TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Studentët aksion të ri kundër qeverisë, marshim masiv para Kryeministrisë, rritet presioni për përmbysjen e ligjit

SOT - 08.11.2015

Pas sulmit me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, studentët kanë paralajmëruar nisjen e një aksioni masiv kundër qeverisë. Ditën e mërkurë në orën 11:00, me qindra studentë, pedagogë, por dhe qytetarë ...

Historitë me vezë ose përpjekjet për “mosbindje civile”

SOT - 08.11.2015

Nga Pirro PRIFTI Pak ditë më parë, disa studentë të Fakultetit të Fakultetit të Shkencave Sociale të Universitetit të Tiranës qëlluan me vezë makinën e kryeministrit Edi Rama.

Rektorët: Jo politikës në ambientet akademike

Top Channel - 08.11.2015

Rektorë dhe themelues të universiteteve jopublike në vend kanë themeluar Forumin e Pavarur të Rektorëve. Gjatë takimit të rektorëve të zhvilluar në Durrës, u vu theksi te zbatimi i ligjit të ri për ...

Vezë mbi Ramën dhe Mustafën, po Ahmeti ç’meriton?

Botasot - 08.11.2015

Këto kohë ka nisur një “fushëbetejë” e ballafaqimit të liderëve politikë shqiptarë me vezët. Si duket, në pamundësi për të gjetur një reagim më sensitiv, gjuajtja me vezë është një zgjidhje e ...

Universiteti shtetëror, 87% e studentëve: Ka korrupsion

Mapo - 07.11.2015

Universiteti shtetëror, 87% e studentëve: Ka korrupsion Postuar më: 07 Nëntor 2015 09:27 Iniciativa Studentore kundër Korrupsionit në Universitetet Publike, mbështetur nga “Mjaft” dhe Ambasada ...

Zbardhet raporti: Ja korrupsioni në universitetet shtetërore

BalkanWeb - 07.11.2015

TIRANE – Fenomeni i ryshfetit nuk është një rrëfenjë, por një realitet i prekshëm, që ka ngërthyer universitetet shtetërore në vend. Një studim i organizatës “Mjaft” në bashkëpunim me Ambasadën ...

REPLIKË: Për Universitetin, Për Shoqërinë!

Gazeta Dita - 07.11.2015

Aksioni në të cilin aktivistët e Lëvizjes Për Unversitetit qëlluan me vezë kryeministrin e vendit, ndërkohë që ky i fundit sapo kishte përfunduar takimin propagandistik të radhës, kësaj here në ...

Rama për goditjet me vezë: Liri që deri dje nuk ekzistonte

Lajmi.net - 06.11.2015

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka folur për incidentin me vezë. Rama e cilësoi këtë një liri që deri dje, studentët që protestuan nuk e kishin. “Besoj që është një kakarisje normale për një vend ...

Incidenti me vezë, Rama: Kakarisje banale, por tregon se sot njerëzit janë të lirë

Lajm - 06.11.2015

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin ‘Top Story’ në Top Channel, ka folur për herë të parë lidhur me incidentin e ndodhur disa ditë më parë, ku disa studentë hodhën vezë në drejtim të ...

Studentët që gjuajtën me vezë Ramën "kërcënojnë" sërish: Më 11 nëntor jemi para Kryeministrisë!

SOT - 06.11.2015

Studentët që gjuajtën me vezë në drejtim të kryeministrit Edi Rama kanë deklaruar se nuk do të ndalen në nismën e tyre. I njëjti grup iniciator i incidentit ka paralajmëruar se më datë 11 nëntor do ...

Rama: Goditja me vezë, një kakarisje normale për një vend të lirë

Botasot - 06.11.2015

Kryeministri Rama u duk i pashqetësuar nga sulmi me vezë i studentëve pak ditë më parë, duke e cilësuar kakarisje normale. I ftuar në “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, Rama hodhi poshtë akuzat ...

“Mjaft”: 86.8% e studentëve paguajnë për provime, më të prekur publiket

Ora news - 06.11.2015

Korrupsioni në arsimin e lartë në Shqipëri ka përfshirë në masë Universitetet publike. Ky ka qenë rezultati i studimit të publikuar nga Lëvizja “Mjaft”, ku më shumë se 86% e studentët të pyetur kanë ...

Vezë mbi Ramën dhe Mustafën, po Ahmeti ç’meriton?

Tetova Sot - 06.11.2015

Nga Dionis Xhafa Këta kohë ka nisur një “fushë-betejë” e ballafaqimit të liderëve politikë shqiptarë me vezët. Sa duket, në pamundësi për të gjetur një reagim më sensitiv, gjuajtja me vezë është një ...

Për Universitetin dhe gjendjen e Këshillave Studentorë

Gazeta Dita - 06.11.2015

“Filozofia e shkollës së një gjenerate, do të jetë filozofia e qeverisjes në gjeneratën tjetër”, në këtë mënyrë e konceptonte fijen e hollë e të koklavitur që ndërlidh e sendërton shoqërinë” – ...

Sulmi me vezë, Rama: Kakarisje të tilla ndodhin në një vend të lirë

ikub - 05.11.2015

Kryeministri Rama ka folur për incidentin ku u godit me vezë gjatë intervistës së tij në "Top Story" i gazetarit Sokol Balla. Ai e ka quajtur atë një kakarisje normale në një vend të lirë, ku deri ...

Rama: Goditja me vezë ndaj meje, kakarisje banale, njerëzit janë të lirë

LajmiFundit - 05.11.2015

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin ‘Top Story’ në Top Channel, ka folur për herë të parë lidhur me incidentin e ndodhur disa ditë më parë, ku disa studentë hodhën vezë në drejtim të ...

Shqiptarë dhe vezë

BalkanWeb - 05.11.2015

Nga : MIMOZA KOÇIU* Disa vezë të hedhura në drejtim të kryeministrit, të hënën e 2 nëntorit, e që fatmirësisht përfunduan në makinën e tij, ishte gjesti që bëri më shumë zhurmë, se çdo reformë e ...

Të paktën skuqe një vezë!…

BalkanWeb - 05.11.2015

Nga: BLEDIAN KOKA* Ndër të paktat raste kur kam mbajtur një qëndrim të moderuar për një ndodhi të këtyre kohëve të fundit është rasti i sulmit me vezë ndaj kryeministrit.

Sulmi me vezë, Rama: Kakarisje normale në një vend të lirë. S’kam dhënë leje në “Lagunën Blu”

BalkanWeb - 05.11.2015

TIRANE – Kryeministri Edi Rama komentoi në emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, sulmin me vezë që iu bë nga një grup studentësh, pak ditë më parë në Tiranë.

Incidenti me vezë, Rama: Kakarisje banale, por tregon se sot njerëzit janë të lirë

Botasot - 05.11.2015

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin ‘Top Story’ në Top Channel, ka folur për herë të parë lidhur me incidentin e ndodhur disa ditë më parë, ku disa studentë hodhën vezë në drejtim të ...

Rama minimizon vezën dhe ligjëron “Lagunën Blu”

Mapo - 05.11.2015

Rama minimizon vezën dhe ligjëron “Lagunën Blu” Postuar më: 05 Nëntor 2015 21:57 Kundër reformës në arsim! Kundër aksionit tatimor! Kundër dorës së fortë! Kundër reformës në drejtësi! Kundër ...

“Studentët përfaqësues”, make-up-i… dhe një replikë

Gazeta Dita - 05.11.2015

Kohë make-up-i, kohë trukimesh. Trukime me sikur, trukime me nëse. Nuk ka problem. Çdo gjëje mjafton t’i veshësh një tis dramatik me copë studentore dhe fap, fiton epërsi.

Incidenti me vezë, Rama: Kakarisje banale, por tregon se sot njerëzit janë të lirë

Gazeta Dita - 05.11.2015

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin ‘Top Story’ në Top Channel, ka folur për herë të parë lidhur me incidentin e ndodhur disa ditë më parë, ku disa studentë hodhën vezë në drejtim të ...

Rama komenton sulmin me vezë ndaj tij dhe “legalizon” ndërtimet e Aleksandër Frangajt te “Laguna Blu”

Gazeta Tema - 05.11.2015

Kryeministri Edi Rama ka komentuar incidentin kur dy ditë më parë u sulmua me vezë nga disa studentë. “ Besoj që është një kakarisje normale për një vend të lirë dhe nuk ka asnjë problem.

Incidenti me vezë, Rama: Kakarisje banale, por tregon se sot njerëzit janë të lirë

Tetova Sot - 05.11.2015

ryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin ‘Top Story’ në Top Channel, ka folur për herë të parë lidhur me incidentin e ndodhur disa ditë më parë, ku disa studentë hodhën vezë në drejtim të ...

Rama për sulmin me vezë: Kakarisje normale në demokraci

Java News - 05.11.2015

Kundër reformës në arsim! Kundër aksionit tatimor! Kundër dorës së fortë! Kundër reformës në drejtësi! Kundër flirtimit me Klanin! Kundër jaguarëve! Dhe në fund, kundër edhe me…vezë.

Artan Fuga: Arsimi, vegël në duart e një lubie private, të tjera tensione sociale

SOT - 04.11.2015

“Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk mund t'i njohësh të gjithë. Bota studentore është e madhe dhe me të gjitha nuancat sociale, ...

Dashamir Shehi: Lëvizja e Kosovës po zhvendoset në Tiranë, qeveria po provokon kryengritjen e të rinjve

SOT - 04.11.2015

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka komentuar sulmin me vezë të studentëve të Fakultetit të Shkencave Sociale ndaj kryeministrit, Edi Rama.

Përshkallëzohet revolta studentore kundër qeverisë, pas Ramës sulm me vezë Ministrisë së Arsimit, ligji Çili-Nikolla ...

SOT - 04.11.2015

Ligji abuziv, klientelist dhe rrënues Çili-Nikolla për arsimin e lartë, duket se po shkakton tensione sociale. Ashtu siç ishte paralajmëruar gjatë verës, studentët shqiptarë, forca më e madhe e një ...

Ja çfarë thotë studentja që goditi me vezë Ramën

Lajm - 04.11.2015

Studentja e Fakultetit të Shkencave Shoqërore, Klodjana Hoxha, thotë se nuk ishte vetëm ajo që qëlloi me vezë ndaj Kryeministrit Rama.Sipas saj që u përfol si autore e protestës, pjesëmarrës në aktin ...

