TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha të premten merr detyrën

Albeu.com - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kreu i ri i Bashkisë së Tiranës të premten, ditë në të cilën ai do të bëjë betimin para Këshillit të ri Bashkiak, në mbledhjen e parë të të mandatuarve.

Këshilli Bashkiak, mbledhja më 23 korrik

Panorama - 17.07.2011

Mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak të Tiranës do të mblidhet në fund të javës së ardhshme. Këtë e konfirmoi për gazetën “Panorama” sekretari i Këshillit Bashkiak të kryeqyetit, Vladimir Gjonaj, i cili është personi, që sipas Ligjit për ...

Basha të premten merr detyrën

Botasot - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kreu i ri i Bashkisë së Tiranës të premten, ditë në të cilën ai do të bëjë betimin para Këshillit të ri Bashkiak, në mbledhjen e parë të të mandatuarve.

Basha, të premten në Bashkinë e Tiranës

Ora news - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kreu i ri i Bashkisë së Tiranës të premten, ditë në të cilën ai do të bëjë betimin para Këshillit të ri Bashkiak, në mbledhjen e parë të të mandatuarve.

Këshilli Bashkiak, Kolegji ndan mandatet për Tiranën

Panorama - 16.07.2011

Kolegji Zgjedhor pranoi kërkesën e PD duke ndarë mandatet për Këshillin Bashkiak të Tiranës.Pas dështimit të KQZ-së në arritjen e kuorumit të nevojshëm prej pesë votash për miratimin e vendimit, PD-ja iu drejtua Gjykatës, e cila pranoi ...

Kosovrasti: Basha merr detyrën të enjten

BalkanWeb - 16.07.2011

TIRANË- E enjtja ose e premtja do të jetë dita kur Lulëzim Basha do të marrë drejtimin e bashkisë më të madhe në vend. Sipas Përfaqësuesit të PD-së në KQZ, Njazi Kosovrasti, kreu i KQZ-së i ka përcjellë vendimin e shkurtuar të Kolegjit ...

Kosovrasti: Basha merr detyrën të enjten

Koha.net - 16.07.2011

Tiranë, 16 korrik - E enjtja ose e premtja do të jetë dita kur Lulëzim Basha do të marrë drejtimin e bashkisë më të madhe në vend. Sipas Përfaqësuesit të PD-së në KQZ, Njazi Kosovrasti, kreu i KQZ-së i ka përcjellë vendimin e shkurtuar të ...

Të enjten ose të premten, Basha merr detyrën

Botasot - 16.07.2011

E enjtja ose e premtja do të jetë dita kur Lulëzim Basha do të marrë drejtimin e bashkisë më të madhe në vend. Sipas Përfaqësuesit të PD-së në KQZ, Njazi Kosovrasti, kreu i KQZ-së i ka përcjellë vendimin e shkurtuar të Kolegjit ...

Kolegji shtyn mbledhjen për mandatet e Këshillit Bashkiak

Shekulli - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor ka shtyrë për në orën 12:00 mbledhjen, nga e cila pritet shpërndarja e mandateve për Këshillin Bashkiak të Tiranës. Shkak për shtyrjen e mbledhjes është bërë mosparaqitja e avokatëve të PS-së.

Basha kryebashkiak, mandatohen edhe këshilltarët

Alsat.tv - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës ka njohur Lulzim Bashën si kreun e ri të bashkisë së Tiranës. Gjykatësja Elbana Lluri, la lëshuar vërtetimin e mandatit për fituesin e zgjedhjeve të 8 majit me 93 vota ndaj Edi Ramës.

Kolegji shqyrton sot ankimimin e PD-së

Albeu.com - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor pritet të shqyrtojë sot ankimimin e Partisë Demokratike, për shpërndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak për Bashkinë e Tiranës.

Këshilli Bashkiak i Tiranës, Kolegji vendos sot për ankimimin e PD

LajmiFundit - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot padinë e Partisë Demokratike për ndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës pas dështimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në miratimin e vendimit për shpërndarjen e mandateve.

Këshilli Bashkiak, Kolegji shtyn seancën, PS bojkoton gjykatën

LajmiFundit - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor vendosi shtyrjen për në mesditë të shpalljes së vendimit në lidhje me padinë së PD për Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Tiranës. Seanca nisi në orën 10:00 paraditen e sotme, por avokatët e PS nuk morën pjesë.

