TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Leksion për dashurinë ndaj kombit, Ronaldo: Kur e veshi fanellën e Portugalisë…

Lajmi.net - 17.06.2018

"Unë jam një punëtor i vullnetshëm i kombit tim. Mbështetja e njerëzve është forca ime më e madhe". Pseudonimet për të thjesht kanë përfunduar dhe do të ishte banale të përsëriteshin, pasi vetë ...

Portugezët janë të bindur: Ronaldo do të luajë edhe në “Katar 2022”

Mapo - 17.06.2018

Cristiano Ronaldo po përmirësohet me kalimin e moshës, deklaroi shoku i tij i skuadrës Bernardo Silva. Duke nisur nga ndeshja kundër Deportivo La Coruna në fund të janarit dhe deri te ndeshja e ...

Ramos i tregoi De Geas se si ta presë penalltinë e Ronaldos, por CR7 kishte tjetër plan

Gazeta Express - 17.06.2018

​Dy ditë pas ndeshjes Portugali – Spanjë, vazhdon të diskutohet për gabimin e David de Geas te goli i dytë i ...

VIDEO/ Penalltia e Cristiano Ronaldo-s, Sergio Ramos nxorri blof De Gea-n

BalkanWeb - 17.06.2018

Mediat spanjolle kanë zbuluar një detaj interesant nga ndeshja e së premtes mes Portugalisë dhe Spanjës, e vlefshme për Botërorin “Rusi 2018”. Në minutën e 4-t të takimit Cristiano Ronaldo fiton një ...

Ramos i tregoi De Geas se si ta presë penalltinë e Ronaldos, por CR7 kishte tjetër plan

Tetova Sot - 17.06.2018

Dy ditë pas ndeshjes Portugali – Spanjë, vazhdon të diskutohet për gabimin e David de Geas te goli i dytë i CR7 David de Gea është nën zjarr që pas barazimit 3-3 mes Portugalisë e Spanjës, ku bëri ...

Pique sulmon Ronaldon: Mezi pret rastet për të stimuluar

LajmiFundit - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i “hat-trick” e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte).

Pique sulmon Ronaldon, zbulon çfarë bënte gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali

Ina - 16.06.2018

Gerard Pique akuzoi Cristiano Ronaldon për simulime gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali. “Ne kemi pasur më shumë shanse, ata kanë goditur tri herë dhe kanë shënuar tre gola.

Ronaldo theu disa rekorde me het-trikun ndaj Spanjës

Portalb - 16.06.2018

Ronaldo i ka thyer tri rekorde me tri golat e tij në barazimin e Portugalisë 3 me 3 kundër Spanjës. Cristiano shënoi het-trik ndaj Spanjës në ndeshjen e parë të Portugalisë në Grupin B në Botërorin ...

Ronaldo shpjegon gjestin e çuditshëm që bëri në fushë

SOT - 16.06.2018

Gjesti që bëri Ronaldo te festimi i golit, për shumë kë simbolizon dhinë, ose "goat", që përdoret për të përshkruar më të mirin e të gjitha kohërave. Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer kundër Spanjës me ...

Preku mjekrën, zbulohet domethënia e veprimit të mistershëm të Ronaldos pas golit të parë

LajmiFundit - 16.06.2018

Pas golit të parë të Ronaldos, të shumtë ishin ndjekësit nga e gjithë bota, që pyetën veten se çfarë kuptimi kishte festimi i portugezit, që filloi të prekte pjesën e mjekrës në fytyrë.

Pique sulmon Ronaldon, zbulon çfarë bënte gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali

Lajmi.net - 16.06.2018

Gerard Pique ka akuzuar Cristiano Ronaldon për simulime në ndeshjen Spanjë - Portugali. Gerard Pique akuzoi Cristiano Ronaldon për simulime gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali.

Zbulohet arsyeja e festimit nga Ronaldo ndaj Spanjës

Lajmi.net - 16.06.2018

. Cristiano Ronaldo shkëlqeu duke realizuar het-trik për Portugalinë në barazimin 3:3 ndaj Spanjës. Ronaldo shpërtheu në paraqitjen e tij të parë në “Kampionatin botëror 2018”.

Ronaldo zbulon objektivin e Portugalisë në “Botërorin 2018”

Lajmi.net - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo beson te Portugalia në “Kampionatin botëror 2018”. Cristiano Ronaldo është shprehur i lumtur me het-trikun e tij në barazimin 3:3 ndaj Spanjës në duelin e tyre të parë në Grupin B ...

Costa: Mos ia bëni kurrë këtë gjë Ronaldos

Lajmi.net - 16.06.2018

Diego Costa ka vetëm lëvdata për sulmuesin e Portugalisë, Cristiano Ronaldo. Diego Costa ka pranuar se sulmuesi i Portugalisë, Cristiano Ronaldo e meriton të urohet pas het-trikut që realizoi ndaj ...

Ronaldo realizoi het-trik, ja çfarë duhet të bëjë sot Messi

Lajmi.net - 16.06.2018

Leo Messi fillon sot aventurën me Argjentinën në "Kampionatin botëror 2018”. Cristiano Ronaldo shkëlqeu duke realizuar het-trik për Portugalinë në barazimin 3:3 ndaj Spanjës.

Pique sulmon Ronaldon: E ka zakon të bjerë në tokë

SOT - 16.06.2018

Gerard Pique ka kritikuar pas ndeshjes së djeshme yllin e Portugalisë, Cristiano Ronaldo. Ronaldo bëri një super gol në minutën e 88-të të ndeshjes pas pengesës në fushë nga Pique.

