TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kreshniku thyen “mitin” Berisha në Kosovë!

Shekulli - 22.01.2012

FAIK KRASNIQI Sulmet e vazhdueshme të Berishës ndaj Kreshnikut( sulmi i fundit tentativa për shkarkimin e Kreshnikut nga KLD-ja) po bëhen për faktin se, Kreshniku u bë më popullor se Berisha në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në të gjitha ...

Spahiu: Shkarkimi im, mund të bëhet vetëm nga KLD

Shekulli - 20.01.2012

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, në një intervistë për “Zërin e Amerikës” bën të ditur pozicionin e tij në krye të “Aleancës Kuq e Zi”.

Berisha: Do ta shkarkojmë Kreshnik Spahiun

Gazeta Start - 20.01.2012

Kryeministri Sali Berisha deklaroi se maxhoranca do ta shkarkojë nënkryetarin e KLD-së, Kreshik Spahiu. Sipas kreut të qeverisë, z. Spahiu ka politizuar në ekstrem funksionin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Spahiu: Parlamenti s’më shkarkon dot

Top Channel - 20.01.2012

Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu e ka cilësuar si të paligjshme nismën e mazhorancës qeverisëse për shkarkimin e tij nga ky post. Në një intervistë për VOA, Spahiu ka theksuar se Parlamenti nuk ka autoritet për ta bërë një gjë të ...

Spahiu: Kuvendi s`më shkarkon dot, Aleanca Kuq e Zi lëvizje qytetare

LajmiFundit - 20.01.2012

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, numri dy i KLD-së, Kreshnik Spahiu sqaroi pozicionin e tij në krye të Aleancës Kuq e Zi dhe atë si nënkryetar i KLD-së, duke deklaruar se hetimi ndaj tij për këto detyra është fare i padrejtë, pasi ...

Spahiu: Aleanca Kuq e Zi nuk ka funksion politik

Albeu.com - 20.01.2012

Nënkryetari i KLD-së Kreshnik Spahiu lidhur me ngritjen e komisionit hetimor ndaj tij dhe mbi pozicionin e tij në krye të Aleancës Kuq e Zi deklaroi për Zërin e Amerikës se hetimi ndaj tij për këto detyra është fare i padrejtë, pasi ...

OSBE: Hetimi i Spahiut, legjitim

Panorama - 20.01.2012

Ambasadori tha dje se nuk ka përplasje kompetencash për hetimin e nënkryetarit të KLD Volfarth: Një zyrtar t’ia kushtojë gjithë kohën detyrës Për ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Eugen Volfarth, nuk ekziston asnjë përplasje kompetencash, ...

Shkarkimi, Spahiu: E kam bërë zgjedhjen time

Panorama - 20.01.2012

TIRANE- Kreu Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu tha sot se tashmë e ka bërë zgjedhjen e tij, është çështje kohe lënia e postit të nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Spahiu: Kushtetutës po i bëhet atentat, AK s'ka aktivitet politik

BalkanWeb - 20.01.2012

TIRANË- Në një intervistë për Zërin e Amerikës, numri dy I KLD-së, Kreshnik Spahiu sqaroi pozicionin e tij në krye të Aleancës Kuq e Zi dhe atë si nënkryetar i KLD-së, duke deklaruar se hetimi ndaj tij për këto detyra është fare i ...

Kreshnik Spahiu: Jam i përfshirë në një lëvizje qytetare dhe jo politike

VOA - 20.01.2012

Komisioni parlamentar i Ligjeve në Shqipëri miratoi ditën e mërkurë ngritjen e një komisioni hetimor për punën e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Kreshnik Spahiu: Jam i përfshirë në një lëvizje qytetare dhe jo politike

Botasot - 20.01.2012

Komisioni parlamentar i Ligjeve në Shqipëri miratoi ditën e mërkurë ngritjen e një komisioni hetimor për punën e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Spahiu: Më prenë fjalën se kanë frikë nga e vërteta

Shekulli - 19.01.2012

Luis Tanushi Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu e ka cilësuar tentativën e kryetarit të Komisionit të Ligjeve Ilir Rusmali për ta nxjerrë jashtë Kuvendit me bodigardë si një ngjarje shumë e rëndë dhe e paprecedentë në historinë e ...

Spahiu: Maqedonasit të mësojnë shqipen, ose do të divorcohemi(VIDEO)

Lajm - 19.01.2012

Ngjyrat kuq e zi edhe njëherë mbuluan qytetin e Krujës. Njësoj sikurse në kohën e Skënderbeut dhe Ismaj Qemajlit, edhe të martën në qytetin historik gjithçka ishte në shenjë të ngjyrave kombëtare të shqiptarëve.

