TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Inter i ofron Shaqirit hapësirë për t'u falur në stadium

Albeu.com - 11.01.2015

Inter i ofron futbollistit shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili njihet si besimtar praktikant i fesë islame, një hapësirë për t'u falur në stadium . Sipas mediave italiane, drejtuesit e Interit i kanë ...

Capital T i gëzohet transferit të Shaqirit

Almakos - 11.01.2015

Reperi i mirënjohur shqiptar Capital T i është gëzuar transferit të futbollistit shqiptar Xherdan Shaqirit nga Bayern Munchen të klubi italian Inter Milan Ai këtë e ka bërë përmes një postimi në ...

Interi mposht Genoan, asnjë minutë për Shaqirin (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2015

Pas barazimit me Juventusin një javë më parë Interi i Roberto Mancinit është rikthyer te fitorja në ndeshjen e javës së 18 të Serie A përballë Genoas duke fituar me rezultatin 3-1.

Rikthehet Interi i frikshëm, mposht Genoan (Video)

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën Interi starton me Podolskin dhe Shaqirin Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët Interi e liron Shaqirin për namazin e xhumasë! Ballinat e ...

Interi mposht Genovën, asnjë minutë për Shaqirin

SOT - 11.01.2015

Pas barazimit me Juventusin një javë më parë Interi i Roberto Mancinit është rikthyer te fitorja në ndeshjen e javës së 18 të Serie A përballë Genovas duke fituar me rezultatin 3-1.

Mancini jep sqarime: Ja pse nuk e futa Shaqirin

Albeu.com - 11.01.2015

Interi fitoi ndeshjen e javës së 18 të Serie A kundër Genoas me rezultatin 3-1, por edhe pse pritej që Xherdan Shaqiri të bënte debutimin me fanellën zikaltër, Roberto Mancini zgjodhi ta linte për ...

Mancini goditet me top në kokë gjatë ndeshjes (VIDEO)

Portalb - 11.01.2015

Lajme lidhur me temën Rikthehet Interi i frikshëm, mposht Genoan (Video) Interi starton me Podolskin dhe Shaqirin Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët Interi e ...

Xherdan Shaqiri

Almakos - 11.01.2015

Sunullah ISLAMI Gjilanasi i njohur me vendbanim në Zvicër shumë herë me krenari dhe pa komplekse ka deklaruar përkatësinë e tij fetare (dhe kombëtare) në mesin e 100.000 të Krishterëve (në stadiume ...

Në “Giuseppe Meazza” Shaqiri pritet “shqip”, fëmijë me flamurin e Kosovës

SOT - 11.01.2015

Futbollisti më origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri, i cili disa ditë më parë la Bajernin për t’u bashkuar me Interin e Mancinit, nuk është aktivizuar në përballjen e sotme ndaj Genoas, por kjo nuk i ...

Shaqiri flet si interist: Erdha për Champions dhe për titull

Telegrafi - 11.01.2015

Transferimi i Xherdan Shaqirit në Inter bëri buj të madhe, jo vetëm në Kosovë po në gjithë Evropën. Është vetëm 23-vjeçar dhe ka fituar të gjithë titujt në kuadër të klubeve, me ish-skuadrat e tij ...

Matthaus: Shaqiri, talent i padiskutueshëm

Telegrafi - 11.01.2015

Legjenda gjermane, Lothar Matthaus në intervistë për portalin zviceran “Blick”, ka folur për transferimin e Xherdan Shaqirit në Inter. Ish mesfushori gjerman, i cili kishte bërë karrierë edhe tek ...

Fiton Interi, Shaqiri nuk debuton

Koha.net - 11.01.2015

Skuadra e Interit ka shënuar fitore solide me rezultat 3-1 ndaj Genoas në shtëpi, me një lojë pozitive dhe të dominuar kryesisht nga nerazurët. Përkundër se pritej që Shaqiri të inkuadrohej në ...

Interi fiton, me Shaqirin në stol (Video)

Telegrafi - 11.01.2015

Interi ka shënuar fitore të merituar ngaj Genoas me rezultat 3-1, për të filluar ri-ngritjen në tabelë dhe luftën për vendin e tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Mancini: Nuk desha të rrezikoj me Shaqirin

Telegrafi - 11.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka folur për mikrofonat e Sky Sports menjëherë pas fitores 3-1 ndaj Genoas në shtëpi, teksa ka shpjeguar edhe arsyen e mos inkuadrimit të yllit kosovar, Xherdan ...

VIDEO: Ja stërvitja e parë e Shaqirit me Inter

VeqSport - 11.01.2015

Televizioni i Inter, Inter Channel ka publikuar videon e parë të stërvitjes së parë së Xherdan Shaqirit me fanelën 'Zikaltër'. Në videon e publikuar, ai shihet duke stërvitur me bashkëlojtarët e ...

Zyrtare: Mancini përcakton formacionin ndaj Genoas, Shaqiri..

Shkupi24 - 11.01.2015

Roberto Mancini ka përzgjedhur ekipin për ndeshjen ndaj Genoas. Xherdan Shaqiri, në këtë takim… Trajneri i Interit, Roberto Mancini, dhe strategu i Genoas, Gian Piero Gasperini, kanë përcaktuar ...

VIDEO: Interi fiton, Shaqiri nuk debuton

VeqSport - 11.01.2015

Interi ka arritur një fitore tejet të rëndësishme 3-1 ndaj Genoas dhe kjo fitore i sjell shpresa për pozitën e tretë. Gjysma e parë në tërësi i takoi Interit, të cilët me golat e Palacios dhe Icardit ...

Interi fiton, me Shaqirin në stol

Ilirida - 11.01.2015

Interi e startoi këtë ndeshje me agresivitet të lartë, me shumë mungesa të mëdha në formacion, duke filluar nga Kovacic, Juan, Ranocchia. Xherdan Shaqiri i sapo transferuar e filloi ndeshjen nga ...

Shtyhet debutimi i Shaqirit

InfoGlobi - 11.01.2015

Interi ka arkëtuar tri pikë të mëdha në garën për të siguruar një vend që çon në Ligën e Kampionëve. “Nerazurët” të dielën kanë mundur Genoan me rezultat 3-1, në kuadër të xhiros së 18-të të Serisë A.

Videolajm: Shaqiri duke u stërvitur tek Interi

SportiTotal - 11.01.2015

Përpos fotografive të shumta të publikuara të Xherdan Shaqirit, gjatë ushtrimeve të para me skuadrën e Interit, klubi italian ka postuar edhe videon e parë ku shihet shqiptari i Zvicrës teksa ushtron ...

Shaqiri synon titullin në Serie A

Kosova Live - 11.01.2015

Përforcimi i më i ri i Inter-it, kosovari Xherdan Shaqiri, ka folur rreth objektivit të tij afatgjatë me skuadrën e re. Shaqiri tha se objektivi kryesor i tij është të fitojë titullin e kampionit në ...

Xherdan Shaqiri pritet si hero në Milano, të dielën në fushë si zikaltër

SOT - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri kaloi për shumën e 18 mnl eurove nga Bajerni i Munihut për te skuadra italiane e Interit. Por më shumë se sa milionat ishte pritja fantastike e fansave në aeroportin e “Malpensës” për ...

Shaqiri nuk e harron Kosovën as te Interi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri ka kryer stërvitjen e parë me Interin në "Appiano Gentile". Pasi krreu vizitat mjekësore dhe firmosi kontratën gjilanasi shkoi në qëndrën stërvitore zikaltër ku i ndihmuar nga stafi ...

Matthaus: Shaqiri do ta ringjallë Interin

Lajmi.net - 10.01.2015

Lothar Matthaus nuk mendon se Xherdan Shaqiri bëri një hap prapa duke u larguar nga Bayern Munich dhe transferuar në Inter. Ish futbollisti i Bayern Munichut dhe Interit, Lothas Matthaus beson se ...

Mediat serbe, Interit: E morët provokatorin më të madh të popullit serbë

Albtime - 10.01.2015

Se sa e madhe ishte blerja e Xherdan Shaqirit për Interin, e tregon pritja që iu bë në aeroport nga tifozët zikaltër dhe jo vetëm. Tifozë gjithandej botës, kanë mirëpritur yllin nga Kosova, i cili ...

Shaqiri “provokon” Vidicin (Foto)

Lajmi.net - 10.01.2015

Portali serb “Kurir”, i ka përshkruar këpucët sportive të Xherdan Shaqirit me flamurin e Kosovës si provokim për dy futbollistët serbë të ekipit, Nemanja Vidic dhe Zdravko Kuzmanovic.

Mancini: Ja si e transferuam Shaqirin

Lajmi.net - 10.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini ka treguar si e bindi Xherdan Shaqirin të transferohet në Inter. Dhe, ai thekson se ylli kosovar ende nuk është i gatshëm për lojë.

Interi starton me Podolskin dhe Shaqirin

Portalb - 10.01.2015

Lajme lidhur me temën Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët Interi e liron Shaqirin për namazin e xhumasë! Ballinat e mediave italiane e fillojnë ditën me Shaqën ...

Shaqiri ftohet për ndeshjen ndaj Genoas

Lajmi.net - 10.01.2015

Tashmë është konfirmuar. Trajneri i Interit, Roberto Mancini e ka ftuar Xherdan Shaqirin për ndeshjen e nesërme kundër skuadrës së Genoas. Roberto Mancini sapo ka publikuar listën e lojtarëve të ...

Shaqiri kundër Vidicit në stërvitje

Lajmi.net - 10.01.2015

Që në stërvitjen e parë me skuadrën e Interit, Shaqiri e ka parë veten në një duel me mbrojtësin serb të Interit, Nemanja Vidicin, fotografi kjo e cila ka rënë mjaft shumë në qendër të vëmendjes te ...

Inter publikon videon e parë të stërvitjes së Shaqirit (VIDEO)

Albeu.com - 10.01.2015

Inter ka postuar edhe videon e me parë të stërvitjeve të Xherdan Shaqirit me Interin . Në videon e publikuar nga Inter Channel, shihet shqiptari i Zvicrës teksa ushtron me bashkëlojtarët e rinj.

Stërvitja e parë e Shaqirit te Interi

Mapo - 10.01.2015

Stërvitja e parë e Shaqirit te Interi 09 Janar 2015 19:26 Futbollisti shqiptar i Interit, Xherdan Shaqiri, ka bërë sot stërvitjen e tij të parë. Shaqiri mbërrit dje pasditen në Appiano Gentile.

Xherdan Shaqiri stërvitet me Interin

ABC News - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me Interin. Sulmuesi me origjinë kosovare kërkon të debutojë me skuadrën e tij të re në ndeshjen e së dielës kundër Xhenoas.

Shaqiri poston foton e parë si lojtar i Interit

Koha.net - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri ka postuar fotografinë e parë në Facebook si lojtar i Interit. Mesfushori kosovar kompletoi transferimin e tij nga Bayern Munichu duke nënshkruar kontratë katërvjeçare.

Mancini: Shaqiri nuk është i gatshëm të luajë as 30 minuta

Telegrafi - 10.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se ka pak gjasa që i sapotransferuari, Xherdan Shaqiri, të debutojë të dielën kundër Genoas. Në konferencën për shtyp, trajneri italian ka bërë të ditur ...

Shaqiri nuk është i gatshëm për lojë

Koha.net - 10.01.2015

Roberto Mancini ka paralajmëruar Xherdan Shaqirin se nuk është i gatshëm të luajë në ndeshjen kundër Genoas. Shaqiri kompletoi transferimin te klubi italian në formë huazimi nga Bayern Munichu, por ...

Videoja e parë e stërvitjeve të Shaqirit te Interi

Koha.net - 10.01.2015

Përpos fotografive të shumta të publikuara të Xherdan Shaqirit, në ushtrimet e para me skuadrën e re Inter, klubi italian ka postuar edhe videon e parë ku shihet shqiptari i Zvicrës teksa ushtron me ...

Videolajm: Shaqiri duke u stërvitur tek Interi

Telegrafi - 10.01.2015

Përpos fotografive të shumta të publikuara të Xherdan Shaqirit, gjatë ushtrimeve të para me skuadrën e Interit, klubi italian ka postuar edhe videon e parë ku shihet shqiptari i Zvicrës teksa ushtron ...

