TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vrasje politike me paramendim dhe prapamendim

Shekulli - 23.01.2011

Të gjitha do të harrohen nga demon strata e së premtes. Dhe janë për t'u harruar. Vetëm vrasjet nuk do të harrohen kurrë. Ajo që nuk riparohet më, ajo që nuk vjen më, jeta e ndërprerë me plumba, ajo nuk shuhet nga kujtesa.

Homazhe në bulevardin e Tiranës për tre të vrarët e demonstratës

24 orë - 23.01.2011

Lëvizja MJAFT dhe disa qytetarë kanë zhvilluar homazhe sot në sheshin para Kryeministrisë. Ata kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur lule në vendin ku humbën jetën 3 persona gjatë demonstratës së organizuar nga opozita.

Tiranë, policia: Një i arrestuar me armë në demonstratë

24 orë - 23.01.2011

Drejtori i Policisë së Tiranës Sajmir Muça, njoftoi pak çaste më parë arrestimin e shtetasit Gjin Ndreu nga Shkodra. Kreu i policisë së Tiranës, tha se ky person është kapur me armë zjarri pistoletë ndërsa po lëvizte dje në turmën e ...

I vdekuri në demonstratë, vëllai i Hekuran Dedës: Politika të heshtë

LajmiFundit - 23.01.2011

TIRANE – Lajmifundit - Sabit Deda, vëllai i personit të parë që u vra në demonstratën e 21 janarit në Tiranë, i bën kërkesë politikës të heshtë.

Arrestohet demonstruesi me pistoletë

Koha e Re - 23.01.2011

Gjin Pjetër Ndreu, 34 vjeç, banues në Shkodër, është personi i zbuluar nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, si njëri nga demonstruesit i cili gjendej me pistoletë në brendësi të turmës së dhunshme.

Tiranë, protesta: Të lirohen demonstruesit e arrestuar, të kapen vrasësit

LajmiFundit - 23.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Të afërmit e personave të arrestuar nga policia e shtetit gjatë dhe pas demonstratës së 21 janarit në Tiranë, kërkuan sot lirimin e tyre nga paraburgimi.

Përfaqësues diplomatikë në Tiranë negociojnë për krizën

DW - 23.01.2011

Diplomatët në Tiranë negociojnë. Mazhoranca vazhdon ta quajë të paligjshëm urdhërarrestin për gardistët Delegacioni i Komisionit Europian në Tiranë ka organizuar të dielën në mesditë një tryezë konsultimi me ambasadorë dhe përfaqësues të ...

PS protestën e radhës më 28 janar

Ina - 23.01.2011

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka paralajmëruar protestën e radhës më 28 janar para Qeverisë në shenjë dënimi për dhunën qeveritare. Ai këtë e deklaroi në ceremoninë mortore të dy viktimave të vrara në demonstratën e 21 janarit para ...

Përfaqësues diplomatikë në Tiranë negociojnë për krizën

Shqipmedia - 23.01.2011

Fillimi i bisedimeve dhe gjetje e një zgjidhje kompromisi Pas konsultës që është zhvilluar me dyer të mbyllura, një delegacion i diplomatëve evropianë, ku përfshihen dhe ambasadori amerikan dhe shefi i përfaqësisë së OSBE-së ka zhvilluar ...

Dialogu duhet inkurajuar, demonstrata jo!

Shqipmedia - 23.01.2011

Henri Çili Një ngjarje e rëndë dje na ka bërë të mbajmë frymën si shoqëri. Të paktën 3 jetë njerëzish, të mbetur të vrarë në rrethana të paqarta në demonstratën e djeshme të opozitës, e frymëzuar dukshëm nga retorika e opozitës dhe liderit ...

Demonstrata, zhvillimet 22 Janar

BalkanWeb - 23.01.2011

TIRANE-DEPUTETET E OPOZITËS MARRIN PJESE NE CEREMONINE MORTORE TE HEKURAN DEDES U përcoll sot në banesën e fundit, Hekuran Deda njëri prej demonstruesve që humbi jetën një ditë më parë në demonstratën e opozitës para selisë së ...

Lule e qirinj te kryeministria për 3 viktimat

Yll Press - 23.01.2011

Në homazhe të cilat u zhvilluan rreth orës 13. 10 minuta merrnin pjesë dhe qytetarë të thjeshtë. E ndërsa Edi Rama vinte lule para kryeministrisë, brenda në godinën e Këshillit të ministrave kreu i qeverisë akuzonte Ramën se “krijoi pucin ...

Pardje ftesa, dje dhunë, sot ... lule

Yll Press - 23.01.2011

Ky është itinerari i rrugës që ka bërë opozita e bashkuar ditët e fundit, kulmuar me përplasjen provokuese ndaj forcave të rendit në krye të detyrës para godinës së Kryeministrisë.

Berisha i kërkon Prokurorisë të hetojë vrasjet gjatë demonstratës

Botasot - 23.01.2011

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha deklaroi sot, se i ka kërkuar Prokurorisë së Shtetit të bëjë hetim të plotë për të përcaktuar rrethanat e vrasjes së viktimave të demonstratës së 21 janarit, ndërsa lajmëroi se do krijohet komisioni ...

Plagoset në demonstratë, edhe nëna e Edi Ramës

Shekulli - 22.01.2011

Aneta Rama ka marrë plagë të lehta në kokë pas shkëmbimeve të para të zjarrit As nëna e kryetarit të partisë Socialiste nuk i ka shpëtuar përgjakjes së djeshme, në demonstratën e zhvilluar në bulevardin kryesor të Tiranës.

Kreu i shtetit kërkoi nga faktorët politikë rikthimin urgjentisht tek dialogu dhe të marrin përgjegjësitë politike

Shekulli - 22.01.2011

Topi: Politika të marrë përgjegjësinë për ruajtjen e stabilitetit Presidenti Bamir Topi u bëri thirrje të gjithë faktorëve politikë që të qetësojnë demonstruesit dhe të garantojnë sa më shpejt qetësinë.

Kirurgu Lila: Një civil dhe një polic në gjendje të rëndë, 3 të vdekur

Shekulli - 22.01.2011

(I përditësuar) - 10:40- Një civil dhe një polic janë në gjëndje kritike për jetën ndërsa tre është numri i të vdekurve. Në një prononcim për shtyp kirurgu i Spitalit Ushtarak Ali Lila, tha se djali nga Lezha është qëlluar në kokë, ndërsa ...

Lëvizja 'Mjaft' dhe qytetarët, sot homazhe para Kryeministrisë

Shekulli - 22.01.2011

Lëvizja "Mjaft" bëri të ditur se do të bëjë sot homazhe para Kryeministrisë për nder të demonstruesve që dje humbën jetën. Homazhet do të zhvillohen në orën 11:30, në vendin ku u dje u vranë tre persona, gjatë përplasjes me forcat e ...

Minutat e terrorit në Tiranë

Shekulli - 22.01.2011

TIRANË - Terror në rrugët e kryeqytetit. Kështu mund të cilësohet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën "Dëshmorët e Kombit". Demonstruesit që u nisën nga sheshi "Skënderbej" iu drejtuan kryeministrisë.

Demonstrata, arrestohet një shtetas i armatosur

Gazeta Start - 22.01.2011

Tiranë – Policia e kryeqytetit njofton arrestimin e një shtetasi që ka qenë i armatosur gjatë demonstratës së djeshme përpara Kryeministrisë. Drejtori i Policisë së Tiranës, Sajmir Muçaj, deklaron se shtetasi Gjin Pjetër Ndreu, lindur dhe ...

