TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Padia e Bashës, gjykata e Apelit gjobit këshilltarin e PS, reagon Dalipi

LajmiFundit - 19.04.2013

Gjykata e Apelit në Tiranë ka dënuar me 200 mijë lekë gjobë kryetarin e grupit të këshilltarëve socialistë në këshillin Bashkiak të Tiranës, Aldrin Dalipi. Vendimi është dhënë ditën e sotme në një seancë në gjykatën e Shkallës së dytë.

Apeli, 200 mijë lekë gjobë Aldrin Dalipit

Top Channel - 19.04.2013

Gjykata e Apelit ka vendosur që të dënojë me 200 mijë lekë gjobë Aldrin Dalipin, kreun e këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës. Vendimi vjen pas një padie për shpifje që ka ngritur kryetari i bashkisë, Lulzim Basha, ndaj Dalipit pas ...

Padia e Bashës, Apeli 200 mijë lekë gjobë Aldrin Dalipit

Albeu.com - 19.04.2013

Kreu i Këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës Aldrin Dalipi është gjobitur nga Gjykata e Apelit me 200 mijë lekë gjobë me akuzën e shpifjes dhe fyerjeve në drejtim të kryebashkiakut Lulzim Basha .

Padia e Bashës, Apeli 200 mijë lekë gjobë Dalipit

SOT - 19.04.2013

Gjykata e Apelit lë në fuqi dënimin me gjobë për Aldrin Dalipin, kreun e Këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës. Me vendimin e sotëm, kjo gjobë ulet nga një milionë lekë të reja, në 200 mijë lekë.

Apeli, 200 mijë lekë gjobë Dalipit për shpifje ndaj Bashës. Reagimi: Si heq asnjë presje deklaratave

Panorama - 19.04.2013

TIRANE- Gjykata e Apelit ka denuar sot me 200 mije leke gjobe Aldrin Dalipin, kreun e keshilltareve te PS ne Bashkine e Tiranes. Vendimi eshte marre pas padise se kryetarit Lulzim Basha per shpifje.

E paditi Basha për shpifje, Apeli 200 mijë lekë gjobë Aldrin Dalipit

BalkanWeb - 19.04.2013

TIRANË- Gjykata e Apelit ka vendosur të dënojë sot me 200 mijë lekë gjobë Aldrin Dalipin kreun e Këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës. Vendimi i Gjykatës vjen pas padisë së ngritur nga kryebashkiaku Lulzim Basha për shpifje e ...

Gjykata e Apelit gjobë Dalipit, Reagimi: Asnjë presje nuk u heq deklaratave të mia

Gazeta Republika - 19.04.2013

Gjykata e Apelit jep gjobën prej 200 mijë lekë ndaj kryetarit të Këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës, Aldrin Dalipi. Gjykata e rrethit ka fillimisht çështjen e ngritur një vit më parë nga padia e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, ...

Gjobitet Aldrin Dalipi, 200 mijë lekë për shpifje ndaj Bashës

AlbanianScreen - 19.04.2013

Tiranë - 200 mijë lekë gjobë për shpifje. Është ky dënimi i dhënë nga Gjykata e Apelit për Aldrin Dalipin, kryetar i këshilltarëve socialistë në Këshillin Bashkiak të Tiranës.

Aldrin Dalipi zëvendëson Kosovrastin, PS-LSI kërkojnë mbledhje urgjente të Këshillit Bashkiak

SOT - 18.04.2013

Ndërsa tensioni mes pushtetit dhe opozitës sa vjen e rritet, Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, duken të vendosura për të izoluar përfundimisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, i identifikuar si ...

Këshilltarët e majtë propozojnë Dalipin në vend të Kosovrastit

Gazeta Republika - 18.04.2013

Partia Socialiste zyrtarizoi dje aleancën me Lëvizjen Socialiste të Integrimit në këshillat vendorë. Në Tiranë u mblodhën këshilltarët e majtë të cilët propozuan që të shkarkohet Njazi Kosovrasti nga kryetar i Këshillit Bashkiak dhe në ...

Aldrin Dalipi propozohet për kryetar i këshillit bashkiak

Gazeta Start - 17.04.2013

Tiranë – Këshilltarët socialistë dhe ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim u mblodhën sot bashkë për të diskutuar për hapat e mëtejshëm që do të ndërmarrin për shkarkimin e kryetarit të Këshillit Bashkiak, Njazi Kosovrasti.

Këshilltarët e LSI-së braktisin Lulzim Bashën!

Gazeta Start - 17.04.2013

Tiranë – Lëvizja Socialiste për Integrim po e çon deri në fund “inatin” me Partinë Demokratike dhe po largohet edhe nga pushteti vendor. Këshilltarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Bashkinë e Tiranës vendosën sot të largohen nga ...

Këshilltarët e majtë propozojnë Dalipin në vend të Kosovrastit

Albeu.com - 17.04.2013

Update -Kryetari i grupit të këshilltarëve të majtë në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Aldrin Dalipi, është propozuar për të zënë vendin e Njazi Kosovrastit.

Këshilltarët e majtë: Të shkarkohet Njazi Kosovrasti! Kryetar i Këshillit Aldrin Dalipi

LajmiFundit - 17.04.2013

Është depozituar zyrtarisht kërkesa e këshilltarëve të majtë për shkarkimin e kreut të Këshillit Bashkiak të Tiranës Njazi Kosovrasti. Në shkresën zyrtare arsyet e paraqitjes së kërkesës janë: për drejtim jo korrekt dhe në kundërshtim me ...

