TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta mbeti rruga e vetme e Opozitës

Lajm - 19.04.2015

E drejta e protestës është një e drejtë e shenjtë në një demokraci. Kosova e ka fituar me gjak këtë të drejtë edhe në një regjim aparteidi si ai i Serbisë BEXHET PACOLLI Kur protesta është politike, ...

Protestë masive kundër paktit tregtar BE-SHBA

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën SHBA-të: Nuk duam që Rusia të na arrijë në forcë dhe aftësi ushtarake Kosovë: Qeveria u duartroket protestuesve paqësor Prishtinë, opozita protestoi qetë, lyhet me të zezë ...

Beqiri: Numri i protestuesve flet, kryesorja protesta ishte e qetë!

Telegrafi - 19.04.2015

Përderisa opozita thotë se protesta e djeshme ishe masive, pozita konsideron se numri i protestuesve ishte solid dhe kjo u konfirmon atyre se qytetarët janë të kënaqur me qeverisje.

Kronologjia e protestës së djeshme në foto

Kosova Live - 19.04.2015

Protesta e djeshme e organizuar nga tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje!, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, me moton “Kundër kapjes së shtetit”, është zhvilluar pa ...

Protestuesit `kundër kapjes së shtetit`

Gazeta Start - 18.04.2015

Disa mijëra qytetarë në Prishtinë, kanë nisur protestën e organizuar nga partitë opozitare. Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma, siç është thënë, me moton “kundër kapjes ...

Sot fillon protesta e thirrur nga opozita

Lajmi.net - 18.04.2015

Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën do të protestojnë sot për, siç thonë, kundër “kapjes së shtetit”.

Qehaja: Ka rrezik që persona të dyshimt, ta destabilizojnë protestën

Lajmi.net - 18.04.2015

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Ramadan Qehaja, u ka bërë apel të gjitha palëve, në këtë rast opozitës, pozitës dhe forcave të rendit, të jenë syçelë në mënyrë që protesta e sotshme të jetë ...

Policia e Kosovës merr masat për protestën e opozitës

LajmiFundit - 18.04.2015

Policia e Kosovës njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën e e cila pritet të mbahet sot në orën 14:00 në Prishtinë. “Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ...

Kosovë, 3 partitë opozitare sot në protestë

ikub - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë deklaruar se ditën e sotme do të zhvillojnë një protestë. Sipas tyre kjo protestë do të zhvillohet kundër “kapjes” së ...

Jahjaga: sot protestoni qetë dhe pa dhunë

Zhurnal - 18.04.2015

Prishtinë, 18 prill -Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka folur edhe njëherë për protestën e paralajmëruar për sot. Ajo në një deklarim për RTK-në ka thënë se protesta është e drejtë e pa ...

Protesta e Opozitës, policia heq sendet e forta nga sheshi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.04.2015

Update - Policia e Kosovës së bashku me kompaninë për pastrimin e Prishtinës në mëngjes kanë kontrolluar të gjithë kontejnerët në Shesh nga ku kanë larguar mjetet e forta.

Forca të shumta të Policisë “blindojnë” Prishtinën (Foto)

Lajm - 18.04.2015

Forca të shumta të Policisë së Kosovës janë bërë gati për mbarëvajtjen e protestës e cila është organizuar nga partitë opozitare. Në këto foto të bëra nga “Zëri”, shihen dhjetëra pjestarë të PK-së të ...

Forcat speciale gati për protestën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.04.2015

Prishtina "pushtohet" nga forcat e shumta policore. Pak minuta më parë kanë mbërritur në kryeqytet edhe forca shtesë të njesisë speciale të Policisë së Kosovës, të cilat janë vendosur në vende të ...

Policia largon gurët nga Sheshi

Lajmi.net - 18.04.2015

Kompanitë për pastrimin kryeqytetit, në përcjellje të forcave policore, në mëngjes kanë kontrolluar të gjithë kontejnerët në Shesh, për të larguar mjetet e forta.

Islami: Kujdes, agjentë serbë që duan dhunë mund të hyjnë në protestë

LajmiFundit - 18.04.2015

Eksperti për çështje të sigurisë, Avni Islami thotë se protesta e sotme e organizuar nga partitë opozitare nuk duhet të jetë e dhunshme pasi që dëmi do të jetë për shtetin e Kosovës.

VV: Policia ka filluar me provokimin e protestuesve

Lajmi.net - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosjes (VV), ka akuzuar Policinë e Kosovës se ka filluar t’i provokojë protestuesit. Sipas një njoftimi të VV-së, thuhet se protestuesit e nisur nga Prizreni, po mbahen të ndalur nga ...

Vetëvendosja: Policia po i provokon protestuesit

LajmiFundit - 18.04.2015

Policia ka filluar provokimin e protestuesve. Kështu thotë Lëvizja Vetëvendosje në një njoftim për media. “Protestuesit që janë nisur nga Prizreni, tash e gjysmë ore po mbahen të ndalur nga policia e ...

Thaçi pi kafe, pak orë para protestës

Lajmi.net - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, po e shijon “qetësinë para stuhisë”. Së bashku me disa persona tjerë, është parë duke kaluar nëpër sheshet kryesore të Prishtinës, për t’u ...

Qehaja: kujdes, protesta të mos eskalojë në dhunë

Zhurnal - 18.04.2015

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Ramadan Qehaja, ka thënë se protesta e paralajmëruar për sot nga opozita duhet të jetë e qetë. Ai u ka bërë thirrje të gjitha palëve të jenë syçelë në mënyrë që ...

Policia ndalon autobusët me protestues

Lajm - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ndaluar disa autobus me protestues që janë nisur nga Prizreni. “ Policia e Kosovës ka filluar provokimin e protestuesve.

Thaçi pi kafe para protestës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm Hashim Thaçi, duke përfituar nga koha e mirë, ka dalë në sheshin qëndror të Prishtinës për të pirë kafenë e mesditës, pak minuta para fillimit të protestës.

Policia sqaron protestuesit për të drejtat e tyre

Lajmi.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës u ka shpërndarë sot protestuesve nga Mitrovica një letër me porosi për të drejtat dhe obligimet e tyre gjatë protestës. Letrat u janë shpërndarë protestuesve në Milloshevë, gjatë ...

Vetëvendosje: Policia ka filluar me provokime

Albeu.com - 18.04.2015

Policia ka filluar provokimin e protestuesve . Protestuesit që janë nisur nga Prizreni, prej gjysmë ore po mbahen të ndalur nga policia e cila po i kontrollon veç e veç secilin, thuhet në komunikatën ...

Ka filluar tubimi i protestuesve në sheshin Zahir Pajaziti (Foto)

Lajmi.net - 18.04.2015

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, kanë filluar të mblidhen protestuesit pjesëmarrës në protestë e organizuar nga tri partitë opozitar VV, AAK dhe Nisma.

Kosovë, opozita fillon protestën

Portalb - 18.04.2015

Lajme lidhur me temën Kurti: Nuk jam antiamerikan Jahjaga: Protestoni pa dhunë Shqipëri-Kosovë, takim për zbatimin e marrëveshjeve në arsim Kosovë, Bajrami: Nxënësit ta fillojnë mësimin të hënën Ka ...

Prishtinë, opozita fillon protestën

Portalb - 18.04.2015

Lajme lidhur me temën Kurti: Nuk jam antiamerikan Jahjaga: Protestoni pa dhunë Shqipëri-Kosovë, takim për zbatimin e marrëveshjeve në arsim Kosovë, Bajrami: Nxënësit ta fillojnë mësimin të hënën Ka ...

Protestuesit nisin marshin drejtë Gjykatës Kushtetuese

Lajm - 18.04.2015

Ka filluar protesta e organizuar nga tri partitë opozitare VV, AAK dhe Nisma. Pas vendtakimit që ishte përcaktuar të jetë sheshi “Zahir Pajaziti”, protestuesit janë nisur drejtë Gjykatës Kushtetuese, ...

Prishtinë, nis protesta e opozitës

LajmiFundit - 18.04.2015

Mijëra protestues të udhëhequr nga tri partitë opozitare në vend, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë nisur protestën e paralajmëruar për sot.

Ymeri, Limaj e Haradinaj i prinë protestës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.04.2015

Update - Lideri i Vetëvendosjes Visar Imeri, ai i NISMA-s Fatmir Limaj dhe lideri i AAK-së Ramush Haradinaj janë vënë në ballë të protestuesve. Ata kanë nisur marshimin e tyre drejt objektit të ...

Policia: Protesta është duke u zhvilluar e qetë

Lajmi.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës informon se protesta, për momentin, është duke u zhvilluar e qetë, përderisa njësitet policore janë duke u kujdesur për ofrimin e sigurisë, ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

Gjykata Kushtetuese bëhet për "faqe të zezë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.04.2015

Protestuesit e Opozitës kanë mbërritur të Gjykata Kushtetuese . AtA po ngjyrosin objektin me ngjyrë të zezë. Sipas tyre, kjo gjykatë është bërë për "faqe të zezë" ndaj po lyhet me ngjyrë të zezë, ...

Vetëvendosja lyen në të zezë gjykatën Kushtetuese

LajmiFundit - 18.04.2015

Protestuesit e Vetëvendosjes kanë ngjyer në të zezë gjykatën Kushtetuese në Prishtinë. “Dhjetëra mijëra qytetarë po marshojnë drejt Gjykatës Kushtetuese.

