TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pantiq me plan për Kosovën

Albeu.com - 15.07.2012

Pantiq me plan për Kosovën Kryetari ilegal i Mitrovicës dhe funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantiq ka deklaruar partia e tij ka plan për Kosovën, por nuk do ta bëjë publik derisa të arrihet konsesuzi i të gjitha partive ...

Pantiç: Ka plan për Kosovën

Albeu.com - 15.07.2012

Pantiç: Ka plan për Kosovën Kryetari ilegal i Mitrovicës dhe funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantiç ka deklaruar partia e tij ka plan për Kosovën, por nuk do ta bëjë publik derisa të arrihet konsesuzi i të gjitha ...

Pantic ka plan për Kosovën

Botasot - 15.07.2012

Kryetari ilegal i Mitrovicës dhe funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantic ka deklaruar partia e tij ka plan për Kosovën, por nuk do ta bëjë publik derisa të arrihet konsensusi i të gjitha partive politike lidhur më atë ...

Pantic: Ka plan për Kosovën

Telegrafi - 15.07.2012

Kryetari ilegal i Mitrovicës dhe funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantic ka deklaruar partia e tij ka plan për Kosovën, por nuk do ta bëjë publik derisa të arrihet konsensusi i të gjitha partive politike lidhur më atë ...

Nikoliqi ka plan për Kosovën

Koha.net - 15.07.2012

Mitrovicë, 15 korrik - Kryetari ilegal i veriut të Mitrovicës dhe funksionar i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantiq ka deklaruar se partia e tij ka një plan për Kosovën, por nuk do ta bëjë publik derisa të arrihet konsensusi i të ...

Pantiç ka plan për Kosovën

Ora news - 15.07.2012

Kryetari ilegal i Mitrovicës dhe funksionari i Partisë Përparimtare Serbe, Kërstimir Pantic ka deklaruar partia e tij ka plan për Kosovën, por nuk do ta bëjë publik derisa të arrihet konsensusi i të gjitha partive politike lidhur më atë ...

Serbia në kërkim të rrugës për ndarje nga Kosova

Gazeta Start - 14.07.2012

Beograd - Kosovën duhet ta njohim!? Këtë fjali tabu në Beograd deri më tani nuk e ka thënë askush hapur, përveç dy vetave. Edhe ata e kanë bërë këtë me gjysmë zëri, për “interesa personale”.

Serbia në kërkim të rrugës për ndarje nga Kosova

Ina - 14.07.2012

Kosovën duhet ta njohim!? Këtë fjali tabu në Beograd deri më tani nuk e ka thënë askush hapur, përveç dy vetave. Edhe ata e kanë bërë këtë me gjysëm zëri, për “interesa personale”.

Prishtinë-Beograd, Nikolic i gatshëm për bisedime

Albeu.com - 14.07.2012

Prishtinë-Beograd, Nikolic i gatshëm për bisedime Këshilltari për politikë të jashtme i presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic deklaroi se presidenti është i gatshëm që personalisht të marrë pjesë në procesin e zgjidhjes së marrëdhënieve ...

Kosovën duhet ta njohim!?

Botasot - 14.07.2012

Kosovën duhet ta njohim!? Këtë fjali tabu në Beograd deri më tani nuk e ka thënë askush hapur, përvec dy vetave. Edhe ata e kanë ëbrë këtë me gjysëm zëri, për interesa personale.

Kosovën duhet ta njohim!?

Telegrafi - 14.07.2012

Kosovën duhet ta njohim!? Këtë fjali tabu në Beograd deri më tani nuk e ka thënë askush hapur, përvec dy vetave. Edhe ata e kanë bërë këtë me gjysëm zëri, për “interesa personale”.

Serbia në kërkim të rrugës për ndarje nga Kosova

Koha.net - 14.07.2012

Beograd, 15 korrik - Kosovën duhet ta njohim!? Këtë fjali tabu në Beograd deri më tani nuk e ka thënë askush hapur, përveç dy vetave. Edhe ata e kanë bërë këtë me gjysëm zëri, për “interesa personale”.

Duric: Urgjentisht të arrihet konsensusi për Kosovën

Telegrafi - 14.07.2012

Marko Duric, këshilltar për politikë të jashtme i presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic, tha se duhet urgjentisht të arrihet konsensusi për Kosovën.

Gjuriq: Urgjentisht të arrihet konsensusi për Kosovën

Koha.net - 14.07.2012

Beograd, 14 korrik - Marko Gjuriq, këshilltar për politikë të jashtme i presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic, tha se duhet urgjentisht të arrihet konsensusi për Kosovën.

Dialogu Kosovë-Serbi, Nikoliç do të luajë rol aktiv

Ora news - 14.07.2012

Marko Duric, këshilltar për politikë të jashtme i presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic, tha se duhet në mënyrë urgjente, të arrihet konsensusi për Kosovën.

Nikoliq: Do të bisedoja me Jahjagën vetëm në takim formal

Idividi - 11.07.2012

Beograd, 9 korrik 2012 (MIA) - Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq sot tha se do të pranonte të bisedonte me presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga, por jo në takimet joformale, veç në takimin formal.

