TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hughes: Shaqiri do të shkëlqejë këtë sezon

Telegrafi - 16.08.2015

Menaxheri i Stoke Cityt, Mark Hughes, ka deklaruar se përforcimi i ri i skuadrës së tij, Xherdan Shaqiri ishte i zhgënjyer kur mori lajmin se ai nuk do të mund të luajë në “White Hart Lane”.

Pse ishte i zhgënjyer Shaqiri?

Botasot - 16.08.2015

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, ka deklaruar se përforcimi i ri i skuadrës së tij, Xherdan Shaqiri ishte i zhgënjyer kur mori lajmin se ai nuk do të mund të luajë në “White Hart Lane”.

Të ngatërrosh Shaqirin me Shakirën

Top Channel - 15.08.2015

Stuart Pearce, ish-trajneri i Manchester City dhe Nottingham Forest, bëri një lapsus qesharak gjatë komentit të tij për Sky Sports News mbi përforcimet e shumta që ka bërë skuadra e Stoke City në ...

Alan Pardew flet fjalë të mëdha për Shaqirin

Zhurnal - 15.08.2015

Blerja e re Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, morri duartrokitje edhe nga trajneri Crystal Palace, Alan Pardew. Pardew në prag të ndeshjes kundër Arsenalit, u shpreh shumë i lumtur se si ekipet mesatare ...

Shaqiri në tribuna, Stoke City po humbet sërish

Botasot - 15.08.2015

Xherdan Shaqiri është sërish në tribuna duke e shikuar Stoke Cityn. Futbollisti Xherdan Shaqiri, duhet të jetë i brengosur për skuadrën e tij të re Stoke City, që po pëson humbje nga Tottenham.

Alan Pardew flet fjalë të mëdha për Shaqirin

Telegrafi - 15.08.2015

Blerja e re Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, morri duartrokitje edhe nga trajneri Crystal Palace, Alan Pardew. Pardew në prag të ndeshjes kundër Arsenalit, u shpreh shumë i lumtur se si ekipet mesatare ...

Alan Pardew flet fjalë të mëdha për Shaqirin

Botasot - 15.08.2015

Blerja e re Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, morri duartrokitje edhe nga trajneri Crystal Palace, Alan Pardew. Pardew në prag të ndeshjes kundër Arsenalit, u shpreh shumë i lumtur se si ekipet mesatare ...

Granit Xhaka injoron keq Xherdan Shaqirin

Lajmeshqip - 14.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Granit Xhaka injoron keq Xherdan Shaqirin Kështu u paraqitën shqiptarët në Superligën e Zvicrës Berisha s’shqetësohet nga tifozët Mediat spanjolle shkruajnë për De Biasin ...

Shaqiri tallet keq me Effengergin

Lajmeshqip - 14.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shaqiri tallet keq me Effengergin Granit Xhaka injoron keq Xherdan Shaqirin Kështu u paraqitën shqiptarët në Superligën e Zvicrës Berisha s’shqetësohet nga tifozët Mediat ...

Ja çfarë thotë Xhaka për transferimin e Shaqirit te Stoke City

Albeu.com - 14.08.2015

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka , nuk ka dashur të komentojë transferimin e fundit të Xherdan Shaqirit te Stoke City , edhe pse e pohon që njihen me njëri-tjetrin që fëmijë.

Hughes: Shaqiri nuk erdhi për para

Lajmi.net - 14.08.2015

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes ka deklaruar se Xherdan Shaqiri nuk shkoi te skuadra e tij vetëm për para. Sipas tij Xherdani kishte nevojë të luante më shumë dhe për këtë zgjodhi Stoke Cityn.

Hughes: Shaqiri nuk erdhi për para

Lajmeshqip - 14.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Hughes: Shaqiri nuk erdhi për para Fiorentina kërkon dy futbollist shqiptarë Edhe Ibrahimovic do të xhelozonte këtë gol (Video) Milani pas mesfushorit të Liverpoolit Messi ...

Në Angli Shaqirin e ngatërrojnë me Shakirën (VIDEO)

Albeu.com - 14.08.2015

Vazhdon të bëjë jehonë transferimi i Xherdan Shaqirit nga Inter te Stoke City , por kësaj rradhe ajo që ka ndodhur nuk ka lidhje me fushën e futbollit.

Të huajt bëjnë shaka me Shaqirin (Foto)

Lajmi.net - 14.08.2015

Disa të huaj kanë gjetur kohë për të bërë shaka me transferimin e Xherdan Shaqirit te skuadra e Stoke Cityt. Të huajt janë duke bërë shaka në rrjetet sociale me transferimin e Shaqirit te Stoke.

Zyrtare: Shaqiri nuk luan ndaj Tottenhamit

Lajmi.net - 14.08.2015

Tanimë edhe zyrtarisht është konfirmuar se Xherdan Shaqiri nuk mund të debutoj gjatë kësaj jave me klubin e tij të ri, Stoke City. Federata e Futbollit Anglez i ka treguar Stoke Cityt se duhet së ...

Legjenda angleze ngatërron Xherdan Shaqirin me Shakirën

LajmiFundit - 14.08.2015

Stjuart Pirc ka bërë një gafë live në një program televiziv, ku ka qenë i ftuar të flasë për sulmuesin e ri të Stok Sitit, Xherdan Shaqirin. Legjenda angleze e ka thirrur Shaqirin, jo Shakiri, siç i ...

Xhaka injoron keq Shaqirin

Botasot - 14.08.2015

Mesfushori i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka nuk ka dashur ta komentoj lëvizjen e fundit të Xherdan Shaqirit në Stoke City edhe pse e pranon se njihen bashkë që prej fëmijë.

Shaqiri i përgjigjet kritikave të Effenbergut

Botasot - 14.08.2015

Ish-futbollisti i kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munihut, Stefan Effenberg ditë më parë kishte akuzuar Xherdan Shaqirin se është transferuar te Stoke City vetëm për shkak të parave dhe është ...

Hughes i del krah Shaqirit

Botasot - 14.08.2015

Shefi i Potters ka mbrojtur nënshkrimin e ri të klubit pasi Steffan Effenberg tha se “Shaqiri ishte keqkëshilluar”. Mark Hughes i ka dalë krah Xherdan Shaqirit duke thënë se vendimi i anësorit për ...

Të huajt bëjnë shaka me Shaqirin (Foto)

Telegrafi - 14.08.2015

Disa të huaj kanë gjetur kohë për të bërë shaka me transferimin e Xherdan Shaqirit te skuadra e Stoke Cityt. Të huajt janë duke bërë shaka në rrjetet sociale me transferimin e Shaqirit te Stoke.

Shaqirin e ngatërrojnë me një femër VIP

Botasot - 14.08.2015

Vazhdon të bëjë jehonë transferimi i Xherdan Shaqirit nga Inter te Stoke City, por kësaj rradhe ajo që ka ndodhur nuk ka lidhje me fushën e futbollit.

Legjenda angleze ngatërron Shaqirin me Shakirën [video]

Koha.net - 14.08.2015

Legjenda angleze Stuart Pearce është vënë në siklet kur gjatë një emisioni për sport, ai ngatërroi Xherdan Shaqirin me këngëtaren e famshme Shakira. Pearce ishte i ftuar në Sky Sports News për të ...

Menaxheri i skuadrës Stroke City ngatërron Xherdan Shaqirin me Shakirën

Ora news - 14.08.2015

Menaxheri i skuadrës së futbollit “Stroke City” Stuart Pearce ka bërë një gafë qesharake duke ngatërruar futbollistin Xherdan Shaqiri me këngëtaren Shakira në edicionin e lajmeve “Sky Sports “.

