TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mezi fiton Juventusi i Ronaldos, portugezi lëndoi rëndë portierin e Chievos

Lajm - 19.08.2018

Cristiano Ronaldo ka debutuar sot me fanellën e Juventusit në Serie A, por jo edhe në mënyrën më të mirë. Pesë herë fituesi i topit të artë, nuk ka arritur që të këtë impaktin e pritur në ndeshjen e ...

Juventusi starton me fitore “in extremis”, Ronaldo nuk lë gjurmë

SOT - 19.08.2018

Juventusi fitoi dje me shumë vështirësi 3-2 ndaj Kievos, në transfertë, një fitore që erdhi në sekondat e fundit të ndeshjes dhe që siguroi një trepikësh me mjaft vlerë për “Zonjën e Vjetër” në këtë ...

Tentoi të ndalte Ronaldon, por përfundoi në spital me trauma

Lajmi.net - 19.08.2018

Në Verona të gjithë prisnin me padurim debutimin e sulmuesit Cristiano Ronaldo me fanellën e Juventusit, por një lojtarëve të Chievo nuk ka patur një fund të mirë pas një kontakti me CR7.

Partnerja e portierit të Chievos e kritikon ashpër Ronaldon: Së pari duhet të jesh njeri…

Ina - 19.08.2018

Stefano Sorrentino duket se e ka falur Cristiano Ronaldon dhe Juventusin për ndërhyrjen e ashpër ndaj tij, por jo edhe partnerja e tij. Portieri 39-vjeçar u la pa ndjenja për disa momente gjatë ...

Mediat italiane, Ronaldo “Seria A është ndryshe nga La Liga”

Alsat - 19.08.2018

Kristiano Ronaldo nuk e bëri dot debutimin që ëndërronte në Serinë A. Ylli portugez u përpoq shumë, por nuk doli nga fusha i lumtur, edhe pse Juventusi fitoi.

Tentoi të ndalte Ronaldon, por përfundoi në spital me trauma

Zeri - 19.08.2018

Në Verona të gjithë prisnin me padurim debutimin e sulmuesit Cristiano Ronaldo me fanellën e Juventusit, por një lojtarëve të Chievo nuk ka patur një fund të mirë pas një kontakti me CR7.

Gruaja e Sorrentinos i kritikon lojtarët e Juves që interesoheshin për golin, teksa portieri qëndronte i shtrirë pa ...

Botasot - 19.08.2018

Stefano Sorrentino duket se ia ka falur Cristiano Ronaldos dhe Juventusit lëndimin, mirëpo i të njëjtit mendim nuk është partnerja e portierit të Chievos.

Gruaja e Sorrentinos i kritikon lojtarët e Juves që interesoheshin për golin, teksa portieri qëndronte i shtrirë pa ...

Zeri - 19.08.2018

Stefano Sorrentino duket se ia ka falur Cristiano Ronaldos dhe Juventusit lëndimin, mirëpo i të njëjtit mendim nuk është partnerja e portierit të Chievos.

Bernardeschi: Nuk ka rëndësi nëse jemi favorit në letër, duhet ta tregojmë në fushë

Telegrafi - 19.08.2018

Heroi i fitores së parë sezonale të Juvenstusit, Federico Bernardeschi, ka thënë se nuk ka rëndësi se ata janë favorit në letër, duhet ta tregojnë në fushë.

Allegri: Kemi pasur nevojë për një alarm, CR7 është përshtatur me ekipin

Telegrafi - 19.08.2018

Massimiliano Allegri beson se Juventusi ishte kapluar nga gjumi në trillerin prej 3-2 ndaj Chievos në ndeshjen hapëse të kampionatit italian, Serie A.

Tentoi ta ndalte Ronaldon, përfundon në spital

Botasot - 19.08.2018

Në Verona të gjithë prisnin me padurim debutimin e sulmuesit Cristiano Ronaldo me fanellën e Juventusit, por një lojtarëve të Chievo nuk ka patur një fund të mirë pas një kontakti me CR7.

Sorrentino tregon shenjat e Ronaldos në debutim, Dybala kërkon ndjesë

SuperSport - 19.08.2018

Cristiano Ronaldo nuk arriti të shënojë gol në debutimin e tij në Serinë A italiane me Juventusin, por arriti të lërë shenjën e tij pikërisht te portieri i Chievos, Sorrentino.

Hetemaj – Ronaldo, ky është postimi i futbollistit shqiptar!

Zeri - 19.08.2018

Përparim Hetemaj e pati rastin të përballej dje me futbollistin më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo, shkruan Zeri.info. Ylli portugez debutoi për Juventusin në Serie A dhe “Bianconeri” u përballën ...

Ronaldo nuk komenton fitoren ndaj Chievos, i përvishet menjëherë punës

Telegrafi - 19.08.2018

Juventusi e fitoi ndeshjen e parë sezonale ndaj Chievos, por jo ashtu siç pritej. Që Zonja e Vjetër të merrte tre pikë e para kampionate shpenzoi më shumë energji sa që pritej, ata fituan në fund me ...

Partnerja e portierit të Chievos e kritikon ashpër Ronaldon: Së pari duhet të jesh njeri...

Gazeta Express - 19.08.2018

Stefano Sorrentino duket se e ka falur Cristiano Ronaldon dhe Juventusin për ndërhyrjen e ashpër ndaj tij, por jo edhe partnerja e ...

Gruaja e Sorrentino-s sulmon Juve-n: Mund të jeni kampionë, por jo qenie njerëzore

Botasot - 19.08.2018

Stefano Sorrentino mesa duket e ka falur Ronaldo-n për incidentin që pati në fund të ndeshjes, por jo gruaja e tij. Portieri 39-vjeçar është goditur nga Cristiano Ronaldo pak para se Juve të shënonte ...

Partnerja e portierit të Chievos e kritikon ashpër Ronaldon: Së pari duhet të jesh njeri...

Zeri - 19.08.2018

Stefano Sorrentino duket se e ka falur Cristiano Ronaldon dhe Juventusin për ndërhyrjen e ashpër ndaj tij, por jo edhe partnerja e tij. Portieri 39-vjeçar u la pa ndjenja për disa momente gjatë ...

Gruaja e Sorrentinos i kritikon lojtarët e Juves që interesoheshin për golin, teksa portieri qëndronte i shtrirë pa ...

Telegrafi - 19.08.2018

Stefano Sorrentino duket se ia ka falur Cristiano Ronaldos dhe Juventusit lëndimin, mirëpo i të njëjtit mendim nuk është partnerja e portierit të Chievos.

Sorrentino tregon shenjat e Ronaldos në debutim, Dybala kërkon ndjesë

Durres Lajm - 19.08.2018

Cristiano Ronaldo nuk arriti të shënojë gol në debutimin e tij në Serinë A italiane me Juventusin, por arriti të lërë shenjën e tij pikërisht te portieri i Chievos, Sorrentino.