Policia: Kemi arrestuar nje protestues me arme

Shekulli - 22.01.2011

Nderkohe qe pritet zbatimi i urdher arresteve per gardistet e akuzuar per vrasjen e demonstruesve, policia njoftoi se ka arrestuar nje protestues qe ka patur sipas njoftimit arme gjate demonstrates.

tragjike: Vdes i katërti i demonstratës së opozitës

Zhurnal - 22.01.2011

Tiranë, 21 Janar – Ka vdekur dhe një person në Spitalin Ushatark duke e çuar në katër, numrin e të vdekurve të demonstratës së sotme në kryeqytet që precipitoi në dhunë tragjike e cila solli edhe plagosjen e rreth 100 personave të tjerë, ...

Pasqyra e Shtypit, 22 Janar 2011

Zhurnal - 22.01.2011

Tiranë, 22 Janar, (NOA) – Gazetat shqiptare janë të mbushura kryesisht me artikuj analitikë dhe pasqyrues të gjithçka ndodhi dje në demonstratën e paralajmëruar të opozitës.

Gjendje normale në Tiranë, opozita sot ditë zie

Zhurnal - 22.01.2011

Tiranë, 22 janar - Sot Tiranë është kthyer në gjendje të normales pas dhunës që shpërtheu dje para Kryeministrisë gjatë protestave të opozitës. Raportohet se demonstratat përfunduan me tre viktima dhe mbi 60 të plagosur gjatë përleshjeve ...

Totraku: Demonstruesit synuan pushtimin e kryeministrisë

Evropaelire - 22.01.2011

Zëdhënësja e Policisë së Shtetit, Laura Totraku, deklaroi se "grupe demonstruesish në prani dhe me nxitjen e drejtuesve dhe organizatorëve të demonstratës goditën me gurë e sende të tjera të forta punonjës të policisë, të cilët ishin të ...

Zëdhënësja e policisë: Demonstruesit tentuan pushtimin e kryeministrisë

LajmiFundit - 22.01.2011

Zëdhënësja e Policisë së Shtetit, Laura Totraku, deklaroi se "grupe demonstruesish në prani dhe me nxitjen e drejtuesve dhe organizatorëve të demonstratës goditën me gurë e sende të tjera të forta punonjës të policisë, të cilët ishin të ...

Prokuroria po zhvillon hetime

DW - 22.01.2011

Pas demonstratës në qendër të Tiranës ku kanë humbur jetën 3 qytetarë dhe janë plagosur e lënduar dhjetra të tjerë Prokuria e Republikës po zhvillon hetime intensive për të gjithë dinamikën e ngjarjeve.

Arreston 113 persona pas demonstratës së dhunshme

Zhurnal - 22.01.2011

Tiranë, 22 janar - Policia e Tiranës arrestoi 24 orët e fundit 113 persona në lidhje me trazirat e së premtes ku protestuesit u përleshën me policinë para ndërtesës së kryeministrisë.

Përcillet në banesën e fundit Hekuran Deda, i vrarë në demonstratë

LajmiFundit - 22.01.2011

TIRANE – Hekuran Deda, njëri nga tre personat e vrarë me armë zjarri gjatë demonstratës së të premtes në Tiranë, është përcjellë sot në banesën e fundit.

Tiranë, policia: Një i arrestuar me armë në demonstratë

LajmiFundit - 22.01.2011

TIRANE – Lajmifundit - Drejtori i Policisë së Tiranës Sajmir Muça, njoftoi pak çaste më parë arrestimin e shtetasit Gjin Ndreu nga Shkodra. Kreu i policisë së Tiranës, tha se ky person është kapur me armë zjarri pistoletë ndërsa po lëvizte ...

Arrestohet demonstruesi me pistoletë, Policia publikoi listën e 113 të arrestuarve

Ina - 22.01.2011

Gjin Pjetër Ndreu, 34 vjeç, banues në Shkodër, është personi i zbuluar nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, si njëri nga demonstruesit i cili gjendej me pistoletë në brendësi të turmës së dhunshme.

PS homazhe tek vendi i demonstratës

Ina - 22.01.2011

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, së bashku me të gjithë grupin parlamentar të PS, kryen homazhe tek vendi i demonstratës së djeshme duke ndaluar parullat politike.

Policia: Kemi arrestuar nje protestues me arme

Zhurnal - 22.01.2011

Tiranë 22 janar - Ndërkohë që pritet zbatimi i urdhër arrestëve për gardistët e akuzuar për vrasjen e demonstruesve, policia njoftoi se ka arrestuar një protestues qe ka patur sipas njoftimit armë gjatë demonstratës, njofton SHEKULLI.

Në pranga një civil i armatosur në protesta

Koha e Re - 22.01.2011

Sipas drejtorit të Policisë së Tiranës, Sajmir Muçaj, shtetasi Gjin Pjetër Ndreu, lindur dhe banues në Shkodër, ka qenë i armatosur me armë zjarri tip pistoletë dhe ka tentuar të futej në Kryeministri.

TV News24 pretendon ta ketë fokusuar vrasjen para Kryeministrisë

Koha.net - 22.01.2011

Tiranë, 22 janar – Televizioni News24, i cili është në grup media me “Gazeta Shqiptare” dhe portalin Balkanweb, pretendon se ka fokusuar pamjen e vrasjes së njërit prej protestuesve para derës së Kryeministrisë.

Mediat e huaja pasqyrojnë demonstratën në Tiranë

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANE- Demonstrata e dhunshme e shoqëruar me vrasjen e tre personave dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve civilë dhe policë ka pasur jehonë të madhe në median ndërkombëtare.

Tirana i rikthehet jetës normale

Yll Press - 22.01.2011

Pas demonstratës së dhunshme që përshkoi bulevardin kryesor të saj mesditën e djeshme, Tirana është është gdhirë e qetë dhe paraditja e tij po përshkohet nga një situatë normale.

Totraku: Demonstruesit synuan pushtimin e kryeministrisë

Botasot - 22.01.2011

Zëdhënësja e Policisë së Shtetit, Laura Totraku, deklaroi se "grupe demonstruesish në prani dhe me nxitjen e drejtuesve dhe organizatorëve të demonstratës goditën me gurë e sende të tjera të forta punonjës të policisë, të cilët ishin të ...

Tirana të nesërmen e demonstratës, qytetarët kërkojnë qetësi

Yll Press - 22.01.2011

Qyteti ka nisur ditën në normalitet, ndërsa nga brenda kryeministrisë dëgjoheshin zhurmat e punimeve për riparimin e dëmeve. Gjithashtu dhe bizneset private të dëmtuara kishin nisur riparimin e dëmeve të shkaktuara.

Policia: Dhuna, faji i organizatorëve

Yll Press - 22.01.2011

“Tre qytetarë gjetën vdekjen dhe 50 agjentë u plagosën. Për hetimin e të gjitha cështjeve është ngritur një grup nga prokuroria e Tiranës, që do të zbardhë vrasjen e tre shtetasve në demonstratë.

Tiranë: 17 policë të plagosur dhe rreth 100 të lënduar

Botasot - 22.01.2011

Policia e Shtetit ka deklaruar se uniformat blu kanë ruajtur gjakftohtësinë dhe vetëpërmbajtjen dhe ka vepruar me profesionalizëm në zbatim të ligjit duke ju shmangur çdo provokimi të bërë gjatë demonstratës së organizuar të premten nga ...

