brirët”

Ora news - 11.06.2016

Dy vjet më parë, faza e grupeve të Kampionatit Botëror 2014 vuri në dyluftim dy vëllezërit Boateng, kur Gjermania u ndesh me Ganën me një paraqitje impresive të Kevin dhe Jerome.

Taulant Xhaka ia përplas të vëllait: Edhe nëse nuk fitojmë, ne do të barazojmë

Syri.net - 11.06.2016

“Vëllai yt Graniti ka deklaruar se Zvicra do të fitojë dy me zero ndaj Shqipërisë. Cila është përgjigja juaj për të? Taulant Xhaka: Përgjigjja ime është: nëse nuk fitojmë, ne do të barazojmë.

Ja ku i lënë paratë e rrogave vëllezërit Xhaka

Telegrafi - 11.06.2016

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes ...

Letra e Granitit për Taulantin thyen rrjetin

Mapo - 11.06.2016

“Beteja e vëllezërve”, e quan Eurosport. “Rivalitet mes vëllezërve, teksa Zvicra përballet me Shqipërinë,” thekson Daily Mail. “Vëllezërit Xhaka do përplasin ‘brirët’”, shkruan Guardian.

Vëllezërit Xhaka: 80 për qind të rrogës ua japim… prindërve!

Mapo - 11.06.2016

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes ...

Xhaka i Zvicrës: Do ta mposhtim Shqipërinë

Telegrafi - 11.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se për bindjen e tij, Zvicra do të jetë fituese e përballjes së sotme me Shqipërinë. Në një intervistë për albinfo.ch ai ka folur gjerë e gjatë për pozitën e tij tek ...

Granit Xhaka sfidon Shqipërinë: Ja sa do të fitojmë

Syri.net - 11.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se për bindjen e tij, Zvicra do të jetë fituese e përballjes së sotme me Shqipërinë. Në një intervistë për albinfo.ch ai ka folur gjerë e gjatë për vendin e tij tek ...

Vëllezërit Xhaka: 80% të rrogës ua japim...

Botasot - 11.06.2016

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes ...

​Xhaka tregon rezultatin e saktë të ndeshjes Shqipëri-Zvicër

Gazeta Express - 11.06.2016

Granit Xhaka është i bindur që do të fitojë Zvicra në përballjen kundër Shqipërisë Mesfuhsori i Zvicrës, Granit Xhaka ka thënë se Kombëtarja e tij do të fitojë ndeshjen kundër Shqipërisë në Euro 2016.

Granit Xhaka reagon në prag të përballjes me Taulantin

ABC News - 11.06.2016

Granit Xhaka ishte i vetmi nga dy vëllezërit që reagoi në rrjetet sociale pak orë përpara ndeshjes me Shqipërisë dhe Zvicrës. Futbollisti që zbret në fushë me fanelën zvicerane postoi në FB një ...

Blici serb shkruan për lojën Shqipëri-Zvicër, i jep rëndësi vëllezërve Xhaka

Gazeta Express - 11.06.2016

“Shumë lojtarë nuk do të luajnë për vendin ku kanë lindur” është titulli i medias serbe, Blic. Ajo çfarë bie në sy në artikull është se sa shumë përmenden shqiptarët, e në veçanti vëllezërit Xhaka.

Mediat serbe shkruajnë për lojën Shqipëri-Zvicër, i japin rëndësi vëllezërve Xhaka

Botasot - 11.06.2016

“Shumë lojtarë nuk do të luajnë për vendin ku kanë lindur” është titulli i medias serbe. Ajo çfarë bie në sy në artikull është se sa shumë përmenden shqiptarët, e në veçanti vëllezërit Xhaka.

Goal.com: Shaqiri, Xhaka, Mehmedi – Zvicra megjithatw ka po aq shqiptare sa Shqipwria

Syri.net - 11.06.2016

Gjashtë nga lojtarët e Shqipërisë kanë lindur në Zvicër, ndërsa një pjesë e madhe skuadrës së kësaj të fundit ka lidhje me kombin, duke e bërë takimin ndërmjet tyre të tensionuar.

Xhaka tregon nëse do t’i shënojë Shqipërisë

Botasot - 11.06.2016

Kanë mbetur më pak se dy orë deri të ndeshja e shumëpritur, Shqipëri – Zvicër, e cila do të zhvillohet nga ora 15:00. Në një intervistë për ‘Albinfo.ch’, mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka thënë ...

Der Spiegel: Taulanti merr tituj, Graniti thyen rekorde

Botasot - 11.06.2016

Si rrallë ndonjëherë mediat më prestigjioze botërore shkruajnë për shqiptarët dhe Shqipërinë. Ndeshja e shumëpritur Shqipëri-Zvicër, zë vend të posaçëm te gjithë mediat, ndërsa ngjashëm ka vepruar ...

Euro 2016, vëllezërit Xhaka përballë njëri-tjetrit

RTSH - 11.06.2016

Kjo mbase është hera e parë që dy vëllezër do të marrin pjesë në një Kampionat Evropian, me kombëtare të ndryshme. Granit Xhaka me bluzën e kombëtares së Zvicrës e Taulant Xhaka me ngjyrat e ...

Daily Mail shkruan për përballjen mes vëllezërve Xhaka (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Shqipëria dhe Zvicra nisin fushatën e tyre në Euro 2016 sot pasdite, kur përballen me njëra-tjetrën në Lens. Daily Mail shkruan se ndeshja mes dyja kombëtareve është më shumë një çështje familjare, ...

E dashura seksi e Granit Xhakës e gatshme për ndeshjen Shqipëri – Zvicër

Botasot - 11.06.2016

E fejuara e mesfushorit, shqiptar, Granit Xhaka, Leonita Lekaj, tashmë gjendet në Lens dhe është në pritje të ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Dilema e madhe e Leonitës mbetet të bëjë tifo për burrin e ...

Përshëndetja emocionuese e vëllezërve Xhaka

Botasot - 11.06.2016

Para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Zvicër, vëllezërit kundërshtar, Granit dhe Taulant Xhaka janë përshëndetur në fushë, transmeton Bota Sot. Ata janë përqafuar, duke dhënë emocione.

E dashura e Granitit me Zvicrën, zemra e nënës së djemve e ndarë në mes (Foto)

Telegrafi - 11.06.2016

Si të mungonte familja e dy lojtarëve më të përfolur për ndeshjen Zvicër – Shqipëria. Familja Xhaka është në stadiumin e Lensit, ndërsa ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen e fotografëve është e ...

Përqafim emocionues i Granitit me Taulantin para ndeshjes (Foto)

Gazeta Express - 11.06.2016

Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka janë takuar në nxehje para ndeshjes Shqipëri – Zvicër Për herë të parë në Kampionatin Evropian do të përballen dy vëllezër kundër njëri tjetrit.

Përshëndetja emocionuese e vëllezërve Xhaka

Ora news - 11.06.2016

Vëllezërit Xhaka janë përshëndetur fillimisht përpara sfidës emocionuese Shqipëri-Zvicër. Ata janë fotografuar teksa përqafohen me njëri-tjetrin në stadium.

Vjen përqafimi emocionues i vëllezërve Xhaka (Foto)

Telegrafi - 11.06.2016

Ka ardhur përqafimi i ngrohtë në mes të vëllezërve, Taulant e Granit Xhaka. Rival në fushën e lojës, pasi luajnë për dy kombëtare të ndryshe, por jo rival edhe para fillimit të saj.

Cana: Doja Granitin për Shqipërinë

Telegrafi - 11.06.2016

Ka ardhur edhe një deklaratë interesante nga kapiteni i kombëtares shqiptare. Është Lorik Cana, i cili ka folur për gazetarët para takimit të Shqipërisë me Zvicrën për Euro 2016.

Ja veshja speciale e nënës së Granit dhe Taulant Xhakës (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Si të mungonte familja e dy lojtarëve më të përfolur për ndeshjen Zvicër – Shqipëria. Familja Xhaka është në stadiumin e Lensit, ndërsa ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen e fotografëve është e ...

Përballja e vëllezërve Xhaka në fotografi

Telegrafi - 11.06.2016

Vëllezërit Xhaka janë përballur për herë të parë mes vete. Taulanti që luan me Shqipërinë dhe Graniti me Zvicrën kanë pasur disa duele në pjesën e parë.

Dueli i vëllezërve Xhaka në pjesën e parë përmes fotografive (Foto)

Gazeta Express - 11.06.2016

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës në Lens të Francës, në kuadër të Grupit A të EURO 2016, me rezultat 1 me 0 për Zvicrën. Ajo çfarë tjetër veçohet në këtë ndeshje përveç ...

Dueli i vëllezërve Xhaka në pjesën e parë përmes fotografive (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës në Lens të Francës, në kuadër të Grupit A të EURO 2016, me rezultat 1 me 0 për Zvicrën. Ajo çfarë tjetër veçohet në këtë ndeshje përveç ...

FOTO/ Tërbohen serbët: Shqiptarët me dy përfaqësuese, ne me asnjë lojtarë

Syri.net - 11.06.2016

Përballja mes dy përfaqësueseve, Shqipërisë e Zvicrës, po ngjallë kureshtje të madhe tek mediat botërore, veçanërisht tek ato rajonale. Theksi bie kryesisht tek përbërja e dy përfaqësuesve, duke ...

FOTO/ Veshja speciale e familjes së vëllezërve Xhaka

Syri.net - 11.06.2016

Si të mungonte familja e dy lojtarëve më të përfolur për ndeshjen Zvicër – Shqipëria. Familja Xhaka është në stadiumin e Lensit, ndërsa ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen e fotografëve është e ...