Këshilli Bashkiak i Tiranës, Kolegji Zgjedhor pranon padinë e PD

LajmiFundit - 15.07.2011

TIRANE – Lajmifundit – Kolegji Zgjedhor pranon padinë e Partisë Demokratike për konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës sipas mandateve të llogaritura nga KQZ.

Kolegji shpërndan mandatet për Këshillin Bashkiak

Albeu.com - 15.07.2011

Përveç proceduarve ligjore, që duhen ndjekur për konstituimin e Këshillit të Bashkisë së Tiranës dhe betimit të kryetarit të bashkisë Lulzim Basha, tashmë procesi zgjedhor në kryeqytet konsiderohet ligjërisht i mbyllur.

Kolegji Zgjedhor miraton shpërndarjen e mandateve per Keshillin Bashkiak te Tiranes

24 orë - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor vendosi sot pranimin e kerkesës së Partisë Demokratike duke miratuar shpërndarjen e mandateve për këshillin bashkiak, Tiranë. Në një pronocim menjëherë pas dhënies së vendimit nga Kolegji Zgjedhor, përfaqësuesi ligjor i ...

Kolegji në 12:00 jep vendimin për Këshillin Bashkiak

Ora news - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor pritet që në orën 12:00 të japë vendimin për ankimimin e Partisë Demokratike për shpërndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak për Bashkinë e Tiranës.

Kolegji Zgjedhor shtyn shqyrtimin e animimit të PD-së

ABC News - 15.07.2011

Paraditen e sotme pritej që Kolegji Zgjedhor të shqyrtonte ankesën e Partisë Demokratike për ngritjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Ndërsa ishte parashikuar që shqyrtimi ankimit të bëhej në orën 10.30 mësohet se Kolegji Zgjedhor ka ...

Kolegji Zgjedhor shtyn shqyrtimin e animimit të PD-së

Botasot - 15.07.2011

Paraditen e sotme pritej që Kolegji Zgjedhor të shqyrtonte ankesën e Partisë Demokratike për ngritjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Ndërsa ishte parashikuar që shqyrtimi ankimit të bëhej në orën 10.30 mësohet se Kolegji Zgjedhor ka ...

Këshilli Bashkiak, Kolegji pranon kërkesë padinë e PD-së

ABC News - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor pak minuta më parë ka pranuar kërkesë padinë e PD-së për konstituimin e Këshillit Bashkiak. Menjëherë pas këtij vendimi, Oerd Bylykbashi, përfaqësues ligjor i PD-së ka dhënë një deklaratë për shtyp.

Mandatet e Këshillit Bashkiak, Kolegji pranon padinë e PD

BalkanWeb - 15.07.2011

TIRANE -PD-ja i kërkoi Kolegjit Zgjedhor të përcaktojë mandatet për këshillin bashkiak të Tiranës mbi bazën e tabelave të grupeve të numërimit për secilën qendër votimi, kërkesë kjo që u pranua sot nga relatorët e cështjes.

Kolegji shpërndan mandatet për Këshillin Bashkiak

Ora news - 15.07.2011

Përveç proceduarve ligjore, që duhen ndjekur për konstituimin e Këshillit të Bashkisë së Tiranës dhe betimit të kryetarit të bashkisë Lulzim Basha, tashmë procesi zgjedhor në kryeqytet konsiderohet ligjërisht i mbyllur.

Kolegji Zgjedhor pranon kërkesë padinë e PD-së

Botasot - 15.07.2011

Kolegji Zgjedhor pak minuta më parë ka pranuar kërkesë padinë e Partisë Demokratike (PD) për konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Menjëherë pas këtij vendimi, Oerd Bylykbashi, përfaqësues ligjor i PD-së ka dhënë një deklaratë për ...

Kolegji miraton shpërndarjen e mandateve

Panorama - 15.07.2011

TIRANE- Kolegji Zgjedhor vendosi sot pranimin e kerkesës së Partisë Demokratike duke miratuar shpërndarjen e mandateve për këshillin bashkiak, Tiranë.

Kolegji shpërndan mandatet për Këshillin Bashkiak të Tiranës

Koha.net - 15.07.2011

Tiranë, 15 korrik 2011 – Kolegji Zgjedhor i jep fund ngërçit për bashkinë e Tiranës dhe vendos shpërndarjen e mandateve për anëtarët e rinj të Këshillit Bashkiak.

