TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ne, 5 femrat që nuk na kundërshtoni dot

Panorama - 19.06.2011

Sashenka Jonuzi, Entela Prifti, Dhurata Haveri, Meriban Mullai dhe Marie Qiriazi janë 5 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, nga 8 që janë gjithsej. Një shumicë femërore që rastisi nga shorti ndërmjet dhjetëra gjyqtarëve nga e gjithë Shqipëria, ...

Rama:Proçesi u rikthye në tavolinën e kanibalizimit

Albnow - 18.06.2011

Menjëherë pas vendimit të marrë mbëmjen e së hënës nga Kolegji Zgjedhor, i cili... ka pranuar pjesërisht kërkesë- padinë e Partisë Socialiste, ka reaguar kreu i opozitës Edi Rama.

Ristani: Kolegji vlerësoi KQZ-në për votat e kontestuara

Albnow - 18.06.2011

Arben Ristani, kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deklaroi sot se ... vendimi i Kolegjit zgjedhor vlerëson si të ligjshëm dhe të drejtë procedurat e ndjekura nga KQZ-ja për fletët e kontestuara.

Kolegji pranon padinë e LSI, përsëriten zgjedhjet në Qendër-Skrapar

24 orë - 18.06.2011

Kolegji Zgjedhor në Tiranë vendosi sot pranimin e kërkesës së Lëvizjes Socialiste për Integrim për përsëritjen e zgjedhjeve në Çorovodë, komuna Qendër.

Prokuroria pushon hetimet për Arben Ristanin

24 orë - 18.06.2011

Prokuroria ka pushuar hetimet për kreun e KQZ-së, Arben Ristani dhe anëtarëve të tjerë të mazhorancës në këtë institucion. Kallëzimi për këta të fundit ishte bërë nga ana e Partisë Socialiste.

Prokuroria "shpëton" Ristanin nga hetimet

Albnow - 18.06.2011

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, i cili vendosi të hapë të gjitha kutitë e votimit të 8 majit... të Tiranës, akuza ka kryer një sërë procedurash dhe pasi ka marrë në dorë zyrtarisht vendimin e arsyetuar, vendosi në kufijtë e limiteve ...

Tiranë: Do të numërohen të gjitha votat e hedhura gabimisht

Koha.net - 18.06.2011

Tiranë, 16 qershor - Kolegji Zgjedhor në Tiranë ka zbardhur vendimin për kërkesë-padinë e Partisë Socialiste, pa skaduar ende afati. Vendimi është firmosur nga të pesë gjyqtarët.

Nesër nis rinumërimi i votave për Tiranën

Koha.net - 18.06.2011

Tiranë, 17 qershor - Komisioni Qendror Zgjedhor i Shqipërisë mund të nisë nesër punën për rinumërimin dhe rivlerësimin e votave të kontestuara në 368 kutitë e pahapura.

Vendimi shpresëdhënës i Kolegjit

Panorama - 18.06.2011

MENTOR NAZARKO Vendimi i fundit i Kolegjit Zgjedhor krijoi interpretime të ndryshme, deri diku të kundërta me njëri-tjetrin, madje dhe brenda të njëjtit kamp politik.

Rinumërimi për Tiranën nis sot në orën 17:00

Koha.net - 18.06.2011

Tiranë, 18 qershor - Komisioni Qendror Zgjedhor miratoi me shumicë votash projekt-aktin që i hapë rrugë rinumërimit dhe rivlerësimit të votave të kontestuara në kutitë e 368 qendrave të votimit.

Kolegji zbardh vendimin: Të numërohet çdo votë

Gazeta Start - 17.06.2011

Tiranë – Kolegji Zgjedhor ka zbardhur vendimin për padinë e Partisë Socialiste, vendim i cili i kërkoi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të numërojë të gjitha votat e kontestuara dhe të hedhura në kutitë e gabuara.

Nesër nis rinumërimi. KQZ do hapë edhe fletët e pavlefshme

Alsat.tv - 17.06.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të numërojë dhe fletët e pavlefshme përveç atyre të kontestuara. Institucioni që menaxhon zgjedhjet do të nisë mëngjesin e së shtunës hapjen e kutive dhe për 368 qendra votimi të tjera.

Hysi: Kolegji legjitimoi veprimet antiligjore të KQZ-së

Gazeta Start - 17.06.2011

Tiranë – Partia Socialiste e quan të paligjshme vendimet që priten të merren nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për hapjen e kutive me vota të kontestuara dhe fletët e hedhura në kutitë e gabuara.

Rinumërimi, KQZ shqyrton sot vendimin e Kolegjit

Alsat.tv - 17.06.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të shqyrtojë mëngjesin e së shtunës, rreth orës dhjetë vendimin e Kolegjit Zgjedhor për nisjen e procesit të rinumërimit të fletëve të hedhura gabimisht në kuti, në të gjitha qendrat e votimit në ...

Gjinushi: Kolegji delegjitimoi opozitën

Top Channel - 17.06.2011

Nga selia e Partise Socialdemokrake Skender Gjinushi, duke analizuar situaten post zgjedhore ne Shqiperi tha se deshtoi eksperimenti per te zgjidhur krizen politike me zgjedhje lokale.

Zbardhet vendimi i Kolegjit Zgjedhor

Top Channel - 17.06.2011

Protokollohet vendimi i Kolegjit Zgjedhor për kërkesë-padinë e fundit PS-së i cili tre ditë më parë pranoi pjesërisht kërkesën e selisë rozë. Kolegji anuloi vendimin e KQZ-së që shpallte kandidatin e PD-së për Bashkinë e Tiranës, Lulzim ...

Tahiri: Ristani shtrembëroi procesin

Top Channel - 17.06.2011

Opozita pretendon se ndryshimi i rregullave gjatë procesit të numërimit ishte tërësisht manipulativ. Deputetit socialist, Sajmir Tahiri tha se mospërputhjet nisën pikërisht kur mbi proces vuri dorë Ristani.

Kolegji: Të hapen kutitë

Top Channel - 17.06.2011

Në limitin e afatit, Kolegji Zgjedhor ka publikuar arsyetimin e vendimit të marrë ditën e hënë në datë 13 qershor. Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar disa vendime të KQZ-së mes të cilave atë 827 në pikat dy dhe tre.

Votat e gabuara e të pavlefshme, KQZ pritet të fillojë rinumërimin

LajmiFundit - 17.06.2011

TIRANE – Lajmifundit – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të numërojë fletët e pavlefshme dhe fletët e të kontestuara në kutitë e votimit në Tiranë, pasi Kolegji Zgjedhor zbardhi vendimin e fundit, që detyron rishikimin për 368 qendra ...

Kolegji pranon padinë e LSI, përsëriten zgjedhjet në Qendër-Skrapar

LajmiFundit - 17.06.2011

Kolegji Zgjedhor në Tiranë vendosi sot pranimin e kërkesës së Lëvizjes Socialiste për Integrim për përsëritjen e zgjedhjeve në Çorovodë, komuna Qendër.