Në Angli, Shaqirin e ngatërrojnë me Shakirën (Video)

Telegrafi - 14.08.2015

Legjenda angleze Stuart Pearce është vënë në siklet kur gjatë një emisioni për sport, ai ngatërroi Xherdan Shaqirin me këngëtaren e famshme Shakira. Pearce ishte i ftuar në Sky Sports News për të ...

Shaqiri ka një mesazh për legjendën e Bayern Munichut

Telegrafi - 14.08.2015

Xherdan Shaqiri është më i përfoluri se kurrë. Edhe pse parabola e karrierës së tij është në ulje, 23- vjeçari ka lënë të kuptohet se dëshiron të ndërtojë gjithçka nga e para në “Britannia Stadium”.

Shaqirit i mohohet debutimi ndaj Tottenhamit

Koha.net - 14.08.2015

Stoke City ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri nuk mund të luajë ndaj Tottenhamit, pasi është i suspenduar për një ndeshje. Klubi anglez ka sqaruar se Shaqiri ishte i suspenduar për një ndeshje në Coppa ...

Edhe zyrtarisht, Shaqiri nuk debuton ndaj Tottenhamit

Telegrafi - 14.08.2015

Tanimë edhe zyrtarisht është konfirmuar se Xherdan Shaqiri nuk mund të debutoj gjatë kësaj jave me klubin e tij të ri, Stoke City. Federata e Futbollit Anglez i ka treguar Stoke Cityt se duhet së ...

Hughes: Shaqiri nuk erdhi për para

VeqSport - 14.08.2015

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes ka deklaruar se transferimi i Xherdan Shaqirit nuk ishte vetëm për para. ''Natyrisht se financat gjithmonë janë pjesë e një marrëveshje'' ''Megjithatë ky transfer ...

Shaqiri: Te Interi shumë gjëra ishin keq

VeqSport - 14.08.2015

Xherdan Shaqiri ndjehet i lumtur se aventura e tij te skuadra e Interit ishte e shkurt. ''Te Interi shumë gjëra ishin keq. Mirë që ajo aventurë nuk zgjati shumë dhe tani jam shumë i lumtur që ndodhem ...

Shaqiri: Efenberg i papunë, ka të drejtë që flet

Panorama Sport - 14.08.2015

Xherdan Shaqiri është më i karikuar se kurrë. Edhe pse parabola e karrierës së tij është në ulje, 23- vjeçari ka lënë të kuptohet se dëshiron të ndërtojë gjithçka nga e para në “Britannia Stadium”.

A mund të ngatërrohet Xherdan Shaqiri me Shakirën? (Video)

Shqiptarja - 14.08.2015

Komentuesi i futbollit, Stuart Pearce duke komentuar kalimin e Xherdan Shaqirit nga Inter tek Stoke e ngatërroi emrin e tij me të këngëtares së njohur Shakira.

Zyrtare: Shaqiri nuk luan ndaj Tottenhamit

VeqSport - 14.08.2015

Federata e Futbollit Anglez ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri nuk do të mundet të debutojë në këtë fundjavë me klubin e tij të ri, Stoke Cityn. Arsyeja e kësaj është se mesfushori me origjinë kosovare ...

Xhaka injoron keq Shaqirin

Republika - 14.08.2015

Granit Xhaka ka muaj që nuk ka folur me Xherdan Shaqirin. Mesfushori i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka nuk ka dashur ta komentoj lëvizjen e fundit të Xherdan Shaqirit në Stoke City edhe pse ...

Futbollisti Shaqiri në ‘sy’ të mediave evropiane

Kosova Live - 14.08.2015

Xherdan Shaqiri pasi që bëri bujë me transferimin e tij në skuadrën angleze Stoke City, ai këto ditë është përfolur nga shumë media evropiane. Disa nga mediumet e vlerësojnë si të suksesshëm këtë ...

Legjenda angleze ngatërron Shaqirin me Shakirën (VIDEO)

Republika - 14.08.2015

Komentuesi i futbollit, Stuart Pearce duke komentuar kalimin e Xherdan Shaqirit nga Inter tek Stoke e ngatërroi emrin e tij me të këngëtares së njohur Shakira.

Shaqiri thyen rekordin e shitjes së fanellave te Stoke

Lajm - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri me të arritur te Stoke City ka thyer një rekord. Transferimi i ri sipas Sky Sports pos që është rekord për klubin për 12 milionë funte, tash ka edhe një rekord tjetër.

Legjenda gjermane ofendon Shaqirin: “T’q…. milionat”

Lajm - 13.08.2015

Legjenda gjermane, Stefan Effenberg, ka mbetur i befasuar me zgjedhjen që bëri Xherdan Shaqiri për të kaluar në Stoke City nga Interi. Sipas tij, lojtari zgjedhi milionat në vend të një klubi më të ...

Shaqiri: Mezi pres të luajë ndeshjen e parë

Lajmeshqip - 13.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shaqiri: Mezi pres të luajë ndeshjen e parë De Bruyne mund të bëhet lojtari më i paguar në Ligën Premier Interi e ka gati përforcimin e radhës Djali i Zidane, kapiten te ...

Xherdan Shaqiri: Mezi po pres të luaj ndeshjen e parë

LajmiFundit - 13.08.2015

Mesfushori shqiptar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri është shprehur shumë i lumtur që i është bashkuar skuadrës angleze. Ish-futbollisti i Interit dje është transferuar tek Stoke City për shifrën rreth ...

Xherdan Shaqiri thyen rekordin e shitjes së fanellave te Stoke!

Idividi - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri me të arritur te Stoke City ka thyer një rekord. Transferimi i ri sipas Sky Sports pos që është rekord për klubin për 12 milionë funte, tash ka edhe një rekord tjetër.

Milani e fitoi “TIM Trophy” kupën (Video)

Portalb - 13.08.2015

Lajme lidhur me temën Stoke City ka zyrtarizuar transferimin e Shaqirit Fabio Borini është objektivi i Interit Shaqiri do të thyej rekordin e Stoke City Lajm i mirë për tifozët e Interit Në kupen e ...

Soldado gati për te Villareali

Portalb - 13.08.2015

Lajme lidhur me temën Dzeko i bashkohet Romës Stoke City ka zyrtarizuar transferimin e Shaqirit United pritet ta transferoj yllin e Benficas Shaqiri do të thyej rekordin e Stoke City Sulmuesi i ...

Fanella e re e Shaqirit po shitet si “hallëv”

Portalb - 13.08.2015

Lajme lidhur me temën Soldado gati për te Villareali Milani e fitoi “TIM Trophy” kupën (Video) Dzeko i bashkohet Romës Stoke City ka zyrtarizuar transferimin e Shaqirit Kalimi i Xherdan Shaqiri nga ...

Fanella e re e Shaqirit po shitet si “hallëv”

Almakos - 13.08.2015

Kalimi i Xherdan Shaqiri nga Inter tek Stoke City ka shënuar edhe përfitime ekonomike. Drejtuesit e klubit pohojnë se fanella me numër 22 që do ta mbajë Shaqiri, ka thyer rekordet e shitjeve, ndërsa ...

Shaqiri: Jam i gatshëm për të startuar me Stoken

Lajmi.net - 13.08.2015

Transferimi i ri i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri ka thënë se ai është i gatshëm që të luaj nga minuta e parë me skuadrën e tij. Shaqiri ka thënë se ai është i gatshëm që të luajë nga minuta e parë me ...

Prezantohet Shaqiri: Jam gati për të luajtur (VIDEO)

Albeu.com - 13.08.2015

Më në fund ka ardhur edhe prezantimi zyrtar i Shaqirit me skuadrën e re. Mesfushori i njohur ka thënë se ai është i gatshëm që të luaj ë nga minuta e parë me skuadrën e tij të re, Stoke Cityn.

