TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Do e bind NATO-n dhe SHBA-të

Albeu.com - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi , ka këmbëngulur se do ta vazhdojë nismën dhe iniciativën e tij për formimin e Ushtrisë së Kosovës , deri në finalizimin e saj, edhe pse NATO dhe SHBA-të kanë ...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

Almakos - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen ...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

Lajm - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen ...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, Ushtria formohet me Ligj

Lajmi.net - 19.03.2017

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës.

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Top Channel - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Lajmi.net - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Portalb - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Thaçi: Do ta kemi Ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

Lajmi.net - 19.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

Telegrafi - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen ...

Presidenti: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

Gazeta Express - 19.03.2017

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes ...

Thaçi për 'Slobodni srpski': Do ta kemi ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

Zeri - 19.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

BalkanWeb - 19.03.2017

KOSOVE -Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur ...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me ligj

Java News - 19.03.2017

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës.

Themelimi i ushtrisë, këmbëngul Thaçi: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

Java News - 19.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh ...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

Alb Portali - 19.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ...

Thaçi: Krijimi i ushtrisë së Kosovës mbështetet nga 110 deputetë

SOT - 18.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar gjatë një vizite në qytetin e Lipjanit, se tashmë procesi i krijimit të ushtrisë është një proces i cili nuk mund të ndalet.

Mustafa: Nuk ka ushtri pa koordinim me Amerikën dhe NATO-n

Lajmi.net - 18.03.2017

Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK’së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë formim të ...

Mustafa: S’ka ushtri pa u koordinuar me Amerikën dhe NATO’n

Lajm - 18.03.2017

Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK’së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë formim të ...

Gazeta gjermane: Thaçi me ushtri po noton në frontin e Vetëvendosjes

Lajmi.net - 18.03.2017

Gazeta gjermane “Neue Zurcher Zaintug” ka krijuar një profil rreth çështjes së krijimit të Ushtrisë në Kosovë, por edhe ndaj Presidentit Hashim Thaçi, i cili ishte ai që e nisi këtë çështje.

Mustafa kundër Thaçit: Ushtria nuk krijohet pa koordinim me NATO dhe SHBA

Top Channel - 18.03.2017

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa i ka dalë kundër nismës së presidenti Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në ushtri. Një gjë e tillë nuk mund të ndodhë pa koordinim me Amerikën dhe NATO-n, ka ...

Mustafa kundër Thacit: Formimi i ishtrisë së Kosovës, vetëm në kordinim me SHBA

LajmiFundit - 18.03.2017

Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK-së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë formim të ...

Gazeta gjermane: Thaçi me ushtri po noton në frontin e Vetëvendosjes

Ina - 18.03.2017

Gazeta nuk la pa e përmendur edhe Vetëvendosjen, për të cilët tha se si parti nacionaliste, po shtynë Thaçin të notojë në frontin e tyre. “Kjo është hera e parë që Kosova u rebelua hapur kundër ...

Kryeministri: S’ka ushtri pa u koordinuar me Amerikën dhe NATO’n (Video)

Ina - 18.03.2017

Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK’së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë formim të ...

Mustafa: S'ka ushtri pa u koordinuar me SHBA-të (VIDEO)

Albeu.com - 18.03.2017

Propozimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për ndryshimin e Ligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës si duket nuk do ta marrë “dritën jeshile” nga Qeveria e Kosovës .

Gazeta gjermane: Thaçi me ushtri po noton në frontin e Vetëvendosjes

Portalb - 18.03.2017

Gazeta gjermane “Neue Zurcher Zaintug” ka krijuar një profil rreth çështjes së krijimit të Ushtrisë në Kosovë, por edhe ndaj Presidentit Hashim Thaçi, i cili ishte ai që e nisi këtë çështje, ...

Mustafa: Ushtria të bëhet në koordinim me SHBA-në dhe NATO-n

Evropaelire - 18.03.2017

“Problemin e ushtrisë do ta zgjidhim, por këtë do ta bëjmë në koordinim me Shtete e Bashkuara të Amerikës dhe NATO-n”, ka thënë kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa.

Mustafa: S’ka ushtri pa u koordinuar me SHBA-të

Portalb - 18.03.2017

Propozimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për ndryshimin e Ligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës si duket nuk do ta marrë “dritën jeshile” nga Qeveria e Kosovës.

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por me Ushtri

Lajmi.net - 18.03.2017

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një iniciativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, ...

Duke mos shkuar në veri, s’është ushtri

Zeri - 18.03.2017

Nëse nuk ka shtrirje të aktiviteteve operacionale ushtarake në mbrojtje të kufijve të shtetit dhe të qytetarëve edhe në pjesën veriore të vendit, atëherë as nuk mund të ketë ushtri të Kosovës.

Kryeministri: S’ka ushtri pa u koordinuar me Amerikën dhe NATO’n (Video)

Gazeta Express - 18.03.2017

Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK’së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë formim të ...

Mustafa “shuplakë” Thaçit: S’ka ushtri pa Amerikë

Ora news - 18.03.2017

Propozimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për ndryshimin e Ligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës si duket nuk do ta marrë “dritën jeshile” nga Qeveria e Kosovës.

Thaçi dhe Ymeri mbështesin krijimin e ushtrisë së Kosoves

RTSH - 18.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar gjatë një vizite në qytetin e Lipjanit, se tashmë proçesi i krijimit të ushtrisë është një proçes i cili nuk mund të ndalet.

Gazeta zvicerane: Thaçi me ushtri po noton në frontin e Vetëvendosjes

Gazeta Express - 18.03.2017

Gazeta zvicerane “Neue Zurcher Zeintug” ka krijuar një profil rreth çështjes së krijimit të Ushtrisë në Kosovë, por edhe ndaj Presidentit Hashim Thaçi, i cili ishte ai që e nisi këtë çështje.