Kolegji Zgjedhor vendos ndarjen e vendeve në Këshillin Bashkiak të Tiranës

VOA - 15.07.2011

Në Shqipëri Kolegji zgjedhor mori sot vendim lidhur me ndarjen e vendeve në Këshillin Bashkiak të Tiranës duke mbyllur kështu edhe odisenë gjyqësore të procesit zgjedhor të 8 majit.

Nga 800 euro kot në KQZ

Koha.net - 14.07.2011

Prishtinë, 14 korrik - Anëtari i lëvizjes “Vetëvendosje” në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Alban Krasniqi, ka adresuar kritika ndaj kryetares së këtij institucioni për mënyrën se si ajo cakton me arbitrim rendin e ditës dhe pengon ...

Basha, në Gjykatë për mandatin

Panorama - 14.07.2011

Kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka nisur procedurën ligjore për të vërtetuar në Gjykatë mandatin përpara se të marrë zyrtarisht postin e ri.Mesditën e djeshme, avokatët e kandidatit të PD-së kanë depozituar pranë ...

Kolegji shqyrton nesër ankimimin e PD-së për mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës

ABC News - 14.07.2011

Beteja për Tiranën në Kolegjin Zgjedhor nuk ka përfunduar ende. Kësaj here, ka qenë Partia Demokratike, ajo që i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor me qëllim shpërndarjen e mandateve të këshillit bashkiak të Tiranës.

Kolegji Zgjedhor shqyrton nesër ankimimin e PD-së

Botasot - 14.07.2011

Beteja për Tiranën në Kolegjin Zgjedhor nuk ka përfunduar ende. Kësaj here, ka qenë Partia Demokratike (PD), ajo që i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor me qëllim shpërndarjen e mandateve të këshillit bashkiak të Tiranës.

Kolegji vendos me 18 korrik për Këshillin e Bashkisë Tiranë

Shekulli - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë me 18 korrik animimin e Partisë Demokratike lidhur me vendimin për shpërndarjen e mandateve për Këshillin në Bashkinë e Tiranës.

Këshilli në Kolegj, PD kërkon konstituimin

Alsat.tv - 13.07.2011

Te premten në orën 10:30, në Kolegji Zgjedhor do të zhvillohet beteja e fundit ligjore që do t’i hapë rrugë Lulzim Bashës të ulet në karrigen e kryebashkiakut.

Ankimi i PD për Këshillin Bashkiak, Kolegji cakton sot gjyqtarët

LajmiFundit - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor do të caktojë sot trupën e gjyqtarëve që do të shqyrtojë padinë e Partisë Demokratike për Këshillin Bashkiak. Pas caktimit të trupës së gjyqtarëve, Kolegji do të vendosë datën se kur do ta shqyrtojë këtë ankesë.

Kolegji shqyrton ankimimin e PD-së më 18 korrik

Albeu.com - 13.07.2011

Ankimimi i Partisë Demokratike për Këshillin Bashkiak do të shqyrtohet nga Kolegji Zgjedhor në datën 18 korrik në orën 10:30. Në shortin e hedhur ditën e sotme, është përzgjedhur që relatorja e kësaj çështje e cila do të jetë gjyqtarja ...

Këshilli Bashkiak i Tiranës, padia e PD më 18 korrik në Kolegj

LajmiFundit - 13.07.2011

TIRANE – Lajmifundit – Më 18 korrik në orya 10:30, Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë padinë e Partisë Demokratike për mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Kolegji caktoi sot relatoren e çështjes gjyqtaren Neriban Mullai.

Ankimimi i PD-së, Kolegji zgjedh sot trupën gjykuese

Ora news - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor pritet të caktoj sot trupën e gjyqtarëve që do të shqyrtojë kërkesën ankimore të Partisë Demokratike për këshillin bashkiak, si dhe të vendosë datën se kur do ta shqyrtojë këtë ankesë.

Kolegji Zgjedhor shqyrton në 15 Korrik padinë e PD-së

Ora news - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë në datën 15 korrik në orën 10:30, ankimimin e Partisë Demokratike për Këshillin Bashkiak. Në shortin e hedhur ditën e sotme, është përzgjedhur që relatorja e kësaj çështje do të jetë gjyqtarja Neriban ...

