TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediat e huaja shkruajnë për përballjen Shqipëri – Spanjë

Zhurnal - 09.10.2016

Mediat e huaja, kryesisht gazetat spanjolle, kanë thurur lavde për kundërshtarin e Spanjës, Kombëtaren shqiptare. Gazetat më të rëndësishme shkruajnë se përballë Spanjës është një skuadër shumë ...

Mbi 1 mijë policë në "Loro Boriçi", ja çfarë po ndodh në stadium (VIDEO)

Albeu.com - 09.10.2016

Teksa jemi në pritje të super ndeshjes së mbrëmjes së sotme mes Shqipërisë dhe Spanjës, më shumë se 1 mijë forca policore kanë marrë porositë e fundit para ndeshjes në “Loro Boriçi”.

Shi i rrëmbyeshëm në Shkodër qe 4 orë, tifozët nëpër kafene (Foto)

Lajmi.net - 09.10.2016

Shkodra tashmë është plot shqiptarë nga të gjitha trevat. Ata janë në pritje të ndeshjes së Kombëtares së Shqipërisë me Spanjën, që fillon në 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Kontroll anti-eksploziv në ‘Loro Boriçi’

Lajmi.net - 09.10.2016

1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër do të jenë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sot në orën 20:45 në “Loro Boriçi”.

Rrebeshe shiu në Shkodër! Çfarë do ndodhë me ndeshjen?!

LajmiFundit - 09.10.2016

Qyteti i Shkodrës ka veshur këtë mbrëmje ngjyrat kuq e zi, në pritje të ndeshjes më të fortë të Kombëtares në rrugën drejt Botërorit 2018. Ndeshja me Spanjën pritet të nisë në orën 20:45, në ...

Kontroll anti-eksploziv në ?Loro Boriçi?

Albeu.com - 09.10.2016

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër janë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sonte në orën 20:45 në “Loro Boriçi”.

Kontroll anti-eksploziv në “Loro Boriçi”, 1280 policë në stadium

Lajm - 09.10.2016

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër do të jenë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sot në orën 20:45 në “Loro Boriçi” Disa orë para ...

UEFA: Shqipëria e 2016-s nuk është një ekip i lehtë

Albeu.com - 09.10.2016

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës ka qenë edhe në vëmendjen e gjithë mediave botërore. Ish-kampionët e botës dhe Europës do të zbresin në “Loro Boriçi” si favoritë absolutë të këtij takimi dhe të ...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Spanjë (FOTO)

Lajmi.net - 09.10.2016

Shqipëria do të kërkojë fitoren e tretë në tre ndeshje në grupin G. Por, kësaj radhe ka punë me një kundërshtar shumë të fortë, me Spanjën. Ndeshja luhet në ‘Loro Boriçi’ dhe fillon nga ora 20:45.

Deputeti socialist përshëndet me dy gishta në “Loro Boriçi”

LajmiFundit - 09.10.2016

Deputeti socialist, Alfred Peza, po shikon ndeshjen e sotme Shqiperi-Spanje, ne stadiumin “Loro Borici”. Peza eshte filmuar nga tifozet ne stadium duke pershendetur me dy gishtat lart.

Shqipëri – Spanjë, statistikat e pjesës së parë (FOTO)

Lajmi.net - 09.10.2016

Shqipëria e Gianni De Biasit është mbajtur mirë në pjesën e parë përballë Spanjës në ‘Loro Boriçi’, duke shkuar në pushim me rezultat 0:0. Statistikat e pjesës së parë mund t’i shikoni në fotografinë ...

Ndeshja Shqipëri-Spanjë/ Rama shkon në stadium me flamurin e Italisë

SOT - 09.10.2016

Kryeministri Edi Rama me sa duket nuk i ka dëgjuar tifozët dhe duke se ka shkuar në stadium për të parë ndeshjen Shqipëri-Spanjë. Por, një detaj interesant është vënë re tek veshja e Edi Ramës.

Rama "ngatërron" stadium, vesh xhup me stemën e Italisë

Albeu.com - 09.10.2016

Para ndeshjes, shumë futbolldashës i kërkuan Kryeministrit Edi Rama përmes komenteve në Facebook që të mos ishte në “Loro Boriçi” pasi ishte ters. Rama jo vetëm që ka qenë i pranishëm në shkallët e ...

Përfundon ndeshja/ Rezultati trishtues për kuqezinjtë, lënë kreun e grupit

SOT - 09.10.2016

Përballja mes Shqipërisë dhe Spanjës në “Loro Boriçi” ka përfunduar me rezultatin 0-2. Ish-Kampionët e Botës me këtë fitore me gola të Diego Kostës dhe Nolitos marrin kryesimin e Grupit G, kurse ...

Shqipëri – Spanjë, Edi Rama befason me veshje

LajmiFundit - 09.10.2016

Fotoreporterët në ndeshjen Shqipëri – Spanjë kanë kapur një foto tejet interesante. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në stadiumin “Loro Borici” është paraqitur me veshje me flamurin e Kombëtares ...

Spanja mposht Shqipërinë në ‘Loro Boriçi’

Zhurnal - 09.10.2016

Kombëtarja shqiptare në futboll, është mundur nga Spanja, me rezultat 2-0, sonte në ‘Loro Boriçi’, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’.

Ja fotot më pikante të tifozëve kuqezi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.10.2016

Kombëtarja e Shqipërisë, humbi me rezultat 2-0 ndaj Spanjës në stadiumin “ Loro Boriçi ” në Shkodër . Gazetari i Albeu.com, Nderim Kaçeli që ishte në Shkodër ka dërguar fotot më pikantë të atmosferës ...

Shqipëri – Spanjë, formacionet (Foto)

Gazeta Express - 09.10.2016

Shqipëria dhe Spanja do të përballen sonte, nga ora 20:45, në ‘Loro Boriçi’ në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia ...

Kuqezinjtë synojnë ta ndalin “Furinë e Kuqe”

Koha.net - 09.10.2016

Kombëtarja shqiptare në futboll, sonte në “Loro Boriçi” sfidon Spanjën, në kuadër të eliminatorëve për Botërorin e ardhshëm ‘Rusi 2018’. Kuqezinjtë në duel me spanjollët e fuqishëm vijnë pas dy ...

Kombëtarja me humor të mirë: Por a do i ndalim këta yje?

Mapo - 09.10.2016

Foto 1 nga 30 Këto foto janë bërë nga seancat stërvitore të Shqipërisë dhe Spanjës, përpara se dy ekipet të masin forcat sonte në mbrëmje në Shkodër, në “Loro Boriçi”.

Kushta: Dallimi ndërmjet Kombëtares shqiptare dhe përfaqësueses së Kosovës është trajneri

Telegrafi - 09.10.2016

Ish-futbollisti shqiptar, Sokol Kushta, e ka komentuar humbjen prej 0-6 të përfaqësueses së Kosovës nga Kroacia në “Loro Boriçi” të Shkodrës. “Po të vije re Kosovën do ta dalloje shumë çdo me thënë ...

Siguria do të jetë maksimale në stadiumin ‘Loro Boriçi’ (Video)

Telegrafi - 09.10.2016

Ndërsa pritet që rreth orës 20:45 të mbrëmjes së sotme të luhet ndeshja Shqipëri-Spanjë, më shumë se një mijë forca policore kanë marrë porositë e fundit para ndeshjes në “Loro Boriçi”.

Shkodër/ Ja çfarë ndodh në ‘Loro Boriçi’, qindra policë në stadium

Mapo - 09.10.2016

Më shumë se 1 mijë forca policore morën porositë e fundit para ndeshjes me Spanjën në Loro Boriçi. Video më poshtë, është filmuar rreth orës 16;00 në stadium, aty ku policët janë rreshtuar për të ...

​Kontroll anti-eksploziv në “Loro Boriçi”, 1280 policë në stadium (Video)

Gazeta Express - 09.10.2016

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër do të jenë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sot në orën 20:45 në “Loro ...

Shkodra e qetë para ndeshjes me Spanjën

ABC News - 09.10.2016

Atmosferë ndeshjeje në Shkodër në prag të Spanjës. Në rrugët e qytetit nis të ndihet afrimi i sfidës së rëndësishme të ekipit përfaqësues me ish-kampionët e botës E tillë ishte Shkodra, këtë të diel, ...

Efektivët policorë bëjnë kontrolle anti-eksploziv në ‘Loro Boriçi’

Telegrafi - 09.10.2016

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër janë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sonte në orën 20:45 në “Loro Boriçi”.

UEFA reklamon ndeshjen e “Loro Boriçit”: Kryesuesit e grupit G janë…

BalkanWeb - 09.10.2016

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës ka tërhequr vëmendjen e gjithë mediave botërore. Ish-kampionët e botës dhe Europës do të zbresin në “Loro Boriçi” si favoritë absolutë të këtij takimi dhe të grupit ...

Shqipëri – Spanjë, formacionet zyrtare

Koha.net - 09.10.2016

Shqipëria sonte e pret në “Loro Boriçi” Spanjën, me të cilën luan nga ora 20:45. Kuqezinjtë hyjnë në këtë takim pas dy fitoreve ndaj Maqedonisë dhe Lihtenshtajnit, dhe si lider i Grupit G.

LIVE: Shqipëri – Spanjë

Telegrafi - 09.10.2016

Kombëtarja kuqezi është nikoqire e Spanjës për ndeshjen e tretë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Shqipëria e ka nisur në mënyrë fantastike konkurrimin duke regjistruar dy fitore në ...

