TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shikimi Macron-Melania Trump ndez rrjetet sociale, çfarë ndodhi?

Zhurnal - 16.07.2017

Shikimi Macron-Melania Trump ndez rrjetet sociale, çfarë ndodhi? Loading... Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump, ndodhen në Paris për ...

Paris, shtrëngimi pafund i duarve mes Macron dhe Trump i çudit të gjithë (Video)

BalkanWeb - 16.07.2017

FRANCE -Vizita e presidentit Amerikan dhe bashkëshortes Melania në Francë është mbyllur me një përshëndetje të ngrohtë të Macron dhe të zonjës së parë të Francës Briggide.

Macron mbi marrëveshjen për klimën

ABC News - 16.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump "do të përpiqet të gjejë një zgjidhje në muajt e ardhshëm për një rikthim të mundshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në marrëveshjen e Parisit për klimën.

Macron: Trump do të përpiqet të gjejë një zgjidhje për Marrëveshjen e Parisit

BalkanWeb - 16.07.2017

PARIS– Presidenti amerikan Donald Trump do të përpiqet të gjejë një zgjidhje në muajt në vijim për një rikthim të mundshëm të SHBA-së në Marrëveshjen e Parisit mbi klimën, garantoi presidenti ...

Shtrëngimi më i gjatë i duarve nga dy politikanë në histori?!

Ora news - 16.07.2017

President i Amerikës Donal Trump dhe presidenti francez Emmanuel Macron mund të kenë marë çmimin për shtrëngimin më të gjatë të duarve nga dy politikanë të ndodhur ndonjëherë në histori.

Macron bind Trump për klimën? Presidenti francez: Më dëgjoi, do përpiqet të gjejë një zgjidhje

Mapo - 16.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump do të përpiqet të gjejë një zgjidhje në muajt në vijim për një rikthim të mundshëm të SHBA-së në Marrëveshjen e Parisit mbi klimën, garantoi presidenti francez, ...

Trump dhe Macron thyejnë rekord, shtrëngimi i duarve më i gjatë në histori (VIDEO)

BalkanWeb - 16.07.2017

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe ai i Francës Emmanuel Macron kanë thyer një rekord të ri. Më shumë se sa për premtimet e tyre për të ardhmen e botës takimi i tyre në Paris do të mbahet mend për ...

Shtrëngimi i gjatë i duarve mes Macron dhe Trump që po komentohet nga të gjithë (VIDEO)

Java News - 16.07.2017

Vizita e presidentit Amerikan dhe bashkëshortes Melania në Francë është mbyllur me një përshëndetje të ngrohtë të Macron dhe të zonjës së parë të Francës Briggide.

“Assad mund të qëndrojë”

Respublica - 16.07.2017

Kështu citohet të jetë shprehur presidenti francez, Emmanuel Macron, pas bisedimeve me presidentin amerikan Donald Trump. Macron madje, ka shtuar se “Franca e ka ndryshuar doktrinën e vet për ...

Macron bind Trump për marrëveshjen për klimën? Presidenti francez: Më dëgjoi, do përpiqet të gjejë një zgjidhje

Java News - 16.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump do të përpiqet të gjejë një zgjidhje në muajt në vijim për një rikthim të mundshëm të SHBA-së në Marrëveshjen e Parisit mbi klimën, garantoi presidenti francez, ...

VIDEO/ “Po lëshoje dorën se na mori rrota e historisë”

Gazeta Tema - 16.07.2017

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe ai i Francës Emmanuel Macron mesa duket do të mbahen mend gjatë pas takimit që ata patën në Paris. Arsyeja? Trump dhe Macron kanë bërë shtrëngimin me të gjatë të ...

Me fishekzjarre në Kullën Eiffel, Franca festoi Ditën e Bastijës

Almakos - 15.07.2017

Me fishekzjarre spektakolare në Kullën Eiffel të Francës mbrëmë kremtuan festën më të madhe nacionale në këtë vend, Ditën e Bastijës, raporton AA. Dje me një varg manifestimesh në Francë u shënua ...

