TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skandali/ Xhelili nisi të qajë para policëve kur do transferohej në burg

LajmiFundit - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Si qau Shukri Xhelili para policëve

Albeu.com - 22.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda, pak ditë më parë i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për ...

Skandali seksual, Xhelili qan para policëve që do ta çonin në burg

Ina - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Shukri Xhelili përlotet para policëve

Lajmi.net - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Skandali seksual, Shukri Xhelili qan teksa po transferohej në burg

SOT - 22.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda, para disa ditësh, i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Videoskandali/ Ja kush i merr çelësat e bashkisë, pas arrestimit të Xhelilit

Panorama - 22.05.2016

Pas videoskandalit dhe arrestimit të ish kryebashkiakut Shukri Xhelili, këshilli i Bashkisë Dibër ia ka besuar drejtimin e bashkisë nënkryetarit aktual të kësaj njësie vendore, Et’hem Fida, ...

Kur gruaja të mbron deri në grisjen e fundit…

BalkanWeb - 22.05.2016

Nga : SILVI BAKIRI* Rasti i Shukri Xhelilit, i cili doli zbuluar përballë opinionit publik shqiptar nëpërmjet një video-spiunimi prej një 20-vjeçareje të presionuar rregullisht për një vend pune, ...

Skandali seksual, Shukri Xhelili nisi të qajë para policëve kur do transferohej në burg

Syri.net - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

DETAJET/ Si qau Shukri Xhelili para policëve kur po transferohej në burg

Gazeta Express - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

DETAJET/ Si qau Shukri Xhelili para policëve kur po transferohej në burg

Botasot - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Skandali seksual, Xhelili qan para policëve që do ta çonin në burg

Mapo - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Policët tregojnë se si qante Shukri Xhelili kur po transferohej në burg

Telegrafi - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Shukri Xhelili qau teksa e shoqëronin në burg, i çuan psikolog

Gazeta Tema - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Shukri Xhelili qau pas lënies në burg nga gjykata

Java News - 22.05.2016

Lënia e Shukri Xhelilit në masën e “arrestit në burg”, ka sjellë rritjen e emocioneve, duke bërë që ish-kryebashkiaku i Peshkopisë, të shpërthejë në lot.

Kur gruaja të mbron deri në grisjen e fundit…

Durres Lajm - 22.05.2016

Rasti i Shukri Xhelilit, i cili doli zbuluar përballë opinionit publik shqiptar nëpërmjet një video-spiunimi prej një 20-vjeçareje të presionuar rregullisht për një vend pune, është edhe një herë ...

DETAJET/ Si qau Shukri Xhelili para policëve kur po transferohej në burg

Tetova Sot - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Ja sesi qau Shukri Xhelili kur oficerët e policisë po e çonin në burg

Java News - 22.05.2016

Disa ditë më parë, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje ...

Majlinda Bregu gjithmonë e freskët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 21.05.2016

Majlinda Bregu mbetet një femër me klas, ku në çdo dalje të saj komentet do të jenë gjithmonë pozitive. Ajo që të bën përshtypje më shumë sesa sa me elegancë i përcjell 42 vitet e saj deputetja , ...

Pas largimit të Shukri Xhelilit, ja kush do ta drejtojë Peshkopinë

SOT - 21.05.2016

Bashkia e Peshkopisë ka mbetur pa një kryetar pas shkarkimit nga detyra të Shukri Xhelilit, pasi u publikua në media një video-skandal seksual, ku ai i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për ...

Ja kush do drejtojë Peshkopinë pas largimit të Shukri Xhelilit

Albeu.com - 21.05.2016

Pas shkarkimit nga detyra të Shukri Xhelilit nga video-skandali seksual ku ai i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për ta punësuar, Bashkia e Peshkopisë ka mbetur pa një kryetar.

Et’hem Fida i PDIU komandohet në vend të Shukri Xhelilit në Dibër

Almakos - 21.05.2016

Këshilli Bashkiak i Dibrës ka komanduar Et’hem Fidën, përfaqësues i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet në vend të Shukri Xhelilit në krye të kësaj bashkie pas arrestimit të këtij të fundit pak ...

Komandohet kryetari i ri i bashkisë Dibër, pasardhës i Shukri Xhelilit

LajmiFundit - 21.05.2016

Këshilli Bashkiak i Dibrës komandon Et’hem Fidën në postin e lënë bosh nga Shukri Xhelili i arrestuar pas videoskandalit seksual. Fida përfaqësues i PDIU-së, deri më tani mbante postin e nënkryetarit ...

‘Liberali Rama’ dhe rreziku i ‘shtetit libertin’

Mapo - 21.05.2016

Nga Alfred Lela Skandalet po bëhen natyra e gjërave: nga Dibra në Sarandë, nga Shkodra në Vlorë, ngjarje të bujshme e shpërthejnë sipërfaqen e brishtë të informacionit.

Skandali seksual, pas largimit të Shukri Xhelilit, ja kush do ta drejtojë Peshkopinë

Syri.net - 21.05.2016

Bashkia e Peshkopisë ka mbetur pa një kryetar pas shkarkimit nga detyra të Shukri Xhelilit, pasi u publikua në media një video-skandal seksual, ku ai i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për ...

Skandali seksual, pas largimit të Shukri Xhelilit, ja kush do ta drejtojë Peshkopinë

Botasot - 21.05.2016

Bashkia e Peshkopisë ka mbetur pa një kryetar pas shkarkimit nga detyra të Shukri Xhelilit, pasi u publikua në media një video-skandal seksual, ku ai i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për ...

Largimi i Shukri Xhelilit, bashkia e Dibrës do drejtohet nga nënkryetari i PDIU-së

BalkanWeb - 21.05.2016

DIBËR- PDIU do të drejtojë bashkinë e Dibrës pas largimit të Shukri Xhelilit, i cili u shkarkua për shkak të video-skandalit seksual dhe ndodhet në paraburgim.

Et’hem Fida komandohet në vend të Shukri Xhelilit në Bashkinë Dibër

Ora news - 21.05.2016

Këshilli Bashkiak i Dibrës komandon Et’hem Fidën në postin e lënë bosh nga Shukri Xhelili i arrestuar pas videoskandalit të publikuar në “Të Paekspozuarit” në Ora News.

Sondazhi në BW: Bashkëshortja e Shukri Xhelilit nuk duhet të dilte në publik pas videoskandalit

BalkanWeb - 21.05.2016

Skandali i ish-kreut të Bashkisë Peshkopi, Shukri Xhelili ingranoi jo pak opinionin publik. Një pjesë e madhe e opinionit publik u indinjua ndaj 56-vjeçarit, që premtoi punë në këmbim të favoreve ...

Rama ia beson PDIU-së së Idrizit Bashkinë e Dibrës

Ora news - 21.05.2016

Këshilli Bashkiak i Dibrës komandon Et’hem Fidën në postin e lënë bosh nga Shukri Xhelili i arrestuar pas videoskandalit të publikuar në “Të Paekspozuarit” në Ora News.

Nënkryetari i PDIU drejton Dibrën

Vision Plus - 21.05.2016

Këshilli Bashkiak i Dibrës është mbledhur në mënyrë urgjente për t’i deleguar kompetencat e kryetarit njërit prej zëvendësve te ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili.

Ja kush do e drejtojë Peshkopinë pas arrestimit të Shukri Xhelilit

Shqiperia Ime - 21.05.2016

Këshilli Bashkiak i Dibrës komandon Et’hem Fidën në postin e lënë bosh nga Shukri Xhelili i arrestuar pas videoskandalit të publikuar në “Të Paekspozuarit” në Ora News.

Pas skandalit seksual, Bashkia Dibër i kalon PDIU-së

Gazeta Tema - 21.05.2016

Derisa të mbahen zgjedhjet e reja Bashkinë Dibër do ta drejtojë Et’hem Fida, një prej dy nënkryetarëve të kësaj bashkie i emëruar si përfaqësues i PDIU-së.

pas arrestimit të Xhelilit, Bashkia Peshkopi i kalon PDIU-së

Java News - 21.05.2016

Derisa të mbahen zgjedhjet e reja Bashkinë Dibër do ta drejtojë Et’hem Fida, një prej dy nënkryetarëve të kësaj bashkie i emëruar si përfaqësues i PDIUsë.

Videoskandali, Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen. Gruaja më shpëtoi, tha që më mbështeste

Lajmi.net - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshko pisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Ish kryebashkiaku tentoi të mbytej në rezervuar pas publikimit të videoskandalit

Albeu.com - 20.05.2016

Ish kryebashkiaku Shukri Xheli ka tentuar që ti jepte fund jetës duke u mbytur në rezervuar në Dibër, pas bërjes publike të videos së skandalit seksual.

Deputetja Majlinda Bregu në një pozicion provokues gjatë seancës (Foto)

Lajmi.net - 20.05.2016

Ajo është një nga deputetet më ‘stylish’ të Parlamentit shqiptar, ndaj dhe protagonizmi i ish-ministres nuk i shpëton asnjëherë fokusit të fotografëve.

Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen, gruaja më shpëtoi

Ina - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshko pisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Shukri Xhelili tentoi të mbytej në rezervuar pas publikimit të videoskandalit

LajmiFundit - 20.05.2016

Pas bërjes publike të videos së skandalit seksual, kryebashkiaku Shukri Xheli ka tentuar t’i japë fund jetës duke u mbytur në rezervuar në Dibër. Këtë fakt, Xhelili e ka pohuar para oficerëve të ...

Thellohet skandali/ Ja sa femra ka punësuar Shukriu në tre muaj

Albeu.com - 20.05.2016

Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qëndrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish kryebashkiaku i ka sjellë katër femra në pozicione të ndyshme të punës.

Majlinda Bregu, kapet në pozicion delikat në Parlament (FOTO)

Lajm - 20.05.2016

Seanca e djeshme plenare i nisi punimet e saj me debatet për ish kreun e bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili. Deputetja demokrate Majlinda Bregu e vuri theksin te skandali i rreth një jave më parë, ...

Shukri Xhelili refuzon ushqimin në paraburgim: Tentova të mbytesha në rezervuar. Ja kush e shpëtoi

SOT - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshkopisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Majlinda Bregu kapet në pozicion delikat në Parlament

LajmiFundit - 20.05.2016

Seanca e djeshme plenare i nisi punimet e saj me debatet për ish kreun e bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili. Deputetja demokrate Majlinda Bregu e vuri theksin te skandali i rreth një jave më parë, ...

Ja sa femra ka punësuar Shukriu në tre muaj

Lajm - 20.05.2016

Ish-kryebashkiaku tentoi të mbytej në rezervuar pas publikimit të videoskandalit Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qendrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish ...

Thellohet skandali: Ja sa femra ka punësuar Shukriu në tre muaj

Lajmi.net - 20.05.2016

Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qëndrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish kryebashkiaku i ka sjellë katër femra në pozicione të ndyshme të punës.

Drejtori i Kulturës: Shukriu më solli katër femra në tre muaj

LajmiFundit - 20.05.2016

Dalin te tjera te dhena mbi Shukri Xhelilin. Njera prej tyre eshte ajo e drejtorit te Qendrës Kulturore në Peshkopi, Veli Vranicci i cili është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, si ...

Pritet një skandal i madh! Ja sa femra punësoi Xhelili brenda 3 muajsh

LajmiFundit - 20.05.2016

Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qëndrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish kryebashkiaku i ka sjellë katër femra në pozicione të ndryshme të punës.

Videoskandali, Shukri Xhelili refuzon ushqimin në paraburgim: Tentova të mbytesha në rezervuar, gruaja më shpëtoi

BalkanWeb - 20.05.2016

NGA: XHENSILA KODRA& DORJANA BEZAT* Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshkopisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë ...

Vajzës që filmoi Xhelilin i jepet asistencë psikologjike dhe ligjore nga Prokuroria

Syri.net - 20.05.2016

Vajza, e cila denoncoi kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë, nuk është e pambrojtur. Anisa A., 20 vjeçe, ka marrë asistencë ligjore dhe psikologjike nga Prokuroria e Përgjithshme.

