TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ziberi: Kërkesat e protestuesve varen nga vullneti politik dhe nga procedurat

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Shasivari: Gruevski ende më shumë na bind se ‘Monstra’ është rast i montuar Nga do shkojnë protestat? Protestat në Maqedoni, Nuland merr garanci nga Meta: Mbështesim dialogun ...

Kufirin shqiptarët e kanë te 26 korriku, asnjë milimetër më tutje! Geto e quajtur Çair!

Portalb - 13.07.2014

Alisetar Ramadani Prej 4 korrik deri sot u bënë 8 ditë që shqiptarët protestojnë në të katër anët e globit në shenjë solidarizimi me shqiptarët në Shkup! Për këto 8 ditë lexuam shumëçka lidhur me ...

Kufirin shqiptarët e kanë te 26 korriku, asnjë milimetër më tutje! Geto e quajtur Çair!

Zhurnal - 13.07.2014

Prej 4 korrik deri sot u bënë 8 ditë që shqiptarët protestojnë në të katër anët e globit në shenjë solidarizimi me shqiptarët në Shkup! Për këto 8 ditë lexuam shumëçka lidhur me protestat, disa të ...

Rinia shqiptare në Maqedoni po Vetëvendos!

Almakos - 13.07.2014

Emad MEHMETI Ai që në analizën e tij konklundon se rasti 'Monstra' i solli protestat e rinisë shqiptare gabohet rëndë. Mund të thuhet se 'Monstra' ishte ajo që 'derdhi' gotën e mbushur me qindra ...

Protestë në Stamboll: Shkupi jemi me ju!

Ina - 13.07.2014

Sot në Stamboll është paralajmëruar një protestë në përkrahje të protestave në Shkup, kundër rastit Monstra dhe diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni.

Stambolli sot proteston: Shkupi, jemi me ty

Albeu.com - 13.07.2014

Sot në Stamboll është paralajmëruar se do të mbahet një protestë kundër rastit "Monstra" dhe kundër diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni . Protesta do të zhvillohet në orën 15.00 para Konsullatës ...

Sot, proteston Stambolli, Tetova dhe Ferizaj

Albeu.com - 13.07.2014

Nuk kanë ndalur protestat kundër rastit të montuar "Monstra" dhe diskriminimit të vazhdueshëm të shqiptarëve në Maqedoni. Kështu, në Stamboll është lajmëruar se do të ketë protestë në orën 15.00 para ...

Stambolli sot proteston: shkupi, jemi me ty

Zhurnal - 13.07.2014

Sot në Stamboll është paralajmëruar se do të mbahet një protestë kundër rastit "Monstra" dhe kundër diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni. Protesta do të zhvillohet në orën 15.00 para Konsullatës ...

Në Stamboll është paralajmëruar se do të mbahet protestë kundër rastit “Monstra”

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Shqiptarët e Turqisë përgatiten për protestat e së dielës (FOTO) Shkupi nuk është vet, protesta në Keln të Gjermanisë (FOTO) Protesta e shqiptarëve në Londër (FOTO) Protesta në ...

Qentë shqyejnë flamurin maqedonas (VIDEO)

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Ziberi: Kërkesat e protestuesve varen nga vullneti politik dhe nga procedurat Shasivari: Gruevski ende më shumë na bind se ‘Monstra’ është rast i montuar Protestat në Maqedoni, ...

Protestat në Maqedoni, porosi për partitë shqiptare

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Qentë shqyejnë flamurin maqedonas (VIDEO) Ziberi: Kërkesat e protestuesve varen nga vullneti politik dhe nga procedurat Shasivari: Gruevski ende më shumë na bind se ‘Monstra’ ...

Protesta para ambasadës së Maqedonisë në Stamboll (FOTO)

Portalb - 13.07.2014

Lajme lidhur me temën Protestat në Maqedoni, porosi për partitë shqiptare Qentë shqyejnë flamurin maqedonas (VIDEO) Ziberi: Kërkesat e protestuesve varen nga vullneti politik dhe nga procedurat ...

Protesta në Stamboll: shqiptarët nuk janë “terrorist”

Zhurnal - 13.07.2014

Rreth 700 protestuar janë tubuar sot në Stamboll në përkrahje të protestave të shqiptarëve në Maqedoni kundër rastit “Monstra”. Me flamuj dhe slogane për raste të montuara gjyqësore, protestuesit ...

“Monstra" është montim!

Zeri - 13.07.2014

Familjarët e të dënuarve me burg të përjetshëm në Maqedoni thonë se rasti “Monstra” është një proces i montuar politik, gjyqësor dhe policor. Ata rrëfejnë tmerrin, që përjetuan gjatë këtyre viteve ...

Rinia shqiptare në Maqedoni po Vetëvendos!

Tetova Sot - 13.07.2014

Emad MEHMETI Ai që në analizën e tij konklundon se rasti ‘Monstra’ i solli protestat e rinisë shqiptare gabohet rëndë. Mund të thuhet se ‘Monstra’ ishte ajo që ‘derdhi’ gotën e mbushur me qindra ...

Shikoni 'detin e pafund' të protestuesve në Shkup (FOTO+VIDEO)

Almakos - 12.07.2014

Dje protestat në Shkup, të realizuara nga shqiptarët kundër proceseve të montuara, duke bërë krahasimin me protestat e së premtes së kaluar, vlerësohet se kësaj rradhe ka patur dyfish më tepër ...

Tetëshe notë për protestën sot

Almakos - 12.07.2014

Anita LATIFI Urime, 8 Dita mbaroi dhe unë nuk pash asnjë lajm, pos titujve të mediave që më dilnin para syve përderisa ecja ballinës së facebookut. Nuk desha të ndikohem në asnjë mënyrë nga asnjë ...

Londra vishet kuqezi, protestë kundër "Monstrës"

Albeu.com - 12.07.2014

Pas protestës së djeshme madhështore në Shkup dhe pas asaj të organizuar në Tiranë mbështetja për shqiptarët e Maqedonisë dhe kundër rastit "Monstra" po i kalon kufijtë etnikë të shqiptarëve.

Ndërkombëtarët: Dhuna minon zgjidhjen

Lajm - 12.07.2014

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup në një deklaratë dhënë Radios Evropa e Lirë, ka thënë se "dhuna minon legjitimitetin e qëllimeve dhe zvogëlon vëmendjen nga përpjekjet produktive për ...

Protestë e qetë me një mesazh të fortë

Lajm - 12.07.2014

Me flamuj kuq e zi dhe me këngën “Besa –besë” mijëra protestues shqiptarë protestuan qetë të premten. “Të shpallen të pafajshëm të lirohen nga burgu dhe të dëmshpërblehen të dënuarit për rastin ...

Rrahje mes protestuesve gjatë protestës së djeshme në Shkup

Shqipmedia - 12.07.2014

Shkup – Gatishmëria dhe profesionalizmi i lartë të policisë, kanë bërë që protestat e djeshme të nuk eskalojnë. Protesta filloi pas lutjeve të së premtes në Jaja-Pasha, kur protestuesit janë drejtuar ...

PLD: Derisa ne qanim, qeveria i riti çmimet

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Maliqi: Maqedonia të tregojë faktet për dënimin e shqiptarëve Sot proteston Londra, Nju Jorku e Çikago… Protesta në Shkup është vëzhguar nga një avioni pa pilot Paraburgim 30 ...

PLD: Derisa ne qanim, qeveria i riti çmimet

Albtime - 12.07.2014

Derisa ne qanim, ishim në zi për vdekjen e 4 pjesëtarëve të Armatës së Republikës së Maqedonisë dhe derisa ishim në ankth mos eskalon situata nga protestat e organizuara kundër rastit Monstra, ...

Protesta në Austri në mbështetje të Shkupit (FOTO)

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën PLD: Derisa ne qanim, qeveria i riti çmimet Stërnipi i Ismaili Qemalit: Po vuajmë pasojat e 1913-ës Komente: Shqiptarët dëshmuan se protestat nuk janë radikale por kanë kërkesa ...

Protestat në Maqedoni, porosi për partitë shqiptare

Evropaelire - 12.07.2014

Analistët politikë në Maqedoni vlerësojnë se procesi gjyqësor “Monstra” vështirë se mund të marrë një epilog tjetër, gjegjësisht në favor të të akuzuarve.

Protesta e shqiptarëve në Londër (FOTO)

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Protesta në Austri në mbështetje të Shkupit (FOTO) PLD: Derisa ne qanim, qeveria i riti çmimet Stërnipi i Ismaili Qemalit: Po vuajmë pasojat e 1913-ës Komente: Shqiptarët ...

Shkupi nuk është vet, protesta në Keln të Gjermanisë (FOTO)

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Protesta e shqiptarëve në Londër (FOTO) Protesta në Austri në mbështetje të Shkupit (FOTO) PLD: Derisa ne qanim, qeveria i riti çmimet Stërnipi i Ismaili Qemalit: Po vuajmë ...

Shqiptarët e Turqisë përgatiten për protestat e së dielës (FOTO)

Portalb - 12.07.2014

Lajme lidhur me temën Shkupi nuk është vet, protesta në Keln të Gjermanisë (FOTO) Protesta e shqiptarëve në Londër (FOTO) Protesta në Austri në mbështetje të Shkupit (FOTO) PLD: Derisa ne qanim, ...

Protesta kundër keqfunksionimit të shtetit

Portalb - 12.07.2014

Faton Aliti Në protestën e djeshme në Shkup, kundër dënimit me burg të përjetshëm të të akuzuarve në rastin e ashtuquajtur “Monstra”, morën pjesë mijëra qytetarë të cilët protestuan në mënyrë të qetë ...

Pse deputetët e BDI-së dhe PDSH-së nuk marrin pjesë në protesta?!

Almakos - 12.07.2014

Familjarët e të dënuarve për rastin “Monstra” kërkojnë që në rreshtin e parë të protestuesve të rreshtohen deputetët shqiptarë që kanë marrë votat e popullit Familjarët e të dënuarve për rastin ...

Protestat në Maqedoni, porosi për partitë shqiptare

Almakos - 12.07.2014

Analistët politikë në Maqedoni vlerësojnë se procesi gjyqësor “Monstra” vështirë se mund të marrë një epilog tjetër, gjegjësisht në favor të të akuzuarve.

Shqiptarët e Maqedonisë protestuan, duan drejtësi

Zeri - 12.07.2014

Njëri pas tjetrit po ecin në radhë, të qetë dhe të prirë nga flamuri kombëtar. Shqiptarët e Maqedonisë, të premten mbushën rrugët e Shkupit, duke kërkuar të mos iu vihen prangat për veprat që nuk i ...

Protesta kundër keqfunksionimit të shtetit

Tetova Sot - 12.07.2014

Faton Aliti Në protestën e djeshme në Shkup, kundër dënimit me burg të përjetshëm të të akuzuarve në rastin e ashtuquajtur “Monstra”, morën pjesë mijëra qytetarë të cilët protestuan në mënyrë të qetë ...

Protestat në Maqedoni, porosi për partitë shqiptare

Express - 12.07.2014

Analistët politikë në Maqedoni vlerësojnë se procesi gjyqësor “Monstra” vështirë se mund të marrë një epilog tjetër, gjegjësisht në favor të të akuzuarve.

Pse deputetët e BDI-së dhe PDSH-së nuk marrin pjesë në protesta?!

Shkupi24 - 12.07.2014

Familjarët e të dënuarve për rastin “Monstra” kërkojnë që në rreshtin e parë të protestuesve të rreshtohen deputetët shqiptarë që kanë marrë votat e popullit Familjarët e të dënuarve për rastin ...

Shkup, mijëra persona në shesh (video)

Gazeta Start - 11.07.2014

Shkup – Mijëra persona u mblodhën sot në sheshin qendror në Shkup për të protestuar kundër vendimit të gjykatës atje për dënimin me burg të përjetshëm për 6 shqiptarë, procesi ndaj të cilëve ...

Shkup, përfundon e qetë protesta (VIDEO)

Shekulli - 11.07.2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar, mijëra shqiptarë nisën protestat e tyre në Shkup, kundër vendimit për dënimin me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve për rastin e quajtur “Monstra”.

Afrim Gashi dhe Artan Grubi në debat të nxehtë në KTV

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Breth: OSBE-ja nuk ka ndërmend të ndërhyjë në procesin gjyqësor “Monstra” Mesazh politikës në Maqedoni, të vendosin a duan ky shtet të mbijetoj ose ta shkatërrojnë Maqedonia, ...

Menduh Thaçi: Të lirohen të gjithë të arrestuarit nga protestat

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Afrim Gashi dhe Artan Grubi në debat të nxehtë në KTV Breth: OSBE-ja nuk ka ndërmend të ndërhyjë në procesin gjyqësor “Monstra” Mesazh politikës në Maqedoni, të vendosin a duan ...