Dueli i stileve mes zonjave të para

Top Channel - 15.07.2017

Kanë stile shumë të ndryshme, njëra mbulohet e tjetra zbulohet pak si shumë, por ajo që i bashkon zonjat e para amerikane dhe franceze është dashuria e pamohueshme për modën.

Merkel: Brexit dhe fitorja e Macron, ndryshuan pikëpamjen time për BE-në

Lajmi.net - 15.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se dalja e Brexit dhe fitorja e Macronit në zgjedhjet presidenciale, kanë ndryshuar pikëpmajen e saj për Bashkimin Evropian.

Rivali politik i Merkel takohet kësaj jave me Macron në Paris

SOT - 15.07.2017

Lideri Social Demokrat i Gjermanisë Martin Schulz do të takohet me presidentin francez Emmanuel Macron të martën në Paris për bisedime, tha sot një zëdhënës i partisë.

Zonjat e Para, në duel stilesh (Video)

Zhurnal - 15.07.2017

Zonjat e Para, në duel stilesh (Video) Loading... Kanë stile shumë të ndryshme, njëra mbulohet e tjetra zbulohet pak si shumë, por ajo që i bashkon zonjat e para amerikane dhe franceze është dashuria ...

Çka ndodhi, shikimi Macron-Melania Trump ndez rrjetet sociale

Zeri - 15.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump, ndodhen në Paris për Festën Kombëtare të Francës, 14 Korrik.

Zonjat e Para, në duel stilesh (Video)

Telegrafi - 15.07.2017

Kanë stile shumë të ndryshme, njëra mbulohet e tjetra zbulohet pak si shumë, por ajo që i bashkon zonjat e para amerikane dhe franceze është dashuria e pamohueshme për modën.

Shikimi Macron-Melania Trump ndez rrjetet sociale, çfarë ndodhi?

Gazeta Express - 15.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump, ndodhen në Paris për Festën Kombëtare të Francës, 14 ...

Me fishekzjarre në Kullën Eiffel, Franca festoi Ditën e Bastijës

Alb Portali - 15.07.2017

Me fishekzjarre spektakolare në Kullën Eiffel të Francës mbrëmë kremtuan festën më të madhe nacionale në këtë vend, Ditën e Bastijës, raporton AA. Loading...

Dueli i stileve mes zonjave të para | VIDEO

Flaka - 15.07.2017

Kanë stile shumë të ndryshme, njëra mbulohet e tjetra zbulohet pak si shumë, por ajo që i bashkon zonjat e para amerikane dhe franceze është dashuria e pamohueshme për modën.

Çifti i çuditshëm i Perëndimit

Bota.al - 15.07.2017

Mund të jetë e vërtetë që që Perëndimi dhe Atlantiku janë krisur në mënyrë të pandreqshme. E sigurt është që kurrë nuk pushojnë së habituri. Një vit më parë, askush nuk do të vinte bast për dy ...

Nishani uron Macron për festën Kombëtare të Francës

SOT - 14.07.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës.

Trump e Macron darkojnë me gra në Kullën Eiffel (FOTO)

Zhurnal - 14.07.2017

Trump e Macron darkojnë me gra në Kullën Eiffel (FOTO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit të enjten.

Nishani uron Macron me rastin e Festës Kombëtare të Francës

Almakos - 14.07.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës, në të cilin shkruhet: “I ...

Trump, sinjale “tërheqjeje” nga muri dhe klima

Top Channel - 14.07.2017

Donald Trump duket se po ndryshon mendim për murin e Meksikës dhe për marrëveshjen e klimës. Udhëtimi drejt Francës duket ka pasur ndikim te shefi i Shtëpisë së Bardhë, sepse komentin e parë, atë të ...

Macron: SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë asgjë”

Evropaelire - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Macron: SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë asgjë”

Lajmi.net - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Trump: Askush s’e ndanë Amerikën prej Francës!

Almakos - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Julia Awada, Zonja e Parë që po i lë në hije me sharmin e saj Brigitte Macron e Melania Trump (Foto)

Almakos - 14.07.2017

Samiti i G20 që u mbajt javën e shkuar në Hamburg, mblodhi në tryezën e rrumbullakët figurat më të rëndësishme të politikës mbarë botërore. Por, përtej temave si ekonomia globale, lufta kundër ...