Protestuesit "kundër kapjes së shtetit"

Evropaelire - 18.04.2015

Disa mijëra qytetarë në Prishtinë, kanë nisur protestën e organizuar nga partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma, siç është thënë, me moton “kundër kapjes ...

Protesta e sotme, dukshëm më e vogël

Lajmi.net - 18.04.2015

Protestës së organizuar nga tri partitë opozitare, VV-AAK-Nisma, me moton “Kundër kapjes së Shtetit”, duket se nuk i janë përgjigjur në mas të madhe qytetarët.

Opozita proteston, presidentja në shopping

Lajm - 18.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka dalë në shopping – në një nga marketet e Prishtinës, ndërkohë që në qendër të qytetit Opozita po proteston. Fotoja është realizuar nga një qytetar dhe është ...

Policia deklaron për 2 mijë, VV për mbi 20 mijë protestues

Lajmi.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se nga të dhënat e para, në momentin kur nisi protesta, numri i protestuesve arriti në 2 mijë. Numrin e protestuesve, sipas policisë, e konfirmoi për KALLXO.com ...

Mbyllet protesta e Opozitës, Haradinaj ultimatum qeverisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.04.2015

Pas fjalimit të kreut të Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka marrë fund edhe protesta e Opozitës në Prishtinë. Protestuesit janë larguar nga sheshi në mënyrë të shpejtë edhe për shkak të shiut, ndërsa ...

Përfundon protesta, Qeveria 2 javë për t’i përmbushur kërkesat (foto)

Zhurnal - 18.04.2015

Prishtinë 18 prill - Edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri i ka dhënë ultimatum Qeverisë dy javë që të përmbushin të gjitha kërkesat konkrete të tyre.

Përfundon protesta e opozitës me ultimatumin, “dy javë afat për plotësimin e kërkesave”

Lajmi.net - 18.04.2015

Protesta e organizuar nga partitë opozitare, ka përfunduar e qetë, me fjalimet e liderëve të VV-së, AAK-së dhe Nisma-s. Protestuesit me pjesëmarrje jo më shumë se 2500 veta, kanë paraqitur disa ...

Thaçi: Sot u dëshmua besimi i qytetarëve në institucionet e shtetit të tyre

Lajmi.net - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, duke komentuar rrjedhën e protestës së sotme, është shprehur i kënaqur me faktin se protesta ka përfunduar ...

Ku janë fshehur 20 mijë protestuesit e opozitës?! (Foto)

Lajmi.net - 18.04.2015

Tri partitë opozitare kanë bërë një muaj përpjekje për organizimin e protestës së sotme, kundër “kapjes së shtetit”, por nuk kanë mundur të mbledhin më shumë se 2 mijë e 500 njerëz.

Qeveria lavdëron protestuesit për kulturën e treguar

Lajmi.net - 18.04.2015

Qeveria e Kosovës, ka lavdëruar kulturën e treguar nga qytetarët në protestën e sotme. Për rolin e tyre në protestën e sotshme të organizuar nga partitë opozitare, në një komunikatë Qeveria po ashtu ...

Përfundon protesta e opozitës në Kosovë: Qeveria ka dy javë kohë për të plotësuar kërkesat

SOT - 18.04.2015

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në përfundim të protestës së opozitës kosovare të zhvilluar të shtunën pasdite në Prishtinë, i la dy javë afat qeverisë për të plotësuar kërkesat e ...

​Qeveria u jep notë të lartë protestuesve

Lajm - 18.04.2015

Qeveria e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke e vlerësuar protestën si shprehje e qytetëruar dhe kulturë për të protestuar. Po ashtu Qeveria ka shprehur respektin për organet e rendit ...

Policia e Kosovës falenderon protestuesit

Albeu.com - 18.04.2015

Si vazhdimësi e njoftimit lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, Policia e Kosovës njofton se rreth orës 14:00, protesta ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, për të vazhduar më ...

Ndërtimet tek Liqeni Artificial, qytetarët protestojnë para kryeministrisë: Të ruajmë të vetmin park që kemi

SOT - 18.04.2015

Qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë vijuar ditën e sotme protestat kundër ndërtimit të kompleksit të 5 kullave 17 katëshe, pranë liqenit artificial të Tiranës.

Qeveria e Kosovës përshëndet protestat paqësore të opozitës

LajmiFundit - 18.04.2015

Qeveria e Kosovës e ka dhënë një vlerësim për protestën, duke e çmuar kulturën e demonstruar nga protestuesit. “Duke shprehur respektin për të drejtën e protestës, si mjet demokratik të shprehjes së ...

Protestuesit "kundër kapjes së shtetit" në Kosovë

Ina - 18.04.2015

Mijëra qytetarë kanë protestuar sot në Prishtinë, me moton “kundër kapjes së shtetit”. Kjo protestë u organizua nga partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma.

Prishtinë, opozita protestoi qetë, lyhet me të zezë Kushtetuesja

Portalb - 18.04.2015

Lajme lidhur me temën Gjuriq: Thaçi nuk ka kërkuar leje për vizitë Prishtinë, opozita fillon protestën Kurti: Nuk jam antiamerikan Jahjaga: Protestoni pa dhunë Protestues nga e gjithë Kosova janë ...

Qeveria: protestuesit demonstruan kulturë

Zhurnal - 18.04.2015

Prishtinë, 18 prill - Qeveria e Kosovës e ka dhënë një vlerësim për protestën, duke e çmuar kulturën e demonstruar nga protestuesi. "Duke shprehur respektin për të drejtën e protestës, si mjet ...

Policia: Protesta ishte e qetë, u ndalua vetëm një person i dyshuar

Lajmi.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës ka falënderuar qytetarët për protestën e qetë dhe paqësore të treguar sot gjatë ditës. PK në raportin e saj lidhur me protestën ka vlerësuar se protesta ka kaluar e qetë dha pa ...

Kosovë, opozita 2 javë kohë qeverisë për kërkesat e saj

ikub - 18.04.2015

Para mijëra protestuesve përballë selisë së Qeverisë, stacioni i fundit i protestës, folën liderët e opozitës kosovare: kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, kryetari i AAK, Ramush Haradinaj ...

Sot proteston opozita

Botasot - 18.04.2015

Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të protestojnë sot për siç thonë kundër `kapjes` së shtetit.

Sot proteston opozita

Telegrafi - 18.04.2015

Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të protestojnë sot për siç thonë kundër `kapjes` së shtetit.

Ja çka ka planifikimet Policia e Kosovës për protestën

Botasot - 18.04.2015

​Policia e Kosovës njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën e e cila pritet të mbahet sot në orën 14:00 në Prishtinë. “Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ...

Qehaja: Kujdes, protesta të mos eskalojë në dhunë

Telegrafi - 18.04.2015

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Ramadan Qehaja, ka thënë se protesta e paralajmëruar për sot nga opozita duhet të jetë e qetë. Ai u ka bërë thirrje të gjitha palëve të jenë syçelë në mënyrë që ...

Qehaja: Kujdes, protesta të mos eskalojë në dhunë

Botasot - 18.04.2015

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Ramadan Qehaja, ka thënë se protesta e paralajmëruar për sot nga opozita duhet të jetë e qetë. Ai u ka bërë thirrje të gjitha palëve të jenë syçelë në mënyrë që ...

Pacolli: Çfarë synon të arrijë opozita me anë të protestës?

Botasot - 18.04.2015

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka shpërndarë një letër në rrjetin social, facebook ku i shpreh disa qëndrime rreth protestës dhe punës së dyanshme, qeveri – opozitë. Letra e plotë e z.

Opozita, protestë në Prishtinë: “Hajnat ne burg, jo në Qeveri”. Lyejnë me bojë të zezë ndërtesën e Kushtetueses

Panorama - 18.04.2015

UPDATE/ Protestuesve në Prishtinë po u prijnë përfaqësuesit e partive opozitare, të cilët nga Sheshi “Zahir Pajaziti” janë nisur drejt ndërtesës së Gjykatës Kushtetuese, të cilën e kanë lyer me bojë ...

Policia dhe kompanitë e pastrimit po heqin nga sheshi mjetet e forta

Koha.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës, bashkë me kompaninë për pastrimin kryeqytetit në mëngjes kanë kontrolluar të gjithë kontejnerët në Shesh, për të larguar mjetet e forta.

Protestë edhe në Tiranë

Botasot - 18.04.2015

Nisma “Qytetarët për Parkun”, sot mban protestën e radhës për mbrojtjen nga ndërtimet abuzive të Parkut të Liqenit Artificial të Tiranës. Kështu thuhet në një njoftim të kësaj nisme, sipas të cilës ...

Policia dhe kompanitë e pastrimit po heqin nga sheshi mjetet e forta

Telegrafi - 18.04.2015

Policia e Kosovës, bashkë me kompaninë për pastrimin kryeqytetit në mëngjes kanë kontrolluar të gjithë kontejnerët në sheshin përgjatë qendrës së Prishtinës, për të larguar mjetet e forta.

Njësia Speciale përgatitet për protestë (Foto)

Botasot - 18.04.2015

Kryeqyteti është mbushur me policë. Së fundi edhe trupa shtesë të njesisë speciale të Policisë së Kosovës kanë ardhur në kryeqytet dhe janë vendosur në vende të ndryshme për të krijuar siguri dhe ...

