TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Debati i nxehtë për Teatrin/ Ironia e ish-deputetit të PS: U bënë Ndrenika e Kabashi të kundërshtojnë Ramën e Veliajn

SOT - 16.06.2018

Ish-deputeti i Edi Ramës, Andis Harasani nuk e ka kursyer ironinë duke u përfshirë në debatin e nxehtë për Teatrin Kombëtar. Harasani ka qenë therës me një status në Facebook duke sulmuar jo vetëm ...

Ironia e ish-deputetit të PS: U bënë Ndrenika e Kabashi të kundërshtojnë Ramën e Veliajn…

Mapo - 16.06.2018

Ish-deputeti i Edi Ramës, Andis Harasani, nuk e ka kursyer ironinë duke u përfshirë në debatin e nxehtë për Teatrin Kombëtar. Harasani ka qenë therës me një status në Facebook duke sulmuar jo vetëm ...

Paradoksi i aktorit: Robert Ndrenika, më i madhi i aktrimit shqiptar…në rolin e një naivi!

Gazeta Tema - 16.06.2018

Ç’prej muajsh, Robert Ndrenika, një prej ikonave të aktrimit shqiptar, është në qendër të vëmendjes për protagonizmin e tij publik në mbrojtje të godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar.

Robert Ndrenika i nxjerr të palarat Erion Veliajt: Ja sa kushton me të vërtetë Teatri i ri

LajmiFundit - 14.06.2018

Kryetari i Bashkise se Tiranës Erion Veliaj është duke zhvilluar një takim me të gjithë artistët lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. I pranishëm ishte edhe aktori Robert Ndrenika i cili u shpreh ...

Deputeti i PD ironi me sulmin ndaj artistëve, poston foton e vjetër të rilindjes

SOT - 14.06.2018

Nënkryetari i PD, Edi Paloka nëpërmjet një postimi në facebook, ka ironizuar debatin për Teatrin. Paloka shkruan se disa “rilindas” kanë fyer Robert Ndrenikën dhe Mirush Kabashin.

Kush e mërziti aktorin? Ndrenika ikën me shpejtësi nga mbledhja me Veliajn

SOT - 14.06.2018

Artisti i madh Robert Ndrenika është larguar nga dëgjesë e cila po zhvillohet në këto momente me kryebashkiakun Erion Veliaj. KJo lëvizje e beftë e Ndrenikës ka ardhur menjëherë pas fjalës së aktores ...

Robert Ndrenika largohet nga mbledhja me Erion Veliajn

LajmiFundit - 14.06.2018

Aktori i mirënjohur, Robert Ndrenika është larguar para mbarimit të mbledhjes së dëgjesës për Teatrin Kombëtar të organizuar nga Bashkia e Tiranës. Largimi i tij nuk dihet nëse ka lidhje me gjendjen ...

Robert Ndrenika: Projekti për Teatrin ka shumë hile brenda, s’mund të vlejë 30 milionë euro

SOT - 14.06.2018

Aktori i mirënjohur, Robert Ndrenika, ka marrë fjalën në dëgjesën që po mban kryetari i Bashkisë së Tiranës, ku ka theksuar se projekti për Teatrin ka shumë hile brenda, ai teatër nuk mund të vlejë ...

Ndrenika bën Veliajn të mendohet: Nuk je i informuar mirë se të kanë gënjyer, ja sa kushton Teatri

SOT - 14.06.2018

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është duke zhvilluar një takim me të gjithë artistët lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. I pranishëm është edhe aktori Robert Ndrenika i cili u shpreh pro një ...

Ndrenika: PPP?! Mua më morën shtëpinë, Petro Koçi s’ma vari fare

Mapo - 14.06.2018

Aktori i madh Robert Ndrenika teksa është deklaruar sot gjatë dëgjesës me kreun e Bashkisë, Erion Veliaj, kundër shembjes së Teatrit dhe ruajtjes së tërë kompleksit teatror, ka theksuar se pas ...

Ndrenika – Veliajt: Të kanë gënjyer, teatri nuk kushton 30 milionë euro

Gazeta Express - 14.06.2018

Gjatë ditës së sotme kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj pati një seancë dëgjimore me artistët për ndërtimin e teatrit të ri ...