Videoskandali, Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen, gruaja më shpëtoi, tha që më mbështeste

Botasot - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshko pisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Video -skandali, Xhelili tentoi të mbytej në rezervuar pas publikimit

Syri.net - 20.05.2016

Pas bërjes publike të videos së skandalit seksual, kryebashkiaku Shukri Xheli ka tentuar t’i japë fund jetës duke u mbytur në rezervuar në Dibër. Këtë fakt, Xhelili e ka pohuar para oficerëve të ...

Shukri Xhelili tentoi të mbytej në rezervuar pas videoskandalit, ja kush e shpëtoi

Gazeta Express - 20.05.2016

Zbulohen detaje të reja në lidhje me videoskandalin ku i përfshirë ishte ish kreu i bashkisë së Dibrës, Shukri xhelili. Publikimi i videoskandalit, ku ai i kërkonte favore seksuale një vajze 20 ...

Videoskandali, Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen, gruaja më shpëtoi, tha që më mbështeste

Zeri - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshko pisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Ja sa femra ka punësuar Shukriu në tre muaj

Telegrafi - 20.05.2016

Ish-kryebashkiaku tentoi të mbytej në rezervuar pas publikimit të videoskandalit Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qendrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish ...

Majlinda Bregu, kapet në pozicion delikat në Parlament (FOTO)

Gazeta Express - 20.05.2016

Seanca e djeshme plenare i nisi punimet e saj me debatet për ish kreun e bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili. Deputetja demokrate Majlinda Bregu e vuri theksin te skandali i rreth një jave më parë, ...

Majlinda Bregu, kapet në pozicion delikat në Parlament (Foto)

Botasot - 20.05.2016

Seanca e djeshme plenare i nisi punimet e saj me debatet për ish kreun e bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili. Deputetja demokrate Majlinda Bregu e vuri theksin te skandali i rreth një jave më parë, ...

Videoskandali: Xhelili tentoi të mbytej, refuzon ushqimin në burg

Mapo - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish ­kreu i Bashkisë së Peshkopisë, pas publikimit të videoskandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje. Ky fakt bëhet me dijë për “Gazeta Shqiptare” nga burime të policisë, që thonë se ...

Dyshime për një skandal më të madh, ja sa femra punësoi Shukri Xhelili brenda 3 muajsh

Syri.net - 20.05.2016

Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qëndrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish kryebashkiaku i ka sjellë katër femra në pozicione të ndryshme të punës.

Thellohet skandali: Ja sa femra ka punësuar Shukriu në tre muaj

Botasot - 20.05.2016

Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qëndrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish kryebashkiaku i ka sjellë katër femra në pozicione të ndyshme të punës.

Filmoi Shukri Xhelilin, vajzës i ofrohet asistencë ligjore e psikologjike

Panorama - 20.05.2016

Vajza, e cila denoncoi kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë, nuk është e pambrojtur. Anisa A., 20 vjeçe, ka marrë asistencë ligjore dhe psikologjike nga Prokuroria e Përgjithshme.

Thellohet skandali: Ja sa femra ka punësuar Shukriu në tre muaj

Zeri - 20.05.2016

Lidhur me çështjen ndaj Shukri Xhelilit, Drejtori i qëndrës së kulturës në Dibër është rrëfyer se në tre muaj ish kryebashkiaku i ka sjellë katër femra në pozicione të ndyshme të punës.

Kur Shukri Xhelili ishte plotësisht i “pastër”!

Ora news - 20.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili sot ndodhet prapa hekurave për tri akuza, por në kohën kur ka plotësuar formularin në kuadër të zbatimit të ligjit për procesin e dekriminalizimit, rezulton ...

Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen, gruaja më shpëtoi

NOA - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshko pisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Vajza e videos me Shukri Xhelilin, merr asistencë psikologjike dhe ligjore

NOA - 20.05.2016

Vajza, e cila denoncoi kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë, nuk është e pambrojtur. A. A., 20 vjeçe, ka marrë asistencë ligjore dhe psikologjike nga Prokuroria e Përgjithshme.

Shukri Xhelili shkoi të mbytej në rezervuar pas publikimit të videos

Gazeta Tema - 20.05.2016

Filmimi e në zyrën e kryetarit të Bashkisë së Dibrës ishte një provë irrituese sesi jepej një vend pune, në këmbim të favoreve seksuale. Pamjet në dhomën e hotelit më pas, ngjallën reagime të shumta ...

Pas publikimit të videos Shukri Xhelili kishte tentuar vetëvrasjen

Java News - 20.05.2016

Filmimi e në zyrën e kryetarit të Bashkisë së Dibrës ishte një provë irrituese sesi jepej një vend pune, në këmbim të favoreve seksuale. Pamjet në dhomën e hotelit më pas, ngjallën reagime të shumta ...

“Shukriu më solli katër femra në tre muaj”

Gazeta Tema - 20.05.2016

Drejtori i Qendrës Kulturore në Peshkopi, Veli Vranici është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, si një nga dëshmitarët në gjyqin kundër ish –kryetarit të Bashkisë së Dibrës, Shukri ...

Drejtori i Qendrës Kulturore: Shukriu emëroi katër vajza në tre muaj

Java News - 20.05.2016

Drejtori i Qendrës Kulturore në Peshkopi, Veli Vraniçi është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, si një nga dëshmitarët në gjyqin kundër ish –kryetarit të Bashkisë së Dibrës, Shukri ...

Deputetja Majlinda Bregu në një pozicion provokues gjatë seancës (Foto)

Tetova Sot - 20.05.2016

Ajo është një nga deputetet më ‘stylish’ të Parlamentit shqiptar, ndaj dhe protagonizmi i ish-ministres nuk i shpëton asnjëherë fokusit të fotografëve.

Videoskandali, Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen. Gruaja më shpëtoi, tha që më mbështeste

Tetova Sot - 20.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kreu i Bashkisë së Peshko pisë, i cili u la në “arrest me burg” nga Krimet e Rënda pas publikimit të video- skandalit, ka tentuar të kryejë vetëvrasje.

Merr asistencë ligjore dhe psikologjike vajza që denoncoi Shukriun

Shqiperia Ime - 20.05.2016

20-vjeçarja me iniciale A.A, që denoncoi kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë ka marrë asistencë ligjore dhe psikologjike nga Prokuroria e Përgjithshme.

Filmoi Shukri Xhelilin, 20-vjeçarja merr asistencë ligjore e psikologjike

Durres Lajm - 20.05.2016

20-vjeçarja me inicialet A.A, që denoncoi ish-kryetarin e Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelilin, ka marrë asistencë ligjore dhe psikologjike nga Prokuroria e Përgjithshme.

Uppss deputetja e Shqipërisë në pozicion të sikletshëm (Foto)

Shqiperia Ime - 20.05.2016

Deputetja e PD-së në Parlamentin e Shqipërisë Majlinda Bregu është kapur në një pozicion të sikletshëm për pozitën e saj. Ajo ka qenë duke u përshëndetur me deputeten e PS-së Arta Dada.

Videoskandali, Shukri Xhelili: Mendova vetëvrasjen. Gruaja më shpëtoi, tha që më mbështeste

Republika - 20.05.2016

Këtë fakt, Xhelili ia ka pohuar oficerëve të policisë në dhomat e paraburgimit. Po ashtu, ishkryebashkiaku u ka treguar atyre se ka qenë pikërisht bashkëshortja e tij, Tefta Xhelili, e cila e ka ...

Dokumentari për gruan e kryetarit dibran të seks skandalit (Video)

Lajmi.net - 19.05.2016

“Rruga e drejtë është e thjeshtë dhe e qartë”. Me këtë titull hapet dokumentari i kushtuar bashkëshortes së ish-kreut të Bashkisë Dibër, Shukri Xhelili.

Zbardhet dëshmia e vajzës që la në burg Shukri Xhelilin

Albeu.com - 19.05.2016

Kërkesa e ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili , ndaj 20-vjeçares duke se ka qenë "A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?".

Zbardhet dëshmia e vajzës që ‘fundosi’ Shukri Xhelilin, ja cila ishte kërkesa e veçantë e tij

Lajmi.net - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish­kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20­vjeçares Anisa, të cilës dyshohet ...

Ja çfarë tha në gjyq Shukri Xhelili

Albeu.com - 19.05.2016

Gjykata për Krimet e Rënda ka vendosur masën e sigurisë "arrest në burg", për ish-kryebashkiakun e Dibrës Shukri Xhelili. Ish-zyrtari do të hetohet në këtë masë sigurie për akuzën e "korrupsionit ...

Dokumentari kushtuar bashkëshortes së Shukri Xhelilit, “Rruga e drejtë është e thjeshtë dhe e qartë”

SOT - 19.05.2016

“Rruga e drejtë është e thjeshtë dhe e qartë”. Me këtë titull hapet dokumentari i kushtuar bashkëshortes së ish-kreut të Bashkisë Dibër, Shukri Xhelili.

Ja çfarë tha në gjyq Shukri Xhelili

Portalb - 19.05.2016

Gjykata për Krimet e Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg”, për ish-kryebashkiakun e Dibrës Shukri Xhelili. Ish-zyrtari do të hetohet në këtë masë sigurie për akuzën e “korrupsionit ...

Zbardhet dëshmia e vajzës që ‘fundosi’ Shukri Xhelilin, ja cila ishte kërkesa e veçantë e tij

Lajm - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish­kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20­vjeçares Anisa, të cilës dyshohet ...

Shukri Xhelili, për seksin në punë – përlotet në gjykatë

Lajmi.net - 19.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta mbajë në burg ish-kreun e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelilin, duke dhënë shembullin e parë sesi hetohet një zyrtar i lartë që kërkon favore seksuale në këmbim ...

“Burg pa afat” për Shukri Xhelilin, ish-kryebashkiaku përlotet në qeli

Lajm - 19.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta mbajë në burg ish-kreun e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelilin, duke dhënë shembullin e parë sesi hetohet një zyrtar i lartë që kërkon favore seksuale në këmbim ...

Video-skandali me Xhelilin, Bregu: Të merren masa, vendi i punës të mos jepet me favore seksuale

SOT - 19.05.2016

Ditën e sotme deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, ka reaguar lidhur me video-skandalin me ish-kreun e Bashkisë së Peshkopisë. Nisur nga ky rast, ku sipas saj në shkëmbim të një vendi ...

Rasti “Shukriu” , Harito në Kuvend: Përgjegjësia është individuale

SOT - 19.05.2016

Duke iu referuar rastit të Shukri Xhelilit ministrja Milena Harito ka thënë se në skandale të kësaj natyre përgjegjësia duhet të jetë personale. Duke u ndalur tek punësimi në administratë, ministrja ...

Çështja ‘Shukriu’ sjell mjaft batuta në Kuvend, Bregu: Gjyshi Shukriu ia lypi vajzës. Harito: Po Pango?

SOT - 19.05.2016

Çështja ‘Shukriu’ nuk ka mbetur jashtë batutave të seancës së sotme të Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë fjalës së saj në foltoren e Kuvendit, deputetja demokrate Majlinda Bregu ka deklaruar se përtej ...

Balla:Fenomeni “shukri” duhet dënuar

SOT - 19.05.2016

Deputeti Taulant Balla tha sot në Kuvend se fenomeni “Shukri” duhet të dënohet. Sipas tij, kërcënimet ndaj deputetëve duhen ...

“Brekëgrisuri Shukri” ndez Kuvendin, Bregu: Gjyshi ia lypi vajzës! Ja debatet

LajmiFundit - 19.05.2016

Çështja ‘Shukriu’ nuk ka mbetur jashtë batutave të seancës së sotme të Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë fjalës së saj në foltoren e Kuvendit, deputetja demokrate Majlinda Bregu ka deklaruar se përtej ...