Bekir Halimi për protestat: Çdo eskalim është në interes të pushtetit  nuk i ndihmon procesit

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Menduh Thaçi: Të lirohen të gjithë të arrestuarit nga protestat Afrim Gashi dhe Artan Grubi në debat të nxehtë në KTV Breth: OSBE-ja nuk ka ndërmend të ndërhyjë në procesin ...

Unioni Studentor Shqiptar i mbështet protestat e paralajmëruara nesër në Shkup

Albtime - 11.07.2014

Unioni Studentor Shqiptar, me indinjatë të thellë i përcjell ndodhitë e fundit në Maqedoni, pas dënimit ë 6 shqiptarëve nga rasti “Monstra”. Gjendja e shqiptarëve në Maqedoni, dita ditës po ...

OVL-UCK mbështet protestat legjitime të qytetarëve

Lajm - 11.07.2014

Nëpërmjet një deklarate publike OVL- UÇK ka deklaruar se përkrahë protestën e popullit shqiptarë. Deklarata e plotë Ne , OVL-UCK-se te shqetesuar per situaten e krijuar politike e krizen ...

Thaçi: Të lirohen urgjentish të gjithë të arrestuarit nga protestat – VIDEO

Shqipmedia - 11.07.2014

Të arrestuarit e deritanishëm të protestave nga ana e policisë, duhet të lirohen menjëherë, potencon lideri i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi.

Ish-Komandantët e UÇK-së së ...

Albtime - 11.07.2014

"Protestuesit mos të marrin nesër e premte mjete dhune, sepse vet shteti i Maqedonisë, apo Qeveria ka mjete dhune, e janë të interesuar që të eskaloj situata!" Përderisa janë duke zgjatur protestat ...

Thaçi: Të lirohen urgjentisht të arrestuarit e protestave (VIDEO)

Albtime - 11.07.2014

“Të arrestuarit nga protestat e fundit të lirohen urgjentisht” tha kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në një intervistë për televizionin”24 Vesti”. Kështu, sipas Thaçit , shteti duhet të ndihmojë në ...

“Klubi Elita”: Protesta pa dhunë, të bashkëngjiten edhe maqedonasit!

Almakos - 11.07.2014

Shoqata për Edukim dhe Arsimim Kulturor “Klubi Elita” përkrah protestat e paralajmëruara kundër procesit të montuar politik “Monstra” duke apeluar fuqishëm për maturi dhe jo-dhunë.

OVL e UÇK-së mbështet protestat dhe solidarizohet me familjet e të dënuarve shqiptarë

Ina - 11.07.2014

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) ka shprehur përmes një komunikate qëndrimin e saj për mbështetjen e protestave të sotme.

Hoxha Nexhat Ibrahimi: Duhet shmangur dhuna gjatë protestave

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Islami: Rama u nxitua për Maqedoninë, të rihetohet “Monstra” Dugolli: Shqiptarët në Maqedoni ti vazhdojnë protestat por të qeta Bekir Halimi për protestat: Çdo eskalim është në ...

OVL-UÇK mbështet protestat legjitime të qytetarëve

Almakos - 11.07.2014

Nëpërmjet një deklarate publike OVL- UÇK ka deklaruar se përkrahë protestën e popullit shqiptarë. Deklarata e plotë Ne , OVL-UCK-se te shqetesuar per situaten e krijuar politike e krizen ...

OVL e UÇK-së mbështet protestat dhe solidarizohet me familjet e të dënuarve shqiptarë

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Hoxha Nexhat Ibrahimi: Duhet shmangur dhuna gjatë protestave Islami: Rama u nxitua për Maqedoninë, të rihetohet “Monstra” Dugolli: Shqiptarët në Maqedoni ti vazhdojnë protestat ...

Ovl-uçk mbështet protestat legjitime të qytetarëve

Zhurnal - 11.07.2014

Shkup, 10 korrik - Nëpërmjet një deklarate publike OVL- UÇK ka deklaruar se përkrahë protestën e popullit shqiptarë. Ne, OVL-UCK-se te shqetesuar per situaten e krijuar politike e krizen ...

Apelohet për protesta të qeta dhe pa dhunë

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën OJQ “Shprehu”: Protestat e paralajmëruara të dëshmojnë pjekuri jo dhunë OVL e UÇK-së mbështet protestat dhe solidarizohet me familjet e të dënuarve shqiptarë Hoxha Nexhat ...

U mbush kupa

Lajm - 11.07.2014

SHPËTIM POLLOZHANI Edhe ena më e madha derdhet nga pika e fundit. Procesi më antishqiptar i “Monstrës” është pika e fundit e enës së mbushur, dhe i cili është një ndër shumë proceset kundër ...

Sot, në 14.00 protestojnë shqiptarë e maqedonas

Albeu.com - 11.07.2014

Sot në Shkup do të protestojnë njëkohësisht shqiptarët, por edhe maqedonasit. Protestat janë paralajmëruar për në orën 14.00 nga të dyja palët. MPB ka marrë masat e duhura që të mos lejojë ...

Aktivist nga Kosova dhe Shqipëria kthehen mbrapsht në kufirin e Maqedonisë, nuk lejohen nga policia

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën OJQ “Shprehu”: Protestat e paralajmëruara të dëshmojnë pjekuri jo dhunë OVL e UÇK-së mbështet protestat dhe solidarizohet me familjet e të dënuarve shqiptarë Hoxha Nexhat ...

Studentët e AUK – ut me shqiptarët e Maqedonisë

Almakos - 11.07.2014

Studentët e Universitetit Amerikan në Kosovë në një foto dërguar portalit Almakos janë solidarizuar me bashkëkombasit e tyre shqiptar në Maqedoni. Ata e kanë shprehur mbështetjen e tyre të plotë për ...

Sot, në 14.00 protestojnë shqiptarë e maqedonas

SOT - 11.07.2014

Sot në Shkup do të protestojnë njëkohësisht shqiptarët, por edhe maqedonasit. Protestat janë paralajmëruar për në orën 14.00 nga të dyja palët. MPB ka marrë masat e duhura që të mos lejojë ...

Kontrolle të shtuara të policisë për shkak të protestave (FOTO)

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Protesta në Bruksel kundër rastit “Monstra” Apelohet për protesta të qeta dhe pa dhunë OJQ “Shprehu”: Protestat e paralajmëruara të dëshmojnë pjekuri jo dhunë OVL e UÇK-së ...

Ja si duket Shkupi sot në prag të protestës (Foto)

Almakos - 11.07.2014

Portali Almakos sjellë pamje nga rrugët e Shkupit në prag të fillimit të protestës së paralajmëruar. Të gjitha rrugët janë thuajse në kontroll policor, ndërsa prania më e madhe e policisë vihet re në ...

Ja Shkupi para protestës

SOT - 11.07.2014

Fotot e mëposhtme tregojnë Shkupin në prag të protestës së sotme. Të gjitha rrugët janë thuajse në kontroll policor, ndërsa prania më e madhe e policisë vihet re në rrugët kryesore të Shkupit, në ...

Ambasada amerikane kundërshton dhunën

Zhurnal - 11.07.2014

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje nga dhuna, pasi sot priten protesta të reja nga shqiptarët. Në një deklaratë dhënë Radios Evropa e Lirë, ambasada amerikane ka ...

Shkupi vlon nga policia (FOTO)

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Protesta në Bruksel kundër rastit “Monstra” Kontrolle të shtuara të policisë për shkak të protestave (FOTO) Aktivist nga Kosova dhe Shqipëria kthehen mbrapsht në kufirin e ...

SHBA bën thirrje: Protestoni të qetë

Albeu.com - 11.07.2014

Ambasada e SHBA-ve ka bërë thirrje që qytetarët të protestojnë sot paqësisht. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se vetëm protestat paqësore mund të çojnë në zgjidhje të mundshme të çështjeve ...

SHBA-ja bënë thirrje për qetësi në Maqedoni

Idividi - 11.07.2014

Shkup, 11 korrik 2014 (MIA) - Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje nga dhuna, pasi sot priten protesta të reja nga shqiptarët.

6 shqiptarë ndalohen në pikën kufitare, shoqërohen nga policia maqedonase

Almakos - 11.07.2014

Burime të portalit Almakos bëjnë të ditur se pak çaste më parë janë ndaluar gjashtë shtetas të Republikës së Shqipërisë, 5 djem dhe 1 vajzë të cilët ishin duke udhëtuar me autobusin e linjës ...

SHBA bën thirrje: Protestoni të qetë

Almakos - 11.07.2014

Ambasada e SHBA-ve ka bërë thirrje që qytetarët të protestojnë sot paqësisht. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se vetëm protestat paqësore mund të çojnë në zgjidhje të mundshme të çështjeve ...

Ia nisi! Mijëra qytetarë grumbullohen në Çairçankë të Shkupit (Foto)

Almakos - 11.07.2014

Në lagjen Çairçankë të Shkupit ka nisur grumbullimi i protestuesve. Reporteri i portalit Almakos sjellë pamjet e para duke bërë të ditur që nga çasti në çast rritet numri i shqiptarëve që do të ...

Shkup, protestë e qetë kundër rasteve të montuara politike (FOTO+VIDEO)

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Shqipëria dhe Kosova i përgjigjen me notë proteste Maqedonisë Të rinj nga Kosova, tubohen në kufi, për të përkrahur protestën Protesta edhe në Tiranë, “Shkupi zemra e ...

Live : Protestuesit shpalosin kater kerkesa kryesore

Albtime - 11.07.2014

Protesta po i afrohet fundit, protestuesit kanë lexuar kërkesat e tyre, janë katër kërkesa kryesore: - Shpallja e të dënuarve të Monstrës për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i ...

Protestës i prijnë Zijadin Sela, bokseri Seferi dhe ish deputeti Hysni Shaqiri

Lajm - 11.07.2014

Turma prej mijëra protestuesve kundër rastit "Monstra" arrin në "Bit Pazar" ku presin t'i bashkangjiten edhe 1000 qytetarë tjerë. Reporteri i gazetës "Lajm" raporton se turma ka vazhduar me ...

Filloi protesta

Zhurnal - 11.07.2014

Ka filluar protesta kundër vendimeve të gjykatës në rastin "Monstra". Protestuesit që ishin nisur nga xhamia Jahja Pasha tashmë kanë arritur në Bit Pazar dhe pritet që shpejt të përballen me policinë ...

Protestuesit ballë për ballë me forcat e rendit (FOTO)

Almakos - 11.07.2014

Portali Almakos sjellë pamje ekskluzive të forcave të rendit që në këto çaste janë barrikaduar afër qendrës Mavrovasja, ndërsa tashme ata jane ballë për ballë me mijëra protestues te cilet janë duke ...

Kundër-protestat e maqedonasve janë anuluar (FOTO)

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën LIVE: Protesta bëhet më masovike te “Bit Pazari”, bashkohen edhe të tjerë (FOTO) Shkupi vlon nga policia (FOTO) Protesta në Bruksel kundër rastit “Monstra” Kontrolle të shtuara ...

Organizatorët zmbrapsin disa protestues për tu përplasur me policinë, protestat vazhdojnë qetë

Lajm - 11.07.2014

Turma e protestueve ka arritur para kordonit policor afër qendrës tregtare Mavrovasja. Disa protestues më agresivë kanë nisur të përballen me policinë mirëpo organizatorët kanë arritut t'i zmbrapsin, ...

Shkup, protestuesit shpërndahen të qetë – FOTO dhe VIDEO

Shqipmedia - 11.07.2014

(E plotësuar) – Protestuesit në Shkup shpalosin kater kerkesa kryesore: - Shpallja e të dënuarve të Monstrës për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i tyre, - Shkarkimi i ...

Protestës i prijnë Zijadin Sela, 'Tajsoni Shqiptar' dhe ish deputeti Hysni Shaqiri

Almakos - 11.07.2014

Turma prej mijëra protestuesve kundër rastit "Monstra" arrin në "Bit Pazar" ku presin t'i bashkangjiten edhe 1000 qytetarë tjerë. Reporteri i gazetës "Lajm" raporton se turma ka vazhduar me ...

Thirrjet e protestuesve shqiptarë: UÇK nuk është BDI - UÇK është me popullin

Albeu.com - 11.07.2014

Në protestë janë lëshuar thirrje si "Duam liri" dhe 'UÇK". me mijëra protestues kanë dalë edhe me pankarta nëpër rrugët e Shkupit . Një nga pankartat që janë parë të mbahet nga protestuesit ka qenë ...

Protestuesit shpalosin kater kerkesa kryesore

Lajm - 11.07.2014

Protesta po i afrohet fundit, protestuesit kanë lexuar kërkesat e tyre, janë katër kërkesa kryesore: - Shpallja e të dënuarve të Monstrës për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i ...

VIDEO nga protestat që po mbahen në Shkup, mijëra të pranishëm

Almakos - 11.07.2014

Për dallim nga protestat e së premtes së kaluar, protestat e sotme kanë dyfish më tepër protestues se të premten e kaluar./Almakos Shikoni ...

