TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Policia bllokon qarkullimin drejt Merdares

Gazeta Start - 22.01.2012

Merdar - Rruga magjistrale Prishtinë-Podujevë tashmë ka shumë pika kontrollit të Policisë së Kosovës, në të cilat legjitimohen të gjithë qytetarët dhe nuk lejohet qarkullimi i tyre drejt Merdares.

“Tra” mbi kufijtë me Serbinë nga Vetëvendosje!

Gazeta Start - 22.01.2012

Podujevë – Lëvizja Vetëvendosje dhe mbështetësit e saj, kanë vijuar sot protestën në dy pikat kufitare, duke kërkuar reciprocitetin me Serbinë. Protesta ka vijuar e qetë ndryshe nga një javë më parë.

Protesta e “Vetëvendosjes”, barrikada të policisë në Merdare

Shekulli - 22.01.2012

( i përditësuar) -Policia e Kosovës ka sjellë barrikada të hekurta, të cilat i ka vendosur në pjesët anësore të rrugëve, aty ku janë të vendosur protestuesit.

Përfundon protesta te Dheu i Bardhë, vazhdon në Merdarë

Gazeta Start - 22.01.2012

Protesta e Lëvizjes Vetëvendosje tek Dheu i Bardhë është ndërprerë disa minuta më parë, pas grushteve që janë shkëmbyer mes aktivistëve të kësaj lëvizjeje, transmeton "Zëri".

Kosovë, policia gati për protestën

Lajmeshqip - 22.01.2012

Prishtinë-Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruar nga lëvizja Vetëvendosje në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare ...

Policia e Kosovës tregon planin e masave për protestën e Vetëvendosjes

LajmiFundit - 22.01.2012

Lidhur me protestën e sotme të Vetëvendosjes, Policia e Kosovës nëpërmjet një komunikate ka bërë publik sot Urdhrin Operativ si dhe shkresën e adresuar qytetareve të Kosoves.

Vetëvendosja nis marshimin, policia bllokon rrugët për në Merdare

LajmiFundit - 22.01.2012

Protestuesit, dukshëm në numër më të madh se në protestën e 14 janarit, kanë filluar marshimin. Protestuesve iu është bashkuar edhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe deputeti Florin Krasniqi.

Vetëvendosja: U bllokuan dy autobuza nga Shqipëria, tre të arrestuar

LajmiFundit - 22.01.2012

Sot, me 22 janar, Lëvizja VETËVENDOSJE! organizon protestën paqësore për të bllokuar hyrjen e Serbisë në Kosovë. Ashtu siç kemi paralajmëruar, kjo protestë paqësore është në mbrotje të Republikës dhe për prodhimin vendor.

VV fton policinë të mos e pengojë protestën

Evropaelire - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ndaluar dhe ka kontrolluar shumë qytetarë që kanë marrë rrugën për në Merdare dhe në Dhe të Bardhë, në protestën e kësaj lëvizjeje që synon “bllokimin e hyrjes së Serbisë në Kosovë”.

Vetëvendosja: Policia të mos pengojë protestën paqësore

LajmiFundit - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ndaluar dhe ka kontrolluar shumë qytetarë që kanë marrë rrugën për në Merdare dhe në Dhe të Bardhë, në protestën e kësaj lëvizjeje që synon “bllokimin e hyrjes së Serbisë në Kosovë”.

LIVE VIDEO- Protesta e Vetëvendosjes në Dheu i Bardhë dhe Merdare

LajmiFundit - 22.01.2012

Këtu mund të ndiqni live me video, protestën e lëvizjes Vetëvendosje në pikat kufitare m es Kosovës dhe Serbisë nëDheu i Bardhë e Merdare. MERDARE DHEU i ...

Dhjetëra shoqata shqiptare në Maqedoni përkrahin “Vetëvendosjen!”

Ina - 22.01.2012

Dhjetëra shoqata dhe lëvizje qytetare shqiptare nga Maqedonia përkrahin protestën dhe bllokadën e sotme të Lëvizjes “Vetëvendosje!” në dy pikat kufitare Merdare dhe Dheu i Bardhë.

