TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Veliu dhe Balla më bën presion”/ Prokuroria në vështirësi me videon që publikoi Salianji, ja ç'ka ndodhur

SOT - 14.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të hasë vështirësi në hetimin që po kryen për dosjen “Babale”. Grupi hetimor nuk ka mundur të gjejë dhe të administrojë videon bruto ku Fredi Alizoti është ...

“Balla shpenzoi 600 mijë EURO për charter”, reagon drejtoresha: Salianji të gjej burim tjetër, ja e vërteta

SOT - 14.10.2018

Reagon drejtoresha e Albcontrol, Belinda Balluku, pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji, se Balla ka shpenzuar 600 mijë euro për të udhëtuar me charter.

Balla e paditi dhe i kërkon 1 milion lekë, reagon Salianji: Unë i dhashë Alizotit 200 mijë euro...

SOT - 14.10.2018

Ka reaguar menjëherë deputeti demokrat Ervin Salianji pas padisë që i bëri deputeti i PS-së Taulant Balla për shpifje. Salianji, nëpërmjet një reagimi në Facebook, i drejtohet me ironi Ballës, duke ...

“Nuk kemi të dhënat e pasagjerëve”, Vasili replikon ashpër drejtoreshën: Ç’hall të çmendi që ngatërron Ballën me ...

SOT - 14.10.2018

Kreu i Grupit Parlametar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me deklaratën e Drejtoreshës së Albcontrol, e cila u shpreh për ...

Akuzat e Salianjit për Ballën, reagon Albcontrol: S’kemi të dhënat e pasagjerëve…

Mapo - 14.10.2018

Drejtoresha e Albcontrol ka reaguar pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji, drejtuar kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se ky i fundit ka udhëtuar disa ...

Ngriti padi ndaj tij, Salianji ironizon Ballën: Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro, për Ballën 10 milion lekë…

Botasot - 14.10.2018

Deputeti i PD-se, Ervin Salianji ka ironizuar me padine e Taulant Balles. Permes nje postimi ne Facebook, Salianji shkruan: “Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro [????] , për Ballën 10 milion lek ...

Ngriti padi ndaj tij, Salianji ironizon Ballën: Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro, për Ballën 10 milion lekë…

Mapo - 14.10.2018

Deputeti i PD-se, Ervin Salianji ka ironizuar me padine e Taulant Balles. Permes nje postimi ne Facebook, Salianji shkruan: “Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro 💶, për Ballën 10 milion lek janë ...

“Veliu dhe Balla më bënë presion”, Prokuroria vështirësi me videon që publikoi Salianji

Mapo - 14.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të hasë vështirësi në hetimin që po kryen për dosjen “Babale”. Grupi hetimor nuk ka mundur të gjejë dhe të administrojë videon bruto ku Fredi Alizoti është ...

Albcontrol hedh poshtë akuzat e Salianjit për Ballën: S’kemi të dhënat e pasagjerëve!

Java News - 14.10.2018

Drejtoresha e Albcontrol ka reaguar pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji, drejtuar kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se ky i fundit ka udhëtuar disa ...

Ngriti padi ndaj tij, Salianji ironizon Ballën: Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro, për Ballën 10 milion lekë…

Medial - 14.10.2018

Deputeti i PD-se, Ervin Salianji ka ironizuar me padine e Taulant Balles. Permes nje postimi ne Facebook, Salianji shkruan: “Unë që “ i dhashë” Alizotit 200.000 Euro [????] , për Ballën 10 milion lek ...

Vështirësi në hetimet e ‘Babales’, video e dytë e Alizotit nuk është e plotë

Java News - 14.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të hasë vështirësi në hetimin që po kryen për dosjen “Babale”. Grupi hetimor nuk ka mundur të gjejë dhe të administrojë videon bruto ku Fredi Alizoti është ...

‘1 mln dëmshpërblim’, Salianji ironizon Ballën

Durres Lajm - 14.10.2018

Balla padit Salianjin për shpifje Pas padisë që kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla bëri ndaj deputetit të PD-së, vjen përgjigja e Ervin Salianjit.

Akuzat e Salianjit për Ballën, reagon Albcontrol: S’kemi të dhënat e pasagjerëve, deputeti të gjejë tjetër burim për ...

Gazeta Tema - 14.10.2018

Drejtoresha e Albcontrol ka reaguar pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji, drejtuar kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se ky i fundit ka udhëtuar disa ...

Ironia e Salianjit: Unë që dhashë 200 mijë euro, s’i kam gjë 10 milionë lekë

Java News - 14.10.2018

Pas padisë që kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla bëri ndaj deputetit të PD-së, Ervin Salianji ka thyer heshtjen. Ky i fundit përmes ironisë thekson se nuk i ka gjë 10 milionë lekë që do ...

Ervin Salianji dëshmon për rreth 2 orë tek Krimet e Rënda: Shumë shpejt do zbardhen detajet, ka ndryshuar rrjedha e ...

SOT - 13.10.2018

Deputeti i PD, Ervin Salianji është marrë dje në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Nën cilësinë e personit nën hetim, Salianji ka dhënë shpjegime para prokurorëve Përparim Kulluri dhe Genti ...

“Babalja”/ Salianji drejt gjykimit për “Kallzim të rremë”, rrezikon mandatin

Botasot - 13.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji do të merret i pandehur për “Kallzim të rremë” nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe rrezikon dënimin, i cili varion nga gjobë deri në 5 vite heqje lirie.

‘BABALE’/ Salianji rrezikon mandatin e deputetit dhe dënimin me 5 vite burg

Java News - 13.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji do të merret i pandehur për “Kallzim të rremë” nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe rrezikon dënimin, i cili varion nga gjobë deri në 5 vite heqje lirie.

FOTOT: Njihuni me “çunat” e Ervin Salianjit

Gazeta Tema - 13.10.2018

Deputeti Ervin Salianji është kthyer në personazhin kryesor të PD-së, për të luftuar krimin. Por, Salianji ka problemet e veta në këtë fushë. Më poshtë po iu sjellim vetëm dy raste, të njerëzve të ...

Salianji, pas dëshmisë: Prokurorët ishin të qartë, nuk ka dilema

Top Channel - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, foli për mediat pas dëshmisë që dha në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Kallëzimi i Agron Xhafajt, Salianji paraqitet për të dëshmuar në Prokurori

LajmiFundit - 12.10.2018

Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka shkuar paraditen e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar lidhur me çështjen e audioërgjimit të Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm.

Salianji, në prokurori për “Babalen”

Top Channel - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

‘Babalja’/ Ervin Salianji mbërrin te Krimet e Rënda, ja për çfarë do të japë shpjegime

SOT - 12.10.2018

Deputeti i PD, Ervin Salianji, ka mbërritur pak çaste më parë, rreth orës 9:30, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për t’u marrë në pyetje në lidhje me çështjen “Babalja”.

Videopërgjimi, zbardhet dëshmia e Salianjit në Prokurori

LajmiFundit - 12.10.2018

Zbardhet dëshmia që dha sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, deputeti i PD-së Ervin Salianji lidhur me çështjen e audiopërgjimit të Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm.

Salianji del nga prokuroria: Unë besoj në Zot, tek Alizoti beson Edi Rama

LajmiFundit - 12.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka dalë nga Prokuroria pak minuta më parë ku ka dhënë shpjegime lidhur me audiopërgjimin e Agron Xhafajt. Salianji deklaroi se “unë besoj në Zot, tek Alizoti beson ...

