TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama takime intensive me Metën, ndryshimet në qeveri vënë në sprovë koalicionin

SOT - 12.11.2015

Dorëheqja e befa sishme e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, ka rikthyer si asnjëherë më parë pasigurinë në qeverinë "Rama". Pyetja se, cilët ministra do të tërheqë pas Nasip Naço, ka dominuar ...

Top Story, dorëheqja e Naços dhe tërheqja e qeverisë nga “shpifja”

Top Channel - 12.11.2015

Java nisi me një dorëheqje të bujshme; atë të Nasip Naços nga posti i ministrit të Drejtësisë. Kjo dorëheqje është interpetuar si një presion i Ilir Metës ndaj aleatit të tij në qeverisje, Edi Rama, ...

Gramoz Ruçi kërkon analizën e punës së ministrave të PS para Kongresit, shtohet presioni mbi Ramën për ndryshime në ...

SOT - 11.11.2015

Ditë të vështira për qeverinë "Rama". Presioni mbi minis trat e kabinetit "Rama", për të ndjekur rrugën e Nasip Naços, është i trefishtë. Së pari, vendimi i Ilir Metës, duke sfiduar kokëfortësinë e ...

Panik në qeveri pas shkarkimit të Naços, Rama thërret në zyrë Tahirin, Beqajn, Gjermenin dhe drejtorët kryesorë, në ...

SOT - 11.11.2015

Dorëheqja e befasishme e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, ka rikthyer si asnjëherë më parë pasigurinë në qeverinë “Rama”. Pyetja se, cilët ministra do të tërheqë pas Nasip Naço, ka dominuar ditën ...

Ilir Meta paralajmëron impulse të tjera: Naço i hapi rrugë ndryshimeve në qeveri

SOT - 11.11.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka paralajmëruar dje mundësinë e ndryshimeve të tjera në qeverinë “Rama”. Një ditë pas dorëheqjes së Nasip Naços, Ilir Meta ka folur sërish për impulse të reja.

Fatos Klosi: Dorëheqja e Naços mesazh për ndryshime të tjera. Spartak Braho: Brenda dhjetorit kabineti “Rama” do ...

SOT - 11.11.2015

Dorëheqja surprizë e Nasip Naços nga posti i ministrit të Drejtësisë, është komentuar nga figura të politikës shqiptare. Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, në një prononcim për ...

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 11 nëntor 2015

SOT - 11.11.2015

Titujt kryesorë të gazetave: "SOT" , 1. BE forcon kushtet, pa arrestimin e Berishës dhe ish-ministrave të tij nuk hapen dyert e integrimit për Shqipërinë. 2.

Mazhoranca, ja çfarë i kërkon Meta kryeministrit Rama

Portalb - 11.11.2015

Lajme lidhur me temën Rama: Reforma në drejtësi do të bëj të mundur negociatat Edi Rama: Nuk do të rriten taksat PD akuzon Bashkinë e Durrësit për ndotjen e detit Rama: Ne patëm kurajo për reforma, ...

Pas ndryshimeve nga LSI, Meta-Rama sërish takim në zyrën e kryeparlamentarit

LajmiFundit - 11.11.2015

Pas ndryshimeve të ditëve të fundit në qeveri, ku përfaqësuesi i LSI, në qeverinë Rama, ministri i Drejtësisë Nasip, Naço dha dorëheqjen, dy krerët e koalicionit bashkëqeverisës kanë vijuar takimet e ...

Ndryshime të tjera në qeveri? Tjetër takim Rama-Meta në Kryesinë e Kuvendit

ikub - 11.11.2015

Pak minuta më parë, Kryeministri Edi Rama është takuar me kryeparlamentarin Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit. Takimi i tyre zhvillohet dy ditë pas dorëheqjes së Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço.

Dorëheqja e Naços, Petro Koçi: S'do ketë më largime. Kokëdhima: Veprim normal, Rama-Meta politikanë të ...

SOT - 11.11.2015

Dorëheqja e Nasip Naços nga Ministria e Drejtësisë vazhdon të komentohet nga politikanët në vend. Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka folur sot nga qyteti i Korçës, duke theksuar se nuk do ...

Largimi i Nasip Naços, Petrit Koçi: S’do ketë largime të tjera. Kokëdhima: Rama, Meta, politikanë të përgjegjshëm

ikub - 11.11.2015

Kreu i PSV91, Petrit Koçi, ka komentuar largimin e Nasip Naços nga posti i Ministrit të Drejtësisë. Nga Korça, ai u shpreh se nuk do të ketë largime të tjera nga kabineti qeveritar.

Meta dhe Rama takohen në selinë e Kuvendit

Top Channel - 11.11.2015

Dy ditë pas dorëheqjes së ministrit të LSI-së, Nasip Naço, Edi Rama ka vijuar traditën e takimit me aleatin më të vogël Ilir ...

Zbardhet debati me Ramën, Meta i kërkoi të heqë ministrat e korruptuar

BalkanWeb - 11.11.2015

Dorëheqja e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, nuk do të jetë e vetmja për këtë qeveri. Burime pranë maxhorancës zbardhin debatin mes Edi Ramës dhe aleatit të tij, Ilir Meta, për ndryshimet në ...

Dorëheqja: Rama dhe Meta me përgjigje të ndryshme

Mapo - 11.11.2015

Dorëheqja: Rama dhe Meta me përgjigje të ndryshme Postuar më: 11 Nëntor 2015 09:44 Kreu i LSI tha se dorëheqja e ministrit të Drejtësisë do t’u shërbejë impulseve të reja, jo vetëm në drejtësi.

Kryeministri Rama takon Ilir Metën në kryesinë e Kuvendit

Ora news - 11.11.2015

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta. Takimi ka nisur para pak minutash në Kryesinë e Kuvendit. Ky takim mes dy krerëve të mazhorancës vjen dy ditë pas dorëheqjes ...

Pas dorëheqjes së Naços, Kryeministri Rama takon Ilir Metën në kryesinë e Kuvendit

Botasot - 11.11.2015

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta. Takimi zgjati rreth 30 minutash në Kryesinë e Kuvendit. Ky takim mes dy krerëve të mazhorancës vjen dy ditë pas dorëheqjes së ...