VIDEO/ Momenti kur Xhaka “dridhi” zvicerianët

Syri.net - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka kërcënuar seriozisht portën e Zvicrës me një goditje nga afërsia. Por, për fatin e tij të keq topi përfundoi jashtë saj. Shqipëria është në disavantazh 1:0.

FOTO/ Shiko të gjitha përplasjet dhe dyluftimet e vëllezërve Xhaka

Syri.net - 11.06.2016

Vëllezërit Xhaka janë përballur për herë të parë mes vete. Taulanti që luan me Shqipërinë dhe Graniti me Zvicrën kanë pasur disa duele në pjesën e parë.

Edhe UEFA publikon: Xhaka vs Xhaka (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Edhe faqja zyrtare e UEFA-së në Facebook ka publikuar disa momente të vëllezërve Xhaka gjatë ndeshjes Shqipëri-Zvicër. Të shumta kanë qenë komentet e njerëzve të shteteve të ndryshme, duke shprehur ...

Çartet Xhaka, reagon shumë keq pas zëvendësimit (Video)

Botasot - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka reaguar shumë keq pas zëvendësimit në ndeshjen kundër Zvicrës Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka e ka pritur shumë keq zëvendësimin nga De Biasi në ndeshjen kundër ...

Fotogaleri: Betejë epike prej luanësh mes vëllezërve Xhaka

Mapo - 11.06.2016

Vëllezërit Xhaka janë përballur për herë të parë me njëri-tjetrin. Taulanti që luan me Shqipërinë dhe Graniti me Zvicrën kanë pasur disa duele në pjesën e parë.

Çartet Xhaka, reagon shumë keq pas zëvendësimit (Video)

Gazeta Express - 11.06.2016

​Taulant Xhaka ka reaguar shumë keq pas zëvendësimit në ndeshjen kundër Zvicrës Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka e ka pritur shumë keq zëvendësimin nga De Biasi në ndeshjen kundër ...

Taulant Xhaka: Të mendojmë për Francën

Telegrafi - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka folur pas ndeshjes duke thënë se goli ishte gabim i tyre, ndërsa me Francë pret që të marr pikë. Shqipëria humbi 1-0 në ndeshjen hapëse kundër Zvicrës.

Granit Xhaka – lojtari i ndeshjes

Botasot - 11.06.2016

Shqipëria humbi 1-0 nga Zvicra në ndeshjen e parë në Euro 2016. Zvicrës iu deshën vetëm 5 minuta lojë që të shënonte golin e parë, përmes qendërmbrojtësit Schar, i cili shfrytëzoi daljen e tepërt të ...

Kur vëllezërit Xhaka ndërrojnë fanellat (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Dy vëllezërit Xhaka, Graniti dhe Taulanti sot kanë bërë bujë në gjitha mediat botërore. Kjo për shkak se ata sot kanë luajtuar si kundërshtar në ndeshjen Shqipëri-Zvicër.

Graniti vlerëson këta lojtarë të Shqipërisë

Telegrafi - 11.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se është i lumtur që ka arritur të fitojë ndeshjen e parë. Ai foli edhe për Taulantin, ndërsa vlerësoi disa lojtarë të Shqipërisë. “Lojë e vështirë dhe e rëndësishme.

Granit Xhaka e ka një lutje për Shqipërinë

Botasot - 11.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se është i lumtur me fitoren e Zvicrës kundër Shqipërisë. Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka ka thënë se është i lumtur për fitoren kundër Shqipërisë, por shpreson se ata do të ...

Graniti veshë fanellën e Shqipërisë që e mbajti Taulanti (Foto)

Telegrafi - 11.06.2016

Granit dhe Taulant Xhaka kanë ndërruar fanellat pas ndeshjes ku fituese doli Zvicra. Graniti ishte një ndnër më të mirët për Zvicrwn, ndërsa edhe Taulanti kishe paraqitje solide.

Shkëmbimi vëllazëror – fanella e Shqipërisë po i rri bukur Granit Xhakës (Foto)

Gazeta Express - 11.06.2016

Shqipëria ka pësuar humbje 1:0 ndaj Zvicrës së shqiptarëve në ndeshjen debutuese në Kampionat Evropian E gjithë vëmendja ishte të vëllezërit Xhaka, Graniti e Taulanti që mbrojnë ngjyrat e ...

Mamaja e vëllezërve Xhaka me zemër të ndarë

Ora news - 11.06.2016

E ëma e vëllezërve Granit dhe Taulant Xhaka e ndoqi me shumë vëmendje përballjen me Zvicrës dhe Shqipërisë në ndeshjen e parë të Grupit A për Euro 2016.

Graniti fiton sfidën ndaj vëllait: Shqipëria një skuadër e fortë, shpresoj të kualfiikohet

Ora news - 11.06.2016

Pas përfundimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Zvicrës, ku kuqezinjtë humbën me rezultatin 1-0 kanë folur dy vëllezërit Xhaka. Lojtari i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka ka deklaruar se kishte ...

Për kë bën tifo nëna e vëllezërve Xhaka, ja fanela speciale

BalkanWeb - 11.06.2016

Shqipëri-Zvicër ka qenë edhe sfida midis dy vëllezërve Xhaka. Nëna e Granitit dhe Taulantit ka preferuar të mos mbajë krahun e asnjërit prej dy djemve të saj, por ka zgjedhur të bëjë tifo për të dy ...

Taulant Xhaka: Luajtëm me emocione. Graniti: Shqipëria ekip kompakt

SuperSport - 11.06.2016

Emocionet e debutimit në Kampionatin Europian dhe të një përballje ndaj Zvicrës së shqiptarëve, lanë shenjë te Shqipëria. Kjo u pohua edhe nga Taulant Xhaka pas sfidës së parë të kuqezinjve në Euro ...

UEFA zgjedh lojtarin më të mirë të ndeshjes Shqipëri-Zvicër

Telegrafi - 11.06.2016

Granit Xhaka është zgjedhur lojtari i ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Mesfushori kosovar i Zvicrës, Granit Xhaka, është zgjedhur lojtari i ndeshjes Shqipëri – Zvicër njofton UEFA.

Nëna e Granitit dhe e dashura e tij tërhoqën vëmendjen e mediave të huaja

Botasot - 11.06.2016

Elmaze Xhaka, nëna e Granitit dhe Taulantit, tregoi mbështetje për të dy djemtë e saj, duke veshur një fanellë gjysmë Shqipëri, gjysmë Zvicër në ‘Stade Bollaert-Delelis’ në Lens.

Fanella e nënës së Xhakajve thyen rrjetin, kurse e dashura e Granitit…

Mapo - 11.06.2016

Elmaze Xhaka, nëna e Granitit dhe Taulantit, tregoi mbështetje për të dy djemtë e saj, duke veshur një fanellë gjysmë Shqipëri, gjysmë Zvicër në ‘Stade Bollaert-Delelis’ në Lens.

Vëllezërit Xhaka duke hyrë, duke u përqafuar, duke luajtur…

Ora news - 11.06.2016

Dy vëllezërit Granit dhe Taulant Xhaka u përballën sot për herë të parë, në një dyluftim vëllazëror në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Pavarësisht lojës për ta respekti është maksimal.

Graniti: Bravo Shqipëria! E vështirë të luash kundër vëllait

Mapo - 11.06.2016

Granit Xhaka fitoi sfidën me vëllain Taulant me një gol të shënuar që në minutën e 5-të të takimit. Megjithatë, kjo fitore nuk ka ardhur pa vështirësi për të dhe këtë vështirësi ai e rrëfeu në një ...

BBC lavdëron Granit Xhakën

Botasot - 11.06.2016

Mesfushori zviceran, Granit Xhaka, dhe vëllai i tij më i madh, Taulanti, janë bërë vëllezërit e parë që kanë luajtur si kundërshtarë në një Kampionat Europian.

Taulant Xhaka: Na pushtuan emocionet, tani sytë nga ndeshja me Francën

Ora news - 11.06.2016

Në përfundimin e ndeshjes me Zvicrën, ku shqiptarët humbën me rezultatin 0-1, mesfushori shtatshkurtër Taulant Xhaka shprehu keqardhjen e tij për disfatën e ekipit duke treguar dhe arsyet.

Me kë ishte Afrona sot, Shqipërinë apo Zvicrën? (Foto)

Gazeta Express - 11.06.2016

Përballja e sotme mes Shqipërisë dhe Zvicrës në ndeshjet kualifikuese të Euro 2016 i ka vënë në dilema jo fort të lehta mijëra shqiptarë të lindur e rritur në shtetin helvetik.

Xhaka, ja arsyeja e reagimit të ashpër në momentin e zëvendësimit

Mapo - 11.06.2016

Taulant Xhaka nuk është ndarë aspak i kënaqur me zëvendësimin nga De Biasi, duke krijuar polemika Pas ndeshjes, mesfushori i Kombëtares shqiptare, tha se ishte tejet i nervozuar, por në fund të ...

FOTO/ “Asnjë nga vëllezërit Xhaka nuk është ‘engjëll'”

Panorama - 11.06.2016

Elmaze Xhaka, nëna e Granit dhe Taulantit, ka treguar mbështetje si për Shqipërinë dhe Zvicrën duke veshur një bluzë gjysmë për gjysmë në Lens. Vëllezërit Xhaka janë rasti i parë në Evropë ku dy ...