Nënshkruan Shaqiri, zyrtarisht deri më 2019 te Interi

Ilirida - 10.01.2015

Mbrëmë u nënshkrua marrëveshja mes Interit dhe Bayernit për transferimin e Shaqirit në Itali. Me këtë rast vet shqiptari shkoi në Milano të enjtën mbrëma, për të bërë stërvitjen e parë pasditen e të ...

A do ketë transferime tek Bayern? Përgjigjet Sammer

VeqSport - 10.01.2015

Drejtori sportiv i Bayern Munchen, Matthias Sammer ka pranuar se klubi nuk kanë plane për të nënshkruar me ndonjë lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Bayerni e kupton vendimin e Shaqirit

VeqSport - 10.01.2015

Drejtori sportiv i Bayernit, Matthias Sammer thotë se ai e kupton vendimin e Xherdan Shaqirit për të kaluar te skuadra e Interit. ''Ai është lojtar shumë i mirë dhe normalisht se dëshironte të luante ...

Xherdan Shaqiri kalon tek Interi per 15 milione euro

Shqiperia - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri është një futbollist i Interit. Pak para orës 14:00 të ditës së sotme, palët, që u takuan në Mynih në selinë e klubit bavarez, kanë gjetur marrëveshjen për 15 milionë euro.

Skandaloze: Shaqiri dhe flamuri i Kosovës provokojnë Vidicin e Kuzmanovicin

Tetova Sot - 10.01.2015

Mediat serbe sot kanë shkruar se Xherdan Shaqiri ka provokuar dy futbollistët serbë të Interit. Me të ateruar në Milano, Xherdan Shaqiri u prit me flamurin kombëtar shqiptar.

Rumenige: Xherdani donte vetëm Interin, zgjedhja e tij më kujtoi timen

Panorama Sport - 10.01.2015

I intervistuar nga disa të përditshme lokale, drejtori i bordit drejtues i Bajernit të Mynihut, Karl-Hainc Rumenige, tregon ndjesitë e firmës mes Xherdan Shaqirit dhe Interit: “Edhe pse Liverpuli na ...

Shaqiri: I kthej fitoret Interit

Panorama Sport - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri zg jodhi Interin për të arritur suksese të mëdha në karrierën e tij. Si fillim synimi i mesfushorit është që sezonin e ardhshëm të luajë në Ligën e Kampioneve dhe më pas pritshmëritë ...

Shaqiri s’është i gatshëm për lojë

InfoGlobi - 10.01.2015

Roberto Mancini ka paralajmëruar Xherdan Shaqirin se nuk është i gatshëm të luajë në ndeshjen kundër Genoas. Shaqiri kompletoi transferimin te klubi italian në formë huazimi nga Bayern Munichu, por ...

Shaqiri poston foton e parë si lojtar i Interit

Tetova Sot - 10.01.2015

Xherdan Shaqiri ka postuar fotografinë e parë në Facebook si lojtar i Interit. Mesfushori kosovar kompletoi transferimin e tij nga Bayern Munichu duke nënshkruar kontratë katërvjeçare.

Shaqiri “provokon” Vidicin e Kuzmanovicin (FOTO)

Shkupi24 - 10.01.2015

Mediat serbe sot kanë shkruar se Xherdan Shaqiri ka provokuar dy futbollistët serbë të Interit.Me të ateruar në Milano, Xherdan Shaqiri u prit me flamurin kombëtar shqiptar.

'Shaqiri nuk mund të luaj as 30 minuta'

VeqSport - 10.01.2015

Trajneri i Inter Milanos në konferencë për shtyp tha se përforcimi i tij i funidit nuk është i gatshëm për lojë. Kryetrajneri i Inter Milanos, Roberto Mancini tha se Xherdan Shaqiri nuk është në ...

Sky Sport Italia: Shaqiri, muskuj e stil, Kosova në zemrën e tij

SportiTotal - 10.01.2015

Në një fotogaleri të dedikuar për Shaqirin, Sky Sport Italia ka analizuar profilet e Shaqirit në rrjetet sociale. “Interi ka siguruar 23 vjeçarin. I talentuar dhe shumë aktiv në rrjetet sociale.

Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët

SportiTotal - 10.01.2015

Duket se Xherdan Shaqiri nga fëmijëria ka qenë një tifoz dhe adhurues i Interit, e zgjedhja e tij për të kaluar te klubi italian nuk ka qenë e vështirë.

Nënshkruan Shaqiri, zyrtarisht deri më 2019 te Interi

SportiTotal - 10.01.2015

Gjiganti italian, Interi, ka njoftuar në faqen zytare se tashmë edhe transferi i ri, ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, e ka nënshkruar kontratën e tij me klubin dhe ka kompletuar kalimin në Serie A.

Mediat serbe, Interit: E morët provokatorin më të madh të popullit serbë

Republika - 10.01.2015

Se sa e madhe ishte blerja e Xherdan Shaqirit për Interin, e tregon pritja që iu bë në aeroport nga tifozët zikaltër dhe jo vetëm. Tifozë gjithandej botës, kanë mirëpritur yllin nga Kosova, i cili ...

Mancini: Shaqiri nuk është i gatshëm të luajë as 30 minuta

SportiTotal - 10.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se ka pak gjasa që i sapotransferuari, Xherdan Shaqiri, të debutojë të dielën kundër Genoas. Në konferencën për shtyp, trajneri italian ka bërë të ditur ...

Shaqiri i lumtur me transferimin te Interi [foto]

Ina - 09.01.2015

Mesfushori shqiptar do t’i bashkohet klubit italian në formë huazimi ndërsa transferimi permanent i tij do të bëhet gjatë verës. Afër 400 fansa dolën në aeroportin “Malpensa” të Milanos për të pritur ...

Shaqiri: Jam i lumtur

Zhurnal - 09.01.2015

Transferimi më i ri i skuadrës së Interit, Xherdan Shaqiri, ka dhënë edhe deklaratën e parë si lojtar i zikaltërve. Shaqiri u prit nga qindra tifoz në aeroportin e Malpensas, duke bërë kështu krenar ...

Ja numri që do mbajë Shaqiri te Inter

Albeu.com - 09.01.2015

Update - Xherdan Shaqiri do të mbajë fanellën me numër 91 te Interi. Futbollisti, që te Bayern Munchen mbante numrin 11, ka zgjedhur që te ekipi i tij i ri të ketë mbi shpinë datëlindjen e tij.

Xherdan Shaqiri "pushton" faqet e para në Itali (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është futbollisti i ri i Interit. Futbollisti kosovar, që luan për kombëtaren e Zvicrës, mbërriti dje në Milano ndërsa në këto momente po kryen vizitat mjekësore.

Shaqiri: Dua të luaj kundër Genoa-s (Foto)

Lajm - 09.01.2015

Superylli kosovar, Xherdan Shaqiri, dëshiron menjëherë t’i tregojë vlerat e tij për Interin. Në deklaratën e tij të parë si lojtar i zikaltërve, Xherdani theksoi se dëshiron të debutojë të dielën.

Media italiane: Inter show Shaqiri (Foto)

Lajm - 09.01.2015

Transferimi i futbollistit nga Gjilani, Xherdan Shaqiri, te Interi ka qenë top-lajmi i ditës në Itali. Ky transferim ka zënë vendin kryesor në ballinat e të gjitha mediave të sportit në Itali.

Si i pushtoi shqiptari Xherdan Shaqiri ballinat e mediave italiane – FOTO

Shqipmedia - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri ka pushtuar ballinat e të gjitha gazetave të sportit në Itali. Transferimi i futbollistit nga Gjilani, Xherdan Shaqiri, te Interi ka qenë top-lajmi i ditës në Itali.

Ballinat e mediave italiane e fillojnë ditën me Shaqën (Foto)

Portalb - 09.01.2015

Lajme lidhur me temën Shaqiri flet si interist (Foto) Prezantohet Podolski: Pritja nga tifozët ishte e pabesueshme, Shaqiri lojtar i shkëlqyer Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë Bayerni: ...

"La Gazzetta": Shaqiri, myslimani që bëri të qajë Fergusonin

Albeu.com - 09.01.2015

Xherdan është shqiptar nga Kosova . Mbërriti në Zvicër në moshën 1-vjeçare. Ka fituar gjithçka me Baselin dhe Bayernin, ka eleminuar United dhe kla sfiduar Messi.

Shaqiri do ta ketë numrin 91 në fanellën e Interit

Lajm - 09.01.2015

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka zgjedhur një numër teje të veҫantë për ta bartur në fanellën e tij. Shaqiri do ta ketë numrin 91 në fanellën e Interit, ҫka simbolizon vitin e lindjes së ...

Guardiola gaboi me shitjen e Shaqirit

Lajmi.net - 09.01.2015

Joe Wright nga “Goal” beson se Bayern Munich dhe Pep Guardiola do të pendohen për shitjen e mesfushorit Xherdan Shaqiri në Inter. Transferimi i Xherdan Shaqirit nga Bayern Munich në Inter është duke ...

Ballinat e mediave italiane e fillojnë ditën me Shaqën (Foto)

Albtime - 09.01.2015

Transferimi i futbollistit nga Gjilani, Xherdan Shaqiri, te Interi ka qenë top-lajmi i ditës në Itali. Ky transferim ka zënë vendin kryesor në ballinat e të gjitha mediave të sportit në Itali.

Shaqiri synon Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 09.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri synon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve. Ai po ashtu insiston se nuk ka asnjë pendim nga Bayern Munich.

Shaqiri te Inter, plas ironia në rrjetet sociale (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.01.2015

Mbërritja e Xherdan Shaqirit te Interi i Roberto Mancinit ka bërë që në rrjetet sociale të nisin "ngacmimet" e para nga tifozët kundërshtarë. Mes emrave të tjerë të famshëm që përdoren në ...

Interi e liron Shaqirin çdo të "Xhumahe"!

Albtime - 09.01.2015

Vendimi për të zgjedhur Interin për Xherdan Shaqirin ka qenë për shumë arsye. Një nga arsyet e këtij vendimi është edhe respektimi i riteve fetare të yllit kosovar.

Në Milano flitet vetëm për Shaqirin

Idividi - 09.01.2015

Milano, 5 janar 2015 (MIA) - Tashmë në qytetin e Milanos po flitet vetëm për një gjë – e ai është shqiptari Xherdan Shaqiri. Kush do të kishte menduar se një shqiptar do të ishte tema kryesore e ...

Zyrtare: Shaqiri lojtar i Interit

Idividi - 09.01.2015

Milano, 8 janar 2015 (MIA) - Interi ka konfirmuar përmes televizionit zyrtar se ka arritur marrëveshje me Bayern Munichun për transferimin e Xherdan Shaqirit.

Goditja e madhe e Interit është Xherdan Shaqiri

Idividi - 09.01.2015

Milano, 9 jnar 2015 (MIA) - Interi realizon goditjen e madhe në merkaton e Janarit. Tashmë Xherdan Shaqiri mund të konsiderohet në kuptimin e plotë të fjalës si futbollisti më i ri i klubit zikaltër.

Interi e liron Shaqirin për namazin e xhumasë!

Portalb - 09.01.2015

Lajme lidhur me temën Ballinat e mediave italiane e fillojnë ditën me Shaqën (Foto) Shaqiri flet si interist (Foto) Prezantohet Podolski: Pritja nga tifozët ishte e pabesueshme, Shaqiri lojtar i ...

Shaqiri debuton të dielën?

Lajmi.net - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është në zyrat e Interit për të nënshkruar kontratën me klubin italian. Po ashtu, ekziston mundësia që ai të debutojë të dielën. Gjithçka është gati për zyrtarizimin e Xherdan ...

Marrëveshja me Interin, Shaqiri mund të falë namazin e xhumasë!

Lajm - 09.01.2015

Drejtuesit e skuadrës së Interit e kanë liruar nga të gjitha obligimet ditën e premte yllin kosovar, Xherdan Shaqirin për shkak të namazit të xhumasë.