Kush e zemëroi Robert Ndrenikën? Artisti i madh largohet nga takimi me Veliajn

Mapo - 14.06.2018

Artisti i madh Robert Ndrenika është larguar nga dëgjesa që ka pasur sot mes aktorëve të Teatrit Kombëtar dhe Erion Veliajt. Aktori ka lënë sallën fiks pas fjalës së Zamira Kitës, e cila u shpreh pro ...

Dëgjesa për teatrin, Ndrenika: Partneriteti publik-privat e ka hilen brenda. 30 mln euro janë shumë

BalkanWeb - 14.06.2018

TIRANË- Artisti i madh i skenës shqiptare Robert Ndrenika ka marrë pjesë sot në dëgjesën me kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe ministren e Kulturës Mirela Kumbaro.

Veliaj-Artistëve: Na ka ardhur zogu në dorë. Ja debatet me kryebashkiakun… (Video)

Tetova Sot - 14.06.2018

Erjon Veliaj, Kryebashkiaku i Tiranës, ka nisur një debat me artistët dhe aktorët, si dhe pjesëtarë të shoqërisë civile, lidhur me Teatrin Kombëtar. Fillimisht Veliaj është shprehur se vlera e ...

Teatri, Ndrenika: Duhet një godinë e re, por jo me PPP

Java News - 14.06.2018

Në takimin mes artistëve dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, foli edhe aktori Robert Ndrenika, i cili u shpreh se Tiranës i nevojitet një teatër i ri, por ai thotë se është kundër ...

Robert Ndrenika tregon historinë e jetës së tij: Si më morën shtëpinë dhe ministri Petro Koçi s’ma vari fare

Gazeta Tema - 14.06.2018

Në dëgjesën e organizuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj me aktorët për fatin e Teatrit Kombëtar, aktori Robert Ndrenika ka treguar dhe një histori nga jeta e tij.

Teatri Kombëtar, Vokshi: Balla bëri një deklaratë banale

LajmiFundit - 13.06.2018

Deputetja demokrate, Albana Vokshi, e ka quajtur qesharake, deklaratën e bërë nga kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, për teatrin Kombëtar dhe artistët.

Robert Ndrenika: Atë që më ka bërë Rama s’ma ka bërë njeri në jetë, më turpëroi

Ina - 13.06.2018

Artisti i Popullit Robert Ndrenika në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ka folur për projektligjin e qeverisë për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Taulant Balla i kundërpërgjigjet Robert Ndrenikës: Për opozitën jeni mish për top

SOT - 13.06.2018

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i është përgjigjur kritikave të aktorit Robert Ndrenika, të bëra sot në mbledhjen e Komisionit të Edukimit.

Deputetja e PD publikon dokumentet: Seanca për Teatrin ishte në axhendë sipas rregullores

SOT - 13.06.2018

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla se seanca e sotme dëgjimore në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik të ...

Kumbaro injoron komisionin, nuk pranon të jap shpjegime për shembjen e Teatrit

SOT - 13.06.2018

Mbledhja e sotme e Komisionit të Medias ka pritur artistët e Teatrit Kombëtar, emrat më të spikatur të tij në vend të Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, e cila ka refuzuar të vijë e të japë japë ...

Robert Ndrenika i zhgënjyer dhe i fyer: Me keqardhje e them, por tani fillon lufta!

SOT - 13.06.2018

Aktori Robert Ndrenika është shprehur i zhgënjyer dhe i fyer me bojkotin e deputetëve të Partisë Socialiste dhe ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, në Komisionin e Edukimit, ku po diskutohet për ...

Deklaratat e Robert Ndrenikës, Taulant Balla: Po të përdor PD si mish për top!

BalkanWeb - 13.06.2018

Në lidhje me deklaratat e aktorit Robert Ndrenika për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar reagoi edhe kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla. Sipas tij, PD po e përdor aktorin Robert Ndrenika si ...

Prishja e godinës së Teatrit, Robert Ndrenika: Këtu duhet të fillojë lufta

Gazeta Express - 13.06.2018

Në komisionin e Medias sot morën pjesë një përfaqësi e artistëve që kundërshtojnë shembjen e godinës së Teatrit ...

Artistët në komisionin për median, Ndrenika: Rasti i teatrit është vjedhje

Telegrafi - 13.06.2018

Artistët kanë qenë këtë paradite në komisionin për Median dhe Edukimin, në një seancë dëgjimore që ishte parashikuar me ministren e Kulturës Mirela Kumbaro, por që nuk ka qenë.