Kundërshtar të përhershëm, Pique sulmon Ronaldon pas injorimit total në fushë

Portalb - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, ka kritikuar yllin e Portugalisë, Cristiano Ronaldon, duke thënë se goli heroi që realizoi hat-trick u rrëzua vet në tokë te goli i fundit.

Spektakël golash, barazim mes “iberikëve”

Alsat - 16.06.2018

Mbyllet në barazim 3-3 supersfida e Kupës së Botës mes Portugalisë dhe Spanjës, në një ndeshje ku të dyja skuadra kryesuan, por që pati si protagonist kryesor Kristiano Ronaldo, autor i tre golave.

Ronaldo, një legjendë në fushë dhe vendimtar

Alsat - 16.06.2018

Tre gola në katër gjuajtje ndaj Spanjës, e bëjnë Kristiano Ronaldon unik. Tripleta e tij ka emocionuar shumë të pasionuar ndaj futbollit. Në historinë e pafundme për të vendosur se kish është më i ...

Spektakël në grupin B, Ronaldo barazon i vetëm Spanjën

SOT - 16.06.2018

Spanja dhe Portugalia barazuan 3-3 mbrëmë në kuadër të xhiros së parë në grupin B, duke marrë nga një pikë dhe duke vendosur në vështirësi objektivat, megjithëse kundërshtarët e tjerë në grup janë më ...

Topi i Botërorit duket i bërë enkas për Ronaldon

Lajmi.net - 16.06.2018

Topi i "Botërorit 2018" i përshtatet sulmuesve si ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo. Madhështor, shkatërrimtar, vendimtar; kështu mund të përshkruhet Cristiano Ronaldo që fitoi faqet e para të ...

Pique deklaratë sulmi ndaj Ronaldos: Me zor pret ta prekin, që të simulojë

Mapo - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i “hat-trick” e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte).

Pique sulmon Cristiano Ronaldo-n: Me zor pret ta prekin, që të simulojë

BalkanWeb - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i “hat-trick” e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte).

Portugalia fiton Kupën e Botës? Përgjigja befasuese e Ronaldo pas tripletës

Mapo - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo është shprehur i lumtur me het-trikun e tij në barazimin 3-3 ndaj Spanjës në duelin e tyre të parë në Grupin B në “Kampionatin botëror 2018”. “Botërori sapo ka filluar.

“Cristiano Ronaldo, sa më i vjetër – aq më i mirë”

Mapo - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer kundër Spanjës me het-trik, ku Portugalia mori një pikë duke barazuar 3-3 në ndeshjen e parë në Botërorin e Rusisë. Bernardo Silva nuk ka mbetur i befasuar me ...

Zbulohet festimi i Cristiano Ronaldos

Gazeta Express - 16.06.2018

​Gjesti që bëri Ronaldo te festimi i golit, për shumë kë simbolizon dhinë, ose GOAT, që përdoret për të përshkruar më të mirin e të gjitha ...

Ronaldo flet pas het-trikut të parë në Botëror: Ishte paraqitja ime më e mirë në një Kupë të Botës

Telegrafi - 16.06.2018

Portugalia ka arritur të marrë një barazim spektakolar 3-3 përballë favoritit të Grupit B, Spanjës. Këtë barazim portugezët nuk do ta arrinin kurrë nëse nuk do ta kishin në radhët e veta njërin nga ...

“Rusi 2018″/ Portugali-Spanjë 3-3, pse Ronaldo pas çdo goli festonte duke bërë si dhi?!

BalkanWeb - 16.06.2018

RUSI – Mbrëmjen e djeshme u luajt ndeshja e dyta e grupit B, ndërmjet Portugalisë-Spanjës, e cila përfundoi në barazimin 3 me 3, e vlefshme për kampionatin botëror të futbollit “Rusi 2018”.

Pique: Ronaldo mezi pret kontakt për t’u rrëzuar

Koha.net - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i hat-trickut e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte).

Ronaldo i kundërpërgjigjet Messit: Feston duke prekur mjekrën, për të treguar se është më i miri në histori

Telegrafi - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer në ndeshjen e tij të parë në këtë Kampionat Botëror me Portugalinë. Njëri nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave realizoi het-trik përballë Kombëtares së ...

Pique: Ronaldo i mësuar që të simulojë

Telegrafi - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, ka kritikuar yllin e Portugalisë, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i hetrikut kishet një zakon të keq të të hedhurit lehtë në fushë.

“Cristiano Ronaldo, sa më i vjetër – aq më i mirë”

Gazeta Express - 16.06.2018

​Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer kundër Spanjës me het-trik, ku Portugalia mori një pikë duke barazuar 3-3 në ndeshjen e parë në Botërorin e ...

Cristiano Ronaldo gjithnjë e më shumë një legjendë

ABC News - 16.06.2018

Ylli i luizitanëve sëbashku me Pele, Seler dhe Klose ka shënuar të paktën një gol në katër botërorë. Dhe Cristiano Ronaldo në moshën 33-vjeçare është lojtari më i moshuar, që ka shënuar një tre ...

Mourinho: Ronaldo ka një inteligjencë specifike të futbollit

Telegrafi - 16.06.2018

Strategu portugez, Jose Mourinho, ka pasur vetëm lëvdata për superyllin portugez, Cristiano Ronaldo i cili realizoi hetrik në përballjen ndaj Portugalisë që përfundoi me barazim 3-3.

