TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipëria rekord për çmimet e larta të karburanteve, në rajon përgjysmohet nafta dhe benzina

SOT - 12.07.2015

Prej gjysmës së qershorit, çmimi i naftës në tregun europian i është rikthyer uljes, ndërkohë që çmimi i karburanteve në tregun vendas po u rikthehet sërish rekordeve të së shkuarës, duke iu afruar ...

‘Çmendet’ çmimi i naftës

Java News - 12.07.2015

Çmimi i karburanteve në vendin tonë njeh vetëm rritje, duke mos reflektuar rënien në bursat ndërkombëtare. Një litër naftë në pikat e karburanteve shitet me 1.87 lekë për litër, 3 lekë më shtrenjtë ...

PD: Çmimi i naftës, në nivel rekord. Rama mban qëllimisht taksat të larta

Top Channel - 11.07.2015

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të shtunë rritjen e çmimit të naftës në vend, që po arrin sipas saj shifra rekord, duke shkaktuar dhe më shumë kosto e varfëri tek ...

PD: Nafta varfëron më shumë shqiptarët, asnjë reflektim nga Rama

SOT - 11.07.2015

Deputeti i djathtë Gerti Bogdani përmes një deklarate për media tha se çmimi i naftës në Shqiëpri ëpo arrin shifra rekord, duke sjellë më shumë kosto dhe varfëri tek qytetarët.

PD: Nafta varfëron më shumë shqiptarët, asnjë reflektim nga Rama

ikub - 11.07.2015

Përmes një deklarate nga deputeti Gerti Bogdani, Partia Demokratike i ka bërë thirrje qeverisë të ulë çmimin e naftës dhe të heqë taksën e qarkullimit.

PD: Çmimi i naftës në shifrat rekord, Rama nuk po reflekton

Albeu.com - 11.07.2015

PD me anë të deputetit Gerti Bogdani deklaroi sot se çmimi i naftës në Shqipëri po arrin shifrat rekord , duke shkaktuar dhe më shumë kosto e varfëri tek qytetarët.

Një lajm që gëzon mbarë botën dhe dëshpëron shqiptarët

Lajmi.net - 11.07.2015

​Këto dy ditë, lajmi më i lexuar dhe më i shpërndarë nga BBC ka lidhje me çmimet e naftës. Agjencia Ndërkombëtare Energjetike paralajmëron se çmimet e naftës do të vazhdojnë të bien, pavarësisht se u ...

Ja cili është lajmi që po gëzon mbarë botën, por ... dëshpëron shqiptarët

SOT - 11.07.2015

Këto dy ditë, lajmi më i lexuar dhe më i shpërndarë nga BBC ka lidhje me çmimet e naftës. Agjencia Ndërkombëtare Energjetike paralajmëron se çmimet e naftës do të vazhdojnë të bien, pavarësisht se u ...

PD: Çmimi i naftës po varfëron çdo ditë shqiptarët

Portalb - 11.07.2015

Lajme lidhur me temën Gazetarja çeke: Në Shqipëri do vij sërish! Flet familja ku çifti çek i vrarë në Shqipëri kaloi natën: “Ishin vetëm” Shefi i agjencisë turistike çeke: Shqiptarët janë njerëz të ...

Një lajm që gëzon mbarë botën dhe dëshpëron shqiptarët

Lajm - 11.07.2015

Këto dy ditë, lajmi më i lexuar dhe më i shpërndarë nga BBC ka lidhje me çmimet e naftës. Agjencia Ndërkombëtare Energjetike paralajmëron se çmimet e naftës do të vazhdojnë të bien, pavarësisht se u ...

Një lajm që gëzon mbarë botën dhe dëshpëron shqiptarët

Mapo - 11.07.2015

Një lajm që gëzon mbarë botën dhe dëshpëron shqiptarët Postuar më: 11 Korrik 2015 13:20 Këto dy ditë, lajmi më i lexuar dhe më i shpërndarë nga BBC ka lidhje me çmimet e naftës.

PD: Qeveria të heqë taksën e qarkullimit dhe të ulë çmimin e naftës

BalkanWeb - 11.07.2015

TIRANE -Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë për politikat e saj në lidhje me çmimin e naftës, duke kerkuar qe qeveria të heqe taksën e qarkullimit dhe të ulë çmimin e naftës.