Deklarata e Nikoliqit nuk është retorikë, por qëndrim politik për ndarjen e Kosovës

Botasot - 11.07.2012

Deklarata e presidentit të Serbisë Tomisllav Nikoliq nuk është retorikë, por qëndrim i tij politik për ndarjen e Kosovës, tha analisti i Grupit Ndërkombëtar të Krizave, Naim Rashiti.

Deklaratat e Nikoliç, jo për ndarjen e Kosovës

Botasot - 11.07.2012

Zyra e presidentit serb, Tomislav Nikoliç me anë të një deklarate për shtyp ka bërë të ditur se Nikoliç nuk ka nënkuptuar për asnjë moment me deklaratat e tij ndarjen e Kosovës, por madje ai ka bërë të qartë se synon unitetin absolut.

"Ndërkombëtarët në Kosovë, sipas mandatit të dhënë nga Serbia"

Shekulli - 10.07.2012

Presidenti serb, Tomislav Nikoliç, ka thënë se sulmet ndaj civilëve serbë në Kosovë janë të papranueshme dhe paraqesin provokim nga ana e Prishtinës. Ai ka shprehur në veçanti shqetësimet për sulmet ndaj serbëve në Gazimestan.

Nikoliç: "Nuk do të jem kurrë president i Prishtinës"

Shekulli - 10.07.2012

BEOGRAD – Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka deklaruar se kurrë nuk do të jetë presidenti i Prishtinës dhe se duhet të shikohet deri në ç’kufi Serbia mund të mbetet në Kosovë.

Nikolliq: S'do jem kurrë president i Prishtinës

Evropaelire - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë Tomillav Nikoliq ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç’masë Serbia mund të shtrihet në Kosovë.

Nikoliç: Serbia po e humb Kosovën

Alsat - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç është angazhuar për arritjen e një konsensusi të partive parlamentare për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Nikoliq: Nuk do të jem kurrë president në Prishtinë

Albeu.com - 10.07.2012

Nikoliq: Nuk do të jem kurrë president në Prishtinë Tomislav Nikoliç President i i Serbisë Tomislav Nikoliq ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç’masë Serbia mund të shtrihet në ...

Nikoliç: S’do jem kurrë president i Prishtinës

Top Channel - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç duket se po del me një qëndrim të ri kundrejt Kosovës, pasi ka deklaruar se ai nuk do të jetë kurrë president i Prishtinës.

Nikoliq:Nuk do të jem kurrë më kryetar i Prishtinës

Ina - 10.07.2012

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka deklaruar se kurrë më nuk do të jetë kryetar në Prishtinë dhe se duhet të shikohet deri në ç’kufi Serbia mund të mbetet në Kosovë.

Tërhiqet Nikoliç: S’do të jem kurrë, president i Prishtinës

Lajmeshqip - 10.07.2012

Beograd- Presidenti i Serbisë Tomillav Nikolliç ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç’masë Serbia mund të shtrihet në Kosovë.

Nikolliç: S’do jem kurrë president në Prishtinë

Shqipmedia - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë Tomillav Nikoliq ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç’masë Serbia mund të shtrihet në Kosovë.

Nikolic: Serbia po e humb Kosovën

Telegrafi - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic është angazhuar për arritjen e një konsensusi të partive parlamentare për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Nikoliç: Serbia po e humb Kosovën

Ora news - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç është angazhuar për arritjen e një konsensusi të partive parlamentare për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Nikoliç një qëndrim të tillë ia ka përcjellë dje edhe patriarkut serb, Irinej.

Nikoliq: Nuk do të jem kurrë më kryetar i Prishtinës

Koha.net - 10.07.2012

Beograd, 10 korrik, Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka deklaruar se kurrë më nuk do të jetë kryetar në Prishtinë dhe se duhet të shikohet deri në ç’kufi Serbia mund të mbetet në Kosovë.

Nikolliq: S'do jem kurrë president i Prishtinës

Botasot - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë Tomillav Nikoliq ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç’masë Serbia mund të shtrihet në Kosovë.

“Dorëzohet” Nikolici

Telegrafi - 10.07.2012

Kryetari i Serbisë, Tomislav Nikolic, ka deklaruar se kurrë më nuk do të jetë kryetar në Prishtinë dhe se duhet të shikohet deri në ç’kufi Serbia mund të mbetet në Kosovë. "Mendoj se kurrë më nuk do të jem kryetar në Prishtinë.

Nikolliç: S`do jem kurrë president i Prishtinës

Ora news - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë Tomillav Nikoliç ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç`masë Serbia mund të shtrihet në Kosovë.

Nikolliq: S'do jem kurrë president i Prishtinës

Lajmetsot - 10.07.2012

Presidenti i Serbisë Tomillav Nikoliq ka deklaruar se ai kurrë nuk do të jetë president në Prishtinë, dhe se duhet të shihet se deri në ç’masë Serbia mund të shtrihet në Kosovë.