Granit Xhaka flet pas duelit me vëllain: Ja si kualifikohet Shqipëria

Panorama - 11.06.2016

Debutimi i Shqipërisë në Europian me Zvicrën soli edhe përballjen e dy vëllezërve Xhaka. Taulant dhe Granit Xhaka luajtën si kundërshtarë për 61 minuta në fushë, pasi trajneri i Kombëtares shqiptare ...

Granit Xhaka i jashtëzakonshëm, thyen rekord: Jam ende i ri

Panorama - 11.06.2016

Ai është zgjedhur njeriu i ndeshjes nga UEFA edhe pse luajti në një situatë të vështirë, pasi përballë kishte vëllain e tij dhe kombin e vet. Granit Xhaka nuk e fsheh çlirimin pas kësaj ndeshjeje: ...

Xhaka i pari në historinë zvicerane, kurse bëhet pjesë e treshes së madhe të Kampionatit Evropian

Telegrafi - 11.06.2016

Shqipëria ka humbur ndaj Zvicrës me rezultat 0-1 dhe lojtari më i mirë në fushë ishte Granit Xhaka. Xhaka kundër Shqipërisë theu një rekord në përfaqësuesen e Zvicrës dhe arriti të futet në top tre ...

Kjo është dëshira e Granitit për Taulantin (Foto)

Gazeta Express - 11.06.2016

Granit Xhaka i ka uruar edhe njëherë fat vëllait të tij Taulantit në dy ndeshjet e radhës në Grupin A në Euro 2016 Përmes një postimi në rrjetet sociale, Granit Xhaka ka shprehur emocionet që ...

Të gjithë sytë te vëllezërit Xhaka (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Shqipëri – Zvicër ishte një ndeshje speciale, jo vetëm për faktin se ishte e para e kuqezinjve në finalet e një kampionati europian. Përballja e sotme ishte në fokusin e mediave të huaja kryesisht ...

Shikoni surprizën që e fejuara i bëri Granit Xhakës (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Leonita Lekaj e fejuara e futbollistit të famshëm, Granit Xhaka, i ka bërë atij një surprizë para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e ...

Shikoni surprizën që i bëri e fejuara Granit Xhakës

Mapo - 11.06.2016

Leonita Lekaj e fejuara e futbollistit të famshëm, Granit Xhaka, i ka bërë atij një surprizë para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Zvicër Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e ...

Befasia e bukur për Granitin nga e fejuara (Foto)

Telegrafi - 11.06.2016

E fejuara e Granit Xhakës, Leonita Lekaj, e ka befasuar mesfushorin shqiptar para ndeshjes Shqipëri-Zvicër. Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e emrit të të dashurit të tij të ...

Nëna e Xhakajve në qendër të mediave botërore, bën edhe shqiponjën (Foto)

Botasot - 11.06.2016

Nëna e vëllezërve Xhaka, Taulantit dhe Granitit ka qenë sot në qendër të vëmendjes kur ka përcjellur ndeshjen Shqipëri-Zvicër. Ajo bashkë me të fejuarën e Granitit, Leonita Lekaj kanë bashkuar duartë ...

Ja këshilla që i dha lojtari rus vëllezërve Xhaka për “derbin” mes tyre

Ora news - 11.06.2016

Xhakat nuk janë të vetmit vëllezër që luajnë në këtë europian, por janë të vetmit vëllezër që luajnë në skuadra të ndryshme. Edhe në kombëtaren ruse luajnë vëllezërit Aleksei dhe Vasili Berezutski.

Momenti kur nëna e vëllezërve Xhaka dhe e fejuara e Granitit e bëjnë shqiponjën (Foto)

Telegrafi - 11.06.2016

Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka u përballën sot me njëri-tjetrin në ndeshjen Shqipëri – Zvicër, takim në të cilin ishin të pranishëm edhe nëna e futbollistëve dhe e fejuara e Granitit.

Granit Xhaka bën një veprim emocionues pas ndeshjes dhe uron të vëllanë

BalkanWeb - 11.06.2016

Futbollisti i Zvicrës, Granit Xhaka në përfundim të ndeshjes ka bërë një verim emocionues dhe historik. Ai pas përfundimit të ndeshjes ka veshur fanellën e vëllait të tij Taulant Xhakës dhe ka ...

Çfarë u kishte thënë vëllezërve Xhaka golashënuesi i Rusisë ndaj Anglisë

Telegrafi - 11.06.2016

Granit dhe Taulant Xhaka nuk janë të vetmit vëllezër që luajnë në këtë evropian, por janë të vetmit vëllezër që luajnë në skuadra të ndryshme. Edhe në kombëtaren ruse luajnë vëllezërit Aleksei dhe ...

Kjo është këshilla e lojtarit rus për vëllezërit Xhaka

Botasot - 11.06.2016

Edhe në kombëtaren ruse luajnë vëllezërit Aleksei dhe Vasili Berezutski. Ky i fundit në një intervistë për Uefa.com ka treguar eksperiencën e ngjashme me atë të Xhakave, kur dy vëllezër luajnë në ...

Taulant Xhaka reagon pas ndeshjes me Zvicrën

Botasot - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka folur pas ndeshjes duke thënë se goli ishte gabim i tyre, ndërsa me Francë pret që të marr pikë. Shqipëria humbi 1-0 në ndeshjen hapëse kundër Zvicrës.

Befasia e bukur për Granitin nga e fejuara

BalkanWeb - 11.06.2016

E fejuara e Granit Xhakës, Leonita Lekaj, e ka befasuar mesfushorin shqiptar para ndeshjes Shqipëri-Zvicër. Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e emrit të të dashurit të tij të ...

“Euro 2016”/ Xhaka mesazh vëllait të tij para sfidës Shqipëri-Zvicër

Panorama Sport - 11.06.2016

Dy vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka do të jenë përballë njëri-tjetrit mesditën e së shtunës në ndeshjen Shqipëri-Zvicër. Një ditë para kësaj sfide, Granit Xhaka që luan për fanellën e Zvicrës i ka ...

Xhaka dedikim vëllait: Ndeshja nuk na hyn në mes

Durres Lajm - 11.06.2016

E ndërsa pritet me padurim sfida mes Shqipërisë e Zvicrës, Granit Xhaka që do të luajë për fanellën zvicerane i ka bërë një dedikim special vëllait të tij të madh Taulantit, nëpërmjet një postimi në ...

Granit Xhaka, një porosi për vëllanë e tij, pak orë para ndeshjes

Java News - 11.06.2016

Xhaka në një postim në rrjetin social Facebook ka porositur vëllanë e tij Taulantin se ndeshja nuk mund t’i ndajë ata, as si shokë as si vëllezër. “Vëllai im, unë dhe ti jemi të lidhur, pa marrë ...

Ndeshja Shqipëri-Zvicër, Granit Xhaka mesazh emocionues për vëllain |FOTO

NOA - 11.06.2016

Pasditen e sotme Kombëtarja shqiptare do të luajë në Euro 2016 ndeshjen e saj të parë kundër Zvicrës. Granit Xhaka në prag të kësaj ndeshje, e konsideron duelin si mundësi për t’i treguar botës se ...

Fotolajm / Kush fiton sot?

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Xhaka vs Xhaka, por kush fiton sot Graniti apo Taulanti? ...

Granit Xhaka i shkruan një letër emocionuese Taulantit

VeqSport - 11.06.2016

Sot do të shkruhet historia në Francë, sepse dy vëllezër do të luajnë për herë të parë si kundërshtarë në një kampionat europian. Dhe ka qëlluar që këtë histori do ta shkruajnë dy shqiptarë – Taulant ...

Washington Post: Beteja e vëllezërve në ndeshjen Shqipëri-Zvicër

Java News - 11.06.2016

Gazeta e njohur amerikane “Washington Post” i ka kushtuar një shkrim vëllezërve Xhaka që do të luajnë përballë njëri-tjetrit në këtë kampionat. Vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka do të luajnë për ...

Granit Xhaka i shkruan Taulantit pak orë para ndeshjes: Vëlla, të them se…

Java News - 11.06.2016

Mesazh prekës i Granit Xhakës në rrjetet sociale, për vëllain e tij Taulantin, pak orë para ndeshjes. Ja çfarë shkruan ylli i Arsenalit: “Vëllai im dhe unë kemi qëndruar bashkë pavarësisht çfarë ka ...

Xhaka: Ky do të jetë rezultati i ndeshjes Shqipëri – Zvicër

Tetova Sot - 11.06.2016

Granit Xhaka beson se Zvicra do të fitojë kundër Shqipërisë me rezultat 2:0. Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka është i bindur se ekipi i tij do të fitojë ndeshjen kundër Shqipërisë në Euro 2016.

Parashikimi i Granit Xhakës: Fiton Zvicra 2-0

Java News - 11.06.2016

Granit Xhaka beson se Zvicra do të fitojë kundër Shqipërisë me rezultat 2:0. Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka është i bindur se ekipi i tij do të fitojë ndeshjen kundër Shqipërisë në Euro 2016.

Granit Xhaka: Le të fitojë më i miri

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Albinfo.ch: Meqë tani kur po e zhvillojmë bisedën kjo është më aktuale, pyetjen e parë po ua bëjmë lidhur me deklaratën tuaj se keni vendosur që përfundimisht të luani për Zvicrën.

Taulanti: Jemi vëllezër, por kjo në fushë nuk ka rendësi

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Albinfo.ch: Keni pasur një sezon të jashtëzakonshëm me Baselin dhe me kombëtaren shqiptare. Tani ju pret një sfidë shumë e madhe në lojën e parë kundër Zvicrës që ka po ashtu shumë lojtarë me ...