Prezantohet Shaqiri: jam i gatshëm për lojë

Zhurnal - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri është gati dhe mezi pret të luaj për skuadrën e tij të re Stoke City. Ylli i ri i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri është prezantuar te skuadra e re, ku ka mbajtur një konferencë për media.

Shaqiri i përgjigjet kritikave të Effenbergut: Ti nuk ke asnjë punë

Lajmi.net - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri i është përgjigjur kritikave të Stefan Effenbergut duke thënë se ky i fundit nuk ka ndonjë punë. Shaqiri ka thënë se Effenberg nuk ka ndonjë punë dhe për këtë arsye mund të flas.

Xherdan Shaqiri ”sulmon” Interin

LajmiFundit - 13.08.2015

Në konferencën e sotme për shtyp, Xherdan Shaqiri, u ndal të flas për aventurën e tij te Interi, duke i kritikuar ata për mënyrën se si u sillën me atë.

Xhaka: Shaqiri? S’e mbaj mend kur kam folur për herë të fundit me të

Lajmi.net - 13.08.2015

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka, ka refuzuar ta komentojë zgjedhjen e Xherdan Shaqirit për t’iu bashkuar Stoke Cityt, duke thënë që ka harruar se kur ka biseduar me të për herë të ...

Shaqiri i sjell fitime ende pa luajtur Stoke Cityt

Botasot - 13.08.2015

Fanellat dhe biletat e ekipit modest të Premier Leagues kanë fluturuar, raportojnë drejtuesit e klubit të Stoke City. Kalimi i Xherdan Shaqiri nga Inter Milano tek Stoke City ka shënuar edhe impaktin ...

Prezantohet Shaqiri: Jam i gatshëm për lojë (Video)

Telegrafi - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri është gati dhe mezi pret të luaj për skuadrën e tij të re Stoke City. Ylli i ri i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri është prezantuar te skuadra e re, ku ka mbajtur një konferencë për media.

“I dashur Xherdan Shaqiri, jeni i këshilluar keq”

Telegrafi - 13.08.2015

Një telefonatë te Erdin Shaqiri, vëllai dhe këshilltari i Xherdan Shaqirit. "Mirëdita, zotëri Shaqiri. Ne do të udhëtojmë për një reportazh në Kosovë për t’ju treguar lexuesve tanë se prej nga vijnë ...

Prezantohet ylli shqiptar

Botasot - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri, ylli nga Kosova, është prezantuar te skuadra e Stoke Cityt, që ka nënshkruar për pesë vite me shifrën e 12 milionë funte. Shaqiri është prezantuar para medieve në Angli.

Dresi i Xherdan Shaqirit me shitje rekorde

Koha.net - 13.08.2015

Stoke City ka treguar se shitjet e dresit me emrin e Xherdan Shaqirit tashmë janë shitjet më të shpejta në histori të klubit. Shqiptari nga Kosova është transferuar me një shumë rekorde për klubin e ...

Fjala e Shaqirit (Video)

Botasot - 13.08.2015

Xherdan Shaqiri është prezantuar të skuadra e Stoke Cityt dhe ka thënë se mezi pret të debutojë. Ai do të bartë numrin 22-të dhe premton se do të tregoj lojëra të mira.

Si i ndaloi Shaqiri gazetarët zviceran të mos shkojnë në Zhegër?

Botasot - 13.08.2015

Si i ndaloi gazetarët zviceran të mos shkojnë në shtëpinë e tyre në Zhegër. Një telefonatë te Erdin Shaqiri, vëllai dhe këshilltari i Xherdan Shaqirit. „Mirëdita, zotëri Shaqiri.

Shaqiri: Ky është njeriu që më bindi të transferohem te Stoke

Telegrafi - 13.08.2015

Ish mesfushori i Interit, Xherdan Shaqiri ka deklaruar se trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, e ka bindur që të transferohet te klubi anglez. Shaqa ka thënë se për mua është më e rëndësishme që të ...

Granit Xhaka injoron keq Xherdan Shaqirin

Telegrafi - 13.08.2015

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka, ka refuzuar ta komentojë zgjedhjen e Xherdan Shaqirit për t’iu bashkuar Stoke Cityt, duke thënë që ka harruar se kur ka biseduar me të për herë të ...

Xherdan Shaqiri sulmon Interin

Telegrafi - 13.08.2015

Në konferencën e sotme për shtyp, Xherdan Shaqiri, u ndal të flas për aventurën e tij te Interi, duke i kritikuar ata për mënyrën se si u sillën me atë.

Xherdan Shaqiri sulmon Interin

Botasot - 13.08.2015

Në konferencën e sotme për shtyp, Xherdan Shaqiri, u ndal të flas për aventurën e tij te Interi, duke i kritikuar ata për mënyrën se si u sillën me atë.

Shaqiri i kundër përgjigjet Effenbergit

Koha.net - 13.08.2015

Ish-lojtari i kombëtares së Gjermanisë, Stefan Effenberg ditë më parë kishte akuzuar Xherdan Shaqirin se është transferuar te Stoke City vetëm për shkak të parave dhe është këshilluar keq nga agjenti ...

Reportazh/Pse nuk ia vlen Shaqiri!

Java News - 13.08.2015

Reportazh/Pse nuk ia vlen Shaqiri! Një telefonatë te Erdin Shaqiri, vëllai dhe këshilltari i Xherdan Shaqirit. „Mirëdita, zotëri Shaqiri. Ne do të udhëtojmë për një reportazh në Kosovë për t’ju ...

“Si e dëmtoj imazhin tim?”/ Reportazhi për Shaqirin, nga vendlindja tek etja për para

Gazeta Dita - 13.08.2015

Një telefonatë te Erdin Shaqiri, vëllai dhe këshilltari i Xherdan Shaqirit. „Mirëdita, zotëri Shaqiri. Ne do të udhëtojmë për një reportazh në Kosovë për t’ju treguar lexuesve tanë se prej nga vijnë ...

Shaqiri: Mezi presë që të debutojë

VeqSport - 13.08.2015

Mesfushori me origjinë kosovare, Xherdan Shaqiri thotë se ai mezi pret që të debutojë me klubin e tij të ri, Stoke Cityt. Reprezentuesi i Kombëtares Zvicerane u tranferua në klubin anglez ditë më ...

REPORTAZHI për Xherdan Shaqirin, nga vendlindja, tek etja për para

Gazeta Tema - 13.08.2015

Një telefonatë te Erdin Shaqiri, vëllai dhe këshilltari i Xherdan Shaqirit. “Mirëdita, zotëri Shaqiri. Ne do të udhëtojmë për një reportazh në Kosovë për t’ju treguar lexuesve tanë se prej nga vijnë ...

Xherdan Shaqiri zyrtarisht te Stoke City

Lajmeshqip - 12.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Xherdan Shaqiri zyrtarisht te Stoke City Messi barazon rekordin e madh të Ronaldos Barcelona fiton Super Kupën e Evropës De Biasi: Fati i Shqipërisë vendoset në shtator ...

Stoke City, lëvdata të shumta për Shaqirin

Lajmeshqip - 12.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Stoke City, lëvdata të shumta për Shaqirin Xherdan Shaqiri zyrtarisht te Stoke City Messi barazon rekordin e madh të Ronaldos Barcelona fiton Super Kupën e Evropës De Biasi: ...

Shaqiri menjëherë në histori të Premier Leagues

Lajmi.net - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri dje edhe zyrtarisht kompletoi transferimin te skuadra e Stoke Cityt nga Inter. Mesfushori me pasaportë zvicërane u bë transferi më i shtrenjtë në historinë e klubit anglez.