Interesim i madh në Stadiumin “Loro Boriçi” për Shqipëri – Spanjë

RTSH - 09.10.2016

Në mbikqyrjen e afro 1300 policëve prej disa orësh në Stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër ka nisur hyrja e tifozëve. Pavarësisht kohës së keqe, duket se 16 mijë tifozë të zjarrtë do ta ndjekin ...

VIDEO/ Tifozi i mbrëmjes, ekzaltimi i tij po tërheq vëmendjen e të gjithëve në “Loro Boriçi”

BalkanWeb - 09.10.2016

Tashmë tifozët e kombëtares shqiptare janë futur brenda stadiumit “Loro Boriçi” në Shkodër dhe janë në pritje të fillimit të ndeshjes së shumëpritur, Shqipëri-Spanjë.

Fotolajm/ Para përballjes me Spanjën, tifozët shqiptarë luten te varri i Gjergj Kastriotit

Mapo - 09.10.2016

Në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë, që do të luhet mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, duket se tifozët shqiptarë kanë nisur të organizohen për të mbështetur kombëtaren e zemrës ...

Shqipëri-Spanjë, 1280 policë për rendin, asnjë tifoz me sende të forta

Ora news - 09.10.2016

Policia e Shtetit ka marra masa të rrepta për të shmangur çdo incident përgjatë ndeshjes mes kombëtares shqiptare dhe asaj të Spanjës që do të luhet në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër.Në këtë ...

Tifozi më i “zjarrtë” në “Loro Boriçi” (Video)

Gazeta Express - 09.10.2016

Tifozët e kombëtares shqiptare janë futur në stadiumin "Loro Boriçi" në Shkodër dhe janë në pritje të fillimit të ndeshjes së shumëpritur, ...

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, pjesa e parë me rezultat të bardhë 0-0

Mapo - 09.10.2016

Në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër po luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës. Deri tani rrjetat e portave janë të paprekura me rezultatin 0 me 0.

FOTOLAJM/ Rama në ‘Loro Boriçi’, por ‘ngatërron’ stadium: Vesh xhup me stemën e Italisë

BalkanWeb - 09.10.2016

Kryeministri Edi Rama me sa duket nuk i ka dëgjuar tifozët dhe duke se ka shkuar në stadium për të parë ndeshjen Shqipëri-Spanjë. Por ajo që ka tërhequr vëmendjen ka qenë flamuri i vogël italian në ...

Rusia 2018, Shqipëria humbet 0-2 ndaj Spanjës dhe lëshon kryesimin e Grupit G

RTSH - 09.10.2016

Shqipëria pësoi humbjen e parë në takimet eleminatore në Grupin G për Botërorin “Rusia 2018”, duke lënë kryesimin e tij. Të dielën në “Loro Boriçi” në Shkodër, kombëtarja shqiptare nuk i ka bërë ...

“Tersi në Stadium”/ Shqipëri-Spanjë, Rama shkon me xhup italian

Mapo - 09.10.2016

Kryeministri Rama është kapur në zonën Vip të stadiumit “Loro Boriçi” duke parë ndeshjen Shqipëri-Spanjë me një xhup që mban logon e Kombëtares së Italisë.

Rama tifo për kombëtaren kuq e zi si një “azurro”

Ora news - 09.10.2016

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ndoqi nga tribuna VIP e stadiumit “Loro Boriçi ndeshjen Shqipëri-Spanjë. Ajo çfarë ra në sy ishte fakti se ndryshe nga VIP-at e tjerë, Rama nuk ishte me ngjyrat ...

“Tersi nл Stadium”/ Shqipлri-Spanjл, ja зka bлri Edi Rama qл befasoi tл gjithл

Botasot - 09.10.2016

Kryeministri Rama është kapur në zonën Vip të stadiumit “Loro Boriçi” duke parë ndeshjen Shqipëri-Spanjë me një xhup që mban logon e Kombëtares së Italisë.

Mediat spanjolle: Ekipi u lodh për 3 pikët në ‘Loro Boriçi’

BalkanWeb - 09.10.2016

Mediat spanjolle si gazeta “As” dhe Marca” shkruajnë se lojtarëve të Spanjës iu desh të lodheshin shumë për të marrë fitoren në “Loro Boriçi”. “As” veçon se De Biazi u mbrojt shumë pasi lojtarët e ...

Ja me çfarë uniformash do të luaj sot Shqipëria dhe Spanja

Tetova Sot - 09.10.2016

Sot në 20:45 në ‘Loro Boriçi’ do të zbresë Shqipëria dhe Spanja. Por ndryshe nga ndeshjet e tjera ‘furia e kuqe’ do të luajë me uniformën e dytë, atë të bardhë, pasi me uniformën e kuqe do të luajë ...

Spanja stërvitet në stadiumin “Loro Boriçi” (FOTO)

Tetova Sot - 09.10.2016

Kombëtarja spanjolle u stërvit pasditen e 8 tetorit në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Spanja zbret nesër në fushën e gjelbër për të marrë një fitore ndaj kuqezinjve, të cilët aktualisht ...

Ky është formacioni i Spanjës ndaj Kombëtares shqiptare (Foto)

Shqiperia Ime - 09.10.2016

Shqipëria dhe Spanja do të përballen sonte, nga ora 20:45, në ‘Loro Boriçi’ në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2018’ E përditshmja sportive madrilene, Marca, ka publikuar formacionet e ...

Shiu nuk ka të ndalur në Shkodër, shiko çfarë po bëjnë tifozët. Ndeshja rrezikohet (FOTO)

Tetova Sot - 09.10.2016

Shkodra tashmë është plot shqiptarë nga të gjitha trevat. Ata janë në pritje të ndeshjes së Kombëtares së Shqipërisë me Spanjën, që fillon në 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Në Shkodër nis shi i rrëmbyeshëm

Tetova Sot - 09.10.2016

Shkodra tashmë është plot shqiptarë nga të gjitha trevat. Ata janë në pritje të ndeshjes së Kombëtares së Shqipërisë me Spanjën, që fillon në 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

A po rrezikohet ndeshja? Në Shkodër nis shi i rrëmbyeshëm (Foto)

Shqiperia Ime - 09.10.2016

Shkodra tashmë është plot shqiptarë nga të gjitha trevat. Ata janë në pritje të ndeshjes së Kombëtares së Shqipërisë me Spanjën, që fillon në 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

VIDEO/ Ekzaltimi i këtij tifozi do ju shkrijë së qeshuri

Java News - 09.10.2016

Tifozët e kombëtares shqiptare janë futur në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër dhe janë në pritje të fillimit të ndeshjes së shumëpritur, Shqipëri-Spanjë.

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Spanjë me rezultatin 0-2. Të gjitha rastet dhe golat me VIDEO

Gazeta Tema - 09.10.2016

Shqipëri-Spanjë është sfida e rradhës e kuqezinjëve për eliminatoret e kampionatit botëror “Rusi 2018” që do të zhvillohet në “Loro Boriçi”. Një sfidë që pritet të dhurojë mjaft emocione ku favoritët ...

Nis ndeshja Shqipëri-Spanjë, spanjollët me topin e parë nga qendra

Tetova Sot - 09.10.2016

Ka nisur në “Loro Boriçi”ndeshja e madhe për të gjithë shqiptarët Shqipëri-Spanjë. Topin nga qendra e kanë nisur të parët spanjollët. Kjo ndeshje po ndiqet nga miliona shqiptar në mbarë botën.

Tifozi më i “zjarrtë” në “Loro Boriçi” (VIDEO)

Tetova Sot - 09.10.2016

Tifozët e kombëtares shqiptare janë futur në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër dhe janë në pritje të fillimit të ndeshjes së shumëpritur, Shqipëri-Spanjë.

Etrit Berisha bën një super pritje, Spanja aksion si Barcelona

Tetova Sot - 09.10.2016

Ka nisur në “Loro Boriçi”ndeshja e madhe për të gjithë shqiptarët Shqipëri-Spanjë. Topin nga qendra e kanë nisur të parët spanjollët. Kjo ndeshje po ndiqet nga miliona shqiptar në mbarë botën.

Shqipëri-Spanjë ky është rezultati i pjesës së parë

Shqiperia Ime - 09.10.2016

Përfundon në barazim të bardhë pjesa e parë e ndeshjes midis Shqipërisë dhe Spanjës që po luhet në këto momente në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës. Një pjesë e parë ku është vërejtur dominimi i ...

Spanja triumfon në “Loro Boriçi” përballë Shqipërisë

Gazeta Tema - 09.10.2016

Shqipëria është mundur në “Loro Boriçi” nga përfaqësuesja spanjolle me rezultatin e pastër 2-0. Spanja tregoi superioritetin e saj në këtë përballje duke e dominuar takimin gjatë gjithë 90-minutave.

Befason Edi Rama, shkon në stadium me flamurin e Italisë! (FOTO)

Tetova Sot - 09.10.2016

Kryeministri Edi Rama ndodhet në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër për të ndjekur ndeshjen mes Shqipërisë dhe Spanjës. Por, një detaj interesant është vënë re tek veshja e Edi Ramës.

FOTOLAJM/ Rama i lë të gjithë gojëhapur me veshjen e tij në stadium

Durres Lajm - 09.10.2016

Para ndeshjes, shumë futbolldashës i kërkuan Kryeministrit Edi Rama përmes komenteve në Facebook që të mos ishte në “Loro Boriçi” pasi ishte ters. Rama jo vetëm që ka qenë i pranishëm në shkallët e ...