Debutimi i Ronaldos, masa antiterror në Verona, blindohet edhe Roma

LajmiFundit - 18.08.2018

Në “Bentegodi” të Veronës është gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën 18:30.

Debutimi i Ronaldos, masa antiterrorizëm në Verona; Blindohet edhe Roma

Top Channel - 18.08.2018

Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën 18:30.

Debutim “i heshtur” i Ronaldos, Juventusi fiton me vuajtje ndaj Chievos

Portalb - 18.08.2018

Cristiano Ronaldo debutoi në Serinë A, në sfidën hapëse mes Chievos dhe Juventusit, e cila u fitua nga bardhezinjtë me rezultatin 2-3. Juventusi gjeti avantazhin që në minutën e tretë, me anë të Sami ...

Chievo – Juventus, masa antiterrorizëm për debutimin e Ronaldos

Lajmi.net - 18.08.2018

Cristiano Ronaldo debuton sot me ekipin e Juventusit në Serie A. Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të ...

Chievo – Juventus, formacionet në debutimin e Ronaldos

Lajmi.net - 18.08.2018

Juventus fillon sot mbrojtjen e titullit në Serie A. Chievo dhe Juventus takohen sot në fillimin e sezonit të ri në Serie A. Cristiano Ronaldo do të debutojë në Kampionatin italian në duelin me ...

Sot fillon Seria A me Chievo-Juventus, ja si do e nisë ndeshjen Ronaldo

SOT - 18.08.2018

Sot fillon Seria A për edicionin 2018-2019. Juventusi do të nisë ndaj Chievos mbrojtjen e titullit ndërsa në Verona do të debutojë me fanellën bardhezi edhe Cristiano Ronaldo.

Ronaldo debuton sot në Serie A

Lajm - 18.08.2018

Sonte duke filluar nga ora 18:00, kampionët e Italisë, Juventus, do të ballafaqohen kundër, e cila njëherësh është ndeshja hapëse e Serie A. Kurse nga ora 20:30 nënkampionët e Italisë, Napoli, do të ...

Chievo – Juventus, rekord për Ronaldon

Lajmi.net - 18.08.2018

Serie A bëhet gati për debutimin e Cristiano Ronaldos me fanellën e Juventusit. Cristiano Ronaldo bëhet gati për debutimin e tij me Juventusin në Serie A.

Chievo – Juventus/ Dalin formacionet zyrtare, ja ku pozicionohet Ronaldo!

SOT - 18.08.2018

Sot në orën 18:00 Juventusi hap sezonin e ri në Serie A. Kampionët në fuqi do të përballen me Chievon në ndeshjen debutuese të Ronaldos me “Zonjën e Vjetër”.

Formacionet zyrtare: Chievo – Juventus

Lajmi.net - 18.08.2018

Një sezon i ri e i paharruar po fillon në Serie A. Kampionët në fuqi, skuadra e Juventusit e hap sezonin në udhëtim përballë Chievos së Veronës, në ndeshjen që fillon nga ora 18:00.

Pele ka një mesazh për Ronaldon para debutimit me Juventusin

Lajmi.net - 18.08.2018

Legjenda braziliane, Pele, i ka dëshiruar suksese Ronaldos dhe ka treguar se si Juventus ka kërkuar shërbimet e tij në vitin e largët 1961. Pele kishte një mesazh për portugezin, i cili sot debuton ...

Gati debutimi i Ronaldos, Allegri ndan mendjen për formacionin dhe skemën

Top Channel - 18.08.2018

Cristiano Ronaldo do të debutojë me Juventusin në orën 18:00, teksa bardhezinjtë do të përballen me Chievon në stadiumin “Bentegodi” të qytetit të Veronës.

Juventusit i mjaftojnë tre minuta për t’i shënuar golin e parë Chievos

Lajmi.net - 18.08.2018

Juventus e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në Serie A. Kampionëve në fuqi iu kanë mjaftuar tre minuta për të shënuar golin e epërsisë kundër Chievos.

Çfarë fillimi/ Juventusi kalon në avantazh me një supergol që në minutën e 3-të

SOT - 18.08.2018

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Chievos. Golin e ka realizuar Sami Khedira në minutën e 3’. Të gjithë tifozët presin që ylli portugez të prekë rrjetën në ndeshjen e parë ...

Chievo befason Juventusin

Lajmi.net - 18.08.2018

Chievo ka arritur të barazojë në 1:1 rezultatin ndaj Juventusit. Në stadiumin Bentegodi, janë barazuar shifra. Është sulmuesi Stepinski që ka shënuar për ...

Tronditet Juventus, Chievo përmbysë rezultatin

Lajmi.net - 18.08.2018

Chievo ka përmbysur rezultatin ndaj Juventusit. Skuadra e Chievos ka arritur që të përmbys rezultatin ndaj Juventusit nga 0-1 në 2:1. Është Emanuele Giaccherini që ka shënuar golin e epërsisë për ...

Chievo 2:3 Juventus, kjo është nota e CR7

Lajmi.net - 18.08.2018

Sot është hapur sezoni i ri i Serie A me ndeshjen e parë Chievo – Juventus. Ishin torinezët ata që fituan ndeshjen me shumë mund me golin e Bernardeschit në minutën e fundit të takimit.

Bonuçi shpëton veten dhe… Ronaldon

SOT - 18.08.2018

Fitore me zemër në dorë ajo e sotmja për Juventusin që kishte futur titullarë goditjet e merkatos, Ronaldom e Bonuçin. Kievo për pak nuk mori 3 pikë por juventinët përmbysën gjithçka duke bërë që ...

Debutim “i heshtur” i Ronaldos, Juventusi fiton me vuajtje ndaj Chievos

Top Channel - 18.08.2018

Cristiano Ronaldo debutoi në Serinë A, në sfidën hapëse mes Chievos dhe Juventusit, e cila u fitua nga bardhezinjtë me rezultatin 2-3. Përkundër pritshmërive, sulmuesi portugez nuk arriti të lërë ...

Fitore e përvuajtur e Juventusit ndaj Chievos në debutimin e Ronaldos

Lajmi.net - 18.08.2018

Juventusi e ka nisur me fitore sezonin 2018/2019 në Serie A. ‘Zonja e Vjetër’ ka arritur që pas shumë vuajtjeve të marrë pikët e plota nga udhëtimi te Chievo, skuadër të cilën e mposhti 2:3 me golin ...

Ndeshja me Chievon/ Kjo është nota e parë për Ronaldon

SOT - 18.08.2018

Sot u çel në Itali, sezoni i ri i Serie A me Juventusin që ka mundur Chievon me rezultatin 2-3 në transfertë.Ishin torinezët që fituan ndeshjen, pavarësishisht vështirësisë.