Numërohen edhe votat e pavlefshme, KQZ shtyn për nesër projekt-aktin

LajmiFundit - 17.06.2011

TIRANE – UPDATE – Lajmifundit – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të shtyjë për nesër miratimin e projekt-aktit për zbatimin e vendimit të Kolegjit Zgjedhor që urdhëroi hapjen e të gjitha kutive dhe numërimin e fletëve të hedhura në ...

Kolegji Zgjedhor bën publik arsyetimin ligjor të vendimit të tij të së hënës

VOA - 17.06.2011

Në Shqipëri Kolegji zgjedhor bëri mbrëmë publik arsyetimin ligjor të vendimit të tij të së hënës duke hequr çdo dyshim mbi procedurën që duhet ndjekur për vlerësimin e të gjitha fletëve të hedhura në kutitë e gabuara në procesin zgjedhor ...

Vendimi i plotë i Kolegjit Zgjedhor, si do vlerësohen fletët për Tiranën

ABC News - 17.06.2011

Update - Kolegji Zgjedhor zbardhi vendimin e tij të datës 13 qershor me të cilin pranoi pjesërisht kërkesë-padinë e Partisë Socialiste për anulimin e tabelave të rezultateve të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për kryetarin e ...

Kolegji: Votat e gabuara, hetim në të gjitha kutitë

Panorama - 17.06.2011

Kolegji Zgjedhor zbardhi dje në mbrëmje argumentimin ligjor të vendimit të tij të marrë tri ditë më parë. Vendimi i Kolegjit iu nda partive politike të interesuara në këtë proces, Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, por dhe ...

KQZ vendos sot kur do hapen kutitë e reja për rinumërim votash

ABC News - 17.06.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot në orën 18:00, në një takim të radhës, gjatë të cilit pritet që të vendosë se kur do hapen kutitë, për të cilat doli me një vendim të posaçëm para paj ditësh Kolegji Zgjedhor.

"Njëtrajtshmëri" me çmim të lartë

BalkanWeb - 17.06.2011

Gjatë transmetimit të të gjitha seancave gjyqësore të Kolegjit Zgjedhor për t’u dhënë përgjigje ankimeve të subjekteve elektorale, ajo që u ka rënë në sy tërë qytetarëve tanë, pavarësisht nëse këta ‘bluajnë’ në mendje çfarë thuhet e çfarë ...

PS, Hysi: Kolegji ligjëroi vjedhjen e KQZ-së

BalkanWeb - 17.06.2011

TIRANË- Selia rozë reagon pas publikimit të argumentave ligjore nga Kolegji Zgjedhor, për padinë kundër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Në një prenoncim për NEWS 24 deputetja Vasilika Hysi, tha se ndoshta ky është një vendim më i ...

Pas vendimit të Kolegjit, KQZ: Neser miratimi i pr/aktit

BalkanWeb - 17.06.2011

TIRANE- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shtyu neser ne ora 10:00 punën për miratimin e aktit i cili do ti hapë rrugë rinumërimit dhe rivlerësimit të votave të kontestuara në kutitë e pahapura në 368 Qendrat e Votimit.

Meta: Mazhoranca do të respektojë çdo rezultat

ABC News - 17.06.2011

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta në një intervistë për Abc news deklaroi se mazhoranca do të pranojë cdo rezultat që do të dalë nga numërimi i votave të tjera të hedhura në kutitë e gabuara.

Meta: Mazhoranca do të respektojë dhe pranojë çdo rezultat

Botasot - 17.06.2011

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta deklaroi se mazhoranca do të pranojë çdo rezultat që do të dalë nga numërimi i votave të tjera të hedhura në kutitë e gabuara.

Rezultati për Tiranën, Kolegji Zgjedhor zbardh sot vendimin e së hënës

LajmiFundit - 16.06.2011

TIRANE—Lajmifundit—Kolegji Zgjedhor pritet të zbardhë sot vendimin e marrë para tre ditësh ku pranoi pjesërisht padinë e depozituar nga Partia Socialiste si palë paditëse, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve si palë e paditur dhe Partia ...

Ristani: Nuk presim surpriza

Albeu.com - 16.06.2011

Arben Ristani, kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, nuk pret surpriza në hapjen e kutive të votimit. Në një intervistë për televizionin Klan, Ristani deklaroi se nuk pret ndonjë surprizë me hapjen e kutive të reja.

Gjinushi: Kolegji dështoi

Albeu.com - 16.06.2011

Vendimi i Kolegjit për të hapur të gjitha kutitë e votimit ishte një tjetër dështim, ka thënë kreu i partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi. Gjyqësori dështoi në mbrojtjen e votës së lirë, ashtu siç ka dështuar për Gërdecin, 21 Janarin, ...

Kolegji vendosi 3 me 2: Ja fletët që do numërohen në 368 Qendra Votimi

LajmiFundit - 16.06.2011

Tirane – Lajmifundit - UPDATE – Kolegji Zgjedhor zbardhi sot vendimin me të cilin urdhëron numërimin e votave të gabuara. Referuar nenit 122 pika “6″ të Kodit Zgjedhor për zgjedhjet e Kryetarit dhe Këshillit Bashkiak të Bashkisë Tiranë, ...

EDUARD HALIMI: Kolegji, zgjidhje përfundimtare për numërimin e votave të rregullta

ABC News - 17.06.2011

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, deklaroi gjatë një interviste në “ABC News” se vendimi i Kolegjit Zgjedhor i dha zgjidhje përfundimtare numërimit të fletëve të rregullta të votimit.

Ristani: Do t’i hapim të gjitha kutitë

Panorama - 16.06.2011

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deklaroi dje se do të hapen të gjitha kutitë e votimit.Sipas kreut të KQZ-së, Kolegji Zgjedhor vendosi për hapjen e më se 1400 kutive në Tiranë dhe KQZ do të veprojë menjëherë.

Tirana, Gjinushi: Kolegji dështoi, duhen zgjedhje të parakohshme

BalkanWeb - 16.06.2011

TIRANË- Kryetari i socialdemokratëve, Skënder Gjinushi e ka cilësuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të hapur të gjitha kutitë e votimit, një tjetër dështim të tijin.

Gjinushi: Zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme

Ora news - 16.06.2011

Për aleatin e PS, Skënder Gjinushi e vetmja zgjidhje për situatën politike pas zgjedhjeve lokale në Shqipëri janë zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme.

Kërkesë-padia e PS, Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin

BalkanWeb - 16.06.2011

TIRANE- Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin për kërkesë padinë e Partisë Socialiste, pa skaduar ende afati. Vendimi është firmosur nga të 5-të gjyqtarët.