Granit Xhaka: A je gati vëlla

Tetova Sot - 11.06.2016

Shqiptari që luan për Zvicrën, Granit Xhaka i është drejtuar përsëri sot vëllait të tij që luan për Kombëtaren Shqiptare, Taulant Xhaka. Ai ka publikuar një fotografi të përbashkët me fjalët: “A je ...

FOTO: Momenti emocionues nga Taulanti dhe Graniti

VeqSport - 11.06.2016

Tashmë jemi shumë afër realizimit të ëndrrës për të zhvilluar ndeshje në Europianin që është duke u mbajtur në Francë. Me fillim nga ora 15:00 kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë ndeshjen e parë ...

Përqafimi emocionues i vëllezërve Xhaka

Gazeta Tema - 11.06.2016

Përvcse një ndeshje historike për kombëtaren shqiptare kjo sfidë do të ketë dhe një duel mjaft interesant në fushën e lojës. Dy vëllezërit Xhaka do të luajnë për herë të parë kundër njëri-tjetrit, ...

Përshëndetja emocionuese e vëllezërve Xhaka para ndeshjes (FOTO)

Tetova Sot - 11.06.2016

Vëllezërit Xhaka janë përshëndetur fillimisht përpara sfidës emocionuese Shqipëri-Zvicër. Ata janë fotografuar teksa përqafohen me njëri-tjetrin në stadium.

FOTO/ Përqafimi emocionues mes vëllezërve Xhaka

Java News - 11.06.2016

Ka ardhur përqafimi i ngrohtë në mes të vëllezërve, Taulant e Granit Xhaka. Rival në fushën e lojës, pasi luajnë për dy kombëtare të ndryshe, por jo rival edhe para fillimit të saj.

Ja sa përqind të rrogës ua japin prindërve vëllezërit Xhaka

Tetova Sot - 11.06.2016

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij, Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes ...

Përshëndetje emocionuese e vëllezërve Xhaka, para ndeshjes

NOA - 11.06.2016

Taulant dhe Granit Xhaka janë përshëndetur vëllazërisht me njëri-tjetrin gjatë stërvitjeve, para nisjes së ndeshjes Shqipëri-Zvicër. Por, pak orë më parë Graniti që luan për kombëtaren zvicerane ka ...

Xhaka “dridh” portën e Zvicrës (VIDEO)

Tetova Sot - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka kërcënuar seriozisht portën e Zvicrës me një goditje nga afërsia. Por, për fatin e tij të keq topi përfundoi jashtë saj. Shqipëria është në disavantazh 1:0.

Foto e mamasë së Granit e Taulant Xhakës bën xhiron e rrjetit

Gazeta Tema - 11.06.2016

Prindërit e Granit dhe Taulant Xhakës e kanë të ndarë në mes zemrën sot, mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Kjo, duke qenë se një djalë i tyre luan për Shqipërinë, ndërsa tjeteri për Zvicrën.

Momenti kur dy vëllëzerit kundështar përqafohen (foto)

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Megjithëse kundërshtar nga dy skuadra të ndryshme dy vëllezërit Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka janë përqafuar para ndeshjes, duke treguar që kjo ndeshje nuk i bën ato ...

Dueli i vëllezërve Xhaka në pjesën e parë përmes fotografive (FOTO)

Tetova Sot - 11.06.2016

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës në Lens të Francës, në kuadër të Grupit A të EURO 2016, me rezultat 1 me 0 për Zvicrën. Ajo çfarë tjetër veçohet në këtë ndeshje përveç ...

“Mos harroni, ju jeni vëllezër! |VIDEO

NOA - 11.06.2016

Ndërsa të gjitha mediat ndërkombëtare i kanë kushtuar rëndësi përballjes mes Shqipërisë dhe Zvicrës, në Euro 2016 ajo që të bie më shumë në sy është përballja mes dy vëllezërve Xhaka që mbrojnë ...

Veshja speciale e nënës së Granitit dhe Taulantit (FOTO)

Tetova Sot - 11.06.2016

Si të mungonte familja e dy lojtarëve më të përfolur për ndeshjen Zvicër – Shqipëria. Familja Xhaka është në stadiumin e Lensit, ndërsa ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen e fotografëve është e ...

VIDEO: Reagimi frustrues nga Taulant Xhaka pas larigmit

VeqSport - 11.06.2016

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka menjëherë pas zëvendësimit të tij ka shpërthyer duke treguar frustrimin e tij. Shikojeni reagimin e tij menjëherë pas largimit nga loja.

FOTOT/ Dueli Xhaka kundër Xhakës

Gazeta Tema - 11.06.2016

Kto janë tre foto të cilët po xhiron e momentit nw rrjetet sociale, ku është dueli mes vëllezërve Taulant dhe Granit Xhaka. Një duel i cili nuk i ka shpëtuar aparatëve fotografik, të cilët kanë kapur ...

Vëllezërit Xhaka: 80% të rrogës ua japim... prindërve!

Durres Lajm - 11.06.2016

Ylli i mesfushës së Zvicrës, Granit Xhaka dhe vëllai i tij,Taulanti, i cili luan për Shqipërinë, u japin prindërve të tyre pjesën më të madhe të rrogës, thanë sot dy vëllezërit, në prag të ndeshjes ...

Nëna e Taulantit dhe Granitit me fanelë të mrekulleshme

VeqSport - 11.06.2016

E MREKULLUESHME. Nëna e të dy lojtarëve Xhaka ka qenë në stadium për t'a shikuar ndeshjen e parë historike ndërmjet Shqipërisë dhe Zvicrës. Sigurisht që dihet se dy djelmoshat e saj luajnë për dy ...

Momenti i zëvendësimit, ja reagimi nervoz i Xhakës (Video)

Java News - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka reaguar shumë keq pas zëvendësimit në ndeshjen kundër Zvicrës Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka e ka pritur shumë keq zëvendësimin nga De Biasi në ndeshjen kundër ...

Veshja e nënës së vëllezërve Xhaka, që po bën namin (Foto)

Java News - 11.06.2016

E vendosur në një situatë të vështirë se për cilin djalë të bëjë tifo, nëna e futbollistëve Xhaka e ka gjetur zgjidhjen. Ajo ka veshur një fanellë të posaçme për këtë ditë, ku bashkohet simboli i ...

Graniti vishet kuqezi dhe thotë: Bravo Shqipëria! E vështirë të luash kundër vëllait

Gazeta Tema - 11.06.2016

Granit Xhaka fitoi sfidën me vëllain Taulant me një gol të shënuar që në minutën e 5-të të takimit. Megjithatë, kjo fitore nuk ka ardhur pa vështirësi për të dhe këtë vështirësi ai e rrëfeu në një ...

Taulant Xhaka optimist, kemi akoma shpresa

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Taulant Xhaka tregohet optimist dhe pas humbjes me Zvicrën. Ai pas ndeshjes ka thënë që Shqipëria është një skuadër e fuqishme dhe ka akoma shpresë. “20 minutat e para kishim emocione.

Shkëmbimi vëllazëror, fanella e Shqipërisë i rri bukur Granit Xhakës

Java News - 11.06.2016

Shqipëria ka pësuar humbje 1:0 ndaj Zvicrës së shqiptarëve në ndeshjen debutuese në Kampionat Evropian, referon Express, por e gjithë vëmendja ishte të vëllezërit Xhaka, Graniti e Taulanti që mbrojnë ...

Graniti: E vështirë të luash kundër vëllait, ja si kualifikohet Shqipëria

NOA - 11.06.2016

Granit Xhaka fitoi sfidën me vëllain, Taulantin, me një gol të shënuar që në minutën e 5-të të takimit. “Shumë e vështirë të luash kundër vëllait, por kemi dhënë maksimumin si ai për Shqipërinë, ...

Granit Xhaka: Bravo Shqipëria! E vështirë të luash kundër vëllait

Tetova Sot - 11.06.2016

Granit Xhaka fitoi sfidën me vëllain Taulant me një gol të shënuar që në minutën e 5-të të takimit. Megjithatë, kjo fitore nuk ka ardhur pa vështirësi për të dhe këtë vështirësi ai e rrëfeu në një ...

Granit Xhaka, shpallet lojtar i takimit Shqipëri-Zvicër

Tetova Sot - 11.06.2016

Lojtari i kombëtares zvicerane, Granit Xhaka, është përzgjedhur nga shtëpia e futbollit evropian UEFA si lojtari më i mirë i takimit të sotëm Shqipëri – Zvicër.

Taulanti: Të përqendrohemi për Francën

Gazeta Tema - 11.06.2016

Njëri prej protagonistëve më absolutë në debutimin e Shqipërisë në Europian ishte edhe Taulant Xhaka. Duke folur në përfundim të ndeshjes me Zvicrën, mesfushori energjik kërkoi përqendrim për ...

Taulanti tregon pse reagoi ashpër pas zëvendësimit (VIDEO)

Tetova Sot - 11.06.2016

Taulant Xhaka ka thënë se ishte i mërzitur pse u zëvendësua, andaj edhe reagoi ashpër. Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka, nuk ishte aspak i kënaqur me zëvendësimin në ndeshjen ndaj ...

Taulant Xhaka: Të përqendrohemi për Francën

Java News - 11.06.2016

Njëri prej protagonistëve më absolutë në debutimin e Shqipërisë në Europian ishte edhe Taulant Xhaka. Duke folur në përfundim të ndeshjes me Zvicrën, mesfushori energjik kërkoi përqendrim për ...