Pas demonstratës së djeshme, Tirana sot gdhiu e qetë

Botasot - 22.01.2011

Pas demonstratës së organizuar dje nga opozita që degjeneroi në dhunë, të shtunën (sot) Tirana është gdhirë e qetë. Në bulevardin "Dëshmorët e Kombit", para selisë së Kryeministrisë, ku ishte dhe epiqendra e demonstratës kundër qeverisë, ...

Tirana të nesërmen e demonstratës, qytetarët kërkojnë qetësi

Botasot - 22.01.2011

Dita e sotme ka qenë e qetë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në kryeqytet. Shiritat me mbishkrimin “skena e krimit” mbajnë të rrethuar shijen e demonstratës së dhunshme të një dite më parë.

Demonstruesit Tentuan të hynin në kryeministri me bomba molotov

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANE- Dyzet e dy policë të plagosur, 65 policë të lënduar dhe 113 demostrues të arestuar. Ky është bilanci i policisë së Tiranës një ditë pas demonstratës antiqeveritare të opozitës, e cila shkaktoi 3 viktima me armë zjarri nga ...

Lule e qirinj te kryeministria për 3 viktimat

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANE -Lule dhe qirinj janë vendosur sot në vendin ku u vranë 3 demostruesit para kryeministrisë. Kryetari i Partisë socialiste Edi Rama dhe anëtarë të tjerë të PS-së kryen homazhe pranë kryeministrisë ku u vranë 3 demonstruesit.

Konfirmohet vdekja e demonstruesit të katërt

Koha.net - 22.01.2011

Tiranë, 22 janar (E plotësuar) – Lajmi i dhënë sot në mëngjes për vdekjen e demonstruesit të katërt të ditës së djeshme të dhunës në rrugët e qendrës së Tiranës, u konfirmua vetëm sot pasdreke dhe këtë e bëri në konferencën me gazetarë të ...

Përcillet në banesën e fundit Hekuran Deda, i vrarë në demonstratë

Botasot - 22.01.2011

Hekuran Deda, njëri nga tre personat e vrarë me armë zjarri gjatë demonstratës së të premtes në Tiranë, është përcjellë sot në banesën e fundit.

Policia e Tiranës: Arrestuam 113 të implikuar në dhunën ndaj policëve

Botasot - 22.01.2011

Hetuesit e policisë dhe prokurorisë arrestojnë 113 persona si të implikuar në dhunën e ushtruar ndaj forcave të rendit gjatë sulmit për të hyrë në Kryeministri.

Mediet botërore pasqyruan demonstratën në Tiranë

Botasot - 22.01.2011

Ngjarjet që ndodhën të premten në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë gjatë demonstratës së organizuar nga Partia Socialiste (PS), janë përcjellë dhe në faqet e internetit të medieve të ndryshme në botë, si CNN, Euronews, BBC, Associated ...

Kirurgu: Një demonstrues rëndë plumb në kokë

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANE- Kirurgu i spitalit Ushtarak Ali Lila deklaron se goditja me armë zjarri e 5 demostruesve “nuk ka qenë nga afër, dhe janë plagë me armë zjarri normale”.

Ndalohen disa pjesëmarrës në demonstratën e opozitës në Tiranë

Botasot - 22.01.2011

Policia e kryeqytetit ka shoqëruar disa persona, pjesëmarrës në demonstratën e organizuar të premten në Tiranë nga opozita e bashkuar kundër qeverisë, që degjeneroi në dhunë.

Vrasjet në demonstratë Videoja e News24, provë e pakundërshtueshme

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANE -Video shok, provë e pakundërshtueshme se policia ka qëlluar me armë mbi turmën e demonstruesve dje para kryeministrisë. Kështu është cilësuar videoja e transmetuar nga NEWS24, dhe së cilës i janë referuar mediat kryesore italine, ...

Demonstratat, FSHF shtyn kampionatin e futbollit

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANE- Situata jo e qetë në vend, e krijuar pas demonstratës të ditës së premte, ka bërë që Federata Shqiptare e Futbollit të ndërpresë në mes javën e 17-të të Superligës.

Policia: Në pranga Gjin Ndreu, i armatosur në demonstratë

BalkanWeb - 22.01.2011

TIRANË- Në lidhje me demonstratën e 21 Janarit, Policia e Tiranës deklaron sot se është arrestuar një person i quajtur Gjin Pjetër Ndreu, i cili ka qënë i armatosur gjatë protestës.

Demonstrata e dhunshme/ Tym, flakë dhe tmerr

Botasot - 22.01.2011

Tym, flakë dhe ... tmerr! Kjo ka qenë gjithçka qytetarët panë përmes ekranit të televizionit 21 Janarin e këtij viti. Një turmë e organizuar në një demonstratë nga opozita që godiste me ç’të mundte shtetin për të arritur të ulej me forcë ...

Demonstrata, në pranga një civil i armatosur

Lajmetsot - 22.01.2011

Postuar me: 22 January, 2011 06:51:00 Demonstrata, në pranga një civil i armatosur Policia e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas që ka qenë i armatosur gjatë demonstratës së djeshme përpara Kryeministrisë.

Tiranë: Arrestohet demonstruesi me pistoletë

Yll Press - 22.01.2011

Policia gjithashtu sot publikoi edhe listën e plotë e 113 personave të arrestuar në kushtet e flagrancës, me akuzat për konsumim të veprave penale të “Kundërshtimit të punonjësve të policisë së rendit” si dhe “Shkatërrim të pronës”.

Policia: Në pranga i armatosuri në demonstratë

Koha.net - 22.01.2011

Policia: Në pranga i armatosuri në demonstratë Tiranë, 22 janar - Në lidhje me demonstratën e 21 janarit, Policia e Tiranës ka deklaruar sot se është arrestuar një person i quajtur Gjin Pjetër Ndreu, i cili ka qënë i armatosur gjatë ...

Rama, homazhe viktimave të demonstratës

Botasot - 22.01.2011

24 orë pas demonstratës që përfundoi në mënyrë tragjike, drejtues të Partisë Socialiste ishin në bulevardin “Dëshmorët e kombit”, para selisë së Kryeministrisë, pikërisht në vendin ku ndodhen edhe vrasjet.

Alarmi nga Tirana

Yll Press - 22.01.2011

Ata që kanë qëndruar në Shqipëri gjatë trazirave të vitit 1997, thonë se pamjet e demonstratës së dhunshme të sotme në Tiranë u ngjanin me një lojë fëmijësh.

Nga e ka prejardhjen fjala Demonstratë?

Shekulli - 21.01.2011

I nderuar lexues Demonstratë (demonstrationem). Rrjedh nga Latinishtja, dhe ka si rrënjë "monstro" që do të thotë "tregoj", ndërsa "de" është parashtesë.

Opozita, zbulohen detajet e itinerarit të demonstratës

Shekulli - 21.01.2011

TIRANË - Partia Socialiste ka tashmë gati skenarin mbi itinerarin që do të ndjekin demonstruesit për të dalë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit".

BBC: Shtohet tensioni në prag të protestës

Shekulli - 21.01.2011

Media britanike BBC njofton se janë ashpërsuar ndjeshëm deklaratat nga kampet kundërshtare në prag të protestës së paralajmëruar të opozitës të premten.

Imami: Qeveria s'mund të rrëzohet me demonstrata

Shekulli - 21.01.2011

TIRANË - Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, paralajmëroi dje opozitën shqiptare se në rast trazirash në demonstratën e sotme, do të mbajë përgjegjësi ligjore.

