TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Klement Balili i shmanget edhe përgjimit

Albeu.com - 15.05.2016

Ish-drejtori i Transportit në Sarandë, Klement Balili , i dyshuar nga Policia greke për financim të trafikut të drogës, u është shmangur përgjimeve javët e fundit.

Ja ku e siguronte drogën Balili

Albeu.com - 15.05.2016

Në vitin 2006 "> 2006 Klement Balili i shpëtoi hetimit pas kapjes me disa persona të tjerë, duke transportuar kanabis nga Lazarati drejt Sarandës. Pas kapjes së ngarkesës prej rreth 650 kilogramësh ...

Dosja/ Balili, një nga kapot e trafikut. Ja ku e siguronte drogën

Ina - 15.05.2016

Pas kapjes së ngarkesës prej rreth 650 kilogramësh drogë në zonën e ishullit Zakintos në Greqi, më 9 maj, 44-vjeçari ka qenë i pakapshëm për organet e hetimit.

Ja ku e siguronte drogën kapoja e trafikut, Klement Balili

SOT - 15.05.2016

Klement Balili i shpëtoi hetimit pas kapjes së tij në 2006- n me disa persona të tjerë, duke transportuar kanabis nga Lazarati drejt Sarandës. Pas kapjes së ngarkesës prej rreth 650 kilogramësh drogë ...

Alibeaj: Arratisja e Balilit, prova e fundit e lidhjeve kriminale të Tahirit

Top Channel - 15.05.2016

Partia Demokratike ka akuzuar sërish gjatë kësaj të diele ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, për lidhje e tij kriminale, siç shprehet kreu i Departamentit Enkelejd Alibeaj, me Klement Balilin, ...

Mesazhi i pazakontë në telefonin e Berishës! “Balili takoi Ramën me baronët e drogës”!

LajmiFundit - 15.05.2016

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka postuar në rrjetin social “Facebook” një status ku akuzon kryeministrin Rama se ka lidhje me Klement Balilin, i cilësuar tashmë si “Eskobari i Ballkanit”.

Të tjera denoncime vijnë për “Escobarin e Ballkanit”, “ky është njeriu që dërgoi Edi Ramën vitin e kaluar në Rodos”

SOT - 15.05.2016

Të tjera akuza dhe denoncime janë bërë për lidhjet e Klement Balilit i njohur si “Escobari i Ballkanit”. Në një denoncim të bërë në profilin e ish-kryeministrit Sali Berisha thuhet se Balili dhe disa ...

Më në fund Klement Balili përfshihet në listën e të kërkuarve, shpallet në kërkim pas arratisjes nga Shqipëria

SOT - 15.05.2016

Kelmend Balili më në fund është shpallur në kërkim nga Shqipëria dhe emri i tij është përfshirë në listën e të kërkuarve. Një fakt i tillë është konfirmuar nga burime të Policisë së Shtetit, që thanë ...

Zbulohen linjat ku trafikonte drogë grupi i “baronit” Klemend Balili

LajmiFundit - 15.05.2016

Grupi i trafikut të drogës, ku bënte pjesë dhe Klemend Balili, dyshohet se ishte një nga më aktivët në Europë dhe kishte disa linja trafiku. Njëra prej tyre ishte nga Saranda drejt Greqisë me skaf ...

Brenda hotelit luksoz të "Escobarit" të Ballkanit, pamje që do iu lënë pa fjalë, ja çfarë posedon trafikanti ...

SOT - 15.05.2016

I konsideruar si “Escobari”, Klement Balili është personi i përfolur së fundmi në media si një nga trafikantët më të mëdhenj në Ballkan. Balili njihet në Sarandë si pronar i hotel “DEA” dhe ...

FOTO/ “Balili e çoi Ramën në Rodos që të takohej me baronët e drogës”

Panorama - 15.05.2016

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka postuar në rrjetin social “Facebook” një status ku akuzon kryeministrin Rama se ka lidhje me Klement Balilin, të cilësuar tashmë si “Eskobari i Ballkanit”.

Si shpëtoi ‘Escobari i Ballkanit’ nga arrestimi? Faji i mbetet policisë greke

Panorama - 15.05.2016

Datën 9 maj mban urdhri i shoqërimit prej 20 faqesh i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikantëve të ...

Dosja/ Balili, një nga kapot e trafikut. Ja ku e siguronte drogën

Mapo - 15.05.2016

Pas kapjes së ngarkesës prej rreth 650 kilogramësh drogë në zonën e ishullit Zakintos në Greqi, më 9 maj, 44-vjeçari ka qenë i pakapshëm për organet e hetimit.

“Klement Balili vitin e kaluar shoqëroi Edi Ramën në Rodos”

Mapo - 15.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka sjellë të tjera fakte në lidhje me Dosjen “Balili”, ku nëpërmjet profilit të tij në Facebook ai informon ato çka i sjell qytetari dixhital.

“Escobari i Ballkanit”, njeriu që dërgoi Edi Ramën vitin e kaluar në Rodos”

Syri.net - 15.05.2016

Të tjera akuza dhe denoncime janë bërë për lidhjet e Klement Balilit i njohur si “Escobari i Ballkanit”. Në një denoncim të bërë në profilin e ish-kryeministrit Sali Berisha thuhet se Balili dhe disa ...

Berisha: Balili e prezantoi Ramën me baronët e drogës në Rodos

BalkanWeb - 15.05.2016

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një tjetri qytetari dixhital, ku akuzon kryeministrin Edi Rama për lidhje të tjera me Kelment Balilin.

Escobari i Ballkanit/ Si arriti Balili t’i shpëtoi përgjimeve të Prokurorisë

Panorama - 15.05.2016

Pak ditë pas shkarkimit të tij si kreu i Transporteve në Sarandë, Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka nisur një letër porosi në Greqi, për të marrë më shumë informacion mbi Klement Balilin.

“Escobari i Ballkanit” i shmanget edhe përgjimit, i zhdukur prej 3 ditësh

Panorama - 15.05.2016

Ish-drejtori i Transportit në Sarandë, Klement Balili, i dyshuar nga Policia greke për financim të trafikut të drogës, u është shmangur përgjimeve javët e fundit.

Policisë i mbushet mendja, Klement Balili shpallet në kërkim pas arratisjes nga Shqipëria

Syri.net - 15.05.2016

Kelmend Balili më në fund është shpallur në kërkim nga Shqipëria dhe emri i tij është përfshirë në listën e të kërkuarve. Një fakt i tillë është konfirmuar nga burime të Policisë së Shtetit, që thanë ...

Policisë e vendos, shpall në kërkim Balilin pas arratisjes nga vendi

Mapo - 15.05.2016

Kelmend Balili më në fund është shpallur në kërkim nga Shqipëria dhe emri i tij është përfshirë në listën e të kërkuarve. Një fakt i tillë është konfirmuar nga burime të Policisë së Shtetit, që thanë ...

Grupi i “Balilit”, disa linja trafiku

Mapo - 15.05.2016

Grupi i trafikut të drogës, ku bënte pjesë dhe Klemend Balili, dyshohet se ishte një nga më aktivët në Europë dhe kishte disa linja trafiku. Njëra prej tyre ishte nga Saranda drejt Greqisë me skaf ...

Mister vendndodhja e Klemend Balilit

Mapo - 15.05.2016

Mbetet mister vendodhja e Klemend Balilit, i akuzuar nga autoritetet greke si një prej kokave të një rrjeti të fuqishëm të narkotrafikut në Europë. Seksioni grek i CNN, thotë se 44-vjeçari ndodhet në ...

DOSJA/ Klement Balili, një nga kapot e trafikut. Ja ku e siguronte drogën

Panorama - 15.05.2016

Klement Balili i shpëtoi hetimit pas kapjes së tij në 2006- n me disa persona të tjerë, duke transportuar kanabis nga Lazarati drejt Sarandës. Pas kapjes së ngarkesës prej rreth 650 kilogramësh drogë ...

“Escobari i Ballkanit” i shmanget gjurmimit

Shqiperia Ime - 15.05.2016

Ish-drejtori i Transportit në Sarandë, Klement Balili, i dyshuar nga Policia greke për financim të trafikut të drogës, u është shmangur përgjimeve javët e fundit.

Avullon “Escobari i Ballkanit”, i shmanget edhe përgjimit

Gazeta Tema - 15.05.2016

Ish­-drejtori i Transportit në Sarandë, Klement Balili, i dyshuar nga Policia greke për financim të trafikut të drogës, u është shmangur përgjimeve javët e fundit.

Trafik me Lazaratin, Klement Balili u kap me drogë më 2006

Java News - 15.05.2016

Klement Balili i shpëtoi hetimit pas kapjes së tij më 2006, bashkë me disa persona të tjerë, duke transportuar kanabis nga Lazarati drejt Sarandës, shkruan Panorama.

Akuzohen se lejuan arratisjen e Balilit

Respublica - 15.05.2016

Partia Demokratike ka akuzuar sot ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri se ka ndihmuar Klement Balilin që të arratiset nga Shqipëria. Përmes kreut të Departamentit të Rendit dhe Sigurisë, Enkeled ...

Kërkimet për gjetjen e Klemend Balilit

Vision Plus - 15.05.2016

Edhe pse është cilësuar si “koka” e rrjetit ndërkombëtar të narko trafikut, Shqipëri-Greqi-Belgjikë, përsëri Klemend Balili ka mundur t’i shpëtojë organeve ligjazbatuese.

Qytetari dixhital i Berishës: Balili prezantoi Ramën me baronët e drogës në Rodos

Java News - 15.05.2016

Klement Balili e ka prezantuar personalisht kryeministrin Edi Rama me baronët e drogës në ishullin Rodos. Ky është pretendimi i qytetarit dixhital që ka sinjalizuar ish-kryeministrin Sali Berisha, ...

Berisha- Lidhja e Rames me Klement Balilin

Shqiperia Ime - 15.05.2016

Ish-kryeministri Berisha në një postim në Fb, ka akuzuar kyeministrin Edi Rama se ka lidhje me Klement Balilin. Duke iu referuar një fotoje dhe një sms nga qytetari digital, Bershia shkruan se Balili ...

Alibeaj: Arratisja e Balilit, kushtet e largimit ja siguroi Tahiri

Shqiperia Ime - 15.05.2016

Kreu i Departamentit të Sigurisë të PD-se Enkelejd Alibeaj, ka akuzuar sërish gjatë kësaj të diele ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, për lidhje e tij kriminaleme Klement Balilin, arratisja e të ...

Berisha: Denoncim i qytetarit, Balili e prezantoi Ramën me baronët e drogës

Durres Lajm - 15.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profiling e tij në rrjetin social facebook mesazhin e një qytetari. Ky i fundit akuzon kryeministrin Edi Rama për lidhje të tjera me Kelment Balilin.

Pse PD është tredhur nga Meta?

Gazeta Tema - 15.05.2016

Që Partia Demokratike është e tredhur nga LSI dhe Ilir Meta, ky është një fakt që e pranojnë edhe mediat pranë opozitës. Këtë e tregon edhe rasti më i fundit me Klement Balilin.

Ja sesi transportohej droga nga banda e “Escobarit të Ballkanit”

Java News - 15.05.2016

Organizata kriminale shqiptaro-greke vepronte si një trup i vetëm, duke mos braktisur asnjë bashkëpuntor edhe nëse ai arrestohej nga policia. Familja e të arrestuarit mbështetej financiarisht me para ...

Alibeaj: Tahiri i përgatiti arratisjen Balilit

Lajme.al - 15.05.2016

Alibeaj është shprehur se ministri Tahiri është përpjekur fillimisht t’u thotë qytetarëve se Balili ishte i pafajshëm, madje – siç thotë ai, – e nxori atë edhe në televizion nga zyra shtetërore e ...

Zhduket Klement Balili, policia zbarkon në shtëpinë e ish-kreut të Drejtorisë së Transportit, Shqipëria letër-porosi ...