VV fton policinë të mos e pengojë protestën

Alsat - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ndaluar dhe ka kontrolluar shumë qytetarë që kanë marrë rrugën për në Merdare dhe në Dhe të Bardhë, në protestën e kësaj lëvizjeje që synon “bllokimin e hyrjes së Serbisë në Kosovë”.

Protesta vazhdon, William Walker prezent

Albeu.com - 22.01.2012

Mbi urën në Merdarë, është parë prezenca e ish-shefit të OSBE-së në Kosovë, William Walker, i cili ka deklaruar se ajo çka ka ndodhur nuk është e drejtë, ndërsa qytetarët e Kosovës kanë të drejtë të protestojnë me qetësinë që po e ...

Policia: Situatë e qetë

Evropaelire - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka njoftuar se deri më tash nuk është regjistruar asnjë incident në të dy rrugët magjistralet që çojnë në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, në të cilat njëra korsi është bllokuar nga protestuesit e thirrur nga Lëvizja ...

Futet një maune tek Dheu i Bardhë

Albeu.com - 22.01.2012

Një maune me mallra është futur para pak minutash në Kosovë, nëpërmjet pikës kufitare tek Dheu i Bardhë. Televizionet kosovare kanë sjell pamje të maunes tek kalonte në pikën kufitare, e ndërkohë po shkonte drejt terminalit doganor.

Uilliam Uoker vëzhgon nga pranë protestat, Vetëvendosja: Dhunë dhe arrestime

LajmiFundit - 22.01.2012

Turma e protestuesve të Vetëvendosjes ka mbërritur në afërsi të pikave kufitare me Serbinë në Merdarë dhe tek Dheu i Bardhë. Aktivistët protestues, janë ndaluar nga policia në vendin e quajtur “Dy urat” në dalje të Podujevës, përtej ...

Protestë e qetë

Evropaelire - 22.01.2012

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk janë lejuar nga ana e Policisë së Kosovës, që të shkojnë deri te pikat kufitare në Merdare dhe te Dheu i Bardhë.

AAK shpreson në protestë pa incidente

Albeu.com - 22.01.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me vëmendje po i përcjellë zhvillimet e sotme, gjatë mbajtjes së protestës së paralajmëruar në dy pikat kufitare, te Dheu i Bardhë dhe në Merdarë.

AAK apelon për qetësi

Evropaelire - 22.01.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë thirrje për qetësi gjatë protestës së sotme në dy dy pikat kufitare, te Dheu i Bardhë dhe në Merdare. “AAK shpreson që protesta, si e drejtë e patjetërsueshme qytetare, të jetë e qetë dhe pa ...

Live: Vetëvendosja njofton përmbylljen e protestës, maunat serbe hynë në Kosovë

Lajmeshqip - 22.01.2012

Prishtinë (PLOTËSUAR, 23 Janar 02:59) – Në njoftimin e Vetëvendosjes pranohet se protesta është e dështuar dhe nuk ka sjllë rezultatet e pritura, me ç’rast edhe kanë njoftuar për përmbylljen e protestës, të dërguar në orët e para të ditës ...

Vetëvendosja: Reciprociteti në zbatim! Po kthejmë mbrapsht makinat serbe

LajmiFundit - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje! njofton se protesta paqësore ka filluar siç ishte planifikuar në orën 13:00 dhe po realizohet sipas planit tonë, pra në mënyrë paqësore dhe në mbrojte të Republikës.

Nuk jemi kundër Policisë, por jemi kundër Serbisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 22.01.2012

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në pronocimin e fundit, për KTV-në, ka thënë se protestuesit janë bllokuar nga Policia. Filluam me marshin tonë paqësor, por u bllokuam në dale je të qytetit të Besianës nga një kordon i Policisë ...

Uoker vëzhgon protestat

Evropaelire - 22.01.2012

Ish ambasadori i misionit verifikues të OSBE-së, Uilliam Uoker ka vëzhguar për së afërmi sot protestat e lëvizjes Vetëvendosje në dalje të Podujevës, disa kilometra larg pikës kufitare në Merdarë.

Policia: Gati të mësyjë tek Dheu i Bardhë, Kurti: Kjo qeveri e ka tradhëtuar popullin!

LajmiFundit - 22.01.2012

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti shprehu vendosmërinë për të qëndruar në rrugë dhe protesta derisa të zbatohet plotësisht reciprociteti me Serbinë.