Cristiano Ronaldo… ylli i Botërorit

ABC News - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i Botërorit deri tani. Portugezi shënoi 3 gola ndaj Spanjës dhe vendosi edhe rekorde. Ndërsa skuadra mbërrinte në ndeshje, ai kishte këtë pamje.

Pique e ngacmon sërish: Ronaldo sa preket rrëzohet

Java News - 16.06.2018

Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, kritikoi yllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke thënë se heroi i tre golshit e kishte zakon ta hidhte veten në tokë (të simulonte).

Ronaldo pas tre golave: Nuk jemi pretendentë

Java News - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se Portugalia nuk është favorite për të fituar Kupën e Botës.Këtë deklaratë 33 vjeçari e bëri pas barazimit 3:3 ndaj Spanjës, ku shënoi tri gola.

Karikatura e ditës i kushtohet magjikut Cristiano Ronaldo

Java News - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer kundër Spanjës me het-trik, ku Portugalia mori një pikë duke barazuar 3-3 në ndeshjen e parë në Botërorin e Rusisë. CR7 tani është favorit për “Këpucën e Artë” të ...

Ja çfarë thotë Ronaldo pas tri golave që ia shënoi Spanjës

Tetova Sot - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se Portugalia nuk është favorite për të fituar Kupën e Botës. Këtë deklaratë 33 vjeçari e bëri pas barazimit 3:3 ndaj Spanjës, ku shënoi tri gola.

‘Këpuca e Artë’ e Botërorit/ Messi gati të sfidojë Ronaldon

Tetova Sot - 16.06.2018

Leo Messi fillon sot aventurën me Argjentinën në “Kampionatin botëror 2018”. Cristiano Ronaldo shkëlqeu duke realizuar het-trik për Portugalinë në barazimin 3:3 ndaj Spanjës.

Numrat e jashtëzakonshëm të Ronaldos, 51 tripleta në karrierë dhe sa shumë fakte interesante

Gazeta Tema - 16.06.2018

Numrat e bëjnë të jashtëzakonshëm yllin e Portugalisë, Kristiasno Ronaldo. Me tre golat e realizuar në ndeshjen djeshme me Spanjën, ai është ngjitur në piedestal.

“Cristiano Ronaldo, sa më i vjetër – aq më i mirë”

Tetova Sot - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer kundër Spanjës me het-trik, ku Portugalia mori një pikë duke barazuar 3-3 në ndeshjen e parë në Botërorin e Rusisë. Bernardo Silva nuk ka mbetur i befasuar me ...

Pique sulmon Ronaldon, zbulon çfarë bënte gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali

Antpress - 16.06.2018

Gerard Pique akuzoi Cristiano Ronaldon për simulime gjatë ndeshjes Spanjë – Portugali. “Ne kemi pasur më shumë shanse, ata kanë goditur tri herë dhe kanë shënuar tre gola.

Cristiano ja si e komenton barazimin me Spanjën

Antpress - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo deklaroi se barazimi ishte rezultati më i drejtë i ndeshjes Portugali-Spanjë. Sulmuesi portugez, i cili shënoi 3 gola në ndeshjen që përfundoi 3-3, u shpreh pas takimit: “Është puna ...

Kristiano Ronaldo – Spanja 3:3 (VIDEO)

Antpress - 16.06.2018

Ishte kjo ndeshja më interesante e këtyre dy ditëve të para, e cila dhuroi plotë 6 gola, dhe një barazim 3:3. Portugal vs Spain HIGHLIGHTS (3-3) World Cup 2018 by footbie.com Portugalia dy herë ishte ...

Zbulohet festimi i Cristiano Ronaldos

Antpress - 16.06.2018

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer kundër Spanjës me het-trik, ku Portugalia mori një pikë duke barazuar 3-3. 33 vjeçarit iu deshën vetëm tre minuta për të zhbllokuar rezultatin me anë të një penalltie ...

Ronaldo shënoi tre gola, ky është komenti epik i Mourinhos

Antpress - 16.06.2018

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka lavdëruar Cristiano Ronaldon për paraqitjen fantastike në ndeshjen e djeshme ndaj Spanjës.Cristiano Ronaldo shënoi hat-trick në sfidën e parë të ...

Ronaldo i ‘thyen duart’ De Geas, dopjetë ndaj Spanjës

LajmiFundit - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës, shkruan Syri.net.

Portugali-Spanjë, përplasje “titanësh” për kreun e Grupit B

Lajm - 15.06.2018

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës ...

‘Perla’ e Nachos shtang Portugalinë

SOT - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia e mbylli pjesën e parë me avantazhin 2-1, me dy gola ...

Super ndeshje Portugali-Spanjë, shënohet goli i dytë

LajmiFundit - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Që në minutën e tretë Cristiano Ronaldo pengohet brenda zone dhe ...

Rusi 2018: Sot derbi iberik, Portugali-Spanjë

Portalb - 15.06.2018

Dita e dytë e Botërorit të Rusisë ka rezervuar superndeshjen mes Spanjës dhe Portugalisë që do të luhet në orën 20:00, dy ekipe që kanë nuk i kanë kaluar pa probleme ditët e tyre të para në Rusi.

Portugali-Spanjë, shënohet goli i dytë

SOT - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Nga pika e bardhë CR7 gjuan vetë, duke kaluar Portugalinë në ...

Portugali-Spanjë, përmbysje e çmendur

Albeu.com - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia e mbylli pjesën e parë me avantazhin 2-1, me dy gola ...