Islami: Kujdes, agjentët serbë të interesuar për dhunë në protestë

Telegrafi - 18.04.2015

Eksperti për çështje të sigurisë, Avni Islami thotë se protesta e sotme e organizuar nga partitë opozitare nuk duhet të jetë e dhunshme pasi që dëmi do të jetë për shtetin e Kosovës.

Protesta po vjen! Situata e tensionuar, kush do të përfitojë?!

Botasot - 18.04.2015

Tri partitë e opozitës sot do të protestojnë kundër "kapjes së shtetit". Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, ditën e sotshme e kanë caktuar si datë për të ...

VV-ja: Policia po provokon

Botasot - 18.04.2015

Policia ka filluar provokimin e protestuesve, thekson Lëvizja Vetëvendosje. "Protestuesit që janë nisur nga Prizreni, tash e gjysmë ore po mbahen të ndalur nga policia e cila po i kontrollon veç e ...

Vetëvendosje dhe Nisma: Polica po mban të bllokuar autobusin me protestues nga Prizreni

Koha.net - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje thotë se Policia ka filluar provokimin e protestuesve. “Protestuesit që janë nisur nga Prizreni, tash e gjysmë ore po mbahen të ndalur nga policia e cila po i kontrollon veç e ...

Hashim Thaçi pi kafe në shesh, para protestës (Foto)

Telegrafi - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi ka dalë në sheshin kryesor pak orë para fillimit të protestës së opozitës. Thaçi është parë me ministrin e Integrimeve Bekim Çollakun duke ...

Hashim Thaçi pi kafe në shesh, para protestës (Foto)

Botasot - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi ka dalë në sheshin kryesor pak orë para fillimit të protestës së opozitës. Thaçi është parë me ministrin e Integrimeve Bekim Çollakun duke ...

Vetëvendosje dhe Nisma: Polica po mban të bllokuar autobusin me protestues nga Prizreni

Telegrafi - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje thotë se Policia ka filluar provokimin e protestuesve duke mbajtur të blokuar autobusin me protestues dhe duke i kontrolluar ata .

Policia letër protestuesve: Nuk lejojmë akte të dhunshme dhe të paligjshme

Telegrafi - 18.04.2015

Policia e Kosovës u ka shpërndarë sot protestuesve nga Mitrovica një letër me porosi për të drejtat dhe obligimet e tyre gjatë protestës. Letrat u janë shpërndarë protestuesve në Milloshevë, gjatë ...

Policia dhe organizatorët e protestës në përgatitjet finale (Foto)

Botasot - 18.04.2015

Ka mbetur pak deri te fillimi i protestës së opozitës. Ndërkohë, në gjitha rrugët dhe sheshet kanë filluar përgatitjet e Policisë së Kosovës. Policia ka hequr nga sheshi të gjitha mjetet e forta që ...

Po grumbullohen protestuesit në shesh (Foto)

Telegrafi - 18.04.2015

Rreth njëmijë protestues aktualisht janë grumbulluar në Sheshin “Zahir Pajaziti”. Gradualisht është duke u mbushur sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, prej ku në orën 14:00 është paraparë të ...

Nis grumbullimi i protestuesve (Foto)

Telegrafi - 18.04.2015

Ka nisur grumbullimi i protestuesve para sheshit “Zahir Pajaziti” në kryeqytet. Flamuj kombëtar e parulla që shpërfaqin kërkesat e protestës së thirrur nga partitë opozitare janë parë aty.

Protestuesit mbërrijnë tek Kushtetuesja, ngjyrosin me të zezë objektin - LIVE

Koha.net - 18.04.2015

14:32 - Protestuesit janë ndalur para Gjykatës Kushtetuese. Ata nuk janë ndalur në pjesën ku i ka pritur Policia e Kosovës, para hyrjes së ndërtesës, e cila edhe ishte mbyllur me dry, por kanë dalë ...

Policia paralajmëron protestuesit me letër

Koha.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës u ka shpërndarë sot protestuesve që po vinin nga Mitrovica një letër me porosi për të drejtat dhe obligimet e tyre gjatë protestës. Letrat u janë shpërndarë protestuesve në ...

LIVE: Protestuesit: RTK e jona (Video/Foto)

Telegrafi - 18.04.2015

(E plotësuar) 3:25: Protestuesit po marshojnë në rrugën “Agim Ramadani”, drejt selisë së RTK-së, ku do ta kenë një aksion simbolik dhe një fjalim. Ata po kërkojnë shkarkimin e menaxhmentit të RTK-së, ...

Në ndërkohë, presidentja bën shoping!

Telegrafi - 18.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka dalë në një nga marketet e Prishtinës. Fotoja është realizuar nga një qytetar dhe është postuar në Facebook, ndërsa thuhet se është bërë në kohën kur po ...

Policia: Protesta është duke u zhvilluar e qetë

Koha.net - 18.04.2015

Lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, ju informojmë se protesta është duke u zhvilluar e qetë, përderisa njësitet policore janë duke u kujdesur për ofrimin e sigurisë, ruajtjen e rendit dhe ...

Opozita proteston, ndërsa presidentja bën shoping! (Foto)

Botasot - 18.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka dalë në një nga marketet e Prishtinës. Fotoja është realizuar nga një qytetar dhe është postuar në Facebook, ndërsa thuhet se është bërë në kohën kur po ...

Opozita në protestë, Jahjaga fotografohet duke bërë pazar

Panorama - 18.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është fotografuar në një nga marketet e Prishtinës, teksa ka qenë duke bërë pazar. Presidentja duke bere pazar Fotoja është realizuar nga një qytetar dhe është ...

“Hajnat ne burg jo në Qeveri”, protesta e opozitës në Prishtinë

Ora news - 18.04.2015

Mijëra protestues të udhëhequr nga tri partitë opozitare në vend, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë nisur protestën e paralajmëruar për sot.

Policia letër protestuesve: Nuk lejojmë akte të dhunshme dhe të paligjshme

Panorama - 18.04.2015

Policia e Kosovës u ka shpërndarë sot protestuesve nga Mitrovica një letër me porosi për të drejtat dhe obligimet e tyre gjatë protestës. Letrat u janë shpërndarë protestuesve në Milloshevë, gjatë ...

Policia: Protesta është duke u zhvilluar e qetë

Telegrafi - 18.04.2015

Policia e Kosovës informon se protesta, për momentin, është duke u zhvilluar e qetë, përderisa njësitet policore janë duke u kujdesur për ofrimin e sigurisë, ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

Kosovë, opozita proteston para qeverisë. Limaj: Të ndalim kapjen e shtetit!

BalkanWeb - 18.04.2015

KOSOVE- Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kane nisur rreth ores 14:00 nje proteste kundër ‘kapjes’ së shtetit.

Policia: Protesta as kësaj radhe s’është lajmëruar

Telegrafi - 18.04.2015

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se organizatorët e protestës as kësaj radhe s’e kanë lajmëruar protestën në Polici, siç parashihet në Ligjin për tubimet publike.

Policia: Protesta as kësaj radhe s’është lajmëruar

Botasot - 18.04.2015

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se organizatorët e protestës as kësaj radhe s’e kanë lajmëruar protestën në Polici, siç parashihet në Ligjin për tubimet publike.

Policia: Protesta është duke u zhvilluar e qetë

Botasot - 18.04.2015

Lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, policia e Kosovës informon se protesta është duke u zhvilluar e qetë, përderisa njësitet policore janë duke u kujdesur për ofrimin e sigurisë, ruajtjen e ...

Protesta e opozitës, Thaçi ‘inspekton’ situatën

Panorama - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka dalë në sheshin kryesor pak para fillimit të protestës së opozitës. Thaci duke hyre ne lokal Me Ministrin e Integrimeve Bekim Çollakun ai ...

Presidentja sqarohet për shopingun

Telegrafi - 18.04.2015

Zyra e Presidentes se Republikës se Kosovës, sqaron opinionin publik se lajmi i publikuar në portale për "shopingun" e Presidentes Jahjaga në kohen e protestës është i shtrembëruar dhe i pavërtete.

Vetëvendosje thotë se në protestë janë 20 mijë vetë

Botasot - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje ka bindjen se në protestën e sotme po marrin pjesë më shumë se 20 mijë protestues. “Mbi 20 mijë protestues, pasi kaluan Gjykatën Kushtetuese dhe KEDS-in, ku realizuan dy aksione ...

VV: Mbi 20 mijë protestues drejt RTK-së

Telegrafi - 18.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se janë rreth 20 mijë protestues i janë bashkuar protestës së opozitës Mbi 20 mijë protestues, pasi kaluan Gjykatën Kushtetuese dhe ...

Kosovë, proteston opozita në Prishtinë

ABC News - 18.04.2015

Tashmë protestuesit po marshojnë drejt sheshit Skënderbeu në Prishtinë, ku pritet që liderët opozitarë të mbajnë fjalime. Ndërsa përpara kësaj ata ishin tek objekti i Radio Televizoinit Kosovar, ku ...

Policia arreston protestuesin e parë

Botasot - 18.04.2015

Para pak çastesh Policia e Kosovës ka arrestuar protestuesin e parë në protestën që po zhvillohet nga tri partitë opozitare. Me sa duket njëri prej protestuesve insitonte që të hyjë brenda rrethojave ...

Policia demanton Vetëvendosjen: Nuk ka më shumë se 2500 protestues

Koha.net - 18.04.2015

Policia e Kosovës ka demantuar Lëvizjen Vetëvendosje se në protestën e sotme po marrin pjesë 20 mijë njerëz. Baki Kelani nga PK-ja ka thënë për portalin Koha.net se janë 2 mijë deri në 2500 ...