SOT - 14.05.2016

Zhduket i ashtuquajturi “Eskobari” i Ballkanit, Klement Balili. Policia e Sarandës ka zbarkuar në shtëpinë e ish-kreut të Drejtorisë së Transportit në Sarandë, ku ka ushtruar kontroll në banesën e ...

Koalicioni rilindas futet në sherr për Balilin, Balla dhe Kokëdhima akuzojnë Ilir Metën për lidhjet me trafikantin e ...

SOT - 14.05.2016

Krizë e thellë në koalicionin qeverisës. Teksa deri më tani përplasjet ishin në nivel ministrash, kanë kaluar në një fazë më të thellë dhe delikate. Duket se kryeministri Edi Rama ka nisur një tjetër ...

TIMS: Klement Balili nuk e ka kaluar kufirin

Albeu.com - 14.05.2016

Prej çastit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, Drejtori i Transporteve të Sarandës është zhdukur pa lënë asnjë shenjë. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e trafikut ...

Zhduket “Eskobari”, fitimet nga droga sa borxhi grek, rastet e reja

Almakos - 14.05.2016

Klemend Balili (sot) Klemend Balili nuk gjendet në Delvinë dhe Sarandë. Familjarët: S’e dimë ku është. Episodet e transporteve me kamionë drejt Europës.

Kush po e fsheh "Escobarin" Klement Balili?! TIMS: "Baroni i drogës" nuk e ka kaluar kufirin!

SOT - 14.05.2016

Zhduket Klement Balili. Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e ...

Arratisja e “baronit”, TIMS: Klemend Balili nuk e ka kaluar kufirin

LajmiFundit - 14.05.2016

Klemend Balili, ish-Drejtori i Transporteve të Sarandës është zhdukur pa lënë asnjë shenjë tashme prej tri ditesh. Personazhi i konsideruar nga policia dhe media greke si baroni i droges, është ...

Mediat greke tallen për arratisjen e Klement Balilit

Albeu.com - 14.05.2016

Familjarët dhe fqinjët nuk dinë për fatin e Klement Balilit, ndërsa policia nuk ka rënë në gjurmët e tij. Por edhe mediat greke të cilat i kanë lënë një hapsirë të veçantë tij, nuk kanë lënë pas edhe ...

Zhduket pa gjurmë Klemend Balili. Policia: Bëmë kontroll për ta mbajtur në vëzhgim

Zhurnal - 14.05.2016

Policia e Sarandës, ka kryer një kontroll në banesën e Klement Balilit dhe nuk e ka gjetur aty. Ish-drejtori i Transporteve te Sarandes, I dyshuar si I perfshire ne narkotrafik dyshohet se është ...

“Escobari” shqiptar i drogës, policia kërkon numrin grek të Balilit

LajmiFundit - 14.05.2016

Pak ditë pas shkarkimit të tij si kreu i Transporteve në Sarandë, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur një letërporosi në Greqi, për të marrë më shumë informacion mbi Klemend Balilin.

Si shpëtoi “Eskobari”? Policia greke nuk nxorri urdhërarrest ndërkombëtar

Top Channel - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhëri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

Mungesa e urdhër-arrestit ndërkombëtar shpëtoi ‘Eskobarin e Ballkanit’

Almakos - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

DOKUMENTI / Si u arratis "Escobari i Ballkanit"?!

Albeu.com - 14.05.2016

Drejtoria e Policisë së Athinës ka lëshuar urdhër-arrestet për 15 persona. anëtarë prej një prej bandave më të mëdha të drogës në Ballkan. Droga transportohej nga Saranda në drejtim të Greqisë dhe ...

Si u arratis "Escobari i Ballkanit"?!

SOT - 14.05.2016

Drejtoria e Policisë së Athinës ka lëshuar urdhër-arrestet për 15 persona. anëtarë prej një prej bandave më të mëdha të drogës në Ballkan. Droga transportohej nga Saranda në drejtim të Greqisë dhe ...

“Baroni” dy muaj në përgjim, s’u gjetën prova për arrest. Krimet e Rënda letërporosi Greqisë

Panorama - 14.05.2016

Urdhërarresti i Policisë dhe autoriteteve greke për Klement Balilin, të konsideruar si “baroni i drogës”, nuk ka mbërritur ende në Shqipëri. Kështu kanë thënë dje në orët e mbrëmjes burime të ...

“Eskobari i Ballkanit”: Balili nxjerr blof drejtuesit e policisë

Mapo - 14.05.2016

Disa ditë pasi kreu i Transportit Rrugor në Sarandë, Klement Balili, u cilësua si “Eskobari i Ballkanit”, policia shkoi për kontroll në banesën e tij, por pa mundur të gjejë të dyshuarin, i cili ...

“Baroni i Ballkanit”, ku u zhduk Klemend Balili? Udhëtimi drejt Tiranës dhe destinacioni i panjohur

Syri.net - 14.05.2016

Prej tre ditësh, ish-drejtori i Transporteve në Sarandë Klemend Balili rezulton i zhdukur dhe nuk dihet se ku është. Pas lajmit në mediat greke dhe akuzave të Partisë Demokratike se Klemend Balili ...

Kokëdhima: Klemend Balilin nuk e njoh, Berisha shpif

Ora news - 14.05.2016

Ish-deputeti Koço Kokëdhima ka reagur për akuzat e ish-kryeministrit Berisha për lidhje të tij me të ashtuquajturin “Baroni i drogës”, Klement Balili.

Policia shqiptare pret urdhër arrestin nga Greqia...por Klemend Balili u arratis!

Gazeta Express - 14.05.2016

Zhduket Klement Balili. Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e ...

“Eskobari i Ballkanit” ndez debatin brenda koalicionit

ABC News - 14.05.2016

Dalja e emrit të Klemend Balilit duket se ka tensionuar marrëdhëniet në koalicionin qeverisës. Koço Kokëdhima ka rrëfyer se Klemend Balili ishte njeri i LSI-së, duke konfirmuar shkrimet e mediave ...

Zëri i Amerikës për “Eskobarin”: Balili është i LSI-së!

Mapo - 14.05.2016

Ish Drejtori i Transporteve në Sarandë, Klement Balili, i cili dyshohet të jetë sipas policisë greke, koka e një organizate kriminale me veprimtari në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike ...

DOKUMENTI/ “Santa Quaranta” pa leje? Ja si Bashkia e drejtuar nga PS akuzonte Balilin

Syri.net - 14.05.2016

Bashkia e Sarandës, në vitin 2014 kur drejtohej nga Stefan Çipa tashmë zv/ministër i Brendshëm, kishte bërë kallëzim penal në Prokurori ndaj shoqërisë ‘Balili sh.p.k’ për punimet që kryheshin për ...

“Santa Quaranta” pa leje? Ja si e sulmoi PS kompleksin 3 mln euro të Balilit

Mapo - 14.05.2016

Bashkia e Sarandës, në vitin 2014 kur drejtohej nga Stefan Çipa tashmë zv/ministër i Brendshëm, kishte bërë kallëzim penal në Prokurori ndaj shoqërisë ‘Balili sh.p.k’ për punimet që kryheshin për ...

Në pritje të urdhër arrestit për “Escobar’. Balili u nis drejt Tiranës, TIMS: Nuk e ka kaluar kufirin

BalkanWeb - 14.05.2016

TIRANE- Klement Balili, drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që u shkarkua paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku ndodhet. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e ...

“Escobari shqiptar”, grekët ironizojnë: Sigurisht që Balili do të arratisej, kishte gjithë kohën e mundshme!

Syri.net - 14.05.2016

Arratisja pa lënë gjurmë e Klemend Balilit pasi akuzohej nga Greqia si “Escobari i Ballkanit” që drejtonte organizatën e drogës, ka tërhequr sërish vëmendjen e mediave greke.

“Baroni i Ballkanit”, kërkohet numri grek i Klemend Balilit

Syri.net - 14.05.2016

Pak ditë pas shkarkimit të tij si kreu i Transporteve në Sarandë, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur një letërporosi në Greqi, për të marrë më shumë informacion mbi Klemend Balilin.

Zhduket pa gjurmë Klemend Balili. Policia: Bëmë kontroll për ta mbajtur në vëzhgim

ABC News - 14.05.2016

Policia e Sarandës, ka kryer një kontroll në banesën e Klement Balilit dhe nuk e ka gjetur aty. Ish-drejtori i Transporteve te Sarandes, I dyshuar si I perfshire ne narkotrafik dyshohet se është ...

Zhduket “Escobari’, u nis drejt Tiranës. TIMS: Nuk e ka kaluar kufirin

Panorama - 14.05.2016

Zhduket Klement Balili. Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e ...

Pllakos heshtja/ Askush s’e di ku është “Escobari shqiptar”

Mapo - 14.05.2016

Klemend Balili, i cilësuar nga mediat greke si “Escobari i Sarandës” është ende në arrati. Nga institucionet shqiptare askush nuk di të thotë ku është ish-drejtori i Transportit në Sarandë dhe si ...

Koço i përgjigjet Berishës nga gazeta e tij: Sali, je maskara!

Mapo - 14.05.2016

Gazeta “Shekulli” ka sot në faqe të parë reagimin e djeshëm të ish-deputetit Koço Kokëdhima, ndaj akuzave të ish-kryeministrit Berisha, për lidhje me Klemend Balilin, i kërkur nga autoritetet greke ...

Si i shpëtoi përgjimeve të prokurorisë, Kelment Balili përdorte numër grek

BalkanWeb - 14.05.2016

TIRANE- Pak ditë pas shkarkimit të tij si kreu i Transporteve në Sarandë, Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka nisur një letërporosi në Greqi, për të marrë më shumë informacion mbi Klemend Balilin.

E pabesueshme: Ja si mbërriti në Kubë, Eskobari i socialistëve

Botasot - 14.05.2016

Teksa rreth Klemend Balilit është ngritur një re e madhe misteri mbi vendodhjen e tij, ish-kryeministri Berisha shkruan se Drejtori i Shkarkuar i Transporteve, i cili akuzohet si një prej kokave të ...

Arratisja e Balilit, Berisha: U ndihmua nga Tahiri të shmangë sistemin TIMS

Ora news - 14.05.2016

Ish-kryeministri Berisha, përmes një komenti në facebook ka sulmuar kreun e Qeverisë Rama dhe Ministrin e Brendshëm, se kanë lejuar arratisjen e Klemend Balilit jashtë vendit.

Shpëtoi “Eskobari”? Policia greke nuk nxorri urdhërarrest

Mapo - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhëri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

Si shpëtoi “Eskobari”? Policia greke nuk nxorri urdhërarrest ndërkombëtar

Gazeta Express - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhëri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

Bosi i drogës në Ballkan: Si shpëtoi nga arrestimi, Eskobari shqiptar (Video)

Telegrafi - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj Prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

Bosi i drogës në Ballkan: Si shpëtoi nga arrestimi, Eskobari shqiptar (Video)

Zeri - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj Prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

Takimi sekret mes dy policive: Balili nuk mund të preket se ka lidhje të forta politike

Ora news - 14.05.2016

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në ...

Prokuroria hetoi “Kelin”, që bënte telefonata me 2 skafistët

Shqiperia Ime - 14.05.2016

Në mars, grekët kërkuan përgjimin e celularëve në Shqipëri Prokuroria shqiptare prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës.

FAKSIMILET/ Kur bashkia Sarandë padiste në prokurori “Santa Quaranta”-n

Java News - 14.05.2016

Prokuroria ka qenë e njohur prej kohësh me precedentin “Balili”. Këtë thotë të paktën korrespondenca që pushteti vendor në Sarandë ka pasur me organet zyrtare të akuzës.

“Zhdukja” e Klemend Balilit, TIMS: Nuk ka kaluar kufirin!

Gazeta Tema - 14.05.2016

Zhduket Klement Balili. Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e ...