Nisi shpërndarja e protestuesve

Lajm - 11.07.2014

Pas shpalosjes kanë filluar të tërhiqen prej qendrës tregtare "Mavrovasja" në drejtim të Çairit prej ku edhe filloi protesta, disa protestues më të revoltuar refuzojnë të tërhiqen mirëpo ...

Formë e re e protestës, protestuesit janë ulur (FOTO)

Albtime - 11.07.2014

Si duket protesta e sotme në Shkup do të jetë pak më ndryshe nga ajo e së premtes së kaluar. Edhe pse sot numri i protestuesve është më i madhe, deri më tani nuk vërehen devijime apo probleme.

Live : Protestuesit bllokohen para qendrës Mavrovasja (VIDEO)

Albtime - 11.07.2014

Protestuesit janë bllokuar para qendrës tregtare Mavrovasja, ku të njëjtit po i pengojnë forca të mëdha policore dhe të policisë speciale për të vazhduar më tej në drejtim të Gjykatës penale Shkupi ...

Ka filluar shpërndarja e protestës në Shkup (foto-video)

Lajmi.net - 11.07.2014

Protesta e nisur sot në të cilën po marrin pjesë mbi 10.000 vetë, deri më tani ka rrjedhur e qetë dhe po shkon drejt fundit të saj. Protestuesit kanë shpallur katër kërkesat e tyre drejtuar ...

Përfundon protesta në Shkup

Almakos - 11.07.2014

Foto: Almakos Pas shpalosjes kanë filluar të tërhiqen prej qendrës tregtare "Mavrovasja" në drejtim të Çairit prej ku edhe filloi protesta, disa protestues më të revoltuar refuzojnë të tërhiqen ...

Live : Disa nga protestuesit largohen, një pjese mbetet ende para kordonit policor (FOTO+VIDEO)

Albtime - 11.07.2014

14:40 Pa dhunë dhe pa thirrje nacionaliste, por në pritje të qetë për të shprehur revoltën e tyre para gjykatës, një pjesë e protestuesve ka filluar të kthehet, nga vendi ku ishin të bllokuar nga ...

Nis të shpërndahet Turma e protestuesve

Zhurnal - 11.07.2014

Turma e protestueve ka filluar që të shpërndahet, ndërkohë që ka pasur raste kur disa protestues kanë gjujtur me gurë në drejtim të lokaleve në afërsi.

Ndërkombëtarët: dhuna minon zgjidhjen

Zhurnal - 11.07.2014

Përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare kanë ripërsëritur qëndrimin për përmbajtje nga dhuna gjatë protestave. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup në një deklaratë dhënë Radios Evropa e Lirë, ...

Protestë në Bruksel në mbështetje të shqiptarëve të Maqedonisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2014

Në të njëjtën orë me protestat në Shkup, kanë nisur protesta edhe në Brukel. Komuniteti shqiptar në Bruksel ka dalë në mbrojtje të kauzës së shqiptarëve të Maqedonisë.

Protesta edhe në Tiranë, "Shkupi zemra e Shqiperise"

Albeu.com - 11.07.2014

Duke mbështetur protestën e Shkupit , Aleanca Kuq e Zi ka organizuar sot një protestë në Tiranë. Me thirrjet " Shkupi zemra e Shqiperise ", kreu i AK-së Kreshnik Spahiu dhe dhjetra qytetarë kanë ...

Ziadin Sela, Nuri Seferi dhe Zyber Avdiu protestuan në Shkup (Foto)

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Kundër-protestat e maqedonasve janë anuluar (FOTO) LIVE: Përfundon protesta, policët dhe protestuesit largohen (FOTO+VIDEO) Erjon Braçe thirrje shqiptarëve të Maqedonisë: Rrini ...

Shpalosen kërkesat e protestuesve

Ina - 11.07.2014

Këshilli i familjarëve të të dënuarëve për rastin Monstra dhe këshilli i protestave të sotme shpalosi për herë të parë disa kërkesa nga protesta. Daim Luçi nga këshilli i familjarëve të dënuar për ...

Protestuesit lënë pas mesazhin e mospajtimit për rastin “Monstra”, bashkë me kërkesat

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Kundër-protestat e maqedonasve janë anuluar (FOTO) LIVE: Përfundon protesta, policët dhe protestuesit largohen (FOTO+VIDEO) Shkupi vlon nga policia (FOTO) Protesta në Bruksel ...

Të rinj nga Kosova, tubohen në kufi, për të përkrahur protestën

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Protesta edhe në Tiranë, “Shkupi zemra e Shqipërisë” Protestuesit lënë pas mesazhin e mospajtimit për rastin “Monstra”, bashkë me kërkesat Kundër-protestat e maqedonasve janë ...

Gjykimi i ‘Monstrës’, protesta para parlamentit evropian

Alsat - 11.07.2014

Ndërkohë edhe në Bruksel të Belgjikës sot u protestua në shenjë solidarizimi më protestuesit shqiptarë nga Maqedonia. Qindra shqiptarë u tubuan para Parlamentit Evropian në Bruksel dhe shprehën ...

‘Monstra’, protestë e qetë në Shkup

Alsat - 11.07.2014

Qindra shqiptarë kanë vërshuar rrugëve të Shkupit në protestën e paralajmëruar kundër procesit “Monstra”. Marshimi, nga kompleksi Çairçanja deri te qendra tregtare Mavrovasja u zhvillua i qetë dhe pa ...

Protesta për shqiptarët e Shkupit edhe në Bruksel (VIDEO)

Almakos - 11.07.2014

Dhjetëra protestues shqiptarë protestuan të premten para parlamentit Evropjan në Bruksel. Protesta ne Bruksel është në vargun e protestave që po organizohen në Maqedoni për të drejtat e shqiptarëve ...

Protesta përfundon qetë, "fesat" mes protestuesve!

Zhurnal - 11.07.2014

Ka përfunduar qetë protesta e nisur sot kundër rastit “Monstra”. Protesta kanë qenë më mbështetje nga mijëra qytetarë. Ndërkohë nga figurat politike ishin vërejtur prezenca e Zijadin Selës, Hysni ...

Maqedoni, përfundon protesta, shqiptarët të premten sërish në shesh

SOT - 11.07.2014

Protesta e shqiptarëve të Maqedonisë kundër dënimit me burgim të 6 shqiptarëve për rastin “Monstra” ka përfunduar zyrtarisht. Mijëra qytetarë u tubuan në rrugët e Shkupit.

“Monstra”, u protestua edhe në Bruksel

Zhurnal - 11.07.2014

Dhjetëra protestues shqiptarë protestuan të premten para Parlamentit Evropian në Bruksel. Protesta ne Bruksel është në vargun e protestave që po organizohen në Maqedoni për të drejtat e shqiptarëve ...

Edhe në Bruksel protestohet për “Monstrën” (FOTO)

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Shqipëria dhe Kosova i përgjigjen me notë proteste Maqedonisë Të rinj nga Kosova, tubohen në kufi, për të përkrahur protestën Protesta edhe në Tiranë, “Shkupi zemra e ...

Paraburgim 30 ditorë për protestuesit e 4 korrikut

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Protesta në Shkup është vëzhguar nga një avioni pa pilot Edhe në Bruksel protestohet për “Monstrën” (FOTO) Shqipëria dhe Kosova i përgjigjen me notë proteste Maqedonisë Të rinj ...

Protesta në Shkup është vëzhguar nga një avioni pa pilot

Portalb - 11.07.2014

Lajme lidhur me temën Paraburgim 30 ditorë për protestuesit e 4 korrikut Edhe në Bruksel protestohet për “Monstrën” (FOTO) Shqipëria dhe Kosova i përgjigjen me notë proteste Maqedonisë Të rinj nga ...

Protesta të shqiptarëve edhe në Bruksel

Ina - 11.07.2014

Qindra shqiptarë protestuan sot në Bruksel në përkrahje të protestave në Shkup kundër dënimit me burgim të përjetshëm për rastin “Monstra”. Protesta u mbajt para selisë së institucioneve të Bashkimit ...

Protestuesit në Shkup: 'Ali tradhtari' (VIDEO)

Almakos - 11.07.2014

Sipas videos nga protestat e sotme që ndodhën në Shkup, të shpërndarë nga Gazeta Koha - Maqedoni, shihet se si protestuesit brohorasin, - "Ali tradhtari".

Kryetari i Unionit Studentor Shqiptar, Daim Luçi shpalosi në protesta katër kërkesat e shqiptarëve (VIDEO)

Almakos - 11.07.2014

Kryetari i Unionit Studentor Shqipar,Daim Luçi shpalosi sot në protesta katër kërkesat e shqiptarëve. Shpallja e të dënuarve të “Monstrës” për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i ...

Edhe kreu i OVL-UÇK, Besim Hoda ishte në protestë në Shkup (FOTO)

Almakos - 11.07.2014

Nëpërmjet një deklarate publike OVL- UÇK dje deklaroi se e përkrahë protestën e popullit shqiptarë sot në Shkup. Dhe kjo edhe ndodhi, pasi që në protestë ishte edhe vet kreu i OVL - UÇK, Besim Hoda.

Video nga protesta në Bruksel të Belgjikës

Albtime - 11.07.2014

Qindra shqiptarë me flamuj kuq e zi janë tuburar në qendrën evropiane Bruksel për të protestuar kundër rastit të montuar "Monstra" dhe duke u solidarizuar me protestuesit shqiptarë nga Shkupi.

Protestuan edhe shqiptarët e Zvicrës (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2014

Sot është protestuar në shumë qendra evropiane dhe botërore ku ka komunitet shqiptarësh. Përveç se në Tiranë e në Shkup, sot ka patur protesta edhe në Bruksel e Uashington.

Ja cilat janë kërkesat e protestuesve shqiptarë

Albeu.com - 11.07.2014

Shqiptarët që kanë protestuar sigurisht që kanë patur disa kërkesa. Grupi organizator ka bërë me dije dhe kërkesat përse shqiptarët po protesojnë dhe po tubohen në Shkup dhe mbarë qytetet e banuara ...

Rreziqet e protestës? Një, agjentët dhe dy individët që kërkonin në zgjedhje votë për opozitën maqedonase

Yll Press - 11.07.2014

Faktorët politikë të vendit, politika zyrtare në Prishtinë dhe në Tiranë, por edhe përfaqësuesit ndërkombëtarë kanë kërkuar vazhdimisht këto ditë shmangien e dhunës gjatë protestave.

SHBA bën thirrje për qetësi në Maqedoni

BalkanWeb - 11.07.2014

SHBA -Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje nga dhuna, pasi sot priten protesta të reja nga shqiptarët. Në një deklaratë, ambasada amerikane ka thënë se “dhuna ...

MPB: Për protestat nuk është kërkuar leje

Yll Press - 11.07.2014

Zëdhënësi i MPB-së Ivo Kotevski tha se institucioni nuk është njoftuar zyrtarisht me kohën dhe vendin e protestave, porse MPB po ndjek me shumë vëmendje situatën.

Ambasada e SHBA-së: Vetëpërmbajtje në protestë, dhuna minon legjitimitetin e qëllimeve

Yll Press - 11.07.2014

Në një deklaratë dhënë dje Radios Evropa e Lirë, Ambasada amerikane kërkon nga protestuesit të sillen qetë dhe pa dhunë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) ka bërë sërish thirrje për ...

Mijëra qytetarë grumbullohen në Çairçankë të Shkupit (Foto)

Zeri - 11.07.2014

Në lagjen Çairçankë të Shkupit ka nisur grumbullimi i protestuesve. Reporteri i portalit Almakos sjellë pamjet e para duke bërë të ditur që nga çasti në çast rritet numri i shqiptarëve që do të ...

Shpërndahen protestuesit, nuk pati probleme, paraqiten katër kërkesa!

Yll Press - 11.07.2014

Sipas tyre, të dënuarve të Monstrës janë të pafajshëm dhe ata duhet të lirohen dhe dëmshpërblehen. Protesta edhe sot në Shkup. Disa qindra të rinj kanë marshuar deri te qendra "mavrovska" ku policia ...

Protestuesit në Shkup shpalosin katër kërkesa kryesore

Zeri - 11.07.2014

Protesta po i afrohet fundit, protestuesit kanë lexuar kërkesat e tyre, janë katër kërkesa kryesore: - Shpallja e të dënuarve të Monstrës për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i ...

Përfundon protesta në Maqedoni, shqiptarët do të nisin sërish të premten

Ora news - 11.07.2014

Maqedoni- Ka përfunduar zyrtarisht protesta e shqiptarëve të Maqedonisë kundër dënimit me burgim të 6 shqiptarëve për rastin “Monstra”. Mijëra qytetarë u tubuan në rrugët e Shkupit.