Ja në cilin vend rënditet Shqipëria në grupin G (Foto)

Shqiperia Ime - 09.10.2016

Ka përfunduar ndeshja e xhiros së tretë në Eliminatoret për Botërorin “Rusia 2018”Grupin G, ku është Shqipëria. Shqipëria humb kundër Spanjës me rezultatin 2:0 në ‘Loro Boriçi’ ,transmeton ...

Kontroll anti-eksploziv në “Loro Boriçi”, 1280 policë në stadium (Video)

Republika - 09.10.2016

Mbi 1200 efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë Shkodër do të jenë të angazhuar në mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet sot në orën 20:45 në “Loro ...

Trajneri i Spanjës, Lopetegui: Në Shkodër na pret ferri, Shqipëria më e vështirë se Italia

SOT - 08.10.2016

Shqipëria nuk është më një kundërshtar i lehtë, ku çdo skuadër e madhe europiane që vinte më parë këtu programonte të merrte tri pikë të garantuara. Përkundrazi, Shqipëria aktuale është shumë e fortë ...

Ja si reaguan shkodranët ndaj Iniestës dhe Diego Costës (VIDEO)

Albeu.com - 08.10.2016

Kombëtarja e Spanjës ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në kuadër të ndeshjes së të dielës kundër përfaqësueses sonë. “La Roja” preku tokën shqiptare rreth orës 19:45, e menjëherë më pas u nis me ...

Spanjollët i frikësohet Shqipërisë

Zhurnal - 08.10.2016

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja që tashmë është foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë të dielën në “Loro Boriçi”.

Lajm tronditës për tifozët kuqezi, "Loro Boriçi" rrezikon mbylljen

Albeu.com - 08.10.2016

Shqipëria u dënua me gjobë pas ndeshjes me Maqedoninë, ndërkohë që pritet të gjobitet edhe për flakadanët e ndezur në ndeshjen me Lihtenshtejnin. Por problemi nuk është ky, por përsëritja e të tilla ...

Është i sapo ndërtuar, por "tangërllëksave" të Spanjës nuk u pëlqen "Loro Boriçi" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.10.2016

Spanjollët kanë filluar ankesat për fushën, ende pa shkelur në stadiumin e ri “Lori Boriçi ” ku do të luhet sfida kundër kombëtares sonë. Mediat spanjolle por edhe zyrtare të federatës shprehin ...

Ekipi i Spanjës ankohet menjëherë pas ardhjes në Shqipëri

Lajmi.net - 08.10.2016

Përfaqësuesja e Spanjës po vazhdon të ankohet për gjendjen e fushës së “Loro Boriçit”. Edhe pse ende nuk e kanë shkelur nga afër, refreni i spanjollëve gjatë gjithë këtyre ditëve ka qenë terreni që ...

Kosovë – Kroaci, lajm i madh për të gjithë tifozët që u ankuan se u “plaçkitën” para ndeshjes

Lajmi.net - 08.10.2016

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar pas ankesave. Federata e Futbollit të Kosovës, kishte paralajmëruar të gjithë tifozët e Kombëtares së Kosovës që të kenë kujdes se çka marrin me vete për në ...

Ankohen tifozët kosovarë: Ku janë monedhat tona në Shkodër

Albeu.com - 08.10.2016

Tifozët që ishin në Shkodër për të parë nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Kroacisë, janë kthyer me shumë ankesa. Shumë nga ta janë ankuar se kanë humbur më shumë para se sa që kishin planifikuar.

“Marca” verifikon gjendjen e stadiumit “Loro Boriçi”: Eshtë pak e thatë

LajmiFundit - 08.10.2016

Përfaqësuesit e gazetës “Marca” i kanë bërë një kontroll paraditën e së shtunës stadiumit ku do të luhet ndeshja Spanjë-Shqipëri. Në Loro Borici do të luhet ndeshja Spanjë-Shqipëri të dielën në orën ...

Shqipëri – Spanjë, lajmi i fundit nga “Marca” (VIDEO)

Lajmi.net - 08.10.2016

E përditshmja sportive madrilene “Marca” ka inspektuar fushën në stadiumin “Loro Boriçi” para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Spanjës. Ajo ka njoftuar se fusha është në gjendje të mirë, pas lajmit se ...

Spanjollët ndërrojnë mendje për fushën, ja pamjet (VIDEO)

Albeu.com - 08.10.2016

Dje shumë site spanjolle publikuan lajmin se fusha e stadiumit “Loro Boriçi ” në Shkodër është në gjendje shumë të keqe, aq sa u quajt edhe “fushë patatesh”, për shkak se aty kishte luajtur Kosova të ...

Yjet e Spanjës prekin "Loro Boriçin", kryejnë stërvitjen e fundit, gati për sfidën e vështirë

SOT - 08.10.2016

Menjëherë pas konferencës për mediat, skuadra spanjolle ka zbritur në fushën e stadiumit “Loro Boriçi” për të zhvilluar seancën e fundit para takimit të ditës së nesërme ndaj Shqipërisë.

Komentuesit i nxjerrin "mllefin" Ramës: Tersi i Shqipërisë e Kosovës, mos eja në stadium se je i pavlerë! ...

SOT - 08.10.2016

Në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë që do të luhet të dielën në orën 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”, Kryeministri Edi Rama pavarësisht situatës politike as të qetë, ka gjetur kohën të bëjë shkaka ...

Komentuesit, gallatë me Ramën në Facebook. Ja përgjigjet pikante të kryeministrit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.10.2016

Vetëm një ditë përpara ndeshjes Shqipëri¬-Spanjë që do të luhet të dielën në orën 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”, Kryeministri Edi Rama ka gjetur kohën të replikojë me komentuesit në Facebook.

Spanja zbret në “Loro Boriçi”, stërvitja e fundit para ndeshjes

LajmiFundit - 08.10.2016

Pas konferencës për mediat, skuadra spanjolle ka zbritur në fushën e stadiumit “Loro Boriçi” për të zhvilluar seancën e fundit para takimit të ditës së nesërme ndaj Shqipërisë.

Ndeshja Shqipëri-Spanjë në masa të rrepta sigurie

ABC News - 08.10.2016

Ashtu siç pritej ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës për eliminatoret e Botërorit 2018 do të zhvillohet mes masa të rrepta sigurie. Drejtoria e policisë në Shkodër ka bërë publike planin e masave për ...

“Marca” verifikon gjendjen e fushës, qetësohen spanjollët (VIDEO)

BalkanWeb - 08.10.2016

Gjendja e fushës së stadiumit “Loro Boriçi” ka qënë tema më e diskutuar nga spanjollët gjithnjë që përmendej ndeshja ndaj Shqipërisë. Pikërisht për këtë arsye, përfaqësues të gazetës së njohur ...

Spanjollëve nuk u pëlqen “Loro Boriçi”, ankohen për fushën

Telegrafi - 08.10.2016

Spanjollët kanë filluar ankesat për fushën, ende pa shkelur në stadiumin e ri “Lori Boriçi” ku do të luhet sfida kundër kombëtares së Shqipërisë. Mediat spanjolle, por edhe zyrtarë të federatës ...

Stadiumi “Loro Boriçi”, gati për të pritur ish-kampionët e botës

Ora news - 08.10.2016

Stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër po bën përgatitjet e fundit përpara sfidës që do të mbahet mbrëmjen e së dielës mes kombëtares shqiptare dhe ish-kampionëve të botës, përfaqësues së Spanjës.

Spanja ankohet menjëherë sapo vjen në Shqipëri

Mapo - 08.10.2016

Përfaqësuesja e Spanjës po vazhdon të ankohet për gjendjen e fushës së “Loro Boriçit”. Edhe pse ende nuk e kanë shkelur nga afër, refreni i spanjollëve gjatë gjithë këtyre ditëve ka qenë terreni që ...

Spanjollët gjejnë lloj- lloj justifikimi, vazhdojnë pakënaqësitë për fushën

Java News - 08.10.2016

Në Spanjë vazhdojnë ankesat për gjendjen e fushës së “Loro Boriçit”. Edhe pse ende nuk e kanë shkelur nga afër, refreni i spanjollëve gjatë gjithë këtyre ditëve ka qënë terreni që do të gjejnë në ...

Spanjollët fillojnë me ankesat: “Jemi të pakënaqur nga kushtet në Shkodër”

Tetova Sot - 08.10.2016

Ekipi i Spanjës ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në Aeroportin “Nënë Tereza” dhe menjëherë janë nisur drejt Shkodrës ku janë akomoduar në një kompleks.

Shqipëri – Spanjë, Gazeta Marca inspekton fushën në ‘Loro Boriçi’ (Video)

Shqiperia Ime - 08.10.2016

Gazetari i të përditshmes sportive madrilene, Marca, ka inspektuar stadiumin ‘Loro Boriçi, ku nesër do të luajnë Shqipëria dhe Spanja Gjendja e fushës së stadiumit “Loro Boriçi” ka qenë tema më e ...

Spanjollët gjejnë justifikimin, vazhdojnë pakënaqësitë për fushën

Durres Lajm - 08.10.2016

Në Spanjë vazhdojnë ankesat për gjendjen e fushës së “Loro Boriçit”. Edhe pse ende nuk e kanë shkelur nga afër, refreni i spanjollëve gjatë gjithë këtyre ditëve ka qënë terreni që do të gjejnë në ...