Bota me sytë nga Verona, Ronaldo nuk shkëlqen siç pritej tek Juventus

LajmiFundit - 18.08.2018

Bota e futbollit ishte me sy e veshë nga Cristiano Ronaldo, por debutimi i tij te Juventus ka qenë për t’u harruar. Portugezi nuk arrriti të shënojë, por Juventus të paktën ka përmbysur në Verona ...

Allegri pas ndeshjes: Kishte rëndësi fitorja, por Ronaldo më befasoi

SOT - 18.08.2018

Ka qenë një hapje drithëruese se sezonit të ri të Serisë A për Massimiliano Allegri-n, i cili është në vitin e tij të pestë në drejtim të Juventus. Bardhezinjtë kanë vuajtur, por në fund kanë fituar ...

Debutimi i Ronaldos, masa antiterrorizëm në Verona; Blindohet edhe Roma

Botasot - 18.08.2018

Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën 18:30.

Debutimi i Ronaldos, masa antiterrorizëm në Verona, blindohet edhe Roma

Mapo - 18.08.2018

Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën 18:30.

Chievo – Juventus, formacionet në debutimin e Ronaldos

Botasot - 18.08.2018

Juventus fillon sot mbrojtjen e titullit në Serie A. Chievo dhe Juventus takohen sot në fillimin e sezonit të ri në Serie A. Cristiano Ronaldo do të debutojë në Kampionatin italian në duelin me ...

Ronaldo debuton në Seria A: Masa edhe kundër terrorizmit

Botasot - 18.08.2018

Pas një pritjeje të gjatë, sot është “dita e parë e shkollës” për Cristiano Ronaldon (i cili e ka shijuar ambientin italian vetëm me miqësoren e Villar Perosa).

Legjenda Pele ka një mesazh për Ronaldon

Botasot - 18.08.2018

Legjenda e Brazilit Pele i ka dëshiruar fat Cristiano Ronaldos në sezonin e ri dhe në debutimin e tij me Juventus dhe ka treguar se Juve ishte ofruar për ta “blerë atë” më 1961 Ronaldo ka startuar ...

Chievo 2:3 Juventus, kjo është nota e CR7

Zeri - 18.08.2018

Sot është hapur sezoni i ri i Serie A me Juventusin që ka mundur Chievon 2:3 në udhëtim. Ishin torinezët që fituan ndeshjen me shumë mund me golin e Bernardeschit në minutën e fundit të takimit.

Fitore e përvuajtur e Juventusit ndaj Chievos në debutimin e Ronaldos

Zeri - 18.08.2018

Juventusi e ka nisur me fitore sezonin 2018/2019 në Serie A. ‘Zonja e Vjetër’ ka arritur që pas shumë vuajtjeve të marrë pikët e plota nga udhëtimi te Chievo, skuadër të cilën e mposhti 2:3 me golin ...

Ronaldo pritet të ndriçojë ligën Serie A

Koha.net - 18.08.2018

Kalimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi, rikthimi në vendlindje i Carlo Ancelottit dhe kthimi i Parmas në elitë tre vjet pasi falimentoi, e bëjnë këtë stinor të Serie A një prej më të priturve në ...

Fenomeni global i quajtur ‘Efekti Cristiano Ronaldo’

Telegrafi - 18.08.2018

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, akoma pa debutuar në Serie A ka krijuar një ndikim të madh në Itali. Çfarë është ‘Efekti Cristiano Ronaldo’? Cristiano Ronaldo did not disappoint fans on his ...

Ronaldo debuton në Seria A: Masa edhe kundër terrorizmit

Mapo - 18.08.2018

Pas një pritjeje të gjatë, sot është “dita e parë e shkollës” për Cristiano Ronaldon (i cili e ka shijuar ambientin italian vetëm me miqësoren e Villar Perosa).

Masa antiterrorizëm për debutimin e Ronaldos, blindohet edhe Roma

SuperSport - 18.08.2018

Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën 18:30.

Serie A merr masa antiterrorizëm për debutimin e Ronaldos, blindohet edhe Roma

Gazeta Express - 18.08.2018

Në “Bentegodi” të Veronës është bërë gjithçka gati për të pritur debutimin e Cristiano Ronaldos, që pritet të marrë vëmendjen e të gjithë botës pasditen e sotme në orën ...

“Ronaldo nuk e bën Juventusin klubin më të mirë në botë”

Koha.net - 18.08.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos mund ta ndihmojë Juventusin të ngushtojë disavantazhin në cilësi me top klubet evropiane, megjithatë nuk e bën klubin më të mirë të Evropës dhe nuk i garanton sukses ...

Ronaldo nuk e bën Juve-n ekipin më të mirë në Europë

Botasot - 18.08.2018

Prezenca e Cristiano Ronaldo mund ta ndihmojë Juventus-in të ngushtojë diferencën me elitën e futbollit, por nuk është një garanci se ekipi italian do të fitojë Champions League, shprehet Lothar ...

Historike, Ronaldo debuton për Juventusin në Verona, formacionet zyrtare

Gazeta Express - 18.08.2018

Juventus do ta nis sot mbrojtjen e titullit nga ...

Ronaldo debuton tek Juventusi

Koha.net - 18.08.2018

Mbrojtjen e titullit në Serie A, Juventusi e nis sot kundër Chievos, ndeshje kjo që nis në ora 18:00. Për “Zonjën e Vjetër” debuton lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, që këtë verë u largua ...

Legjenda Pele i uron fat Ronaldo-s dhe zbulon: Juvja kërkoi të më blinte edhe mua

Mapo - 18.08.2018

Legjenda e futbollit brazilian, Pele, i ka uruar fat Ronaldo-s sot në debutimin me Juventusin. Portugezi do të jetë nga minuta e parë në ndeshjen që ‘zonja e vjetër’ do të luajë në orën 18:00 kundër ...

Legjenda Pele ka një mesazh për Ronaldon

Gazeta Express - 18.08.2018

Legjenda e Brazilit Pele i ka dëshiruar fat Cristiano Ronaldos në sezonin e ri dhe në debutimin e tij me Juventus dhe ka treguar se Juve ishte ofruar për ta “blerë atë” më ...

Matthaus: Ronaldo nuk e bënë Juventusin ekipin më të mirë në Evropë

Telegrafi - 18.08.2018

Prania e Cristiano Ronaldos mund të ndihmojë Juventusin të mbyllë boshllëkun me ekipet më të mira në Evropë, por nuk është garanci se ata do të fitojnë Ligën e Kampionëve, ka thënë legjenda gjermane ...

Formacionet zyrtare, Chievo-Juventus: Ronaldo debuton në Serie A

Telegrafi - 18.08.2018

Chievo dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjet e sotme (e shtunë). Kampioni në fuqi i Italisë do të luaj në udhëtim te Chievo në ndeshjen hapëse të sezonit 2018/19 në ...