Batuta e Bregut për gruan e Shukriut: Gjyshi ia lypi 20 vjeçares

Albeu.com - 19.05.2016

Nga foltorja e Kuvendit , deputetja Majlinda Bregu preferoi të mos e quajë “skandal seksual ”, por “skandal të ngacmimit seksual ” për rastin e Shukri Xhelilit .

Bregu ironizon bashkëshorten e Shukri Xhelilit, ja si shprehet

SOT - 19.05.2016

Nga foltorja e Kuvendit, deputetja Majlinda Bregu preferoi të mos e quajë “skandal seksual”, por “skandal të ngacmimit seksual” për rastin e Shukri Xhelilit.

Zbardhet dëshmia e 20-vjeçares që fundosi Shukri Xhelilin: A je për një lidhje sekrete

SOT - 19.05.2016

Kryebashkiaku i shkarkuar i Peshkopisë, Shukri Xhelili, i ka kërkuar vajzës 20-vjeçare lidhje sekrete në këmbim të vendit të punës. Kjo është dëshmia e vajzës A.A në polici.

Shukrijtë që meritojmë

BalkanWeb - 19.05.2016

NGA MIMOZA KOÇIU* Një javë pas video-skandalit që publikoi gazetari Ylli Rakipi, në të cilin kryetari i Bashkisë Dibër, Shukri Xhelili, ofronte e krijonte vende pune në këmbim të favoreve seksuale, ...

Skandali seksual, ja si Shukri Xhelili i propozoi 20-vjeçares për lidhje. Ish-kryebashkiaku mbetet në burg

Syri.net - 19.05.2016

Siç është deklaruar edhe më herët gjatë ditëve të mëparshme, ka qenë vetë vajza 20-vjeçare që i kishte shkruar e para ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili për një vend pune.

Plas gallata në Facebok, qytetarët “nxjerrin” në shitje brekët e Shukri Xhelilit (FOTO)

Gazeta Express - 19.05.2016

Rasti i ish kryetarit të Bashkisë së Dibrës përveç se ishte një rast abuzimi me detyrën, kishte edhe momente humori. Ajo çka po ngelet më gjatë në memorien e shqiptarëve nuk është veprimi i Xheliit, ...

Zbardhet dëshmia e vajzës që ‘fundosi’ Shukri Xhelilin, ja cila ishte kërkesa e veçantë e tij

Botasot - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish­kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20­vjeçares Anisa, të cilës dyshohet ...

Mbrojtja në gjyq/ Çfarë tha Shukri Xhelili për videoskandalin në hotel

Botasot - 19.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili, u paraqit dje në Gjykatën për Krimet e Rënda për t’u njohur me masën e sigurisë “arrest në burg”, caktuar në mungesë ndaj tij.

Zbardhet dëshmia e vajzës që ‘fundosi’ Shukri Xhelilin, ai kishte një kërkesë të veçantë

Telegrafi - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish­kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20­vjeçares Anisa, të cilës dyshohet ...

Lihet në burg Xhelili, kërkon “shpëtimin” me rastin Meta

Mapo - 19.05.2016

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda vendos masën e sigurisë “arrest me burg pa afat” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Pala mbrojtëse kërkon që video-përgjimi të mos merret në ...

Dëshmia e plotë e Anisës: Shukriu më kërkoi lidhje sekrete

Mapo - 19.05.2016

“Pasi u prezantuam, kryetari i Bashkisë, Shukri Xhelili më pyeti nëse isha beqare apo e martuar. Ju përgjigja që jam beqare. Pastaj më tha: Pse nuk martoheni ju të rinjtë, apo keni frikë nga martesa? ...

Zbardhet dëshmia e vajzës që ‘fundosi’ Shukri Xhelilin, ja cila ishte kërkesa e veçantë e tij

Zeri - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ishkryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20vjeçares Anisa, të cilës dyshohet t’i ...

Dëshmia e plotë e Anisës: Shukriu më kërkoi lidhje sekrete

BalkanWeb - 19.05.2016

TIRANE -“Pasi u prezantuam, kryetari i Bashkisë, Shukri Xhelili më pyeti nëse isha beqare apo e martuar. Ju përgjigja që jam beqare. Pastaj më tha: Pse nuk martoheni ju të rinjtë, apo keni frikë nga ...

Dokumentari për gruan e kryetarit dibran të seks skandalit (Video)

Zeri - 19.05.2016

“Rruga e drejtë është e thjeshtë dhe e qartë”. Me këtë titull hapet dokumentari i kushtuar bashkëshortes së ish-kreut të Bashkisë Dibër, Shukri Xhelili.

“Burg pa afat” për Shukri Xhelilin, ish-kryebashkiaku përlotet në qeli

Telegrafi - 19.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta mbajë në burg ish-kreun e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelilin, duke dhënë shembullin e parë sesi hetohet një zyrtar i lartë që kërkon favore seksuale në këmbim ...

Deputetet e PD: Kush i emëroi në administratë Shukriun e Balilin? Harito: Po Pangon

BalkanWeb - 19.05.2016

* Harito: Përgjegjësia është individuale TIRANE- Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, ka reaguar ditën e sotme lidhur me video-skandalin me ish-kreun e Bashkisë së Peshkopisë.

Bregu ironi me gruan e Shukriut: Gjyshi i mrekullueshëm ia lypi 20 vjeçares!

Mapo - 19.05.2016

Fillimisht Majlindja Bregu i përzgjodhi mirë fjalët për skandalin e Shukri Xhelilit. Nga foltorja e Kuvendit, Bregu preferoi të mos e quajë “skandal seksual”, por “skandal të ngacmimit seksual”.

Replika Bregu-Harito për skandalin seksual, kujtohet edhe Ylli Pango

Botasot - 19.05.2016

Nuk do të ksihte kuptin nëse nuk do hynte në "rendin e ditës " në Kuvend skandali seksual që tronditi qytetin e Dibrës dhe mbarë opinionin publik një javë më parë me në qendër të së cilit ishte ish ...

Mbrojtja në gjyq/ Çfarë tha Shukri Xhelili për videoskandalin në hotel

Panorama - 19.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili, u paraqit dje në Gjykatën për Krimet e Rënda për t’u njohur me masën e sigurisë “arrest në burg”, caktuar në mungesë ndaj tij.

Foto-lajm: Ups, Majlinda Bregu në një pozicion tepër delikat!

Mapo - 19.05.2016

Senca e sotme parlamentare është shoqëruar nga debate mjaft të ashpra. Përveç opozitës, që e akuzon qeverinë për përgjime të paligjshme, sot edhe socialisti Ben Blushi akuzoi se është kërcënuar me ...

“Shukriu më kërkoi lidhje sekrete”, ja dëshmia e plotë e Anisës

Java News - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20-vjeçares Anisa, të cilës dyshohet ...

DESHMIA/ “A je për një lidhje sekrete?” Propozimi i Shukri Xhelilit për 20 vjeçaren nga Peshkopia

Gazeta Tema - 19.05.2016

Ish- kryetari i bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili është kontaktuar vetë fillimisht nga 20-vjeçarja Anisa. Pasi ajo i ka shkruar disa herë në Facebook, Shukri Xhelili i ka premtuar punë duke i ...

Plas gallata në Facebok, qytetarët “nxjerrin” në shitje brekët e Shukri Xhelilit (FOTO)

Tetova Sot - 19.05.2016

Rasti i ish kryetarit të Bashkisë së Dibrës përveç se ishte një rast abuzimi me detyrën, kishte edhe momente humori. Ajo çka po ngelet më gjatë në memorien e shqiptarëve nuk është veprimi i Xheliit, ...

REPLIKAT/ Majlinda Bregu: Gjyshi Shukriu ia lypi vajzës. Harito: Po derëziun Pango e harruat?

Gazeta Tema - 19.05.2016

Skandali seksual i Shukri Xhelilit është bërë objekt debatesh edhe në Kuvend. Deputetja demokrate Majlinda Bregu ka deklaruar se përtej hajgares me videoskandalin e Shukri Xhelilit, ajo që sot është ...

Bregu ironizon gruan e Xhelilit: Gjyshi i mrekullueshëm ia lypi 20-vjeçares!

Durres Lajm - 19.05.2016

Deputetja demokrate Majlindja Bregu ka folur nga foltorja e Kuvendit, në lidhje me skandalin e ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, duke mos e quajtur “skandal seksual”, por “skandal të ...

Dëshmia që la në burg Shukri Xhelilin, ja çfarë tha Anisa para togave të zeza

Java News - 19.05.2016

Report Tv zbardh ekskluzivisht vendimin e Gjykatës që la pas hekurave ish kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili, i përfshirë në video-skandalin seksual me vajzën 20 vjeçare të cilën më pas e ...

Zbardhet dëshmia e vajzës që ‘fundosi’ Shukri Xhelilin, ja cila ishte kërkesa e veçantë e tij

Republika - 19.05.2016

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish­kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20­vjeçares Anisa, të cilës dyshohet ...

Ja çfarë i shkruante Shukri Xhelili 20-vjeçares

Albeu.com - 18.05.2016

Historia që tronditi opinionin publik pak ditë më parë ka si autore Anisën vetëm 20 vjeçe. Ajo ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të ...

20-vjeçarja që denoncoi Shukri Xhelilin i tregon të gjitha: Ja pse e filmova edhe në hotel

SOT - 18.05.2016

Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Anisa A. rrëfen historinë që tronditi vendin pak ditë më parë dhe që atë vetë sot e pengon që të shkojë edhe në punë.

20-vjeçarja rrëfen për herë të parë skandalin seksual me Shukri Xhelilin

Ina - 18.05.2016

Vajza 20-vjeçare Anisa A. që ishte protagoniste në video-skandalin seksual të ish kreut të Bashkisë Peshkopi, ka rrëfyer se si nisi historia dhe bisedat me Shukri Xhelili.

Vajza që denoncoi Shukri Xhelilin i tregon të gjitha: Ja pse e filmova edhe në hotel

LajmiFundit - 18.05.2016

Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Anisa A. rrëfen historinë që tronditi vendin pak ditë më parë dhe që atë vetë sot e pengon që të shkojë edhe në punë.

Zbulohen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte vajzës: “Je shumë e bukur, kush s’do të merrte ty në punë”

Lajm - 18.05.2016

Anisa është vetëm 20 vjeçe. Ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ish¬kreu i Bashkisë, Shukri ...

Publikohen SMS-të që i dërgonte Shukri Xhelili -Anisës: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte ty në punë

Lajmi.net - 18.05.2016

Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Anisa A. rrëfen historinë që tronditi vendin pak ditë më parë dhe që atë vetë sot e pengon që të shkojë edhe në punë.

Flet Anisa që përgjoi Shukriun: Ja SMS-të e kryetarit në Facebook

Ina - 18.05.2016

Flet për herë të parë Anisa, vajza që filmoi kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin teksa i kërkonte favore seksuale në këmbim të punës. Vajza rrëfen në një intervistë për gazetën Panorama, si e ...

Afera seksuale në këmbim të një kontrate pune, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

SOT - 18.05.2016

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për ish kryebashkikun e Dibrës i cili akuzohet për korrupsion pasiv Seanca për Shukri Xhelilit u zhvillua me dyer të mbyllura.

Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

Albeu.com - 18.05.2016

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë " arrest me burg " për ish kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili, i cili akuzohet për "korrupsion pasiv". Seanca për Shukri Xhelilin u zhvillua me dyer të ...

Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

Top Channel - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda konfirmoi masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kreun e Bashkisë së Dibrës, i shkarkuar nga detyra pak ditë më parë pasi dyshohet për “shpërdorim detyre” dhe ...

Shukri Xhelili lihet në burg nga Krimet e Rënda, avokati: Vendim i padrejtë

Almakos - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Shukri Xhelilin, ish-kreu i Bashkisë së Dibrës, i cili u përfshi në një skandal seksual para pak ditësh ku i kërkonte një ...