Arrestohet një person te Dheu i Bardhë

Evropaelire - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person, i cili thuhet se ka dëmtuar një veturë që ishte në qarkullim rrugor. “Lidhur me protestën qe është duke u mbajtur sot ne lokacionin në rrugën qe shpie në pikë-kalimin kufitar ...

Vetëvendosja: Reciprociteti do vazhdojë, një i arrestuar tek Dheu i Bardhë

LajmiFundit - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje deklaron se do të qëndrojë në pikat kufitare me Serbinë edhe gjatë orëve në vazhdim. “Sekretariati për Logjistikë i Lëvizjes VETËVENDOSJE! ka shpërndarë ushqim për protestuesit në orën 15:30-16:00, gjithashtu ka ...

Walker: Njerëzit kanë të drejtë të protestojnë

Lajmeshqip - 22.01.2012

Merdare- Ish ambasadori William Walker, i cili ishte shef i Misionit vëzhgues të OSBE në Kosovë në kohën e luftës, në një deklaratë për median para pak çastesh, nga Merdara tha se njerëzit kanë të drejtë të protestojnë, por pa dhunë.

Vetëvendosja përgënjeshtron policinë: S`pati asnjë akt dhune

LajmiFundit - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje ka përgenjeshtruar deklaratën e Policisë për një person të arrestuar tek Dheu i Bardhë. VV ka bërë të ditur se rreth orës 18:00, tek Dheu i Bardhë, afër vendit ku po protestohet, Policia e Kosovës ka konfiskuar ...

Vetëvendosje kërkon ndihmë nga qytetarët

Albeu.com - 22.01.2012

(Update) 19:30 Falënderojmë të gjithë qytetarët që përgjatë gjithë ditës, e edhe më tutje po solidarizohen me protestën paqësore të Lëvizjes Vetëvendosje, duke qëndruar në këto temperatura të ulëta dhe duke na ndihmuar me ushqim, pije, ...

Walker i mirëpret protestat

Albeu.com - 22.01.2012

Ish-ambasadori i misionit verifikues të OSBE-së, William Walker ka vëzhguar për së afërmi sot protestat e lëvizjes Vetëvendosje në dalje të Podujevës, disa kilometra larg pikës kufitare në Merdarë.

Policia: Barrikada për qarkullim të lirë

Evropaelire - 22.01.2012

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani njoftoi se situata në dy pikat kufitare Merdare dhe Dheu i Bardhë, në afërsi të kufirit me Serbinë, ku janë përqendruar protestuesit është e qetë, ndërsa vazhdon të jetë e lirë për qarkullim ...

Vetëvendosje: Policia po e pamundëson furnizimin me ushqime

Evropaelire - 22.01.2012

Tek protesta paqësore që po zhvillohet në afërsi të pikës kufitare Dheu i Bardhë, Policia e Kosovës po e ndalon dhe pamundëson depërtimin e ushqimit dhe materialeve logjistike që janë esenciale për mirëqenien e protestuesve që po vazhdojnë ...

Vetëvendosje po vazhdon me protestën

Albeu.com - 22.01.2012

Në Merdarë vazhdon të mbretëroi e njëjta situatë, vazhdon të jetë qetë, duke bërë që mjaft protestues ti binden plotësisht kërkesës së Vetëvendosjes për të vazhduar qëndrimin edhe përkundër temperaturave të ulëta që në këtë kohë kanë rënë ...

Vetëvendosja vazhdon bllokadën: Policët janë të popullit, jo të qeverisë

LajmiFundit - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron se do të mbajë protestë edhe gjatë natës në pikat kufitare në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë. Njoftimi i ora 21:20 Në Merdar sapo u realizua ndërrimi i policëve.

Policia demanton Vetëvendosjen

Evropaelire - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka demantuar njoftimet e Lëvizjes Vetëvendosje se po pengon furnizimin e protestuesve me veshmbathje dhe ushqim. “Absolutisht nuk qëndron informacioni se Policia e Kosoëvs ka penguar dërgimin e ushqimit për protestuesit ...