Legjenda Pele ka një mesazh për Ronaldon

Zeri - 18.08.2018

Legjenda e Brazilit Pele i ka dëshiruar fat Cristiano Ronaldos në sezonin e ri dhe në debutimin e tij me Juventus dhe ka treguar se Juve ishte ofruar për ta “blerë atë” më 1961 Ronaldo ka startuar ...

Mezi fiton Juventusi i Ronaldos

Gazeta Express - 18.08.2018

Kampioni i Italisë, Juventus ka fituar me rezultat 2-3 në ndeshjen e parë hapëse të Serie A. Juventus e nisën furishëm këtë takim, por Chievo arriti që të barazoi rezultatin dhe të kalojnë të parët ...

Lojtarët e Chievos do ndihen të varfër para Ronaldos, rrogat e tyre as nuk i afrohen asaj të CR7

Telegrafi - 18.08.2018

Se Cristiano Ronaldo është një nivel tjetër nga gjithë lojtarët në Serie A e tregon edhe rroga e tij. Portugezi gjatë një viti fiton te Juventusi 31 milionë euro.

Juventusi e nis mbar mbrojtjen e titullit

Koha.net - 18.08.2018

Serie A ka nisur sot me ndeshjen ndërmjet Chievos dhe Juventusit. Mbrojtjen e titullit “Zonja e Vjetër” e ka nisur mbarë, duke arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e sotme përkundër që me vështirësi, ...

Video/ Juventus fiton me mjaft vështirësi kundër Chievo-s, Ronaldo gjen pak hapësira

Mapo - 18.08.2018

Juventus nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 në ndeshjen e parë të “Seria A” kundër Chievo-s. Skuadra e drejtuar nga Allegri mori shumë shpejt avantazhin, me Khedira-n që realizoi në minutën e ...

Dramë dhe përmbysje në Bentegodi, Juve e nis sezonin me fitore ndaj Chievos

Telegrafi - 18.08.2018

Juventusi e ka nisur me fitore sezonin 2018/2019 në Serie A duke fituar në udhëtim te Chievo (3-2), në ndeshjen ku debutoi Cristiano Ronaldo. Stadio Marc’Antonio Bentegodi ishte arena e këtij takimi, ...

Infarkt fitore e Juves në debutimin e Ronaldos (VIDEO)

InfoSport - 18.08.2018

Infarkt fitore për Juventusin në startin e sezonit të ri në “Serie A”. Skuadra kampione e Italisë mundi Kievon në debutimin e Kristiano Ronaldos me rezultatin 3:2, falë një goli të shënuar në minutën ...

Notat e lojtarëve: Chievo 2-3 Juventus, shkëlqen Giaccherini – Ronaldo nga më të mirët te Juve

Telegrafi - 18.08.2018

Juventuesi e fitoi ndeshjen dramatike ndaj Chievos që shënoi edhe fillimin e sezonit të ri në Serie A. Skuadra vendase bëri paraqitje të mirë, prandaj nota mesatare (6.65) ishte e përafërt me atë ...

Allegri: Juventusi duhet të rizgjohet

Botasot - 18.08.2018

Max Allegri ka thënë se Juventusi duhet “që mos ta zë gjumi”, pas fitores se ngushtë kundër Chievos, por ai ka thënë se “skuadra duhet të rimendoj se fitorja nuk është e garantuar”.

Debutim pa bujë i Ronaldos, për fitoren e parë të Juves mendon Bernardeschi

SuperSport - 18.08.2018

Debutimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin nuk rezultoi ashtu siç e kishin ëndërruar tifozët bardhezinj. Disa shkëndija të yllit portugez që vunë në provë Sorrentinon por asnjë gol dhe asgjë më ...

Ronaldo nuk shënoi në ndeshjen e tij të parë me Juventusin në Serinë A

ABC News - 18.08.2018

Kristiano Ronaldo nuk e bëri dot debutimin që ëndërronte në Serinë A. Ylli portugez u përpoq shumë, por nuk doli nga fusha i lumtur, edhe pse Juventusi fitoi.

Ronaldo dhe Ancheloti pritet të rikthejnë atje ku duhet Serie A

Java News - 18.08.2018

Kalimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi, rikthimi në vendlindje i Carlo Ancelottit dhe kthimi i Parmas në elitë tre vjet pasi falimentoi, e bëjnë këtë stinor të Serie A një prej më të priturve në ...

“Serie A” starton sot me Chievo-Juventus, debuton Ronaldo

Java News - 18.08.2018

Sot starton Seria A kampionati Italian i futbollit për edicionin 2018-2019. Juventusi do të nisë ndaj Chievos mbrojtjen e titullit ndërsa në Verona do të debutojë me fanellën bardhezi edhe Cristiano ...

Gati debutimi i Ronaldos, Allegri ndan mendjen për formacionin dhe skemën

Java News - 18.08.2018

Cristiano Ronaldo do të debutojë me Juventusin në orën 18:00, teksa bardhezinjtë do të përballen me Chievon në stadiumin “Bentegodi” të qytetit të Veronës.

Juventus mund Kievon 3-2, asnjë gol nga Ronaldo

Java News - 18.08.2018

Juventus ka arritur të fitojë me rezultatin 3-2 në ndeshjen e parë të “Seria A” kundër Chievo-s. Skuadra e drejtuar nga Allegri mori shumë shpejt avantazhin, me Khedira-n që realizoi në minutën e 3-t ...

Debutim “i heshtur” i Ronaldos, Juventusi fiton me vuajtje ndaj Chievos

Medial - 18.08.2018

Cristiano Ronaldo debutoi në Serinë A, në sfidën hapëse mes Chievos dhe Juventusit, e cila u fitua nga bardhezinjtë me rezultatin 2-3. Përkundër pritshmërive, sulmuesi portugez nuk arriti të lërë ...

Formacionet e mundshme: Chievo – Juventus

VeqSport - 18.08.2018

Kampionati italian, Serie A do ta fillojë sezonin e ri me ndeshjen Chievo-Juventus e cila zhvillohet nga ora 18:00. E në këtë takim do të startoj, Cristiano Ronaldo që ishte transferimi më i ...

Mezi fiton Juventusi i Ronaldos

Tetova Sot - 18.08.2018

Kampioni i Italisë, Juventus ka fituar me rezultat 2-3 në ndeshjen e parë hapëse të Serie A. Juventus e nisën furishëm këtë takim, por Chievo arriti që të barazoi rezultatin dhe të kalojnë të parët ...

Allegri: Ronaldo ja doli shumë mirë

Tetova Sot - 18.08.2018

Superylli portugez bëri sot debutimin e tij në Serie A kundër Chievos të shtunën, derisa Juventusi fitoi me dramë në Verona Cristiano Ronaldo “ja doli më të vërtetë mirë” në debutimin e tij të parë ...