Dalin formacionet zyrtare Portugali-Spanjë

SOT - 15.06.2018

Janë publikuar formacionet zyrtare për duelin e dytë të rrethit të parë të Grupit B në Kupën e Botës në Rusi mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia dhe Spanja takohen sonte në orën 20:00 në kuadër ...

Portugali – Spanjë, formacionet e super ndeshjes së Grupit B

LajmiFundit - 15.06.2018

Mberrin sot ne mbremje Portugali – Spanjë, ndeshja e madhe e Grupit B në “Kampionatin botëror 2018”. Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – ...

Portugali – Spanjë, sot super ndeshja e Grupit B në “Botërorin 2018”

Lajmi.net - 15.06.2018

. Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës ...

Penallti për Portugalinë, shikoni mrekullinë e Ronaldos (VIDEO)

Portalb - 15.06.2018

Kombëtarja e Portugalisë ka kaluar në epërsi ndaj Spanjës. Është Cristiano Ronaldo që ka shënuar nga penalltia në minutën e 2’ të ndeshjes. Rusi 2018: Sot derbi iberik, ...

Spektakël në Kupën e Botës, Spanja përmbys Portugalinë (VIDEO)

Portalb - 15.06.2018

Spanja ka arritur të përmbysë rezultatin ndaj Portugalisë. Kombëtarja e Spanjës nga humbja 1:2 ka përmbysur rezultatin në 3:2, transmeton Lajmi.net. Janë lojtarët Diego Costa dhe Nacho që shënuan për ...

Portugali-Spanjë, përmbysje e madhe, shënohet goli i 3

LajmiFundit - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia e mbylli pjesën e parë me avantazhin 2-1, me dy gola ...

Cristiano: Barazimi me Spanjën, rezultat i drejtë

LajmiFundit - 15.06.2018

Sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo deklaroi se barazimi ishte rezultati më i drejtë i ndeshjes Portugali-Spanjë. Sulmuesi portugez, i cili shënoi 3 gola në ndeshjen që përfundoi 3-3, u shpreh pas ...

Spanja – Portugalia ndahen me barazim, “RonaldoShow”

Ina - 15.06.2018

Spanja ka dal vetëm me një pikë nga takimi i “Fisht Olympic Stadium” me “La Roja” që pavarësisht përmbysën disavantazhin e pjesës së parë, perla e Cristiano Ronaldos nga goditja e dënimit, bëri që ...

Portugali – Spanjë, formacionet e super ndeshjes në Grupin B

Lajmi.net - 15.06.2018

Portugali - Spanjë, ndeshja e madhe e Grupit B në "Kampionatin botëror 2018". Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet ...

Penallti për Portugalinë, shikoni mrekullinë e Ronaldos

Lajmi.net - 15.06.2018

Kombëtarja e Portugalisë ka kaluar në epërsi ndaj Spanjës. Është Cristiano Ronaldo që ka shënuar nga penalltia në minutën e 2’ të ...

Do të befasoheni me numrin e golave të shënuar nga Ronaldo kundër Spanjës

Lajmi.net - 15.06.2018

Cristiano Ronaldo nuk ka bilanc pozitiv në duelet me Spanjën. Portugalia dhe Spanja takohen sonte në ndeshjen e tyre të parë në Grupin B të Kampionatit botëror 2018.

Spektakël në Kupën e Botës, Spanja përmbysë Portugalinë

Lajmi.net - 15.06.2018

Spanja ka arritur të përmbysë rezultatin ndaj Portugalisë. Kombëtarja e Spanjës nga humbja 1:2 ka përmbysur rezultatin në 3:2. Janë lojtarët Diego Costa dhe Nacho që shënuan për Spanjën.

Super CRISTIANO RONALDO, Portugalia rikthen epërsinë

Lajmi.net - 15.06.2018

. Kombëtarja e Portugalisë ka rikthyer epërsinë ndaj Spanjës. Është sërish Ronaldo që ka shënuar për Portugalinë. Ronaldo shënoi në minutën e 44’ të ndeshjes për 2:1, pas një gabimi amator të ...

Penallti për Portugalinë, shënon Ronaldo

SOT - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës, Ronaldo ka shënuar me anën e një penalltie të fituar nga po ai.

Formacionet zyrtare: Portugali – Spanjë

Lajmi.net - 15.06.2018

. Portugali – Spanjë është ndeshja e radhës në kuadër të Kupës së Botës. Grupi B sjellë një përplasje interesante mes ibrikëve të Portugalisë dhe Spanjës.

Ndaloi i vetëm Spanjën, Edi Rama bën ‘mbret’ Ronaldon

SOT - 15.06.2018

Ronaldo shënoi 3 gola, duke qenë lojtari më i vlerësuar me notën 9.8. Pas përfundimit të së takimit të radhës Portugali-Spanjë, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Me shumë meritë Ronaldo shpallet lojtari i ndeshjes

Lajmi.net - 15.06.2018

. Cristiano Ronaldo është zgjedhur lojtari i ndeshjes në barazimin 3:3 mes Portugalisë dhe Spanjës. Ylli i Real Madridit shënoi tre gola të bukur, për të ndihmuar Portugalinë të marrë një barazim të ...

Ronaldo i ‘thyen duart’ De Geas, shënon golin e dytë

SOT - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia udhëheq 2-1 në pjesën e parë me dy gola të Ronaldos, ...

Ronaldo i pandalshëm, thyen rekord edhe në Kupën e Botës

Lajmi.net - 15.06.2018

Çdo gol që shënon Cristiano Ronaldo është një histori për futbollin. Historik është edhe goli i fundit që CR7 ia shënoi Spanjës në Kupën e Botës. 33 vjeçari është bërë futbollisti i parë që ka ...