Kinë, 100 mijë vezë “shpërthejnë” në rrugë – VIDEO

Shqipmedia - 04.11.2015

Një kamion i cili mbante mijëra vezë është përplasur në një autostradë të Kinës duke shkaktuar trafik të rënduar. Video tregon kaosin e krijuar ditën e dielë në provincën Jiangsu teksa njerëzit ...

Flet vajza që goditi Ramën me vezë, ja çfarë thotë ajo

Botasot - 04.11.2015

​Studentja e Fakultetit të Shkencave Shoqërore, Klodjana Hoxha, thotë se nuk ishte vetëm ajo që qëlloi me vezë ndaj Kryeministrit Rama.Sipas saj që u përfol si autore e protestës, pjesëmarrës në ...

Qindra studentë të Universitetit të Durrësit pa diplomë, rektori Mema: Shkak, procedurat burokratike

BalkanWeb - 04.11.2015

DURRËS- Me qindra studentë të diplomuar për vitin akademik 2014- 2015 në sistemin “Bachelor” në Universitetin Aleksandër Moisiu, por edhe qindra të tjerë, të diplomuar në dy vitet e fundit në ...

Berisha: Sikur të më qëllonin me vezë…

Java News - 04.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi incidentin e goditjes me vezë të kreut të qeverisë Edi Rama. Ai vlerësoi rolin që kanë marrë studentët në këtë lëvizje.

Vezët-si fillim i ndëshkimit demokratik!

Gazeta Dita - 04.11.2015

Dje-apo pardje, s’qe një ditë e zezë, se kundër Edvinit, u vërvitën vezë! Në fakt kundër Ramës, s’ka ndodhur herë tjetër, po lufta me vezë, është një luftë e vjetër! Po askush nga vezët, nuk është ...

Kur goditen me vezë liderët...

Lajm - 03.11.2015

Lutfi Dervishi Dy vjet më parë në mesin e fushatës elektorale, ish lideri laburistëve Ed Miliband u godit nga një "breshëri" vezësh nga një protestues. U llangos prapa në kokë dhe në kurriz.

Studentja që qëlloi Ramën me vezë: Protesta me grusht, simboli ynë

ikub - 03.11.2015

Pak orë pas lirimit, njëra prej studentëve që qëlloi kryeministrin me vezë, Viktori Cipi, deklaroi se protesta ndaj kreut të qeverisë ishte e ngritur në mënyrë rastësore.

Sulmohet me vezë Edi Rama, 8 studentë 7 orë në komisariat, “atentatorët” lirohen pas presionit të protestuesve

SOT - 03.11.2015

Vizita e djeshme në ambientet e Fakultetit të Shkencave Sociale, për kryeministrin Edi Rama, pritej të ishte një takim rutinë me përfaqësuesit e biznesit, por që u kthye në ngjarjen kryesore të ditës.

Shenasi Rama: Po vjen koha që politikanët shqiptarë të qëllohen me plumba, kur paria sunduese nuk ndryshon rrugë, ...

SOT - 03.11.2015

Lajmi i sulmit të befasishëm me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, nga një grup studentësh që protestonin kundër ligjit të ri klientelist dhe falimentues të arsimit të lartë, është përhapur me ...

Sulmi me vezë ndaj Ramës, media e huaj pasqyron lajmin

ikub - 03.11.2015

Mediat ndërkombëtare dhe ato rajonale kanë folur gjithashtu për sulmin me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, për të cilin u shoqëruan në Komisariat 8 persona.

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 3 Nëntor 2015

SOT - 03.11.2015

Gazeta "Sot" hapet me titullin: "Shenasi Rama: Po vjen koha që politikanët shqiptarë të qëllohen me plumba, kur paria sunduese nuk ndryshon rrugë, përfundon në gijotinë".

Berisha e çmon sulmin ndaj Ramës

Portalb - 03.11.2015

Lajme lidhur me temën Rama e merr me të qeshur sulmin që iu bë me vezë (Video) Berisha: Sulmi me vezë ndaj Ramës, akt revolte i studentëve Rama, biznesit: Denonconi tatimorët abuzivë VV demanton ...

Qëlluan Ramën me vezë, studentja pasi fitoi “lirinë”: Nuk keni parë gjë akoma!

Lajmi.net - 03.11.2015

Në dalje nga zyrat e policisë, Klodi Hoxha, vajza që qëlloi “vezën më të famshme në Tiranë”, foli para studentëve. “Nuk keni parë gjë akoma”, tha ajo me shaka para të pranishmëve.

Demokracia e vezëve

ikub - 03.11.2015

Artan Fuga- Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk mund t'i njohësh të gjithë. Bota studentore është e madhe dhe me të gjitha nuancat ...

Qëlluan Ramën me vezë, studentja pasi fitoi “lirinë”: Nuk keni parë gjë akoma!

Lajmeshqip - 03.11.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Qëlluan Ramën me vezë, studentja pasi fitoi “lirinë”: Nuk keni parë gjë akoma! Demarkacioni çështje fuqish (Video) Tahiri: Kufiri mes Mitrovicës Veriore dhe asaj Jugore ...

Sulmi me vezë ndaj Ramës, Braçe kujton 21 Janarin: Berisha dhe Basha 4 vite më parë do i kishin pushkatuar

SOT - 03.11.2015

Pas sulmit me vezë ndaj kryeministrit Rama nga 8 studentë në Fakultetin e Shkencave Sociale, ka reaguar deputeti socialist, Erion Braçe, i cili ka kujtuar 21 Janarin, duke thënë “Një një kohë tjetër, ...

Shpallja nongrata i Edvin Kristaq Ramës dhe kukullës së tij Lindita Nikolla, vendim historik i studentëve tanë!

SOT - 03.11.2015

Nga Sali Berisha Të dashur miq, studentët anëtarë të Lëvizjes për Universitetet, në një vendim historik kanë shpallur persona nongrata Edvin Kristaq Ramën dhe kukullën e tij në arsim Lindita Nikolla.

Goditet me vezë godina e Ministrisë së Arsimit në Tiranë

LajmiFundit - 03.11.2015

Një ditë pasi një grup studentësh tentoi të godasë me vezë Kryeministrin Edi Rama një tjetër ngjarje ka ndodhur në Tiranë. Godina e Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë është goditur me vezë po nga ...

Vajza “që goditi” Ramën me vezë: Ne përzumë Berishën nga protesta për armët kimike

LajmiFundit - 03.11.2015

Klodi Hoxha ka reaguar ne lidhje me lajmet e medias per ngjarjen e ndodhur dje me goditjen me veze te kryeministrit Edi Rama. Ajo shprehet ne nje status ne Facebook, se nuk ka lidhje me politiken, ...

Tiranë, studentët protestojnë, qëllojnë me vezë godinën e Ministrisë së Arsimit

SOT - 03.11.2015

Godina e ministrisë së Arsimit dhe Sportit është qëlluar ditën e sotme me vezë. Një grup studentësh janë duke protestuar përpara ministrisë së Arsimit.

Studentët: Lëvizja do zgjerohet, do pengojmë ligjin për Arsimin e Lartë

LajmiFundit - 03.11.2015

Një ditë pasi kanë lenë qeline e komisariatit nr 2. një pjesë e studentëve që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama jashtë Fakultetit të Shkencave Sociale i janë rikthyer auditorëve ndërsa pjesa ...

Studentët: Lëvizja do të zgjerohet, do pengojmë ligjin e arsimit të lartë

Lajm - 03.11.2015

Një ditë pasi kanë lenë qeline e komisariatit nr 2. një pjesë e studentëve që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama jashtë Fakultetit të Shkencave Sociale i janë rikthyer auditorëve ndërsa pjesa ...

Studentet qëllojnë me vezë Ministrinë e Arsimit

ikub - 03.11.2015

Një grup studentësh kanë protestuar sot përpara Ministrisë së Arsimit duke kundërshtuar reformën për arsimin e lartë. Gjatë protestët studentët kanë qëlluar me vezë në drejtim të godinës, që është në ...

Studentja që qëlloi me vezë: Edi Rama kamerier i Henri Çilit, mbron klientelën private, bën gangsterin me ne

SOT - 03.11.2015

Studentja që qëlloi me vezë, Klodi Hoxha, ka reaguar sërish përmes faqes së saj në Facebook, ku akuzon kryeministrin Edi Rama për ligjin për arsimin e lartë.

Studentët i drejtohen Ramës: “Nuk ke parë gjë akoma”

LajmiFundit - 03.11.2015

Levizja e Studenteve per Universitetin, ka publikuar sot nje komunikate ne lidhje me ngjarjen e ndodhur diten e djeshme kur anetare te saj ne forme proteste per ligjin e Arsimit te Larte, goditen me ...

Brace: Nëse do të ishte koha e Berishës, studentët që qëlluan me vezë do të ishin pushkatuar

LajmiFundit - 03.11.2015

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe shkruan se nëse do të ishte koha e Berishës, studentët që do ta qëllonin me vezë do ishin pushkatuar. Në një postim në FB, Braçe shkruan gjithashtu se studentët që ...

Berisha: Nëse mua do të më qëllonin me vezë..

Lajmi.net - 03.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi në studion e ABCNews edhe incidentin e goditjes me vezë të kreut të qeverisë Edi Rama. Ai vlerësoi rolin që kanë marrë studentët në këtë lëvizje.

Berisha: Nëse studentët do të më qëllonin me vezë…

LajmiFundit - 03.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi në studion e abcnews edhe incidentin e goditjes me vezë të kreut të qeverisë Edi Rama. Ai vlerësoi rolin që kanë marrë studentët në këtë lëvizje.

VezëVendosja

Ora news - 03.11.2015

Gjuatja me vezë mbi kryeministrin Rama nga një grup studentësh aktivistë, po kthehet në një betejë për të testuar sjelljen demokratike të policisë, ndërkohë që qëllimi i asaj, të paktën siç u ...

Media e huaj pasqyron lajmin e sulmit me vezë ndaj kryeministrit

Ora news - 03.11.2015

Lajmi për sulmin me vezë ndaj kryeministrit Rama është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare dhe ato rajonale. Lajmi është publikuar fillimisht nga Asociated Press, të cilit më pas i janë referuar ...

Qëlluan Ramën me vezë, Klodi Hoxha pasi fitoi “lirinë”: Nuk keni parë gjë akoma!

BalkanWeb - 03.11.2015

TIRANE – Në dalje nga zyrat e policisë, Klodi Hoxha, vajza që qëlloi “vezën më të famshme në Tiranë”, foli para studentëve. “Nuk keni parë gjë akoma”, tha ajo me shaka para të pranishmëve.

