TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arbitri është ndërkombëtar

Shekulli - 22.05.2011

Nëse kryeministri Sali Berisha dhe kandidati i tij pwr Tianwn, do të kishin lejuar Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve të shpallte rezultatin paraprak të Tiranës dhe mandej të vinin në lëvizje mekanizmin ligjor të ankimimeve për të gjitha ...

Ristani i quan sulmet e opozitës, sulme të nisura nga interesa politike

Botasot - 22.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), që njëherazi ka atributet e KZAZ-së në rastin e bashkisë së Tiranës, është duke zbatuar kodin zgjedhor me numërimin e votave për kryetar bashkie që janë hedhur gabimisht në kutitë e tjera gjatë ...

Celibashi e konsideroi në kundërshtim me Kodin Zgjedhor vendimin e KQZ-së

Botasot - 22.05.2011

Ish-kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi e konsideroi në kundërshtim me Kodin Zgjedhor vendimin e KQZ-së për vlerësimin e fletëve të kontestuara për kryetarin e Bashkisë se Tiranës.

Shoqëria civile: Ristani t'i kërkoi falje publike znj. Subash

Shekulli - 21.05.2011

Shoqëria civile, një sërë organizatash dhe shoqatash të ndryshme i kanë dërguar një letër të hapur Kryetarit të Komisionit Qendror Zgjedhor, Arben Ristanit.

PS, kallëzim penal për 4 anëtarët e KQZ-së

Shekulli - 20.05.2011

Partia Socialiste ka depozituar dje në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë një kallëzim penal për kryetarin e KQZ-së, Arben Ristani, dhe tre anëtarët Klement Zguri, Vera Shtjefni dhe Hysen Osmani.

Vëzhguesit: KQZ po dëmton procesin zgjedhor

Gazeta Start - 20.05.2011

Tiranë - Një grup përfaqësuesish të shoqërisë civile shprehin shqetësimin e tyre për mënyrën se si KQZ po vepron për nxjerrjen e rezultatit paraprak zgjedhor për Bashkinë e Tiranës.

PS kallëzon KQZ-në në Kolegjin Zgjedhor për shkelje afatesh

Shekulli - 20.05.2011

Partia Socialiste ka bërë një kallëzim penal për Komisionin Qendror Zgjedhor në Kolegjin Zgjedhor. Kallëzimi është bërë për mosshpallje të rezultatit dhe shpallje të fituesit për Bashkinë e Tiranës pas përfundimit të procesit të numërimit ...

PS “padit” KQZ-në në Kolegjin Zgjedhor

Gazeta Start - 20.05.2011

Tiranë – Partia Socialiste ka depozituar pranë Kolegjin Zgjedhor një ankimin ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për tejkalim të afateve për shpalljen e rezultatit për Bashkinë e Tiranës.

PS, padi penale Ristanit

24 orë - 20.05.2011

Ashtu sic kishte paralajmëruar, Partia Socialiste ka dorëzuar në Prokurorinë e Përgjithshme një kallëzim penal ndaj kreut të Komisionit Qendror të Zgjdhjeve, Arben Ristani dhe tre anëtarëve të tjerë të shumicës në këtë komison.

PS, padi penale Ristanit

ikub - 20.05.2011

Sipas socialistëve, katër zyrtarët e KQZ-së kanë konsumuar veprën e shpërdorimit të detyrës, falsifikimit të dokumentave dhe rezultateve të zgjedhjeve në bashkëpunim, shkelje këto të parashikuara në disa nene të Kodit Penal.

Rama: Sali, ndalo maskaradën e KQZ-së sa nuk je vonë

ikub - 20.05.2011

“Saliu foli përcart duke përforcuar maskaradën e KQZ-së. Në emër të interesave të larta të vendit i thërras Saliut, ndaloje këtë maskaradë që e ke orkestruar ti përpara se të jetë shumë vonë.

PS kallëzon KQZ-në në Kolegjin Zgjedhor për shkelje afatesh

24 orë - 20.05.2011

Partia Socialiste ka bërë një kallëzim penal për Komisionin Qendror Zgjedhor në Kolegjin Zgjedhor. Kallëzimi është bërë për mosshpallje të rezultatit dhe shpallje të fituesit për Bashkinë e Tiranës pas përfundimit të procesit të numërimit ...