‘Babalja’/ Zbardhet dëshmia e Salianjit në Prokurori, zbulon se ku e mori videon e dytë

SOT - 12.10.2018

Është zbardhur dëshmia që dha ditën e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda deputeti i PD-së Ervin Salianji lidhur me çështjen ‘Babalja’. “BalkanWeb” shkruan se Salianji ka deklaruar në prokurori ...

Akuzohet për ‘kallëzim të rremë’/ Salianji sqaron me detaje pse u thirr në Prokurori, ka ndryshuar rrjedha e hetimit

SOT - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike,Ervin Salinji sapo ka përfunduar dëshminë në Prokurori, për çështjen e shumë përfolur atë të “Babales”. Salianji u shpreh se është pyetur për videon e publikuar, ...

Basha e Salianji në Prokurori, Manja: Klasa politike të mësohet me respektimin e institucioneve

Top Channel - 12.10.2018

Dy nga njerëzit më të rëndësishëm dhe më aktivët të PD, Basha e Salianji ishin në Prokurori për dy çështje të ndryshme: Basha për shpifje për padinë e ngjarjes së Krujës ndaj Ballës, ndërsa Salianji ...

Opozita vijon bojkotin e Parlamentit, PS shpërthen ndaj Visho Likës: Skandal përfshirja e SHISH në përgjimin e PD

SOT - 12.10.2018

Opozita ka bojkotuar sërish dje Kuvendin, duke mos qenë prezente në seancën plenare. Ndërkohë që mazhoranca qeverisëse ka shqyrtuar dhe miratuar një sërë ligjesh e vetme.

2 orë në Prokurori, Salianji: Unë besoj në Zot, te Alizoti beson Edi Rama

Mapo - 12.10.2018

Për ofro dy orë e 30 minuta deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është marrë në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me audio- përgjimin në të cilën pretendohet se shfaqet vëllai ...

Salianji, në prokurori për “Babalen”

Botasot - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Deputeti i OD-së Salianji në Prokurori për kallëzim të rremë

Koha.net - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Deputeti i PD-së, Salianji, në prokurori për “Babalen”

Telegrafi - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Deputeti Salianji dy orë te Krimet e Rënda: Videon e kunatit të ‘Babales’ ma dha Florenc Hoxha

Koha.net - 12.10.2018

Deputeti i Partinë Demokratike Ervin Salinaji ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për më shumë se dy orë në lidhje me hetimet për dosjen “Babale”.

‘Babalja’/ Zbardhet dëshmia e deputetit Salianji dhënë për Prokurorinë: Videon e dytë ma siguroi Florenc Hoxha

Mapo - 12.10.2018

Është zbardhur sot dëshmia që dha në Prokurorinë e Krimeve të Rënda deputeti i PD-së, Ervin Salianji, lidhur me çështjen ‘Babalja’. “BalkanWeb” ka zbardhur këtë dëshmi të deputetit demokrat, pasi ky ...

Video përgjimi/ Zbardhet dëshmia e Salianjit në Prokurori

Botasot - 12.10.2018

Zbardhet dëshmia që dha sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, deputeti i PD-së Ervin Salianji lidhur me çështjen e audiopërgjimit të Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm.

Salianji në Prokurori për çështjen “Babalja”

RTSH - 12.10.2018

Nga prokurorët e Krimeve të Rënda është marrë sot në pyetje deputeti Demokrat Ervin Salianji. Salianji është bërë protagonist në çështjen “Babale” ku akuzohet vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir ...

Ervin Salianji dy orë te Krimet e Rënda: Videon e kunatit të Babales ma dha Florenc Hoxha

Botasot - 12.10.2018

(E plotësuar) - Deputeti i Partinë Demokratike Ervin Salinaji ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për më shumë se dy orë në lidhje me hetimet për dosjen “Babale”.

Video përgjimi/ Zbardhet dëshmia e Salianjit në Prokurori

Medial - 12.10.2018

Zbardhet dëshmia që dha sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, deputeti i PD-së Ervin Salianji lidhur me çështjen e audiopërgjimit të Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm.

Një kurth ku nuk duhet të biem; lukuni filmimesh, për të vrarë të vërtetën

Java News - 12.10.2018

Nga Drini Kuqo/ Përgjatë kësaj jave, pak e kanë kuptuar se çfarë ka ngjarë me politikën shqiptare. Akuza dhe kundërakuza, filmime të reja dhe të vjetra, që miksohen midis tyre me një shpejtësi që lë ...

‘200 mijë euro për Babalen’/ Salianji në Prokurori, në hetim për kallëzim të rremë

Java News - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

‘200 mijë euro për Babalen’/ Salianji del nga Krimet e Rënda: Ja për çfarë dëshmova

Medial - 12.10.2018

Deputeti i Partinë Demokratike Ervin Salinaji ka mbërritur për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me hetimet për dosjen “Babale”.

Salianji ‘fut në valle’ edhe Florenc Hoxhën: Videon e dytë ma siguroi ai

Java News - 12.10.2018

Zbardhet dëshmia që dha ditën e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda deputeti i PD-së Ervin Salianji lidhur me çështjen ‘Babalja’. “Kam marrë informacion që nje person kerkonte zyrtare te larte ne ...

Salianji sqaron pse u thirr në Prokurori: Më paditi Agron Xhafaj, prokurorët ishin të qartë

Java News - 12.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Një kurth ku nuk duhet të biem; lukuni filmimesh, për të vrarë të vërtetën

Gazeta Tema - 12.10.2018

Nga Drini Kuqo Përgjatë kësaj jave, pak e kanë kuptuar se çfarë ka ngjarë me politikën shqiptare. Akuza dhe kundërakuza, filmime të reja dhe të vjetra, që miksohen midis tyre me një shpejtësi që lë ...

“Babalja”, Salianji: Përgjimet përfshijnë Ballën në fabrikimin e “aktorit”

Top Channel - 11.10.2018

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, deputeti Ervin Salianji ka postuar dokumente nga përgjimet e Prokurorisë, ku sipas tij përfshihet kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Salianji bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse nuk është e vërtetë

Ina - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ftuar në “Opinion” ka folur për çështjen “Babale” pas videos që publikoi me Fredi Alizotin ditën e djeshme.Salianji ka deklaruar me vendosmëri se sipas ...

Balla i përgjigjet Salianjit për publikimin e përgjimeve: Pyet Saliun i kujt është numri

SOT - 11.10.2018

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit të Ervin Salinajit të një dokumenti me logon e Prokurorisë, ku paraqiteshin disa përgjime.

Salianji publikon përgjimet për Taulant Ballën: Ja si fliste me drejtorin e Policisë (Dokumenti)

Ina - 11.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji në një postim në Facebook ka publikuar përgjime të Prokurorisë, ku sipas Taulant Balla, flet me drejtorin e policisë se Fierit dhe me persona të tjerë.

Rasti “Babalja” në Shqipëri, përplasje mes opozitës dhe mazhorancës

Portalb - 11.10.2018

“Babalja” përplasi sërish opozitën dhe mazhorancën në distancë. Nga foltorja e Kuvendit, Taulant Balla zbuloi personin që sipas tij ka realizuar kamerën e fshehtë me Fredi Alizotin, i akuzuar se ka ...

“Mora një pako të mirë”/Zbardhen përgjimet që përfshijnë vëllain e Ministrit Xhafaj

LajmiFundit - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji i cili është vendosur nën akuzë nga prokuroria ka zbardhur sot në emisionin “Të paekspozuarit” në Neës24 një pjesë të përgjimeve nga transkriptet e Prokurorisë që ...

Balla: As Saliu nuk i beson më historitë e Lulit

Top Channel - 11.10.2018

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, u shpreh nga foltorja e Kuvendit se “as Saliu nuk i beson më historitë e Lulit”, duke iu referuar çështjes “Babale”.

