TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Revista e FIFA: Shqipëria e dashuruar me futbollin perëndimor

SOT - 12.09.2015

Për futbollin shqiptar po shkruhet tashmë dhe në Europë, madje dhe revistat dhe gazetat e institucioneve të rëndësishme ndërkombëtare nuk po i lënë jashtë vëmendjes zhvillimet pozitive që kanë prekur ...

De Biasi: Shqiptarët e shohin si mrekulli kualifikimin në Euro 2016

LajmiFundit - 12.09.2015

Suksesi i Kombëtares në këto kualifikuese ka tërhequr vëmendjen opinionit sportiv në të gjithë botën. Kuqezinjtë e drejtuar nga Gianni De Biasi, kanë bërë hapa gjigandë në renditjen e FIFA -s, pasi ...

“Shampanjë në akull”, intervista e De Biasit në revistën javore të FIFA-s (Video)

Telegrafi - 12.09.2015

Paraqitjet e Kombëtares shqiptare nuk kanë lënë indiferente as mediat e huaja apo revistën javore të FIFA-s, “Weekly”, gazetarët e të cilës i kanë lënë një hapësirë të konsiderueshme kuqezinjve.

Kaçe tregon të vërteten, flet për "problemet" me De Biasin

Botasot - 12.09.2015

Ergys Kaçe reagon në rrjetet sociale pas raportimeve në media për një përplasje të mundshme mes tij dhe trajnerit De Biasi për shkak të mosaktivizimit në dy eliminatoret e europianit me Danimarkën ...

Ergys Kaçe mohon përplasjet me De Biasin

Gazeta Dita - 12.09.2015

Ergys Kaçe reagon në rrjetet sociale pas raportimeve në media për një përplasje të mundshme mes tij dhe trajnerit De Biasi për shkak të mosaktivizimit në dy eliminatoret e europianit me Danimarkën ...

Befason Kaçe, ja çfarë thotë për De Biasin

Lajmeshqip - 11.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Befason Kaçe, ja çfarë thotë për De Biasin Baseli kthen nga huazimi Naser Alijin Ekipet gati për Evropë – për Kosovë s’kanë as për licencë Shqipëria frikësohet nga “dronët” ...

Befason Kaçe, ja çfarë thotë për De Biasin

Zhurnal - 11.09.2015

Befason Kaçe, ja çfarë thotë për De Biasin Ergys Kaçe, ylli i Kombëtares shqiptare, ka mohuar raportimet e mediave se ka pasur mosmarrëveshje me trajnerin Gianni De Biassi.

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së: De Biasi meriton dhe një mandat

Lajmeshqip - 11.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së: De Biasi meriton dhe një mandat Ky është Messi i ri i Barcelonës (Video) Rojo: Jam i frikësuar nga Van Gaal Messi me këpucë speciale kundër ...

“The Weekly” i FIFA-s, i kushton kopertinën futbollit shqiptar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2015

Revista javore e Fifas, “The Weekly ” këtë javë zgjodhi për kopertinën e saj, pikërisht futbollin në Shqipëri duke vendosur si titull kryesor: “Me vullnetin e mirë”.

FIFA: Speciale për Shqipërinë

Lajmi.net - 11.09.2015

Në faqet e “The Weekly” përfshihet edhe një intervistë e gjatë me trajnerin De Biasi, i cili shpjegon gjerësisht që nga fillimet me Shqipërinë, e deri te momenti aktual.

Zëdhënësja e FSHF-së heq postimin për De Biasin

Lajmi.net - 11.09.2015

Mesa duket, pas komenteve të shumta negative të tifozëve për shprehjen e Dervishit, “se Shqipëria e bëri të famshëm De Biazin”, drejtoresha e zyrës për shtyp në FSHF ka bërë “mea culpa”, duke fshirë ...

Gianni De Biasi drejt një "mandati" të tretë?

Albeu.com - 11.09.2015

Përpos presionit për kualifikimin, FSHF ndodhet edhe përballë pyetjes nëse trajneri Gianni De Biasi duhet që të vazhdojë të drejtojë Kombëtaren edhe për një mandat të tretë edhe nëse nuk siguron ...

De Biasi, vjen “mandati” të tretë?

Lajmi.net - 11.09.2015

Disa nga anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së shprehen pro, duke i këshilluar presidentit Armand Duka rinovimin me teknikun italian edhe për 2 vite të tjera.