Këshilli bashkiak Tiranë, PS-LSI propozojnë Dalipin për kryetar

LajmiFundit - 17.04.2013

Aldrin Dalipi do te propozohet per te zevendesuar Njazi Kosovrastin si Kryetar i Keshillit Bashkiak te Tiranes. Dalipi eshte ne krye te grupit të keshilltareve bashkiake te Partise Socialiste ne Tirane.

Dalipi, në krye të Këshillit të Tiranës

Top Channel - 17.04.2013

Këshilltarët e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim zyrtarizuan bashkimin e tyre, në një takim, gjatë të cilit propozuan kryetarin e këshilltarëve socialistë, Aldrin Dalipi për postin e kryetarit të Këshillit Bashkiak të ...

Dalipi, në krye të Këshillit të Tiranës

Portalb - 17.04.2013

Këshilltarët e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim zyrtarizuan bashkimin e tyre, në një takim, gjatë të cilit propozuan kryetarin e këshilltarëve socialistë, Aldrin Dalipi për postin e kryetarit të Këshillit Bashkiak të ...

Thellohet hakmarrja, këshilltarët e majtë zyrtarizojnë kërkesën për shkarkimin e Kosovrastit

SOT - 17.04.2013

PS ka zyrtarizuar sot aleancën me LSI në Këshillat vendorë si dhe kërkesën për shkarkimin e kreut të Këshillit Bashkiak të Tiranës, Njazi Kosovrasti.

Këshilltarët e majtë: Garantojmë votën e qytetarëve. Dalipi propozohet në vend të Kosovrastit

Panorama - 17.04.2013

TIRANË- Zyrtarizohet aleanca PS-LSI në këshillat vendorë. Në një takim të sotëm të këshilltarëve të majtë, deputeti i PS-se, Saimir Tahiri ka deklaruar se ne kete menyre do te synohet garantimi i votes ne gjithe vendin.

Tiranë, këshilltarët e majtë propozojnë Aldrin Dalipin në vend të Kosovrastit

BalkanWeb - 17.04.2013

TIRANË- Partia Socialiste zyrtarizoi sot aleancën me Lëvizjen Socialiste të Integrimit në këshillat vendorë. Në Tiranë u mblodhën këshilltarët e majtë të cilët propozuan që të shkarkohet Njazi Kosovrasti nga kryetar i Këshillit Bashkiak ...

Aldrin Dalipi propozohet nga PS e LSI në krye të këshillit Bashkiak të Tiranës

Botasot - 17.04.2013

Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot aleancën me LSI-në në këshillat vendorë si dhe kërkesën për shkarkimin e kreut të këshillit bashkiak të Tiranës Njazi Kosovrasti.

Këshilltarët e majtë zyrtarizojnë kërkesën për shkarkimin e Kosovrastit

Ora news - 17.04.2013

Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot aleancën me LSI-në në këshillat vendorë si dhe kërkesën për shkarkimin e kreut të këshillit bashkiak të Tiranës Njazi Kosovrasti.

Aleanca PS- LSI: Shkarkim Kosovrastit, emërim Dalipit

AlbanianScreen - 17.04.2013

Tiranë - Këshilltarët e PS dhe LSI në bashkinë e Tiranës kanë zyrtarizuar kërkesën për dorëheqjen e kryetarit demokrat të këshillit bashkiak Njazi Kosovrasti duke propozuar si kandidat për këtë post Aldrin Dalipin e PS.

PS dhe LSI bashkojnë votat në Këshillin Bashkiak, kërkojnë shkarkimin e Kosovrasitit

Shekulli - 16.04.2013

Tiranë-Këshilltarët e PS-së dhe LSI-së në Bashkinë e Tiranës, vendosin të bashkojne votat, me qëllim balancimin e pushtetit vendor. E njëjta gjë pritet të ndodh në çdo Këshlli Bashkiak të vendit.

Nis izolimi i Lulzim Bashës në Bashki, PS-LSI gati shkarkimin e Njazi Kosovrastit

LajmiFundit - 16.04.2013

Opozita bëhet gati ti rikthejë faturën e parë mazhorancës për miratimin e mbrëmshëm të lirimit të anëtarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirian Muho.

Këshilltarët e majtë bashkojnë votat, kërkojnë shkarkimin e Kosovrastit

Kombetare - 16.04.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka deklaruar ditën e sotme bashkimin e votave me PS në këshillat vendorë. Kreu i këshilltarëve të majtë në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Aldrin Dalipi deklaroi se pas mbledhjes së këshilltarëve të LSI dhe ...

Bashkim PS-LSI në Këshillin Bashkiak

Albeu.com - 16.04.2013

Këshilltarët e Partisë Socialiste dhe ata të LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës kanë firmosur sot kërkesën që do ti drejtohet Këshillit për shkarkimin e kreut Njazi Kosovrasti.

Këshilltarët PS-LSI: Bashkojmë votat në Këshillin Bashkiak, të shkarkohet Kosovrasti

BalkanWeb - 16.04.2013

TIRANE - Këshilltarët e PS-së dhe LSI-së në Bashkinë e Tiranës pas mbledhjes me dyer te vendosin të bashkojne votat në cdo Keshlli Bashkiak te vendit me qëllim balancimin e pushtetit vendor.