Graniti e veshë fanellën e Shqipërisë (FOTO)

Tetova Sot - 11.06.2016

Pas ndeshjes Shqipëri – Zvicër, që njëherit ishte edhe përballje mes dy vëllezërve Xhaka, Graniti e ka veshur fanellën e Taulantit. Granit Xhaka e ka veshur fanellën e Taulant Xhakës, pas ndeshjes ...

Serbët: Shqiptarët me dy përfaqësuese, ne me asnjë lojtarë

Flaka - 11.06.2016

Përballja mes dy përfaqësueseve, Shqipërisë e Zvicrës, po ngjallë kureshtje të madhe tek mediat botërore, veçanërisht tek ato rajonale. Theksi bie kryesisht tek përbërja e dy përfaqësuesve, duke ...

Xhaka flet pas duelit me vëllain: Ja si kualifikohet Shqipëria

Panorama Sport - 11.06.2016

Debutimi i Shqipërisë në Europian me Zvicrën soli edhe përballjen e dy vëllezërve Xhaka. Taulant dhe Granit Xhaka luajtën si kundërshtarë për 61 minuta në fushë, pasi trajneri i Kombëtares shqiptare ...

Granit Xhaka i jashtëzakonshëm, thyen rekord: Jam ende i ri

Panorama Sport - 11.06.2016

Ai është zgjedhur njeriu i ndeshjes nga UEFA edhe pse luajti në një situatë të vështirë, pasi përballë kishte vëllain e tij dhe kombin e vet. Granit Xhaka nuk e fsheh çlirimin pas kësaj ndeshjeje: ...

Ja kë mbështeti familja Xhaka gjatë ndeshjes (Foto)

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Sfida mes Shqipërisë dhe Zvicrës ka ndarë më dysh familjen Xhaka. Nëna e vëllezërve Xhaka zgjodhi mënyrën më të mirë për t’u paraqitur në këtë sfidë. Ajo kishte veshur një bluzë të ndarë në gjysmë, ...

Taulant Xhaka tregon arsyen e reagimit të tij të ashpër

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka, nuk ishte aspak i kënaqur me zëvendësimin në ndeshjen ndaj Zvicrës. Këtë ai e shprehu në momentin e zëvendësimit, duke reaguar me nervozë.

Kur vëllezërit luftojnë për një top (Foto)

Durres Lajm - 11.06.2016

Ndeshja e sotme Shqipëri-Zvicër kishte një emocion më të madh brenda, pasi në të luanin vëllezërit Xhaka kundër njëri-tjetrit. Taulanti dhe Graniti luajnë për skuadra të ndryshme në të njëjtën fushë.

Nëna e Granitit dhe Taulantit e pati më së vështiri

Tetova Sot - 11.06.2016

Ajo është nëna e madhe e Granitit dhe Taulantit. E pati vështirë që në tribunat e stadiumit ku zhvillohej ndeshja, të bënte tifozeri për asnjëren palë pasi zemra i ishte ndarë në gjysmë.

Shikoni surprizën që e fejuara i bëri Granit Xhakës (Foto)

Tetova Sot - 11.06.2016

Leonita Lekaj e fejuara e futbollistit të famshëm, Granit Xhaka, i ka bërë atij një surprizë para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e ...

Granit Xhaka është futbollisti i tretë në histori të europianit që …

Shqiperia Ime - 11.06.2016

Xhaka kundër Shqipërisë theu një rekord në përfaqësuesen e Zvicrës dhe arriti të futet në top tre lojtarët e Kampionatit Evropian. Xhaka me 129 pasimet e tij ndaj Shqipërisë është bërë lojtari ...

Prekëse/ Granit Xhaka i shkruan një mesazh të vëllait 24 orë para ndeshjes

Bota.al - 11.06.2016

Një mesazh prekës ai i Granit Xhakës, lojtarit të Zvicrës për të vëllain e tij. Ai ka postuar në rrjetet sociale 24 orë para takimit disa fjali mjaft emocionuese së bashku me foton e mësipërme.

Taulanti: Jemi vëllezër, por kjo në fushë nuk ka rendësi

Republika - 11.06.2016

Unë kam babë e nënë shqiptarë dhe do të jap maksimumin për Shqipërinë. Tani a është vëllai im apo dikush tjetër në anën kundërshtare, nuk ka fare rëndësi.

Granit Xhaka vesh fanellën kuqezi, lutet për kualifikimin e Shqipërisë (FOTO)

Republika - 11.06.2016

Shqipëria ka pësuar humbje 1:0 ndaj Zvicrës së shqiptarëve në ndeshjen debutuese në Kampionat Evropian E gjithë vëmendja ishte të vëllezërit Xhaka, Graniti e Taulanti që mbrojnë ngjyrat e ...

Shikoni surprizën që e fejuara i bëri Granit Xhakës (Foto)

Republika - 11.06.2016

Leonita Lekaj e fejuara e futbollistit të famshëm, Granit Xhaka, i ka bërë atij një surprizë para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Zvicër. Bukuroshja i ka bërë thonjtë të kuq duke shënuar inicialet e ...

Shqipëri-Zvicër kulmon me duelin mes vëllezërve Xhaka

Lajm - 10.06.2016

Të Shtunën në Lens, Shqipëria dhe Zvicra do të bëjnë debutimin e tyre në kampionatin Europian, Francë 2016-të, një duel që do të jetë i vecantë sidomos për familjen Xhaka.

Taulanti kërcënon Granitin: Kjo të pret të shtunën…

Lajmi.net - 10.06.2016

Taulant Xhaka tregon djesinë për këtë përballje dhe sfidën me Granitin. Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat evropianë.

Flet Taulant Xhaka: Ja me kë është tifoze nëna ime!

LajmiFundit - 10.06.2016

Taulant Xhaka ka zbuluar se do ta ketë nënën “kundërshtare” në Kampionatin Evropian. Ylli i Kombëtares Shqiptare ka zbuluar se babai i tij, Ragip Xhaka është 50% tifoz i Shqipërisë dhe 50% tifoz i ...

Taulant Xhaka: 150% e familjes bëjnë tifo për Zvicrën

Shqipmedia - 10.06.2016

Taulant Xhaka ka zbuluar se do ta ketë nënën “kundërshtare” në Kampionatin Evropian. Ylli i Kombëtares Shqiptare ka zbuluar se babai i tij, Ragip Xhaka është 50% tifoz i Shqipërisë dhe 50% tifoz i ...

Taulanti kërcënon Granitin: Kjo të pret të shtunën…

Portalb - 10.06.2016

Taulant Xhaka tregon djesinë për këtë përballje dhe sfidën me Granitin. Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat evropianë.

UEFA: Vëllezërit Xhaka si ata Boateng

Lajmi.net - 10.06.2016

Janë dy vëllezër, e megjithatë në fushë mbrojnë ngjyrat e kombëtareve të ndryshme. Graniti luan me Zvicrën, e Taulanti me Shqipërinë. Vëllezërit Xhaka një rëndësi të veçante e kanë zënë në faqen ...

Graniti mesazh Taulantit para ndeshjes së nesërme (FOTO)

Lajmi.net - 10.06.2016

Granit Xhaka i ka dërguar një mesazh vëllait të tij Taulantit, para përballjes së nesërme Shqipëri - Zvicër. Graniti i ka uruar shëndet dhe fat Taulantit, në ndeshjen e nesërme Shqipëri – Zvicër.

Granit Xhaka i shkruan një letër pikëlluese Taulantit: Ne asgjë s’na ndan

Ina - 10.06.2016

Nesër do të shkruhet historia në Francë, sepse dy vëllezër do të luajnë për herë të parë si kundërshtarë në një kampionat europian. Dhe ka qëlluar që këtë histori do ta shkruajnë dy shqiptarë – ...

Taulant Xhaka në mesin e bukuroshëve të Euro 2016

Telegrafi - 10.06.2016

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, është në mesin e futbollistëve më të bukur në Euro 2016, sipas “Goal.com”. Faqja e njohur e sportit “Goal.com” ka publikuar një listë me 26 ...

Shqipëri-Zvicër, Taulant Xhaka: Do ta ndal Granitin edhe nëse do të më duhet, të shkaktoj faull

BalkanWeb - 10.06.2016

Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat europiane. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes vëllezërve Xhaka.

Befason Taulanti: 150 për qind e familjes bëjnë tifo për Zvicrën

Gazeta Express - 10.06.2016

​Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat evropianë. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes vëllezërve Taulant dhe Granit Xhaka ...

Shqipëri-Zvicër kulmon me duelin mes vëllezërve Xhaka

SuperSport - 10.06.2016

Të Shtunën në Lens, Shqipëria dhe Zvicra do të bëjnë debutimin e tyre në kampionatin Europian, Francë 2016-të, një duel që do të jetë i vecantë sidomos për familjen Xhaka.

Taulant Xhaka: Ragipi 50-50, nëna është vetëm me Zvicrën!

Telegrafi - 10.06.2016

Taulant Xhaka ka zbuluar se do ta ketë nënën “kundërshtare” në Kampionatin Evropian. Ylli i Kombëtares Shqiptare ka zbuluar se babai i tij, Ragip Xhaka është 50% tifoz i Shqipërisë dhe 50% tifoz i ...