Rama: Nderkombetare! Nderhyni sa nuk eshte vone

24 orë - 20.05.2011

'Miq dërkombëtarë ndërhyni për të ndalur masakrën zgjedhore të KQZ',- ka qënë thirrja e kreut socialist drejtuar ndërkombëtare për situatën postzgjedhore të krijuar ndë vend.

Kolegji Zgjedhor do te nxjerre rezultatin

24 orë - 20.05.2011

Gjatë kohës që zhvillonte protesta kundër asaj që e konsideron tjetërsim të votës, Partia Socialiste përgatiste skenarin ligjor për të bllokuar KQZ-në.

PS padit KQZ-në në Kolegjin Zgjedhor

Albeu.com - 20.05.2011

Partia Socialiste paditi të premten KQZ-në në Kolegjin Zgjedhor duke i kërkuar zyrtarisht të detyrojë KQZ-në të marrë vendim për miratimin e Tabelës Përmbledhëse të Rezultateve për KZAZ Nr.49, dhe pas kësaj të shpallë kandidatin fitues.

Rama: Partnerë ndërhyni sa nuk është vonë

BalkanWeb - 20.05.2011

TIRANË- 'Miq dërkombëtarë ndërhyni për të ndalur masakrën zgjedhore të KQZ',- ka qënë thirrja e kreut socialist drejtuar ndërkombëtare për situatën postzgjedhore të krijuar ndë vend.

PS dërgon në Kolegjin Zgjedhor KQZ-në

BalkanWeb - 20.05.2011

TIRANE- PS ka paditur sot në Kolegjin Zgjedhor Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për tejkalimin e afatit të shpalljes së rezultatit për Bashkinë e Tiranës si dhe për mosmiratimin e tabelës përmbledhëse të KZAZ Nr.49 që i përket njësisë nr.

Partia Socialiste padit KQZ-në në Kolegjin zgjedhor

Yll Press - 20.05.2011

Menjëherë pas këtij veprimi, PS paraqiti ankesë në KQZ në këtë datë me objekt ndryshimin e vendimit të mësipërm dhe miratimin e tabelës përmbledhëse të rezultatit për zgjedhjen e kryetarit të Bashkisë Tiranë.

PS padit KQZ-në në Kolegjin Zgjedhor

Botasot - 20.05.2011

Partia Socialiste (PS) ka paditur sot në Kolegjin Zgjedhor Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për tejkalimin e afatit të shpalljes së rezultatit për Bashkinë e Tiranës si dhe për mosmiratimin e tabelës përmbledhëse të KZAZ Nr.49 që i përket ...

Të përdhunosh ligjin, të ndezësh luftën

Shekulli - 19.05.2011

Komisionerët, vegla të kryeministrit Berisha në KQZ me Arben Ristanin në krye, dhanë dje gjithë ditën një shfaqje ekzemplare të dhunimit të ligjit.

Subashi akuzon Ristanin për fyerje

Albeu.com - 19.05.2011

Me fillimin e mbledhjes së Komisionit qendror të Zgjedhjeve Dëshira Subashi, nënkryetarja e KQZ-së, ka akuzuar kryetarin e këtij instituticioni, Arben Ristani për fyerje.

Gjonçaj: KQZ po shkel hapur ligjin

Albeu.com - 19.05.2011

Vendimmarrja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për numërimin e votave të kontestuara, të gjetura në kutitë e gabuara, është e jashtë ligjshme, denoncoi përfaqësuesi ligjor i PS-së, Genc Gjonçaj .

KSHH akuzon KQZ-në për shkelje të ligjit

Albeu.com - 19.05.2011

Një tjetër akuzë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, këtë herë jo nga deputetë dhe përfaqësues të Partisë Socialistë por nga Komiteti Shqiptarë i Helsinkit.

Brace: KQZ po kryen vepër penale, Berisha gënjeu

BalkanWeb - 19.05.2011

TIRANË- Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Brace në një prononcim për mediat nga selia e PS përgënjeshtroi fjalën e kryeministrit Berisha kur e cilësoi KQZ se funksionon si KZAZ. Sipas Braces KQZ po kryen një vepër penale.