Kryeministri Rama takon Ilir Metën në kryesinë e Kuvendit

Mapo - 11.11.2015

Kryeministri Rama takon Ilir Metën në kryesinë e Kuvendit Postuar më: 11 Nëntor 2015 10:57 Paraditen e sotme Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Kokëdhima: Dorëheqja e Naços? Normale

Mapo - 11.11.2015

Kokëdhima: Dorëheqja e Naços? Normale Postuar më: 11 Nëntor 2015 12:07 Deputeti i Vlorës, Koço Kokëdhima e ka komentuar dorëheqjen e Nasip Naços nga posti i Ministrit të Drejtësisë si një akt ...

Largimi i Nasip Naços, Petro Koçi: Për arsye personale, por s’do ketë të tjerë. Kokëdhima: Rama e Meta politikanë të ...

BalkanWeb - 11.11.2015

TIRANË- Vijon të komentohet ende në klasën politike largimi i Nasip Nacos nga posti i ministrit të Drejtësisë. Kreu i PSV91, Petro Koci u shpreh nga Korca për dorëheqjen e Nacos duke theksuar se nuk ...

Debati me Ramën, Meta i kërkoi të heqë ministrat e korruptuar

Durres Lajm - 11.11.2015

Ashtu siç është përfolur dhe në media, dorëheqja e Naços ka qenë një lëvizje e mirëmenduar dhe e koordinuar nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta. Ky i fundit i ka kërkuar Kryeministrit Rama që të ...

Mazhoranca, ja çfarë i kërkon Meta kryeministrit Rama

Java News - 11.11.2015

Dorëheqja e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, nuk do të jetë e vetmja për këtë qeveri. Burime pranë maxhorancës zbardhin debatin mes Edi Ramës dhe aleatit të tij, Ilir Meta, për ndryshimet në ...

Zbardhet debati me Ramën, Meta i kërkoi të heqë ministrat e korruptuar

Tetova Sot - 11.11.2015

Dorëheqja e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, nuk do të jetë e vetmja për këtë qeveri. Burime pranë maxhorancës zbardhin debatin mes Edi Ramës dhe aleatit të tij, Ilir Meta, për ndryshimet në ...

Sërish lëvizje! Rama në zyrën e Ilir Metës në selinë e Kuvendit

Gazeta Dita - 11.11.2015

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sërish në zyrën e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta. Megjithëse publikisht Rama nuk ka deklaruar asgjë, nën “hije” bisedimet mes tij dhe kryeparlamentit vijojnë.

Rama, takim kokë më kokë me Metën

Vision Plus - 11.11.2015

Ne nje moment delikat te raporteve mes dy partive kryesore te mazhorances qeverisëse, kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta, nuk kane hequr dore nga takimet e përjavshme.

Kokëdhima: Nuk ka përplasje Rama – Meta

Vision Plus - 11.11.2015

Largimi i Nasip Naços dhe emërimi i Ylli Manjanit ne Ministrinë e Drejtësisë është pasuar nga komente, spekulime dhe hamendesime nga me te ndryshmet, brenda dhe jashtë kampit te majte.

Hapet sipari i ndryshimeve në qeveri, Meta shndërron impulset në dorëheqje, pas Naços pritet largimi i ministrash të ...

SOT - 10.11.2015

Java politike ka nisur me dorëheqjen e një ministri, me takime intensive në Kryeministri, njerëz që dalin dhe hyjnë nga zyra e Edi Ramës, skenare ndryshimesh të tjera, me enigma dhe pikëpyetje.

Ministri i Drejtësisë i Shqipërisë dha dorëheqje

Idividi - 10.11.2015

Tiranë, 9 nëntor 2015 (MIA) - Ministri i Drejtësisë i Republikës së Shqipërisë Nasip Naço vonë pasdite dha dorëheqje nga funksioni, të cilin e ka kryer dy vite, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Do bëjmë luftë, apo e shtyjmë edhe kësaj rradhe?!

ikub - 10.11.2015

Nga Skënder Minxhozi- Për të gjithë ata që e ndjekin nga larg politikën, largimi i Nasip Naços ka qenë një rrufe në qiell të pastër. Por prapa perdeve, aty ku rëndom luhet loja politike, me gjithë ...

S’ka më “impulse”, ka filluar dallga!

ikub - 10.11.2015

Nga Mero Baze- Ministri i Drejtësisë Nasip Naço u dorëhoq sot (dje) nga detyra në mënyrë të papritur, në përpjekje për të çuar një sinjal përgjegjshmërie tek kryeministri Edi Rama, lidhur me ...

Nga Ervin Toti. Pesha e rëndë e një dorëheqjeje...

ikub - 10.11.2015

Nga Ervin Toti- Tani “loja” nuk zhvillohet më në zyrat e mbyllura, në takimet 100 minutëshe kokë më kokë apo takimet e ngushta me një grup deputetësh brenda koalicionit.

Ndryshimet në qeveri, Fino kundër: Shpresoj që ministri tjetër të jetë në lartësinë e Naços. Peza: Ka gjithmonë nevojë ...

SOT - 10.11.2015

Deputeti socialist, Bashkim Fino, është shprehur sot kundër ndryshimeve në qeveri. Duke iu referuar ndryshimit më të fundit, në Ministrinë e Drejtësisë, Fino ka vlerësuar ish-ministrin Nasip Naço, ...

Dorëheqja e Naços, Patozi: Nga dje Kryeministër nuk është Rama por Ilir Meta. Qeveria ka rënë

ikub - 10.11.2015

Gjatë një deklarate për mediat, deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka thënë se me aktin e djeshëm qeveria ka rënë dhe se drejtuesi i vendit nuk është më Rama por Ilir Meta.

Dorëheqja e Naços, Patozi: Dje nuk u ndërrua ministri, por kryeministri Rama me Metën

SOT - 10.11.2015

Ish-kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka folur për ndryshimet në qeveri. Referuar ndryshimit të djeshëm të ministrit Naço, Patozi e ka konsideruar këtë si rritje të ...

24 orë pas dorëheqjes, Naço në zyrën e Metës

LajmiFundit - 10.11.2015

Në orët e mesditës së të martës, një ditë pas dorëheqjes, në Kryesinë e Kuvendit ka mbërritur Nasip Naço. Ministri i Drejtësisë në detyrë mësohet se ka zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit Ilir ...