E vendos rekordin, e lë Barcelonën

Lajmeshqip - 12.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA E vendos rekordin, e lë Barcelonën Trajneri i Kosta Rikës rrahet me një tifoz në tribuna (Video) Messi tregoi përsëri që është më i miri i të gjitha kohërave Stoke City, ...

Fillojnë talljet me Shaqirin

Lajmi.net - 12.08.2015

Pas kalimit të Xherdan Shaqirit te skuadra e Stoke Cityt, në Itali kanë nisur të qeshin me futbollistin kosovar. Karikaturisti italian, Valerio Marini, e ka postuar në Facebook një punim, duke e ...

Paga e Shaqirit, marramendëse – Stoke shpenzon 46 mil për të

Lajmeshqip - 12.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Paga e Shaqirit, marramendëse – Stoke shpenzon 46 mil për të E mahnitshme: Portieri shënon gol spektakolar (Video) Arsenali 30 milionë euro për mesfushorin e Sevillës E ...

Legjenda gjermane ofendon Shaqirin: “T’q…. milionat”

Lajmeshqip - 12.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Legjenda gjermane ofendon Shaqirin: “T’q…. milionat” Paga e Shaqirit, marramendëse – Stoke shpenzon 46 mil për të E mahnitshme: Portieri shënon gol spektakolar (Video) ...

Effenberg kritkon Shaqirin

Lajmi.net - 12.08.2015

Ish lojtari i përfaqësueses gjermane, Stefan Effenberg ka kritikuar Shaqirin lidhur me transferimin te Stoke City. Sipas tij skuadra e Schalkes do të ishte perfekte për Xherdanin edhe në qoftë se ai ...

Legjenda gjermane ofendon Shaqirin: “T’q…. milionat”

Shqipmedia - 12.08.2015

Legjenda gjermane, Stefan Effenberg, ka mbetur i befasuar me zgjedhjen që bëri Xherdan Shaqiri për të kaluar në Stoke City nga Interi. Sipas tij, lojtari zgjedhi milionat në vend të një klubi më të ...

Effenberg kritikon ashpër Shaqirin: Zgjodhi paratë para karrierës

Albeu.com - 12.08.2015

Ish-futbollisti i Gjermanisë, Stefan Effenberg ka kritikuar ashpër Xherdan Shaqirin për transferimin e tij te skuadra e Stoke Cityt . Legjenda gjermane ka theksuar se Shaqiri është transferuar në ...

Shaqiri:Mezi pres të debutoj për Stoke-n

Lajm - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri është bërë edhe zyrtarisht futbollist i ri i Stoke Cityt. Futbollisti kosovar ka nënshkruar të martën kontratë pesëvjeçare me “Potters”, ndërsa u bë transferim i shtrenjtë në histori ...

Shaqiri:Mezi pres të debutoj për Stoke-n

Almakos - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri është bërë edhe zyrtarisht futbollist i ri i Stoke Cityt. Futbollisti kosovar ka nënshkruar të martën kontratë pesëvjeçare me “Potters”, ndërsa u bë transferim i shtrenjtë në histori ...

Kritikohet Xherdan Shaqiri: Braktisi Interin, shkoi në Angli vetëm për para

LajmiFundit - 12.08.2015

Ish-përfaqësuesi i Gjermanisë, Stefan Effenberg ka kritikuar ashpër Xherdan Shaqirin për transferimin e tij te skuadra e Stoke Cityt. Shaqiri pas vetëm gjashtë muajve në Inter është larguar për t’u ...

Gazetari anglez kërcënon Xherdan Shaqirin

Lajmi.net - 12.08.2015

Ka bërë zgjedhjen e duhur apo jo, këtë e di më së miri Xherdan Shaqiri, që të martën kaloi nga Interi në Stoke City të Premierligës angleze. Ai nënshkroi kontratë pesë-vjeçare për një shumë rekord ...

Crouch tallet në twitter me këmbët e Shaqirit (Foto)

Lajmi.net - 12.08.2015

Petr Crouch ka bërë një postim në twitter ku është tallur pak a shumë me këmbët e Xherdan Shaqirit. Nëpër rrjetet sociale, kanë qarkulluar postimet se Shaqiri është duke i bërë konkurencë Crouchit me ...

​Shaqiri: Ja kush më bindi të transferohem te Stoke City

Lajmi.net - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri ka bërë të ditur se trajneri, Mark Hughes ishte faktori kryesor që ai zgjodhi Stoke Cityn para shumë klubeve tjera Evropiane. Ish mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri ka ...

Transferimi te Stoke City, Crouchi tallet me këmbët e Xherdan Shaqirit

LajmiFundit - 12.08.2015

Petr Crouch ka bërë një postim në twitter ku është tallur pak a shumë me këmbët e Xherdan Shaqirit. Nëpër rrjetet sociale, kanë qarkulluar postimet se Shaqiri është duke i bërë konkurencë Crouchit me ...

Xherdan Shaqiri thyen rekordin e shitjes së fanellave te Stoke

Zhurnal - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri me të arritur te Stoke City ka thyer një rekord. Transferimi i ri sipas Sky Sports pos që është rekord për klubin për 12 milionë funte, tash ka edhe një rekord tjetër.

Shaqiri menjëherë në histori të Premier Leagues, ja pse!

Botasot - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri dje edhe zyrtarisht kompletoi transferimin te skuadra e Stoke Cityt nga Inter. Mesfushori me pasaportë zvicërane u bë transferi më i shtrenjtë në historinë e klubit anglez.

Kush po tallet me Xherdan Shaqirin?

Botasot - 12.08.2015

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, në orët e mesditës së martë hoqi të gjitha dilemat se ku do të luajë në të ardhmen. Ai vendosi përfundimisht të luajë për ekipin e Stoke, duke nënshkruar për pesë ...

Legjenda gjermane ofendon Shaqirin: “T’q…. milionat”

Botasot - 12.08.2015

Legjenda gjermane, Stefan Effenberg, ka mbetur i befasuar me zgjedhjen që bëri Xherdan Shaqiri për të kaluar në Stoke City nga Interi. Sipas tij, lojtari zgjedhi milionat në vend të një klubi më të ...

Effenberg kritikon Shaqirin: U transferua në Angli për para

Koha.net - 12.08.2015

Ish-përfaqësuesi i Gjermanisë, Stefan Effenberg ka kritikuar ashpër Xherdan Shaqirin për transferimin e tij te skuadra e Stoke Cityt. Shaqiri pas vetëm gjashtë muajve në Inter është larguar për t’u ...

"Shaqiri shkoi në Angli për shkak të parave"

Telegrafi - 12.08.2015

Ish-përfaqësuesi i Gjermanisë, Stefan Effenberg ka kritikuar ashpër Xherdan Shaqirin për transferimin e tij te skuadra e Stoke Cityt. Shaqiri pas vetëm gjashtë muajve në Inter është larguar për t’u ...

Çfarë shkruhet në karikaturë për Shaqirin?

Botasot - 12.08.2015

Transferimi i Xherdan Shaqirit nga Interi te Stoke City, për 17 milion euro, ka befasuar shumë kë. Ky transferim, e ka nxitur karikaturistin italian, Valerio Marini, t’i kushtoj një karikaturë ...

Si e shohin Shaqirin mediet zvicerane?

Botasot - 12.08.2015

Së fundi kuptohej se futbollisti Xherdan Shaqiri është shumë afër Schalkes 04, por edhe Dortmundit, duke u shuar gati shpresat se ai mund të transferohet në ekipin e Stokes, kur edhe trajneri i kësaj ...

Shaqiri te Stoke, po thyen çdo rekord (Foto)

Botasot - 12.08.2015

Kanë kaluar vetëm 24 orë që kur Xherdan Shaqiri është transferuar te klubi anglez, Stoke City dhe po thyen rekorde të ndryshme. Transferimi më i ri i Stoke Cityt, Xherdan Sahqiri i cili u ble nga ...