Policia e Kosovës: Nuk e penguam Vetëvendosjen

LajmiFundit - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka demantuar njoftimet e Lëvizjes Vetëvendosje se po pengon furnizimin e protestuesve me veshmbathje dhe ushqim. “Absolutisht nuk qëndron informacioni se Policia e Kosoëvs ka penguar dërgimin e ushqimit për protestuesit ...

Policia: Deri në ora 22.00 protesta e qetë

Alsat - 22.01.2012

Zyra për informim e Policisë së Kosovës ka lëshuar edhe komunikatën e radhës mbi zhvillimet e protestës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje deri në ora 22.00, me ç’rast thuhet se deri në këtë kohë gjithçka ka shkuar qetë dhe nuk ka ...

Ndërpritet protesta tek Dheu i Bardhë

Ina - 22.01.2012

Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje të tubuar afër pikëkalimit kufitar te Dheu i Bardhë kanë vendosur ta shpallin të përfunduar për sot protestën e nisur në orën 13.

Nis grumbullimi, aty edhe Florin Krasniqi

Botasot - 22.01.2012

(I plotësuar - Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar në orët e mëngjesit grumbulimin për të vazhduar me protestën e dytë për të bllokuar Merdarin dhe Dheun e Bardhë.

Masivizohet protesta, mbi 2000 protestues në të dy pikat

Lajmetsot - 22.01.2012

Postuar me: 22 January, 2012 12:21:00 Masivizohet protesta, mbi 2000 protestues në të dy pikat Numri i protestuesve në hyrje të fshatit Shtedim të Podujevës, në rrugën që çon drejt pikës kufitare në Merdarë tashmë ka arritur në rreth 1000 ...

Deklarata e Albin Kurtit ne protesten e 22 Janarit 2012 ne Merdare (Video)

Lajmetsot - 22.01.2012

Postuar me: 22 January, 2012 01:15:00 Deklarata e Albin Kurtit ne protesten e 22 Janarit 2012 ne Merdare ...

AAK për protestë të qetë dhe përmbajtje të policisë

Telegrafi - 22.01.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), shpreson që protesta, si e drejtë e patjetërsueshme qytetare, të jetë e qetë dhe pa incidente dhe të mos përsëriten skenat e dhunës mbi protestuesit, të cilët janë qytetarë të Kosovës, thuhet në një ...

AAK-ja apelon për qetësi gjatë protestës

Botasot - 22.01.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka bërë thirrje për qetësi gjatë protestës së sotme në dy dy pikat kufitare, te Dheu i Bardhë dhe në Merdare.

Policia thotë se situate është e qetë

Botasot - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka njoftuar se deri më tash nuk është regjistruar asnjë incident në të dy rrugët magjistralet që çojnë në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, në të cilat njëra korsi është bllokuar nga protestuesit e thirrur nga Lëvizja ...

Protesta e VV, policia: Asnjë incident

Ora news - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka njoftuar se deri më tani nuk është regjistruar asnjë incident në të dy rrugët magjistralet që çojnë në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, në të cilat njëra korsi është bllokuar nga protestuesit e thirrur nga Lëvizja ...

Derisa protesta është paqësore, nuk ka arsye për kundërshtim

Telegrafi - 22.01.2012

Ish- ambasadori i misionit verifikues të OSBE-së, William Walker, ka vëzhguar për së afërmi protestat e Lëvizjes “Vetëvendosje” në dalje të Podujevës, disa kilometra larg pikës kufitare në Merdarë.

Kosovë, arrestohet një person te Dheu i Bardhë

Ora news - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person, i cili thuhet se ka dëmtuar një automjet i cili po qarkullonte afër pikës së kufirit të Dheut të Bardhë.

U arrestua një person te Dheu i Bardhë

Botasot - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person, i cili thuhet se ka dëmtuar një veturë që ishte në qarkullim rrugor. “Lidhur me protestën qe është duke u mbajtur sot ne lokacionin në rrugën qe shpie në pikë-kalimin kufitar ...

Policia: Barrikada për qarkullim të lirë

Botasot - 22.01.2012

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani njoftoi se situata në dy pikat kufitare Merdare dhe Dheu i Bardhë, në afërsi të kufirit me Serbinë, ku janë përqendruar protestuesit është e qetë, ndërsa vazhdon të jetë e lirë për qarkullim ...

