TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Astriti brohoriste në çdo ndeshje për Shqipërinë

Lajm - 13.11.2016

“Astrit i dashur shok, shume tifoze te kombetares sone qe aq shume e deshte po e brohorasin emrin tend! Nga Elbasani thirret drejtesi per ty, o trim! Ne min 26, ne kujtim te 26 vjeteve te Astrit ...

Rexhep Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Almakos - 13.11.2016

1. Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e Prizrenit të anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe studentit i cili edhe dy provime duhej t’i jepte për t’u bërë mjek i popullit! Janë bërë tetë ...

Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Ina - 13.11.2016

Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit. Në një postim në FB, të titulluar “Shteti vret në mënyra të ndryshme” Qosja jep disa arsyetim ku drejton ...

Rexhep Qosja: Shteti e vrau Astrit Deharin. Në shumë mënyra!

Lajm - 13.11.2016

Rexhep Qosja ka reaguar lidhur me ngjarjen që ndodhi sot një javë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ku në rrethana të paqarta vdiq aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Mjekësia Ligjore vonon raportin për Deharin, nuk e dorëzon në Prokurori

Albeu.com - 13.11.2016

Mjekësia Ligjore nuk ia ka dërguar prokurorisë raportin ligjor për vdekjen e Astrit Deharit. Prokurori që po merret me vdekjen e Astritit nuk ka treguar ende se do ta marrë raportin , por ka bërë me ...

Organizohet protestë për Deharin, përkrahet edhe nga shoqëria civile

Lajmi.net - 13.11.2016

Qytetarët do të organizojnë nesër protestë për të kërkuar drejtësi për Astrit Deharin, i cili vdiq në Burgun e Prizrenit javën e kaluar Kjo protestë, njoftimin për të cilën e ka bërë kryetari i ...

Vetëvendosje: Qeveria e Kosovës dënon dy heronj për së dyti, Enver Hadrin dhe Astrit Deharin

Lajmi.net - 13.11.2016

Këtë javë, Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Belgjikë organizoi homazhe për Astrit Deharin në Namur, kryeqyteti i Regjionit të Valonisë, i binjakëzuar me qytetin e Prishtinës.

Organizohet protestë për Deharin, përkrahet edhe nga shoqëria civile

Portalb - 13.11.2016

Qytetarët do të organizojnë nesër protestë për të kërkuar drejtësi për Astrit Deharin, i cili vdiq në Burgun e Prizrenit javën e kaluar Kjo protestë, njoftimin për të cilën e ka bërë kryetari i ...

Vetëvendosje thërret që të shfrytëzohet rasti i Astritit për bërjen e Republikës

Lajmi.net - 13.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë thirrje që të shfrytëzohet rasti i Astritit për angazhim në bërjen e Republikës, për shtetin e drejtë për të gjithë qytetarët Vetëvendosje me anë të një njoftimi, ka ...

Nesër mbahet protestë “Drejtësi për Astritin”, VV thërret për pjesëmarrje

Lajm - 13.11.2016

Me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup i qytetarëve të mbështetur nga pjesëtarë të shumtë të shoqërisë civile, nesër (e hënë) 14 nëntor, me fillim nga ora 12:00, organizojnë protestë në sheshin ...

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Lajm - 13.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi sot një protestë para Burgut të Prizrenit, me moton “Drejtësi për Astritin”. Në këtë burg një javë më parë, në rrethana ende të pasqaruara, humbi jetën i paraburgosuri ...

Fakulteti i Mjekësisë mban mbledhje komemorative për Astrit Deharin

Lajmi.net - 13.11.2016

Nesër, e hënë, duke filluar nga ora 11:00 në Amfiteatrin e dekanatit të Fakultetit të Mjekësisë do të mbahet mbledhje komemorative në nderim të Astrit Deharit.

Flet prokurori që po heton sulmin kundër Kuvendit

Lajmi.net - 13.11.2016

Prokurori i Prokurorisë Speciale, Abdurrahim Islami, tha për KALLXO.com se të dyshuarit për sulmin e 4 gushtit kundër Kuvendit të Kosovës ende nuk janë intervistuar.

VV thërret që të shfrytëzohet rasti i Astritit për bërjen e Republikës

Albeu.com - 13.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë thirrje që të shfrytëzohet rasti i Astritit për angazhim në bërjen e Republikës, për shtetin e drejtë për të gjithë qytetarët.

Londër, kërkohet drejtësi për Astrit Deharin

Lajmi.net - 13.11.2016

Shumë shqiptarë të mërgatës në Londër të Anglisë janë mbledhur për të kërkuar drejtësi, për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Astrit Dehari, njofton Klan Kosova.

Shteti vret në mënyra të ndryshme

BalkanWeb - 13.11.2016

NGA: REXHEP QOSJA Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e Prizrenit të anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe studentit i cili edhe dy provime duhej t’i jepte për t’u bërë mjek i popullit! ...

Nisin paralajmërimet e Vetëvendosjes për protesta – përdorin si shkas rastin e Astrit Deharit

Gazeta Express - 13.11.2016

Ish-Zëdhënësi i ORA’s, Ylli Hoxha, aktualisht asamblist i Partisë së Albin Kurtit, po pyet se a duhet patjetër të dilet në rrugë për të dhënë dikush përgjegjësi për vdekjen e Astrit ...

Mjekësia Ligjore ende s’e ka dorëzuar raportin për Deharin në Prokurori

Gazeta Express - 13.11.2016

Ende s’ka raport nga Mjekësia Ligjore për vdekjen e Astrit Deharit. Prokurori që po merret me vdekjen e anëtarit të Vetëvendosjes nuk ka treguar se kur do ta marrin raportin por vetëm ka deklaruar se ...

Mjekësia Ligjore ende s’e ka dorëzuar raportin për Deharin në Prokurori

Zeri - 13.11.2016

Ende s’ka raport nga Mjekësia Ligjore për vdekjen e Astrit Deharit. Prokurori që po merret me vdekjen e anëtarit të Vetëvendosjes nuk ka treguar se kur do ta marrin raportin por vetëm ka deklaruar se ...

IKD: Këshilli Prokurorial dhe ai Gjyqësor po punojnë duke shkelur Ligjet

Gazeta Express - 13.11.2016

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), të dielën ka bërë publike analizën “Paligjshmëria e Këshillit Gjyqësor dhe Këshillit Prokurorial”, si rezultat i monitorimit të drejtpërdrejtë dhe sistematik ...

Shpend Ahmeti njofton se një pjesë e shoqërisë civile nesër organizon protestë “Drejtësi për Astritin”

Gazeta Express - 13.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se disa anëtarë të shoqërisë civile kanë vendosur të protestojnë nesër në orën 12, duke kërkuar drejtësi për Astrit ...

Nesër në Prishtinë me protestë kërkohet drejtësi për Astrit Deharin

Zeri - 13.11.2016

Me kërkesën për drejtësi në lidhje me rastin e vdekjes në rrethana të pasqaruara të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup i qytetarëve të ...

Nesër mbahet protestë “Drejtësi për Astritin”, VV thërret për pjesëmarrje

Telegrafi - 13.11.2016

Me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup i qytetarëve të mbështetur nga pjesëtarë të shumtë të shoqërisë civile, nesër (e hënë) 14 nëntor, me fillim nga ora 12:00, organizojnë protestë në sheshin ...

Mbledhje komemorative në nderim të Astrit Deharit

Botasot - 13.11.2016

Nesër duke filluar nga ora 11:00 në Amfiteatrin e dekanatit të Fakultetit të Mjekësisë do të mbahet mbledhje komemorative në nderim të Astrit Deharit.

Nesër protestë, kërkohet drejtësi për Astrit Deharin (FOTO&VIDEO)

Zeri - 13.11.2016

Me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup i qytetareve të mbështetur nga pjesëtarë të shoqërisë civili, do të protestojnë nesër në sheshin “Zahir Pajaziti”, me fillim nga ora 12.

Prokurori që heton sulmin kundër Kuvendit, tregon se të dyshuarit ende nuk janë intervistuar

Telegrafi - 13.11.2016

Ndonëse kanë kaluar më shumë se tre muaj nga sulmi me mjet shpërthyes ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, dhe më shumë se dy muaj nga arrestimi i personave të dyshuar – aktivistë të Lëvizjes ...

Astriti brohoriste në çdo ndeshje për Shqipërinë

Alb Portali - 13.11.2016

“Astrit i dashur shok, shume tifoze te kombetares sone qe aq shume e deshte po e brohorasin emrin tend! Nga Elbasani thirret drejtesi per ty, o trim! Ne min 26, ne kujtim te 26 vjeteve te Astrit ...

Publikohen vendimet e kundërligjshme të Këshillit Gjyqësor

Tetova Sot - 13.11.2016

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), do të publikojë gjetjet e monitorimit të veprimtarisë së Këshillit Gjyqësor dhe Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Rexhep Qosja: Shteti e vrau Astrit Deharin. Në shumë mënyra!

Alb Portali - 13.11.2016

Rexhep Qosja ka reaguar lidhur me ngjarjen që ndodhi sot një javë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ku në rrethana të paqarta vdiq aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Nesër mbahet protestë “Drejtësi për Astritin”, VV thërret për pjesëmarrje

Tetova Sot - 13.11.2016

Me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup i qytetarëve të mbështetur nga pjesëtarë të shumtë të shoqërisë civile, nesër (e hënë) 14 nëntor, me fillim nga ora 12:00, organizojnë protestë në sheshin ...

Gorani: Rasti i Astritit zbardhet me ndryshimin e pushtetit

Ina - 12.11.2016

Dukagjin Gorani nga Lëvizja Vetëvendosje lidhur me publikimin e pamjeve nga burgu i Prizrenit në të cilin ndodhej Astrit Dehari ka thënë se kushdo që ua ka dërgu ato pamje mediave vjen nga pushteti ...

Shteti kosovar qëllimisht zgjodhi të vrasë Astritin, një shqiptar nga Kumanova

Lajm - 12.11.2016

Shkruan: Kastriot Myftaraj Vdekja e Astrit Deharit ishte një vrasje shtetërore, por e një surrogat-shteti (imitim shteti) që edhe aktet e tillë i kryen në mënyrë idiote.

Protestë në Gjenevë dhe Prizren për Astritin

Albeu.com - 12.11.2016

Me moton “kërkojmë drejtësi për Astrit Deharin” sot zhvillohen protesta para ndërtesës së OKB-së në Gjenevë dhe në Prizen. Protesta në Prizren do të mbahet para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, duke ...

Gorani: Rasti i Astritit zbardhet me ndryshimin e pushtetit

Lajm - 12.11.2016

Dukagjin Gorani nga Lëvizja Vetëvendosje lidhur me publikimin e pamjeve nga burgu i Prizrenit në të cilin ndodhej Astrit Dehari ka thënë se kushdo që ua ka dërgu ato pamje mediave vjen nga pushteti ...

Prishtina zgjohet me parulla për rastin Dehari (Foto)

Lajm - 12.11.2016

Ato janë shkruar në objektin që e ndajnë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ajo e Diasporës, si dhe ajo e Bujqësisë, transmeton Koha.net. “Astritin e vrau pushteti” dhe “Drejtësi për Astritin” ...

‘Drejtësi për Astritin’ në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren (Foto)

Almakos - 12.11.2016

Në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren aktivistë të “Vetëvendosjes” kanë shkruar grafitin “Drejtësi për Astritin” të shoqëruar me fytyrën e ish-aktivistit.

Anëtarët e VV-së kërkojnë drejtësi për Astritin para burgut të Prizrenit

Albeu.com - 12.11.2016

Sot anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosja kanë shkruan në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren “ Drejtësi për Astritin ” të shoqëruar me fytyrën e ish-anëtarit Astrit Dehari, që vdiq në këtë qendër ...

IKD shpreh shqetësimin për papërgjegjësinë e institucioneve, në rastin e Deharit

Lajmi.net - 12.11.2016

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) shprehë shqetësimin e thellë me vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit dhe trajtimin e rastit nga të gjitha hallkat institucionale dhe jashtë tyre.

Kurti: Sot nuk duhet të mërzitemi për Astritin, sot duhet të mërzitemi për të gjithë qytetarët e Kosovës

Lajmi.net - 12.11.2016

Para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe qytetarë të shumtë kanë kërkuar drejtësi për Astrit Deharin. Rreth orës 15:00 kur edhe kishte vdekur aktivisti Astrit ...

Vdekja e mistershme e Astritit

Ina - 12.11.2016

Nga Sali RAMADANI / Cila është e VËRTETA e përfundimit tragjik të Kryeheroit ,studentit 26 vjeçar,Astrit (Avni)Deharit në Burgun e Prizrenit Historik,pas arrestimit para 63 ditëve,nën “hetime” dhe të ...

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Ina - 12.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi sot një protestë para Burgut të Prizrenit, me moton “Drejtësi për Astritin”. Në këtë burg një javë më parë, në rrethana ende të pasqaruara, humbi jetën i paraburgosuri ...

Shteti vret në mënyra të ndryshme

Lajmi.net - 12.11.2016

Disa të tjerë, ndërkaq, nuk ngurrojnë të thonë se e vërteta për këtë vdekje në të vërtetë nuk do të mësohet kurrë! Shkruan: Rexhep Qosja 1. Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e ...

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Albeu.com - 12.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi sot një protestë para Burgut të Prizrenit, me moton “Drejtësi për Astritin”. Në këtë burg një javë më parë, në rrethana ende të pasqaruara, humbi jetën i paraburgosuri ...

Ja çfarë u kishte thënë Astrit Dehari hetuesve pasi u burgos

Lajmi.net - 12.11.2016

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ishte i gatshëm të barte çfarëdo pasoje, për të mos e “tradhtuar” kurrë Lëvizjen e tij. I ndjeri, deri sa i ishte kërkuar të bashkëpunonte me policinë për ...

Ja çfarë u kishte thënë Astrit Dehari hetuesve pasi u burgos

Albeu.com - 12.11.2016

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ishte i gatshëm të përballonte çfarëdo pasoje, për të mos e “tradhtuar” kurrë Lëvizjen e tij. Të ndjerit i ishte kërkuar nga ana e policisë që të ...

Qosja: Astritin e vrau shteti me mënyra vrastare

Portalb - 12.11.2016

Akademik Rexhep Qosja ka deklaruar se shteti dhunëtar, i bërë shtet privat prej oligarkisë politike dhe përfituese, siç është sot shteti ynë, e ka vrarë Astrit Deharin, jo me një por me disa mënyra ...

Tifozët Kuqezi brohorasin: Unë jam Astriti

Lajmi.net - 12.11.2016

Tifozët e Kombëtares Shqiptare në shenjë kujtimi për aktivistin e VV-së, Astrit Dehari në minutën e 26 të ndeshjes kundër Izraelit kanë brohoritur ‘Unë jam Astriti’.

Tifozët Kuqezi brohorasin: Unë jam Astriti

Ina - 12.11.2016

Tifozët e Kombëtares Shqiptare në shenjë kujtimi për aktivistin e VV-së, Astrit Dehari në minutën e 26 të ndeshjes kundër Izraelit kanë brohoritur ‘Unë jam Astriti’, shkruan ...

Tifozët kuqezi brohorasin në kor: Unë jam Astriti, unë jam Astriti

Albeu.com - 12.11.2016

Tifozët e kombëtares shqiptare kanë qenë protagonistë të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit. Kuqezinjtë në pjesën e parë të ndeshjes kanë kujtuar aktivistin e ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Flutura Kusari: Mediat ishin në anën e duhur në rastin e publikimit të xhirimeve, VV-ja ishte në anën e gabuar

Lajmi.net - 12.11.2016

Njohësja më e mirë në vend e etikës gazetareske dhe studiuesja në disa universitete botërore, Flutura Kusari thotë se mediat ishin në anën e duhur në rastin e publikimit të xhirimeve nga qendra e ...

Gashi flet se “kush e ka në qafë” vdekjen e Astrit Deharit

Gazeta Express - 12.11.2016

Avokati Tomë Gashi, teksa ka folur në “Interaktiv” të KTV-së për rastin e vdekjes ende të pasqaruar të Astrit Deharit, ka thënë se pushteti po bënë presion në Institutin e Mjekësisë ...

Protestë në Gjenevë dhe Prizren për Astritin

Telegrafi - 12.11.2016

Sot protestohet para ndërtesës së OKB-së në Gjenevë dhe në Prizren me moton “kërkojmë drejtësi për Astrit Deharin”. Protesta në Prizren do të mbahet para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, duke ...

Dikush po e përdor emrin e Astrit Deharit nëpër muret e Prishtinës për të sharë pushtetin (Foto)

Gazeta Express - 12.11.2016

Në sheshin kryesor të Prishtinës përkatësisht në murin e objektit që e ndajnë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ajo e Diasporës, si dhe ajo e Bujqësisë dikush ka shkruar parulla me emrin e të ...

Albin Kurti kërkoi publikisht nga Policia publikimin e pamjeve të burgut ku ishte Dehari (VIDEO)

Gazeta Express - 12.11.2016

Udhëheqësi shpirtëror i Vetëvendosjes, Albin Kurti kishte përzgjedhur median e afërt me partinë e tij, për të kërkuar publikisht nga Policia e Kosovës, publikimin e pamjeve nga burgu i Prizrenin, ku ...

Shkruan Ernest Luma: Astrit Dehari – ky humbës i madh

Gazeta Express - 12.11.2016

Kishin shpëtuar vetëm shtatë, kujtoj, nga qindra tragjeditë e Eskilit antik. Numri më i madh i trashëgimisë së tij ishte zhdukur. Babain e kryeveprave në familjen e tragjedive, në të vërtetë fatin e ...

‘Drejtësi për Astritin’ në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren (Foto)

Telegrafi - 12.11.2016

Në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren aktivistë të “Vetëvendosjes” kanë shkruar grafitin “Drejtësi për Astritin” të shoqëruar me fytyrën e ish-aktivistit.

‘Drejtësi për Astritin’ në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren (Foto)

Zeri - 12.11.2016

Në muret e Qendrës së Paraburgimit në Prizren aktivistë të “Vetëvendosjes” kanë shkruar grafitin “Drejtësi për Astritin” të shoqëruar me fytyrën e ish-aktivistit.

IKD kërkon hetim të pavarur, profesional dhe urgjent për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit

Telegrafi - 12.11.2016

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), shpreh shqetësimin e thellë me vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit dhe trajtimin e rastit nga të gjitha hallkat institucionale dhe jashtë tyre.

IKD kërkon nga Ministria e Drejtësisë suspendimin e përgjegjësve të Burgut, hetim të pavarur dhe angazhim të ekspertëve ...

Gazeta Express - 12.11.2016

IKD reagon rreth papërgjegjësisë institucionale në trajtimin e rastit të vdekjes së dyshimtë të Astrit Deharit, kërkon hetim të pavarur, profesional, të drejtë dhe ...

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Telegrafi - 12.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi sot një protestë para Burgut të Prizrenit, me moton “Drejtësi për Astritin”. Në këtë burg një javë më parë, në rrethana ende të pasqaruara, humbi jetën i paraburgosuri ...

Kurti: Sot nuk duhet të mërzitemi për Astritin, sot duhet të mërzitemi për të gjithë qytetarët e Kosovës

Zeri - 12.11.2016

Para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe qytetarë të shumtë kanë kërkuar drejtësi për Astrit Deharin. Rreth orës 15:00 kur edhe kishte vdekur aktivisti Astrit ...

Albin Kurti: Sot nuk duhet të mërzitemi për Astritin por për të gjithë qytetarët e republikës

Gazeta Express - 12.11.2016

Ish-Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sëbashuë me anëtarë të këtij subjekti ka protestuar para ndërtesës së burgut të Prizrenit. Kurti, në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit në këtë ...

Shteti vret në mënyra të ndryshme

Telegrafi - 12.11.2016

1. Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e Prizrenit të anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe studentit i cili edhe dy provime duhej t’i jepte për t’u bërë mjek i popullit! Janë bërë tetë ...

VV proteston përpara burgut të Prizrenit

Ora news - 12.11.2016

Ish-Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sëbashku me anëtarë të këtij subjekti ka protestuar para ndërtesës së burgut të Prizrenit. Kurti, në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit në këtë ...

Rexhep Qosja: Shteti vret në mënyra të ndryshme

Ora news - 12.11.2016

Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit. Në një postim në FB, të titulluar “Shteti vret në mënyra të ndryshme” Qosja jep disa arsyetim ku drejton ...

Ja çfarë u kishte thënë Astrit Dehari hetuesve pasi u burgos

Gazeta Express - 12.11.2016

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ishte i gatshëm të barte çfarëdo pasoje, për të mos e “tradhtuar” kurrë Lëvizjen e ...

Dehari hetuesve u tha se nuk kthehet kundër VV-së: Jam përgatitur me përballu burgun, jo me 10, po me 15 e deri 20 ...

Telegrafi - 12.11.2016

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari, ishte i gatshëm të barte çfarëdo pasoje, për të mos u kthyer kurrë kundër Lëvizjes e tij. Lexo po ashtu: Ahmeti: Astriti është shantazhuar me 10 vite burg, i ...