Studentët rrëfejnë 9 orët e ‘ngujimit’ në komisariat: Ramën e Nikollën i kemi shpallur ‘non grata’

BalkanWeb - 03.11.2015

Nga: Ermelinda Hoxhaj* TIRANE- Studentët e lëvizjes “Për Universitetin” paraditen e djeshme në mënyrë krejt spontane kanë qëlluar me vezë kryeministrin e vendit, Edi Rama, përpara fakultetit të ...

Brace: Nëse 4 vjet më parë do të qëllohej me vezë Kryeministri, studentët do ishin pushkatuar

Botasot - 03.11.2015

Deputeti socialist Erjon Brace ka komentuar incidentin e një dite më parë, kur një grup studentësh qëlluam me vezë në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, si një liri të njerëzve për të protestuar, gjë ...

Demokracia e vezëve

BalkanWeb - 03.11.2015

NGA ARTAN FUGA* Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk mund t’i njohësh të gjithë. Bota studentore është e madhe dhe me të gjitha ...

Qëllohet me vezë godina e Ministrisë së Arsimit

Ora news - 03.11.2015

Një ditë pasi një grup studentësh qëlluan me vezë makinën e kryeministrit Rama, sot është qëlluar me vezë në drejtim të godinës së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit.

Studentët sërish protestë, qëllojnë me vezë Ministrinë e Arsimit

BalkanWeb - 03.11.2015

TIRANË- Një ditë pasi sulmuan kryeministrin Edi Rama me vezë, në shenjë proteste kundër reformës në arsimin e lartë, studentët kanë “sulmuar” sot Ministrinë e Arsimit.

Studentët: Lëvizja do të zgjerohet, do pengojmë ligjin e arsimit të lartë

Ora news - 03.11.2015

Një ditë pasi kanë lenë qeline e komisariatit nr 2. një pjesë e studentëve që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama jashtë Fakultetit të Shkencave Sociale i janë rikthyer auditorëve ndërsa pjesa ...

Aktivistja që qëlloi me vezë: Jemi po ata që përzumë Berishën përdhunshëm për armët kimike

BalkanWeb - 03.11.2015

TIRANË- Klodi Hoxha, një prej studenteve që qëlloi me vezë bashkë mbi kryeministrin Edi Rama dje, në një status në profilin e saj në Facebook, shkruan se aktivistë të lëvizjes studentore kanë dy vite ...

Studentët nuk dorëzohen, qëllojnë me vezë Ministrinë e Arsimit

Mapo - 03.11.2015

Studentët nuk dorëzohen, qëllojnë me vezë Ministrinë e Arsimit Postuar më: 03 Nëntor 2015 16:53 Studentët, që një ditë më parë qëlluan kryeministrin Rama me vezë, nuk e kanë lënë me aq protestën e ...

VezëVendosja

Mapo - 03.11.2015

VezëVendosja Postuar më: 03 Nëntor 2015 17:53 Nga Mero Baze Gjuatja me vezë mbi kryeministrin Rama nga një grup studentësh aktivistë, po kthehet në një betejë për të testuar sjelljen demokratike të ...

Studentët qëllojnë me vezë godinën e Ministrisë së Arsimit

ABC News - 03.11.2015

Levizja “Për universitetin”, aktivistët e të cilëve qëlluan me vezë Kryeministrin Edi Rama reaguan me një postim në faqen e tyre të Facebook. Studentet thanë se ishin mbledhur pranë fakultetit të ...

Braçe: Berisha-Basha do t’i kishin pushkatuar studentët

Mapo - 03.11.2015

Braçe: Berisha-Basha do t’i kishin pushkatuar studentët Postuar më: 03 Nëntor 2015 19:11 Nga Erjon Braçe NE NJE KOHE TJETER, JO SHUME LARG-VETEM 4 VITE ME PARE; BERISHA E BASHA DO I KISHIN ...

Braçe: Nëse do ishte koha e Berishës, studentët që qëlluan me vezë do ishin pushkatuar

BalkanWeb - 03.11.2015

TIRANË- Deputeti i PS-së, Erjon Braçe shkruan se nëse do të ishte koha e Berishës, studentët që do ta qëllonin me vezë do ishin pushkatuar. Në një postim në FB, Braçe shkruan gjithashtu se studentët ...

Berisha: Studentët ‘shpallin non-grata’ Ramën dhe Nikollën, vendim historik

BalkanWeb - 03.11.2015

TIRANE- Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar lidhur me ngjarjen e sotme në Ministrinë e Arsimit, ku një grup studentësh e gjuajtën me vezë këtë godinë.

Berisha: Nëse mua do të më qëllonin me vezë..

Botasot - 03.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi incidentin e goditjes me vezë të kreut të qeverisë Edi Rama. Ai vlerësoi rolin që kanë marrë studentët në këtë lëvizje.

Të kesh turp të jesh socialist

Gazeta Tema - 03.11.2015

Nga Andi Bushati Goditja me vezë kundër Edi Ramës ishte shumë më tepër sesa një akt simbolik, ndaj një pushteti që po degradon me shpejtësi. Ata studentë kurajozë që nuk e kapërdinin dot kthimin e ...

Shenasi Rama: Si ka ardhur puna, një ditë këta politikanë do i qëllojnë me plumba, jo me vezë

Gazeta Tema - 03.11.2015

Shenasi Rama e ka parë si një gjest pozitiv gjuajtjen e makinës së kryeministrit një ditë me parë me vezë, nga disa studentë. Por, ai thotë se një ditë këta politikanë mund të gjuhen me gurë, madje ...

“4 vjet më parë, ata protestues do ishin pushkatuar nëse do guxonin të gjuanin Berishën”

Gazeta Tema - 03.11.2015

Goditja e makinës së kryeministrit Rama me vezë nga disa studentë, është komentuar edhe si një liri e njerëzve për të protestuar, që deri dy vite më parë nuk e kishin.

Braçe: Nëse studentët do kishin goditur Berishën, ai do i kishte pushkatuar

Java News - 03.11.2015

Studentët që goditën me vezë Kryeministrin (Edi Rama) do të ishin pushkatuar, nëse, të njëjtin veprim do ta kishin bërë 4 vjet më parë në drejtim të Sali Berishës.

Demokracia e vezëve

Gazeta Tema - 03.11.2015

Nga Artan Fuga Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk mund t’i njohësh të gjithë. Bota studentore është e madhe dhe me të gjitha ...

Goditjet me vezë, një formë e zakonshme proteste në botë (VIDEO)

Java News - 03.11.2015

Në Shqipëri vazhdon buja për goditjen e kryeministrit Edi Rama me vezë nga ana e studentëve. Ndoshta ngaqë shqiptarët nuk janë mësuar me ngjarje të tilla, por nëpër botë ato janë të zakonshme si ...

Një xheloz që nuk është me Klodin

Gazeta Tema - 03.11.2015

Nga Enkel Demi Kur pashë Klodin që qëllonte me vezë kryeministrin me aq trimëri, nuk e fsheh që më erdhi ndërmend shpirti ynë i protestës në vitin ‘90, rrëmbimi i aventurës, idealizmi që e përfshin ...

Një xheloz që nuk është me Klodin

Java News - 03.11.2015

Nga Enkel Demi/ Kur pashë Klodin që qëllonte me vezë kryeministrin me aq trimëri, nuk e fsheh që më erdhi ndërmend shpirti ynë i protestës në vitin ‘90, rrëmbimi i aventurës, idealizmi që e përfshin ...

Demokracia e vezëve

Java News - 03.11.2015

Nga Artan Fuga/ Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk mund t’i njohësh të gjithë. Bota studentore është e madhe dhe me të gjitha ...

“Në kohën e Berishës studentët që qëlluan me vezë do ishin pushkatuar”

Gazeta Dita - 03.11.2015

Deputeti socialist, Erion Braçe thotë se nëse studentët e ndaluar dje nga policia do të kishin qëlluar me vezë Sali Berishën do të ishin pushkatuar. Braçe në një reagim në rrjet, Braçe shprehet se ...

Shinasi Rama: U lumtë studentëve, do vijë dita të gjuhet me plumba

Java News - 03.11.2015

Pjesëmarrësi i lëvizjes së dhjetorit 1990, Shinasi Rama, e sheh si gjest pozitiv gjuajtjen e makinës së kryeministrit një ditë me parë me vezë. Ai shton se një ditë këta politikanë mund të gjuhen me ...

Shenasi Rama: Do të vijë koha kur këta politikanë do të qëllohen me plumba

Gazeta Dita - 03.11.2015

Profesori shqiptar që jeton në SHBA, Shenasi Rama, thotë se gjuajtja me vezë e makinës së kryeministrit Rama është një hap pozitiv. Sipas tij, do të vijë koha kur këta politikanë do të qëllohen jo ...

Burg studentëve, hodhën vezë pa kupon tatimor. Batutat në fb pas protestës

Durres Lajm - 03.11.2015

- Plasin batutat pas protestës së studentëve që qëlluan me vezë mbi kryeministrin Rama. E kujt tjetër mund t'i viheshin në gojë këto batuta nëse jo vetë Ramës dhe drejtoreshës së Tatimeve..

Lirohen nga policia studentët që qëlluan Ramën me vezë

Durres Lajm - 03.11.2015

– Policia e Tiranës liron studentët që qëlluan me vezë kryeministrin Rama. Ata u mbajtën për disa orë të izoluar, duke shkaktuar reagime të forta nga shoqëria civile si dhe rektorati i Universitetit ...

Të kesh turp të jesh socialist

Durres Lajm - 03.11.2015

Goditja me vezë kundër Edi Ramës ishte shumë më tepër sesa një akt simbolik, ndaj një pushteti që po degradon me shpejtësi. Ata studentë kurajozë që nuk e kapërdinin dot kthimin e kriminelit në ...

Rinia është e uritur!

Durres Lajm - 03.11.2015

Demokracia e vezëve Unë nuk e di se cilët janë studentët dhe studentet që qëlluan me vezë kryeministrin. Nuk i njoh, se nuk mund t'i njohësh të gjithë.

Studentët nuk dorëzohen, qëllojnë me vezë edhe Ministrinë e Arsimit

Java News - 03.11.2015

Studentët, që një ditë më parë qëlluan kryeministrin Rama me vezë, nuk e ka lënë me aq protestën e tyre disamujore. Pasditen e sotme ata janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit duke kundërshtuar ...