Kryeministri i kosovës Mustafa "përplaset" me presidentin Thaçi

ABC News - 18.03.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur publikisht kundër krijimit të ushtrisë në vend pa mbështetjen e plotë të Nato-s dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gazeta zvicerane: Thaçi po i afrohet vetëvendosjes me idenë e tij

ABC News - 18.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi me këmbënguljen e tij për krijimin e ushtrisë së Kosovës duket se po i afrohet më shumë Lëvizjes Vetëvendosje. Është ky përfundimi i arritur nga analiza e Gazetës ...

Kryeministri: S’ka ushtri pa u koordinuar me Amerikën dhe NATO-n

Zeri - 18.03.2017

Propozimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për ndryshimin e Ligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës si duket nuk do ta marrë “dritën jeshile” nga Qeveria e Kosovës.

Mustafa kundër Thaçit: Ushtria nuk krijohet pa koordinim me NATO dhe SHBA

Mapo - 18.03.2017

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa i ka dalë kundër nismës së presidenti Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në ushtri. Një gjë e tillë nuk mund të ndodhë pa koordinim me Amerikën dhe NATO-n, ka ...

Thaçi: 100 deputetë pas meje për Ushtrinë, do bind dhe SHBA me BE

Ora news - 18.03.2017

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një inisiativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, ...

110 deputetë mbrapa meje për ushtrinë. Do ta bind NATO-n dhe SHBA-të [VIDEO]

Zeri - 18.03.2017

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një inisiativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, ...

Mustafa kundër Thaçit: Nuk ka ushtri pa NATO-n dhe SHBA-të

Java News - 18.03.2017

Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK’së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë formim të ...

Mustafa: S’ka ushtri pa u koordinuar me Amerikën dhe NATO’n

Alb Portali - 18.03.2017

Loading... Për herë të parë, Isa Mustafa ka folur për nismën e Hashim Thaçit për transformimin e FSK’së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve Ligjore. Kryeministri, me këtë rast, ka thënë se s’do të ketë ...

Mustafa: Ushtria të bëhet në koordinim me SHBA-në dhe NATO-n

Alb Portali - 18.03.2017

“Problemin e ushtrisë do ta zgjidhim, por këtë do ta bëjmë në koordinim me Shtete e Bashkuara të Amerikës dhe NATO-n”, ka thënë kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Loading...

Mustafa kundër Thaçit: Ushtria nuk krijohet pa koordinim me NATO dhe SHBA

Flaka - 18.03.2017

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa i ka dalë kundër nismës së presidenti Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në ushtri. Një gjë e tillë nuk mund të ndodhë pa koordinim me Amerikën dhe NATO-n, ka ...

Gazeta zvicerane: Thaçi po i afrohet Vetëvendosjes me idenë e tij

Flaka - 18.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi me këmbënguljen e tij për krijimin e ushtrisë së Kosovës duket se po i afrohet më shumë Lëvizjes Vetëvendosje. Është ky përfundimi i arritur nga analiza e Gazetës ...

LDK-ja dhe VV-ja, të pavendosura për ushtrinë

Lajmi.net - 17.03.2017

Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin në Kuvend projektligjin për FSK-në i cili i jep kësaj të fundit kompetenca të ushtrisë, pa ...

LDK-ja dhe VV-ja, të pavendosura për ushtrinë

Almakos - 17.03.2017

Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin në Kuvend projektligjin për FSK-në i cili i jep kësaj të fundit kompetenca të ushtrisë, pa ...

LDK-ja dhe VV-ja të pavendosura për ushtrinë?

Albeu.com - 17.03.2017

Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin apo jo projektligjin për FSK-në. Një kërkesë të tillë e ka LDK-ja, derisa LVV-ja vlerëson se ...

Ushtria ‘përplas’ Kosovën me faktorin ndërkombëtar

Shqipmedia - 17.03.2017

Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e Forcës ...

Thaçi: Faktori ndërkombëtar pro ushtrisë, vetëm të caktohet dita dhe data

Almakos - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, derisa ka folur për inicimin themelimit të Ushtrisë së Kosovës, ka shtuar se ne vend ka pasur konsensus për votimin e saj në vitin 2014.

Thaçi: Askush nga ndërkombëtarët nuk është kundër ushtrisë

Lajmi.net - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi derisa ka folur për inicimin themelimit të Ushtrisë së Kosovës, ka shtuar se ne vend ka pasur konsensus për votimin e saj në vitin 2014.

Thaçi: Ndërkombëtarët janë pro ushtrisë, të caktohet dita dhe data

Albeu.com - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , gjatë një takimi me studentët, ka thënë se ndërkombëtarët janë pro formimit të Ushtrisë së Kosovës dhe se tashmë ka mbetur vetëm caktimi i ditës dhe datës.

Thaçi: Është e pamundur të formojmë ushtrinë me ndryshime kushtetuese

Evropaelire - 17.03.2017

Formimi i ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese është i pamundur ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi. Në vazhdën e takimeve e bashkëbisedimeve të ndryshme në lidhje me nismën e tij për ...

Thaçi: Është e pamundur të formojmë ushtrinë me ndryshime kushtetuese

Idividi - 17.03.2017

Prishtinë, 17 mars 2017 (MIA) - Formimi i ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese është i pamundur ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi. Në vazhdën e takimeve e bashkëbisedimeve të ...

Presidenti Thaçi: Ushtria do të bëhet, s’ka kthim prapa

Portalb - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbajtur një ligjëratë para studentëve të Kolegjit UBT dhe ka bashkëbiseduar me ta për shumë procese të rëndësishme nëpër të cilat është duke kaluar shteti ...

Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të marrë disa muaj

Evropaelire - 17.03.2017

Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund të marrë edhe disa muaj kohë, paralajmërojnë deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të zvarritet me muaj

Albeu.com - 17.03.2017

Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund të marrë edhe disa muaj kohë, paralajmërojnë deputetë të Kuvendit të Kosovës .

Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të marrë disa muaj

Almakos - 17.03.2017

Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund të marrë edhe disa muaj kohë, paralajmërojnë deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Gashi: Thaçi dhe Haradinaj po gënjejnë: LDK-ja nuk qenë kundër Ushtrisë në vitin 2014

Lajmi.net - 17.03.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se presidenti Hashim Thaçi gënjen kur thotë se LDK-ja e ka penguar formimin e ushtrisë së Kosovës vjet më parë.

Kelmendi: Sikur Thaçi të konsultohej me Mustafën për Ushtrinë, s’kishte me qenë ky rezultat (Video)

Almakos - 17.03.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Klemendi, ka thanë se sikur presidenti Hashim Thaçi ta kishte pyetur kryeministrin Isa Mustafa në lidhje me Ushtrinë, ky rezultat do të ishte më ndryshe se sot.

Ushtria ‘përplas’ Kosovën me faktorin ndërkombëtar

Ora news - 17.03.2017

Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e Forcës ...

Thaçi: Ushtria do të bëhet, s’pyetet Serbia

Zeri - 17.03.2017

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) do të transformohet në ushtri dhe asgjë e askush nuk do ta ndalë këtë proces dhe për këtë nuk do të pyetet as Serbia.

LDK-ja dhe VV-ja, të pavendosura për ushtrinë

Telegrafi - 17.03.2017

Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin në Kuvend projektligjin për FSK-në i cili i jep kësaj të fundit kompetenca të ushtrisë, pa ...

LDK-ja dhe VV-ja, të pavendosura për ushtrinë

Zeri - 17.03.2017

Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin në Kuvend projektligjin për FSK-në i cili i jep kësaj të fundit kompetenca të ushtrisë, pa ...

Vetëm LDK-ja dhe VV-ja, ende të pavendosura për ushtrinë

Gazeta Express - 17.03.2017

Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin në Kuvend Projektligjin për FSK-në, i cili i jep kësaj të fundit kompetenca të ushtrisë, pa ...

Thaçi: Faktori ndërkombëtar pro ushtrisë, vetëm të caktohet dita dhe data

Telegrafi - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, derisa ka folur për inicimin themelimit të Ushtrisë së Kosovës, ka shtuar se ne vend ka pasur konsensus për votimin e saj në vitin 2014.

Thaçi: Askush nga ndërkombëtarët nuk është kundër ushtrisë

Gazeta Express - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi derisa ka folur për inicimin themelimit të Ushtrisë së Kosovës, ka shtuar se ne vend ka pasur konsensus për votimin e saj në vitin ...

Thaçi: Faktori ndërkombëtar pro ushtrisë, vetëm të caktohet dita dhe data

Zeri - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi derisa ka folur për inicimin themelimit të Ushtrisë së Kosovës, ka shtuar se ne vend ka pasur konsensus për votimin e saj në vitin 2014.

Thaçi: Është e pamundur të formojmë ushtrinë me ndryshime kushtetuese

Ora news - 17.03.2017

Formimi i ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese është i pamundur ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi. Në vazhdën e takimeve e bashkëbisedimeve të ndryshme në lidhje me nismën e tij për ...

Presidenti i kosovës Thaçi për krijimin e ushtrisë

ABC News - 17.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, derisa ka folur për inicimin e themelimit të ushtrisë së Kosovës, ka shtuar se në vend ka pasur konsensus për votimin e saj në vitin 2014.

Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të marrë disa muaj

Telegrafi - 17.03.2017

Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund të marrë edhe disa muaj kohë, paralajmërojnë deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të marrë disa muaj

Zeri - 17.03.2017

Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund të marrë edhe disa muaj kohë, paralajmërojnë deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Gashi: Thaçi po gënjen, LDK nuk e ka penguar formimin e Ushtrisë

Gazeta Express - 17.03.2017

​Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Arben Gashi, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se presidenti Hashim Thaci gënjen kur thotë se LDK-ja e ka penguar formimin e ushtrisë së Kosovës vjet më ...

Kelmendi: Sikur Thaçi të konsultohej me Mustafën për Ushtrinë, s’kishte me qenë ky rezultat (Video)

Telegrafi - 17.03.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Klemendi, ka thanë se sikur presidenti Hashim Thaçi ta kishte pyetur kryeministrin Isa Mustafa në lidhje me Ushtrinë, ky rezultat do të ishte më ndryshe se sot.

Presidenti Thaçi: Do ta krijojmë ushtrinë, s’ka kthim prapa

Java News - 17.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka mbajtur një ligjëratë para studentëve të Kolegjit UBT dhe ka bashkëbiseduar me ta për shumë procese të rëndësishme nëpër të cilat është duke kaluar shteti ynë, ...

Thaçi: Është e pamundur të formojmë ushtrinë me ndryshime kushtetuese

Republika - 17.03.2017

Formimi i ushtrisë së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese është i pamundur ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi. Në vazhdën e takimeve e bashkëbisedimeve të ndryshme në lidhje me nismën e tij për ...

Thaçi: Ushtria do të bëhet, s’ka kthim prapa

Kosova Live - 17.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka mbajtur një ligjëratë para studentëve të Kolegjit UBT dhe ka bashkëbiseduar me ta për shumë procese të rëndësishme nëpër të cilat është duke kaluar shteti ...

Thaçi: Bashkësia ndërkombëtare që para tre vjetëve e ka ditur për ushtrinë e Kosovës

Portalb - 16.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se transformimi i forcave të sigurisë në ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet si akt i njëanshëm, sepse edhe opinioni vendor edhe ai ndërkombëtar që ...

Thaçi konsultoi Vuçiqin, jo Mustafën për ushtrinë

Almakos - 16.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi është konsultuar me Aleksandër Vuçiqin, e jo me kryeministrin Mustafa, rreth transformimit të FSK-së në ushtri, dhe ky fakt është brengosës.

?Thaçi për Ushtrinë e Kosovës u konsultua me Vuçiçin?