Ronaldo debuton sot në Serie A

Antpress - 18.08.2018

Sonte duke filluar nga ora 18:00, kampionët e Italisë, Juventus, do të ballafaqohen kundër, e cila njëherësh është ndeshja hapëse e Serie A. Kurse nga ora 20:30 nënkampionët e Italisë, Napoli, do të ...

Mezi fiton Juventusi i Ronaldos

Antpress - 18.08.2018

Kampioni i Italisë, Juventus ka fituar me rezultat 2-3 në ndeshjen e parë hapëse të Serie A. Juventus e nisën furishëm këtë takim, por Chievo arriti që të barazoi rezultatin dhe të kalojnë të parët ...

Allegri zbulon objektivat e sezonit në Juventus

Lajmi.net - 17.08.2018

Massimiliano Allegri ka folur për tema të ndryshme në konferencë për media para ndeshjes me Chievon. Kampionati italian i futbollit do të ngrejë siparin nesër në orën 18:00 me sfidën Chievo-Juventus, ...

Chievo – Juventus, e çuditshme çfarë do të ndodhë në debutimin e Ronaldos

Lajmi.net - 17.08.2018

Cristiano Ronaldo bëhet gati për debutimin e tij në Serie A. Cristiano Ronaldo bëhet gati për debutimin e tij zyrtar në Juventus. Sulmuesi portugez do ta zhvillojë ndeshjen e tij të parë në Serie A ...

Formacioni i mundshëm i Juventusit kundër Chievos

Lajmi.net - 17.08.2018

Juventus ndeshet me Chievon të shtunën në ndeshjen e xhiros së parë të sezonit të ri në Serie A. Juventus dhe Chievo takohen të shtunën në ndeshjen hapëse të sezonit të ri në Serie A.

Allegri e jep lajmin e madh për Ronaldon

Lajmi.net - 17.08.2018

Massimiliano Allegri ka konfirmuar lajmin e pritur për debutimin e Cristiano Ronaldos në Serie A. Cristiano Ronaldo do të debutojë me Juventusin në Serie A ndaj Chievos, të shtunën.

VIDEO/ Ronaldo siç nuk e keni parë kurrë më parë

SOT - 17.08.2018

Cristiano Ronaldo, ashtu siç është traditë kur një futbollist transferohet në një ekip te ri futbolli, ka kënduar sot para shokëve të skuadrës te Juventusi.

Kjo nuk duhet t’iu ikë: Ja si këndon Ronaldo para bashkëlojtarëve të rinj te Juventusi

Lajmi.net - 17.08.2018

Cristiano Ronaldo është detyruar t’i përgjigjet ritit tradicional të këndimit para fillimit të aventurës te skuadra e re. Ylli portugez këtë verë nga Real Madrid për 112 milionë euro i është bashkuar ...

Video / Lojtarët e rinj të Juventusit dalin të këndojnë para shokëve, nuk mungon as Ronaldo

Mapo - 17.08.2018

Nënshkrimet e reja të Juventusit, duke përfshirë edhe Cristiano Ronaldon, u detyruan të këndonin si pjesë e ceremonisë para skuadrës. Bardhezinjtë nesër nisin sezonin e ri në Serie A kundër Chievos.

Kjo nuk duhet t’iu ikë: Ja si këndon Ronaldo para bashkëlojtarëve të rinj te Juventusi

Zeri - 17.08.2018

Cristiano Ronaldo është detyruar t’i përgjigjet ritit tradicional të këndimit para fillimit të aventurës te skuadra e re. Ylli portugez këtë verë nga Real Madrid për 112 milionë euro i është bashkuar ...

Juventus vazhdon traditën, Ronaldo këndon para sezonit

Gazeta Express - 17.08.2018

Transferet e reja të Juventusit, përfshirë edhe Cristiano Ronaldo, janë detyruar të këndojnë sonte si pjesë e një ceremonie tradicionale të ...

Media spanjolle kritikon Marcelo: I hutuar nga zërat për Juventusin

Botasot - 17.08.2018

Duket e lehtë për të kritikuar Marcelo. Mbi të gjitha, sepse alibia është afër, të paktën deri në orën 20:00 të 17 gushtit, kur merkatoja e futbollit të mbyllet në Itali.

Allegri: Ronaldo luan si titullar në ndeshjen e parë ndaj Chievos

Telegrafi - 17.08.2018

Massimiliano Allegri ka folur për ndeshjen e parë të Juventusit në sezonin e ri në Serie A, që e luajnë ndaj Chievos. Juventusi është mysafirë i veronezëve në takimin hapës të sezonit të ri në Serie ...

Lojtarët e ri të Juventusit dalin të këndojnë para shokëve, nuk mungon as këndimi i Ronaldos

Telegrafi - 17.08.2018

Nënshkrimet e reja të Juventusit, duke përfshirë edhe Cristiano Ronaldon, u detyruan të këndonin si pjesë e ceremonisë para skuadrës. Bardhezinjtë nesër e nisin sezonin e ri në Serie A kundër Chievos.

Juventus nis mbrojtjen e titullit ndaj Chievos, vëmendja te Ronaldo

Koha.net - 17.08.2018

Edicioni i ri i Serie A, do të nisë me ndryshime të mëdha nga sezoni i shkuar, me skuadrat që kanë bërë përforcime bombastike, gjatë afatit kalimtar të verës.

Allegri zbulon gjysmën e formacionit dhe shpalos objektivat e sezonit të ri

SuperSport - 17.08.2018

Kampionati italian i futbollit do të ngrejë siparin nesër në orën 18:00 me sfidën Chievo-Juventus, ku debutimi i Cristiano Ronaldos me bardhezinjtë, do të bëjë që miliona njerëz të gozhdohen para ...

Allegri e zbulon se a do të debutojë Ronaldo apo jo

Tetova Sot - 17.08.2018

Cristiano Ronaldo do të debutojë me Juventusin. Trajneri i Juventusit, Masimilliano Allegri, e ka konfirmuar debutimin e Ronaldos nesër në ndeshjen hapëse të Serie A-së kundër Chievos, e cila do të ...

Allegri: Lojtari më i mirë në botë starton nesër ndaj Chievos

VeqSport - 17.08.2018

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të startoj nesër në ndeshjen e javës së parë ndaj Chievos. ”Ky do të jetë padyshim sezoni më i vështirë.

Juventus vazhdon traditën, Ronaldo këndon para sezonit (VIDEO)

Tetova Sot - 17.08.2018

Transferet e reja të Juventusit, përfshirë edhe Cristiano Ronaldo, janë detyruar të këndojnë sonte si pjesë e një ceremonie tradicionale të Juventusit Bardhezinjtë fillojnë sezonin e ri në Serie A ...