Serialet e “Babaleve”/ Reagon Balla: As Saliu në i beson më ato që bën Luli, nuk do bëj më kallëzime

SOT - 11.10.2018

Në seancën parlamentare të ditës së sotme e ka marrë fjalën Kreu i Grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu përgjigjur akuzave të opozitës për telenovelën ‘Babale1’ dhe ‘Babale2’.

Mustafa Nano kërkon ndjesë publike deputetit Ervin Salianji, ja ç'ka ndodhur

SOT - 11.10.2018

Gazetari Mustafa Nano i ka kërkuar ndjesë publike në lidhje me paraqitjen e tij dy ditë më parë në të njëjtën studio, ndërsa ofendoi deputetin demokrat Ervin Salianji në lidhje me çështjen ...

Çështja Babalja/Balla e thotë troç se kush e regjistroi audio-përgjimin e Salianjit

SOT - 11.10.2018

Nga salla e seancave plenare deputeti socialist Taulant Balla u ndal sërish në çështjen “Babalja’ dhe në hetimet e prokurorisë lidhur me të. Balla tha se nuk e di arsyen se pse sot opozita mungon në ...

“Po punoj me një dosje”, ja çfarë thotë Salianji live nga selia e PD-së

SOT - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji është ftuar sonte në studion e emisionit për të folur për çështjen “Babalja”, por nuk ka qenë i pranishëm. Në një lidhje direkte nga selia e PD-së, Salianji ka ...

Salianji publikon përgjimet për Taulant Ballën: Ja si fliste me drejtorin e Policisë (Dokumenti)

SOT - 11.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji në një postim në Facebook ka publikuar përgjime të Prokurorisë, ku sipas Taulant Balla, flet me drejtorin e policisë se Fierit dhe me persona të tjerë.

Salianji plas bombën: Kur të dalë gjithë dosja do tronditeni

SOT - 11.10.2018

Deputeti Ervin Salianji ka publikuar vetëm një pjesë të dosjes së prokurorisë për çështjen e famshme “Babale”. Por ai tha në emisionin “Të paekspozuarit” se kur të dalë e gjithë dosja opinioni publik ...

Taulanti në përgjimet e “Babales”, Balla: Pyesni Saliun i kujt është numri

Top Channel - 11.10.2018

Ervin Salianji ka postuar në profilin e tij të Facebook dokumente nga përgjimet e Prokurorisë për çështjen Babale, duke pretenduar se në to përmendet edhe emri i Taulant Ballës.

Përgjimet/ Balla përmend ish-truprojën e Berishës: I kujt është ky numër?

LajmiFundit - 11.10.2018

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka reaguar pas transkripteve të Prokurorisë të publikuara nga deputeti demokrat Ervin Salianji ku përmendej dhe emri i tij.

PD: Provat e paligjshme; Videopërgjimi i Fredi Alizotit, Balla: E bëri Florenc Hoxha

Top Channel - 11.10.2018

“Babalja” përplasi sërish opozitën dhe mazhorancën në distancë. Nga foltorja e Kuvendit, Taulant Balla zbuloi personin që sipas tij ka realizuar kamerën e fshehtë me Fredi Alizotin, i akuzuar se ka ...

“Taulanti ka thënë hap gojën”/ Ervin Salianji zbardh ‘live’ përgjimet

SOT - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji i cili është vendosur nën akuzë nga prokuroria ka zbardhur sot një pjesë të përgjimeve nga transkriptet e Prokurorisë që publikoi në “Facebook”.

Paralajmërimi i Salianjit: Kur të dalë gjithë dosja, do tronditeni

Botasot - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar vetëm një pjesë të dosjes së prokurorisë për çështjen e famshme “Babale”. Por ai tha në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 se kur të dalë e gjithë ...

Balla rrëzon pretendimet e Salianjit për përgjimet: Lulzim, pyet Saliun i kujt është numri…

Botasot - 11.10.2018

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit nga deputeti demokrat Ervin Salinaji, të një dokumenti me logon e Prokurorisë, ku paraqiteshin disa përgjime.

Gazetari Mustafa Nano kërkon ndjesë publike: Sjellja ime nuk justifikohet

Botasot - 11.10.2018

Gazetari Mustafa Nano ka kërkuar ndjesë publike për sjelljen e tij në emisionin “Opinion” në Tv Klan dy ditë më parë, kur debatoi ashpër me deputetin e PD Ervin Salianji.

Paralajmërimi i Salianjit: Kur të dalë gjithë dosja, do tronditeni

Mapo - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar vetëm një pjesë të dosjes së prokurorisë për çështjen e famshme “Babale”. Por ai tha në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 se kur të dalë e gjithë ...

Salianji publikon përgjimet: Ja provat se Taulant Balla fliste me drejtorin e Policisë së Fierit dhe…

Mapo - 11.10.2018

“XhafajGate! Gjithë shteti në shërbim të fabrikimit të provave për të shpëtuar pushtetin e tyre politik dhe privilegjet që iu vijnë nga pushteti. Si u fabrikua “aktori”?! Skandali më i madh i faktuar ...

“Babale 2”, Balla tregon se kush e regjistroi videon e publikuar nga Salianji

Mapo - 11.10.2018

Kryetari i grupit parlamentar i PS-se, Taulant Balla me shume sesa per permbajtjen eshte perpjekur te beje me dije ne Kuvend se kush e ka fillmuar videon me Fredi Alizotin te transmetuar ne Opinion ...

“Më thoni një tjetër Taulant nga Librazhdi”, Salianji shpjegon përgjimet

Mapo - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, në një lidhje direkte për emisionin “Të Paekspozuarit”, ka hedhur një tjetër material për , të cilin ai e konsideron një provë se si dëshmitari i ...

Balla rrëzon pretendimet e Salianjit për përgjimet: Lulzim, pyet Saliun i kujt është numri…

Mapo - 11.10.2018

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit nga deputeti demokrat Ervin Salinaji, të një dokumenti me logon e Prokurorisë, ku paraqiteshin disa përgjime.

“Dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë”/ Ofendoi deputetin e PD në ‘Opinion’, Mustafa Nano kërkon ndjesë publike

Mapo - 11.10.2018

Gazetari Mustafa Nano ka kërkuar ndjesë publike nga studio e emisionit “Opinion”, në lidhje me paraqitjen e tij dy ditë më parë në të njëjtën studio, kur ofendoi deputetin demokrat Ervin Salianji.

“O k*** kandari”, Mustafa Nano kërkon ndjesë: Kam reflektuar

Mapo - 11.10.2018

Publicisti Mustafa Nano ka kërkuar ndjesë për sjelljen e tij të para dy ditëve në emisionin “Opinion” ku u përplas ashpër me deputetin e PD-së Ervin Salianji të cilit iu drejtua me fjalë fyese.

Paralajmërimi i Salianjit: Kur të dalë gjithë dosja, do tronditeni

Medial - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar vetëm një pjesë të dosjes së prokurorisë për çështjen e famshme “Babale”. Por ai tha në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 se kur të dalë e gjithë ...

Salianji publikon dokumentet që tregojnë fabrikimin e provave (FOTO)

Durres Lajm - 11.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka dokumentuar dokumentet dhe provat që faktojnë se si ‘Rilindasit’ tentuan të manipulojnë dhe të mbrojnë Agron Xhafajn, duke detyruar Alizotin që të deklarojë se ka ...

Deputeti i Bashës: Kur të dalë e gjithë dosja, do të tronditeni…

Java News - 11.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar vetëm një pjesë të dosjes së prokurorisë për çështjen e famshme “Babale”. Por ai tha në emisionin “Të paekspozuarit” në News24 se kur të dalë e gjithë ...