Tifozët kuqezi brohorasin në korr: Unë jam Astriti, unë jam Astriti

Telegrafi - 12.11.2016

Tifozët e kombëtares shqiptare kanë qenë protagonistë të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit. Kuqezinjtë në pjesën e parë të ndeshjes kanë kujtuar aktivistin e ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, ...

“Këta janë dy personat që e morën në qafë Astrit Deharin!”

Tetova Sot - 12.11.2016

Avokati Tomë Gashi ka theksuar se pushteti po bën presion ndaj organeve hetuese për Astrit Dehari, në mënyrë që e gjithë ngjarja të përfundoj si vetëvrasje.

Protestë në Gjenevë dhe Prizren për Astritin

Tetova Sot - 12.11.2016

Sot protestohet para ndërtesës së OKB-së në Gjenevë dhe në Prizren me moton “kërkojmë drejtësi për Astrit Deharin”. Protesta në Prizren do të mbahet para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, duke ...

VV: Edhe Hahn u pajtua të ketë hetime të pavarura për rastin Dehari

Java News - 12.11.2016

Pas takimit me krerët e partive politike në Kosovë, të ulur në një tryezë me komisarin evropian Johannes Hahn dhe nënkryetaren e Parlamentit Europian, njëherësh raportuese për Kosovën, Ulrike ...

Babai i Astritit: Shteti ma vrau Astritin! Dyshon se iu vra edhe Arbnori!

Tetova Sot - 12.11.2016

(E plotësuar) – Prindërit e Astrit Deharit, Avni dhe Xhemile Dehari kanë akuzuar shtetin për vrasjen e djalit të tyre, duke kërkuar nga institucionet dhe mediat që të mos luajnë me ndjenjat e ...

Vdekja e dyshimtë e Astrit Deharit, në stilin Shikist?

Tetova Sot - 12.11.2016

Kohë spekulimesh, jo vetëm në politikë, por edhe në rastet tragjike. Mizoria nuk njeh kufi as para vdekjes. Astrit Dehari, u gjet i vdekur ne rrethana të dyshimta, mbremjen e 5 nëntorit 2016, ndërsa ...

Prishtina zgjohet me parulla për rastin Dehari (Foto)

Alb Portali - 12.11.2016

Mbrëmë vonë në Prishtinë në zonën e sheshit “Nëna Terezë” janë shkruar disa parulla në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit. Ato janë shkruar në objektin që e ndajnë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe ...

Shteti kosovar qëllimisht zgjodhi të vrasë Astritin, një shqiptar nga Kumanova

Alb Portali - 12.11.2016

Shkruan: Kastriot Myftaraj Vdekja e Astrit Deharit ishte një vrasje shtetërore, por e një surrogat-shteti (imitim shteti) që edhe aktet e tillë i kryen në mënyrë idiote.

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Tetova Sot - 12.11.2016

( E plotësuar) – Ka përfunduar protesta e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila është zhvilluar sot para Burgut të Prizrenit me moton “kërkojmë drejtësi për Astrit Deharin”, ku një javë më parë, në rrethana ...

Protestues të shumtë para burgut të Prizrenit kërkojnë drejtësi për Astrit Deharin (Foto)

Alb Portali - 12.11.2016

Protesta e thirrur për të kërkuar zbardhjen e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari në Prizren ka filluar të mbahet. Përkundër motit me shi, qytetarë të shumtë kanë filluar të ...

Shteti vret në mënyra të ndryshme

Gazeta Tema - 12.11.2016

Nga Rexhep Qosja 1. Janë bërë tetë ditë nga shuarja e jetës në burgun e Prizrenit të anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe studentit i cili edhe dy provime duhej t’i jepte për t’u bërë mjek i ...

Qosja: Astrit Deharin e vrau shteti dhe …

Shqiperia Ime - 12.11.2016

Rexhep Qosja ka reaguar lidhur me ngjarjen që ndodhi sot një javë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ku në rrethana të paqarta vdiq aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Kurti: Shteti e ka vrarë Astrit Deharin

Alb Portali - 12.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi sot një protestë para Burgut të Prizrenit me moton “Drejtësi për Astritin”, ku një javë më parë dhe në rrethana ende të pa sqaruara humbi jetën i paraburgosuri Astrit ...

Merret në pyetje gjyqtari që lejoi vizitat e zyrtarëve të VV-së në burg

Antpress - 12.11.2016

Policia e Kosovës e ka intervistuar dje gjyqtarin e procedurës paraprake Vehbi Kashtanjeva lidhur me lejet që u ka dhënë drejtuesve të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje për ta vizituar të ndjerin Astrit ...

Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të Astrit Deharit nga qelia e burgut (VIDEO)

Albeu.com - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari .

Ekskluzive: Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (VIDEO)

Almakos - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Ekskluzive: Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (Video)

Lajm - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Video e plotë e kohës së pauzës kur vdiq Astrit Dehari (Video)

Lajm - 11.11.2016

Gazeta Express ka vendosur të publikojë materialin filmik të kamerave të sigurisë të burgut të Prizrenit prej kohës kur të gjithë të burgosurit tjerë dalin në pauzë, përveç Astrit ...

Ahmeti: S’do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin

Lajm - 11.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e ...

Ahmeti: Astriti është shantazhuar me 10 vite burg, i është kërkuar të bashkëpunojë me pushtetin

Ina - 11.11.2016

“Astritit i kanë shkuar edhe i kanë thanë fillo të bashkëpunosh me pushtetin, se këto aktakuza po vijnë për shkak të Vetëvendosjes. Çfarë pushteti është ky?”, ka pyetur Ahmeti.

‘Shpërthen’ Vesa Luma! Kritikon ashpër portalet për publikimin e videos së Astrit Deharit (Foto)

Lajmi.net - 11.11.2016

Këngëtarja Vesa Luma ka pak kohë që i është rikthyer muzikës me dy projekte të reja muzikore, pas një pauze të shkurtër përshkak të shtatëzanisë së saj.

Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (Video)

Portalb - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Ahmeti: Astritit i kanë kërkuar në burg që të bashkëpunojë me pushtetin

Portalb - 11.11.2016

Kryetari i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë në Zona e Debatit në Klan Kosova se tashmë të ndjerit Astirt Deharit, aktivist i LVV-së, që vdiq në rrethana misterioze në burg, i kanë kërkuar ...

Dërguti: Vdekja e Deharit do lëkund themelet e këtij regjimi

Lajmi.net - 11.11.2016

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka thënë se vdekja e aktivistit të tyre Astrit Dehari në burgun e Prizrenit do t’ia lëkund themelet e këtij regjimi ashtu siç ia lëkundi themelet ...

Çaushi: Shfaqja e pamjeve të burgut në media, e papranueshme dhe aspak etike

Ina - 11.11.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, ka reaguar pas publikimeve të pamjeve nga burgu i Prizrenit, ku humbi jetën Astrit Dehari. Çaushi ka thënë se familja Dehari nuk ka ende njoftim ...

Dërguti: Vdekja e Astritit do të ja lëkund themelet këtij regjimi

Ina - 11.11.2016

Aida Dërguti deputete nga radhët e Vetëvendosjes ka deklaruar se vdekja e Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren do të ja lëkund themelet këtij regjimi.

Vdekja e Astrit Deharit: Dy prokurorë dhe një grup i madh i policëve po merren me hetimet

Lajm - 11.11.2016

Vdekja ende e pa qartësuar e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ditë më parë ka tronditur mbarë opinionin e gjerë. Familjarët e Astrit Deharit dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë kërkuar ...

Vdekja e Astrit Deharit: Dy prokurorë dhe një grup i madh i policëve po merren me hetimet

Zhurnal - 11.11.2016

Prishtinë, 11 nëntor - Vdekja ende e pa qartësuar e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ditë më parë ka tronditur mbarë opinionin e gjerë.

Vdekja e Astrit Deharit / VV kërkon përjashtimin e prokurorit nga hetimet

Albeu.com - 11.11.2016

Kanë kaluar shumë pak ditë nga vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit , ndërsa familjarët e tij kanë kërkuar hetim të pavarur rreth detajeve të vdekjes së Deharit .

“Vrasja e Astrit Deharit e maskuar në vetvrasje, ja dyshimet”

Lajm - 11.11.2016

Shoqata e Kosovës për parandalimin e vetëvrasjeve ka reaguar ndaj vdekjes së dyshimtë të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Sipas një njoftimi lëshuar për medie, kjo shoqatë konsideron se ...

DITARI/ Publikohen përjetimet e Astrit Deharit në burgun e Prizrenit

Albeu.com - 11.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje , i ndjeri Astrit Dehari ka mbajtur ditar gjatë kohës sa ka qëndruar në paraburgim në Prizren, ndërsa në të ka detaje shumë interesante për secilën vizitë që i kanë ...

Haxhiu: Hetuesia nuk po e zbardh por po e ndërton rastin Dehari

Lajm - 11.11.2016

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha sot se publikimi i pamjeve të kamerave nga burgu i Prizrenit ditën që vdiq aktivisti Astrit Dehari janë të ...

Publikohet video e plotë e kohës së pauzës kur vdiq Astrit Dehari (Video)

Portalb - 11.11.2016

Gazeta Express ka vendosur të publikojë materialin filmik të kamerave të sigurisë të burgut të Prizrenit prej kohës kur të gjithë të burgosurit tjerë dalin në pauzë, përveç Astrit Deharit.

Haxhiu: Publikimi i pamjeve nga hetuesia është i papranueshëm

Zhurnal - 11.11.2016

Prishtinë, 11 nëntor - Deputetja e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albulena Haxhiu, në një konferencë për media ka thënë se publikimi i pamjeve nga burgu ku humbi jetën aktivisti i tyre, Astrit Dehari, ...

Zbulohet një pjesë e ditarit të Astrit Deharit, i ndjeri ankohej se nuk po mund të qëndronte me nënën e tij

Lajmi.net - 11.11.2016

Sa herë familja Dehari e ka vizituar Astritin në burg, ata vazhdimisht kanë qenë të shoqëruar nga një komisar i Lëvizjes "Vetëvendosje". Kjo del të mos i ketë pëlqyer të ndjerit – sipas një faqeje të ...

Ministrja Dhurata Hoxha konferencë të jashtëzakonshme për rastin e Astrit Deharit

Lajmi.net - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, të thirrur për sot në orën 16:30, do të flasë për rastin e vdekjes së aktivistit të LVV-së, Astrit Dehari, ...

LAJMI I FUNDIT: Familja e Astrit Deharit dhe Dardan Molliqaj i drejtohen opinionit

Lajmi.net - 11.11.2016

Familja e aktivistit tashme të ndjerë Asrtrit Dehari do t’u drejtohet sot medieve pas shumë deklarimeve rreth vdekjes së djalit të tyre. Familja Dehari ka vendosur që t’i drejtohet opinionit pas ...

VV me familjen Dehari u drejtohet mediave

Lajm - 11.11.2016

Familja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari së bashku me Dardan Molliqaj e Sami Kurteshin do të dalin në një konferencë për media ditën e sotme.

Babai i Deharit: Shteti e ka vra Astritin, mediat janë bërë hiena

Lajm - 11.11.2016

Kjo është fjala e tij: Na ka vra djalin dhe ne sot e kësaj dite nuk kemi asgjë me shkrim as me gojë për neve. Kemi dëgjuar për vdekjen vetëm prej medieve.

Hoxha: Jam e shqetësuar për paragjykimet në rastin Dehari, të priten rezultatet e hetimit

Lajmi.net - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha ka thënë se që në ditën e parë të vdekjes së Astrit Deharit ka vënë në funksion të gjithë mekanizmat për zbardhjen e rastit.

Nëna e Dehari lut mediet dhe Prokurorinë të mos luajnë me ndjenjat e familjes

Lajm - 11.11.2016

Ajo ka pyetur se ku dolën ato pamje, pasi prokurori Sylë Hoxha ka thënë se janë të konfiskuara nga policia, transmeton Koha.net. “Kam ardhur këtu vetëm për hatër të Baton haxhiut, që mi ka tranu të ...

Molliqaj e Kurteshi flasin për montim të hetimeve në rastin e Astrit Deharit

Lajm - 11.11.2016

Ish Avokati i Popullit, Sami Kurteshi, tash anëtar i lëvizjes Vetëvendosjes ka folur po ashtu në konferencën për vdekjen e Astrit Deharit. “Ky regjim është vrastar dhe vrasjet e tilla si ajo e ...

Avni Dehari: Shteti e ka vra Astritin, mediat janë bërë si hiena që po mundohen të fitojnë në këtë viktimë (Video)

Ina - 11.11.2016

Babai i Astriti, Avni Dehari, bashkë me bashkëshorten e tij ka mbajtur një konferencë për media në Zllatar. Më poshtë mund ta lexoni fjalinë e tij. “Na ka vra djalin dhe ne sot e kësaj dite nuk kemi ...

Babai i Astritit: Shteti ma vrau djalin (Video)

Lajmi.net - 11.11.2016

Babai i Astritit, Avni Dehari i ka akuzuar ashpër institucionet e vendit se të njetët e kanë shkaktuar vrasjen e djalit të tij në burgun e Prizrenit. “Shteti e ka vra Astritin.

Nëna e Astrit Deharit: Dardan Molliqajn e kemi shok të shtëpisë (Video)

Lajmi.net - 11.11.2016

Xhemile Dehari, nëna e Astrit Deharit, në konferencën e jashtëzakonshme të familjes Dehari, Dardan Molliqajt dhe Sami Kurteshit, ka treguar për vizitën që Molliqaj i ka bërë në burg Astritit.

Prokuroria fillon hetimet ndaj personave që ua dhanë mediave pamjet nga burgu ku vdiq Astrit Dehari

Lajmi.net - 11.11.2016

Pas ushtrimit të kallezimit penal kundër personave përgjegjës për rastin e publikimit në media të video incizimeve nga Qendra e Paraburgimit në Prizren që kanë të bëjnë me vdekjen e Astrit Deharit, ...

Dardan Molliqaj: Me sot i mbyllim të gjitha shqetësimet për Astrit Deharin (Video)

Lajmi.net - 11.11.2016

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Moliqaj i përmendur si njëri nga vizitorët e fundit të Astrit Deharit në burgun e Prizrenit, ka thënë se tendenca për manipulim është e papranueshme.

Nëna e Astrit Deharit: Kërkoj hetime ndërkombëtare, nuk i besoj shtetit të Kosovës (Video)

Lajmi.net - 11.11.2016

Nëna e të ndjerit Astrit Dehari në konferencën e mbajtur sot për media kërkoi që rrethanat e vdekjes së djalit të saj të hetohen vetëm nga ndërkomëbtaret, dhe asesi nga hetues të shteti të Kosovës.

Avokati i Popullit: Ka degraduar procesi i hetimeve të vdekjes së Astrit Deharit

Albeu.com - 11.11.2016

Avokati i Popullit përmes një njoftimi për shtyp shprehet se mosrespektimi i dhimbjes së familjes Dehari, me deklarata kontradiktore nga zyrtarë të autoriteteve shtetërore, si dhe rrjedhja dhe ...

Avokati i Popullit i brengosur për degradimin e procesit të hetimeve

Lajmi.net - 11.11.2016

Avokati i Popullit Hilmi Jashari ka shprehur shqetësimin e tij sa i përket rrjedhës së zhvillimeve të fundit, pas vdekjes tragjike të Astrit Deharit, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Familja e Astritit kërkon drejtësi: Edhe sikur të ma ringjallin djalin unë nuk i besoj më këta

Albeu.com - 11.11.2016

Lëvizja Vetëvendosja është duke transmetuar në profilin e saj në Facebook konferencën e prindërve të aktivistit, Astrit Dehari që ka gjetur vdekjen në burg.

Kush po thotë se familjen Dehari e kanë marrë peng Lëvizja Vetëvendosje?!

Lajmi.net - 11.11.2016

Analisti Petrit Zogaj, ka thënë se e kupton dhimbjen e madhe të familjes Dehari, pas vdekjes së mistershme të të birit Astritit në burgun e Prizrenit, por se do të donte që ajo të mos rrethohej nga ...

Pse e vranë Astrit Deharin e Vetëvendosjes?

Shqipmedia - 11.11.2016

Shkruan: Kastriot Myftaraj Vdekja e Astrit Deharit ishte një vrasje shtetërore, por e një surrogat-shteti (imitim shteti) që edhe aktet e tillë i kryen në mënyrë idiote.

Vetëvendosje nesër shkon te burgu ku vdiq Astrit Dehari

Lajmi.net - 11.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë një aksion simbolik para objektit të Burgut të Prizrenit, në shenjë pakënaqësije ndaj mungesës së përgjegjësisë për vdekjen e anëtarit të këtij subjekti ...

Policia tashmë ka raportin preliminar të autopsisë që konstaton vetëvrasjen e Astrit Deharit?!

Lajmi.net - 11.11.2016

Policia e Kosovës e ka intervistuar sot gjyqtarin e procedurës paraprake Vehbi Kashtanjeva lidhur me lejet që u ka dhënë drejtuesve të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje për ta vizituar të ndjerin Astrit ...

Dukagjin Gorani: Gjendja po shkon drejt ashpërsimit, mund të kemi trazira

Lajmi.net - 11.11.2016

Anëtari i lëvizjes Vetëvendosje Dukagjin Gorani vlerëson se qëllimisht janë bërë publike xhirimet nga burgu ku ndërroi jetë Astrit Dehari, që në këtë mënyrë të prodhohet një gjendje paqartësie.

Policia tashmë ka raportin preliminar të autopsisë që konstaton vetëvrasjen e Astrit Deharit?!

Almakos - 11.11.2016

Policia e Kosovës e ka intervistuar sot gjyqtarin e procedurës paraprake Vehbi Kashtanjeva lidhur me lejet që u ka dhënë drejtuesve të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje për ta vizituar të ndjerin Astrit ...

Video e plotë e kohës së pauzës kur vdiq Astrit Dehari (Video)

Gazeta Express - 11.11.2016

Gazeta Express ka vendosur të publikojë materialin filmik të kamerave të sigurisë të burgut të Prizrenit prej kohës kur të gjithë të burgosurit tjerë dalin në pauzë, përveç Astrit ...

Pamje të Astrit Deharit kur kishte lëvizur nëpër korridorin e burgut (Video)

Telegrafi - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar xhirimet e kamerave të Qendrës së Paraburgimit në Prizren, vend ku vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Në këtë segment të shkurtër, Dehari shihet kur kishte ...

‘Shpërthen’ Vesa Luma! Kritikon ashpër portalet për publikimin e videos së Astrit Deharit (Foto)

Telegrafi - 11.11.2016

Këngëtarja Vesa Luma ka pak kohë që i është rikthyer muzikës me dy projekte të reja muzikore, pas një pauze të shkurtër përshkak të shtatëzanisë së saj.

VIDEO/Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të Astrit Deharit nga qelia e burgut

BalkanWeb - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Çaushi: Shfaqja e pamjeve të burgut në media, e papranueshme dhe aspak etike

Zeri - 11.11.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, ka reaguar pas publikimeve të pamjeve nga burgu i Prizrenit, ku humbi jetën Astrit Dehari. Çaushi ka thënë se familja Dehari nuk ka ende njoftim ...

Vdekja e Astrit Deharit: Dy prokurorë dhe një grup i madh i policëve po merren me hetimet

Telegrafi - 11.11.2016

Vdekja ende e pa qartësuar e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ditë më parë ka tronditur mbarë opinionin e gjerë. Familjarët e Astrit Deharit dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë kërkuar ...

Çaushi: Publikimi i xhirimeve, e papranueshme dhe aspak etike

Telegrafi - 11.11.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, ka reaguar pas publikimit të xhirimeve nga burgu i Prizrenit, të ditës kur vdiq aktivisti i VV-së, Astrit Dehari.

Dërguti: Vdekja e Deharit do t'i lëkundë themelet e këtij regjimi

Zeri - 11.11.2016

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka thënë se vdekja e aktivistit të tyre Astrit Dehari në burgun e Prizrenit do t’ia lëkund themelet e këtij regjimi ashtu siç ia lëkundi themelet ...

Dërguti: Astriti do t’ia lëkund themelet këtij regjimi!

Telegrafi - 11.11.2016

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka thënë se drejtësia për Astrit Deharin nuk përfundon me zbardhjen e rrethanave të vdekjes.

Haxhiu: Publikimi i pamjeve nga hetuesia është i papranueshëm

Gazeta Express - 11.11.2016

Deputetja e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albulena Haxhiu, në një konferencë për media ka thënë se publikimi i pamjeve nga burgu ku humbi jetën aktivisti i tyre, Astrit Dehari, është i qëllimshëm.

Haxhiu: Hetuesia nuk po e zbardh por po e ndërton rastin Dehari

Telegrafi - 11.11.2016

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha sot se publikimi i pamjeve të kamerave nga burgu i Prizrenit ditën që vdiq aktivisti Astrit Dehari janë të ...

Indeksonline zbulon ditarin e Astrit Deharit, i ndjeri ankohej se nuk po mund të qëndronte me nënën e tij (Foto)

Gazeta Express - 11.11.2016

Sa herë familja Dehari e ka vizituar Astritin në burg, ata vazhdimisht kanë qenë të shoqëruar nga një komisar i Lëvizjes "Vetëvendosje". Kjo del të mos i ketë pëlqyer të ndjerit – sipas një faqeje të ...