Shqipëria shihet si skuadër inferio përballë Spanjës

Shqiperia Ime - 08.10.2016

Megjithëse gjithë shqiptarët kanë besim dhe shpresojnë për një rezultat pozitiv në ndeshjen e nesërme në “Loro Boriçi”, Spanja shihet si favorite e sigurt në këtë ndeshje.

Kuqezinjtë, tjetër pamje ndaj Spanjës

Vision Plus - 08.10.2016

Për Shqipërinë dhe Spanjën, ndeshja e se dielës ne “Loro Boriçi” është tejet delikate. Natyrisht qe kuqezinjtë do te jene te justifikuar përkundër çdo lloj rezultati, qe do te pasoje këtë përballje, ...

Spanja ka arritur në ‘Loro Boriçi’ (Video)

Shqiperia Ime - 08.10.2016

Spanja ka arritur në ‘Loro Boriçi’ Kombëtarja e Spanjës, tashmë gjendet në stadiumin e ‘Loro Boricit’, për të kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes të së dielës kundër Kombëtares shqiptare, ...

Futbollisti i Kroacisë zhvishet midis “Loro Boriçit” (FOTO)

Lajmi.net - 07.10.2016

Mesfushori i Kroacisë, Ivan Perisic ka përfunduar në brekë pas duelit ndaj Kosovës. Ivan Perisic ka përfunduar në brekë pas duelit ndaj Kosovës. Mesfushori i Kroacisë dhuroi fanellën por edhe brekët ...

Kokën lartë, Kosova s’ka nevojë për fytyra të mërzitura

Lajm - 07.10.2016

Reshat Ibrahimi Mbrëmë pas përfundimit të ndeshjes futbollstike, Kosovë-Kroaci tifozë dhe njohës të futbollit e lëshuan stadiumin “Loro Borici” në Shkodër kokëulur dhe me fytyra të mërzitura.

Vitolo befason me fjalët për Shqipërinë

Lajmi.net - 07.10.2016

Vitolo, ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp për të folur për takimin e radhës, atë që do të zhvillohet të dielën në “Loro Boriçi” të Shkodrës ndaj Shqipërisë.

Perisic: Kosova kishte një barrë të madhe

Lajmi.net - 07.10.2016

Ylli i Interit, Ivan Perisic ka folur për fitoren e Kroacisë ndaj Kosovës. Kosova u mund 0:6 nga Kroacia në ‘Loro Boriçi’ në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Bastoret tallen edhe me Shqipërinë, ja kuotat për ndeshjen me Spanjën (FOTO)

Lajmi.net - 07.10.2016

Kombëtarja Shqiptare më 9 tetor pret Spanjën në ‘Loro Boriçi’. Pas fitoreve ndaj Maqedonisë dhe Lihtenshtejnit, skuadra e drejtuar nga Gianni De Biasi përballet me Spanjën, në të cilën ndeshje kërkon ...

Perisic: Ky gol i “mbyti” kosovarët

Lajmi.net - 07.10.2016

Ivan Perisic mendon se goli i parë i Kroacisë i shënuar në minutën e pestë ndaj Kosovës, ka ndikuar në rrjedhën e takimit të zhvilluar në ‘Loro Boriçi’.

Spanja i frikësohet Shqipërisë: Kanë një stil loje të rrezikshëm

Albeu.com - 07.10.2016

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja dhe tashmë ata janë të foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë të dielën në “Loro Boriçi”.

Ja çfarë i kanë vjedhur hajdutët ‘Bufit’ mbrëmë në Shkodër (FOTO)

Lajmi.net - 07.10.2016

Jo gjithçka ka shkuar mirë në organizimin e ndeshjes Kosovë – Kroaci në Shkodër. Numri i madh i tifozëve kosovarë që kishin marrë rrugë për në Shkodër, duket se u ka shkuar përshtati atyre që ...

VIDEO/ Kombëtarja spanjolle mbërrin në Shqipëri, niset drejt Shkodrës për sfidën e së dielës

SOT - 07.10.2016

Kombëtarja e Spanjës ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri në kuadër të ndeshjes së të dielës kundër përfaqësueses sonë. “La Roja” preku tokën shqiptare rreth orës 20:45, e menjëherë më pas u nis ...

Spanjollët: Shqipëria e rrezikshme edhe pse pa emra të mëdhenj

LajmiFundit - 07.10.2016

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja që tashmë është foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë të dielën në “Loro Boriçi”.

Aktori nga Kosova plaçkitet në stadiumin ?Loro Boriçi? në Shkodër

Albeu.com - 07.10.2016

Ndeshja e mbrëmshme Kosovë-Kroaci në Shkodër , pati dhe incidente. Numri i madh i tifozëve kosovarë që kishin marrë rrugë për në Shkodër , duket se u ka shkuar përshtat atyre që ekzistencën e ...

“Skifterat” vjedhin aktorin në Shkodër, i marrin kuletën, iPhone e sendet përsonale

LajmiFundit - 07.10.2016

“Xhepistët” kanë përfituar nga dyndjet e tifozëve në Shkodër për ndeshjen Kroaci-Kosovë dhe janë hedhur në veprim. “Viktimë” e tyre ka mbetur aktori i njohur Kosovar, Fatmir Spahiu, të cilit i kanë ...

Vitolo shënoi golin e vetëm të Spanjës: Me Shqipërinë është e vështirë (VIDEO)

Albeu.com - 07.10.2016

Autori i golit të vetëm të Spanjës kundër Italisë mbrëmjen e djeshme në barazimin 1-1, mesfushori ofensiv i Seviljas, Vitolo , në një konferencë për shtyp sot ka folur për takimin e radhës, atë që do ...

Dikur stadiumi ‘Loro Boriçi’ mbante emrin e një ushtari serb të Shqipërisë (Foto)

Telegrafi - 07.10.2016

Stadiumi i sotëm i Shkodrës dikur mbante emrin e një ushtari serb të lindur në Shkodër. Vojislav Kusic që te shqiptarët njihej si Vojo Kushi, ishte serb që morri pjesë në Luftën e Dytë Botërore dhe ...

Mediet kroate: Kosova e Kroacia mund të dënohen nga FIFA (Video)

Gazeta Express - 07.10.2016

Kosova e Kroacia rrezikojnë të dënohen nga FIFA, pas thirrjeve kundër serbëve gjatë ndeshjes në "Loro ...

Mungesa e parkingut, kaos në Shkodër pas ndeshjes Kosovë-Kroaci

Ora news - 07.10.2016

Ndeshja mes Kosovës dhe Kroacisë nxori në pah edhe një problem të madh që Shkodra duket se do ta ketë sa herë luhen ndeshje të rëndësishme në “Loro Boriçi”.

VIDEO/ Shënoi ndaj Italisë, Vitolo: Shqipëria kundërshtar i komplikuar në fushën e saj

BalkanWeb - 07.10.2016

Autori i golit të vetëm të Spanjës kundër Italisë mbrëmjen e djeshme në barazimin 1-­1, mesfushori ofensiv i Seviljas, Vitolo, ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp për të folur për takimin e ...

Nacho dhe Vitolo në kor: Kujdes Shqipërinë!

SuperSport - 07.10.2016

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja që tashmë është foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë të Dielën në “Loro Boriçi”.

Nacho dhe Vitolo e cilësojnë Shqipërinë kundërshtar të vështirë

Koha.net - 07.10.2016

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja që tashmë është foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë, të dielën në “Loro Boriçi”.

​Spanja niset drejt Shqipërisë, ja dëshira e tyre (Foto)

Gazeta Express - 07.10.2016

Kombëtarja spanjolle ka marrë rrugën drejt Shqipërisë, ku të delen do të takohen në ‘Loro ...

Kjo është dëshira e Spanjës pas nisjes për në Shqipëri (Foto)

Telegrafi - 07.10.2016

Kombëtarja spanjolle ka marrë rrugën drejt Shqipërisë, ku në stadiumin e Shkodrës, ‘Loro Boriçi’, do të takohen gjatë të dielës. Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Spanjës do të takohen të dielën ...

Video/ Statistikat e frikshme, Spanja na ka mundur pesë herë, edhe 9 me 0

Mapo - 07.10.2016

Shqipëria dhe Spanja do të takohen të dielën, në orën 20:45, në stadiumin “Loro Boriçi”, në kualifikuesen e tyre të tretë në Grupin G. Kuqezinjtë janë me pikë të plota pas dy sfidave të para (kanë ...

Spanjollët i frikësohet Shqipërisë

Telegrafi - 07.10.2016

Barazimi me Italinë është hedhur pas krahëve nga Spanja që tashmë është foksusuar maksimalisht te përballja kundër Shqipërisë të dielën në “Loro Boriçi”.

Video/ Spanja mbërrin në Shqipëri, niset drejt Shkodrës

BalkanWeb - 07.10.2016

Kombëtarja e Spanjës ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri në kuadër të ndeshjes së të dielës kundër përfaqësueses shqiptare e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018..

Video/ Spanja mbërrin në Shqipëri, niset drejt Shkodrës. ‘Incidenti’ i gazetarëve

BalkanWeb - 07.10.2016

Kombëtarja e Spanjës ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri në kuadër të ndeshjes së të dielës kundër përfaqësueses shqiptare e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018..

Njihuni me lojtarin kroat që u zhvesh në mes të stadiumit “Loro Boriçi”

Tetova Sot - 07.10.2016

Mesfushori i Kroacisë, Ivan Perisic ka përfunduar vetëm me të brendshme duke u zhveshur në mes të stadiumit “Loro Boriçi” të Shkodrës. “Ylli” i Interit i ka dhuruar fanellën dhe mbathjet sportive një ...