Policia dhe protestuesit përleshen në Tiranë

BBC - 21.01.2011

Në Tiranë policia ka ndërhyrë me forcë duke përdorur ujë me presion, mjete me gaz lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës për të shpërndarë mijëra mbështetës të opozitës të cilët po demonstronin përpara selisë së qeverisë shqiptare.

Rama: Protestuesit u provokuan nga policia

Gazeta Start - 21.01.2011

Tiranë – Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, reagoi për protestat e dhunshme, duke theksuar se qytetarët nuk duhen dhunuar si sot prej një pushteti-siç e vlerësoi ai- që ka humbur arsyen.

Situata në Shqipëri paraqitet në të gjitha mediat ndërkombëtare

Shekulli - 21.01.2011

Situata e krijuar sot në Shqipëri është pasqyruar nga të gjitha mediat më të rëndësishme ndërkombëtare. Ëashington Post shkruant se "fillojnë përleshjet në demonstraten në Shqipëri, ndërsa BBC "Policia dhe protestuesit përleshen në Tiranë".

Rama: Shteti vrau tre protestuesit

Gazeta Start - 21.01.2011

Tiranë – Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama në një komunikim para pak minutash u shpreh i indinjuar për ngjarjen. Ai akuzoi strukturat shtetërore për vrasjen e tre personave protestues.

Demonstrata, mijëra njerëz nisen nga rrethet

Shekulli - 21.01.2011

Mijëra protestues janë nisur nga rrethet drejt Tiranës. Korrespondentët në rrethe raportojnë për nisjen e tyre. Shkodër Policia e shtetit ka kontrolluar autobusët që shkonin për Tiranë.

Demonstratë e përgjakshme në Tiranë

Gazeta Start - 21.01.2011

Tiranë (20:00)– Ka përfunduar me viktima dhe shumë të plagosur demonstrata e opozitës me në krye Partinë Socialiste. Tre është numri i të vdekurve, 100 policë kanë mbetur të plagosur, 10 prej të cilëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

Reagon policia: Zbatuam ligjin. Po hetohet për autorët e vrasjes

Shekulli - 21.01.2011

Zëdhënësja e Policisë së Shtetit, Laura Totraku, deklaroi se "grupe demonstruesish në prani dhe me nxitjen e drejtuesve dhe organizatorëve të demonstratës goditën me gurë e sende të tjera të forta punonjës të policisë, të cilët ishin të ...

Rama, homazhe për të vrarët

Shekulli - 22.01.2011

TIRANE-Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama i bëri thirrje sot Prokurorisë se është koha për një hetim të plotë, të shpejtë, dhe të pavarur. Rama dënoi ashpër ndërhyrjen e policisë ndaj protestuesve, sipas tij vetëm e vetëm se ishin ...

Sot demonstrata e opozitës në Tiranë

Ina - 21.01.2011

Në Tiranë sot do të zhvillohet demonstrate e organizuar nga opozita e bashkuar me kërkesat për largimin e Qeverisë dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Në Tiranë, mbahet sot demonstrata e opozitës

Zhurnal - 21.01.2011

Tiranë 21 janar - Mbahet sot demonstrata e paralajmëruar nga opozita kundër qeverisë, e cila nuk do të jetë njësoj si organizimet e mëparshme. Ajo ndryshon nga emri, demonstratë dhe jo protestë, nga mënyra se si do të fillojë grumbullimi i ...

Tiranë, demonstratat do të regjistrohen me kamera sigurie

Zhurnal - 21.01.2011

Tiranë, 21 janar 2011 - Partia Socialiste do të mbajë demonstrata, në të cilat kërkohet dorëheqja e qeverisë. Policia e Tiranës ka paralajmëruar se do të regjistrojnë me kamera të gjitha lëvizjet e sotme të demonstratës së opozitës.

Demonstrata, ndalohet makina me altoparlantët e PS, shoferi pa patentë

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Partia Socialiste reagoi pak minuta më parë duke pohuar se policia e shtetit ka shkaktuar një incident sot në ditën e përcaktuar për zhvillimin e demonstratës në Tiranë.

Demonstrata, kordonë policie rreth institucioneve në Tiranë

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Policia e shtetit ka rritur nivelin e masave të sigurisë në Tiranë në prag të zhvillimit të demonstratës së paralajmëruar nga Partia Socialiste dhe opozita në ora 13:30.

Sot protestat e opozitës, Berisha: Rama, ka defaktorizuar opozitën

Shqipmedia - 21.01.2011

Kryeministri Sali Berisha siguroi të enjten, se në demonstratën e ditës së premte do garantohet e drejta e qytetarëve për të protestuar, por “në rast se do të ketë elementë banditë të inkriminuar që do të marrin veprime antiligjore, ata do ...

Nis demonstrata popullore

24 orë - 21.01.2011

Arkiv Ka nisur marshimi i demonstruesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, të cilët do të ndalojmë para kryeministrisë, ku do të kulmojë dhe protesta e tyre.

Demonstrata, pjesëmarrësit mbërrijnë tek kryeministria

LajmiFundit - 21.01.2011

Demonstrata, kordonë policie rreth institucioneve në Tiranë TIRANE – Lajmifundit – Po vazhdon pa incidente demonstrata e thirrur nga Partia Socialiste dhe forcat tjera politike të opozitës në Tiranë.

Nis protesta e opozitës në Shqipëri

Evropaelire - 21.01.2011

Në Shqipëri ka nisur demonstrata e organizuar nga opozita kundër qeverisë Berisha. Mediat shqiptare raportojnë se një "numër i konsiderueshëm qytetarësh janë mbledhur në sheshin 'Skëndërbej', prej nga do të marshojnë drejt kryeministrisë".

Tiranë: Protestuesit përleshen me policinë

Evropaelire - 21.01.2011

Vetëm pak minuta pas fillimit të protestës në Tiranë janë regjistruar edhe përleshjet e para ndërmjet pjesëmarrësve në demonstratë dhe policisë. Mësohet se është përdorur edhe gazi lotsjellës.

Demonstratat do të regjistrohen me kamera lëvizëse

Koha e Re - 21.01.2011

Policia e Tiranës së bashku me Njësinë Rajonale të Policisë Rrugore do të regjistrojnë me kamera të gjitha lëvizjet gjatë demonstratës së opozitës.

Demonstruesit përleshen me policinë

Koha e Re - 21.01.2011

Janë regjistruar edhe incidentet e para në demonstratën masive të qytetarëve, të organizuar nga partitë e opozitës. Nga pamjet filmike rezulton se pas afrimit të protestuesve pranë Kryeministrisë, kordoni i policisë i rreshtuar para saj ka ...

Policia shqiptare demonstratat do t'i regjistrojë me kamera lëvizëse

Idividi - 21.01.2011

Tiranë, 21 janar 2011 (MIA) - Policia e Tiranës së bashku me Njësinë Rajonale të Policisë Rrugore do të regjistrojnë me kamera të gjitha lëvizjet e sotme të demonstratës së opozitës.

Demonstruesit kthehen te kryeministria, vazhdojnë incidentet me policinë

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Pas incidenteve të dhunshme para kryeministrisë ku ndodhi edhe plagosja e një efektivi të policisë, demonstruesit janë rikthyer përsëri në Bulevard.

( Plotësuar ) Protesta e PS-së, 3 të vdekur dhjetra të plagosur

Shqipmedia - 21.01.2011

Ndiqni LIVE ne INTERNET: KETU Presidenti Topi: Plagët t’i mbyllim, jo t’i hapim Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka reaguar përmes një deklarate të posaçme për shtyp lidhur me dhunën e paprecedent të ndodhur në demonstratën e sotme të ...