VV: Policia po shkel të drejtat elementare të protestuesve

Botasot - 22.01.2012

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për media ka thënë se tek protesta që po zhvillohet në afërsi të pikës kufitare Dheu i Bardhë, “Policia e Kosovës po e ndalon dhe pamundëson depërtimin e ushqimit dhe materialeve logjistike që janë ...

Vetëvendosje: Policia po e pamundëson furnizimin me ushqime

Botasot - 22.01.2012

Tek protesta paqësore që po zhvillohet në afërsi të pikës kufitare Dheu i Bardhë, Policia e Kosovës po e ndalon dhe pamundëson depërtimin e ushqimit dhe materialeve logjistike që janë esenciale për mirëqenien e protestuesve që po vazhdojnë ...

Kosovë, Vetëvendosje mbyll protestën në pikat kufitare

BalkanWeb - 22.01.2012

PRISHTINE - Lëvizja "Vetëvendosje" në orët e para të së hënës ka vendosur ta mbyllë protestën edhe pranë pikës doganore në Merdarë, disa orë pasi që e njëjta kishte marrë fund afër pikëkalimit te Dheu i Bardhë.

Policia demanton Vetëvendosjen

Botasot - 22.01.2012

Policia e Kosovës ka demantuar njoftimet e Lëvizjes Vetëvendosje se po pengon furnizimin e protestuesve me veshmbathje dhe ushqim. “Absolutisht nuk qëndron informacioni se Policia e Kosoëvs ka penguar dërgimin e ushqimit për protestuesit ...

Vetëvendosje: Reciprociteti forcon kufijtë shtetërorë

Telegrafi - 22.01.2012

E plotësuar- Për shkak të kufizimeve që janë bërë nga policia në aspektin logjistik dhe temperaturës së ulët që po mbizotëron atje, është bërë i pamundur qëndrimi i sigurt i protestuesve në Merdarë.

Policia me urdhër operativ për protestat e 22 janarit

Evropaelire - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruar nga lëvizja Vetëvendosje në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare këto me ...

Policia do t’i ndërmarrë të gjitha veprimet konform Kushtetutës së Kosovës

Alsat - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një komunikatë të lëshura një ditë para mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, thotë se Policia si institucion i zbatimit të ligjit do t’i ndërmarrë të gjitha veprimet konform Kushtetutës së Kosovës, ...

Protesta e Vetëvendosjes, policia e Kosovës merr urdhër të hapë rrugët

LajmiFundit - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruar nga lëvizja Vetëvendosje në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare këto me ...

Policia e gatshme për protestën e Vetëvendosjes

Albeu.com - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruar nga lëvizja Vetëvendosje në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare këto me ...

Reciprociteti, Vetëvendosja i jep fund protestës

Panorama - 21.01.2012

Pas më shumë se 12 orë qëndrimi në rrugë, lëvizja Vetëvendosje i dha fund protestës në afërsi të vendkalimit kufitar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në Merdarë, në veri të Prishtinës.

Policia me urdhër operativ për protestat e 22 janarit

Botasot - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruar nga lëvizja Vetëvendosje në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare këto me ...

Policia me plan të hartuar për protestën

Telegrafi - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruar nga Lëvizja “Vetëvendosje” në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare këto me ...

Protestat në Kosovë, Policia me urdhër operativ për nesër

Ora news - 21.01.2012

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për shtyp ka bërë të ditur se ka ndërmarë të gjitha përgatitjet e nevojshme në lidhje me protestat e paralajmëruara nga lëvizja Vetëvendosje në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, dy pika kufitare këto me ...

Protesta e Vetvendosjes, policia: Do veprojmë, kufiri nuk mbyllet

BalkanWeb - 21.01.2012

TIRANË -Lëvizja Vetvendosje ka vendosur që më 22 Janar të mbajë protestën e radhës me moton ‘Serbia nuk kalon’. Pritet që mbështetës së Vetvendosjes dhe shumë qytetarë të protestojnë nesër në pikat kufitare të Merdarës dhe Dheut të Bardhë.