Ymeri e shpallë të mbyllur protestën

Koha.net - 18.04.2015

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visary Ymeri, ka përfunduar fjalimin e tij me thirrjen për t’u shpërndarë protestuesit. Lexoni çfarë tha ai. Aksioni simbolik para ndërtesës së Qeverisë ka pasur të ...

Vetëvendosje: Policia po shpif për numrin e protestuesve

Koha.net - 18.04.2015

Vetëvendosje ka insistuar se në protestën e sotme të subjekteve opozitare, po marrin pjesë mbi 20 mijë protestues. “Policia e Kosovës në vazhdën e gënjeshtrave që kanë filluar 2-3 ditë më herët, sot ...

Thaçi: Sot u dëshmua besimi i qytetarëve në institucionet e shtetit të tyre

Koha.net - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i kënaqur me faktin se protesta e sotme ka përfunduar pa ndonjë incident.

Policia demanton VV-në, në protestë janë 2500 qytetarë

Botasot - 18.04.2015

Policia e Kosovës ka demantuar Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket numrit të pjesëmarrësve në protestën e sotme. Përderisa Lëvizja Vetëvendosje thotë se në këtë protestë janë duke marrë pjesë mbi 20 ...

Policia demanton VV-në, në protestë janë 2500 qytetarë

Telegrafi - 18.04.2015

Policia e Kosovës ka demantuar Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket numrit të pjesëmarrësve në protestën e sotme. Përderisa Lëvizja Vetëvendosje thotë se në këtë protestë janë duke marrë pjesë mbi 20 ...

Thaçi: U dëshmua besimi i qytetarëve në institucionet e shtetit të tyre

Telegrafi - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i kënaqur me faktin se protesta e sotme ka përfunduar pa ndonjë incident.

Presidentja sqarohet për shopingun

Botasot - 18.04.2015

Zyra e Presidentes se Republikës se Kosovës, sqaron opinionin publik se lajmi i publikuar në portale për "shopingun" e Presidentes Jahjaga në kohen e protestës është i shtrembëruar dhe i pavërtete.

Qeveria falënderon protestuesit për kulturën e treguar

Koha.net - 18.04.2015

Qeveria e Kosovës, përmes një komunikate për media, ka falënderuar pjesëmarrësit e protestës së sotme për kulturën e treguar. “Duke shprehur respektin për të drejtën e protestës, si mjet demokratik ...

Protestë për ndërtimet tek Parku i Liqenit: Mushkritë e Tiranës janë në rrezik!

BalkanWeb - 18.04.2015

Nga: AURORA GOLEMI* TIRANË- Një grup të rinjsh por edhe shoqëria civile kanë protestuar sërish sot kundër ndërtimeve në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës.

Qeveria falënderon protestuesit

Telegrafi - 18.04.2015

Duke shprehur respektin për të drejtën e protestës, si mjet demokratik të shprehjes së shqetësimeve qytetare, Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson kulturën e demonstruar sot nga protestuesit në ...

Policia falënderon 2500 protestuesit e sotëm për sjellje të mirë

Koha.net - 18.04.2015

Si vazhdimësi e njoftimit lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, Policia e Kosovës njofton se rreth orës 14:00, protesta ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, për të vazhduar më ...

Qeveria: Protestuesit demonstruan kulturë

Botasot - 18.04.2015

Qeveria e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke e vlerësuar protestën si shprehje e qytetëruar dhe kulturë për të protestuar. Po ashtu Qeveria ka shprehur respektin për organet e rendit ...

Policia falënderon 2500 protestuesit për sjellje të mirë

Telegrafi - 18.04.2015

Si vazhdimësi e njoftimit lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, Policia e Kosovës njofton se rreth orës 14:00, protesta ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, për të vazhduar më ...

Policia falënderon 2500 protestuesit për sjellje të mirë

Botasot - 18.04.2015

Si vazhdimësi e njoftimit lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, Policia e Kosovës njofton se rreth orës 14:00, protesta ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, për të vazhduar më ...

Kosovë, përfundon protesta, opozita dy javë afat qeverisë për plotësimin e kërkesave

BalkanWeb - 18.04.2015

KOSOVE- Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në përfundim të protestës së opozitës kosovare të zhvilluar të shtunën pasdite në Prishtinë, i la dy javë afat qeverisë për të plotësuar ...

Opozita sërish me ultimatum ndaj Qeverisë [video]

Koha.net - 18.04.2015

Njëjtë si në protestën kundër ministrit serb Aleksandër Jabllanoviq, opozita i ka dhënë dy javë kohë Qeverisë së Kosovës që të marrë parasysh kërkesat e saj.

KTV sjell të përmbledhura përgatitjet e policisë për protestën [video]

Koha.net - 18.04.2015

4 orë para se të nisë protesta, Policia e Kosovës kishte nisur mobilizimin. Njësitet speciale nga e gjithë Kosova kanë marrë rekomandimet e tyre nga komandantët dhe më pas janë pozicionuar brenda ...

'Opozita protestoi sepse s’e mori pushtetin gjatë bllokadës politike'

Botasot - 18.04.2015

Sociologu Fadil Maloku analizon protestën e djeshme të tri partive opozitare. Thotë se opozitës përveç mungesës së protestuesve pati edhe slogane pa imagjinatë, dekor e frymë pompoziteti.

Njësia Speciale përgatitet për protestë (Foto)

Tetova Sot - 18.04.2015

Kryeqyteti është mbushur me policë. Së fundi edhe trupa shtesë të njesisë speciale të Policisë së Kosovës kanë ardhur në kryeqytet dhe janë vendosur në vende të ndryshme për të krijuar siguri dhe ...

Islami: Kujdes, agjentët serbë të interesuar për dhunë në protestë

Shkupi24 - 18.04.2015

Sipas tij, dy taborët politike në vend janë të interesuar që protesta të eskalojë në dhunë. “Duhet të ta kanë parasysh të gjithë akterët se përgjegjësia bie mbi të gjithë dhe se dhuna nuk do ti ...

Reagon Nisma: Policia me qëllim po i ndalon protestuesit (FOTO)

Tetova Sot - 18.04.2015

Nisma për Kosovën dega në Prizeren përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se se sot në hyrje të Autostradës në Prizren , policia e Kosovës ka ndaluar turmën e madhe të protestuesve nga komuna ...

Hashim Thaçi në shesh – pi kafe para protestës (FOTO)

Tetova Sot - 18.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka dalë në sheshin kryesor pak orë para fillimit të protestës së opozitës, raporton Gazeta Express.

Policia e Kosovës letër protestuesve: Nuk lejojmë akte të dhunshme dhe të paligjshme

Tetova Sot - 18.04.2015

Policia e Kosovës u ka shpërndarë sot protestuesve nga Mitrovica një letër me porosi për të drejtat dhe obligimet e tyre gjatë protestës. Letrat u janë shpërndarë protestuesve në Milloshevë, gjatë ...

VIDEO – Kosove:Policia pergaditet per proteste

Shkupi24 - 18.04.2015

Tri partitë e opozitës sot do të protestojnë kundër “kapjes së shtetit”. Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, ditën e sotshme e kanë caktuar si datë për të ...

“Ç’kapja e shtetit”, nisin protestat kundër qeverisë në Kosovë

Gazeta Tema - 18.04.2015

“Kundër kapjes së shtetit” është slogani i protestës të nisur sot në mesditë në Prishtinë, organizuar nga tre partitë opozitare kosovare. Opozita ka gjithsej 31 deputetë, numër i vogël në Kuvendin e ...

Fillon protesta, protestuesit nisën drejt Gjykatës Kushtetuese (FOTO)

Tetova Sot - 18.04.2015

Policia dhe organizatorët e protestës në përgatitjet finale (E poltësuar) Marshimi ka filluar tashme drejt Gjykatës Kushtetuese. Por interesant është fakti se nuk është numër i madh i protestuesve.

Lyhet me ngjyrë të zezë ndërtesa e Gjykatës Kushtetuese (FOTO)

Tetova Sot - 18.04.2015

Protestuesit e Vetëvendosjes, AAK’së dhe NISMA’s kanë mbërritur të Gjykata Kushtetuese. Aty protestuesit po e ngjyrosin objektin e Gjykatës me ngjyrë të zezë.

Protesta në Kosovë, opozitarët para Gjykatës Kushtetuese ngjyrosin murin me të zezë. Thaçi inspekton situatën, policia ...

Respublica - 18.04.2015

Protestuesit opozitarë kanë kryer aksionin e parë para Gjykatës Kushtetuese, një mur të së cilës e kanë ngjyrosur me të zezë, dhe tashmë janë nisur në drejtim të KEDS-it, raportojnë mediat në Kosovë.

Fotolajm / Kur opozita proteston Presidentja Jahjaga bën shopping

Shqiptarja - 18.04.2015

Në një kohë kur protestues nga e gjithë Kosova ishin mbledhur për të protestuar në Prishtinë kundër “kapjes” së qeverisë, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është parë duke bërë disa blerje në ...

Policia: Protesta është duke u zhvilluar e qetë

Tetova Sot - 18.04.2015

Lidhur me protestën dhe mbarëvajtjen e saj, policia e Kosovës informon se protesta është duke u zhvilluar e qetë, përderisa njësitet policore janë duke u kujdesur për ofrimin e sigurisë, ruajtjen e ...