Ergys Kaçe mohon përplasjet me De Biasin

Shqipmedia - 11.09.2015

Ergys Kace reagon në rrjetet sociale pas raportimeve në media për një përplasje të mundshme mes tij dhe trajnerit De Biasi për shkak të mosaktivizimit në dy eliminatoret e europianit me Danimarkën ...

“Shampanjë në akull”, intervista e De Biasi-t në revistën javore të FIFA-s

Top Channel - 11.09.2015

Paraqitjet e Kombëtares shqiptare nuk kanë lënë indiferent as mediat e huaja apo revistën javore të FIFA-s, “Weekly”, gazetarët e të cilës i kanë lënë një hapësirë të konsiderueshme ...

Flet De Biasi

Lajmi.net - 11.09.2015

Revista javore e FIFA’së, Weekly, ka gjetur kohë që t’i kushtojë pak rëndësi trajnerit Giani de Biasi dhe Kombëtares shqiptare të cilët janë afër realizimit të ëndrrës për t’u kualifikuar në garat ...

A ka probleme me De Biasin?

Botasot - 11.09.2015

Mesfushori i kombëtares shqiptare mohon spekulimet e fundit në media te ndryshme në lidhje me kinse mosmarrëveshjet e tij me trajnerin e kuqezinjve. Ergys Kaçe nuk u aktivizua në takimin e fundit me ...

Pse e hoqi postimin nga facebookun?

Botasot - 11.09.2015

Zëdhënësja e institucionit të futbollit shqiptar, Jona Dervishi, ka hequr dje nga adresa personale në rrjetin social “Facebook” postimin e bërë dy ditë më parë, në lidhje me deklaratat që kishte ...

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së: De Biasi meriton dhe një mandat

Telegrafi - 11.09.2015

Përveç presionit për kualifikimin, FSHF ndodhet edhe përballë pyetjes nëse trajneri De Biasi duhet që të vazhdojë të drejtojë kombëtaren edhe për një mandat të tretë edhe nëse nuk siguron ...

Zëdhënësja e FSHF-së heq postimin për De Biasin

Telegrafi - 11.09.2015

Zëdhënësja e institucionit të futbollit shqiptar, Jona Dervishi, ka hequr dje nga adresa personale në rrjetin social “Facebook” postimin e bërë dy ditë më parë, në lidhje me deklaratat që kishte ...

Ja çfarë shkruan revista e FIFA-s për futbollin shqiptar

Botasot - 11.09.2015

Revista javore e FIFA-s, “TheWeekly” këtë javë zgjodhi për kopertinën e saj, pikërisht futbollin në Shqipëri duke vendosur si titull kryesor: “Me vullnetin e mirë”.

FSHF, gati mandatin e tretë De Biasi-n

Mapo - 11.09.2015

FSHF, gati mandatin e tretë De Biasi-n Postuar më: 11 Shtator 2015 15:49 Përpos presionit për kualifikimin, FSHF ndodhet edhe përballë pyetjes nëse trajneri De Biasi duhet që të vazhdojë të drejtojë ...

FIFA: Speciale për Shqipërinë

Telegrafi - 11.09.2015

Në faqet e “The Weekly” përfshihet edhe një intervistë e gjatë me trajnerin De Biasi, i cili shpjegon gjerësisht që nga fillimet me Shqipërinë, e deri te momenti aktual.

Ergys Kaçe mohon përplasjen me Xhani De Biazin

ABC News - 11.09.2015

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe ka hedhur poshtë zërat për një përplasje mes tij dhe trajnerit Xhani De Biazi pas humbjes 1-0 kundër Portugalisë.

Ergys Kaçe mohon problemet me De Biasin (Foto)

Telegrafi - 11.09.2015

Ergys Kace reagon në rrjetet sociale pas raportimeve në media për një përplasje të mundshme mes tij dhe trajnerit De Biasi për shkak të mosaktivizimit në dy eliminatoret e europianit me Danimarkën ...

De Biasi: Shqiptarët ishin pa objektiva, ndryshova mentalitetin

Mapo - 11.09.2015

De Biasi: Shqiptarët ishin pa objektiva, ndryshova mentalitetin Postuar më: 11 Shtator 2015 21:22 Revista javore e FIFA-s “The Weekly” i ka kushtuar kopertinën futbollit shqiptar pas arritjeve ...