Ballinat e mediave italiane e fillojnë ditën me Shaqën (Foto)

Almakos - 09.01.2015

Transferimi i futbollistit nga Gjilani, Xherdan Shaqiri, te Interi ka qenë top-lajmi i ditës në Itali. Ky transferim ka zënë vendin kryesor në ballinat e të gjitha mediave të sportit në Itali.

Inter i ofron Shaqirit një hapësirë për t’u falur në stadium

Lajmi.net - 09.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, do ta ketë një hapësirë të rezervuar për t’i kryer lutjet e tij. Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, duket se do ta ketë të lehtë ambientimin në ...

Sky Sport Italia: Shaqiri – muskuj e stil, Kosova në zemër [foto]

Ina - 09.01.2015

“Interi ka siguruar 23 vjeçarin. I talentuar dhe shumë aktiv në rrjetet sociale. Me fizik të një bodibilderi dhe ikonë e modës, stil modern dhe përdorues i brendeve të famshme”.

Shaqiri pritet si mbret në Milano

Alsat - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është pritur nga tifozët e Interit si ‘mbret’, dhe ende pa i bërë 24 orë nga zyrtarizimi i tij tek skuadra italiane, kanë filluar t’i shiten fanellat me të madhe.

Juventus e refuzoi Shaqirin

Lajmi.net - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri disa herë i është ofruar kampionit të Italisë, Juventus, por u refuzua të blihet nga gjiganti torinez. Xherdan Shaqiri iu bashkua Interit nga Bayern Munich.

Shaqiri në "Appiano Gentile" për stërvitjen e parë me Interin

Albeu.com - 09.01.2015

Sipas asaj që raporton "Sky Sport", blerja më e re e Interit Xherdan Shaqiri ka mbërritur në qëndrën stërvitore " Appiano Gentile " ku është bashkuar me futbollistët e tjerë zikaltër.

Rummenigge: Shaqiri e donte vetëm Interin

Lajmi.net - 09.01.2015

Zyrtari i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka bërë të ditur pse Xherdan Shaqiri vendosi t’i bashkohet Interit. Zyrtari i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka komentuar transferimin e ...

Rummenigge: Shaqiri e refuzoi Liverpoolin edhe pse ofroi më shumë para!

Lajm - 09.01.2015

Karl-Heinz Rummenigge ka thënë se Xherdan Shaqiri nuk e dëshiroi një kalim te Liverpooli. Shefi ekzekutiv i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, ka zbuluar një fakt interesant për transferimin e ...

Rummenigge: Shaqiri donte vetëm Interin

Albeu.com - 09.01.2015

Shefi Ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge , ka folur rreth transferimit të Xherdan Shaqirit te Interi duke zbuluar disa detaje që nuk ishin bërë publike.

Shaqiri, rezervist ndaj Genoas

Lajmi.net - 09.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri do të jetë rezervist në duelin e skuadrës së tij të re, Inter, kundër Genoas të dielën në Giuseppe Meazza, Xherdan Shaqiri do të jetë rezervist në duelin e ...

Shaqiri: Ja pse i injorova Arsenalin, Liverpoolin dhe Man UTD për Interin

Ina - 09.01.2015

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka treguar arsyen kryesore që e shtyu atë të kalonte te Interi. Me një transferim të tillë, ai injoroi ofertat e Arsenalit, Liverpoolit e madje edhe të ...

Shaqiri? Një kampion

Lajmi.net - 09.01.2015

Portieri i Interit, Tommaso Berni ka lavdëruar përforcimin e ri, Xherdan Shaqiri, duke e quajtur kampion. Portieri i Interit, Tommaso Berni ka lavdëruar transferimin e ri, Xherdan Shaqiri.

Shaqiri befason Interin

Lajmi.net - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri ka shfaqur formë të lartë atletike në testet e para mjekësore te skuadra e Interit. Xherdan Shaqiri ka befasuar stafin teknik të Interit me formën e tij atletike.

Shaqiri me flamurin e Kosovës në stërvitje (Foto)

Lajmi.net - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është paraqitur në seancën e parë stërvitore të Interit me flamurin e Kosovës në këpucët e tij sportive. Xherdan Shaqiri nuk e harron Kosovën, ku do që shkon, ai atë e mban me vete, ...

Inter i ofron Shaqirit një hapësirë për t’u falur në stadium

Almakos - 09.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, do ta ketë një hapësirë të rezervuar për t’i kryer lutjet e tij. Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, duket se do ta ketë të lehtë ambientimin në ...

Zyrtare: Shaqiri nënshkruan me Interin

Lajmi.net - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është zyrtarisht futbollist i Interit. Mesfushori kosovar ka nënshkruar kontratë me klubin italian deri më 2019. Xherdan Shaqiri është transferuar zyrtarisht në Inter.

Bayerni nuk përforcohet në janar

Lajmi.net - 09.01.2015

Drejtori sportiv i Bayern Munichut, Matthias Sammer ka njoftuar se klubi nuk do të sjellë përfrorcime gjatë afatit kalimtar të janarit Drejtori sportiv i Bayern Munichut, Matthias Sammer ka bërë të ...

Xherdani e merr Kosovën me vete në Inter (FOTO)

Almakos - 09.01.2015

Ka nisur sot stërvitjet ylli më i ri i Interit, Xherdan Shaqiri. Djaloshi nga Zhegra është i gatshëm për aksion të menjëherëshëm me ekipin e tij të ri.

Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët

Portalb - 09.01.2015

Lajme lidhur me temën Interi e liron Shaqirin për namazin e xhumasë! Ballinat e mediave italiane e fillojnë ditën me Shaqën (Foto) Shaqiri flet si interist (Foto) Prezantohet Podolski: Pritja nga ...

Shaqiri e thyen rekordin

Lajmi.net - 09.01.2015

Me transferimin në Inter, Xherdan Shaqiri është bërë futbollisti më i shtrenjtë i Zvicrës. 18 milionë euro, kjo është vlera e saktë e transferimit të Xherdan Shaqirit nga Bayern Munich në Inter.

Sammer: Ja pse Shaqiri shkoi në Inter

Lajmi.net - 09.01.2015

Drejtori sportiv i Interit, Matthias Sammer, ka zbuluar arsyen e largimit të Xherdan Shaqirit dhe transferimin e tij në Inter Drejtori sportiv i Interit, Matthias Sammer, ka bërë të ditur arsyen e ...

Interi e lejon Shaqirin të falet

Shqipmedia - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri do t’i ketë të gjitha të drejtat tek Interi. Madje, atij i është lejuar që t’i kryejë të gjitha ritualet fetare dhe duket se kjo ishte njëra prej arsyeve të rëndësishme që ai iu ...

Mancini pret ndihmë nga Shaqiri

Lajmi.net - 09.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini pret që me përforcimet e reja të arrijë objektiva të rëndësishme. Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se pret që përforcimet e reja të ekipit, Xherdan ...

Shaqiri u prit me flamur shqiptar (Foto)

Telegrafi - 09.01.2015

Nuk kanë mundur të mungojnë as shqiptarët në aeroportin e Malpensas në Milano ku ka arritur sonte Xherdan Shaqiri për të mbyllur kalimin e tij te Interi.

Bayerni: Shaqiri dhe ne refuzuam Liverpoolin, e dëshironim Interin

Telegrafi - 09.01.2015

Drejtori i Bayern Munichut, Karl Heinz Rummenigge, ka deklaruar se Xherdan Shaqiri ka refuzuar kalimin te Liveprooli pavarësisht ofertës më të mirë financiare, teksa të njëjtën gjë thotë ta ketë bërë ...

Shaqiri nuk di vetëm futbollin, ja talenti tjetër i madh (Video)

Telegrafi - 09.01.2015

Superylli shqiptar i Interit, Xherdan Shaqiri, nuk është vetëm i talentuar në profesionin e tij – futbollin. Shaqiri ndryshe njihet edhe për një talent tjetër të madh.

Zyrtare: Shaqiri te Inter

Mapo - 09.01.2015

Zyrtare: Shaqiri te Inter 08 Janar 2015 23:30 Xherdan Shaqiri është futbollisti më i ri i Interit. Zikaltërit dhe Bajerni i Mynihut kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Shaqirit.

Shaqiri te Inter, si e bëri Fergusonin të qante (FOTOT)

Panorama - 09.01.2015

Shaqiri në ditën e parë te Interi Xherdan Shaqiri është lojtari më i ri i Interit. Gjatë ditës së djeshme zikaltrit arritën të gjenin akordin me Bajernin, që ashtu siç pritej nuk bëri shumë ...

Fillon shitja e fanellave të Xherdanit (Foto)

Telegrafi - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është pritur nga tifozët e Interit si ‘mbret’, dhe ende pa i bërë 24 orë nga zyrtarizimi i tij tek skuadra italiane, kanë filluar t’i shiten fanellat me të madhe.

Sky Sport Italia: Shaqiri – muskuj e stil, Kosova në zemër [foto]

Koha.net - 09.01.2015

Në një fotogaleri të dedikuar për Shaqirin, Sky Sport Italia ka analizuar profilet e Shaqirit në rrjetet sociale. “Interi ka siguruar 23 vjeçarin. I talentuar dhe shumë aktiv në rrjetet sociale.

Xherdan Shaqiri mbërrin në Milano

ABC News - 09.01.2015

Skenat e entuziazmit në aeroport u përsëritën. Xherdan Shaqiri, tashmë lojtar i Interit, mbërriti në Malpensa, i pritur nxehtësisht nga tifozët që tashmë janë të tijtë.

Rummenigge tregon pse Shaqiri u transferua në Inter e jo në Liverpool

Koha.net - 09.01.2015

Drejtori i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge, i cili në të kaluarën ka luajtur edhe për Interin, ka treguar arsyet e transferimit të Xherdan Shaqirit në Inter.

Sky Sport Italia: Shaqiri, muskuj e stil, Kosova në zemrën e tij

Telegrafi - 09.01.2015

Në një fotogaleri të dedikuar për Shaqirin, Sky Sport Italia ka analizuar profilet e Shaqirit në rrjetet sociale. “Interi ka siguruar 23 vjeçarin. I talentuar dhe shumë aktiv në rrjetet sociale.

Shaqiri fillon stërvitjet, as te Interi s'e harron Kosovën (Foto)

Telegrafi - 09.01.2015

Superylli shqiptar i Interit, Xherdan Shaqiri, ka bërë stërvitjen e tij të parë me Nerazzurët. Xherdani arriti pasditen e të premtës në Appiano Gentile ku është stërvitur me trajnerët e zikaltërve.

Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët

Telegrafi - 09.01.2015

Duket se Xherdan Shaqiri nga fëmijëria ka qenë një tifoz dhe adhurues i Interit, e zgjedhja e tij për të kaluar te klubi italian nuk ka qenë e vështirë.

Xherdani e merr Kosovën me vete në Inter

Koha.net - 09.01.2015

Ka nisur sot stërvitjet ylli më i ri i Interit, Xherdan Shaqiri. Djaloshi nga Zhegra është i gatshëm për aksion të menjëherëshëm me ekipin e tij të ri.

Interi e zyrtarizon Shaqirin

Koha.net - 09.01.2015

Klubi italian Inter e ka dhënë njoftimin për nënshkruarjen e një kontrate me Xherdan Shaqirin që do të zgjasë deri në qershor 2019. Interi i ka dëshiruar mirëseradhje kosovarit dhe e ka falënderuar ...

Nënshkruan Shaqiri, zyrtarisht deri më 2019 te Interi

Telegrafi - 09.01.2015

Gjiganti italian, Interi, ka njoftuar në faqen zytare se tashmë edhe transferi i ri, ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, e ka nënshkruar kontratën e tij me klubin dhe ka kompletuar kalimin në Serie A.

Profil i “La Gazzetta dello Sport”: Shaqiri, myslimani që bëri të qajë Alex Ferguson

Gazeta Tema - 09.01.2015

Mbrojtësit italianë janë të paralajmëruar. Nëse mendojnë se mund ta spostojnë Shaqirin me një sup duke e konsideruar një “xhuxh” ta harrojnë. Xherdani nuk do të luajë nga vendi.