PD: Nafta po varfëron shqiptarët, qeveria të heqë taksën e qarkullimit

Botasot - 11.07.2015

Partia Demokratike akuzon qeverinë se nuk po bën asgjë për të ulur çmimin e naftës në vend. Në një deklaratë për media, deputeti Gerti Bogdani tha sot se çmimi i naftës në Shqipëri po arrin shifrat ...

Historia vazhdon, çmimi i naftës bie në botë, rritet në Shqipëri

ABC News - 11.07.2015

Partia Demokratike i rikthehet thirrjes ndaj qeverisë për heqjen e taksës së qarkullimit rrugor. Ndërkohë që në botë ai vijon të jetë në rënie, në Shqipëri po kap shifrën rekord prej 190 lekë për ...

Një lajm që gëzon mbarë botën dhe dëshpëron shqiptarët

Botasot - 11.07.2015

Këto dy ditë, lajmi më i lexuar dhe më i shpërndarë nga BBC ka lidhje me çmimet e naftës. Agjencia Ndërkombëtare Energjetike paralajmëron se çmimet e naftës do të vazhdojnë të bien, pavarësisht se u ...

Bogdani: Qeveria të marrë masa për uljen e çmimit të naftës

Ora news - 11.07.2015

PD i ka bërë apel qeverisë që të heqë taksën e qarkullimit dhe të ulë kështu çmimin e naftës. Nëpërmjet një deklarate për mediat nga selia blu, deputet Gerti Bogdani ka deklaruar se po varfërohen ...

Nafta me çmim rekord, Bogdani: Qeveria po bën sehir,të heqë taksën

Shqiptarja - 11.07.2015

TIRANË - “ Çmimi i naftës ka arritur deri në 190 lekë litri, më i shtrenjti në rajon e më gjerë duke ndikuar në shtrëngimin edhe më tej të jetesës ”. Kështu është shprehur deputeti i Partisë ...

PD: Qeveria të heqë taksën e qarkullimit dhe të ulë çmimin e naftës

Java News - 11.07.2015

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë për politikat e saj në lidhje me çmimin e naftës, duke kerkuar qe qeveria të heqe taksën e qarkullimit dhe të ulë çmimin e naftës.

PD: Çmimi i naftës, në nivel rekord. Rama mban qëllimisht taksat të larta

Gazeta Dita - 11.07.2015

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të shtunë rritjen e çmimit të naftës në vend, që po arrin sipas saj shifra rekord, duke shkaktuar dhe më shumë kosto e varfëri tek qytetarët.

Çmimi i naftës arrin 190 lekë

Vision Plus - 11.07.2015

Rritja e çmimit te naftës deri ne 190 leke per litër ka detyruar serish opozitën te ngrihet kundër qeverise Rama. Deputeti Gerti Bogdani i ka kërkuar ekzekutivit te rishikoje taksat qe rendojnë mbi ...

PD: Qeveria të heqë taksën e qarkullimit dhe të ulë çmimin e naftës

Gazeta Tema - 11.07.2015

Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë për politikat e saj në lidhje me çmimin e naftës, duke kerkuar qe qeveria të heqe taksën e qarkullimit dhe të ulë çmimin e naftës.

Paradoksi shqiptar, në botë çmimi i naftës bie, te ne ngrihet. Demokratët i bëjnë thirrje qeverise të heqë taksën e ...

Respublica - 11.07.2015

Në botë çmimi i naftës ka rënë, në Shqipëri është ngritur. Një paradoks i përhershëm. Por lajmi i uljes së çmimit në botë përcillet me gëzim,por dëshpëron shqiptarët.

PD: Nafta po varfëron shqiptarët, qeveria të heqë taksën e qarkullimit

Tetova Sot - 11.07.2015

Partia Demokratike akuzon qeverinë se nuk po bën asgjë për të ulur çmimin e naftës në vend. Në një deklaratë për media, deputeti Gerti Bogdani tha sot se çmimi i naftës në Shqipëri po arrin shifrat ...

Paradoksi shqiptar, në botë çmimi i naftës bie, te ne ngrihet

Gazeta Tema - 11.07.2015

Në botë çmimi i naftës ka rënë, në Shqipëri është ngritur. Një paradoks i përhershëm. Por, ndërsa lajmi i uljes së çmimit në botë përcillet me gëzim, dëshpëron shqiptarët.