Rusmali përzë Spahiun, nënkryetari i KLD: Do e çoj në Kushtetuese

Panorama - 19.01.2012

Kreu i Komisionit: Punonjësit e sigurisë ta nxjerrin jashtë. Spahiu: Harrojeni dorëheqjen Komisioni i Ligjeve përzë nga mbledhja nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Shkarkimi i Spahiut, OSBE: Diskutim në Kuvend

Panorama - 19.01.2012

TIRANË- Kreu i prezencës së OSBE-së në vendin tonë, ambasadori Eugen Volfarth ka ftuar partitë politike të vazhdojnë dialogun e nisur, duke kujtuar se konsensusi është kusht për integrimin.

Deputetët e PD-së nisin sot gjyqin ndaj Kreshnik Spahiut

Shekulli - 18.01.2012

Luis Tanushi TIRANË- Komisioni i Ligjeve do të shqyrtojë sot kërkesën e 28 deputetëve të Partisë Demokratike për ngritjen e komisionit hetimor për hetimin e punës së nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Komisioni i Ligjeve miraton nismën për shkarkimin e Spahiut, PS: S’bëhemi pjesë e kësaj farse

Shekulli - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve ka miratuar vetëm me votat e deputetëve demokratë nisjen e procedurave të shkarkimit të nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu. Mbledhja e Komisionit të Ligjeve është shoqëruar me debate që në fillim të saj.

Ngrihet Komisioni Hetimor për veprimtarinë e Spahiut

Gazeta Start - 18.01.2012

Komisioni parlamentar i Ligjeve ka miratuar sot kërkesën për ngritjen e një Komisioni Hetimor për hetimin e veprimtarive të nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë (KLD), Kreshnik Spahiu.

Mbahu Kreshnik!

Gazeta Start - 18.01.2012

Tiranë – Dy vitet e fundit është shfaqur jo pak në publik për kauzën e patriotizmit, më shumë se atë për të cilën është emëruar zyrtarisht. Por sot, numri dy i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, po i lëkundet më shumë se kurrë pozita.

Shkarkimi, Spahiu: Nuk dorëhiqem. Do t’i drejtohem Gjykatës Kushtetuese

Shekulli - 18.01.2012

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të gjykuar legjitimitetin e komisionit që pritet të ngrihet për hetimin e tij.

Spahiu: Berisha dhe Thaci jane Faqja e Zeze e historise

24 orë - 18.01.2012

Në përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, Aleanca Kuq e Zi ka shpallur programin politik të këtij grupimi. Në këtë rast, Kreshnik Spahiu tha se nuk ka asnjë nga 10 milionë kuqezi që të jetë kundër bashkimit, ...

Shkarkimi i Spahiut, mblidhet Komisioni i Ligjeve

Albeu.com - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve mblidhet sot për ngritjen e komisionit hetimor për punën e nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu. Deputeti demokrat i ligjeve, Ilir Rusmali, i cili thirri mbledhjen e komisionit dy ditë pasi kërkesa e deputetëve të ...

Shkarkimi, Kreshnik Spahiu debat me Rusmalin, ikën nga Komisioni

LajmiFundit - 18.01.2012

Nënkryetari i KLD-së Kreshnik Spahiu është larguar sot nga komisioni i ligjeve vetëm pak çaste pasi seanca kishte nisur aty. Në seancën dëgjimore me nënkryetarin e KLD-së komisioni i ligjeve hapi punimet por diskutimi ka zgjatur vetëm pak ...

Komisioni miraton “shkarkimin” e Kreshnik Spahiut, opozita braktis mbledhjen

LajmiFundit - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve miratoi me votat e maxhorancës kërkesën për nisjen e procedurave të shkarkimit për nënkryetarin e KLD Kreshnik Spahiu. Vendimi është marrë në seancën e sotme pas debateve që kreu i komisionit të ligjeve Ilir Rusmali ...

Komisioni i Ligjeve, Spahiu nxirret nga mbledhja

Albeu.com - 18.01.2012

Raportimi i nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu në Komisionin e Ligjeve nuk ka zgjatur shumë pasi është larguar nga mbledhja me kërkesën e kryetarit të komisionit Ilir Rusmajli.

Komisioni i Ligjeve miratoi shkarkimin e Kreshnik Spahiut

Ina - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot kërkesën e grupit parlamentar të PD-së për të hetuar nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu me qëllim shkarkimin e tij nga ky post.