Përhapet moda e vezëve, kësaj here në shënjestër Ministria e Arsimit

Gazeta Dita - 03.11.2015

Moda e qëllimit me vezë duket se do të qëndrojë disa kohë në Tiranë. Dje, u tentua të sulmohej kryeministri, ndërsa sot mësohet se me vezë është goditur Ministria e Arsimit.

Studentët: Lëvizja do të zgjerohet, do pengojmë ligjin e arsimit të lartë

Tetova Sot - 03.11.2015

Një ditë pasi kanë lenë qeline e komisariatit nr 2. një pjesë e studentëve që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama jashtë Fakultetit të Shkencave Sociale i janë rikthyer auditorëve ndërsa pjesa ...

Sërish sulm me vezë, goditet Ministria e Arsimit

Gazeta Tema - 03.11.2015

Studentët e “Lëvizjes për Universitetin” kanë sulmuar me vezë pasditen sotme godinën e Ministrisë së Arsimit. Pasi sulmuan dje me vezë kryeministrin ata kanë hedhur sot vezë drejt Ministrisë në ...

Vajza që u ndalua nga policia për sulmin ndaj Ramës: Ne jemi po ata që përzumë dhunshëm Berishën

Gazeta Tema - 03.11.2015

Klodi Hoxha u bë e njohur dje, pas sulmit që iu bë me vezë makinës së kryeministrit Edi Rama. Ajo ka sqaruar sot se nuk ka qenë ajo që e ka gjuajtur makinën e Ramës, pasi sipas saj, dje në fakt e ...

Tiranë, qëllohet me vezë kryeministri Edi Rama; 8 të shoqëruar

Top Channel - 02.11.2015

Është qëlluar me vezë teksa largohej nga Fakulteti i Shkencave Sociale kryeministri Edi ...

Qëllohet me vezë Edi Rama!

Lajmeshqip - 02.11.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Qëllohet me vezë Edi Rama! Kuvendi miraton MSA-në me 86 vota Albin Kurti: I doli hajdari edhe Kadri Veselit Shpresa që vjen me UNESCO-n Opozita nuk e voton MSA-në, largohet ...

Qëllohet me vezë Kryeministri Rama. Shoqërohen 8 persona

ikub - 02.11.2015

Kreu i qeverisë është qëlluar me vezë në dalje të godinës së Fakultetit të Shkencave Sociale, pranë “Vasil Shantos” në Tiranë. Pas përfundimit të takimit me biznesin e vogël që u mbajt në këtë ...

Tiranë, goditet me vezë nga studentët automjeti i kryeministrit Rama

LajmiFundit - 02.11.2015

Është qëlluar me vezë teksa largohej nga Fakulteti i Shkencave Sociale automjeti i kryeministrit Edi Rama. Nga informacionet e fundit mësohet se, policia ka reaguar duke arrestuar 8 persona që ...

Studentët qëllojnë me vezë Ramën, kryeministri po dilte nga fakulteti i Shkencave Sociale

SOT - 02.11.2015

Kryeministri Rama është qëlluar me vezë nga studentët teksa dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale pas takimit me biznesin e vogël. Disa burime të ndodhur në vendngjarje thanë për gazetën “Sot”, se ...

Sulmohet me “vezë” kryeministri Rama

Shqipmedia - 02.11.2015

Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale. 6 persona janë shoqëruar në komisariatin nr.2 lidhur me këtë incident.

Qëllohet me vezë Edi Rama!

Lajm - 02.11.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u qëllua me vezë ndërsa dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale. Siç raporton Opinion.al. mësohet se 6 persona u shoqëruan nga policia për këtë ngjarje.

Sulmohet me vezë Edi Rama, 8 të arrestuar

Lajmi.net - 02.11.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është sulmuar sot nga disa studentë para fakultetit të Shkencave Sociale, pasi morri pjesë në një takim me biznesin e vogël.

Qëlluan Ramën me vezë, zbulohen emrat e studentëve të arrestuar, akuza për dhunë policore

SOT - 02.11.2015

Janë zbuluar emrat e studentëve që qëlluan kryeministrin Rama me vezë. Ata janë të gjithë studentë, pjesë të "Lëvizjes Për Universitetin”. Në një deklaratë të kësaj lëvizjeje pranohet sulmi me vezë ...

Qëllohet me vezë Edi Rama!

Zhurnal - 02.11.2015

Qëllohet me vezë Edi Rama! Publikuar 02.11.2015 në 13:24 nga F.Y. | 107 i lexuar Tiranë, 2 nëntor - Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë nga një grup të rinjsh.

Njihuni me Klodin, vajzën që qëlloi me vezë Edi Ramën

Lajm - 02.11.2015

Kjo është studentja që qëlloi me vezë kryeminsitrin Edi Rama, pasi ky po dilte nga Fakulteti i Shkencave sociale. Klodiana Hoxha është një aktiviste e Levizjes per Universitetin dhe aktualisht po ...

VIDEO. Qëllohet me vezë Kryeministri Rama

ikub - 02.11.2015

Kreu i qeverisë është qëlluar me vezë në dalje të godinës së Fakultetit të Shkencave Sociale, pranë “Vasil Shantos” në Tiranë. Pas përfundimit të takimit me biznesin e vogël që u mbajt në këtë ...

Berisha: Sot nisi revolta e studenteve, Vezë të prishura mbi Edi Ramën!

Lajm - 02.11.2015

Tetë student janë arrestuar pasi gjuajtën me vezë kryeministrin e Shqipërisë Edin Ramën. Ish kryeministri Sali Berisha tha se sot ka nisur revolta e studentëve.

Studentët tregojnë se si e qëlluan Ramën me vezë (Video)

Lajmi.net - 02.11.2015

Studentët të cilët qëlluan me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama janë trajtuar në mënyrë barbare nga policia dhe badigardët e kreut të qeverisë shqiptare.

Të rinjtë dënojnë arrestimin dhe dhunën ndaj studentëve, mllef ndaj policisë: Turp! Turp!

SOT - 02.11.2015

Disa studentë kanë qëlluar me vezë makinën e kryeministrit Edi Rama. Ata ka pritur momentin kur kreu i qeverisë po dilte nga ambientet e Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë, ku mbajti një ...

Studentët tregojnë se si e qëlluan Ramën me vezë (Video)

Lajmeshqip - 02.11.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Studentët tregojnë se si e qëlluan Ramën me vezë (Video) Edhe në Mal të Zi pakënaqësi me demarkacionin me Kosovën Vetëvendosje: Ne nuk e kemi gjuajtur me vezë Edi Ramën ...

Basha: Studentët protestues, kundër ligjit korruptiv për arsimin e lartë

Top Channel - 02.11.2015

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar lidhur dhe me incidentin e sotëm ku u qëllua me vezë nga studentët automjeti i kryeministrit Edi Rama. Basha tha se studentët janë kundër ligjit sipas tij, ...

Berisha dënon dhunën policore: Qytetarët të dalin në mbështetje të studentëve

LajmiFundit - 02.11.2015

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar lidhur me përplasjen e studentëve me policinë pas incidentit me vezë me kryeministrin Rama. Në një postim në fb, Berisha dënon dhunën ndaj studentëve, ndërsa fton ...

Berisha reagon për arrestimin e studentëve: Vezë të prishura mbi Edi Ramën

SOT - 02.11.2015

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar për ngjarjen e ditës së sotme në Fakultetin e Shkencave Sociale, ku një grup studentësh qëlluan me vezë makinën e kryeministrit Rama.

Goditja e Ramës me vezë, Berisha: Sot nisi revolta e studentëve

ikub - 02.11.2015

Në një postim në rrjetin social facebook, deputeti i PD-së Sali Berisha ka reaguar pas sulmit me vezë që ju bë kryeministrit Edi Rama. “Sot nisi revolta e studentëve. Vezë të prishura mbi Edi Ramën.

Sulmohet me vezë Edi Rama, 8 të arrestuar (VIDEO)

Portalb - 02.11.2015

Lajme lidhur me temën Tiranë, Operacioni/Aksion në lokalet e natës, policia ndalon 8 persona për drogë dhe armë MPJ e Shqipërisë dënon sulmin ndaj ambasadës në Podgoricë Kur legjendari Harvey Keitel ...

Shoqërimi i të rinjve në polici, Topalli: Liro menjëherë studentët shoku Rama!

SOT - 02.11.2015

Deputetja e PD-së Jozefina topalli ka reaguar pas arrestimit të 9 studentëve të cilët i gjuajtën me vezë kryeministrit Rama në Fakultetin e Shkencave Sociale.

Vetëvendosja sulmon me “vezë” kryeministrin Rama – VIDEO

Shqipmedia - 02.11.2015

Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale. 6 persona janë shoqëruar në komisariatin nr.2 lidhur me këtë incident.

Kryeministri pyetet nëse do të lirohen studentët që e sulmuan me vezë, Rama përgjigjet (Video)

Lajmi.net - 02.11.2015

Menjëherë pas incidentit me vezë nga studentët, kryeministri Edi Rama i është drejtuar selisë së Partisë Socialiste për të zhvilluar mbledhjen me grupin parlamentar.

Kryeministri pyetet nëse do të lirohen studentët që e sulmuan me vezë, Rama përgjigjet (Video)

Lajmeshqip - 02.11.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Kryeministri pyetet nëse do të lirohen studentët që e sulmuan me vezë, Rama përgjigjet (Video) Thaçi: Tash radha e liberalizimit të vizave Gënjeshtrat e Vetëvendosjes: Ja ...

Ky është momenti kur studentja qëllon me vezë Ramën (VIDEO)

SOT - 02.11.2015

Në videon e mëposhtme jepet qartë momenti kur studentët gjuajnë me vezë kryeministrin Edi Rama. Ata kanë pritur momentin kur kreu i qeverisë po dilte nga ambientet e Fakultetit të Shkencave Sociale ...

Basha: Lironi studentët, s’kanë lidhje me PD-në

Lajmi.net - 02.11.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon lirimin e menjëhershëm të studentëve të cilët u shoqëruan pas incidentit të goditjes me vezë të kryeministrit të ndodhur sot rreth orës 13:00.

VIDEO/ Rama i përgjigjet me buzëqeshje sulmit me vezë, ja reagimi i tij para selisë së PS

SOT - 02.11.2015

Kryeministri Edi Rama e ka pritur me sportivitet sulmin me vezë, që i është bërë sot nga disa studentë te "Fakulteti i Shkencave Sociale". Menjëherë pasi makina e tij është goditur nga studentët me ...