Skandali seksual, gjykata lë në “burg pa afat” Shukri Xhelilin

LajmiFundit - 18.05.2016

Gjykata e krimeve të rënda caktoi masën e sigurisë arrest me burg ndaj ish-kryetarit të bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili. Ai akuzohet për korrupsion pasiv të funksionarëve publikë të zgjedhur ...

Gjykata merr një vendim për Shukri Xhelilin

Lajmi.net - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të rënda ka vendosur masën e “Arrestit me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili, i cili i kërkoi një 20-vjeçareje favore seksuale në këmbim të vendit të punës.

Shukri Xhelili në sitën e Prokurorisë, sekuestrohen të gjitha pamjet e hotelit, vijojnë hetimet e detajuara

SOT - 18.05.2016

Shukri Xhelili do të qëndrojë në burg, ndërsa Prokuroria ka sekuestruar pamjet e Hotel “R” në kryeqytet në zonën e Unazës së Re, ku Shukri Xhelili dërgoi punonjësen e tij për t'i kërkuar favore ...

Flet Anisa që përgjoi Shukriun: Ja SMS-të e kryetarit në Facebook

Botasot - 18.05.2016

Flet për herë të parë Anisa, vajza që filmoi kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin teksa i kërkonte favore seksuale në këmbim të punës. Vajza rrëfen në një intervistë për gazetën Panorama, si e ...

“Je vajzë e bukur, kush s’do të fuste në punë”. 20-vjeçarja rrëfen për herë të parë skandalin seksual me Shukri ...

Syri.net - 18.05.2016

Vajza 20-vjeçare Anisa A. që ishte protagoniste në video-skandalin seksual të ish kreut të Bashkisë Peshkopi, ka rrëfyer se si nisi historia dhe bisedat me Shukri Xhelili.

“Je shumë e bukur, kush s’do të merrte ty në punë”. Vajza tregon SMS-të që i çonte Shukri Xhelili

BalkanWeb - 18.05.2016

TIRANE – Anisa është vetëm 20 vjeçe. Ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ish-kreu i ...

Anisa: Më kanë kërcënuar, ja si më ngacmoi Xhelili në FB

Mapo - 18.05.2016

Anisa, 20-vjeçarja që përgatiti videon me ish-kryetarin e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, thotë se ai e ngacmoi fillimisht në FB. Duke folur për Panoramën, ajo thotë se pasi mbaroi gjimnazin në ...

Zbulohen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte vajzës: “Je shumë e bukur, kush s’do të merrte ty në punë”

Zeri - 18.05.2016

Anisa është vetëm 20 vjeçe. Ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ishkreu i Bashkisë, Shukri ...

Rasti Xhelili: Kryesia e PS në merak për sjelljen morale të kryetarëve

Mapo - 18.05.2016

Në mbledhjen e kryesisë së Partisë Socialiste u shqyrtuan emrat e personave, që do të garojnë për kryetarë të degëve në 61 bashki. Sjellja morale e kryetarëve të ardhshëm ka qenë një shqetësimet e ...

Zbulohen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte vajzës: “Je shumë e bukur, kush s’do të merrte ty në punë”

Telegrafi - 18.05.2016

Anisa është vetëm 20 vjeçe. Ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ish¬kreu i Bashkisë, Shukri ...

Krimet e Rënda vendosin “arrest me burg” për Shukri Xhelilin

Ora news - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Ai mbërriti pak momente më parë pranë kësaj gjykate.

Skandali seksual, Krimet e Rënda i komunikojnë arrestin me burg, Shukri Xhelilit

Syri.net - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda i ka komunikuar sot masën e sigurisë “arrest me burg”, ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelilit. Komunikimi u bë pasi vendimi ishte marrë dy ditë më parë në mungesë.

“Videoskandali”, Gjykata lë në burg Shukri Xhelilin, Avokati: Masa e padrejtë!

BalkanWeb - 18.05.2016

TIRANË- Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e arrestit me burg për ish-kreun e Bashkisë Peshkopi, Shukri Xhelilin, i cili akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv” në formën e ...

Videoskandali seksual/ Gjykata e lë në burg Shukri Xhelilin

Mapo - 18.05.2016

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, është njohur me masën e tij të sigurisë “Arrest me burg” marrë në mungesë nga togat e zeza, dy ditë më parë.

“Arrest me burg” për Shukri Xhelilin

Telegrafi - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të rënda ka vendosur masën e “Arrestit me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili, i cili i kërkoi një 20-vjeçareje favore seksuale në këmbim të vendit të punës.

Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg Shukri Xhelilin

ABC News - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda konfirmoi masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kreun e Bashkisë së Dibrës, i shkarkuar nga detyra pak ditë më parë pasi dyshohet për “shpërdorim detyre” dhe ...

"Arrest me burg" për Shukri Xhelilin

Koha.net - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të rënda ka vendosur masën e “Arrestit me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili, i cili i kërkoi një 20-vjeçareje favore seksuale në këmbim të vendit të punës.

Gjykata lë në burg Shukri Xhelilin pas videoskandalit

Zeri - 18.05.2016

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, është njohur me masën e tij të sigurisë “Arrest me burg” marrë në mungesë nga togat e zeza, dy ditë më parë.

Videoskandali i Shukri Xhelilit, Prokuroria sekuestron pamjet filmike të hotelit

Gazeta Express - 18.05.2016

Gjykata e krimeve të rënda vendosi sot masën arrest me për ish- kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Ndërsa Prokuroria ka sekuestruar pamjet e Hotel “R” në kryeqytet në zonën e Unazës së Re ku ...

Flet vajza që denoncoi Shukri Xhelilin: Pse e filmova edhe në hotel

Panorama - 18.05.2016

Anisa është vetëm 20 vjeçe. Ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ish-kreu i Bashkisë, Shukri ...

Gjykata lë në burg Shukri Xhelilin, avokati: Arrestim i padrejtë

Panorama - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kreun e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, i cili akuzohet për korrupsion pasiv dhe tentativë të marrëdhënieve ...

VIDEO/ Dokumentari për gruan e ish-kryebashkiakut që u përfshi në skandalin seksual

Syri.net - 18.05.2016

“Rruga e drejtë është e thjeshtë dhe e qartë”. Me këtë titull hapet dokumentari i kushtuar bashkëshortes së ish-kreut të Bashkisë Dibër, Shukri Xhelili.

Flet Anisa që përgjoi Shukriun: Ja SMS-të e kryetarit në Facebook

Java News - 18.05.2016

Anisa është vetëm 20 vjeçe. Ka mbaruar gjimnazin në Peshkopi dhe prej 3 muajsh është me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ish-kreu i Bashkisë, Shukri ...

20-vjeçarja: Shukri Xhelilit i shkruajta e para në Facebook për punë. Je mesazhet që shkëmbenim!

Gazeta Tema - 18.05.2016

Anisa është 20 vjeç. Prej 3 muajsh ishte me detyrë magaziniere në Qendrën Kulturore të qytetit. Vendin e punës ia ka dhënë vetë ish-kreu i Bashkisë, Shukri Xhelili, tashmë i arrestuar për abuzim ...

20-vjeçarja publikon mesazhet e Shukriut: Je shumë e bukur, kush nuk do të merrte në punë

Tetova Sot - 18.05.2016

Kanë kaluar ditë të tëra që nga mbrëmja kur u publikua video-ja që tregonte skandalin seksual të ish-kryebashkiakut me një vajzë vetëm 20-vjeç, kjo në këmbim të një vendi pune.

“Shukriu është bërthama e familjes dhe rreth tij vërtitemi të gjithë”

Gazeta Tema - 18.05.2016

Pirro Dollani “Shukriu është bërthama e familjes dhe rreth tij vërtitemi të gjithë. Ai është forca, kuraja dhe burimi i pashtershëm i funksionimit të familjes sonë.

Videoskandali, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

NOA - 18.05.2016

Tiranë, 18 maj 2016, NOA.al - Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Shukri Xhelilin, ish-kreu i Bashkisë së Peshkopisë, i cili u përfshi në një skandal seksual ...

Skandali seksual, gjykata vendos arrest me burg për Shukri Xhelilin

Java News - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e arrestit me burg për ish-kreun e Bashkisë Peshkopi, Shukri Xhelilin, i cili akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv” në formën e ...

Shukri Xhelili lihet në burg nga Krimet e Rënda, avokati: Vendim i padrejtë

Tetova Sot - 18.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Shukri Xhelilin, ish-kreu i Bashkisë së Dibrës, i cili u përfshi në një skandal seksual para pak ditësh ku i kërkonte një ...

Shukri Xhelili mbetet në burg

Vision Plus - 18.05.2016

Ish-kryetari i bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, do të qëndrojë në burg deri në përfundim të hetimeve. Gjykata e Krimeve të Rënda, ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 56-vjeçarin ...

Flet Anisa që përgjoi Shukriun: Ja SMS-të e kryetarit në Facebook

Republika - 18.05.2016

Flet për herë të parë Anisa, vajza që filmoi kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin teksa i kërkonte favore seksuale në këmbim të punës. Vajza rrëfen në një intervistë për gazetën Panorama, si e ...

Para, femra dhe pushtet: Ja pasuria e Shukri Xhellit

Lajme.al - 18.05.2016

Tashmë Shukri Xhelili u bë kaq i njohur për të gjithë, madje personat më me humor do të talleshin duke thënë se fjala e parë e fëmijëve të sapolindur do të jetë Shukri.

Dashamir Shehi: Zullumi nuk mund të fshihet pas Shukriut, nuk do ta arrestoja

SOT - 17.05.2016

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, tha se ish-kryetari i Bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili, nuk duhet të ishte arrestuar pasi ai nuk ka bërë vepër penale.

Biseda e Shukri Xhelilit me gruan pas videoskandalit

Albeu.com - 17.05.2016

Shukri Xhelili nuk e dinte se e enjtja e kaluar do të ishte dhe dita e tij e fundit në pozicionin e kryetarit të Bashkisë së Dibrës. Dita e enjte ka qenë me një ngarkesë normale për Xhelilin, me ...

Skandali seksual me 20 vjeçaren, Krimet e Rënda prangosin ish kryebashkiakun Shukri Xhelili

SOT - 17.05.2016

Arrestohet ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili. Arrestimi i tij u bë ditën e djeshme, rreth orës 19:45 pasi Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka vendosur për të masën e sigurisë “arrest me ...

Gruaja e Shukri Xhelilit: Anisën e njoh, është viktimë (VIDEO)

Albeu.com - 17.05.2016

Pavarësisht akuzave ndaj bashkëshortit të saj, ish-kryetar i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili , Tefta Xhelili nuk dorëzohes. Ndonëse më herët ajo nuk u prononcua për vajzën 20-vjeçare që përgatiti ...

E kujt i “plasi” për Shukriun dhe Shukrien?!

SOT - 17.05.2016

Personazhi kryesor i medias shqiptare, të shkruar dhe vizive, pse jo “heroi mediatik” është bërë ish kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili. Këtij të fundit, që prej vitesh mbante postin e të parit të ...

Po mbas Shukriut, me kë do të merremi?!

SOT - 17.05.2016

Me këtë shkrim as që kam ndërmend të marr në mbrojtje aktin e shëmtuar të ish-kryetarit të Dibrës, se as nuk e njoh dhe as kam dëgjuar ndonjëherë për të, përkundrazi e dënoj pa bujë gjestin e tij.

Gruaja e Shukri Xhelilit: Asnjëherë se kam menduar divorcin, është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt

SOT - 17.05.2016

Pavarësisht akuzave ndaj bashkëshortit të saj, ish-kryetar i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, Tefta Xhelili nuk dorëzohet. Ndonëse më herët ajo nuk u prononcua për vajzën 20-vjeçare që përgatiti ...

Gruaja e Shukri Xhelilit: Vajzën e njoh, ajo është viktimë

Lajmi.net - 17.05.2016

Një ditë më parë ajo foli në gazetën “Panorama” për situatën e krijuar pas publikimit të videos, duke u shprehur se i qëndron pranë bashkëshortit të saj në çdo moment.