(Plotësuar) PD ngre komision hetimor për Kreshnik Spahiun

Lajmeshqip - 18.01.2012

Tiranë (PLOTESUAR 18 janar, 11:15) Ngrihet Komisioni Hetimor për punën e nënkryetarit të Keshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu. Kërkesa e deputetëve demokratë mori vetëm votat e maxhorancës, pasi deputetët e opozitës braktisën ...

Kuvendi nis hetimin, Kreshnik Spahiu: Nuk iki me presione

24 orë - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve miraton kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor i cili do të hetojë punën e kryer nga Kreshnik Spahiu si nënkryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Shkarkimi i Spahiut, "Ligjet" nisin procedurat

Alsat - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot kërkesën e grupit parlamentar të PD-së për të hetuar nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu me qëllim shkarkimin e tij nga ky post.

Spahiu: Ata kanë frikë! Duan të na mbyllin gojën! Do t’i drejtohem Kushtetueses

LajmiFundit - 18.01.2012

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë deklaroi sot se i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Komisionit të Ligjeve duke respektuar Kushtetutën.

Ngritja e komisionit, Spahiu: Do ti drejtohem Gjykatës Kushtetuese

Albeu.com - 18.01.2012

Pas largimit të nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu nga komisioni i ligjeve nëpërmjet një konference për shtyp ai është shprehur se do ti drejtohej Gjykatës Kushtetuese për nismën e grupit parlamentar të PD-së i cili kërkon ta shkarkojë ...

Intervista – Spahiu: Berishës i tregoj derën e ligjit, çelësat e KLD ua jap kur te duan

LajmiFundit - 18.01.2012

Nënkryetari i KLD-së Kreshnik Spahiu deklaroi sot se do ta çojë në gjykatën Kushtetuese çështjen e kërkesës së 33 deputetëve për shkarkimin e tij nga detyra.

Nis procedura e shkarkimit të Spahiut

Top Channel - 18.01.2012

Votohet ne Komisionin e Ligjeve kerkesa e deputeteve demokrate per ngritjen e Komisionit Hetimor për punën e nënkryetarit të Keshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Shkarkimi i Spahiut

Evropaelire - 18.01.2012

Mazhoranca ka kërkuar ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar, që do të hetojë veprimtarinë e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Komisioni Hetimor, zbardhen batutat e debatit Kreshnik Spahiu-Ilir Rusmali

LajmiFundit - 18.01.2012

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ilir Rusmali repklikoi ashpër sot me nënkryetarin e KLD-së Kreshnik Spahiu i cili ishte thirrur për të dhënë sqarime ne seancë dëgjimore sot para miratimit të ngritjes së Komisionit Hetimor.

Spahiu: Do i drejtohem kushtetueses për rastin tim

Lajmeshqip - 18.01.2012

Tiranë- Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë (KLD), Kreshnik Spahiu, pas vendimit të komisionit të Ligjeve për nisjen e procedurave për shkarkimin e tij nga detyra, vendosi t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të vlerësuar ...

Shkarkimi i Spahiut, sot mblidhet komisioni i ligjeve

Ora news - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve do të nisë sot procedurën për shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu. Dy ditë pas kërkesës së grupit parlamentar të PD-së e cila u bë me dije nga kryeministri Berisha, komisioni ...

Shkarkimi i Spahiut, sot mblidhet komisioni i ligjeve

Yll Press - 18.01.2012

Sipas kërkesës së demokratëve, komisioni hetimor do të ketë tre javë kohë për të verifikuar shkeljet e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë në ushtrimin e detyrës së tij.

Aleanca shpall programin

Botasot - 18.01.2012

Në përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, Aleanca Kuq e Zi ka shpallur programin politik të këtij grupimi. Shpallja është bërë në një takim ku merrnin pjesë shumë qytetare nga të gjitha trevat shqiptare.

Shkarkimi i Spahiut, sot mblidhet Komisioni i Ligjeve

Botasot - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve do të mblidhet sot për ngritjen e komisionit hetimor për punën e nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu. Kreu demokrat i ligjeve, Ilir Rusmali, i cili thirri mbledhjen e komisionit dy ditë pasi kërkesa e deputetëve të ...

Shkarkimi i Kreshnik Spahiut, "Ligjet" nisin procedurat

BalkanWeb - 18.01.2012

TIRANË- Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot kërkesën e grupit parlamentar të PD-së për të hetuar nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu me qëllim shkarkimin e tij nga ky post.