Paris, Trump dhe Macron ndjekin paradën ushtarake të Ditës së Bastille

SOT - 14.07.2017

Presidenti Donald Trump po merr pjesë në paradën e Ditës së Bastille në Paris, ku trupa franceze bashkë me njësi amerikane po marshojnë së bashku me bulevardin e Champs-Élysées.

Macron: SHBA-të dhe Francën nuk do t?i ndajë kurrë asgjë

Albeu.com - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara , Donald Trump , tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris .

Macron: Asgjë nuk mund të na ndajë nga SHBA-ja

Lajm - 14.07.2017

Presidenti francez, Emmanuel Macron, konfirmoi sot se asgjë nuk do ta ndante kurrë Francën nga SHBA-ja. Këtë deklaratë, ai e bëri një fjalimi të shkurtër të mbajtur përkrah presidentit amerikan, ...

Macron: Asgjë nuk mund të na ndajë nga SHBA-ja

Zhurnal - 14.07.2017

Macron: Asgjë nuk mund të na ndajë nga SHBA-ja Presidenti francez, Emmanuel Macron konfirmoi sot se asgjë nuk do ta ndante kurrë Francën nga SHBA-ja. Këtë deklaratë, ai e bëri një fjalimi të shkurtër ...

Melania dhe Brigitte vjedhin shkëlqimin e festës kombëtare të Francës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.07.2017

Zonja e Para e SHBA-ve, Melania Trump dhe ajo e Francës , Brigitte Macron vodhën shkëlqimin e Ditës së Bastijës, një festë kombëtare që shënon pavarësinë e Francës .

Macron: SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë asgjë”

Portalb - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris, transmeton REL.

Shikimi i çuditshëm mes Macron dhe Melania Trump që ngjalli debate (VIDEO)

Albeu.com - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump , ndodhen në Paris për Festën Kombëtare të Francës , 14 Korrik.

Parada e Bastijës, Trump “dashurohet” me Parisin

Top Channel - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka ndryshuar mendje për Parisin. Jo shumë kohë më parë, ai kishte deklaruar se kryeqyteti francez ishte shumë i rrezikshëm për t’u vizituar, por gjatë qëndrimit ...

Trump e Macron darkojnë me gra në Kullën Eiffel

Ina - 14.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit. Trump dhe bashkëshortja e tij, Melani iu bashkuan presidentit francez Emmanuel Macron dhe gruas së tij, ...

Donald Trump dhe Macron darkojnë me bashkëshortet në Kullën Eiffel (Foto)

Almakos - 14.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump është i njohur për jetën e tij luksoze. Së fundmi, ai ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit. Bashkë me Melaninë, çiftit iu bashkuan edhe ...

Trump e Macron darkojnë me gra në Kullën Eiffel

Lajm - 14.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit. Trump dhe bashkëshortja e tij, Melani iu bashkuan presidentit francez Emmanuel Macron dhe gruas së tij, ...

Veseli merr pjesë në shënimin e Ditës kombëtare të Francës

Lajmi.net - 14.07.2017

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka përkujtuar, në 228 vjetorin e saj, ngjarjen që ishte pikë kthese në Revolucionin Francez, atë që njihet si ‘Dita e Bastijës’ në Francë.

Merkel dhe Macron bisedojnë për rëndësinë e bashkëpunimit me SHBA-në

BalkanWeb - 14.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron, para vizitës së presidentit të SHBA-së, Donald Trump në Francë.

Trump e Macron darkojnë me gra në Kullën Eiffel (FOTO)

Zeri - 14.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit të enjten. Trump dhe bashkëshortja e tij, Melania iu bashkuan presidentit francez Emmanuel Macron dhe gruas ...

Dita e Bastijës, Nishani uron Macron për Festën Kombëtare të Francës

BalkanWeb - 14.07.2017

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës.

Nishani uron Macron për Ditën e Bastijes: Të vendosur për reformat

Ora news - 14.07.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës.

Nishani uron Macronë për Festën e Francës

Koha.net - 14.07.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës, në të cilin shkruhet: “I ...

Nishani uron Macron me rastin e Festës Kombëtare të Francës

Botasot - 14.07.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës, në të cilin shkruhet: “I ...