“Juventusi nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve”

Lajmi.net - 16.08.2018

Wesley Sneijder nuk beson se Juventusi mund të fitojë Ligën e Kampionëve edhe pas transferimit të Ronaldos. Holandezi që suksesin në Evropë e kishte arritur me Interin e Jose Mourinhos në vitin 2010, ...

“Juventusi nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve”

Zeri - 16.08.2018

Wesley Sneijder nuk beson se Juventusi mund të fitojë Ligën e Kampionëve edhe pas transferimit të Ronaldos. Holandezi që suksesin në Evropë e kishte arritur me Interin e Jose Mourinhos në vitin 2010, ...

Kampioni i Europës me Interin: Juventusi edhe me Ronaldon nuk e fiton dot “Champions League”

Mapo - 16.08.2018

Fituesi i “Champions League” me Interin në vitin 2010, Wesley Sneijder, në një intervistë për “Bein Sports”, vë bast kundër Juventusit. Holandezi pohon se ‘zonja e vjetër’ edhe pse ka transferuar ...

Prapaskenat e transferit të shekullit

Zeri - 16.08.2018

Lëvizja e Cristiano Ronaldos drejt Juventusit po konsiderohet si transferimi i shekullit. Ylli portugez e la Real Madridin për t’iu bashkuar “Bianconeri”-t për mbi 100 milionë euro.

Sneijder: Juve nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Botasot - 16.08.2018

Wesley Sneijder e kishte fituar Ligën e Kampionëve me Interin, por ai dyshon që Juventusi mund ta bëj të njëjtën, madje edhe me Cristiano Ronaldon. “Ka skuadra më të forta”, thotë ai.

Sneijder: Juventusi nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve as me Ronaldon

Telegrafi - 16.08.2018

Wesley Sneijder fitoi Ligën e Kampionëve me Interin, por dyshon se Juventusi mund të bëjë të njëjtën gjë, madje edhe me Cristiano Ronaldon në ekip. Bardhezinjtë u bënë një nga favoritët për të fituar ...

Marcelo në Juventus?

Tetova Sot - 16.08.2018

Juventusi është afër transferimit të mbrojtësit të Real Madridit, Marcelo. Këto spekulime i ka nxitur media spanjolle AS, e cila raporton se braziliani dëshiron të largohet nga klubi madrilen.

Emre Can befasohet nga Ronaldo në Juventus

Lajmi.net - 15.08.2018

Emre Can ka vetëm lëvvdata për Cristiano Ronaldon. “Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë moshë”.

Debutimi i Ronaldos, policia italiane i trembet sulmeve terroriste

SOT - 15.08.2018

Jo vetëm një mundësi për të përfituar nga prania e Cristiano Ronaldos në Seria A, por edhe një rrezikshmëri për sulmet terroriste. Është kjo frika më e madhe që mbizotëron në stadiumin e Chievos, ...

E pyesin për transferimin në Juventus, do të befasoheni nga përgjgjja e Marcelos

Lajmi.net - 15.08.2018

Marcelo ka lënë gjithçka të hapur sa i përket largimit nga Real Madrid. Marcelo nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit nga Real Madrid. Mbrojtësi brazilian spekulohet se mund t’i bashkohet ...

Ronaldo në top formë, goli i ri për Juventusin

Lajmi.net - 15.08.2018

Cristiano Ronaldo shfaq formë të mirë para fillimit të sezonit në Serie A. Cristiano Ronaldo vazhdon të shfaq formë të mirë në sulmin e Juventusit. Në ndeshjet e fundit përgatitore për fillimin e ...

Formacioni i Juves për sezonin e ri futbollistik (FOTO)

InfoSport - 15.08.2018

Të shtunën që vjen starton edicioni i ri në “Serie A”. Ky sezon parashikohet të jetë më interesanti, sepse Kristiano Ronaldo është transferuar në Itali, duke i dhënë një tjetër imazh këtij kampionati.

“Kam luajtur me kampionë, por Ronaldo është tjetër gjë!”

Gazeta Express - 15.08.2018

“Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë ...

Juventusi e nis sezonin e ri kundër Chievos me këtë formacion të frikshëm

Botasot - 15.08.2018

Këtë të shtunë fillon edicioni i ri i Serie A. Ky sezon parashikohet të jetë më interesanti, sepse Cristiano Ronaldo është transferuar në Itali, duke i dhënë një tjetër imazh këtij kampionati.

Ronaldo lirohet nga spitali

Koha.net - 15.08.2018

Ish-futbollisti më i mirë në botë, braziliani Ronaldo është liruar të martën nga spitali në Ibiza, ku ishte shtrirë që nga e premtja me pneumoni. Ronaldo, 41-vjeçar, nëpërmjet postimit në “Twitter” ...

Masa anti-terrorizëm për debutimin e Cristiano Ronaldo

Botasot - 15.08.2018

Të shtunën do të nisë Seria A dhe të gjithë presin me padurim debutimin e sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo, që me Juven do të debutojë ditën e shtunë në stadiumin “Bentegodi” ndaj Chievo Verona.

Tjetër miqësore bardhezi, Ronaldo hap “festivalin” e golave

SuperSport - 15.08.2018

Juventusi vijon të përgatitet për debutimin ndaj Chievos të shtunën në orën 18:00 dhe skuadra e Allegrit ka zhvilluar sot një tjetër miqësore me ekipin e dytë, U-23, që do të garojë në Serinë C këtë ...

Debutimi i Ronaldos në Seria A, policia italiane i trembet sulmeve terroriste

Botasot - 15.08.2018

Jo vetëm një mundësi për të përfituar nga prania e Cristiano Ronaldos në Seria A, por edhe një rrezikshmëri për sulmet terroriste. Është kjo frika më e madhe që mbizotëron në stadiumin e Chievos, ...

Luka Toni parashikon, Higuain shpallet golashënues më i mirë në “Serie A”

InfoSport - 15.08.2018

Ish-sulmuesi i njohur italian, Luka Toni mendon se Milani ka bërë një super përforcim me blerjen e Gonzalo Higuanit nga Juventusi. Argjentinasi pak ditë më parë iu bashkua “rossonerëve”, pas ...

Toni: Higuain do të shënojë më se shumti gola në Serie A

Tetova Sot - 15.08.2018

Fituesi i Botërorit, Luca Toni ka parashikuar që sulmuesi i Milanit Gonzalo Higuain do të jetë kampion me gola këtë sezon Argjentinasi ju bashkua Milanos si huazim nga Juventusi me opsion blerje dhe ...

Alegri trondit Ronaldon: I kam gjetur një pozicion të ri në fushë

SOT - 14.08.2018

Të shtunën do të startojë kampionati italian, edicioni i ri, ku pritet me interes të madh ndeshja mes Juventusit dhe Kievos, pasi në këtë takim do të luajë ndeshjen e parë zyrtare Kristiano Ronaldo.