Opozita kundër "kapjes" së shtetit, mijëra protestues në shesh

Shqiptarja - 18.04.2015

Mijëra protestues të udhëhequr nga liderët e tri partive opozitare në vend, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, po protestojnë sot kundër “kapjes” së shtetit.

Prishtinë, opozita dhe qytetarët në protestë; lyhet me të zezë Kushtetuesja

Gazeta Dita - 18.04.2015

Protestues nga e gjithë Kosova janë mbledhur të shtunën në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, për të protestuar kundër situatës së rënduar social-ekonomike në të cilën ndodhet vendi.

Ndërtimet tek liqeni, qytetarët  protesta para kryeministrisë

Shqiptarja - 18.04.2015

TIRANE - Qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë vijuar me protestat kundër ndërtimit të kompleksit të 5 kullave 17 katëshe, pranë liqenit artificial të Tiranës.

Mrekulli: Përfundon paqësisht protesta e opozitës (FOTO)

Tetova Sot - 18.04.2015

Ka përfunduar paqësisht protesta e organizuar nga opozita ku me fjalime protestuesve u janë adresuar liderët opozitar Fatmir Limaj nga Nisma për Kosovën, Ramush Haradinaj nga AAK dhe Visar Ymeri nga ...

Fotolajm: Kur opozita proteston Presidentja Jahjaga bën shopping

Tetova Sot - 18.04.2015

Në një kohë kur protestues nga e gjithë Kosova ishin mbledhur për të protestuar në Prishtinë kundër “kapjes” së qeverisë, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është parë duke bërë disa blerje në ...

Protesta e paralajmëruar vë në lëvizje makinerinë e rëndë të policisë

Kosova Live - 18.04.2015

Nën organizim të partive opozitare Lëvizjes Vetëvendosje!, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, sot në Prishtinë, duke filluar nga ora 14:00, do të protestohet me moton “Kundër ...

Qehaja: Opozita dhe policia duhet të ruajnë qetësinë e protestës

Kosova Live - 18.04.2015

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Ramadan Qehaja ka vlerësuar se çdo tentativë e çdokujt që protesta e opozitës të eskalojë, do t’i dëmtojë shumë rënd imazhin dhe stabilitetin e Republikës së Kosovës ...

Protesta e sotme tërheq vëmendjen nga gjendja ekonomike

Kosova Live - 18.04.2015

Protesta e së shtunës mund të jetë mundësi e mirë për të tërhequr vëmendjen se kosovarët po jetojnë në gjendje të rëndë socio-ekonomike, vlerëson shefi i Bankës Botërore në Kosovë, Jan Peter Olters.

Dhuna gjatë protestave, shkon në dëm të Kosovës

Kosova Live - 18.04.2015

Eksperti për çështje të sigurisë, Avni Islami ka vlerësuar se protesta e sotme e organizuara nga partitë opozitare nuk duhet të jetë e dhunshme pasi që sipas tij, dëmi do të jetë për shtetin e ...

Vetëvendosje! pohon se policia ka provokuar protestuesit

Kosova Live - 18.04.2015

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! që janë nisur nga Prizreni për të marrë pjesë në protestë janë ndalur për kontroll në rrugë nga Policia e Kosovës.

Ndërtesa e Qeverisë duket si një stacion policie (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Kur ka mbetur më pak se një orë nga fillimi i protestës së ftuar nga opozita me moton “Kundër kapjes së shtetit”, forca të shumta të Policisë së Kosovës dhe Njësisë Speciale të saj janë vendosur në ...

Lokalet në shesh fillojnë të heqin nga tarracat tavolinat dhe karriget (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Pak para fillimit të protestës së sotme të opozitës, lokalet në sheshin “Skënderbeu” kanë filluar t’i heqin karrige dhe tavolinat nga tarracat e tyre jashtë.

Protestuesit fillojnë të mblidhen në sheshin “Zahir Pajaziti” (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Pak minuta para orës 14 kur pritet të filloj marshi i opozitës me moton “Kundër kapjes së shtetit”, tashmë protestuesit kanë filluar të mblidhen në sheshin “Zahir Pajaziti” ku edhe është vendtakimi i ...

Marshi protestues niset drejt Gjykatës Kushtetuese (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Liderët e partive opozitare, Visar Ymeri i Lëvizjes Vetëvendosje!, Ramush Haradinaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Fatmir Limaj i Nismës për Kosovën dhe ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi, ...

LIVE nga Protesta në Prishtinë

Republika - 18.04.2015

Një makinë e ambulancës në gjendje gatishmërie para nisjes së protestë Policët e vendosur para Gjykatës Kushtetuese në pritje të ardhjes së protestuesve Nis mbledhja e qytetarëve në shesh para ...

Policia paralajmëron protestuesit me letër

Kosova Live - 18.04.2015

Policia e Kosovës u ka shpërndarë protestuesve që vinin nga Mitrovica një letër me porosi për të drejta dhe obligimet e tyre gjatë protestës. Letëra iu janë shpërndarë edhe protestueseve që vinin nga ...

Njësia Speciale blindon Gjykatën Kushtetuese (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Pas nisjes së marshutës protestuese drejt Gjykatës Kushtetuese, tashmë trupa të Njësisë Speciale e kanë blinduar ndërtesën e gjykatës. Në marshin i cili është nisur para pak minutash nga sheshi ...

Ngjyrë të zezë mbi Gjykatën Kushtetuese (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Derisa marshi protestues kishte ndaluar para ndërtesës së Gjykatës Kushtetuese, pjesëmarrës të protestës kanë zhvilluar një aksion, si e quanin ata simbolik, duke hedhur ngjyrë të zezë mbi këtë ...

Para KEDS-it thyhen orët digjitale, caku tjetër RTK-ja (foto)

Kosova Live - 18.04.2015

Protestuesit të prirë nga liderët e partive organizatore, pas aksionit të bërë te Gjykata Kushtetuese ku e kanë ngjyrosur me ngjyrë të zezë edhe këtë ndërtesë, për të treguar se sa e “zezë” është ...

Protestuesit nisen drejt Kuvendit të Kosovës

Kosova Live - 18.04.2015

Pas tri aksioneve të zhvilluara, ngjyrosjes me ngjyrë të zezë të Gjykatës Kushtetuese, thyerjes së orëve digjitale tek objekti i KEDS-it dhe futjes së një megafoni të madh në oborrin e RTK-së, ...

Të dhëna kontradiktore për numrin e protestuesve

Kosova Live - 18.04.2015

Policia e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje! kanë dalë më të dhëna kontradiktore për numrin e protestuesve në protestën e sotme të organizuar nga tri partitë opozitare me moton “Kundër kapjes së ...

Ymeri: Protesta, e vetmja rrugë për plotësimin e kërkesave tona

Kosova Live - 18.04.2015

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, e cila është njëra ndër organizatorët e protestës së sotme, Visar Ymeri ka thënë para protestuesve se çlirimi nga kapja e shtetit fillon atëherë kur do të nis ...

Përfundon e qetë protesta, dy javë afat qeverisë

Kosova Live - 18.04.2015

Ka përfunduar e qetë protesta e thirrur nga tri partitë opozitare me moton “Kundër kapjes së shtetit”, pas një marshi prej më shumë se dy orësh, në të cilin vlerësohet se morën pjesë mbi 20 mijë ...

Numrin e pjesëmarrësve në protestë Thaçi e konsideron simbolike

Kosova Live - 18.04.2015

Menjëherë pas përfundimit të protestës së opozitës, ka reaguar zëvendëskryeministrit Hashim Thaçi, përmes një reagimi në rrjetin social Facebook. Thaçi për të cilin opozita ka shpalosur akuza të ...

Opozita kosovare zbret në shesh, protestë kundër kapjes së shtetit

Vatra - 18.04.2015

Opozita në Kosovë mban sot protestën e radhës kundër “kapjes së shtetit”. Janë tre parti kryesore të opozitës që e kanë thirur këtë protestë: Vetëvendosje, Nisma për Kosovën dhe Aleanca për ...

Protestojmë deri në ç’kapje të shtetit!

Lajmi.net - 17.04.2015

Nëse kjo Qeveri nuk i realizon kërkesat e protestuesve, protestat nuk do të ndalen deri në rënien e kësaj Qeveria, ka thënë Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila së bashku me dy parti tjera ...

Kurti: protesta, deri në shkapjen e shtetit

Zhurnal - 17.04.2015

Prishtinë, 17 prill - Nuk do të ndalin protestat derisa Qeveria e Kosovës të realizojë kërkesat e opozitës, ka paralajmëruar ish-kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.

Kurti: Protesta, deri në shkapjen e shtetit

Almakos - 17.04.2015

Nuk do të ndalin protestat derisa Qeveria e Kosovës të realizojë kërkesat e opozitës, ka paralajmëruar ish-kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.

Ramadani këshillon protestuesit dhe policinë një ditë përpara protestës

Lajmi.net - 17.04.2015

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Burim Ramadani, u ka bërë thirrje protestuesve të respektojnë policinë në ditën e protestës, të shtunën. Ndërsa, policisë i ka bërë thirrje të veprojnë me ...

Ramadani thirrje protestuesve, respektoni policinë

Albeu.com - 17.04.2015

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Burim Ramadani , bën thirrje për të gjithë protestuesve që në ditën e protestës të respektojnë policinë, ndërsa për policinë ai thekson se Ndërsa, policia të ...