Shaqiri tregon se kush ishte sebep që vendosi për Stoken

Botasot - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri ka treguar se kush ishte sebep që vendosi t’i bashkohet skuadrës së Stoke Cityt. Futbollisit shqiptar beson se do të ketë një karrierë fantastike në klubin anglez dhe do të arrijnë ...

Xherdan Shaqiri thyen rekordin e shitjes së fanellave te Stoke (Foto)

Telegrafi - 12.08.2015

Xherdan Shaqiri me të arritur te Stoke City ka thyer një rekord. Transferimi i ri sipas Sky Sports pos që është rekord për klubin për 12 milionë funte, tash ka edhe një rekord tjetër.

Kush i ka muskujt më të mëdhenj Shaqiri apo Crouch?

Botasot - 12.08.2015

Futbollisti Xherdan Shaqiri ka bërë bum me kalimin e tij në Stoke City, ku mediet me të njohura botërore shkruajnë për të. Disa mediume botërore e vlerësojnë si hap të qëlluar e disa si të gabueshëm, ...

Në Angli tani çmenden për kofshët e Shaqirit

Mapo - 12.08.2015

Në Angli tani çmenden për kofshët e Shaqirit Postuar më: 12 Gusht 2015 18:55 Ka ndezur shumë debat transferimi i Xherdan Shaqirit tek ekipi i Stoke City në Angli.

Shaqiri flet për transferimin te Stoke City

Koha.net - 12.08.2015

Mesfushori shqiptar Xherdan Shaqiri është shprehur i lumtur me transferimin e tij te Stoke City nga Interi. Përfaqësuesi i Zvicrës ditë më parë kompletoi transferimin në Angli pas shtatë muaj ...

Shaqiri flet për transferimin te Stoke City

Telegrafi - 12.08.2015

Mesfushori shqiptar Xherdan Shaqiri është shprehur i lumtur me transferimin e tij te Stoke City nga Interi. Përfaqësuesi i Zvicrës ditë më parë kompletoi transferimin në Angli pas shtatë muaj ...

Effenberg kritikon ashpër Shaqirin

VeqSport - 12.08.2015

Stefan Effenberg ka deklaruar se nuk e kupton fare kalimin e Xherdanit te skuadra e Stoke Cityt. ''Unë nuk e kuptoj transferimin e Xherdan Shaqirit te Stoke City'' ''Ju duhet të mendoni se ku do të ...

(KARIKATURA) Italianët tallin Shaqirin

Java News - 12.08.2015

Italianët tallin Shaqirin Italianët se kanë vuajtur fare ikjen e Shaqirit. Pas kalimit të Xherdan Shaqirit te skuadra e Stoke Cityt, në Itali kanë nisur të qeshin me futbollistin kosovar.

Fillojnë talljet me Shaqirin

Tetova Sot - 12.08.2015

Pas kalimit të Xherdan Shaqirit te skuadra e Stoke Cityt, në Itali kanë nisur të qeshin me futbollistin kosovar. Karikaturisti italian, Valerio Marini, e ka postuar në Facebook një punim, duke e ...

Effenberg kritkon Shaqirin

Tetova Sot - 12.08.2015

Ish lojtari i përfaqësueses gjermane, Stefan Effenberg ka kritikuar Shaqirin lidhur me transferimin te Stoke City. Sipas tij skuadra e Schalkes do të ishte perfekte për Xherdanin edhe në qoftë se ai ...

Në Angli tani çmenden për kofshët e Shaqirit

Tetova Sot - 12.08.2015

Ka ndezur shumë debat transferimi i Xherdan Shaqirit tek ekipi i Stoke City në Angli. Legjenda gjermane, Stefan Effenberg e quan një veprim të pakuptimtë.

Shaqiri zyrtarisht pjesë e skuadrës ‘Stoke City’

Kosova Live - 12.08.2015

Futbollisti Xherdan Shqari edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës angleze Stoke City . Mesfushori kosovar kaloi nga skuadra italiane Inter tek ajo angleze .Ky transferim i ka kushtuar klubit anglez ...

Xherdan Shaqiri "divorcohet" me Interin, shkon në Premier Ligë

SOT - 11.08.2015

Një ditë surprizash në shtëpinë e Interit për Xherdan Shaqirin. Qëndrimi i tij tek Interi nuk zgjati shumë dhe ditën e sotme të gjitha mediat italiane kanë shkruajtur për largimin e tij nga ky ekip ...

Xherdanit i del problem me Bayernin, bllokohet transferimi te Stoke

Lajmeshqip - 11.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Xherdanit i del problem me Bayernin, bllokohet transferimi te Stoke Ylli i Barcelonës, gjithnjë e më afër gjigantit anglez Ja e ardhmja e Januzajt Stefano Pioli lë jashtë ...

Pse duhet Shaqiri të transferohet tek Stoke City?

Lajmeshqip - 11.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Pse duhet Shaqiri të transferohet tek Stoke City? Xherdanit i del problem me Bayernin, bllokohet transferimi te Stoke Ylli i Barcelonës, gjithnjë e më afër gjigantit anglez ...

Adam: Me Shaqirin dhe Afellay synojmë Europa League

Lajmi.net - 11.08.2015

Mesfushori i Stoke Cityt, Charlie Adam ka deklaruar se me lojtarë si Xherdan Shaqiri dhe Ibrahim Afellay skuadra e tij e do një vend në Europa League për edicionin e ardhshëm.

E pabesueshme: kjo është rroga e Shaqirit te Stoke (foto)

Zhurnal - 11.08.2015

Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri pritet t’ia shoh hairin transferimit në Stoke City Transferimi i Xherdan Shaqirit te Stoke City është vetëm çështje orësh.

Kjo është rroga e Shaqirit te Stoke

Shqipmedia - 11.08.2015

Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri pritet t’ia shoh hairin transferimit në Stoke City Transferimi i Xherdan Shaqirit te Stoke City është vetëm çështje orësh.

Shaqiri fiton 7 milionë euro në sezon te Stoke

Lajmi.net - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri pritet që shumë shpejtë të zyrtarizohet si lojtari i ri i skuadrës së Stoke Cityt. Klubi nga Premier League angleze do të paguajë 17 milionë euro për trasnsferimin e tij nga Inter.

Adam: Stoke synon Europa Ligën me Shaqirin

Lajmi.net - 11.08.2015

Charlie Adam ka thënë se skuadra e tij me transferimin e Xherdan Shaqirit synon të fitojë Europa Ligën. Adam ka thënë se Stoke City synon që me transferimin e Shaqirit të fitojë Europë Ligën.

Shaqiri do të thyej rekordin e Stoke City

Portalb - 11.08.2015

Lajme lidhur me temën Schweinsteiger dëshiron të rikthehet në Gjermani Kevin De Bruyne riktehet në Premierligë Tronditet Arsenali, e humbi ndeshjen e parë Chelsea barazon në ndeshjen e parë Stoke ...

Shaqiri përfiton një shifër të çmendur te Stoke

Albeu.com - 11.08.2015

Më në fund, sulmuesi zviceran, Shaqiri , ka pranuar të transferohet në Angli, duke zgjedhur Stouk Sitin. Klubi anglez, do të paguajë 17 milionë euro për blerjen e Shaqirit , ndërsa vetë lojtari do të ...

Zyrtare: Shaqiri transferohet te Stoke City (Foto)

Lajmi.net - 11.08.2015

Stoke City ka kompletuar në mënyrë zyrtare transferimin e lojtarit të Interit, Xherdan Shaqirit. Stoke City ka kompletuar më në fund transferimin e lojtarit të Interit, Xherdan Shaqirit.