Protesta e 22 janarit, “Vetëvendosja”: Policia të mos ushtrojë dhunë

Shekulli - 20.01.2012

Drejtues të Lëvizjes “Vetëvendosje” në Gjilan duke marr shembull protestën e organizuar një javë më parë, paralajmëruan Policinë e Kosovës se të dielën më 22 janar do të protestojnë sërish te Dheu i Bardhë, ndërsa kanë kërkuar që policia ...

Rend përmes mohimit të drejtësisë

Top Channel - 20.01.2012

Arbër Zaimi - Situata e përgjithshme pas 14 janarit ndihet e rëndë, gati-gati penguese, mospranuese e përshkrimeve dhe rrëfimeve mbi atë çka ngjau atë ditë në Merdar e te Dheu i Bardhë.

Vetëvendosja: Policia të përmbahet nga dhuna

Panorama - 20.01.2012

Drejtues të Lëvizjes “Vetëvendosje” në Gjilan kanë paralajmëruar Policinë e Kosovës së të dielën më 22 janar do të protestojnë sërish te Dheu i Bardhë, ndërsa kanë kërkuar që policia të përmbahet nga dhuna.

Vetëvendosja: Policia të përmbahet nga dhuna

Lajmetsot - 20.01.2012

Postuar me: 20 January, 2012 08:29:00 Vetëvendosja: Policia të përmbahet nga dhuna Drejtues të Lëvizjes “Vetëvendosje” në Gjilan kanë paralajmëruar Policinë e Kosovës së të dielën më 22 janar do të protestojnë sërish te Dheu i Bardhë, ...

Vetëvendosja: Policia të mos ushtrojë dhunë

Ora news - 20.01.2012

Drejtues të Lëvizjes “Vetëvendosje” në Gjilan kanë paralajmëruar Policinë e Kosovës së të dielën më 22 janar do të protestojnë sërish te Dheu i Bardhë, ndërsa kanë kërkuar që policia të përmbahet dhe të mos ushtrojë dhunë.

Vetëvendosje refuzon Thacin: Më 22 janar protesta protesta më masive

Ora news - 18.01.2012

Pas ftesës së bërë nga kryeministri i Kosovës Thaci ndaj Lëvizjës Vetëvendosje ,për dialog, i menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i kësaj të fundit e cila e ka refuzuar kategorikisht një gjë të tillë.Zyrtarë të partisë së Kurtit kanë thënë se ...

Avokati i Popullit shqetësohet për protestën e VV

Albeu.com - 17.01.2012

Avokati i Popullit, Sami Kurteshi, përmes një kumtese për medie shpreh shqetësimin e tij të thellë lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, më ...

Avokati i Popullit: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme

Evropaelire - 17.01.2012

Avokati i Popullit në Republikën e Kosovës, Sami Kurteshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, më 14 janar ...

Tubimi i Vetëvendosjes, Avokati i Popullit: Ndërhyrja e policisë e tepërt

LajmiFundit - 17.01.2012

Avokati i Popullit, Sami Kurteshi, përmes një kumtese për medie shpreh shqetësimin e tij të thellë lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, më ...

AP: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme

Alsat - 17.01.2012

Avokati i Popullit (AP) në Republikën e Kosovës, Sami Kurteshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, më 14 ...

Avokati i Popullit kritikon policinë

Top Channel - 17.01.2012

Avokati i Popullit në Kosovë, Sami Kurteshi e ka vlerësuar si të tepruar ndërhyrjen e forcave të policisë në tubimin e së shtunës në pikat kufitare të Merdarës dhe Dheut të Bardhë, të organizuar nga lëvizja Vetëvendosje.

Avokati i Popullit: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme

Botasot - 17.01.2012

Avokati i Popullit, Sami Kurteshi, përmes një kumtese për medie shpreh shqetësimin e tij të thellë lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, më ...

Avokati i Popullit: Protestuesit janë rrahur në praninë tonë

Telegrafi - 17.01.2012

Avokati i Popullit, Sami Kurteshi, në deklaratën lidhur me protestën e Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, ka nxjerrë në pah shumë gjëra.

Kurteshi: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme

Panorama - 17.01.2012

PRISHTINE- Avokati i Popullit në Republikën e Kosovës, Sami Kurteshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë, ...