Opozita premton protestë paqësore

Evropaelire - 17.04.2015

Tri partitë opozitare në Kosovë kanë zhvilluar takimin e radhës në kuadër të koordinimit të hapave për organizimin e protestës së paralajmëruar për të shtunën në Prishtinë.

Mos protesto, nesër!

Lajmi.net - 17.04.2015

Në Kosovë ka arsye të protestohet pothuajse çdo ditë, por përse duhet protestuar nesër!? Keqqeverisja e Kosovës ka filluar prej ditës së parë të çlirimit. Janë provuar të gjitha partitë politike.

Shtypen parullat për protesta

Lajmi.net - 17.04.2015

Organizatorët e protestës së shtunës (18 prillit), tri partitë opozitare, ka shtypur parullat që do të mbahen nga protestuesit. Lajmi.net ka siguruar një fotografi të këtyre parullave, të cilat ...

Jahjaga: Protestoni pa dhunë

Portalb - 17.04.2015

Lajme lidhur me temën Shqipëri-Kosovë, takim për zbatimin e marrëveshjeve në arsim Kosovë, Bajrami: Nxënësit ta fillojnë mësimin të hënën Jahjaga mori pjesë në rivarrimin e 21 personave në Çikatovë ...

Protesta, deri në shkapjen e shtetit

Telegrafi - 17.04.2015

Nuk do të ndalin protestat derisa Qeveria e Kosovës të realizojë kërkesat e opozitës, ka paralajmëruar ish-kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.

Protesta, deri në shkapjen e shtetit

Botasot - 17.04.2015

Nuk do të ndalin protestat derisa Qeveria e Kosovës të realizojë kërkesat e opozitës, ka paralajmëruar ish-kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.

Këto janë parullat e protestës së 18- Prillit (Foto)

Botasot - 17.04.2015

Derisa po afron koha për protestën e nesërme, organizatorët po kryejnë edhe “përgatitjet” e fundit. Me moton “Protesto kundër kapjes së shtetit”, kundër çmimit të lartë të rrymës, kundër kontrollit ...

Këto janë parullat e protestës së 18 prillit (Foto)

Telegrafi - 17.04.2015

Derisa po afron koha për protestën e nesërme, organizatorët po kryejnë edhe “përgatitjet” e fundit. Me moton “Protesto kundër kapjes së shtetit”, kundër çmimit të lartë të rrymës, kundër kontrollit ...

Burim Ramadani mesazh protestuesve: Respektojeni policinë

Botasot - 17.04.2015

Sekretari i Përgjithshëm i AAK’së, Burim Ramadani, u ka bërë thirrje protestuesve të respektojnë policinë në ditën e protestës. Ndërsa, policisë u ka bërë thirrje të veprojnë me profesionalizëm dhe ...

Tri porositë e Burim Ramadanit të AAK-së për protestën e nesërme

Koha.net - 17.04.2015

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Burim Ramadani, ka bërë tri porosi për protestën e nesërme të opozitës, drejtuar protestuesve, qytetarëve dhe Qeverisë. Tri mesazhe për protestën e nesërme! 1.

Policia e Kosovës e gatshme për protestën, njofton cilat rrugë do të bllokohen nesër

Botasot - 17.04.2015

Në një komunikatë për medie, Polica e Kosovës ka njoftuar se janë bërë të gjitha përgatitjet lidhur me protestën që pritet të mbahet nesër. “Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ...

Policia thotë se do të marrë masa ligjore e kushtetuese për të ruajtur rendin

Koha.net - 17.04.2015

Policia e Kosovës njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën e cila pritet të mbahet sot në orën 14:00 në Prishtinë. “Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ...

Opozita thotë se kur qeveria zapton shtetin, qytetari obligohet që ta çlirojë

Koha.net - 17.04.2015

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës u takuan sot për t’i koordinuar aktivitetet për protestën e nesërme që do të fillojë në ora 14:00 nga sheshi “Zahir Pajaziti”.

Opozita kosovare: Qeveria ka zaptuar shtetin, qytetari obligohet që ta çlirojë

Telegrafi - 17.04.2015

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës u takuan sot për t’i koordinuar aktivitetet për protestën e nesërme që do të fillojë në ora 14:00 nga sheshi “Zahir Pajaziti”.

Policia me plan për protestën e nesërme

Telegrafi - 17.04.2015

Policia e Kosovës njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën, e cila pritet të mbahet nesër në orën 14:00 në Prishtinë. “Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ...

Shtypen parullat për protestën e nesërme

Botasot - 17.04.2015

Organizatorët e protestës së shtunës (18 prillit), tri partitë opozitare, ka shtypur parullat që do të mbahen nga protestuesit. Deputeti i Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili ka postuar në rrjetin social ...

Analistët thonë se me dhunë as nuk ndalen protestat, as nuk merret pushteti [video]

Koha.net - 17.04.2015

Derisa zyrtarë të lartë qeveritarë ka ditë që protestën e së shtunës, të thirrur nga opozita, po e parashikojnë si të dhunshme, analistë politikë në vend këto deklarime po i shohin si kërcënuese, ...

KTV sjell të përmbledhur aktivitetin e opozitës një ditë para protestës [video]

Koha.net - 17.04.2015

Pankartat për protestën e së shtunës, e thirrur nga tri parti opozitare, i janë lënë në dorë asaj që ka bërë përvojë në aksione dhe protesta. Në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, janë ...

Jahjaga: Protestoni pa dhunë

Telegrafi - 17.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, duke folur për protestën e paralajmëruar për nesër, ka apeluar për një protestë të qetë dhe të dinjitetshme. Në një deklarim për RTK-në, Jahjaga ka thënë se ...

Jahjaga: Nesër protestoni qetë dhe pa dhunë

Botasot - 17.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka folur edhe njëherë për protestën e paralajmëruar për nesër. Ajo në një deklarim për RTK-në ka thënë se protesta është e drejtë e pa kontestuar e secilës ...

Jahjaga apelon për protestë paqësore

Koha.net - 17.04.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, duke folur për protestën e paralajmëruar për nesër, ka apeluar për një protestë të qetë dhe të dinjitetshme. Në një deklarim për televizionin publik, Jahjaga ...

Jahjaga: Nesër protestoni qetë dhe pa dhunë

BalkanWeb - 17.04.2015

PRISHTINË- Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, apeloi që protesta e nesërme të mos ketë dhunë dhe të jetë e qetë. Sipas KosovaPress, Jahjaga foli për protestën e paralajmëruar për nesër nga ...

Albin Kurti paralajmëron: Do të protestojmë derisa ta çkapim shtetin

Ilirida - 17.04.2015

Nuk do të ndalin protestat derisa Qeveria e Kosovës të realizojë kërkesat e opozitës, ka paralajmëruar ish-kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.

Policia Kosovare njofton se ka hartuar planin operativ për protestën e nesërme

Ilirida - 17.04.2015

Policia e Kosovës njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën, e cila pritet të mbahet nesër në orën 14:00 në Prishtinë. “Si pjesë e planit operativ, janë bërë planifikimet për ...

Kurti: Rrëzimi i Qeverisë do të kërkohet nëse nuk realizohen kërkesat

Kosova Live - 17.04.2015

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, ka paralajmëruar se nuk do të ndalin protestat derisa Qeveria e Kosovës të realizojë kërkesat e opozitës.

Ramadani jep mesazhe për protestuesit, Policinë dhe Qeverinë

Kosova Live - 17.04.2015

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Burim Ramadani, u ka bërë thirrje protestuesve të respektojnë policinë në ditën e protestës që do të mbahet të shtunën në Prishtinë.

Policia apelon te qytetarët t’i shmangin qarkullimin me vetura gjatë protestës

Kosova Live - 17.04.2015

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka njoftuar se i ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën e cila pritet të mbahet nesër në orën 14:00 në Prishtinë, të organizuar nga ...

Jahjaga bën thirrje për protestë të qetë

Kosova Live - 17.04.2015

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga kërkuar edhe njëherë që protesta e thirrur nga partitë opozitare për nesër me moton “kundër kapjes së shtetit” jetë e qetë dhe pa dhunë.

Milazim Krasniqi: Dhuna në protestë e komplikon gjendjen dhe është e papranueshme

Albeu.com - 16.04.2015

Protesta e opozitës duket se është e përfolur tashmë nga shumë analistë ndër to dhe analisti dhe profesori universitar Milazim Krasniqi . Duke u referuar se protesta e kësaj të shtune do të jetë një ...

Milazim Krasniqi: Dhuna në protestë e komplikon gjendjen dhe është e papranueshme

Portalb - 16.04.2015

Lajme lidhur me temën Krasniqi: Mustafa harroi sigurimin e Atdheut Keqpërdorime me pasaportat biometrike Familja e shet vajzën në Kosovë për 6 mijë euro Daçiq e pranon: Gjermania me kushte të reja ...

Opozita në protestë, Thaçi: Kush qeverisë e përcakton vota e lirë e qytetarit, jo ambicia e dikujt tjetër, as protesta

SOT - 16.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, bojkotuan të enjten vazhdimin e seancës së parlamentit të Kosovës për shkak të mosmiratimit të kërkesës së tyre për të ...

"Një milion arsye’ për protestën e 18 prillit, sipas Kurtit e Limajt

Almakos - 16.04.2015

Dy përfaqësues të partive opozitare që kanë bërë thirrje për protestën e 18 prillit - Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Fatmir Limaj i Nisma për Kosovën - kanë folur sonte në emisionin “Jeta në ...