Basha: Lironi studentët, s’kanë lidhje me PD-në

Portalb - 02.11.2015

Lajme lidhur me temën Pitella: E ardhmja e Shqipërisë është në BE Sali Berisha denoncon vjedhjen e 145 milionë euro Basha: Rama, kryeministri më i korruptuar Eksperti italian: Pritet cunami në ...

Rama e merr me të qeshur sulmin që iu bë me vezë (Video)

Lajm - 02.11.2015

Kryeministri Rama duket se e ka marrë me sportivitet sulmin që iu bë me vezë nga disa studentë. Pasi makina e tij u godit me vezë, kur kryeministri ishte duke shkuar në selinë e PS-së.

Incidenti me vezë, Mediat kosovare: Prishtina infekton Tiranën. VV: Nuk ishin aktivistët tanë

ikub - 02.11.2015

Incidenti ku u qëllua me vezë kryeministri Edi Rama nga disa studentë është publikuar edhe në mediat kosovare, të cilat thonë se mes studentëve ishin edhe aktivistë të Vetëvendosjes.

PS: Basha nxit mospagesën e taksave

Top Channel - 02.11.2015

Lulzim Basha mohoi se Partia Demokratike qëndron pas studentëve që goditën me vezë në drejtim të eskortës së Edi Ramës, por tha se opozita i mbështet ata kundër atij që e quajti “kryeministri i ...

Vezë kryeministrit, reagojnë studentët: Jo politikë në shkollë

LajmiFundit - 02.11.2015

Ndërsa të ndaluarit ndodheshin në mjediset e drejtorisë së policisë, kolegë të tyre jashtë saj kërkonin lirimin e tyre. Ata pohuan se reagimi është një e drejtë e tyre për të protestuar, duke ...

Berisha: Sulmi me vezë ndaj Ramës, akt revolte i studentëve

Portalb - 02.11.2015

Lajme lidhur me temën Sali Berisha denoncon vjedhjen e 145 milionë euro Balla: Sali Berisha, agjenti i fundit i UDB-së në Shqipëri Berisha: Vota kundër SHBA-ve në OKB, kthim në diktaturë Berisha: ...

AP hetim për trajtimin e studentëve të ndaluar në incidentin me Ramën

ikub - 02.11.2015

Avokati i Popullit ka nisur dy hetime lidhur me çështjen e arrestimit të studentëve nga policia, pas incidentit të ndodhur me Kryeministrin Rama. Institucioni i AP ka nisur hetim mbi trajtimin nga ...

Ekspertët e AP pengohen për të verifikuar dhunën ndaj studentëve, institucioni nis hetimin ndaj policisë

SOT - 02.11.2015

Avokati i Popullit pas sinjalizimeve për ushtrim dhune ndaj disa studentëve nga policia, të cilët u përfshinë në një incident me kryeministrin, nisi menjëherë investigimin e këtij rasti të denoncuar.

Ja studentja që goditi Ramën me vezë

SOT - 02.11.2015

Klodiana Hoxha është një nga vajzat që qëlloi kryeministrin Rama me vezë, e cila në këto momente ndodhet në komisariat. Një ditë më parë, nëpërmjet një statusi në rrjetin e saj social Facebook, ajo ...

"Luftë" para Policisë së Tiranës, studentët protestë për lirimin e moshatarëve të tyre: 1 vezë sot, 100 ...

SOT - 02.11.2015

Studentët po zhvillojnë një protestë para Drejtorisë së Policisë Tiranë, duke kërkuar lirimin e bashkëmoshatarëve të tyre, që u ndaluan sot pas goditjes së kryeministrit Edi Rama me vezë.

Rama e merr me të qeshur sulmin që iu bë me vezë (Video)

Portalb - 02.11.2015

Lajme lidhur me temën Rama, biznesit: Denonconi tatimorët abuzivë VV demanton lajmin se aktivistët e saj gjuajtën me vezë Edi Ramën Rama: Nuk mund të shkojmë në BE me këtë nivel informaliteti Rama: ...

Vezë ndaj Ramës, 8 studentë mbahen në qeli, policia pengon Avokatin e Popullit

LajmiFundit - 02.11.2015

Avokati i Popullit ka nisur hetimet per ceshten e shoqerimit ne polici te studenteve te akuzuar per goditjen me veze ndaj kryeministrit Edi Rama. Fillimisht policia nuk ka lejuar inspektoret e AP qe ...

Ligji, si u kundërshtua nga pedagogë dhe studentë

Top Channel - 02.11.2015

Protesta me vezë kundër kryeministrit Edi Rama, u tha nga protagonistët se kishte qëllimin e kundërshtimit të ligjit të arsimit të lartë, i cili është miratuar përfundimisht në Parlament që më 17 ...

Rektorati i UT në mbrojtje të studentëve: Ndalimi dhe izolimi për një kohë të gjatë, i papranueshëm

SOT - 02.11.2015

Rektorati i Universitetit të Tiranës ka reaguar pas ndalimit të studentëve, që qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama. Me anë të një reagimi të bërë në media, Rektorati i Universitetit të Tiranës e ...

Lirohen 8 studentët e ndaluar: Ky është vetëm fillimi, s`keni parë gjë akoma!

LajmiFundit - 02.11.2015

Lirohen nga policia e Tiranes, 8 studentet e ndaluar per goditjen me veze ndaj kryeministrit Edi Rama. Nje perfaqesuese e studenteve, deklaroi pas daljes nga policia, se brenda ne paraburgim nuk ka ...

LAJMI I FUNDIT/ Lirohen 8 studentët që qëlluan me vezë Edi Ramën, festë para Drejtorisë së Policisë

SOT - 02.11.2015

Sapo janë lënë të lirë tetë studentët e ndaluar sot për qëllimin me vezë ndaj kryeministri Edi Rama. Ata janë liruar pas marrjes në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Lirohen studentët që qëlluan me vezë Ramën

Lajmi.net - 02.11.2015

Lirohen studentët që qëlluan me vezë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, duke thënë se do të ndiqen penalisht në gjendje të lirë. Njëra prej studentëve tha se kauza e tyre do të vijojë sërish dhe se ...

Policia liron 8 studentët e shoqëruar. Do të ndiqen penalisht në gjendje të lirë

ikub - 02.11.2015

Pas më shumë se 7 orësh në ambjentet e Komisariatit nr 2 dhe më pas Drejtorisë së Policisë së Tiranës, lirohen 8 studentët që u shoqëruan nga policia pasi goditën me vezë në drejtim të Kryeministrit ...

Lirohen studentët që hodhën vezë ndaj kryeministrit

Top Channel - 02.11.2015

Studentët që qëlluan me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa ky i fundit hynte në makinën e tij në përfundim të një takimi me biznesin në Tiranë, u lanë të lirë në orët e mbrëmjes së të ...

Nuk i mjafton goditja me vezë, studentja e liruar ironizon Ramën: Nuk keni parë asgjë akoma!

SOT - 02.11.2015

Menjëherë pas lirimit nga ambientet e Policisë së Tiranës, ku mbaheshin prej disa orësh, studentët që goditën kryeministrin Rama me vezë kanë folur për mediat.

Goditën Ramën me vezë, studentët ironi edhe me Bashën

LajmiFundit - 02.11.2015

Perfaqesuesit e studenteve qe protestuan sot duke qelluar me veze kryeministrin Edi Rama, kane reaguar ne rrjetet sociale ndaj politizimit te ceshtjes.

Berna bën bashkë studentët shqiptarë të Zvicrës

Koha.net - 02.11.2015

Bernë, 2 nëntor - Shoqatat studentore nga Universitetet e Bernës, Cyrihut, Freiburgut, Gjenevës e St.Gallenit, organizuan të shtunën për herë parë kongresin e përbashkët të studentëve shqiptarë të ...

Ndër hedhës të vezëve mbi kryeministrin Rama edhe 3 studentë nga Prishtina

Koha.net - 02.11.2015

[E plotësuar] Ndërkohë, sipas të dhënave të para Shekulli mëson se veza ka rënë mbi automjetin me të cilin lëviz kryeministri Rama. Nga të dhënat paraprake mësohet se, policia ka shoqëruar së paku 8 ...

6 persona qëllojnë me vezë Kryeministrin Edi Rama

Botasot - 02.11.2015

Eskorta e kryeministrit Edi Rama është qëlluar me veze teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale. 6 persona janë shoqëruar në Polici lidhur me këtë ...

Kryeministrin Edi Rama e qëllojnë me vezë

Mapo - 02.11.2015

Kryeministrin Edi Rama e qëllojnë me vezë Postuar më: 02 Nëntor 2015 12:45 Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale.

Qëllohet me vezë kryeministri Edi Rama, policia shoqëron 8 studentë

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANE – Një grup studentësh kanë qëlluar me vezë kryeministrin Edi Rama, teksa po dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale në Tiranë. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se vezët kanë rënë ...

Kryeministri Rama sulmohet me vezë

ABC News - 02.11.2015

Kryeministri Rama është qëlluar me vezë,ndërsa dilte nga një aktivitet në ambientet e fakultetit të Shkencave Sociale. Mësohet se studentja nga Tropoja Klodiana Hoxha ka qenë autorja e këtij akti, ...

Protestuesit që qëlluan Ramën erdhën nga Kosova

Mapo - 02.11.2015

Protestuesit që qëlluan Ramën erdhën nga Kosova Postuar më: 02 Nëntor 2015 13:12 Siç duket për protestat duhet të kërkojmë ndihmën e shqiptarëve të Kosovës.

Protestuesit që qëlluan me vezë Ramën erdhën nga Kosova

Botasot - 02.11.2015

Siç duket për protestat duhet të kërkojmë ndihmën e shqiptarëve të Kosovës. Eksperienca e tyre me vezë dhe gaz lotsjellës ka mbërritur edhe në Tiranë.

Ky është momenti kur Edi Rama gjuhet me vezë (Video)

Botasot - 02.11.2015

Kjo video e hedhur në Facebook nga Olti Curri tregon momentin e ndalimit të studentëve që qëlluan me vezë mbi makinën e kryeministrit Edi Rama. Të pranishmit thonë se kanë mbetur të tmerruar nga ...

Ja videot e ndalimit: Policia dhunon studentet

Mapo - 02.11.2015

Ja videot e ndalimit: Policia dhunon studentet Postuar më: 02 Nëntor 2015 13:26 Ktëto video të hedhura në Facebook nga Olti Curri dhe Ora News tregojnë momentin e ndalimit të studentëve që qëlluan me ...