Ministrja e Drejtësisë sot del në konferencë për rastin "Dehari"

Gazeta Express - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha përmes një konference të jashtëzakonshme për media, të thirrur për sot në ora 16:30, do të flas për rastin e vdekjes së aktivistit të VV'së, Astrit Dehari, në ...

Publikohet një pjesë e ditarit të Astrit Deharit

Zeri - 11.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Astrit Dehari, që u gjet të shtunën i vdekur në qelinë e tij në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka mbajtur një ditar gjatë gjithë kohës sa ka qëndruar i ...

Islami: E papërgjegjshme shfaqja e pamjeve të burgut ku vdiq Astrit Dehari

Zeri - 11.11.2016

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Avni Islami ka reaguar pas publikimeve të pamjeve të burgut ku vdiq Astrit Dehari. Islami përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se mekanizma të ...

Vetëvendosje: Do këmbëngulim në kërkesën për hetues privatë

Zeri - 11.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje, ka deklaruar se familja e Astrit Deharit dhe kjo lëvizje, do të vazhdojnë të këmbëngulin në kërkesën e tyre për të angazhuar hetues privat gjatë pistës së hetimeve për vdekjen e ...

Ministrja Dhurata Hoxha konferencë të jashtëzakonshme për rastin e Astrit Deharit

Telegrafi - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, të thirrur për sot në orën 16:30, do të flasë për rastin e vdekjes së aktivistit të LVV-së, Astrit Dehari, ...

Ministrja Dhurata Hoxha konferencë të jashtëzakonshme për rastin e Astrit Deharit

Zeri - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, të thirrur për sot në orën 16:30, do të flasë për rastin e vdekjes së aktivistit të LVV-së, Astrit Dehari, ...

LVV me familjen Dehari u drejtohen mediave

Gazeta Express - 11.11.2016

Familja e aktivistit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Astrit Dehari, së bashku me Dardan Molliqajn e Sami Kurteshin do të dalin në një konferencë për media ditën e sotme.

Pse Albin Kurti dhe VV i kërkonin pamjet e burgut për rastin Dehari?

Gazeta Express - 11.11.2016

​Vdekja e Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, të shtunën që shkoi, u përcoll me interpretime të ndryshme rreth mënyrës se si ndërroi jetë aktivisti i VV’së, i dyshuar për terrorizëm.

Konferencë e jashtëzakonshme për medie e Familjes Dehari

Zeri - 11.11.2016

Familja Dehari ka paralajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme për medie. Lajmin e ka bërë të ditur Vetëvendosje, në një kumtesë të lëshuar për medie.

Familja Dehari akuzon shtetin për vrasjen e djalit

Gazeta Express - 11.11.2016

Familja e Astrit Deharit ka dalë në një konferencë për media dhe ka folur në lidhje me vdekjen e djalit të tyre. Babi i Astritit ka thënë se nuk ka besim nga hetuesia dhe biles tashmë nëse ua sjellin ...

Avni Dehari: Shteti e ka vra Astritin, mediat janë bërë si hiena që po mundohen të fitojnë në këtë viktimë (Video)

Telegrafi - 11.11.2016

Babai i Astriti, Avni Dehari, bashkë me bashkëshorten e tij ka mbajtur një konferencë për media në Zllatar. Më poshtë mund ta lexoni fjalinë e tij. “Na ka vra djalin dhe ne sot e kësaj dite nuk kemi ...

Familja Dehari shpjegon se pse zyrtarët e Vetëvendosjes i shoqëronin në burg kur vizitonin Astritin

Gazeta Express - 11.11.2016

Familja e Astrit Deharit ka dalë në një konferencë për media dhe ka folur në lidhje me vdekjen e djalit të tyre. Nëna e Astrit Deharit, Xhemile Dehari ka folur para medieve, duke shprehur shqetësim ...

Babai i Astrit Deharit: Nuk i besoj drejtësisë, shteti e vrau djalin tim (LIVE)

Zeri - 11.11.2016

Në këto momente është duke u mbajtur një konferencë e jashtëzakonshme e familjes së Astrit Deharit. Prindi i Astritit, Avni Dehari në këtë konferenca thanë se ai nuk i beson fare drejtësisë në vend.

Familja Dehari akuzon mediet për rastin e Astritit (VIDEO)

Zeri - 11.11.2016

Në këto momente është duke u mbajtur një konferencë e jashtëzakonshme e familjes së Astrit Deharit Babai i Astritit, Avni Dehari: Shteti na e ka e burgosë dhe na e ka vra djalin.

Hoxha e shqetësuar me deklaratat që paragjykojnë si vdiq Dehari, shpreson se autopsia do të sqarojë gjithçka

Gazeta Express - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha ka thënë se që në ditën e parë të vdekjes së Astrit Deharit ka vënë në funksion të gjithë mekanizmat për zbardhjen e rastit.

Dhurata Hoxha: Të mos paragjykohet rezultati i hetimeve për vdekjen e Astrit Dehari

Telegrafi - 11.11.2016

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka thënë se po “përcjell me vëmendje zhvillimet e fundit rreth rastit të humbjes tragjike të jetës së Astrit Deharit”, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren dhe ...

Ministrja Hoxha nuk lejon gazetarët për pyetje

Zeri - 11.11.2016

Ministria e Drejtësisë ka mbajtur një konferencë për media rreth vdekjes së Astrit Deharit. Respektivisht ka qenë Ministrja Dhurata Hoxha e cila ka folur para gazetarëve, mirëpo ajo sot ishte jo ...

Avokati i Popullit: Ka degraduar procesi i hetimeve të vdekjes së Astrit Deharit

Telegrafi - 11.11.2016

Avokati i Popullit përmes një kumtese për shtyp shprehet se mosrespektimi i dhimbjes së familjes Dehari, me deklarata kontradiktore nga zyrtarë të autoriteteve shtetërore, si dhe rrjedhja dhe zbulimi ...

Reagon avokati i popullit për publikimin e pamjeve të vdekjes së Astritit

Zeri - 11.11.2016

Avokati i popullit, Hilmi Jashari konsideron se mosrespektimi i dhimbjes së familjes Dehari, me deklarata kontradiktore nga zyrtarë të autoriteteve shtetërore, si dhe rrjedhja dhe zbulimi i xhirimeve ...

Petrit Zogaj: Familja Dehari të çlirohet nga pengmarrja e Vetëvendosjes

Gazeta Express - 11.11.2016

Analisti Petrit Zogaj, ka thënë se e kupton dhimbjen e madhe të familjes Dehari, pas vdekjes së mistershme të të birit Astritit në burgun e Prizrenit, por se do të donte që ajo të mos rrethohej nga ...

Vetëvendosje nesër shkon te burgu ku vdiq Astrit Dehari

Gazeta Express - 11.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë një aksion simbolik para objektit të Burgut të Prizrenit, në shenjë pakënaqësije ndaj mungesës së përgjegjësisë për vdekjen e anëtarit të këtij subjekti ...

Familja e Astrit Deharit: Shteti na vrau djalin, mediat po përfitojnë si“hiena”

Ora news - 11.11.2016

Prindërit e Astrit Deharit, Avni dhe Xhemile Dehari kanë akuzuar shtetin për vrasjen e djalit të tyre, duke kërkuar nga institucionet dhe mediat që të mos luajnë me ndjenjat e familjes së tyre, por ...

'Familja Dehari të çlirohet nga pengmarrja që i ka bërë VV-ja'

Zeri - 11.11.2016

Opinionisti Petrit Zogaj, në Info Magazine të Klan Kosovës, ka thënë se e kupton dhimbjen e madhe të familjes Dehari, pas vdekjes së mistershme të të birit Astritit në burgun e Prizrenit, por se do ...

Kosovë, familjarët e Deharit kundër publikimit të pamjeve të kamerave të sigurisë

ABC News - 11.11.2016

Familjarët e aktivitstit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari që humbi jetën në paraburgim në Prizren janë shprehur kundër publikimit të pamjeve të kamerave të sigurisë.

Vetëvendosje nesër shkon te burgu ku vdiq Astrit Dehari

Zeri - 11.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë një aksion simbolik para objektit të Burgut të Prizrenit, në shenjë pakënaqësije ndaj mungesës së përgjegjësisë për vdekjen e anëtarit të këtij subjekti ...

Ekskluzive: Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (Video)

Alb Portali - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Video e plotë e kohës së pauzës kur vdiq Astrit Dehari (Video)

Alb Portali - 11.11.2016

Gazeta Express ka vendosur të publikojë materialin filmik të kamerave të sigurisë të burgut të Prizrenit prej kohës kur të gjithë të burgosurit tjerë dalin në pauzë, përveç Astrit Deharit.

Ahmeti: S’do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin

Alb Portali - 11.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e ...

Vdekja e Astrit Deharit: Dy prokurorë dhe një grup i madh i policëve po merren me hetimet

Alb Portali - 11.11.2016

Vdekja ende e pa qartësuar e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ditë më parë ka tronditur mbarë opinionin e gjerë. Familjarët e Astrit Deharit dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë kërkuar ...

“Vrasja e Astrit Deharit e maskuar në vetvrasje, ja dyshimet”

Alb Portali - 11.11.2016

Shoqata e Kosovës për parandalimin e vetëvrasjeve ka reaguar ndaj vdekjes së dyshimtë të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Sipas një njoftimi lëshuar për medie, kjo shoqatë konsideron se ...

Gjendje terrori

Gazeta Tema - 11.11.2016

Nga Laura Limani Që nga e shtuna, njerëzit janë zgjuar për të zbuluar që jetojnë në një gjendje të vazhdueshme terrori, në të cilën vdekja e një djali të ri mund të përdoret jo vetëm për të shkaktuar ...

Vdekja e mistershme në burg e aktivistit, VV: Duhen hetues privatë!

Durres Lajm - 11.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje, ka deklaruar se familja e Astrit Deharit dhe kjo lëvizje, do të vazhdojnë të këmbëngulin në kërkesën e tyre për të angazhuar hetues privat gjatë pistës së hetimeve për vdekjen e ...

Haxhiu: Hetuesia nuk po e zbardh por po e ndërton rastin Dehari

Alb Portali - 11.11.2016

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha sot se publikimi i pamjeve të kamerave nga burgu i Prizrenit ditën që vdiq aktivisti Astrit Dehari janë të ...

Shoqata e Ish të Burgosurve Politikë e Kosovës, reagon për rastin Dehari

Ilirida - 11.11.2016

Shbpk kërkon drejtësi për gjithë të burgosurit pa faj e fakte dhe me motivime politke Për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Deharit, ka reaguar edhe Shoqata e Ish të Burgosurve Politikë e ...

VV me familjen Dehari u drejtohet mediave

Alb Portali - 11.11.2016

Familja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari së bashku me Dardan Molliqaj e Sami Kurteshin do të dalin në një konferencë për media ditën e sotme.

Babai i Deharit: Shteti e ka vra Astritin, mediat janë bërë hiena

Alb Portali - 11.11.2016

Babai i Astriti, Avni Dehari, bashkë me bashkëshorten e tij, sekreatarin e lëvisjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj dhe Sami Kurteshin kanë mbajtur një konferencë për media në Zllatar.

Molliqaj e Kurteshi flasin për montim të hetimeve në rastin e Astrit Deharit

Alb Portali - 11.11.2016

Ish Avokati i Popullit, Sami Kurteshi, tash anëtar i lëvizjes Vetëvendosjes ka folur po ashtu në konferencën për vdekjen e Astrit Deharit. “Ky regjim është vrastar dhe vrasjet e tilla si ajo e ...

Zbulohet ditari i Astrit Deharit, ja çfarë shkruante aktivisti në burg

Java News - 11.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili humbi jetën në qeli, ka mbajtur ditar gjatë kohës sa ka qëndruar në paraburgim në Prizren. Mediat në Kosovë shkruajnë se në ditar ka detaje ...

Nëna e Astrit Deharit: Kërkoj hetime ndërkombëtare, nuk i besoj shtetit të Kosovës (Video)

Tetova Sot - 11.11.2016

Nëna e të ndjerit Astrit Dehari në konferencën e mbajtur sot për media kërkoi që rrethanat e vdekjes së djalit të saj të hetohen vetëm nga ndërkomëbtaret, dhe asesi nga hetues të shteti të Kosovës.

“Gjendja po shkon drejt ashpërsimit, mund të kemi trazira”

Tetova Sot - 11.11.2016

Dukagjin Gorani ka theksuar se qëllimisht janë bërë publike xhirimet nga burgu ku ndërroi jetë Astrit Dehari, që në këtë mënyrë të prodhohet një gjendje paqartësie.

Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut

Antpress - 11.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Publikohet video e kohës së pauzës kur vdiq Astrit Dehari (Video)

Republika - 11.11.2016

Gazeta Express ka publikuar materialin filmik të kamerave të sigurisë të burgut të Prizrenit prej kohës kur të gjithë të burgosurit tjerë dalin në pauzë, përveç Astrit ...

Zbulohet një pjesë e ditarit të Astrit Deharit, i ndjeri ankohej se nuk po mund të qëndronte me nënën e tij

Republika - 11.11.2016

Portali “Indekonline”, të premten, ka publikuar një pjesë nga ky ditar – ndonëse origjinaliteti i tij nuk është konfirmuar ende. Sipas portalit, faqet e këtij ditari, 62 sosh, përmbajnë rrëfime dhe ...

Ministrja Hoxha: Të mos paragjykohet rezultati i hetimeve

Kosova Live - 11.11.2016

Sot, ministrja Dhurata Hoxha, mbajti një konferencë për shtyp ku iu drejtua mediave dhe qytetarëve të Kosovës në një prononcim lidhur me vdekjen tragjike të Astrit Deharit.

Avokati i Popullit shpreh brengosje për degradimin e procesit të hetimeve për rastin e Astrit Deharit

Kosova Live - 11.11.2016

Avokati i Popullit është duke përcjellë me shqetësim rrjedhën e zhvillimeve të fundit, pas vdekjes tragjike të Astrit Deharit, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Halil Matoshi: Të vrasësh një student shembull si Astrit Dehari, është e tmerrshme

Lajm - 10.11.2016

Analisti politik, Halil Matoshi ka folur rreth rastit të Astrit Deharit. Ai ka thënë se vdekja e tij e dyshimtë në burgun e Prizrenit, e ka damkos tërë vendin, transmeton Gazeta Blic.

Kështu duket shishja që iu gjet në fyt Deharit (foto/video)

Ina - 10.11.2016

Avokati i familjes Dehari, që është angazhuar në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, Tomë Gashi, ka prezantuar mjetin që i është gjetur në fyt të ...

Pesë ditë nga vdekja e Astrit Deharit, institucionet ende pa përgjigje

Lajm - 10.11.2016

Sot janë bërë pesë ditë nga vdekja e dyshimtë e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari. Dehari kishte ndërruar jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ku edhe po mbahej si i ...

Letër e Familjarëve: Fatin e Astritit mund ta pësojë Grupi i Kumanovës

Lajm - 10.11.2016

Me LPK-istat në pushtet, shqiptarët po varrosin djemtë e tyre më të mirë, si në Kosovë poashtu edhe në Maqedoni. Kjo organizatë e themeluar fillimisht nga atdhetarë dhe patriotë të denjë, por e ...

Letër e Familjarëve: Fatin e Astritit mund ta pësojë Grupi i Kumanovës

Almakos - 10.11.2016

Me LPK-istat në pushtet, shqiptarët po varrosin djemtë e tyre më të mirë, si në Kosovë poashtu edhe në Maqedoni. Kjo organizatë e themeluar fillimisht nga atdhetarë dhe patriotë të denjë, por e ...

Kështu duket shishja që iu gjet në fyt Deharit (FOTO+VIDEO)

Portalb - 10.11.2016

Avokati i familjes Dehari, që është angazhuar në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, Tomë Gashi, ka prezantuar mjetin që i është gjetur në fyt të ndjerit.

Letër e Familjarëve: Fatin e Astritit mund ta pësojë Grupi i Kumanovës

Ina - 10.11.2016

Me LPK-istat në pushtet, shqiptarët po varrosin djemtë e tyre më të mirë, si në Kosovë poashtu edhe në Maqedoni. Kjo organizatë e themeluar fillimisht nga atdhetarë dhe patriotë të denjë, por e ...

Molliqaj tregon arsyet pse nuk iu besojnë hetimeve vendore për Deharin

Lajmi.net - 10.11.2016

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj në një konferencë për media ka bërë të ditura arsyet se pse familja e Astrit Deharit dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk i besojnë hetimit të vendorëve ...

Vetëvendosje kërkon ndaljen e hetimeve për Astrit Deharin

Lajm - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje dyshon se hetimet për vdekjen e Astrit Deharit janë të drejta dhe transparente, kështu u tha sot në një konferencë për ...

Molliqaj: Mjekët e familjes Dehari nuk janë lejuar të ekzaminojnë provat e vdekjes së Astritit

Zhurnal - 10.11.2016

Prishtine, 10 nentor - Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në konferencën e mbajtur për media ka thënë se ekspertët e mjekët ligjorë të familjes Dehari nuk janë lejuar të ...

Hyseni për TetovaSot: Avni Deharit nga Kumanova ia vrau dy djemtë shteti për të cilin sakrifikoi gjithçka

Lajm - 10.11.2016

Analisti politik Blerim Hyseni në një prononcim për portalin TetovaSot theksoi se Avni Deharit ia vrau dy djemtë shteti për të cilin kishte sakrifikuar tërë jetën.

Pse Molliqaj po i frikësohet hetimeve për Astrit Deharin?

Lajmi.net - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje, përmes sekretarit të saj, Dardan Molliqaj, ka kërkuar ndërprerjen e hetimeve për vdekjen e dyshimtë të aktivistit të saj, Astrit Dehari.

VV: Të ndalen hetimet për vdekjen e Astrit Deharin!

Albeu.com - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje, në një konferencë për medie ka deklaruar se dyshon se hetimet për vdekjen e Astrit Deharit nuk janë të drejta dhe transparente, dhe për këtë arsye, ata kërkojnë heshtjen e ...

Nisma për Kosovën vizitoi familjen Dehari

Lajmi.net - 10.11.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar i Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë, sot kanë ...

NISMA vizitë familjes Dehari, Krasniqi thotë se vdekja e Astritit na ka goditur (Foto)

Lajm - 10.11.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin e NISMA’s, Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë së ...

Molliqaj e Kurteshi e kanë vizituar Astritin në paraburgim (DOKUMENT)

Lajmi.net - 10.11.2016

Në bazë të lejeve të lëshuara nga gjyqtari Vehbi Kashtanjeva, në gjashtë nga shtatë vizitat që Astrit Deharit iu bënë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren familjarët u shoqëruan nga zyrtarë të ...

Drejtori i Policisë së Prizrenit: Nuk kam thënë se Astrit Dehari ka konsumuar barna, janë shpifje

Lajmi.net - 10.11.2016

Drejtori i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Nexhmi Krasniqi, ka reaguar pas deklaratave të fundit për çështjen e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Astrit Dehari.

Një dhimbje…dy dështime

Lajmi.net - 10.11.2016

Blerta me tepër njihet si milionera pa ditur burimin e saktë të tyre, dhe kjo të bën të besosh se postin mund ta ketë paguar, pasi në një shtet të korruptuar çdo gjë shitet dhe blihet.

Sami Kurteshi refuzon të flas për vizitën që ia kanë bërë ai dhe Molliqaj, Astrit Deharit

Lajmi.net - 10.11.2016

Që nga vdekja e ish aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, janë dhënë raportime nga më të ndryshmet për vdekjen e tij, ndonëse ekspertiza mjekësore ende s’e ka dhënë fjalën e saj të ...

E dyshimtë/ Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg pa prezencën e Vetëvendosjes? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.11.2016

Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje , shikohet një detaj tepër i dyshimtë. Sa herë familja e Deharit e ka vizituar Astritin në ...

Dukagjin Gorani: Shteti e vrau Astritin (Video)

Lajmi.net - 10.11.2016

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dukagjin Gorani, thotë se po të mos ishte Astrit Dehari i burgosur, ai sot do të ishte i gjallë. Gorani akuzon direkt shtetin, për vrasjen e aktivistit të ...

Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg pa prezencën e Vetëvendosjes?

Zhurnal - 10.11.2016

Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje , shikohet një detaj tepër i dyshimtë. Sa herë familja e Deharit e ka vizituar Astritin në ...

Drejtori i Shërbimit Korrektues: Vdekja e Astritit, mund të sjell pasoja për stafin (Video)

Lajmi.net - 10.11.2016

Gjashtë ditë pasi Astrit Dehari, 26 vjeçar, student dhe aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje vdiq në rrethana akoma të dyshimta në qendrën e paraburgimit në Prizren, Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe ...

Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (Video)

Lajmi.net - 10.11.2016

Ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, të shtunën e kaluar me pesë nëntor. Ai ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren dhe Klan Kosova ka ...

Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (VIDEO)

Albeu.com - 10.11.2016

Megjithëse ka kaluar thuajse një javë, ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari . Ai ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ndërsa Klan ...