Çaushi: Protestat e VV-së s’kanë qenë asnjëherë të dhunshme

Telegrafi - 16.04.2015

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Driton Çaushi, në një prononcim për Telegrafin ka theksuar se pakënaqësia e madhe e qytetarëve me jetën ekonomike, sociale dhe politike në Kosovë, si dhe ...

Topalli pret nga Mustafa përgjigje në protestë për pyetjen parlamentare

Koha.net - 16.04.2015

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, ka bërë thirrje nga Kuvendi i Kosovës për protestën e 18 prillit. Ai nuk e ka lexuar aty pyetjen parlamentare që e kishte për kryeministrin Isa Mustafa, i cili nuk ...

Debate të rrepta në parlamentin e Kosovës

VOA - 16.04.2015

Opozita bojkotoi seancën meqë nuk u miratua kërkesa për të diskutuar çmimin e energjisë elektrike. Bojkotimi u parapri nga debate të ashpra për një protestë të paralajmëruar nga opozita.

Vetëvendosje edhe në Mitrovicë fton për pjesëmarrje në protestë

Botasot - 16.04.2015

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë vlerëson se që nga fillimi i mandatit të qeverisjes aktuale, në Kosovë është thelluar degradimi politik, ekonomik dhe social.

Terror në rrugë! Fytyra e kësaj gruaje flet vetë

Mapo - 16.04.2015

Terror në rrugë! Fytyra e kësaj gruaje flet vetë Postuar më: 16 Prill 2015 18:35 Afrika e Jugut është përfshirë nga një valë protestash anti- emigracion.

Terror në rrugë! Fytyra e kësaj gruaje flet vetë (Foto)

Botasot - 16.04.2015

Afrika e Jugut është përfshirë nga një valë protestash anti- emigracion. Viktimë e tyre ra edhe kjo grua, e cila mbeti e gjakosur pasi u plagos nga protestuesit e dhunshëm.

"Një milion arsye’ për protestën e 18 prillit, sipas Kurtit e Limajt

Telegrafi - 16.04.2015

Dy përfaqësues të partive opozitare që kanë bërë thirrje për protestën e 18 prillit - Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Fatmir Limaj i Nisma për Kosovën - kanë folur sonte në emisionin “Jeta në ...

Thaçi-opozitës: Kush qeverisë e përcakton vota,  jo protestat!

Shqiptarja - 16.04.2015

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, bojkotuan të enjten vazhdimin e seancës së parlamentit të Kosovës për shkak të mosmiratimit të kërkesës së tyre për të ...

Çaushi: Protestat e VV-së s’kanë qenë asnjëherë të dhunshme

Ilirida - 16.04.2015

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Driton Çaushi, në një prononcim për Telegrafin ka theksuar se pakënaqësia e madhe e qytetarëve me jetën ekonomike, sociale dhe politike në Kosovë, si dhe ...

Opozita: Ka 1 milion arsye për të protestuar

Kosova Live - 16.04.2015

Përfaqësuesit e partive organizatore të protestës së 18 prillit me moton “Kundër kapjes së shtetit”, Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Fatmir Limaj i Nismës për Kosovën, kanë ftuar qytetarët ...

Ymeri: Qeveria po planifikon t’i shtypë protestat paqësore

Gazeta Start - 15.04.2015

Pas deklaratës që një ditë më parë zv.kryemistri i Kosovës Hashim Thaçi, duke e cilësuar protestën e partisë Vetëvendosja si një kërcënim, ka reaguar sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri.

Protesta Po vjen, kërkesat Po shtohen, gjaku Po nxehet!

Zhurnal - 15.04.2015

Prishtinë, 15 prill- Partitë e opozitës në Kuvendin e Kosovës, të shtunën do të protestojnë kundër kapjes së shtetit. Kështu, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për ...

Protesta të njëkohshme në 30 qytete të SHBA

Zhurnal - 15.04.2015

Uashington, 15 prill - Qytetarët amerikanë njëkohësisht në 30 qytete të vendit kanë organizuar protestua duke dënuar brutalitetin policor dhe veprimet raciste veçanërisht kundër amerikanëve afrikanë.

Visar Ymeri reagon ndaj Hashim Thaçit

LajmiFundit - 15.04.2015

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, reagon ndaj deklaratave të zv.kryeministrit Hashim Thaçi, duke treguar që këto deklarata kërcënuese flasin për planin e Qeverisë për t’i shtypur me ...

Ymeri: Deklarata e Thaçit tregon planin për të shtypur protestën paqësore

Lajmi.net - 15.04.2015

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka reaguar pas deklaratës së zv.kryeministrit Hashim Thaçi, i cili, duke folur për protestë e paralajmëruar nga opozita, ka thënë se realizmi i të ...

Ymeri: Deklarimet e Thaçit tregojnë se Qeveria ka plan t’i shtyp protestat e opozitës

Almakos - 15.04.2015

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri, ka theksuar se zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me deklaratat e tij kërcënuese po tregon planin e Qeverisë për të shtypur protestat ...

Ymeri: Qeveria e Kosovës të distancohet nga deklaratat e Thaçit

Portalb - 15.04.2015

Lajme lidhur me temën Thaçi paralajmëron protestë të dhunshme më 18 Prill Janjiq: Incidentet në veri, mund të krijojnë trazira etnike në Kosovë Çudia kosovare: Gjashtë shikojnë, një punon (Foto) ...

Opozita thërret ferizajasit në protestë

Lajmi.net - 15.04.2015

Tri subjekte politike të Ferizajt, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë, Vetëvendosja dhe Nisma, të përkrahur edhe nga një pjesë e shoqërisë civile të kësaj komune, u kanë bërë thirrje sot ferizajasve që ...

Protesta po vjen, kërkesat po shtohen, gjaku po nxehet!

Botasot - 15.04.2015

Partitë e opozitës në Kuvendin e Kosovës, të shtunën do të protestojnë kundër kapjes së shtetit. Kështu, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, e kanë caktuar ...

Ymeri: Deklarimet e Thaçit tregojnë se Qeveria ka plan t’i shtyp protestat e opozitës

Telegrafi - 15.04.2015

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri, ka theksuar se zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me deklaratat e tij kërcënuese po tregon planin e Qeverisë për të shtypur protestat ...

Ymeri e quan kërcënuese deklaratën e Thaçit për protestat e opozitës

Koha.net - 15.04.2015

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një reagimi deklaratën e zv.kryeministrit Hashim Thaçi, e ka quajtur kërcënuese. Sipas tij ajo flet për planin e Qeverisë për t’i shtypur me ...

Reagon Visar Ymeri: Thaçi po tenton t’i shtypë protestat

Botasot - 15.04.2015

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri i ka reaguar Hashim Thaçit duke thënë se protesta e së shtunës nuk do të jetë e dhunshme. Ymeri ka thënë se Thaçi po tenton t’i shtypë protestat ende pa ...

AAK, VV dhe Nisma të Ferizajt ftojnë për protesta masive më 18 prill

Koha.net - 15.04.2015

Në një konferencë shtypi, të mërkurën, përfaqësues të subjekteve politike AAK, LVV, Nisma në Ferizaj dhe pjesëtarë të shoqërisë civile kanë bërë apel për një përkrahje dhe pjesëmarrje masovike të ...

Sindikata e “Amortizatorëve” përkrahë protestën

Botasot - 15.04.2015

Shoqata e Sindikatës së Pavarur të “Fabrikës së Amortizatorëve”, në një letër dërguar subjekteve opozitare, ka shprehur përkrahjen e saj të plotë për protestën e 18 ...

​Opozita thirr ferizajasit që të jenë pjesë e protestës

Botasot - 15.04.2015

Tri subjekte politike të Ferizajt – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë, Vetëvendosja dhe dhe Nisma, të përkrahur edhe nga një pjesë e shoqërisë civile të Ferizajt, u kanë bërë thirrje sot ferizajasve që ...

Pozita insiston se opozita e do pushtetin me dhunë [video]

Koha.net - 15.04.2015

Pushtetarëve nuk iu hiqet nga mendja se opozita e do pushtetin me dhunë, raporton KTV. Sikurse për protestat e janarit, qëndrimin e njëjtë e kanë edhe për protestën e 18 prillit, e thirrur nga ...

Pozita insiston se opozita e do pushtetin me dhunë (Video)

Telegrafi - 15.04.2015

Pushtetarëve nuk iu hiqet nga mendja se opozita e do pushtetin me dhunë, raporton KTV. Sikurse për protestat e janarit, qëndrimin e njëjtë e kanë edhe për protestën e 18 prillit, e thirrur nga ...

Haradinaj: Gjykata Kushtetuese i kthej borxhin PDK-së (Video)

Botasot - 15.04.2015

Dëshirë e Thaçit të eskaloj situata. Ishte komenti që erdhi mbas deklaratave të zëvendëskryeministrit, lidhur me protestat e 18 Prillit, nga Visar Ymeri i Vetëvendosjes e Ramush Haradinaj i AAK-s.

Haradinaj: Gjykata Kushtetuese ia ktheu borxhin PDK-së (Video)

Telegrafi - 15.04.2015

Dëshirë të eskalojë situata, ishte komenti që erdhi pas deklaratave të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, lidhur me protestat e 18 prillit, nga Visar Ymeri i Vetëvendosjes e Ramush ...

Protesta po vjen, kërkesat po shtohen, gjaku po nxehet!

Tetova Sot - 15.04.2015

Partitë e opozitës në Kuvendin e Kosovës, të shtunën do të protestojnë kundër kapjes së shtetit. Kështu, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, e kanë caktuar ...