Ndryshimet në qeveri, Patozi: Nga dje kryeministër është Meta

LajmiFundit - 10.11.2015

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi i pyetur nga gazetarët mbi ndryshimet e fundit në qeveri, tha se dorëheqja e Nasip Naços nga posti i ministrit të Drejtësisë është “provë e faktit që kemi ...

Naço-Meta takohen në Kryesinë e Kuvendit

ikub - 10.11.2015

Ministri i dorëhequr i Drejtësisë, Nasip Naço është takuar me kryeparlamentarin, Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit. Takimi mes tyre ka zgjatur rreth 20 minuta dhe nuk dihet ende se për çfarë është ...

Ilir Meta paralajmëron ndryshime të tjera në Qeveri

LajmiFundit - 10.11.2015

Ilir Meta paralajmeron ndryshime te tjera ne Qeverine e Shqiperise. Sipas kreut te LSI, njeheresh kryeyar Kuvendi, ndryshimi më i fundit në kabinetin qeveritar me dorëheqjen e Nasip Naços si Ministër ...

Meta: Progresraporti pozitiv. Largimi i Naços do t’i shërbejë impulseve të reja

ikub - 10.11.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta duke folur për sa i përket progres-raportit për Shqipërinë është shprehur se ishte pozitiv. Madje ai ka premtuar përmbylljen sa më shpejt të çështjes së dekriminalizimit dhe ...

Meta: Naço i hapi rrugë ndryshimit

Top Channel - 10.11.2015

Ilir Meta nuk e di nëse dorëheqja e Nasip Naços do të pasohet nga një valë largimesh të tjera në kabinetin qeverisës, por ajo që ai është i bindur është se kjo lëvizje ka hapur rrugën e ndryshimeve, ...

Prapaskenat e dorëheqjes së Naços nga qeveria

Mapo - 10.11.2015

Prapaskenat e dorëheqjes së Naços nga qeveria Postuar më: 10 Nëntor 2015 09:25 Letra për Ramën: Iki për një nivel më të lartë të bashkëpunimit dhe bashkëveprimit të të gjithë aktorëve për reformën në ...

S’ka më “impulse”, ka filluar dallga!

Ora news - 10.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço u dorëhoq sot nga detyra në mënyrë të papritur, në përpjekje për të çuar një sinjal përgjegjshmërie tek kryeministri Edi Rama, lidhur me bashkëpunimin PS – LSI në ...

Islami: “Aleanca e qelbësirave” në fazën e shkërmoqjes

Mapo - 10.11.2015

Islami: “Aleanca e qelbësirave” në fazën e shkërmoqjes Postuar më: 10 Nëntor 2015 11:40 Deputeti socialist, Kastriot Islami, mendon se aleanca në pushtet po shkon drejt shkërmoqjes.

PS e ndarë për qëndrimin mbi ndryshimet në qeveri, Patozi: Dje u bë Meta kryeministër

BalkanWeb - 10.11.2015

*Fino: Kundër ndryshimeve në qeveri, Peza: Gjithmonë ka nevojë për impulse të reja TIRANË- Deputeti socialist Bashkim Fino ka deklaruar sot se është kundër ndryshimeve në qeveri.

Patozi: Nga dje kryeministër është Meta. Fino vlerëson punën e ish-ministrit Naço

Ora news - 10.11.2015

Deputetët komentojnë ndryshimet në qeveri Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi tha se dorëheqja e Nasip Naços nga posti I ministrit të Drejtësisë është “provë e faktit që kemi një qeveri të ...

Patozi: Nga dje kryeministër është Meta. Fino vlerëson punën e ish-ministrit Naço

Botasot - 10.11.2015

Deputetët komentojnë ndryshimet në qeveri. Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi tha se dorëheqja e Nasip Naços nga posti I ministrit të Drejtësisë është “provë e faktit që kemi një qeveri të ...

Naço takon Metën në Kryesinë e Kuvendit

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANË- Ministri i dorëhequr i Drejtësisë, Nasip Naço ka zhvilluar sot një takim me kryeparlamentarin, Ilir Meta në kryesinë e Kuvendit. Takimi mes tyre vjen një ditë pasi Naço i dorëzoi ...

Fino: Jam kundër ndryshimeve në qeveri

Botasot - 10.11.2015

Deputeti socialist, Bashkim Fino, thotë se është kundër ndryshimeve në qeveri. Fino ka vlerësuar ish-ministrin Naço, i cili u dorëhoq një ditë më parë, dhe ka shtuar se shpreson që pasuesi i tij të ...

Një ditë pas dorëheqjes, Naço takon Metën në Kryesinë e Kuvendit

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANË- Ministri i dorëhequr i Drejtësisë, Nasip Naço ka zhvilluar sot një takim me kryeparlamentarin, Ilir Meta në kryesinë e Kuvendit. Takimi mes tyre vjen një ditë pasi Naço i dorëzoi ...

Rama takon Beqajn e Tahirin, Patozi: Kryeministër është Meta

Mapo - 10.11.2015

Rama takon Beqajn e Tahirin, Patozi: Kryeministër është Meta Postuar më: 10 Nëntor 2015 13:35 Kryeministri Edi Rama është takuar në ambientet e kryeministrisë me disa nga ministrat e tij dhe të ...

Meta: Progres-raporti dha vlerësim pozitiv. Largimi i Naços do t’i shërbejë impulseve të reja

BalkanWeb - 10.11.2015

TIRANE- Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka përshëndetur progres-raportin e KE­së për Shqipërinë, duke u ndalur kryesisht tek pikat që prekin institucionin që ai drejton.

“Naço”, nisja e një vale ndryshimesh në Qeveri? Meta: S’mund ta them këtë

Ora news - 10.11.2015

Ndryshimi më i fundit në kabinetin qeveritar me dorëheqjen e Nasip Naços si Ministër Drejtësie nuk dihet nëse do të pasohet nga të tjera lëvizje. Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, tha se zoti.

Valë ndryshimesh në Qeveri? Meta: Mund ta them këtë

Botasot - 10.11.2015

Kryetari i Kuvendit, njëherëz edhe kryetar i LSI-së, Ilir Meta, duket se nuk është i kënaqur me ndryshimin në kabinetin qeveritar thjesht dhe vetëm me zëvendësimin e Nasip Nacos me Ylli Manjanin në ...