Intervistë me analistin e GNK-së Naim Rashiti

VOA - 10.07.2012

Deklarata e presidentit të Serbisë Tomisllav Nikoliç nuk është retorikë por qëndrim i tij politik për ndarjen e Kosovës, tha analisti i Grupit Ndërkombëtar të Krizave Naim Rashiti.

Nikoliq: Nuk e prejudikoj ndryshimin e statusit të Kosovës e as ndarjen

Koha.net - 10.07.2012

Beograd, 10 korrik - Përkitazi me interpretimet e ndryshme të mediave lidhur me deklaratën e Tomisllav Nikoliqit, Presidenca e Serbisë konsideron se në atë mënyrë nuk prejudikohet çfarëdo ndryshimi i statusit të Kosovës, as zgjidhja e ...

Nikoliq: Nuk e prejudikoj ndryshimin e statusit të Kosovës e as ndarjen

Botasot - 10.07.2012

Presidenca e Serbisë ka sqaruar për opinion se me deklaratën e presidentit, Tomisllav Nikoliq, “se mendon se kurrë nuk do të bëhet kryetar në Prishtinë, sikur që as kryetari i institucioneve të përkohshme të pushtetit në Prishtinë nuk do ...

Presidenca e Serbisë qartëson deklaratën e Nikolicit

Telegrafi - 10.07.2012

Përkitazi me interpretimet e ndryshme të mediave lidhur me deklaratën e presidentit serb, Tomislav Nikolic, Presidenca e Serbisë konsideron se në atë mënyrë nuk prejudikohet çfarëdo ndryshimi i statusit të Kosovës, as zgjidhja e çështjeve ...

Qëndrimi politik i Nikolicit është ndarja e Kosovës

Telegrafi - 10.07.2012

Deklarata e presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic nuk është retorikë, por qëndrim i tij politik për ndarjen e Kosovës, ka deklaruar analisti i Grupit Ndërkombëtar të Krizave, Naim Rashiti.

Rashiti, Nikoliç po kërkon ndarjen e Kosovës

Botasot - 10.07.2012

Deklarata e presidentit të Serbisë Tomisllav Nikoliç nuk është retorikë por qëndrim i tij politik për ndarjen e Kosovës, tha analisti i Grupit Ndërkombëtar të Krizave Naim Rashiti.

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga e gatshme për takim me presidentin serb, Tomisllav Nikoliq

Idividi - 09.07.2012

Prishtinë, 8 korrik 2012 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se është e gatshme për bisedime me presidentin e Serbisë, Tomislav Nikoliq.

Jahjaga e gatshme të takohet me homologun serb Nikoliç vetëm si presidentë të dy shteteve të pavarura

Shqipmedia - 09.07.2012

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka deklaruar se është e gatshme të takohet me homologun serb Tomisllav Nikoliç vetëm si presidentë të dy shteteve të pavarura.

Nikoliç: S`ja jap dorën Hashim Thaçit, ka kryer krime ndaj serbëve

LajmiFundit - 09.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, pak ditë pas takimit të paraardhësit të tij Boris Tadic, me kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçin, ka thënë se ai vetë nuk do ta bënte një gjë të tillë. “Ishte një gjest personal i tij (Tadiçit).

Nikoliq: Unë nuk do të shtrëngoja duart me Thaçin

Koha.net - 09.07.2012

Beograd, 9 korrik – Shtrongimi i duarve kryetari i Partisë demokratike të Serbisë, Boris tadiq, me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin, të shtunën në Dubrovnik, ka qenë gjest personal i Tadiqit, ka theksuar kryetari i Serbisë, Tomislav ...

Nikoliq kërkon konsensusin e partive parlamentare për Kosovën

Botasot - 09.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka deklaruar sot se duhet arritur konsensusi i partive parlamentare mbi zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Një qëndrim të tillë ia ka përcjell edhe kryepeshkopit serb, Irinej i cili ka thënë se Kisha ...

Nikoliq kërkon konsensusin e partive parlamentare për Kosovën

Koha.net - 09.07.2012

Beograd, 9 korrik - Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka deklaruar sot se duhet arritur konsensusi i partive parlamentare mbi zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Nikoliq: Serbia çdo ditë po e humb Kosovën

Koha.net - 09.07.2012

Beograd, 10 korrik - Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq është angazhuar për arritjen e një konsensusi të partive parlamentare për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Nikolic: Do të bisedoja me Jahjagën, por jo me Thaçin

Telegrafi - 09.07.2012

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic, ka thënë të hënën se do të pranonte të bisedonte me kryetaren e Kosovës, Atifete Jahjaga, por jo në takimet joformale, veç në takimin formal.

Nikoliç: Nuk do t’i shtrëngoja duart me Thaçin

Panorama - 09.07.2012

Presidenti serb Tomislav Nikoliç tha sot se ai personalisht nuk do t’i shtrëngonte duart me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Ai e cilësoi një gjest personal takimi mes Thaçit dhe Boris Tadiçit në Dubrovnik, i cili nga mediat dhe ...