BE: Protesta e Vetëvendosjes, kundër parimeve demokratike

Panorama - 17.01.2012

Thaçi: Kishte dhunë në protestën e së shtunës, e shkaktuan protestuesit Zyrtarët në Kosovë dhe në Bashkimin Europian kanë reaguar kundër aksionit të Vetëvendosjes, duke e cilësuar atë si kundër parimeve demokratike dhe atyre themelore të ...

Avokati i Popullit: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme

Ora news - 17.01.2012

Avokati i Popullit në Kosovë, Sami Kurteshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me dhunën e ushtruar në protestën e Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdare dhe te Dheu i Bardhë.

Kurteshi: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme

Lajmetsot - 17.01.2012

Postuar me: 17 January, 2012 11:32:00 Kurteshi: Ndërhyrja e policisë, e panevojshme Avokati i Popullit në Republikën e Kosovës, Sami Kurteshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes ...

Bogdanoviç “i shqetësuar” nga “Vetëvendosje”

Gazeta Start - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, ka thënë se aksioni i lëvizjes “Vetëvendosje” në Merdarë është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

Bogdanoviç: Aksioni i “Vetëvendosjes”, ushtrim i dhunës

Shekulli - 16.01.2012

Aksioni i Lëvizjes “ Vetëvendosje” në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës. Ka qënë kjo deklarata e ardhur nga i ashtuquajturi ministër për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic dhënë për ...

Bogdanoviq “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Evropaelire - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

Bogdanoviq “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Alsat - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.Bogdanoviq, për mediat serbe, ka thënë se “nuk është e ...

QKRMT: Intervenimi i policisë ka qenë i paprovokuar

Idividi - 16.01.2012

Prishtinë, 15 janar 2012 (MIA) - Intervenimi i Policisë së Kosovës ka qenë i paprovokuar nga masa e protestueseve, protestuesit kanë qenë të qetë dhe organizatorët vazhdimisht kanë apeluar për protestë paqësore, duke u mundur që të mbajnë ...

Rexhepi: Policia përdori forcën minimale

Idividi - 16.01.2012

Prishtinë, 15 janar 2012 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, e ka arsyetuar përdorimin e forcës mbi turmat protestuese, të cilat të shtunën, duke iu përgjigjur thirrjes së lëvizjes Vetëvendosje kanë synuar ...

Bogdanovic: Vetëvendosja ushtroi dhunë në Merdare

LajmiFundit - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

Vetëvendosje shqetëson Bogdanoviqin

Albeu.com - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është ushtrim i dhunës që mund të përsëritet në veri të Kosovës.

Ministri serb Bogdanoviq "i shqetësuar" nga Vetëvendosja

Idividi - 16.01.2012

Prishtinë, 16 janar 2012 (MIA) - Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se aksioni i Lëvizjes "Vetëvendosje" në Merdare është "ushtrim i dhunës që mund të përsëritet" në veri të Kosovës, transmetojnë emdiat ...

Prishtinë, protestë kundër dhunës

Top Channel - 16.01.2012

Qindra qytetare të Kosovës protestuan kundër dhunës së policisë qe sipas tyre, u ushtrua ndaj protestuesve gjatë protestës që u mbajt të shtunën në dy pikat kufitare me Serbine.

BE: Protesta e VV, kundër parimeve evropiane

Evropaelire - 16.01.2012

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “dhunë për keqardhje” ngjarjet e së shtunës në Kosovë, kur Lëvizja Vetëvendosje ka bërë përpjekje të bllokojë hyrjen e mallrave serbe në vendkalimet kufitare: Merdarë dhe Dheu i Bardhë.

Bogdanoviç: Vetëvendosja kërkon reciprocitet kur Kosova nuk prodhon asgjë

LajmiFundit - 16.01.2012

Ministri serb për Kosovën Goran Bogdanoviç shprehu sot shqetësim për faktin se sipas tij protesta e lëvizjes Vetëvendosje ishte një demonstrim force për dhunë që mund të precipetojë në veri.

BE: Protesta e VV, kundër parimeve tona

Top Channel - 16.01.2012

Bashkimi Evropian ka shprehur keqardhjen e tij për ngjarjet e dhunshme të regjistruara të shtunën në Kosovë, gjatë përpjekjes së aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje për të bllokuar hyrjen e mallrave serbe në pikat kufitare të Merdarës dhe ...