Protesta në Shkup përfundon e qetë, paraqiten 4 kërkesa

Mapo - 11.07.2014

Ka përfunduar e qetë dhe pa incidente protesta e organizuar sot nga shqiptarët në qytetin e Shkupit. Protestuesit kanë paraqitur katër kërkesat e tyre të cilat nëse nuk zbatohen do të këtë protesta ...

Shkup, protestuesit kërkojnë lirimin e 6 të dënuarve, shkarkimin e ministres dhe prokurores

Ora news - 11.07.2014

Shkup- Këshilli i familjarëve të të dënuarëve për rastin “Monstra” dhe këshilli i protestave të sotme shpalosi për herë të parë disa kërkesa nga protesta.

Protestë e qetë në Shkup, të premten tjetër sërish protestohet

Zeri - 11.07.2014

Qindra shqiptarë kanë vërshuar rrugëve të Shkupit në protestën e paralajmëruar kundër procesit “Monstra”. Marshimi, nga kompleksi Çairçanja deri te qendra tregtare Mavrovasja u zhvillua i qetë dhe pa ...

Gjykimi i ‘Monstrës’, protesta para parlamentit evropian

Zeri - 11.07.2014

Ndërkohë edhe në Bruksel të Belgjikës sot u protestua në shenjë solidarizimi më protestuesit shqiptarë nga Maqedonia. Qindra shqiptarë u tubuan para Parlamentit Evropian në Bruksel dhe shprehën ...

Shkup, Shqiptarët zhvillojnë protesta të reja

VOA - 11.07.2014

Në Shkup, sërish sot u mbajt një protestë e shqiptarëve të atjeshëm kundër dënimit të rëndë ndaj gjashtë shqiptarëve të akuzuar për vrasje. Protestuesit kërkojnë drejtësi dhe lirimin e të dënuarve.

Thaçi: Të lirohen të gjithë të arrestuarit nga protestat

Express - 11.07.2014

Të arrestuarit e deritanishëm e protestuesve nga ana e policisë, duhet të lirohen menjëherë, potencon lideri i partisë demokratike shqiptare, Menduh Thaçi.

Thaçi: Të lirohen urgjentisht të arrestuarit e protestave (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2014

“Të arrestuarit nga protestat e fundit të lirohen urgjentisht” tha kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në një intervistë për televizionin”24 Vesti”. Kështu, sipas Thaçit , shteti duhet të ndihmojë në ...

Menduh Thaçi: Të lirohen të gjithë të arrestuarit nga protestat

Shkupi24 - 11.07.2014

Të arrestuarit e deritanishëm e protestuesve nga ana e policisë, duhet të lirohen menjëherë, potencon lideri i partisë demokratike shqiptare, Menduh Thaçi.

OVL-UÇK mbështet protestat legjitime të qytetarëve

Tetova Sot - 11.07.2014

Nëpërmjet një deklarate publike OVL- UÇK ka deklaruar se përkrahë protestën e popullit shqiptarë. Deklarata e plotë Ne , OVL-UCK-se te shqetesuar per situaten e krijuar politike e krizen ...

U mbush kupa

Tetova Sot - 11.07.2014

SHPËTIM POLLOZHANI Edhe ena më e madha derdhet nga pika e fundit. Procesi më antishqiptar i “Monstrës” është pika e fundit e enës së mbushur, dhe i cili është një ndër shumë proceset kundër ...

MPB: Për protestat nuk është kërkuar leje. Gati për t’u kujdesur për rendin dhe qetësinë

Tetova Sot - 11.07.2014

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) konfirmoi se protestat e paralajmëruara për sot nuk kanë lejen e autoriteteve. Zëdhënësi i MPB-së Ivo Kotevski tha se institucioni nuk është njoftuar zyrtarisht ...

Ambasada amerikane në Shkup kundërshton dhunën

Tetova Sot - 11.07.2014

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje nga dhuna, pasi sot priten protesta të reja nga shqiptarët. Në një deklaratë dhënë Radios Europa e Lirë, ambasada amerikane ka ...

SHBA bën thirrje për qetësi në Maqedoni

InfoGlobi - 11.07.2014

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje nga dhuna, pasi sot priten protesta të reja nga shqiptarët. Në një deklaratë dhënë Radios Evropa e Lirë, ambasada amerikane ka ...

Ia nisi! Mijëra qytetarë grumbullohen në Çairçankë të Shkupit (Foto)

Shkupi24 - 11.07.2014

Në lagjen Çairçankë të Shkupit ka nisur grumbullimi i protestuesve. Reporteri i portalit Almakos sjellë pamjet e para duke bërë të ditur që nga çasti në çast rritet numri i shqiptarëve që do të ...

Filloi protesta, mijëra qytetarë grumbullohen në Çairçankë të Shkupit (FOTO)

Tetova Sot - 11.07.2014

Filloi protesta n ë lagjen Çairçankë të Shkupit ka nisur grumbullimi i protestuesve, nga çasti në çast rritet numri i shqiptarëve që do të protestojnë në Shkup.

FOTO – Numër tepër i Madh i Protestuesve Brohoritin ” UÇK NUK ËSHTË BDI” ”DUAM LIRI”

Shkupi24 - 11.07.2014

Me mijëra protestues janë mbledhur në Xhaminë e Jahja Pashës në SHkup dhe janë drejtuar kah Bit Pazari. Në çdo moment shumë njerëz të tjerë i bashkangjiten ...

Protestuesit ballë për ballë me forcat e rendit (FOTO)

Shkupi24 - 11.07.2014

Protestuesit kanë arritur deri te bllokada e Policisë dhe vazhdojnë me ...

Shkup, rritet numri i qytetarëve që dalin në protestë. Thirrjet e tyre “Ali tradhtari”, “Shtet mafioz”

Respublica - 11.07.2014

Shqiptarët e Maqedonisë nuk do të rreshtin së protestuari. Sërish ata sot janë mbledhur në Çairçankë të Shkupit dhe numri i atyre që i bashkohen protestës po shtohet çdo ditë.

Përfundoi protesta, të premten tjetër sërish protesta (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2014

Organizatori i protestës ka thirrur protestuesit që të tërhiqen, një pjesë e madhe e protestuesve janë tërhequr por vërehet ende një pjesë me një numër të vogël që gjenden përballë kordonit policor ...

(VIDEO Më E RE) PROTESTAT NË SHKUP DHE NUMRI I PROTESTUESVE

Shkupi24 - 11.07.2014

Sot në SHkup u organizuan protestat e radhës për rastin ”MONSTRA”. Protesta ishte e qetë dhe protestuesit protestuan në mënry ...

Protesta në Shkup, pa incidente

Vision Plus - 11.07.2014

Mijëra shqiptarë të Maqedonisë protestuan në rrugët e Shkupit, kundër vendimeve të padrejta të gjykatave, siç ata pretendojnë, si dhe dhunës së policisë gjatë manifestimeve të ditëve të fundit.

VIDEO – ‘Monstra’, protestë MASIVE dhe e qetë në Shkup

Shkupi24 - 11.07.2014

Qindra shqiptarë kanë vërshuar rrugëve të Shkupit në protestën e paralajmëruar kundër procesit “Monstra”. Marshimi, nga kompleksi Çairçanja deri te qendra tregtare Mavrovasja u zhvillua i qetë dhe pa ...

Shkup protestat shqiptare nuk ndalen

Shqiperia - 11.07.2014

Protestat në Maqedoni nuk ndalen. Mijëra qytetarë shqiptarë, më të shumtë në numër se në manifestimet e javës së kaluar, kanë marshuar këtë të premte në rrugët e Shkupit.

Shkup perfundon e qete protesta (Video)

Shqiperia - 11.07.2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar, mijëra shqiptarë nisën protestat e tyre në Shkup, kundër vendimit për dënimin me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve për rastin e quajtur “Monstra”.

Shkup: Protestat përfundojnë qetë

Express - 11.07.2014

Në Shkup ka përfunduar qetë protesta e disa mijëra qytetarëve shqiptarë, të cilët dolën për të shprehur revoltën e tyre kundër vendimeve të gjykatës në rastin “Monstra”.

Katër kërkesa nga protestuesit e Shkupit (Video)

Express - 11.07.2014

Protestuesit shqiptarë në Shkup, kanë lexuar kërkesat e tyre “Shpallja e të dënuarve të ‘Monstrës’ për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i tyre.

Demantohet lajmi se mes protestuesëve ka pasur përleshje (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2014

Pas raportimit të portaleve maqedone, kinse protestuesit janë rrahur në mes vete e demaskon këtë lajm edhe vetë video inçizimi ku shihen se si disa protestues mbajnë rendin duke mos lejuar që të ...

U mbush kupa

Express - 11.07.2014

SHPËTIM POLLOZHANI Edhe ena më e madha derdhet nga pika e fundit. Procesi më antishqiptar i “Monstrës” është pika e fundit e enës së mbushur, dhe i cili është një ndër shumë proceset kundër ...

Ja cilat janë katër kërkesat e shqiptarëve (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2014

Kryetari i Unionit Studentor Shqipar,Daim Luçi shpalosi sot në protesta katër kërkesat e shqiptarëve. Shpallja e të dënuarve të “Monstrës” për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i ...

Shkupi që po dridh Ballkanin

Shkupi24 - 11.07.2014

Protesta në Shkup një ndër më masoviket deri më tani në lidhje me rastin ‘Monstra’ ku mijëra qytetarë shqiptarë nga Shkupi dhe qytetet tjera protestuan krah për krah njëri tjetrit duke lënë ndasitë ...

Qetë në Bit-pazar dhe para Qeverisë

Republika - 11.07.2014

Një grup i vogël protestuesish dolën në Bit- pazar. Ka sigurim policor të shumtë. Situata për momentin është e qetë ndërsa dyqanet për-rreth janë të mbyllur.

Rritet numri i protestuesve, rreth 5.000 protestues në Bit Pazar

Republika - 11.07.2014

Protestuesit nga Xhamia e Jahja Pashës kanë arritur në Bit Pazar dhe prej atje janë drejtuar drejt Gjykatës. Sipas vlerësimeve,turma përbëhet prej rreth 5,000 njerëz.

Shpërndahen protestuesit

Republika - 11.07.2014

Mijëra protestues nga të gjitha viset shqiptare në Maqedoni, pas protestës një orëshe janë shpërndarë pranë qendrës tregtare “Mavrovasja”. Gjatë gjithë kohës përballë tyre ka qëndruar një kordon i ...

Organizatorët e protestës bëjnë thirrje për tërheqje, 90 % tërhiqen

Republika - 11.07.2014

Organizatorët e protestës bëjnë thirrje që protestuesit që protestojnë për rastin “Monstra” të tërhiqet. Sipas tyre, qëllimi i tyre është të shprehin pakënaqësinë.

Ja katër kërkesat kryesore të Protestuesit

Republika - 11.07.2014

Protestuesit në Shkup shpalosin kater kerkesa kryesore, dhe ato janë: - Shpallja e të dënuarve të Monstrës për të pafajshëm dhe lirimi e dëmshpërblimi i menjëhershëm i tyre, - Shkarkimi i ...

Protesta në Shkup, filloi shpërndarja e protestuesve (FOTO)

Radio Vala - 11.07.2014

Mijëra protestues të qetë nga të gjitha viset shqiptare në Maqedoni, pas protestës një orëshe kanë filluar të shpërndahen pranë qendrës tregtare “Mavrovasja”.

Përfundon protesta, policët dhe protestuesit largohen

Radio Vala - 11.07.2014

Protesta e sotme ne Shkup ka përfunduar me largimin e protestuesve nga qendra “Mavrovasja” si dhe largimin e kordonin policor dhe mjeteve të blinduara policore të cilët nuk lejuan lëvizjen e ...

Maqedonia e nxehtë nga protestat, ku flladiten presidenti Ivanov dhe BFI-ja?

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Familja mbretërore shqiptare e shqetësuar nga dhuna e ushtruar në protesta në Maqedoni Partia e Gruevskit reagon ashpër ndaj Edi Ramës Jankullovska dënon djegien e flamurit ...

Arrestohet tetovari që grushtoi policin gjatë protestës

Ina - 10.07.2014

Ministria e Brendshme e Maqedonisë dje ka arrestuar protestuesin shqiptarë i cili kishte goditur një polic gjatë protestës së zhvilluar gjatë fundjavës në Tetovë.

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Alsat - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve kosovarë në Maqedoni

Albeu.com - 10.07.2014

Ministria e Brendshme ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në territorin e Maqedonisë të këngëtarëve shqiptarë nga Kosova . Kjo ka ardhur pas pjesëmarrjes së disa këngëtarëve në protestat kundër ...

Qeveria VMRO-BDI ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Shqipmedia - 10.07.2014

MPB-ja ku ministër është Jankullovska dhe zv/ministër Zemri Qamili, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë ...

Policia nuk do të lejojë këngëtarët nga Kosova të hyjnë në Maqedoni

Zhurnal - 10.07.2014

MPB-ja ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në Shkup kundër rastit ...