Rama: Sali, ndalo maskaradën e KQZ-së sa nuk je vonë

BalkanWeb - 19.05.2011

TIRANË- Kryesocialisti Rama lëshoi një tjetër apel ndaj kryeministrit të vendit Sali Berisha për t’i dhënë fund numërimit të kutive të kontestuara në KQZ, apo maskaradës së KQZ-së sic e quajti Rama.

PS padit kreun e KQZ-së dhe 3 anëtarët e tjerë

Botasot - 19.05.2011

Partia Socialiste (PS) paraqiti sot një padi penale ndaj kryetarit të KQZ-së, Arben Ristani, anëtarëve të komisionit Klement Zguri, Vera Shtjefni dhe Hysen Osmanaj për veprën penale të "shpërdorimt të detyrës" dhe "Fallsifikim të ...

Rama: Sali, ndalo maskaradën e KQZ-së sa nuk je vonë

Botasot - 19.05.2011

(I plotësuar) Kryesocialisti Rama lëshoi një tjetër apel ndaj kryeministrit të vendit Sali Berisha për t’i dhënë fund numërimit të kutive të kontestuara në KQZ, apo maskaradës së KQZ-së sic e quajti Rama.

Socialistët, kallëzim penal ndaj Arben Ristanit

Koha.net - 19.05.2011

Socialistët, kallëzim penal ndaj Arben Ristanit Tiranë, 19 maj - Ashtu siç kishte paralajmëruar, Partia Socialiste ka dorëzuar në Prokurorinë e Përgjithshme një kallëzim penal ndaj kreut të KQZ-së, Arben Ristani, dhe tre anëtarëve të tjerë ...

Rama: Përmbysja e rezultatit kërcënon stabilitetin e vendit

Shekulli - 18.05.2011

TIRANË- Pas tensionimit të situatës në KQZ, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, deklaroi dje se është e parë në sytë e të gjithëve se ka fituar më 8 maj dhe disponon të 485 procesverbalet për çdo votë të numëruar në çdo kuti votimi të ...

Tension në KQZ, Gjonçaj: Të shpallet rezultati

Gazeta Start - 18.05.2011

Tiranë (10:51)– Në vijim të mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, përfaqësuesi ligjor i PS-së, kërkoi që KQZ-ja të shpallë rezultatin aktual dhe se nuk mund të vendosë për fletët e hedhura në kuti të tjera.

Mbledhja e KQZ, qindra vlonjatë drejt Tiranës

Shekulli - 18.05.2011

Shumë qytetarë vlonjatë janë nisur sot drejt kryeqytetit, të indinjuar ndaj KQZ dhe mënyrës si po procedon ajo për shpalljen e rezultatit zyrtar për Bashkinë e Tiranës.

Përplasje para KQZ-së

Gazeta Start - 18.05.2011

Tiranë (11:05)– Para selisë së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vazhdon të jetë situata e tensionuar ku deputetë të Partisë Socialiste po përleshjen me forcat e rendit në tentativë për të hyrë brenda ambienteve të KQZ-së.

Kodheli: Revoltë popullore, po u vodh vota në tavolinë

ikub - 18.05.2011

“Përgjegjësit e 21 Janarit, shitësit e detit sapo deklaruan vullnetin e Berishës për të vjedhur votën e Edi Ramës në tavolinën e Ristanit. Saliu nuk ka asnjë respekt për të drejtat e shqiptarëve.

Socialistët në Shqipëri apelojnë që KQZ të nxjerrë rezultatin, në të kundërt do të përballet me revoltë popullore

Idividi - 18.05.2011

Tiranë 18 maj 2011 (MIA) - Partia Socialiste e Shqipërisë ripërsëriti dje në mbrëmje kërkesën e saj, që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të nxjerrë sa më shpejt rezultatin për bashkinë e Tiranës, në të kundërtën, do të përballet me një ...

KQZ vendos numerimin e votave te hedhura ne kutine e gabuar

ikub - 18.05.2011

Ne nje mbledhje qeverie, kryeministri Sali Berisha kerkoi nga KQZ te finalizoje tabelen perfundimtare te rezultateve per Tiranen, si KZAZ e kryeqytetit: Votat e hedhura ne kutite e gabuara, te numerohen pasi jane vullneti i ...