Ja çfarë thotë Ronaldo pas tri golave që ia shënoi Spanjës

Lajmi.net - 15.06.2018

. Cristiano Ronaldo ka deklaruar se Portugalia nuk është favorite për të fituar Kupën e Botës. Këtë deklaratë 33 vjeçari e bëri pas barazimit 3:3 ndaj Spanjës, ku shënoi tri gola.

Portugali 3:3 Spanjë, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 15.06.2018

Spanja dhe Portugalia kanë barazuar në takimin e tyre të parë në Grupin B në Kupën e Botës në Rusi të premten mbrëma, në atë që ishte ndeshja më spektakolare deri tani në këtë Botëror.

Cristiano ja si e komenton barazimin me Spanjën

Ina - 15.06.2018

Cristiano Ronaldo deklaroi se barazimi ishte rezultati më i drejtë i ndeshjes Portugali-Spanjë. Sulmuesi portugez, i cili shënoi 3 gola në ndeshjen që përfundoi 3-3, u shpreh pas takimit: “Është puna ...

Gola dhe spektakël, Ronaldo ndalon ‘furinë’ spanjolle

SOT - 15.06.2018

Spanja ka dal vetëm me një pikë nga takimi i "Fisht Olympic Stadium" me "La Roja" që pavarësisht përmbysën disavantazhin e pjesës së parë, perla e Cristiano Ronaldos nga goditja e dënimit, bëri që ...

Rusi 2018: Sot derbi iberik, Portugali-Spanjë, ja pritjet

Ina - 15.06.2018

Dita e dytë e Botërorit të Rusisë ka rezervuar superndeshjen mes Spanjës dhe Portugalisë që do të luhet në orën 20:00, dy ekipe që kanë nuk i kanë kaluar pa probleme ditët e tyre të para në Rusi.

Ronaldo shkëlqen në barazimin dramatik mes Portugalisë dhe Spanjës

Lajmi.net - 15.06.2018

Portugalia dhe Spanja kanë barazuar 3:3 në një ndeshje ku Cristiano Ronaldo shkëlqeu me tri gola të shënuara. Ndeshja e vlefshme për xhiron e parë në grupin B e zhvilluar në Sochi, solli gjashtë gola ...

Video / Ronaldo i ‘thyen duart’ De Geas, dopietë ndaj Spanjës

Mapo - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Që në minutën e tretë Cristiano Ronaldo pengohet brenda zone dhe ...

Spanjë-Portugali, përballje titanësh

InfoSport - 15.06.2018

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës ...

Video / Perla e Ronaldos dhe tregolësh, Portugali-Spanjë nuk mbaron kurrë…

Mapo - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia e mbylli pjesën e parë me avantazhin 2-1, me dy gola ...

Rusi 2018: Sot derbi iberik, Portugali-Spanjë

Mapo - 15.06.2018

Dita e dytë e Botërorit të Rusisë ka rezervuar superndeshjen mes Spanjës dhe Portugalisë që do të luhet në orën 20:00, dy ekipe që kanë nuk i kanë kaluar pa probleme ditët e tyre të para në Rusi.

Video / Perla e Ronaldos dhe tregolësh, Portugali-Spanjë dhuron spektakël

Mapo - 15.06.2018

Portugalia dhe Spanja dhuruan spektakël në ndeshjen e mbrëmjes së ditës së dytë të Botërorit, pas dy ndeshjeve të tjera të së premtes që përfunduan me vetëm nga një gol secila.

Video / Ronaldo udhëheq Portugalinë, shënon gol ndaj Spanjës

Mapo - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Që në minutën e tretë Cristiano Ronaldo pengohet brenda zone dhe ...

Portugali-Spanjë/ Kuriozitete, formacionet dhe gjithçka tjetër për duelin

Mapo - 15.06.2018

Sot do të luhet supersfida e parë e Kupës së Botës, pasi në stadiumin “Fisht Olympic” të Sokit, do të luhet dueli mes Portugalisë dhe Spanjës, ose i njohur ndryshe si derbi ...

Edi Rama “kurorëzon” Kristiano Ronaldon si mbret

Mapo - 15.06.2018

Pak pas përfundimit të së takimit të radhës Portugali-Spanjë, ka reaguar kryeministri Edi ...

Ronaldo theu disa rekorde me het-trikun ndaj Spanjës

Gazeta Express - 15.06.2018

Ronaldo i ka thyer tri rekorde me tri golat e tij në barazimin e Portugalisë 3 me 3 kundër ...

Spanja e përmbys Portugalinë, Nacho me gol të jashtëzakonshëm

Gazeta Express - 15.06.2018

Spanja e ka përmbysur Portugalinë dhe është duke fituar 3-2 në një ndeshje të Grupit B që po zhvillohet momentalisht në Kupën e Botës në ...

Ronaldo i jashtëzakonshëm, e ndal Spanjën me het-trik

Gazeta Express - 15.06.2018

Spanja dhe Portugalia kanë barazuar në takimin e tyre të parë në Grupin B në Kupën e Botës në Rusi të premten mbrëma, në atë që ishte ndeshja më spektakolare deri tani në këtë ...

Ronaldo kalon në epërsi Portugalinë ndaj Spanjës

Koha.net - 15.06.2018

Portugalia ka pasur një fillim fantastik në derbin e sotëm ndaj Spanjës, në ndeshjen e parë të Boërorit për këto dy kombëtare. Ishte Ronaldo ai që shënoi nga penaltia në minutën e katërt, transmeton ...