Zëdhënësja e FSHF-së heq postimin për De Biazin

Panorama Sport - 11.09.2015

Zëdhënësja e institu cionit të futbollit sh qiptar, Jona Dervishi, ka hequr dje nga adresa personale në rrjetin social “Facebook” postimin e bërë dy ditë më parë, në lidhje me deklaratat që kishte ...

Komiteti Ekzekutiv: De Biasi meriton dhe një mandat të tretë

Java News - 11.09.2015

Komiteti Ekzekutiv: De Biasi meriton dhe një mandat të tretë Përveç presionit për kualifikimin, FSHF ndodhet edhe përballë pyetjes nëse trajneri De Biasi duhet që të vazhdojë të drejtojë kombëtaren ...

Ergys Kaçe: Ja e vërteta e sherrit tim me De Biasin

Gazeta Tema - 11.09.2015

Në mediat sportive në vend u tha se Ergys Kaçe bëri gati largimin nga kombëtarja por ka qenë Armando duka ai që e bindi të qendrojë. Shkak i nervozizmit të Kaçes u bë mosaktivizimi për asnjë minutë ...

Flet Ergys Kaçe: E vërteta e konfliktit tim me De Biasin

Java News - 11.09.2015

Kohët e fundit është folur mjaft për një konflikt të mundshëm ndërmjet trajnerit të kombëtares shqiptare Gianni De Biasi dhe mesfushorit Ergys Kaçe. Sipas aludimeve në media, Kaçe bëri gati largimin ...

“The Weekly” e FIFA-s, i kushton kopertinën futbollit shqiptar

Gazeta Dita - 11.09.2015

Revista javore e Fifas, “The Weekly” këtë javë zgjodhi për kopertinën e saj, pikërisht futbollin në Shqipëri duke vendosur si titull kryesor: “Me vullnetin e mirë”.

“The Weekly” e FIFA-s i kushton kopertinën e saj futbollit shqiptar

Gazeta Tema - 11.09.2015

Revista javore e FIFA-s, “The Weekly” këtë javë zgjodhi për kopertinën e saj, pikërisht futbollin në Shqipëri duke vendosur si titull kryesor: “Me vullnetin e mirë”.

Revista “The Weekly” i kushton kopertinën e saj futbollit shqiptar

Java News - 11.09.2015

Revista javore e FIFA-s, “The Weekly” këtë javë zgjodhi për kopertinën e saj, pikërisht futbollin në Shqipëri duke vendosur si titull kryesor: “Me vullnetin e mirë”.

“The Weekly” e Fifas, i kushton kopertinën futbollit shqiptar

Durres Lajm - 11.09.2015

- Revista javore e Fifas, “The Weekly” këtë javë zgjodhi për kopertinën e saj, pikërisht futbollin në Shqipëri duke vendosur si titull kryesor: “Me vullnetin e mirë”.

De Biasi për revistën e FIFA-s: Si e ngrita Kombëtaren Shqiptare

Java News - 11.09.2015

Revista javore e FIFA-s “The Weekly” i ka kushtuar kopertinën futbollit shqiptar pas arritjeve historike këtë edicion të në arenën ndërkombëtare me kombëtaren në eliminatoret e ‘Euro 2016”, por edhe ...

Përgënjeshtron Kaçe: Nuk kam debatuar me De Biazin, jam i gatshëm gjithnjë për Kombin tim

Panorama Sport - 11.09.2015

Ndërsa në media qarkullonte lajmi se Ergys Kaçe ka debatuar me tranjerin e kuqezinjëve, Xhani De Biazi pas ndeshjes me Portugalinë, për mos aktivizimin e tij, mesfushori i PAOK-ut e ka ...

Flet De Biasi

Tetova Sot - 11.09.2015

Revista javore e FIFA’së, Weekly, ka gjetur kohë që t’i kushtojë pak rëndësi trajnerit Giani de Biasi dhe Kombëtares shqiptare të cilët janë afër realizimit të ëndrrës për t’u kualifikuar në garat ...

De Biasi largohet nga Kombëtarja shqiptare?