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Almakos - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Protesta edhe në Bern të Zvicrës

Albeu.com - 10.07.2014

Ditën e shtunë në orën 12.00 janë paralajmëruar protesta nga shqiptarëqt edhe në Bernë të Zvicrës. Protesta është lajmëruar se do të mbahet përpara ambasadës së Maqedonisë në këtë qytet .

Policia maqedonase ndalon hyrjen e Labit dhe Gold AG në Maqedoni

Lajm - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Menduh Thaçi “ultimatum” Ali Ahmetit

Shqipmedia - 10.07.2014

Menduh Thaçi ka thënë se kjo gjendje duhet të menaxhohet në mënyrë emergjente. Sipas tij, së pari duhet të menaxhohet çështja e protestave. Pastaj, duhet të anulohet vendimi i gjykatës.

Protesta edhe në Bern të Zvicrës

Almakos - 10.07.2014

Ditën e shtunë në orën 12.00 janë paralajmëruar protesta nga shqiptarëqt edhe në Bernë të Zvicrës. Protesta është lajmëruar se do të mbahet përpara ambasadës së Maqedonisë në këtë qytet.

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Albtime - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Policia organizohet për protestat e nesërme

Albtime - 10.07.2014

Ministria e Punëve të Brendshme ka filluar të përgatitin një plan operative rreth sigurisë në protestat e paralajmëruara për ditën e premte. Nga Ministria nuk bëjnë të ditur nëse mendojnë të ndalojnë ...

Arrestohet personi që goditi policin në Tetovë

Zhurnal - 10.07.2014

Sipas informatave jozyrtare, policia ka arrestuar personin, i cili në protestat për rastin “Monstra” ka goditur një polic. Sulmi ka ndodhur të shtunën, në protestat që u mbajtën në Tetovë.

Kim Mehmeti: Politikanët shqiptarë po shesin shqiptarinë!

Albeu.com - 10.07.2014

Dhjetëra e qindra kumanovarë janë tubuar dje, në një protestë paqësore. Në këtë protestë, ka marrë pjesë, siç edhe kishte paralajmëruiar, edhe Kim Mehmeti .

Menduh Thaçi “ultimatum” Ali Ahmetit

Albtime - 10.07.2014

Menduh Thaçi ka thënë se kjo gjendje duhet të menaxhohet në mënyrë emergjente. Sipas tij, së pari duhet të menaxhohet çështja e protestave. Pastaj, duhet të anulohet vendimi i gjykatës.

Maqedoni: Presion edhe mbi mediat

Evropaelire - 10.07.2014

Raportimi i mediave gjatë protestave të ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë, ka nxitur polemika në opinion, nëse informimi i tyre është nxitës apo objektiv.

Ish-Komandantët e UÇK-së së 2001-ishit: Të dilet sa më masivisht në protesta

Almakos - 10.07.2014

"Protestuesit mos të marrin nesër e premte mjete dhune, sepse vet shteti i Maqedonisë, apo Qeveria ka mjete dhune, e janë të interesuar që të eskaloj situata!" Përderisa janë duke zgjatur protestat ...

Shqiptarët e SHBA protesta për rastin "Monstra"

SOT - 10.07.2014

Protesta të tjera parashikohen të zhvillohen në SHBA në kuadër të rastit "Monstra". Kjo është bërë e ditur nga shqiptarët që jetojnë në të gjitha trojet shqiptare dhe në vendet e botës.

BDI e PDSH pse nuk reagojnë për dhunën policore të ushtruar ndaj shqiptarëve? (FOTO+VIDEO)

Almakos - 10.07.2014

PDSH e BDI se thanë as edhe një fjalë të vetme në kumtesat e tyre identike për protestat e nesërme, për dhunën e ushtruar nga ana e policëve, si dhe për hedhjen e shok bombave në foshnjore....

Të ndalojmë ata që i fryn zjarrit, e drejta për “Monstrën” të dal në shesh

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Zaev bëri thirrje për protesta të qeta Gruevski apelon për protesta të qeta Në mbështetje të shqiptarëve të Maqedonisë protestë edhe para OKB-së BDI: Qytetarët të përmbahen nga ...

SHGM: protestat, mediat të raportojnë profesionalisht

Zhurnal - 10.07.2014

Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) fton median dhe gazetarët që në mënyrë profesionale të raportojnë për protestat në pajtim me Kodin etik të gazetarëve.

Unioni Studentor Shqiptar i mbështet protestat e paralajmëruara nesër në Shkup

Almakos - 10.07.2014

Kumtesa e plotë Unioni Studentor Shqiptar, me indinjatë të thellë i përcjell ndodhitë e fundit në Maqedoni, pas dënimit ë 6 shqiptarëve nga rasti “Monstra”.

“Klubi Elita”: Protesta pa dhunë, të bashkëngjiten edhe maqedonasit!

Portalb - 10.07.2014

Lajme lidhur me temën Gruevski për TVM2: “Monstra” ende nuk ka përfunduar Kush ua shkroi komunikatën e njëjtë BDI-së dhe PDSH-së? Kryetari Parlamentit studentor në Shkup, bën apel për protesta të ...

“Klubi Elita”: protesta pa dhunë, të bashkëngjiten edhe maqedonasit!

Zhurnal - 10.07.2014

Shoqata për Edukim dhe Arsimim Kulturor “Klubi Elita” përkrah protestat e paralajmëruara kundër procesit të montuar politik “Monstra” duke apeluar fuqishëm për maturi dhe jo-dhunë.

Thaçi ultimatum Ahmetit: Largohu menjëherë nga qeveria

BalkanWeb - 10.07.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, në një intervistë për emisionin Zona B, ka thënë se gjendja e krijuar nga protestat në Maqedoni duhet të menaxhohet në mënyrë emergjente.

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Zeri - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Maqedonia ua ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova

Koha.net - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova, të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Tetova Sot - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Fish Media - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Tradhtari i shqiptareve qe nxiti dhunen ne protesta (VIDEO)

Shqiperia - 10.07.2014

Prej tre ditësh, nga e Premtja, në qytetet e Maqedonisë ku jetojnë shqiptarë u zhvilluan protesta të cilat u pasuan nga dhuna e përleshjet me policinë, në shenjë revolte ndaj dënimit me burg të ...

Kim Mehmeti Politikanet shqiptare te mos e shesin ate qe eshte e jona

Shqiperia - 10.07.2014

Dhjetëra e qindra shqiptarë mbajtën një protestë paqësore në Kumanovë. Protestuesit që mbanin në duar flamurin shqiptar kuqezi shoqëroheshin dhe nga shkrimtari Kim Mehmeti, i cili kërkoi që qeveria e ...

MPB ndalon hyrjen e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Shkupi24 - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Rasti "Monstra" paralajmërohen  protesta në SHBA dhe Londër

Shqiptarja - 10.07.2014

Shqiptarë në të gjitha trojet shqiptare dhe vendet e botës janë solidarizuar me gjendjen e shqiptarëve të Maqedonisë. Shqiptarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të organizohen të ...

Maqedonia përgatitet për protesta rivale etnike, frikë për trazira. Gatishmëri

Gazeta Idea - 10.07.2014

Shkup- Policia maqedonase është në alarm pasi aktivistët shqiptarë etnikë dhe maqedonas kanë thirrur protestat për të premten në prag të trazirave të javës së kaluar.

Presion edhe mbi mediat

Express - 10.07.2014

Raportimi i mediave gjatë protestave të ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë, ka nxitur polemika në opinion, nëse informimi i tyre është nxitës apo objektiv.

SHGM: Protestat, mediat të raportojnë profesionalisht

Tetova Sot - 10.07.2014

Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) fton median dhe gazetarët që në mënyrë profesionale të raportojnë për protestat në pajtim me Kodin etik të gazetarëve.

Artan Grubi: Marrëveshja e Ohrit është si oqean, nuk do të realizohet asnjëherë

Tetova Sot - 10.07.2014

“Situata në Maqedoni dhe shqiptarët”, ishte tema e së enjtes në emisionin Rubikon në KTV, ku morën pjesë analistë, gazetarë e aktorë politik nga Maqedonia, Kos ova e Shqipëria.

Ndalohet hyrja e këngëtarëve nga Kosova në Maqedoni

Republika - 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në ...

Humbësit e vërtetë të protestave në Maqedoni

Shekulli - 09.07.2014

Idaver Sherifi Protestat e vazhdueshme të ditëve të fundit në Maqedoni kanë kthyer vëmendjen e të gjithëve tek ajo çfarë po ndodh atje. Pavarësisht se dhuna e ditës së parë nuk u përsërit në ...

Thaçi: Procesi “Monstra” të rikthehet nga fillimi

Gazeta Start - 09.07.2014

Tetovë - Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jokredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi ...

Thaçi: Proces të ri gjyqësor për rastin "Monstra"

Shekulli - 09.07.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi. e vlerësoi si jo të besueshëm gjykimin për rastin “Monstra”, dhe kërkoi që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, për shqyrtimin e plotë mbi detajet e gjykimit të 6 ...

Skandaloze: Policia të premten e kaluar nuk i kurseu as foshnjoret e lagjeve shqiptare! (FOTO)

Lajm - 09.07.2014

Është gjuajtur me shok bomba shumë pranë foshnjores në lagjen Serovë të Shkupit... Në Shkup të premten e kaluar u mbajtën protestat kundër rasteve të montuara ndaj shqiptarëve të Maqedonisë nga ...

Thaçi kërkon nga rikthim të procesit gjyqësor "Monstra"

Ina - 09.07.2014

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jokredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi detajet e ...

“Shkupi, Kërçova është me ty'”

Lajm - 09.07.2014

Me parrudhat “Shkupi, edhe Kërçova është me ty”, “Poshtë proceset e montuara politike”, “Duam drejtësi”, “Poshtë Geshkovska”, “Stop dhunës policore” qindra qytetarë protestuan në Kërçovë.

Familjarët: Deputetët shqiptarë të rreshtohen në rreshtin e parë të protestuesve

Lajm - 09.07.2014

Familjarët e të dënuarve për rastin “Monstra” kërkojnë që në rreshtin e parë të protestuesve të rreshtohen deputetët shqiptarë që kanë marrë votat e popullit, ndërsa protestuesit i lusin që të jenë ...

Edhe Kërçova protestoi kundër "monstrës"

Zhurnal - 09.07.2014

Protestat kundër vendimit të gjykatës për rastin Monstra dje janë transferuar në qytetin e Kërçovës. Pikërisht ky qytet i cili u gjend në shënjestër të akuzave për mos mbështetjen e këtyre protestave ...

Edhe Kërçova është me Shkupin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.07.2014

Edhe qyteti i Kërçovës ka protestuar kundër procesit gjyqësor "Monstra". Qyteti , që kohët e fundit ishte "shënjestruar" se nuk po reagonte për shqiptarët e dënuar me burgim të përjetshëm, ka ...

Edhe Kërçova protestoi kundër “Monstrës”

Portalb - 09.07.2014

Lajme lidhur me temën Presidentja Jahjaga dënon djegien e flamurit të Maqedonisë Procedurat e zgjatura shtyjnë ankesën e mbrojtjes të rastit Monstra Rama: Duhet të reflektojnë garantuesit e ...

Presidentja Jahjaga dënon djegien e flamurit të Maqedonisë

Portalb - 09.07.2014

Lajme lidhur me temën Edhe Kërçova protestoi kundër “Monstrës” Procedurat e zgjatura shtyjnë ankesën e mbrojtjes të rastit Monstra Rama: Duhet të reflektojnë garantuesit e Marrëveshjes së Ohrit ...

Edhe Maqedonasit thirrje për protesta të premten

Portalb - 09.07.2014

Lajme lidhur me temën Krasniqi: Shqiptarët në Maqedoni nuk duhet të dorëzohen Presidentja Jahjaga dënon djegien e flamurit të Maqedonisë Edhe Kërçova protestoi kundër “Monstrës” Procedurat e zgjatura ...

Protestat, shenjë e pakënaqësisë së përgjithshme

Portalb - 09.07.2014

Lajme lidhur me temën Shpaloset flamuri gjigant kombëtar në protetstat në Kumanovë (FOTO) Tuna, Getoari dhe Gold AG protestuan për Shkupin (Foto) Idajet Beqiri: Agjentura serbo-ruse të pranishme në ...

Familjarët: Deputetët shqiptarë të rreshtohen në rreshtin e parë të protestuesve

Almakos - 09.07.2014

Familjarët e të dënuarve për rastin “Monstra” kërkojnë që në rreshtin e parë të protestuesve të rreshtohen deputetët shqiptarë që kanë marrë votat e popullit, ndërsa protestuesit i lusin që të jenë ...

Hysni Shaqiri: Protestat të vazhdojnë në çdo qytet

Almakos - 09.07.2014

Në protestën e sotme në Kumanovë kundër dënimeve të shqiptuara kundër gjashtë shqiptarëve në procesin gjyqësor “Monstra”. Protestës iu kanë bashkangjitur edhe shumë figura politike, ndër to edhe ...