Zbardhen detaje të incidentit të goditjes së Ramës me vezë/Ja 8 studentët e ndaluar nga policia (Video)

Botasot - 02.11.2015

(E plotësuar) Zbardhen të tjera detaje mbi incidentin e sotshëm mes një grupi studentësh dhe eskortës së Kryeministrit Edi Rama, e cila u qëllua me vezë, pasi Kreu i Qeverisë po dilte nga Fakulteti i ...

Ja si reagoi Edi Rama! Berisha: Nisi revolta!

Mapo - 02.11.2015

Ja si reagoi Edi Rama! Berisha: Nisi revolta! Postuar më: 02 Nëntor 2015 13:45 Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi i pari pas lajmit se disa studentë kanë qëlluar me vezë kryeministrin Edi Rama.

Berisha: Nisi revolta, të mbështesim studentët

Botasot - 02.11.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi i pari pas lajmit se disa studentë kanë qëlluar me vezë kryeministrin Edi Rama. “Sot studentet e Universiteteve te Tiranes, ne nje akt revolte te thelle gjuajten ...

Aktivistë kosovarë të Klubit Politik të Studentëve gjuajnë me vezë Ramën (VIDEO)

Yll Press - 02.11.2015

Nga informacionet e fundit mësohet se, policia ka reaguar duke arrestuar 6 persona që dyshohet të kenë hedhur vezët në drejtim të automjetit. Është qëlluar me vezë teksa largohej nga Fakulteti i ...

Lirohen 8 studentët: Do ndiqemi penalisht, kësaj çështje do i shkojmë deri në fund. Reforma nuk kalon!

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANE – Pas rreth 8 orësh policia ka lënë të lirë 8 studentet e shoqëruara pas incidentit me kryeministrin Edi Rama dhe protestës së tyre kundër reformës në arsim.

Berisha dënon dhunën policore: Qytetarët të dalin në mbështetje të studentëve

Ora news - 02.11.2015

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar lidhur me përplasjen e studentëve me policinë pas incidentit me vezë me kryeministrin Rama. Në një postim në fb, Berisha dënon dhunën ndaj studentëve, ndërsa fton ...

Mediat kosovare: Vetëvendosje qëllon me vezë Ramën, reagon VV: Nuk ishin aktivistët tanë

BalkanWeb - 02.11.2015

“Eksperienca e tyre me vezë dhe gaz lotsjellës ka mbërritur edhe në Tiranë. Disa nga studentët që qëlluan me vezë në drejtim të makinës së kryeministrit Edi Rama, vinin nga Kosova dhe protestonin ...

Je Suis Klodi …

BalkanWeb - 02.11.2015

NGA KRESHNIK COLLAKU* Sot një studente qëlloi me vezë kryeministrin Rama. Qeveria në panik. Policia ka arrestuar një grup studentesh dhe po bën raprezalje në banesat e tyre. Dicka kërkojnë.

Studentët vezë Ramës, Basha: Policia larg duart nga studentët, do përgjigjen një për një për cdo dhunim

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANË -Në një konferencë për shtyp, kreu i PD Lulzim Basha komentoi dhe situatën e krijuar sot ku pasi hoqdhën vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, disa studentë u shoqëruan nga policia.

Basha: Lironi studentët, s’kanë lidhje me PD-në

Ora news - 02.11.2015

Kryetari i PD-së Lulzim Basha kërkon lirimin e menjëhershëm të studentëve të cilët u shoqëruan pas incidentit të goditjes me vezë të kryeministrit të ndodhur sot rreth orës 13:00.

Incidenti me vezë, Rama “përgjigjet” me buzëqeshje përpara selisë së PS

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANE- Reagimi i kryeministrit për incidentin me vezë, duket se ka qenë vetëm një buzëqeshje. Gazetarja Marsela Karapanço raporton se kreu i qeverisë është pyetur në përfundim të mbledhjes së grupit ...

Momenti i dhunës së policisë mbi studentët që qëlluan me vezë Kryeministrin (Video)

Botasot - 02.11.2015

Ndonëse momenti që një grup studentësh ka goditur me vezë eskortën e Kryeministrit mund të mos jetë fiksuar në video, reagimi i policisë kundër personave që dyshohet se qëlluan me vezë ka qenë i ...

Basha: Lironi studentët, s’kanë lidhje me PD-në

Botasot - 02.11.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon lirimin e menjëhershëm të studentëve të cilët u shoqëruan pas incidentit të goditjes me vezë të kryeministrit të ndodhur sot rreth orës 13:00.

Grup studentësh, vezë kundër Ramës

VOA - 02.11.2015

Ngjarja në Fakultetin e Shkencave sociale ku kryeministri zhvilloi një takim me biznesin e vogël. Nëntë student shoqërohen në polici. “Ishte protestë kundër ligjit për Arsimin e Lartë”.

Kush është vajza që mendohet se qëlloi Ramën me vezë (Foto)

Botasot - 02.11.2015

Klodi Hoxha është vajza që mendohet se ka qëlluar kryeministrin Rama me vezë. Ajo është aktiviste në organizatën “Për Universitetin”, që kundërshton ligjin e ri të arsimit.

Basha: Studentët që protestuan ndaj Ramës s'kanë lidhje me PD

ABC News - 02.11.2015

Kryetari i Partisë Demokratike Basha deklaroi se studentët që protestuan ndaj kryeministrit nuk kanë asnjë lidhje me Partinë Demokratike. E vetmja gjë që lidh opozitën me ta, sipas tij është refuzimi ...

Pas incidentit me vezët, Rama mbledh grupin e PS-së

ABC News - 02.11.2015

Pas incidentit me të rinjtë që e goditën me vezë, Edi Rama drejtoi mbledhjen e grupit parlamentar të PS-se, ku ranë në sy masat e shtuara të sigurisë. Vetë Rama nuk komentoi ngjarjen.

Mediat në Kosovë për incidentin me vezë

ABC News - 02.11.2015

Jo pak bujë ka bërë incidenti i sotëm ku u qëllua Rama me vezë, edhe në portalet e shtypit të Kosovës. Në Agjencia e lajmeve Kosova press shkruan se prishtina infekton tiranën, Goditet me vezë Edi ...

Qëlluan me vezë Kryeministrin Edi Rama, lirohen pas 8 orësh studentët

Ora news - 02.11.2015

Lirohen 8 studentët që sulmuan me vezë: “Nuk keni parë asgjë akoma” Pas 8 orësh qëndrimi në Policinë e Tiranës, janë lënë të lirë 8 studentët që ishin protagonistë të incidentit me kryeministrin ...

Basha: Lironi studentët, s’kanë lidhje me PD-në

Koha.net - 02.11.2015

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkon lirimin e menjëhershëm të studentëve të cilët u shoqëruan pas incidentit të goditjes me vezë të kryeministrit të ndodhur sot rreth orës 13:00.

Sulmi me vezë ndaj Ramës, shpërthen gallata në rrjetet sociale (Foto)

Telegrafi - 02.11.2015

Sulmi me vezë ndaj kryeministrit shqiptar Edi Rama është njëri ndër lajmet kryesor i ditës së sotme. Dhe si i tillë, nuk mund të mos trajtohej e komentohej gjerësisht në mediet sociale.

Video: Rama pyetet a do t’i lirojë studentët, përgjigja e tij: Çfarë?!

Mapo - 02.11.2015

Video: Rama pyetet a do t’i lirojë studentët, përgjigja e tij: Çfarë?! Postuar më: 02 Nëntor 2015 15:43 Indiferent, me buzëqeshje dhe një shprehje habie.

Studentët vezë Ramës, Basha: Nuk janë nxitur nga opozita. Policia larg duart nga studentët

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANË -Në një konferencë për shtyp, kreu i PD Lulzim Basha komentoi dhe situatën e krijuar sot ku pasi hoqdhën vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, disa studentë u shoqëruan nga policia.

Berisha: Sulmi me vezë ndaj Ramës, akt revolte i studentëve

Koha.net - 02.11.2015

Incidentin e ndodhur sot në Fakultetin e Shkencave Sociale, ku kryeministri Rama u qëllua nga studentët me vezë, e ka komentuar edhe ish-kryeministri Berisha.

Basha: Rama akuzon studentët si Ramiz Alia, s’kanë lidhje politike me PD

Ora news - 02.11.2015

Kryetari i PD-së Lulzim Basha kërkon lirimin e menjëhershëm të studentëve të cilët u shoqëruan pas incidentit të goditjes me vezë të kryeministrit të ndodhur sot rreth orës 13:00.

Ja studentja që qëlloi me vezë kryeministrin

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANË -Pak pas mbylljes së takimit me bizneset e vogla, kryeministri Edi Rama në dalje të takimit u qëllua me vezë nga studentë që protestonin për Reformën në Arsimin e Lartë.

Nesër do qëlloj dhe unë me vezë!

BalkanWeb - 02.11.2015

NGA BLEDI MANE* Sot, do Zoti e na kalon rroga shpejt se do dal në lagje e do bëj shopping. Shopping të fuqishëm fare. Jo një kokër por do blej kufeta të tëra me vezë.

Kur goditen me vezë liderët….

Ora news - 02.11.2015

Dy vjet më parë në mesin e fushatës elektorale, ish lideri laburistëve Ed Miliband u godit nga një “breshëri” vezësh nga një protestues. U llangos prapa në kokë dhe në kurriz.

Salianji: Rama kërkon të vrasë protestën, të lirojë studentët ose do e lyejmë me të verdhë Kryeministrinë

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANË- Ervin Salianji, kandidat për kryetar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se kërkon të vrasë protestën.

Video+Foto: Studentët “ulen” këmbëkryq para Policisë së Tiranës

Mapo - 02.11.2015

Video+Foto: Studentët “ulen” këmbëkryq para Policisë së Tiranës Postuar më: 02 Nëntor 2015 17:04 Një grup studentësh dhe pedagogësh të Lëvizjes për Universitetin janë tw ulur pranë ambienteve të ...

Studentët në protestë

ABC News - 02.11.2015

Dhjetera studente po protestojne perballe Drejtorise se Policise ne Tirane, kunder arrestimit te 8 studenteve qe goditen me veze ndaj Kryeministrit Edi Rama mesditen e sotme.

Foto: Ja kush është studentja që qëlloi Edi Ramën me vezë

Mapo - 02.11.2015

Foto: Ja kush është studentja që qëlloi Edi Ramën me vezë Postuar më: 02 Nëntor 2015 17:24 Dora që hodhi vezën u përfol se ka qenë e studentes Klodi Hoxha, aktiviste tek Lëvizja Studentore për ...