Stoke City ka zyrtarizuar transferimin e Shaqirit

Portalb - 11.08.2015

Lajme lidhur me temën United pritet ta transferoj yllin e Benficas Fabio Borini është objektivi i Interit Shaqiri do të thyej rekordin e Stoke City Schweinsteiger dëshiron të rikthehet në Gjermani Më ...

Cilin numër do ta bartë Shaqiri te Stoke

Lajmi.net - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri ka vendosur që të bartë fanellën me numrin 22 te skuadra angleze, Stoke City. Vetëm disa minuta më parë, Shaqiri është transferuar në mënyrë zyrtare te skuadra e Stoke Cityt.

Formacioni i Stoke Cityt me Shaqirin

Lajmi.net - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri sot edhe zyrtarisht ka kompletuar transferimin te skuadra angleze, Stoke City. Mesfushori me pasaportë zvicërane u largua nga Interi ku nuk ishte fare pjesë e planeve të Roberto ...

Deklarata e parë e Shaqirit si lojtar i Stoke

Lajmi.net - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri ndjehet shumë i kënaqur me transferimin e tij te skuadra angleze, Stoke City. Djaloshi nga Zhegra sot edhe zyrtarisht u prezantua te Stoke pas transferimit prej 12 milionë funteve nga ...

Shuma marramendëse që transferoi Xherdan Shaqirin në Angli

LajmiFundit - 11.08.2015

Më në fund Xherdan Shaqiri edhe zyrtarisht zgjedh klubin e ri. Futbollisti shqiptar i Zvicrës tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e klubit anglez, Stoke City.

Sot pritet zyrtarizimi i Shaqirit te Stoke City

Koha.net - 11.08.2015

Stoke City raportohet se sot do të kompletojë transferimin e anësorit të Interit, Xherdan Shaqiri. Reprezentuesi i Zvicrës, dje, sipas medieve britanike, kishte kompletuar testet mjekësore, një ditë ...

Bayerni bllokon transferin e Shaqirit te Stoke?

Telegrafi - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri është duke pritur ‘dritën e gjelbër’ nga Bayern Munich për të nënshkruar me Stoke Cityn. Xherdan Shaqiri ka kryer me sukses testet mjekësore dhe ka arritur marrëveshje me Stoke Cityn, ...

Shaqiri po përballet me një problem!

Botasot - 11.08.2015

Nga mediet angleze raportohet se çështja e futbollistit Xherdan Shaqirit është punë e kryer dhe do të jetë pjesë e skuadrës ë Premier League, Stoke. në anën tjetër raportohet se ylli nga Kosova ka ...

Stoke City synon Evropën me Shaqirin e Afellayn

Koha.net - 11.08.2015

Stoke City do të bëhej kandidat i fortë për kualifikim në garat evropiane me transferimin e Xherdan Shaqirit dhe Ibrahim Afellayt, sipas Charlie Adam.

Stoke City synon Evropën me Shaqirin e Afellayn

Telegrafi - 11.08.2015

Stoke City do të bëhej kandidat i fortë për kualifikim në garat evropiane me transferimin e Xherdan Shaqirit dhe Ibrahim Afellayt, sipas Charlie Adam.

Paga e Shaqirit, marramendëse – Stoke shpenzon 46 mil për të

Telegrafi - 11.08.2015

Xhedan Shaqirit është pranë finalizimit të kalimit të tij te Stoke dhe mediat zvicërane po hedhin dritë mbi arsyet se pse ai vendosi të shkonte te ky klub anglez.

Gjithçka e qartë, Shaqiri në Stoke

Botasot - 11.08.2015

Ylli nga Kosova është pjesë e skuadrës së Stoke, kështu konfirmohet edhe nga klubi. Stoke City ka zyrtarizuar transferimin e Xherdan Shaqirit nga ...

Zyrtare: Shaqiri kalon te Stoke City (Foto)

Telegrafi - 11.08.2015

Stoke City ka kompletuar në mënyrë zyrtare transferimin e lojtarit të Interit, Xherdan Shaqirit. Ekipi angelez ka kompletuar më në fund transferimin e lojtarit të Interit, Xherdan Shaqirit.

Zyrtare: Shaqiri lojtar i Stoke Cityt

Koha.net - 11.08.2015

Stoke City ka konfirmuar transferimin e yllit kosovar, Xherdan Shaqiri përmes faqes zyrtare të klubit. Ky është transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit anglez, për 17 milionë euro nga skuadra ...

Gjithçka e qartë, Shaqiri firmos për Stoken

Botasot - 11.08.2015

Ylli nga Kosova është pjesë e skuadrës së Stokes, kështu konfirmohet edhe nga klubi. Stoke City ka zyrtarizuar transferimin e Xherdan Shaqirit nga Interi.

Cilin numër e bartë Shaqiri te Stoke City?

Botasot - 11.08.2015

Skuadra e Stoke ka njoftuar se cilin numër do ta bartë Xherdan Shaqiri. Futbollisti nga Kosova, anëtar i kombëtares së Zvicrës, që luajti në ekipet e njohura, si Basel, Bayern, Inter, tani do të jetë ...

Për sa milionë funte Shaqiri ia kalon Peter Crouchit?

Botasot - 11.08.2015

23-vjeçari shqiptar, Xherdan Shaqiri, anëtar i kombëtares së Zvicrës, të dielën që e lamë pas ishte në stadiumin e Stoke, duke e përcjellur ndeshjen Stoke-Liverpool, ku aty u bë pothuajse e ditur se ...

Çfarë fjalë thotë trajneri i Stokes për Shaqirin?

Botasot - 11.08.2015

Në faqen zyrtare të klubit Stoke City shkruhet për Xherdan Shaqirin, si përforcim i ri. Trajneri i kësaj skuadre, Mark Hughes, e lavdëron futbollistin shqiptar, duke thënë: “Ai është një lojtar ...

Stoke City, lëvdata të shumta për Shaqirin

Koha.net - 11.08.2015

Klubi anglez, Stoke City, pak minuta më parë ka konfirmuar transferimin e anësorit shqiptar, Xherdan Shaqiri nga Interi për shumë rekorde të klubit 12 milionë funte.

Trajneri i Stoke Cityt me fjalë të mira për Shaqirin

Mapo - 11.08.2015

Trajneri i Stoke Cityt me fjalë të mira për Shaqirin Postuar më: 11 Gusht 2015 18:43 ​Transferimi i Xherdan Shaqirit i ka gëzuar tej mase tifozët si dhe udhëheqësit e Stoke City.

Cilin numër do ta bartë Shaqiri te Stoke City?

Telegrafi - 11.08.2015

Vetëm disa minuta më parë, Shaqiri është transferuar në mënyrë zyrtare te skuadra e Stoke Cityt. Reprezentuesi zviceran ka vendosur që te kjo skuadër të bartë fanellën me numrin 22.

Trajneri i Stoke e 'ngrit' në qiell Shaqirin

Telegrafi - 11.08.2015

Trajneri i Stoke Cityt ka folur rreth transferimit të Xherdan Shaqirit për tek ekipi anglez. Marc Hughes ka thënë se Shaqiri është një lojtar dinamik dhe do të sjell ndryshime të mëdha për skuadrën ...

Shaqiri flet si lojtar i Stoke Cityt

Telegrafi - 11.08.2015

Xherdan Shaqirit nuk i pritet të debutojë me Stoke Cityn, me të cilët u prezantua pak orë më parë. Ylli kosovar që u transferua në Angli nga Interi, është shprehur i lumtur me zgjedhjen që ka bërë.

Xherdan Shaqiri flet për kalimin te Stoke

Botasot - 11.08.2015

Futbollisti shqiptar nga Kosova, Xherdan Shaqiri, është shprehur i lumtur që iu është bashkuar skuadrës së njohur angleze, Stoke City, duke premtuar maksimumin.