Rama: KQZ, bëri sot një krim të mirëfilltë zgjedhor

ikub - 18.05.2011

Kryetari i Partisë Socialiste në daljen e radhës, ashtu sikurse dhe kreu i grupit parlamentar Gramoz Ruçi, shprehu qartazi të gjithë shqëtësimin sa i takon numërimit dhe njohjes së pastër të rezultatit, të zgjedhjeve vendore të 8 majit.

Patozi: E turpshme hyrja e PS në KQZ keqardhje për kolegët

BalkanWeb - 18.05.2011

TIRANE- Nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi e cilëson të turpshme veprimin e deputetëve të PS-së, të cilët u dyndën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Socialistët në Shqipëri kërkojnë KQZ të nxjerrë rezultatin, tension para KQZ-së

Yll Press - 18.05.2011

"Berisha të ndalë aventurën me pasoja për stabilitetin e vendit me skenën e përgatitur për një krim të pashembullt nga KQZ-ja. Qytetarët janë të thirrur në frymën e revoltës popullore që të mos lejojnë vjedhjen e votës", deklaroi Kodheli.

Qetësohet gjendja jashtë sallës së KQZ-së

Yll Press - 18.05.2011

Me heret Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi me 4 vota pro aktit normativ per numerimin e votave per kryetarin e bashkise, te hedhura ne kutite e gabuara.

KQZ verifikim procesverbaleve të votimit në Tiranë

Gazeta Start - 17.05.2011

Tiranë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi mbrëmjen e shkuar vendimin për të verifikuar të gjitha të dhënat e procesverbaleve për të 485 qendrat e votimit në Tiranë, përpara se të shpallet rezultati përfundimtar për kryetarin e ...

Njësia 5, debate në KQZ

Shekulli - 17.05.2011

Shpallja e fituesit për kreun e bashkisë së kryeqytetit ka ndezur debatet e forta në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Përfaqësuesit e Partisë Socialiste në këtë institucion akuzuan kreun e saj për politizim dhe për pengim të shpalljes së ...

Gjonçaj-Ristanit: Kujdes, moment delikat për Tiranën!

Gazeta Start - 17.05.2011

Tiranë – Përfaqësuesi socialist në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka kërkuar me ngulm që të shpallet rezultati përfundimtar për kryetarin e Bashkisë së Tiranës.

KQZ pr/akt për fletët e “gabuara” në Tiranë

Gazeta Start - 17.05.2011

Tiranë – Në mbledhjen e pezulluar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pritej të shqyrtoheshin fletët e votimit që janë hedhur në kutinë e gabuar dhe që janë konsideruar të kontestueshme nga komisionerët e KZAZ-ve përkatëse në Tiranë.

Rama: Nuk do të lejohet përmbysja e rezultatit të Tiranës në tavolinë

Shekulli - 17.05.2011

Edi Rama, kryetar i Partisë Socialiste ka deklaruar se Komisioni Qendror Zgjedhor ka detyrim të nxjerrë rezultatin mbi bazën e procesverbaleve dhe se nuk mund të imponojë rezultat në tavolinë.

Rama-Berishës: Mos ndrysho rezultatin në Tiranë!

Gazeta Start - 17.05.2011

Tiranë – Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, kërkoi me forcë nga kryeministri Sali Berisha që të mos tentojë të shpallë rezultat tjetër në Tiranë, përveç asaj që është bërë i ditur nga gjer më tani.

Lushi: Situata në KQZ e tensionuar

Gazeta Start - 17.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, reagoi sërish me anë të një deklarate për situatën më të fundi në sallën e këtij institucioni, duke nënvizuar se situata është e tensionuar.

Kodheli, Berishës: Hiq dorë nga vjedhja ndryshe revolta popullore

Shekulli - 17.05.2011

Në një konferencë për shtyp, deputetja socialiste Mimi Kodheli u shpreh se Lulzim Basha po tenton të vjedhë fitoren e Ramës në tavolinën e Ristanit Sipas Kodhelit, Sali Berisha duhet ta harrojë se mund të vjedhë fitoren e socialistëve në ...

9 dite pas zgjedhjeve, Tirana ende pa fitues

ikub - 17.05.2011

KQZ miratoi mbrëmë vetëm protokollin se si do të bashkojë në një tabelë të vetme 11 tabelat e rezultateve të votimit nga 11 njësitë bashkiake të Tiranës.