Shkëlqejnë Zonjat e Para: Komplimenti i dyshimtë i Trump

Mapo - 14.07.2017

Foto 1 nga 12 Vizita e presidentit amerikan, Donald Trump në Francë ka dominuar lajmet e para të mediave ndërkombëtare. Trump sërish u bë subjekt debatash në mediat sociale për shkak të një ...

Francë, kremtohet dita e Bastijes

ABC News - 14.07.2017

Franca kremton sot festen kombetare, e njohur si dita e Bastijes. Ne shetitoren Champs Elysees te Parisit ka nisur qe prej ores 9.45 nje parade e forcave ushtarake kombetare franceze.

Nishani uron Macron me rastin e Festës Kombëtare të Francës

Telegrafi - 14.07.2017

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës, në të cilin shkruhet: “I ...

Mysafir tek një mik: Presidenti i SHBA-së Trump në Paris

Botasot - 14.07.2017

Presidenti Emanuel Macron një ditë para festës kombëtare të Francës ndoqi një ofensivë të dyfishtë diplomatike. Ai u takua fillimisht me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel e më pas me presidentin ...

Trump komplimentin Zonjën e Parë të Francës: Jeni në formë shumë të mirë (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump sërish ka qenë sërish në fokus të medieve, gjatë takimit me presidentin francez Emmanuel Macron dhe bashkëshorten e tij.

Trump shtrëngim duarsh me Zonjën e Parë të Francës: Jeni në formë shumë të mirë (Video)

Zeri - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump sërish ka qenë sërish në fokus të medieve, gjatë takimit me presidentin francez Emmanuel Macron dhe bashkëshorten e tij.

Trump komplimenton Zonjën e Parë të Francës: Jeni në formë shumë të mirë

Botasot - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump sërish ka qenë sërish në fokus të medieve, gjatë takimit me presidentin francez Emmanuel Macron dhe bashkëshorten e tij.

Macron: SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë asgjë”

Botasot - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Momenti i shumëpërfolur: Shikimi Macron-Melania Trump (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump, ndodhen në Paris për Festën Kombëtare të Francës, 14 Korrik.

Macron: SHBA-në dhe Francën 'nuk do t’i ndajë kurrë asgjë'

Zeri - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Julia Awada, Zonja e Parë që po i lë në hije me sharmin e saj Brigitte Macron e Melania Trump (Foto)

Telegrafi - 14.07.2017

Samiti i G20 që u mbajt javën e shkuar në Hamburg, mblodhi në tryezën e rrumbullakët figurat më të rëndësishme të politikës mbarë botërore. Por, përtej temave si ekonomia globale, lufta kundër ...

Zonjat e Para të modës (FOTO)

Zeri - 14.07.2017

Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump, janë takuar me homologët e tyre francez Emmanuel Macron dhe Brigitte Trogneux, ditën e enjte gjatë një vizite të çiftit Trump në Paris.

Julia Awada, i lë në hije me sharmin e saj Brigitte Macron e Melania Trump (Foto)

Gazeta Express - 14.07.2017

Samiti i G20 që u mbajt javën e shkuar në Hamburg, mblodhi në tryezën e rrumbullakët figurat më të rëndësishme të politikës mbarë ...

Trump përkrah Macron në Ditën e Bastijës: SHBA-në dhe Francën nuk do t’i ndajë kurrë asgjë

BalkanWeb - 14.07.2017

SHBA – Presidenti amerikan ka qenë i pranishëm në paradën e Ditës së Bastijës në Paris, ku trupat francezë dhe amerikanë kanë marshuar së bashku ne bulevardin Champs-Élysées.

Dita e Bastijës dhe simbolika e pjesëmarrjes së presidentit Trump

VOA - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ishte i ftuari i nderit në festimet me rastin e “Ditës së Bastijës” në Francë. Gjithçka ishte përgatitur në hollësi, duke përfshirë bandën ushtarake, manifestimin me ...

Dita e Bastijës dhe simbolika e pjesëmarrjes së presidentit Trump

Botasot - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ishte i ftuari i nderit në festimet me rastin e “Ditës së Bastijës” në Francë. Gjithçka ishte përgatitur në hollësi, duke përfshirë bandën ushtarake, manifestimin me ...