Shqipëri, tensione - dhunë në protesta

Alsat - 21.01.2011

Vetëm pak minuta pas fillimit të protestës në Tiranë janë regjistruar edhe përleshjet e para ndërmjet pjesëmarrësve në demonstratë dhe policisë.

Demonstrata, mediat e huaja: Situatë kaotike në Tiranë

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Mediat ndërkombëtare kanë filluar të komentojnë demonstratën e mbajtur sot në Tiranë. Gazeta “La Repubblica” ka shkruar në faqen e saj: “Ka përplasje në sheshin e Tiranës, mes protestuesve dhe policisë”.

Demonstrata, edhe në mediat ndërkombëtare

24 orë - 21.01.2011

Demonstrata e sotme dhe situata e krijuar përpara Kryeministrisë është pasqyruar me shpejtësi edhe në mediat ndërkombëtare. BBC, ANSA, Corriere della Sera, kanë pasqyruar përleshjet mes demonstruesve dhe policisë, duke raportuar ngjarjet ...

Rama: Policia provokoi demonstruesit, ruani qetësinë, duhet një zgjidhje e situatës

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE—Lajmifundit—Turma e qytetarëve u provokua. Kështu u shpreh sot kryetari i opozitës Edi Rama sipas të cilit është momenti për të gjetur rrugën e arsyes, për të gjetur qetësinë dhe sa më shumë arsyetim në funksion të zgjidhjes së ...

Rama: Protestuesit u provokuan nga policia

Zhurnal - 21.01.2011

Tiranë, 21 janar - Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, reagoi për protestat e dhunshme, duke theksuar se qytetarët nuk duhen dhunuar si sot prej një pushteti, siç e vlerësoi ai, që ka humbur arsyen.

Rama u ben thirrje njerezve per qetesi

24 orë - 21.01.2011

Kryetari i PS-së, Edi Rama ka bërë thirrje për qetësi dhe ka akuzuar qeverinë se ka provokuar manifestuesit gjatë demonstratës së opozitës ditën e sotme.

Demonstrata, dy të vdekur pas përleshjeve 26 të plagosur

Koha e Re - 21.01.2011

Sipas njoftimeve të fundit që vijnë nga Tirana, në demonstratën e sotme janë vrarë dy persona, kurse 26 të tjerë janë plagosur. Pamjet e fundit që arrijnë nga Tirana vazhdojnë të jenë shqetësuese.

Basha: te gatshem te nderhyjme

24 orë - 21.01.2011

Policia e shtetit ka bërë të ditur se disa prej efektivëve të policisë janë plagosur gjatë përleshjeve me demonstruesit. Autoritetet kanë bërë të ditur se pesë efektivë të plagosur që janë dërguar për mjekim në spital.

Demonstrata, i vdekuri i dytë nga Dibra

LajmiFundit - 21.01.2011

Identifikohet personi i dytë që gjeti vdekjen gjatë incidenteve të ndodhura gjatë demonstratës sot në Tiranë. Sipas burimeve zyrtare, viktima e dytë e këtyre ngjarjeve tragjike është shtetasi Hekuran Deda, nga ...

Demonstrata: shkon ne tre numuri i viktimave

24 orë - 21.01.2011

Konfirmohen tre të vrarë në demonstratën përpara selisë së Kryeministrisë. Gjatë përleshjeve ka humbur jetën 45 vjeçari Zyber Veizi. Viktima e dytë është nga Dibra dhe dyshohet të jetë shtetasi Hekuran Deda.

Demonstrata, SHBA-BE-OSBE: Keqardhje për çka ndodhi, duhet kompromis politik

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit - Ambasada amerikane në Tiranë, Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Tiranë, Prania e OSBE-së, Shqipëri deklaruan pak çaste më parë: Shprehim keqardhje të thellë që demonstrata e sotme në Tiranë nuk ishte ...

Tre të vdekur, dhjetëra të plagosur nga demonstrata në Tiranë

Ina - 21.01.2011

LAJMI I FUNDIT- Tre viktima kanë humbur jetën në demonstratën e dhunshme që u zhvillua sot pranë selisë së Qeverisë shqiptare në Tiranë. Personat që kanë humbur jetën janë Zyber Veizi, 45 vjeç nga Gjirokastra, Hekuran Deda nga Dibra, ...

Demonstrata, SHBA-BE-OSBE: Keqardhje për çka ndodhi, duhet kompromis politik

24 orë - 21.01.2011

Ambasada amerikane në Tiranë, Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Tiranë, Prania e OSBE-së, Shqipëri deklaruan pak çaste më parë: Shprehim keqardhje të thellë që demonstrata e sotme në Tiranë nuk ishte paqësore dhe çoi në disa ...

Rama, apel për qetësim të situatës

Evropaelire - 21.01.2011

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka bërë thirrje për qetësi dhe ka akuzuar qeverinë se ka provokuar manifestuesit gjatë demonstratës së opozitës ditën e sotme.

(update) Tre viktima, policia pushton Bulevardin

Zhurnal - 21.01.2011

Tiranë, 21 janar orës 17:00, burimet shqiptare kanë konfirmuar për tri viktima, njëri nga Gjirokastra, tjetri nga Dibra, ndërsa viktima e tretë nuk është identifikuar.

Policia dhe protestuesit përleshen në Tiranë

Lajm - 21.01.2011

Në Tiranë policia ka përdorur ujë me presion, mjete me gaz lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës për të shpërndarë mijëra mbështetës të opozitës të cilët po demonstronin përpara selisë së qeverisë shqiptare.

Protestat në Tiranë shoqërohen me humbje jetësh

DW - 21.01.2011

Po rrezikohet rruga drejt Evropës? Të premten në Tiranë demonstrata antiqeveritare e mbështetur nga koalicioni opozitar ka kaluar në përplasje të dhunshme mes demonstruesve dhe forcave të rendit.

SHBA, BE dhe OSBE: Nuk ka justifikim për dhunën e sotme

Shqipmedia - 21.01.2011

Përfaqësitë e huaja në Tiranë dalin me një deklaratë të përbashkët reagimi mbi çka ndodhi ditën e sotme Përfaqësitë e huaja kryesore në Tiranë kanë dalë me një deklaratë të përbashkët reagimi mbi çka ndodhi ditën e sotme gjatë demonstratës ...

Viktimat e të plagosurit në demonstratë, prokuroria e Tiranës nis hetimin

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Pesë prokurorë të rrethit gjyqësor Tiranë kanë mbërritur pak minuta më parë në vendin ku ka ndodhur vrasja e 3 demonstruesve.

SHBA, BE, OSBE: Demonstrata nuk ishte paqësore

Evropaelire - 21.01.2011

Ambasada e SHBA-ve, kreu i delegacionit të Bashkimit Europian, prania e OSBE-së, përmes një deklarate për shtyp, kanë dënuar dhunën në protestat e sotme në Tiranë.

Shqipëri, tre të vdekur, qindra të plagosur

Alsat - 21.01.2011

Tre të vrarë dhe mbi 100 të plagosur është bilanci i protestave të sotme të opozitës shqiptare para kryeministrisë në Tiranë. Gjatë përplasjeve të dhunshme me demonstruesit janë plagosur 10 pjesëtarë të policisë kurse janë demoluar dhe ...