Tiranë, KQZ zyrtarizon fituesin brenda 48 orëve

Shqipmedia - 17.05.2011

Duke nisur nga sot deri brenda 48 orëve, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve duhet të zyrtarizojë fituesin për Bashkinë e Tiranës. Ky është afati ligjor i cili përcakton se KQZ-ja, pas miratimit të tabelës përmbledhëse të rezultateve për ...

Debate në KQZ, Gjonçaj: Çertifikoni rezultatin për Tiranën

ikub - 17.05.2011

Përfaqësuesi i PS-së Genc Gjonçaj i ka kërkuar sërish kryetarit të KQZ-së Arben Ristani që të çertifikojë rezultatin për bashkinë e Tiranës. Gjonçaj theksoi se ky institucion duhet të veprojë sa më shpejt duke bërë përllogaritjet dhe të ...

Të premten – Rama a Basha kryetar i Tiranës

Koha e Re - 17.05.2011

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 8 majit pritet të publikohen nga fundi i javës, sipas njoftimeve nga KQZ-ja. Gara shumë e ngushtë për Tiranën, ku kandidati i partisë që udhëheq qeverinë, Lulzim Basha, është shumë afër me ...

Rama: S`ka forcë të vjedhë votën në Tiranë

ikub - 17.05.2011

Kreu opozitar vuri në dukje se KQZ-ja ka detyrimin ligjor që të shpallë rezultatin, duke vënë gishtin mbi këtë institucion, i cili këcënon stabilitetin e vendit.

Rama: Po tentohet të përmbyset rezultati në Tiranë

Lajm - 17.05.2011

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në një dalje për mediat pak minuta më parë, deklaroi se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një vendimi të paligjshëm po tenton të përmbysë rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë.

Lushi: Mbledhja do të fillojë, kur të qetësohet situata

ikub - 17.05.2011

“Mbledhja e ardhshme do të fillojë, sapo kjo situatë të qetësohet”. Kjo ka qënë deklarata e radhës, dhenë nga Arti Lushi, zëdhënës i KQZ-së, ndërsa nga momenti ne moment, pritet për rezultatet e Tiranës.

Rama: "Po tentohet të manipulohet procesi"

Paragrafi - 17.05.2011

Rama: "Po tentohet të manipulohet procesi" Postuar më : 17 May, 2011 18:06:00 Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në një dalje për mediat, deklaroi se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një vendimi të paligjshëm po tenton të përmbysë ...

Subashi: Mbledhja e KQZ-së duhet të mbahet sot

ikub - 17.05.2011

Nënkryetarja e KQZ-së, Dëshira Subashi i ka bërë thirrje kolegëve të saj, që të vijojnë gjatë pasdites së sotme mbledhjen e parashikuar për shqyrtimin e tabelës përmbledhëse të KZAZ-së Nr. 49, për kryeqytetin.

Socialistët bllokojnë KQZ-në

Evropaelire - 17.05.2011

Mosshpallja e rezultatit për Tiranën ashpërson situatën politike në Shqipëri. Që nga ora 15:30 e ditës së sotme, deputetët e Partisë Socialiste kanë bllokuar sallën, ku zhvillon punimet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Tirana, KQZ zyrtarizon fituesin brenda 48 orëve

Botasot - 17.05.2011

Duke nisur nga sot deri brenda 48 orëve, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve duhet të zyrtarizojë fituesin për Bashkinë e Tiranës. Ky është afati ligjor i cili përcakton se KQZ-ja, pas miratimit të tabelës përmbledhëse të rezultateve për ...

Berisha: 8 maji na jep 14 deputetë plus

Botasot - 17.05.2011

Votimet për pushtetin lokal treguan që Partia Demokratike (PD) dhe koalicioni i saj do të merrte 14 apo më shumë deputetë nëse zgjedhjet do të ishin parlamentare.

Të premtën – Rama a Basha kryetar i Tiranës

Koha.net - 17.05.2011

Tiranë, 17 maj - Një javë nga 8 maji, kur rreth 250 mijë votues iu drejtuan kutive të votimit për të votuar, se kush do drejtojë bashkinë e Tiranës, ende nuk ka një rezultat të certifikuar nga KQZ, nëse do jetë Edi Rama i PS-se apo Lulzim ...