Lajm - 10.09.2015

Rinovimi i trajnerit Gianni De Biasit është shtyrë deri në ndeshjen e fundit të grupit I, ku Shqipëria do të udhëtoi në Armeni Ishte paraparë që trajneri italian, Gianni de Biasi, të rinovojë ...

De Biasit i lëkundet karrigia te Kombëtarja shqiptare

Lajmeshqip - 10.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA De Biasit i lëkundet karrigia te Kombëtarja shqiptare Kosova pranohet në Federatën Ndërkombëtare të Shenjëtarisë Shqipëri – Serbi, rezervohen gjysma e biletave! Tifozat Kuq ...

De Biasi – Shqipëri, diçka nuk është në rregull

Lajmi.net - 10.09.2015

Gianni de Biasi nuk e ka të sigurt vazhdimin e kontratës në postin e selektorit të Shqipërisë. Gianni de Biasi ishte pritur të rinovojë kontratën menjëherë pas ndeshjes me Portugalinë, por humbja ...

Kaçe – De Biasi, kjo është e vërteta

Lajmi.net - 10.09.2015

Ergys Kaçe ka mohuar spekulimet rreth përplasjes me selektorin e Shqipërisë, Gianni de Biasi, që thuhet se mund të largohet nga detyra. Ergys Kaçe, ka insistuar se nuk ka mosmarrëveshje me selektorin ...

Befason Kaçe, ja çfarë thotë për De Biasin

LajmiFundit - 10.09.2015

Ergys Kaçe, ylli i Kombëtares shqiptare, ka mohuar raportimet e mediave se ka pasur mosmarrëveshje me trajnerin Gianni De Biassi. Pas përfundimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Portugalisë qarkulluan ...

Krisje mes De Biasit dhe Dukës, e ardhmja e trajnerit në dilemë

Botasot - 10.09.2015

Gianni de Biasi nuk e ka të sigurt vazhdimin e kontratës në postin e trajnierit të Shqipërisë. Gianni de Biasi duhej të rinovonte kontratën menjëherë pas ndeshjes me Portugalinë, por humbja prej 1-0 ...

Ja e vërteta e marrëdhënies Duka-De Biasi

Telegrafi - 10.09.2015

Pas humbjen me Portugalinë në media po krijohet iluzion se presidenti Duka nuk do të rinovoj me trajnerin Gianni De Biasi nëse kombëtarja jonë nuk arrin kualifikimin kur tashmë nuk është momenti për ...

Ja e vërteta e marrëdhënies Duka-De Biasi

Botasot - 10.09.2015

Pas humbjen me Portugalinë në media po krijohet iluzion se presidenti Duka nuk do të rinovoj me trajnerin Gianni De Biasi nëse kombëtarja jonë nuk arrin kualifikimin kur tashmë nuk është momenti për ...

Krisje mes De Biasit dhe Dukës, e ardhmja e trajnerit në dilemë

Gazeta Tema - 10.09.2015

Marrëdhëniet mes trajnerit Gianni De Biasi dhe Armando Dukës duket se nuk janë aq të ngrohta sa ishin pas ndeshjes me Danimarkën. Humbja me Portugalinë ka trazuar gjendjen në kampin kuqezi.

FSHF: Ne e bëmë të famshëm De Biasin!

LajmiFundit - 09.09.2015

Gianni De Biasi dhe suksesi i tij në krye të stolit të kombëtares shqiptare, është tashmë një fakt i ditur jo vetëm nga shqiptarët kudo ku ndodhen, por edhe më gjerë.

Shtyhet rinovimi i De Biasit

LajmiFundit - 09.09.2015

Pas humbjes me Portugaline, shtyhet rinovimi i kontrates se trajnerit Gianni De Biasi, pasi prioritet eshte kualifikimi ne kampionatin europian ne France.

De Biasi, reagon FSHF

Lajmi.net - 09.09.2015

Jona Dervishi, drejtoresha e Marrëdhënieve me Publikun në Federatën Shqiptare të Futbollit, ka pasqyruar edhe frymën e institucionit në raport me selektorin Gianni de Biasi.

Shtyhen bisedimet për rinovimin e De Biasit, prioritet kualifikimi në Euro 2016

LajmiFundit - 09.09.2015

Humbja në sekondat shtesë me Portugalinë, nuk komplikoi vetëm rrugën e Kombëtares drejt Europianit 2016 në Francë. Goli i Miguel Velosos ndryshoi edhe prioritetet e Federatës Shqiptare të Futbollit ...