Protesta ishte kundër parimeve evropiane

Albeu.com - 16.01.2012

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si dhunë për keqardhje ngjarjet e së shtunës në Kosovë, duke i cilësuar protestat e tilla si tërësisht të paarsyeshme.

Bogdanoviç “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Lajmeshqip - 16.01.2012

Prishtinë- Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, ka thënë se aksioni i Lëvizjes “Vetëvendosje” në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

BE, Ashton: Aksioni i Vetëvendosjes, dhunë për të ardhur keq!

LajmiFundit - 16.01.2012

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “dhunë për keqardhje” ngjarjet e së shtunës në Kosovë, kur Lëvizja Vetëvendosje ka bërë përpjekje të bllokojë hyrjen e mallrave serbe në vendkalimet kufitare: Merdarë dhe Dheu i Bardhë.

BE, Ashton: Aksioni i Vetëvendosjes, dhunë për të ardhur keq!

24 orë - 16.01.2012

Ashton Thaci ( Arkiv ) Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “dhunë për keqardhje” ngjarjet e së shtunës në Kosovë, kur Lëvizja Vetëvendosje ka bërë përpjekje të bllokojë hyrjen e mallrave serbe në vendkalimet kufitare: Merdarë dhe Dheu i ...

Bogdanoviq “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Botasot - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

Bogdanoviq “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Yll Press - 16.01.2012

“Tani, kur bisedimet kanë dhënë rezultate dhe kur marrëveshjet po zbatohen plotësisht, është e qartë se dikush ka nevojë për provokime dhe t’i kthejë gjërat prapa.

Bogdanovic “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Panorama - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

Vetvendosja: Protesta e ardhshme paqësore më 22 janar

BalkanWeb - 16.01.2012

PRISHTINE -Lëvizja Vetvendosje bëri të ditur se nuk do të tërhiqet nga synimi i saj për të ndalur hyrjen e mallrave serbe në Kosovë ndaj një tjetër protestë do të vijojë brenda muajit Janar.

Bogdanoviç: Vetëvendosja ushtroi dhunë në Merdare

Ora news - 16.01.2012

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka ushtruar dhunë në Merdare dhe sipas tij kjo dhunë mund të përsëritet në veri të Kosovës.

Bogdanovic “i shqetësuar” nga Vetëvendosja

Telegrafi - 16.01.2012

I ashtuquajturi ministër për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, ka thënë se aksioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Merdare është “ushtrim i dhunës që mund të përsëritet” në veri të Kosovës.

Vetëvendosje: Zbatoni masat ose protestë e re më 22 janar

Panorama - 16.01.2012

Lirohen 131 protestues të së shtunës, aktivistët dhe deputetët e arrestuar denoncojnë dhunën e policisë. Lëvizja Vetëvendosje nuk ka hequr dorë nga kërkesa për zbatimin e masave të reciprocitetit, dhe me gjithë arrestimet e akuzat për ...

BE: Protesta e VV, kundër parimeve evropiane

Botasot - 16.01.2012

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “dhunë për keqardhje” ngjarjet e së shtunës në Kosovë, kur Lëvizja Vetëvendosje ka bërë përpjekje të bllokojë hyrjen e mallrave serbe në vendkalimet kufitare: Merdarë dhe Dheu i Bardhë.

BE: Protesta e Vetëvendosjes, kundër parimeve evropiane

Ora news - 16.01.2012

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “dhunë për keqardhje” ngjarjet e së shtunës në Kosovë, kur Lëvizja Vetëvendosje ka bërë përpjekje të bllokojë hyrjen e mallrave serbe në vendkalimet kufitare: Merdarë dhe Dheu i Bardhë.

BE: Protesta e VV, kundër parimeve evropiane

Telegrafi - 16.01.2012

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “dhunë për keqardhje” ngjarjet e së shtunës në Kosovë, duke i cilësuar protestat e tilla si tërësisht të paarsyeshme.

BE: Protestat e VV të pa justifikueshme

Ora news - 16.01.2012

Bashkimi Evropian ka shprehur keqardhje për dhunën e regjistuar në fundjavë në Kosovë, por e ka konsideruar protestën e Vetëvendosjes plotësisht të pajustifikueshme.