Humbësit e vërtetë të protestave në Maqedoni

Albeu.com - 09.07.2014

nga Idaver Sherifi* Protestat e vazhdueshme të ditëve të fundit në Maqedoni kanë kthyer vëmendjen e të gjithëve tek ajo çfarë po ndodh atje. Pavarësisht se dhuna e ditës së parë nuk u përsërit në ...

Kim Mehmeti: Ata që s'ja japin vetëm një ngjyrim protestave, shqiptarizmin dhe urtësinë, nuk janë me ne! (VIDEO)

Almakos - 09.07.2014

Mehmeti: Nuk munden këta qeveritarë të kenë aq bomba lotësjellse sa neve të na e mjegullojnë shikimin e ta ngatërrojmë cakun e shqiptarisë me ndonjë të gabuar, e as aq bomba shokuese sa të trullosemi ...

Humbësit e vërtetë të protestave në Maqedoni

Almakos - 09.07.2014

Idaver SHERIFI Protestat e vazhdueshme të ditëve të fundit në Maqedoni kanë kthyer vëmendjen e të gjithëve tek ajo çfarë po ndodh atje. Pavarësisht se dhuna e ditës së parë nuk u përsërit në ...

Para pak çastesh është arrestuar “bokseri” që nokautoi policin në Tetovë

Lajm - 09.07.2014

Para pak çastesh është arrestuar protestuesi që goditi policin në protestë , dhe përveç tij në bisedë informative janë ftuar edhe shumë persona të tjerë lidhur me pjesëmarrjen e tyre në protestat e ...

Bilalli: Mediumet megafona të pushtetit përhapin fashizëm

Portalb - 09.07.2014

Lajme lidhur me temën Jankullovska dënon djegien e flamurit maqedonas, MPB me 34 padi për protestuesit shqiptarë Mediat maqedonase ndezin zjarr duke akuzuar mediat shqipe Protestat në Shkup, Kodheli: ...

Çaste më parë është arrestuar “bokseri” që nokautoi policin në Tetovë, dhe disa protestues tjerë

Almakos - 09.07.2014

Para pak çastesh është arrestuar protestuesi që goditi policin në protestë , dhe përvç tij në bisedë informative janë ftuar edhe shumë persona të tjerë lidhur me pjesmajrjen e tyre në protestat e së ...

Kim Mehmeti: Ata që s'ja japin vetëm një ngjyrim protestave, shqiptarizmin dhe urtësinë, ...

Albtime - 09.07.2014

Mehmeti: Nuk munden këta qeveritarë të kenë aq bomba lotësjellse sa neve të na e mjegullojnë shikimin e ta ngatërrojmë cakun e shqiptarisë me ndonjë të gabuar, e as aq bomba shokuese sa të trullosemi ...

Arrestohet tetovari që grushtoi policin gjatë protestës

Shqipmedia - 09.07.2014

Sot është arrestuar protestuesi që goditi policin në protestë , dhe përvç tij në bisedë informative janë ftuar edhe shumë persona të tjerë lidhur me pjesmajrjen e tyre në protestat e së djelës që u ...

Në krye të protestave të vendosen partitë politike

Lajm - 09.07.2014

Ilir KULLA Protestat janë një monent i lartë emancipimi qytetar si asnjëherë tjetër. Në thelb të protestës eshte sistemi politik dhe shoqërorë në Maqedoni, për modelin e shtetit i cili duhet të jetë ...

Arrestohet protestuesi që e goditi policin në Maqedoni (Video)

Zeri - 09.07.2014

Para pak çastesh është arrestuar protestuesi që goditi policin në protestë. Përveç tij në bisedë informative janë ftuar edhe shumë persona të tjerë lidhur me pjesëmarrjen e tyre në protestat e së ...

Protestat, shenjë e pakënaqësisë së përgjithshme

Express - 09.07.2014

Protestat e ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë, nuk janë vetëm shprehje e pakënaqësisë ndaj gjykimit për rastin “Monstra“, por edhe kundër qeverisjes aktuale dhe në përgjithësi ...

Thaçi: Gjykimi për Monstrën jo i besueshëm, protestat pa dhunë

Express - 09.07.2014

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jo-kredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi detajet e ...

Familjarët: Deputetët shqiptarë të rreshtohen në rreshtin e parë të protestuesve

Tetova Sot - 09.07.2014

Familjarët e të dënuarve për rastin “Monstra” kërkojnë që në rreshtin e parë të protestuesve të rreshtohen deputetët shqiptarë që kanë marrë votat e popullit, ndërsa protestuesit i lusin që të jenë ...

Menduh Thaçi kërkon nga rikthim të procesit gjyqësor "Monstra"

Shqiptarja - 09.07.2014

SHKUP - Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jokredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi ...

Hysni Shaqiri: Protestat të vazhdojnë në çdo qytet

Tetova Sot - 09.07.2014

Në protestën e sotme në Kumanovë kundër dënimeve të shqiptuara kundër gjashtë shqiptarëve në procesin gjyqësor “Monstra”. Protestës iu kanë bashkangjitur edhe shumë figura politike, ndër to edhe ...

Para pak çastesh është arrestuar protestuesi që e goditi policin dhe disa protestues të tjerë

Tetova Sot - 09.07.2014

Para pak çastesh është arrestuar protestuesi që goditi policin në protestë , dhe përvç tij në bisedë informative janë ftuar edhe shumë persona të tjerë lidhur me pjesmajrjen e tyre në protestat e së ...

Arrestohet protestuesi që e goditi policin në Maqedoni (VIDEO)

Gazeta Idea - 09.07.2014

Maqedoni- Mediat kosovare raportojnë se është arrestuar protestuesi që goditi policin në protestën e zhvilluar këto ditë në Tetovë. Përveç tij në bisedë informative janë ftuar edhe shumë persona të ...

Humbësit e vërtetë të protestave në Maqedoni

Express - 09.07.2014

Idaver SHERIFI Protestat e vazhdueshme të ditëve të fundit në Maqedoni kanë kthyer vëmendjen e të gjithëve tek ajo çfarë po ndodh atje. Pavarësisht se dhuna e ditës së parë nuk u përsërit në ...

Tirana marshon në mbështetje të Shkupit

Portalb - 08.07.2014

Lajme lidhur me temën Rasti “Monstra ” ngacmim plagësh për shqiptarët Malaj: Maqedonia nuk mund të zhvillohet nga madhështia e statujave por nga vlerat evropiane Ahmeti: Do kërkojmë monitorim ...

Gruevski dhe Ahmeti dështuan, mllefi i qytetarëve zbret rrugëve

Portalb - 08.07.2014

Lajme lidhur me temën Tirana marshon në mbështetje të Shkupit Rasti “Monstra ” ngacmim plagësh për shqiptarët Malaj: Maqedonia nuk mund të zhvillohet nga madhështia e statujave por nga vlerat ...

Policia vihet në kërkim të protestuesve të dhunshëm

Albeu.com - 08.07.2014

Policia e Tetovës ka bërë me dije se po punon për identifikimin e personave që janë sjellë në mënyrë të dhunshme në protestat e së dielës. Janë identifikuar personat që janë sjellë dhunshëm dhe ndaj ...

Në Tiranë marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

Albeu.com - 08.07.2014

“Shqipëria ime” ka bërë thirrje sot që të marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni , të cilët po kundërshtojnë përmes protestave dënimin me vdekje që është dhënë për grupin “Monstra”.

Tirana marshon për shqiptarët e Maqedonisë

Albeu.com - 08.07.2014

Një grup i njohur si "Shqipëria ime" ka bërë thirrje që sot të protestohet në Tiranë në mbështetje të shqiptarëve të Maqedonisë. Ky grup ka bërë me dije se do të nisë protestën në orën 18.00 në ...

Kumanova dhe Kërçova në protestë për "Monstrën"

Albeu.com - 08.07.2014

Edhe sot janë lajmëruar protesta në Kërçovë dhe në Kumanovë. “O sot o kurrë, protesta vazhdon në Kumanovë, e mërkurë në ora 13:30. Takimi do të bëhet te gjimnazi “Sami Frashëri”, – thuhet në ...

Marshohet edhe në Tiranë në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

Lajm - 08.07.2014

“Shqipëria ime” është një grup që ka bërë thirrje që sot, në Tiranë, të marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni, të cilët po kundërshtojnë përmes protestave dënimin me vdekje që është ...

Tiranë, marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

SOT - 08.07.2014

“Shqipëria ime” ka bërë thirrje sot që të marshohet në mbështetje të shqiptarëve nëMaqedoni, të cilët po kundërshtojnë përmes protestave burgimin e përjetshëm që është dhënë për grupin “Monstra”.

Sot protesta në Kërçovë dhe Kumanovë

Portalb - 08.07.2014

Lajme lidhur me temën DW: “Monstra”, mund të bëhet rezistencë e përgjithshme ndaj korrupsionit dhe varfërisë Gruevski dhe Ahmeti dështuan, mllefi i qytetarëve zbret rrugëve Tirana marshon në ...

Kekenovski: përse po heshtë presidenti për protestat?!

Zhurnal - 08.07.2014

Profesori Jove Kekenovski ka kritikuar heshtjen e presidentit Gjorgje Ivanov për afër një javë protestash të qytetarëve shqiptarë kundër vendimeve gjyqësore në rastin "Monstra".

Kekenovski kritikon heshtjen e Ivanovit për protestat

Portalb - 08.07.2014

Lajme lidhur me temën Berisha: Po protestohet kundër albanofobisë Sot protesta në Kërçovë dhe Kumanovë DW: “Monstra”, mund të bëhet rezistencë e përgjithshme ndaj korrupsionit dhe varfërisë Gruevski ...

Protestat, shenjë e pakënaqësisë së përgjithshme

Evropaelire - 08.07.2014

Protestat e ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë, nuk janë vetëm shprehje e pakënaqësisë ndaj gjykimit për rastin “Monstra“, por edhe kundër qeverisjes aktuale dhe në përgjithësi ...

Gazetarët viktimizohen nëpër protesta

Zhurnal - 08.07.2014

Gazetarët janë duke u ankuar se kur ka protesta, policia në shumë raste është duke i penguar për ta kryer punën e tyre. Në protestën e fundit kundër vendimeve të gjykatës për procesin gjyqësor ...

Komandant Hoxha: Të formohet një Këshill Organizativ për protestat

Lajm - 08.07.2014

Xhezair Shaqiri i njohur gjatë luftës së vitit 2001 si komandant Hoxha, kërkon nga intelektualë dhe veprimtarë të njohur shqiptarë, të formojnë një Këshill Organizativ për koordinim të protestave të ...

Skandaloze: Policia të premten e kaluar nuk i kurseu as foshnjoret e lagjeve shqiptare! (FOTO)

Almakos - 08.07.2014

Është gjuajtur me shok bomba shumë pranë foshnjores në lagjen Serovë të Shkupit... Në Shkup të premten e kaluar u mbajtën protestat kundër rasteve të montuara ndaj shqiptarëve të Maqedonisë nga ...

Flet Komandant Hoxha për Lajm: Të formohet një Këshill Organizativ për protestat

Almakos - 08.07.2014

Xhezair Shaqiri i njohur gjatë luftës së vitit 2001 si komandant Hoxha, kërkon nga intelektualë dhe veprimtarë të njohur shqiptarë, të formojnë një Këshill Organizativ për koordinim të protestave të ...

Sot, shqiptarët protestojnë edhe në Berlin

Albeu.com - 08.07.2014

Sot, shqiptarët protestojnë edhe në Berlin , para ambasadës së Maqedonisë në Gjermani. Protesta është paralajmëruar për tu mbajtur në orën 15.30 minuta.

Hoxha: Këshill Organizativ për protestat

Zhurnal - 08.07.2014

Xhezair Shaqiri-Hoxha ka kërkuar nga intelektualë dhe veprimtarë të njohur shqiptarë të formojnë një Këshill Organizativ për koordinim të protestave të shqiptarëve, që vijnë si rezultat i ...

Tirana dhe Prishtina protestojnë në mbështetje të Shkupit

Alsat - 08.07.2014

Tirana do të mbështesë sot përmes një marshi, shqiptarët e Maqedonisë të cilët prej disa ditësh po protestojnë kundër burgimit të përjetshëm të 6 qytetarëve për rastin “ Monstra”.

Komandant Hoxha: Të krijohet Këshill Organizativ për protestat

Albeu.com - 08.07.2014

Xhezair Shaqiri , njohur gjatë luftës si Komandant Hoxha kërkon nga veprimtarë dhe intelektualë shqiptarë të formojnë një Këshill Organizativ për koordinim të protestave të shqiptarëve.

Thaçi: Gjykimi për Monstrën jo i besueshëm, protestat pa dhunë

Alsat - 08.07.2014

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jo-kredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi detajet e ...