Qesharake, FSHF-ja: Ne e bëmë të famshëm De Biasin!

Telegrafi - 09.09.2015

Gianni De Biasi dhe suksesi i tij në krye të stolit të kombëtares shqiptare, është tashmë një fakt i ditur jo vetëm nga shqiptarët kudo ku ndodhen, por edhe më gjerë.

Reagon Jona Dervishi: De Biasi, grazie Mister

Botasot - 09.09.2015

Jona Dervishi, drejtoresha e Marrëdhënieve me Publikun në Federatën Shqiptare të Futbollit, ka reaguar në lidhje em disa shkrime në opinion se kinse Federata Shqiptare e Futbollit e ka bërë të ...

Shtyhen bisedimet për rinovimin e De Biasit, prioritet kualifikimi në Euro 2016

Telegrafi - 09.09.2015

Humbja në sekondat shtesë me Portugalinë, nuk komplikoi vetëm rrugën e Kombëtares drejt Europianit 2016 në Francë. Goli i Miguel Velosos ndryshoi edhe prioritetet e Federatës Shqiptare të Futbollit ...

Video: Një vizitë në vendlindjen dhe familjen e De Biasi-t

Mapo - 09.09.2015

Video: Një vizitë në vendlindjen dhe familjen e De Biasi-t Postuar më: 09 Shtator 2015 18:16 Digitalb ka përgatitur në prag të ndeshjes kundër Danimarkës një reportazh interesant, në vendin ku ka ...

FSHF: E bëmë ne De Biazin të famshëm, jo ai neve

Panorama Sport - 09.09.2015

Një ditë përpara ndeshjes Shqipëri-Portugali, jo i gjithë ambienti sportiv ka qenë në mbështetje të Kombëtares. Aq më pak të trajnerit De Biazi. Në institucionin e futbollit në Shqipëri, është një ...

FSHF i “merr” meritat: Ne e bëmë të famshëm De Biasin

Java News - 09.09.2015

Gianni De Biasi dhe suksesi i tij në krye të stolit të kombëtares shqiptare, është tashmë një fakt i ditur jo vetëm nga shqiptarët kudo ku ndodhen, por edhe më gjerë.

De Biasi beson se Shqipëria do të jetë në Europian

Durres Lajm - 09.09.2015

Pavarësisht humbjes dramatike me Portugalinë, Gianni De Biasi beson se Shqipëria ka ende shanse të kualifikohet në Euro 2016. Nga Italia ku tashmë do të jetë edhe , drejtuesi i stolit kuqezi ...

Shtyhen bisedimet për rinovimin e De Biasit, prioritet kualifikimi në Euro 2016

Tetova Sot - 09.09.2015

Humbja në sekondat shtesë me Portugalinë, nuk komplikoi vetëm rrugën e Kombëtares drejt Europianit 2016 në Francë. Goli i Miguel Velosos ndryshoi edhe prioritetet e Federatës Shqiptare të Futbollit ...

VIDEO / Në vendlindjen e trajnerit të Kombëtares, Gianni De Biasi

Gazeta Dita - 09.09.2015

Kanali sportiv Superport ka shkuar në Itali në vendlindjen e De Biasit në qytezën e Sermede. Aty ndodhet edhe banesa e trajnerit të kombëtares së futbollit.

VIDEO/ Një ditë në Sarmede, vendlindjen e Gianni De Biasit

Gazeta Tema - 09.09.2015

Supersport ka përgatitur një reportazh para pak ditësh për trajnerin e kombëtares shqiptare Gianni De Biasi. Gazetari Alban Xhihani ka udhëtuar drejt Sarmedes, qytezës së vogël italiane ku është ...

Shpërthen çështja “Kaçe”, mesfushori gati të lërë kombëtaren

Gazeta Tema - 09.09.2015

Një lajm që cënon disi harmoninë në skuadrën kuqezi vjen nga Ergys Kaçe. Në grumbullimin italian në kodrinat e Trevizos të kombëtares, edhe pse në mbërritje të talentit, trajneri italian De Biasi e ...

De Biasi: Një humbje që djeg. Do të përmirësohemi

Botasot - 08.09.2015

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi, nuk e dramatizon humbjen me Portugalinë, por nga ana tjetër nuk e fsheh as zhgënjimin, i cili reflektohej në pamjen e tij.