Tefta Xhelili: Me Shukriun deri në vdekje

Almakos - 17.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit, flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Zbardhet pasuria e Shukri Xhelilit, biznese e prona

Albeu.com - 17.05.2016

Shukri Xhelili , i cili ka qënë kryefjalë e ditëve të fundit pasi ishte protagonist i një skandali seksual, ka deklaruar pranë ILDKP prona dhe biznese.

E dini sa shkon pasuria e Shukri Xhelilit? Ja pronat, bizneset dhe llogaritë

SOT - 17.05.2016

Shukri Xhelili ish-kryebashkiaku i Peshkopisë, i cili ishte protagonist i një skandali seksual, ku i kërkoi seks një 20-vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

Pasuria e Shukri Xhelilit/ Ja pronat, bizneset dhe llogaritë e tij

LajmiFundit - 17.05.2016

Shukri Xhelili ish-kryebashkiaku i Peshkopisë, i cili ishte protagonist i një skandali seksual, ku i kërkoi seks një 20-vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

Pasuria e Shukri Xhelilit, bashkëshortja është pronare e biznesit të familjes

Lajmi.net - 17.05.2016

Mbështetja pa kushte që bashkëshortja e Shukri Xhelilit i dha burrit të saj pas publikimit të skandalit, u interpretua si një detyrim për shkak të arsyeve financiare.

Pasuria e Shukri Xhelilit, zbulohen bizneset, pronat dhe llogaritë

Almakos - 17.05.2016

Shukri Xhelili, i cili ishte protagonist i një skandali me natyrë seksuale, ku i kërkoi seks një 20-vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

Pasuria e Shukri Xhelilit, bashkëshortja, pronare e biznesit të familjes

Ina - 17.05.2016

Mbështetja pa kushte që bashkëshortja e Shukri Xhelilit i dha burrit të saj pas publikimit të skandalit, u interpretua si një detyrim për shkak të arsyeve financiare.

Mbledhja e grupit të PS, diskutohen çështjet organizative

Top Channel - 17.05.2016

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur pasditen e sotme, por ndryshe nga sa pritej çështja e përgjimeve nuk ka qenë në rend të ditës. Nga të dhënat e fundit mësohet se, grupi ka ...

Takime dhe lëvizje të dyshimta në radhët e politikës, Rama mbledh grupin e PS, diskuton skandalin e Xhelilit, por jo ...

SOT - 17.05.2016

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur pasditen e sotme, por ndryshe nga sa pritej çështja e përgjimeve nuk ka qenë në rend të ditës. Nga të dhënat e fundit mësohet se, grupi ka ...

Dashamir Shehi: S’do e arrestoja Shukriun, ka zullumqarë më të mëdhenj

Panorama - 17.05.2016

Për deputetin e LZHK Dashamir Shehi, ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili nuk përbën një rrezik nga ana penale. I ftuar sonte në emisionint “Tonight Ilva Tare” ai tha: “Ka zullmuqarë më të ...

Tefta Xhelili: Krenare për Shukriun, bashkëshortja e tij deri në vdekje

Panorama - 17.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit, ish-kreut të Bashkisë së Dibrës që u arrestua sot për videoskandalin me 20-vjeçaren ka dhënë një intervistë edhe për “Opinion.al”.

Biseda e Shukriut me gruan pas videoskandalit: E di që të kam vënë në siklet!

BalkanWeb - 17.05.2016

Kur mbërriti të enjten e kaluar në zyrë në orën 07:45 Shukri Xhelili nuk e dinte se ajo ishte dita e tij e fundit në detyrë në pozicionin e kryetarit të Bashkisë së Dibrës.

Afera seksuale e ish-kryebashkiakut Xhelili, bashkëshortja i drejtohet Anisës së videos

Ora news - 17.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili, i është drejtuar për herë të parë vajzës që realizoi videon me të shoqin, të cilën sipas saj e kanë përdorur për qëllime të tjera.

Tefta Xhelili pas videoskandalit: Shukriu është një bashkëshort i mrekullueshëm!

BalkanWeb - 17.05.2016

TIRANE- “Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu u shpreh në një intervistë për emisionin “Opinion” bashkëshortja ...

Arrestohet në Tiranë Shukri Xhelili

ABC News - 17.05.2016

Katër ditë pas publikimit të video skandalit në media, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka arrestuar ish kryetarin e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelilin.

​Videoskandali, arrestohet ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili

Botasot - 17.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili është arrestuar mbrëmë, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur për të masën e sigurisë, arrest me burg.

Videoskandali i Shukri Xhelilit, Ristani për Ora News: Frymëzimi vjen nga Rama

Ora news - 17.05.2016

Arben Ristani, Sekretar i Përgjithshëm i Partisë demokratike ishte i ftuar në studion e lajmeve të Ora News, ku komentoi skandalin dhe arrestimin e ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili pas videos së ...

Arrestohet ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili

Telegrafi - 17.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelil,i është arrestuar mbrëmë, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur për të masën e sigurisë – arrest me burg.

Gruaja e Shukri Xhelilit mbron burrin pervers, thotë se vajza viktimë është pjesë e një komploti

Telegrafi - 17.05.2016

Një ditë më parë foli në gazetën “Panorama” për situatën e krijuar pas publikimit të videos, duke u shprehur se i qëndron pranë bashkëshortit të saj në çdo moment.

Gruaja e Shukri Xhelilit: Vajzën e njoh, ajo është viktimë

Zeri - 17.05.2016

Një ditë më parë ajo foli në gazetën “Panorama” për situatën e krijuar pas publikimit të videos, duke u shprehur se i qëndron pranë bashkëshortit të saj në çdo moment.

Gruaja e Shukri Xhelilit mbron burrin pervers, thotë se vajza viktimë është pjesë e një komploti

Botasot - 17.05.2016

Një ditë më parë foli në gazetën “Panorama” për situatën e krijuar pas publikimit të videos, duke u shprehur se i qëndron pranë bashkëshortit të saj në çdo moment.

Tallet edhe Bleona: Rrjeti nuk ndalet me Shukriun dhe Teftën

Mapo - 17.05.2016

Sikur të mos mjaftonte Shukriu, tani edhe Tefta. Rrjeti po komenton së fundmi daljet e shpeshta në media të bashkëshortes së ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili.

Pasuria e Shukri Xhelilit/ Ja pronat, bizneset dhe llogaritë e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë

Syri.net - 17.05.2016

Shukri Xhelili ish-kryebashkiaku i Peshkopisë, i cili ishte protagonist i një skandali seksual, ku i kërkoi seks një 20-vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

E deklaruar në ILDKP: Ja pasuria e familjes Xhelili

Mapo - 17.05.2016

Shukri Xhelili, i cili ishte protagonist i një skandali seksual, ku i kërkoi seks një 20 -vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

Arrestohet ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili

Zeri - 17.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelil,i është arrestuar mbrëmë, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur për të masën e sigurisë – arrest me burg.

Pasuria e Shukri Xhelilit, zbulohen bizneset, pronat dhe llogaritë

Telegrafi - 17.05.2016

Shukri Xhelili, i cili ishte protagonist i një skandali me natyrë seksuale, ku i kërkoi seks një 20-vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

Pasuria e Shukri Xhelilit, bashkëshortja është pronare e biznesit të familjes

Botasot - 17.05.2016

Mbështetja pa kushte që bashkëshortja e Shukri Xhelilit i dha burrit të saj pas publikimit të skandalit, u interpretua si një detyrim për shkak të arsyeve financiare.

Arrestohet Shukri Xhelili pas skandalit seksual

Botasot - 17.05.2016

Kryetari i komunës së Dibrës në Shqipëri, Shukri Xhelili, është arrestuar të hënën në mbrëmje pas u kap në kamera duke i ofruar një punëtoreje të komunës ngritje në detyrë dhe pagë më të madhe në ...

Videoskandali, arrestohet Shukri Xhelili, akuzohet për korrupsion pasiv

Panorama - 17.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili është arrestuar ditën e sotme për videoskandalin që tronditi vendin. Shukri Xhelili u filmua në hotel me një vajzë, së cilës i kërkonte seks në këmbim të ...

Arrestimi i Shukri Xhelilit, ja sa vjet burg rrezikon për videoskandalin

Panorama - 17.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili u arrestua sot nga Policia pas vendimit të Gjykatës, që caktoi arrest me burg për të. Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale.

Para, femra dhe pushtet: Ja pasuria e Shukri Xhellit

Zeri - 17.05.2016

Tashmë Shukri Xhelili u bë kaq i njohur për të gjithë, madje personat më me humor do të talleshin duke thënë se fjala e parë e fëmijëve të sapolindur do të jetë Shukri.

Pasuria e Shukri Xhelilit, bashkëshortja, pronare e biznesit të familjes

Mapo - 17.05.2016

Mbështetja pa kushte që bashkëshortja e Shukri Xhelilit i dha burrit të saj pas publikimit të skandalit, u interpretua si një detyrim për shkak të arsyeve financiare.

Bashkëshortja e Xhelilit për “Opinion”: Njeri i mrekullueshëm, do qëndroj krah tij deri në fund

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Në një intervistë ekskluzive për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, në Televizionin Klan, bashkëshortja e ish-Kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, deklaron se videoja ku ai shfaqet duke ...

Shukriu “nuk don me ik”, partitë në test. Presidenti do të shpallë zgjedhjet

Flaka - 17.05.2016

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i ...

Dash Shehi: Unë nuk do ta arrestoja Shukriun, ka zullumqarë më të mëdhenj

Gazeta Tema - 17.05.2016

Fenomeni “Shukriu” është tema e diskutimit sot në emisionint “Tonight Ilva Tare”. Për deputetin e LZHK Dashamir Shehi, ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili nuk përbën një rrezik nga ana penale.

Ristani: Rasti i Shukriut? Ata frymëzohen nga Rama. Në gusht Shqipëria do përgjaket nga përplasja e bandave!

Gazeta Tema - 17.05.2016

Arben Ristani, sekretar i Përgjithshëm i Partisë demokratike ishte i ftuar në studion e lajmeve të Ora News, ku komentoi skandalin dhe arrestimin e ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili pas videos së ...

Video- Ja mesazhi i bashkëshortes se ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili, vajzës që realizoi videon

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Bashkëshortja e ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili, Tefta Xhelili,i është drejtuar për herë të parë vajzës që realizoi videon me të shoqin, të cilën sipas saj e kanë përdorur për qëllime të tjera.

Para dhe pushtet: Ja pasuria e Shukri Xhelilit

Gazeta Tema - 17.05.2016

Shukri Xhelili, i cili ishte protagonist i një skandali me natyrë seksuale, ku i kërkoi seks një 20-vjeçareje në këmbim të një vendi pune, deklaron pranë ILDKP prona dhe biznese.

Tiranë-Arrestohet Shukri Xhelili për video-skandalin

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Shukri Xhelili i kapur mat dhe i përfshirë në një nga ngjarjet më të rënda të këtyre ditëve, tashmë do të mbahet i izoluar në burg. Pas denoncimit publik që i bëri 21-vjeçarja, një vajzë që ka punuar ...

Arrestohet Shukri Xhelili pas skandalit seksual (VIDEO)

Tetova Sot - 17.05.2016

Kryetari i komunës së Dibrës në Shqipëri, Shukri Xhelili, është arrestuar të hënën në mbrëmje pas u kap në kamera duke i ofruar një punëtoreje të komunës ngritje në detyrë dhe pagë më të madhe në ...

Para, femra dhe pushtet: Ja pasuria e Shukri Xhellit

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Tashmë Shukri Xhelili u bë kaq i njohur për të gjithë, madje personat më me humor do të talleshin duke thënë se fjala e parë e fëmijëve të sapolindur do të jetë Shukri.