“Kam luajtur me kampionë, por Ronaldo është tjetër nivel edhe 32 vjeç!”

SOT - 14.08.2018

“Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë moshë”. Kështu është shprehur Emre Can për “Bild am Sonntag”, i cili ...

“Kam luajtur me kampionë, por Ronaldo është tjetër gjë!”

Portalb - 14.08.2018

“Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë moshë”. Kështu është shprehur Emre Can për “Bild am Sonntag”, i cili ...

Lajmi i fundit nga Ronaldo

Ina - 14.08.2018

Ronaldo është liruar nga spitali Policlinico Nuestra Senora në Rosario Sot në ora 10:30 të mëngjesit, ish sulmuesi brazilian është liruar nga spitali ku ishte i shtrirë pas një virusi të fuqishëm që ...

Nedved zbulon se çfarë ka bërë Ronaldo pas ardhjes në Juventus

Lajmi.net - 14.08.2018

Pavel Nedved ka lavdëruar blerjen e Cristiano Ronaldos. Nënkryetari i Juventusit, Pavel Nedved ka lavdëruar blerjen e Cristiano Ronaldos. Ai ka thënë se ardhja e sulmuesit portugez nga Real Madrid ka ...

Ronaldo sot del nga spitali

Idividi - 14.08.2018

Ibica, 13 gusht 2018 (MIA) - Ish-futbollisti më i mirë në botë, braziliani Luis Nazario da Lima Ronaldo, iu falënderua të gjithëve për përkrahjen pasi përfundoi në spital në Ibica për shkak të ...

Lajm fantastik nga Ronaldo

Lajmi.net - 14.08.2018

Ronaldo ka tejkaluar problemin shëndetsor. Ronaldo është liruar nga spitali Policlinico Nuestra Senora në Rosario. Sot në ora 10:30 të mëngjesit, ish sulmuesi brazilian është liruar nga spitali ku ...

Ronaldo del nga spitali

Lajm - 14.08.2018

Ai ishte dërguar në spital, në Ibiza, të premten e kaluar dhe i ka informuar fansat e tij se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe së është liruar nga spitali, thonë burimet spanjolle.

Gazetari e pyet se a do të transferohet te Juventusi, Marcelo jep një përgjigjje shumë të dyshimtë!

Lajmi.net - 14.08.2018

Marcelo nuk e mohon transferimin te Juventusi. Braziliani nuk ka pranuar të komentojë rreth kalimit te kampionët e Italisë. Mirëpo, Marcelo nuk i ka thënë “jo” kësaj lëvizje, përcjellë “Lajmi.net”.

“Kam luajtur me kampionë, por Ronaldo është tjetër gjë!”

Top Channel - 14.08.2018

“Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë moshë”. Kështu është shprehur Emre Can për “Bild am Sonntag”, i cili ...

Ky është lajmi i fundit nga Ronaldo

Botasot - 14.08.2018

Ronaldo është liruar nga spitali Policlinico Nuestra Senora në Rosario. Sot në ora 10:30 të mëngjesit, ish sulmuesi brazilian është liruar nga spitali ku ishte i shtrirë pas një virusi të fuqishëm që ...

Emre Can befasohet nga Ronaldo në Juventus

Botasot - 14.08.2018

Emre Can ka vetëm lëvvdata për Cristiano Ronaldon. “Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë moshë”.

Ronaldo lirohet nga spitali

Gazeta Express - 14.08.2018

Legjenda e futbollit, Ronaldo, është liruar nga spitali pasi ishte në kujdesin mjekësor për shkak të inflacionit në mushkëri ...

Formacioni i mundshëm i Juves ndaj Chievos

Telegrafi - 14.08.2018

Një tjetër sezon një Serie A, një tjetër vit që Juventusi është favorit për kampion. Ndeshja e parë e Zonjës së Vjetër është ndaj Chievos (të shtunën nga ora 18:00), edhe pse mysafir, kampionët ...

“Do të fitojmë edhe pa Ronaldon”

Gazeta Express - 14.08.2018

Mbrojtësi beson që skuadra do ja del shumë mirë këtë sezon pavarësisht shitjes se Ronaldos në ...

Ronaldo e do urgjentisht te Juventusi, Marcelo kthen përgjigje

Botasot - 14.08.2018

Mbrojtësi i majtë i Real Madrid ka refuzuar të komentojë kur pyetet nëse do t’i bashkohet Cristiano Ronaldo-s te Juventus. Braziliani 30-vjeçar është një mik i mirë i Ronaldo-s dhe është përfolur për ...

Marcelo: Nuk mund të flas për Juvenusin, nuk është koha tani

Telegrafi - 14.08.2018

Marcelo nuk ka dashur të komentojë pyetjen që erdhi nga gazetarët për një bashkim me Cristiano Ronaldon te Juventusi. 30-vjeçari brazilian është shumë i afërt me Ronaldon dhe ka qenë i lidhur ngushtë ...

Ronaldo është lëshuar në shtëpi pas katër ditësh në spital

Telegrafi - 14.08.2018

Legjenda braziliane, Ronaldo, është larguar nga spitali në Ibiza, ku kishte qëndruar nga dita e premte. 41-vjeçari ishte dërguar me urgjencë në spital të premten, ndërsa më pas ishte shtrirë në një ...

Mesfushori i Juventusit: Kam luajtur me kampionë, por Cristiano Ronaldo është tjetër gjë

Gazeta Tema - 14.08.2018

“Kam pasur privilegjin të luaj me kampion botërorë, por Cristiano Ronaldo është një gjë tjetër, ai lë shenjën e tij edhe në këtë moshë”. Kështu është shprehur Emre Can për “Bild am Sonntag”, i cili ...

Ronaldo e do urgjentisht te Juventusi, Marcelo kthen përgjigje

Tetova Sot - 14.08.2018

Mbrojtësi i majtë i Real Madrid ka refuzuar të komentojë kur pyetet nëse do t’i bashkohet Cristiano Ronaldo-s te Juventus. Braziliani 30-vjeçar është një mik i mirë i Ronaldo-s dhe është përfolur për ...

“Do të fitojmë edhe pa Ronaldon”

Tetova Sot - 14.08.2018

Mbrojtësi beson që skuadra do ja del shumë mirë këtë sezon pavarësisht shitjes se Ronaldos në Juventus Largimi i Cristiano Ronaldo nga Real Madridi në Juventus nuk do të ndalojë gjigantët e La Ligas ...

“Zebra bëhet kameleon”, Allegri provon tjetër vendosje me Ronaldon

Antpress - 14.08.2018

Ora e së vërtetës po afron dhe Juventusi si kampion në fuqi është gati të ngrejë siparin e kampionatit italian, në transfertën ndaj Chievos, që do të luhet të shtunën në orën 18:00.