Video e rëndë +16/ Ja si u gjet i vdekur në qeli aktivisti i Vetëvendosjes

SOT - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Si u gjeti i vdekur në qeli aktivisti i Vetëvendosjes

LajmiFundit - 10.11.2016

Keto jane pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Në këtë video shihen të burgosurit e parë që e kanë ...

“S’do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin”

Lajmi.net - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e shkuar vdiq në Burgun e Prizrenit.

Ahmeti: S?do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin

Albeu.com - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti , në Zona e Debatit në Klan Kosova ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e ...

Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (Video)

Lajmi.net - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Ekskluzive: Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (VIDEO)

Ina - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Gaxherri: SHIK-un ta hetojë drejtësia, jo Parlamenti

Telegrafi - 10.11.2016

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, në emisionin “Republika” të Tribuna Channel, ka folur edhe për vrasjet e pasluftës në Kosovë të anëtarëve të kësaj partie.

Pesë ditë nga vdekja e Astrit Deharit, institucionet ende pa përgjigje

Telegrafi - 10.11.2016

Sot janë bërë pesë ditë nga vdekja e dyshimtë e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari. Dehari kishte ndërruar jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ku edhe po mbahej si i ...

Molliqaj: Mjekët e familjes Dehari nuk janë lejuar të ekzaminojnë provat e vdekjes së Astritit

Telegrafi - 10.11.2016

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në konferencën e mbajtur për media ka thënë se ekspertët e mjekët ligjorë të familjes Dehari nuk janë lejuar të ekzaminojnë provat e ...

Molliqaj: Nuk u besojmë hetimeve të njerëzve të emëruar nga klani “Pronto”

Telegrafi - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur dyshime për hetime të drejta dhe transparente në rastin e vdekjes së Astrit Deharit në burgun e Prizrenit. Këto dyshime sipas sekretarit organizativ Dardan Molliqaj ...

Vetëvendosje kërkon ndaljen e hetimeve për Astrit Deharin

Gazeta Express - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media, ka hedhur dyshime për hetime të drejta dhe transparente në rastin e vdekjes së Astrit Deharit në burgun e ...

Molliqaj: Mjekët e familjes Dehari nuk janë lejuar të ekzaminojnë provat e vdekjes së Astritit

Zeri - 10.11.2016

Sekretari organziativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në konferencën e mbajtur për media ka thënë se ekspertët e mjekët ligjorë të familjes Dehari nuk janë lejuar të ekzaminojnë provat e ...

Frikë, fatin e Astritit mund ta ketë edhe Grupi i Kumanovës

Zeri - 10.11.2016

Gazetës “Lajm” të Maqedonisë i ka arritur një letër, për të cilën thuhet se është nga “familjarët e Grupit të Kumanovës”, ku paralajmërohet rreziku që këta të arrestuar në burgjet e Maqedonisë mund ...

Nisma për Kosovën: Vdekja tragjike e Astritit na ka goditur jashtëzakonisht shumë

Telegrafi - 10.11.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë së NISMA’s, sot ...

Prokuroria angazhon edhe një prokuror për hetimin e rastit Dehari

Zeri - 10.11.2016

Vdekja misterioze dhe në rrethana ende të pa qarta e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në burgun e Prizrenit, ka bërë që Prokuroria e Themelore e këtij qyteti të angazhoj edhe një ...

NISMA vizitë familjes Dehari, Krasniqi thotë se vdekja e Astritit na ka goditur (Foto)

Gazeta Express - 10.11.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin e NISMA’s, Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë së ...

Nisma për Kosovën viziton familjen Dehari

Zeri - 10.11.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar i Nisma për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin e Nisma-s, Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë sot ...

Shkruan Jusuf Thaçi: Lapidarët që ndërtoi Astrit Dehari

Gazeta Express - 10.11.2016

Astrit Dehari vdiq ose u vra në burgun e Prizrenit. Astriti ishte edhe zyrtarisht edhe praktikisht aktivist politik i Lëvizjes Vetëvendosje. Edhe arrestimi i tij edhe mbajtja në paraburgim e tij ...

Molliqaj e Kurteshi e kanë vizituar Astritin në paraburgim, ja vizitat që pati (DOKUMENT)

Gazeta Express - 10.11.2016

Në bazë të lejeve të lëshuara nga gjyqtari Vehbi Kashtanjeva, në gjashtë nga shtatë vizitat që Astrit Deharit iu bënë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren familjarët u shoqëruan nga zyrtarë të ...

Vizitat që iu bënë Astrit Deharit në burg

Telegrafi - 10.11.2016

Aktivisti tashmë i ndjerë i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Astrit Dehari gjatë 68 ditëve në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ka pasur gjithsej shtatë vizita.

Tomë Gashi: Nuk mund t’i komentoj deklaratat e Molliqajt për Astrit Deharin

Telegrafi - 10.11.2016

Vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari – gjashtë ditë më parë në burgun e Prizrenit – vazhdon të mbetet temë kryesore në vend. Ndërkaq, sqarimi i vdekjes së tij vazhdon të jetë ...

Molliqaj e Kurteshi e kanë vizituar Astritin në paraburgim, ja vizitat që pati (DOKUMENT)

Zeri - 10.11.2016

Në bazë të lejeve të lëshuara nga gjyqtari Vehbi Kashtanjeva, në gjashtë nga shtatë vizitat që Astrit Deharit iu bënë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren familjarët u shoqëruan nga zyrtarë të ...

Zemaj për rastin Dehari: Përgjegjësia është institucionale, politika të largohet nga hetimet dhe drejtësia

Telegrafi - 10.11.2016

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se përgjegjësia për rastin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, është ...

A po i trembet Vetëvendosje të vërtetës për rastin Dehari?

Gazeta Express - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë një kërkesë të çuditshme rreth rastit të Astrit Deharit, i cili vdiq në rrethana të paqarta në Burgun e Prizrenit. Sekretari Organizativ i VV’së Dardan Molliqaj, ka ...

‘Çdo vonesë në zbardhjen e rastit të Astrit Deharit forcon idenë se Kosova po bëhet vend i pajetueshëm’

Zeri - 10.11.2016

Sot janë bërë gjashtë ditë nga vdekja e dyshimtë e aktivistit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Astrit Dehari. Vdekja e Astrit Deharit gjashtë ditë më parë në Burgun e Prizrenit vazhdon të mbetet temë ...

E çuditshme: Pse familja nuk e vizitonte Astrit Deharin në burg, pa prezencën e Vetëvendosjes? (Dokumente)

Gazeta Express - 10.11.2016

Në disa dokumente që i ka siguruar Gazeta Express, të botuara në mediat e afërta me Lëvizjen Vetëvendosje, është një fenomen mjaft i çuditshëm: Sa herë familja e Deharit e ka vizituar Astritin në ...

Dukagjin Gorani: Shteti e vrau Astritin (Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dukagjin Gorani, në intervistën për emisionin InfoBox në RTV Dukagjini, thotë se po të mos ishte Astrit Dehari i burgosur, ai sot do të ishte i gjallë.

Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, të shtunën e kaluar – me 5 nëntor. Ai ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ndërsa Klan Kosova ka ...

Zemaj për rastin Dehari: Përgjegjësia është institucionale, politika të largohet nga hetimet dhe drejtësia

Zeri - 10.11.2016

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se përgjegjësia për rastin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, është ...

Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (Video)

Gazeta Express - 10.11.2016

Ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, të shtunën e kaluar me pesë ...

Gorani: Shteti po e lufton VV'në, po i vret aktivistët e saj

Gazeta Express - 10.11.2016

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dukagjin Gorani, në intervistën për emisionin InfoBox në RTV Dukagjini, thotë se po të mos ishte Astrit Dehari i burgosur, ai sot do të ishte i gjallë.

Gorani: Shteti e vrau Astritin (Video)

Zeri - 10.11.2016

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dukagjin Gorani, në intervistën për emisionin InfoBox në RTV Dukagjini, thotë se po të mos ishte Astrit Dehari i burgosur, ai sot do të ishte i gjallë.

Poezia e Avni Deharit, e vitit 1999 – kthimit të tij në Kosovë: Atje po shkojmë

Telegrafi - 10.11.2016

Babai i Astrit Deharit, Avniu, me rastin e çlirimit të Kosovës nga forcat serbe, më 1999, planifikon të kthehet me familje në Prishtinë. Me këtë rast ai ka shkruar poezinë të cilën mund ta lexoni më ...

Drejtori i Burgjeve: Vdekja e Astritit, mund të sjell pasoja për stafin (Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Sokol Zogaj, Drejtor i Shërbimit Korrektues të Kosovës tha se hetimet që do të kryhen në rastin e vdekjes së Astrit Deharit në qendrën e paraburgimit në Prizren të shtunën e kaluar, mund të ...

Ahmeti: S’do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin

Gazeta Express - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e ...

'S’do të ndalemi së kërkuari drejtësi për Astritin'

Zeri - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për aktivistin e saj, Astrit Dehari, që të shtunën e ...

Pamje kur të burgosurit futen në qelinë e Deharit (Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje tjera nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Ahmeti: Astriti është shantazhuar me 10 vite burg, i është kërkuar të bashkëpunojë me pushtetin kundër VV-së

Telegrafi - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë në Zona e Debatit në Klan Kosova se tashmë të ndjerit Astirt Deharit, aktivist i LVV-së – që vdiq në rrethana misterioze në Burgun e Prizrenit ...

Ekskluzive: Kjo është e vërteta për vdekjen e Astrit Deharit (Video nga Burgu)

Gazeta Express - 10.11.2016

Qe një javë keni dëgjuar deklarata politike nga të dyja kampet për rastin e vdekjes makabre të Astrit Deharit, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, në burgun e ...

Kështu u gjet në qelinë e tij Astrit Dehari (VIDEO)

Zeri - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Ahmeti: Astritit i kanë kërkuar në burg që të bashkëpunojë me pushtetin

Zeri - 10.11.2016

Kryetari i Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë në Zona e Debatit në Klan Kosova se tashmë të ndjerit Astirt Deharit, aktivist i LVV-së, që vdiq në rrethana misterioze në burg, i kanë kërkuar ...

Momenti duke nxjerr trupin e Deharit nga qelia e burgut (Video)

Telegrafi - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut (VIDEO)

Zeri - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Pamje duke nxjerrë trupin e Astrit Deharit nga qelia e burgut

Ora news - 10.11.2016

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Hyseni për TetovaSot: Avni Deharit nga Kumanova ia vrau dy djemtë shteti për të cilin sakrifikoi gjithçka

Alb Portali - 10.11.2016

Analisti politik Blerim Hyseni në një prononcim për portalin TetovaSot theksoi se Avni Deharit ia vrau dy djemtë shteti për të cilin kishte sakrifikuar tërë jetën.

NISMA vizitë familjes Dehari, Krasniqi thotë se vdekja e Astritit na ka goditur (Foto)

Alb Portali - 10.11.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi, bashkë me kryetarin e NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, sekretarin e NISMA’s, Bilall Sherifi, deputetë dhe anëtarë të kryesisë së ...

A po i trembet Vetëvendosje të vërtetës për vdekjen e Astrit Deharit?

Java News - 10.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë një kërkesë të çuditshme rreth rastit të Astrit Deharit, i cili vdiq në rrethana të paqarta në Burgun e Prizrenit. Sekretari Organizativ i VV’së Dardan Molliqaj, ka ...

Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (VIDEO)

Tetova Sot - 10.11.2016

Ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, të shtunën e kaluar me pesë nëntor. Ai ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren dhe Klan Kosova ka ...

Video nga Burgu i Prizrenit, si vdiq Astrit Dehari i Vetëvendosjes

Java News - 10.11.2016

Qe një javë keni dëgjuar deklarata politike nga të dyja kampet për rastin e vdekjes makabre të Astrit Deharit, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, në burgun e Prizrenit.

Sveçla: Isha aty kur Xhemile Dehari refuzoi telegramin e Hashim Thaçit

Lajm - 09.11.2016

Ish-shefi i Inspektoriatit në Komunën e Prishtinës, Xhelal Sveçla ka thënë se ka qenë i pranishëm në momentin kur Xhemile Dehari e Avni Dehari kanë refuzuar që ta pranojnë telegramin e ngushëllimit ...

Nëna e Astrit Deharit refuzon ngushëllimin e Hashim Thaçit, ia kthen këtë përgjigje

Ina - 09.11.2016

Telegramin e ngushëllimit që presidenti Hashim Thaçi ia dërgoi familjes së Astrit Deharit, tri ditë pas vdekjes së tij, e ka refuzuar familja Dehari, me një porosi nga nëna e tij, Xhemilja.

Tetovë: Homazhe për Astrit Deharin – FOTO

Shqipmedia - 09.11.2016

Qindra qytetarë të Tetovës sonte kanë marrë pjesë në homazhet për nderë të aktivistit të ndjerë të Vetvendosjes, Astrit Dehari. Homazhet janë organizuar nga studentët mjekësisë në Universitetin e ...

Babai i Astrit Deharit zbulon detajet e telegramit të Hashim Thaçit

Lajm - 09.11.2016

Familja e aktivistit Astrit Deharit, i cili të shtunën që shkoi vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të paqarta njofton të gjithë qytetarët e Kosovës se nuk do të pranojë letra dhe as ...

Familja Dehari: Nuk pranojmë ngushëllime nga udhëheqësit e shtetit

Lajmi.net - 09.11.2016

Familja e aktivistit Astrit Deharit, i cili të shtunën që shkoi vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të paqarta njofton të gjithë qytetarët e Kosovës se nuk do të pranojë letra dhe as ...

Lideri i BDI-së Ahmeti nënshkruhet në librin e ngushëllimeve për Astritin

Zhurnal - 09.11.2016

Shkup, 9 nëntor - Sot me rastin e hapjes së librit të zisë për vdekjen e aktivistit Astrit Dehari, lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka ngushëlluar familjen Dehari dhe është nënshkruar në librin e zisë, ...

Vdekja e Deharit / Lyhet me gjak Hashim Thaçi (FOTO)

Albeu.com - 09.11.2016

Qindra qytetarë të Kosovës i dhanë dje lamtumirën e funditaktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, i cili u gjet i vdekur në burgun e Prizrenit.

Çka regjistruan kamerat e sigurisë në burg, te dhoma e Astrit Deharit?

Lajmi.net - 09.11.2016

Askush nuk është parë duke hyrë apo dal nga dhoma e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit në kohën kur dyshohet se i ndjeri ka ndërruar jetë. Mirret vesh se njësitet hetimore përkatëse kanë ...

Ministrit Hoxhaj i ndërpritet fjalimi në Zvicër, të rinjtë kërkojnë drejtësi për Astrit Deharin (Video)

Lajmi.net - 09.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, është duke qëndruar në Zvicër, ku pas disa takimeve ka pasur të mbajë një fjalim në Universitetin e Bernës.

A u vizitua Astrit Dehari në burg nga Dardan Molliqaj?!

Lajmi.net - 09.11.2016

Lajmi se i paraburgosuri Astrit Dehari ishte vizituar nga sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, dhe ish-Avokati i Popullit, tash anëtari i VV-së, Sami Kurteshi, pak ditë para se ai ...

Kjo është shishja plastike që u gjet brenda fytit të Astrit Deharit (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 09.11.2016

Tomë Gashi është avokati i familjes Dehari që po heton çështjen e vdekjes së djalit të tyre, Astritit . I ftuar në emisionin "Rubikon" ai shpjegoi se në fytin e Astritit është gjetur një shishe ...

Avokati Gashi zbulon detaje nga autopsia e Astrit Deharit (Video)

Portalb - 09.11.2016

Avokati Tomë Gashi, i cili është angazhuar nga familja e Astrit Deharit ka folur për provat dhe hetimet e deritanishme në rastin Dehari. Gashi, duke përshkruar këto prova, ka thënë në “Rubikon” të ...

Gaxherri: Drejtori i Burgut të Prizrenit duhet të jap dorëheqje

Lajmi.net - 09.11.2016

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxheri, duke folur për vdekjen tragjike të aktivistit të VV-së, Astrit Deharit, ka thënë se nëse nuk kemi veprime penale të paktën është dashur të ...

“Astrit Dehari, rasti më i rëndë që i ndodhi Kosovës”

Lajmi.net - 09.11.2016

Vdekja e Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, po cilësohet nga analisti Petrit Zogaj, si gjëja më e rëndë që i ka ndodhur Kosovës gjatë periudhës së pasluftës.

Gjyqtari thotë se s’i ka lejuar vizitat e Molliqajt e Kurteshit në qelinë e Deharit

Lajm - 09.11.2016

Lajmi se i paraburgosuri Astrit Dehari ishte vizituar nga sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, dhe ish-Avokati i Popullit, tash anëtari i VV-së, Sami Kurteshi, pak ditë para se ai ...

Kështu duket shishja që iu gjet në fyt Deharit (Foto/Video)

Lajm - 09.11.2016

Avokati i familjes Dehari, që është angazhuar në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, Tomë Gashi, ka prezantuar mjetin që i është gjetur në fyt të ...

Gaxherri kërkon dorëheqjen e drejtorit të burgut për vdekjen e Deharit

Lajm - 09.11.2016

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka folur për vdekjen tragjike të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Ajo ka thënë se nëse nuk kemi veprime penale, të paktën është ...

Deklaratë e familjes Dehari: Nuk pranojmë telegrame ngushëllimi nga asnjë udhëheqës i këtij pushteti vrastar

Telegrafi - 09.11.2016

Familja e Astrit Deharit, i vdekur ditë më parë në Qendrën e paraburgimit në Prizren në rrethana ende në rrethana saktësisht të paqartë, ka reaguar lidhur me dërgimin e një telegrami ngushëllimi nga ...

Deklaratë e familjes Dehari: Nuk pranojmë telegrame ngushëllimi nga asnjë udhëheqës i këtij pushteti vrastar

Zeri - 09.11.2016

Familja e Astrit Deharit, i vdekur ditë më parë në Qendrën e paraburgimit në Prizren në rrethana ende në rrethana saktësisht të paqartë, ka reaguar lidhur me dërgimin e një telegrami ngushëllimi nga ...

Familja Dehari refuzon telegramet e ngushëllimeve nga "pushteti vrastar"

Gazeta Express - 09.11.2016

Familja e aktivistit Astrit Dehari, i cili të shtunën që shkoi vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të paqarta, njofton të gjithë qytetarët e Kosovës se nuk do të pranojë letra dhe as ...

Hapet e pamja për Astrit Deharin

Zeri - 09.11.2016

Familja Dehari ka hapur të pamen për djalin e tyre, Astrit Dehari. E pamja ka nisur sot (e mërkurë) dhe do të zgjasë deri të dielën. Ato do të mbahen duke filluar nga ora 09:00 deri në orën 17:00, në ...

Pas homazheve për Deharin, lyhet me ”gjak” billbordi i Thaçit në Tetovë (Foto)

Telegrafi - 09.11.2016

Dje në Tetovë u mbajt homazh për aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili u gjet i vdekur në burgun e Prizrenit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

"Përgjaket" fotografia e Hashim Thaçit në Tetovë pas homazheve për Astrit Deharin

Gazeta Express - 09.11.2016

Pas vdekjes tragjike në burg të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari, homazhe dje u mbajtën edhe në Tetovë, pas çka fotografia e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në një bilbord të ...

Në rastin ‘Dehari’ përfshihen edhe hetues dhe prokurorë të Prishtinës, intervistohen disa dëshmitarë

Gazeta Express - 09.11.2016

Hetimet mbi shkaqet e vdekjes së Astrit Deharit, tashmë nuk do t’i bëjë vetëm Policia e Prokuroria e Prizrenit. Sot është marrë vendim që të krijohet një ekip i përbashkët hetimor ku është përfshirë ...

Çka regjistruan kamerat e sigurisë në burg, te dhoma e Astrit Deharit?

Telegrafi - 09.11.2016

Askush nuk është parë duke hyrë apo dal nga dhoma e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit në kohën kur dyshohet se i ndjeri ka ndërruar jetë. Mirret vesh se njësitet hetimore përkatëse kanë ...

Të rinjtë ia ndërprejnë fjalimin ministrit Hoxhaj në Bern, kërkojnë drejtësi për Deharin (Video)

Telegrafi - 09.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili është duke qëndruar në Zvicër, pas disa takimeve kishte në agjendë edhe mbajtjen e një ligjerate në Universitetin e Bernës.

Hoxhajt i ndërpritet fjalimi në Zvicër, të rinjtë kërkojnë drejtësi për Deharin (Video)

Gazeta Express - 09.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili është duke qëndruar në Zvicër, pas disa takimeve kishte në agjendë edhe mbajtjen e një ligjerate në Universitetin e ...

Prokurori Hoxha: Kështu vdiq Astrit Dehari (Video)

Gazeta Express - 09.11.2016

Kryeprokurori i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha, në “Rubikon” të KTV-së, ku u debatua mbi rastin e aktivistit të ndjerë të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, ka theksuar se ky institucion dhe i tërë ...

Gjyqtari: S’kam lejuar vizitat e Molliqajt e Kurteshit në qelinë e Deharit

Telegrafi - 09.11.2016

Lajmi se i paraburgosuri Astrit Dehari ishte vizituar nga sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, dhe ish-Avokati i Popullit, tash anëtari i VV-së, Sami Kurteshi, pak ditë para se ai ...