Biseda e Shukri Xhelilit me gruan pas videoskandalit: E di që të kam vënë në siklet!

Shqiperia Ime - 17.05.2016

Kur mbërriti të enjten e kaluar në zyrë në orën 07:45 Shukri Xhelili nuk e dinte se ajo ishte dita e tij e fundit në detyrë në pozicionin e kryetarit të Bashkisë së Dibrës.

Pasuria e Shukri Xhelilit, bashkëshortja, pronare e biznesit të familjes

Ilirida - 17.05.2016

Mbështetja pa kushte që bashkëshortja e Shukri Xhelilit i dha burrit të saj pas publikimit të skandalit, u interpretua si një detyrim për shkak të arsyeve financiare.

Gratë e AK në protestë para Zyrave të Punës, akuza pushtetarëve se kërkojnë favore seksuale, thirrje për rrëzimin e ...

SOT - 16.05.2016

Gratë e Aleancës Kuq e Zi kanë protestuar dje pas skandalit të shkaktuar nga ish-kryetari i Bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili, i cili i kërkonte një vajze të re favore seksuale në favor të një ...

Zgjedhjet në Bashkinë e Dibrës vënë në provë mazhorancën, pritet humbje katastrofale e PS pas sherrnajës me LSI

SOT - 16.05.2016

Zgjedhjet e reja në Bashkinë e Dibrës do të jenë një provë force sa i takon bashkëpunimit mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Flet gruaja e Shukri Xhelilit: Tregon bisedën me burrin natën kur doli video

Lajmi.net - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Flet gruaja e Shukri Xhelilit: Ja çfarë i premtova burrit natën kur doli video

Albeu.com - 16.05.2016

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili , që u fimlmua në një video ku dukej se si i kërtkonte favore seksuale një 20-vjeçarje në këmbim të vendit të punës.

Babai i 20 vjeçares kërcënon ish kryebashkiakun Shukri Xhelili: Më shfytëzoi vajzën, më ka gjakun borxh

SOT - 16.05.2016

Vetëm disa ditë pas video-skandalit në të cilën u shfaq ish- kryetari i bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili që i kërkonte favore seksuale një vajze 20-vjeçare në këmbim të një vendi pune, reagoi ...

Flet gruaja e politikanit nga Dibra, që u përfshi në skandal! A do divorcohet nga burri?

Lajm - 16.05.2016

Lajmet për divorc mes Shukri dhe Tefta Xhelilit duket se janë të paverteta. Gruaja e kryetarit të shkarkuar të Dibrës, ka folur për mediat dhe ka shprehur mbështetje për të shoqin.

Familja e Shukri Xhelilit më e bashkuar se kurrë

Lajm - 16.05.2016

Pas publikimi të videoskandalit, ku ish kryetari i Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelili u filmua duke kërkuar favore seksuale nga në 20-vjecarë, ka reaguar për herë të parë bashkëshortja e tij.

Zbardhet detaj tjetër i panjohur për videoskandalin, ja kush e lidhi Shukri Xhelilin me Anisën

Lajmi.net - 16.05.2016

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së Anisës, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili. ‘’Për të herë është njohur me gruan e kryetarit, i kam kërkuar unë punë dhe ...

PS pritet të kandidojë prefekten Donika Hysenaj për Bashkinë e Dibrës

Albeu.com - 16.05.2016

PS pritet të kandidojë prefekten Hysenaj për Bashkinë e Dibrës, kjo një ndër emrat që ka reaguar ashpër ndaj skandalit seksual të kryebashkiakut Shukri Xhelili.

Kryebashkiaku i Peshkopisë është shkarkuar për shkak të skandalit seksual

Idividi - 16.05.2016

Tiranë, 13 maj 2016 (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e shkarkoi nga funksioni kryebashkiakun e Peshkopisë, Shukri Xhelili, pas publikimit të videos skandaloze nga ana e televizionit "Ora ...

Flet gruaja e Shukri Xhelilit: Biseda me burrin natën kur doli video

Portalb - 16.05.2016

Për Tefta Xhelilin, nuk ka qenë e lehtë të përballojë gjithë këtë histori, por siç ajo shprehet, tashmë është e qartë se gjithçka që ka ndodhur është një inskenim për të goditur politikisht të shoqin ...

Çfarë mendon gruaja e Shukri Xhelilit për video-skandalin? “Ngrije kokën lart, do të më kesh në krah deri në vdekje”

SOT - 16.05.2016

Tefta Xhelili është bashkëshortja e ish-kryetarit të Bashkisë së Peshkopisë Shukri Xhelili, i cili u përfshi në një skandal seksual disa ditë më parë, duke i kërkuar favore seksuale një vajze ...

Një klasë politike e mbushur me Shukrinj nuk mund ta ndreqë Shqipërinë

SOT - 16.05.2016

Prej pak ditësh gjithë klasa politike shqiptare gjëmon kundër Shukri Xhelilit të Dibrës. E mallkon me shpresë se kështu do të arrijë të lajë vetveten nga mëkatet e shumta që kanë mbuluar gjithë ...

Befason gruaja e Shukri Xhelilit: Do jem përkrah tij deri në vdekje, ja arsyeja!

LajmiFundit - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Video-skandali seksual, kush e prezantoi 20-vjeçaren me Shukri Xhelilin?

Ina - 16.05.2016

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së vajzës 20-vjeçare protagoniste në video, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili.

Zbardhen detaje nga skandali, ja kush e prezantoi vajzën me Shukri Xhelilin

LajmiFundit - 16.05.2016

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së vajzës 20-vjeçare protagoniste në video, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili.

Nëna dhe babai i 20-vjeçares: Po kërcënohemi, na largoni jashtë

Almakos - 16.05.2016

Videoskandali i kryebashkiakut të Dibrës. Babai: Shukriu më ka gjakun borxh. Nëna: Kemi frikë Kur kishin kaluar tri ditë nga publikimi i videoskandalit të kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, që ...

Flet gruaja e Shukri Xhelilit: Tregon bisedën me burrin natën kur doli video

Ina - 16.05.2016

“Pas kësaj që ndodhi, familja Xhelili do të jetë më e bashkuar, më e fortë dhe më solide. Jam e befasuar kur shoh në disa media kolegë dhe vartës të Shukriut që çfarë nuk thonë e sajojnë, ndërkohë që ...

Kush e prezantoi 20-vjeçaren me Shukri Xhelilin?

SOT - 16.05.2016

Kush e ka njohur Anisën me ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së vajzës 20-vjeçare protagoniste në video, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili.

Shukriut ia çoi vajzën në zyrë…. e shoqja

Lajmi.net - 16.05.2016

Skandali seksual i Shukri Xhelilit tashmë është kthyer në një telenovelë me disa pjesë. Sot gruaja e Shukriut ka thënë se do të jetë në krah të bashkëshortit të saj, deri në vdekje.

Cili ishte reagimi i parë i Xhelilit pas video-skandalit?! Ndjesa ndaj gruas: E di që të kam vënë në siklet!

SOT - 16.05.2016

Shukri Xhelili, ish-kryebashkiaku i Dibrës, dhe bashkëshortja e tij, kanë qenë bashkë në shtëpi kur ka nisur të transmetohet v ideoskandali. Siç tregon edhe sot Tefta Xhelili në intervistën për ...

Anika Dokle ironi therëse me Ramën: Kandido gruan e Shukriut për kryebashkiake të Peshkopisë!

SOT - 16.05.2016

Vajza e deputetit socialist, Namik Dokle, Anika Dokle, ka propozuar me ironi kandidaturën e Rilindjes në zgjedhjet lokale, që do të zhvillohen së shpejti në Peshkopi.

Seksi, droga apo krimi? Kush na tundon më shumë?

Shqipmedia - 16.05.2016

Nga Blendi Fevziu Dy ditët e fundit renditjen e lajmeve më të lexuara të portalit Opinion dominonte thuajse në mënyrë ekskluzive historia e Shukri Xhelilit.

Tefta Xhelili: Me Shukriun deri në vdekje

Top Channel - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Ikja që bashkon të majtën? Xhelili, i papëlqyer nga LSI. Edhe PD në krizë ...

Top Channel - 16.05.2016

Në pritje të vendimit të gjykatës, të gjithë përfitojnë kohë. Në një situatë të zakonshme, Bashkia e Dibrës nuk ka ndonjë peshë në zhvillimet politike në vend. Por këtë herë nuk është ky rasti.

Shukriu “nuk don me ik”, partitë në test. Presidenti do të shpallë zgjedhjet

Top Channel - 16.05.2016

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i ...

Arrest me burg për Shukri Xhelilin

SOT - 16.05.2016

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për ish kryebashkiakun e qarkut të Dibrës, Shukri Xhelilin. Mbi të rëndojnë akuzat e korrupsionit pasiv, dhe shpërdorimit të detyrës.

Arrestohet Shukri Xhelili, Krimet e Rënda rrëzojnë Prokurorinë e Peshkopisë, ish-kryebashkiaku rrezikon 18 vite burg, ...

SOT - 16.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Prokuroria e Peshkopisë, kishte vendosur që ai të ndiqej në gjendje të lirë, ...

Gjykata merr vendim për Shukri Xhelilin!

Zhurnal - 16.05.2016

Gjykata e Peshkopisë ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Prokuroria kishte vendosur që ai të ndiqej në gjendje të lirë, por Gjykata ka ...

Videoskandali, arrestohet Shukri Xhelili

Almakos - 16.05.2016

Është arrestuar pasditen e kësaj të hëne ish-kryetari i Bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili. Më herët, prokuroria kishte akuza ndaj tij e për pasojë ka kërkuar masën e sigurisë së arrestit në burg.

Video-skandali, arrestohet Shukri Xhelili

Almakos - 16.05.2016

Është arrestuar pasditen e kësaj të hëne ish-kryetari i Bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili. Më herët, prokuroria kishte ngritur tri akuza ndaj tij e për pasojë ka kërkuar masën e sigurisë së ...

Arrestohet Shukri Xhelili

Albeu.com - 16.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili është arrestuar ditën e sotme për videoskandalin që tronditi vendin, njofton Policia e Shteti. “Me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, gjykata ka ...

Video-skandali seksual, arrestohet Shukri Xhelili, prokuroria ngre tri akuza

LajmiFundit - 16.05.2016

Arrestohet ish kryetari i bashkise se Peshkopise Shukri Xhelili. Burimet zyrtare nga prokuroria kane thene se me kerkese te Prokurorise per Krime te Renda, gjykata ka vendosur masen e sigurise ...

Gjykata merr vendim për Shukri Xhelilin!

Ina - 16.05.2016

Gjykata e Peshkopisë ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Prokuroria kishte vendosur që ai të ndiqej në gjendje të lirë, por Gjykata ka ...

Ja sa vjet burg rrezikon Shukri Xhelili!

Albeu.com - 16.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili i cili u arrestua sonte pas vendimit të Gjykatës që caktoi arrest me burg , është akuzur për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale.

Arrestimi i Shukri Xhelilit, ja sa vjet burg rrezikon për videoskandalin

Portalb - 16.05.2016

Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale. Duke qenë se është zyrtar i lartë apo i zgjedhur vendor, atë e kap Neni 260, që në raste të tilla parashikon dënim, nga katër ...

Arrestimi për skandalin seksual, ja sa vite burg rrezikon Shukri Xhelili

LajmiFundit - 16.05.2016

Policia konfirmoi lajmin e dhënë më herët nga prokuroria për arrestimin e SHukri Xhelilit. Në një deklaratë të shpërndarë medias thuhet se më datë 16 Prill 2016, rreth orës 19 e 45, Drejtoria për ...

Video-skandali, arrestohet Shukri Xhelili

Lajmi.net - 16.05.2016

Gjykata e Peshkopisë ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për të arrestuar ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin. Ky i fundit është vënë në pranga, pak ditë pas video-skandalin ku i kërkonte ...

Gjykata merr vendim për Shukri Xhelilin!