Albeu.com - 16.03.2017

Numri dy i Qeverisë së Kosovës , Ramiz Kelmendi , gjatë një interviste për “Zërin” është shprehur se presidenti Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në ushtri është konsultuar vetëm me ...

Thaçi sot flet me serbët në Çagllavicë

Lajm - 16.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në një debat të hapur me përfaqësuesit e mediave serbe dhe shoqërinë ...

Thaçi: Bashkësia ndërkombëtare që para tre vjetëve e ka ditur për ushtrinë e Kosovës

Idividi - 16.03.2017

Prishtinë, 16 mars 2017 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se transformimi i forcave të sigurisë në ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet si akt i njëanshëm, sepse edhe opinioni ...

Thaçi: Serbia s’ka prona në Kosovë

Lajmi.net - 16.03.2017

Presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia nuk ka juridiksion në Republikën e Kosovës dhe nuk ka prona në Kosovë. Ai gjatë debatit që po zhvillon me përfaqësues serb në Çagllavicë, ka ...

Thaçi, krerëve të Serbisë: Ushtria do të formohet, Serbia s’ka prona në Kosovë

Almakos - 16.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në një debat me gazetarë serbë e shoqërinë civile në Çagllavicë tha se kryeministri serb, Aleksander Vuçiq mund t’i ketë dy tema të lezetshme lidhur me Kosovën e në ...

Thaçi: Vuçiq mund të bëj fushatë, por Kosova do ta ketë ushtrinë

Evropaelire - 16.03.2017

Kosova nuk do të konsultohet për interesat e saj strategjike me Serbinë, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente, ai i ka bërë gjatë një takimi me mediat serbe në Çagllavicë, ku ...

Thaçi: Vuçiq mund të bëj fushatë, por Kosova do ta ketë ushtrinë

Portalb - 16.03.2017

Kosova nuk do të konsultohet për interesat e saj strategjike me Serbinë, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente, ai i ka bërë gjatë një takimi me mediat serbe në Çagllavicë, ku ...

Thaçi ia bën të qartë serbëve: Serbia nuk ka prona në Kosovë

Albeu.com - 16.03.2017

Presidenti i Kosovë s, Hashim Thaçi , gjatë një debati me gazetarët serbë dhe shoqërinë civile në Çagllavicë, ka thënë se Serbia nuk ka prona në Kosovë dhe se qytetarët serbë duhet ta dinë këtë gjë.

Thaci nga Gracanica: Serbia rrënoi 300 xhami në Kosovë, bëri gjenocid

LajmiFundit - 16.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullatën e Kosovës. Ai duke folur në një debat me përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe medieve në ...

Thaçi: Vuçiç mund të bëj fushatë në Serbi edhe t’i fitoj zgjedhjet, por ushtria e Kosovës do të themelohet

SOT - 16.03.2017

Kosova nuk do të konsultohet për interesat e saj strategjike me Serbinë, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente, ai i ka bërë gjatë një takimi me mediat serbe në Çagllavicë, ku ...

Thaçi: Serbët në Kosovë s’janë kundër transformimit të FSK-së, kundër është Serbia

Lajmi.net - 16.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në një debat të hapur me gazetarë dhe analistë politikë të komunitetit serb në Qendrën Mediale në Çagllavicë.

Ushtria ‘përplas’ Kosovën me faktorin ndërkombëtar

Evropaelire - 16.03.2017

Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se "Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e Forcës ...

SHBA: Krijimi i Forcës së Armatosur me Kushtetutë

Lajmi.net - 16.03.2017

Një zëdhënëse e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se "Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e ...

SHBA: Krijimi i Forcës së Armatosur me Kushtetutë

Portalb - 16.03.2017

Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e Forcës ...

Ushtria ?përplas? Kosovën me ndërkombëtarët

Albeu.com - 16.03.2017

Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se "Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e Forcës ...

Thaçit s’po i bën përshtypje se çfarë thotë SHBA-ja për ushtrinë

Portalb - 16.03.2017

Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nuk po i bëjnë aspak përshtypje qëndrimet e SHBA-së kundër mënyrës që ka zgjedhur për transformimin e FSK-së në ushtri.

Thaçi sot flet me serbët në Çagllavicë

Telegrafi - 16.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në një debat të hapur me përfaqësuesit e mediave serbe dhe shoqërinë civile. Debati do të fillojë në orën 11:00, në Media Center në ...

Thaçi konsultoi Vuçiqin, jo Mustafën për ushtrinë

Zeri - 16.03.2017

Numri dy i Qeverisë së Kosovës, Ramiz Kelmendi, gjatë një interviste për “Zërin” ka deklaruar se presidenti Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në ushtri është konsultuar vetëm me kryeministrin e ...

Loja e Thaçit me ushtrinë

Zeri - 16.03.2017

Përfaqësuesit e opozitës dhe analistët politikë thonë se paralajmërimi i presidentit Thaçi për dorëheqje nëse ushtria nuk votohet në Kuvend është vetëm një lojë e tij, pasi që, siç thonë ata, ushtria ...

Thaçi konsultoi Vuçiqin, jo Mustafën për ushtrinë

Telegrafi - 16.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi është konsultuar me Aleksandër Vuçiqin, e jo me kryeministrin Mustafa, rreth transformimit të FSK-së në ushtri, dhe ky fakt është brengosës.

Loja e Thaçit me ushtrinë

Gazeta Express - 16.03.2017

Përfaqësuesit e opozitës dhe analistët politikë thonë se paralajmërimi i presidentit Thaçi për dorëheqje nëse ushtria nuk votohet në Kuvend është vetëm një lojë e tij, pasi që, siç thonë ata, ushtria ...

Kelmendi: Thaçi konsultoi Vuçiqin, jo Mustafën për ushtrinë

Gazeta Express - 16.03.2017

Numri dy i Qeverisë së Kosovës, Ramiz Kelmendi, gjatë një interviste për “Zërin” ka deklaruar se presidenti Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në ushtri është konsultuar vetëm me kryeministrin e ...