Lidhur me demonstratat në Tiranë, Reagojn ambasadorët të SHBA-së, BE-së dhe OSBE-së

Zhurnal - 21.01.2011

Tiranë, 21 jana r - Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, kreu i Delegacionit të Bashkimit Evropian dhe Prania e OSBE-së në Shqipëri shprehin keqardhje të thellë që demonstrata e sotme në Tiranë nuk ishte paqësore dhe shkaktoi disa viktima.

Viktimat e të plagosurit në demonstratë, prokuroria e Tiranës nis hetimin

24 orë - 21.01.2011

Pesë prokurorë të rrethit gjyqësor Tiranë kanë mbërritur pak minuta më parë në vendin ku ka ndodhur vrasja e 3 demonstruesve. Ky akt shënon zyrtarisht fillimin e hetimeve nga prokuroria shqiptare për incidentet e dhunshme që shoqëruan sot ...

Tiranë: Tre të vrarë, tensione të larta

Evropaelire - 21.01.2011

(Shënim: Pamjet përmbajnë skena dhune) Tre të vdekur, 27 policë të plagosur dhe 31 qytetarë të plagosur është bilanci i demonstratës opozitare që nisi të premten rreth orës 14.

Demonstrata, një i plagosur rëndë, prokuroria merr kamerat e policisë

LajmiFundit - 21.01.2011

TIRANE – Lajmifundit - Prokuroria e përgjithshme shqiptare deklaroi se ka sekuestruar pamjet e kamerave filmike që kanë mbikëqyrur demonstratën e sotme në bulevardin kryesor të Tiranës.

Partia Socialiste: Koalicioni i turpit i ka lyer duart me gjak shqiptaresh!

24 orë - 21.01.2011

Gjatë një dalje të dytë për mediat, Kryetari i PS Edi Rama shprehu dhimbje për humbjet e tre jetëve të pafajshme njerëzore, siç e cilësoi ai, për shkak të një pushteti tërësisht të kalbur dhe të verbuar në ethet për të qëndruar me çdo mjet ...

Sot demonstrata e opozitës nën masa të rrepta sigurie

Yll Press - 21.01.2011

Organizatorët e demonstratës bënë të ditur dje, se itinerari i demonstruesve do të jetë i tillë: Stacioni i Trenit-bulevardi “Zogu i parë”, Zogu i Zi-rruga e “Durrësit”, 21 dhjetori-rruga e “Kavajës”, pallati me shigjeta-Unazë dhe ...

Në Tiranë, mbahet sot demonstrata e opozitës

Botasot - 21.01.2011

Mbahet sot demonstrata e paralajmëruar nga opozita kundër qeverisë, e cila nuk do të jetë njësoj si organizimet e mëparshme. Ajo ndryshon nga emri, demonstratë dhe jo protestë, nga mënyra se si do të fillojë grumbullimi i njerëzve dhe si ...

Demonstrata kryeministria rrethohet me tela me gjemba NEWS24 - LIVE

BalkanWeb - 21.01.2011

TIRANE- Gati një orë nga fillimi i demostratës ushtare të Gardes rrethojnë kryeministrine me tela me gjemba. Ne bulevardin "Deshmoret e Kombit" nisin të vijnë demonstruesit e parë.

Në Tiranë, mbahet sot demonstrata e opozitës

Lajmetsot - 21.01.2011

Postuar me: 21 January, 2011 08:36:00 Në Tiranë, mbahet sot demonstrata e opozitës Mbahet sot demonstrata e paralajmëruar nga opozita kundër qeverisë, e cila nuk do të jetë njësoj si organizimet e mëparshme.

Demonstrata, ndalohet makina me altoparlantët e PS, shoferi pa patentë

Botasot - 21.01.2011

Partia Socialiste reagoi pak minuta më parë duke pohuar se policia e shtetit ka shkaktuar një incident sot në ditën e përcaktuar për zhvillimin e demonstratës në Tiranë.

Demonstrata, vërshojnë autobusët nga rrethet

Lajmetsot - 21.01.2011

Postuar me: 21 January, 2011 11:04:00 Demonstrata, vërshojnë autobusët nga rrethet Qindra autobusë janë nisur dhe po udhëtojnë drejt kryeqytetit për t’iu bashkuar demonstratës që do të zhvillohet sot në orën 14.00.

Opozita sot demonstron për rrëzimin e Qeverisë Berisha

Koha.net - 21.01.2011

Opozita sot demonstron për rrëzimin e Qeverisë Berisha Tiranë, 21 janar - Do të zhvillohet sot në mesditë demonstrata e paralajmëruar e opozitës së bashkuar shqiptare për të kërkuar rrëzimin e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme.Me ...

Demostrata e dhunshme në Tiranë, sulmohet policia

Yll Press - 21.01.2011

Demonstruesit madje ndërmorën edhe një sulm me lëndë plasëse, ndërsa forcat e policisë po mbrohen dhe paraqiten vetëm në pozicione mbrojtëse. Në Shqipëri ne keto momente po zhvillohet nje demonstrata e organizuar nga opozita kundër ...

Demostruesit para Kryeministrisë, konfrontohen me policinë

Botasot - 21.01.2011

Mijëra protestues të moshave të ndryshme, të moshuar të rinj janë vendosur para kryeministrisë. NEË24 raporton se demonstruesit kanë bllokuar bulevardin Dëshmorët e Kombit në një distancë nga “Galeria e Arteve” deri te Kryeministria.

Tiranë: Protestuesit përleshen me policinë

Botasot - 21.01.2011

Vetëm pak minuta pas fillimit të protestës në Tiranë janë regjistruar edhe përleshjet e para ndërmjet pjesëmarrësve në demonstratë dhe policisë.

Demonstruesit hynë në Kreyministri

Yll Press - 21.01.2011

Forcat policore nuk po ndërhyjnë energjikisht dhe kjo po bën që të precipitojë kaosi dhe njerëzit të vazhdojnë dhunshëm të përpiqen të hyjnë brenda Kryeministrisë.

Plagosen disa policë gjatë përleshjeve me demonstruesit

Botasot - 21.01.2011

Policia e shtetit ka bërë të ditur se disa prej efektivëve të policisë janë plagosur gjatë përleshjeve me demonstruesit. Autoritetet kanë bërë të ditur se pesë efektivë të plagosur që janë dërguar për mjekim në spital.

Rama: Protestuesit u provokuan nga policia

Yll Press - 21.01.2011

“Forcave të rendit u shpreh gjithë solidaritetin për pozitën që u vunë nga kjo qeveri që ka kaluar çdo cak në shkeljen e të gjitha normave të bashkëjetesës në këtë vend”, tha Rama.

NË MAJË TË PIRAMIDËS/ Tym dhe flakë në demonstratë

Botasot - 21.01.2011

Histeria kolektive e demonstruesve të opozitës, të cilët duan me çdo kusht prej gati 2 orësh të hyjnë në godinën e Kryeministrisë përmes dhunës, duket se nuk po njeh kufi.

Tre viktima, policia pushton Bulevardin...

Yll Press - 21.01.2011

Edhe viktima e tretë është në radhët e civilëve, ende i pa identifikuar. Ndërkohë, është identifikuar edhe viktima e dytë, i cili është shtetasi Hekuran Teta nga Dibra. Numri i të plagosurve ka arritur në 22 civilë.

Vdes protestuesi i katërt në Tiranë

Botasot - 21.01.2011

(E Plotësuar) Gjatë orëve të natës në Tiranë ka humbur jetën protestuesi i katërt nga tubimi i opozitës socialiste para selisë së Kryeministrisë.