Berisha: Tirana u gdhi blu, por  fituesin do e shpallë KQZ

BalkanWeb - 17.05.2011

TIRANË- Kryeministri Berisha nga Selia e PD deklaroi se Tirana u gdhi blu për shkak se 7 minibashki në kryeqytet u fituan nga kandidatet e koalicionit Aleanca për Qytetarin dhe kjo sipas tij tregon se qytetarët votuan për veten e tyre ...

KQZ-ja po shkon drejt një vendimi

Botasot - 17.05.2011

Çështja e rezultatit të bashkisë së Tiranës mori papritur një zhvillim të ri. Kryetari i Komisioni Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) kërkoi përgatitjen e një akti për t’i dhënë zgjidhje cështjes së fletëve të votimit të futura në kutinë e gabuar.

Rama, Berishës: S’ka forcë të na vjedhë rezultatin

Botasot - 17.05.2011

“Nëse vihemi nga KQZ përpara mbrapshtisë së një fakti të kryer në shkelje të ligjit do reagojmë me të gjithë fuqinë e të drejtës që ka sot me vete popullin mbarë”.

KQZ-ja po shkon drejt një vendimi

Lajmetsot - 17.05.2011

Postuar me: 17 May, 2011 04:28:00 KQZ-ja po shkon drejt një vendimi Çështja e rezultatit të bashkisë së Tiranës mori papritur një zhvillim të ri.

Rama, Berishës: S’ka forcë të na vjedhë rezultatin

Lajmetsot - 17.05.2011

Postuar me: 17 May, 2011 04:27:00 Rama, Berishës: S’ka forcë të na vjedhë rezultatin “Nëse vihemi nga KQZ përpara mbrapshtisë së një fakti të kryer në shkelje të ligjit do reagojmë me të gjithë fuqinë e të drejtës që ka sot me vete ...

Subashi: Për fat të keq mbledhja e thirrur nga unë dhe kolegët e mi nuk u zhvillua

Botasot - 17.05.2011

Pak pas anulimit të mbledhjes së pasdites të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, nënkryetarja e KQZ-së, Dëshira Subashi deklaroi se në këtë mbledhje duhej të dilte rezultati i njësisë 5 për zgjedhjet vendore.

Rama: Po tentohet të përmbyset rezultati në Tiranë

BalkanWeb - 17.05.2011

TIRANË- Komisioni Qendror të shpallë rezultatin për Tiranën të mbështetur mbi procesverbalet e KZAZ-ve dhe nëse nuk ndodh kjo qytetarët do të regojnë me gjithë fuqinë e së drejtës.

Kodheli: Revoltë popullore, po u vodh vota në tavolinë

BalkanWeb - 17.05.2011

TIRANE- Deputetja socialiste Mimi Kodheli në një prononcim për medjat bëri me dije se ajo cka po ndodh sot në KQZ është një tentativë për të vjedhur në tavolinë rezultatin e zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës.

Braçe: Qytetarët, nesër përpara KQZ-së

Botasot - 17.05.2011

Deputetët e PS janë larguar nga salla e KQZ për tu rikthyer nesër sërish të vendosur që të asistojnë dhe të mos lejojnë sipas tyre, miratimin e projektvendimit të rishikimit të fletëve të kontestuara.

KQZ vendos sot për Bashkinë e Tiranës

Gazeta Start - 16.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të mblidhet sërish sot për të diskutuar mbi ankimimet e partive politike. Pritet që në mbledhjen e sotme të miratohet tabletat përmbledhëse të rezultatit të votimeve për kryetarin e bashkisë ...

Ristani: 48 orë kohë për rezultatin final të Bashkisë së Tiranës

Shekulli - 16.05.2011

(E përditësuar) - Në mbledhjen e pasdites, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi ankimimet e subjekteve politike dhe individëve në lidhje me parregullsitë gjatë procesit të votimit.

Gjonçaj: KZAZ 49, vonesë e qëllimshme, për të deformuar rezultatin

Shekulli - 16.05.2011

Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është shndërruar në debat mes përfaqësuesve të PS dhe PD në lidhje me KZAZ nr 49, e cila i përket njësisë 5, ku akoma nuk ka një tabelë përmbyllëse të rezultateve, pavarësisht se kanë kaluar 48 ...