Pronari i Stoke Cityt me fjalë të mëdha për Shaqirin

Telegrafi - 11.08.2015

Pronari i Stoke Cityt, Peter Coates është shprehur tejet i lumtur që më në fund, Xherdan Shaqiri, do të jetë lojtar i skuadrës së tij. Ai foli fjalë të mëdha për yllin kosovar të transferuar nga ...

Shaqiri i ka kushtuar 1 milion euro për ndeshje Interit!

Telegrafi - 11.08.2015

Më në fund aventura e Xherdan Shaqirit te Interi ka përfunduar, tani lojtari 23-vjeçar edhe zyrtarisht është pjesë e Stoke City. Shaqiri u transferua te Interi nga Bayern Munchen për 16 milionë euro.

Shaqiri i ka kushtuar 1 milion euro për ndeshje Interit!

Botasot - 11.08.2015

Më në fund aventura e Xherdan Shaqirit te Interi ka përfunduar, tani lojtari 23-vjeçar edhe zyrtarisht është pjesë e Stoke City. Shaqiri u transferua te Interi nga Bayern Munchen për 16 milionë euro.

Revoltohen tifozët e Interit, ofendojnë rëndë Mancinin dhe Stankovicin (Foto)

Botasot - 11.08.2015

Largimin e Xherdan Shaqirit nga Interi, si duket më së shumti po e vuajnë tifozët e kësaj skuadre në Kosovë. Kjo vërtetohet në faqet e tifozëve të Interit që janë aktive në Kosovë, nga vendi i ...

Formacioni i mundshëm i Stoke City me Xherdan Shaqirin (Foto)

Telegrafi - 11.08.2015

Që nga rikthimi në Premier Ligë në vitin 2008, Stoke City është një ekip vështir i kalueshëm dhe tani me blerjet e reja ata kërkojnë edhe suksese te reja.

Shkëlqimi dhe “rënia” e Shaqirit. Akord me Stoken, pritet zyrtarizimi

Gazeta Dita - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri është gjithnjë e më pranë Stoke City në kampionatin anglez. Sipas medias dedikuar kësaj skuadre, “Stoke Sentinel”, klubi anglez ka gjetur më në fund edhe akordin me lojtarin, pasi me ...

Shaqiri fiton 7 milionë euro në sezon te Stoke

Tetova Sot - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri pritet që shumë shpejtë të zyrtarizohet si lojtari i ri i skuadrës së Stoke Cityt. Klubi nga Premier League angleze do të paguajë 17 milionë euro për trasnsferimin e tij nga Inter.

7 milionë euro është rroga e Shaqirit te Stoke

Durres Lajm - 11.08.2015

Ylli kosovar Xherdan Shaqiri, pritet të përfitojë shumë nga transferimi në Stoke City. Transferimi i Xherdan Shaqirit te Stoke City është vetëm çështje orësh.

Shaqiri zyrtarisht i takon Stoke Cityt (FOTO)

Tetova Sot - 11.08.2015

Stoke City ka konfirmuar transferimin e yllit shqiptar, Xherdan Shaqiri përmes faqes zyrtare të klubit. Skuadra angleze ka paguar 17 milionë euro për kosovarin, që është rekord transferimi për Stoke ...

Zyrtare: Shaqiri, lojtar i Stoke Cityt

VeqSport - 11.08.2015

Pas shumë spekulimeve, Stoke City ka kompletuar transferimin e lojtarit të Interit, Xherdan Shaqirit. Ekipi i Premier Ligës angleze ka kompletuar blerjen e kartonit të reprezentuesit zviceran, ...

Firmosi. Stoke City e çmëndur për Shaqirin

Java News - 11.08.2015

Klubi anglez, Stoke City, pak minuta më parë ka konfirmuar transferimin e anësorit shqiptar, Xherdan Shaqiri nga Interi për shumë rekorde të klubit 12 milionë funte.

Fjalët e para te Xherdan Shaqirit si lojtar i Stoke City

Tetova Sot - 11.08.2015

Xherdan Shaqirit nuk i pritet të debutojë me Stoke Cityn, me të cilët u prezantua pak orë më parë. Ylli kosovar që u transferua në Angli nga Interi, është shprehur i lumtur me zgjedhjen që ka bërë.

Zyrtare: Shaqiri në Stoke City me kontratë 5 vjecare

InfoGlobi - 11.08.2015

Futbollisti Xherdan Shaqiri zyrtarizon klubin e ri. Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e klubit anglez, Stoke City. Stoke City dhe Interi përfundimisht kanë arritur ...

Xherdan Shaqiri zyrtarisht te Stoke City

Gazeta Dita - 11.08.2015

Xherdan Shaqiri bëhet zyrtarisht lojtar i ekipit anglez Stoke City për vlerën e 12 milionë stërlinavve, duke thyer njëkohësisht edhe rekordin e klubit nga Staffordshire.

Shaqiri fiton 7 milionë euro në sezon te Stoke

Republika - 11.08.2015

Mesfushori me pasaportë zvicërane pritet të nënshkruaj kontratë katër vjeçare nga e cila do të përfitoj plotë 7 milionë euro në sezon. Shaqiri besohet se ka kaluar testet mjekësore dhe ka arritur ...

Futbollisti Shaqiri drejt skuadrës Stoke City

Kosova Live - 11.08.2015

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, si duket më nuk do të jetë pjesë e skuadrës italiane Inter. Ai shumë shpejtë pritet që t’i bashkohet skuadrës angleze Stoke City.

Zyrtare: Shaqiri kalon te Stoke City (Foto)

Republika - 11.08.2015

Pas shumë spekulimeve, Stoke City ka kompletuar transferimin e lojtarit të Interit, Xherdan Shaqirit. Ekipi i Premier Ligës angleze ka kompletuar blerjen e kartonit të reprezentuesit zviceran, ...

Shaqiri nënshkruan sot ose nesër

Lajmeshqip - 10.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shaqiri nënshkruan sot ose nesër Mposhtët Armend Xhoxhaj Shaqiri në Stoke City (Foto) Në Zvicër po rritet gjenerata e re e yjve shqiptarë “Çmendet” City, ja sa milionë ka ...

Hughes i kënaqur me paraqitjen e Stoke

Zhurnal - 10.08.2015

Mark Hughes thotë se ai është i kënaqur me paraqitjen e Stoke Cityt në disfatën 1-0 nga Liverpooli. Ishte një gol i vonshëm i Philippe Coutinho që vendosi takimin, por pavarësisht disfatës, trajneri ...

Skuadra angleze arrin marrëveshje për Shaqirin, nuk është Stoke City

Lajmeshqip - 10.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Skuadra angleze arrin marrëveshje për Shaqirin, nuk është Stoke City Mustafi prezantohet me këngë shqipe në stadiumin e Valencias Unitedi shumë pranë yllit të Lazios ...

Shaqiri kalon vizitat mjekësore, te Stoke City për 19 mln Euro

Lajmeshqip - 10.08.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shaqiri kalon vizitat mjekësore, te Stoke City për 19 mln Euro Formacioni i javës së parë në Premierligë (Foto) Tragjedi në futbollin brazilian Thirrje anti-shqiptare në ...

Shaqiri kalon vizitat mjekësore, te Stoke City për 19 mln Euro

Shqipmedia - 10.08.2015

Stoke City gjen marrëveshjen personale me Xherdan Shaqirin përsa i takon termave financiarë. Tani klubi anglez është gati t’i paguajë Interit 13,5 milionë Paund, rreth 19 milionë Euro për trasferimin ...

Shaqiri po kryen testet mjekësore te Stoke

Lajmi.net - 10.08.2015

Sipas lajmeve nga mediat italiane, mësojmë se Xherdan Shaqiri është duke i kryer testet mjekësore te skuadra e Stoke Cityt. La Gazzetta dello Sport shkruan se Shaqiri është duke i kryer testet ...