TIMS: Klemend Balili, nuk ka kaluar kufirin!

Java News - 14.05.2016

Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e trafikut ndërkombëtar të ...

Zhduket Klement Balili, TIMS: Nuk e ka kaluar kufirin

NOA - 14.05.2016

Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e trafikut ndërkombëtar të ...

Asnjë gjurmë nga Balili, familja e di në Tiranë

Respublica - 14.05.2016

Drejtori i Shkarkuar i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, nuk dihet se ku është. Ai është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e trafikut ...

Zhduket Klement Balili i njohur si “Escobari”

Shqiperia Ime - 14.05.2016

Zhduket Klement Balili. Drejtori i Transporteve të Sarandës, prej momentit që dha dorëheqjen paraditen e së enjtes, është shpallur në kërkim nga policia greke, me akuzën e trafikut ndërkombëtar të ...

Si shpëtoi “Eskobari”? Policia greke nuk nxorri urdhërarrest ndërkombëtar

Gazeta Tema - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhëri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

E keni në Kubë

Respublica - 14.05.2016

Teksa rreth Klemend Balilit është ngritur një re e madhe misteri mbi vendodhjen e tij, ish-kryeministri Berisha shkruan se drejtori i shkarkuar i Transporteve, i cili akuzohet si një prej kokave të ...

Policia te shtëpia e Balilajt pa urdhër kontrolli: Do i kërkonim të mos largohej

Java News - 14.05.2016

Policia e Sarandës, ka kryer një kontroll në banesën e Klement Balilit dhe nuk e ka gjetur aty. Ish-drejtori i Transporteve te Sarandes, i dyshuar si i perfshire ne narkotrafik dyshohet se është ...

Grekët nuk lëshuan urdhërarresti, pasuritë e Balilit ende pa sekuestro

Java News - 14.05.2016

Datën 9 maj mban urdhëri i shoqërimit prej 20 faqesh që ka siguruar Top Channel, i lëshuar nga Drejtoria e Policisë së Athinës ndaj prokurorisë për 15 të arrestuarit, anëtarë të një prej rrjeteve më ...

‘Balili, njeri i Metës, por në Kubë e përcolli Rama’

Shqiperia Ime - 14.05.2016

Teksa rreth Klemend Balilit është ngritur një re e madhe misteri mbi vendodhjen e tij, ish-kryeministri Berisha shkruan se Drejtori i Shkarkuar i Transporteve, i cili akuzohet si një prej kokave të ...

Shkarkohet nga detyra Klemend Balili, u hapet rruga hetimeve, Manjani deklaron se nuk ka mbështetje politike për ...

SOT - 13.05.2016

I akuzuar si “Baron i drogës”, Klemend Balili është shkarkuar nga detyra si kryetar i Drejtorisë së Transporteve të Sarandës, pas hetimeve të nisura nën dyshimet se ai drejton një prej rrjeteve më të ...

"Klemend Balili nuk arrestohet se ka lidhje me Ilir Metën"

Albeu.com - 13.05.2016

" Baroni i Ballkanit" është kthyer tashmë në kryefjalë të ditëve të fundit, e një hapsirë të veçantë zuri edhe një ditë më parë në Kuvend. Edhe “ Huffington Post ” në gjuhën greke i ka kushtuar ...

“Huffington Post”: Ja politikani shqiptar që mbron Balilin nga prangat!

LajmiFundit - 13.05.2016

“Huffington Post” në gjuhën greke i ka kushtuar hapësirë çështjes së organizatës kriminale që drejtohet nga “Baroni i Ballkanit”. Sipas artikullit në Huffington Post, Klemend Balili nga Saranda është ...

SHËNIM/ Si po e mbron Berisha-Metën nga Rama

Albeu.com - 13.05.2016

Nga Albeu.com Nuk ishte aspak i rastësishëm shpërthimi i djeshëm i Sali Berishës në Kuvend teksa akuzonte Koço Kokëdhimën dhe Edi Ramën për lidhje me Klemend Balilin, shqiptarin e akuzuar nga policia ...

Çako pranon: Balili në hetim, por ka të tjerë

Almakos - 13.05.2016

Nr. 1 i policisë konfirmon vijimin e operacionit. E kaluara e “Eskobarit” dhe dilemat e arrestimit Mariglen Mullai Kryepolici Haki Çako pranon faktin që Klemend Balili është në hetim nga Policia e ...

Kokëdhima: Balili i Metës e jo i imi

Albeu.com - 13.05.2016

Pas debatit të djeshëm në Parlament nga ish-kryeministri Sali Berisha për çështjen e “Baronit të Ballkanit”, një reagim është përcjellë nga ish-deputeti i Partisë Socialiste , Koço Kokëdhima.

Kokëdhima iu jep një mesazh deputetëve socialistë: Balili i Metës, jo i imi por ju fatkeqësisht nuk më mbrojtët nga ...

SOT - 13.05.2016

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Koço Kokëdhima ka reaguar për çështjen e “Baronit të Ballkanit”, që u debatua edhe dje në Parlament nga ish-Kryeministri Sali Berisha.

‘Baroni i drogës’, Kokëdhima: Balilin nuk e njoh, e vendosi LSI-ja

Almakos - 13.05.2016

Koço Kokëdhima i është përgjigjur akuzave të vazhdueshme të bëra në drejtim të tij nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me anë të një postimi në Facebook, Kokëdhima thekson se Berisha shpif dhe ka ...

“Baroni i drogës” zhduket nga banesa, familjarët: S`e dimë ku është

LajmiFundit - 13.05.2016

Policia e Shtetit bëri të ditur se e ka marre nën hetim Klement Balilin, i konsideruar si baroni i droges i cili prej dy ditësh rezulton i larguar nga banesa.

Prokuroria kërkon dosjen për Balilin

Top Channel - 13.05.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kërkon autoriteteve greke t’i përcjellë materialet hetimore ndaj Klement Balilit, ish-drejtor i Transporteve për Sarandën, pasi nga përgjimet e kryera për llogari të ...

Kokëdhima: Balilin nuk e njoh

Top Channel - 13.05.2016

Koço Kokëdhima u përgjigjet akuzave të ish-kryeministrit Berisha, për lidhje me të ashtuquajturin “Eskobari i Ballkanit”. “Kjo përbën shpifjen e Saliut nr. 1004”, thotë ish-deputeti socialist.

Zhduket “Escobari”, Klemend Balili prej 2 ditësh është larguar nga banesa

SOT - 13.05.2016

Prej dy ditësh nuk ka asnjë gjurmë nga Klement Balili, i quajtur ndryshe nga mediat greke si “Escobari” i Ballkanit. Këtë e kanë konfirmuar familjarët, të cilët janë shprehur se ai është larguar prej ...

Klemend Balili zhduket pa lënë gjurmë

Albeu.com - 13.05.2016

Familjarët e Klemend Balilit , prej ditës së djeshme nuk dinë vendodhjen e tij. Pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë, shkruan ...

Policia e Sarandës: “Baroni i Ballkanit” nuk është në banesë

Albeu.com - 13.05.2016

Gjatë dy ditëve të fundit, policia e Sarandës ka kryer disa kontrolle në banesat ku mendohet se mund të strehohej Kelmend Balili. Raportohet se kontrollet janë shtrirë edhe në qytetin e Delvinës, por ...

Autoritetet shqiptare letërporosi grekëve për Balilin

Albeu.com - 13.05.2016

Klemend Balili është zhdukur dhe nuk ka asnjë gjurmë prej tij. Këtë e konfirmojnë familjarët dhe fqinjët e tij. Partia Demokratike dhe shtypi grek e akuzojnë Klemend Balilin si "Escobari i Ballkanit ...

Policia shkon ta arrestojë në banesë, Balili nuk dihet se ku ndodhet

Almakos - 13.05.2016

Policia shkon ta arrestojë, arratiset Klement Balili. Të afërmit e Balilit thanë për policinë se nuk e di se ku ndodhet ai. Banesa e të akuzuarit për trafik ndërkombëtar të drogës, ndodhet në fshatin ...

Firmoset fletë-arresti por “Baroni i drogës” nuk gjendet në shtëpi

LajmiFundit - 13.05.2016

Policia shqiptare ka bastisur sot banesën e Klemend Balilit, personazhit nga Saranda të konsidëeruar në Greqi si baroni i drogës. Forcat e rendit mësohet se kanë shkuar në banesën e të dyshuarit por ...

Balili si “el Chapo”, i shpëton policisë; do ta arrestonte gjatë një interviste

Top Channel - 13.05.2016

Klement Balili i ka shpëtuar vëzhgimit policor. Personi në fjalë, i cilësuar “baron i drogës” nga media greke, nuk ndodhej në banesën e tij në një fshat të Delvinës, ku kishte raportuar më herët se ...

"Gafa" e policisë/ Si i iku Klemend Balili?

Zhurnal - 13.05.2016

13 maj - Sot në të gjitha mediat u botua lajmi se pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë.

“Eskobari i Ballkanit”, deputeti i PS-së: Balilin e vendosi LSI-ja

LajmiFundit - 13.05.2016

Koço Kokëdhima i është përgjigjur akuzave të vazhdueshme të bëra në drejtim të tij nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me anë të një postimi në Facebook, Kokëdhima thekson se Berisha shpif dhe për sa ...

Tonelatat e drogës shqiptare që “mbytën” Europën

Albeu.com - 13.05.2016

Dokumentet e policisë greke , të siguruara nga BIRN tregojnë se sasi të mëdha marijuane u nisën nga bregdeti shqiptar për në Greqi, Bullgari, Maqedoni, Austri, Belgjikë e vende të tjera nga ajo që ...

Balili si “el Chapo”, i shpëton policisë; do ta arrestonte gjatë një interviste

Zhurnal - 13.05.2016

Klement Balili i ka shpëtuar vëzhgimit policor. Personi në fjalë, i cilësuar “baron i drogës” nga media greke, nuk ndodhej në banesën e tij në një fshat të Delvinës, ku kishte raportuar më herët se ...

Ngjela: Ja si e paralajmërova çiftin Meta-Balili në Sarandë!

LajmiFundit - 13.05.2016

Avokati dhe Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela shprehet se shqiptarët kanë hyrë në kohën reale të historisë së tyre. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se më herët e ...

Pas Kokëdhimës, edhe Eduard Shalsi sulmon Ilir Metën

Zhurnal - 13.05.2016

13 maj, Tiranë - Ishte i pari ish-deputeti Koço Kokëdhima që drejtoi shigjetat e akuzave për Klement Balilin drejt LSI-së. Ai iu përgjigj një akuze të ish-kryeministrit Berisha nëpërmjet një statusi ...

Shqiptarët kanë hyrë në kohën reale të historisë së tyre

SOT - 13.05.2016

Berisha është trembur për Metën në lidhje me Kapon e drogës, Balili. As një muaj më parë, në një nga statuset e mi e kam paralajmëruar çiftin Meta-Balili në Sarandë. Tani e dinë të gjithë shqiptarët.

Kësaj radhe kanë të drejtë. Bushati dhe Shkullaku ‘mrekullohen’ nga Zheji. Ja arsyeja…

Syri.net - 13.05.2016

“Lapsi” i Bushatit dhe Shkullakut duket se janë “mrekulluar” nga argumentimi i Artur Zhejit se pse po sulmohet miku i Ilir Metës në Sarandë. Emisioni “Opinion” në Tv Klan po trajton sonte çështjen më ...

“Punonjës të Policisë merreshin me transport droge për Balilin”

Panorama - 13.05.2016

Gazetari Artan Hoxha, ka folur në “Opinion” për rastin e ish-drejtorit të Transporteve në Sarandë, që kërkohet nga autoritetet greke për transport ndërkombëtar droge.