KQZ nis mbledhjen, PS: KQZ të ndërhyjë tek KZAZ 49

Gazeta Start - 16.05.2011

Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur sot mbledhjen ku pritet të merret vendimi për tabelat përmbledhëse të zgjedhjeve për kryetar bashkie në Tiranë.

Bllokimi i njësisë 5, komisionerët e PS-së rrëzojnë akuzat e Berishës

Shekulli - 16.05.2011

Në KZAZ 49, ku u numëruan kutitë e fundit që i dhanë fitoren Ramës, puna për hartimin e tabelave përfundimtare vijon të jetë pezull. Përfaqësuesit e PS dhe PD nuk kanë mundur të bien dakord në lidhje me pasqyrimin e shifrave në tabelat ...

KQZ ende pa një vendim për Tiranën

Gazeta Start - 16.05.2011

Tiranë – As gjatë ditës së sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka mundur të marrë një vendim për bashkinë e Tiranës. Socialistët kërkuan shpalljen e rezultateve nga KQZ-ja, por demokratët kërkuan kohë për të sqaruat të gjitha ...

Ambasadorët në KQZ, shtyhet sërish mbledhja për rezultatin e Tiranës

Shekulli - 16.05.2011

(E përditësuar) - Vizita e ambasadorëve në KQZ duket se nuk ka ndikuar aspak në zgjidhjen e ngërçit për shpalljen e rezultatit zyrtar të zgjedhjeve në kryeqytet.

Mblidhet KQZ, Gjonçaj: Të certifikohet rezultati Tiranës

ikub - 16.05.2011

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Socialiste pranë KQZ-së, Genc Gjonçaj kërkoi nga ky institucion certifikimin e rezultatit për kryetar të Bashkisë së Tiranës, pasi sic tha ai, këtë rezultat e dinë të gjithë shqiptarët dhe vonesat janë absurde.

Rezultati ne Tirane, mblidhet serish sot KQZ

ikub - 16.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të miratojë sot, vendimin për miratimin e procedurave për nxjerrjen e tabelës përmbledhëse të rezultatit për Bashkinë e Tiranës.

Tiranë, mblidhet sërish sot KQZ

Shqipmedia - 16.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të miratojë sot, vendimin për miratimin e procedurave për nxjerrjen e tabelës përmbledhëse të rezultatit për Bashkinë e Tiranës.

KQZ diskuton për vendimin e zgjedhjeve në Tiranë

Alsat - 16.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sapo ka nisur mbledhjen ku po diskutohet rreth vendimit për tabelat përmbledhëse të zgjedhjeve për kryetar bashkie në Tiranë, njofton ATSH.

PS: Të shkarkohen komisionerët e mazhorancës në KZAZ-në 49

ikub - 16.05.2011

Ka nisur mbledhja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku pritet të marret një vendim në lidhje me tabelat përmbledhëse të zgjedhjeve në Tiranë. Përfaqësuesi i PS-së Genc Gjonçaj ka kërkuar ndërhyrjen e KQZ-së që komisionerët në KZAZ-në 49 ...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Shqipërisë do të shpallë fituesin pas verifikimit të të dhënave

Idividi - 16.05.2011

Tiranë, 15 maj (MIA) - Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i Shqipërisë (KQZ) sot do të shpallë rezultatin përfundimtar për zgjedhjen e kryetarit të bashkisë Tiranë, vetëm pasi të ketë verifikuar të gjitha tabelat e secilit komision zonal të ...

KQZ diskuton për vendimin e zgjedhjeve në Tiranë

Idividi - 16.05.2011

Tiranë, 16 Maj 2011 (MIA) - Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve sapo ka nisur mbledhjen ku po diskutohet rreth vendimit për tabelat përmbledhëse të zgjedhjeve për kryetar bashkie në Tiranë, njofton ATSH.

Procesverbalet te Njësia 5 në KQZ, pa firmën e PD-së

ikub - 16.05.2011

Që prej orës 10:00 të ditës së djeshme anëtaret e KZAZ-së numër 49 kanë patur një sërë mosmarrëveshjes që kishin të bënin me firmosjen e tabeles përmbledhese të procesverbaleve që kanë dalë pas numërimit të votave për kryetar bashkie.