Hetim Spahiut, Komisioni i ligjeve miraton kërkesën e PD-së

Ora news - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot kërkesën e deputetëve demokratë për hetimin e nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu.Raportimi i nënkryetarit të KLD-së Spahiu në komisionin e ligjeve ka zgjatur vetëm pak minuta pasi ai është larguar ...

Ligjet: Ok hetimit. Spahiu: Nuk iki me presione

Panorama - 18.01.2012

TIRANE- Komisioni i Ligjeve ka miratuar kerkesen e deputeteve te PD-se per hetimin e veprimtarise se nenkryetarit te KLD-se, Kreshnik Spahiu, vetem me votat e maxhorances.

Shkarkimi i Spahiut, miratohet sot ngritja e komisionit hetimor

Panorama - 18.01.2012

Komisioni i Ligjeve do t’i propozojë seancës hetimin Komisioni i Ligjeve do të formalizojë sot kërkesën e maxhorancës për ngritjen e një komisioni hetimor për të shkarkuar nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Hetimi, Spahiu: Do t`i drejtohem Kushtetueses

Ora news - 18.01.2012

Zv. Kryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu vetëm pak orë pas vendimit të komisonit të ligjeve për të nisur procedurat e shkarkimit të tij vendos t`i drejtohet Gjykatës kushtetuese duke e cilësuar kërkesën e mazhorancës ...

Spahiu, në Kushtetuese: Shkarkimi im, politik

Panorama - 18.01.2012

TIRANË- Pak kohë pasi Komisioni i Ligjeve miratoi me votat e maxhorancës kërkesën e deputeteve të PD-së për nisjen e procedurave për hetimin dhe shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së, ky i fundit ka deklaruar se do t’i drejtohet Gjykatës ...

Komisioni hetimor, Spahiu: Do i drejtohem Gjykatës Kushtetuese

BalkanWeb - 18.01.2012

TIRANË- Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu e ka quajtur të paprecedentë largimin e tij nga mbledhja e Komisionit të Ligjeve, ndërsa shton se me pranimin e kërkesës së PD-së për ngritjen e një komisioni hetimor ndaj tij, ka një përplasje ...

Spahiu e quan shkarkimin e tij politik

Botasot - 18.01.2012

Pak kohë pasi Komisioni i Ligjeve miratoi me votat e maxhorancës kërkesën e deputeteve të PD-së për nisjen e procedurave për hetimin dhe shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së, ky i fundit ka deklaruar se do t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese.

Nisin procedurat për hetimin parlamentar ndaj drejtuesit të KLD-së

VOA - 18.01.2012

Komisioni i ligjeve në parlament miratoi sot me votat e shumicës kërkesën e një grupi deputetësh për hetimin parlamentar të veprimtarisë së zëvendës-kryetarit të Këshillit të lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, pas dyshimeve se ai ka ...

Berisha: Kreshnik Spahiu, aventurier sharlatan. Të shkarkohet

Shekulli - 17.01.2012

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka deklaruar dje se mazhoranca ka nisur procedurat për shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

“Berisha, atentat Kushtetutës, gjunjëzim drejtësisë. Emrin ma kanë vënë prindërit”

Shekulli - 17.01.2012

Ened Janina Në një intervistë për Shekullin dje pas deklaratave të bëra nga Berisha, nënkryetari i KLD, Kreshnik Spahiu e cilëson një kërkesë të mundshme për shkarkimin e tij si një paçavure të radhës nga politika shqiptare, një atentat ...

Kërkesa për shkarkim, Spahiu në Kuvend

Shekulli - 17.01.2012

Kanë mjaftuar vetëm 24 orë pas kërkesës së bërë nga ana e kryeministrit, sa i takon shkarkimit të nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ndërsa ky i fundit do të përballet me Kuvendin e Shqipërisë.

Kërkesa e PD për shkarkimin: Kreshnik Spahiu diskretitoi imazhin e KLD-së

LajmiFundit - 17.01.2012

Deputetët e Partisë Demokratike në grupin parlamentar i kanë bërë kërkesë zyrtare Kuvendit për nisjen e procedurave të shkarkimit të nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu.