Itali: Shaqiri, lajmi i dites

InfoGlobi - 09.01.2015

Top-lajmi i ditës në Itali ka qenë transferimi i Xherdan Shaqirit tek Interi. Ky transferim ka zënë vendin kryesor në ballinat e së premtes në të gjitha gazetat e sportit në Itali.

Shaqiri te Inter, si e bëri Fergusonin të qante

Panorama Sport - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është lojtari më i ri i Interit. Gjatë ditës së djeshme zikaltrit arritën të gjenin akordin me Bajernin, që ashtu siç pritej nuk bëri shumë rezistencë për ta mbajtur shqiptarin në ...

Ky është numri që do e bartë tek Inter Shaqiri

VeqSport - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është transferimi më i ri i Interit. Shqiptari u transferua nga Bayern Munchen për plot 14 milion euro. Edhe pse të gjithë prisnin një numër në fanelë më të mirë, Xherdan Shaqiri ka ...

Shaqiri pritet si hero në Itali

Durres Lajm - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është shprehur i lumtur me transferimin e tij te Interi. Në intervistën e parë pasi arriti në Milano, mesfushori shqiptar ka thënë se ndihet i lumtur dhe që të dielën dëshiron të ...

Interi e lejon Shaqirin të falet

Tetova Sot - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri do t’i ketë të gjitha të drejtat tek Interi. Madje, atij i është lejuar që t’i kryejë të gjitha ritualet fetare dhe duket se kjo ishte njëra prej arsyeve të rëndësishme që ai iu ...

Shaqiri: Mund të luaj kudo

VeqSport - 09.01.2015

Pas transferimit te skuadra e Inter, Xherdan Shaqiri u shpreh tejet i lumtur dhe i tregoi Mancinit se mund të luaj në çdo pozicion. ''Ku më pëlqen të luaj më së shumti? Mancini mund të vendosë sepse ...

Interi i ofron Xherdan Shaqirit hapësirë për ta falë namazin

Shkupi24 - 09.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, duket se do ta ketë të lehtë ambientimin në skuadrën italiane. Sipas mediave italiane, atij i është lejuar që t’i kryejë të gjitha ritualet fetare.

“La Gazzetta”: Shaqiri, myslimani që bëri të qajë Fergusonin

Ilirida - 09.01.2015

E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka lavdëruar karakteristikat e përforcimit të ri të Interit, Xherdan Shaqiri. Mediat italiane kanë filluar të prezantojnë Xherdan Shaqirin.

Rumenige: Ja pse Shaqiri u transferua në Inter

InfoGlobi - 09.01.2015

Drejtori i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge, ka treguar arsyet e transferimit të Xherdan Shaqirit në Inter. Kosovari thuhej se ka pasur ofertë edhe nga Liverpooli, por në fund zgjodhi Interin si ...

Profil i “La Gazzetta dello Sport”: Shaqiri, muslimani që bëri të qajë Alex Ferguson

Shkupi24 - 09.01.2015

Mbrojtësit italianë janë të paralajmëruar. Nëse mendojnë se mund ta spostojnë Shaqirin me një sup duke e konsideruar një “xhuxh” ta harrojnë. Xherdani nuk do të luajë nga vendi.

Sammer: Nuk kemi plan për transferime

VeqSport - 09.01.2015

Drejtori sportiv i Bayernit, Matthias Sammer ka treguar se skuadra e tij nuk ka plane për transferimin e ndonjë lojtari gjatë këtij muaji. ''Ne nuk kemi planifikuar asgjë dhe derisa diçka të ndryshoj ...

Ja sa vlente oferta e refuzuar e Liverpoolit për Shaqirin

VeqSport - 09.01.2015

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri ka refuzuar ofertën e Liverpoolit prej 20 milionë eurosh me pretekstin që të transferohet në Inter, ka zbuluar zëvendës-presidenti i Bayernit, Karl-Heinze ...

Shaqiri i impresionuar nga pritja e tifozëve zi kaltër: Jam i lumtur

Republika - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është shprehur i lumtur me transferimin e tij te Interi. Në intervistën e parë pasi arriti në Milano, mesfushori shqiptar ka thënë se ndihet i lumtur dhe që të dielën dëshiron të ...

Ja cilin numër do ta bartë në fanellë Shaqiri

Republika - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri do ta ketë në fanellë një numër tejet të veҫantë. Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka zgjedhur një numër teje të veҫantë për ta bartur në fanellën e tij.

Fillon shitja e fanellave të Shaqirit

Kosova Live - 09.01.2015

Të enjten mbrëma Shaqiri u prezantua te skuadra e Inter-it , ndërsa ende pa u bërë 24 orë nga transferimi i tij, klubi italian ka filluar shitjen e fanellave të kosovarit me pasaportë zvicerane.

Shaqiri tek Interi, pritje madhështore nga tifozët

AlbanianScreen - 09.01.2015

Milano - Aventura e Xherdan Shaqirit tek skuadra e Interit ka nisur zyrtarisht. Ne mbremjen e se enjtes futbollisti me origjine kosovare eshte pritur mes entuziazmit te jashtezakonshem te tifozeve ...

Fillon shitja e fanellave të Xherdanit

SportiTotal - 09.01.2015

Xherdan Shaqiri është pritur nga tifozët e Interit si ‘mbret’, dhe ende pa i bërë 24 orë nga zyrtarizimi i tij tek skuadra italiane, kanë filluar t’i shiten fanellat me të madhe.

Rummenigge: “Interi eshte Interi!”

SportNews - 09.01.2015

Njëri prej gazetarëve italianë e ka pyetur njërin drejtues të Bayernit të Munchenit, Heinz Rummenigge, se pse e lejuan Shaqirin të largohet në Inter e jo në Liverpool. Gazetari: “Zoti.

Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët

Shprehja - 09.01.2015

Duket se Xherdan Shaqiri nga fëmijëria ka qenë një tifoz dhe adhurues i Interit, e zgjedhja e tij për të kaluar te klubi italian nuk ka qenë e vështirë.

Bajerni e bën zyrtare: Shaqiri te Interi

Gazeta Start - 08.01.2015

Bajerni i Mynihut përshëndet Xherdan Shaqirin. Klubi gjerman ka konfirmuar në profilin zyrtar në “Facebook” arritjen e marrëveshjes me Interin për 23-vjeçarin.

Shaqiri, perfekt për Interin

Lajmi.net - 08.01.2015

Trajneri italian Serse Cosmi beson se mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri do të ishte një përforcim i madh për Interin. Trajneri italian Serse Cosmi ka lavdëruar mesfushorin e Bayern ...

Bayerni ka caktuar çmimin për Shaqirin

Portalb - 08.01.2015

Lajme lidhur me temën Milani e zyrtarizoi Suson Vëllai i Shaqirit tregon detajet e transferimit! Ja çfarë goli shënon Podolski në stërvitje me Interin (Video) Shaqa edhe një hap më afër Liverpoolit ...

Sot po kryhet me Shaqën!

Albtime - 08.01.2015

Vazhdojnë spekulimet për të ardhmen e Xherdan Shaqirit. Mediat gjermane raportojnë se e ardhmja e Xherdan Shaqirit mund të përfundoi sot. Interi thuhet se do të ketë takimin final për blerjen e ...

Xherdan Shaqiri te Inter për 18 milionë euro

Albeu.com - 08.01.2015

Gazeta prestigjoze gjermane, "Bild", e bën fakt të kryer. Sot Xherdan Shaqiri kalon tek Interi për shumën e 18 milionë eurove . Sipas gazetës në fjalë, deri tani flitej për huazim, por Bayern Munchen ...

Shaqiri, gati i Interit

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është gjithnjë e më afër transferimit në Inter. Mesfushori i Bayern Munichut është pranë kalimit në Giuseppe Meazza. Inter dhe Bayern Munich janë takuar në përpjekje për të arritur ...

Shaqiri, futbollist i Interit

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është futbollist i ri i Interit. Nerazzurrët dhe Bayern Munich kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit kosovar në Giuseppe Meazza.

Shaqiri te Inter, e konfirmon edhe Bayern Munchen

Albeu.com - 08.01.2015

Update - Edhe Bayern Munchen ka konfirmuar transferimin e Xherdan Shaqirit te Interi. Me anë të një postimi në Twitter, klubi gjerman flet për akordin e arritur me klubin italian.

Shaqiri – Inter, detajet financiare

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri do të ketë pagë prej gati 3 milionë eurosh në Inter, pas arritjes së marrëveshjes mes Nerazzurrëve dhe Bayern Munichut, për transferimin e tij në Giuseppe Meazza.

Shaqiri i Interit

Lajm - 08.01.2015

Sipas të përditshmes gjermane, Bild, Xherdan Shaqiri ka përfunduar transferimin te skuadra e Interit. Bild raporton se zikaltërit kanë arritur marrëveshje me Bayern Munichun që ta transferojnë ...

Formacioni i Interit me Shaqirin (Foto)

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri do të luajë në krahun e djathtë në rolin e mesfushorit ofanziv, te skuadra e tij e re, Inter. Xherdan Shaqiri është përforcimi më i ri i Interit.

Zyrtare: Xherdan Shaqiri në Inter

Ina - 08.01.2015

Sipas të përditshmes gjermane, Bild , Xherdan Shaqiri ka përfunduar transferimin te skuadra e Interit. Bild raporton se zikaltërit kanë arritur marrëveshje me Bayern Munichun që ta transferojnë ...

Zyrtare: Xherdan Shaqiri lojtar i Interit

Albtime - 08.01.2015

Edhe zyrtarisht Xherdan Shaqiri është futbollist i ri i Interit. Superylli kosovar ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin në Serie A. Transferimi i Shaqirit ka kushtuar 18 milion euro, ...

Shaqiri konsiderohet lojtar i Interit, mungon vetëm firma, ja detajet e marrëveshjes

SOT - 08.01.2015

Klubi i Interit ka bërë goditjen më të madhe të kësaj merkatoje, pasi Xherdan Shaqiri mund të konsiderohet tashme një lojtar zikaltër. Akordi mes drejtuesve të Interit dhe atyre të Bajernit për ...

Shaqiri, futbollisti më i paguar shqiptar në Serie A

Lajm - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri tani është futbollist i ri i Inter Milanos, pasi që kanë arritur marrëveshje drejtuesit e klubit italian me ata gjerman të Bayern Munichut, ku bënte pjesë futbollisti nga Zhegra.

Shaqiri do të fitojë 11 milion euro te interi

Zhurnal - 08.01.2015

Është caktuar edhe paga e futbollistit shqiptar te skuadra e Interit të Milanos për katër vitet e ardhshme. Xherdan Shaqiri tani është futbollist i ri i Inter Milanos, pasi që kanë arritur ...

Shaqiri, futbollist i Interit

Almakos - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është futbollist i ri i Interit. Nerazzurrët dhe Bayern Munich kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit kosovar në Giuseppe Meazza.

Xherdan Shaqiri, lojtar i Interit

ikub - 08.01.2015

Raportohet se Interi ka arritur marrëveshjen për të pasur në skuadër lojtarin Xherdan Shaqiri, me një shumë prej 15 milion eurosh. Tashmë ky lajm është syrtar, dhe Xherdan Shaqiri nuk do të jetë më ...

Bayerni konfirmon shitjen e Shaqirit

Lajmi.net - 08.01.2015

Bayern Munich ka konfirmuar shitjen e Xherdan Shaqirit në Inter, nëpërmjet një njoftimi të publikuar në profilin zyrtar në rrjetin social Twitter. Bayern Munich ka konfirmuar marrëveshjen me Interin ...

Cana "kërcënon" Shaqirin: Do të të mund me Lazion

Albeu.com - 08.01.2015

Me anë të një postimi në Instagram, kapiteni i Kombëtares shqiptare Lorik Cana uron bashkëkombasin e tij, Xherdan Shaqiri për transferimin te Interi, por në të njëjtën kohë e "kërcënon" se kur Lazio ...

Zyrtare: Shaqiri lojtar i Interit

Portalb - 08.01.2015

Lajme lidhur me temën E’to mundë të kthehet në Serie A Bayerni ka caktuar çmimin për Shaqirin Milani e zyrtarizoi Suson Vëllai i Shaqirit tregon detajet e transferimit! Ylli kosovar me pasaportë ...