Ambasadorët kërkojnë pritjen e rezultateve zyrtare

Koha e Re - 16.05.2011

Duket se fituesi për Tiranën do të mbetet peng i një procesi të gjatë që nuk do të mbyllet vetëm me shpalljen e rezultatit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ).

PS: Të shkarkohen komisionerët e mazhorancës në KZAZ-në 49

Botasot - 16.05.2011

Ka nisur mbledhja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ku pritet të marret një vendim në lidhje me tabelat përmbledhëse të zgjedhjeve në Tiranë. Përfaqësuesi i PS-së Genc Gjonçaj ka kërkuar ndërhyrjen e KQZ-së që komisionerët në KZAZ-në 49 ...

As sot nuk priten rezultatet për Tiranën

Koha.net - 16.05.2011

Tiranë, 16 maj - Kryetari i KQZ, Arben Ristani theksoi se nuk mund të shqyrtohet sot projektakti për tabelat përmbledhëse, pasi aktualisht po merr informacione të reja për aktin.

KQZ, Ristani: Shpallja e fituesit për bashkinë e Tiranës kërkon ende kohë

Botasot - 16.05.2011

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Arben Ristani, theksoi sot se nuk mund të shqyrtohet brenda ditës së sotme projekt-akti për tabelat përmbledhëse pasi aktualisht po merr informacione të reja për aktin.

Berisha: Kryeqyteti gdhihet “blu”, Lulzim Basha fitoi Tiranën

Botasot - 16.05.2011

Kryeministri Sali Berisha, në dalje për mediat sot në mesditë, deklaroi se kryeqyteti është gdhirë “blu”, për shkak se Partia Demokratike dhe koalicioni “Aleanca për Qytetarin”, kanë fituar në Tiranë 7 njësi bashkiake si edhe bashkinë e ...

Ristani: Inspektorët tanë kanë shkuar ta verifikojnë situatën

Botasot - 16.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në pritje të shqyrtimit të pr/aktit, që parashikon të verifikojë procesverbalet e 485 kutive të votimit në Tiranë, u përfshi sot nga debati, pasi përfaqësuesit e opozitës pretenduan se vendimi për ...

Peng tabelat e rezultateve të njësisë 5. Palët me dy variante

Botasot - 16.05.2011

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka kërkuar nga të gjitha KZAZ-të që të dorëzojnë tabelat përmbledhëse të rezultateve, në KZAZ- në 49 që i përket njësisë bashkiake numër 5, vazhdon të jetë një situatë e paqartë se përse kjo ...

KQZ shqyrton ankimimet

Botasot - 16.05.2011

Edhe pse filloi me vonesë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ndryshe nga ç’prisnin të gjithë shqiptarët, shqyrtimin e tabelave të rezultateve të KZAZ-ve të kryeqytetit, ky komision sërish ka nisur punën duke shqyrtuar ankesat e partive ...

Procesverbalet te Njësia 5 në KQZ, pa firmën e PD-së

Botasot - 16.05.2011

Që prej orës 10:00 të ditës së djeshme anëtaret e KZAZ-së numër 49 kanë patur një sërë mosmarrëveshjes që kishin të bënin me firmosjen e tabelës përmbledhëse të procesverbaleve që kanë dalë pas numërimit të votave për kryetar bashkie.

KQZ-ja shtyn shpalljen e rezultatit final për Tiranën

Koha.net - 16.05.2011

Tiranë, 16 maj – Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Tiranë duket se do t’i duhej kohë për të shpallur rezultatin final se cili do të jetë kryebashkiaku i ri i Tiranës.

Berisha: Tirana votoi blu

Koha.net - 16.05.2011

Kryeministri Sali Berisha tha të hënën se “Tirana votoi blu”. “Më 8 maj Tirana votoi blu, ndërsa koalicioni i mazhorancës ‘Aleanca për qytetarin’ fitoi 140 mijë vota më shumë se koalicioni opozitar ‘Aleanca për të ardhmen’.

KQZ: Ja si do verifikohen të dhënat për Tiranën

Botasot - 16.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi sot me 7 vota pro aktin per verifikimin e te dhenave te procesverbaleve perpara se te shpallet rezultati perfundimtar per Tiranen.