Spahiu: 10 milion shqiptarë duan bashkim! Berisha e Thaçi janë kundër

LajmiFundit - 17.01.2012

Aleanca KuqeZi ka zhvilluar ne Kruje sot nje tubim me rastin e perkujtimit te pervjetorit te vdekjes se heroit kombetare Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

Shkarkimi i Spahiut, të mërkurën në Komisionin e Ligjeve

Albeu.com - 17.01.2012

Kërkesa e demokratëve për shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu pritet të diskutohet gjatë ditës së mërkurë në Komisionin e Ligjeve.

Shkarkimi i Spahiut, të mërkurën Komisioni

Top Channel - 17.01.2012

Të mërkurën paradite Komisioni i Ligjeve do të nisë procedurën për shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Shkarkimi, Kreshnik Spahiu të mërkurën seancë dëgjimore në Kuvend

LajmiFundit - 17.01.2012

Komisioni Parlamentar i Ligjeve njoftoi se të mërkurën më 18 janar në ora 09.30 do të mbajë seancën e parë për nisjen nga puna në lidhje me ngritjen e komisionit hetimor për nënkryetarin e KLD-së Kreshnik Spahiu.

Aleanca shpall programin

Top Channel - 17.01.2012

Në përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, Aleanca Kuq e Zi ka shpallur programin politik të këtij grupimi. Shpallja është bërë në një takim ku merrnin pjesë shumë qytetare nga të gjitha trevat shqiptare.

Shkarkimi i nënkryetarit të KLD, Spahiut, zbardhet kërkesa e PD

Panorama - 17.01.2012

Shkresa për Kuvendin: Spahiu, presion politik në KLD, u largua me misione afatgjata. Nënkryetari i KLD, Spahiu: S’ia hap krahun Berishës. Partia Demokratike mbledh firmat për të ngritur komisionin hetimor që do të shkarkojë nënkryetarin e ...

Kërkesa për shkarkim, Spahiu nesër"rrëfim"në Kuvend

Ora news - 17.01.2012

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, njëkohësisht dhe kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu do të përballet nesër me Kuvendin e Shqipërisë.24 orë pas kërkesës së Kryeministrit Berisha për shkarkimin nga funksioni i ...

Mblidhet PS, pritet qëndrimi ndaj Spahiut dhe Metës

Ora news - 17.01.2012

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. E dyta në radhë për 2012, kjo mbledhje pritet të përcaktojë qëndrimin e grupi parlamentar socialist lidhur me shkarkimin e zv, kryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu, me kërkesë të grupit ...

Mblidhet PS, pritet qëndrimi ndaj Spahiut dhe Metës

Botasot - 17.01.2012

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. E dyta në radhë për 2012, kjo mbledhje pritet të përcaktojë qëndrimin e grupi parlamentar socialist lidhur me shkarkimin e zv, kryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu, me kërkesë të grupit ...

Berisha: Kërkesë për shkarkimin e Kreshnik Spahiut

Gazeta Start - 16.01.2012

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar, tha se Partia Demokratike ka marrë vendim që të shkarkojë nënkryetarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshik Spahiu.

Spahiu: Kërkesa për shkarkimin tim antikushtetuese

Gazeta Start - 16.01.2012

deklaratave të kryeministri Sali Berisha, duke theksuar se është i gatshëm të përballet me komisionin parlamentar, teksa e ka cilësuar si antikushtetues dhe të pavend kërkesën e deputetëve të djathtë për shkarkimin e tij.

Spahiu: Qeveria po sulmon drejtësinë

Shekulli - 16.01.2012

“Qëllimi në vetvete është të shkëputet vëmendja e publikut për t’i dhënë një grusht drejtësisë shqiptare në ditën kur priten vendime të rëndësishme,” në këtë mënyrë ka reaguar nënkryetari i KLD-së Kreshnik Spahiu mbi deklaratën e ...

Berisha kërkon shkarkimin e Spahiut: Po ndihmon Topin

Albeu.com - 16.01.2012

Kryeministri Berisha deklaroi sot në mbledhjen e grupit të Partisë Demokratike, se qeveria e tij për vitin 2012-të do vazhdojë të rrisë rrogat e pensionet edhe pse në kohë krize.

Berisha: Kreshnik Spahiu një sharlatan, të shkarkohet

Lajmeshqip - 16.01.2012

Tiranë- PD ka marrë një vendim për shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit Lartë të Drejtësië Kreshnik Spahiu ka bërë me dije se kryeministri Sali Berisha “pasi partia e tij që është e Kryetarit të Lartë të Drejtësië është turp i ...

Berisha: Grupi parlamentar i PD, kërkesë për shkarkimin e Kreshnik Spahiut

LajmiFundit - 16.01.2012

Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në mbledhjen e grupit parlamentar se deputetet e PD, kanë bërë kërkesë që të shkarkohet nga detyra nënkryetari i KLD-së Kreshnik Spahiu.