Opozita në Kosovë akuza Thaçit

ABC News - 16.03.2017

Opozita në Kosovë është e bindur se këmbëngulja e presidentit Hashim Thaci për krijimin e ushtrisë, ka të bëjë me faktin se ai po përpiqet të fitojë pikë, e për të mbuluar kështu dështimet e ...

Thaçi, krerëve të Serbisë: Ushtria do të formohet, Serbia s’ka prona në Kosovë

Telegrafi - 16.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në një debat me gazetarë serbë e shoqërinë civile në Çagllavicë tha se kryeministri serb, Aleksander Vuçiq mund t’i ketë dy tema të lezetshme lidhur me Kosovën e në ...

Thaçi, krerëve të Serbisë: Ushtria do të formohet, Serbia s’ka prona në Kosovë

Zeri - 16.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në një debat me gazetarë serbë e shoqërinë civile në Çagllavicë tha se kryeministri serb, Aleksander Vuçiq mund t’i ketë dy tema të lezetshme lidhur me Kosovën e në ...

Thaçi: Vuçiç mund të bëjë fushatë, por Kosova do ta ketë ushtrinë

Ora news - 16.03.2017

Kosova nuk do të konsultohet për interesat e saj strategjike me Serbinë, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente, ai i ka bërë gjatë një takimi me mediat serbe në Çagllavicë, ku ...

Thaçi: “Krijimi i ushtrisë së Kosovës nuk ka kthim prapa”

RTSH - 16.03.2017

Kosova nuk do të konsultohet për interesat e saj strategjike me Serbinë, ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi. Komentet, ai i bëri gjatë një takimi me mediat serbe në Çagllavicë, ku ka folur per ...

Ushtria ‘përplas’ Kosovën me faktorin ndërkombëtar

Zeri - 16.03.2017

Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë në një përgjigje me shkrim, se "Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e Forcës ...

SHBA: Ushtria e Kosovës të krijohet me Kushtetutë, jo veprime të njëanshme

Mapo - 16.03.2017

Një zëdhënëse e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, Michelle Schohn, i tha Radios Evropa e Lirë, në një përgjigje me shkrim se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë ta mbështesin transformimin e ...

Thaçi: Serbia nuk ka prona në Kosovë

Alb Portali - 16.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot mori pjesë në një debat të hapur me përfaqësuesit e mediave serbe dhe shoqërinë civile në fshatin Çagllavicë afër komunës së Prishtinës, ku u ...

Thaçi: Serbët në Kosovë s’janë kundër transformimit të FSK-së, kundër është Serbia

Flaka - 16.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një debat të hapur me përfaqësuesit e mediave serbe dhe shoqërinë civile në Çagllavicë, foli për transformimin e FSK-së në ushtri të Kosovës, Asociacionin e ...

Thaçi: Bashkësia ndërkombëtare që para tre vjetëve e ka ditur për ushtrinë e Kosovës

Republika - 16.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se transformimi i forcave të sigurisë në ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet si akt i njëanshëm, sepse edhe opinioni vendor edhe ai ndërkombëtar që ...

Thaçi: Serbia nuk ka prona në Kosovë

Antpress - 16.03.2017

Presidenti i Kosovës Hahsim Thaçi, ka thënë se Serbia nuk ka prona në Kosovë. Duke u përgjigjur rreth deklaratave të kryeministrit serb Aleksandar Vuçiq për pronat, Thaçi tha se Serbia nuk ka ...

Thaçi: Serbët në Kosovë s’janë kundër transformimit të FSK-së, kundër është Serbia

Kosova Live - 16.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në një debat të hapur me gazetarë dhe analistë politikë të komunitetit serb në Qendrën Mediale në Çagllavicë.

Thaçi akuzon ndërkombëtarët, nuk bindën Listën Serbe për ushtrinë

Albeu.com - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka pranuar dështimin për të bindur Listën Serbe të votojë pro shndërrimit të Forcës së Sigurisë në Forcë të Armatosur, përmes ndryshimeve kushtetuese, shkruan sot ...

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria – VIDEO

Shqipmedia - 15.03.2017

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi i përgjigjet ambasadorit amerikan: Ndërkombëtarët janë në dijeni qe tri vite për ushtrinë

Almakos - 15.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se transformimi i FSK-së në Ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet unilateral. Kjo sepse sipas Thaçit, opinioni vendor dhe ai ...

Presidenti Thaçi u përgjigjet sërish kritikëve të Ushtrisë së Kosovës (Dokumente)

Lajmi.net - 15.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i është përgjigjur indirekt sërish të gjithë kritikëve të procesit të transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës.

Thaçi pjesëmarrës në debatin e nesërm me përfaqësuesit e medieve serbe

Lajmi.net - 15.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të marrë pjesë në një debat të hapur me përfaqësuesit e medieve serbe dhe shoqërinë civile. Debati është paraparë të zhvillohet në Media Center në ...

Presidenti nesër debaton me serbët për ushtrinë e Kosovës

Almakos - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi, nesër do të debatojë me përfaqësuesit e mediave serbe dhe me shoqërinë civile të komunitetit serb për ushtrinë e Kosovës. Një debat të tillë, dje Thaçi e kishte bërë edhe me ...

Presidenti nesër debaton me serbët për Ushtrinë e Kosovës

Lajmi.net - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi, nesër do të debatojë me përfaqësuesit e mediave serbe dhe me shoqërinë civile të komunitetit serb për Ushtrinë e Kosovës. Një debat të tillë, dje Thaçi e kishte bërë edhe me ...

Presidenti nesër debat me serbët për ushtrinë e Kosovës

Albeu.com - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës . Hashim Thaçi , nesër do të debatojë me përfaqësuesit e mediave serbe dhe me shoqërinë civile të komunitetit serb për ushtrinë e Kosovës .

Thaçi: Ushtrinë do ta kemi, por edhe partneritetin me ndërkombëtarët

Almakos - 15.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka theksuar sërish se Ushtria e Kosovës do të formohet. Thaçi në emisionin “Click” në RTV21, ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së në Ushtri, do të jetë ...