Debati për TK/ Kumbaro bojkoton komisionin, Ndrenika: Këtu duhet të nisë lufta (Video)

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Në seancën dëgjimore ditën e sotme në Komisionin e Kulturës janë të pranishëm disa aktorë të cilët kanë kërkuar debat me ministren Mirela Kumbaro në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Dëgjesa me artistët në komision, Ndrenika: Është koha për “luftë”

ABC News - 13.06.2018

Një përfaqësi e artistëve, ishin të pranishëm në seancë dëgjimore në komisionin e medias, ku kërkuan mbështjetje për pezullimin e projektit për Teatrin e ri Kombëtar.

‘Do uzurpojmë godinën’, Robert Ndrenika: Këtu do të nisë lufta, kryeministri po vjedh

Mapo - 13.06.2018

Aktori i mirënjohur, Robert Ndrenika, ka deklaruar se për Teatrin Kombëtar sot nis lufta. Duke folur në takimin me Komisionin e Medias, Ndrenika është shprehur se, me shembjen e Teatrit Kombëtar po ...

Debati për Teatrin Kombëtar/ Balla i përgjigjet Ndrenikës

ABC News - 13.06.2018

Mungesën e deputetëve socialistë në komisionin parlamentar të medias, e ka sqaruar kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Ai i është drejtuar me shkrim aktorit Robert ...

Artistët tek Media kundër prishjes së Tetarit, të gjitha replikat dhe mesazhi i Ndrenikës për PD: Po ju…

Mapo - 13.06.2018

Në Komisionin e Medias ku mungon ministrja e Kulturës dhe deputetët e mazhorancës, artistët po kundërshtojne projektligjin e qerverisë që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar.

Deputetja e PD publikon dokumentet: Seanca për Teatrin ishte në axhendë sipas rregullores

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla se seanca e sotme dëgjimore në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit ...

Fati i Teatrit Kombëtar, Robert Ndrenika: Këtu duhet të fillojë lufta, duan ta vjedhin Rama, Kumbaro dhe Veliaj

Gazeta Tema - 13.06.2018

Robert Ndrenika ka qenë pjesë e Komisioni per Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, ku ka folur lidhur me fatin e Teatrit Kombëtar. Që në krye të fjalës së tij, Ndrenika vuri re mungesën e ...

Ndrenika në Komisionin e Medias: Ka 20 vjet që tentohet të grabitet trualli i Teatrit!

Java News - 13.06.2018

Aktori i njohur Robert Ndrenika ka bere nje deklarate te forte sot teksa ishte i pranishem ne mbledhjen e Komisionit te Medias dhe Kultures, bashke me disa artiste te cilet kane paralajmeruar se nese ...

Balla i përgjigjet Ndrenikës: Sot që nuk kishin ‘babale’, ju përdorën ‘mish për top’

Java News - 13.06.2018

Kreu i grupit parlamentar të partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në sqarim të aktorit dhe artistit të madh, Robert Ndrenika, pasi ky i fundit në një seancë dëgjimore në Komisionin për ...

Flet i prekur Robert Ndrenika: Ishte shumë e rëndë për mua! Rama më turpëroi para 100 vetave

Antpress - 13.06.2018

Në një takim që patët me kryeministrit Rama, ai nuk ju dha fjalën. A u ndihet i lënduar? Nëse do e kishit përballë çfarë do i thonit? Jeni i dëshpëruar për shembjen e teatrit? Pse nuk e dëgjon zërin ...

Artistët në komisionin për median, Ndrenika: Rasti i teatrit është vjedhje

Antpress - 13.06.2018

Edhe deputetët socialistë nuk kanë qenë në mbledhjen e komisionit, ku kanë folur artistët si Robert Ndrenika, Alfred Trebicka, Alert Celoaliaj, Taulanda Jupi, Robert Budina.

Robert Ndrenika flet për përplasjen me Ramën për teatrin: Më turpëroi

LajmiFundit - 12.06.2018

Aktori Robert Ndrenika akoma nuk e ka kapërcyer fyerjen që kryeministri Edi Rama i bëri pak kohë më parë në një mbledhje të hapur mes artistëve dhe qeverisë për cështjen e shembjes së Teatrit ...

Robert Ndrenika: Atë që më ka bërë Rama s’ma ka bërë njeri në jetë, më turpëroi

SOT - 12.06.2018

Artisti i Popullit Robert Ndrenika në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ka folur për projektligjin e qeverisë për prishjen e Teatrit Kombëtar.