Zyrtare: Shaqiri kalon te Interi, mungon vetëm firma!

Alsat - 08.01.2015

Përfundon saga rreth të ardhmes së Xherdan Shaqirit. Futbollisti shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës ka arritur akordin me drejtuesit e Interit dhe vetëm firma mungon për ta zyrtarizuar atë si ...

Bayerni: Faleminderit Shaqë, suksese në Inter

Portalb - 08.01.2015

Lajme lidhur me temën Zyrtare: Shaqiri lojtar i Interit E’to mundë të kthehet në Serie A Bayerni ka caktuar çmimin për Shaqirin Vëllai i Shaqirit tregon detajet e transferimit! Bayern Munchen, ka ...

Shaqiri, ylli që do ta ringjallë Interin

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri mund të jetë ylli që do ta ringjallë Interin, shkruan Kris Voakes në “Goal”. Lista e përforcimeve të Interit në vitet e fundit nuk përmbanë ndonjë emër të madh.

Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë

Portalb - 08.01.2015

Lajme lidhur me temën Bayerni: Faleminderit Shaqë, suksese në Inter Zyrtare: Shaqiri lojtar i Interit E’to mundë të kthehet në Serie A Bayerni ka caktuar çmimin për Shaqirin Është i pari kapiteni i ...

Shaqiri gaboi që iu bashkua Interit

Lajmi.net - 08.01.2015

Analisti zviceran Andreas Boni beson se Xherdan Shaqiri gaboi që iu bashkua Interit nga Bayern Munich. Xherdan Shaqiri gaboi që iu bashkua Interit. Kështu mendon analisti zviceran Andreas Boni.

Zyrtare: Shaqiri me fanellë të Interit – FOTO

Shqipmedia - 08.01.2015

E kryer: Xherdani kalon te Interi Sipas gazetarit italian Gianluca Di Marzio, marrëveshja ndërmjet Bayernit dhe Interit është arritur. Xherdan Shaqiri do të huazohet me të drejtë blerje nga ana e ...

Shaqiri, gjithmonë kampion

Lajmi.net - 08.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, prej kur ka filluar karrierën si profesionist, ylli kosovar është shpallur gjithmonë kampion me ish skuadrat e tij, Basel dhe Bayern Munich.

Gazzetta dello Sport: Shaqiri, futbollist i cili e bëri të qajë Fergusonin

Lajmi.net - 08.01.2015

E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka lavdëruar karakteristikat e përforcimit të ri të Interit, Xherdan Shaqiri. Mediat italiane kanë filluar të prezantojnë Xherdan Shaqirin.

Shaqiri, futbollist i cili e bëri të qajë Fergusonin

Almakos - 08.01.2015

E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka lavdëruar karakteristikat e përforcimit të ri të Interit, Xherdan Shaqiri. Mediat italiane kanë filluar të prezantojnë Xherdan Shaqirin.

Shaqiri zbret në Milano, tifozët dalin ta presin (Foto)

Lajmi.net - 08.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri ka mbërritur në aeroportin e Milanos në Malpensa, ku janë grumbulluar një numër i tifozëve. Xherdan Shaqiri ka mbërritur në Milano.

Shaqiri zbret në Milano, tifozët dalin ta presin (FOTO+VIDEO)

Almakos - 08.01.2015

Përforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri ka mbërritur në aeroportin e Milanos në Malpensa, ku janë grumbulluar një numër i tifozëve. Xherdan Shaqiri ka mbërritur në Milano.

Shaqiri me shallin e Interit (Foto)

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqir ka mbërritur në aeroportin e Milanos në Malpensa ku është pritur nga tifozët e Interit të cilët ia ka vendosur shallin e klubit. Xherdan Shaqiri për herë të parë me shallin e Interit.

Tifozët e Interit i këndojnë Shaqirit: Kush nuk kërcen është Milanist (Video)

Lajmi.net - 08.01.2015

Tifozët e Interit i kanë kënduar Xherdan Shaqirit pas ardhjes së yllit kosovar në aeroportin e Milanos në Malpensa për të zyrtarizuar transferimin në klubin italian.

Shaqiri: Jam i lumtur, i gatshëm për lojë

Lajmi.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri thotë se është i lumtur që do t’i bashkohet Interit dhe ndihet në formë e i gatshëm për lojë. Xherdan Shaqiri ka bërë deklaratën e parë si futbollist i Interit.

Shaqiri flet si interist (Foto)

Portalb - 08.01.2015

Lajme lidhur me temën Prezantohet Podolski: Pritja nga tifozët ishte e pabesueshme, Shaqiri lojtar i shkëlqyer Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë Bayerni: Faleminderit Shaqë, suksese në Inter ...

Foto-galeria e Shaqirit si Interist (Foto)

Lajmi.net - 08.01.2015

Inter ka publikuar fotografitë e para të Xherdan Shaqirit pas zbritjes në aeroportin e Milanos në Malpensa. Xherdan Shaqiri tashmë është Interist. Mesfushori kosovar ka mbërritur në Milano ku të ...

Shaqiri pritet si hero në Itali (FOTO-VIDEO)

Albeu.com - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është shprehur i lumtur me transferimin e tij te Interi. Në intervistën e parë pasi arriti në Milano, mesfushori shqiptar ka thënë se ndihet i lumtur dhe që të dielën dëshiron të ...

Tifozët kundërshtarë: Interi e transferoi Shakiran

Lajmi.net - 08.01.2015

Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi të ndryshme e më interesantja është ajo ku këngëtarja Shakira – që ka një mbiemër të ngjashëm me Shaqirin – prezantohet si anëtare e re e Interit.

Shaqiri do t'i kushtojë Interit €35 mln?

Telegrafi - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është pranë transferimit tek gjiganti italian, Inter, por sa do t’i kushtoj kosovari skuadrës zi kaltër? Mediat zvicerane janë duke u marrë jashtëzakonisht shumë me Xherdan Shaqirin ...

Shaqiri kalon te Interi për 18 mln euro

Mapo - 08.01.2015

Shaqiri kalon te Interi për 18 mln euro 08 Janar 2015 08:36 Gazeta e njohur gjermane, Bild, e bën fakt të kryer. Sot Xherdan Shaqiri kalon tek Interi për shumën e 18 milionë eurove.

Mediet italiane dhe gjermane: Shaqiri në Inter, punë e kryer

Koha.net - 08.01.2015

Në Itali dhe Gjermani tani më janë të bindur – transferimi i Shaqirit në Inter është punë e kryer. Nuk dihen akoma shumë detaje, por thuhet se transferimi kap vlerën e 15 milionë eurove, kurse ...

Shaqiri len stërvitjet, për të biseduar me Interin

Telegrafi - 08.01.2015

Spekulimet rreth kalimit të Xherdan Shaqirit te Interi vetëm se po shtohen edhe më shumë, pasi lojtari s nuk doli për pjesën e dytë të seancës stërvitore të Bayernit.

Shaqiri arrin marrëveshje me Interin

Telegrafi - 08.01.2015

Interi raportohet se ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Xherdan Shaqirin nga Bayern Munich për një shumë prej 15 milionë eurosh. Zvicerani pak më herët u raportua se kishte shmangur ...

Futbollistët kuqezi në merkato, Balaj tranferohet te Rijeka, Verder Bremen kërkon Abrashin

ABC News - 08.01.2015

Bekim Balaj ka zgjedhur Kroacinë për të vazhduar karrierën e tij. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka zyrtarizuar tranferimin te skuadra e Rijekës, pas aventurës së tij në kampionatin çek në fillim me ...

Arihet marrëveshj, Shaqiri në Inter

Yll Press - 08.01.2015

Interi realizon goditjen e madhe në merkaton e Janarit. Tashmë Xherdan Shaqiri mund të konsiderohet në kuptimin e plotë të fjalës si futbollisti më i ri i klubit zikaltër.

Zyrtare: Shaqiri në Inter

Koha.net - 08.01.2015

Kanali zyrtar televiziv i Interit, InterChannel ka lajmëruar se është arritur akordi midis Interit dhe Bayernit për Shaqirin. Lajmërimi i transferimit në televizion është postuar edhe në profilin ...

Shaqiri ka refuzuar Liverpoolin

Telegrafi - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri raportohet se ka refuzuar Liverpoolin për të shkuar te Interi, edhe pse skuadra angleze kishte ofruar një shumë më të lartë për transferimin e tij.

Zyrtare: Shaqiri lojtar i Interit

Telegrafi - 08.01.2015

Interi ka konfirmuar përmes televizionit zyrtare se ka arritur marrëveshje me Bayern Munichun për transferimin e Xherdan Shaqirit. Klubi italian po ashtu ka postuar një deklaratë në rrjetet sociale ...

Shaqiri sonte në Milano, nesër nënshkruan dhe bën testet mjekësore

Telegrafi - 08.01.2015

Superylli i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, do të arrijë sonte mbrëma në Milano, për të zhvilluar nesër testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës. Shaqiri definitivisht ka kaluar te Interi dhe do ...

Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë (Foto)

Telegrafi - 08.01.2015

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka uruar Xherdan Shaqirin për transferimin te Interi. Kosovari, ka zyrtarizuar transferimin te skuadra italiane, duke shtuar numrin e shqiptarëve në Serie ...

Ja si duket Interi me Shaqirin dhe transferet tjera (Foto)

Telegrafi - 08.01.2015

Interi ka arritur të sigurojë firmën e Xherdan Shaqirit, që përbën transferin më të madh të klubit italian në vitet e fundit. Por, si duket formacioni me Shaqën titullar? Shaqiri do të jetë lojtar ...

SuperShaqiri ateron në Itali (Foto+Video)

Telegrafi - 08.01.2015

E plotësuar: Xherdan Shaqiri ka zbritur në aeroportin e Malpensas në Itali ku ka mbetur i shokuar nga pritja madhështore e tifozëve të Interit. Ja edhe foto e Xherdanit e bërë para disa minutash pas ...

Shaqiri i lumtur me transferimin te Interi [foto]

Koha.net - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është shprehur i lumtur me transferimin e tij te Interi. Në intervistën e parë pasi arriti në Milano, mesfushori shqiptar ka thënë se ndihet i lumtur dhe qysh të dielën dëshiron të ...

Spektakolare, i tërë aeroporti bllokohet për ardhjen e Shaqirit (Foto)

Telegrafi - 08.01.2015

Transferimi i Xherdan Shaqirit në Inter ka bërë bujë të madhe në Itali, e më së shumti te tifozët e dëshpëruar zikaltër të cilët që disa vite nuk janë përforcuar me një lojtar kaç të mirë.

Fotogaleri: Shaqiri ‘pushtohet’ nga tifozët e Interit

Telegrafi - 08.01.2015

Në vazhdim do t’ju sjellim disa fotografi të reja nga arritja e Xherdan Shaqirit në aeroportin e Malpensas në Itali, ku është pritur nga më shumë se 1000 tifozë të ...

Shaqiri i emocionuar: Faleminderit, jam i lumtur dhe i gatshëm për lojë

Telegrafi - 08.01.2015

Superylli i ri i Interit, Xherdan Shaqiri thotë se është i lumtur që do t’i bashkohet Interit dhe ndihet në formë e i gatshëm për lojë. Ylli shqiptar ka mbërritur sonte në aeroportin Malpensa në ...

Profil i La Gazzetta dello Sport: Shaqiri, muslimani që është "Messi i alpeve"

Telegrafi - 08.01.2015

Mbrojtësit italianë janë të paralajmëruar. Nëse mendojnë se mund ta spostojnë Shaqirin me një sup duke e konsideruar një “xhuxh” ta harrojnë. Xherdani nuk do të luajë nga vendi.

Ja sa para po kërkon Bayerni për Shaqirin

Tetova Sot - 08.01.2015

Bayern Munich ka caktuar çmimin për Xherdan Shaqiri. Skuadra gjermane, Bayern Munich, ka përcaktuar vlerën e mesfushorit kosovar, Xherdan Shaqiri. Sipas të përditshmes gjermane, Bild, bavarezët po ...