Reagimet pas ndeshjes, De Biasi: Kualifikimi nuk është i pamundur, Santos: Shqipëria është ekip i fortë

BalkanWeb - 08.09.2015

ELBASAN -Trajneri i kombëtares shqiptare, De Biasi deklaroi pas ndeshjes me Portugalinë se kualifikimi për Euro 2016 nuk është i pamundur, pavarësisht humbjes 0-1.

De Biasi: Të marrim mësim dhe ta zëmë vendin e dytë në grup

Yll Press - 08.09.2015

“Ishte ndeshje e vështirë. Duhet të ishim të përqendruar deri në sekondat e fundit. Kam folur për tri minuta pas ndeshjes dhe normalisht thashë gjërat që duhet thënë pas humbjes.

Një tifoz i ka kërkuar gazetarëve ta di pse nuk luan Kaçe?

Botasot - 08.09.2015

Një tifoz i futbollit është futur në konferencën për media pas lojës me Portugalinë dhe i ka kërkuar gazetarëve ta pyesin trajnerin, De Biasi pse nuk luan mesfushori i PAOK-ut.

Skandaloze, Shqipëria po e humb talentin e saj të madh, Ergys Kacen

Telegrafi - 08.09.2015

Kombëtarja e Shqipërisë është afër të shkruaj historinë duke u kualifikuar në Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’, për herë të parë, por ajo rrezikon të mbetët pa njërin ndër lojtarët më të talentuar ...

De Biasi: Një humbje që djeg, por do të përmirësohemi

Gazeta Dita - 08.09.2015

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi nuk e dramatizon humbjen me Portugalinë, por nga ana tjetër nuk e fsheh as zhgënjimin, i cili reflektohej në pamjen e tij.

De Biasi i nxehur me golin e pësuar: Gabuam në mbrojtje

Java News - 08.09.2015

Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ka shprehur mjaft pakënaqësi për humbjen e pësuar nga Shqipëria mbrëmjen e së hënës në Elbasan Arena dhe sidomos është shprehur i nxehur me mënyrën ...

Reagon De Biasi: Kjo humbje djeg

VeqSport - 08.09.2015

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi, nuk e dramatizon humbjen me Portugalinë, por nga ana tjetër nuk e fsheh as zhgënjimin, i cili reflektohej në pamjen e tij.

Humbja me Portugalinë, ja çfarë thanë lojtarët pas ndeshjes

Java News - 08.09.2015

Flasin De Biasi, Cana, Berisha, Xhaka dhe Lenjani: Do të kualifikohemi në ndeshjen kundër Serbisë Pas humbjes me Portugalinë, trajneri De Biasi dhe disa nga lojtarët kryesorë të kombëtares tonë kanë ...

Zhgënjim tek kuqezinjtë, De Biasi i mërzitur

Vision Plus - 08.09.2015

Goli i pësuar ne minutën e 92 nga Veloso pas një goditje me koke që i shkaktoi humbjen e parë në eliminatore, ka sjell një zhgënjim të madh në radhët e kuqezinjve.

De Biasi: Na dogji kjo humbje

Kosova Live - 08.09.2015

Trajneri i Shqipërisë , Gianni De Biasi ka thënë se ekipi është dashur që të përqëndrohet gjatë gjithë kohës, në mënyrë që të shmangte humbjen nga Portugalia.

De Biasi e ‘tmerron’ Ronaldon, ia përmend Topin e Artë dhe Messin

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA De Biasi e ‘tmerron’ Ronaldon, ia përmend Topin e Artë dhe Messin Ronaldo me shokë bëhen gati për ndeshjen me Shqipërinë (Foto) ​Quaresma: Shqipëria është pranë kualifikimit ...

De Biasi "kërcënon" Ronaldon: Ruaj qetësinë, ose votoj Messin

Albeu.com - 07.09.2015

Trajneri i Kombëtares sonë, Gianni De Biasi kërcënoi më shaka në konferencë për shtyp Cristiano Ronaldon duke i këshilluar që të ruante qetësinë, pasi në të kundërt do të votonte Messin për "Topin e ...