Meta falenderon Naçon që hapi rrugë

ABC News - 10.11.2015

Kryetari i Kuvendi Ilir Meta falenderoi Nasip Naçon që u largua nga posti. Ai paralajmëroi luftë kundër korrupsionit nga ministri i ri i LSI-së në krye të dikasterit të drejtësisë.

Spekulimet, Meta do të tërheqë një tjetër ministër nga qeveria?

Gazeta Tema - 10.11.2015

Pas dorëheqjes së djeshme të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, kanë nisur spekulimet për ndryshime të tjera në qeveri. Sipas këtyre spekulimeve, Ilir Meta ka vendosur të tërheqë nga tjetër ...

Andi Bushati: Meta u tall publikisht dhe e ktheu në një figurë qesharake Ramën

Gazeta Tema - 10.11.2015

Andi Bushati e cilëson largimin e dorëheqjes së Nasip Naços nga Ministria e Drejtësisë, si një tallje që i ka bërë Meta Ramës. Për më tepër që, sipas tij, Meta ka vendosur në vend të Naços, Ylli ...

Fino kundër ndryshimeve në qeveri, Peza pro “impulseve të reja”

Java News - 10.11.2015

Bashkim Fino deklaroi sot për News 24 se është kundër ndryshimeve në qeveri. Deputeti socialist ka vlerësuar ish-ministrin Naço, duke u shprehur se shpreson që edhe pasardhësi i tij të jetë në një ...

REPLIKAT/ “Dje nuk u ndërrua ministri, por kryeministri Rama me Metën”

Gazeta Tema - 10.11.2015

Dorëheqja e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço dhe propozimi i nënkryetarit të LSI-së Ylli Manjani për zëvendësimin e tij, janë komentuar nga deputetë të mazhorancës dhe të opozitës.

Dorëheqja e beftë e Naços, vjen Manjani

Gazeta Dita - 10.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço në mënyrë të papritur ka lënë postin qeveritar duke njoftuar kryeministrin se do të jepte dorëheqjen. Ai ka patur një takim me kryeministrin Edi Rama, të cilit i ka ...

SHËNIM: Mesazh nga aleati “i vogël”

Gazeta Dita - 10.11.2015

Përtej takimeve të tjera, dy krerët e koalicionit qeverisës Ramq e Meta kanë zhvilluar së fundi dy “samite” në shkallë të gjerë në rezidencën qeveritare Vila nr.4, ku nuk kanë munguar krerët e ...

Meta: Dorëheqja e Naços do t’i shërbejë “impulseve të reja” në qeveri

Java News - 10.11.2015

Pas takimit me ambasadoren e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta tha se largimi i Ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, do t’i shërbejë “impulseve të reja” në qeveri.

Ndryshime të tjera në qeveri? Meta: Nuk mund ta them këtë

Gazeta Dita - 10.11.2015

Kryeparlamentari Ilir Meta ka përshëndetur progres raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë. I pyetur nga gazetarët nëse ndryshimi i Ministrit të Drejtësisë është nisja e një vale ndryshimesh në ...

Meta: Ndryshime të tjera në qeveri? Nuk mund ta them këtë

Gazeta Tema - 10.11.2015

Kryeparlamentari Ilir Meta ka përshëndetur progres raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë. I pyetur nga gazetarët nëse ndryshimi i ministrit të Drejtësisë është nisja e një vale ndryshimesh në ...

Jep dorëheqje ministri i Drejtësisë (Foto)

Lajm - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë sot dorëheqjen. Lajmi është publikuar nga portali syri.net. Ky portal i referohet burimeve pranë Kryeministrisë.

LAJMI I FUNDIT/ Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë, Nasip Naço

SOT - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra. Naço mbante postin e ministrit të Drejtësisë prej dy vitesh. Mësohet se ministri Naço i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit ...

Jep dorëheqjen Nasip Naço

Lajmi.net - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë dorëheqjen. Lajmi konfirmohet për Top Channel nga burime qeveritare. Ende nuk dihen arsyet e dorëheqjes. /Top ...

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naço

LajmiFundit - 09.11.2015

Ka dhënë dorëheqjen ministri i Drejtësisë, Nasip Naço. Lajmi u mësua sot rreth orës 14:00 ( 9 Nëntor 2015). Ende nuk ka një prononcim nga vetë Nasip Naço, por mësohet se dorëheqja erdhi pas një ...

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen, në vend të tij Ylli Manjani?

Zhurnal - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen, në vend të tij Ylli Manjani? Publikuar 09.11.2015 në 14:52 nga B.R. | 41 i lexuar Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen.

Shqipëri, jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naço

Portalb - 09.11.2015

Lajme lidhur me temën Berisha: Shqiptarët të ngrihen si rumunët, të shporrin Edi Ramën Skandal: Ndoten nga nafta 2.5 km vijë bregdetare të Durrësit (Foto) Berisha: I kërkoj falje publikisht Ramës ...

Dorëheqja e Naços, Berisha: Dëshmi e shkërmoqjes së aleancës së qelbësirave

LajmiFundit - 09.11.2015

Nje doreheqje si deshmi e shkermoqjes se kabinetit te “aleances se qelbesirave”! Keshtu e ka cilesuar deputeti demokrat Sali Berisha doreheqjen e ministrit te Drejtesise Nasip Naço.

Naço jep dorëheqjen, Berisha: Shkërrmoqet "aleanca e qelbësirave"

SOT - 09.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Berisha e ka cilësuar këtë dëshmi të shkërrmoqjes së "aleancës së qelbësirave".

Dorëheqja e Naços, Berisha: Dëshmi e shkërmoqjes së “aleancës së qelbësirave”

Top Channel - 09.11.2015

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë për dorëheqjen e ministrit Nasip Naço, duke e quajtur një dëshmi të shkërmoqjes së kabinetit të “aleancës së ...

Berisha: Naço dha dorëheqjen se nuk u pajtua me strategjinë e Ramës

Lajm - 09.11.2015

Ish kryeministri Sali Berisha reagoi pak më parë për dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, duke sugjeruar se largimi i tij nga qeveria erdhi pasi nuk mund të pajtohej me strategjinë e ...