Padia e PS, Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin

Panorama - 16.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka protokolluar tashmë vendimin e marrë mesnatën e ditës së hënë, ku kërkoi hapjen e 368 kutive të pahapura në Tiranë. Vendimi do të përmbajë edhe detajet e procedurës për hapjen e kutive.

Kolegji Zgjedhor zbardh vendimin, i shpërndahet PS-së, PD-së, KQZ-së

ABC News - 16.06.2011

Pa skaduar ende afati Kolegji Zgjedhor ka zbardhur vendimin për kërkesë-padinë e Partisë Socialiste, vendim i cili është është firmosur nga të pestë gjyqtarët.

Zbardhet vendimi i Kolegjit Zgjedhor

Ora news - 16.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka protokolluar mbrëmjen e sotme në sekretarinë e Gjykatës së Apelit vendimin e zbardhur, në bazë të së cilit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do numërojë të gjitha votat e hedhura në kutitë e gabura, për të gjitha qëndrat e ...

Vendimi i Kolegjit të enjten në KQZ

Alsat.tv - 15.06.2011

Kolegji Zgjedhor pritet t’i përcjellë të enjten KQZ-së të zbardhur vendimin e tij për hapjen e kutive të tjera të Tiranës. Menjëherë pasi të ketë në dorë argumentimin ligjor të pesëshes së gjykatës së zgjedhjeve, Komisioni Qendror do të ...

Ristani: KQZ veproi drejt

Top Channel - 15.06.2011

Kreu i Komisioni Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani ka komentuar vendimin e Kolegjit, që sipas tij i jep të drejtë KQZ-së, për mënyrën se si veproi me hapjen e ...

Rama: Drejtësi deri në fund

Top Channel - 15.06.2011

“Dje ne nuk morëm drejtësinë që kërkuan”. Me këto fjalë Edi Rama ka përshkruar vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor të cilin e ka cilësuar si të turbullt nga ku duket se pranohen një pjesë e pretendimeve të Partisë Socialiste.

Meta vendimi i kolegjit i drejtë

Top Channel - 15.06.2011

LSI mendon se vendimi i Kolegjit Zgjedhor i hap rrugën transparencës së votës. Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka theksuar se askush nuk ka pse të trembet nga numërimi i votës së zgjedhësve.

Rama: Nuk morëm drejtësinë e kërkuar

Idividi - 15.06.2011

Tiranë, 14 qershor 2011 (MIA) - Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama në një deklaratë për mediat pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor tha, se opozita do t'i shkojë deri në fund rrugës së betejës ligjore, në këtë proces të pashembullt, që ...

Subashi: Vendimi i Kolegjit antiligjor

Albeu.com - 15.06.2011

Vendimi i kolegjit Zgjedhor është i paligjshëm pasi bie ndesh me dispozitat e Kodit Zgjedhor,kështu ke ka cilësuar nënkryetarja e KQZ-së, Dëshira Subashi.

Kolegji rrëzon ankesën e Pensionistëve

Albeu.com - 15.06.2011

Kolegji zgjedhor pushon çështjen e ankimuar nga partia e Pensionistëve, për pavlefshmërinë e vendimit të zgjedhjeve për Tiranën dhe ripërsëritjen e tyre.

Rezultati i Tiranës, Kolegji rrëzon padinë e Partisë së Pensionistëve

LajmiFundit - 15.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka shqyrtuar sot një tjetër ankimim për rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë, atë të Partisë së Pensionistëve. Kjo parti u tërhoq nga kërkesa e saj për ripërsëritje zgjedhjesh në kryeqytet, duke e kaluar kështu përfundimisht ...

Halimi: PD nuk do t'i drejtohet Komisionit të Venecias

BalkanWeb - 15.06.2011

TIRANE- Sekretari i grupit parlamentar të PD-së, Eduart Halimi, në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në “News24”, ka deklaruar se vendimi më i fundit i Kolegjit Zgjedhor është për t’u përshëndetur.

ÇLIRIM GJATA: Kolegji dha një vendim totalisht të pavarur për Tiranën

ABC News - 16.06.2011

Juristi dhe ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Çlirim Gjata, gjatë vlerësimit të vendimit të marrë nga Kolegji Zgjedhor për Tiranën tha se ai është një vendim totalisht i pavarur, i cili në bazë të tij i jep vlerë dhe ...

Rama: Kolegji vulosi padrejtësinë

Panorama - 15.06.2011

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, e cilësoi të padrejtë vendimin e Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet në Tiranë.Gjatë një deklarate dje në mesditë nga selia rozë, Rama tha se vendimi i Kolegjit ishte i turbullt dhe vuloste padrejtësinë ...

Ristani: Vendimi i Kolegjit, i drejtë e ligjor

Panorama - 15.06.2011

Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Arben Ristani, e cilësoi të drejtë dhe ligjor vendimin e marrë dy ditë më parë nga Kolegji Zgjedhor. Në një dalje të bërë dje në mesditë për mediat, Ristani tha se KQZ do të nisë menjëherë nga puna, ...

Gjata: Procedura për 368 kutitë, e njëjtë me hapjen e 117 të parave

Panorama - 15.06.2011

Ish-kryetari i KQZ-së, Çlirim Gjata, foli dje në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgjedhor për hapjen e 368 kutive të tjera në Bashkinë e Tiranës. Sipas tij, pavarësisht se vendimi nuk është zbardhur ende, procedura e hapjes së kutive do të ...

Subashi: Vendim i paligjshëm i Kolegjit, do hapen 1500 kuti

Panorama - 15.06.2011

Nënkryetarja e KQZ-së, Dëshira Subashi, e cilëson të paligjshëm vendimin e Kolegjit Zgjedhor, pasi, sipas saj, ai bie ndesh me dispozita të Kodit Zgjedhor.

Partia e Pensionistëve, Kolegji shqyrton padinë

Panorama - 15.06.2011

TIRANE- Kolegji Zgjedhor ka nisur shqyrtimin e kerkese ankeses se bere nga Partia e Pensionisteve, per pavlefshmerine e vendimit te zgjedhjeve per Tiranen dhe riperseritjen e tyre.

Preç Zogaj: Vendimi i fundit i Kolegjit, situata kthehet në pikën fillestare

ABC News - 15.06.2011

Vendimi i fundit i Kolegjit Zgjedhor për numërim të votave të kontestuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kthen situatën zgjedhore në pikën e saj fillestare. Ky është mendimi i përfaqësuesit të opozitës, Preç Zogaj.

Kosovrasti për “ABC News”: Vendimi i Kolegjit Zgjedhor ishte i drejtë

ABC News - 15.06.2011

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Njazi Kosovrasti, është shprehur se vendimi i Kolegjit Zgjedhor ishte i drejtë dhe se ky proces ka vendosur që të lexojë të gjitha votat e qytetarëve.