Avokati Gashi zbulon detaje nga autopsia e Astrit Deharit (Video)

Gazeta Express - 09.11.2016

​Avokati Tomë Gashi, i cili është angazhuar nga familja e Astrit Deharit ka folur për provat dhe hetimet e deritanishme në rastin ...

Kështu duket shishja që iu gjet në fyt Deharit (Foto/Video)

Gazeta Express - 09.11.2016

Avokati i familjes Dehari, që është angazhuar në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, Tomë Gashi, ka prezantuar mjetin që i është gjetur në fyt të ...

Gjyqtari thotë se s’i ka lejuar vizitat e Molliqajt e Kurteshit në qelinë e Deharit

Gazeta Express - 09.11.2016

Lajmi se i paraburgosuri Astrit Dehari ishte vizituar nga sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, dhe ish-Avokati i Popullit, tash anëtari i VV-së, Sami Kurteshi, pak ditë para se ai ...

Tomë Gashi tregon si duket shishja që iu gjet në fyt Deharit (Foto)

Telegrafi - 09.11.2016

Avokati Tomë Gashi, i cili është angazhuar nga familja e Astrit Deharit ka folur për provat dhe hetimet e deritanishme në lidhje me vdekjen e Deharit dhe ka prezantuar shishen që është gjetur në ...

Hoxhajt i ndërpritet fjalimi në Zvicër, kërkojnë drejtësi për Astrit Deharin

Ora news - 09.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, është duke qëndruar në Zvicër, ku pas disa takimeve ka pasur të mbajë një fjalim në Universitetin e Bernës.

Gaxherri kërkon dorëheqjen e drejtorit të burgut për vdekjen e Deharit

Gazeta Express - 09.11.2016

​Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka folur për vdekjen tragjike të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit ...

Gaxherri: Drejtori i Burgut të Prizrenit duhet të jap dorëheqje

Telegrafi - 09.11.2016

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxheri, duke folur për vdekjen tragjike të aktivistit të VV-së, Astrit Deharit, ka thënë se nëse nuk kemi veprime penale të paktën është dashur të ...

Gaxherri kërkon dorëheqjen e drejtorit të burgut për vdekjen e Deharit

Zeri - 09.11.2016

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka folur për vdekjen tragjike të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Ajo ka thënë se nëse nuk kemi veprime penale, të paktën është ...

Selmanaj: Nuk guxojmë që dikush të përfitojë politikisht nga vdekja e Deharit (Video)

Telegrafi - 09.11.2016

Analisti Driton Selmanaj tha se nuk guxojmë që dikush të provojë të përfitojë politikisht nga vdekja e Astrit Deharit. Këto komente Selmanaj i bëri në emisionin “CLICK” të RTV21, ku u diskutua për ...

'Astrit Dehari, rasti më i rëndë që i ndodhi Kosovës'

Zeri - 09.11.2016

Vdekja e Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, po cilësohet nga analisti Petrit Zogaj, si gjëja më e rëndë që i ka ndodhur Kosovës gjatë periudhës së pasluftës.

Babai i Astrit Deharit zbulon detajet e telegramit të Hashim Thaçit

Tetova Sot - 09.11.2016

Familja e aktivistit Astrit Deharit, i cili të shtunën që shkoi vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të paqarta njofton të gjithë qytetarët e Kosovës se nuk do të pranojë letra dhe as ...

Ismaili për TetovaSot: Nesër do të marr pjesë në marshin për Astrit Dehari

Tetova Sot - 09.11.2016

Zenun Ismaili nga RDK-ja në një prononcim për portalin TetovaSot ka thënë se nesër do të marr pjesë në marshin për Astrit Deharin si dhe ka apeluar edhe bashkëqytetarët që ta bëjnë të njëjtën gjë.

Hyseni për TetovaSot: Avni Deharit nga Kumanova ia vrau dy djemtë shteti për të cilin sakrifikoi gjithçka

Tetova Sot - 09.11.2016

Analisti politik Blerim Hyseni në një prononcim për portalin TetovaSot theksoi se Avni Deharit ia vrau dy djemtë shteti për të cilin kishte sakrifikuar tërë jetën.

Ja si dukej shishja që iu gjet në fyt Astrit Deharit (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 09.11.2016

Avokati i familjes Dehari, që është angazhuar në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, Tomë Gashi, ka prezantuar mjetin që i është gjetur në fyt të ndjerit.

Ministrit të Kosovës i dërpritet fjalimi në Zvicër, të rinjtë kërkojnë drejtësi për Deharin (Video)

Tetova Sot - 09.11.2016

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili është duke qëndruar në Zvicër, pas disa takimeve kishte në agjendë edhe mbajtjen e një ligjerate në Universitetin e Bernës.

Halil Matoshi: Të vrasësh një student shembull si Astrit Dehari, është e tmerrshme

Tetova Sot - 09.11.2016

Analisti politik, Halil Matoshi ka folur rreth rastit të Astrit Deharit. Ai ka thënë se vdekja e tij e dyshimtë në burgun e Prizrenit, e ka damkos tërë vendin, transmeton Gazeta Blic.

“Astrit Dehari kishte lëndime në pjesën e kokës dhe qafës”

Lajmi.net - 08.11.2016

Avokati Tomë Gashi, në “Ballë për Ballë” tha se në trupin e Astrit Deharit, janë gjetur edhe disa lëndime të jashtme, të cilat do të analizohen. “Ai ka pasur lëndime në pjesë të kokës e qafës, por ...

Albin Kurti: Ja mjetet e forta me të cilat u vra dhunshëm Astrit Dehari

Lajm - 08.11.2016

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur në “Interaktiv” për vdekjen e aktivistët të kësaj partie, Astrit Dehari. “Ishte shumë e rëndë dhe e dhimbshme për të gjithë ne aktivistët dhe ...

Dëshmitari: Si e gjeta Astrit Deharin kur u ktheva nga pauza?

Lajmi.net - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, dega në prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit. Në të ëshët edhe rrëfimi i shokut të dhomës së të ndjerit.

Kurti: Astriti u vra dhunshëm [video]

Ina - 08.11.2016

“Ishte shumë e rëndë dhe e dhimbshme për të gjithë ne aktivistët dhe për familjen se pas dy vitesh që e humbën Arbonrit e humbën edhe djalin tjetër, Astirit. Ne nuk kemi aktivistë tjetër si Astriti.

Poezia prekëse e Avni Deharit për Astritin: Pse të vranë o Astrit Dehari

Ina - 08.11.2016

Avni Dehari, babai i Astrit Deharit, i cili ndërroi jetë dy ditë më parë në Burgun e Prizrenit, ia ka kushtuar një poezi mjaft emocionuese djalit të tij, Astritit.

Dëshmitari: Si e gjeta Astrit Deharin kur u ktheva nga pauza?

Lajm - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, dega në prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit. Në të ëshët edhe rrëfimi i shokut të dhomës së të ndjerit.

Sot i jepet lamtumira Astrit Deharit

Ina - 08.11.2016

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit, i cili sipas rezultateve të para të ekspertizës, ka vdekur nga mungesa e frymëmarrjes, ndërsa, hedhet poshtë dyshimi se ai kishte marrë medikamente.

Dëshmitari: Si e gjeta Astrit Deharin kur u ktheva nga ajrimi (Dokument)

Ina - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, dega në Prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit. Në të është edhe rrëfimi i shokut të dhomës së të ndjerit.

Tomë Gashi tregon se çka u gjet në dhomën e burgut ku qëndroi Astrit Dehari

Ina - 08.11.2016

Përfaqësuesi ligjor i familjes së Astrit Deharit, avokati Tomë Gashi, në emisionin “Ora e Fundit” të Klan Kosovës, ka thënë se ekspertët e mjekësisë ligjore kanë dalë në përfundim, se arsyeja e ...

Flet shoku i qelisë: Kështu e gjeta të vekur Astrit Deharin

LajmiFundit - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Dega në Prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit. Në të ëshët edhe rrëfimi i shokut të dhomës së të ndjerit.

Sot i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit

Albeu.com - 08.11.2016

Sot do t'i jepet lamtumira e fundit aktivistit Astrit Dehari . Varrimi i të ndjerit do të bëhet në ora 14:00, në varrezat e Zllatarit në Prishtinë. Para varrimit do të mbahet një mbledhje ...

Kërkohet dorëheqja e ministres së Drejtësisë

Lajm - 08.11.2016

Siguria katastrofale, Qeveria të japë llogari. “Dorëheqje zinxhirore, në planin moral, është dashur të ndodhte, por dihet se kjo kastë politike nuk merakoset për shkatërrimin e Kosovës, e lëre më të ...

Sot varroset Astrit Dehari

Zhurnal - 08.11.2016

Prishtinë, 8 nëntor - Astrit Dehari, ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje do ta varroset sot në orën 14 në varrezat e Matiqanit. Në orën 11 do të mbahet një mbledhje komemorative, ndërsa në 12:00 do ...

KMDLNJ: Si e gjeti Astritin shoku i dhomës kur u kthye nga pauza

Zhurnal - 08.11.2016

Prishtinë, 8 nëntor - Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Dega në Prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit.

Shoku i qelisë: Ja si e gjeta Astrit Deharin kur u ktheva nga pushimi

Albeu.com - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit, në të cilin përfshihet edhe rrëfimi i shokut të tij të dhomë s.

Zogaj: FBI të hetojë rastin e Astrit Dehari

Lajm - 08.11.2016

Analisti Petrit Zogaj ka kërkuar që FBI të merret me hetimet për rastin e ish-aktivistit Astrit Dehari. Zogaj në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se çdo tentim i institucioneve për ...

Rrëfimi i shokut të dhomës, si E gjeti të shtrirë në qeli Astrit Deharin

Ina - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, dega në Prizren e ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit, në të cilin në detaje ka folur shoku i dhomës së të ndjerit Naser ...

Nis mbledhja komemorative për Astrit Deharin, marrin pjesë edhe prindërit (Foto)

Lajmi.net - 08.11.2016

Në Sallën e Kuqe të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës, ka filluar mbledhja komemorative me rastin e vdekjes së Astrit Deharit. Në këtë mbledhje, përveç zyrtarëve dhe anëtarëve të ...

Mbledhje komemorative për Astrit Deharin (Drejtpërdrejt)

Lajm - 08.11.2016

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit, i cili ka ndërruar jetë në rrethana ende të pasqaruara në burgun e Prizrenit. Para varrimit do të mbahet një mbledhje komemorative në Fakultetin ...

Ymeri: Nuk do të lëmë gurë pa lëvizur për të sjell drejtësi për Astritin

Lajmi.net - 08.11.2016

Në Sallën e Kuqe të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës, ka filluar mbledhja komemorative me rastin e vdekjes së Astrit Deharit. Në këtë mbledhje, përveç zyrtarëve dhe anëtarëve të ...

Rrëfimi i shokut të dhomës, si e gjeti të shtrirë në qeli Astrit Deharin

Lajm - 08.11.2016

Naser Makolli thotë se ka qenë i pari që e ka parë Astritin të shtrirë në dysheme në shpinë. “Kam parë që as nuk ka lëviz apo lëshuar ndonjë gjëmë. Ka pasur në gojë një shishe plastike (të mjaltit) ...

FBI të hetojë rastin e Astrit Deharit

Albeu.com - 08.11.2016

FBI duhet të hetojë rastin e ish-aktivistit Astrit Dehari, dhe se çdo tentativë e institucioneve për hetim, duhet të pushojë menjëherë. Analisti Petrit Zogaj, në një postim në rrjetin social Facebook ...

Fjalët prekëse të babait të Astritit: Madhështia jote shpërtheu grilat e burgut (VIDEO)

Albeu.com - 08.11.2016

Babai i Astritit , Avni Dehari , në mbledhjen e lamtumirës të mbajtur sot në Fakultetin e Filologjisë, duke u drejtuar nga fotografia e djalit të tij, ka dhënë një fjalim prekës.

Fjalimi prekës i babait të Astritit: Madhështia jote shpërtheu grilat e burgut

Lajm - 08.11.2016

Babai Astritit tanimë të ndjerë, Avni Dehari, në mbledhjen komemorative të mbajtur sot në Fakultetin e Filologjisë, duke u drejtuar nga fotografia e djalit të tij, ka dhënë një fjalim prekës.

Babai i Astritit: Ata që të bënë të vdesësh, deshën që vdekja jote të heshtet

Lajmi.net - 08.11.2016

Avni Dehari, babai i Astrit Deahrit, aktivistit të Vetëvendosjes i vdekur në burgun e Prizrenit të shtunën, ka thënë se ata që bënë që Astriti më të mos jetojë, deshën që vdekja e tij të heshtet.

Shpend Ahmeti e Dardan Molliqaj shpërthejnë në lot derisa flet babai i Astritit (Video)

Lajm - 08.11.2016

Përderisa babai i Astrit Deharit po flet në mbledhjen komemorative të organizuar nga “Vetëvendosja”, për vdekjen e të birit, zyrtarë nga VV’ja kanë filluar të ...

Homazhe edhe në Tetovë për Astrit Deharin

Lajm - 08.11.2016

Homazhe për nder të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari do ët organizohen edhe në Tetovë, shkruan Gazeta Lajm. Homazhet mbahen sot në ora 14, para Pallatit të Kulturës, njoftuan ...

Rrustem Mustafa – Remi akuzon shtetin për vdekjen e Astrit Deharit

Lajmi.net - 08.11.2016

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rrustem Mustafa ka fajësuar strukturat shtetërore për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Deharit.

Shpend Ahmeti shpërthen në lot (Foto)

Lajmi.net - 08.11.2016

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet për Astrit Deharin, aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje që vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të pasqaruara.

Visar Ymeri, Shpend Ahmeti dhe Albin Kurti përulën para arkivolit të Astrit Deharit (Video)

Lajm - 08.11.2016

Homazhet e fundit po i bëhen Astri Deharit në prani të qytetarëve dhe të liderëve të ...

Homazhe edhe në Tetovë për Astrit Deharin

Ina - 08.11.2016

Homazhe për nder të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari do ët organizohen edhe në Tetovë, shkruan Gazeta Lajm. Homazhet mbahen sot në ora 14, para Pallatit të Kulturës, njoftuan ...

Homazhe pranë arkivolit të Astrit Deharit (FOTO)

Portalb - 08.11.2016

Marshuesit tashmë kanë arritur te ‘Teatri Kombëtar” për t’i bërë homazhet e fundit Astrit Deharit, aktivistit të ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje. Tashmë ata janë duke bërë homazhe duke vendosur lule ...

Presidenti Thaçi i dërgoi telegram ngushëllimi familjes Dehari

Lajmi.net - 08.11.2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Presidenti Thaçi i dërgoi telegram ngushëllimi familjes Dehari

Lajm - 08.11.2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Edhe në Tetovë do të mbahen homazhe për Astrit Deharin (Foto)

Lajmi.net - 08.11.2016

Edhe në Tetovë do të organizohen homazhe për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari i cili vdiq në burgun e Prizrenit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Edhe në Tetovë do të mbahen homazhe për Astrit Deharin (Foto)

Almakos - 08.11.2016

Edhe në Tetovë do të organizohen homazhe për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari i cili vdiq në burgun e Prizrenit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Presidenti Thaçi i dërgoi telegram ngushëllimi familjes Dehari

Zhurnal - 08.11.2016

Prishtine, 8 nentor - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Astriti po varroset pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit (Foto)

Lajm - 08.11.2016

Pas marshit që u bë në shesh të kryeqytetit, homazheve ku morën pjesë qindra njerëz, trupi i Astrit Deharit u dërgua të varroset në fshatin Zllatar afër ...

Astrit Dehari përcillet për në banesën e fundit (VIDEO LIVE)

Albeu.com - 08.11.2016

Qindra qytetarë po përcjellin për në banesën e fundit trupin e aktivistit të Astrit Deharit . "I japim lamtumirën aktivistit shembullor dhe shokut tonë të dashur Astrit Deharit , për ta kujtuar atë ...

I jepet lamtumira Astrit Deharit - kërkohet drejtësi

Evropaelire - 08.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një mbledhje komemorative kushtuar aktivistit të saj, Astrit Dehari. Ai vdiq të shtunën në rrethana ende të pasqaruara në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Ceremonia e varrimit të Astrit Deharit (Drejtpërdrejt)

Ina - 08.11.2016

Në këto momente janë mbledhur qindra njerëz në Zllatar të Prishtinës për t’i dhënë lamutumirën e fundit aktivistit të VV-së Astrit Deharit. Familjarë, dhe miq të familjes Dehari në këto momente po ...

Hetuesit gjejnë ditarin me 63 faqe të Astrit Deharit

Lajmi.net - 08.11.2016

Hetuesit që po merren me zbardhjen e rastit të vdekjes së Astrit Deharit kanë gjetur një ditar personal të të ndjerit në dhomën e tij të dhe janë duke lexuar përmbajtjen e tij.

Fillon ceremonia e varrimit të Astrit Deharit (Foto)

Lajmi.net - 08.11.2016

Po i jepet lamtumira e fundit ish aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit. Në ceremoninë e varrimit janë duke marr pjesë qindra njerëz për të shprehur dhimbjen e tyre për humbjen e ...

Shpend Ahmeti me lot në sy: Pa ty Astrit, rruga jonë do të jetë edhe më e vështirë

Lajmi.net - 08.11.2016

Me shumë dhimbje e lot në sy, kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti mbajti një fjalim në ceremoninë e varrimit të Astrit Deharit për të shprehur punën e palodhshme që i ndjeri bëri për të përmbushur ...

Hetuesit gjejnë ditarin me 63 faqe të Astrit Deharit

Lajm - 08.11.2016

Hetuesit që po merren me zbardhjen e rastit të vdekjes së Astrit Deharit kanë gjetur një ditar personal të të ndjerit në dhomën e tij të dhe janë duke lexuar përmbajtjen e tij.

Albin Kurti: Astrit Dehari u vra, kërkojmë hetim ndërkombëtar

Lajmi.net - 08.11.2016

Deputeti i Vetëvendosjes Albin KurtI gjatë ceremonisë së varrimit të Astrit Deharit i vdekur të shtunën në burgun e Prizrenit ka thënë se Dehari ishte aktivisti më i mirë që kishin dhe se nuk do ta ...

Babai i Astrit Deharit i jep lamtumirën e fundit djalit të tij (Video)

Lajm - 08.11.2016

Babai i Astrit Deharit i dha lamtumirën e fundit djalit të tij, në ceremoninë e varrimit në Zllatar të ...

Kurti për Astrit Deharin: Kemi humbur diellin por jo edhe dritën, Astriti ishte yll!

Lajm - 08.11.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në ceremoninë e varrimit të Astrit Deharit tha se kërkojnë drejtësi, dhe një hetim të pavarur ndërkombëtar.

Albin Kurti: Astrit Dehari u vra, kërkojmë hetim ndërkombëtar

Ina - 08.11.2016

“Nuk do ta kemi të lehtë ta gjemë vetëm pasi kemi humbur Astriti, ai ishte aktvisit më i mirë që kishim. Astrit Dehari ishte edhe trim i dashur e shumë punëtorë dhe fort i ditur”.

Babai i Astritit: Drejtësia, liria dhe vetëvendosja do bëhen realitet

Portalb - 08.11.2016

Gjatë ceremonisë komemorative për Astrit Deharin ka folur edhe babai i tij, Avni Dehari, i cili ka thënë se ideali për çka ka luftuar i biri i tij një ditë do të bëhet realitet, transmeton Koha.net.

Ymeri: Nuk do të lëmë gurë pa lëvizur për ta sjellë drejtësinë për Astritin

Lajm - 08.11.2016

Në mbledhjen komemorative për të ndjerin, Astrit Dehari, i cili vdiq në qendrën e paraburgimit në Prizren dhe që po konsiderohet vdekje e dyshimtë, u kujtuan veprat dhe kontributi i tij që kishte ...

I jepet lamtumira e fundit aktivistit të Vetëvendosje Astrit Dehari

LajmiFundit - 08.11.2016

Trupi i pajetë i Astrit Deharit është varrosur në fshatin Zllatar afër Matiqanit. Dehari po prehet pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit, i cili u vetëvra para dy viteve.

Mes lotësh, varroset Astrit Dehari

Lajm - 08.11.2016

Trupi i pajetë i të ndjerit Astrit Dehari është varrosur në varrezat e fshatit Zllatar të Komunës së Prishtinës. Në ceremoni, përveç familjarëve, miqve dhe bashkëpartiakëve, morën pjesën edhe shumë ...

Reuters shkruan rreth marshit protestues për Astrit Deharin

Lajm - 08.11.2016

Agjencia britanike e lajmeve “Reuters” i ka kushtuar një shkrim marshit protestues të organizuar sot për Astrit Deharin i cili vdiq në rrethana të paqarta në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Astriti ishte në pritje që të bëhet baba (Foto)

Lajm - 08.11.2016

Astrit Dehari, i cili sot u përcjellë për në banesën e fundit, ishte në pritje që të bëhet baba. Ai ishte martuar vitin e kaluar me Artën, ndërsa këtë vit çifti po pritnin fëmijën e parë.