Thaçi: Disa gjëra nuk bëhen publike, ushtria po bëhet në partneritet me miqtë

Lajmi.net - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka minimizuar kundërshtimet ndaj iniciativës së tij për ta bërë vendin me Ushtri. “Nuk i përgjigjem askujt, as nuk i reagoj askujt”, ka thënë ai, duke iu ...

Thaçi ia heq frikën Selmanajt për “prishjen” e raporteve me ndërkombëtarët

Almakos - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi i është përgjigjur shqetësimit të analistit Driton Selmanaj për siç ka thënë ai “prishjen e raporteve me ndërkombëtarët”. Në debatin që po mbahet në emisionin “Click” në ...

Thaçi – Selmanajt: Kam ardhur të diskutoj për ushtrinë, jo për aktrime politike

Lajmi.net - 15.03.2017

Analisti Driton Selmanaj, në debat me presidentin Thaçi, ka insistuar se nuk është zgjedhur forma e duhur për krijimin e ushtrisë. “Ky është debati dhe jo kontestimi i asaj, nëse duhet apo nuk duhet ...

Thaçi-Selmanajt: Kam ardhur të diskutoj për ushtrinë, jo për aktrimet tua politike

Almakos - 15.03.2017

Analisti Driton Selmanaj, në debat me presidentin Thaçi, ka insistuar se nuk është zgjedhur forma e duhur për krijimin e ushtrisë. “Ky është debati dhe jo kontestimi i asaj, nëse duhet apo nuk duhet ...

Thaçi: Ndërkombëtarët joaktivë për FSK-në, duhet proceduar versionin e ligjit

Gazeta Express - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi ka pranuar dështimin që ta bindë Listën Serbe për votë pro shndërrimit të Forcës së Sigurisë në Forcë të Armatosur, nëpërmjet ndryshimeve kushtetuese, shkruan sot Koha ...

Thaçi: Ndërkombëtarët joaktivë për FSK-në, duhet proceduar versioni i ligjit

BalkanWeb - 15.03.2017

PRISHTINE- Presidenti Hashim Thaçi ka pranuar faktin që dështoi të bindte Listën Serbe për votë pro shndërrimit të Forcës së Sigurisë në Forcë të Armatosur, nëpërmjet ndryshimeve kushtetuese, shkruan ...

Thaçi letër shefit të NATO-s: Nuk e pyesim Serbinë për ushtrinë

Gazeta Express - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi duke folur për nismën e tij që ta transformojë FSK-në në ushtri thotë se ky transformim nuk mund të konsiderohet unilateral, sepse sipas tij opinioni vendor dhe ai ...

Thaçi: Ndërkombëtarët janë në dijeni qe tri vite për ushtrinë

Telegrafi - 15.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se transformimi i FSK-së në Ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet unilateral. Kjo sepse sipas Thaçit, opinioni vendor dhe ai ...

Thaçi letër shefit të NATO-s: Nuk e pyesim Serbinë për ushtrinë

Zeri - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi duke folur për nismën e tij që ta transformojë FSK-në në Ushtri thotë se ky transformim nuk mund të konsiderohet unilateral, sepse sipas tij opinioni vendor dhe ai ...

Presidenti nesër debaton me serbët për ushtrinë e Kosovës

Telegrafi - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi, nesër do të debatojë me përfaqësuesit e mediave serbe dhe me shoqërinë civile të komunitetit serb për ushtrinë e Kosovës. Një debat të tillë, dje Thaçi e kishte bërë edhe me ...

Thaçi nesër debaton me serbët për ushtrinë e Kosovës

Zeri - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi, nesër do të debatojë me përfaqësuesit e mediave serbe dhe me shoqërinë civile të komunitetit serb për ushtrinë e Kosovës. Një debat të tillë, dje Thaçi e kishte bërë edhe me ...

Thaçi: Disa gjëra nuk bëhen publike, por ushtria po bëhet në partneritet me miqtë

Gazeta Express - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka minimizuar kundërshtimet ndaj iniciativës së tij për ta bërë vendin me ...

Thaçi: Ushtrinë do ta kemi, por edhe partneritetin me ndërkombëtarët

Telegrafi - 15.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka theksuar sërish se Ushtria e Kosovës do të formohet. Thaçi në emisionin “Click” në RTV21, ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së në Ushtri, do të jetë ...

Selmanaj i thotë Thaçit: Dikush po rren për Ushtrinë

Telegrafi - 15.03.2017

Analisti Driton Selmanaj, në emisionin “Click” në RTV21 i ka thënë presidentit Hashim Thaçi se dikush është duke gënjyer sa i përket formimit të Ushtrisë.

Thaçi ia heq frikën Selmanajt për “prishjen” e raporteve me ndërkombëtarët

Telegrafi - 15.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi i është përgjigjur shqetësimit të analistit Driton Selmanaj për siç ka thënë ai “prishjen e raporteve me ndërkombëtarët”. Në debatin që po mbahet në emisionin “Click” në ...

Thaçi: Serbët më thanë më lehtë e pranuan pavarësinë se formimin e ushtrisë (Video)

Zeri - 15.03.2017

Presidenti thotë se do të themelohet ushtria dhe do të ruhet partneriteti me SHBA-të dhe NATO-n Në kuadër të emisionin debatues “CLICK” në RTV 21, i ftuar ishte presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi: Disa gjëra nuk bëhen publike, por ushtria po bëhet në partneritet me miqtë

Zeri - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka minimizuar kundërshtimet ndaj iniciativës së tij për ta bërë vendin me Ushtri. "Nuk i përgjigjem askujt, as nuk i reagoj askujt", ka thënë ai, duke iu ...