Lajm - 16.05.2016

Gjykata e Peshkopisë ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Prokuroria kishte vendosur që ai të ndiqej në gjendje të lirë, por Gjykata ka ...

Dashamir Shehi në mbrojtje të Xhelilit: Nuk është zullumqari më i madh, Balili i ka shitur drogë gjithë Evropës!

SOT - 16.05.2016

Kryetari i Partisë LZHK, Dashamir Shehi, është shprehur kundër arrestimit të ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, pasi sipas tij nuk përbën një rrezik nga ana penale.

Dashamir Shehi: Ka zullumqarë më të mëdhenj që duhen arrestuar para Shukrit

Albeu.com - 16.05.2016

Deputeti i LZHK-së Dashamir Shehi , i ftuar në emisionin “Tonight Ilva Tare” në oranews ka deklaruar se ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili nuk përbën një rrezik nga ana penale, transmeton ...

Dash Shehi: Unë nuk do ta arrestoja Shukriun, ka zullumqarë më të mëdhenj

LajmiFundit - 16.05.2016

Fenomeni “Shukriu” është tema e diskutimit sot në emisionint “Tonight Ilva Tare”. Për deputetin e LZHK Dashamir Shehi, ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili nuk përbën një rrezik nga ana penale.

Gazetari: Ja pse u arrestua Shukri Xhelili dhe sa vite burg rrezikon!

SOT - 16.05.2016

Gazetari Flamur Vezaj ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelilit. I ftuar në emisionin “Opinion”, ku mbrëmjen e sotme po diskutohet për temën “Pse u ...

Ky është mesazh i bashkëshortes së kryebashkiakut për vajzën që filmoi seks-skandalin me burrin e saj

Zhurnal - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Flet gruaja e Shukri Xhelilit për bisedën kur doli video: Do më kesh krah deri në vdekje

Gazeta Express - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt” Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Flet gruaja e Shukri Xhelilit për bisedën kur doli video: Do më kesh krah deri në vdekje

Botasot - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Skandali seksual, flet gruaja e Shukri Xhelilit: Çfarë ndodhi natën e publikimit të videos

Syri.net - 16.05.2016

Tefta Xhelili është bashkëshortja e ish-kryetarit të Peshkopisë Shukri Xhelili, i cili u përfshi në një skandal seksual disa ditë më parë, duke i kërkuar favore seksuale një vajze 20-vjeçare për t’i ...

Afera seksuale, flet gruaja e Shukri Xhelilit: Ja çfarë i thashë kur u publikua video

Ora news - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt” . Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Ekskluzive/ Do divorcohet Shukri Xhelili pas videoskandalit? Ja si përgjigjet gruaja e tij

Panorama - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Gruaja e Shukri Xhelilit: Kur u publikua video i thashë, “ngrije kokën lart, do të më kesh në krah deri në vdekje”

BalkanWeb - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

PS pritet të kandidojë prefekten Hysenaj për bashkinë e Dibrës

Syri.net - 16.05.2016

Prefektja e qarkut të Dibrës, Donika Hysenaj, do të jetë kandidatja e “Rilindjes” për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarin e Dibrës, shkruan sot gazeta Shekulli.

Video-skandali, vajza protagoniste: Nuk jam penduar

Mapo - 16.05.2016

E reja 20-vjeçare Anisa. A. tregon arsyet se përse vendosi që të realizonte videon dhe mohon që të ketë pasur shtysë politike apo të ketë marrë para. Flet babai i saj: Shukri Xhelili, me atë që ka ...

DETAJET/ Video-skandali seksual, kush e prezantoi 20-vjeçaren me Shukri Xhelilin?

Syri.net - 16.05.2016

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së vajzës 20-vjeçare protagoniste në video, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili.

Tefta shqetësohet për fatin e PS-së: Do jem krah burrit deri në vdekje

Mapo - 16.05.2016

Bashkëshortja e Shukri Xhelilit, ish-kryebashkiakut të Dibrës, thotë se do jetë në krah të bashkëshortit të saj deri në vdekje. Ajo ka mohuar zërat se është në prag divorci me bashkëshortin.

Shukrlindja!

BalkanWeb - 16.05.2016

Nga: BLEDI MANE* I dashur qefliu i vonuar Shukri Xhelili. E mban mend si ulerisje kur skandali seksual i Ylli Pangos shpertheu dhe ti e te tjere si ty mallkonit? -Sa perversë dhe abuzues me pushtetin ...

Flet gruaja e Shukri Xhelilit për bisedën kur doli video: Do më kesh krah deri në vdekje

Zeri - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt” Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Zgjedhjet e pjesshme në qarkun e Dibrës, pas shkarkimit të Shukri Xhelilit

BalkanWeb - 16.05.2016

PESHKOPI- Në qarkun e Dibrës pritet të mbahen zgjedhjet e pjesshme për kryetar bashkie, pas shkarkimit nga ky post të Shukri Xhelilit, i akuzuar se kërkonte favore seksuale në këmbim të një vendi ...

Dibra pas seks-skandalit të ish-kryebashkiakut Shukri Xhelili

ABC News - 16.05.2016

Banorët në Dibër janë të tronditur nga video seks-skandali i ish-kryetarit të Bashkisë Shukri Xhelili, e cila u regjistrua nga një 20 vjeçare, e cila pretendoi se ndjehej e përndjekur seksualisht ...

Flet 20 vjeçarja qe filmoi Shukri Xhelilin

ABC News - 16.05.2016

Vajza qe filmoi aferen seksuale te kryetarit te bashkise se Dibres Shukri Xhelili thote se ndihet e frikesuar pas ketij veprimi, duke shtuar se videon e ka bere pasi ndihej nen presionin e kryetarit.

Shshshsh po gjykojnë të “moralshmit” – Nga Meridian Ramçaj

Syri.net - 16.05.2016

Nga Meridian Ramçaj Ka ditë që opinioni publik, rrjetet sociale, mediat, kafenetë flasin për brekët e grisura të Shukriut… E drejtë pasi më shumë bëjnë përshtypje dhe lajm brekët e Shukriut, një ...

VIDEO/ “Prishi familjen dhe Dibrën komplet”. Ja çfarë mendojnë dibranët për Shukri Xhelilin

Syri.net - 16.05.2016

Banorët në Dibër janë të tronditur nga video seks-skandali i ish-kryetarit të Bashkisë Shukri Xhelili, e cila u regjistrua nga një 20 vjeçare, e cila pretendoi se ndjehej e përndjekur seksualisht ...

Videoskandali, ja çfarë mendojnë dibranët për veprimin e ish- kryebashkiakut Shukri Xhelili (Video)

Mapo - 16.05.2016

Banorët në Dibër janë të tronditur nga video seks-skandali i ish-kryetarit të Bashkisë Shukri Xhelili, e cila u regjistrua nga një 20 vjeçare, e cila pretendoi se ndjehej e përndjekur seksualisht ...

Zbardhet detaj i panjohur, ja kush e lidhi Shukri Xhelilin me Anisën

Mapo - 16.05.2016

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së Anisës, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili. “Për herë të parë jam njohur me gruan e kryetarit, i kam kërkuar unë punë dhe ...

Biseda e Shukri Xhelilit me gruan: E di që të kam vënë në siklet!

Mapo - 16.05.2016

Kur mbërriti të enjten e kaluar në zyrë në orën 07:45 Shukri Xhelili nuk e dinte se ajo ishte dita e tij e fundit në detyrë në pozicionin e kryetarit të Bashkisë së Dibrës.

Xhelil Bajrami: Maqedonia është e gatshme për një kryeministër shqiptar

Syri.net - 16.05.2016

Situata politike në Maqedoni vijon të mbetet e tensionuar, vetëm dy ditë më parë një pjesë e partive politike vendosën të mos marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme, të caktuara për tu mbajtur më ...

Sokol Balla: Koalicioni bie në Dibër

Mapo - 16.05.2016

“Të mërkurën Meta dhe Rama duhet të ndajnë se çfarë do të bëjnë me Dibrën. Gara lokale për kryebashkiak atje do të jetë një mision i vështirë, jo thjesht për shkak të videoskandalit, sesa faktit se”… ...

Biseda e Shukri Xhelilit me gruan pas videoskandalit: E di që të kam vënë në siklet!

Panorama - 16.05.2016

Kur mbërriti të enjten e kaluar në zyrë në orën 07:45 Shukri Xhelili nuk e dinte se ajo ishte dita e tij e fundit në detyrë në pozicionin e kryetarit të Bashkisë së Dibrës.

Anika Dokle e revoltuar. Tefta Xhelili apo Hillary Clinton?

Syri.net - 16.05.2016

Skandali seksual ku është përfshirë Shukri Xhelili, kryebashkiaku i Peshkopisë i cili më pas u shkarkua nga detyra, ka sjellë reagime të shumta dhe të ndryshme.

Shukriu “nuk don me ik”, partitë në test. Presidenti do të shpallë zgjedhjet

Syri.net - 16.05.2016

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i ...

Videoskandali seksual, Gjykata e Krimeve të Rënda: Të arrestohet Shukri Xhelili

Syri.net - 16.05.2016

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Prokuroria e Peshkopisë, kishte vendosur që ai të ndiqej në gjendje të lirë, ...

Video-skandali, Gjykata vendos “arrest me burg”, prangoset Shukri Xhelili

BalkanWeb - 16.05.2016

Ish-kreu i bashkisë Dibër, Shukri është arrestuar pasditen e sotme me akuzën për “Korrupsion pasiv” në formën e kërkimit të favoreve seksuale. Gjykata ka vendosur të pranojë kërkesën e Prokurorisë së ...

Video-skandali, arrest me burg për ish-kryebashkiakun Xhelili

Gazeta Express - 16.05.2016

Gjykata e Dibrës ka vendosur masën e sigurisë, arrest me burg për ish-krybashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin i cili u përfshi në një video-skandal me një 20-vjeçare.

Videoskandali, arrestohet ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili

Ora news - 16.05.2016

Arrestohet ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili. Arrestimi i tij u bë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur për të masën e sigurisë arrest me burg për akuzën e korrupsionit pasiv në ...

Policia e arreston Shukriun! Xhelili: Do shkoj në Kushtetuese

Mapo - 16.05.2016

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili, i cili u përfshi në një videoskandal të publikuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku kërkonte favore ...

Arrestohet Shukri Xhelili. Ja akuzat që rëndojnë mbi ish-kryebashkiakun e Peshkopisë

Syri.net - 16.05.2016

Policia ka ekzekutuar vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila kërkoi arrestimin e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili. Burime zyrtare nga policia thanë se pasditen e sotme rreth ...

Video-skandali, arrest me burg për ish-kryebashkiakun Xhelili

Zeri - 16.05.2016

Gjykata e Dibrës ka vendosur masën e sigurisë, arrest me burg për ish-krybashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin i cili u përfshi në një video-skandal me një 20-vjeçare.

Titujt e pazakontë të Top Channel dhe testi para zgjedhjeve 2017

Mapo - 16.05.2016

Nuk është e zakontë të shohësh të tillë tituj në Top Channel, kanalin më të madh në Shqipëri. Pas titullit me “zbythje të gjykatës” për protestën e kryebashkiakut Erion Veliaj, këtë herë TCH luan me ...

Policia arrestoi Shukri Xhelilin, ish-kryetar bashkie në Dibër

VOA - 16.05.2016

Policia arrestoi sot pasdite ish-kryetarin e bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili pak ditë pas publikimit të një video, ku ai kërkon favore seksuale.

Shukriu “nuk don me ik”, por gjykata e rras brenda

Botasot - 16.05.2016

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i ...

Dibër, skandali i seksit, arrestohet ish kryebashkiaku

RTSH - 16.05.2016

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili u arrestua të hënën në mbrëmje, njoftoi policia. Sipas saj arrestimi u bë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur për të masën e sigurisë “arrest ...