Familja tradhton Taulant Xhakën

Syri.net - 10.06.2016

Sfida e nesërme mes Shqipërisë dhe Zvicrës do të jetë në vëmendjen e medieve më të mëdha botërore pasi përballë do të jenë lojtarë të të njëjtit komb, duke veçuar duelin e vëllezërve Taulant dhe ...

Klitschko vs. Xhaka: Nesër nuk do luaj shah me vëllain, thotë Taulanti

Botasot - 10.06.2016

Gazeta zvicerane ka marrë disa shembuj nga historia fetare dhe bashkëkohore për të sqaruar duelin e nesërm mes Granit Xhakës dhe Taulant Xhakës. “Fillojmë më rrëfimin biblik.

UEFA: Këta janë vëllezërit shqiptarë që do luajnë kundër njëri-tjetrit

BalkanWeb - 10.06.2016

Mund të jetë Kampionati Europian që do të mbahet mend gjatë, sepse dy vëllezër do të luajnë kundër njëri-tjetrit.UEFA i kushton një artikull vëllezërve shqiptarë Xhaka, Taulantit dhe Granitit.

Vëllezërit që luajnë për kombëtare të ndryshme

Koha.net - 10.06.2016

Përballja Shqipëri-Zvicër nuk është interesante vetëm për këto dy shtete, pasi ajo sjell edhe një përballje tjetër që ka marr vëmendjen e mediave botërore.

Kallashi mes vëllezërve Xhaka

Botasot - 10.06.2016

Vëllezërit Xhaka, Granit Xhaka edhe Taulant Xhaka”-kështu është përgjigjur për “Bota sot” Kallashi duke lënë të kuptohet se është në dilemë se kush do të fitojë Shqipëria apo Zvicra në ndjeshjen e ...

‘Sky Sports’: Këta janë vëllezërit që luajnë me kombëtare të ndryshme

Syri.net - 10.06.2016

Dueli i ditës së nesërme mes Granit dhe Taulant Xhakës do të jenë në vëmendjen e shumë medieve të mëdha ndërkombëtare. ‘Sky Sports’ shkruan se përballja mes vëllezërve Xhaka do të jetë speciale, ...

Washington Post: 'Mbrojtësit' shqiptarë kundër 'sulmuesve' zviceranë

Botasot - 10.06.2016

Vëllezërit Xhaka do luajnë lojën e tyre të parë në Euro 2016 kundër njëri-tjetrit. Taulanti do përfaqësojë Shqipërinë, e cila merr pjesë për herë të parë në një eveniment të tillë, ndërsa vëllai i ...

Taulant Xhaka thotë se familja e tij është 150 për qind me Zvicrën

ABC News - 10.06.2016

E quajnë kapon e klanit, por ndihet vetëm. Taulant Xhaka nuk beson se do të ketë një mbështetje të fuqishme nga familja, kur të përballet me të vëllanë.

Taulant Xhaka në mesin e bukuroshëve të Euro 2016

Botasot - 10.06.2016

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, është në mesin e futbollistëve më të bukur në Euro 2016 Faqja e njohur e sportit “Goal.com” ka publikuar një listë me 26 futbollistët më të bukur të ...

Futbollistët vëllezër që luajnë për ekipe të ndryshme

Botasot - 10.06.2016

Derisa Taulant dhe Granit Xhaka bëhen gati për tu ballafaqur me një tjetrin në Euro 2016, ne ju tregojnë lidhur me vëllezërit që luajnë për ekipe të ndryshme.

Supersfida Shqipëri-Zvicër, derbi shqiptar dhe i vëllezërve Xhaka

Botasot - 10.06.2016

Kuq e Zi je ti, kjo është kënga e njohur e këngëtares Elvana Gjata, kjo këngë kudo na shoqëron dhe na jep emocione. Në stadiumin “Félix Bollaert” në Lens (nesër në orën 15.00) do të kemi emocione të ...

Graniti ka një mesazh emocionues për Taulantin

Botasot - 10.06.2016

Granit Xhaka ka lënë një mesazh emocionues për Taulant Xhakën, një ditë para përballjes së tyre në ndeshjen Shqipëri – Zvicër. Vëllezërit Xhaka nesër do të jenë kundërshtarë në fushë, kur njëri vesh ...

Dedikimi special i Granitit: Vëlla, s’na ndan dot një ndeshje

Ora news - 10.06.2016

Përpara sfidës së shumëpritur “vëllazërore” Shqipëri-Zvicër, Granit Xhaka që do të luajë për fanellën zvicerane i ka bërë një dedikim special të vëllait të tij të madh Taulant, nëpërmjet një postimi ...

Shqipëri-Zvicër, mesazhi prekës i Granit Xhakës për të vëllain

Syri.net - 10.06.2016

Një ditë para ndeshjes Shqipëri-Zvicër, Granit Xhaka i ka dërguar një mesazh publik vëllait të tij që nesër do ta ketë kundërshtar në fushën e lojës. “Vëllai im dhe unë kemi qëndruar bashkë, ...

Emocionuese: ky është mesazhi i Granitit para përballjes me vëllain e madh – Taulantin (Foto)

Gazeta Express - 10.06.2016

Të shtunën do të shkruhet historia në Francë, sepse dy vëllezër do të luajnë për herë të parë si kundërshtarë në një kampionat Europian “Vellai im, ti dhe unë kemi qëndruar gjithmonë së bashku ...

Graniti-Taulant Xhakës: Shpresoj që nesër të jetë hera e parë dhe e fundit që jemi kundërshtar

BalkanWeb - 10.06.2016

Granit Xhaka, i cili luan për kombëtaren zvicerane, pak orë para përballjes Shqipëri-Zvicër me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’ ka bërë një dedikim plot emocion për vëllain e tij, ...

Graniti i shkruan letër emocionuese Taulantit para ndeshjes (Foto)

Telegrafi - 10.06.2016

Granit Xhaka ka publikuar një mesazh për vëllain e tij Taulantin para ndeshjes mes Zvicrës dhe Shqipërisë në Grupin A të Euro 2016. “Vëllai im, ti dhe unë gjithmonë kemi qëndruar së bashku, pa marrë ...

Shqipëri-Zvicër, vëllezërit Xhaka pritet të luajnë kundër njëri-tjetrit

NOA - 10.06.2016

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll para takimit kualifikues me Serbinë më 8 tetor të vitit 2015 Mesfushori i kombëtares zvicerane në futboll, Granit Xhaka, pritet të ballafaqohet me vëllain e tij, ...

Taulant Xhaka në mesin e bukuroshëve të Euro 2016

VeqSport - 10.06.2016

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, është në mesin e futbollistëve më të bukur në Euro 2016, sipas “Goal.com”. Faqja e njohur e sportit “Goal.com” ka publikuar një listë me 26 ...

Xhaka në mesin e bukuroshëve të Euro 2016

Java News - 10.06.2016

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, është në mesin e futbollistëve më të bukur në Euro 2016, sipas “Goal.com”. Faqja e njohur e sportit “Goal.com” ka publikuar një listë me 26 ...

Taulant Xhaka: Në familje tifo 150% për Zvicrën… do ta ndaloj unë Granitin

Java News - 10.06.2016

Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat europiane. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes vëllezërve Xhaka.

Taulant Xhaka: Në familje, 150% tifo për Zvicrën. Ja si do e ndal Granitin në fushë

Gazeta Tema - 10.06.2016

Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat europiane. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes vëllezërve Xhaka.

Për herë të parë në Kampionatin Europian, dy vëllezër kundër njëri-tjetrit

Tetova Sot - 10.06.2016

Vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka do të luajnë ndeshjet e tyre të para në Kampionatin Europian të shtunën – dhe atë kundër njëri-tjetrit. Taulanti do të përfaqësojë Shqipërinë, e cila për herë të ...

“Euro 2016″/ Xhaka: Në familje, 150% bëjnë tifo për Zvicrën

Panorama Sport - 10.06.2016

Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat europiane. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes vëllezërve Xhaka.

PORTRETI/ Kundërshtarët duhet ta kenë frikë “Gatuzon” shqiptar

Gazeta Tema - 10.06.2016

Taulant Xhaka duhet pasur frikë nga kundërshtarët, për shkak të agresivitetit të tij dhe aftësisë për të fituar dyluftimet. Në “Euro 2016”, në ndeshjen e parë, gjithashtu, llogaritë mirë duhet t’i ...

Shqipëri-Zvicër kulmon me duelin mes vëllezërve Xhaka

Durres Lajm - 10.06.2016

Të shtunën në Lens, Shqipëria dhe Zvicra do të bëjnë debutimin e tyre në kampionatin Europian, Francë 2016-të, një duel që do të jetë i veçantë sidomos për familjen Xhaka.

Ja duelet mes vëllezërve që kanë luajtur kundër njëri-tjetrit me kombëtare të ndryshme

Gazeta Tema - 10.06.2016

“Sky Sports” ka bërë një përmbledhje të të gjithë duleve që kanë pasur dy vellezër ndaj njëri-tjetërit me kombëtare të ndryshme. Në përmbledhjen e “Sky Sports” nuk mund të mungonte dhe dueli mes dy ...

Cana flet për Granit Xhaka-n

VeqSport - 10.06.2016

Mbrojtësi i Shqipërisë, Lorik Cana ka theksuar që ka pasur dëshirë që Granit Xhaka ta përfaqësoj Shqipërinë. ''Ndeshja ndaj Zvicrës është e rëndësishme.