Thaçi-Selmanajt: Kam ardhur të diskutoj për ushtrinë, jo për aktrimet tua politike

Telegrafi - 15.03.2017

Analisti Driton Selmanaj, në debat me presidentin Thaçi, ka insistuar se nuk është zgjedhur forma e duhur për krijimin e ushtrisë. “Ky është debati dhe jo kontestimi i asaj, nëse duhet apo nuk duhet ...

Thaçi: Disa gjëra nuk bëhen publike, por ushtria po bëhet në partneritet me miqtë

Flaka - 15.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka minimizuar kundërshtimet ndaj iniciativës së tij për ta bërë vendin me Ushtri. “Nuk i përgjigjem askujt, as nuk i reagoj askujt”, ka thënë ai, duke iu ...

Thaçi: Iu garantoj se SHBA dhe NATO e mbështesin transformimin e FSK-së

Lajmi.net - 14.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka garantuar se SHBA dhe NATO e mbështesin transportimin e FSK-së në Ushtri. (I plotësuar) – “Iu garantoj se SHBA dhe NATO e mbështesin transformimin e FSK-së në ...

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Evropaelire - 14.03.2017

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi: Për Ushtrinë e Kosovës nuk koordinohemi me Serbinë

Almakos - 14.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha të martën se nuk do të koordinohet me Serbinë kur është në pyetje Ushtria e Kosovës. Thaçi këto komente i bëri në tryezën me temë “Misioni ushtarak për FSK-në: ...

Thaçi thotë se Serbia ka plan ta aneksojë Kosovën, sikurse Rusia Krimenë

Lajmi.net - 14.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka plan aneksimin e veriut të Kosovës. “Serbia ka plan për aneksimin e veriut të Kosovës, sikur Rusia për Krimenë. Këtë e dinë edhe ndërkombëtarët.

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Almakos - 14.03.2017

Themelimi i Ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Serbia në alarm: Turqia po trajnon pilotët kosovarë

Lajm - 14.03.2017

Kosova është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës dhe në këtë drejtim, do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat serbe.

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Portalb - 14.03.2017

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Nuk tërhiqet Thaçi: Kosovës i duhet Ushtria, rajoni është i kërcënuar

Albeu.com - 14.03.2017

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka deklaruar se themelimi i Ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon.

Thaçi: S’pranojmë të koordinohemi me Serbinë për Ushtrinë e Kosovës

Zeri - 14.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se Serbia është duke e penguar Kosovën në çdo iniciativë. Ai duke folur në një panel për ndryshimin e misionit të FSK-së ka thënë se nuk mund të ...

Thaçi: Do të jemi fleksibil për ushtrinë, s'ka veprim të njëanshëm

Gazeta Express - 14.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shprehet i sigurt se ndërkombëtarët e përkrahin themelimin e Ushtrisë së ...

Thaçi: Për Ushtrinë e Kosovës nuk koordinohemi me Serbinë

Telegrafi - 14.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha të martën se nuk do të koordinohet me Serbinë kur është në pyetje Ushtria e Kosovës. Thaçi këto komente i bëri në tryezën me temë “Misioni ushtarak për FSK-në: ...

Thaçi: I kam ruajtur raportet me SHBA-të si sytë e ballit

Zeri - 14.03.2017

Duke iu përgjigjur pyetjeve për kundërshtimet ndërkombëtare, Thaçi ka thënë se propozimi i tij për formimin e Ushtrisë është në përputhje me Kushtetutën e Kosovës, me dokumentin e Marti Ahtisarit dhe ...

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Zeri - 14.03.2017

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi i bindur për mbështetjen: Ushtrinë do ta votojnë 110 deputetë

Gazeta Express - 14.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në diskutimin e organizuar nga Qendra për Kërkim dhe Politikë të Sigurisë, ka thënë se ai nuk është personi që do t'i prish marrëdhëniet me ndërkombëtarët për ...

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Telegrafi - 14.03.2017

Themelimi i Ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi: Ushtrinë do ta bëjmë në bashkërendim më SHBA dhe NATO-n

VOA - 14.03.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha të martën se të gjitha veprimet për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të saj, do të bëhen në bashkërendim me Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n.

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Ora news - 14.03.2017

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Presidenti Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

BalkanWeb - 14.03.2017

KOSOVE -Themelimi i Ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi tregon ‘bishat’: Rajoni i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Mapo - 14.03.2017

Foto 1 nga 23 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se themelimi i Ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon.

Thaçi: FSK tani është e gatshme për transformim

Alb Portali - 14.03.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot mori pjesë në tryezën e diskutimit “Misioni ushtarak për FSK-në: rruga përpara”, organizuar nga Fondacioni Friederich Ebert Stiftung në ...

Thaçi: Rajoni është i kërcënuar, Kosovës i duhet ushtria

Flaka - 14.03.2017

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Jakup Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Ina - 13.03.2017

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka thënë se deri më tani ka pasur shumë arsye që presidenti Hashim Thaçi të dorëhiqet. Sipas tij, dorëheqja bëhet dukshëm më e qartë nëse ai nuk arrin të garantojë ...

Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Lajmi.net - 13.03.2017

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi gjatë një interviste për “Zërin” thotë se deri më tani ka pasur shumë arsye që presidenti Hashim Thaçi të dorëhiqet.

Thaçi: Një legjislacion që nuk e voton ushtrinë e vet duhet të shkojë

Idividi - 13.03.2017

Prishtinë, 10 mars 2017 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe NATO-ja e mbështesin transferimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të ...

Blic: Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës

Ina - 13.03.2017

Gazeta beogradase Blic del me një lajm bombastik në faqen e parë duke spekuluar se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës.

Mediat serbe: Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës

Lajmi.net - 13.03.2017

Gazeta beogradase Blic del me një lajm bombastik në faqen e parë duke spekuluar se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës.

Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Almakos - 13.03.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Krasniqi, ka vlerësuar se iniciativa e presidentit Hashim Thaçi për ta formuar ushtrinë duhet të çohet përpara, por jo duke cenuar ...