“Nuk ishte penallti, u përplas vetë me mbrojtësin”, ish-gjyqtar i FIFA-s kapet me golin e parë të Ronaldos

Mapo - 15.06.2018

Pjesa e parë mes Portugalisë dhe Spanjës është mbyllur në fitoren e luzitanëve me shifrat 2-1, teksa spektakli ka nisur që në minutat e para. “Nuk ishte penallti kontakti i Ronaldos me Nachon, pasi ...

Video / Super ndeshje Portugali-Spanjë, shënohet goli i dytë

Mapo - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Që në minutën e tretë Cristiano Ronaldo pengohet brenda zone dhe ...

U shfaq si ‘terminatori’ kundër Spanjës, Edi Rama e bën ‘mbret’ Ronaldon (Foto)

BalkanWeb - 15.06.2018

TIRANE- Pak pas përfundimit të së takimit të radhës në botërorin Rusi 2018, Portugali-Spanjë, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’ një foto të ...

Diego Kosta kalon Ronaldon

RTSH - 15.06.2018

Diego Kosta ka befasuar sërish. Me golin e tij të tretë në minutën e 57-të, ai ka kaluar në avantazh Spanjën , por edhe rivalin e tij goleadorin Ronaldo.

Ronaldo gati perfekt, ja notat e lojtarëve në ndeshjen Portugali-Spanjë

Mapo - 15.06.2018

Portugalia i falet Kristiano Ronaldos për barazimin 3 me 3 me Spanjën. Ekipi luzitan e pati dy herë avantazhin dhe nuk diti ta administronte ndërkohë që Spanja arriti ta përmbyste rezultatin nga 2 me ...

Festoi duke prekur mjekrën, zbulohet domethënia e veprimit të Ronaldos pas golit

Mapo - 15.06.2018

Pas golit të parë të Ronaldos, të shumtë ishin ndjekësit nga e gjithë bota, që pyetën veten se çfarë kuptimi kishte festimi i portugezit, që filloi të prekte pjesën e mjekrës në fytyrë.

Formacionet zyrtare, Portugali – Spanjë, gjithçka gati për derbin Iberik

Telegrafi - 15.06.2018

Kombëtarja e Portugalisë dhe kombëtarja e Spanjës përplasen në kryendeshjen e mbrëmjes në Kampionatin Botëror. Sfida do të zhvillohet në Fisht stadium të Sochit, një stadium spektakolar ku dy kombet ...

Nasser Al-Khelaifi do ta takojë Ronaldon, sheiku do të jetë prezent në takimin Spanja-Portugalia

Telegrafi - 15.06.2018

Cristiano Ronaldo fillon kampionatin botëror pa i mbyllur spekulimet rreth të ardhmen së tij. Ylli i Real Madridit deklaroi pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev se do të zbulonte vendimin e tij ...

Notat e lojtarëve: Portugali 3-3 Spanjë, CR7 lë gjurmë në Sochi

Telegrafi - 15.06.2018

Kombëtarja e Portugalisë edhe pse pati dy herë epërsinë, në fund arriti vetëm një barazim prej 3-3 ndaj Spanjës. Por, edhe për barazimin portugezët ju falën Cristiano Ronaldos, i cili kompletoi ...

Ronaldo – Diego Kosta 2-2

RTSH - 15.06.2018

Ylli i futbollit portuges dhe atij botëror Kristiano Ronaldo vazhdon të mrekullojë në derbin iberik Portugali- Spanjë e vlefshme për grupin në “Rusi 2018”.

Ronaldo shënon golin e dytë, goditja e tij tepër e fuqishme për De Gean

Telegrafi - 15.06.2018

Ronaldo shënon golin e dytë, goditja e tij tepër e fuqishme për De Gean Cristiano Ronaldo ka rikthyer epërsinë për Portugalinë në Fisht stadium të Sochit.

Përfundimisht Ronaldo-Diego Kosta 3-3

RTSH - 15.06.2018

Ashtu siç pritej superderbi iberik mes Portugali- Spanjë e vlefshme për grupin B në “Rusi 2018” ka kënaqur maksimalisht pritshmëritë e tifozëve. Një ndeshje klasi e denjë për një finale të madhe.

Kristiano Ronaldo – Spanja 3:3 (VIDEO)

InfoSport - 15.06.2018

Portugalia dhe Spanja kanë ndarë pikët në derbi ndeshjen e grupit “B” në kuadër të KB “Rusi 2018”. Ishte kjo ndeshja më interesante e këtyre dy ditëve të para, e cila dhuroi plotë 6 gola, dhe një ...

Statistikat dhe kuriozitetet, ja çfarë duhet të dini për supersfidën Portugali-Spanjë

Mapo - 15.06.2018

* Mes Portugalisë dhe Spanjës ekziston vetëm një precedent në një Botëror. Ai i përket 1/8- ave të turneut të vitit 2010, në Afrikën e Jugut. Atë sfidë e fitoi Spanja, 1-0, me David Vijën që dërgoi ...

Portugali-Spanjë, përplasje “titanësh” për kreun e Grupit B

SuperSport - 15.06.2018

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës ...

Ronaldo gjeti golin nga gjuajtja e lirë pas 45 tentimeve në garat e mëdha

Telegrafi - 15.06.2018

Plot 45 herë e kërkoi një gol të tillë – kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, shënoi më në fund nga gjuajtja e lirë dhe gol ky që siguroi një barazim të artë ndaj kombëtares së Spanjës.