Eskobari i Ballkanit, Policia: Kërkuam ta arrestojmë, Prokuroria nuk na u përgjigj

Panorama - 13.05.2016

Klement Balili është prej ditës së sotme personi i kërkuar nga drejtësia greke. Ish- Drejtori i Transportit Rrugor të Sarandës, i cili u shkarkua po sot nga ky post, cilësohet nga mediat greke si ...

Video/ Sherr në Opinion: I kujt është Balili, i të majtëve apo të djathtëve?

Panorama - 13.05.2016

Ka mjaftuar leximi i emrit të Bashkim Balilit nga deputeti demokrat Gent Strazimiri, si individ i përfshirë në listat e Partisë Socialiste në zgjedhjet e vitit 2013, që të sillte reagimin e ashpër të ...

Belgjikë, arrestohen dy shqiptarë

ABC News - 13.05.2016

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar në Belgjikë si pjesë e grupit të trafikantëve të drogës, që dërgonin hashash nga Shqipëria në Greqi dhe më pas në vendet e Bashkimit Europian.

Dilemat për mosarrestimin e Balilit, provat kërkohen në Greqi

Mapo - 13.05.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon materiale shtesë, në lidhje me veprimtarinë kriminale të Klement Balilit. Përplasja në hedhjet polici-prokurori. Mediat dhe policia greke e konsiderojnë “Baron ...

Huffington Post: Balili nuk arrestohet se ka lidhje me Ilir Metën

Syri.net - 13.05.2016

“Huffington Post” në gjuhën greke i ka kushtuar hapësirë çështjes së organizatës kriminale që drejtohet nga “Baroni i Ballkanit”. Sipas artikullit në Huffington Post, Klemend Balili nga Saranda është ...

Mediat greke: Balili nuk arrestohet se ka lidhje të forta me politikanët

Panorama - 13.05.2016

Një tjetër media greke shkruan për rastin e ish-Drejtorit të Transporteve në Sarandë, Klement Balili, i cilësuar si “Baroni i Ballkanit”. “Huffington Post” i Greqisë shkruan për organizatën kriminale ...

Rikthehet kriza PS-LSI: ‘Xhelili’, ‘aksidenti i 2 fëmijëve’ dhe ‘Balili’

Mapo - 13.05.2016

Në një kohë kur kryetari i LSI, Ilir Meta ndodhet në Uashington dhe në Tiranë kanë nisur spekulimet se cili do jetë pozicioni i forcës së tij politikë në zgjedhjet që pritet të zhvillohen pas thuajse ...

Belgjikë: Arrestohen dy shqiptarë, pjesë e grupit të “Eskobarit të Ballkanit”

Mapo - 13.05.2016

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar në Belgjikë si pjesë e grupit të trafikantëve të drogës, që dërgonin hashash nga Shqipëria në Greqi dhe më pas në vendet e Bashkimit Europian.

Shpërthen kriza PS-LSI, Kokëdhima: Balilët janë me LSI-në

Mapo - 13.05.2016

Ashtu siç e paralajmëroi gazeta Mapo, duket se marrëdhëniet mes PS dhe LSI po ndizen gjithmonë e më shumë. Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima shkruan në FB se Klemend Balili, i akuzuar si Eskobar ...

Akuzat për “Eskobarin”, Kokëdhima i përgjigjet Berishës: Kurrë nuk e kam takuar Balilin

BalkanWeb - 13.05.2016

TIRANE – Koço Kokëdhima iu përgjigj akuzave të ish-kryeministrit Berisha, për lidhje me të ashtuquajturin “Eskobari i Ballkanit”, duke theksuar se nuk e ka takuar dhe nuk ka folur kurrë me Klement ...

Klement Balili i larguar nga shtëpia prej 2 ditësh, familjarët: Nuk dimë ku ndodhet!

BalkanWeb - 13.05.2016

SARANDË -Ndërsa Policia e Shtetit bëri të ditur se e ka nën hetim, Klement Balili prej dy ditësh rezulton i larguar nga banesa. Familjarë të Klement Balilit, i saposhkarkuar nga posti i Drejtorit të ...

Kokëdhima-deputetëve socialistë: Fatkeqësisht nuk më mbrojtët nga Saliu. Balili i Metës, jo i imi

Syri.net - 13.05.2016

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Koço Kokëdhima ka reaguar për çështjen e “Baronit të Ballkanit”, që u debatua edhe dje në Parlament nga ish-Kryeministri Sali Berisha.

Manjani: S’ka letërporosi për Balilin

Mapo - 13.05.2016

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, tha se ende nuk ka një letërporosi për arrestimin e ish- kreut të transporteve të Sarandës Klemend Balili. Gjatë një aktiviteti per këshillimin ligjor falas të ...

Prokuroria i kërkon zyrtarisht drejtësisë greke prova

ABC News - 13.05.2016

Prokuroria e Përgjithshme i kërkon zyrtarisht autoriteteve të drejtësisë greke urdhër-arrestin dhe provat konkrete ndaj biznesmenit Klemend Balili dhe bashkëpunëtorëve të tij në Shqipëri.

‘Escobari i Ballkanit’, Shqipëria i nis letër-porosi Greqi për urdhër-arrestin e Klemend Balilit

Syri.net - 13.05.2016

Autoritet shqiptare i kanë nisur letër-porosi homologëve greke, që t’u vihen në dispozicion hetimet e kryera për Kelmend Balilin dhe shqiptarët e tjerë të përshirë në trafikun e drogës.

“Baroni i Ballkanit”, Klemend Balili është zhdukur, prej 2 ditësh është larguar nga banesa

Syri.net - 13.05.2016

Pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur dhe nuk ka asnjë gjurmë prej tij. “Opinion.al” shkruan se Balili është larguar nga banesa dhe familjarë të ...

Zhduket Klemend Balili? Familjarët: Nuk e dimë se ku ndodhet

Gazeta Express - 13.05.2016

Që prej ditës së djeshme, pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë. Lajmi është përhapur në fillim nga gazetarët, korrespodentët e ...

Policia kërkon shoqërimin, Balili nuk gjendet gjatë kontrolleve

Botasot - 13.05.2016

Kelmend Balili nuk është gjetur gjatë kontrolleve të kryera nga Policia e Sarandës, dy ditët e fundit. Burime nga Drejtoria e Policisë bëjnë me dije se ai është kërkuar për tu shoqëruar dhe pyetur në ...

“Eskobari”, ish-drejtori i LSI Balili zhduket nga shtëpia

Mapo - 13.05.2016

Pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur dhe nuk ka asnjë gjurmë prej tij. “Opinion.al” shkruan se Balili është larguar nga banesa dhe familjarë të ...

Kontrolle në Sarandë dhe Delvinë, Balili ka humbur gjurmët

Syri.net - 13.05.2016

Një kontroll policor është zhvilluar në Sarandë dhe Delvinë për të gjetur Klemend Balilin, të dyshuar si një nga krerët e një organizate të trafikimit ndërkombëtar të drogës.

Policia kontroll në banesën e Klemend Balilit

Ora news - 13.05.2016

Policia e Sarandës është vënë në kërkim të biznesmenit Klemend Balili, i përfolur ditët e fundit si i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës. Kontrollet janë ushtruar në banesën e tij në ...

Policia ‘bastis’ banesën, Klement Balili i larguar nga shtëpia prej 2 ditësh. Familjarët: Se dimë ku ndodhet!

BalkanWeb - 13.05.2016

SARANDË -Ndërsa Policia e Shtetit bëri të ditur se e ka nën hetim, Klement Balili prej dy ditësh rezulton i larguar nga banesa. Familjarë të Klement Balilit, i saposhkarkuar nga posti i Drejtorit të ...

Prokuroria shqiptare: Letërporosi në Greqi, sillni provat që implikojnë Klemend Balilin në trafikun ndërkombëtar

RTSH - 13.05.2016

Pas nisjes së hetimeve kryesisht, mbi përfshirjen në trafik ndërkombëtar droge, të ish-drejtorit të transportit rrugor Sarandë,. Prokuroria e Përgjithshme kërkon prova konkrete nga shteti Grek i cili ...

Zhduket Klement Balili

ABC News - 13.05.2016

Klement Balili duket se eshte zhdukur. Policia e Sarandes ka deshtuar ne tentative e saj per ta ndaluar. Disa kontrolle ne banesat e tij ne Sarande dhe ne Delvine rezultuan te pasuksesshme.

“Escobari i Ballkanit”, Klement Balili është arratisur nga Shqipëria

Syri.net - 13.05.2016

Klement Balili duket se është zhdukur dhe nuk gjendet askund. Burime nga policia kanë bërë të ditur se ai është arratisur nga Shqipëria menjëherë sapo emri i tij është bërë publik.

Balili si “el Chapo”, i shpëton policisë; do ta arrestonte gjatë një interviste

Mapo - 13.05.2016

Klement Balili i ka shpëtuar vëzhgimit policor. Personi në fjalë, i cilësuar “baron i drogës” nga media greke, nuk ndodhej në banesën e tij në një fshat të Delvinës, ku kishte raportuar më herët se ...

Kokëdhima: Balilin nuk e emëroi PS, por LSI

Botasot - 13.05.2016

Për çështjen Klemend Balili ka reaguar edhe ish – Deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima. Ai ka hedhur poshtë akuzat se Balili është emëruar nga Kokëdhima në detyrën e Drejtorit të ...

Sali, atje ku është Meta (në SHBA) e dinë se të kujt janë Balilajt

Mapo - 13.05.2016

Nga Sparkat Ngjela Shqiptarët kanë hyrë në kohën reale të historisë së tyre. Berisha është trembur për Metën në lidhje me Kapon e drogës, Balili. As një muaj më parë, në një nga statuset e mi e kam ...

Escobari i Ballkanit/ “Sali Berisha është i shqetësuar për Ilir Metën”

Panorama - 13.05.2016

Spartak Ngjela shkruan se, ish-Kryeministri Sali Berisha është i shqetësuar për ish-aleatin e tij në qeveri, Ilir Metën pas zbulimit të grupit të Klement Halilit.

‘Escobari’/ Kokëdhima: Balilin e kam takuar me Metën, e vendosi LSI-ja

Panorama - 13.05.2016

Pas akuzave të një dite më parë, nga ish-kryeministri Berisha për lidhjen me të ashtuquajturin “Escobarin e Ballkanit”, deputeti Koço Kokëdhima ka deklaruar sot se nuk ka asnjë njohje, apo lidhje me ...

Brekët e grisura të Shukriut, a ka dorë Ilir Meta?

Respublica - 13.05.2016

Ka një seri ngjarjesh që kanë plasur në duart e pushtetit dhe që duket se po i shërbejnë ruajtjes së gravitetit të qeverisë, e cila po konsumon ditë diskretitimi edhe në aspektin e saj më produktiv, ...

INVESTIGIMI/ Nga Shqipëria në Belgjikë, tonelatat e drogës shqiptare që “mbytën” Europën

Gazeta Tema - 13.05.2016

Dokumentet e policisë greke, të siguruara nga BIRN tregojnë se sasi të mëdha marijuane u nisën nga bregdeti shqiptar për në Greqi, Bullgari, Maqedoni, Austri, Belgjikë e vende të tjera nga ajo që ...

Nga Shqipëria në Belgjikë, tonelatat e drogës shqiptare që “mbytën” Europën

Java News - 13.05.2016

Organizata kriminale përgjegjëse për trafikimin e sasive të stërmëdha të marijuanës dhe llojeve të tjera të drogës, financues i të cilës akuzohet se është 44 vjeçari shqiptar, Klemend Balili përfshin ...

Zbulimi i Kokëdhimës: Klement Balilin e emëroi LSI, PS heshti për sulmet ndaj meje

Java News - 13.05.2016

Nga Koço Kokëdhima Nga dita që unë hyra në politikë 3 vjet më parë, Saliu ka bërë 1004 shpifje për mua. Kam ngarkuar dy persona ti numërojne, dokumentojnë dhe publikojnë në një botim të posaçëm ...