Berisha: Dorëheqja e Naços dëshmi e shkërmoqjes së aleancës

ikub - 09.11.2015

Ish kryeministri Sali Berisha reagon vetëm pak minuta pas dorëheqjes së Nasip Naços nga posti i Ministrit të Drejtësisë. Në një koment në Facebook, Berisha deklaron se ky veprim është dëshmi e ...

Meta: Dorëheqja e Naços? Akt i përgjegjshëm dhe qytetar

LajmiFundit - 09.11.2015

Kryetari i LSI-së Ilir Meta e quajti akt të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm dorëheqjen e Nasip Naço. “Më duhet të vlerësoj aktin e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë si një akt të ndërgjegjshëm ...

Dorëheqja e Naços, Meta: E vlerësoj, akt i përgjegjshëm qytetar

SOT - 09.11.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një dalje për media ka deklaruar se e vlerëson dorëheqjen e Nasip Naços nga posti i Ministrit te Drejtesise. Meta e ka cilësuar akt të për gjegjshëm qytetar veprimin e ...

“Koka” e Naços për “kokën” e Saimir Tahirit?

Zhurnal - 09.11.2015

“Koka” e Naços për “kokën” e Saimir Tahirit? Publikuar 09.11.2015 në 16:16 nga B.R. | 1 i lexuar Dorëheqja e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço vjen pikërisht në periudhën kur LSI po bënte presion ...

Dorëheqja e Naços, reagon Meta dhe Manjani

ikub - 09.11.2015

Kreu i LSI-së Ilir Meta ka komentuar për mediat dorëheqjen e Ministrit të Drejtësisë Ilir Meta. Në një deklaratë të shkurtër Meta tha se e vlerëson atë si një akt qytetar.

Meta: Dorëheqja e Naços, kontribut për zgjerimin e bashkëpunimit PS-LSI

Top Channel - 09.11.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, duke iu përgjigjur interesit të medias mbi dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço ka deklaruar se këtë veprim e vlerëson si “një akt të ndërgjegjshëm dhe të ...

Dorëheqja e Naços, Berisha: U përjashtua nga reforma në drejtësi!

Portalb - 09.11.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëri, jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naço Berisha: Shqiptarët të ngrihen si rumunët, të shporrin Edi Ramën Skandal: Ndoten nga nafta 2.5 km vijë bregdetare të ...

Dorëheqja, ja letra që Nasip Naco i dërgoi Edi Ramës

LajmiFundit - 09.11.2015

Publikohet letra e doreheqjes qe ministri i Drejtesise Nasip Naco i dergoi kryeministrit Edi Rama. I nderuar z. Kryeministër, Duke ju falënderuar për bashkëpunimin e deritanishëm, por duke qenë i ...

Ja letra e ish-ministrit Naço ku njoftohet dorëheqja

ikub - 09.11.2015

Është bërë publike letra e ish-Ministrit të Drejtësisë Nasip Naço drejtuer Kreut të Qeverisë Edi Rama, për dorëheqjen e tij. Në letër, Naço shkruan se dorëhiqet për shkak se Reforma në Drejtësi ...

Ja letra e dorëheqjes së Nasip Naços

Top Channel - 09.11.2015

Ministria e Drejtësisë ka publikuar letrën e dorëheqjes së ish-kreut të këtij dikasteri, Nasip Naço. Ky i fundit, duke iu drejtuar kryeministrit Rama, e falënderon për bashkëpunimin, ndërkohë që ...

Ministria e Drejtësisë, ikën Naço, vjen Manjani; Rama pranon lëvizjen e LSI

Top Channel - 09.11.2015

Plot 35 ditë nga deklarata e Ilir Metës për “impulse të reja” në qeveri, në mënyrë të papritur një ministër i LSI-së do të linte postin. Nasip Naço, për herë të fundit si ministër i Drejtësisë i ...

Dueli i heshtur, nga deklaratat Rama-Meta, tek dorëheqja e Naços

Top Channel - 09.11.2015

Vetëm 5 ditë me parë, kryeministri Edi Rama deklaroi në Top Story se nuk besonte te rifreskimi i qeverisë. “Rifreskim bëjnë vetëm mazhorancat që ndryshojnë ekuilibrat e brendshëm”, shtoi ai, jo pa ...

Zbardhet letra e dorëheqjes, ja çfarë i shkruan Naço Ramës (FOTO-LAJM)

SOT - 09.11.2015

Është zbardhur letra e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, drejtuar kryeministrit Edi Rama. Në letër Naço i ka dhënë Ramës arsyet se përse e ka ndërmarrë një akt të tillë.

Minxhozi: Ikja e Naços, mesazh i Metës për ndryshime në qeveri

Top Channel - 09.11.2015

Për të diskutuar mbi dorëheqjen e papritur të ministrit Nasip Naço, i ftuar në studion e lajmeve të Top Channel ka qenë analisti Skënder Minxhozi, kryeredaktor i “Java ...

Dorëheqja e Naços, Basha: E papranueshme të flasësh për Naço e Paço kur shqiptarët s’kanë bukë

ikub - 09.11.2015

Kryeopozitari Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, duke folur për largimin e Nasip Naços nga posti i ministrit të Drejtësisë ka deklaruar se kynuk mund të quhet ndryshim, pasi sipas tij, të ...

Burime të News 24: Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE- Burime të News 24 bëjnë me dije se ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë sot dorëheqjen. ...

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen

ABC News - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka dhënë dorëheqjen. Dorëheqja e tij konfirmohet edhe nga burime të besueshme pranë Kryeministrisë. ABC News mësoi se Naço ia ka dorëzuar dorëheqjen Kryeministrit ...

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naco

Botasot - 09.11.2015

Jep dorëheqjen nga posti i ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Burime qeveritare konfirmojnë se Naco i ka paraqitur dorëheqjen Kryeministrit Edi Rama, por nuk dihet nëse ky i fundit e ka pranuar ose ...

Naço i dorëzon dorëheqjen Ramës, nisin spekulimet për pasuesin

Mapo - 09.11.2015

Naço i dorëzon dorëheqjen Ramës, nisin spekulimet për pasuesin Postuar më: 09 Nëntor 2015 14:15 Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço i ka dorëzuar dorëheqjen e tij kryeministrit Edi Rama.