Ronaldo i pamëshirshëm, por Portugalia nuk shkon më shumë se një barazim kundër Spanjës (Video)

BalkanWeb - 15.06.2018

Padiskutim njeriu i ndeshjes është Cristiano Ronaldo, 33-vjeçari që nuk u kursye duke realizuar tripletë. Fillimisht CR7 zhbllokoi sfidën në minutën e 4-t, ndërsa Diego Costa do të sillte baraspeshën ...

Spektakël 3-3 në Portugali-Spanjë/ Ronaldo shkëlqen me 3 gola

ABC News - 15.06.2018

Portugalia dhe Spanja dhanë spektakël në përballjen e tyre në Rusi, duke u ndarë në barazim 3-3. Mbi të gjithë shkëlqeu Kristiano Ronaldo që shënoi 3 gola Më në fund, në fushë dy gjigandë të ...

Koment – Të gjithë po flasin për Ronaldon, por Spanja do të shkojë larg në këtë Botëror

Telegrafi - 15.06.2018

Cristiano Ronaldo shfaqi një prej paraqitjeve më të mira të tij me kombëtaren e Portugalisë, duke i siguruar ekipit të tij një barazim prej 3-3 ndaj Spanjës.

Spektakël golash në barazimin e Portugalisë dhe Spanjës, shkëlqen Ronaldo

Koha.net - 15.06.2018

Një ndeshje spektakolare kanë zhvilluar Portugalia dhe Spanja në ndeshjen e tyre të parë në Botërorin “Rusia 2018”. 3 me 3 ishte rezultati përfundimtar i takimit, me Cristiano Ronaldon që ishte i ...

Show i Ronaldos, nuk ka fitues në derbin iberik

SuperSport - 15.06.2018

Cristiano Ronaldo show. Ylli portugez dhuroi spektakël duke e nisur me një tregolësh Botërorin Rusi 2018-të dhe duke i hequr fitoren nga duart Spanjës.

Hetriku spektakolar i CR7 shtang Spanjën në barazimin dramatik

Telegrafi - 15.06.2018

Cristiano Ronaldo ka realizuar një hetrik dhe ka qenë vendimtar në barazimin e Portugalisë ndaj Spanjës në sfidën me shumë ndryshim në rezultat e që përfundoi me barazim 3-3.

‘Show’ i Ronaldos, i vetëm frenon ‘furinë’ spanjolle

Durres Lajm - 15.06.2018

Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t u luajt ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalisë dhe Spanjës. Dy ekipet pretendente barazuan 3-3, në një ndeshje spektakolare.

Portugali-Spanjë, përplasje “titanësh” për kreun e Grupit B

Durres Lajm - 15.06.2018

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës ...

Portugali – Spanjë ndez sot Botërorin, derbi Iberik përplas Ronaldon me shokët e tij

Java News - 15.06.2018

Kjo do të jetë përballja e parë e rëndësishme e Kupës së Botës, që po zhvillohet në Rusi. Kampionët në fuqi të Europës do të përballen me rivalët e tyre të vjetër iberikë, Spanja, në një ndeshje që ...

Ronaldo i shënoi 3 gola Spanjës, ia si reagon kryeministri Rama

Durres Lajm - 15.06.2018

Pak pas përfundimit të së takimit të radhës në botërorin Rusi 2018, Portugali-Spanjë, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’ një foto të Cristiano ...

Tronditet Portugalia, urdhër – arrest për Cristiano Ronaldo

Tetova Sot - 15.06.2018

Një tjetër rast trondit futbollin botëror elitar. Ylli portugez Kristiano Ronaldo ka pranuar një dënim të pezulluar në lidhje me rast të mashtrimit me taksat.

Super ndeshja Portugali – Spanjë, dalin formacionet

Java News - 15.06.2018

Janë publikuar formacionet zyrtare për duelin e dytë të rrethit të parë të Grupit B në Kupën e Botës në Rusi mes Portugalisë dhe Spanjës. Portugalia dhe Spanja takohen sonte në orën 20:00 në kuadër ...

Ramos e ka frikë sinqerisht Cristiano Ronaldon

Java News - 15.06.2018

​Ramos ka frikë nga Cristiano Ronaldo, kur Spanja dhe Portugalia të takohen në Kupën e Botës. Spanjë-Portugali, kjo do të jetë super sfida e ditës së dytë në Botërorin e Rusisë.Kapiteni i Spanjës, ...

Pjesa e parë: Portugali 2 – 1 Spanjë

Java News - 15.06.2018

Dita e dytë e Botërorit të Rusisë ka rezervuar superndeshjen mes Spanjës dhe Portugalisë që nisi në orën 20:00. Dy ekipe që nuk i kanë kaluar pa probleme ditët e tyre të para në Rusi.

Spektakël në Soçi / Portugali 3 – 3 Spanjë

Java News - 15.06.2018

Portugalia dhe Spanja dhuruan spektakël në ndeshjen e mbrëmjes së ditës së dytë të Botërorit, pas dy ndeshjeve të tjera të së premtes që përfunduan me vetëm nga një gol secila.

Portugali-Spanjë, derbi iberik ndez sot Kupën e Botës

Gazeta Tema - 15.06.2018

Kjo do të jetë përballja e parë e rëndësishme e Kupës së Botës, që po zhvillohet në Rusi. Kampionët në fuqi të Europës do të përballen me rivalët e tyre të vjetër iberikë, Spanja, në një ndeshje që ...