Granit Xhaka: Taulant, t’i tregojmë botës se ne do mbetemi bashkë ashtu siç vetëm vëllezërit munden

Gazeta Tema - 10.06.2016

Mesfushori i Zvicrës Granit Xhaka ka komentuar në faqen e tij zyrtare në facebook, duelin e nesërm mes vëllait të tij që luan me Shqipërinë Taulant Xhaka.

Granit Xhaka i shkruan një letër pikëlluese Taulantit: Ne asgjë s’na ndan

Tetova Sot - 10.06.2016

Nesër do të shkruhet historia në Francë, sepse dy vëllezër do të luajnë për herë të parë si kundërshtarë në një kampionat europian. Dhe ka qëlluar që këtë histori do ta shkruajnë dy shqiptarë – ...

Taulant: Në familje 150% tifo për Zvicrën, por do ta ndal Granitin në fushë

Republika - 10.06.2016

Përballja Shqipëri- Zvicër është në qendër të vëmendjes për të gjitha mediat europiane. Jo vetëm për debutimin e kuqezinjve, por edhe për përballjen mes vëllezërve Xhaka.

Shqipëri-Zvicër ose sfida mes vëllezërve kundërshtarë

Lajme.al - 10.06.2016

Nga Eric Bernaudeau Kur gjeopolitika bashkohet me sportin. Të shtunën, kur Shqipëria të përballet me Zvicrën në Lens për ndeshjen e tyre të parë në Euro 2016, dy vëllezër, Granit dhe Taulant Xhaka, ...

Uefa: Vëllezërit Xhaka sikurse ata Boateng

Republika - 10.06.2016

Janë të një nëne dhe babai, por i mbrojnë ngjyrat e kombëtareve të ndryshme. Graniti luan me Zvicrën, e Taulanti me Shqipërinë. Një rëndësi të veçantë vëllezërit Xhaka e kanë zënë në faqen zyrtare të ...

Taulant Xhaka tek Kosova? Ja përgjigjja e mesfushorit…

Lajm - 09.06.2016

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësin që në të ardhmen mund të luajë për Kosovën. Në një letër të hapur për “Neue Zürcher Zeitung”, Taulant Xhaka ka zbuluar ...

Graniti kundër Taulantit, sfida e çuditshme e vëllezërve Xhaka

Top Channel - 09.06.2016

Granit Xhaka është një prej futbollistëve nga i cili do të pritet shumë në Europianin e Francës. Mesfushori i përfaqësueses zvicerane, në një intervistë për faqen e UEFA, ka folur për atmosferën që ...

Lamtumirë Shqipëri, futbollisti i madh zgjedh Kosovën? (FOTO)

Lajmi.net - 09.06.2016

Taulant Xhaka ka pranuar se mund të luajë për Kosovën, pas përfundimit të "Euro 2016". Granit Xhaka, ylli i Zvicrës, ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, e cila ...

Letra, ky është fubollisti i parë që mund të braktisë Shqipërinë për Kosovën

LajmiFundit - 09.06.2016

Futbollisti i kombëtares zviceriane Taulant Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësin që të luajë për Kosovën pas Euro 2016 edhe pse ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së ...

Shqipëri – Zvicër, për cilin ekip do të jenë tifozë familja Xhaka?

Lajmi.net - 09.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se familja e tij do të jetë e ndarë në mbështetje të Shqipërisë dhe Zvicrës në “Euro 2016”. Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka, dy vëllezër por që të shtunën do të jenë kundërshtar.

Vëllezërit Xhaka mund të luajnë kundër njëri-tjetrit

Evropaelire - 09.06.2016

Mesfushori i kombëtares zvicerane në futboll, Granit Xhaka, mund të ballafaqohet me vëllaun e tij, Taulantin, në Kampionatin Evropian të Futbollit, Euro 2016 në Francë, pasi ata do të ndesheshin ...

Graniti i përgjigjet UEFA-s se për kë do të bëjnë tifo prindërit e tij

Telegrafi - 09.06.2016

Granit Xhaka edhe gjatë një interviste për UEFA-n, nuk ka mundur t’i ikë pyetjes për përballjen me Taulant Xhakën, në ndeshjen Shqipëri – Zvicër. Dy vëllezërit Xhaka që kanë zgjedhur të përfaqësojnë ...

Xhakat nxirren me karton të kuq, ja koeficientët

Botasot - 09.06.2016

Ndeshja Shqipëri:Zvicër në kuadër të finaleve të Kampionatit Evropian, është interesant edhe për faktin e ndeshjes mes dy vëllezërve Xhaka, Taulantit dhe Granitit.

Xhaka mund të luajë për Kosovën pas Euro 2016

Gazeta Express - 09.06.2016

Taulant Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësin që të luajë për Kosovën pas Euro 2016 Granit Xhaka, ylli i Zvicrës, ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, e cila së ...

Taulant Xhaka tek Kosova? Ja përgjigjja e mesfushorit…

Syri.net - 09.06.2016

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësin që në të ardhmen mund të luajë për Kosovën. Në një letër të hapur për “Neue Zürcher Zeitung”, Taulant Xhaka ka zbuluar ...

Taulant Xhaka: Graniti e ka thënë qartësisht...

Botasot - 09.06.2016

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” ka vazhduar të botojë në formë “letre”, apo jetëshkrimi, të lojtarëve kuqezinj, që vijnë nga shteti helvet, në prag të përplasjes mes dy kombëtareve, më 11 ...

Për kë janë prindërit e Xhakës, për Shqipërinë apo Zvicrën?

Botasot - 09.06.2016

E shtuna e 11 qershorit po afrohet emocionet po rriten gjithnjë e më shumë në prag të supersfidës Shqipëri-Zvicër. Të gjithë shpresojnë në një lojë të madhe, por dilema është se cila do të jetë më ...

Xhaka nuk përjashton mundësinë, në të ardhmen mund të luajë për Kosovën

Botasot - 09.06.2016

«Atdheu im është Zvicra, këtu jam lindur dhe rritur. Në këndvështrimin e ngushtë është Baseli. Këtu në Zvicër kam arritur gjithçka, çfarë kam dashur: shkollën, futbollin, shokët.

Blick am Abend: Kundër Shqipërisë? Jo, kundër Shqipërisë së Madhe!

Botasot - 09.06.2016

Nesër fillon Kampionati Europian, ndërsa pasnesër ndeshja e shumëpritur mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Atëherë do kemi ndeshjen dramatike mes dy vëllezërve Xhaka: Granitit tonë kundër Taulantit të tyre.

Xhaka befason me fjalët për Shqipërinë

Telegrafi - 09.06.2016

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka bërë një deklaratë befasuese në pragë të ndeshjes, Shqipër – Zvicër, në “EURO 2016”. Mesfushori shqiptar deklaroi sot për UEFA.com, se në grupin që ata ...

Graniti i përgjigjet UEFA-s se për kë do të bëjnë tifo prindërit e tij

VeqSport - 09.06.2016

Granit Xhaka edhe gjatë një interviste për UEFA-n, nuk ka mundur t’i ikë pyetjes për përballjen me Taulant Xhakën, në ndeshjen Shqipëri – Zvicër. Dy vëllezërit Xhaka që kanë zgjedhur të përfaqësojnë ...

“Bomba” e Xhakës, pas Europianit shkon te Kosova?

Gazeta Tema - 09.06.2016

Taulant Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësin që të luajë për Kosovën pas Euro 2016. Granit Xhaka, ylli i Zvicrës, ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, e cila së ...

Xhaka hap disktuime

Shqiperia Ime - 09.06.2016

Taulant Xhaka ka hapur mjaft diskutime me një letër dërguar mediave zviceriane. Ai shkruan dhe flet për Shqipërinë, Kosovën dhe Zvicren. Letra e plotë: “Shtëpia ime është në Zvicër, u linda dhe u ...

Nxehet pragsfida me Zvicrën

Vision Plus - 09.06.2016

Numri i madh i lojtareve te kombëtares shqiptare qe kane lindur dhe janë rritur ne Zvicër, qofte edhe ne aspektin sportive, e bën edhe me forte dhe interesante ndeshjen kundër kombëtares helvete ...

Xhaka nuk përjashton mundësinë, në të ardhmen mund të luajë për Kosovën

Tetova Sot - 09.06.2016

Taulant Xhaka ka pranuar se mund të luajë për Kosovën, pas përfundimit të “Euro 2016”. Granit Xhaka, ylli i Zvicrës, ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, e cila ...

Shqipëri – Zvicër, për cilin ekip do të jenë tifozë familja Xhaka?

Tetova Sot - 09.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se familja e tij do të jetë e ndarë në mbështetje të Shqipërisë dhe Zvicrës në “Euro 2016”. Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka, dy vëllezër por që të shtunën do të jenë kundërshtar.

Taulant Xhaka nuk ka zgjedhur ende mes Shqipërisë dhe Kosovës

Panorama Sport - 09.06.2016

Në një letër të hapur për “Neue Zürcher Zeitung”, Taulant Xhaka ka zbuluar se përkundrejt deklarateve pro Zvicrës të vëllait të tij, Granit Xhakës, ai nuk ka vendosur ende përfundimisht nëse do t’i ...

Xhaka: Duhet të kemi kujdes nga Shqipëria

VeqSport - 09.06.2016

Mesfushori i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka është treguar optimist për kalimin e fazës së grupeve në Euro 2016. 23-vjeçari poashtu i'a ka tërhequr bashkëlojtarëve të tij vërejtjen se duhet të ...

“Bomba” e Xhakës, pas Europianit shkon te Kosova?

Bota.al - 09.06.2016

Taulant Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësin që të luajë për Kosovën pas Euro 2016. Granit Xhaka, ylli i Zvicrës, ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, e cila së ...