U rrëzua në KQZ, PD çon në Kolegj Këshillin Bashkiak

Panorama - 13.07.2011

Partia Demokratike çon në Kolegjin Zgjedhor ndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës.Pa u mbushur 24 orë nga mbledhja e KQZ-së, ku nuk u arrit kuorumi për miratimin e vendimit, demokratët kanë depozituar dje në mesditë padinë e ...

Pavlefshmëria në 3 komuna, bllokohet KQZ

Panorama - 13.07.2011

Për të dytën ditë radhazi, KQZ-ja nuk miraton dot një vendim që kërkon pesë vota për shkak se përfaqësuesit e majtë kanë votuar kundër propozimit të ardhur nga administrata.

Kolegji Zgjedhor më 18 korrik shqyrton padinë e PD-së

Botasot - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë në datën 18 korrik në orën 10:30, ankimimin e Partisë Demokratike (PD) për Këshillin Bashkiak. Në shortin e hedhur ditën e sotme, është përzgjedhur që relatorja e kësaj çështje do të jetë gjyqtarja Neriban ...

Këshilli, Kolegji shtyn seancën në orën 12:00

Panorama - 13.07.2011

TIRANE- Vendimi për ankimimin e Partise Demokratike per Keshillin bashkiak do te jepet sot, ku relatore e çeshtjes eshte gjyqtarja Meriban Mullai.

Konstituimi i Këshillit Bashkiak, Kolegji shqyrton në 15 korrik ankimimin e PD

BalkanWeb - 13.07.2011

TIRANE- Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë pas dy ditësh kërkesën ankimore të Partisë Demokratike për konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Shqyrtimi nis më 15 korrik në orën 10:00 dhe relatore e cështjes do të jetë Meriban Mullai.

Padia e PD-së shqyrtohet në 15 Korrik nga Kolegji Zgjedhor

ABC News - 13.07.2011

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë në datën 15 korrik në orën 10:30, ankimimin e Partisë Demokratike për Këshillin Bashkiak. Në shortin e hedhur ditën e sotme, është përzgjedhur që relatorja e kësaj çështje do të jetë gjyqtarja Neriban ...

Këshilli bashkiak i Tiranës shkon në Kolegj

Shekulli - 12.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mundi që të miratonte shpërndarjen e mandateve për këshillin e Bashkisë Tiranë. Projekt-akti mori vetëm katër vota nga pesë që kërkon ligji.

PD, ankimim në Kolegj për mandatet e Këshillit Bashkiak

Gazeta Start - 12.07.2011

Tiranë – Shpërndarja e mandateve për Këshillin Bashkiak të Tiranës do të kalojë nëpërmjet Kolegjit Zgjedhor. Partia Demokratike depozitoi sot pranë Kolegjit Zgjedhor ankimimin për konstituimin e Këshillit Bashkiak të kryeqytetit.

PD dorëzon ankimimin në Kolegj

Albeu.com - 12.07.2011

Stafeta e animimeve ka kaluar nga Partia Socialiste te ajo Demokratike. PD-ja ka dorëzuar sot në Kolegjin Zgjedhor ankimimin për konstituimin e Këshillit Bashkiak.

Tirana kthehet në Kolegj, PS nuk voton Këshillin Bashkiak

Panorama - 12.07.2011

Tirana kthehet sërish në Kolegjin Zgjedhor. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk arriti dje të miratonte ndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak të kryeqytetit për shkak se votuan kundër anëtarët e opozitës dhe nuk u arrit kuorumi i ...

PD ankohet në Kolegj, për mandatet e pamiratuara të Këshillit Bashkiak të Tiranës

ABC News - 12.07.2011

Partia Demokratike depozitoi rreth orës 14.00 ankimimin në Kolegjin Zgjedhor të Apelit për shpërndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës.

PD ankohet në Kolegjin Zgjedhor të Apelit

Botasot - 12.07.2011

Partia Demokratike (PD) depozitoi rreth orës 14:00 ankimimin në Kolegjin Zgjedhor të Apelit për shpërndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Këshilli Bashkiak, PD dorëzon ankimimin në Kolegj

Ora news - 12.07.2011

Partia Demokratike ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor ankimimin për konstituimin e Këshillit Bashkiak. Në ankimimin e saj, PD-ja kërkon shpërndarjen e mandateve të Këshillit Bashkiak për Tiranën, në bazë të tabelave përmbledhëse të nxjerra ...