Zyrtarët e Interit nisen për Munih, nuk kthehen pa Shaqirin

Tetova Sot - 08.01.2015

Zyrtarët e Interit kanë udhëtuar sot në Munih për ta marr me vete Xherdan Shaqirin. Drejtori gjeneral dhe ai sportiv i Interit, Marco Fassone dhe Piero Ausilio kanë udhëtuar sot në Munih.

Interi: Nuk kthehemi pa Shaqirin

InfoGlobi - 08.01.2015

Drejtori gjeneral dhe ai sportiv i Interit, Marco Fassone dhe Piero Ausilio kanë udhëtuar në Munih. Ata kanë një agjendë të qartë: Ta bindin Bayern Munichut që t’ua jap në huazim Xherdan Shaqirin.

Xherdan Shaqiri është lojtar i Interit

Gazeta Tema - 08.01.2015

Merr fund telenovela e Xherdan Shaqirit. Mesfushori nga Gjilani do të transferohet në Serine A tek Interi. Lajmi është bërë i ditur nga gazeta më e madhe gjermane “Bild”, e cila ka shkruar se ...

ZYRTARE!! Shaqiri vishet zikaltër

VeqSport - 08.01.2015

Merr fund saga e transferimit të Xherdan Shaqirit. Shqiptari me pasaportë zvicerane ka vendosur ta refuzoj ofertën më të mirë të Liverpool, për t'u bashkuar me skuadran e Interit.

Shaqiri me fanellë të Interit, arrihet marrëveshja (FOTO)

Tetova Sot - 08.01.2015

Tifozët mezi presin ta shohin në të vërtetë, nisin me montazhe. Në shtëpinë zikaltër të Interit mezi presin që ta transferojnë Xherdan Shaqirin. Tifozët e klubit nga qyteti italian i modës, duke mos ...

Shaqiri është zyrtarisht i Interit

Panorama Sport - 08.01.2015

Interi ka mbyllur gjithçka me mesfushorin shqiptar të Bajernit, Xherdan Shaqirin. Zikaltërit arrijnë të përforcojnë ekipin e tyre me një futbollisti si Shaqiri.

Xherdan Shaqiri marrëveshje me Interin, për 15 milionë Euro

Gazeta Idea - 08.01.2015

Interi ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Xherdan Shaqirin nga Bayern Munich për një shumë prej 15 milionë eurosh. Tuttomercatoweb raporton se marrëveshja është kompletuar dhe se Shaqiri do ...

Shaqiri arrin marrëveshje me Interin

Ilirida - 08.01.2015

Shqiptaro-zvicerani pak më herët u raportua se kishte shmangur stërvitjet e mëngjesit për të qenë pjesë e negociatave, derisa tash thuhet se marrëveshja është arritur, transmeton Telegrafi.

Xherdan Shaqiri,tek Inter për 18 milionë euro

Durres Lajm - 08.01.2015

8 janar 2015 - Gazeta prestigjoze gjermane "Bild", e bën fakt të kryer. Sot Xherdan Shaqiri kalon tek Interi për shumën e 18 milionë eurove. Sipas gazetës në fjalë, deri tani flitej për huazim, por ...

Zyrtare: Shaqiri në Inter

Shkupi24 - 08.01.2015

Mediet italiane raportojnë se Xherdan Shaqiri është pjesë e skuadrës së Interit. Gazeta prestigjioze italiane, Corriere Dello Sport, shkruan për arritjen e marrëveshjes ndërmjet ekipit të njohur ...

Xherdan Shaqiri, lojtari i ri i Interit

Gazeta Dita - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është futbollisti i ri i Interit pasi drejtuesit zikaltër kanë gjetur marrëveshjen me Bayern Munchen për transferimin e tij. Futbollisti kosovar që luan për kombëtaren e Zvicrës do të ...

Goditja e madhe e Interit në merkato Xherdan Shaqiri për 15 mln Euro

Shqiptarja - 08.01.2015

Merr fund telenovela, Xherdan Shaqiri ka zgjedhur Interin për të vazhduar karrierën. Kosovari me pasaportë zvicerane largohet nga Bayerni për kampionatin italian duke refuzuar Premier Leaguen dhe ...

Xherdan Shaqiri te Inter

Vision Plus - 08.01.2015

Inter duket se ka siguruar shërbimet e futbollistit zviceran me origjine shqiptare Xherdan Shaqiri. Lajmi është bere publik nga dy klubet Inter dhe Bajern, te cilat deklaruan se kishin rene dakord ...

Kjo është paga e Shaqirit tek Inter

VeqSport - 08.01.2015

Është caktuar edhe paga e futbollistit shqiptar te skuadra e Interit të Milanos për katër vitet e ardhshme. Xherdan Shaqiri tani është futbollist i ri i Inter Milanos, pasi që kanë arritur ...

Ndodh tani: qindra tifoz te Interit jan duke e pritur Xherdan Shaqirin ne aeroportin e Milanos

Shkupi24 - 08.01.2015

Në këto momente qindra tifozë të Interit gjinden në aeroportin e Milanos për të pritur yllin kosovar Xherdan ...

Shaqiri zbret në Milano, tifozët dalin ta presin (Foto)

Tetova Sot - 08.01.2015

ërforcimi i ri i Interit, Xherdan Shaqiri ka mbërritur në aeroportin e Milanos në Malpensa, ku janë grumbulluar një numër i tifozëve. Xherdan Shaqiri ka mbërritur në Milano.

Tifozët italianë bllokojnë aeroportin për Shaqirin (FOTO /VIDEO)

Shkupi24 - 08.01.2015

Tifozët e shumtë italianë që janë mbledhur për të pritur Xherdan Shaqirin, kanë bllokuar hyrjen e aeroportit në Milano.arë Mediet italiane njoftojnë se vetura në të cilën ishte mesfushori shqiptar e ...

Tifozët italianë bllokojnë aeroportin për Shaqirin (FOTO /VIDEO)

Tetova Sot - 08.01.2015

Tifozët e shumtë italianë që janë mbledhur për të pritur Xherdan Shaqirin, kanë bllokuar hyrjen e aeroportit në Milano.arë Mediet italiane njoftojnë se vetura në të cilën ishte mesfushori shqiptar e ...

Deklarata e parë e Shaqirit si Interist

VeqSport - 08.01.2015

Transferimi më i ri i skuadrës së Interit, Xherdan Shaqiri, ka dhënë edhe deklaratën e parë si lojtar i zikaltërve. Shaqiri u prit nga qindra tifoz në aeroportin e Malpensas, duke bërë kështu krenar ...

Interi rrit ofertën për Xherdan Shaqirin

Shprehja - 08.01.2015

Klubi italian është gati të paguajë 15 milionë euro. Interi ka rritur ofertën për të transferuar në kampionatin italian Xherdan Shaqirin. Klubi italian është gati të paguajë 15 milion euro, aq sa e ...

Ja sa para po kërkon Bayerni për Shaqirin

Republika - 08.01.2015

Bayern Munich ka caktuar çmimin për Xherdan Shaqiri. Skuadra gjermane, Bayern Munich, ka përcaktuar vlerën e mesfushorit kosovar, Xherdan Shaqiri. Sipas të përditshmes gjermane, Bild , bavarezët po ...

Sinjal i fortë për Interin, Shaqiri nuk stërvitet me Bayernin

Republika - 08.01.2015

Vazhdon edhe sot operacioni i Interit për të sjellë në Milano Xherdan Shaqirin. Drejtuesë të klubit zikaltër kanë udhëtuar sot drejt Mynihut për të rënë dakord me drejtuesit e Bayern Munchen përsa i ...

Xherdan Shaqiri është shumë pranë Interit

SportNews - 08.01.2015

Duket se gjithçka sot do të vendoset për kalimin e futbollistit Xherdan Shaqiri te Inter. Këto janë të rejat e fundit të medieve italiane, por gjithsesi fjalën përfundimtare do të jap vetë ...

Zyrtare: Shaqiri transferohet në Inter!

Republika - 08.01.2015

Futbollisti zviceran me rrënjë nga Kosova, Xherdan Shaqiri më në fund është transferuar. Ai para pak çastesh ka firmosur kontratë të re me Interin nga Milano për një shumë prej 18 milion euro.

Zyrtare: Xherdan Shaqiri i bashkohet Interit

SportNews - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri është futbollist i ri i Interit. Nerazzurrët dhe Bayern Munchen kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit kosovar në Giuseppe Meazza.

Interi arrin marrëveshje me Bayern-in për Shaqirin

Kosova Live - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri do t’i bashkohet Inter -it, pasi skuadra italiane ka arritur marrëveshje me Bayern Muinch -un, shkruan Tuttomercatoweb . Përfaqësuesi i Zvicrës do të huazohet deri në fund të ...

Shaqiri në Inter

Shprehja - 08.01.2015

Merr fund saga e transferimit të Xherdan Shaqirit. Shqiptari me pasaportë zvicerane ka vendosur ta refuzoj ofertën më të mirë të Liverpool, për t’u bashkuar me skuadran e Interit.

Konfirmon Bayern: Shaqiri i Inter-it

Kosova Live - 08.01.2015

Faqja zyrtare e skuadrës gjermane, Bayern Munchen e ka konfirmuar se mesfushori i saj, kosovari Xherdan Shaqiri tani është lojtar i Inter-it. Bayern këtë njoftim e bëri në rrjetin social Facebook, ku ...

Shaqiri len stërvitjet, për të biseduar me Interin

SportiTotal - 08.01.2015

Spekulimet rreth kalimit të Xherdan Shaqirit te Interi vetëm se po shtohen edhe më shumë, pasi lojtari s nuk doli për pjesën e dytë të seancës stërvitore të Bayernit.

Shaqiri arrin marrëveshje me Interin

SportiTotal - 08.01.2015

Interi raportohet se ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Xherdan Shaqirin nga Bayern Munich për një shumë prej 15 milionë eurosh. Tuttomercatoweb raporton se marrëveshja është kompletuar dhe ...

Shaqiri ka refuzuar Liverpoolin

SportiTotal - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri raportohet se ka refuzuar Liverpoolin për të shkuar te Interi, edhe pse skuadra angleze kishte ofruar një shumë më të lartë për transferimin e tij.

Shaqiri përfundimisht në Inter

SportiTotal - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri ka vendosur përfundimisht ta braktisë Bayern Munich për Inter Milan në ...

Shaqiri sonte në Milano, nesër nënshkruan dhe bën testet mjekësore

SportiTotal - 08.01.2015

Superylli i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, do të arrijë sonte mbrëma në Milano, për të zhvilluar nesër testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës. Shaqiri definitivisht ka kaluar te Interi dhe do ...

Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë

SportiTotal - 08.01.2015

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka uruar Xherdan Shaqirin për transferimin te Interi. Kosovari, ka zyrtarizuar transferimin te skuadra italiane, duke shtuar numrin e shqiptarëve në Serie ...

Ja si duket Interi me Shaqirin dhe transferet tjera (Foto)

SportiTotal - 08.01.2015

Interi ka arritur të sigurojë firmën e Xherdan Shaqirit, që përbën transferin më të madh të klubit italian në vitet e fundit. Por, si duket formacioni me Shaqën titullar? Shaqiri do të jetë lojtar ...

Shaqiri, i lumtur me kalimin te Inter

Kosova Live - 08.01.2015

Xherdan Shaqiri pas arritjes në Milano u shpreh i lumtur me transferimin në Inter, ku tha se është i gatshëm të luajë kundër Genoa-s. Një numër i madh i fansave dolën në aeroportin “Malpensa” të ...

Edhe një skuadër angleze futet në garë për Shaqirin

Albtime - 07.01.2015

Jo vetëm Interi e Liverpooli janë tani në garë për Xherdan Shaqirin. Sipas raporteve të fundit nga Anglia, Stoke City është futur në garë për shërbimet e Shaqës.

Hitzfeld këshillon Shaqirin për të ardhmen

Albtime - 07.01.2015

Otmar Hitzfeld është pro largimit të Xherdan Shaqirit nga Bayerni. Trajneri i famshëm zvicërian ka thënë se janari është muaji ideal që Shaqa të gjejë skuadër të re.