Rama bën thirrje për qetësi

Botasot - 21.01.2011

Kryetari i PS-së, Edi Rama ka bërë thirrje për qetësi dhe ka akuzuar qeverinë se ka provokuar manifestuesit gjatë demonstratës së opozitës ditën e sotme.

Protesta e dhunëshme në të gjitha mediat ndërkombëtare

Yll Press - 21.01.2011

"Në Tiranë policia ka ndërhyrë me forcë duke përdorur ujë me presion, mjete me gaz lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës për të shpërndarë mijëra mbështetës të opozitës, të cilët po demonstronin përpara selisë së qeverisë shqiptare.

SHBA, BE dhe OSBE: Keqardhje për viktimat

BalkanWeb - 21.01.2011

TIRANE- Pas situatës së pazakontë të krijuar në bulevardin Dëshmorët e Kombit vjen edhe reagimi i ndërkombëtarëve. Me anë të një deklarate të përbashkët Ambasada amerikane, Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian dhe prania e OSBE ...

Shkon në 3 numri i të vdekurve Berisha kërkon hetim(Video)

Koha.net - 21.01.2011

Tiranë, 21 janar - (E Plotësuar) Sipas njoftimit më të ri të TV Top Channel, në përleshjen e sotme para Kryeministrisë së Shqipërisë janë regjistruar tri viktima.

Imami: Demonstrata e organizuar sot nga opozita dështoi tërësisht

Botasot - 21.01.2011

Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Arben Imami tha se "demonstrata e organizuar sot nga opozita dështoi tërësisht pasi degjeneroi në përfshirje dhune por ajo qe u bë sot është edhe një krim politik, një atentat që do ta vuajmë në vitet në ...

Dhjetëra policë të lënduar në demonstratën e sotme të opozitës

Botasot - 21.01.2011

Demonstrata e opozites e zhvilluar te premten ne Tirane, degjeneroi ne akte dhune, kur një grup protestuesish, qelloi me gure dhe mjete të tjera të forta forcat e rendit, ndersa i vuri flaken disa autoveturave.

Imami: Demonstratat nuk mund ta rrëzojë qeverinë

Gazeta Start - 20.01.2011

Tiranë – Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami u shpreh sot se demonstrata e së premtes nuk mund ta rrëzojë qeverisë. “Qeveria dhe shumica parlamentare kanë një qëndrim të qartë për këtë çështje: nuk mund të rrëzohet me demonstrata një qeveri ...

Imami: Një qeveri e ligjshme nuk rrëzohet me demonstrata

Shekulli - 20.01.2011

Ministri i Mbrojtjes, gjatë një konference për shtyp, ka reaguar për demonstratën e paralajmëruar në datën 21 janar nga opozita. Nga ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes, Imami, përveç prioriteteve të kësaj ministrie për 2011-n, bëri të ...

Basha: Ligjshkelësit ndëshkohen. Imami: Qeveria s'bie me protesta

Shekulli - 20.01.2011

Një ditë para zhvillimit të demonstratës nga opozita, ministri i Brendshëm Lulzim Basha paralajmëroi se kush shkel ligjin do të ndëshkohet. Basha tha se Shqipëria është një vend i lirë ndaj nuk do të pengojmë zhvillimin e demostratës.

Demonstrata, Policia: Shmangni provokimet

Shekulli - 20.01.2011

Policia e Tiranës njoftoi sot se ka marrë të gjitha masat për sigurimin e rendit dhe qetësisë para dhe pas zhvillimit të demonstratës së paralajmëruar nga Partia Socialiste.

Shtohet tensioni në prag të protestës

BBC - 20.01.2011

Janë ashpërsuar ndjeshëm deklaratat nga kampet kundërshtare në prag të protestës së paralajmëruar të opozitës të premten. Shkak duket se është bërë një deklaratë e pak ditëve më parë e kreut socialist Edi Rama, i cili tha se "populli mund ...

PS publikon itinerarin e plotë të demonstratës

Shekulli - 20.01.2011

Partia Socialiste ka bërë publike itinerarin e demonstratës që pritet të mbahet ditën e nesërme. Demonstrata do të nisë nga pika të ndryshme në kryeqytet, ku grumbullimi I njerëzve do të nisë rreth orës 13:30, ndërsa parashikohet që rreth ...

Policia: Regjistrim me kamera demonstratës

Gazeta Start - 20.01.2011

Tiranë – Policia e Tiranë së bashku me Njësinë Rajonale të Policisë Rrugore do të regjistrojnë me kamera të gjitha lëvizjet e nesërme të demonstratës së opozitës.

Arrestohen 20 demonstrantë në Moskë

Evropaelire - 20.01.2011

Policia e Rusisë ka arestuar rreth 20 njerëz në Moskë në tubimin përkujtimor për një avokat të të drejtave të njeriut, i cili u qëllua për vdekje dy vjet më parë.

Skema e PS-së për demonstratën e 21 Janarit

Ina - 20.01.2011

Demonstrata që do të zhvillojë opozita shqiptare e kryesuar nga Partia Socialiste, ka një skenar të qartë por të përgatitur në mënyrë të përshpejtuar, me qëllim të vetëm, ardhjen në pushtet pas disa muajsh.

Demonstrata pa fjalime, opozita: Ne jemi pjesë, jo drejtues të saj

LajmiFundit - 20.01.2011

TIRANE—Lajmifundit—Një ditë para mitingut të lajmëruar për në orën 14:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” përfaqësuesit e opozitës kanë bërë të qartë publikisht se nuk janë ata drejtuesit e protestës por do të jenë pjesë e saj.

Imami: Qeveria e ligjshme s'rrëzohet me demonstrata

24 orë - 20.01.2011

Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami deklaron se qeveria e ligjshme nuk mund të rrëzohet me demonstrata dhe paralajmëron se “do të mbajnë përgjegjësi politike e jo ligjore të gjithë ata që kanë lëshuar thirrje për mospërmbajtje".

Demonstrata, vijojnë lajmërimet derë më derë

24 orë - 20.01.2011

Përfaqësues të opozitës kanë vijuar edhe ditën e sotme shpërndarjen e ftesave derë më derë në lidhje me demonstratën e 21 janarit. Deputeti socialist, Eduard Shalsi ka bërë thirrje që të gjithë të bashkohen për t’i “bërë barrikadë ndaj ...

PS publikon planin e demonstratës: Grumbullim në 5 zona, marshim në Bulevard

LajmiFundit - 20.01.2011

Demonstrata, policia: Tubimi do të regjistrohet me kamera vëzhgimi TIRANE – Lajmifundit – Partia Socialiste ka bërë publik sot, planin e organizimit të demonstratës së paralajmëruar për ditën e nesërme më 21 janar 2011.

Arrestohen 20 demonstrantë në Moskë

Botasot - 20.01.2011

Policia e Rusisë ka arestuar rreth 20 njerëz në Moskë në tubimin përkujtimor për një avokat të të drejtave të njeriut, i cili u qëllua për vdekje dy vjet më parë.

Demonstrata, PS, letër policisë: Më 21 janar mbledhim qytetarët në Tiranë

Botasot - 20.01.2011

Partia Socialiste ka dorëzuar në policinë e Tiranës, kërkesën për zhvillimin e demostratës së paralajmëruar në datën 21 janar 2011. Burime zyrtare, thanë se bazuar në ligjin “për tubimet”, PS ka dorëzuar në policinë e Tiranës një ...