Salianji nxjerr përgjimin e .. Sali Lushës me Alizotin

Java News - 11.10.2018

Telefonuesi që ka realizuar bisedën me Fredi Alizotin për të krijuar kushtet që të përmendet në bisedë dhe Taulant Balla është Sali Lusha. Në këtë mënyrë shtohet dhe një aktor tjetër i ‘telenovelës’ ...

Nga Salizmi, tek Salianizmi!

Java News - 11.10.2018

Nga Mero Baze Nëse do të përpiqemi të bëjmë një bilanc për produktin e ri politik të Lulzim Bashës, qyshkurse ka ardhur në pushtet në krye të PD, dhe modelin e të bërit politik, i vetmi produkt ...

Balla: As Saliu nuk i beson më historitë e Lulit, filmimi i ‘Babale 2’ tek SHQUP-i

Java News - 11.10.2018

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, u shpreh nga foltorja e Kuvendit se “as Saliu nuk i beson më historitë e Lulit”, duke iu referuar çështjes “Babale”.

FAKSIMILE / Salianji publikon përgjime të reja: Taulanti i Librazhdit, shoku i…

Java News - 11.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka publikuar disa dokumente dhe pretendon se ato fundosin Taulant Ballën. Edhe pse transkriptet janë të Prokurorisë dhe në to nuk përmenden mbiemra, Salianji ...

E premte apo e dielë?! Ervin Salianji duhet ta ndajë mendjen

Gazeta Tema - 11.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Opinion”, për të folur në lidhje me një video, të cilën e bëri publike një natë më parë, në po ...

Salianji vazhdon serialin “Babale”: Publikon një bisedë mes dy policësh dhe cakton vetë që ata flasin për Taulant ...

Gazeta Tema - 11.10.2018

Deputeti Salianji i cili është marre i pandehur në fallsifikimin e dosjes Babale, ka publikuar një bisedë telefonike mes dy zyrtarëve të policisë, në të cilin flitet dhe për një person me emrin ...

Balla reagon për faksimilet e PD: Lulzim, pyete Saliun se i kujt është numri me 771

Java News - 11.10.2018

Taulant Balla ka ironizuar kreun e opozitës sa u përket publikimeve të fundit nga selia blu. Përmes Twitter, numri dy i PS shkruan: “Lulzim! Po mjaft i shpërdorove Sali Anin, Sali Lushën, Sali beun ...

Sali Lusha është telefonuesi me Alizotin, ka përmendur dhe emrin e Taulantit. Ja numri i tij i telefonit që dekonspiroi ...

Gazeta Tema - 11.10.2018

Telefonuesi që ka realizuar bisedën me Fredi Alizotin për të krijuar kushtet që të përmendet në bisedë dhe Taulant Balla është Sali Lusha. Në këtë mënyrë shtohet dhe një aktor tjetër i ‘telenovelës’ ...

Detaji: Çfarë nuk u pa mbrëmë në “Opinion”

Gazeta Tema - 11.10.2018

Mbrëmjen e djeshme ndër të fuarit në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, ishte edhe deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, i cili ishte ftuar për të dhënë më shumë sqarime në lidhje me ...

Centrifuga e skandaleve që mbulohen me skandale të dakordësuara!

Tetova Sot - 11.10.2018

Nga Arian Galdini Le ta nisim duke thënë se qytetarët nuk e kanë fare për detyrë të dinë të drejtat e tyre. Do të ishte mirë, por nuk e kanë për detyrë.

Jari jep vlerësimet e qëndrestarëve për mbrojtjen e Salianusit

Gazeta Tema - 11.10.2018

Megjithëse i zënë deri në fyt me aktivitete politike, intelektuale dhe shkencore, Jari i ka bërë zakon që të gjejë kohë gjithmonë edhe për të vëzhguar me mprehtësi zhvillimet në kampin e opozitës.

Nga Salizmi, tek Salianizmi!

Gazeta Tema - 11.10.2018

Mero Baze Nëse do të përpiqemi të bëjmë një bilanc për produktin e ri politik të Lulzim Bashës, qyshkurse ka ardhur në pushtet në krye të PD, dhe modelin e të bërit politik, I vetmi produkt ...

“Babalja dhe opozita”/ Rrjeti shpërthen në ironi të pamëshirshme (FOTOT)

SOT - 10.10.2018

Dy lajmet kryesore të ditës së djeshme ishin mbyllja e lloteve, e lajmëruar nga kryeministri Rama dhe provat që mund të çojnë në burg deputetin Ervin Salianji.

Publikoi videon e Alizotit/ Prokuroria thërret për të dhënë shpjegime Ervin Salianjin

SOT - 10.10.2018

Një ditë pas publikimit të videos ku shfaqet Fredi Alizoti, personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti demokrat Ervin Salianji thirret për ...

Deputeti i PD tregon planin e qeverisë : Sot Ervin Salianji do të ishte në burg

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Agron Shehaj, thotë se sot Ervin Salianji dhe Jetmir Olldashi do ishin në burg. Por sipas tij, ata janë të lirë, për shkak se provat e Policisë dhe Prokurorisë janë të sajuara.

Publikimi i videos, Salianji thirret të premten në Prokurori

LajmiFundit - 10.10.2018

Një ditë pas publikimit të videos ne Opinion ku shfaqet Fredi Alizoti (me nje tjeter version), personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti ...

“Babalja”, Prokuroria: Deputeti Salianji merret nën hetim për kallëzim të rremë

LajmiFundit - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda merr ne heti deputetin Ervin Salianji. Organi i akuzes ka dhënë detaje nga dosja hetimore në lidhje me audio përgjimin në të cilën pretendohet se shfaqet vëllai i ...

Çështja ‘Babale 2’/ Gazetarja: Prokuroria s’e ka marrë në pyetje Fredi Alizotin

LajmiFundit - 10.10.2018

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se Prokuroria nuk e ka marrë ende në pyetje Fredi Alizotin për videon e publikuar dje në darkë në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan.

“Babalja”/ Salianji i përgjigjet Ballës: Vij aty ku je dhe të jap provën që pa i madh e i vogël!

SOT - 10.10.2018

Pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla para mediave ka ardhur edhe reagimi i deputetit demokrat Salianji. Salianji në postimin e tij në facebook, i drejtohet Ballës me ...

“Taulanti po më blinte mendjen”, reagon Balla:Nuk e kam takuar kurrë Alizotin, largimi i Salianjit i turpshëm

SOT - 10.10.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, ishte një nga emrat që u përmend në video-përgjimin e ri të publikuar mbrëmë nga deputeti i PD, Ervin Salianji, për sa i takon çështjes ‘Babale’.

Zbarkojnë në selinë blu oficerët e Krimeve të Rënda, sekuestrojnë videon e publikuar nga Salianji

SOT - 10.10.2018

Pasi Ervin Salianji e publikoi videon në emisionin ‘Opinion’, ku Fredi Alizoti pretendon se ka takuar Drejtorin e Policisë. Pas kësaj Prokuroria e Krimeve të Rënda bëri të mundur sekuestrimin e ...

“Zuzar i vogël, dhi e zgjebosur”/ Deputeti i PD u fye në emision, reagon Spaho: Sa poshtë kemi rënë, sa tragjike është ...

SOT - 10.10.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho ka reaguar pas videos së publikuar në emisionin Opinion dhe për fyerjet që gazetarët në panel i drejtuan deputetit Salianji.

Deputeti i PD-së flet hapur: Sot Ervin Salianji do ishte në burg...