Macron: SHBA-në dhe Francën “nuk do t’i ndajë kurrë asgjë”

Ora news - 14.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka qenë “nder i madh” për të, për të përfaqësuar SHBA-në në Paradën e Ditës së Bastilles në Paris.

Gjithë Parisi ‘në rresht’ parakalon para Trump… madje dhe Macron

Mapo - 14.07.2017

Foto 1 nga 73 Presidenti amerikan Donald Trump ka ndryshuar mendje për Parisin. Jo shumë kohë më parë, ai kishte deklaruar se kryeqyteti francez ishte shumë i rrezikshëm për t’u vizituar, por gjatë ...

Donald Trump dhe Macron darkojnë me bashkëshortet në Kullën Eiffel (Foto)

Telegrafi - 14.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump është i njohur për jetën e tij luksoze. Së fundmi, ai ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit. Bashkë me Melaninë, çiftit iu bashkuan edhe ...

Donald Trump dhe Macron darkë me bashkëshortet në Kullën Eiffel (Foto)

BalkanWeb - 14.07.2017

PARIS – Donald Trump është i njohur për jetën e tij luksoze. Së fundmi, Presidenti amerikan, i cili vijon vizitën në Francë ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit.

Trump dhe Macron në paradën ushtarake të 14 Korrikut

Java News - 14.07.2017

I izoluar në skenën ndërkombëtare, por “mik” i Francës, Donald Trump mori pjesë sot si i ftuar nderi në paradën tradicionale të 14 korrikut në Champs-Elyse përkrah presidentit, Macron, i cili do të ...

Macron: Asgjë nuk mund të na ndajë nga SHBA-ja

Java News - 14.07.2017

Presidenti francez, Emmanuel Macron konfirmoi sot se asgjë nuk do ta ndante kurrë Francën nga SHBA-ja. Këtë deklaratë, ai e bëri një fjalimi të shkurtër të mbajtur përkrah presidentit amerikan, ...

Trump përkrah Macron në Ditën e Bastijës

Durres Lajm - 14.07.2017

Presidenti amerikan ka qenë i pranishëm në paradën e Ditës së Bastijës në Paris, ku trupat francezë dhe amerikanë kanë marshuar së bashku ne bulevardin Champs-Élysées.

VIDEO/ Ky shikim mes Macron e Melanias po ngre mjaft dyshime…

Java News - 14.07.2017

Presidenti i SHBA Donald Trump i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Melania, ndodhen në Paris për Festën Kombëtare të Francës. Kamerave nuk u ka shpëtuar një detaj interesant gjatë takimit të ...

Banda ushtarake kishte një surprizë për Trump, por…

Gazeta Tema - 14.07.2017

Banda muzikore ushtarake franceze, e cila ishte duke luajtur përpara presidentit Donald Trump dhe Emmanuel Macron, ka lënë për një moment muzikën solemne, duke kaluar në një melodi më moderne.

Trump dhe Macron darkojnë me bashkëshortet në majë të Kullës Eiffel

Durres Lajm - 14.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump, është i njohur për jetën e tij luksoze. Së fundmi, ai ka darkuar në një nga restorantet më romantike të Parisit. Bashkë me Melaninë, çiftit iu bashkuan edhe ...

Parada e Bastijës, Trump “dashurohet” me Parisin

Flaka - 14.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka ndryshuar mendje për Parisin. Jo shumë kohë më parë, ai kishte deklaruar se kryeqyteti francez ishte shumë i rrezikshëm për t’u vizituar, por gjatë qëndrimit ...

Trump në vizitë dyditëshe në Francë

Evropaelire - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe Zonja e Parë, Melania, arrijnë sot në Francë, për një vizitë dyditëshe. Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se ata do të marrin pjesë në festimin e ...

Trump në vizitë dyditëshe në Francë

Portalb - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe Zonja e Parë, Melania, arrijnë sot në Francë, për një vizitë dyditëshe, shkruan REL . Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se ata do të marrin pjesë ...

Trump në vizitë dyditëshe në Francë

Zhurnal - 13.07.2017

Trump në vizitë dyditëshe në Francë Paris, 13 korrik - Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe Zonja e Parë, Melania, arrijnë sot në Francë, për një vizitë dyditëshe, shkruan REL.