Sot vendoset për Shaqirin

Ina - 07.01.2015

Siç njofton e përditshmja gjermane Bild sot do të vendoset për fatin e Xherdan Shaqirit. Në Munih të Gjermanisë sot do të qëndrojë drejtori i Interit Piero Ausilio dhe vëllau e menaxheri i Xherdan ...

Inter-Shaqiri, sot është dita

Albeu.com - 07.01.2015

Ndeshja ndaj Juventusit ishte një tjetër provë se Mauro Icardi do te bënte vërtet festë në një skuadër me Xherdan Shaqirin dhe Drejtori Sportiv i zikaltërve Piero Ausilio po punon pa pushim për të ...

Hizfeld shtyn Shaqirin drejt Interit: Guardiola nuk i beson

Albeu.com - 07.01.2015

Ish tekniku i Kombëtares së Zvicrës, Ottmar Hitzfeld , ka folur për mikrofonat e "Sky Deutchland" në lidhje me largimin e mundshëm të Xherdan Shaqirit nga Bayern Munchen.

Stoke City, serioz në garë për Shaqirin

Lajmi.net - 07.01.2015

Dje është raportuar se Stoke është duke kërkuar shërbimet e Shaqirit, ndërsa gjatë ditës së sotme, ky lajm është bërë më serioz, sidomos pas deklaratës së asistent trajnerit të skuadrës angleze.

Stouk dëshiron ta sjell Shaqirin

Lajm - 07.01.2015

Skuadra e Premierligës Stouk planifikon që në afatin dimëror të sjell futbollistin shqiptar të Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri. Shaqiri nuk është titullar te Bayerni, ndërsa interesimin për të ...

'Xherdan, largohu nga Bayerni'

Lajmi.net - 07.01.2015

Ish-trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld ka thënë se trajneri aktual i Bayernit, Pep Guardiola nuk beson fare në shërbimet e Xherdan Shaqirit, duke aluduar kështu në një largim të tij nga skuadra ...

Interi dërgon ofertë të fundit për Shaqirin

Lajmi.net - 07.01.2015

Lajmet nga Italia na konfirmojnë se skuadra e Interit ka dërguar një ofertë të fundit për shërbimet e Shaqirit, dhe është duke pritur një përgjigje nga skuadra e Bayernit.

Inter ofertë zyrtare për Shaqirin, pritet përgjigja e Bayernit

Albeu.com - 07.01.2015

Sipas asaj që raporton "Sky" ka mbërritur oferta zyrtare e Interit për Xherdan Shaqirit : huazim për 2 milionë euro dhe 12 milionë të tjerë në fund të sezonit për të marrë kartonin e plotë të ...

Hitzfeld: Guardiola nuk E përkrahu shaqirin

Zhurnal - 07.01.2015

Ish-trajneri i Bayernit dhe kombëtares zvicerane mendon se tekniku aktual i bavarezëve nuk e përkrahur mesfushorin nga Kosova. Ottmar Hitzfeld, ish-trajneri i Bayern Munichut dhe kombëtares së ...

Interi rrit ofertën për Shaqirin

Zhurnal - 07.01.2015

Interi duket se është shumë i vendosur që të marr shërbimet e mesfushorit shqiptar të Bayern Munich, Xherdan Shaqirit. Sipas mediave italiane, tashmë ‘Nerazurët’ kanë rritur ofertën për yllin ...

Media italiane: Interi pritet sot ta zyrtarizoj Shaqirin

Lajm - 07.01.2015

Xherdan Shaqiri mund të cilësohet një futbollist i Interit. Mesfushori kosovar pritet të zyrtarizohet gjatë ditës së sotme si lojtari më i ri i zikaltërve dhe do jetë në dispozicion të trajnerit ...

Media italiane: Interi pritet sot ta zyrtarizoj Shaqirin

Albtime - 07.01.2015

Xherdan Shaqiri mund të cilësohet një futbollist i Interit. Mesfushori kosovar pritet të zyrtarizohet gjatë ditës së sotme si lojtari më i ri i zikaltërve dhe do jetë në dispozicion të trajnerit ...

Shaqiri në fundjavë luan për Interin?

Telegrafi - 07.01.2015

Pas ndeshjes kundër Juventusit, Roberto Mancini është pyetur rreth mundësisë së transferimit të Xherdan Shaqirit te Interi. Mesfushori i Bayern Munichut është shënjestër e Nerazzurrëve, ndërsa ...

Befason Stoke, kërkon Shaqirin!

Telegrafi - 07.01.2015

Asistent-trajneri i Stoke Cityt, Mark Bowen, ka njoftuar se Xherdan Shaqiri është shënjestër e klubit anglez për afatin e janarit. Mesfushori i Bayern Munichut kërkohet nga shumë klube, mes tyre ...

Mediat angleze: Shaqiri arrin marrëveshje me Liverpoolin

Telegrafi - 07.01.2015

Liverpooli raportohet se ka arritur marrëveshje me Bayern Munichun për ta transferuar mesfushorin shqiptar, Xherdan Shaqiri. Klubi anglez raportohet se do t’i paguajë 10 milionë funte klubit gjerman ...

Hitzfeld mbështet largimin e Shaqirit

Telegrafi - 07.01.2015

Ish-përzgjedhësi i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka porositur Xherdan Shaqirin të largohet nga Bayern Munich në afatin kalimtar të janarit, pasi mendon se trajneri nuk ka besim në të.

Interi shumë afër, së shpejti zyrtarizon Shaqirin

Telegrafi - 07.01.2015

Interi është vetëm disa orë pranë finalizimit të marrëveshjes së transferimit të anësorit shqiptar, Xherdan Shaqiri. Tabloided angleze si zakonisht janë treguar jo të sakta, pasi kanë raportuar se ...

Ja oferta e fundit e Interit për Shaqirin

Yll Press - 07.01.2015

Gjatë bisedave telefonike ndërmjet dy klubeve, Interi e ka bërë një ofertë zyrtare: 2 milionë për huazim dhe 12 milionë plus një tjetër bonos të lidhur në kualifikimin në Ligën e Kampionëve, shkruan ...

Shaqiri stërvitet me Bayernin, edhe më tej!

Telegrafi - 07.01.2015

I gatshëm për të ndryshuar klub, Xherdan Shaqiri, është shfaqur në kampin stërvitor të FC Bayern Munchen. Mediat zvicërane raportojnë se ai të mërkurën u paraqit në seancën stërvitore të Bayernit dhe ...

Interi rrit ofertën për Xherdan Shaqirin

ABC News - 07.01.2015

Interi ka rritur ofertën për të transferuar në kampionatin italian Xherdan Shaqirin. Klubi italian është gati të paguajë 15 milion euro, aq sa e vlerëson edhe Bajerni I Mynihut sulmuesin me origjinë ...

Shtyhet për nesër takimi Inter – Bayern për Shaqirin

Telegrafi - 07.01.2015

Fati i Xherdan Shaqirit më së fundmi do të sqarohet nesër, pasi Interi dhe Bayern Munichu kanë vendosur që të takohen drejtpërdrejt për të vendosur mbi situatën.

Sot takim mes Inter e Bayern për Shaqirin

VeqSport - 07.01.2015

Gjatë kësaj jave pritet që përfundimisht të qartësohet e ardhmja e Xherdan Shaqirit. Drejtori sportiv i Interit, Marco Fassone pritet që sot të takohet me Karl-Heinz Rummenigge për të arritur ...

Shaqiri-Inter, pritet vetëm zyrtarizimi

Panorama Sport - 07.01.2015

Xherdan Shaqiri mund të cilësohet një futbollist i Interit. Mesfushori kosovar pritet të zyrtarizohet gjatë ditës së sotme si lojtari më i ri i zikaltërve dhe do jetë në dispozicion të trajnerit ...

Interi shumë afër, së shpejti zyrtarizon Shaqirin

Ilirida - 07.01.2015

Tabloidet angleze si zakonisht janë treguar jo të sakta, pasi kanë raportuar se Stoke dhe Liverpool janë pranë, por krejt tjetër raportohet nga mediat shumë të besueshme dhe serioze italiane.

Ofertë zyrtare Bayernit, Interi pret një “Po” për Shaqirin

Tetova Sot - 07.01.2015

Interi kërkon të shfrytëzojë marrëdhëniet e shkëlqyera që ekzistojnë mes dy klubeve… Ndeshja me Juventusin ishte një tjetër provë se Ikardi do te bënte vërtet festë në një skuadër me Xherdan Shaqirin ...

Klubet presin Shaqirin, ai stërvitet me Bayern Munich ?! (VIDEO)

Tetova Sot - 07.01.2015

Xherdan Shaqiri nuk ka dashur ta humbase stërvitjen e sotme të Bayern Munichut. Edhe pse pritej që Shaqiri të ulej në tavolinë për te diskutuar emrin e skuadrës së tij të re, ka ndodhur ndryshe.

Shaqirit i rritet çmimi

InfoGlobi - 07.01.2015

Interi nga dy milionë, tani është i gatshëm t’ia paguajë tre milionë euro ‘bavaerzëve’ për të marr 23 vjeçarin , Xherdan Shaqirin, në formë huazimi, me mundësi që në fund të sezonit klubi italian ta ...

Shaqiri në fundjavë luan për Interin?

SportiTotal - 07.01.2015

Pas ndeshjes kundër Juventusit, Roberto Mancini është pyetur rreth mundësisë së transferimit të Xherdan Shaqirit te Interi. Mesfushori i Bayern Munichut është shënjestër e Nerazzurrëve, ndërsa ...

Sot vendoset e ardhmja e Shaqirit

Shprehja - 07.01.2015

Siç njofton e përditshmja gjermane Bild sot do të vendoset për fatin e Xherdan Shaqirit. Në Munih të Gjermanisë sot do të qëndrojë drejtori i Interit Piero Ausilio dhe vëllau e menaxheri i Xherdan ...

Inter, ja oferta e fundit për Xherdan Shaqiri. Detajet

SportNews - 07.01.2015

Inter përshpejton hapat për Xherdan Shaqiri. Nerazzurrët janë të gatshëm për t’i dhënë Mancinit trekuartistin zvicerian, duke vazhduar kontaktet me Bayern Munchen.

Inter-Shaqiri, marrëveshja shtyhet për nesër

Kosova Live - 07.01.2015

Marrëveshja ndërmjet Inter-it dhe Bayern Munchen-it për transferimin e Xherdan Shaqirit është shtyrë për ditën e nesërme (e enjte). Sky Sport njofton se udhëtimi i delegacionit të Inter-it për të ...

Interi shumë afër, së shpejti zyrtarizon Shaqirin

SportiTotal - 07.01.2015

Interi është vetëm disa orë pranë finalizimit të marrëveshjes së transferimit të anësorit shqiptar, Xherdan Shaqiri. Tabloidet angleze si zakonisht janë treguar jo të sakta, pasi kanë raportuar se ...

Shaqiri stërvitet me Bayernin, edhe më tej!

SportiTotal - 07.01.2015

I gatshëm për të ndryshuar klub, Xherdan Shaqiri, është shfaqur në kampin stërvitor të FC Bayern Munchen. Mediat zvicërane raportojnë se ai të mërkurën u paraqit në seancën stërvitore të Bayernit dhe ...

Shtyhet për nesër takimi Inter – Bayern për Shaqirin

SportiTotal - 07.01.2015

Fati i Xherdan Shaqirit më së fundmi do të sqarohet nesër, pasi Interi dhe Bayern Munichu kanë vendosur që të takohen drejtpërdrejt për të vendosur mbi situatën.

Ja pse Shaqa është pranë kalimit te Liverpooli

Albtime - 06.01.2015

Liverpooli ia ka hapur dyert Xherdan Shaqirit. Kalimi i tij te gjigandi anglez po afrohet gjithnjë e më shumë. Fakt për këtë janë edhe rrjetet sociale.

Shaqiri ndërron mendje, shkon te Liverpool?

Albeu.com - 06.01.2015

Liverpooli duket se e ka kaluar Interin në garën për shërbimet e Xherdan Shaqirit . Klubi nga "Anfield Road" ka ofruar 2 milionë euro për huazimin e shqiptarit të Bayern Munchen deri në fund të ...

Shaqiri ndërron mendje, shkon te Liverpool?