SOT - 10.10.2018

Mbrëmjen e djeshme deputeti i PD Ervin Salianji ka publikuar një video ku Fredi Alizoti, tha se e ka detyruar policia të pranojë se imitoi ai zërin e Geron Xhafajt.

Video/ Salianji zbulon akt-ekspertizën me zërin e Agron Xhafës

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, deklaroi se tërhiqet nga politika nëse akt-ekspertiza britanike nuk thotë se zëri i Geron Xhafës është i ngjashëm me zërin e Agron Xhafës në ...

Salianji: Prokuroria mori materialin nga mediat, jo atë që i çuam ne

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së Ervin Salinaji konfirmoi në studion e Mbrëmje se i ka depozituar Prokurorisë materialin bruto të audio përgjimit për rastin “Babale”, por akuzon prokurorinë se ka çuar për ...

Kush e realizoi video-përgjimin ndaj Alizotit? Salianji shpërthen ndaj Prokurorisë

SOT - 10.10.2018

“Prokuroria ka fabrikuar prova dhe është përdorur si grup kriminal për të fabrikuar prova”. Këtë përgjigje dha deputeti demokrat Ervin Salianji sa i përket audio përgjimit të publikuar mbrëmjen e ...

"Iu fsheh apo jo Salianji Prokurorisë"/ Analisti i kthehet Taulant Ballës: Ja çfarë pashë unë pasi mbaroi ...

SOT - 10.10.2018

Taulant Balla tha se deputeti demokrat, Ervin Salianji u largua me nxitim nga Tv Klan në momentin që prokurorët mbërritën për të marrë videon e transmetuar në emisionin ‘Opinion’.

"Ke frikë nga burgu", Salianji shtang gazetaren me përgjigjen

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji në një intervistë përballë gazetares Mirela Milori i është përgjigjur pyetjes nëse ka frikë nga burgu pasi Prokuroria po e heton për kallëzim të rremë për çështjen ...

Krimet e Rënda: Do paguante 200 mijë euro, ja përse akuzohet Salianji

SOT - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar për herë të parë, pas videos së publikuar nga deputeti i PD, Ervin Salianji me protagonist, Fredi Alizotin, kunati i “Babales”.

A rrezikon Salianji burgun? Ja si përgjigjet juristi Sokol Hazizaj

SOT - 10.10.2018

Juristi Sokol Hazizaj, ka komentuar videon e Fredi Alizotit ku flitet për 200 mijë euro si edhe përfshirjen e deputetit demokrat Ervin Salianji. I pyetur nga gazetari se a rrezikon burgun, Hazizaj ...

Ervin Salianji vjen me dosje gjigande në studio dhe tregon ç'kanë brenda (VIDEO)

SOT - 10.10.2018

Në mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’ i ftuar për çështjen e videopërgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj është edhe deputeti i PD-së, Ervin Salianji.

Çështja “Xhafaj”/ Salianji publikon dokument falso të Prokurorisë (VIDEO)

SOT - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, publikoi dy vërtetime të gjendjes gjyqësore për shtetasit Albert Veliu dhe Agron Xhafaj. Salianji tha në studion e ‘Opinion’, duke treguar edhe dy ...

Salianji bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse nuk është e vërtetë

SOT - 10.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ftuar në “Opinion” ka folur për çështjen “Babale” pas videos që publikoi me Fredi Alizotin ditën e djeshme.Salianji ka deklaruar me vendosmëri se sipas ...

Publikoi videon e Alizotit/ Artan Hoxha vë me “shpatulla pas murit” Ervin Salianjin

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji.

Klodiana Lala: Prokuroria s’e ka marrë në pyetje Fredi Alizotin

SOT - 10.10.2018

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se Prokuroria nuk e ka marrë ende në pyetje Fredi Alizotin për videon e publikuar dje në darkë në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan.

‘Prokurorët na kapën në makinë’! Artan Hoxha tregon çfarë ndodhi mbrëmë në emisionin e Fevziut

SOT - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka zbuluar çfarë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në emisionin e Blendi Fevziut, ku prokuroria ka zbarkuar për të sekuestruar videon e re të publikuar nga deputeti ...

Babalja/ Salianji tregon pse prokurori i dosjes u vendos me urdhër të Donika Prelës

SOT - 10.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka vazhduar denoncimin e fakteve për dosjen “Babale”.Gjatë debatit mbrëmjen e sotme në "Opinion", deputeti Salianji tha se prokurori i kësaj çështjen, ...

Sekuestrohet videoja ku shfaqet Alizoti, Salianji thirret të premten në Prokurori

Botasot - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda sekuestron materialin e prezantuar publikisht nga Ervin Salianji, ku një person i quajtur Fredi Alizoti shfqet duke pretenduar se është takuar me Taulant Ballën dhe ...

Dosja ‘Babale’/ Salianji telefonoi Olldashin në 01:30 të natës ‘Eja se të kërkon Albert Veliu’

Botasot - 10.10.2018

Që ka pasur një organizim mes treshes Babale, Salianji dhe Jetmir Olldashi për të krijuar një përgjim kundër Agron Xhafaj, dhe goditur politikisht ish-ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, është ...

“Babale”, Salianji i përgjigjet Ballës: Si kryeprokuror që je, më thuaj ku të ta jap provën…

Mapo - 10.10.2018

Pas Taulant Balles qe i kujtoi deputetit demokrat, Ervin Salianji organin e akuzes sa here qe ky i fundit nxjerr video sic ishte edhe ajo e nje dite me pare me Fredi Alizotin ka ardhur edhe reagimi i ...

Video/ Sherri Muç Nano-Salianji: Je idiot, je zar i vogël, deputeti: Zhvishu lakuriq…

Mapo - 10.10.2018

Gazetari Mustafa Nano është përplasur me deputetin e PD-së, Ervin Salianji gjatë emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Mustafa Nano e ka ofenduar deputetin Salianji, duke e quajtur si “dhi ...

“Shkova në prokurori me makinën e Ardi Veliut”, sekuestrohet videopërgjimi

Gazeta Express - 10.10.2018

Pak orë pasi deputeti i PD-së, Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku shfaqej Alfed Alizoti duke folur për rastin “Babale”, prokuroria ka sekuestruar pamjet ...

Salianji publikon në “Opinion” dëshminë e filmuar të Alizotit

ABC News - 10.10.2018

Historia “Babale” vijon me një tjetër video të re. Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, publikoi mbrëmë në emisionin “Opinion” në Tv Klan videon e një bisede mes Fredi Alizotit dhe një personi tjetër, ...

Krimet e Rënda “zbarkojnë” në selinë e PD-së, sekuestrohet video e Salianjit

Mapo - 10.10.2018

Oficerët e Krimeve të Rënda janë paraqitur pranë selisë së Partisë Demokratike. Sipas burimeve për Fax News oficerët kanë sekuestruar videon e transmetuar mbrëmë në emisionin Opinion.

Basha dhe Salianji, të premten në Prokurori, ja për çfarë duhet të japin shpjegime

Mapo - 10.10.2018

Një ditë pas publikimit të videos ne Opinion ku shfaqet Fredi Alizoti (me nje tjeter version), personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti ...

Replika e plote; “Video me Fredi Alizotin”, Balla: Ervin futja vrapit. Salianji: Vij aty ku je

Mapo - 10.10.2018

Replika në distancë mes Taulant Ballës dhe Ervin Salianjit. Shkak këtë herë është bërë videoja e publikuar mbrëmë në emisionin “Opinion” e Fredi Alizotit, personit që sipas prokurorisë imitoi Agron ...

Publikimi i videos së Alizotit… Prokuroria thërret për shpjegime Ervin Salianjin…

Mapo - 10.10.2018

Pas publikimit të videos një ditë më parë ku shfaqet Fredi Alizoti, personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti demokrat Ervin Salianji është ...