Gruevski dhe Ahmeti dështuan, mllefi i qytetarëve zbret rrugëve

Albtime - 08.07.2014

Konfiguracioni politik i situatës së krijuar pas protestave të qytetarëve të Maqedonisë kundër rasteve të montuara politike, është plotësuar me deklaratat e dy liderëve të partive më të mëdha të ...

Tirana, Prishtina dhe Kërçova protestojnë në mbështetje të Shkupit

Alsat - 08.07.2014

Në Kërçovë janë mbajtur protesta kundër gjykimit me burg të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve dhe në mbështetje të protestuesve të Shkupit. Protestuesit mbanin flamuj kombëtar dhe amerikanë ndërsa në ...

Thaçi: Protestat e dhunshme shkojnë në llogarinë e armiqve të shqiptarëve

Lajm - 08.07.2014

Menduh Thaçi sot ka pasur takime me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe atë të Bashkimit Evropian, Pol Uolers dhe Aivo Orav. Thaçi ka kërkuar transparencë nga organet shtetërore, ...

Shok bombat nuk munguan as në oborret e xhamive në Shkup (FOTO)

Almakos - 08.07.2014

Në Shkup të premten e kaluar u mbajtën protestat kundër rasteve të montuara ndaj shqiptarëve të Maqedonisë nga organet policore e gjyqësore. Me moton, protestë kundër rasteve të montuara, ...

Protestat nuk janë vetëm kundër “Monstrës”, por edhe kundër partive shqiptare

Lajm - 08.07.2014

Analisti politik Fejzi Hajdari është i mendimit se dhuna e shprehur në protesta është e pa zakontë për shqiptarët, andaj është i bindur se ka njerëz që duan ta kanalizojnë ndryshe nga qëllimi ...

Thaçi: Gjykimi për Monstrën jo i besueshëm, protestat pa dhunë

Shqipmedia - 08.07.2014

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jo-kredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi detajet e ...

Menduh Thaçi: Gjykimi për Monstrën të kthehet nga fillmi

Portalb - 08.07.2014

Lajme lidhur me temën ​Ramadani: Shqiptarët në Maqedoni nuk kanë problem me maqedonasit, por me shtetin (Video) Sot do të protestohet edhe në Berlin Tifozët e Prishtinës ‘Plisat’ organizojnë ...

Marshohet edhe në Tiranë në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

Koha.net - 08.07.2014

Tiranë, 8 korrik - “Shqipëria ime” është një grup që ka bërë thirrje që sot, në Tiranë, të marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni, të cilët po kundërshtojnë përmes protestave dënimin me ...

Protestat në Maqedoni, shenjë e pakënaqësisë së përgjithshme

Koha.net - 08.07.2014

Protestat e ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë, nuk janë vetëm shprehje e pakënaqësisë ndaj gjykimit për rastin “Monstra“, por edhe kundër qeverisjes aktuale dhe në përgjithësi ...

Tirana dhe Prishtina protestojnë në mbështetje të Shkupit

Yll Press - 08.07.2014

Tirana do të mbështesë sot përmes një marshi, shqiptarët e Maqedonisë të cilët prej disa ditësh po protestojnë kundër burgimit të përjetshëm të 6 qytetarëve për rastin “ Monstra”.

Tetovë: Policia në kërkim të protestuesve të dhunshëm

Tetova Sot - 08.07.2014

Policia e Tetovës ka bërë të ditur se punon në identifikimin e personave të cilët janë sjellur dhunshëm në protestat e ditës së diel. Janë marrë masa dhe aktivitete për identifikimin e personave të ...

Rasti “Monstra”, protesta shtrihet në Tiranë

Vision Plus - 08.07.2014

Protesta lidhur me rastin “Monstra” në Maqedoni do të shtrihet edhe në Tiranë. Në orën 18:00 një grup të rinjsh nën logon “Shqipëria Ime” do të marshojnë bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbështetje ...

Marshohet edhe në Tiranë në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni

Shkupi24 - 08.07.2014

“Shqipëria ime” është një grup që ka bërë thirrje që sot, në Tiranë, të marshohet në mbështetje të shqiptarëve në Maqedoni, të cilët po kundërshtojnë përmes protestave dënimin me vdekje që është ...

Maqedoni: Protestat shenjë e pakënaqësisë së përgjithshme

InfoGlobi - 08.07.2014

Protestat e ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë, nuk janë vetëm shprehje e pakënaqësisë ndaj gjykimit për rastin “Monstra“, por edhe kundër qeverisjes aktuale dhe në përgjithësi ...

Komandant Hoxha: Të formohet një Këshill Organizativ për protestat

Tetova Sot - 08.07.2014

Xhezair Shaqiri i njohur gjatë luftës së vitit 2001 si komandant Hoxha, kërkon nga intelektualë dhe veprimtarë të njohur shqiptarë, të formojnë një Këshill Organizativ për koordinim të protestave të ...

Sot, shqiptarët protestojnë edhe në Berlin

Tetova Sot - 08.07.2014

Sot, shqiptarët protestojnë edhe në Berlin, para ambasadës së Maqedonisë në Gjermani. Protesta është paralajmëruar për tu mbajtur në orën 15.30 minuta.

Tirana dhe Prishtina protestojnë në mbështetje të Shkupit

Shkupi24 - 08.07.2014

Tirana do të mbështesë sot përmes një marshi, shqiptarët e Maqedonisë të cilët prej disa ditësh po protestojnë kundër burgimit të përjetshëm të 6 qytetarëve për rastin “ Monstra”.

Thaçi: Gjykimi për Monstrën jo i besueshëm, protestat pa dhunë

Tetova Sot - 08.07.2014

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi e vlerëson si jo-kredibil gjykimin për rastin Monstra. Thaçi kërkon që i gjithë procesi të kthehet nga fillimi, ndërsa opinion të ketë qasje të plotë mbi detajet e ...

Protestat nuk janë vetëm kundër “Monstrës”, por edhe kundër partive shqiptare

Tetova Sot - 08.07.2014

Analisti politik Fejzi Hajdari është i mendimit se dhuna e shprehur në protesta është e pa zakontë për shqiptarët, andaj është i bindur se ka njerëz që duan ta kanalizojnë ndryshe nga qëllimi ...

VIDEO – Shqiptarët në Prishtinë, djegin flamurin maqedonas

Shkupi24 - 08.07.2014

Qindra qytetarë në Prishtinë i janë bashkuar thirrjes për protestë në mbështetje të shqiptarëve të Maqedonisë të cilët tash e katër ditë po protestojnë kundër burgimit të përjetshëm të shqiptarëve në ...

Thaçi: Protestat e dhunshme shkojnë në llogarinë e armiqve të shqiptarëve

Republika - 08.07.2014

Menduh Thaçi sot ka pasur takime me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe atë të Bashkimit Evropian, Pol Uolers dhe Aivo Orav. Thaçi ka kërkuar transparencë nga organet shtetërore, ...

Protestat në Shkup, “tradhtari” që nxiti dhunën (Video)

Gazeta Start - 07.07.2014

Shkup – Të premten e shkuar, protesta e shqiptarëve në Shkup degjeneroi në dhunë midis protestuesve dhe forcave të policisë. Megjithëse protestat ishin paralajmëruar si paqësore, dikush nga radhët e ...

Paraburgim prej 8 ditësh për gjashtë persona, nga 24 të identifikuarit nga protestat e ditës ...

Albtime - 07.07.2014

Policia vazhdon intenzivisht të punojë në spastrimin dhe dokumentimin e plotë të protestës së dhunshme gjatë ditës së premte, më saktësisht në identifikimin e personave të cilët qëlluan me gurë ...

Protesta në Tetovë përfundoi me 10 të lënduar (FOTO)

Almakos - 07.07.2014

Ka përfunduar protesta në Tetovë, ku si rezultat i përleshjeve,10 persona, prej tyre 4 protestues dhe 6 policë kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Mësohet se 7 të lënduar kishin plagë të lehta dhe pas ...

Paraburgim për 8 ditë për 6 persona, nga 24 të identifikuarit nga protestat e ditës së premte

Almakos - 07.07.2014

MPB po punonë intenzivisht për ta ndricuar rastin, e protestave të së premtes dhe për të identifikuar protestantët që gjuanin me gurë, lënduan policët dhe dëmtuan godinën e Gjykatës, ka deklaruar sot ...

Të martën do të protestojë edhe Kërçova

Almakos - 07.07.2014

Nga një postim në facebook, për të martën paraljmërohen protesta edhe në Kërçovë. “PROTESTON EDHE KERCOVA Proteste qytetare ne Kercove kunder vendimit te gjykates per rastin MONSTRA ESHTE KOHA QE TU ...

Shqiptarët protestojnë në disa qytete, në Tetovë përleshje me policinë

SOT - 07.07.2014

Protesta në Tetovë ka rezultuar me përleshje mes protestuesve dhe policisë. Protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin policor që kishte vendosur policia rrugës drejt selisë së BDI-së.

Tre protestues përfundojnë në Spitalin e qytetit

Idividi - 07.07.2014

Shkup, 4 korrik 2014 (MIA) - Tre protestues janë lënduar dhe janë dërguar në ambulancën e Bit Pazarit, mirëpo për shkak të zhvillimeve menjëherë me vetura private janë transferuar në Spitalin e ...

MPB: Janë lënduar 20 persona, ndërsa gjashtë janë arrestuar

Idividi - 07.07.2014

Shkup, 4 korrik 2014 (MIA) - Protesta ka eskaluar nga një grup i madh huliganësh, të cilët fillimisht u konfrontua me policinë, kurse gjatë goditjeve me gurë kanë dëmtuar fasadën e gjykatë, kumton ...

Protesta në disa qytete të Maqedonisë kundër aktgjykimit të gjykatës për rastin "Monstra"

Idividi - 07.07.2014

Shkup, Tetovë, Gostivar, Strugë 6 korrik 2014 (MIA) - Qindra protestues edhe gjatë ditës së sotme kanë dalë përsëri për të protestuar kundër aktgjykimit të gjykatës për dënimin me burg të përjetshëm ...

MPB ka shtuar masat e sigurisë për protestat

Ina - 07.07.2014

MPB ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protestat e vazhdueshme të grupimeve protestuese. Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo ...

Protesta në Tiranë dhe Prishtinë në përkrahje të shqiptarëve të Maqedonisë

Shqipmedia - 07.07.2014

Protestave të shqiptarëve të Shkupit jane bashkangjitur edhe kryeqytetet shqiptare, Tirana dhe Prishtina. Përmes njoftimeve në Facebook, është lajmëruar se protesta do të nisë të martën në orën 18:00 ...

Policia ka shtuar masat e sigurisë për protestat

Shqipmedia - 07.07.2014

MPB ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protestat e vazhdueshme të grupimeve protestuese. Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo ...

Njeriu që prishi rendin dhe qetësinë në protestë

Alsat - 07.07.2014

Në këtë video shihet qartë ky njeri i cili e prish rendin dhe qetësinë në protestë. Ishte po ky ai i cili filloi protestën i parë e që më pas doli kundër protestuesve duke ju gjuajtur me gurë..

Të martën paralajmërohet protestë në Kërçovë

Zhurnal - 07.07.2014

Të martën pritet të mbahen protesta edhe në Kërçovë. Njoftimi është publikuar në Facebook dhe mban titullin: “PROTESTON EDHE KERCOVA" Sheshi i Qytetit ...

Të martën do të protestojë edhe Kërçova

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën Edhe Presioni fton në protestë Protesta në Tiranë dhe Prishtinë në përkrahje të shqiptarëve të Maqedonisë U zgjua Zemri Qamili: Protestuesit ishin të dhunshëm, policia kreu ...

Protesta në Tiranë dhe Prishtinë në përkrahje të shqiptarëve të Maqedonisë

Albtime - 07.07.2014

Protestave të shqiptarëve të Shkupit jane bashkangjitur edhe kryeqytetet shqiptare, Tirana dhe Prishtina. Përmes njoftimeve në Facebook, është lajmëruar se protesta do të nisë të martën në orën 18:00 ...

Policia maqedonase shton masat e sigurisë për protestat!

Albeu.com - 07.07.2014

MPB ka paralajmëruar masa më të rrepta sigurie në të gjithë vendin. Kjo ka ardhur pas paralajmërimeve për protesta të vazhdueshme të grupeve të ndryshme të shqiptarëve.

Të martën do të protestojë edhe Kërçova

Albtime - 07.07.2014

Të martën pritet të mbahen protesta edhe në Kërçovë. Njoftimi është publikuar në Facebook dhe mban titullin: “Proteston edhe Kërcova” “Protestë qytetare në Kërçovë kundër vendimit të gjykatës për ...

MPB: janë identifikuar 24 pjesëmarrës në protesta

Zhurnal - 07.07.2014

Ministria për punë të brendshme (MPB) pohon se intensivisht po punon për zbardhjen e tërësishme të protestave të dhunshme të së premtes, për identifikim të të gjithë atyre të cilët kanë gurëzuar ...