Koço Kokëdhima: Nuk kam lidhje me Klement Balilin, ai është njeriu i LSI-së

Gazeta Tema - 13.05.2016

Koço Kokëdhima thotë se nuk ka asnjë lidhje me Klement Balilin, i akuzuar në Greqi si trafikant droge. Sipas Kokëdhimës, ai është njeriu i LSI-së. “Shpifja e Saliut nr.

Kokëdhima: Shpifja e 1004 e Berishes, nuk e njoh Klement Balilin

Shqiperia Ime - 13.05.2016

Kokëdhima ka reaguar ashpër pas deklarates së Berishes diten e djeshme për lidhjen e tij me Klement Balili. Me anë të një postimi në FB, Kokëdhima është shprehur se kurrë nuk e ka njohur Balilin dhe ...

“Eskobari i Ballkanit”, Kokëdhima: Balilin e vendosi LSI-ja

Durres Lajm - 13.05.2016

Koço Kokëdhima i është përgjigjur akuzave të vazhdueshme të bëra në drejtim të tij nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me anë të një postimi në Facebook, Kokëdhima thekson se Berisha shpif dhe për sa ...

Kokëdhima distancohet nga Balili: Është i LSI-së

Respublica - 13.05.2016

"Dje në Parlament Saliu tha, se Klemet Balili është emëruar nga Kokëdhima në detyrën e drejtorit të shfrytëzimit të automjeteve në Sarandë. Ai gjithashtu tha, se gjoja Klement Balili është I afërt me ...

Përgjimet dy mujore nuk nxorën asgjë/ Krimet e rënda i kërkojnë palës greke dosjen për Balilin

Java News - 13.05.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kërkon autoriteteve greke t’i përcjellë materialet hetimore ndaj Klement Balilit, ish-drejtor i Transporteve për Sarandën, pasi nga përgjimet e kryera për llogari të ...

Zhduket Klemend Balili? Familjarët: Nuk e dimë se ku ndodhet

Gazeta Tema - 13.05.2016

Që prej ditës së djeshme, pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë. Gazetarja e “Panorama” ka kontaktuar me familjarët e ish-drejtorit ...

“Eskobari i Ballkanit”/ Balili humbet kontaktet, familjarët: Nuk kemi folur

Java News - 13.05.2016

Që prej ditës së djeshme, pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë. “Panorama” ka kontaktuar me familjarët e ish-drejtorit të cilët ...

Nuk e arrestojnë dot...

Respublica - 13.05.2016

Qeveria shqiptare nuk po zbulon ende një qëndrim zyrtar për çështjen e trafikut të drogës që ka shpërthyer nga Greqia dhe implikimin në të një zyrtari të LSI-së, Klement Balili(ka lajme se ai është ...

Zhduket Klemend Balili? Familjarët: Nuk e dimë se ku ndodhet

Tetova Sot - 13.05.2016

Që prej ditës së djeshme, pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë. Lajmi është përhapur në fillim nga gazetarët, korrespodentët e ...

Klemend Balili zhduket pa lënë gjurmë, familjarët: Nuk e dimë ku ndodhet

NOA - 13.05.2016

Familjarët e Klemend Balilit, prej ditës së djeshme nuk dinë vendndodhjen e tij. Pas shkarkimit nga posti i kreut të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili është zhdukur pa lënë gjurmë.

Policia i shkon në banesë, por Kelmend Balili zhduket pa lënë gjurmë

Shqiperia Ime - 13.05.2016

Policia e Sarandës ka kryer disa kontrolle në banesat ku mendohej se mund të strehohej Kelmend Balili. Kontrollet e policisë janë shtrirë edhe në qytetin e Delvinës, por uniformat blu nuk ka rënë në ...

Balili si “El Chapo”, policia do ta prangoste gjatë një interviste por se gjen në shtëpi

Java News - 13.05.2016

Klement Balili i ka shpëtuar vëzhgimit policor. Personi në fjalë, i cilësuar “baron i drogës” nga media greke, nuk ndodhej në banesën e tij në një fshat të Delvinës, ku kishte raportuar më herët se ...

Balili si “el Chapo”, i shpëton policisë; do ta arrestonte gjatë një interviste

Gazeta Tema - 13.05.2016

Klement Balili i ka shpëtuar vëzhgimit policor. Personi në fjalë, i cilësuar “baron i drogës” nga media greke, nuk ndodhej në banesën e tij në një fshat të Delvinës, ku kishte raportuar më herët se ...

Berisha është trembur për Metën në lidhje me Kapon e drogës, Balili

Java News - 13.05.2016

Nga Spartak Ngjela Shqiptarët kanë hyrë në kohën reale të historisë së tyre. Berisha është trembur për Metën në lidhje me Kapon e drogës, Balili. As një muaj më parë, në një nga statuset e mi e kam ...

Trafiku i drogës, Çako: Klemend Balili në proces hetimi

Almakos - 12.05.2016

Një ditë pas daljes së emrit të baronit të drogës nga mediat greke, të shqiptarit Klemend Balili, i cili akuzohet se financonte dhe udhëhiqte një trafik ndërkombëtar të dogës jo vetëm në Ballkan, ...

Shkarkohet nga detyra zyrtari Klemend Balili

Albeu.com - 12.05.2016

Pas akuzave të Partisë Demokratike dhe medias greke se është “Baroni i Ballkanit”, sot është shkarkuar Drejtori i Transportit në Sarandë, Klemend Balili .

Operacioni në Greqi, Manjani: Balili është shkarkuar nga detyra

SOT - 12.05.2016

Ministri iDrejtësisë Ylli Manjani në një deklaratë për media ka folur për operacionin në Greqi. Manjani tha se ka pasur dhe ka dijeni sa i takon hetimeve që po zhvillohen, ndaj nuk mund të japë shumë ...

Shkarkohet nga detyra Klemend Balili, policia: Po hetojmë

Almakos - 12.05.2016

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani njoftoi sot shkarkimin nga detyra të drejtorit të Transporteve në Sarandë, Klemend Balili, i akuzuar nga autoritetet greke për përfshirje në trafikun ndërkombëtar ...

Shkarkohet nga detyra “baroni i drogës”, Klemend Balili

LajmiFundit - 12.05.2016

Drejtori i Transportit në Sarandë, Klemend Balili, është shkarkua sot nga detyra pas akuzave të Partisë Demokratike dhe medias greke se është “Baroni i Ballkanit”.

Përse nuk arrestohet Balili? "Ping pong" polici-prokurori

Top Channel - 12.05.2016

Autoritetet greke dërguan të enjten në Shqipëri urdhërarrestin për shtetasin Klement Balili, i akuzuar si drejtuesi i një rrjeti trafiku droge që vepron në gjithë Europën.

Tahiri apo Llalla, cili po e mbron "Escobarin" e Ballkanit?! Prokuroria nuk jep autorizim për arrestimin e ...

SOT - 12.05.2016

Autoritetet greke dërguan të enjten në Shqipëri urdhërarrestin për shtetasin Klement Balili, i akuzuar si drejtuesi i një rrjeti trafiku droge që vepron në gjithë Europën.

Kërkesa nga Greqia, “baroni i drogës” në përgjim të fshehtë prej dy muajsh

LajmiFundit - 12.05.2016

Prokuroria shqiptare prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. Nga muaji mars i këtij viti e ne vazhdim pala greke i ka ...

Zbulohen të tjera detaje mbi "Baronin e drogës", në sitën e përgjimit prej dy muajsh

SOT - 12.05.2016

Prokuroria shqiptare prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. Nga muaji mars i këtij viti e ne vazhdim pala greke i ka ...

SHËNIM/ Kush po i mbron kriminelët?

Albeu.com - 12.05.2016

Nga Albeu.com Tema e ditës ndryshon në vetëm pak minuta në këtë vend. Ndërkohë që deri më tani tematika kryesore e medias dhe politikës ishte Reforma në Drejtësi, prej dy ditësh ajo është fokusuar ...

Artan Hoxha: Policë kanë bashkëpunuar me Balilin për transport droge

Albeu.com - 12.05.2016

Gazetari Artan Hoxha në studion e emisionit "Opinion" tha se Klemend Balili është marrë me transport të drogës qysh nga viti 2006. Hoxha tha se Balilin në transportin e drogës e kishin ndihmuar edhe ...

Sherr live për Balilin! I kujt është, i të majtëve apo i të djathtëve?! Ja debatet (VIDEO)

SOT - 12.05.2016

Ka mjaftuar leximi i emrit të Bashkim Balilit nga deputeti demokrat Gent Strazimiri, si individ i përfshirë në listat e Partisë Socialiste në zgjedhjet e vitit 2013, që të sillte reagimin e ashpër të ...

Policia për Balilin: Kërkuam ta arrestojmë por nuk na lejon prokuroria

Albeu.com - 12.05.2016

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me rastin e Klement Balilit duke u shprehur se kanë dashur ta arrestojnë por se ajo që nuk lejon është Prokuroria e Përgjithshme.

“Mos u shqetësoni. Nëse kapeni, paguaj avokatë dhe u mbroj familjet”

Panorama - 12.05.2016

“Mos u shqetësoni. Nëse kapeni do të paguajë unë avokatë dhe do t’u mbroj familjet”. Këtë gjë u ka premtuar sipas mediave greke Klemend Balili dy bashkëpunëtorëve të tij, Petro Dalanaj dhe Kleanth ...

DOKUMENTI/ Klemend Balili është shpallur në kërkim nga Policia Greke

Panorama - 12.05.2016

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44 vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga ...

S’ka mandat arresti për “baronin” shqiptar të drogës

Koha.net - 12.05.2016

Policia e Shtetit nuk ka asnjë mandat arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, drejtorin e Patentave të Sarandës, i akuzuar nga policia greke për trafik ndërkombëtar droge.

Escobar i Ballkanit? Grekët, ja 3 akuzat për Balilin

Mapo - 12.05.2016

Policia greke konsideron Klement Balilin si kreun e organizatës që merrej me trafikun ndërkombëtar të narkotikëve. Bashkë me Balilin, del edhe identiteti i dy personave të dyshuar si bashkëpunëtorë ...

Drejtësia greke shpall në kërkim Klemend Balilin

ABC News - 12.05.2016

Klemend Balili shpallet në kërkim nderkombetar nga policia greke, si kreu I një organizate kriminale që merrej prej vitesh me trafik të lëndëve narkotike.

“Eskobari”, Policia nën hetim Balilin. Çako: Operacioni në bashkëpunim me grekët e partnerë ndërkombëtarë

BalkanWeb - 12.05.2016

TIRANË -Drejtori i Transporteve në Sarandë, Klement Balili është nën hetim nga policia shqiptare. Këtë e bën të ditur Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Tiranës, Haki Çako ku në një prononcim për ...

Berisha: E gjitha Saranda e di që Balili është njeriu i Kokëdhimës

ABC News - 12.05.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në sallën e kuvendit se pas të ashtuquajturit “Eskobari i Ballkanit”, Klemend Balili, është deputeti socialist Koço ...

“Eskobari”, Balili nën hetim, Manjani: U shkarkua nga detyra. Çako: Operacioni në bashkëpunim me grekët e partnerë ...

BalkanWeb - 12.05.2016

TIRANË -Drejtori i Transporteve në Sarandë, Klement Balili është nën hetim nga policia shqiptare. Këtë e bën të ditur Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Tiranës, Haki Çako ku në një prononcim për ...

U akuzua si “Baron i Ballkanit”, shkarkohet nga detyra zyrtari Klemend Balili

Syri.net - 12.05.2016

Drejtori i Transportit në Sarandë, Klemend Balili është shkarkua sot nga detyra pas akuzave të PD dhe medias greke se është “Baroni i Ballkanit”. Ky është bërë i ditur nga ministri i Drejtësisë Ylli ...