Ramadani: Trajtimi jo transparent i rastit të Deharit, gabim institucional

Lajmi.net - 08.11.2016

Njohësi i çështjeve të sigurisë Burim Ramadani vlerëson se trajtimi jo i plotë dhe jo tansparent i "rastit Dehari" është gabim institucional. Siç shkruan ai, konfuzioni në rritje dëmton sigurinë ...

Delawie për Deharin: Vdekjet në burg shqetësuese, mirëpres përfshirjen e vëzhguesve të pavarur në hetime

Lajm - 08.11.2016

Ambasadori amerikan, Greg Delawie për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka thënë se është me rëndësi që të sigurohen ...

Delawie: Vdekjet në burg janë gjithmonë shqetësuese, e rëndësishme gjetja e fakteve

Lajmi.net - 08.11.2016

Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie duke iu referuar vdekjes së ish aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari, vlerëson se vdekjet që ndodhin brenda burgut gjithmonë janë shqetësuese.

Delawie për Astrit Deharin: Të përfshihen hetues të pavarur

Albeu.com - 08.11.2016

Ambasadori amerikan, Greg Delawie , ka reaguar për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit, i cili u përcoll sot për në banesën e fundit, ku do të prehet pranë vëllait të tij Arbnorit.

Hetuesit gjejnë ditarin me 63 faqe të Astrit Deharit

Albeu.com - 08.11.2016

Hetuesit të cilët po merren me zbardhjen e vdekjes së akrivistit Astrit Dehari , kanë gjetur ditarin personal në dhomën e të ndjerit, i cili u përcoll mesditën e sotme për në banesën e fundit.

Homazhe për Astrit Deharin edhe në Tetovë (Foto/Video)

Lajm - 08.11.2016

Në këto momente janë duke u mbajtur homazhe për aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje i cili vdiq në burgun e Prizrenit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Homazhe për Astritin në Tetovë bëjnë dhjetëra të ...

E DHIMBSHME / Momenti kur nëna hedh dheun mbi varrin e Astritit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.11.2016

Aktivisti i Vetëvendosjes Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë y ditë më parë në burgun e Prizrenit, është përcjellë për në banesën e fundit. Trupi i Astritit është varrosur pranë vëllait të tij ...

O’Connell u bën thirrje autoriteteve kosovare të hetojnë sa më shpejtë vdekjen e Astritit

Lajmi.net - 08.11.2016

Për vdekjen e ish aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në burgun e Prizrenit, Astrit Deharit, ka shkruar edhe ambasadori britanik në Kosovë, Ruariri O’Connell.

Homazhe për Astrit Deharin edhe në Tetovë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.11.2016

Mbrëmjen e sotme janë zhvilluar në Tetovë homazhe për aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje i cili vdiq në burgun e Prizrenit. Homazhet janë mbajtur para Pallatit të Kulturës në qendrën e qytetit ku ...

O?Connell: Të bëhen të ditura rrethanat e vdekjes së Astrit Deharit

Albeu.com - 08.11.2016

Ambasadori britanik Ruairi O’ Connell , ka folur për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në Burgun e Prizrenit. Ai ka thënë se duhet të sigurohet se ekziston një ...

Vdekja e aktivistit të VV, Delawie: Vdekjet në burg, gjithmonë shqetësuese; O’Connell ...

Top Channel - 08.11.2016

Pas vdekjes së ish-aktivistit të “Vetëvendosjes”, Astrit Dehari, ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka vlerësuar se, vdekjet që ndodhin brenda burgut janë gjithmonë shqetësuese.

Shpend Ahmeti: Drejtësinë për Astritin duhet ta kërkojmë të gjithë

Lajmi.net - 08.11.2016

​Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në Facebook, ka treguar se në varrimin e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, morën pjesë shumë qytetarë.

Nëna e Astritit refuzon ngushëllimin e Thaçit, i’a kthen këtë përgjigje

Shqipmedia - 08.11.2016

Telegramin e ngushëllimit që presidenti Hashim Thaçi ia dërgoi familjes së Astrit Deharit, tri ditë pas vdekjes së tij, e ka refuzuar familja Dehari, me një porosi nga nëna e tij, Xhemilja.

Nëna e Astrit Deharit refuzon ngushëllimin e Hashim Thaçit, ia kthen këtë përgjigje familja

Lajm - 08.11.2016

Telegramin e ngushëllimit që presidenti Hashim Thaçi ia dërgoi familjes së Astrit Deharit, tri ditë pas vdekjes së tij, e ka refuzuar familja Dehari, me një porosi nga nëna e tij, Xhemilja.

Sveçla: Isha aty kur nëna e Astritit refuzoi telegramin e Thaçit

Lajmi.net - 08.11.2016

Ish-shefi i Inspektoriatit në Komunën e Prishtinës, Xhelal Sveçla ka thënë se ka qenë i pranishëm në momentin kur Xhemile Dehari e Avni Dehari kanë refuzuar që ta pranojnë telegramin e ngushëllimit ...

KMDLNJ raporton se si e gjeti Astritin shoku i dhomës

Telegrafi - 08.11.2016

Në të është edhe rrëfimi i shokut të dhomës së të ndjerit. Naser Makolli ka thënë se në gojën e Deharit është gjetur një shishe e plastikës. Kjo është komunikata e plotë e KMDLNJ-së në Prizren: ...

Dëshmitari: Si e gjeta Astrit Deharin kur u ktheva nga pauza?

Gazeta Express - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, dega në prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit ...

Sot varroset Astrit Dehari

Gazeta Express - 08.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ka vdekur në burgun e Prizrenit, Astrit Dehari, do të varroset sot në orën ...

Vargje drithëruese për Astrit Deharin!

Gazeta Express - 08.11.2016

Vargje drithëruese dhe tepër prekëse po shpërndahen në rrjetet sociale, që i janë kushtuar Astrit Deharit, nga poeti Agim ...

Sot i jepet lamtumira Astrit Deharit

Telegrafi - 08.11.2016

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit, i cili sipas rezultateve të para të ekspertizës, ka vdekur nga mungesa e frymëmarrjes, ndërsa, hedhet poshtë dyshimi se ai kishte marrë medikamente.

Gashi: Në dhomën ku qëndroi Astrit Dehari, u gjetën mjete të mbuluara me gjak

Zeri - 08.11.2016

Përfaqësuesi ligjor i familjes së Astrit Deharit,avokati Tomë Gashi, ka thënë se ekspertët e mjekësisë ligjore kanë dalë në përfundim, se arsyeja e vdekjes së të ndjerit Astrit Dehari, ishte pengesa ...

Jepen detajet e para të vdekjes së Deharit

Zeri - 08.11.2016

I riu Astrit Dehari ka vdekur si pasojë e asfiksisë apo pengesave në frymëmarrje. Kjo është thënë nga prokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxha, derisa për shkaktarin e asfiksisë do ...

Sot i jepet lamtumira Astrit Deharit

Zeri - 08.11.2016

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit, i cili sipas rezultateve të para të ekspertizës, ka vdekur nga mungesa e frymëmarrjes, ndërsa, hedhet poshtë dyshimi se ai kishte marrë medikamente.

KMDLNJ: Si e gjeti Astritin shoku i dhomës kur u kthye nga pauza

Zeri - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Dega në Prizren ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit. Në të është edhe rrëfimi i shokut të dhomës së të ndjerit.

Kurti: Astriti ishte ngufatur nga një mjet i fortë

Zeri - 08.11.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, tashmë deputet në Kuvendin e Kosovës, Albin Kurti, në emisionin “Interkativ”, të KTV-së, ka deklaruar se aktivisti i tyre, Astrit Dehari ka përjetuar një vdekje të ...

Zogaj: FBI të hetojë rastin e Astrit Deha

Zeri - 08.11.2016

Analisti politik, Petrit Zogaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka kërkuar që FBI të merret me hetimet për rastin e ish aktivistit Astrit Dehari.

Zogaj: FBI të hetojë rastin e Astrit Dehari

Telegrafi - 08.11.2016

Analisti Petrit Zogaj ka kërkuar që FBI të merret me hetimet për rastin e ish-aktivistit Astrit Dehari. Zogaj në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se çdo tentim i institucioneve për ...

Kurteshi: Nuk munda ta besoj lajmin për vdekjen e Astritit

Gazeta Express - 08.11.2016

Në ambientet e Fakultetit të Filologjisë ka filluar mbledhja komemorative për jetën dhe veprën e Astrit Deharit, ish-aktivist i Lëvizjes "Vetëvendosje", që ndërroi jetë të shtunën, ende në rrethana ...

Fillon mbledhja komemorative për Astrit Deharin, marrin pjesë edhe prindërit (Foto)

Gazeta Express - 08.11.2016

Në Sallën e Kuqe të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës, ka filluar mbledhja komemorative me rastin e vdekjes së Astrit ...

Nis mbledhja komemorative për Astrit Deharin, Kurteshi: Astriti u vra nga ky pushtet!

Telegrafi - 08.11.2016

Vdekja e studentit të Mjekësisë dhe aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit ka tronditur tërë opinionin e gjerë. E sot kur pritet ti jepet lamtumira e fundit, në Fakultetin e Filologjisë ...

Remi akuzon shtetin për vdekjen e Deharit, thotë se ai është martir i drejtësisë së dështuar

Gazeta Express - 08.11.2016

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rrustem Mustafa ka fajësuar strukturat shtetërore për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Deharit.

Kurteshi: Zemra nuk po e pranon humbjen e Astritit

Zeri - 08.11.2016

Ka filluar mbledhja komemorative në nder të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit. Në këtë mbledhje po marrin pjesë një numër i madh i aktivistëve.

Ymeri: Nuk do të lëmë gurë pa lëvizur për ta sjellë drejtësinë në vend për Astritin

Gazeta Express - 08.11.2016

Kreu i Lëvizjes "Vetëvendosje", Visar Ymeri, në mbledhjen komemorative ka folur rreth vdekjes së aktivistit të kësaj Lëvizjeje, Astrit ...

Ymeri: Astriti është i pazëvendësueshëm, drejtësia do të vendoset

Telegrafi - 08.11.2016

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në mbledhjen komemorative për aktivistin Astrit Dehari tha se është e vështirë t’i jepet lamtumira e fundit një njeriu që nuk u nda kurrë nga ne.

Fillon mbledhja komemorative në nder të Astrit Dehari (LIVE)

Zeri - 08.11.2016

Ka filluar mbledhja komemorative në nder të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit. Në këtë mbledhje po marrin pjesë një numër i madh i aktivistëve si dhe drejtues të Lëvizjes ...

Shpend Ahmeti e Dardan Molliqaj shpërthejnë në lot derisa flet babai i Astritit (Video)

Gazeta Express - 08.11.2016

Përderisa babai i Astrit Deharit po flet në mbledhjen komemorative të organizuar nga "Vetëvendosja", për vdekjen e të ...

Babai i Deharit: Të vihet në vend drejtësia për vdekjen e Astritit

Gazeta Express - 08.11.2016

Babai i Astritit të ndjerë, Avni Dehari, gjatë ceremonisë komemorative për nder të djalit të tij Astrit Deharit, ka kërkuar që drejtësia për vdekjen e tij të vihet në ...

Fjalimi prekës i babait të Astritit: Madhështia jote shpërtheu grilat e burgut (Video)

Telegrafi - 08.11.2016

Babai Astritit tanimë të ndjerë, Avni Dehari, në mbledhjen komemorative të mbajtur sot në Fakultetin e Filologjisë, duke u drejtuar nga fotografia e djalit të tij, ka dhënë një fjalim prekës.

Rrustem Mustafa: Astrit Dehari, martir i drejtësisë së dështuar në Kosovë

Telegrafi - 08.11.2016

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rrustem Mustafa përmes një postimi në Facebook ka fajësuar strukturat shtetërore për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit ...

Visar Ymeri: Nuk mund t’i them lamtumirë Astritit

Zeri - 08.11.2016

Kreu i lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri në mbledhjen komemorative në dert ë aktivistit Astrit Dehari ka folur i emocionuar për vdekjen e Deharit. Ai para të pranishmëve ka kujtuar kohën e njohjes së ...

Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’

Zeri - 08.11.2016

Në mbledhjen komerative në nderë të aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari ka folur edhe babai i tij i cili ka qenë i emocionuar. Ai nën lot iu është drejtuar të birit në fotografi se vdekja e tij ...

Nisin homazhet para trupit të pajetë të Astrit Deharit (FOTO-VIDEO)

Gazeta Express - 08.11.2016

Marshuesit tashmë kanë arritur te Teatri Kombëtar për t’i bërë homazhet e fundit Astrit Deharit, aktivistit të ndjerë të Lëvizjes ...

Visar Ymeri, Shpend Ahmeti dhe Albin Kurti përulen para arkivolit të Astrit Deharit (Video)

Gazeta Express - 08.11.2016

Homazhet e fundit po i bëhen Astri Deharit në prani të qytetarëve dhe të liderëve të ...

Homazhe në nderim të Astrit Deharit (Foto)

Telegrafi - 08.11.2016

Qindra bashkëaktivist të Astritit Deharit, miq, shokë, familjarë, e qytetarë i janë bashkuar marshit në nderim të Astrit Deharit. Pas përfundimit të marshit, qytetarë të shumtë po bëjnë edhe homazhe ...

Homazhe pranë arkivolit të Astrit Deharit (FOTO)

Zeri - 08.11.2016

Marshuesit tashmë kanë arritur te ‘Teatri Kombëtar” për t’i bërë homazhet e fundit Astrit Deharit, aktivistit të ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje. Tashmë ata janë duke bërë homazhe duke vendosur lule ...

Edhe në Tetovë do të mbahen homazhe për Astrit Deharin (Foto)

Telegrafi - 08.11.2016

Edhe në Tetovë do të organizohen homazhe për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari i cili vdiq në burgun e Prizrenit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Presidenti Thaçi i dërgoi telegram ngushëllimi familjes Dehari

Telegrafi - 08.11.2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Shpend Ahmeti shpërthen në lot (FOTO&VIDEO)

Zeri - 08.11.2016

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet për Astrit Deharin, aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje që vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të pasqaruara.

Homazhe për Astrit Deharin edhe në Tetovë (FOTO)

Gazeta Express - 08.11.2016

Edhe në Tetovë do të organizohen homazhe për aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari i cili vdiq në burgun e Prizrenit, njofton ...

Presidenti Thaçi i dërgoi telegram ngushëllimi familjes Dehari

Zeri - 08.11.2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Astriti po varroset pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit (Foto)

Gazeta Express - 08.11.2016

Pas marshit që u bë në shesh të kryeqytetit, homazheve ku morën pjesë qindra njerëz, trupi i Astrit Deharit u dërgua të varroset në fshatin Zllatar afër ...

Presidenti Thaçi ngushëllon familjen Dehari

Gazeta Express - 08.11.2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Fillon ceremonia e varrimit të Astrit Deharit (LIVE)

Zeri - 08.11.2016

Në këto momente janë mbledhur qindra njerëz në Zllatar të Prishtinës për t’i dhënë lamutumirën e fundit aktivistit të VV-së Astrit Deharit. Familjarë, dhe miq të familjes Dehari në këto momente po ...

Nis Ceremonia e varrimit të Astrit Deharit në Zllatar të Prishtinës (VIDEO +FOTO)

Gazeta Express - 08.11.2016

Arkivoli me trupin e pa jetë të Astrit Deharit para pak minutash është sjellë në varrezat e fshati Zllatar afër Matiqanit, ku edhe do të bëhet ceremonia e ...

Shpend Ahmeti mes lotëve: Astrit fli i qetë!

Telegrafi - 08.11.2016

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në mes lotëve ka folur për Astrit Deharin i cili vdiq ditë më parë . Ahmeti në ceremoninë e varrimit për Astrit Deharin që po mbahet në fshatin ...

Ahmeti përlotet gjatë fjalimit për Astrit Deharin (Video)

Gazeta Express - 08.11.2016

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë ceremonisë së varrimit të Astrit Deharit, iu drejtua masës me fjalimin e tij për të ndjerin Astrit ...

Albin Kurti e shpalli të vrarë Astrit Deharin, para se të dalë raporti i autopsisë (VIDEO)

Gazeta Express - 08.11.2016

Ish-lideri i Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, edhe një herë ka potencuar se Astrit Dehari është vrarë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. Kurti gjatë ceremonisë së varrimit ka thënë se shteti ...

Ahmeti: Jemi të hidhëruar që e humbën por të gëzuar që e patëm

Zeri - 08.11.2016

Kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti nën lot ka mbajtur një fjalë rasti në ceremoninë e varrimit të aktivistit të VV-së Astrit Deharit. Ahmeti ka thënë se janë të hidhëruar që e patëm por të gëzuar që e ...

Hetuesit gjejnë ditarin me 63 faqe të Astrit Deharit

Telegrafi - 08.11.2016

Hetuesit që po merren me zbardhjen e rastit të vdekjes së Astrit Deharit kanë gjetur një ditar personal të të ndjerit në dhomën e tij të dhe janë duke lexuar përmbajtjen e tij.

Kurti për Astrit Deharin: Kemi humbur diellin por jo edhe dritën, Astriti ishte yll!

Telegrafi - 08.11.2016

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në ceremoninë e varrimit të Astrit Deharit tha se kërkojnë drejtësi, dhe një hetim të pavarur ndërkombëtar.

Babai i Astrit Deharit i jep lamtumirën e fundit djalit të vet (Video)

Gazeta Express - 08.11.2016

Babai i Astrit Deharit i dha lamtumirën e fundit djalit të tij, në ceremoninë e varrimit në Zllatar të ...

Varroset Astrit Dehari, Vetëvendosje vdekjen e cilëson si vrasje e jo vetëvrasje

Gazeta Express - 08.11.2016

Trupi i pa jetë i Astrit Deharit është varrosur në fshatin Zllatar afër Matiqanit. Dehari po prehet pranë varrit të vëllait të tij, Arbnor Deharit i cili u vetëvra para dy viteve.

Babai i Astrit Deharit: Së bashku me ju do ta vazhdojmë rrugën e Astritit

Telegrafi - 08.11.2016

Babai i Astrit Deharit i falënderoi të gjithë ata që sot iu bashkuan për t’i dhënë lamtumirën e fundit djalit të tyre. “Ju falënderoj nga toka deri në qiell për mundin që keni bërë për të ardhur deri ...

Mes lotësh, varroset Astrit Dehari (VIDEO)

Zeri - 08.11.2016

Qindra qytetarë kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, të cilët i dhanë lamtumirën e fundit.

I jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit, tani pushon pranë vëllait të tij (Foto)

Telegrafi - 08.11.2016

Trupi i pajetë i studentit të Mjekësisë dhe aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari është varrosur në varrezat e fshatit Zllatar në Prishtinë.

Albin Kurti i përlotur: Nuk ka vdekje që na ndanë nga ti Astrit

Zeri - 08.11.2016

Albin Kurti ka folur në ceremoninë e varrimit të Astrit Deharit Kjo është fjala e tij: Dje përderisa prisnim për ngushëllime, qytetarët secili prej tyre na shprehnin për ngushëllime duke na thënë ...

Babai i Astrit Deharit: Së bashku me ju do ta vazhdojmë rrugën e Astritit

Zeri - 08.11.2016

Babi i Astrit Deharit i falënderoi të gjithë ata që sot iu bashkuan për t’i dhënë lamtumirën e fundit djalit të tyre. “Ju falënderoj nga toka deri në qiell për mundin që keni bërë për të ardhur deri ...

Kurti për vdekjen e Deharit: Ajo që u duk si vetëvrasje doli të jetë vrasje e papërsosur

Zeri - 08.11.2016

Deputeti dhe ish-lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ceremonisë së varrimit të ish-aktivistit, Astrit Deharit ka mbajtur një fjalim të prekshëm, njofton Klan Kosova.

Mbledhja komemorative, marshi dhe homazhet për Astrit Deharin në fotografi (Foto)

Zeri - 08.11.2016

Sot iu dha lamtumira e fundit, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili vdiq në mënyrë tragjike në burgun e Prizrenit ditën e shtunë.

Varroset veprimtari i lëvizjes Vetëvendosje

VOA - 08.11.2016

Mijëra veta morën pjesë sot në ceremonitë e nderimit dhe varrimit të veprimtarit të lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili vdiq në burgun e Prizrenit më 5 nëntor.

Delawie për Deharin: Vdekjet në burg shqetësuese, mirëpres përfshirjen e vëzhguesve të pavarur në hetime

Gazeta Express - 08.11.2016

Ambasadori amerikan, Greg Delawie për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka thënë se është me rëndësi që të sigurohen ...

Varrimi i Astrit Deharit përmes fotografive (FOTO)

Zeri - 08.11.2016

Me dhimbje të thellë qindra njerëz, sot i kanë dhënë lamtumirën e fundit Astrit Deharit i cili vdiq në burgun e Prizrenit. Dehari ishte aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje/ ZERI Këto ishin momentet e ...

Delawie: Vdekjet në burg janë gjithmonë shqetësuese

Telegrafi - 08.11.2016

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, duke iu referuar vdekjes së ish aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari, vlerëson se vdekjet që ndodhin brenda burgut gjithmonë janë shqetësuese.