Këshilli bashkiak, KQZ vendos sot për mandatet

Alsat.tv - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot për të miratuar shpërndarjen e mandateve për Këshillin Bashkiak të Tiranës. Votimi në këtë rast duhet të jetë me shumicë të cilësuar, pra me pesë vota, dhe nëse kjo nuk ndodh atëherë çështja mund ...

KQZ ‘shpërndan’ sot mandatet e Këshillit të Tiranës

Shekulli - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme pritet të diskutojë për shpërndarjen e mandateve për Bashkinë e Tiranës. Miratimi i shpërndarjes së mandateve të këshillit merret me pesë vota që do të thotë se do të duhet dhe një votë ...

Bashkia e Tiranës, Ristani: Kolegji provoi ligjshmërinë

Alsat.tv - 11.07.2011

Mesi i gushtit sipas të gjitha gjasave do të shënojë dhe fundin e maratonës 3 mujore të zgjedhjeve vendore. Një parashikim optimist i kryetarit të komisionit që menaxhon zgjedhjet, e çon pikërisht në këtë periudhë certifikimin përfundimtar ...

KQZ, shtyhet mbledhja për mandatet e këshillit bashkiak

Shekulli - 11.07.2011

Ka dështuar votimi i KQZ-së për Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Tiranës. Në mbledhjen e pasdites së sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk arriti të miratojë aktin që përcakton shpërndarjen e mandateve të këshillit.

Refuzimi i opozitës, Këshilli Bashkiak i Tiranës në Kolegj

Alsat.tv - 11.07.2011

Edhe Këshilli Bashkiak i Tiranës do të vendoset nga Kolegji Zgjedhor. Shpërndarja e mandateve të këshillit ka dështuar në miratimin në parim, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve i mbledhur pasditen e së hënës për këtë çështje.

Sot ndahen mandatet per Keshillin Bashkiak te Tiranes

24 orë - 11.07.2011

Sot , të hënën pritet që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të diskutojë për shpërndarjen e mandateve për Bashkinë Tiranë. Komisioni ka miratuar ndërkaq tabelat sipas rezultateve të nxjerra nga KQZ.

Mandatet, KQZ mblidhet sot për Këshillin Bashkiak të Tiranës

LajmiFundit - 11.07.2011

TIRANE – Lajmifundit – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot në një takim që ka në rendin e ditës ndarjen përfundimtare të mandateve për Këshillin Bashkiak të Tiranës.

KQZ, nis mbledhja për këshillin bashkiak

Top Channel - 11.07.2011

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka nisur mbledhja për shqyrtimin e tabelave të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Në hapje të seancës, kryetari Arben Ristani ka vlerësuar procesin e menaxhuar nga KQZ dhe vendimet e Kolegjit Zgjedhor.

KQZ-ja ngec te këshilltarët bashkiak

Albeu.com - 11.07.2011

Tabela për shpërndarjen e mandateve për këshilltarët bashkiakë është rrëzuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Me 4 vota pro dhe 2 kundër, KQZ-ja rrëzoi në parim tabelën përmbledhëse për shpërndarjen e mandateve në Këshillin Bashkiak ...

KQZ, dështon votimi për këshillin bashkiak

Top Channel - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka arritur të miratojë aktin për shpërndarjen e mandateve të këshillit bashkiak të Tiranës. Në votimin e mbajtur para pak castesh nuk është arritur shumica e cilësuar, e nevojshme kjo për miratimin.

KQZ nuk pati votat e mjaftueshme te miratonte aktin per keshillin Bashkiak te Tiranes

24 orë - 11.07.2011

Me 4 vota pro dhe 2 kundër Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nuk ka miratuar aktin per shperndarjen e mandateve për Këshillin Bashkiak Tiranë. Miratimi i tabelës përmbledhëse kërkonte një shumicë të cilësuar prej te pakten 5 votash.

Mandatet e Këshillit bashkiak të Tiranës, dështon votimi, KQZ rimblidhet të martën

LajmiFundit - 11.07.2011

TIRANE – Lajmifundit - UPDATE – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do te rimblidhet diten e marte ne roa 11:00 ne tentative per te votuar tabelen e ndarjes se mendatave te Keshillit bashkiak te Tiranes.