“Babale”, Salianji-Ballës: Si kryeprokuror që je, më thuaj ku të ta jap provën…

Mapo - 10.10.2018

Pas deputetit socialist, Taulant Balla, që i kujton deputetit demokrat, Ervin Salianji organin e akuzës sa herë që ky i fundit nxjerr video, siç ishte edhe ajo e një dite më parë me Fredi Alizotin, ...

‘Babalja’, Prokuroria: Salianji në hetim për kallëzim të rremë

Mapo - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë detaje nga dosja hetimore në lidhje me audio përgjimin në të cilën pretendohet se shfaqet vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj në pazare droge.

Salianji: Akuza ndaj meje është se kam denoncuar një krim

Botasot - 10.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji, i ftuar në ‘Opinion’ ka thënë mbrëmjen e sotme, se ai është thirrur në prokurori, pas akuzave që janë bërë ndaj tij nga një kriminel.

Basha dhe Salianji do të përballen të premten me organin e akuzës

ABC News - 10.10.2018

Lulzim Basha dhe Ervin Salianji janë thirrur të premten për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Kryetari i PD do pyetet për dosjen “Xhisiela”, ndërsa deputeti Salianji për çështjen ...

Video-përgjimi, Salianji: Prokuroria ka fabrikuar prova

ABC News - 10.10.2018

“Prokuroria ka fabrikuar prova dhe është përdorur si grup kriminal për të fabrikuar prova” . Këtë përgjigje dha deputeti demokrat Ervin Salianji në Mbrëmje në ABC News sa i përket audio përgjimit të ...

“Babale”, Salianji: Prokuroria mori materialin nga mediat, jo atë që i çuam ne

ABC News - 10.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salinaji konfirmoi në studion e Mbrëmje në ABC News se i ka depozituar Prokurorisë materialin bruto të audio përgjimit për rastin “Babale”, por akuzon prokurorinë se ka çuar ...

Sekuestrohet videoja ku shfaqet Alizoti, Salianji thirret të premten në Prokurori

Medial - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda sekuestron materialin e prezantuar publikisht nga Ervin Salianji, ku një person i quajtur Fredi Alizoti shfqet duke pretenduar se është takuar me Taulant Ballën dhe ...

VIDEO/ Muç Nano sherr me Salianjin: O k*** kandari, do përfundosh në burg. Deputeti i PD: Zhvishu lakuriq

Gazeta Tema - 10.10.2018

Gazetari Mustafa Nano është përplasur me deputetin e PD-së, Ervin Salianji gjatë emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Mustafa Nano e ka quajtur Salianjin “dhi e zgjebosur”, “zar i vogël” ...

Gazetari Artan Hoxha kap “mat” deputetin e PD

Java News - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji.

Salianji i ikën prokurorisë, “sfidon” Ballën: Më thuaj ku je, se vij ta jap edhe ty provën

Gazeta Tema - 10.10.2018

Deputeti i PD-se, Ervin Salianji i eshte pergjigjur akuzave te bera ne adrese te tij nga socialisti Balla, i cili, pasi doli nga seanca e pare gjyqesore per padine ndaj kryedemokratit Basha, tha se ...

FOTOT/ Aktualiteti politik, rrjeti ironizon në mënyrë të pamëshirshme

Java News - 10.10.2018

Dy lajmet kryesore të ditës së djeshme ishin mbyllja e lloteve, e lajmëruar nga kryeministri Rama dhe provat që mund të çojnë në burg deputetin Ervin Salianji.

Prokurorët zbarkojnë në TV Klan, Salianji ja mbath

Java News - 10.10.2018

Deputeti demeokrat Ervin Salianji ja ka mbathur ‘nga syte kembet’ me vrap, menjëhere pas perfundimit te emisionit Opinion në TV Klan ku publikoi një video – rrëfim të dëshmitarit Alfred Alizoti.

VIDEO/ Muç Nano s’ia përton Salianjit të PD: Je idiot, je zar i vogël!

Java News - 10.10.2018

Gazetari Mustafa Nano është përplasur me deputetin e PD-së, Ervin Salianji gjatë emisionit “Opinion”. Mustafa Nano e ka ofenduar deputetin Salianji, duke e quajtur si “dhi e zgjebosur”, “zar i vogël” ...

Artan Hoxha kap “mat” Ervin Salianjin dhe tallet për takimin me kunatin e “Babales”

Gazeta Tema - 10.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”, të cilat vënë me shpatulla pas muri deputetin demokrat Ervin Salianji.

Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë atë

Java News - 10.10.2018

Nga Flogert Muça/ Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti ...

‘Babalja’/ Video e Alizotit, Ervin Salianji përfundon në prokurori

Java News - 10.10.2018

Një ditë pas publikimit të videos ku shfaqet Fredi Alizoti, personazhi për të cilin Prokuroria tha se ka imituar zërin e Agron Xhafaj në audio-përgjim, deputeti demokrat Ervin Salianji thirret për ...

Deputeti demokrat: Sot Ervin Salianji dhe gazetari do të ishin në burg

Gazeta Tema - 10.10.2018

Deputeti demokrat i Vlorës, Agron Shehaj, thotë se sot Ervin Salianji dhe Jetmir Olldashi duhej të ishin në burg. Por sipas tij, ata janë të lirë, për shkak se provat e Policisë dhe Prokurorisë janë ...

FOTOT/ Nga burgu i Salianjit, te mbyllja e llotove: Rrjeti nuk përmbahet

Gazeta Tema - 10.10.2018

Dy lajmet kryesore të ditës së djeshme ishin mbyllja e lloteve, e lajmëruar nga kryeministri Rama dhe provat që mund të çojnë në burg deputetin Ervin Salianji.

Prokuroria sekuestron videon e publikuar nga Salianji, deputeti i PD do merret në pyetje

Java News - 10.10.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda sekuestron materialin e prezantuar publikisht nga Ervin Salianji, ku një person i quajtur Fredi Alizoti shfaqet duke pretenduar se është takuar me Taulant Ballën dhe ...

Prokurorët zbarkojnë në TV Klan pas një video të re: Salianji ja mbath me vrap dhe për pak shtyp rojet, nuk dorëzon ...

Gazeta Tema - 10.10.2018

Deputeti demeokrat Ervin Salianji ja ka mbathur me vrap, menjëhere pas perfundimit te emisionit Opinion në TV Klan ku publikoi një video – rrëfim të dëshmitarit Alfred Alizoti.

"Babalja"/ Salianji sfidon Ballën: Ku të vij se vij ta jap edhe ty provën

Durres Lajm - 10.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji i është përgjigjur akuzave të Ballës, i cili, pasi doli nga seanca e parë gjyqësore për padinë ndaj kryedemokratit Basha, tha se Salianji iku dhe nuk e dorëzoi në ...

Loja me një video të re e Salianjit për t’i shpëtuar burgut, Taulant Balla, Ardi Veliu dhe çfarë thotë Erzen Breçani

Gazeta Tema - 10.10.2018

Ervin Salianji, në përpjekje për t’i shpëtuar burgut, ka publikuar dje në “Opinion” një video të re. Në të, Fredi Alizoti, personi që ka pranuar se ka bërë zërin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj ...

Deputeti i PD Salianji i zhytur ‘kokë e këmbë’, telefonatat me Olldashin për takim me Babalen

Java News - 10.10.2018

Që ka pasur një organizim mes treshes Babale, Salianji dhe Jetmir Olldashi për të krijuar një përgjim kundër Agron Xhafaj, dhe goditur politikisht ish-ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, është ...