Shkarkohet nga detyra Klemend Balili

Ora news - 12.05.2016

Klement Balili shkarkohet nga detyra e Drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Transportit në Sarandë Lajmi konfirmohet nga ministri i Drejtësisë Ylli Manjani në një deklaratë për median jashtë Kuvendit ...

Akuzohet si "Baroni i Ballkanit", shkarkohet drejtori i Transporteve në Sarandë

Gazeta Express - 12.05.2016

Drejtori i Transporteve të Sarandës është shkarkuar nga detyra për t’iu nënshtruar si qytetar i lirë hetimeve për trafikun ndërkombëtar të drogës, ku sipas akuzave të PD-së dhe disa shkrimeve në ...

Ministri Manjani: Kelmend Balili është shkarkuar nga detyra

ABC News - 12.05.2016

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani deklaroi sot se Kelmend Balili është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Transporteve në Sarandë pas akuzave të bëra në mediat greke dhe shpalljes në kërkim nga ...

U akuzua si “Baron i Ballkanit”, shkarkohet nga detyra zyrtari Klemend Balili, nis hetimi ndaj tij

Syri.net - 12.05.2016

Drejtori i Transportit në Sarandë, Klemend Balili është shkarkua sot nga detyra pas akuzave të Partisë Demokratike dhe medias greke se është “Baroni i Ballkanit”.

“Baroni i Ballkanit”, shkarkohet nga detyra zyrtari Klemend Balili

Mapo - 12.05.2016

Drejtori i Transportit në Sarandë, Klemend Balili, është shkarkua sot nga detyra pas akuzave të Partisë Demokratike dhe medias greke se është “Baroni i Ballkanit”.

Shkarkohet nga detyra zyrtari i përfolur për trafik droge

RTSH - 12.05.2016

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Transportit në Sarandë Klement Balili është shkarkuar nga detyra. Lajmi është dhënë nga ministri i Drejtësisë Ylli Manjani për gazetarët në parlament.

Çako shmang komentet për Balilin: Personazhe të njohura të krimit në hetim

Ora news - 12.05.2016

Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako thotë se personazhe të njohura të krimit janë në hetim në lidhje me trafikun e drogës drejt Greqisë por dhe në vendet e tjera Europiane.

‘Escobari’/ Manjani: Balili u shkarkua nga detyra, pas hekurave çdo king që shkel ligjin

Panorama - 12.05.2016

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka deklaruar sot se Klement Balili, personi i etiketuar në median greke si “Escobari i Ballkanit” është shkarkuar sot nga detyra për të lënë organet e hetimit të ...

Urdhër-arresti për Klemend Balili. Policia: I kërkuam Prokurorisë autorizim; Akuza: No comment

Syri.net - 12.05.2016

Autoritetet greke dërguan të enjten në Shqipëri urdhër-arrestin për shtetasin Klement Balili, i akuzuar si drejtuesi i një rrjeti trafiku droge që vepron në gjithë Europën.

Video/ Ja çfarë tha Manjani për Klemend Balilin, boss-in e drogës

Mapo - 12.05.2016

Ministri Ylli Manjani u pyet nga gazetarët për personin e akuzuar për drogë në Greqi Klemend Balili i cili mbante një detyrë shtetërore. Manjani tha se, do hetohet si qytetar i lirë edhe pse nuk ...

Prokuroria prej marsit përgjon Klemend Balilin me dyshimet e trafikut të drogës

ABC News - 12.05.2016

Prokuroria për krime të rënda prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. ABC News ka mësuar se autoritet greke, që në mars të ...

Manjani: Shkelësit e ligjit duhet të shkojnë para drejtësisë

Botasot - 12.05.2016

Ministri i Drejtesisë Ylli Manjani deklaroi sot se mbështet Policinë e Shtetit, prokurorinë, organet e hetimit për për çuar para drejtësisë cilindo që shkel ligjin.

Prokuroria s’i jep autorizim policisë për arrestimin e Balilit. Kush e mbron “Escobarin” e Ballkanit?

Mapo - 12.05.2016

Autoritetet greke dërguan të enjten në Shqipëri urdhërarrestin për shtetasin Klement Balili, i akuzuar si drejtuesi i një rrjeti trafiku droge që vepron në gjithë Europën.

Hetimi shqiptar, si u zbulua “Escobari i Ballkanit”, drejtori që njihej me emrin “Keli”

Syri.net - 12.05.2016

Prokuroria për krime të rënda prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. Autoritet greke, që në mars të këtij viti i kanë ...

“Baroni i drogës”, Balili prej dy muajsh nën përgjim nga DEA

Mapo - 12.05.2016

Prokuroria shqiptare prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. Nga muaji mars i këtij viti e ne vazhdim pala greke i ka ...

Droga, Greqia shpall në kërkim drejtorin e Sarandës

Botasot - 12.05.2016

Klement Balili, sipas autoriteteve greke dyshohet se është kreu i një organizate të trafikut të drogës. Mediat greke: Balili ka mbështetje politike në Shqipëri.

Shkarkohet nga detyra Klement Balili, Manjani: Shkarkimi i tij për ti hapur rrugë hetimit

RTSH - 12.05.2016

Në ngarkim të Klement Balilit , drejtori i patentave të Sarandës, nuk ka ende asnjë akuzë zyrtare nga organet e drejtësisë shqiptare , por reagimi i parë pas artikulimit në media të emrit të tij si i ...

Video/Gazetari Koka:Trafiku i drogës, ja si DEA amerikane arriti te Balili

Mapo - 12.05.2016

Rasti Klement Balili lidhja e tij me drogën dhe lidhjet politike është objekt i bisedës sonte në Opinion, ku edhe njeherë diskutohet për marrëdhënien e grupeve të trafikimit të drogës me politikën.

VIDEO /Eskobari shqiptar /Gazetari: Ja si DEA arriti tek Balili

Syri.net - 12.05.2016

Rasti Klement Balili lidhja e tij me drogën dhe lidhjet politike është objekt i bisedës sonte në Opinion, ku edhe njeherë diskutohet për marrëdhënien e grupeve të trafikimit të drogës me politikën.

Video/ Gazetari Hoxha: Ja pse amerikanët janë përfshirë për Balilin…

Mapo - 12.05.2016

A financohet politika nga paratë e drogës? Kjo ka qenë tema e mbrëmjes në emisionin Opinion në TV Klan. Në vazhdën e këtij debati, gazetari Artan Hoxha tha se Klement Balili nuk është një personazh i ...

Nga Shqipëria në Belgjikë, tonelatat e drogës shqiptare që “mbytën” Europën

Syri.net - 12.05.2016

Dokumentet e policisë greke, të siguruara nga BIRN tregojnë se sasi të mëdha marijuane u nisën nga bregdeti shqiptar për në Greqi, Bullgari, Maqedoni, Austri, Belgjikë e vende të tjera nga ajo që ...

Manjani: Nuk ka urdhër-arresti ndërkombëtar për Balilin

Syri.net - 12.05.2016

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani tha sot se nuk ka një urdhër-arresti ndërkombëtar për Klement Balilin. “Në dijeninë time zyrtare deri më tani nuk ka asnjë urdhër arresti.

Video/Sherr në Opinion:I kujt është Balili, i të majtëve apo të djathtëve?

Mapo - 12.05.2016

Ka mjaftuar leximi i emrit të Bashkim Balilit nga deputeti demokrat Gent Strazimiri, si individ i përfshirë në listat e Partisë Socialiste në zgjedhjet e vitit 2013, që të sillte reagimin e ashpër të ...

Policia heziton të arrestojë Balilin. CNN Greek: Ka lidhje të forta politike, nuk guxojnë ta prekin

Respublica - 12.05.2016

Shteti shqiptar është nën akuzë se po i ofron mbrojtje politike Drejtorit të Translortit Rrugor të Sarandës, Klemend Balili, i akuzuar dhe shpallur në kërkim nga policia greke si një prej ...

Greqia shpall në kërkim Klemend Balilin ,”Eskobarin” shqiptar të Ballkanit (Foto)

Shqiperia Ime - 12.05.2016

Një biznesmen shqiptar, i cili është njëkohësisht drejtor në administratën publike, u shpall me të hënën (9 maj) në kërkim në Greqi i dyshuar si kreu i një grupi që ka trafikuar sasi të stërmëdha ...

"Kelly", pseudonimi i Klemend Balilit

Respublica - 12.05.2016

Gazeta “Kathimerini” ka zbardhur tb tjera detaje mbi dosjen e organizatbs ndbrkombbtare tb trafikut tb drogbs ku bshtb i implikuar Drejtori i Transportit Rrugor tb Sarandbs, Klemend Balili“.

Heshtje kompromisi për Balilin, po e mbrojnë të gjithë. Rama lavdëron policinë

Respublica - 12.05.2016

Teksa një Drejtor i Lartë i Administratës Publike është nën akuzë si një prej drejtuesve kryesorë të një prek karteleve më të mëdha të drogës në Europë, si qeveria ashtu dhe opozita kanë devijuar ...

“Escobari drogës”/ Manjani: Balili është shkarkuar, do gjykohet çdo king apo garip

Java News - 12.05.2016

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka folur për herë të parë në lidhje me hetimet që po bëhen në Greqi për trafikun e drogës dhe emrin e Klement Balilit, personit të cilësuar nga mediat greke si ...

Balili nën hetim, Çako: Operacioni në bashkëpunim me partnerë ndërkombëtarë

NOA - 12.05.2016

Tiranë, 12 maj 2016, NOA.al - Një ditë pas daljes së emrit të baronit të drogës nga mediat greke, të shqiptarit Klemend Balili, i cili akuzohet se financonte dhe udhëhiqte një trafik ndërkombëtar të ...

Shkarkohet nga detyra Klement Balili, Manjani: Kushdo që shkel ligjin, pas hekurave!

Gazeta Tema - 12.05.2016

Shkarkohet nga detyra Klement Balili, i cili po hetohet për trafikun ndërkombëtar të drogës. Këtë informacion e ka bërë publik ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

“Eskobari i Ballkanit”/ Kreu i bandës, një tjetër bos shqiptar

Durres Lajm - 12.05.2016

“Eskobari i Ballkanit” është drejtori i Transporteve në Sarandë Mediat greke vazhdojnë të zbardhin detaje të reja në lidhje me bandën e drogës që drejtohet nga i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit”.

Shkarkohet “Keli”, drejtori i Transporteve të LSI-së. Manjani: Të mbajë përgjegjësi personale

Respublica - 12.05.2016

I takoi ministrit të LSI-së Ylli Manjani të japë lajmin e shkarkimit të Drejtorit të Transportit Rrugor të sarandës, Klemend Balili. Në një dalje rastësore për mediat Manjani tha se ishte në dijeni ...

Manjani-Shkarkon nga detyra Klement Balilin

Shqiperia Ime - 12.05.2016

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani në një deklaratë për median ka konfirmuar shkarkimin nga detyra e Drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Transportit në Sarandë, Klement Balilin.

Shkarkohet Klement Balili

Vision Plus - 12.05.2016

E ndërsa policia nuk e konfirmon ekzistencën e një urdhër arresti ndërkombëtar per Klement Balilin, ai është shkarkuar nga detyra e drejtorit te transportit per Sarandën.

Akuza për lidhje me krimin

Vision Plus - 12.05.2016

Kryeministri Edi Rama ka qene i vetmi përfaqësues i qeverise qe ka vendosur te reagoje ndaj akuzave te opozitës per lidhjet e qeverise me Klement Balilin, i dyshuar si i përfshirë në trafikun e ...

Shkarkohet nga detyra zyrtari i përfolur për trafik droge

Ilirida - 12.05.2016

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Transportit në Sarandë Klement Balili është shkarkuar nga detyra. Lajmi është dhënë nga ministri i Drejtësisë Ylli Manjani për gazetarët në parlament.