Ende asnjë protestues i ndaluar në Tetovë

Zhurnal - 07.07.2014

Pas protestave te djeshme në Tetovë ku mbetën të lënduar dhjetë persona përkatësisht 6 policë dhe 4 protestues në Tetovë nuk është arrestuar asnjë protestues Ndërkohë, zyrtarisht nga Sektori për Punë ...

Protestat në Maqedoni, MPB shton masat e sigurisë

SOT - 07.07.2014

Vazhdojnë protestat në Maqedoni. Në Shkup protestat janë paralajmëruar për të vazhduar nga familjarët e të dënuarve me burgim të përjetshëm në rastin "Montra", të cilët kanë theksuar se do të ...

VMRO-DPMNE sulmon Selmanin e shgm-së

Zhurnal - 07.07.2014

Duket qartë se Naser Selmani ka për qëllim që me qëndrimet e veta vetëm të nxit mosdurimin ndëretnik dhe të shkaktojë konflikte. Selmani merret vetëm me manipulime, sepse z.

SHGM: Arrestimi i gazetarit, precedent i rrezikshëm

Zhurnal - 07.07.2014

Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) ashpër reagon kundër arrestimit të gazetarit të gazetës “Lajm”, Besim Ibrahimi, i cili të shtunën ishte shoqëruar në polici për shkak të dyshimeve se ka ...

VMRO-DPMNE sulmon Selmanin e SHGM-së

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën U zgjua edhe Kosova: Dialogu është zgjidhje e problemit të Maqedonisë Të martën do të protestojë edhe Kërçova Edhe Presioni fton në protestë Protesta në Tiranë dhe Prishtinë në ...

Jashari: Protesta e drejtë legjitime, por nuk duhet të keqpërdoret nga grupe politike apo individ

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën VMRO-DPMNE sulmon Selmanin e SHGM-së U zgjua edhe Kosova: Dialogu është zgjidhje e problemit të Maqedonisë Të martën do të protestojë edhe Kërçova Edhe Presioni fton në protestë ...

MPB ka shtuar masat e sigurisë për protestat

Albtime - 07.07.2014

MPB ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protestat e vazhdueshme të grupimeve protestuese. Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo ...

VMRO-DPMNE sulmon Selmanin e SHGM-së

Albtime - 07.07.2014

Duket qartë se Naser Selmani ka për qëllim që me qëndrimet e veta vetëm të nxit mosdurimin ndëretnik dhe të shkaktojë konflikte. Selmani merret vetëm me manipulime, sepse z.

Reagon SHGM për arrestimin e gazetarit të Lajmit, Besim Ibrahimi

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën Presioni fton në protestë Qeveria e Kosovës thotë se dialogu e zgjidh problemin në Maqedoni Jashari: Protesta e drejtë legjitime, por nuk duhet të keqpërdoret nga grupe politike ...

Fazliu: Gjykatat në Maqedoni janë shndërruar në vrasës të drejtësisë

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën Reagon SHGM për arrestimin e gazetarit të Lajmit, Besim Ibrahimi Jashari: Protesta e drejtë legjitime, por nuk duhet të keqpërdoret nga grupe politike apo individ VMRO-DPMNE ...

Reagon SHGM për arrestimin e gazetarit të Lajmit, Besim Ibrahimi

Albtime - 07.07.2014

Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë ashpër reagon kundër arrestimit të gazetarit të gazetës Lajm, Besim Ibrahimi, i cili të shtunën ishte shoqëruar në poilici për shkak të dyshimeve se ka marrë pjesë ...

SHGM: Arrestimet e gazetarëve po bëhen shprehi

Lajm - 07.07.2014

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë ka reaguar ashpër ndaj arrestimit të gazetarit të Gazetës “Lajm”, Besim Ibrahimi, i cili u arrestua të shtunën. “Arrestimi i gazetarit Ibrahimi është presedan i ...

MPB ka shtuar masat e sigurisë për protestat

Almakos - 07.07.2014

Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo situatë është edhe në Tetovë dhe qytete të tjera. MPB përmes zëdhënësi Ivo Kotevski ka theksuar se do të ndjekë situatën dhe do ...

Policia punon në identifikimin e protestuesve të dhunshëm në Tetovë

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën Gruevski: Protestat nuk janë në interes as të shqiptarëve as të maqedonasve Fazliu: Gjykatat në Maqedoni janë shndërruar në vrasës të drejtësisë Reagon SHGM për arrestimin e ...

Gostivar, dhjetëra persona protestuan qetë para Gjykatës, në Tetovë asnjë lëvizje

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën Sot Shkupi i qetë, dita kaloi pa protesta Policia punon në identifikimin e protestuesve të dhunshëm në Tetovë Gruevski: Protestat nuk janë në interes as të shqiptarëve as të ...

Vazhdojnë protestat në Strugë, ju bashkangjitet edhe Ziadin Sela

Portalb - 07.07.2014

Lajme lidhur me temën Gëzim Kelmendi shqiptarëve të Maqedonisë: Mos dorëhiqi nga protestat U zgjua Zemri Qamili: Protestuesit ishin të dhunshëm, policia kreu detyrën Shkup, protestat nuk do të ...

Protesta në Strugë, merr pjesë edhe Ziadin Sela

Zhurnal - 07.07.2014

Në qytetin e Strugës kanë vazhduar protestat kundër vendimit të gjykatës në Shkup për rastin Monstra. Një numër i konsiderueshëm i qytetarëve me flamuj kuq e zi marshuan në rrugët kryesore të qytetit ...

Protestojnë Gostivari dhe Struga, Tetova dhe Shkupi jo

Shqipmedia - 07.07.2014

Policia e Tetovës, bën të ditur për Portalb se në Gostivar para Gjykatës janë grumbulluar diku rreth 50 qytetarë, ndërsa në Tetovë nuk ka pasur grumbullim të qytetarëve për të protestuar.

Strugë, protestave iu bashkëngjit edhe Sela

Alsat - 07.07.2014

Edhe sot në qytetin e Strugës kanë vazhduar protestat kundër vendimit të gjykatës në Shkup për rastin Monstra. Numër i konsiderueshëm i qytetarëve me flamuj kuq e zi marshuan në rrugët kryesore të ...

Shkupi 2 vjet më parë kishte festë e fliste shqip

Albeu.com - 07.07.2014

Shkupi mund të konsiderohet qyteti që u bë edhe qendra e protestuesve shqiptarë, të cilët dolën të protestojnë kundër vendimit për rastin "Monstra". Qyteti u shndërrua në një "betejë" të vërtetë mes ...

Tuna përkrah protestat për rastin Monstra

Almakos - 07.07.2014

Këngëtarja e njohur Tuna Sejdiu ka dal në përkrahje të protestave të organizuara në Maqedoni. Ajo përmes një statusi ka paralajmëruar se do të protestojë të mërkurën në Prishtinë me shpresë që edhe ...

Ziadin Sela i bashkohet protestave në Strugë

Ina - 07.07.2014

Në ditën e dytë të protestave të shqiptarëve për rastin “Monstra” ku u dënuan 6 shqiptar me burgim të përjetshëm, edhe sot u realizua në Strugë, ku qytetarët në mënyrë të qetë, pa shkaktuar asnjë ...

Maqedoni: Kërkohet angazhim për kthim të normalitetit

Evropaelire - 07.07.2014

Institucionet duhet të veprojnë urgjentisht për kthimin e normalitetit në vend pasi çdo neglizhencë mund të përkeqësojë situatën, edhe ashtu të brishtë, në planin ndëretnik, vlerësojnë njësit e ...

Protesta në Strugë, bashkohet edhe Sela (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.07.2014

Në Strugë janë mbajtur sot për herë të dytë rresht protesta kundër procesit të montuar "Monstra". Protestat e sotme kanë qenë më të qeta dhe ka patur më pak pjesëmarrje të qytetarëve.

Maqedoni, kallëzohen 10 protestues, MPB shton masat e sigurisë

BalkanWeb - 07.07.2014

SHKUP – Ministria Maqedonase e Punëve të Brendshme ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protesta të vazhdueshme, lidhur me vendimin e gjykatës për burgosjen e 5 ...

MPB në Maqedoni shton masat e sigurisë për protestat e shqiptarëve

Koha.net - 07.07.2014

Shkup, 7 korrik - MPB ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protestat e vazhdueshme të grupimeve protestuese. Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ...

Strugë, protestave iu bashkëngjit edhe Sela

Yll Press - 07.07.2014

Protestës së sotme në Strugë iu bashkëngjit edhe kryetari i komunës së Strugës, Ziadin Sela, që u bë zyrtari i parë që doli në rrugë në protestat e këtyre ditëve.

Shkup: Zbulohet “spiuni” që nxiti protestat e dhunshme (VIDEO)

Tetova Sot - 07.07.2014

Në këtë video shifet qartë ky njeri i cili e prish rendin dhe qetësinë në protestë. Ishte po ky ai i cili filloi protestën i parë e që më pas doli kundër protestuesve duke ju gjuajtur me gurë.. P.s.

Video/ Tradhtari i shqiptarëve që nxiti dhunën në protesta

Shqiptarja - 07.07.2014

SHKUP - Prej tre ditësh, nga e Premtja, në qytetet e Maqedonisë ku jetojnë shqiptarë u zhvilluan protesta të cilat u pasuan nga dhuna e përleshjet me policinë, në shenjë revolte ndaj dënimit me burg ...

Paralajmërohen sërish protesta në Maqedoni: Lironi djemtë tanë

Shqiptarja - 07.07.2014

SHKUP - Paralajmërohen sërish protesta masivë në të gjitha qytetet shqiptare në Maqedoni, për të shprehur revoltën dhe kundërshtinë ndaj dënimit me burg të përjetshëm për 6 shqiptarë për vrasjen e 5 ...

Të martën do të protestojë edhe Kërçova

Tetova Sot - 07.07.2014

Nga një postim në facebook, për të martën paraljmërohen protesta edhe në Kërçovë. “PROTESTON EDHE KERCOVA Proteste qytetare ne Kercove kunder vendimit te gjykates per rastin MONSTRA ESHTE KOHA QE TU ...

MPB- Tetovë: Nuk ka të arrestuar asnjë protestues në Tetovë

Tetova Sot - 07.07.2014

Pas protestave te djeshme në Tetovë ku ngelën të lënduar dhjetë persona përkatësisht 6 policë dhe 4 protestues në Tetovë nuk është arrestuar asnjë protestues .

Policia ka shtuar masat e sigurisë për protestat

Shkupi24 - 07.07.2014

MPB ka shtuar masat e sigurisë në mbarë vendin, pas paralajmërimeve për protestat e vazhdueshme të grupimeve protestuese. Në disa pjesë të Shkupit vërehen forca të shtuara policore, ndërsa kjo ...

Dështoi protesta në Tetovë

Tetova Sot - 07.07.2014

Tetovarët sot në Tetovë nuk ju përgjigjën thirjeve në rrjetet sociale për të vazhduar protestën e djeshme, për shfaqjen e pakënaqësive për gjykimin e padrejtë të gjashtë të akuzuarve shqiptar në ...

Vazhdojnë protestat në Strugë, ju bashkangjitet edhe Ziadin Sela (FOTO)

Tetova Sot - 07.07.2014

Edhe sot në qytetin e Strugës kanë vazhduar protestat kundër vendimit të gjykatës në Shkup për rastin Monstra, raporton Drini. Duke pasur parasysh edhe faktin që mungon organizimi i mirfilltë i ...

Kërkohet angazhim për kthim të normalitetit

Express - 07.07.2014

Institucionet duhet të veprojnë urgjentisht për kthimin e normalitetit në vend pasi çdo neglizhencë mund të përkeqësojë situatën, edhe ashtu të brishtë, në planin ndëretnik, vlerësojnë njësit e ...

Policia nuk ka arrestuar asnjë protestues në Tetovë

Republika - 07.07.2014

Pas protestave te djeshme në Tetovë ku kishte të lënduar disa persona, prej të cilave 6 polic dhe 4 protestues nuk ka të arrestuar asnjë person, bëjnë të ditur zyrtarisht nga Sektori për Punë të ...

Dështoi protesta në Tetovë

Republika - 07.07.2014

Tetovarët sot në Tetovë nuk ju përgjigjën thirjeve në rrjetet sociale për të vazhduar protestën e djeshme, për shfaqjen e pakënaqësive për gjykimin e padrejtë të gjashtë të akuzuarve shqiptar në ...

Në Gostivar sërish u protestua, nuk pati asnjë incidente (Foto)

Radio Vala - 07.07.2014

Para objekti të Gjykatës themelore të Gostivarit, dhjetëra qytetarë shprehen revoltën e tyre ndaj vendimit gjyqësor me burgim të përjetshëm ndaj 6 shqiptarëve në rastin e quajtur “Monstra”.