“Topi” sërish tek Ristani

Gazeta Start - 14.06.2011

Tiranë – Duket se fituesi për Bashkinë e Tiranës nuk do të merret vesh edhe për disa javë të tjera, ndërsa vëmendja do të përqendrohet sërish tek Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Kolegji vendos: Kutite të hapen! Rinumërim votash

Alsat.tv - 14.06.2011

Rezultati i Tiranes i rikthehet Komisionit Qendror te Zgjedhjeve. Pas nje shqyrtimi maratone, vetem ne mesnaten e se henes Kolegji Zgjedhor ka dale me vendimin per pranimin pjeserisht te kerkese-padise se Partise Socialiste per rezultatin ...

Ristani: Kolegji rikonfirmoi vendimet e KQZ-së

Gazeta Start - 14.06.2011

Tiranë - Dy vendimet e fundit të Kolegjit Zgjedhor konfirmuan drejtësinë e vendimmarrjes së KQZ-së për kryetarin e bashkisë Tiranë, theksoi sot kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Arben Ristani.

10 ditë për rinumërimin, Ristani: Grupe të posaçme për votat

Alsat.tv - 14.06.2011

Është i papërcaktuar numri i kutive që KQZ do të hapë, pas vendimit në mesnatë të Kolegjit Zgjedhor. Kryetari i institucionit që manaxhon zgjedhjet, Arben Ristani deklaron se për të proceduar me rinumërimin është në pritje të vendimit të ...

Meta: Vendimi i Kolegjit i hap rrugë transparencës së plotë

Gazeta Start - 14.06.2011

Tiranë – Kreu i Lëvizje Socialiste për Integrim, Ilir Meta, e vlerësoi të drejtë vendimin e Kolegjit Zgjedhor të një nate më parë për numërimin e votave të kontestuara.

Rama: Vendimi i Kolegjit i turbullt

Gazeta Start - 14.06.2011

Tiranë – Pranimin e pjesshëm të padisë së Partisë Socialiste nga Kolegji Zgjedhor, duket se nuk e ka kënaqur aspak kryetarin e kësaj partie, Edi Rama, i cili theksoi para pak momentesh se vendimi ishte thjesht i turbullt.

“Standard i ri”, Meta: Tani transparencë e plotë

Alsat.tv - 14.06.2011

Një ditë pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, kreu i LSI-së, Ilir Meta e konsideron të drejtë vendimin për rinumërimin e të gjitha fletëve të kontestuara.

Reagojnë demokratët: Votat nxjerrin humbës Edi Ramën

Alsat.tv - 14.06.2011

"Kryetari i Partisë Socialiste, që vetëm 4 ditë më parë, sulmoi vendimin e KQZ-së, me akuzën se ishin numëruar votat e hedhura gabim vetëm në 127 kuti dhe jo në të gjitha kutitë e tjera, sot pas vendimit të Kolegjit që vendosi të numërojë ...

Vendimi i Kolegjit, Rama: Çështja, në tryezën e grabitjes

Alsat.tv - 14.06.2011

Partia Socialiste e konsideron drejtësi të munguar vendimin e mesnatës që dha Kolegji Zgjedhor. Kreu i socialistëve Edi Rama tha se Kolegji nuk u njohu qytetarëve të drejtën e votës, por ktheu edhe një herë çështjen në tryezën e grabitjes.

Kolegji Zgjedhor: Rihapni kutite e 68 qendrave!

ikub - 14.06.2011

Ende duhet te zvarritet shpallja e nje fituesi zyrtar per Bashkine e Tiranes. Pas nje procesi te zgjatur gati 14 ore, Kolegji Zgjedhor me ne fund kur po afrohej mesnata eshte shprehur per kerkese padite e PS.

Vendimi: Rinumërim gjithë kutive, Kolegji Zgjedhor rihap garën Rama-Basha në Tiranë

LajmiFundit - 14.06.2011

TIRANE – Lajmifundit – UPDATE - ora 00:30- Kolegji Zgjedhor urdhëroi sot në mbrëmje Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të rinumërojnë votat e gabuara në 368 kuti votimi në gjithë qarkun e Tiranës.

Kolegji Zgjedhor: Të numërohen të gjitha votat

Albeu.com - 14.06.2011

Pas shumë orësh konsultime, Kolegji Zgjedhor doli me një vendim përsa i përket kërkesë-padisë së Partisë Socialiste duke e pranuar atë pjesërisht.

Kolegji vendos te numerohen te gjitha votat e kontestuara ne te gjitha kutite

24 orë - 14.06.2011

Në mesnatë, Kolegji Zgjedhor, pas shumë orësh konsultime doli me një vendim përsa i përket kërkesë-padisë së Partisë Socialiste duke e pranuar atë pjesërisht.

Kolegji Zgjedhor vendos numërimin e fletëve të kontestuara në kutitë e 368 qendrave të votimit

SOT - 14.06.2011

Kolegji rrëzon mosrakordimin e shifrave, vazhdon beteja ligjore për Tiranën Beteja ligjore për Bashkinë e Tiranës do të zgjasë edhe disa javë. Pa asnjë bazë ligjore Kolegji Zgjedhor ka vendosur të detyrojë KQZ të hapë kutitë në 368 qendra ...

Shqipëri: Tirana ende pa fitues të zgjedhjeve

Evropaelire - 14.06.2011

Kolegji ka vendosur, pas mesnatës së kaluar, mbi ankesën e Partise Socialiste, lidhur me rezultatin e Tiranës, që shpall fitues Lulzim Bashën. Vendimi urdhëron Komisionin Qendror te Zgjedhjeve të hapë të gjitha kutitë e fletëvotimeve për ...

Kolegji zgjedhor shqiptar kërkoi rinumërim të të gjitha fletëvotimeve kontestuese

Idividi - 14.06.2011

Tiranë, 14 qershor 2011 (MIA) - Kolegji zgjedhor shqiptar në mesnatë e kumtoi vendimin lidhur me ankesën e Partisë Socialiste opozitare rreth zgjedhjes së kryetarin e Bashkisë së Tiranës, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Tirana.

Basha: Përshëndes vendimin e Kolegjit, të numërohet cdo votë

LajmiFundit - 14.06.2011

TIRANE – Lajmifundit – Kandidati democrat për bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor. “Mbetem i vendosur të pres derisa institucionet të thonë fjalën e tyre të fundit, i inkurajoj ato që të ...

Rihapen kutitë për Tiranën

Evropaelire - 14.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka marrë vendim për ankesën e Partisë Socialiste lidhur me rezultatin e Tiranës që shpall fitues Lulzim Bashën. Vendimi është marrë në mesnatën e 13 qershorit dhe urdhëron Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të hapë të gjitha ...

Rihapen kutitë për Tiranën

Lajm - 14.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka marrë vendim për ankesën e Partisë Socialiste lidhur me rezultatin e Tiranës që shpall fitues Lulzim Bashën. Vendimi është marrë në mesnatën e 13 qershorit dhe urdhëron Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të hapë të gjitha ...