Lajm i fantastik për tifozët para ndeshjeve të radhës së Kosovës e Shqipërisë (Foto)

Shqiperia Ime - 07.10.2016

Ukrainë – Kosovë, Shqipëri – Spanjë, tifozët shqiptarë do të kenë mundësi t’i shijojnë dyja ndeshjet Për dallim nga dy ndeshjet e deri tanishme, ku tifozët është dashur të përcaktohen nëse ta ...

Pas trajnerit të Spanjës edhe autori golit ndaj Italisë cilëson ndeshjen me Shqipërinë si tepër më delikate

Shqiperia Ime - 07.10.2016

Trajneri i spanjollëve nuk është i vetmi që mendon se ndeshja me Shqipërinë në Loro Borici do të jetë një ndeshje e vështirë dhe tepër e vuajtur për ta.

VIDEOT/ Statistikat e frikshme: Spanja na ka mundur 5 herë, edhe 9-0

Gazeta Tema - 07.10.2016

Shqipëria dhe Spanja do të takohen të dielën, në orën 20:45, në stadiumin “Loro Boriçi”, në kualifikuesen e tyre të tretë në Grupin G. Kuqezinjtë janë me pikë të plota pas dy sfidave të para (kanë ...

Sone formacioni i Kosovës kundër Kroacisë (Foto)

Ina - 06.10.2016

Kosova dhe Kroacia ballafaqohen sonte në Shkodër në ‘Loro Boriçi’ kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’, përcjell ...

Kosovë – Kroaci, shikojeni çfarë është duke ndodhur në kufirin me Shqipërinë (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Radhë të gjata janë krijuar në kufirin e Kosovës me Shqipërinë pas fluksit të tifozëve nga Kosova për të ndjekur ndeshjen me Kroacinë në Shkodër. Kosovarët janë nisur në numër të madh drejt Shkodrës, ...

Tifozët nga Kosova përgatisin një surprizë të bukur për kroatët (FOTO)

Albeu.com - 06.10.2016

Teksa pritet që sot Kosova të përballet në “Loro Boriçi” me Kroacinë, tifozët nga Kosova kanë përgatitur një surprizë të këndshme për ta. Kështu, ata do të hapin një flamur gjigant të shtetit kroat ...

Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën

Top Channel - 06.10.2016

Shumë efektivë të Policisë së Kosovës janë shpërngulur sot në Shkodër, për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes Kosovë-Kroaci.

Kosova do të luajë me këto fanella kundër Kroacisë (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Kosova ka vendosur që në këtë ndeshje të luaj me fanella të bardha. Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e saj të parë si vendës, kur në Shkodër do të takohet me Kombëtaren e Kroacisë.

Zyrtare: Fanelat e Kosovës për lojen e sodit

Lajm - 06.10.2016

Kosova do të luaj me fanella të bardha kundër Kroacisë në ‘Loro Boriçi’. Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e saj të parë si vendës, kur në Shkodër do të takohet me Kombëtaren e Kroacisë.

Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Përveç policëve, edhe shumë tifozë kosovarë kanë udhëtuar për në Shkodër. Shumë efektivë të Policisë së Kosovës janë shpërngulur sot në Shkodër, për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas ...

Atmosfera nga festa në Shkodër e artistëve kosovarë dhe tifozëve (Video)

Lajmi.net - 06.10.2016

Shumë tifozë të kombëtares kosovare janë mbledhur sot në Shkodër për të përkrahur Kosovën në ndeshjen kundër Kroacisë. Mes shumë tifozëve edhe një grumbull artistësh kosovarë kanë marrë rrugën për në ...

Kosovë – Kroaci, shikojeni çfarë është duke ndodhur në kufirin me Shqipërinë (FOTO)

Portalb - 06.10.2016

Radhë të gjata janë krijuar në kufirin e Kosovës me Shqipërinë pas fluksit të tifozëve nga Kosova për të ndjekur ndeshjen me Kroacinë në Shkodër. Kosovarët janë nisur në numër të madh drejt Shkodrës, ...

Policia e Kosovës mësyn në Shkodër, pritet sfida e vështirë

LajmiFundit - 06.10.2016

Rendi dhe siguria në stadiumin “Loro Boriçi” ku luhet sonte Kosove-Kroaci do të ruhet nga forcat e policisë që kanë ardhur nga Kosova. Shumë efektivë dhe mjete janë parë në qytetin e Shkodrës siç ...

Blindohet Shkodra për përballjen Kosovë-Kroaci , bëhet gati për në mbrëmje

SOT - 06.10.2016

Shkodra bëhet gati për të pritur sot në orën 21:00 në stadiumin “Loro Boriçi” përballjen Kosovë-Kroaci e vlefshme për eliminatoret e botërorit “Rusi 2016”.

Policia e Kosovës "pushton" Shkodrën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 06.10.2016

Shumë efektivë të Policisë së Kosovës janë shpërngulur sot në Shkodër , për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes Kosovë-Kroaci.

Kosovë-Kroaci, angazhohen 1200 forca policore, në gatishmëri dhe një helikopter

Top Channel - 06.10.2016

Ndërsa kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në transfertë ndaj Lihtenshtejnit në orën 20:45 të mbrëmjes, në të njëjtin orar në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, përfaqësuesja e Kosovës do të ndeshet ...

Kosovë-Kroaci, angazhohen 1200 forca policore, në gatishmëri dhe një helikopter

Lajmi.net - 06.10.2016

Ndërsa kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në transfertë ndaj Lihtenshtejnit në orën 20:45 të mbrëmjes, në të njëjtin orar në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, përfaqësuesja e Kosovës do të ndeshet ...

Efekti “Kosovë-Kroaci”, shikoni si duket Prishtina momentalisht (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Efekti “Kosovë-Kroaci” e ka zbrazur Prishtinën sot. Shumë tifozë kanë marrë rrugën drejt Shkodrës, për të përcjellë ndeshjen që zhvillohet sonte në “Loro Boriçi”.

Edi Rama në ‘Loro Boriçi’ në përkrahje të Kosovës

Lajmi.net - 06.10.2016

Ndeshjen e futbollit ndërmjet Kosovës e Kroacisë në Shkodër, sonte nuk do ta përcjellin vetëm mijëra tifozë që kanë shkuar atje nga Kosova. Në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, sonte do të jenë ...

Hapen dyert e “Loro Boriçit” (Foto)

Lajmi.net - 06.10.2016

Janë hapur dyert e stadiumit "Loro Boriçi" në Shkodër, aty ku Kosova sonte do të takohet me Kroacinë si vendas. Interesimi për këtë ndeshje është i jashtëzakonshëm dhe tifozët tash e një kohë janë ...

Çfarë është duke ndodhur brenda “Loro Boriçit”? (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Tifozët kanë filluar të futen në stadium. Një gjë e tillë konfirmohet në fotot e postuara nga “Kosovan Football”. Fusha e “Loro Boriçit” duket në gjendje optimale, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndeshjen Kosovë-Kroaci mund ta shikoni në këtë kanal televiziv (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Në ora 20:45, shqiptarët do të jenë para ekraneve televizive, për t'i shikuar ndeshjet Kosovë-Kroaci dhe Lihtenshtajn-Shqipëri. Sfidën që zhvillohet në “Loro Boriçi” ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë, ...

Kjo është Njësia Speciale e Kosovës që ofron siguri në “Loro Boriçi” (Foto)

Lajmi.net - 06.10.2016

Sonte në orën 8:45 pritet të zhvillohet ndeshja e përfaqësueses së Kosovës me atë të Kroacisë në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Që kjo ndeshje të ketë siguri maksimale Policia e Kosovës dhe ajo ...

Nuk ka rrezik: Ndalet shiu, terreni në gjendje optimale (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Momentalisht është ndalur shiu në “Loro Boriçi”. Në këto momente, fusha është në gjendje optimale për lojë pasi që nuk ka të reshura. Ky është një lajm shumë i mirë, pasi që nëse shiu do të vazhdonte ...

Tre krerët e lartë të shtetit, shkelin sërish ligjin, dalin njëherësh jashtë shtetit

Lajmi.net - 06.10.2016

Në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër sonte nuk mund të jenë të gjithë fizikisht, por së paku do të jenë me zemër dhe pranë televizionit për të parë ndeshjen Kosovë-Kroaci.

Skuqet ?Loro Boriçi?, s'ka Bunjak që ndalon flamurin kuqezi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 06.10.2016

Atmosferë e jashtëzakonshme mund të quhet kjo që po ndodh sot në stadiumin “Loro Boriçi në Shkodër ku do të luhet super ndeshja mes Kosovës dhe Kroacisë.

Rama në stadium për të ndjekur Kosovë-Kroaci

SOT - 06.10.2016

Kryeministri Edi Rama do të jetë i pranishëm sot në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër për të ndjekur ndeshjen Kosovë-Kroaci. Bashkë me të raportohet se do të jetë edhe Presidenti i Kosovës, Hashim ...

Ja si e komenton UEFA ndeshjen Kosovë-Kroaci

Albeu.com - 06.10.2016

Kombëtarja e futbollit të Kosovës do të luajë sonte në mbrëmje në orën 20:45 ndeshjen e dytë për fazën eliminatore të Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

“Loro Boriçi” ushton me brohoritjet “Shqipëri Etnike” (VIDEO)

Lajmi.net - 06.10.2016

"Shqipëri Etnike", janë thirrjet e tifozëve në tribuna. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy ...