Abilekaj: Pas Nacos, do të ketë 2-3 lëvizje të tjera ne qeveri. Ylli Manjani tek ministria e Drejtësisë

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANË- “Dorëheqja e Nasip Nacos nga ministër do të pasojë me 2-3 lëvizje të tjera në profile ministrash. Kjo do të sjellë ndryshime në qeverinë Rama-Meta”.

Jep dorëheqja ministri Nasip Naço

Koha.net - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, dha sot dorëheqjen nga posti që mbante prej dy vitesh. Lajmi konfirmohet nga burime konflidenciale, të cilët sqarojnë se përmes kësaj letre Naço ka dhënë si motiv ...

Berisha: Naço s’mund të pajtohej me Ramën, u shkërmoq ‘aleanca e qelbësirave’

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar dorëheqjen e Nasip Naços si Ministër Drejtësie dhe sipas tij kjo është një dëshmi e shkërmoqjes së kabinetit të “aleancës së qelbësirave”.

Dorëheqja e Nacos/Berisha: Dëshmon shkërmoqjen e aleancës së qelbësirave

Botasot - 09.11.2015

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar në Facebook dorëheqjen e Nasip Nacos nga posti i ministrit të Drejtësisë. Berisha e konsideron aktin e dorëheqjes së Nacos si shkërmoqjen e aleancës së ...

Dorëheqja, Berisha: Naço nuk pranoi zëvendësimin e tij nga Fatmir Xhafaj

Ora news - 09.11.2015

Ish kryeministri, deputeti demokrat Sali Berisha ishte i pari i cili komentoi dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço duke e quajtur “shkërmoqje e aleancës së qelbësirave”.

“Abc News”: Nasip Naço për Prokuror të Përgjithshëm?

Mapo - 09.11.2015

“Abc News”: Nasip Naço për Prokuror të Përgjithshëm? Postuar më: 09 Nëntor 2015 15:20 Pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, kanë nisur edhe spekulimet.

Dorëheqja e Nacos, 3 kandidatët që synojnë postin e ministrit të Drejtësisë

Botasot - 09.11.2015

Dorëheqja e Nasip Nacos nga posti i ministrit të Drejtësisë mund të cojë në një riformatim të Qeverisë, nëse postin qeveritar nuk do ta marrë sërisht një emër i propozuar nga Lëvizja Socialiste për ...

Dorëheqja e Naços, Berisha: U përjashtua nga reforma në drejtësi!

Mapo - 09.11.2015

Dorëheqja e Naços, Berisha: U përjashtua nga reforma në drejtësi! Postuar më: 09 Nëntor 2015 15:37 Ish-kryeministri Sali Berisha, mendon se dorëheqja e Nasip Naços ka lidhje me reformën në Drejtësi.

Pas Naços, ndryshime të tjera në qeverinë Rama: Ja cilët…

Mapo - 09.11.2015

Pas Naços, ndryshime të tjera në qeverinë Rama: Ja cilët… Postuar më: 09 Nëntor 2015 15:53 Pas Nasip Naços, në qeverinë e “Rilindjes” do të bëhen ndryshime të tjera.

Pas postit të ministrit të Drejtësisë, Naço në detyrën e Kryeprokurorit(?)

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE – Pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, kanë nisur spekulimet se cili do të jetë pasuesi i tij në këtë detyrë. Pas emrave të përfolur si Saimir Tahiri, Ylli Manjani apo edhe ...

Dorëheqja, Meta: Akt i përgjegjshëm dhe qytetar i Nasip Naços

Ora news - 09.11.2015

Kryetari i LSI-së Ilir Meta e quajti akt të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm dorëheqjen e Nasip Naço. “Më duhet të vlerësoj aktin e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë si një akt të ndërgjegjshëm ...

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë Nasip Naço, Manjani në vend të tij

Ora news - 09.11.2015

Ka dhënë dorëheqjen ministri i Drejtësisë, Nasip Naço. Lajmi u mësua sot rreth orës 14:00 ( 9 Nëntor 2015). Burime nga Ora News bëjnë me dije se në vend të tij do të dekretohet Ylli Manjani.

Dorëheqja, Meta: Emrin e zëvendësuesit të Naços e propozoi Rama

Mapo - 09.11.2015

Dorëheqja, Meta: Emrin e zëvendësuesit të Naços e propozoi Rama Postuar më: 09 Nëntor 2015 16:13 Pas dorëheqjes tashmë të deklaruar të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, ka ardhur dhe reagimi i ...

Dorëheqja e Naços, Meta në zyrën e Ramës: Emri që do propozojë kryeministri do të çojë në një bashkëpunim më të gjerë

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE – Dorëheqja e ministrit Nasip Naço ka vënë në lëvizje mazhorancën. Kreu i LSI-së, njëherësh kreu i Kuvendit, Ilir Meta është parë në zyrën e kryeministrit Rama rreth orës 15:00.

Ilir Meta vlerëson dorëheqjen e Nasip Naços

ABC News - 09.11.2015

Kreu i LSI-së Ilir Meta e vlerësoi të përgjegjshme dorëheqjen e Nasip Naços nga posti i Ministrit të Drejtësisë. Sipas Metës, me aktin e tij, Naço i hapi rrugë bashkëpunimit në një nivel të ri për ...

Dorëheqja e Naços/Meta: Ministri i ri do të cojë në një bashkëpunim më të gjerë e më të ri

Botasot - 09.11.2015

Akt të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm e ka cilësuar, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, dorëheqjen e NasipNacos nga posti i ministrit të Drejtësisë. Duke iu përgjigjur interesimit të mediave mbi ...

Zëri i Amerikës: Rama s’do i dorëzohet diversionit të LSI

Mapo - 09.11.2015

Zëri i Amerikës: Rama s’do i dorëzohet diversionit të LSI Postuar më: 09 Nëntor 2015 17:07 Në Shqipëri ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka dhënë sot pasdite dorëheqjen.

Dorëheqja e Nacos dhe impulset e reja në qeverisje

Botasot - 09.11.2015

Dorëheqja e Nasip Nacos nga posti i ministrit të Drejtësisë vjen në një kohë kur LSI dukej se kishte hequr dorë publikisht nga impulset e reja në qeverisjen e vendit.