Rona Nishliu kërkon drejtësi për Astrit Deharin (Foto)

Telegrafi - 08.11.2016

Këngëtarja e njohur Rona Nishliu mesa duket është prekur shumë nga ngjarja e fundit që ka ndodhur në burgun e Prizrenit. Humbja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit ka qenë kryetemë ...

Flet edhe ambasadori amerikan për vdekjen e Deharit: Ja çka thotë!

Zeri - 08.11.2016

Ambasadori amerikan, Greg Delawie për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka thënë se është me rëndësi që të sigurohen ...

I jepet lamtumira Astrit Deharit – kërkohet drejtësi

Ora news - 08.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një mbledhje komemorative kushtuar aktivistit të saj, Astrit Dehari. Ai vdiq të shtunën në rrethana ende të pasqaruara në qendrën e paraburgimit në Prizren.

O’Connell kërkon të bëhen të ditura rrethanat e vdekjes së Astrit Deharit

Telegrafi - 08.11.2016

Ambasadori britanik Ruairi O’Connell, duke folur për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në Burgun e Prizrenit, ka thënë se duhet të sigurohet se ekziston një ...

Shala i KMDLNj'së: E kam vizituar Atdhe Arifin, ishte i shqetësuar për vdekjen e Astrit Deharit

Gazeta Express - 08.11.2016

“Realisht nuk po di a ti besoj deklaratave të VV’së apo syve të mi sepse unë të dielën e kam vizitua Atdhe Arifin, përveç shqetësimit për vdekjen e Astrit Deharit nuk ka pasur ndonjë vërejtje ...

O’Connell: Kërkoj sa më shpejt të bëhen të ditura rrethanat e vdekjes së Astrit Deharit

Zeri - 08.11.2016

Ambasadori , Ruairi O’Connell për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka thënë se duhet të sigurohet se ekziston një hetim ...

Ambasadori britanik kërkon hetim transparent për vdekjen e Deharit

Gazeta Express - 08.11.2016

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka kërkuar nga autoritetet që të bëjnë hetime të shpejta dhe transparent lidhur me vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit ...

Sallova: Vdekja e Deharit mund të sjellë trazira në vend (Video)

Telegrafi - 08.11.2016

Politologu Donik Sallova, druan se vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari mund të sjell eskalim të situatës në vend. Ai ka thënë se vdekja e Deharit mund të bëhet një lloj ...

Ahmeti: Drejtësinë për Astritin duhet ta kërkojmë të gjithë

Zeri - 08.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shkruar një status në Facebook për të treguar se në varrimin e aktivistit Astrit Dehari, morën pjesë shumë qytetarë.

Nëna e Astrit Deharit refuzon ngushëllimin e Hashim Thaçit, ia kthen këtë përgjigje

Zeri - 08.11.2016

Telegramin e ngushëllimit që presidenti Hashim Thaçi ia dërgoi familjes së Astrit Deharit, tri ditë pas vdekjes së tij, e ka refuzuar familja Dehari, me një porosi nga nëna e tij, Xhemilja.

Ahmeti: Drejtësinë për Astritin duhet ta kërkojmë të gjithë

Telegrafi - 08.11.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në Facebook, ka treguar se në varrimin e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, morën pjesë shumë qytetarë.

Ahmeti: Drejtësinë për Astritin duhet ta kërkojmë të gjithë

Gazeta Express - 08.11.2016

​Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në Facebook, ka treguar se në varrimin e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, morën pjesë shumë qytetarë.

Nëna e Astrit Deharit refuzon ngushëllimin e Hashim Thaçit

Telegrafi - 08.11.2016

Telegramin e ngushëllimit që presidenti Hashim Thaçi ia dërgoi familjes së Astrit Deharit, tri ditë pas vdekjes së tij, e ka refuzuar familja Dehari, me një porosi nga nëna e tij, Xhemilja.

Sveçla: Isha aty kur nëna e Astritit refuzoi telegramin e Thaçit

Telegrafi - 08.11.2016

Ish-shefi i Inspektoriatit në Komunën e Prishtinës, Xhelal Sveçla ka thënë se ka qenë i pranishëm në momentin kur Xhemile Dehari e Avni Dehari kanë refuzuar që ta pranojnë telegramin e ngushëllimit ...

Kurti: Aktivisti ynë u vra dhunshëm

Java News - 08.11.2016

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur në “Interaktiv” të KTV-së për vdekjen e aktivistët të kësaj partie, Astrit Dehari. “Ishte shumë e rëndë dhe e dhimbshme për të gjithë ne ...

Kurti: Astritin e vranë, iu gjet një shishe e plastikës në gojë

Tetova Sot - 08.11.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se vdekja e Astrit Deharit ka tronditur Lëvizjen Vetëvendosje. Kurti ka thënë se Dehari ka pësuar vjekje të dhunshme jo nga vetëvetja në ...

Sot i jepet lamtumira aktivistit Astrit Dehari

Java News - 08.11.2016

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit, i cili sipas rezultateve të para të ekspertizës, ka vdekur nga mungesa e frymëmarrjes, ndërsa, hedhet poshtë dyshimi se ai kishte marrë medikamente.

Rrëfimi i shokut të dhomës si e gjeti të shtrirë në qeli Astrit Deharin

Ilirida - 08.11.2016

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut, dega në Prizren e ka publikuar një raport për vdekjen e Astrit Deharit, në të cilin në detaje ka folur shoku i dhomës së të ndjerit Naser ...

Fillon mbledhja komemorative për Astrit Deharin, marrin pjesë edhe prindërit (Foto)

Tetova Sot - 08.11.2016

Në Sallën e Kuqe të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës, ka filluar mbledhja komemorative me rastin e vdekjes së Astrit Deharit. Në këtë mbledhje, përveç zyrtarëve dhe anëtarëve të ...

Homazhe edhe në Tetovë për Astrit Deharin

Tetova Sot - 08.11.2016

Sot në Tetovë do të ketë homazhe për nder të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari . Homazhet do të mbahen sonte në ora 17,00 para Pallatit të Kulturës. .

Avni Dehari: ‘Ata që të bënë që mos të jesh fizikisht, deshën ta bëjnë vdekjen të heshtur’

Gazeta Tema - 08.11.2016

Në mbledhjen komerative në nderë të aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari ka folur edhe babai i tij i cili ka qenë i emocionuar. Ai nën lot iu është drejtuar të birit në fotografi se vdekja e tij ...

Hetuesit gjejnë ditarin me 63 faqe të Astrit Deharit

Tetova Sot - 08.11.2016

Hetuesit që po merren me zbardhjen e rastit të vdekjes së Astrit Deharit kanë gjetur një ditar personal të të ndjerit në dhomën e tij të dhe janë duke lexuar përmbajtjen e tij.

Kurti për vdekjen e Deharit: Ajo që u duk si vetëvrasje doli të jetë vrasje e papërsosur

Ilirida - 08.11.2016

Deputeti dhe ish-lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ceremonisë së varrimit të ish-aktivistit, Astrit Deharit ka mbajtur një fjalim të prekshëm, njofton Klan Kosova.

Homazhe për Astrit Deharin e Vetëvendosjes në Tetovë

Tetova Sot - 08.11.2016

Pasi ju dha lamtumira e fundit Astrit Deharit në Prishtinë, miq nga Tetova para pallatit të Kulturës bënë homazhe në nderë të tij. Ndërsa sot lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti një fjalimin e tij në ...

Ambasadori britanik në Kosovë kërkon hetim transparent për vdekjen e Deharit

Tetova Sot - 08.11.2016

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka kërkuar nga autoritetet që të bëjnë hetime të shpejta dhe transparent lidhur me vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit.

Sallova: Vdekja e Deharit mund të sjellë trazira në vend (Video)

Tetova Sot - 08.11.2016

Politologu Donik Sallova, druan se vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari mund të eskalim të situatës në vend. Ai ka thënë se vdekja e Deharit mund të bëhet një lloj argumenti i ...

Nëna e Astrit Deharit refuzon ngushëllimin e Hashim Thaçit, ia kthen këtë përgjigje

Tetova Sot - 08.11.2016

Telegramin e ngushëllimit që presidenti Hashim Thaçi ia dërgoi familjes së Astrit Deharit, tri ditë pas vdekjes së tij, e ka refuzuar familja Dehari, me një porosi nga nëna e tij, Xhemilja.

Vdekja e Deharit, Kurti: Vetëvrasje? Ishte vrasje e papërsosur

Java News - 08.11.2016

Deputeti dhe ish­lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ceremonisë së varrimit të ish-aktivistit Astrit Dehari, ka mbajtur një fjalim prekës.

Babai i Astrit Deharit i jep lamtumirën e fundit djalit të tij

Antpress - 08.11.2016

Babai i Astrit Deharit i dha lamtumirën e fundit djalit të tij, në ceremoninë e varrimit në Zllatar të Prishtinës. Në prani të qytetarëve, liderëve të VV’së dhe fytyrave tjera publike këto ishin ...

Tirana sot homazhe për Astrit Deharin

Lajmi.net - 07.11.2016

Nga ora 17:30 në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë, do të mbahen homazhe në nderim të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Këtë e ka bërë të ditur Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi ...

Vdiq në burg aktivisti i Vetëvendosjes, sot zhvillohen homazhet në Tiranë

SOT - 07.11.2016

Astrit Dehari, aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje humbi jetën dje në burgu e Prizrenit ku mbahej i arrestuar prerj 68 ditësh nën akuzat e terrorizmit. Sot do të zhvillohen homazhet per të në Tiranë.

Si vdiq Astrit Dehari?

Ina - 07.11.2016

Derisa Ministria e Drejtësisë po garanton transparencë në zbardhjen e vdekjes në burg të aktivistit Astrit Dehari, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosjes në një Konferencë të jashtëzakonshme që kanë ...

DËSHMIA/ Si vdiq Astrit Dehari në burg

Albeu.com - 07.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari , ndërroi jetë në mënyrë në tragjike në ambientet e paraburgimit ku po qëndronte për rreth 68 ditë në burgun e Prizrenit, si i dyshuar për sulmin që u ...

Foto mbi të cilën rëndon dhimbja e madhe e familjes Dehari

Ina - 07.11.2016

Foto mbi të cilën rëndon dhimbja e madhe e një familjeje që dhanë shumë për Çështjen kombëtare. Xhemile, Avni dhe Albana Dehari me të cilët ndajnë pikëllimin të gjithë ata që ju njohën dhe ...

Si vdiq Astrit Dehari?

Zhurnal - 07.11.2016

Prishtinë, 7 nëntor - Derisa Ministria e Drejtësisë po garanton transparencë në zbardhjen e vdekjes në burg të aktivistit Astrit Dehari, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosjes në një Konferencë të ...

Si vdiq Astrit Dehari?

Lajm - 07.11.2016

Derisa Ministria e Drejtësisë po garanton transparencë në zbardhjen e vdekjes në burg të aktivistit Astrit Dehari, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosjes në një Konferencë të jashtëzakonshme që kanë ...

Foto nga fëmijëria, Astrit Dehari dhe vëllai i tij me veshje kombëtare

Lajmi.net - 07.11.2016

Disa fotografi nga fëmijëria e të ndjerëve Astrit dhe Arbnor Dehari, janë publikuar në rrjetet sociale Astriti dhe Arbnori, vëllezër tashmë të dy të ndjerë, janë në fotografi së bashku me motrën e ...

Korab Sejdiu tregon fajtorët e vdekjes së Astrit Deharit

Ina - 07.11.2016

Juristi Korab Sejdiu ka thënë se fajtorë në rastin e vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari ka sa të duash. Ai ka thënë se faj në këtë vdekje tragjike kanë, gjykatat, prokurorët, ...

Vdekja e Astritit sprovoi rëndë shtetin dhe mbarë shoqërinë kosovare

Albeu.com - 07.11.2016

Vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit , në ambientet e burgut, ka tronditur opinionin publik dhe e ka vënë në një sprovë aspak të lehtë qeverinë e Kosovës , pasi ka thelluar ...

Tirana sot homazhe për Astrit Deharin

Lajm - 07.11.2016

Nga ora 17:30 në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë, do të mbahen homazhe në nderim të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Këtë e ka bërë të ditur Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi ...

Historia e familjes Dehari: Nga Zvicra në Kosovë

Ina - 07.11.2016

Të shtunën në rrethana ende të paqarta ka ndërruar jetë, Astrit Dehari, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje. Por, dy vjet më parë, edhe vëllai i tij, Arbënor Dehari, kishte vdekur në rrethana mjaft të ...

Foto nga fëmijëria, Astrit Dehari dhe vëllai i tij me veshje kombëtare

Lajm - 07.11.2016

Disa fotografi nga fëmijëria e të ndjerëve Astrit dhe Arbnor Dehari, janë publikuar në rrjetet sociale Astriti dhe Arbnori, vëllezër tashmë të dy të ndjerë, janë në fotografi së bashku me motrën e ...

Zviceranja shokohet nga vdekja e vëllezërve Dehari

Lajm - 07.11.2016

Me rastin e vdekjes së Astrit Deharit, ka reaguar edhe mikja e kësaj familje, aktivistja zvicerane Suzanne Auer, e cila është e njohur si luftëtare e denjë për një Kosovë demokratike dhe të lirë.

Vdes në paraburgim aktivisti i Vetëvendosjes, Astridt Dehari

Idividi - 07.11.2016

Prishtinë, 6 nëntor 2016 (MIA) - Një aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje ka ndërruar jetë dje në rrethana ende të paqarta në burgun e Prizrenit. Astrit Dehari ka ndërruar jetë gjatë transportit nga ...

Si dukeshin Astrit Dehari dhe vëllai i tij kur ishin fëmijë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2016

Vdekja e Astrit Deharit në ambientet e burgut e ka tronditur rëndë opinionin publik të Kosovës. Madje, disa prej tyre kanë publikuar disa foto nga fëmijëria e të ndjerëve Astrit dhe Arbnor Dehari , ...

Ekspertët nga Shqipëria vijnë sot për të mbikëqyrur obduksionin e trupit të Astrit Deharit

Lajm - 07.11.2016

Familja e Astrit Deharit i cili ndërroi jetë para dy ditëve e ka angazhuar si avokat Tomë Gashin. Ky i fundit do ta përfaqësojë familjen Dehari në të gjitha ...

Demokracia Studentore: Vdekja e Astritit nuk ishte e rastësishme

Lajm - 07.11.2016

Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve Demokracia Studentore ka reaguar për lidhur me vdekjen tragjike të studentit Astrit Dehari, duke kërkuar llogari nga institucionet shtetërore për ...

Mustafa kërkon drejtësi për vdekjen e aktivistit Dehari

Lajm - 07.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në mbledhjen e Qeverisë ka shprehur dhimbjen për vdekjen e Astrit Deharit. Ai ka kërkuar nga organet e drejtësisë që ta zbardhin rrethanat se në cilat rrethana ka ...

Gashi përfaqëson familjen Dehari, konfirmon ardhjen e ekspertëve

Lajmi.net - 07.11.2016

Avokati Tomë Gashi ka bërë të ditur se do të përfaqësoj familjen Dehari në rastin e vdekjes së djalit të tyre, Astritit Gashi ka konfirmuar poashtu ardhjen e ekspertëve të pavarur të caktuar nga ...

Astrit Dehari varroset nesër, kjo është agjenda për nder të tij

Lajmi.net - 07.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ka vdekur në burgun e Prizrenit, Astrit Dehari, do të varroset nesër në orën 14:00. Për nder të tij, nesër do të organizohet marsh, i cili do të fillojë para ...

Nesër në ora 14:00 bëhet varrimi i Astrit Deharit

Lajm - 07.11.2016

Trupi i pa jetë i aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, nesër në orën 14:00 do të varroset, shkruan Gazeta ...

Astrit Deharit nesër i jepet lamtumira e fundit

Portalb - 07.11.2016

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë paralajmëruar përmes rrjeteve sociale, se nesër pasdite do t’i jepet lamtumira e fundit aktivistit të VV-së, Astrit Deharit.

Nesër i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit

Albeu.com - 07.11.2016

Nesër pasdite do t'i jepet lamtumira e fundit aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit . Lajmin e kanë bërë të ditur miq të tij dhe aktivistë, të cilët përmes rrjeteve sociale, kanë ...

Mustafa: Të hetohet vdekja e Astrit Deharit

Albeu.com - 07.11.2016

Kryeministri i Kosovës , Isa Mustafa , ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari . Gjatë mbledhjes së Qeverisë, Mustafa ka kërkuar që institucionet të bëjnë ...

Detaje të reja të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari

Lajmi.net - 07.11.2016

I ndjeri Astrit Dehari nuk ka qenë duke përdorur kurrfarë terapie në Burgun e Prizrenit, kanë bërë të ditur burime brenda shërbimit mjekësor të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Kanë arritur në Prishtinë ekspertët që do t’ia bëjnë obduksionin Astrit Deharit

Lajm - 07.11.2016

Në Institutin për Mjekësi Ligjore në Prishtinë tashmë kanë arritur ekspertët e pavarur të mjekësisë ligjore, të kërkuar nga familja e viktimës. Autopsia e cila pritet t’i përcaktojë shkaqet e vdekjes ...

New York Times raporton për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit

Lajm - 07.11.2016

Gazeta prestigjioze New York Times ka raportuar për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në burgun e Prizrenit, njofton Klan Kosova.

Qeveria kërkon ekspertizë për sqarimin e vdekjes së Astrit Deharit

Evropaelire - 07.11.2016

Kryeministri dhe Qeveria e Kosovës kanë kërkuar që të zhvillohet ekspertizë e pavarur për sqarimin e rrethanave që quan në vdekjen e Astrit Deharit, i cili ndërroi jetë të shtunën, me 05 nëntor, në ...

Qeveria kërkon ekspertizë për sqarimin e vdekjes së Astrit Deharit

Lajmi.net - 07.11.2016

Kryeministri dhe Qeveria e Kosovës kanë kërkuar që të zhvillohet ekspertizë e pavarur për sqarimin e rrethanave që quan në vdekjen e Astrit Deharit, i cili ndërroi jetë të shtunën, më 5 nëntor, në ...

Nesër marshohet për Astrit Deharin, kërkohet drejtësi për vdekjen e tij (Video)

Lajm - 07.11.2016

Vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ka tronditur mbarë opinionin e gjerë. Dehari vdiq dy ditë më parë në burgun e Prizrenit në rrethana ende të pasqaruara deri më tani.

New York Times raporton për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit

Almakos - 07.11.2016

Gazeta prestigjioze New York Times ka raportuar për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në burgun e Prizrenit, njofton Klan Kosova.

Dehari po bashkëpunonte me autoritetet, rasti po hetohet në dy drejtime

Lajmi.net - 07.11.2016

Vdekja e dyshimtë e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në Qendrën e Paraburgimit në Prizren ka prekur shumëkënd, por ajo po del të jetë edhe më komplekse se që mund të paramendohej.

Edhe në Mitrovicë ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Lajmi.net - 07.11.2016

Ka filluar ndezja e qirinjëve në Mitrovicë për të kujtuar ish aktivistin e VV-së Astrit Dehari, i cili ka humbur jetën në rrethana ende të paqarta në burgun e Prizrenit.

Në Mitrovicë ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Lajm - 07.11.2016

Ka filluar ndezja e qirinjëve në Mitrovicë për të kujtuar ish aktivistin e VV-së Astrit Dehari, i cili ka humbur jetën në rrethana ende të paqarta në burgun e ...

Edhe në Ferizaj po mbahen homazhe për Astrit Deharin (Foto)

Lajmi.net - 07.11.2016

Aktivistë e qytetarë të shumtë të Ferizajt, po mbajnë homazhe në nderim të aktivistit të LVV-së, Astrit Dehari, i cili vdiq tragjikisht në burgun e Prizrenit.

Ndizen qirinj edhe në Prizren për Astrit Deharin

Lajmi.net - 07.11.2016

Edhe në qytetin e Prizrenit , janë ndezur qirinj për të kujtuar aktivistin e Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Më anë të një statusi në Facebook, deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka treguar ...

Studentët përkujtojnë Astrit Deharin me homazhe dhe ndezje qirinjsh

Lajmi.net - 07.11.2016

Studentët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” janë mbledhur sot para Bibliotekës Kombëtare “Pjetër Bogdani”, për të bërë homazhe dhe ndezjen qirinjve me rastin e vdekjes tragjike të ...

Kosova ndez qirinj për Astrit Deharin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2016

Qytetarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë homazhe dhe ndezur qirinj në disa qendra të qyteteve të Kosovës për aktivistin Astrit Dehari i cili ndërroi jetë të shtunën në qendrën e ...

Këto janë aktivitetet që do të mbahen nesër për nder të Astrit Deharit

Lajmi.net - 07.11.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar qytetarët për aktivitetet të cilat do të mbahen nesër, 08.11.2016, për nder të aktivistit Astrit Dehari. Në orën 11:00 do të mbahet një mbledhje komemorative në ...

Avokati i familjes Dehari: Astriti mund të ketë vdekur nga asfiksia, kishte një mori gërvishtjesh në trup

Lajmi.net - 07.11.2016

Vdekja në burg e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje duket se ka ndodhur për shkak të asfiksisë, por se si ka ardhur deri tek ajo mbetet të konstatohet nga ekspertët e mjekësisë ligjore.