Imami: Qeveria e ligjshme s'rrëzohet me demonstrata

BalkanWeb - 20.01.2011

TIRANE- Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, paralajmëron se “Kush bën thirrje për mospërmbajtje do të mbajë përgjegjësi jo vetëm politike”. Në një konferencë për shtyp nga ambientet e ministrisë së Mbrojtjes, ku Imami prezantoi prioritetet ...

Imami: Qeveria e ligjshme s'rrëzohet me demonstrata

Botasot - 20.01.2011

Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, paralajmëron se “Kush bën thirrje për mospërmbajtje do të mbajë përgjegjësi jo vetëm politike”. Në një konferencë për shtyp nga ambientet e ministrisë së Mbrojtjes, ku Imami prezantoi prioritetet për ...

Demonstrata e PS, Basha: Përballet me ligjin kush shkel rendin publik

Botasot - 20.01.2011

Një ditë para demonstratës së paralajmëruar nga Partia Socialiste, Ministri i Brendshëm Lulzim Basha ka folur mbi këtë aktivitet të opozitës duke paralajmëruar përballje të ashpër me ligjin për kedo që shkel rendin publik.

Demonstrata, policia: Tubimi do të regjistrohet me kamera vëzhgimi

Botasot - 20.01.2011

Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë në bashkëpunim me Njësinë Rajonale të Policisë Rrugore, bazuar në kërkesën e subjektit Partia Socialiste, ka marrë të gjithë masat e nevojshme për sigurimin e rendit e të qetësisë publike para, gjatë ...

Demonstrata, policia: Do monitorojmë me kamera të shmangen provokimet

BalkanWeb - 20.01.2011

TIRANE- Demonstrata e njoftuar për 21 Janar ka ngritur më këmbë policinë. Policë të Qarkut të Tiranës në bashkëpunim me ata rrugorë kanë marrë të gjithë masat e nevojshme për sigurimin e rendit e të qetësisë publike para, gjatë dhe pas ...

Demonstrata, PS publikon itinerarin

BalkanWeb - 20.01.2011

TIRANE- Partia Socialiste ka publikuar itinerarin që do të ndjekin protestuesit në demonstratë. Demonstruesit pritet të tubohen tek disa rrugë kryesore dhe më pas do të marshojnë dhe do të bashkohen në qëndër nga ku do të marshojnë ...

Tahiri: Berisha po e fut vendin në qorrsokak

Gazeta Start - 19.01.2011

Tiranë – Duke folur për demonstratën e 21 janarit, socialistët theksuar se ajo nuk është për të pushtetin e socialistëve, por një protestë kundër provokimeve të përditshme që po u bën kryeministri.

Demonstrata e 21 janarit, socialistët nisin lajmërimin derë më derë

Shekulli - 19.01.2011

TIRANE- Njësitë bashkiake të kryeqytetit kanë nisur sot lajmërimin derë më derë të qytetarëve të Tiranës, për mbajtjen e demonstratës së 21 janarit.

Rama fton qytetarët të bashkohen në demonstratën e së premtes

LajmiFundit - 19.01.2011

TIRANE—Lajmifundit—Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka nisur turin paraprak të takimit me qytetarët e kryeqytetit. Kreu i opozitës ka ndaluar sot në disa lagje të Tiranës ku pasi ka takuar qytetarët ka gjetur rastin ti ftojë ata të ...

Si do te jete demonstrata e 21 janarit?

24 orë - 19.01.2011

Nga protestat e opozites ( Arkiv ) Demonstrata e paralajmëruar nga opozita për ditën e premte më 21 janar nuk do të jetë njësoj si organizimet e mëparshme të saj.

PS, Tahiri: Më 21 Janar, demonstratë ndaj lajthitjeve të Kryeministrit

LajmiFundit - 19.01.2011

TIRANE--Lajmifundit--Deputeti Saimir Tahiri u bëri thirrje shqiptarëve që t’i bashkohen demonstratës së 21 janarit, e cila duhet të shënojë momentin kur shqiptarët marrin në dorë shtetin e tyre.

Demonstrata, nis lajmërimi derë më derë

24 orë - 19.01.2011

Opozita ka nisur lajmërimin derë më derë në të gjitha njësitë në lidhje me demostratën e 21 janarit. Slogani i saj do të jetë “Sali dorëzo bllokun”.

PS, ftesa për demonstratën

24 orë - 19.01.2011

Deputetë të Partisë Socialiste, përfaqësues tëshoqërisë civile dhe organizatave të ndryshme joqeveritare kanë dalë sot derë më derë me një ftesë për të thirrur në demonstratë më 21 janar të gjithë qytetarët.

Demonstrata, PS, letër policisë: Më 21 janar mbledhim qytetarët në Tiranë

LajmiFundit - 19.01.2011

TIRANE – Lajmifundit – Partia Socialiste ka dorëzuar në policinë e Tiranës, kërkesën për zhvillimin e demostratës së paralajmëruar në datën 21 janar 2011.

Demonstrata në 21 Janar, nis njoftimi derë më derë

BalkanWeb - 19.01.2011

TIRANE -Partia Socialiste, subjekti më i madh politik I Opozitës së Bashkuar nis marrjen e masave për përgatitjen e demonstratës së paralajmëruar në 21 Janar.

PS, Tahiri: Më 21 Janar, demonstratë ndaj lajthitjeve të Kryeministrit

Botasot - 19.01.2011

Deputeti Saimir Tahiri u bëri thirrje shqiptarëve që t’i bashkohen demonstratës së 21 janarit, e cila duhet të shënojë momentin kur shqiptarët marrin në dorë shtetin e tyre.

Tahiri: Demostrata e 21 janarit Popullore jo e PS

BalkanWeb - 19.01.2011

TIRANE- Partia Socialiste përsëriti akuzat se Berisha ka futur vendin në qorrsokak dhe i bën apel qytetarëve t’i bashkohen demonstratës së 21 janarit.

Opozita nis lajmërimin derë më derë për demonstratën

Botasot - 19.01.2011

Opozita ka nisur lajmërimin derë më derë në të gjitha njësitë në lidhje me demonstratën e 21 janarit. Slogani i saj do të jetë “Sali dorëzo bllokun”.

Demonstrata, PS kërkesë për leje në polici

BalkanWeb - 19.01.2011

TIRANE- Dy ditë para demonstratës Partia Socialiste i dorëzon policisë së Tiranës kërkesën për leje të këtij tubimi. Kërkesa është depozituar pasditen e sotme në polici nga kreu i degës së PS së Tiranës Besnik Bare, i cili ka informuar dhe ...

PS, ftesa për demonstratën

Yll Press - 19.01.2011

Përvec orarit dhe vendit ku do të zhvillohet protesta, ftesa mban në krye në njërën anë foton e kryeministrit Sali Berisha dhe ish-ministrit të Jashtëm Ilir Meta, jo pa qëlllim sipas organizatorëve, të dy duke buzëqeshur.

Plani i PS-së për demonstratën

Shekulli - 18.01.2011

Zbulohen detajet e tubimit që do të organizojë opozita shqiptare më 21 janar, në Tiranë, për largimin e qeverisë Berisha Kryesocialisti iu jep deputetëve dhe të zgjedhurve vendorë të PS, porositë për protestën TIRANË - Partia Socialiste ka ...

Rama: Të bashkuar në protesta

Botasot - 17.01.2011

Kryetari i PS-së Edi Rama u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që më 21 janar të bashkohen në protestën kundër qeverisë dhe të kërkojnë rivendosjen e demokracisë në vend. “Ne jemi thjesht pjesë e demonstratës popullore.