Grupi i PD do te kerkoje shkarkimin e Kreshnik Spahiut

24 orë - 16.01.2012

Kryeministri Sali Berisha deklaroi se grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka kërkuar shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

Spahiu i përgjigjet Berishës: Pushka top tu bëhet! Harrojeni se do tua hap krahun

LajmiFundit - 16.01.2012

Berisha sulmon drejtësinë atëherë kur i gjithë opinioni publik pret drejtësi. Kështu tha nënkryetari i KLD-së Kreshnik Spahiu në një deklaratë për median, pak çaste pasi kryeministri Sali Berisha deklaroi se PD ka kërkuar në Kuvend ...

Kreshnik Spahiu: Berisha më sulmon për Gërdecin e kombësinë, pushka Top iu bëftë!

LajmiFundit - 16.01.2012

Deklarata e plote – Zëvëndëskryetari i Këshhillit të Lartë të Drejtësisë Z.Kreshnik Spahiu ka reaguar kundër deklaratave te kryministrit Sali Berisha të bëra publike në mbledhjen e grupit parlamentar të PD.

Spahiu: Parlamenti nuk më shkarkon dot

24 orë - 16.01.2012

Zëvëndëskryetari i Këshhillit të Lartë të Drejtësisë Z.Kreshnik Spahiu ka reaguar kundër deklaratave te kryministrit Sali Berisha të bëra publike në mbledhjen e grupit parlamentar të PD.

Reagon Spahiu: Kërkesa e PD grusht i fortë për drejtësinë

Albeu.com - 16.01.2012

Pas deklaratës së bërë nga kryeministri i vendit Sali Berisha, në mbledhjen e grupit parlamentar demokrat, ku kërkoi shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu ka ardhur dhe reagimi i këtij të fundit.

Spahiu: Shkarkimi im antikushtetues

Top Channel - 16.01.2012

Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu deklaroi se kërkesa për shkarkimin e tij nga një grup deputetësh të PD-së është në kundërshtim me Kushtetutën e vendit.

Berisha kërkon shkarkimin e Kreshnik Spahiut

Alsat - 16.01.2012

Kryeministri Berisha deklaroi sot se grupi parlamentar i Partisë Demokratike pritet t'i paraqesë Kuvendit një kërkesë për shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu nga posti i tij.

Berisha: Të shkarkohet Spahiu

Top Channel - 16.01.2012

Me nismën e deputetëve demokratë, Kuvendi i Shqipërisë do të nisë procedurën për shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu.

PD: KLD të shkarkojë Spahiun. Berisha: Sharlatan

Panorama - 16.01.2012

TIRANË- Grupi parlamentar i PD-së ka paraqitur një kërkesë për shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu. Në mbledhjen e sotme të grupit, Sali Berisha ka deklaruar se partia e nënkryetarit të KLD është parti direkt e kryetarit ...

Berisha: PD, kërkesë për shkarkimin e Kreshnik Spahiut

Ora news - 16.01.2012

Grupi parlamentar i Partisë Demokrati do t`i kërkojë Kuvendit shkarkimin nga detyra të nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu.

Berisha: Të shkarkohet nënkryetari i KLD. Spahiu: Kërkesa, antikushtetuese

BalkanWeb - 16.01.2012

TIRANË- Kryeministri Berisha deklaroi sot se grupi parlamentar i Partisë Demokratike pritet t'i paraqesë Kuvendit një kërkesë për shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu nga posti i tij.

Kreshnik Spahiu: Aksioni kundër meje, jo kushtetues

Ora news - 16.01.2012

Pas deklaratës së bërë nga kryeministri i vendit Sali Berisha, në mbledhjen e grupit parlamentar demokrat, ku kërkoi shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu ka ardhur dhe reagimi i këtij të fundit.

Kërkohet shkarkimi i Kreshnik Spahiut

Botasot - 16.01.2012

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike (PD) ka paraqitur një kërkesë për shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu. Në mbledhjen e sotme të grupit, Sali Berisha ka deklaruar se partia e nënkryetarit të KLD është parti direkt e ...

Berisha kritikon Spahiun, Topin. Spahiu: Akuzat janë politike

VOA - 16.01.2012

Në Tiranë shumica e djathtë e kryeministrit Sali Berisha do të kërkojë shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu i vënë në krye të lëvizjes Kuqezi.