Skuqet “Loro Boriçi”, s'ka Bunjak që ndalon flamurin kuqezi (FOTO-LAJM)

SOT - 06.10.2016

Atmosferë e jashtëzakonshme mund të quhet kjo që po ndodh sot në stadiumin “Loro Boriçi nëShkodër ku do të luhet super ndeshja mes Kosovës dhe Kroacisë.

UEFA befason shqiptarët, ja komenti i papritur për ndeshjen Kosovë-Kroaci

SOT - 06.10.2016

Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës do të luajë sot në orën 20:45 ndeshjen e dytë për fazën eliminatore të Kampionatit Botëror “Rusi 2016”. Ndeshja ndaj Kroacisë, e cila do të luhet në stadiumin ...

Shikoni sa shikues janë momentalisht në “Loro Boriçi” (FOTO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Kosova ka dalë në nxemje, derisa "Loro Boriçi" është i stërmbushur. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy ...

Krerët e shtetit arrijnë në “Loro Boriçi” (Video)

Lajmi.net - 06.10.2016

Krerët e shtetit dhe personalitetet tjera publike kanë arritur në stadiumin "Loro Boriçi" në Shkodër, në prag të ndeshjes Kosovë - Kroaci. Në një video të marrë nga zona VIP, janë parë Presidenti ...

Krerët e shtetit arrijnë në Loro Boriçi

Zhurnal - 06.10.2016

Krerët e shtetit dhe personalitetet tjera publike kanë arritur në stadiumin "Loro Boriçi" në Shkodër, në prag të ndeshjes Kosovë - Kroaci. Në një video të marrë nga zona VIP, janë parë Presidenti ...

Shpend Ahmeti ‘rebeli’ i Vetëvendosjes, lajmërohet direkt nga Shkodra

Lajmi.net - 06.10.2016

Kryetari i Prishtinës, ka vendosur ‘t’i rebelohet’ partisë së tij. Ndryshe nga drejtuesit e saj të lartë si Visar Ymeri, Albin Kurti e shumë të tjerë që sonte nuk janë bërë të gjallë për ndeshjen ...

Televizioni brazilian sjell pamjet brenda zhveshtores së Kosovës (Video)

Lajmi.net - 06.10.2016

Televizioni brazilian Sports+ është futur me pamje brenda zhveshtores së Kosovës në "Loro Boriçi" në Shkodër, në prag të ndeshjes Kosovë - ...

Emocionuese/ Tifozët e Kosovës pushtojnë stadiumin me brohoritje ?Shqipëri Etnike? (VIDEO)

Albeu.com - 06.10.2016

Megjithëse në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshja Kosovë-¬Kroaci do të luhet pa simbole kuqezi, tifozët e kanë kompensuar këtë me thirrjet e tyre. Pak pas mbushjes së tribunës në pritjes të fillimit të ...

Mustafa po e sheh ndeshjen në stadiumin “Loro Boriçi” (Foto)

Lajmi.net - 06.10.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa është duke përcjellë ndeshjen Kosovë-Kroaci nga stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër. “Spektakël, futboll, miqësi, respekt, këto po i reflekton atmosfera para ...

Përfundon pjesa e parë, Kosova po humb 3:0 nga Kroacia (Video)

Ina - 06.10.2016

Kosova është duke humbur 3:0 ndaj Kroacisë në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Loro ...

Kosova pëson humbje të thellë nga Kroacia

Evropaelire - 06.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës ka humbur ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, nga Kroacia me rezultat 6:0. Në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, përfaqësuesja e Kosovës pësoi tre gola në ...

Kroacia deklason Kosovën (VIDEO)

Lajmi.net - 06.10.2016

Kroacia e ka mposhtur Kosovën në “Loro Boriçi” me rezultat të thellë, 6:0. Kroatët e mbyllën çështjen e fituesit qysh në pjesën e parë, ku realizuan tre gola, që të tre me Mario Mandzukic.

Kosova humb thellë (VIDEO)

Albeu.com - 06.10.2016

Kroacia e ka mposhtur Kosovën në “Loro Boriçi” me rezultat të thellë, 6:0. Kroatët e mbyllën çështjen e fituesit që në pjesën e parë, ku realizuan tre gola, që të tre me Mario Mandzukic.

UEFA: Kosova luajti në “shtëpi”

Ina - 06.10.2016

Kosova debuton sonte kundër Kroacisë në “shtëpinë” e saj konkurente”, kështu shkruan në një postim në faqen e saj zyrtare UEFA, teksa poston një fotografi të stadiumit “Loro Boriçi” të Shkodrës, duke ...

Pas ndeshjes, O ‘Connell ka disa fjalë për tifozët e përfaqësueses kosovare

Lajmi.net - 06.10.2016

Kroacia e ka mposhtur Kosovën në “Loro Boriçi” me rezultat të thellë, 6:0. Por pavarësisht kësaj mbështetja ndaj kësaj përfaqësuese nuk po mungon. Ambasadori britanik në Kosovë Ruairi O’Connell, ...

Formacioni i Kosovës kundër Kroacisë (Foto)

Gazeta Express - 06.10.2016

Kosova dhe Kroacia ballafaqohen sonte në Shkodër në ‘Loro Boriçi’ kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’, përcjell ...

Zyrtare: Kosova do të luaj me këto fanella kundër Kroacisë (Foto)

Gazeta Express - 06.10.2016

Kosova do të luaj me fanella të bardha kundër Kroacisë në ‘Loro ...

Zyrtare: Kosova do të luajë me këto fanella sot (Foto)

Telegrafi - 06.10.2016

Kosova do të luaj me fanella të bardha kundër Kroacisë në ‘Loro Boriçi’. Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e saj të parë si vendës, kur në Shkodër do të takohet me Kombëtaren e Kroacisë.

Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën [foto]

Koha.net - 06.10.2016

Shumë efektivë të Policisë së Kosovës janë shpërngulur sot në Shkodër, për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes Kosovë-Kroaci.

Kosova - Kolonë për në Shkodër [foto]

Koha.net - 06.10.2016

Kanë mbetur edhe pak më shumë se 7 orë nga fillimi i ndeshjes Kosovës – Kroaci. Lumi i veturave, autobusëve, furgonëve, motoçikletave, ka vërshuar tashmë rrugën e Kombit, raporton Koha.net.

Kosovarët me këngë “ndezin” Shkodrën [video]

Koha.net - 06.10.2016

Ndeshja e parë si vendas në kualifikimet për Botërorin 2018 i ka bashkuar tifozët kosovarë në Shkodër, të cilët janë duke krijuar një atmosferë fantastike.

Hapët kufiri në të dy anët (Video)

Telegrafi - 06.10.2016

Kosova sot do të luajë në Shkodër më Kroacinë. Tifozët kosovarë kanë marrë rrugën drejt Shkodrës, ku me mijëra pritet të jenë në ‘Loro Boriçi’. Duke parë fluksin e madh të tifozëve kufiri është hapur ...

Dhjetra policë të Kosovës për ndeshjen në Shkodër

ABC News - 06.10.2016

Policë të Kosovës shkuan sot në Shkodër, për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes Kosovë-Kroaci. Përveç policëve, edhe shumë tifozë kosovarë kanë udhëtuar për në ...

Kosovë- Kroaci, Shkodra bëhet gati për në mbrëmje

Ora news - 06.10.2016

Shkodra bëhet gati për të pritur sot në orën 21:00 në stadiumin “Loro Boriçi” përballjen Kosovë-Kroaci e vlefshme për eliminatoret e botërorit “Rusi 2016”.

LIVE: Kosova-Kroacia

Telegrafi - 06.10.2016

Kosova zhvillon ndeshjen e parë zyrtare si nikoqire dhe ka për kundërshtar Kroacinë. Sfida zhvillohet në “Loro Boriçi” të Shkodrës për shkak se stadiumet në Kosovë nuk i plotësojnë kushtet e kërkuara ...

Aktori i “O sa mirë” flet për ndeshjen e Kosovës me Kroacinë (Video)

Telegrafi - 06.10.2016

Aktori Jeton Zogiani, i njohur në rolin e drenicasit në serialin komik “O sa mirë”, ka dhënë një intervistë së fundmi duke shprehur emocionet e tij rreth ndeshjes së kombëtares së Kosovës me ...

Ndeshja me Kroacinë/ Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën

Mapo - 06.10.2016

Shumë efektivë të Policisë së Kosovës janë shpërngulur sot në Shkodër, për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes Kosovë-Kroaci.

Kosovë - Kroaci, 1200 forca policore, në gatishmëri dhe një helikopter

Koha.net - 06.10.2016

Ndërsa kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në udhëtim ndaj Lihtenshtejnit në orën 20:45 të mbrëmjes, në të njëjtin orar në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, përfaqësuesja e Kosovës do të ndeshet me ...

Hapen dyert e “Loro Boriçit”

Koha.net - 06.10.2016

Janë hapur dyert e stadiumit “Loro Boriçi” në Shkodër për tifozët pak orë para ndeshjes Kosovë-Kroaci, e vlefshme për Grupin I në eliminatoret për Botërorin Rusia 2018.

Policia prish befasinë e Dardanëve (Video)

Gazeta Express - 06.10.2016

Tifozë të shumtë që tanimë janë mbledhur para stadiumit ‘Loro Boiçi’ në Shkodër për ndeshjen ndaj ...

Dardanët tashmë kanë filluar ‘të ndezin’ atmosferën në stadiumin “Loro Boriçi’ (Foto)

Telegrafi - 06.10.2016

Edhe pse jemi më shumë se një orë larg fillimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Kroacisë. Tashmë stadiumi “Loro Boriçi’ ka filluar të mbushët nga tifozët e shumtë.