Çmimi i naftës ulet në botë, por jo në Shqipëri

Lajm - 10.07.2015

Pavarësisht se në tregun botëror çmimi i karburantit po shënon ulje, në Shqipëri ndodh e kundërta. Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë njoftoi se, çmimi i karburantit do të vazhdojë rënien në treg, ...

Çmimi i naftës do të ulet sërish, rënia do vijojë edhe në vitin 2016

Top Channel - 10.07.2015

Çmimi i naftës në tregjet botërore mund të pësojë një rënie tjetër, edhe pse muajt e fundit ishte stabilizuar disi, e madje pati pësuar edhe një rritje ...

Tiranë, vazhdon rritja e cmimit në pikat e karburanteve

LajmiFundit - 10.07.2015

Në disa pika tregtimi në Tiranë cmimi i benzinës ka nisur të tregtohet me 190 lekë/litër, duke sjellë të njëjtin cmim, me të cilin u tregtuan karburantet vjet në stinën e verës, ndërsa në tregun e ...

Çmimi i naftës pritet të vazhdojë me rënie

Lajmi.net - 10.07.2015

Agjencia Ndërkombëtare për Energji, thotë se çmimet e ulëta të naftës, ka të ngjarë të zgjasin edhe në vitin 2016. Në një raport të publikuar sot, ANE thotë se tregu botërorë i naftës vazhdon të jetë ...

Zemërimi për çmimin e naftës: Mos jemi më të pasurit?

Mapo - 10.07.2015

Zemërimi për çmimin e naftës: Mos jemi më të pasurit? Postuar më: 10 Korrik 2015 09:42 U duk që në ditët e para të qeverisjes se Edi Rama nuk do e kishte prioritet çmimin e naftës në vend.

IEA: Çmimi i naftës do bjerë sërish (jo në Shqipëri)

Mapo - 10.07.2015

IEA: Çmimi i naftës do bjerë sërish (jo në Shqipëri) Postuar më: 10 Korrik 2015 13:24 Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë (IEA) lajmëroi se çmimi i naftës do të vazhdojë rënien, pavarësisht se ishte ...

Çmimi i naftës ulet në botë, por jo në Shqipëri

Botasot - 10.07.2015

Pavarësisht se në tregun botëror çmimi i karburantit po shënon ulje, në Shqipëri ndodh e kundërta. Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë njoftoi se, çmimi i karburantit do të vazhdojë rënien në treg, ...

Çmimi i naftës pritet të bie akoma

Botasot - 10.07.2015

Agjencia Ndërkombëtare për Energji, thotë se çmimet e ulëta të naftës, ka të ngjarë të zgjasin edhe në vitin 2016. Në një raport të publikuar sot, ANE thotë se tregu botërorë i naftës vazhdon të jetë ...

Pradoksi vazhdon, çmimi i naftës ulet në botë, por jo në Shqipëri

Java News - 10.07.2015

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë njoftoi se çmimi i karburantit do të vazhdojë rënien në treg, pavarësisht stabilitetit të përkohëshëm. IEA tha sot se çmimet e ulëta do të vazhdojnë deri në vitin ...

Çmimi i naftës do të ulet sërish, rënia do vijojë edhe në vitin 2016

Gazeta Dita - 10.07.2015

Çmimi i naftës në tregjet botërore mund të pësojë një rënie tjetër, edhe pse muajt e fundit ishte stabilizuar disi, e madje pati pësuar edhe një rritje modeste.

Në Shqipëri çmimi i naftës rritet më shumë se temperaturat

Java News - 09.07.2015

Këto kohë vere Shqipëria po përballet me një problem, që është ai i rritjes së temperaturave. I nxehti afrikan prej thuajse një jave ka mbërthyer vendin, me temperaturat që shkojnë me mbi 35 gradë ...

Nafta, bie në bursa, por në Shqipëri vijon rritjen

Gazeta Dita - 09.07.2015

Çmimi i naftës në bursat ndërkombëtare ka shënuar një rënie gjatë ditëve të fundit. Kjo performancë negative ka ardhur kryesisht prej pasigurisë financiare që mbizotëron në shtetin fqinj, Greqi, duke ...

Shpërthen zemërimi online: Pse rritet kaq shumë çmimi i naftës?

Mapo - 08.07.2015

Shpërthen zemërimi online: Pse rritet kaq shumë çmimi i naftës? Postuar më: 08 Korrik 2015 11:27 Një zemërim ka shpërthyer online në lidhje me çmimin e naftës në Shqipëri, më i shtrenjti në rajon dhe ...