Lamtumirë Shqipëri, futbollisti i madh zgjedh Kosovën? (FOTO)

Republika - 09.06.2016

Granit Xhaka, ylli i Zvicrës, ditë më parë ka deklaruar se nuk do t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës, e cila së fundi u njoh nga FIFA dhe UEFA. Por, kështu nuk mendon edhe vëllai i madh i ...

Xhaka: Zvicra kundër këtij ekipi në gjysmëfinalen e “Euro 2016”

Lajmi.net - 08.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se Zvicra do të ndeshet me Gjermaninë në gjysmëfinalen e "Euro 2016". “Sport Bild” i Gjermanisë e ka pyetur Granit Xhakën rreth shanseve të Kombëtares gjermane në Kampionatin ...

Granit Xhaka rrëfehet për duelin me Taulantin, ja kë kërkon në gjysmëfinale

Albeu.com - 08.06.2016

Granit Xhaka është i përqendruar te sfida ndaj Shqipërisë, e cila është gjithmonë e më pranë. Përballja me Taulantin , ka qenë edhe tema e një interviste për mediat gjermane.

Xhaka: Ky është objektivi i Zvicrës në Euro 2016

Zhurnal - 08.06.2016

Granit Xhaka pret që të shkoj larg me përfaqësueses e Zvicrës në Kampionatin evropian Euro 2016 Ylli i Zvicrës, Granit Xhaka pret që ekipi helvetik të ketë një Kampionat evropian pozitiv.

UEFA paralajmëron duelin e vëllezërve Xhaka në “Euro 2016”

LajmiFundit - 08.06.2016

UEFA në llogarinë e tyre në rrjetet sociale kanë paralajmëruar edhe një herë përballjen mes vëllezërve Xhaka në Kampionatin Evropain. Granit dhe Taulant Xhaka, do të jenë kundërshtarë më 10 qershor ...

FOTO/ Surpriza, Xhaka: Këtë ekip dua në gjysmëfianle

Syri.net - 08.06.2016

Lojtari i Përfaqësueses së Zvicrës Granit Xhaka ka parashikuar se kombëtarja helvete do të jetë pjesë e gjysmëfianleve në ‘Euro 2016’ ndërsa përballë dëshiron Gjermaninë.

Xhaka: Gjermania ka frikë mos të takojë Zvicrën në gjysmëfinale

Botasot - 08.06.2016

Vetëbesimi është armë e fortë e Granit Xhakës dhe ai nuk nguron ta shfaqë atë edhe dy ditë përpara ndeshjes kundër Shqipërisë në Lens, shkruan “Bild.de”, që ka intervistuar me futbollistin e ...

Si e bindi Wengeri Xhakën të transferohet në Arsenal?

Gazeta Express - 08.06.2016

Granit Xhaka ka zbuluar se Arsene Wenger e ka bindur që t’i bashkohet Arsenalit Ylli kosovar, Granit Xhaka ka zbuluar Arsene Wenger e bindi që të largohet nga Borussia Monchengladbach dhe të ...

Granit Xhaka: Unë kundër Taulantit? Asnjë problem

SuperSport - 08.06.2016

Nga objektivat e Zvicrës në Euro 2016, te përplasja me Taulantin në sfidën ndaj Shqipërisë e deri te transferimi i papritur tek Arsenali në përfundim të sezonit.

Xhaka: Wengeri më premtoi parajsën tek Arsenali

Koha.net - 08.06.2016

Granit Xhaka ka zbuluar se Arsene Wengeri e bindi atë që të transferohej tek Arsenali, duke i premtuar “parajsën” në Emirates Stadium. Mesfushori shqiptar u transferua te ekipi londinez nga Borussia ...

Granit Xhaka flet për Wengerin dhe përballjen me Taulantin

Telegrafi - 08.06.2016

Nga objektivat e Zvicrës në Euro 2016, te përplasja me Taulantin në sfidën ndaj Shqipërisë e deri te transferimi i papritur tek Arsenali në përfundim të sezonit.

Xhaka: Ky është objektivi i Zvicrës në Euro 2016

Gazeta Express - 08.06.2016

Granit Xhaka pret që të shkoj larg me përfaqësueses e Zvicrës në Kampionatin evropian Euro 2016 Ylli i Zvicrës, Granit Xhaka pret që ekipi helvetik të ketë një Kampionat evropian pozitiv.

Xhaka: Ky është objektivi i Zvicrës në Euro 2016

Botasot - 08.06.2016

Ylli i Zvicrës, Granit Xhaka pret që ekipi helvetik të ketë një Kampionat evropian pozitiv. Mesfushori prishtinas thotë se kualifikimi në çerekfinale të Euro 2016 është objektivi minimal i ...

Xhaka kundër Xhakës: Femijë me fat!

Gazeta Tema - 08.06.2016

Është dhjetor, transferi në Arsenal duket i largët. Granit Xhaka mund të marrë me mend shumë gjëra në këtë ditë të ftohtë dhe të ngrysur në Mönchengladbach.

Xhaka: Zvicra kundër këtij ekipi në gjysmëfinalen e “Euro 2016”

Tetova Sot - 08.06.2016

Granit Xhaka ka thënë se Zvicra do të ndeshet me Gjermaninë në gjysmëfinalen e “Euro 2016”. “Sport Bild” i Gjermanisë e ka pyetur Granit Xhakën rreth shanseve të Kombëtares gjermane në Kampionatin ...

''Më tha se Arsenal-i është parajsë''

VeqSport - 08.06.2016

Granit Xhaka ka zbuluar se Arsene Wenger e ka bindur atë t'i bashkohet Arsenal-it duke i premtuar ''parajsën'' në Emirates Stadium. 23 vjeçari ka Prishtina u transferua te Arsenal-i për 45 milionë ...

Xhaka: Wengeri më premtoi parajsën tek Arsenali

Tetova Sot - 08.06.2016

Granit Xhaka ka zbuluar se Arsene Wengeri e bindi atë që të transferohej tek Arsenali, duke i premtuar “parajsën” në Emirates Stadium. Mesfushori shqiptar u transferua te ekipi londinez nga Borussia ...

Xhaka: Wenger më premtoi parajsën tek Arsenali

Java News - 08.06.2016

Granit Xhaka ka zbuluar se Arsene Wenger e bindi atë që të transferohej tek Arsenali, duke i premtuar “parajsën” në Emirates Stadium. Mesfushori shqiptar u transferua te ekipi londinez nga Borussia ...

Xhaka: Wengeri më premtoi parajsën tek Arsenali

Republika - 08.06.2016

Granit Xhaka ka zbuluar se Arsene Wengeri e bindi atë që të transferohej tek Arsenali, duke i premtuar “parajsën” në Emirates Stadium. Mesfushori shqiptar u transferua te ekipi londinez nga Borussia ...

Roberti Berisha ka një mesazh për vëllezërit Xhaka (Video)

Lajmi.net - 07.06.2016

Këngëtari Robert Berisha ka lëshuar një përshëndetje për dy vëllezërit Xhaka, ku njëri luan për kombëtaren e Shqipërisë kurse tjetri për atë të Zvicrës.

Roberti Berisha ka një mesazh për vëllezërit Xhaka (Video)

Gazeta Express - 07.06.2016

Këngëtari Robert Berisha ka lëshuar një përshëndetje për dy vëllezërit Xhaka, ku njëri luan për kombëtaren e Shqipërisë kurse tjetri për atë të Zvicrës.

Një buzëqeshje interesante e Xhakës

Botasot - 07.06.2016

Nënshkrimi i ri i Arsenalit, Granit Xhaka, është në kërkim të formës më të mirë për Euro 2016. Në foto që ka paraqitur tabloidi zviceran ‘Blick’ shihet mesfushori ofensivë shqiptar se sa i disponuar ...

VIDEO /Robert Berisha përshëndetje të veçantë për vëllezërit Xhaka

Syri.net - 07.06.2016

Këngëtari Robert Berisha, i cili është dhe bashkëshorti i këngëtares seksi Nora Istrefi, ka një përshëndetje të veçantë për vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka, të cilët do të luajnë përballë ...

Shqipëria dhe shpresat e saj në Euro 2016

VOA - 07.06.2016

Shqipëria shkon në Europianin 2016 si ekipi që merr pjesë për herë të parë në një ngjarje kaq të rëndësishme futbolli. Ajo shihet gjithashtu si një ekip që nuk ka ç’të humbë, dhe kjo do të thotë se ...

Granit Xhaka tregon foto nga fluturimi i Zvicrës për në Francë

LajmiFundit - 06.06.2016

Futbollisti me origjinë shqiptare që luan për Zvicrrën, Granit Xhaka, ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet bashkë me lojtarët e tjerë zviceranë duke u bërë gati për udhëtimin.

Gashi, Xhaka e Ajeti përshëndesin tifozët nga aeroporti

Koha.net - 06.06.2016

Tre futbollistët e Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Shkelzen Gashi, Taulant Xhaka e Arlind Ajeti kanë përshëndetur tifozët nga aeroporti. Ata janë nisur drejt Francës për të pritur edhe 5 ditë deri ...

Gjenerata e artë e Zvicrës me shqiptarë

Telegrafi - 06.06.2016

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë lojtarët kyç, derisa Valon Behrami ka përvojë. Në ndeshjet e fundit ka shkëlqyer edhe Blerim Xhemaili. Zvicra asnjëherë nuk ka kaluar grupet në Evropian, por ...