Flamuj të shumtë kuqezi te Dardanët në stadiumin “Loro Boriçi’ (Foto)

Telegrafi - 06.10.2016

Grupi i tifozëve nga Kosova ‘Dardanët’ tashmë janë në stadiumin ‘“Loro Boriçi’ edhe pse jemi më shumë se një orë larg fillimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Kroacisë.

Atmosfera aktuale në “Loro Boriçi”, prezent edhe flamuri kombëtar [foto]

Koha.net - 06.10.2016

Ka filluar të mbushen shkallët e stadiumit “Loro Boriçi” në Shkodër nga tifozët që kanë shkuar të përcjellin ndeshjen Kosovë – Shqipëri. Në stadium është prezent edhe flamuri kombëtar, që ishte ...

Lojtarët e Kosovës zbresin në fushë [foto]

Koha.net - 06.10.2016

Futbollistët kosovarë kanë zbritur në fushë për të kryer nxemjet para përballjes me Kroacinë. Ata kanë përshëndetur tifozët prezent në “Loro Boriçi”, raporton Koha.net.

Futbollistët e Kosovës dalin në fushën e “Loro Boriçit’ nën duartrokitjet e mëdha të tifozëve (Foto)

Telegrafi - 06.10.2016

Futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës kanë dal për pak minuta në stadiumin ‘“Loro Boriçi’. Ata janë duartrokitur shumë nga tifozët të cilët tashmë kanë bukur stadiumin.

Rama drejt Shkodrës për të ndjekur “Kosovë-Kroaci”. A do mbajë në stadium simbolet kombëtare?

BalkanWeb - 06.10.2016

Kryeministri, Edi Rama do të jetë i pranishëm sot në darkë në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër për të ndjekur live ndeshjen e futbollit Kosovë-Kroaci, e vlefshme për Botërorin “Rusi 2018”.

Shpend Ahmeti ndjek Kosovën në Shkodër - përkundër vullnetit të Vetëvendosjes

Gazeta Express - 06.10.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shkuar në Shkodër, për të ndjekur nga stadiumi "Loro Boriçi" ndeshjen e dytë kualifikuese të përfaqësueses së Kosovës për Kupën e Botës 2018 në ...

Këta dy futbollistë të Kosovës nuk i rezistuan atmosferës, ia fusin valles në mes të ‘Loro Boriçit’ (Foto/Video)

Telegrafi - 06.10.2016

Futbollistët e Kosovës para pak minutash u futen në stadiumin “Loro Boriçi’ nën duartrokitjet e mëdha të tifozëve. Ata qëndruan për pak minuta, por për t’u kthyer më vonë për stërvitjen e fundit para ...

Formacionet zyrtare, Kosovë – Kroaci

Koha.net - 06.10.2016

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë – Kroaci. Dy përfaqësueset luajnë sot prej orës 20:45 në “Loro Boriçi” në Shkodër në xhiron e dytë të Grupit I në Eliminatoret për Botërorin ...

Brenda zhveshtores së Kosovës [foto]

Koha.net - 06.10.2016

Faqja zyrtare e “Uefa Euro 2020” ka publikuar në faqen e saj foto nga zhveshtorja e përfaqësueses së Kosovës. “Kosova sonte debuton si vendas në përballje ndaj Kroacisë”, shkruan Uefa Euro 2020, ...

Ja si ‘ndizet’ flakë ‘Loro Boriçi’ nga tifozat kosovarë…

Mapo - 06.10.2016

Foto 1 nga 15 Tifozat e Kosovës nuk janë ndalur sot gjatë gjithjë ditës dhe momentin më kulmor e kanë pasur sot brenda shkallëve të “Loro Boriçit”. Ata e kanë ndezur flakë stadiumin, por bashkë me ta ...

Haradinaj ndjek ndeshjen Kosovë-Kroaci së bashku me qytetarët në sheshin ‘Skënderbeu’ (Foto)

Telegrafi - 06.10.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është duke e përcjellur ndeshjen e përfaqësueses së Kosovës ndaj Kroacinë së bashku me shumë qytetarë në sheshin “Skënderbeu” në ...

Përfundon pjesa e parë, Kosova po humb 3:0 nga Kroacia (Video)

Gazeta Express - 06.10.2016

Kosova është duke humbur 3:0 ndaj Kroacisë në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Loro ...

Nis pjesa e dytë Kosovë – Kroaci

Gazeta Express - 06.10.2016

Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes Kosovë – Kroaci, e cila po zhvillohet në stadiumin ‘Loro ...

Kosova e pafuqishme, deklasohet nga Kroacia (Video)

Gazeta Express - 06.10.2016

Kosova ka pësuar humbje turpëruese në stadiumin ‘Loro Boriçi’, duke u mposhtur 6:0 nga ...

Foto/ Kosovë-Kroaci 0-6, Kalinic vulos fitoren në ‘Loro Boriçi’

Mapo - 06.10.2016

Foto 1 nga 41 Kroacia ka shkatërruar me rezultatin e thellë 6-0 Kosovën në stadiumin “Loro Boriçi”. Golat për Kroacinë u shënuan nga Mario Mandzucic në minutat 6’, 24’ dhe 35’ të pjesës së parë.

Kroacia mund thellë Kosovën në “Loro Boriçi”

RTSH - 06.10.2016

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka pësuar një humbje poshtëruese 6-0 nga kombëtarja e Kroacisë, në ndeshjen e dytë të vlefshme për fazën kualifikuese të Botërorit “Rusia 2018”.

Kosovë – Kroaci, shikojeni çfarë është duke ndodhur në kufirin me Shqipërinë (FOTO)

Tetova Sot - 06.10.2016

Radhë të gjata janë krijuar në kufirin e Kosovës me Shqipërinë pas fluksit të tifozëve nga Kosova për të ndjekur ndeshjen me Kroacinë në Shkodër. Kosovarët janë nisur në numër të madh drejt Shkodrës, ...

Kosova luan sot me kroatët, por i mirëpret me një surprizë të veçantë

Shqiperia Ime - 06.10.2016

Futbolli është paqe dhe ky rast e vërteton më së miri. Teksa pritet që sot Kosova të përballet në “Loro Boriçi” me Kroacinë, tifozët tanë kanë përgatitur një surprizë të këndshme për ta.

FOTOT/ Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën

Gazeta Tema - 06.10.2016

Shumë efektivë të Policisë së Kosovës janë shpërngulur sot në Shkodër, për të ofruar edhe më tepër siguri para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes Kosovë-Kroaci.

Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën (Foto)

Shqiperia Ime - 06.10.2016

Rendi dhe siguria në stadiumin “Loro Boriçi” ku luhet sonte Kosove-Kroaci do të ruhet nga forcat e policisë që kanë ardhur nga Kosova. Shumë efektivë dhe mjete janë parë në qytetin e Shkodrës siç ...

Ja fanella e Kosovës kundër Kroacisë (FOTO)

Tetova Sot - 06.10.2016

Ditën e sotme Kosova do të zhvillojë ndeshjen e parë zyrtare si vend pritës kundër Kroacisë të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

Policia e Kosovës “pushton” Shkodrën (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 06.10.2016

Rendi dhe siguria në stadiumin “Loro Boriçi” ku luhet sonte Kosove-Kroaci do të ruhet nga forcat e policisë që kanë ardhur nga Kosova. Shumë efektivë dhe mjete janë parë në qytetin e Shkodrës siç ...

Policia prish befasinë e Dardanëve, nuk i lë ta fusin në stadium (VIDEO)

Tetova Sot - 06.10.2016

Tifozë të shumtë që tanimë janë mbledhur para stadiumit ‘Loro Boiçi’ në Shkodër për ndeshjen ndaj Kroacisë Por, duket se kanë hasur në vështirësi për të hyrë në stadium.

Thaçi: Sonte është festa e futbollit, shihemi në Shkodër!

Tetova Sot - 06.10.2016

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, do të ndjekë sonte ndeshjen e ekipit të Kosovës me Kroacinë në stadiumin “Loro Boriçi” të rikonstruktuar të Shkodrës dhe këtë e ka konfirmuar vetë:”Sonte është ...

UEFA befason shqiptarët me komentin për ndeshjen Kosovë-Kroaci

Tetova Sot - 06.10.2016

Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës do të luajë sot në orën 20:45 ndeshjen e dytë për fazën eliminatore të Kampionatit Botëror “Rusi 2016”. Ndeshja ndaj Kroacisë, e cila do të luhet në stadiumin ...

Formacionet zyrtare, Kosovë – Kroaci

Tetova Sot - 06.10.2016

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë – Kroaci. Dy përfaqësueset luajnë sot prej orës 20:45 në “Loro Boriçi” në Shkodër në xhiron e dytë të Grupit I në Eliminatoret për Botërorin ...

Kosovë-Kroaci, skandal në Serbi (FOTO)

Shqiperia Ime - 06.10.2016

Kompanitë e basteve në Serbi, vazhdon me skandalet e zakonshme. Ashtu sikur në ndeshjen e kaluar ndaj Finlandës, edhe kësaj radhe ata ia kanë shtuar Kosovës emrin e Serbisë.“Kosovë (Serbi) – Kroaci”.