Nasip Naço e paralajmëroi dorëheqjen që në tetor: Unë kam nevojë për impulse

Mapo - 09.11.2015

Nasip Naço e paralajmëroi dorëheqjen që në tetor: Unë kam nevojë për impulse Postuar më: 09 Nëntor 2015 18:34 Pak më shumë se një muaj më parë, pikërisht në 6 tetor ministri i Drejtësisë Nasip Naço e ...

Drejtësia, ikën Naço, vjen Manjani

VOA - 09.11.2015

Dorëheqje e papritur e ministrit. Mister motivet. Meta: Akti i Naços, kontribut për një bashkëpunim të kërkuar prej kohësh dhe më të gjerë dhe në nivel të ri.

Ndryshimet në qeveri, Basha: Është e papranueshme të flasësh për Naço e Paço kur shqiptarët s’kanë bukë

BalkanWeb - 09.11.2015

TIRANE – Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, largimi i Nasip Naços nga posti i ministrit të Drejtësisë nuk mund të quhet ndryshim, pasi sipas tij, “të flasësh për Naço e Paço kur ...

Zbardhet letra e dorëheqjes së Naços për Edi Ramën

Mapo - 09.11.2015

Zbardhet letra e dorëheqjes së Naços për Edi Ramën Postuar më: 09 Nëntor 2015 19:47 Është zbardhur letra e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, drejtuar kryeministrit Edi Rama.

Letra e dorëheqjes së Nasip Naços

ABC News - 09.11.2015

ABC News siguroi letreën e dorëheqjes së ministrit të Drejtësise, Nasip Naço, për kryeministrin Edi Rama. Reforma në drejtësi, shkruan Nasip Naço është arsyeja e dorëheqjes nga kabineti qeveritar.

Pse iku Naço? Ministri që nisi reformën me zell dhe e mbylli me rezerva

Ora news - 09.11.2015

Nasip Naço, njeriu që do të hynte në LSI si kandidat për deputet në zgjedhjet e 2009, kishte kaluar një karrierë të spikatur si prokuror dhe me pas avokat i disa çështjeve të rëndësishme edhe me ...

Dorëheqja e Nasip Naços

ABC News - 09.11.2015

Me Mark Markun për dorëheqjen e Nasip Naços, ku skenarët janë 3: 1) Ilir Meta e vë Edi Ramën përpara faktit të kryer për të bërë ndryshime në qeveri (por kjo është një hipotezë e paqartë se si vetëm ...

Përse u largua Nasip Naço? Zbardhet letra që i dërgoi Ramës (Dokument)

Botasot - 09.11.2015

Zbardhet letra e dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, dërguar kreut të qeverisë Edi Rama. Ministri Naço parashtron arsyen e vendimit të tij dhe shpreh bindjen se reforma në drejtësi ...

Rama emëron Manjanin në vend të Naços

Koha.net - 09.11.2015

Në mënyrë të papritur ministri i Drejtësisë në Shqipëri, Nasip Naço dha sot dorëheqjen pas dy vitesh në detyrë. Ai ka patur një takim me kryeministrin Edi Rama, të cilit i ka komunikuar vendimin, ...

Minxhozi: Ikja e Naços, mesazh i Metës për ndryshime në qeveri

Mapo - 09.11.2015

Minxhozi: Ikja e Naços, mesazh i Metës për ndryshime në qeveri Postuar më: 09 Nëntor 2015 22:05 Për të diskutuar mbi dorëheqjen e papritur të ministrit Nasip Naço, i ftuar në studion e lajmeve të Top ...

Dorëheqja e Naços dhe ndryshimet në qeveri

ABC News - 09.11.2015

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli gjatë një interviste në studion e ABC News ka folur për ndryshimet në qeveri pas dorëheqjes së minsitriti të Drejtësisë Nasip Naço.

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë në Shqipëri Nasip Naço

Tetova Sot - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë sot dorëheqjen. Lajmi është publikuar nga portali syri.net. Ky portal i referohet burimeve pranë Kryeministrisë.

Nasip Naço jep dorëheqjen

Gazeta Tema - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë dorëheqjen te kryeministri Edi Rama. Siç raporton News24, Naço ka paraqitur dorëheqjen, por ende nuk dihet nëse Rama e ka pranuar atë.

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen, në vend të tij Ylli Manjani?

Java News - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço jep dorëheqjen. Pas një takimi mes tij dhe kryeministrit Rama, mësohet se Naço ka paraqitur dorëheqjen e tij nga Ministria e Drejtësisë.

Thirrje për reflektim? Ndryshimet në qeveri, Meta hedh vetë hapin e parë, Manjani zëvendëson Naçon

Gazeta Dita - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban që prej vitit 2013. Ende nuk dihen motivet, por mësohet se Naço e ka dhënë këtë dorëheqje pas një takimi që ka pasur me ...

Jep dorëheqjen ministri Nasip Naço

Durres Lajm - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë dorëheqjen. Ende nuk ka një konfirmim zyrtar nga vetë Nasip Naço, por mësohet se dorëheqja e tij erdhi pas një takimi që pati me kryeministrin Rama, ku i ...

Berisha: Naço dha dorëheqjen se nuk u pajtua me strategjinë e Ramës

Tetova Sot - 09.11.2015

Ish kryeministri Sali Berisha reagoi pak më parë për dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, duke sugjeruar se largimi i tij nga qeveria erdhi pasi nuk mund të pajtohej me strategjinë e ...

Berisha: Rama e zëvendësoi Naçon me Fatmir Xhafën

Java News - 09.11.2015

Dorëheqja e Ministrit të Drejtësisë Nasip Naço ka sjellë edhe reagimin e menjehershëm të ish- kryeministrit Sali Berisha. Në një postim në rrjetin social Facebook, Berisha e ka vlerësuar këtë ...

Dorëheqja e Naços, ja 3 kandidatët që mund ta zëvendësojnë

Gazeta Tema - 09.11.2015

Pas dorëheqjes së Nasip Naços kanë filluar bisedimet për zëvendësin e tij. Emri më i mundshëm është ai i Sajmir Tahirit. Tahiri ka qenë një ndër njerëzit më të besuar të Ramës dhe shihet si një ...