Ja sa do të paguajë Stoke për transferimin e Shaqirit

Lajmi.net - 10.08.2015

Sipas mediave italiane, Stoke City do të paguajë 19 milionë euro dhe një milionë euro tjera në bazë të sukseseve, për transferimin e Xherdan Shaqirit nga Interi.

Shaqiri zyrtarisht në Premier League, kalon testet mjekësore

Albeu.com - 10.08.2015

Stoke City ka arritur marrëveshjen personale me Xherdan Shaqirin për sa i takon termave financiarë. Tani klubi anglez është gati t’i paguajë Interit 13,5 milionë Paund, rreth 19 milionë euro për ...

Shaqiri te Stoke City për 19 mln euro

Lajm - 10.08.2015

Stoke City gjen marrëveshjen personale me Xherdan Shaqirin përsa i takon termave financiarë. Tani klubi anglez është gati t’i paguajë Interit 13,5 milionë Paund, rreth 19 milionë Euro për trasferimin ...

Xherdan Shaqiri drejt Turqisë…

LajmiFundit - 10.08.2015

Është klubi i famshëm turk, Fenerbahçe që i është shtuar garës për mesfushorin shqiptar te Interit, Xherdan Shaqirin. Ylli i Zvicrës sipas të gjitha gjasave, gjatë kësaj verë do të largohet nga ...

Xherdan Shaqiri me skuadër të re, kryen testet mjekësore

LajmiFundit - 10.08.2015

Stoke City gjen marrëveshjen personale me Xherdan Shaqirin përsa i takon termave financiarë. Tani klubi anglez është gati t’i paguajë Interit 13,5 milionë Paund, rreth 19 milionë Euro për trasferimin ...

Shkëlqimi dhe “rënia” e Shaqirit. Akord me Stoken, pritet zyrtarizimi

Top Channel - 10.08.2015

Xherdan Shaqiri është gjithnjë e më pranë Stoke City në kampionatin anglez. Sipas medias dedikuar kësaj skuadre, “Stoke Sentinel”, klubi anglez ka gjetur më në fund edhe akordin me lojtarin, pasi me ...

Shaqiri kalon testet mjekësore te Stoke

Lajmi.net - 10.08.2015

Xherdan Shaqiri ka kryer testet mjekësore te skuadra ku do të paraqitet në vazhdim të edicionit 2015-16, Stoke City. Më në fund ai i jep fund lajmeve lidhur me të ardhmen e tij dhe pas një edicioni ...

Hughes i kënaqur me paraqitjen e Stoke

Telegrafi - 10.08.2015

Mark Hughes thotë se ai është i kënaqur me paraqitjen e Stoke Cityt në disfatën 1-0 nga Liverpooli. Ishte një gol i vonshëm i Philippe Coutinho që vendosi takimin, por pavarësisht disfatës, trajneri ...

Shaqiri me ekip të ri !?

Botasot - 10.08.2015

Asgjë nuk është zyrtarizuar, por flitet se Evertoni ka arritur marrëveshjen me Xherdan Shaqirin. Portali anglez ‘Metro’ raporton se Everton ka mposhtur konkurrencën e Stoke Cityt, pasi më herët ishte ...

Sky: Shaqiri po kryen testet mjekësore te Stoke

Koha.net - 10.08.2015

Futbollisti i njohur shqiptar, Xherdan Shaqiri, shumë shpejt do të kompletojë transferimin e tij në Premier Ligë. Kështu raporton Sky Sports, që në burime të veta, njofton se Shaqiri tashmë është ...

Shaqiri kalon testet mjekësore te Stoke?

Telegrafi - 10.08.2015

Futbollisti i njohur shqiptar, Xherdan Shaqiri, shumë shpejt pritet të kompletojë transferimin e tij në Premier Ligë. Kështu raporton Sky Sports, që në burime të veta, njofton se Shaqiri tashmë është ...

Shaqiri në Stoke

Botasot - 10.08.2015

Stoke City ka arritur marrëveshjen personale me Xherdan Shaqirin për sa i takon termave financiarë. Tani klubi anglez është gati t’i paguajë Interit 13,5 milionë Paund, rreth 19 milionë euro për ...

Shaqiri kryen vizitat mjekësore te Stoke City, mungon vetëm firma

Mapo - 10.08.2015

Shaqiri kryen vizitat mjekësore te Stoke City, mungon vetëm firma Postuar më: 10 Gusht 2015 15:43 Xherdan Shaqiri është fare pranën nënshkrimit me Stoke City për 12 mln sterlina pasi e pa nga pranë ...

Shaqiri kryen testet te Stoke City

Koha.net - 10.08.2015

Xherdan Shaqiri ka kryer testet mjekësore dhe është pajtuar për t’u transferuar te Stoke City. Sky Sports raporton se lojtari ka arritur marrëveshje personale me skuadrën nga Premier Liga dhe tani ...

Shaqiri përfundon me sukses testet te Stoke City

Telegrafi - 10.08.2015

Xherdan Shaqiri ka kryer testet mjekësore dhe është pajtuar për t’u transferuar te Stoke City. Sipas burimeve të Sky Sports, Shaqiri ka arritur marrëveshje personale me klubin e ri, por marrëveshja ...

Pse duhet Shaqiri të transferohet tek Stoke City?

Telegrafi - 10.08.2015

Ditëve të fundit gjithnjë e më shumë po flitet për kalimin e Xherdan Shaqirit në Stoke City. Më në fund tema rreth transferimit të Xherdan Shaqirit rreth së cilës u bë teatër, është pothuajse në ...

Newcastle, 19 milionë për Shaqirin

Yll Press - 10.08.2015

Edhe pse thuhet se mesfushori kosovar ka arritur marrëveshje me Stoke Cityn, “Magpies” thuhet se e kanë bërë ofertën më të mirë për mesfushorin e Interit, për të cilin ofrojnë 19 milionë euro.

Xherdani tanimë ka vendosur, do luaj te Stoke City

VeqSport - 10.08.2015

E ardhmja e Xherdan Shaqirit do të jetë në Premier League me skuadrën e Stoke Cityt. Mancini nuk e kishte fare në planet e tij mesfushorin me pasaportë zvicërane duke mos e ftuar në asnjë ndeshje ...

Shaqiri kryen vizitat mjekësore te Stok Siti

Panorama Sport - 10.08.2015

Sipas lajmeve nga mediat italiane, thuhet se mesfushori zvicerian Xherdan Shaqiri është duke kryer testet mjekësore te skuadra e Stok Sitit dhe pritet nga monenti në moment që ky futbollist të ...

Ja sa do të paguajë Stoke për transferimin e Shaqirit

Tetova Sot - 10.08.2015

Sipas mediave italiane, Stoke City do të paguajë 19 milionë euro dhe një milionë euro tjera në bazë të sukseseve, për transferimin e Xherdan Shaqirit nga Interi.

Xherdan Shaqiri shkon tek Stoke kalon me sukses testin shëndetësor

Shqiptarja - 10.08.2015

Xherdan Shaqiri ka përfunduar me sukses kontrollin mjekësor dhe ka arritur një akord personal me Stoke City. “Sky Sport” raporton se lojtari i kombëtares zvicerane ka rëndë dakord për të kaluar nga ...

Shaqiri kalon vizitat mjekësore, te Stoke City për 19 mln Euro

Tetova Sot - 10.08.2015

Stoke City gjen marrëveshjen personale me Xherdan Shaqirin përsa i takon termave financiarë. Tani klubi anglez është gati t’i paguajë Interit 13,5 milionë Paund, rreth 19 milionë Euro për trasferimin ...