Melania Trump viziton spitalin e fëmijëve në Paris

Zhurnal - 13.07.2017

Melania Trump viziton spitalin e fëmijëve në Paris Zonja e parë amerikane Melania Trump ka vizituar sot spitalin e madh të fëmijëve në Paris, menjëherë pas ardhjes në Paris, ku nesër së bashku me ...

Merkel: Megjithë diferencat, kombet duhet të komunikojnë me Trump

SOT - 13.07.2017

Kancelaria gjermane Angela Merkel tha sot se është e rëndësihsme të vazhdojë komunikimi me adminsitratën amerikane dhe presidentin Donald Trump megjithë diferencat e opinioneve.

Melanie Trump shkëlqen në të kuqe për herë të parë si Zonja e Parë (Foto/Video)

Almakos - 13.07.2017

Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez Paris. Donald Trump ka filluar një vizitë disa ditore në shtetet evropiane dhe kësaj radhe është takuar me ...

Macron pret Trumpin në Paris

Evropaelire - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, kanë arritur në ndërtesën historike Invalides në Paris, në të cilën gjendet varri i Napoleon Bonapartës.

Macron pret Trumpin në Paris

Lajmi.net - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, kanë arritur në ndërtesën historike Invalides në Paris, në të cilën gjendet varri i Napoleon Bonapartës.

Macron pret Trump-in në Paris

Albeu.com - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump , kanë arritur në ndërtesën historike Invalides në Paris , në të cilën gjendet varri i Napoleon Bonapartit.

Merkel dhe Macron bisedojnë për rëndësinë e bashkëpunimit me SHBA-në

Evropaelire - 13.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron, para vizitës së presidentit të SHBA-së, Donald Trump në Francë.

Merkel dhe Macron bisedojnë për rëndësinë e bashkëpunimit me SHBA-në

Lajmi.net - 13.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron, para vizitës së presidentit të SHBA-së, Donald Trump në Francë.

Melanie Trump shkëlqen në të kuqe (Foto)

Zhurnal - 13.07.2017

Melanie Trump shkëlqen në të kuqe (Foto) Loading... Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez Paris.

Macron pret Trumpin në Paris

Portalb - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, kanë arritur në ndërtesën historike Invalides në Paris, në të cilën gjendet varri i Napoleon Bonapartës, transmeton REL.

Merkel dhe Macron, bisedime për rëndësinë e bashkëpunimit me Trump-in

Albeu.com - 13.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel , u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron , para vizitës së presidentit të SHBA-së, Donald Trump në Francë.

Në Paris, presidenti Trump mbron të birin: Patriot i mirë

Top Channel - 13.07.2017

Miqësia me Francën është e pathyeshme! Në takimin e tij të dytë me presidentin francez, Emmanuel Macron në Paris, Donald Trump është kujdesur të lërë pas krahëve skepticizmin që nxiti përballja e ...

Trump dhe Macron pajtohen për luftimin e Shtetit Islamik

Evropaelire - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se Uashingtoni do të punojë me Francën dhe partnerët e saj në planin për periudhën e pasluftës në Siri dhe Irak, për të forcuar fitoren kundër militantëve ...

Trump dhe Macron bien dakord për luftimin e ISIS-it

Albeu.com - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump , ka deklaruar se Uashingtoni do të punojë me Francën dhe partnerët e saj në planin për periudhën e pasluftës në Siri dhe Irak, për të forcuar fitoren kundër ...

Melanie Trump mahnitë të gjithë me veshje ngjyrë të kuqe (FOTO)

Portalb - 13.07.2017

Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez Paris. Donald Trump ka filluar një vizitë disa ditore në shtetet evropiane dhe kësaj radhe është takuar me ...

Për çfarë biseduan Trump dhe Macron?

Lajmi.net - 13.07.2017

Presidenti francez, Emmanuel Macron tha se ai e ka “respektuar” vendimin e Donald Trump për tu tërhequr nga marrëveshja e Parisit për klimën por që Franca të mbetet e angazhuar.

Për çfarë biseduan Trump dhe Macron?