Ylli Dylgjeri: Vezët? Një komb një qëndrim!

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANË- Për gazetarin Ylli Dylgjeri, incidenti i sotëm me kryeministrin Edi Rama, i cili u qëllua nga studentët me vezë ka edhe anë pozitive. Në profilin e tij në Facebook, Dylgjeri shkruan se kjo ...

Avokati i Popullit pengohet gjatë hetimit për trajtimin e studentëve

Mapo - 02.11.2015

Avokati i Popullit pengohet gjatë hetimit për trajtimin e studentëve Postuar më: 02 Nëntor 2015 17:29 Avokati i Popullit pas sinjalizimeve për ushtrim dhune ndaj disa studentëve nga policia, të cilët ...

Studentët “ulen” këmbëkryq para Policisë së Tiranës

Botasot - 02.11.2015

Një grup studentësh dhe pedagogësh të Lëvizjes për Universitetin janë te ulur pranë ambienteve të Drejtorisë së Policisë duke protestuar për lirimin e shokëve të tyre të ndaluar nga Policia e ...

Dhuna ndaj studentëve? Totozani nis hetimet për policinë

Botasot - 02.11.2015

Avokati i Popullit nisi investigimin në lidhje me sinjalizimet për ushtrim dhune nga policia ndaj disa studentëve të përfshinë në një incident me Kryeministrin.

Lirohen studentët, PD-PS injorojnë protestën

Mapo - 02.11.2015

Lirohen studentët, PD-PS injorojnë protestën Postuar më: 02 Nëntor 2015 19:44 Pas disa orësh në qeli janë liruar para pak minutash 8 studentët protestues që goditën sot paradite kryeministrin Edi ...

Ndalimi i studentëve, reagon Rektorati i UT: Ndalimi për një kohë të gjatë, i papranueshëm

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANE- Rektorati i Universitetit të Tiranës ka reaguar lidhur me ndalimin e studentëve që kanë protestuar ditën e sotme ndaj kryeministrit Edi Rama, duke qëlluar me vezë në drejtim të tij.

Salihu tregon se pse e gjuajtën Ramën me vezë

Telegrafi - 02.11.2015

Fitim Salihu, aktivistë i Klubit Politik të Studentëve, ka qenë i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës, ku ka folur për arrestimin e tre aktivistëve të këtij klubi, pasi sot gjatë ditës kanë ...

Studentët përpara Policisë, me pankarta e vezë: S’lëvizim nga këtu deri në lirimin e të ndaluarve

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANE – Pas ndalimit të tetë studentëve që protestuan ditën e sotme ndaj kryeministrit Edi Rama duke qëlluar ndaj tij me vezë, dhjetëra studente të tjerë dhe qytetarë janë mbledhur para Drejtorisë ...

Ironia e studentes që goditi Ramën: S’keni parë gjë akoma!

Mapo - 02.11.2015

Ironia e studentes që goditi Ramën: S’keni parë gjë akoma! Postuar më: 02 Nëntor 2015 19:56 Një nga studentet e ndaluara nga policia e Tiranës për incidentin e goditjes me vezë të makinës së ...

Lirohen studentët që hodhën vezë ndaj Ramës

Koha.net - 02.11.2015

Studentët që qëlluan me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa ky i fundit hynte në makinën e tij në përfundim të një takimi me biznesin në Tiranë, u lanë të lirë në orët e mbrëmjes së të hënës.

Ironia e studentes që goditi Ramën: S’keni parë gjë akoma!

Botasot - 02.11.2015

Një nga studentet e ndaluara nga policia e Tiranës për incidentin e goditjes me vezë të makinës së kryeministrit, reagoi pas lirimit, duke përdorur një shprehje të Edi Ramës, drejtuar opozitës.

Sulmi me vezë ndaj kryeministrit Rama, plas gallata në rrjetet sociale

BalkanWeb - 02.11.2015

TIRANE- Sulmi me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama ditën e sotme nga një grup studentësh në shenjë protestë ndaj tarifave të larta të shkollimit, është bërë temë ditë në rrjetet sociale.

Rama qëllohet me vezë, ja kush janë 8 studentët që u arrestuan

Gazeta Tema - 02.11.2015

Kryeministri Edi Rama ka qenë paraditen e sotme në Fakultetin e Shkencave Sociale, por në dalje të tij ai ka patuar një surprizë jo të këndshme. Teksa po hipte në makinë, disa persona kanë qëlluar me ...

Goditet me vezë makina e kryeministrit Rama

Java News - 02.11.2015

Është qëlluar me vezë teksa largohej nga Fakulteti i Shkencave Sociale automjeti i kryeministrit Edi Rama. Nga informacionet e fundit mësohet se, policia ka reaguar duke arrestuar 6 persona që ...

Prishtina “infekton” Tiranën. Një grup studentësh qëllojnë me vezë automjetin e Kryeministrit Rama (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 02.11.2015

Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë nga disa studentë ndërsa po dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale pas përfundimit të aktivitetit më biznesin e vogël.

Sulmohet me vezë Edi Rama, 8 të arrestuar

Tetova Sot - 02.11.2015

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është sulmuar sot nga disa studentë para fakultetit të Shkencave Sociale, pasi morri pjesë në një takim me biznesin e vogël.

Njihuni me Klodin, vajzën që qëlloi me vezë Edi Ramën

Tetova Sot - 02.11.2015

Kjo është studentja që qëlloi me vezë kryeminsitrin Edi Rama, pasi ky po dilte nga Fakulteti i Shkencave sociale. Klodiana Hoxha është një aktiviste e Levizjes per Universitetin dhe aktualisht po ...

VIDEO/ Momenti sulmit dhe ndalimit të studentëve që gjuajtën Ramën, policia dhunon një prej tyre

Gazeta Tema - 02.11.2015

Ky është momenti kur studentët e “Lëvizjes për Universitetin” goditën me vezë makinën e kryeministrit Rama. Nuk shihet qartë në videon e filmuar rastësisht nga një student momenti i goditjes por ...

Ky është momenti kur Edi Rama gjuhet me vezë (Video)

Tetova Sot - 02.11.2015

Studentët që gjuajtën Edi Ramën me vezë, janë arrestuar. Dikush nga turma, ka incizuar momentin e gjuajtjes me vezë dhe arrestimin e tyre. ...

Berisha: Sot nisi revolta e studenteve, Vezë të prishura mbi Edi Ramën!

Tetova Sot - 02.11.2015

Tetë student janë arrestuar pasi gjuajtën me vezë kryeministrin e Shqipërisë Edin Ramën. Ish kryeministri Sali Berisha tha se sot ka nisur revolta e studentëve.

Reagon Berisha në lidhje me incidentin: Nisi revolta e studentëve!

Java News - 02.11.2015

Pas lajmit se Kryeministri është goditur me vezë, në një postim në rrjetin social, Sali Berisha e ka cilësuar aktin si nisjen e revoltës së studentëve.

Berisha: Sot nisi revolta

Gazeta Tema - 02.11.2015

Sali Berisha ka reaguar pas sulmit me vezë që i është bërë kryeministrit Rama. Ai thotë se sot nisi revolta. “ Te dashur miq, sot studentet e Universiteteve te Tiranes, ne nje akt revolte te thelle ...

Momentet e para kur Rama ishte në këmbë dhe u qëllua me vezë nga studentët (Video)

Tetova Sot - 02.11.2015

Këto janë momentet kur kryeministri Edi Rama qëllohet nga një studente me vezë. Ai ka qenë duke dalë në këmbë nga ambientet e Fakultetit të Shkencave Sociale, kur njëra prej studenteve ka qëlluar me ...

FOTOT/ Ja kush është vajza që mendohet se qëlloi Ramën me vezë

Gazeta Tema - 02.11.2015

Klodi Hoxha është vajza që mendohet se ka qëlluar kryeministrin Rama me vezë. Ajo është aktiviste në organizatën “Për Universitetin”, që kundërshton ligjin e ri të arsimit.

Asnjë deklaratë, Rama buzëqesh pasi e qëlluan me vezë

Tetova Sot - 02.11.2015

Jo pak bujë ka bërë incidenti i sotëm ku u qëllua Rama me vezë, por duket se ky xhest nuk e ka shqetësuar aspak atë. Veprimin e studentëve duket seRama e ka pritur me mjaft sportivitet, madje ai ka ...

Studentët qëllojnë me vezë Edi Ramën

Durres Lajm - 02.11.2015

Qëllohet me vezë automjeti i kreut të qeverisë, Edi Rama. Incidenti u shënua sapo kryeministri Rama doli nga takimi që zhvilloi me biznesin e vogël, të mbajtur në ambientet e Fakultetit të Shkencave ...

Qëllohet me vezë kryeministri Rama

Vision Plus - 02.11.2015

Ky është momenti kur disa studente qëlluan me veze kryeministrin Rama, teksa ai po dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale, ku ishte i ftuar te merrte pjese ne nje aktivitet.

Momentet kur Rama qëllohet me vezë, studentët: Je hajdut (VIDEO)

Java News - 02.11.2015

Kjo video tregon momentet kur një grup studentësh e kanë pritur kryeministrin Edi Rama jashtë Fakultetit të Shkencave Sociale dhe pasi ai ka dalë kanë nisur ta shajnë dhe më pas një vajzë me floke të ...

POSTIMI: Kush është vajza që mendohet se qëlloi Ramën me vezë

Gazeta Dita - 02.11.2015

Klodi Hoxha është vajza që mendohet se ka qëlluar kryeministrin Rama me vezë. Ajo është aktiviste në organizatën “Për Universitetin”, që kundërshton ligjin e ri të arsimit.

Policia: Nuk është dhunuar asnjë nga studentët që goditën Ramën me vezë

Gazeta Tema - 02.11.2015

Policia ka reaguar pas ndalimit të 8 studentëve, që akuzohen se kanë goditur makinën e kryeministrit me vezë. Policia mohon raportimet se studentët janë dhunuar.

Policia për 8 studentët: Nuk janë dhunuar, i shoqëruam me police femra

Java News - 02.11.2015

Policia e Qarkut Tiranë ka reaguar pasditen e sotme sa i përket shoqërimit të 8 studentëve që qëlluan me vezë kryeministrin Rama. Duke hedhur poshtë zërat e opozitës, blutë e Tiranës theksojnë se ...