Shqipëri, Tirana ende pa fitues të zgjedhjeve

Alsat - 14.06.2011

Kolegji ka vendosur, pas mesnatës së kaluar, mbi ankesën e Partisë Socialiste, lidhur me rezultatin e Tiranës, që shpall fitues Lulzim Bashën. Vendimi urdhëron Komisionin Qendror te Zgjedhjeve të hapë të gjitha kutitë e fletëvotimeve për ...

Ristani: Kolegji konfirmoi drejtësinë e KQZ-së

Albeu.com - 14.06.2011

Në dy vendimmarrjet e fundit të Gjykatës Zgjedhore, veprimtaria e KQZ së u vlerësua e ligjshme dhe e drejtë, kështu deklaroi kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani.

Meta: Vendimi i Kolegjit, i drejtë

SOT - 14.06.2011

Në një konferencë për shtyp, ditën e sotme, kryetari i LSI-së Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e dhënë nga Kolegji zgjedhor për të rinumëruar të gjitha fletët e kontestuara.

Meta: Kolegji vendosi standard të ri për zgjedhjet në Shqipëri

LajmiFundit - 14.06.2011

TIRANE – Lajmifundit – “Respektoj vendimin e Kolegjit Zgjedhor i cili jo vetëm respekton votën e cdo qytetari të Tiranës por njëkohësisht i hap rrugë një transparence të jashtëzakonshme të procesit duke sjellë një standart të ri të ...

Ristani: Kolegji vlerësoi KQZ-në në lidhje me votat e kontestuara

SOT - 14.06.2011

Arben Ristani, kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deklaroi sot se vendimi i Kolegjit zgjedhor vlerëson si të ligjshëm dhe të drejtë procedurat e ndjekura nga KQZ-ja për fletët e kontestuara.

Vendimi i Kolegjit, Ristani: Riformulim tabelave të rezultatit pas hapjes së kutive

LajmiFundit - 14.06.2011

TIRANE – Lajmifundit – Kryetari i Komisionit Qendror të zgjedhjeve Arben Ristani ka thënë sot sot KQZ mund të zbatojë brenda javës vendimin e Kolegjit Zgjedhor për rinumërimin e votave të gabuara në Tiranë.

Meta mbështet rinumërimin e votave

Albeu.com - 14.06.2011

Kryetari i LSI-së Ilir Meta, në një konferencë për shtyp ka përshëndetur vendimin e dhënë nga Kolegji zgjedhor për të rinumëruar të gjitha fletët e kontestuara.

Kolegji thjesht i paqarte?!

ikub - 14.06.2011

Cfarë ka dashur të thotë autori? Kjo është një pyetje që bëhet rëndom për tekstet hermetike të letërsisë abstrakte. Vendimi i Kolegjit duhet të ishte i qartë si kristali.

Rama: Kolegji nuk dha drejtësi, ktheu procesin në tryezën e kanibalizmit

LajmiFundit - 14.06.2011

TIRANE—Lajmifundit—Procesi zgjedhor është sërish në tryezën e kanibalizmit elektoral. Kështu u shpreh kreu i Partisë Socialiste Edi Rama në komunikimin e sotëm me median ndërsa këmbënguli se me vendimin e djeshëm Kolegji Zgjedhor nuk dha ...

Rinumerimi zgjat 10 dite, ngrihen grupe te posaçme

ikub - 14.06.2011

Kolegji vendosi rinumërimin, por duket se është i papërcaktuar numri i kutive që KQZ do të hapë, pas vendimit në mesnatë të Kolegjit Zgjedhor. Kryetari i institucionit Arben Ristani ka bërë të ditur se për të proceduar me rinumërimin është ...

Tirana sërish pa fitues

Koha e Re - 14.06.2011

Kolegji Zgjedhor vendosi të pranojë një pjesë të kërkesës së Partisë Socialiste (PS) duke vendosur që të bëhet rinumërim total i kutive të votimit të bashkisë Tiranë.

Rama: Kolegji nuk pa të vërtetën

Albeu.com - 14.06.2011

Opozita do t′i shkojë deri në fund rrugës së betejës ligjore, në këtë proces të pashembullt, që ka marrë peng frymën e të gjithë vendit, ky ka qenë reagimi i kreut të opozitës Edi Rama pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor.

Rama: Kolegji nuk pati kurajon të vendosi drejtësi

24 orë - 14.06.2011

Edi Rama, kreu i PS-së “Nuk morëm drejtësinë që kërkuam”, ishte reagimi i kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama lidhur me vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor.

KQZ: Numërimi, rreth 1 javë. Riformulim tabelave

24 orë - 14.06.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të bëjë numërim te te gjitha votave të kontestuara, hedhur ne kutine e gabuar sapo të mbërrijë vendimi i argumentuar i Kolegjit Zgjedhor.

Kolegji, Meta: Transparencë, respekt ndaj çdo vote

24 orë - 14.06.2011

Transparencë maksimale e pandodhur më parë dhe respekt ndaj cdo vote të qytetarëve. Kështu e ka cilësuar sot vendimin e Kolegjit Zgjedhor për garën në Tiranë, kreu i LSI-së, Ilir Meta.

Rama: Procesi u rikthye në tavolinën e kanibalizimit, beteja ligjore vazhdon

SOT - 14.06.2011

Menjëherë pas vendimit të marrë mbëmjen e së hënës nga Kolegji Zgjedhor, i cili ka pranuar pjesërisht kërkesë- padinë e Partisë Socialiste, ka reaguar kreu i opozitës Edi Rama.

PD, Mustafaraj: Numërimi i votave nxjerr Ramën humbës në Tiranë

LajmiFundit - 14.06.2011

TIRANE—Lajmifundit—Zëdhënësja e Partisë Demokratike Albana Mustafaraj deklaroi sot se Edi Rama, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të numëruar çdo votë të panumëruar në çdo kuti, formuloi sulmin e radhës ndaj institucioneve të pavarura ...

Rama: Kolegji nuk dha drejtësi

Evropaelire - 14.06.2011

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka kundërshtuar rinumërimin e pjesshëm të kutive, duke insistuar se “fitorja” e tij e 8 majit është “grabitur”.

Kolegji Zgjedhor, pranon në mënyrë të pjesshme kërkesën e PS-së

ABC News - 14.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka dalë në mesnatë me vendimin për një pranim të pjesshëm të kërkesës së Partisë Socialiste, e cila kundërshtonte rezultatin e nxjerrë për Zonën e Administrimit Zgjedhor numër 49 dhe atë përfundimtar të garës elektorale ...

Basha: Vendimi i Kolegjit, përshëndes numërimin e çdo vote

ABC News - 14.06.2011

Selia blu, menjëherë pas dhënies së vendimit të Kolegjit Zgjedhor, ka dalë në një reagim për media, duke thënë se e përshëndeste atë. Duke përmendur kandidatin demokrat për Tiranën, Lulzim Basha, të pohojë faktin se ai e përshëndet ...