Nuk ka urdhër arresti për Balilin

Vision Plus - 12.05.2016

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Haki Çako, la të kuptohej se ndaj Klemend Balilit për të cilin opozita thotë se është kreu i narkotrafikut Shqipëri-Greqi, nuk ka një urdhërarresti.

Rasti “Balili”, lufta e vjetër PS-LSI, një opozitë në jerm dhe një Ministri e Brendshme që nuk është për t’u besuar më

Respublica - 12.05.2016

Rasti i Klement Balilit po nxjerr në dritë se deri ku i ka zgjatur duart politika në aktivitete kriminale, mbrojtjen e tyre apo edhe mbështetjen e forcës elektorale mbi njerëz që kanë lidhje me botën ...

Prokuroria nuk autorizon arrestimin e Balilajt: Nuk kemi koment!

Java News - 12.05.2016

Autoritetet greke dërguan të enjten në Shqipëri urdhërarrestin për shtetasin Klement Balili, i akuzuar si drejtuesi i një rrjeti trafiku droge që vepron në gjithë Europën.

Klemend Balili prej dy muajsh mbahej nën përgjim, por Prokuroria nuk urdhëron arrestimin e tij

Gazeta Tema - 12.05.2016

Prokuroria shqiptare prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. Nga muaji mars i këtij viti e ne vazhdim pala greke i ka ...

Prokuroria prej marsit përgjonte Klemend Balilin me dyshimet e trafikut të drogës

NOA - 12.05.2016

Prokuroria për Krime të Rënda prej disa muajsh po heton Klemend Balilin, me dyshimin e përfshirjes në rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës. ABC News raporton se autoritet greke, që në mars të ...

Eskobari shqiptar /Gazetari: Ja si DEA arriti tek Balili (Video)

Republika - 12.05.2016

Rasti Klement Balili lidhja e tij me drogën dhe lidhjet politike është objekt i bisedës sonte në Opinion, ku edhe njeherë diskutohet për marrëdhënien e grupeve të trafikimit të drogës me politikën.

Ja kush është biznesmeni nga Saranda, “Escobari i Ballkanit” që furnizonte Evropën me drogë”

LajmiFundit - 11.05.2016

Kelmend Balili nga Saranda është “Pablo Escobari” i Ballkanit që furnizonte me kanabis dhe kokainë Evropën Qëndrore dhe shtetet Nordike. Ky fakt është denoncuar nga deputeti i PD Genc Pollo në Report ...

Pollo: I kërkuari i drogës në Greqi drejtori i transportit Sarandë

SOT - 11.05.2016

I kërkuari i drogës në Greqi është Klemend Balili, drejtori i Transportit për qytetin bregdetar të Sarandës. Kështu ka deklaruar deputeti demokrat Genc Pollo ditën e sotme për mediat.

A është Klemend Babili, ‘Eskobari’ i veshur me petk zyrtari?

Ina - 11.05.2016

Klemend Babili është drejtor i Transportit në Sarandë. Emri i tij sot lidhet me një aktivitet të madh kriminal, që nëse vertetohet do të ishte në kufijtë e një skandali.

Ja lidhjet që ka ‘Pablo Eskobari’ me qeverinë shqiptare

SOT - 11.05.2016

Këto orët e fundit, mediat greke shkruajnë se është arrestuar “Eskobari i Ballkanit”. Edhe pse nuk e japin emrin, mediat prestigjioze si Kathimerini shkruajnë se 44-vjeçari ka lidhje me qeverinë ...

Kush është “Eskobari i Ballkanit” ?

Lajmi.net - 11.05.2016

Mediat greke raportojnë ditët e fundit se është arrestuar një trafikant shqiptar droge i njohur ndryshe si “Eskobari i Ballkanit”. Më herët, deputeti demokrat Genc Pollo, deklaroi se i kërkuari i ...

Ja kush është ‘Eskobari i Ballkanit’, një vit më parë mblodhi gjithë Qeverinë

LajmiFundit - 11.05.2016

Kelmend Balili nga Saranda është ‘Pablo Escobari’ i Ballkanit, drejtues dhe financues i organizatës kriminale të drogës që u shkatërrua nga policia greke disa ditë më parë.

Thyen heshtjen Kelmend Balili: Gjithçka është shpifje, s’kam lidhje me drogën. Me PD-në shihem në gjyq

SOT - 11.05.2016

Kelmend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, i gjendur sot nën akuzat e PD-së si “Baroni i Ballkanit”, thotë se gjithçka që flitet për emrin e tij është shpifje, dhe vetëm politike.

Kush është Klement Balili, i akuzuar nga PD dhe Greqia si “baroni i drogës”

LajmiFundit - 11.05.2016

Klement Balili eshte 46-vjeçari që akuzohet nga Partia Demokratike si kreu i një grupi kriminal që merret me trafik ndërkombëtar të lëndë narkotike prej 2 vitesh është Drejtor i Drejtorisë së ...

PD: Balili, lidhje me Tahirin dhe drejtuesit e Policisë së Shtetit

Top Channel - 11.05.2016

Në një komunikatë për mediat gjatë mesditës së të mërkurës, deputeti demokrat Arben Ristani ka publikuar ato që nga selia blu i quajnë si fakte tronditëse për rolin e ministrit të Brendshëm, Saimir ...

Reagon “baroni i drogës”: S`kam lidhje me drogën, as me Greqinë

LajmiFundit - 11.05.2016

Kelmend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, ka reaguar për akuzat e Partisë Demokratike e cila e cilësoi atë si “Baronin e Ballkanit”. Balili thotë se gjithçka që përflitet për të është ...

Genc Pollo flet me shifra: 130 persona me të kaluar penale mbajnë poste kyçe! Ja disa raste

SOT - 11.05.2016

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, ka folur ditën e sotme lidhur me emërimin në poste kyçe të drejtuese të vendit, të personave me të kaluar kriminale.

“Baroni” që s’po kapet, policia shqiptare pranon aksionin

Top Channel - 11.05.2016

Policia e Shtetit pranoi se ka një operacion antidrogë i cili është duke u zhvilluar në bashkëpunim me policinë greke, DEA-n amerikane dhe me forcat policore të disa vendeve europiane.

“Baroni i drogës”, policia greke publikon video e foto nga kapja e 678 kg hashash

LajmiFundit - 11.05.2016

Policia greke publikoi videon e deklarates per median ne fund te aksionit ku ka kapur 678 kilograme droge. Ne pranga sipas deklarates se policise, kane rene gjithsej 15 persona nga te cilet dy ...

‘Eskobari shqiptar i Ballkanit’

Ina - 11.05.2016

Policia greke dje ka arrestuar 15 persona mes të cilëve 5 shqiptarë, si pjesë e një organizate ndërkombëtare kriminale në fushën e trafikut të drogës që vinte nga Shqipëria dhe që funksiononte prej ...

Politika shqiptare në këmbë për ta mbrojtur, por ky dokument vërteton se Klemend Balili kërkohet në Greqi

SOT - 11.05.2016

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44 vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga ...

Zgjerohet skandali i "Escobarit" shqiptar, dalin emrat e dy bashkëpunëtorëve të tij, ja si i urdhëronte të ...

SOT - 11.05.2016

Zbardhen detaje të reja mbi Shefin e Transporteve në Sarandë, Kelment Balili, i akuzuar nga Partia Demokratike si koka e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës.

Klemend Balili është shpallur në kërkim nga policia greke

Albeu.com - 11.05.2016

Një biznesmen shqiptar, i cili është njëkohësisht drejtor në administratën publike, u shpall me të hënën (9 maj) në kërkim në Greqi i dyshuar si kreu i një grupi që ka trafikuar sasi të stërmëdha ...

S’ka mandat arresti për “baronin”, Tirana-Athinës: Çoni kërkesë

Top Channel - 11.05.2016

Policia e Shtetit nuk ka asnjë mandat arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, drejtorin e Patentave të Sarandës, i akuzuar nga policia greke për trafik ndërkombëtar droge.

Ngarkesa me 678 kg drogë, Greqia shpall në kërkim “baronin” Klemend Balili

LajmiFundit - 11.05.2016

Një biznesmen shqiptar, i cili është njëkohësisht drejtor në administratën publike, u shpall me të hënën (9 maj) në kërkim në Greqi i dyshuar si kreu i një grupi që ka trafikuar sasi të stërmëdha ...

Asnjë mandat arresti për ‘Eskobarin e Ballkanit’, Tirana-Athinës: Dërgoni kërkesë

Almakos - 11.05.2016

Policia e Shtetit nuk ka asnjë mandat arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, drejtorin e Patentave të Sarandës, i akuzuar nga policia greke për trafik ndërkombëtar droge.

Kapja e 678 kg drogë në Greqi / Ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

Albeu.com - 11.05.2016

Policia greke përveç shigjetimit të Klemend Bilalit lidhur me transportin e 678.5 kg drogë e llojit kanabis sativa, ka arrestuar edhe shtetasit Petro Dalanaj dhe Kleanth Palaj, pasi akuzohen se janë ...

Meta, Kokëdhima dhe Ahmetaj presin shiritin e biznesit të Klement Balilit

Albeu.com - 11.05.2016

Klement Balili 46-vjeçari që akuzohet nga Partia Demokratike si kreu i një grupi kriminal që merret me trafik ndërkombëtar të lëndë narkotike prej 2 vitesh është Drejtor i Drejtorisë së Transporteve ...

Dalin emrat e dy bashkëpunëtorëve të “baronit të drogës”

LajmiFundit - 11.05.2016

Policia greke zbardh detaje të reja mbi Shefin e Transporteve në Sarandë, Kelment Balili i akuzuar nga Partia Demokratike si koka e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës.

Ky është Eskobari me lidhje me qeverinë shqiptare?

Mapo - 11.05.2016

Këto orët e fundit, mediat greke shkruajnë se është arrestuar “Eskobari i Ballkanit”. Edhe pse nuk e japin emrin, mediat prestigjioze si Kathimerini shkruajnë se 44-vjeçari ka lidhje me qeverinë ...

Zbulohet emri i shqiptarit, Pablo Escobarit të Ballkanit

Gazeta Express - 11.05.2016

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo ka zbuluar emrin e të kërkuarit për trafik ndërkombëtar të drogës, pas sekuestrimit të 700 kilogramëve të kanabisit në Greqi.

Zbulohet emri: “Kelmend Balili, Escobari i Ballkanit që furnizonte Evropën me drogë”

Syri.net - 11.05.2016

Kelmend Balili nga Saranda është “Pablo Escobari” i Ballkanit që furnizonte me kanabis dhe kokainë Evropën Qëndrore dhe shtetet Nordike. Ky fakt është denoncuar nga deputeti i PD Genc Pollo në Report ...

Balili është pronar i resortit superluksoz në Sarandë

Mapo - 11.05.2016

Klement Balili 46-vjeçari që akuzohet nga Partia Demokratike si kreu i një grupi kriminal që merret me trafik ndërkombëtar të lëndë narkotike prej 2 vitesh është Drejtor i Drejtorisë së Transporteve ...

VIDEO-FOTO/ A është Balili ‘Eskobar i Ballkanit’? Ja çfarë shkruan shtypi grek dhe deputeti Pollo

Syri.net - 11.05.2016

Deputet i Partisë Demokratike Genc Pollo tha sot se Kelmend Balili nga Saranda është ‘Pablo Escobari’ i Ballkanit, drejtues dhe financues i organizatës kriminale të drogës që u shkatërrua nga policia ...

“Eskobar i Ballkanit” është zyrtar në Sarandë

Koha.net - 11.05.2016

Deputet i Partisë Demokratike Genc Pollo tha sot se Kelmend Balili nga Saranda është ‘Pablo Escobari’ i Ballkanit, drejtues dhe financues i organizatës kriminale të drogës që u shkatërrua nga policia ...