Berisha: Naço nuk mund të pajtohej me Ramën, e la jashtë reformës në Drejtësi

Gazeta Tema - 09.11.2015

Ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha në lidhje me dorëheqjen e ministrit Të Drejtësisë Nasip Naço. “Nje doreheqje si deshmi e shkermoqjes se kabinetit te “aleances se qelbesirave”!Te dashur ...

Nasip Naço kryeprokuror në vend të Llallës?

Gazeta Tema - 09.11.2015

Pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço kanë nisur spekulimet për pasuesin e tij. Emrat që flitet janë Tahiri, Manjani dhe Xhafaj. Por gjithashtu kanë nisur supozimet se cila mund të ...

Nasip Naço jep dorëheqjen

Vision Plus - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço duket se ka dhënë dorëheqjen pas një takimi te papritur qe zhvilloi pas mesditës me kryeministrin Rama. Deklaratën për dorëheqjen nga posti ministror, ministri Naço, ...

Meta: Dorëheqja, akt i përgjegjshëm dhe qytetar i Nasip Naços

Gazeta Tema - 09.11.2015

Kreu i Parlamentit dhe LSI-së Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë Nasip Naço. Meta ka vlerësuar aktin e dorëheqjes së ministrit të tij.

Meta: Vlerësoj kontributin e Naços, ministrin e ri do ta propozojë Rama

Java News - 09.11.2015

Pak orë pas dorëheqjes së Nasip Naços nga posti i Ministrit të Drejtësisë, ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta.

Berisha “sqaron” arsyen e dorëheqjes së Nasip Naços

Gazeta Dita - 09.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk la pa komentuar edhe dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Berisha ka një tjetër version për këtë dorëheqje.

Andi Bushati: Dorëheqja e Naços, një shantazh për Ramën

Gazeta Tema - 09.11.2015

Andi Bushati shkruan se dorëheqja e Nasip Naços është një shantazh i Metës për Ramën. Sipas Bushatit, me këtë lëvizje Meta kërkon largimin e tre ministrave të tjerë.

Meta vlerëson dorëheqjen e Naços: Kontribuon për ta çuar bashkëpunimin në nivel të ri

Gazeta Dita - 09.11.2015

Kryetari i LSI, Ilir Meta ka vlerësuar sot aktin e dorëheqjes së Nasip Naços nga Ministër i Drejtësisë. “Vlerësoj aktin e dorëheqjes së Ministrit te Drejtësisë z.

Zëri i Amerikës: Dorëheqja e Naços, diversion i LSI-së

Java News - 09.11.2015

Në Shqipëri ministri i Drejtësisë Nasip Naco ka dhënë sot pasdite dorëheqjen. Rreth vendimit të tij të papritur, nuk ka një njoftim zyrtar, ndërkohë që mësohet se ai ka patur një takim me ...

Zëri i Amerikës: Dorëheqja e Naços, diversion i LSI-së, por Rama do rezistojë

Gazeta Dita - 09.11.2015

Në Shqipëri ministri i Drejtësisë Nasip Naco ka dhënë sot pasdite dorëheqjen. Rreth vendimit të tij të papritur, nuk ka një njoftim zyrtar, ndërkohë që mësohet se ai ka patur një takim me ...

Ylli Manjani ulet në karrigen e Ministrit të Drejtësisë

Vision Plus - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka dhënë dorëheqjen pas një takimi të papritur që zhvilloi në mesditë me kryeministrin Edi Rama. Kërkesë, e cila zyrtarisht është pranuar nga kreu i qeverisë.

Do bëjmë luftë, apo e shtyjmë edhe kësaj rradhe?!

Java News - 09.11.2015

Nga Skënder Minxhozi/ Për të gjithë ata që e ndjekin nga larg politikën, largimi i Nasip Naços ka qenë një rrufe në qiell të pastër. Por prapa perdeve, aty ku rëndom luhet loja politike, me gjithë ...

Ja letra e dorëheqjes së Nasip Naços, drejtuar Ramës (LETRA E PLOTE)

Gazeta Tema - 09.11.2015

Zbardhet letra e dorëheqjes si ministër Drejtësie i Nasip Naços. Në letrën e shkurtër, Naço e argumenton dorëheqjen e tij me faktin se duhet një bashkëpunim më i madh për reformën në drejtësi.

Letra e plotë e Naços: Reforma kërkon një nivel më të lartë bashkëpunimi

Java News - 09.11.2015

Nasip Naço, i dorëhequr në mesditë nga posti i Ministrit të Drejtësisë ka bërë publike kërkesën zyrtare adresuar Kryeministrit për lënien e detyrës. Në motivacionin e këtij vendimi, ish- Ministri ...

Deklarata/ A e paralajmëroi Naço dorëheqjen një muaj më parë?

Gazeta Tema - 09.11.2015

Para një muaji Meta deklaronte se qeveria kishte nevojë për impulse të reja, por natyrisht duke i pasuar topin kryeministrit Rama. Lidhur me çështjen e impulseve pas deklaratës së Metës reagoi edhe ...

LETRA E PLOTË / Arsyet pse Nasip Naço dha sot dorëheqjen

Gazeta Dita - 09.11.2015

Zbardhet letra e dorëheqjes si ministër Drejtësie i Nasip Naços. Në letrën e shkurtër, Naço e argumenton dorëheqjen e tij me faktin se duhet një bashkëpunim më i madh për reformën në drejtësi.

S’ka më “impulse”, ka filluar dallga!

Gazeta Tema - 09.11.2015

Mero Baze Ministri i Drejtësisë Nasim Naço u dorhoq sot nga detyra, në mënyrë të paritur, në përpjekje për të çuar një sinjal përgjegjshmërie tek kryeministri Edi Rama, lidhur me bashkëpunimin PS – ...

Dorëheqja e Naços, një shantazh për Ramën

Durres Lajm - 09.11.2015

- Nuk ka dyshime se dorëheqja e papritur e ministrit të Drejtësisë ka qenë një akt i konsultuar mirë mes tij dhe shefit të vet, Ilir Meta. Nuk ka dyshime se argumenti i arsyeve personale të Nasip ...

Shqipëri: Jep dorëheqje ministri i drejtësisë Nasip Naço

InfoGlobi - 09.11.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, dha sot dorëheqjen nga posti që mbante prej dy vitesh. Lajmi konfirmohet nga burime konflidenciale, të cilët sqarojnë se përmes kësaj letre Naço ka dhënë si motiv ...