Marcelo te Juventusi? Braziliani tregon vendimin e tij

Antpress - 14.08.2018

I pyetur para finales së Superkupës së Europës, ndaj Atleticos së Madridit, për një kalim të mundshëm te Juventusi, është vetë mbrojtësi brazilian, Marcelo, që ka zgjedhur të mos japë asnjë të dhënë ...

FIFA 19 Cover: ‘Artwork’ i ri pas lëvizjes së Ronaldos tek Juventus

Radio Vala - 14.08.2018

Pas ndryshimit nga Real Madridit në Juventus të Cristiano Rondaldos të Electronic Arts ka bërë disa ndryshime. Portugezi mund të shihet në kopertinë dhe luan një rol të rëndësishëm në mode-n e ...

Zbulohet arsyeja se pse Ronaldo u shtrua në spital

Lajmi.net - 13.08.2018

Dje pati momente frike për Luis Nazario da Liman, i njour ndryshe Ronaldo “Fenomeni”. I ndodhur me pushime në Ibiza të Spanjës, ku ka në pronësi një shtëpi, braziliani u shtrua me urgjencë në spital ...

“Fenomeni” Ronaldo, në spital për shkak të pneumonisë

Top Channel - 13.08.2018

Kampioni i botës me Brazilin, Luis Nazario Da Lima (Ronaldo) ka njoftuar fansat e tij të shqetësuar se do të dalë brenda së hënës nga spitali, pasi u shtrua në një prej institucioneve shëndetësore të ...

Alegri: Për ne afati kalimtar përfundoi

Idividi - 13.08.2018

Torino, 6 gusht 2018 (MIA) - Trajneri i Juventusit, Maksimiliano Alegri, kumtoi se klubi i tij përfundoi me transferimet në afatin veror. Kampioni italian u përforcua me Kristiano Ronaldon, Leonardo ...

Mesazhi i Buffon për Ronaldon pas transferimit te Juventusi

Lajmi.net - 13.08.2018

"Ai gjithmonë ka nevojë për pak mundësi, që të bëjë gjëra të mëdha”. Gianluigi Buffon ka folur rreth transferimit të Cristiano Ronaldos te Juventusi. Italiani beson se Ronaldo do ta ndihmojë shumë ...

“Zebra bëhet kameleon”, Allegri provon tjetër vendosje me Ronaldon

SuperSport - 13.08.2018

Ora e së vërtetës po afron dhe Juventusi si kampion në fuqi është gati të ngrejë siparin e kampionatit italian, në transfertën ndaj Chievos, që do të luhet të shtunën në orën 18:00.

Epokë e re, suksese të reja

Zeri - 13.08.2018

Cristiano Ronaldo thotë se ishte momenti i duhur për ta filluar një epokë të re në karrierë. Ylli portugez shton se nuk e kishte aspak të vështirë të largohej nga Real Madridi për t’iu bashkuar ...

Kjo është arsyeja pse Ronaldo përfundoi në spital

Botasot - 13.08.2018

“Fenomeni” është dërguar me urgjencë në një spital në Ibiza. Njëri prej futbollistëve më të mirë në historinë e futbollit, Luis Nazario Ronaldo, ka frikësuar të gjithë kur dje është mësuar se ka ...

Ronaldo thotë se gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar

Koha.net - 13.08.2018

Njëri prej futbollistëve më të mirë në historinë e futbollit, Luis Nazario Ronaldo, ka konfirmuar se është mirë pas problemeve shëndetësore që pati në fundjavë.

CR7 falënderon tifozët e Juves për mbështetjen e madhe

Telegrafi - 13.08.2018

Tifozët e Juvetusit mezi prisnin që të shikonin Cristiano Ronaldon me fanellën e Zonjës së Vjetër. Pritja ia vlejti, portugezi nuk zhgënjeu tifozët bardhezi.

Ronaldo thotë se është në gjendje të mirë shëndetësore

Telegrafi - 13.08.2018

Fenomeni brazilian, Ronaldo, i ka siguruar fansat e tij se është në gjendje të mirë shëndetësore pas shqetësimit nga pneumonia në fundjavë. Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Barcelonës ishte dërguar ...

Nedved: Objektivat nuk ndryshojnë

Botasot - 13.08.2018

Nedved edhe njëherë tregon objektivat e Juventusit duke thënë se Championsi është më pranë se kurrë me CR7 “Objektivat tanë nuk ndryshojnë asnjëherë. Fjala e vetme që ka rëndësi është ajo që thotë ...

Nedved: Objektivat e Juventusit nuk ndryshojnë

Koha.net - 13.08.2018

Pavel Nedved, zv.presidenti i Juventusit, edhe njëherë tregon objektivat e këtij ekipi duke thënë se Championsi është më pranë se kurrë me CR7 “Objektivat tanë nuk ndryshojnë asnjëherë.

Juve e do me çdo kusht Championsin

Zeri - 13.08.2018

Juventusi është më i vendosur se kurrë për ta fituar Ligën e Kampionëve pasi e transferoi Cristiano Ronaldon. Kështu thotë trajneri Massimiliano Allegri, raporton Zeri.info.

Zbulohet misteri, ja pse u shtrua urgjentisht Ronaldo në spital

Botasot - 13.08.2018

Kampioni i botës me Brazilin, Luis Nazario Da Lima (Ronaldo) ka njoftuar fansat e tij të shqetësuar se do të dalë brenda ditës së sotme (e hënë) nga spitali, pasi u shtrua në një prej institucioneve ...

Jo vetëm Ronaldo, Nedved sheh shpresë edhe te dy emra të tjerë

Gazeta Tema - 13.08.2018

“ Objektivat tanë nuk ndryshojnë asnjëherë. Fjala e vetme që ka rëndësi është ajo që thotë presidenti ynë, të fitojmë. Të fitojmë kudo që luajmë, të fitojmë çdo ndeshje.

Alegri i tregon të gjitha: Jemi gati për “Champions”, Ronaldo dhe Bonuçi një shtysë e madhe për ne

Gazeta Tema - 13.08.2018

Trajneri i Juventusit, Masimilano Alegri ka folur për shumë tema që po qarkullojnë rreth kampit juventin, si dhe ka pranuar se objektivi primar i “Zonjës” është fitimi i “Champions League”.

Zbulohet misteri, ja pse u shtrua urgjentisht Ronaldo në spital

Tetova Sot - 13.08.2018

Kampioni i botës me Brazilin, Luis Nazario Da Lima (Ronaldo) ka njoftuar fansat e tij të shqetësuar se do të dalë brenda ditës së sotme (e hënë) nga spitali, pasi u shtrua në një prej institucioneve ...