Bregu: Bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë dhe dialogu me Serbinë, rruga e integrimit në BE

BalkanWeb - 16.05.2016

TIRANË- Kryetarja e Komisionit të Integrimit dhe deputetja e PD-së, Majlinda Bregu është takuar sot me Edita Tahirin, Ministren për Dialog të Kosovës.

Dashamir Shehi: Unë nuk do ta arrestoja Shukriun, ka zullumqarë më të mëdhenj

Ora news - 16.05.2016

Fenomeni “Shukriu” është tema e diskutimit sot në emisionint “Tonight Ilva Tare”. Për deputetin e LZHK Dashamir Shehi, ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili nuk përbën një rrezik nga ana penale.

Video-skandali seksual, ja dënimi që rrezikon Shukri Xhelili

Syri.net - 16.05.2016

“Arrest me burg” është masa e vendosur sot nga Gjykatës e Krimeve të Rënda ndaj 56-vjeçarit Shukri Xhelili (tashmë i arrestuar), si i dyshuar për veprën penale “Korrupsioni pasiv të funksionarëve të ...

Flet gruaja e Shukriut, Tefta Xhelili: Me Shukriun deri në vdekje (Video)

Gazeta Express - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Video-skandali e çon në burg kryebashkiakun Shukri Xhelili

Telegrafi - 16.05.2016

Gjykata e Peshkopisë ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për të arrestuar ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelilin. Ky i fundit është vënë në pranga, pak ditë pas video-skandalin ku i kërkonte ...

VIDEO/ Flet sërish Tefta Xhelili; Shukriu një gjysh model. Me të deri në vdekje

Syri.net - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Gruaja e Xhelilit: Pas videos fshihet një dorë më e fortë

Mapo - 16.05.2016

“Një gjë do t’i them vajzës dhe familjes së saj: Ajo është viktimë në këtë ngjarje, pasi pas saj fshihet një dorë më e fortë” Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit, flet për herë të parë pas ...

Reduktimi i “Shukriut” në shaka – Nga Sokol Shameti

Syri.net - 16.05.2016

Nga Sokol Shameti Prej ditësh engledisja me kryebashkiakun e Peshkopisë është kthyer në një biçim kampionati të kombinuar sarkazme, lufte partiake, banaliteti dhe llogarish elektorale në Shqipëri.

Ja sa vjet burg rrezikon Shukri Xhelili

Mapo - 16.05.2016

Ish­ kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili u arrestua sot nga Policia pas vendimit të Gjykatës, që caktoi arrest me burg për të. Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale.

Vezaj: Mesazhet mes Shukri Xhelilit dhe vajzës

Syri.net - 16.05.2016

Gazetari Flamur Vezaj dhënë detaje të hollësishme mbi hetimet që po bën organi i akuzës ndaj Shukri Xhelili dhe se si Anisa A., ra në kontakt me kryetarin e Bashkisë Dibër.

Video/ Luarasi: Njerëzit u morën me brekët e Shukriut jo me fenomenin

Mapo - 16.05.2016

Pedagogia Iris Luarasi ka ngritur edhe një shqetësim në rastin e videoskandalit Shukri Xhelilit. Sipas Luarasiot ajo që është e tmerrshme në këtë ngjarje përpos xhestit të Xhelilit është edhe mënyra ...

Ja sa vjet burg rrezikon Shukri Xhelili

Botasot - 16.05.2016

Ish­ kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili u arrestua sot nga Policia pas vendimit të Gjykatës, që caktoi arrest me burg për të. Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale.

Video: Tefta Xhelili ka një mesazh për vajzën që filmoi pamjet me Shukriun

Botasot - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Ky është mesazh i bashkëshortes së kryebashkiakut për vajzën që filmoi seks-skandalin me burrin e saj (Video)

Telegrafi - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Por, ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Përçarja në PS e Dibrës dhe roli i deputetit Manja. Si doli fitues Shukri Xhelili për Bashkinë e Peshkopisë

Syri.net - 16.05.2016

Gjatë takimit të Gjiknurit në Peshkopi para disa ditësh, Hysni Uka dhe disa socialistë janë penguar të marrin pjesë në tubim nga policia bashkiake. Pasi kanë telefonuar Gramoz Ruçin, dhe ai nga ana e ...

Flet gruaja e Shukri Xhelilit: Ja biseda me tim shoq natën që doli video

Java News - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Seksi, droga apo krimi? Kush na tundon më shumë?

Durres Lajm - 16.05.2016

Dy ditët e fundit, renditjen e lajmeve më të lexuara të portalit www.opinion.al e dominonte thuajse në mënyrë ekskluzive historia e Shukri Xhelilit. Të gjitha lajmet e postuara për të, nga videoja e ...

Gruaja e Shukri Xhelilit flet pas skandalit seksual: Tim shoqi i thashë “ngrije kokën lart. Do të më kesh në krah deri ...

Gazeta Tema - 16.05.2016

“Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt”. Kështu shprehet në një intervistë për “Panorama” bashkëshortja e kryebashkiakut ...

Gruaja e Shukriut: Ja çfarë i thashë burrit natën e videos, vdekja më ndan nga ai

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Një deklaratë që askush nuk e priste. Gjatë këtyre ditëve u fol gjatë për një ndarje mes tyre, por mesa duket gruaja e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Tefta Xhelili thotë se nuk i ka kërkuar ...

Fevziu nxehet me shoqërinë: Kanë më shumë qejf seksin, se drogën dhe politikën

Gazeta Tema - 16.05.2016

Blendi Fevziu është i shqetësuar pse njerëzit janë të pritur më shumë të lexojnë lajme me skandale seksuale, sesa skandale që përfshijnë drogën dhe kriminelët.

Sokol Balla: Koalicioni bie në Dibër

Java News - 16.05.2016

Nuk është hera e parë që e majta testohet në Dibër. Zgjedhjet e qershorit 2009 u ndanë në Dibër. Rezultati katër me dy në favor të PD, përcaktoi shifrat 70 me 66 në favor të demokratëve në rang ...

Prefektja Donika Hysenaj/ A do jetë ajo kandidatja e PS për Dibrën?

Java News - 16.05.2016

Prefektja e qarkut të Dibrës, Donika Hysenaj, do të jetë kandidatja e “Rilindjes” për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarin e Dibrës, shkruan sot gazeta Shekulli.

Shukriut ia çoi vajzën në zyrë…. e shoqja

Gazeta Tema - 16.05.2016

Skandali seksual i Shukri Xhelilit tashmë është kthyer në një telenovelë me disa pjesë. Sot gruaja e Shukriut ka thënë se do të jetë në krah të bashkëshortit të saj, deri në vdekje.

Zbardhet detaj tjetër i panjohur për videoskandalin, ja kush e lidhi Shukri Xhelilin me Anisën

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së Anisës, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili. ‘’Për të herë është njohur me gruan e kryetarit, i kam kërkuar unë punë dhe ...

Këtë krenari ta jep vetëm partia

Respublica - 16.05.2016

Partia u distancua nga Shukriu, por bashkëshortja e këtij të fundit thotë se burri i saj u godit si pjesë e një skenari për të shkallmuar Partinë Socialiste.

Majlinda Bregu, në super formë

Durres Lajm - 16.05.2016

Ajo është cilësuar si një nga deputetet e cila kujdeset më së shumti për look-un e saj. Gjithnjë ja ka dalë mbanë të mbajë në krye këtë ‘kurorë’. Në çdo dalje të saj ne shohim stilin shumë shik të ...

Shukriu “nuk don me ik”, por gjykata e rras brenda

Gazeta Tema - 16.05.2016

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i ...

Vajza e Namik Dokles ironizon me gruan e Shukri Xhelilit: Rama ta kandidojë për kryebashkiake të Dibrës

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Pas videoskandalit të ish- kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili i cili i këkroi favore seksuale një vajze 20 vjeçare në kërkim të një vendi pune, reagoi edhe bashkëshortja e tij duke i dalë për ...

Videoskandali/ Gjykata vendos “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun Shukri Xhelili

Java News - 16.05.2016

Hetimet ndaj ish-kryebashkiakut të Dibrës Shukri Xhelili për videoskandalin ku ai i ofronte punë një 20-vjeçareje kundrejt favoreve seksuale do të vijojnë me izolimin e tij në burg.

Gjykata vendos: “Arrest me burg” për Shukri Xhelilin

Tetova Sot - 16.05.2016

Gjykata e Peshkopisë ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Prokuroria kishte vendosur që ai të ndiqej në gjendje të lirë, por gjykata ka ...

Disa ditë pas skandalit seksual, Shukri Xhelili përfundon në burg

NOA - 16.05.2016

Disa ditë pas skandalit seksual ku u përfshi, me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest ne burg” për ish-kryebashkiakun Shukri Xhelili.

Tefta Xhelili: Në qendër të këtij sulmi nuk ishte familja ime, por Bashkia e Dibrës

Gazeta Tema - 16.05.2016

Tefta Xhelili, bashkëshortja e Shukri Xhelilit flet për herë të parë pas publikimit të videos së bashkëshortit. Ajo thotë se do qëndrojë me burrin e saj deri në vdekje.

Video skandali, arrest me burg për Shukri Xhelilin

Durres Lajm - 16.05.2016

Video skandal/ Kryebashkiaku i Dibrës seks në këmbim të vendit të punës Arrest me burg ka qenë masa e sigurisë që ka dhënë gjykata për ish kreun e Bashkisë Dibër, Shukri Xhelilin.

Arrestimi i Shukri Xhelilit, ja sa vjet burg rrezikon për videoskandalin

Tetova Sot - 16.05.2016

Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale. Duke qenë se është zyrtar i lartë apo i zgjedhur vendor, atë e kap Neni 260, që në raste të tilla parashikon dënim, nga katër ...

Shukri Xhelili nuk pajtohet me shkarkimin, ankimon në Kushtetuese vendimin

Java News - 16.05.2016

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i ...

Arrestimi: Sa vjet burg rrezikon për videoskandalin Shukri Xhelili?

Gazeta Tema - 16.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili u arrestua sot nga Policia pas vendimit të Gjykatës, që caktoi arrest me burg për të. Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale.

Arrestohet Shukri Xhelili

Vision Plus - 16.05.2016

Ish-kryetari i bashkisë Dibër, Shukri Xhelili, 56 vjeç, është lënë në “arrest me burg” nga Gjykata. Ka qenë kërkesa e Prokurorisë për të arrestuar Xhelilin, i dyshuar për veprën penale të ...

Vjen dhe lajmi i shumëpritur për rastin Shukri Xhelilin

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për ish – Kryetarin e Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili.

Arrestimi i Shukri Xhelilit, ja sa vjet burg rrezikon për videoskandalin

Shqiperia Ime - 16.05.2016

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili u arrestua sot nga Policia pas vendimit të Gjykatës, që caktoi arrest me burg për të. Xhelili akuzohet për kurrupsion pasiv në këmbim të favoreve seksuale.

Dash Shehi kundër arrestimit të Shukriut: Ka zullumqarë më të mëdhenj

Java News - 16.05.2016

Fenomeni “Shukriu” ishte tema e diskutimit në emisionin “Tonight Ilva Tare”. Për deputetin e LZHK Dashamir Shehi, ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili nuk përbën një rrezik nga ana penale.

Analiza/ Largimi i Xhelilit bashkon të majtën në Dibër? Edhe e djathta e përçarë

Java News - 16.05.2016

Në pritje të vendimit të gjykatës, të gjithë përfitojnë kohë. Në një situatë të zakonshme, Bashkia e Dibrës nuk ka ndonjë peshë në zhvillimet politike në vend. Por këtë herë nuk është ky rasti.

Flet bashkëshortja e Shukri Xhelilit, njerëzit na kanë qëndruar pranë pavarësisht ngjarjes

Gazeta Tema - 16.05.2016

Bashkëshortja e ish-kryetarit të Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelili, ka folur në një intervistë për Emisionin “Opinion.” Në të ajo ka deklaruar se gjithçka e ka mësuar nga media.