Kolegji Zgjedhor rrëzon vendimin e Komisionit Zgjedhor

VOA - 14.06.2011

Në Shqipëri Kolegji zgjedhor vendosi mbrëmë në mesnatë pas gati 11 orë konsultimesh, që të rrezojë vendimin e Komisionit zgjedhor i cili shpallte si fitues të garës për Bashkinë e Tiranes kandidatin demokrat Lulzim Basha dhe të urdherojë ...

Kolegji: Numërim i të gjitha votave të kontestuara

Ora news - 14.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka vendosur që të numërohen të gjitha kutitë me votat e kontestuara. Me vendimin e dhënë pak pas mesnate Kolegji Zgjedhor detyron Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve të numërojë të 386 kutitë me fletët e kontestuara të cilat ...

Kolegji pranon pjesërisht kërkesën e PS-së

Yll Press - 14.06.2011

Gjatë leximit të vendimit, relatorja e kësaj cështje, gjyqtarja Dhurata Haveri njoftoi pranimin e pjesshëm të padisë së Partisë Socialiste përsa i përket votave të hedhura në kutinë e gabuar.

Vendimi i Kolegjit, fiton numërimi i çdo vote

Panorama - 14.06.2011

SAMI NEZA Kolegji Zgjedhor la të hapur garën mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, pasi kërkoi mbrëmë që votat e kontestuara apo të hedhura gabimisht edhe në kutitë e pahapura tashmë të Tiranës, të numërohen dhe t’i bashkëngjiten rezultatit që ...

Tirana ende pa fitues të zgjedhjeve

Lajmetsot - 14.06.2011

Postuar me: 14 June, 2011 10:39:00 Tirana ende pa fitues të zgjedhjeve Kolegji ka vendosur, pas mesnatës së kaluar, mbi ankesën e Partise Socialiste, lidhur me rezultatin e Tiranës, që shpall fitues Lulzim Bashën.

Kolegji: Të hapen të gjitha kutitë

Panorama - 14.06.2011

Tirana nuk ka ende kryetarin e Bashkisë. Kolegji Zgjedhor vendosi dje rreth mesnatës të hapë 1472 kutitë e Tiranës për të vlerësuar fletët e kontestuara që gjenden në të katër kutitë e çdo qendre votimi.Relatorja e çështjes, Dhurata ...

Ristani: Kolegji i dha të drejtë KQZ-së

ABC News - 14.06.2011

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani deklaroi se në dy vendimmarrjet e fundit të Gjykatës Zgjedhore veprimtaria e KQZ –së, u vlerësua e ligjshme dhe e drejtë.

Meta: Vendimi i Kolegjit, respekton votën e qytetarëve

ABC News - 14.06.2011

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka deklaruar sot se ka mirëpritur dhe respekton vendimin e Kolegjit Zgjedhor, për numërimin e çdo vote të kontestuar Ai tha se ndonëse do të donte që procesi të ish mbyllur, pasi njerëzit janë lodhur nga pritja, ...

Kolegji, Meta: Transparencë, respekt ndaj çdo vote

Panorama - 14.06.2011

TIRANË- Transparencë maksimale e pandodhur më parë dhe respekt ndaj cdo vote të qytetarëve. Kështu e ka cilësuar sot vendimin e Kolegjit Zgjedhor për garën në Tiranë, kreu i LSI-së, Ilir Meta.

Meta: Vendimi i Kolegjit i hap rrugën transparencës

Ora news - 14.06.2011

Kryetari i LSI-së Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e dhënë nga Kolegji zgjedhor për të rinumëruar të gjitha fletët e kontestuara. Në një konferencë për shtyp, Meta e ka cilësuar vendimin e Kolegjit si të drejtë, të logjikshëm dhe parimor ...

Meta: Kolegji vendim të drejtë, i hap rrugë transparencës

BalkanWeb - 14.06.2011

TIRANË- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, në një konferencë për shtyp përshëndeti vendimin e Kolegjit Zgjedhor për të hapur të gjitha kutitë e kontestuara në Tiranë.

KQZ: Numërimi, rreth 1 javë. Riformulim tabelave

Panorama - 14.06.2011

TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të bëjë numërim te te gjitha votave të kontestuara, hedhur ne kutine e gabuar sapo të mbërrijë vendimi i argumentuar i Kolegjit Zgjedhor.

KQZ, Ristani: Do hapim kutitë, riformulojmë tabelat e rezultateve

BalkanWeb - 14.06.2011

TIRANE- Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor deklaroi sot se me të marrë vendimin e arsyetuar të Kolegjit Zgjedhor, do të hapen të gjitha kutitë e votimit për të numëruar fletët e votimit për kryetarin e bashkisë, që janë hedhur në ...

Vendimi i Kolegjit, Ristani: Rikonfirmoi veprimin e KQZ-së

Ora news - 14.06.2011

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani deklaroi sot se vendimi i Kolegjit zgjedhor vlerëson si të ligjshëm dhe të drejtë proceduarat e ndjekura nga KQZ-ja për fletët e kontestuara.

Rama: Kolegji s'dha drejtësi. Opozita aksion për shpëtimin e demokracisë

BalkanWeb - 14.06.2011

TIRANË -Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama u shpreh sot në një konferencë për shtyp nga selia rozë rreth vendimit që u shpall në mesnatë nga Kolegji Zgjedhor për procesin zgjedhor në Tiranë.

“S’morëm drejtësinë e kërkuar. Vijojmë betejën”

Panorama - 14.06.2011

TIRANË- Kreu i PS-së, Edi Rama ka reaguar për vendimin e Kolegjit Zgjedhor, i cili sipas tij nuk dha drejtësinë e kërkuar, duke e “kthyer cështjen në tryezën e kanibalizmit dhe vjedhjes së rezultatit në tavolinë”.

Rama: Kolegji nuk na dha drejtësi

Ora news - 14.06.2011

Pas vendimit të marrë mbëmjen e së hënës sa i takon Kolegjit Zgjedhor, e cila ka pranuar pjesërisht kërkesë- padinë e Partisë Socialiste, menjëherë ka reaguar kreu i opozitës Edi Rama.

Kolegji Zgjedhor i jep të drejtë KQZ-së

ABC News - 14.06.2011

Procesi i numërimit të votave të vlefshme për kryebashkiak të Tiranës, që ishin hedhur gabim nga qytetarët në kuti tjetër, është vlerësuar i drejtë nga Kolegji Zgjedhor.

PD: Rama sulm ndaj institucioneve, shtetit ligjor

Panorama - 14.06.2011

TIRANE- Partia Demokratike reagoi menjëherë pas deklaratës së kreut të PS-së, Edi Rama lidhur me vendimin e një dite më parë nga Kolegji Zgjedhor.