Blic: Thaçi do blejë helikopterë për Ushtrinë e Kosovës

Albeu.com - 13.03.2017

Gazeta serbe " Blic ", ka shkruar sot se presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi, do të blejë helikopterë për Ushtrinë e Kosovës dhe se pilotët do të trajnohen në Turqi.

Mediat serbe: Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës

Portalb - 13.03.2017

Gazeta beogradase Blic del me një lajm bombastik në faqen e parë duke spekuluar se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës.

Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Lajm - 13.03.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Krasniqi, ka vlerësuar se iniciativa e presidentit Hashim Thaçi për ta formuar ushtrinë duhet të çohet përpara, por jo duke cenuar ...

Krasniqi kërkon dorëheqjen e Hashim Thaçit

Albeu.com - 13.03.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të "Nismës për Kosovën", Jakup Krasniqi , ka vlerësuar se iniciativa e presidentit Hashim Thaçi për ta formuar ushtrinë duhet të çohet përpara, por jo duke cenuar ...

Mediat serbe: Pilotët po përgatiten në Turqi, Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë

Almakos - 13.03.2017

Hashim Thaçi është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Dhe në këtë drejtim, ai do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat ...

Mediat serbe: Pilotët po përgatiten në Turqi, Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë

Ina - 13.03.2017

Hashim Thaçi është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Dhe në këtë drejtim, ai do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat ...

Tremben mediat serbe: Kosova po blen avione

LajmiFundit - 13.03.2017

Gazeta beogradase Blic del me një lajm bombastik në faqen e parë duke spekuluar se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të blejë helikopterë për ushtrinë e Kosovës.

Çka zbuluan shërbimet sekrete serbe për ushtrinë e Kosovës?

Shqipmedia - 13.03.2017

Shërbimet sekrete serbe kanë informacione se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nisur bisedimet për blerjen e helikopterëve ushtarakë për formimin e ushtrisë.

Mediat serbe: Pilotët po përgatiten në Turqi, Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë

Portalb - 13.03.2017

Hashim Thaçi është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Dhe në këtë drejtim, ai do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat ...

Frikë nga ushtria e Kosovës, Serbia mbledh Këshillin e Sigurisë

Top Channel - 13.03.2017

Serbia ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për vendimet e Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë në një ushtri të rregullt.

Serbia trembet nga ushtria e Kosovës, mbledh Këshillin e Sigurisë

SOT - 13.03.2017

Serbia ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për vendimet e Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë në një ushtri të rregullt.

Këshilltari i Kryeministrit: Ushtria dhe partneriteti me SHBA-në kanë vlerë të barabartë

Lajmi.net - 13.03.2017

Kosova dhe Qeveria e saj e duan formimin e ushtrisë së vendit, por po aq e duan ruajtjen e partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tjerë, ka thënë, Besnik Berisha, këshilltari i ...

Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Zeri - 13.03.2017

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi gjatë një interviste për “Zërin” thotë se deri më tani ka pasur shumë arsye që presidenti Hashim Thaçi të dorëhiqet.

Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Gazeta Express - 13.03.2017

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi gjatë një interviste për “Zërin” thotë se deri më tani ka pasur shumë arsye që presidenti Hashim Thaçi të dorëhiqet.

Krasniqi: Thaçi duhet të japë dorëheqjen

ABC News - 13.03.2017

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi gjatë një interviste për “Zërin” thotë se deri më tani ka pasur shumë arsye që presidenti Hashim Thaçi të dorëhiqet.

Krasniqi: Thaçi të dorëhiqet

Telegrafi - 13.03.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Krasniqi, ka vlerësuar se iniciativa e presidentit Hashim Thaçi për ta formuar ushtrinë duhet të çohet përpara, por jo duke cenuar ...

Mediat serbe: Pilotët po përgatiten në Turqi, Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë

Telegrafi - 13.03.2017

Hashim Thaçi është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Dhe në këtë drejtim, ai do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat ...

Mediat serbe: Pilotët po përgatiten në Turqi, Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë

Botasot - 13.03.2017

Hashim Thaçi është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Dhe në këtë drejtim, ai do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat ...

Mediat serbe: Pilotët po përgatiten në Turqi, Thaçi do të blejë helikopterë për ushtrinë

Zeri - 13.03.2017

Hashim Thaçi është duke u përgatitur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Dhe në këtë drejtim, ai do të blejë edhe helikopterë të cilët do të jenë në dispozicion të kësaj ushtrie, shkruajnë sot mediat ...

Frikë nga ushtria e Kosovës, mblidhet në Serbi Këshilli i Sigurisë

Mapo - 13.03.2017

Serbia ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për vendimet e Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë në një ushtri të rregullt.

Ushtria dhe partneriteti me SHBA'në kanë vlerë të barabartë, thotë këshilltari i Mustafës

Gazeta Express - 13.03.2017

Kosova dhe Qeveria e saj e duan formimin e ushtrisë së vendit, por po aq e duan ruajtjen e partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tjerë, ka thënë, Besnik Berisha, këshilltar i ...

Këshilltari i Kryeministrit: Ushtria dhe partneriteti me SHBA-në kanë vlerë të barabartë

Zeri - 13.03.2017

Kosova dhe Qeveria e saj e duan formimin e ushtrisë së vendit, por po aq e duan ruajtjen e partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tjerë, ka thënë, Besnik Berisha, këshilltari i ...

Jakup Krasniqi: Thaçi duhet të dorëhiqet

Java News - 13.03.2017

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi gjatë një interviste për “Zërin” thotë se deri më tani ka pasur shumë arsye që presidenti Hashim Thaçi të dorëhiqet.

Frikë nga ushtria e Kosovës, Serbia mbledh Këshillin e Sigurisë

Gazeta Tema - 13.03.2017

Serbia ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për vendimet e Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë në një ushtri të rregullt.

Frikë nga ushtria e Kosovës, Serbia mbledh Këshillin e Sigurisë

Flaka - 13.03.2017

Serbia ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për vendimet e Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë në një ushtri të rregullt.