Tifozët ndezin atmosferën në ‘Loro Boriçi’, këndojnë ‘besa besë’ “Shqipëri Etnike”(Video)

Tetova Sot - 06.10.2016

Tifozët janë duke krijuar atmosferë fantastike në ‘Loro Boriçi’ Ndeshja mes Kosovës e Kroacisë pritet të fillojë brenda pak minutave. Stadiumi ‘Loro Biriçi’ tashmë është mbushur me tifozët të cilët ...

Atmosferë fantastike në ‘Loro Boriçi’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës (VIDEO)

Tetova Sot - 06.10.2016

Ka nisur tashmë ndeshja mes Kosovës e Kroacisë Në ‘Loro Boriç’ gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe pas saj, tifozët krijuan atmosferë fantastike.

Tifozët braktisin Kosovën, ja çfarë po ndodh në Shkodër (Video)

Shqiperia Ime - 06.10.2016

Tifozët e Kosovës kanë filluar të zbrazin stadiumin ‘Loro Boriçi’ Kosova është duke u mposhtur 4:0 nga Kroacia dhe kjo nuk po u pëlqen tifozëve vendës, të cilët tashmë kanë filluar të zbrazin ...

Kroacia turpëron Kosovën (VIDEO)

Tetova Sot - 06.10.2016

Kroacia ka turpëruar Kosovën në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Kosova ka pësuar humbje të thelë me rezultat prej 6-0 nga Kroacia në ndeshjen e parë si nikoqir në një garë zyrtare ndërkombëtare, ...

Kosovë – Kroaci, befasi nga Edi Rama

Lajmi.net - 05.10.2016

Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se Edi Rama do të jetë të enjten mbrëma në ''Loro Boriçi'' për ta përkrahur Kosovën. Nesër, Kosova do të luajë kundër Kroacisë në stadiumin ”Loro Boriçi”, sfidë e ...

Kosovë-Kroaci/ Thaçi kërkesë speciale për tifozët shqiptarë

Albeu.com - 05.10.2016

Nesër Kosova do të luajë në “Loro Boriçi” të Shkodrës kundër Kroacisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka kërkuar që tifozët nga ...

Kosova luan në Shkodër, në Prishtinë nis rikonstruksioni i stadiumit

Top Channel - 05.10.2016

Stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës do të presë më 6 tetor skuadrën përfaqësuese të Kosovës, e cila do të përballet me Kroacinë në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit të vitit 2018.

Thaçi ka një kërkesë speciale për tifozët shqiptarë

Lajmi.net - 05.10.2016

Nesër Kosova do të luajë në “Loro Boriçi” të Shkodrës kundër Kroacisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që tifozët nga ...

Ndeshja Kosovë-Kroaci “Loro Boriçi”, policia merr masat

Almakos - 05.10.2016

Policia e Shkodrës ka publikuar masat e marra për zhvillimin normal të ndeshjes të futbollit ndërmjet ekipeve Kosovë-Kroaci, e vlefshme për eleminatorët e komp[inatit Botëror, “Rusi 2018”.

Gazetarët largohen pas 15 minutash nga stërvitjet e Kosovës, a e dini pse?

Lajmi.net - 05.10.2016

Kosova po stërvitet në "Loro Boriçi" para ndeshjes së nesërme ndaj Kroacisë. Në grumbullimin në impiantin në Shkodër, është parë një interesim i kënaqshëm i mediave.

Artistët pranë futbollistëve, atmosferë e bukur në Shkodër (Foto)

Lajmi.net - 05.10.2016

Atmosferë e zjarrtë e shumë e mirë po mbizotëron brenda përfaqësueses së Kosovës në futboll sonte në Shkodër, raporton lajmi.net. Ata duket se janë shumë të motivuar për ndeshjen e nesërme që fillon ...

Rama do t'i bashkohet Thaçit në Shkodër, për të mbështetur Kosovën kundër Kroacisë

Gazeta Express - 05.10.2016

Hashim Thaci ka bërë të ditur se Edi Rama do të jetë enjten mbrëma në ‘Loro Boriçi’ për ta përkrahur ...

Kroatët nisën për në Tiranë (Foto)

Telegrafi - 05.10.2016

Kroacia ka marrë rrugën për në Tiranë. Kombëtarja kroate është nisur nga Zagrebi për në Tiranë, pasi nesër do të zhvillojë ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Botëror në Shkodër më ...

Rusi 2018: Kosova pret Kroacinë në Shkodër

RTSH - 05.10.2016

Kosova po përgatit ndeshjen e dytë të saj në rrugën drejt Botërorit 2018 në Rusi. Kombëtarja e re shqipfolëse, e cila u pranua këtë vit në UEFA dhe FIFA, që drejtohet nga Albert Bonjaku do të ndeshet ...

Përfaqësuesja e Kosovës ka mbërritur në Shkodër (Foto/Video)

Telegrafi - 05.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll ka mbërritur në Shkodër. Menjëherë lojtarët kanë filluar stërvitjen në stadiumin e Shkodrës ‘Loro Boriçi’. Kosova do të luajnë nesër (e enjte) ndaj Kroacisë nga ora ...

Përfaqësuesja e Kosovës fillon stërvitjen në ‘Loro Boriçi’ (Foto/Video)

Telegrafi - 05.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll ka mbërritur në Shkodër dhe menjëherë ka filluar stërvitjen në stadiumin ‘Loro Boriçi’. Stërvitja është në kuadër të takimit kualifikues për Kupën e Botës ‘Rusia ...

Mësoni pse gazetarët u larguan pas 15 minutash nga “Loro Boriçi”

Telegrafi - 05.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka filluar stërvitjen në stadiumin “Loro Boriçi” para ndeshjes së nesërme (e enjte) ndaj Kroacisë. Me të zbritur lojtarët në Shkodër është parë një interesim i madh ...

FOTO+VIDEO/ Sfida me Kroacinë, përfundon stërvitja e fundit e Kosovës në ‘Loro Boriçi’

BalkanWeb - 05.10.2016

SHKODER- Në orën 17:00 ekipi i Kosovës është grumbulluar për stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme. Stërvitja ka zgjatur disa minuta, ndërsa lojtarët e Kosovës janë shfaqur në formë të mirë ...

Kosova gati, u stërvit me dyer të mbyllura

VeqSport - 05.10.2016

Përfaqësuasja e Kosovës në futboll është gati për duelin e nesërm ndaj Kroacisë. Sot Kosova u pritë nga shumë gazetarë në stërivtjen e mbajtur në Loro Boriçi, por ata u lejuan vetëm 15 minuta.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sot nisët për në Shqipëri

Zhurnal - 04.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll vazhdon sot stërvitjen e dytë në orën 10:00, në ‘Rexhep Rexhepi’ të Drenasit, kurse, ekspedita e Kosovës drejt Shkodrës do të udhëtojë në orën 14:00, ku do të ...

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nisët për në Shqipëri

Portalb - 04.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll vazhdon sot stërvitjen e dytë në orën 10:00, në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, kurse, ekspedita e Kosovës drejt Shkodrës do të udhëtojë në orën 14:00, ku do të ...

Kosova dhe Kroacia akomodohen në Shkodër

Lajmi.net - 04.10.2016

Sot pasdite kanë arritur dhe janë akomoduar në Shkodër, Përfaqësuesja e Kosovës dhe Përfaqësuesja e Kroacisë, ku të enjten, më 6 tetor, në orën 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi” do të ballafaqohen në ...

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sot nisët për në Shqipëri

Telegrafi - 04.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll vazhdon sot stërvitjen e dytë në orën 10:00, në ‘Rexhep Rexhepi’ të Drenasit. Ekspedita e Kosovës drejt Shkodrës do të udhëtojë në orën 14:00, ku do të vendoset në ...

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nisët për në Shqipëri

Koha.net - 04.10.2016

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll vazhdon sot stërvitjen e dytë në orën 10:00, në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, kurse, ekspedita e Kosovës drejt Shkodrës do të udhëtojë në orën 14:00, ku do të ...

Agjenda e Spanjës në Shqipëri

Telegrafi - 04.10.2016

Federata Spanjolle e Futbollit ka bërë të ditur një pjesë të agjendës së kombëtares së Spanjës për vizitën e saj në Shqipëri, ndonëse ajo nuk është e plotësuar, pasi nuk ka dhënë detaje për një nga ...

Kosova e Kroacia akomodohen në Shkodër

Koha.net - 04.10.2016

Pasditen e së martës përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Kroacisë janë akomoduar në Shkodër, dy ditë para ndeshjes në “Loro Boriçi”. Kosova e Kroacia do të përballen të enjten prej orës 20:45 në kuadër ...

Kosova nis përgatitjet për eliminatoret

Vision Plus - 04.10.2016

Kombëtarja e Kosovës ka filluar stërvitjet ne prag te eliminatoreve kundër Kroacisë dhe Ukrainës. Skuadra e drejtuar nga Albert Bunjaki është optimiste për takimin e pare ne “Loro Boriçi”, duke pare ...

Ndeshja me Spanjën, zbulohet programi i Kombëtares

LajmiFundit - 03.10.2016

Stafi i Kombëtares së futbollit ka përcaktuar programin e skuadrës për ndeshjen e kësaj të diele kundër Spanjës në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Pasditen e së premtes, kuqezinjtë do të vendosen në një ...

Flamuri i Shqipërisë mund të ndalohet edhe në “Loro Boriçi”

Koha.net - 03.10.2016

Në përballjen Kosovë-Kroaci që do të luhet më 6 tetor në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës mund të ndalohet flamuri kombëtar shqiptar. Lajmi është konfirmuar nga vetë tekniku i Kosovës, Albert ...