PD: Rama akuza për kanibalizëm sepse është humbës

BalkanWeb - 14.06.2011

TIRANE- Një orë pas deklaratës që bëri kreu i PS, Edi Rama sot pasdite duke akuzuar tryezën e KQZ si kanibalizëm për votat e qytetarit, ka reaguar menjehere selia e PD.

PD: Pse nuk dëshiron Edi Rama që të numërohet çdo votë?

ABC News - 14.06.2011

“Sërish në daljen e tij të radhës, para mediave, Rama, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të numëruar çdo votë të panumëruar në çdo kuti, formuloi sulmin e radhës ndaj institucioneve të pavarura dhe shtetit ligjor”.

Mustafaraj: Rama, sulm ndaj institucioneve të pavarura

Ora news - 14.06.2011

Menjëherë pas deklaratës së kreut të PS-së Edi Rama, për vendimin e Kolegjit Zgjedhor ka reaguar zëdhënësja e PD-së Albana Mustafaraj. Gjatë fjalës së saj ajo tha se sulmi i kreut të opozitës ishte ndaj institucioneve të pavaruara.

Tiranë: Palët reagojnë ndaj vendimit të Kolegjit Zgjedhor

VOA - 14.06.2011

Në Shqipëri palët reaguan pas vendimit të mbrëmshëm të Kolegjit Zgjedhor i cili urdhëroi numërimin e fletëve të votimit të hedhura në kutitë e gabuara në të gjitha qendrat e votimit të kryeqytetit ku materialet nuk janë hapur.

Rama: Kolegji Zgjedhor nuk dha drejtësinë e kërkuar

ABC News - 14.06.2011

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama reagoi të martën, ndaj vendimit të djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, duke theksuar se "ai nuk dha drejtësinë e kërkuar", ndërsa përsëriti se PS do të vijojë betejën ligjore.

Me sytë dhe veshët nga Kolegji, 4 vendimet që mund të merren sot

Shekulli - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë paraditen e sotme padinë e tretë të Partisë Socialiste për zgjedhjet në Tiranë. Teksa ka rrëzuar dy kërkesat e para, Kolegji duhet të shprehet sot për kërkesën më të rëndësishme: A janë apo jo të vlefshme ...

Në pritje të Kolegjit Zgjedhor

Gazeta Start - 13.06.2011

Tiranë – Kolegji Zgjedhor pritet të japë sot vendimin për ankesën e tretë të Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës. Kërkesë nis shqyrtimin në orën 10:00.

Vendimi i pakthyeshëm. Paloka: Kushtetuesja asnjë ndikim

Alsat.tv - 13.06.2011

Pavarësisht se është organi gjyqësor më i rëndësishëm në vend, Gjykata Kushtetuese nuk ka fuqi në rastin e zgjedhjeve. Nënkryetari i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka, deklaron se socialistët nuk kanë asnjë shans për të përmbysur ...

Vendimi i fundit, Kolegji Zgjedhor për ankimimin e PS-së

Alsat.tv - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor pritet ta jape sot vendimin per ankimin e fundit te opozites per votat e Tiranes. Trupi gjyqësor nisi qe prej ores 10:00 shqyrtimin e kesaj padie.

Padi e PS në Kolegj, KQZ: Ankimimi i pabazë

Gazeta Start - 13.06.2011

Tiranë – Në Kolegjin Zgjedhor po vazhdon shqyrtimin i ankimimit të Partisë Socialiste për shpalljen e tabelave përmbledhëse të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për Tiranën.

Kolegji zgjedhor pranon pjesërisht kërkesën e PS-së

Gazeta Start - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka pranuar pjesërisht kërkesë-padinë e Partisë Socialiste, çka do të thotë se do të hapen edhe 368 kuti të disa KZAZ-ve në Tiranë për të numëruar fletë të kontestuara në to.

Gjenden në kutitë e Tiranës 870 fletë tepër

Alsat.tv - 13.06.2011

Është 870 numri i fletëve të votimit të gjendura në kutitë e Tiranës më shumë se ai votuesve, numër që sipas socialistëve duhet të sjellë pavlefshmërinë e rezultatit përfundimtar të miratuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në 23 maj.

Kolegji Zgjedhor, sot vendimi për Tiranën

SOT - 13.06.2011

Sot, në orën 10:00, Kolegji Zgjedhor pritet të japë vendimin për kërkesë për padinë e depozituar nga Partia Socialiste për rezultatin e garës për bashkinë e Tiranës.

Kolegji pritet ti japë fund betejës për Tiranën

Albeu.com - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor do të mblidhet sot në orën 10:00 për të dhënë vendimin për kërkesë padinë e depozituar nga Partia Socialiste për rezultatin e garës për bashkinë e Tiranës.

Rezultati i Tiranës, Kolegji Zgjedhor vendos sot për padinë e fundit të PS

LajmiFundit - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor pranë Gjykatës së Apelit Tiranë pritet të shpallë sot vendimin përfundimtar në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve në kryeqytet. Javën që shkoi, Partia Socialiste dorëzoi ankim në Kolegj kundër rezultatit të shpallur nga ...

Paloka: Gjykata nuk ka çfarë të bëjë më

Albeu.com - 13.06.2011

Gjykata Kushtetuese nuk ka fuqi në rastin e zgjedhjeve, kështu ka deklaruar nënkryetari i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka. Nuk ka asnjë tagër Gjykata Kushtetuese, pasi me Kodin Zgjedhor të bërë nga të dyja partitë e mëdha me ...

Seanca në Kolegj, PS: KQZ ndryshoi rregullat, të anulohen 81 votat e Bashës

LajmiFundit - 13.06.2011

TIRANE – Lajmifundit – Deputeti Socialist Damian Gjiknuri e ka marrë fjalën sot pas çaste pas hapjes së seancës në Kolegjin Zgjedhor për padinë e PS kundër tabelës së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve lokale për Tiranën.

PS kërkon rrëzimin e vendimit të KQZ për tabelat

SOT - 13.06.2011

Ditën e sotme po shqyrtohet kërkesa e padisë të Partisë Socialiste mbi vendimin e Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për rezultatin e garës për bashkinë e Tiranës.

Rifillon seanca e Kolegjit Zgjedhor

ikub - 13.06.2011

Në kërkesë-padinë e tretë të depozituar në Kolegj disa ditë më parë, socialistët shprehen ndër të tjera se KQZ-ja, me hapjen e kutive për numërimin e fletëve të votimit që ndodheshin në kutitë e gabuara, ndryshoi tabelat e grupeve të ...

Kolegji zgjedhor shqyrton sot ankimimin e PS-së për Tiranën

Idividi - 13.06.2011

Tiranë, 13 qershor 2011 (MIA) - Kolegji Zgjedhor pranë Gjykatës së Apelit të Shqipërisë pritet të shqyrtojë sot paradite kërkesë-padinë e re të paraqitur nga Partia Socialiste për zgjedhjet lokale të 8 majit, për kryetarin e bashkisë ...