Albeu.com - 13.07.2017

Presidenti francez, Emmanuel Macron past takimit me presidentin amerikan, Donald Trump , tha se ai e ka “respektuar” vendimin e tij për t’u tërhequr nga marrëveshja e Parisit për klimën por që Franca ...

Trump në vizitë dyditëshe në Francë

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe Zonja e Parë, Melania, arrijnë sot në Francë, për një vizitë dyditëshe. Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se ata do të marrin pjesë në festimin e ...

Trump vizitë zyrtare në Francë

Telegrafi - 13.07.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump mbërriti sot në Paris për të takuar homologun, Emmanuel Macron dhe për të marrë pjesë në paradën tradicionale ushtarake franceze të 14 Korrikut, njoftoi Shtëpia e ...

Në Paris mbahet takimi i përbashkët i qeverisë së Francës dhe Gjermanisë

Telegrafi - 13.07.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron sot do të kryesojnë seancën e përbashkët të qeverive të vendeve të tyre për vendosjen e mbrojtjes së Bashkimit Evropian në ...

Trump mbërrin në Paris

RTSH - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i cili në të kaluarën e ka kritikuar Parisin si një qytet ku nuk ka siguri për shkak të sulmeve terroriste, mbërriti në kryeqytetin francez për të ...

Trump dhe Merkel në Paris por për qëllime të ndryshme

Ora news - 13.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, me ftesë nga homologu i tij francez, Emanuel Macron, mbërriti sot në Paris për të marrë pjesë në festimet për ‘Ditën e Bastijës’ e cila është festa ...

Merkel-Macron hapin samitin Francë-Gjermani

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë hapur sot samitin e 19-të vjetor të dyja shteteve, në qendër të të cilit do të jetë siguria, mbrojtja dhe avancimi i ...

Presidenti Trump fillon vizitën në Francë

VOA - 13.07.2017

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkuar për një vizitë në Francë, ku do të marrë pjesë në festimet me rastin e Ditës së Bastijës. Gjatë ceremonive të rastit, trupat amerikane do të marshojnë së ...

Melanie Trump shkëlqen në të kuqe për herë të parë si Zonja e Parë (Foto/Video)

Telegrafi - 13.07.2017

Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez Paris. Donald Trump ka filluar një vizitë disa ditore në shtetet evropiane dhe kësaj radhe është takuar me ...

Melanie Trump shkëlqen në të kuqe (FOTO)

Gazeta Express - 13.07.2017

Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez ...

Melania Trump shkëlqen në të kuqe (FOTO)

Zeri - 13.07.2017

Melania Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez Paris. Donald Trump ka filluar një vizitë disa ditore në shtetet evropiane dhe kësaj radhe është takuar me ...

Merkel e hapur për propozimin që një njeri të udhëheqë me paratë e BE-së

Telegrafi - 13.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se është e hapur për propozimin për krijimin e buxhetit të eurozonës dhe funksionin e ministrit të Financave të këtij blloku, për të cilin është ...

Melanie Trump në Francë/ Zonja e Parë viziton spitalin e fëmijëve (Video)

BalkanWeb - 13.07.2017

FRANCE – Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez, Paris. Donald Trump ka filluar një vizitë disa ditore në shtetet evropiane dhe kësaj radhe është ...

Trump, Macron komentojnë për klimën dhe marrëdhëniet

VOA - 13.07.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha se "diçka mund të ndodhë" në lidhje me vendimin e Uashingtonit për t'u tërhequr nga marrëveshja e Parisit për klimën.

Trump, Macron komentojnë për klimën dhe marrëdhëniet

Botasot - 13.07.2017

(E plotësuar) - Presidenti i SHBA, Donald Trump tha se "diçka mund të ndodhë" në lidhje me vendimin e Uashingtonit për t'u tërhequr nga marrëveshja e Parisit për klimën.

Video/ Melanie Trump në Francë, Zonja e Parë viziton spitalin e fëmijëve

Mapo - 13.07.2017

Foto 1 nga 4 Melanie Trump ka marr gjithë vëmendjen e mediave botërore kur arriti në kryeqytetin francez, Paris. Donald Trump ka filluar një vizitë disa ditore në shtetet evropiane dhe kësaj radhe ...