VIDEO/ Rama e merr me të qeshur sulmin që iu bë me vezë

Gazeta Tema - 02.11.2015

Kryeministri Rama duket se e ka marrë me sportivitet sulmin që iu bë me vezë nga disa studentë. Pasi makina e tij u godit me vezë, kryeministri ka shkuar në selinë e PS-së.

VIDEO/ Si reagoi Rama pasi studentët e qëlluan me vezë

Gazeta Dita - 02.11.2015

Kryeministri Rama e ka pritur me buzëqeshje veprimin e studentëve që qëlluan mbi të me vezë në përfundim të takimit me biznesin dhe tatimet. Pas këtij aktiviteti kreu i qeverisë ka shkuar në selinë e ...

A do të lirohen studentët që goditën kryeministrin? Ja përgjigja e Ramës (Video)

Java News - 02.11.2015

Kryeministri Rama duket se e ka marrë me sportivitet dhe jo shumë seriozisht sulmin me vezë nga disa studentë. Teksa ka ka dalë nga selia, Rama është pyetur për sulmin dhe nëse do të kërkojë lirimin ...

Rama e merr me të qeshur sulmin që iu bë me vezë (Video)

Tetova Sot - 02.11.2015

Kryeministri Rama duket se e ka marrë me sportivitet sulmin që iu bë me vezë nga disa studentë. Pasi makina e tij u godit me vezë, kur kryeministri ishte duke shkuar në selinë e PS-së.

Nesër do të qëlloj edhe unë me vezë!

Gazeta Tema - 02.11.2015

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Sot, do Zoti e na kalon rroga shpejt se do dal në lagje e do bëj shopping. Shopping të fuqishëm fare.

Policia: Nuk është dhunuar asnjë nga studentët që goditën Ramën me vezë

Gazeta Dita - 02.11.2015

Policia ka reaguar pas ndalimit të 8 studentëve, që akuzohen se kanë goditur makinën e kryeministrit me vezë. Policia mohon raportimet se studentët janë dhunuar.

Studentët ulen këmbëkryq para policisë

Gazeta Dita - 02.11.2015

Pas incidentit me vezë ndaj kryeministrit, studentët nuk ndalen. Ata janë ulur këmbëkryq përballë Drejtorisë së Policisë së Tiranës dhe kërkojnë lirimin e shokëve dhe shoqeve të tyre.

Ja kush është studentja që qëlloi Edi Ramën me vezë (Foto)

Java News - 02.11.2015

Dora që hodhi vezën u përfol se ka qenë e studentes Klodi Hoxha, aktiviste tek Lëvizja Studentore për Universitetin. Madje pak orë më parë ajo ka postuar në profilin e saj në Facebook, një deklaratë ...

Nesër do qëlloj edhe unë me vezë!

Java News - 02.11.2015

Nga Bledi Mane/ Sot, do Zoti e na kalon rroga shpejt se do dal në lagje e do bëj shopping. Shopping të fuqishëm fare. Jo një kokër por do blej kufeta të tëra me vezë.

Goditën Ramën me vezë, AP nis hetim për trajtimin nga policia të studentëve të ndaluar

Gazeta Tema - 02.11.2015

Avokati i Popullit pas sinjalizimeve për ushtrim dhune ndaj disa studentëve nga policia, të cilët u përfshinë në një incident me kryeministrin, nisi menjëherë investigimin e këtij rasti të denoncuar.

Incidenti me Kryeministrin, Avokati i Popullit heton policinë për trajtimin e studentëve të ndaluar

Java News - 02.11.2015

Avokati i Popullit ka nisur hetimet në lidhje me pretendimet për dhunimin e studentëve të shoqëruar nga policia pas incidentit kur u godit me vezë automjeti i kryeministrit Edi Rama.

FOTOT/ Plas humori me sulmin me vezë ndaj kryeministrit Rama

Gazeta Tema - 02.11.2015

Pas sulmit me vezë që iu bë kryeministrit Rama ditën e sotme nga disa studentë ka plasur humori në rrjet. Ja disa prej memeve më të ...

Berisha e çmon sulmin me vezë ndaj Ramës

Tetova Sot - 02.11.2015

Guxim dhe trimëri e paparë e studentëve, por dhe dhunë shtazore ndaj tyre. Kështu e ...

Goditja me vezë e automjetit të Ramës, plas humori në rrjetet sociale

Java News - 02.11.2015

Është pasuar me jo pak humor incidenti ndaj eskortës së kryeministrit Edi Rama. Disa orë pasi automjeti i kreut të qeverisë u godit me vezë nga disa studentë, në rrjetet sociale po qarkullojnë foto ...

VezëVendosja

Gazeta Tema - 02.11.2015

Nga Mero Baze Gjuatja me vezë mbi kryeministrin Rama nga një grup studentësh aktivistë, po kthehet në një betejë për të testuar sjelljen demokratike të policisë, ndërkohë që qëllimi i asaj, të paktën ...

Rektorati i UT: Ndalimi për një kohë të gjatë i studentëve, i papranueshëm

Gazeta Dita - 02.11.2015

Rektorati i Universitetit të Tiranës ka reaguar lidhur me ndalimin e studentëve që kanë protestuar ditën e sotme ndaj kryeministrit Edi Rama, duke qëlluar me vezë në drejtim të tij.

Studentët që sulmuan Ramën, pjesë e ekstremi të majtë. Dy vite më parë poshtëruan Berishën e Bashën

Gazeta Tema - 02.11.2015

Studentët që sulmuan sot kryeministrin Edi Rama me vezë janë pjesë e ekstremit të majtë. Ata aderojnë në lëvizjen shqiptare ‘Organizata Politike’, e cila bashkëpunon shpesh herë me Lëvizjen ...

LIROHEN STUDENTËT / Vajza që qëlloi me vezë: S’keni parë gjë akoma!

Gazeta Dita - 02.11.2015

Policia e Tiranës ka liruar studentët të cilët tentuan që të godisnin me vezë Kryeministrin Rama teksa dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale. Të rinjtë kanë qëndruar rreth 8 orë në ambientet e ...

Sandri i shkruan Ramës: Të zuri haku i vezëve të mija

Gazeta Tema - 02.11.2015

Pas lajmit se disa studentë kishin qëlluar me vezë Edi Ramën ndëra po hynte në një fakultet për një leksion, Sandri u ul dhe i shkroi një letër, ku nxirrte dhe inatin me vezët e hedhura tek vila e ...

Lirohen studentët: Në polici nuk na dhunuan

Java News - 02.11.2015

Lirohen 8 studentët e ndaluar për goditjen me gurë të automjetit të kryeministrit Edi Rama. Pas disa orësh izolim, policia vendosi të lërë të lirë studentët e përfshirë në këtë incident, ndërkohë ...

VIDEO/ Lirohen studentët që goditën Ramën me vezë, “Superdhëndri” në shesh për të protestuar

Gazeta Tema - 02.11.2015

Policia e Tiranës ka liruar studentët të cilët goditën me vezë makinën e kryeministrit Rama teksa dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale. Të rinjtë kanë qëndruar rreth 8 orë në ambientet e ...

VIDEO/ Studentja e liruar, ironi me fjalët e Ramës: S’keni parë asgjë akoma!

Gazeta Tema - 02.11.2015

Pasi janë liruar, studentët që goditën makinën e kryeministrit Rama me vezë, kanë folur për mediat. Një nga studentet ka ironizuar deklaratën e Ramës në Kuvend, kur iu drejtua opozitës me fjalët ...

Lirohen studentët që qëlluan me vezë makinën e kryeministrit Rama (FOTO)

Tetova Sot - 02.11.2015

Pas rreth shtatë orësh të mbajtur në Drejtorinë e Policisë Tiranë, tetë studentët e ndaluar nga policia janë lënë të lirë. Në një komunikim për mediat, studentja e dyshuar si autorja që goditi ...

Studentët që sulmuan Ramën, dy vite më parë refuzuan Berishën e Bashën për armët kimike

Gazeta Dita - 02.11.2015

Studentët që sulmuan kryeministrin Edi Rama me vezë aderojnë në lëvizjen shqiptare ‘Organizata Politike’, e cila bashkëpunon shpesh herë me Lëvizjen Vetëvendosje.

FOTOT/ Ja kush janë 8 studentët e ndaluar për sulmin me vezë ndaj Ramës

Gazeta Tema - 02.11.2015

Tetë studentë u ndaluan sot nga policia, për sulmin me vezë ndaj kryeministrit Edi Rama. Ata janë tre studentët nga Kosova, Dardan Konjufca, Durim Jasharaj, Valton Marku, pjesë e “Klubi politik i ...

Studentja që goditi me vezë Ramën: S’keni parë gjë akoma (VIDEO)

Tetova Sot - 02.11.2015

Menjëherë pasi dolën nga ambientet e Drejtorisë së policisë Tiranë, studentët që goditën kryeministrin Edi Rama me vezë, paralajmëruan se nuk do të dorëzohen.

Lirohen studentët e dyshuar se gjuajtën me vezë Ramën

InfoGlobi - 02.11.2015

Pas shtatë orë qëndrimi në Drejtorinë e Policisë Tiranë, janë liruar tetë studentët e dyshuar se gjuajtën me vezë eskortën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Në një komunikim për mediat, ...

Studentja: Fatkeqësisht asnjë vezë nuk e kapi Kryeministrin Rama

Tetova Sot - 02.11.2015

Studentja Vitori Cipi, njëra nga aktivistet e lëvizjes që kanë goditur sot Kryeministrin me vezë, ka pohuar ne “Opinion”, se sulmi i tyre nuk qe i programuar, por më shumë u nxit nga reagimi i ...

Rama sulmohet me vezë, 6 të arrestuar

Republika - 02.11.2015

Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale. 6 persona janë shoqëruar në Komisariatin nr.2 lidhur me këtë incident.

Studentët tregojnë se si e qëlluan Ramën me vezë (Video)

Republika - 02.11.2015

Në një komunikim për mediat një prej studentëve të pranishëm në momentin e ngjarjes thuhet se pasi ata qëlluan me vezë mbi kryeministrin, mbi studentët u hodhën të gjitha forcat policore, të cilat i ...

Lirohen studentët që hodhën vezë ndaj kryeministrit, Edi Rama

Kosova Live - 02.11.2015

Studentët që qëlluan me vezë ndaj kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, teksa ky i fundit hynte në makinën e tij në përfundim të një takimi me biznesin në Tiranë, u lanë të lirë në orët e mbrëmjes ...