Këshilli bashkiak, sot ndahen mandatet për Tiranën

Ora news - 11.07.2011

KQZ pritet të mblidhet sot për të vendosur ndarjen e mandateve për Këshillin Bashkiak të Tiranës. Me miratimin e tabelës përmbledhëse për këtë këshill tashmë mbetet vetëm votimi për ndarjen e mandateve që do ti hapte rrugë konstituimit të ...

KQZ miraton sot ndarjen e mandateve të këshillit bashkiak të Tiranës

Botasot - 11.07.2011

Një javë më parë KQZ miratoi tabelën e rezultateve sipas së cilës “Aleanca për Qytetarin” do të ketë 28 këshilltarë ndërsa “Aleanca për të Ardhmen” 27 mandate Pas zgjatjes për afro dy muaj të sagës së zgjedhjeve për kryebashkiakun e ...

KQZ sot diskuton për shpërndarjen e mandateve për Tiranën

Botasot - 11.07.2011

Në Tiranë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot të diskutojë për shpërndarjen e mandateve për Bashkinë Tiranë. Komisioni ka miratuar ndërkaq tabelat sipas rezultateve të nxjerra nga KQZ.

Anëtarët e KQZ-së rekomandojnë "kokë në vete" ndryshimet për zgjedhje

Koha.net - 11.07.2011

Prishtinë, 11 korrik - Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, bashkë me anëtarin e KQZ-së nga Partia Demokratike e Kosovës, Betim Gjoshin, dhe anëtarin e KQZ-së nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Florian Dushin, i kanë ...

Tirana, Këshilli Bashkiak rrezikon të shpallet në Kolegj

Panorama - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë sot ndarjen e mandateve për Këshillin Bashkiak të Tiranës.Në materialin që ka përgatitur administrata rezulton se pas fitores së Lulzim Bashës, koalicioni “Aleanca për qytetarin” do të ketë ...

KQZ mblidhet për mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës

ABC News - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e mbrëmjes së sotme, ka nisur diskutimin për çështjen e ndarjes së mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Këshilli Bashkiak i Tiranës, KQZ diskuton për mandatet

Ora news - 11.07.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, ka nisur mbledhjen për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak të Tiranës dhe miratimin e 55 mandateve të reja.Për miratimin e mandateve të këshilltarëve të rinj të Bashkisë së Tiranës që dolën nga zgjedhjet ...

Këshilli Bashkiak, KQZ nuk miraton aktin

Panorama - 11.07.2011

TIRANE- Me 4 vota pro dhe 2 kundër Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nuk ka miratuar aktin per shperndarjen e mandateve për Këshillin Bashkiak Tiranë. Miratimi i tabelës përmbledhëse kërkonte një shumicë të cilësuar prej te pakten 5 votash.

KQZ rrëzon aktin për mandatet e Tiranës, nuk merr shumicën e cilësuar

BalkanWeb - 11.07.2011

TIRANE - Me 4 vota pro dhe 2 kundër Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rrëzoi në parim tabelën përmbledhëse për shpërndarjen e mandateve në Këshillin Bashkiak Tiranë. Miratimi i saj kërkonte një shumicë të cilësuar prej 5 votash.

PS votë kundër, KQZ nuk miraton mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës

ABC News - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e mbrëmjes, ndërsa diskutoi për çështjen e ndarjes së mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës, nuk arriti dot që t’i miratonte ato me shumicën e cilësuar prej 5 votash, siç e parashikon edhe ...

Bllokohet Këshilli Bashkiak, akti në KQZ merr 4 vota pro

Ora news - 11.07.2011

Me 4 vota pro dhe 2 kundër, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rrëzoi në parim tabelën përmbledhëse për shpërndarjen e mandateve në Këshillin Bashkiak Tiranë, e cila kërkonte një shumicë të cilësuar prej të paktën 5 votash.

KQZ rrëzon aktin për mandatet e Tiranës, nuk merr shumicën e cilësuar

Koha.net - 11.07.2011

Tiranë, 11 korrik - Me 4 vota pro dhe 2 kundër Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve në Shqipëri rrëzoi në parim tabelën përmbledhëse për shpërndarjen e mandateve në Këshillin Bashkiak të Tiranës.

KQZ nuk miratoi mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës

Botasot - 11.07.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në mbledhjen e mbrëmjes, ndërsa diskutoi për çështjen e ndarjes së mandateve të Këshillit Bashkiak të Tiranës, nuk arriti dot që t’i miratonte ato me shumicën e cilësuar prej 5 votash, siç e parashikon ...