TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koreja Veriore bëri të ditur se do të gjuajë satelit "njëri pas tjetrit"

Idividi - 20.04.2012

Seul, 20 prill 2012 (MIA) - Koreja Veriore paralajmëroi sot se do të gjuajë satelit "njëri pas tjetrit", duke e neglizhuar edhe një herë gjykimin e bashkësisë ndërkombëtare pas tentimit jo të suksesshëm të dërgimit të satelitit në orbitë, ...

Koreja Veriore bëri të ditur se do të gjuajë satelit "njëri pas tjetrit"

Yll Press - 20.04.2012

Pheniani bëri të ditur në një komunikatë se ka përfunduar hulumtimi i shkaqeve për shpërthimin e raketës bartëse "Unha-3", e cila ka shpërthyer pas dy minutave fluturim më 13 prill.

Koreja e Veriut u thotë armiqve: Ulërini sa të doni!

Telegrafi - 20.04.2012

Pas lansimit të dështuar të satelitit në orbitën e Tokës, Koreja e Veriut sot ka thënë se shpejtë do të nisë lansimet e satelitëve, njërit pas tjetrit, pa marrë parasysh kritikat e bashkësisë ndërkombëtare.

K. Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA

Botasot - 18.04.2012

Koreja Veriore thotë se më nuk është e lidhur për marrëveshjen e arritur me Shtetet e Bashkuara për testet atomike dhe raketore. Ky njoftim u bë sot, pasi Shtetet e Bashkuara e kanë pezulluar marrëveshjen meqë Pheniani e bëri një përpjekje ...

Koreja Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA-në

Ora news - 18.04.2012

Koreja Veriore ka deklaruar se është tërhequr nga marrëveshja e arritur me Shtetet e Bashkuara për testet atomike dhe raketore. Ky njoftim u bë sot, pasi Shtetet e Bashkuara kanë pezulluar marrëveshjen meqë Pheniani lëshoi raketën, e cila ...

K. Veriore tërhiqet nga marrëveshja me SHBA

Telegrafi - 18.04.2012

Koreja Veriore thotë se më nuk është e lidhur për marrëveshjen e arritur me Shtetet e Bashkuara për testet atomike dhe raketore. Ky njoftim u bë të mërkurën, pasi Shtetet e Bashkuara e kanë pezulluar marrëveshjen meqë Pheniani e bëri një ...

Klinton: Koreja Veriore duhet ta rishqyrtojë politikën e saj

Idividi - 17.04.2012

Brazilia, 17 prill 2012 (MIA) - Udhëheqësia e re e Koresë Veriore duhet ta rishqyrtojë politikën dhe të punojë për sigurimin e ushqimit dhe të arsimit për popullin koreanoverior, para se të përpiqet të shndërrohet në fuqi bërthamore, ...

Sanksione të reja kundër Koresë Veriore

Koha.net - 17.04.2012

New – York, 17 prill - Këshilli i Sigurimit i OKB-së përforcoi sanksionet kundër Koresë Veriore, ngase ky shtet lansoi një raketë me rreze të gjatë veprimi.

Kina paralajmëron Korenë e Veriut

VOA - 17.04.2012

Kina iu bashkua fuqive të tjera botërore duke paralajmëruar Korenë e Veriut se nuk do të tolerojë provokime të tjera, pas lëshimit të raketës javën e kaluar nga ky vend i izoluar komunist.

KS mblidhet për Korenë Veriore

Evropaelire - 16.04.2012

07:25 Arrijnë vëzhguesit e parë në Siri 07:10 KS mblidhet për Korenë Veriore 06:57 Ndalen luftimet në ...

Lansimi i raketës - KS dënon Korenë Veriore

Evropaelire - 16.04.2012

19:15 Lansimi i raketës - KS dënon Korenë Veriore 18:45 Nju Jork - nis gjykimi i komplotistit të metrosë 18:22 Kanadaja i kërkon Iranit të falë shtetasin e saj 18:14 Tridhjetë ditë paraburgim Mark Koshnjetit 17:56 Aktivistët: Mbi 11,000 të ...

KS diskuton për Korenë Veriore

Alsat - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i OKB-së sot do të takohet për të diskutuar lidhur me lansimin e raketës nga ana e Koresë Veriore. Pheniani lansoi më 13 prill një raketë duke shkelur kështu rezolutat e OKB-së.

Këshilli i Sigurimit dënon me forcë Korenë e Veriut

24 orë - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara nxorri sot një deklaratë ku dënonte me forcë Korenë e Veriut për përpjekjen për hedhjen e raketës me rreze të gjatë veprimi javën e kaluar.

KS mblidhet për Korenë Veriore

Ora news - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i OKB-së pritet të mblidhet sot për të diskutuar për lëshimin e raketës nga ana e Koresë Veriore. Pheniani lëshoi më 13 prill një raketë duke shkelur kështu rezolutat e OKB-së.

KS mblidhet për Korenë Veriore

Botasot - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i OKB-së pritet të takohet të hënën për të diskutuar lansimin e raketës nga ana e Koresë Veriore. Pheniani lansoi më 13 prill një raketë duke shkelur kështu rezolutat e OKB-së.

Këshilli i Sigurimit dënon me forcë Korenë e Veriut

VOA - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara nxorri sot një deklaratë ku dënonte me forcë Korenë e Veriut për përpjekjen për hedhjen e raketës me rreze të gjatë veprimi javën e kaluar.

Lansimi i raketës - KS dënon Korenë Veriore

Botasot - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka “dënuar ashpër” Korenë Veriore për lansimin, ndonëse të dështuar, të raketës. Këshilli, përmes deklaratës së miratuar unanimisht, ka kërkuar forcimin e sanksioneve ekzistuese kundër Koresë së ...

Lansimi i raketës, KS ndëshkon Korenë e Veriut

Ora news - 16.04.2012

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka “dënuar ashpër” Korenë Veriore për lansimin, ndonëse të dështuar, të raketës. Këshilli, përmes deklaratës së miratuar unanimisht, ka kërkuar forcimin e sanksioneve ekzistuese kundër Koresë së ...