I braktisur nga të vetët, Salianji del bllof me një tjetër dëshmi të rreme. Prokuroria mësyn selinë e PD-së

Gazeta Tema - 10.10.2018

Pasi Prokuroria foli duke zbuluar inskenimin e Partisë Demokratike me çështjen “Babale”, deputeti demokrat Ervin Salianji, njeriu që e publikoi atë, duket se është braktisur edhe nga të vetët në ...

Jetmir Olldashi zhduku audion origjinale të “Babales”, ia dha Ervin Salianjit

Gazeta Tema - 10.10.2018

Prokuroria për Krime të Rënda ka bërë të ditur se Jetmir Olldashi e ka zhdukur videon origjinale të “Babales”. Ajo thotë se në Prokurori, Enkelejd Alibeaj ka paraqitur një DVD të audio-përgjimit, ...

Komardarja ‘Babale 2’ dhe faktet që e shfryjnë

Gazeta Tema - 10.10.2018

Nga Flogert Muça Çështja e Babales ka marrë përmasat e një skandali jo vetëm për faktin se e gjitha ishte një inskenim i paguar shtrenjtë nga opozita për të rrëzuar qeverinë, por edhe sepse deputeti ...

Salianji i nervozuar debaton ‘live’: Po të toleroj si shumë. Gazetarja: Nëse me ngatërroni me një kukull, gaboni rëndë

SOT - 09.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji është shfaqur i nervozuar në studion e “News 24”, ku ka debatuar me gazetaren Ola Bruko. I pyetur lidhur me çështjen “Babalja” dhe konkluzionet e hetimeve në bazë të ...

Audiopërgjimi, reagon Salianji: Pse nuk e nxjerr Policia arrestimin e Alizotit

LajmiFundit - 09.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka reaguar sërish sot për çështjen e audiopërgjimit të Agron Xhafajt dhe konkluzionet që dha Prokuroria. Salianji ngre disa pyetje që ende nuk kanë marrë përgjigje: ...

Tabulatet "tradhëtojnë" Salianjin: Foli 14 herë në telefon me Babalen (Dokumenti)

SOT - 09.10.2018

Në dosjen e publikuar nga prokuroria, rezulton se deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur 14 herë në telefon me Babalen.Referuar dokumentit të Prokurorisë, Babalja pretendon se përgjimi është bërë në ...

I frikësuar nga arrestimi për shpifje? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

SOT - 09.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 tha se Prokuroria nuk ka dërguar për akt-ekspertim në Britani audiopërgjimin autentik në ...

“Më kanë ardhur me makinë të zezë”, Salianji i jep në dorë Fevziut kameran e fshehtë me Fredi Alizotin

SOT - 09.10.2018

Salianji publikon përgjimin e kunatit të Babales: Më kanë ardhur me makinë të zezë më kanë çuar në prokurori Deputeti i PD Ervin Salianji ka publikuar një video-përgjim, ku deklaron se Fredi Alizoti ...

Audio-përgjimi/ Salianji: Akt-ekspertimi anglez fakton se zëri i audiopërgjimit është i Xhafajt

SOT - 09.10.2018

Përmes një postimi në facebook, deputeti demokrat Ervin Salianji shkruan se akt ekspertimi anglez fakton se zëri i audiopërgjimit është i Xhafajt dhe se Rama ka dështuar sipas tij në prodhimin e ...

“Kjo është çështja Xhafaj, jo Babalja”, Salianji flet për audio-përgjimin: Prokuroria ka çuar material nga mediat për ...

SOT - 09.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji, një nga emrat që denoncoi së pari audio-përgjimin ku përfshihej Agron Xhafaj ka qenë sot në studion e “News24” në rubrikën “Opinion” për të folur për çështjen që po ...

"Është përgjuar dhe Salianji", Artan Hoxha nxjerr detajet e reja nga dosja e Babales

SOT - 09.10.2018

Gazetari Artan Hoxha ka treguar detaje nga dosja që Prokuroria po heton në lidhje me dosjen e Babales. “Në 01:30 të natës Babalja ka shkuar në zyrën e PD dhe gazetari e priste atje.

Audio-përgjimi për Babalen/ Salianji: Prokurorisë i kemi dërguar materialin bruto

SOT - 09.10.2018

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të martën, deklaroi se Prokurorisë i është dorëzuar çdo material bruto që është kërkuar me shkresë zyertare në lidhje me audio-përgjimin e Babales me të vëllanë e ...

Plas sherri në emision/ “Zuzar i vogël, dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë”, Mustafa Nano përplaset ashpër me ...

SOT - 09.10.2018

Babalja ka përplasur të ftuarit në emisionin e Opinionit. Salianji ka dalë jashtë kontrollit dhe në tone të acaruara i ka kërkuar Fevziut transmetimin e një videoje 5 minutëshe.

E vërteta për Babalen/ Artan Hoxha përplaset me Salianjin dhe Çlirim Gjatën

SOT - 09.10.2018

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur disa fakte të reja për çështjen “Babale”. Hoxha ka shtuar se midis Salianjit dhe gazetarit Olldashi ka pasur disa telefonata të regjistruara.

Mustafa Nano i hakërrehet Salianjit: O k**e kandari po të përdorin, do shkosh në burg

SOT - 09.10.2018

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, ka paraqitur një material filmik në studion e “Opinion”, ku protagonist është Fredi Alizoti, personi që dyshohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt.

Nano konfliktohet live me Salianjin: Dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë

LajmiFundit - 09.10.2018

Një debat i ashpër ka ndodhur pak minuta më parë mes gazetarit Muastafa Nano dhe deputetit të PD-së, Ervin Salianji. Nano i është drejtuar me tone të ashpra deri në fyerje deputetit të PD-së, duke i ...

“Më erdhën me makinë të zezë e më çuan në prokurori”, Salianji shkon me USB te Fevziu, publikon përgjimin

LajmiFundit - 09.10.2018

Deputeti i PD Ervin Salianji ka publikuar në Opinion në Tv Klan një video përgjim, ku deklaron se Fredi Alizoti tregon se si e kanë marrë dhe e kanë çuar në prokurori për ta shantazhuar.

Artan Hoxha i numuron faktet Salianjit ballë për ballë: Ja çfarë materiali ka prokuroria

SOT - 09.10.2018

Artan Hoxha ka zbardhur fakte të reja për dosjen“Babale". Ai ka thënë në studion e “Opinion” se në prokurori nuk është dërguar materiali origjinal, sepse gazetari nuk i ka dorëzuar mjetet ...

Salianji: Agron Xhafaj e ka telefonuar vetë “Babalen”, ka prova

Botasot - 09.10.2018

Në emisionin “Open” në Top Channel deputeti i PD-së Ervin Salianji tha se nuk ka për të fshehur asgjë për sa i përket çështjes ‘Babale’. “Prokuroria nuk mund të mohojë faktet.

Salianji: Prokuroria ka depozituar një material nga media, jo atë të PD-së

Botasot - 09.10.2018

Ditën e djeshme, pas marrjes së përgjigjes së ekspertizës, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ngritur akuza për 3 persona, mes tyre edhe interpretuesin e Agron Xhafajt.

Artan Hoxha: Babalja ka dhënë intervistë natën te zyra e PD, është përgjuar dhe Salianji

Botasot - 09.10.2018

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme ka treguar detaje nga dosja që Prokuroria po heton në lidhje me Babales. Sipas Hoxhës, intervista e Babales është marrë në orën ...

Artan Hoxha: Babalja ka dhënë intervistë natën te zyra e PD, është përgjuar dhe Salianji

Mapo - 09.10.2018

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme ka treguar detaje nga dosja që Prokuroria po heton në lidhje me Babales. Sipas Hoxhës, intervista e Babales është marrë në orën ...