Ymeri: Deklarimet e Thaçit tregojnë se Qeveria ka plan t’i shtyp protestat e opozitës

Shkupi24 - 15.04.2015

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri, ka theksuar se zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me deklaratat e tij kërcënuese po tregon planin e Qeverisë për të shtypur protestat ...

Fier, kompania e naftës ndot mjedisin, banorët në protestë

Shqiptarja - 15.04.2015

FIER - Banorët e fshatit Drenovë në Mallakastër kanë zhvilluar paraditen e sotme një protestë kundër kompanisë së naftës “Trans- Atlantit”, teksa e akuzojnë këtë të fundit për ndotje të mjedisit.

Ftesa farsë që problemet të zgjidhen në institucione e jo në rrugë

Kosova Live - 15.04.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministri Hashim Thaçi, të mërkurën kanë shfrytëzuar mbledhjen e Qeverisë së Kosovës për të komentuar protestën e paralajmëruar të ...

Opozita Kosovare koordinohet për protestë

Portalb - 14.04.2015

Lajme lidhur me temën Hardinaj takohet “fshehtas” me Matoshin e AKR-së Haradinaj përkujton betejën e Koshares Haradinaj: Fajtor për situatën e rëndë në vend është Hashim Thaçi Për çka po ...

FSBK konfirmon pjesmarrjen në protestën e 18 prillit

Albeu.com - 14.04.2015

Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës përkrah protestën e opozitët të paralajmëruar me 18 prill dhe konfirmon se do të jetë pjesë e saj për përkrahje të qytetarëve, kundër kapjes së shtetit.

Prishtinë, opozita fton të gjithë qytetarët në protestë

Yll Press - 14.04.2015

Takimi disa orësh është mbajtur në zyret e Lëvizjes Vetëvendosje. Ndërkohë, pas takimit, Shpend Ahmeti, tha se si kryetar i Komunës së Prishtinës, më së mirë e vëren kapjen e shtetit.

Kosovë, Opozita: Protesta paqësore por policisë të mos i jepen urdhra politikë

Ora news - 14.04.2015

Bilal Sherifi përfaqësues i partisë “Nisma për Kosovën” e Fatmir Limajt tregon arsyet pse shqiptarët e Kosovës duhet të dalin në protestë më 18 prill, kundër asaj që opozita e quan “kapja e shtetit” ...

FSBK përkrah protestën e 18 prillit

Koha.net - 14.04.2015

Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës në përkrahje të qytetarëve, kundër kapjes së shtetit, thotë FSBK me anë të një proteste. Për shkak të situatës së përgjithshme në vend ku po mbretëron ...

Sindikata e Bujqve dhe Pensionistët përkrahin protestën

Botasot - 14.04.2015

Sindikata e Bujqve të Kosovës dhe Federata Sindikale e Pensionistëve dhe të Moshuarve të Kosovës, përkrahin protestën e 18 prillit. "Në përkrahje të qytetarëve, kundër kapjes së shtetit Për shkak të ...

Ja orari i protestës së organizuar nga VV, AAK e Nisma

Botasot - 14.04.2015

Partitë opozitare Vetëvendosje, AAK e Nisma kanë paralajmëruar për të shtunën protestë gjithë popullore me moton “Kundër kapjes së shtetit”. Liderët e tri partive kanë deklaruar se protesta do të ...

Sindikata e Bujqve e Pensionistët në përkrahje të protestës

InfoGlobi - 14.04.2015

Sindikata e Bujqve të Kosovës dhe Federata Sindikale e Pensionistëve dhe të Moshuarve të Kosovës, përkrahin protestën e 18 prillit. “Në përkrahje të qytetarëve, kundër kapjes së shtetit Për shkak të ...

Kosovë, partitë opozitare ftojnë qytetarët në protestë

Gazeta Start - 13.04.2015

Liderët opozitarë në Kosovë u kanë bërë thirrje të gjithë të pakënaqurve që të dalin në një protestë paqësore. Vendimi u mor pas një takimi ku krerët opozitarë diskutuan për një koordinim sa më të ...

Ahmeti flet për detajet e protestës

Albeu.com - 13.04.2015

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti , ka prezantuar disa detaje që janë parashikuar për protestën e paralajmëruar të 18 prilit, dhe ka bërë të qartë qëndrimin e tri subjekteve politike ...

Opozitarët ftojnë për protestë të qetë e paqësore (Video)

Lajmi.net - 13.04.2015

Ka përfunduar takimi i liderëve të partive opozitare parlamentare në Kosovë, ku është diskutuar për një koordinim sa më të mirë të protestës, e cila do të mbahet të shtunën.

Opozita premton protestë paqësore “kundër kapjes së shtetit”

Evropaelire - 13.04.2015

Liderët e partive opozitare janë mbledhur sot në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, për t’i koordinuar hapat rreth organizimit të një proteste në qendër të Prishtinës më 18 prill.

Kosovë, opozita shpalos detajet e protestës së 18 prillit

Lajm - 13.04.2015

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka prezantuar para medieve qëndrimin e tri subjekteve politike opozitare në Kosovë rreth gjendjes së krijuar, përkatësisht ka bërë të ditura disa ...

Kosovë, opozita diskuton detajet e protestës

Portalb - 13.04.2015

Lajme lidhur me temën Thaçi siguron: S’do të ketë ndryshim kufijsh Ndodh në Mitrovicë, qeni futet në fushë dhe kafshon topin (FOTO) Ymeri: Të protestojmë për kapjen e RTK-së nga pushteti Reagim i 60 ...

Kosovarët më 18 prill në protestë, liderët opozitarë nisin takimet: Protesta do jetë paqësore, t'iu themi ...

SOT - 13.04.2015

Liderët opozitar, Haradinaj, Ymeri dhe Limaj janë takuar sërish në selinë e Vetëvendosjes, për të diskutuar rreth protestës së 18 prillit. Pas takimit në emër të opozitës, foli Shpend Ahmeti, ...

Opozita e Kosovës, më 18 prill në protestë. Ahmeti: Do jetë paqësore

ikub - 13.04.2015

Është zhvilluar së fundmi takimi i liderëve opozitarë Haradinaj, Ymeri dhe Limaj, të cilët diskutuan rreth protestës së 18 prillit. Pas zhvillimit të takimit, në emër të opozitës foli Shpend Ahmeti, ...

Kjo është marshuta e protestës së opozitës

Lajmi.net - 13.04.2015

Protesta e paralajmëruar nga partitë opozitare, e cila ka moto “Kundër kapjes së shtetit”, do të mbahet të shtunën, duke filluar nga ora 14:00. Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Erzen Vraniqi e ka ...

Ahmeti shpalos detajet e protestës së 18 prillit

Telegrafi - 13.04.2015

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka prezantuar para medieve qëndrimin e tri subjekteve politike opozitare në Kosovë rreth gjendjes së krijuar, përkatësisht ka bërë të ditura disa ...

Opozita fton të pakënaqurit të dalin në protestë

Koha.net - 13.04.2015

Ka përfunduar takimi i liderëve të partive opozitare në Kosovë, ku është diskutuar për një koordinim sa më të mirë të protestës e cila do të mbahet të shtunën.

Kosovë, me 18 prill opozita protestë paqësore “kundër kapjes së shtetit”

Ora news - 13.04.2015

Liderët e partive opozitare u mblodhën sot në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, për të koordinuar hapat rreth organizimit të një proteste në qendër të Prishtinës më 18 prill.

Ja si do të jetë Protesta e Opozitës në Prishtinë!

Botasot - 13.04.2015

Protesta e paralajmëruar nga opozita me moton “Kundër kapjes së shtetit”, do të mbahet me 18 Prill, ditën e shtunë nga ora 14:00. Erzen Vraniqi, zyrtar për informim i Lëvizjes Vetëvendosje, e ka ...

Opozita fton qytetarët në protestë

InfoGlobi - 13.04.2015

Liderët opozitar, Haradinaj, Ymeri dhe Limaj janë takuar sërish në selinë e Vetëvendosjes, për të diskutuar rreth protestës së 18 prillit. Pas takimit në emër të opozitës foli Shpend Ahmeti, ...

Ahmeti shpalos detajet e protestës së 18 prillit

Ilirida - 13.04.2015

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka prezantuar para medieve qëndrimin e tri subjekteve politike opozitare në Kosovë rreth gjendjes së krijuar, përkatësisht ka bërë të ditura disa ...

Protesta e opozitës në 18 prill Ahmeti: Paqësore, policia u njoftua!

Shqiptarja - 13.04.2015

Liderët opozitar, Haradinaj, Ymeri dhe Limaj janë takuar sërish në selinë e Vetëvendosjes, për të diskutuar rreth protestës së 18 prillit. Pas takimit në emër të opozitës foli Shpend Ahmeti, ...

Ka filluar takimi i liderëve të partive opozitare

Kosova Live - 13.04.2015

Liderët e subjekteve opozitare kanë filluar sot një takim në selinë kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje!, të cilët do të diskutojnë për situatën aktuale në vend, e posaçërisht për ecurinë e protestës ...

Protesta e së shtunës, ditë e bashkimit të të pakënaqurve

Kosova Live - 13.04.2015

Organizatoret e protestës së 18 prillit, Lëvizja Vetëvendosje!, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë apeluar tek të gjithë qytetarët e pakënaqur që të dalin të protestën e ...