Kolegji kërkon pushim

Albeu.com - 13.06.2011

(UPDATE) Kolegji Zgjedhor ka kërkuar një pushim të shkurtër për të vazhduar më pas më shqyrtimin ë çështjes. Pasi ka dëgjuar argumentimet e përfaqesusve të PS, ato të përfaqesueses së KQZ dhe me tej edhe perfaqesuesin e PD-se, Ivi Kaso, ...

KQZ: I drejtë vendimi për votat e gabuara

SOT - 13.06.2011

Pas një pushimi prej 20 minutash, Kolegji Zgjedhor ka rinisur shqyrtimin e kërkesë padisë së Partisë Socialiste për rezultatin e garës së Tiranës.

Me syte dhe veshet nga Kolegji: Kater vendimet qe mund te merren pas pak

24 orë - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë paraditen e sotme padinë e tretë të Partisë Socialiste për zgjedhjet në Tiranë. Teksa ka rrëzuar dy kërkesat e para, Kolegji duhet të shprehet sot për kërkesën më të rëndësishme: A janë apo jo të vlefshme ...

Fati i Tiranes, Kolegji diskuton padine e opozitës

ikub - 13.06.2011

PS mes te tjerash paditi edhe faktin se ne kuti u gjeten me shume flete votimi se numri i votuesve. Ndërkohë KQZ-ja ka paraqitur argumentat e saj në Kolegjin Zgjedhor.

Tirana ende pa kryetar bashkie, pritet vendimi i Kolegjit

SOT - 13.06.2011

Edhe pse ishte njoftuar se në orën 19:30 do niste mbledhja ku do të deklarohej vendimi përfundimtar për kreun e Bashkisë së Tiranës, Kolegji Zgjedhor nuk ka nisur ende mbledhjen.

Kolegji Zgjedhor pritet të japë sot vendimin për Tiranën

Ora news - 13.06.2011

Kolegji zgjedhor pritet të japë sot në orën 10:00 vendimin për kërkesë padinë e depozituar nga Partia Socialiste për rezultatin e garës për bashkinë e Tiranës.

Beteja për Tiranën, sot vendimi përfundimtar nga Kolegji Zgjedhor

ABC News - 13.06.2011

Beteja për Tiranën, në garën për kreun e Bashkisë pritet të përfundojë sot, kur Kolegji Zgjedhor të japë vendimin përfundimtar. Sot në orën 10, Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë kërkesë-padinë e re të paraqitur nga Partia Socialiste, ku pas ...

Beteja për Tiranën, sot vendimi përfundimtar nga Kolegji Zgjedhor

Yll Press - 13.06.2011

Beteja për Tiranën, në garën për kreun e Bashkisë pritet të përfundojë sot, kur Kolegji Zgjedhor të japë vendimin përfundimtar. Sot në orën 10, Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë kërkesë-padinë e re të paraqitur nga Partia Socialiste, ku pas ...

Sot pritet të jepet vendimi i Kolegjit për Tiranën

Lajmetsot - 13.06.2011

Postuar me: 13 June, 2011 10:23:00 Sot pritet të jepet vendimi i Kolegjit për Tiranën Kolegji Zgjedhor pranë Gjykatës së Apelit do të shqyrtojë sot në orën 10:00, padinë e dorëzuar nga Partia Socialiste për zgjedhjet lokale të 8 majit në ...

“Tirana”, PS kërkon rrëzimin e vendimit të KQZ-së për tabelat

Ora news - 13.06.2011

Kolegjit Zgjedhor po shqyrton sot kërkesë padinë e Partisë Socialiste mbi vendimin e Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për rezultatin e garës për bashkinë e Tiranës.

Zgjedhjet vendore, 9 komunat ku do të përsëriten zgjedhjet

Panorama - 13.06.2011

Zgjedhjet lokale të 8 majit nuk kanë përfunduar ende zyrtarisht, pasi pritet që në 9 komuna të vendit të ketë zgjedhje nga fillimi. Teksa pritet shpallja e datës së votimit në këto komuna, procesi i certifikimit përfundimtar të rezultateve ...

Tirana, sot “vula” e Kolegjit

Panorama - 13.06.2011

Përfundimisht, sot vendoset fati i zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës.Kolegji Zgjedhor, i përbërë prej 5 gjyqtarësh, do të mblidhet sot paradite në orën 10, për të dëgjuar përfaqësuesit e PS-së e PD-së mbi kërkesën e bërë nga socialistët që ...

Gara për Tiranën, KQZ: Vendimi për votat e gabuara, i drejtë

Ora news - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka rinisur shqyrtimin e kërkesë padisë së Partisë Socialiste për rezultatin e garës së Tiranës. Pas një pushimi prej 20 minutash, Kolegji ka dëgjuar përfaqësuesen e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Dëshira Pasko e cila ka ...

Kolegji Zgjedhor shqyrton kërkesën e PS-së, pritet vendimi për Tiranën

ABC News - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor vijon seancën e cila do të përcaktojë fatin e zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës. Pas një pushimi të shkurtër prej 20 minutash, Kolegji rinisi punën për shqyrtimin e padisë së PS-së.

Kolegji zgjedhor kërkon sërish 15 minuta pushim

Ora news - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka kërkuar sërish një pushim të shkurtër përpara se të vendosë për rezultatin e Tiranës. Pasi dëgjoi argumentat e paraqitura nga përfaqësuesit e PS-së, KQZ-së dhe Partisë Demokratike, trupa gjyqësore ka kërkuar sërish një ...

Rezultati për Tiranën, vendimi do të shpallet në 19:30

Ora news - 13.06.2011

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të shtyjë shpalljen e vendimit të ankimimit të Partisë Socialiste për rezultatin e kryeqytetit. Kolegji pasi ka dëgjuar pretendimet e PS, të KQZ-së dhe të PD-së, vendosi që konkluzionin e vendimit për këtë ...

Kolegji: Numërim gjithë votave të kontestuara

Panorama - 13.06.2011

TIRANE- Pas shumë orësh konsultime Kolegji Zgjedhor ka pranuar pjesërisht kërkesë- padinë e Partisë Socialiste . Me vendimin e dhënë pak pas mesnate Kolegji Zgjedhor detyron Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve të numërojë të gjitha votat e ...

Tirana, Kolegji Zgjedhor urdhëron: KQZ të hapë të gjitha kutitë e votimit

BalkanWeb - 13.06.2011

TIRANE- Rezultati final për Tiranën do të duhet sërish të presë përfundimin e betejës ligjore në Kolegjin Zgjedhor. Në ora 10:00, trupa gjyqësore e Kolegjit nisi shqyrtimin e kërkesë-padisë së re të paraqitur nga Partia Socialiste, ku pas ...