Trump dhe Macron pajtohen për luftimin e ISIS'it

Gazeta Express - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se Uashingtoni do të punojë me Francën dhe partnerët e saj në planin për periudhën e pasluftës në Siri dhe Irak, për të forcuar fitoren kundër militantëve ...

SHBA dhe Franca, të bashkuar në luftën kundër ISIS-it

Telegrafi - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, gjatë një konference të mbajtur në Paris me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, theksoi se janë pajtuar për të bashkëpunuar ngushtë në përpjekjet për t’i ...

Për çka u morën e për çka pritet të merren vesh Trampi e Macroni

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se Washingtoni do të punojë me Francën dhe partnerët e saj në planin për periudhën e pasluftës në Siri dhe Irak, për të forcuar fitoren kundër militantëve ...

Trump takon Macron, komentojnë marrëveshjen e Parisit për klimën dhe vendimin e SHBA

BalkanWeb - 13.07.2017

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha se “diçka mund të ndodhë” në lidhje me vendimin e Uashingtonit për t’u tërhequr nga marrëveshja e Parisit për klimën.

Macron pret Trumpin në Paris

Java News - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, kanë arritur në ndërtesën historike Invalides në Paris, në të cilën gjendet varri i Napoleon Bonapartës.

SHBA dhe Franca të bashkuar në luftën kundër ISIS-it

Flaka - 13.07.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump gjatë një konference të mbajtur me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, në Paris, theksoi se janë pajtuar për të bashkëpunuar ngushtë në përpjekjet për t’i ...

Macron-i është Presidenti që Trump-i do të donte shumë të ishte

Bota.al - 13.07.2017

Nga Ishaan Tharoor Presidenti Trump dhe Presidenti francez Emmanuel Macron, nuk duken shumë të jenë miq. Në hapësirën e vetëm disa muajve, të dy kanë debatuar në një sërë çështjesh.

Merkel propozon: Një njeri të udhëheqë me paratë e BE-së

Antpress - 13.07.2017

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se është e hapur për propozimin për krijimin e buxhetit të eurozonës dhe funksionin e ministrit të Financave të këtij blloku, për të cilin është ...

Trump u bashkohet francezëve për shënimin e ditës Bastille

Evropaelire - 12.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, do të nisen sot për një vizitë dy ditore në Francë. Ata do të jenë pjesë e festimeve, për Ditën Bastille në Paris, ka njoftuar ...

Trump u bashkohet francezëve për shënimin e ditës Bastille

Lajmi.net - 12.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, do të nisen sot për një vizitë dy ditore në Francë. Ata do të jenë pjesë e festimeve, për Ditën Bastille në Paris, ka njoftuar ...

Trump dhe Macron do të diskutojnë për Sirinë

Zhurnal - 12.07.2017

Trump dhe Macron do të diskutojnë për Sirinë Shtëpia e Bardhë njoftoi se Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, i cili më 14 korrik do të shkojë në Francë për ceremoninë e Festës Kombëtare, me ...

Macron ia bën “like” Isa Mustafës

Lajmi.net - 12.07.2017

Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka pëlqyer një fotografi të kryeministrit në detyrë, Isa Mustafës në rrjetin social Twitter, njofton Klan Kosova.

Trump u bashkohet francezëve për shënimin e ditës Bastille

Botasot - 12.07.2017

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump, do të nisen sot për një vizitë dy ditore në Francë. Ata do të jenë pjesë e festimeve, për Ditën Bastille në Paris, ka njoftuar ...

Trump viziton Parisin, qytetin që e quajti “të rrezikshëm"

VOA - 12.07.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i cili në të kaluarën e ka kritikuar Parisin si një qytet ku nuk ka siguri për shkak të sulmeve terroriste, do të jetë të enjten në kryeqytetin ...

Macron dhe Brigitte, darkë me çiftin Sarkozy

Bota.al - 11.07.2017

Këshilltarët i quajnë “darka normale në Elysee”: në mesin e tyre, Emmanuel Macron dhe bashkëshortja Brigitte kanë darkuar të mërkurën e kaluar, pas homazheve kombëtare për Simone Veil, me Nicolas ...