Karburanti shtrenjtohet sërish, “fluturon” drejt 190 lekëshit

Mapo - 07.07.2015

Karburanti shtrenjtohet sërish, “fluturon” drejt 190 lekëshit Postuar më: 07 Korrik 2015 08:07 Çmimi i karburanteve në tregun vendas po u rikthehet sërish rekordeve të së shkuarës, duke iu afruar ...

Karburanti shtrenjtohet sërish

Botasot - 07.07.2015

Çmimi i karburanteve në tregun vendas po u rikthehet sërish rekordeve të së shkuarës, duke iu afruar niveleve të larta historike. Në pikat me pakicë, nafta u shtrenjtua sërish ditët e fundit duke ...

Nga janari, rritet 17% çmimi i naftës, arrin 185 lekë/litër

Botasot - 07.07.2015

Çmimi i karburanteve ka nisur rritjen me 3 lek/litër në ditët e fundit ku për pasojë, cmimet në tregun e pakicës shënojnë 185 lek/litër për naftën dhe 186 lek/litër për benzinën.

Bie nafta në Europë, rritet në Shqipëri

ABC News - 07.07.2015

Prej gjysmes se qershori çmimi i naftes ne tregun europian i eshte rikthyer uljes. Ditet e fundi, nje fuçi nafte kushton 56.5 USD/fuçi, duke shkuar drejt niveleve me te uleta te shenuara pak muaj me ...

Bie nafta në Europë, rritet në Shqipëri

Mapo - 07.07.2015

Bie nafta në Europë, rritet në Shqipëri Postuar më: 07 Korrik 2015 16:57 Prej gjysmes se qershori çmimi i naftes ne tregun europian i eshte rikthyer uljes.

Bie nafta në Europë, rritet në Shqipëri

Botasot - 07.07.2015

Prej gjysmes se qershori çmimi i naftes ne tregun europian i eshte rikthyer uljes. Ditet e fundi, nje fuçi nafte kushton 56.5 USD/fuçi, duke shkuar drejt niveleve me te uleta te shenuara pak muaj me ...

Karburantet, në katër ditë Shqipëria ngjitet 8 vende për çmimin më të lartë

Respublica - 07.07.2015

Shqipëria u ngjit në vendin e 139 për çmimin më të lartë të naftës në renditjen globale prej 172 vendesh nga agjencia ndërkombëtare e rankimit të çmimeve të naftës, Global Petrol Price, pas ...

Katrahura e një vendimi për lejet profesionale në fushën e hidrokarbureve

Gazeta Tema - 07.07.2015

Prof. Dr. Gjergji FOTO Katrahura e Vendimit Nr. 551dt. 18.6.2015 “PËR MIRATIMIN E KRITEREVE DHE TË PROÇEDURAVE PËR PAJISJEN ME ÇERTIFIKATËN E LEJES PROFESIONALE PËR VEPRIMTARITË STUDIMORE-PROJEKTUESE ...

Global Petrol Price: Shqipëria ngjitet 8 vende për çmimin më të lartë për 4 ditë

Mapo - 06.07.2015

Global Petrol Price: Shqipëria ngjitet 8 vende për çmimin më të lartë për 4 ditë Postuar më: 06 Korrik 2015 13:43 Shqipëria u ngjit në vendin e 139 për çmimin më të lartë të naftës në renditjen ...

Shqipëria ngjitet 8 vende, për çmimin më të lartë të naftës

Botasot - 06.07.2015

Shqipëria ngjitet me 8 vende për çmimin më të lartë të naftës në rang global. Shqipëria u ngjit në vendin e 139 për çmimin më të lartë të naftës në renditjen globale prej 172 vendesh nga agjencia ...

Çmimi i naftës kafshon sërish xhepat e shqiptarëve

Java News - 06.07.2015

Çmimi i karburanteve në tregun vendas po u rikthehet sërish rekordeve të së shkuarës, duke iu afruar niveleve të larta historike. Në pikat me pakicë, nafta u shtrenjtua sërish ditët e fundit duke ...

Nafta sërish drejt çmimit historik, edhe pse çmimi në bursa nuk është rritur

Gazeta Tema - 06.07.2015

Çmimi i karburanteve në tregun vendas po u rikthehet sërish rekordeve të së shkuarës, duke iu afruar niveleve të larta historike. Në pikat me pakicë, nafta u shtrenjtua sërish ditët e fundit duke ...