Salianji: Rama, dordolec që s’tremb as sorrat

Mapo - 09.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 tha se Prokuroria nuk ka dërguar për akt-ekspertim në Britani audiopërgjimin autentik në ...

Audio përgjimi/ Salianji: Nuk u dërgua materiali origjinal për ekspertizë

Durres Lajm - 09.10.2018

Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka komentuar akt-ekspertizën e ardhur nga Anglia për audio përgjimin që pretendohet se implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në trafik droge.

Salianji sulmon gazetaren: Po të toleroj si shumë! Spikerja: Nuk jam kukull të dëgjoj ty

Java News - 09.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji është shfaqur në gjendje të rënduar në studion e “News 24”, ku është konfliktuar me gazetaren Ola Bruko. I pyetur lidhur me çështjen “Babalja” dhe konkluzionet e ...

Audio-përgjimi/ Salianji: Producenti Rama dështoi në prodhimin e filmit

Java News - 09.10.2018

“Akt ekspertimi anglez fakton se zëri i audio-përgjimit është i Xhafajt, ndërsa producenti Rama dështon në prodhimin e filmit njësoj si në qeverisje”, shprehet deputeti demokrat Ervin Salianji.

Rëndohet pozita e deputetit të PD, ‘Babalja’ takoi Salianjin në fillim, më pas gazetarin Olldashi

Java News - 09.10.2018

Nga dokumenti i prokurorisë del se pas analizës që i janë bërë tabulateve telefonike rezulton se Babalja ka takuar në fillim deputetin e PD-së Ervin Salianji dhe vetëm një ditë më vonë gazetarin ...

Kam dhënë 200 mijë euro? Salianji: Nëse do kishte prova s’do isha i lirë, kjo prokurori s’ka këllqe!

Gazeta Tema - 09.10.2018

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka hedhur poshtë se ai ka dhënë para për audio-përgjimin. Nëse ka prova, atëherë “unë s’do isha këtu”, tha Salianji në studion e emisionit “Open”, duke lënë të ...

Zbardhen tabulatet/ Babalja foli 14 herë në telefon me Salianjin

Java News - 09.10.2018

Në dosjen e publikuar nga prokuroria, rezulton se deputeti i PD Ervin Salianji ka folur 14 herë në telefon me Babalen Referuar dokumentit të Prokurorisë, Babalja pretendon se përgjimi është bërë në ...

Salianji intimidon gazetaren e News 24: Po të toleroj si shumë, këto janë budadallëqe. Gazetarja: Mos më ngatërro me ...

Gazeta Tema - 09.10.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji është shfaqur në gjendje të rënduar në studion e “News 24”, ku është konfliktuar me gazetaren Ola Bruko. I pyetur lidhur me çështjen “Babalja” dhe konkluzionet e ...

Jari i del në krah Salianusit: Lajmësi nuk ka faj

Gazeta Tema - 09.10.2018

Jari vendosi ti dal sot në krah Salianusit pas pozitës së rënduar që ai ka si ndërlidhës mes Babales dhe Lulit. Shpëtimi në këtë rats I erdhi nga një fjali e dikurshme e Doktorit nxjerr nga Kanuni.

FAKSIMILE/ Tabulatet nxjerrin zbuluar Ervin Salianjin: Foli 14 herë në telefon me Babalen, ja provat që “groposin” ...

Gazeta Tema - 09.10.2018

Në dosjen e publikuar nga prokuroria, rezulton se deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur 14 herë në telefon me Babalen. Referuar dokumentit të Prokurorisë, Babalja pretendon se përgjimi është bërë në ...

A i rrezikohet mandati nga "Babale përgjimi"? Ja si përgjigjet Salianji

SOT - 08.10.2018

Pas përgjigjes së ardhur nga laboratori anglez se përgjimi nuk është autentik dhe se biseda është e montuar, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në në pyetje si person që ka dijeni edhe deputetin ...

Audio-përgjimi/ Salianji akuza të forta: Ju tregoj ‘hilet’ e prokurorisë

SOT - 08.10.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është shprehur se prokuroria ka përdorur disa marifete për audio-përgjimin që pretendohet se implikon vëllanë e ministrit të Brendshëm në trafik droge.

Open/ “Babalja”, Salianji pranon se u telefonua nga një numër i panjohur: Nuk jam përgjigjur

Top Channel - 08.10.2018

Top Channel publikoi në edicionin qendror të lajmeve përgjimet e siguruara nga Prokuroria të cilat tregojnë se si i ashtuquajturi “dëshmitari X”, komunikon në telefon me Fredi Alizotin, që në ...

Open/ Audio përgjimi, Salianji: Prokuroria ka depozituar një material nga media, jo atë të PD-së

Top Channel - 08.10.2018

Ditën e djeshme, pas marrjes së përgjigjes së ekspertizës, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ngritur akuza për 3 persona, mes tyre edhe interpretuesin e Agron Xhafajt.

Open/ Salianji: Agron Xhafaj e ka telefonuar vetë “Babalen”, ka prova

Top Channel - 08.10.2018

Në emisionin “Open” në Top Channel deputeti i PD-së Ervin Salianji tha se nuk ka për të fshehur asgjë për sa i përket çështjes ‘Babale’. “Prokuroria nuk mund të mohojë faktet.

Audio përgjimi/ Salianji: Si u manipulua ekspertiza

LajmiFundit - 08.10.2018

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka komentuar akt ekspertizen e ardhur nga Anglia për audio përgjimin që pretendohet se implikon vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj në trafik droge.

Salianji: Agron Xhafaj e ka telefonuar vetë “Babalen”, ka prova

LajmiFundit - 08.10.2018

Në emisionin “Open” në Top Channel deputeti i PD-së Ervin Salianji tha se nuk ka për të fshehur asgjë për sa i përket çështjes ‘Babale’. “Prokuroria nuk mund të mohojë faktet.

Deputeti lëshon bombën: Agron Xhafaj e ka telefonuar vetë “Babalen”, ka prova

SOT - 08.10.2018

Në emisionin “Open”, deputeti i PD-së Ervin Salianji tha se nuk ka për të fshehur asgjë për sa i përket çështjes ‘Babale’. “Prokuroria nuk mund të mohojë faktet.

A i rrezikohet mandati nga “Babale përgjimi”? Salianji: Unë po rrezikoj jetën!

Mapo - 08.10.2018

Dy të akuzuarit për videopërgjimin e publikuar nga PD-së për vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pritet të dalin të martën para gjykatës për tu marrë në pyetje.

Ervin Salianji pas çmontimit të “Babales”: Po përballem me mafian, rrezikoj seriozisht jetën

Gazeta Tema - 08.10.2018

Dy të akuzuarit për videopërgjimin e publikuar nga PD-së për vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pritet të dalin të martën para gjykatës për tu marrë në pyetje.

Çmontimi i “Babales”, Ervin Salianji: Po përballem me mafian, rrezikohem fizikisht!

Java News - 08.10.2018

Dy të akuzuarit për videopërgjimin e publikuar nga PD-së për vëllain e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pritet të dalin të martën para gjykatës për tu marrë në pyetje.

Salianji nxjerr pistën e re: Agron Xhafaj e ka marrë vetë “Babalen” në telefon, ka prova të tjera për t’u gjetur

Gazeta Tema - 08.10.2018

“ Prokuroria nuk mund të mohojë faktet. Tabulatet telefonike si shkatërron dot. Ato janë me fakte si prova. ‘Babalja’ ka folur me Agron Xhafajn, numri i Agron Xhafajt është aty.