FOTO/ Kelmend Balili u arrestua edhe në 2006, ja çfarë shkruanin gazetat

Syri.net - 11.05.2016

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo denoncoi sot në media se “Baroni i Ballkanit” që drejtonte organizatën e drogës që u shkatërrua në Greqi, është kreu i Transporteve në Sarandë, Kelmend ...

Reagon Kelmend Balili: Nuk kam lidhje me drogën. Me PD-në shihem në gjyq

Syri.net - 11.05.2016

Kelmend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, i gjendur sot nën akuzat e PD-së si “Baroni i Ballkanit”, thotë se gjithçka që flitet për emrin e tij është shpifje, dhe vetëm politike.

Reagon Kelmend Balili

ABC News - 11.05.2016

Kelmend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, ka reaguar për akuzat e Partisë Demokratike e cila e cilësoi atë si “Baronin e Ballkanit”. Balili thotë se gjithçka që përflitet për të është ...

Policia dhe Prokuroria nuk kanë asnjë informacion për “Eskobarin” shqiptar të drogës

Syri.net - 11.05.2016

Klemend Balili, 46 vjeçari që prej dy vitesh mban postin e Drejtorit të Drejtorisë së Transporteve në qytetin e Sarandës, akuzohet nga Partia Demokratike si kreu i grupit kriminal që trafikon lëndë ...

“Escobari i Ballkanit”, reagon Balili: Kam dëshmi penaliteti të pastër

Mapo - 11.05.2016

Kelmend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, i gjendur sot nën akuzat e PD-së si “Baroni i Ballkanit”, thotë se gjithçka që flitet për emrin e tij është shpifje, dhe vetëm politike.

Pollo: Segmente të qeverisë, lidhje me krimin e organizuar. 130 persona me të kaluar penale kanë poste kyçe

BalkanWeb - 11.05.2016

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, ka folur ditën e sotme lidhur me emërimin në poste kyçe drejtuese të vendit, të personave me të kaluar kriminale.

Policia dhe Prokuroria nuk kanë informacion për “Eskobarin” shqiptar

Mapo - 11.05.2016

PD pretendon se droga e kapur në Greqi është e Drejtorit të Transporteve në Sarandë Klemend Balili, 46 vjeçari që prej dy vitesh mban postin e Drejtorit të Drejtorisë së Transporteve në qytetin e ...

Reagon Klemend Balili: S’kam lidhje me drogën. Me PD-në shihem në gjyq

Panorama - 11.05.2016

Klemend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, i gjendur sot nën akuzat e PD-së si “Baroni i Ballkanit”, thotë se gjithçka që flitet për emrin e tij është shpifje, dhe vetëm politike.

Meta në SHBA, DEA amerikane dhe lidhjet e Balilit me LSI

Mapo - 11.05.2016

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka dy ditë që ndodhet për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nuk ka mbërritur ende asnjë njoftim zyrtar nga zyra e tij e shtypit lidhur me zhvillimin e ...

Klement Balili: Akuzat e PD-së, shpifje. S’kam shkuar prej vitesh në Greqi

Ora news - 11.05.2016

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Transportit në Sarandë, Klement Balili reagoi ndaj akuzave të opozitës në lidhje me përfshirjen në rrjetin e gjerë të trafikut të drogës, hetimet për të cilën po ...

Politikanët miq të “Baronit”. Ilir Meta, Koço Kokëdhima e Arben Ahmetaj, kumbarët e biznesit të Klement Balilit

Syri.net - 11.05.2016

Klement Balili 46-vjeçari që akuzohet nga Partia Demokratike si kreu i një grupi kriminal që merret me trafik ndërkombëtar të lëndë narkotike prej 2 vitesh është Drejtor i Drejtorisë së Transporteve ...

“Baroni” shqiptar i drogës që nuk po kapet

Koha.net - 11.05.2016

Policia e Shtetit pranoi se ka një operacion antidrogë i cili është duke u zhvilluar në bashkëpunim me policinë greke, DEA-n amerikane dhe me forcat policore të disa vendeve europiane.

I dyshuari si ‘baron’ droge Klemend Balili shpallet në kërkim në Greqi

Mapo - 11.05.2016

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44 vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga ...

DOKUMENTI/ “Escobari i Ballkanit”, BIRN: Greqia shpall në kërkim Klement Balilin. Deklarata e policisë greke

Syri.net - 11.05.2016

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44 vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga ...

Zbulohet dokumenti: Klement Balili shpallet në kërkim nga policia greke

Gazeta Express - 11.05.2016

Zyrtarisht policia greke ka shpallur në kërkim Klemend Balilin, drejtori i Transportit në Sarandë. Sot pothuajse gjithë ditën ka patur akuza nga Partia Demokratike se personi në fjalë i ashtuquajturi ...

FOTO/ “Escobari i Ballkanit”, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Greqi. Emrat

Syri.net - 11.05.2016

Përveç Klement Balili, i cili është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi ka lidhje me trafikimin e 678.5 kilogramë kanabis sativa janë bërë të ditur edhe emrat e dy shqiptarë të tjetër të cilët ...

Zbulohen 2 bashkëpunëtorët e Balilit, ja emrat

Mapo - 11.05.2016

Zbardhen detaje të reja mbi Shefin e Transporteve në Sarandë, Kelment Balili i akuzuar nga Partia Demokratike si koka e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës.

I dyshuari si ‘baron’ droge Klemend Balili shpallet në kërkim në Greqi, zbulohen dy bashkëpunëtorët

BalkanWeb - 11.05.2016

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44-vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga ...

Klemend Balili shpallet në kërkim nga policia greke

Ora news - 11.05.2016

Policia greke ka shpallur në kërkim shqiptarin Klemend Balili, 44-vjeç, nga Saranda. Ai është shpallur në kërkim pas një operacioni të gjerë ndërkombëtar kundër trafikut të drogës.

Mediat greke zbulojnë kush është “Eskobari i Ballkanit”: Ka lidhje me qeverinë shqiptare

Gazeta Tema - 11.05.2016

Prej dy ditësh mediat greke shkruajnë se në vendin e tyre është arrestuar “Eskobari i Ballkanit”. Bëhet fjalë për një 44-vjeçar shqiptar “Ekathimerini” shkruan sot se ai ka lidhje me qeverinë.

Zbulohet emri i shqiptarit, Pablo Escobarit të Ballkanit

Shqiperia Ime - 11.05.2016

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo ka zbuluar emrin e të kërkuarit për trafik ndërkombëtar të drogës, pas sekuestrimit të 700 kilogramëve të kanabisit në Greqi.

Klement Balili, Drejtor i Transportit Rrugor të Sarandës i kërkuari i drogës. Bashkëpronar i “Santa Quaranta” dhe i ...

Respublica - 11.05.2016

Personi që është në kërkim si një prej 3 kokave të trafikut ndërkombëtar të drogës që vepronte në Shqipëri, Greqi dhe disa vende të Europës sipas deputetit të Partisë Demokratike, Genc Pollo është ...

Pollo: Drejtori i transportit Sarandë, I kërkuari i drogës në Greqi

Shqiperia Ime - 11.05.2016

Genc Pollo, ditën e sotme për mediat, ka deklaruar se I kërkuari i drogës në Greqi është Klemend Balili, drejtori i Transportit për qytetin bregdetar të Sarandes.

“Eskobari i Ballkanit” është drejtori i Transporteve në Sarandë

Durres Lajm - 11.05.2016

Klemend Balili që akuzohet nga Partia Demokratike si kreu i një grupi kriminal që merret me trafik ndërkombëtar të lëndë narkotike prej 2 vitesh është Drejtor i Drejtorisë së Transporteve në qytetin ...

Kush është “Eskobari i Ballkanit”?

Vision Plus - 11.05.2016

Emri i Klemend Balilit, Drejtori i Transporteve të Sarandës, i cili sipas opozitës është kreu i narkotrafikut mes Shqipërisë e Greqisë është regjistruar më herët në dosjet e policisë.

Reagon Klemend Balili: Shpifje, nuk kam lidhje me drogën, me PD do shihem në gjyq

Java News - 11.05.2016

Klemend Balili, drejtori i Transportit Rrugor në Sarandë, i gjendur sot nën akuzat e PD-së si “Baroni i Ballkanit”, thotë se gjithçka që flitet për emrin e tij është shpifje, dhe vetëm politike.

Ky është drejtori i Transportit Rrugor të Sarandës, pronar i dy hoteleve dhe mik i Ilir Metës

Respublica - 11.05.2016

Drejtori i Transporteve të Sarandës, i cili është në kërkim nga autoritetet greke për trafik ndërkombëtar të drogës nuk është i panjohur për policinë shqiptare.

Lapsi.al: Ja kush është “Escobari drogës” Klemend Balili dhe lidhjet e tij me LSI

Java News - 11.05.2016

Prej dy ditësh mediat greke kanë raportuar për një biznesmen nga Saranda, i cili është kreu i një organizate kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogës.

“Eskobari shqiptar i Ballkanit”, bizneset dhe lidhjet me Ilir Metën

Tetova Sot - 11.05.2016

Policia greke dje ka arrestuar 15 persona mes të cilëve 5 shqiptarë, si pjesë e një organizate ndërkombëtare kriminale në fushën e trafikut të drogës që vinte nga Shqipëria dhe që funksiononte prej ...

“Eskobari shqiptar i Ballkanit”, bizneset dhe lidhjet me Ilir Metën

Shqiperia Ime - 11.05.2016

Policia greke dje ka arrestuar 15 persona mes të cilëve 5 shqiptarë, si pjesë e një organizate ndërkombëtare kriminale në fushën e trafikut të drogës që vinte nga Shqipëria dhe që funksiononte prej ...

I dyshuari si “baron” droge Klemend Balili, shpallet në kërkim në Greqi

NOA - 11.05.2016

Një biznesmen shqiptar, i cili është njëkohësisht drejtor në administratën publike, u shpall me të hënën (9 maj) në kërkim në Greqi i dyshuar si kreu i një grupi që ka trafikuar sasi të stërmëdha ...

“Escobari i Ballkanit”, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Greqi

Tetova Sot - 11.05.2016

Përveç Klement Balili, i cili është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi ka lidhje me trafikimin e 678.5 kilogramë kanabis sativa janë bërë të ditur edhe emrat e dy shqiptarë të tjetër të cilët ...

“Mos u shqetësoni. Nëse kapeni, paguaj avokatë dhe u mbroj familjet”

Shqiperia Ime - 11.05.2016

“Mos u shqetësoni. Nëse kapeni do të paguajë unë avokatë dhe do t’u mbroj familjet”. Këtë gjë u ka premtuar sipas mediave greke Klemend Balili dy bashkëpunëtorëve të tij, Petro Dalanaj dhe Kleanth ...

“Escobari i Ballkanit”, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Greqi

Shqiperia Ime - 11.05.2016

Përveç Klement Balili, i cili është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi ka lidhje me trafikimin e 678.5 kilogramë kanabis sativa janë bërë të ditur edhe emrat e dy shqiptarë të tjetër të cilët ...

Policia: Asnjë mandat arresti nga Greqia për Klemend Balilin

Java News - 11.05.2016

Policia e Shtetit nuk ka asnjë mandat arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, drejtorin e Patentave të Sarandës, i akuzuar nga policia greke për trafik ndërkombëtar droge.

Greqia shpall në kërkim Balilin, zbulohen emrat e bashkëpunëtorëve

Java News - 11.05.2016

Dokumente të policisë greke të para nga BIRN tregojnë se 44-vjeçari, aktualisht drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit në Sarandë dhe biznesmen në këtë qytet, është shpallur në kërkim nga ...

Policia: Ja pse nuk e arrestojmë Klemend Balilin

NOA - 11.05.2016

Policia e Shtetit nuk ka asnjë mandat arresti ndërkombëtar për Klemend Balilin, drejtorin e Patentave të Sarandës, i akuzuar nga policia greke për trafik ndërkombëtar droge.