De Biasi motivon lojtarët me një fjalim të shkurtër

Lajmi.net - 07.09.2015

Gianni De Biasi u ka mbajtur një fjalim të gjatë rreth 20 minuta lojtarëve të Kombëtares, në stërvitjen e djeshme, në tentim për t’i motivuar para sfidës me Portugalinë.

PRAPASKENA/ Ja çfarë u tha De Biasi futbollistëve para stërvitjes

Albeu.com - 07.09.2015

Zbulohen prapaskena nga stërvitja e djeshme e yjeve të Kombëtares. Pasi mbërritën pranë kompleksit, De Biazi e mblodhi skuadrën në një cep të fushës dhe për rreth 15-20 minuta u mbajti atyre një ...

Messi – Ronaldo, kë e ka votuar për ‘Topin e Artë’ De Biasi?

Lajmi.net - 07.09.2015

Gianni de Biasi, ka folur për Portugalinë dhe Ronaldon në konferencën për medie para përballjes me luzitanët. De Biassi treguar se kishte votuar portugezin në garën për ‘Topin e Artë’, mirëpo në ...

Flet De Biasi pas humbjes

Lajm - 07.09.2015

Gianni De Biasi, përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, ka thënë se është i mërzitur që lojtarët e tij pësuan humbje në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Portugalisë.

De Biasi: humbja mësim për ndeshjet tjera

Lajmi.net - 07.09.2015

Gianni De Biasi ka deklaruar se humbja nga Portugalia do t’u shërbejë si leksion për ndeshjet e radhës të kuqezinjëve. Ai ka thënë se shpesh taktikat e provuara në stërvitje nuk funksionojnë si dhe e ...

De Biasi ka një kërkesë për portugalinë: Gabuam, ishte shumë e rëndë

LajmiFundit - 07.09.2015

“E dinim që do të ishte shumë e vështirë dhe do të vuanim deri në fund, pasi përballë kishim një rival shumë cilësor. E pësuam në fund dhe ishte e rëndë, edhe pse Portugalia krijoi më shumë raste se ...

De Biasi i mërzitur për humbjen me Portugalinë

LajmiFundit - 07.09.2015

Gianni De Biasi, përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, ka thënë se është i mërzitur që lojtarët e tij pësuan humbje në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Portugalisë.

De Biasi: Një humbje që djeg, por do të përmirësohemi

Top Channel - 07.09.2015

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi nuk e dramatizon humbjen me Portugalinë, por nga ana tjetër nuk e fsheh as zhgënjimin, i cili reflektohej në pamjen e tij.

De Biasi kritika futbollistëve për mos kujdes

Albeu.com - 07.09.2015

Përzgjdheësi i Shqipërisë, Gianni de Biasit ka kritikuar skuadrën për mos kujdes në minutat e fundit të takimit. Por, ai tha se kjo ndeshje do tu shërbej atyre si një mësim që të mos përsëritet në ...

De Biasi: Dua vetëm fitore

Yll Press - 07.09.2015

“Ne nuk do të luajmë për barazim, por për fitore”, ka thënë De Biasi në konferencën për media para takimit. Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se kërkon vetëm fitore nga dueli kundër ...

Ndeshja Shqipëri – Portugali sqaron shumë gjëra sot

Koha.net - 07.09.2015

Gianni de Biasi ishte i qartë të dielën mbrëma në konferencë. Shqipëria në ndeshje me Portugalinë do të luajë për fitore. "Jo, do të hyjmë për të fituar dhe nuk kënaqem me një pikë", ka thënë De ...

De Biasi dhe Gashi: Do të bëjmë maksimumin ndaj portugezëve

Yll Press - 07.09.2015

“Për formacionin, nuk mund të flas sot sepse kam edhe disa dyshime për të cilat do të vendos, nesër paradite. Ju siguroj që do të japim më të mirën, ndaj një kundërshtari të fortë dhe me mjaft ...

Ja si bën shaka de Biasi me Ronaldon

Botasot - 07.09.2015

Trajneri i Kombëtares sonë, Gianni De Biasi kërcënoi më shaka në konferencë për shtyp Cristiano Ronaldon duke i këshilluar që të ruante qetësinë, pasi në të kundërt do të votonteMessin për "Topin e ...

Djema, jemi përpara një momenti delikat!