Shqipmedia - 06.01.2015

Liverpooli duket se e ka kaluar Interin në garën për shërbimet e Xherdan Shaqirit. Klubi nga “Anfield Road” ka ofruar 2 milionë euro për huazimin e shqiptarit të Bayern Munchen deri në fund të ...

Shaqa edhe një hap më afër Liverpoolit

Portalb - 06.01.2015

Lajme lidhur me temën Liverpooli në avantazh ndaj Interit për transferimin e Shaqirit Mancini flet për transferimin e mundshëm të Shaqirit Xherdan Shaqiri ka pranuar ofertën e Interit Kovaçiç beson ...

Vëllai i Shaqirit tregon detajet e transferimit!

Portalb - 06.01.2015

Lajme lidhur me temën Ja çfarë goli shënon Podolski në stërvitje me Interin (Video) Shaqa edhe një hap më afër Liverpoolit Mancini flet për transferimin e mundshëm të Shaqirit Xherdan Shaqiri ka ...

Shaqiri ka marrëveshje me Liverpoolin?

Telegrafi - 06.01.2015

Liverpool raportohet se tashmë ka një marrëveshje verbale me Xherdan Shaqirin pasi dy palët kishin arritur një marrëveshje qysh gjatë verës. Redsat janë lidhur me një transferim të anësorit të Bayern ...

Vëllai i Shaqirit: Mund të ndodhë gjithçka - shumë shpejt!

Telegrafi - 06.01.2015

Ende është e paqartë se cila do të jetë e ardhmja sportive e Xherdan Shaqirit. Megjithatë, sot në mesditë, ylli (deri tani) i Bayernit, ka qenë në Zurich. Ai është parë në restorantin “Aura”.

Shaqiri ka firmosur me Interin, ja kontrata

Panorama Sport - 06.01.2015

Viti 2015 duket se do të jetë kthesa e madhe për Interin, të paktën nga sulmi i fortë i zikaltërve në merkato. Pasi kanë mbyllur blerjen e Lukas Podoskit, edhe blerja e Xherdan Shaqirit duket një ...

Shaqiri ka marrëveshje me Liverpoolin?

Ilirida - 06.01.2015

Redsat janë lidhur me një transferim të anësorit të Bayern Munichut për tashmë një kohë të gjatë, transmeton Telegrafi. Kosovari me nënshtetësi zvicerane pritet të largohet nga Allianz Arena gjatë ...

Vëllai i Shaqirit: Mund të ndodhë gjithçka – shumë shpejt!

Ilirida - 06.01.2015

Nesër, 23 vjeçarin e presin seancat stërvitore në Munchen. Dhe të premten, klubi i tij, FC Bayern pritet të udhëtojë drejt Katarit, ku do t’i zhvillojnë disa seanca stërvitore, transmeton Telegrafi.

Liverpooli i afrohet Shaqirit

Shprehja - 06.01.2015

Liverpooli ia ka hapur dyert Xherdan Shaqirit. Kalimi i tij te gjigandi anglez po afrohet gjithnjë e më shumë.Fakt për këtë janë edhe rrjetet sociale.

Xherdan Shaqiri zgjedh skuadren e Liverpool

SportNews - 06.01.2015

Gazeta e njohur zvicëriane “Blick” raporton se Xherdan Shaqiri ka arritur marrëveshja me Liverpool. “Blick” shkruan se marrëveshja është arritur me fjale dhe se do të zyrtarizohet brenda pak ditësh.

Shaqiri ka marrëveshje me Liverpoolin?

SportiTotal - 06.01.2015

Liverpool raportohet se tashmë ka një marrëveshje verbale me Xherdan Shaqirin pasi dy palët kishin arritur një marrëveshje qysh gjatë verës. Redsat janë lidhur me një transferim të anësorit të Bayern ...

Liverpooli, ofertë zyrtare për Shaqirin

Lajmi.net - 05.01.2015

Interi ishte shumë pranë transferimit të anësorit të Bayernit, Xherdan Shaqirit, mirëpo në orët e para të mëngjesit të sotëm, Liverpooli ka bërë përpjekje zyrtare për transferimin e tij.

Liverpooli, ofertë zyrtare për Shaqirin

Almakos - 05.01.2015

Interi ishte shumë pranë transferimit të anësorit të Bayernit, Xherdan Shaqirit, mirëpo në orët e para të mëngjesit të sotëm, Liverpooli ka bërë përpjekje zyrtare për transferimin e tij.

Xherdan Shaqiri ka pranuar ofertën e Interit

Portalb - 05.01.2015

Lajme lidhur me temën Rodgers në kërkim të Gerrardit të ri Interi e hapi qesen për Shaqirin Juve zgjedh në mes Shaqirit dhe Sneijder Capello flet për favoritët e Ligës së Kampioneve Sipas ekspertit ...

Mancini: E duam me çdo kusht Shaqirin

Lajmi.net - 05.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini ka thënë se skuadra e tij është duke e kërkuar me çdo kush transferimin e Xherdan Shaqirit nga Bayerni, pasi ai i plotëson të gjitha kërkesat e trajnerit italian.

Xherdan Shaqiri ka pranuar ofertën e Interit

Albtime - 05.01.2015

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane, Inter. Sipas ekspertit të transferimeve në Itali, Gianluca Di Marzio, Xherdani është pajtuar me kushtet që ka ofruar ...

Mancini: E dua vetëm Shaqirin!

Almakos - 05.01.2015

Roberto Mancini është i qartë me dëshirat e tij për afatin kalimtar të janarit. Trajneri i Interit, Roberto Mancini, e do me ҫdo kusht transferimin e Xherdan Shaqirit në skuadrën e tij.

Shaqiri futbollisti më i shtrenjtë shqiptar

Alsat - 05.01.2015

Afati kalimtar i janarit ka ardhur dhe bashkë me të edhe spekulimet për transferime të lojtarëve. Për këtë shkak, duke marë të dhëna nga transfermarkt, kemi nxjerrë statistikat në bazë të të cilave ...

Liverpooli në avantazh ndaj Interit për transferimin e Shaqirit

Portalb - 05.01.2015

Lajme lidhur me temën Xherdan Shaqiri ka pranuar ofertën e Interit Interi e hapi qesen për Shaqirin Pardew nga Newcastle në Crystal Palace Për Pogban Manchesteri ofron plot 90 milion euro Lajmet e ...

Në Milano harrohet derbi i nesërm, të gjithë flasin për Shaqirin

Albeu.com - 05.01.2015

Mediat italiane shkruajnë sot ardhja e mundshme e Xherdan Shaqirit te Interi është tema kryesore në kafenetë dhe sheshet e qytetit të Milanos . Entuziazmi është aq i madh në qytetin italian të modës, ...

Shaqa i interesuar për Liverpoolin

Telegrafi - 05.01.2015

Anësori shqiptar i Bayern Munich, Xherdan Shaqiri, pret ofertë nga Liveprooli gjatë kësaj jave. Mirror shkruan se Redsat kanë bërë një interesim për Shaqirin, me klubin anglez që është i gatshëm të ...

Inter arrin marrëveshje me Shaqirin, por Liverpool prish punë

Telegrafi - 05.01.2015

Inter ka arritur marrëveshje me Xherdan Shaqirin për një kontratë trevjeçare. Gjithashtu edhe klubet, Inter dhe Bayern MUnich janë në përmbyllje e sipër të marrëveshjes së tyre.

Liverpuli prezanton ofertën zyrtare për Xherdan Shaqirin

ABC News - 05.01.2015

Tani është zyrtare. Liverpulli ka prezantuar ofertën e tij për të marrë shërbimet e Xherdan Shaqirit. Klubi anglez është gati të paguajë 13 milion euro për sulmuesin me origjinë kosovare, dy më pak ...

Nuk ndalet Interi, bën ofertë për Lavezzin

Telegrafi - 05.01.2015

Duket se klubi italian, Interi, e ka marrë seriozisht përforcimin për afatin kalimtar të janarit. Një ditë para ndeshjes ndaj rivalit të përgjakshëm, Juventusit, më shumë po flitet për transferimet e ...

Në Milano flitet vetëm për Shaqirin

Telegrafi - 05.01.2015

Tashmë në qytetin e Milanos po flitet vetëm për një gjë – e ai është shqiptari Xherdan Shaqiri. Kush do të kishte menduar se një shqiptar do të ishte tema kryesore e njerëzve në sheshet e famshme të ...

Mancini konfirmon interesimin për Shaqirin

VeqSport - 05.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini ka pranuar se skuadra e tij i do shërbimet e Xherdan Shaqirit nga Bayern Munchen. ''Podolski deri tani ka pasur karrierë të mrekullueshme dhe besoj se ai mund të ...

Shaqiri marrëveshje me Interin

InfoGlobi - 05.01.2015

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane, Inter. Sipas ekspertit të transferimeve në Itali, Gianluca Di Marzio, Xherdani është pajtuar me kushtet që ka ofruar ...

Në Milano flitet vetëm për Shaqirin

Ilirida - 05.01.2015

Kush do të kishte menduar se një shqiptar do të ishte tema kryesore e njerëzve në sheshet e famshme të Milanos. Po pra, është ky Xherdan Shaqiri që sipas mediave italiane është bërë tema kryesore e ...

Nuk ndalet Interi, bën ofertë për Lavezzin

Ilirida - 05.01.2015

Një ditë para ndeshjes ndaj rivalit të përgjakshëm, Juventusit, më shumë po flitet për transferimet e Nerazzurëve se sa për vet ndeshjen. Pasi po raportohet se Xherdan Shaqiri ka marrëveshje me ...

Renditja e futbollistëve shqiptarë sipas vlerës në treg

Republika - 05.01.2015

Afati kalimtar i janarit ka ardhur dhe bashkë me të edhe spekulimet për transferime të lojtarëve. Për këtë shkak, koha.net ka nxjerr statistikat në bazë të të cilave rendit lojtarët shqiptarë sipas ...

Liverpooli, ofertë për Shaqirin

Shprehja - 05.01.2015

Interi ishte shumë pranë transferimit të anësorit të Bayernit, Xherdan Shaqirit, mirëpo në orët e para të mëngjesit të sotëm, Liverpooli ka bërë përpjekje zyrtare për transferimin e tij.

Shaqa i interesuar për Liverpoolin

SportiTotal - 05.01.2015

Anësori shqiptar i Bayern Munich, Xherdan Shaqiri, pret ofertë nga Liveprooli gjatë kësaj jave. Mirror shkruan se Redsat kanë bërë një interesim për Shaqirin, me klubin anglez që është i gatshëm të ...

Xherdan Shaqiri më afër Interit. Thohir jep ‘OK’

SportNews - 05.01.2015

Siç zbulohet nga gazetari i njohur italian për transferime, Alfredo Pedulla, presidenti i klubit Erick Thohir, i ka dhënë detyrim vetës që ta paguaj dëmshpërblimin prej 15 milionë euro në fund të ...

Shaqiri arrin marrëveshje me Interin, ja detajet

Republika - 05.01.2015

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane, Inter. Sipas ekspertit të transferimeve në Itali, Gianluca Di Marzia, Xherdani është pajtuar me kushtet që ka ofruar ...

Mancini do me çdo kusht Xherdan Shaqirin

SportNews - 05.01.2015

Trajneri i Interit, Roberto Mancini ka thënë se skuadra e tij e kërkon me çdo kusht transferimin e Xherdan Shaqiri nga Bayern Munchen, pasi ai i plotëson të gjitha kërkesat e trajnerit italian.

Nuk ndalet Interi, bën ofertë për Lavezzin

SportiTotal - 05.01.2015

Duket se klubi italian, Interi, e ka marrë seriozisht përforcimin për afatin kalimtar të janarit. Një ditë para ndeshjes ndaj rivalit të përgjakshëm, Juventusit, më shumë po flitet për transferimet e ...

Në Milano flitet vetëm për Shaqirin

SportiTotal - 05.01.2015

Tashmë në qytetin e Milanos po flitet vetëm për një gjë – e ai është shqiptari Xherdan Shaqiri. Kush do të kishte menduar se një shqiptar do të ishte tema kryesore e njerëzve në sheshet e famshme të ...