“Kërkon peshq të mëdhenj, por zë cironka”, Ndrenika mesazh Donald Lu-së: Aty ka 20 vjet që…

Mapo - 12.06.2018

Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika. Ka ndërhyrë në një lidhje telefonike në emisionin “Studio e hapur”, në News24, ka thënë se është shumë i dëshpëruar nga kjo situatë që po ndodh me teatrin.

Robert Ndrenika i lënduar: Rama më bëri atë që s’ma ka bërë njeri, më turpëroi para kolegëve (Video)

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE- Artisti i popullit Robert Ndrenika thotë se është ndier shumë i lënduar nga kryeministri Rama, kur nuk pranoi t’i jepte fjalën gjatë një takimi me artistët për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Ndrenika ka një mesazh për Ambasadorin Lu: E ke para syve "peshkun e madh"!

Gazeta Express - 12.06.2018

Aktori i madh Robert Ndrenika i është drejtuar shprehjeve të famshme të ambasadorit të SHBA-ve për kapjen e “peshqve të mëdhenj”, duke i thënë se ajo që po ndodh me Teatrin Kombëtar është një rast i ...

Debati për TK/ Robert Ndrenika: Atë që më ka bërë Rama, s’ma ka bërë njeri në jetë, më turpëroi

Mapo - 12.06.2018

Aktori i njohur Robert Ndrenika shprehet se ndihet i fyer nga reagimi që kryeministri ka bërë në lidhje me protestën e aktorëve për projektin e teatrit.

Prishja e Teatrit, Ndrenika: Murit me kokë nuk i bie, ja pse Rama ka armiqësi me artistët

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE – Gjatë një lidhje telefonike për emisionin ‘Studio e Hapur’ artisti i Popullit Robert Ndrenika tha se nuk po bëhet transparent projekti për prishjen e Tetarit dhe ndërtimin e një godine të re.

Robert Ndrenika i lënduar: Rama më bëri atë që s’ma ka bërë njeri, më turpëroi para kolegëve

Gazeta Tema - 12.06.2018

Robert Ndrenika thotë se është ndier shumë i lënduar nga kryeministri Rama, kur nuk pranoi t’i jepte fjalën gjatë një takimi me artistët për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Ndrenika: Donald Lu i ka para syve peshqit e mëdhenj, por zë cironka!

Java News - 12.06.2018

Aktori i njohur Robert Ndrenika ka kërkuar nga prokuroria që të reagojë për Teatrin Kombëtar. Në studion e emisionit ‘Studio e Hapur’ në një lidhje telefonike LIVE , aktori i njohur Ndrenika tha se ...

Ndrenika i dëshpëruar: Atë që më bëri Rama, s’ma ka bërë njeri në jetë

Java News - 12.06.2018

Aktori i njohur Robert Ndrenika, gjatë një lidhje telefonike në studio e hapur tha se atë që më i bërë Rama s’ia ka bërë njeri në jetë Në një takim që patët me kryeministrit Rama, ai nuk ju dha ...

Protesta për Teatrin Kombëtar; Robert Ndrenika: Vetëm Erdogan sillet në këtë formë

Mapo - 11.06.2018

Aktorë dhe aktivistë të shoqërisë civile u mblodhën sërish në mbrëmje përpara godinës së Teatrit Kombëtar për të kundërshtuar vendim për shembjen e tij.

Shembja e teatrit/ Robert Ndrenika: Rama si Erdogani!

Java News - 11.06.2018

“Lufta e ftohtë mbaroi. Tani fillon lufta e vërtetë!”. Nëse Ministria e Kulturës, qeveria e me shumë gjasë dhe Parlamenti shqiptar e kanë vulosur një herë e përgjithmonë shembjen e godinës së Teatrit ...

Robert Ndrenika: Rama na ka përbuzur, është kthyer si Erdogani!

Gazeta Tema - 11.06.2018

Aktorët janë mbledhur sërish mbrëmjen e djeshme, pas lajmit se tashmë Teatri Kombëtar do të shembet me procedurë të përshpejtuar. Ata thanë se do ta mbrojnë deri në vdekje atë.

Protesta për Teatrin Kombëtar; Robert Ndrenika: Vetëm Erdogan sillet në këtë formë

Antpress - 11.06.2018

Aktori Robert Ndrenika deklaroi se kryeministri po i përbuz dhe se veprime të tilla arbitrare mund t’i bëjë vetëm Erdogani në Turqi. Top ...