Botasot - 07.09.2015

Zbulohen prapaskena nga stërvitja e djeshme e yjeve të Kombëtares. Pasi mbërritën pranë kompleksit, De Biasi e mblodhi skuadrën në një cep të fushës dhe për rreth 15-20 minuta u mbajti atyre një ...

De Biasi: Duhet të mësojmë nga humbjet

Koha.net - 07.09.2015

Gianni De Biasi, përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, ka thënë se është i mërzitur që lojtarët e tij pësuan humbje në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Portugalisë.

De Biasi: Të marrim mësim dhe ta zëmë vendin e dytë në grup

Telegrafi - 07.09.2015

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka folur pas ndeshjes duke thënë se skuadra duhet të ishte e përqendruar deri në sekondat e fundit. “Ishte ndeshje e vështirë.

De Biasi dhe Gashi: Do të japim më të mirën

VeqSport - 07.09.2015

“Kjo ndeshje është e rëndësishme për ne për tre arsye: Së pari, sepse konfirmojmë formën tonë dhe rezultatet e deritanishme, së dyti sepse jemi në fazën vendimtare të ndeshjeve kualifikuese dhe së ...

De Biasi thyen rekord në sfidën me portugezët

Gazeta Dita - 07.09.2015

Me ndeshjen kundër Portugalisë, trajneri Gianni De Biasi do të vendosë një rekord unik me Kombëtaren shqiptare. Trajneri italian do të “luajë” ndeshjen e tij të 32-të në pankinën kuqezi, më shumë se ...

De Biasi: Ronaldo, ver dorë në zemër, të kam votuar për Topin e Artë

Java News - 07.09.2015

De Biasi: Ronaldo, ver dorë në zemër, të kam votuar për Topin e Artë Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi, ka hedhur batuta ndaj Cristiano Ronaldos, në prag të ndeshjes me Portugalinë.

De Biasi motivon lojtarët me një fjalim të shkurtër

Tetova Sot - 07.09.2015

ianni De Biasi u ka mbajtur një fjalim të gjatë rreth 20 minuta lojtarëve të Kombëtares, në stërvitjen e djeshme, në tentim për t’i motivuar para sfidës me Portugalinë.

De Biasi fjalim motivues lojtarëve përpara Portugalisë

Java News - 07.09.2015

Gianni De Biasi u ka mbajtur një fjalim të gjatë rreth 20 minuta lojtarëve të Kombëtares, në stërvitjen e djeshme, me qëllim për t’i motivuar para sfidës me Portugalinë.

Messi – Ronaldo, kë e ka votuar për ‘Topin e Artë’ De Biasi?

Tetova Sot - 07.09.2015

Gianni de Biasi, ka folur për Portugalinë dhe Ronaldon në konferencën për medie para përballjes me luzitanët. De Biassi treguar se kishte votuar portugezin në garën për ‘Topin e Artë’, mirëpo në ...

De Biasi vendos rekord me Kombëtaren

Durres Lajm - 07.09.2015

Gianni De Biasi, do ta drejtojë Kombëtaren e Shqipërisë për herën e 32-të në ndeshjen kundër Portugalisë, shifër kjo të cilën nuk e ka arritur askush para tij.

Zbulohet fjalimi i De Biasit para lojtarëve për Portugalinë

Gazeta Dita - 07.09.2015

Gianni De Biasi u ka mbajtur një fjalim të gjatë rreth 20 minuta lojtarëve të Kombëtares, në stërvitjen e djeshme, në tentim për t’i motivuar para sfidës me Portugalinë.

De Biasi: Duhet të mësojmë nga humbjet

Tetova Sot - 07.09.2015

Gianni De Biasi, përzgjedhësi i Shqipërisë në futboll, ka thënë se është i mërzitur që lojtarët e tij pësuan humbje në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Portugalisë.

De Biasi ‘kërcënon’ Ronaldon

Kosova Live - 07.09.2015

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë , Gianni De Biasi gjatë një konference për shtyp e ka ‘kërcënuar’ yllin e Portugalisë , Cristiano Ronaldo. Sonte Shqipëria e zhvillon takimin ndaj Portugalisë , ...

Messi – Ronaldo, kë e ka votuar për ‘Topin e Artë’ De Biasi?!

Republika - 07.09.2015

“E kam votuar për ‘Topin e Artë’, por nëse shënon, do votoj Mesin herën tjetër”, ka thënë ...