Edhe Podujeva nderon Astrit Deharin (Foto)

Lajmi.net - 07.11.2016

Edhe qytetarët e Besianës kanë ndezur qirinj për nder të aktivistit të VV-së, Astrit Dehari. Përvec qytetarëve dhe aktivistëve të kwtij subjekti politik, homazhe në Besianë ka bërë edhe deputetja ...

Artan Abrashi: Astriti është dëshmor i parë i kundërshtimit të demarkacionit dhe asociacionit

Lajmi.net - 07.11.2016

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe qytetarë të Prizrenit, kanë ndezur sot qirinj për Astrit Deharin, i cili vdiq në burgun e Prizrenit. Vec aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje qiri ndezi edhe ...

Avokati familjes Dehari: Shkaku i vdekjes së Deharit do të vërtetohet shpejt

Albeu.com - 07.11.2016

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, është zotuar se ekspertiza e trupit të ndjerë të Astrit Deharit do të tregoj mbi të gjitha rrethanat e vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes.

Ka prova të mjaftueshme, dhe shkaku i vdekjes së Deharit do të vërtetohet shpejtë

Lajmi.net - 07.11.2016

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, është zotuar se ekspertiza e trupit të ndjerë të Astrit Deharit do të tregoj mbi të gjitha rrethanat e vdekjes së Deharit.

Kush e vrau? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2016

Pasditën e vonë të së hënës përfundoi autopsia e trupit të aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari , i cili u gjet i vdekur në rrethana ende të paqarta në qëlinë e paraburgimit në Prizren.

Tirana zhvillon homazhe për Astrit Deharin

Albeu.com - 07.11.2016

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, ndezën qirinj dhe vendosen lule pra fotografisë së Astrit Deharit, i cili humbi jetën në burgun e Prizrenit.

Avokati i Popullit për Deharin: Çdo të burgosuri duhet t’i bëhen kontrolle mjekësore (Video)

Lajmi.net - 07.11.2016

Pikërisht për rastin e vdekjes së të riut, Astrit Dehari, avokati i popullit Hilmi Jashari ka thënë se institucioni që ai udhëheq ka filluar me një hetim të veçantë.

Gashi: Ka prova të mjaftueshme, dhe shkaku i vdekjes së Deharit do të vërtetohet shpejtë

Lajm - 07.11.2016

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, është zotuar se ekspertiza e trupit të ndjerë të Astrit Deharit do të tregoj mbi të gjitha rrethanat e vdekjes së ...

Kryeprokurori Hoxha: Nuk ka të dhëna se Dehari përdori ilaçe për vetëvrasje

Lajm - 07.11.2016

Kryeprokurori i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha, ka hedhur poshtë dilemat se Astrit Dehari ka vdekur nga përdorimi i ...

Gashi: Në dhomën ku qëndroi Astrit Dehari, u gjetën mjete të mbuluara me gjak

Lajmi.net - 07.11.2016

Përfaqësuesi ligjor i familjes së Astrit Deharit , avokati Tomë Gashi, në rubrikën “Ballë për Ballë”, ka thënë se ekspertët e mjekësisë ligjore kanë dalë në përfundim, se arsyeja e vdekjes së të ...

Albin Kurti: Astriti u vra dhunshëm

Almakos - 07.11.2016

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur në “Interaktiv” të KTV-së për vdekjen e aktivistët të kësaj partie, Astrit Dehari. “Ishte shumë e rëndë dhe e dhimbshme për të gjithë ne ...

Tirana sot homazhe për Astrit Deharin

Telegrafi - 07.11.2016

Nga ora 17:30 në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë, do të mbahen homazhe në nderim të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Këtë e ka bërë të ditur Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi ...

Astriti vdiq në duart e shtetit

Zeri - 07.11.2016

Derisa Ministria e Drejtësisë po garanton transparencë në zbardhjen e vdekjes në burg të aktivistit të VV-së Astrit Deharit, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosjes në një Konferencë të jashtëzakonshme që ...

Vdekja e aktivitistit të Vetëvendosjes

ABC News - 07.11.2016

Prokuroria ka reaguar pas vdekjes se aktivistit te Vetevendosjes Astrit Dehari. Nje hetim te gjithanshem, transparent dhe shterrues u garantua nga perfaqesuesit e organit te akuzes.

Si vdiq Astrit Dehari?

Gazeta Express - 07.11.2016

Derisa Ministria e Drejtësisë po garanton transparencë në zbardhjen e vdekjes në burg të aktivistit Astrit Dehari, zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosjes në një Konferencë të jashtëzakonshme që kanë ...

Reagon ‘Demokracia Studentore’ për vdekjen e Astrit Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve ‘Demokracia Studentore’ ka reaguar përmes një komunikate për media për vdekjen tragjike të studentit Astrit Dehari.

Foto nga fëmijëria, Astrit Dehari dhe vëllai i tij me veshje kombëtare

Gazeta Express - 07.11.2016

Astriti dhe Arbnori, vëllezër tashmë të dy të ndjerë, janë në fotografi së bashku me motrën e tyre Albanën. Fotografitë duket që flasin shumë për fëmijërinë e tyre, të rritur në frymën kombëtare dhe ...

Begzad Sinani: Qeveria të jap dorëheqje, për Astritin

Zeri - 07.11.2016

Kryetar i Komunës së Kamenicës, Begzad Sinani, i ka shprehur ngushëllime familjes së Astrit Deharit. Ai ka thënë se pret që Qeveria të jap dorëheqje, sipas tij, sot në Republikën e Kosovës, Shtetin e ...

Foto nga fëmijëria, Astrit Dehari dhe vëllai i tij me veshje kombëtare (Foto)

Telegrafi - 07.11.2016

Disa fotografi nga fëmijëria e të ndjerëve Astrit dhe Arbënor Dehari, janë publikuar në rrjetet sociale Astriti dhe Arbënori, vëllezër tashmë të dy të ndjerë, janë në fotografi së bashku me motrën e ...

Ekspertët nga Shqipëria vijnë sot për të mbikëqyrur obduksionin e trupit të Astrit Deharit

Gazeta Express - 07.11.2016

Familja e Astrit Deharit i cili ndërroi jetë para dy ditëve e ka angazhuar si avokat Tomë Gashin. Ky i fundit do ta përfaqësojë familjen Dehari në të gjitha ...

Ekspertët e pavarur për obduksionin e Astrit Deharit vijnë sot në Kosovë

Telegrafi - 07.11.2016

Avokati Tomë Gashi ka bërë të ditur se do të jetë përfaqësues i familjes së Astrit Deharit, që vdiq ditën e shtunë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Ekspertët e pavarur për obduksionin e Astrit Deharit sot vijnë në Kosovë

Zeri - 07.11.2016

Avokati Tomë Gashi do të jetë përfaqësues i familjes së Astrit Deharit që vdiq ditën e shtunë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. Gashi ka treguar se do ta përfaqësojë familjen Dehari në të gjitha ...

Tre ekspertë kryejnë obduksionin e trupit të Astrit Deharit

Gazeta Express - 07.11.2016

Tre ekspertë të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, sot gjatë ditës, pritet që ta kryejnë obduksionin e trupit të Astrit Deharit, aktivistit të VV’së, i cili ndërroi jetë të shtunën në qendrën e ...

Mustafa kërkon drejtësi për vdekjen e aktivistit Dehari

Zeri - 07.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në mbledhjen e Qeverisë ka shprehur dhimbjen për vdekjen e Astrit Deharit. Ai ka kërkuar nga organet e drejtësisë që ta zbardhin rrethanat se në cilat rrethana ka ...

Kryeministri Mustafa kërkon të hetohet vdekja e Astrit Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Kryeministri kërkoi nga institucionet relevante që të hetohet se çfarë ka ndodhur.

Reagon kryeministri Mustafa: Të zbulohet shpejt çka ka ndodhur me rastin e Astrit Deharit

Gazeta Express - 07.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit ...

Nesër në orën 14:00 bëhet varrimi i Astrit Deharit

Gazeta Express - 07.11.2016

Trupi i pajetë i aktivistit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Astrit Dehari, nesër në orën 14:00 do të varroset, shkruan Gazeta ...

Nesër i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë paralajmëruar përmes rrjeteve sociale, se nesër pasdite do t’i jepet lamtumira e fundit aktivistit të VV-së, Astrit Deharit.

Vdekja e aktivistit të VV, Mustafa: Të zbulohet çfarë ndodhi

Ora news - 07.11.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktivistit të “Vetëvendosjes”, Astrit Dehari. Kryeministri kërkoi nga institucionet relevante që të hetohet se çfarë ka ...

Astrit Dehari varroset nesër, kjo është agjenda për nder të tij

Zeri - 07.11.2016

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ka vdekur në burgun e Prizrenit, Astrit Dehari, do të varroset nesër në orën 14:00. Për nder të tij, nesër do të organizohet marsh, i cili do të fillojë para ...

Deputetët kërkojnë zbardhjen e së vërtetës për vdekjen e Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Anëtarët e Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete dhe Rregullore të Kuvendit kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me vdekjen e Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Detaje të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari

Telegrafi - 07.11.2016

I ndjeri Astrit Dehari nuk ka qenë duke përdorur kurrfarë terapie në Burgun e Prizrenit, kanë bërë të ditur burime brenda shërbimit mjekësor të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Kanë arritur në Prishtinë ekspertët që do t'ia bëjnë obduksionin Astrit Deharit

Gazeta Express - 07.11.2016

Në Institutin për Mjekësi Ligjore në Prishtinë tashmë kanë arritur ekspertët e pavarur të mjekësisë ligjore, të kërkuar nga familja e ...

New York Times raporton për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Gazeta prestigjioze New York Times ka raportuar për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në burgun e Prizrenit, njofton Klan Kosova .

Rektori Dema ngushëllon familjen Dehari

Telegrafi - 07.11.2016

Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari pas vdekjes së dajlit të tyre Astrit Deahrit në burgun e Prizrenit.

Detaje të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari

Zeri - 07.11.2016

Policia nuk ka gjetur asnjë gjurmë të barnave në dhomën e Deharit, të burgut të Prizrenit të cilën e ndante me katër të burgosur tjerë. Afër trupit është gjetur një shishe plastike mjalti 400 gram, ...

Nesër marshohet për Astrit Deharin, kërkohet drejtësi për vdekjen e tij (Video)

Telegrafi - 07.11.2016

Vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ka tronditur mbarë opinionin e gjerë. Dehari vdiq dy ditë më parë në burgun e Prizrenit në rrethana ende të pasqaruara deri më tani.

Stafi i UP-së ndez qirinj për Astrit Deharin

Zeri - 07.11.2016

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema ka ngushëlluar familjen Dehari, me rastin e vdekjes së Astrit Deharit, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ndërroi jetë këtë të shtunë në ...

Studentët e UP-së ndezin qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Telegrafi - 07.11.2016

Studentët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” para Bibliotekës Kombëtare “Pjetër Bogdani” po bëjnë homazhe dhe po ndezin qirinj në nderim të Astrit Deharit.

Në Mitrovicë ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Gazeta Express - 07.11.2016

Ka filluar ndezja e qirinjëve në Mitrovicë për të kujtuar ish aktivistin e VV-së Astrit Dehari, i cili ka humbur jetën në rrethana ende të paqarta në burgun e ...

UP-ja i bën homazhe Astrit Deharit

Gazeta Express - 07.11.2016

Studentët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” para Bibliotekës Kombëtare “Pjetër Bogdani” po bëjnë homazhe dhe ndezin qirinj me rastin e vdekjes tragjike të Astrit ...

Në të gjithë Kosovën ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Gazeta Express - 07.11.2016

Qytetarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë homazhe dhe ndezur qirinj në disa qendra të qyteteve të Kosovës për aktivistin Astrit Dehari i cili ka vdekur të shtunën në qendrën e ...

Gjykatësi nuk i lejon pesë aktivistët e tjerë të VV-së t’i japin lamtumirën e fundit Astrit Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjykatësi nuk u ka lejuar pjesëmarrjen në varrimin e Astrit Deharit, pesë aktivistëve të ...

Kryeprokurori Hoxha: Nuk ka të dhëna se Dehari përdori ilaçe për vetëvrasje

Gazeta Express - 07.11.2016

Kryeprokurori i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha, ka hedhur poshtë dilemat se Astrit Dehari ka vdekur nga përdorimi i ...

Çerkini: Shteti mban përgjegjësi civile për vdekjen e Deharit

Telegrafi - 07.11.2016

Juristi Artan Çerkini, ka thënë se vdekja e Astrit Deharit është shumë e rëndë, por që ky rast meriton një hetim profesional për të kuptuar se si ka ardhur deri tek vdekja e tij.

Avokati i familjes Dehari: Astriti mund të ketë vdekur nga asfiksia, kishte një mori gërvishtjesh në trup

Gazeta Express - 07.11.2016

Vdekja në burg e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje duket se ka ndodhur për shkak të asfiksisë, por se si ka ardhur deri tek ajo mbetet të konstatohet nga ekspertët e mjekësisë ligjore.

Gashi: Ka prova të mjaftueshme, dhe shkaku i vdekjes së Deharit do të vërtetohet shpejtë

Gazeta Express - 07.11.2016

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, është zotuar se ekspertiza e trupit të ndjerë të Astrit Deharit do të tregoj mbi të gjitha rrethanat e vdekjes së ...

Avokati i familjes Dehari: Astriti kishte një mori gërvishtjesh në trup

Telegrafi - 07.11.2016

Vdekja në burg e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje duket se ka ndodhur për shkak të asfiksisë, por se si ka ardhur deri tek ajo mbetet të konstatohet nga ekspertët e mjekësisë ligjore.

Ka prova të mjaftueshme, shkaku i vdekjes së Deharit do të vërtetohet shpejtë

Zeri - 07.11.2016

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, është zotuar se ekspertiza e trupit të ndjerë të Astrit Deharit do të tregoj mbi të gjitha rrethanat e vdekjes së Deharit.

Tirana homazhe për Deharin, Hoxha: Dëshmi e terrorit të shtetit

Ora news - 07.11.2016

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, ndezen qirinj dhe vendosen lule pra fotografisë së Astrit Deharit, i cili humbi jetën në burgun e Prizrenit.

Kryeprokurori Hoxha: Nuk ka të dhëna se Dehari përdori ilaçe për vetëvrasje

Zeri - 07.11.2016

Kryeprokurori i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxha, ka hedhur poshtë dilemat se Astrit Dehari ka vdekur nga përdorimi i ilaçeve Hoxha ka thënë se në bazë të rezultateve të para të obduksionit, në ...

Avokati i Popullit për Deharin: Çdo të burgosuri duhet t’i bëhen kontrolle mjekësore (Video)

Telegrafi - 07.11.2016

Pikërisht për rastin e vdekjes së të riut, Astrit Dehari, avokati i popullit Hilmi Jashari ka thënë se institucioni që ai udhëheq ka filluar me një hetim të veçantë.

Avokati i Popullit me hetim të veçantë për rastin e Astrit Deharit (Video)

Gazeta Express - 07.11.2016

Pikërisht për rastin e vdekjes së të riut, Astrit Dehari, Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, ka thënë se institucioni që ai udhëheq ka filluar me një hetim të ...

Avni Dehari, poezi për të birin: “Pse të vranë o Astrit Dehari!?”

Telegrafi - 07.11.2016

Avni Dehari, i cili në dy vitet e fundit humbi dy djemtë e tij, Arbënorin dhe Astritin, ia ka kushtuar një poezi djalit të tij Astritit, i cili para dy ditësh vdiq në rethana të pasqaruara në Burgun ...

Avokati i Popullit me hetim të veçantë për rastin e Astrit Deharit (Video)

Zeri - 07.11.2016

Pikërisht për rastin e vdekjes së të riut, Astrit Dehari, Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, ka thënë se institucioni që ai udhëheq ka filluar me një hetim të veçantë.

Tomë Gashi tregon se çka u gjet në dhomën e burgut ku qëndroi Astrit Dehari

Telegrafi - 07.11.2016

Përfaqësuesi ligjor i familjes së Astrit Deharit, avokati Tomë Gashi, në emisionin “Ora e Fundit” të Klan Kosovës, ka thënë se ekspertët e mjekësisë ligjore kanë dalë në përfundim, se arsyeja e ...

Avokati Gashi: Në dhomën ku qëndroi Astrit Dehari u gjetën mjete të mbuluara me gjak

Gazeta Express - 07.11.2016

​Përfaqësuesi ligjor i familjes së Astrit Deharit , avokati Tomë Gashi, ka thënë se ekspertët e mjekësisë ligjore kanë dalë në përfundim, se arsyeja e vdekjes së të ndjerit Astrit Dehari, ishte ...

Albin Kurti: Astritit iu gjet një shishe e plastikës në gojë, dyshojmë së është vrasje (Video)

Gazeta Express - 07.11.2016

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se vdekja e Astrit Deharit ka tronditur Lëvizjen Vetëvendosje. Kurti ka thënë se Dehari ka pësuar vjekje të dhunshme jo nga vetëvetja në ...

Kurti: Janë gjetur prova se Astrit Dehari është vrarë

Telegrafi - 07.11.2016

Deputeti Albin Kurti ka zbardhur disa detaje të vdekjes së dyshimtë të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë të shtunën në Burgun e Prizrenit.

Ziadin Sela ngushëllon familjen Dehari nga Kumanova

Tetova Sot - 07.11.2016

Lideri i LR PDSH ka ngushëlluar familjen e Avni Deharit nga Sllupçani i Kumanovës për vdekjen e djalit të tyre të tyre, Astritit në burgun e Prizrenit, transmeton TetovaSot.

Vdekja që e vë në sprovë serioze shtetin dhe mbarë shoqërinë kosovare

Gazeta Tema - 07.11.2016

Ndërsa autoritetet e Kosovës premtojnë transparencë në zbulimin e arsyeve të vdekjes së një aktivisti të Vetëvendosjes, opinioni me të drejtë dyshon se si shumë tragjedi të tjera edhe kjo do të ...

Foto nga fëmijëria, Astrit Dehari dhe vëllai i tij me veshje kombëtare

Tetova Sot - 07.11.2016

Disa fotografi nga fëmijëria e të ndjerëve Astrit dhe Arbnor Dehari, janë publikuar në rrjetet sociale Astriti dhe Arbnori, vëllezër tashmë të dy të ndjerë, janë në fotografi së bashku me motrën e ...

Nesër në ora 14:00 bëhet varrimi i Astrit Deharit

Tetova Sot - 07.11.2016

Trupi i pa jetë i aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, do të varroset nesër në orën 14:00. Lajmin e ka bërë të ditur, Erzen Vraniqi, zëdhënës në LVV përmes një postimi në Facebook.

Detaje të reja të vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari

Tetova Sot - 07.11.2016

Policia nuk ka gjetur asnjë gjurmë të barnave në dhomën e Deharit, të burgut të Prizrenit të cilën e ndante me katër të burgosur tjerë. Afër trupit është gjetur një shishe plastike mjalti 400 gram, ...

Kanë arritur në Prishtinë ekspertët që do t’ia bëjnë obduksionin Astrit Deharit

Tetova Sot - 07.11.2016

Në Institutin për Mjekësi Ligjore në Prishtinë tashmë kanë arritur ekspertët e pavarur të mjekësisë ligjore, të kërkuar nga familja e viktimës. Autopsia e cila pritet t’i përcaktojë shkaqet e vdekjes ...

Mjaftë vajë e kujë nën qatitë tona!!!

Tetova Sot - 07.11.2016

Nga Skënder MULLIQI Sikur është i dënuar të vuaj ky popull edhe në kushte të paqës. Po vuan tash nga regjimet tona , e jo nga shteti I huaj siq është Serbia.

Në Mitrovicë ndizen qirinj për Astrit Deharin (Foto)

Tetova Sot - 07.11.2016

Ka filluar ndezja e qirinjëve në Mitrovicë për të kujtuar ish aktivistin e VV-së Astrit Dehari, i cili ka humbur jetën në rrethana ende të paqarta në burgun e Prizrenit.

Dalin rezultatet e para të autopsisë, aktivisti i VV vdiq në qeli nga asfiksia

Java News - 07.11.2016

Në trupin e Astrit Deharit, aktivistit të VV’së, që u gjet i vdekur të shtunën në qendrën e paraburgimit në Prizren, ka pasur shenja të gërvishtjeve sipërfaqësore në njërën dorë dhe në qafë.

Albin Kurti: Astrit Deharit i është bllokuar frymëmarrja me një shishe të fortë. Ishte vdekje e tmerrshme!

Tetova Sot - 07.11.2016

Ish- lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka zbuluar detaje të reja rreth vdekjes së Astrit Deharit. “Mjekët ligjor treguan se nuk kanë pasur asnjë rast në jetën e tyre profesionale, që vetëvrasjet ...

Kryeministri Mustafa ka shprehur dhimbjen për vdekjen e Astrit Deharit

Kosova Live - 07.11.2016

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e 114-të të rregullt, në të cilën ka miratuar Koncept-dokumentin për Shërbimin Gjeologjik të Kosovës ...