Mbyllet ndeshja Portugali-Spanjë me rezultatin 3-3. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Gazeta Tema - 15.06.2018

Portugali-Spanjë është sfida më e rëndësishme e ditës së sotme e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fisht Olympic Stadium”. Një sfidë që pritet të dhurojë emocione dhe spektakël pasi janë dy skuadra ...

VIDEO: Spektakël dhe gola, mbyllet pa fitues super sfida mes Portugalisë dhe Spanjës

Gazeta Tema - 15.06.2018

Nuk ka fitues në super sfidën e parë të Grupit B mes Portugalisë dhe Spanjës e cila përfundoi me rezultatin e barabartë 3-3. Të dyja ekipet ndanë nga një pikë në duelin e parë në këtë kampionat ...

Hetriku spektakolar i CR7 shtang Spanjën në barazimin dramatik

Antpress - 15.06.2018

Kombëtarja e Spanjës ka treguar karakter fantastik ndaj kombëtarës së Portugalisë duke fituar me rezultat 3-2, edhe pse ishte dy herë në disavantazh. Sfida në Sochi në stadiumin impozant Fisht ...

Rusi 2018: Sot derbi iberik, Portugali-Spanjë, ja pritjet

Antpress - 15.06.2018

Dita e dytë e Botërorit të Rusisë ka rezervuar superndeshjen mes Spanjës dhe Portugalisë që do të luhet në orën 20:00, dy ekipe që kanë nuk i kanë kaluar pa probleme ditët e tyre të para në Rusi.

Ronaldo theu disa rekorde me het-trikun ndaj Spanjës

Antpress - 15.06.2018

Ronaldo i bashkohet Miroslav Kloses, Uwe Seeler dhe Peles si katër lojtarët e vetëm që kanë shënuar gol në katër Kupa të ndryshe të Botës. Po ashtu, ai është bërë lojtari më i vjetër që shënon ...

CR7 “kërcënon” Spanjën një ditë para ndeshjes

LajmiFundit - 14.06.2018

Sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo beson se Portugalia do ta mposht Spanjën nesër (e premte) në Kupën e Botës. Portugalia dhe Spanja do të takohen në Kupën e Botës në kuadër të grupit B.

CR7 “kërcënon” Spanjën një ditë para ndeshjes

Lajmi.net - 14.06.2018

Cristiano Ronaldo beson se Portugalia do ta mposht Spanjën nesër (e premte) në Kupën e Botës. Portugalia dhe Spanja do të takohen në Kupën e Botës në kuadër të grupit B.

Madridi gati 100 milionë për De Gean

Gazeta Express - 14.06.2018

Real Madridi janë optimist se shumë shpejt do të sigurojnë David de ...

Portugalia synon befasinë në Botëror, Silva nuk i frikësohet Spanjës

Koha.net - 14.06.2018

Kombëtarja e Portugalisë është duke vazhduar përgatitjet për ndeshjen e parë në Kampionatit Botëror, që e zhvillon ndaj Spanjës. Mesfushori portugez i Manchester Cityt, Bernardo Sivla, ka folur për ...

“Dua ta shoh finalen epike të Botërorit, Messi vs Ronaldo”

Tetova Sot - 13.06.2018

Ish-sulmuesi i Australisë, Harry Kewell, nuk ka shpresa se vendi i tij do të shkojë larg në Kupën e Botës në Rusi, por ai më shumë është i etur ta shohë një finale epike mes Lionel Messit dhe ...

De Gea ka lajm të keq për Ronaldon para ndeshjes Spanjë – Portugali

Lajmi.net - 12.06.2018

Spanja me strategji speciale për ta ndalur Cristiano Ronaldon ndaj Portugalisë, në ndeshjen e tyre të parë në "Botërorin 2018". Spanja do të ketë strategji speciale për ta ndalur Cristiano Ronaldon.

Silva: Ronaldo është i pazëvendësueshëm te Portugalia

Telegrafi - 12.06.2018

Mesfushori portugez, Bernardo Silva, thotë se Cristiano Ronaldo është lojtar i pazëvendësueshëm. Portugalia është duke u përgatitur për ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror, të cilën e zhvillon të ...

Real/Ronaldo ka probleme serioze me Perezin

Java News - 12.06.2018

Cristiano Ronaldo pritet të largohet nga Real Madridi.Sipas “Marcas” , Ronaldo është i zhgënjyer me presidentin Florentino Perez, për shkak të mosrealizimit të premtimeve.

“Ronaldo është i pazëvendësueshëm”

Tetova Sot - 12.06.2018

Superylli portugez që ka mbushur 33 vjet këtë verë mund të paraqitet për herë të fundit në një Botëror për vendin e tij Cristiano Ronaldo është i pazëvendësueshëm.

Të “çmendur” pas Ronaldos edhe në Rusi

SOT - 11.06.2018

Portugalia është stërvitur për herë të parë në Rusi e cila të premten do të bëjë debutimin e saj në Botëror në supersfidën ndaj Spanjës. Në fushën e stërvitjes në Kratovo rreth 40 kilometra larg ...

“Ronaldo aspak i brengosur për të ardhmen”

Gazeta Express - 11.06.2018

Cristiano Ronaldo nuk duket i brengosur për të ardhmen e tij, sipas bashkëlojtarit të tij në ekipin kombëtar të Portugalisë, Manuel Fernandes, midis spekulimeve se ai do të largohet nga Real ...

Kristiano Ronaldo nuk brengoset për të ardhmen e tij

InfoSport - 11.06.2018

Ylli portugez i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo nuk duket i brengosur për të ardhmen e tij. Një gjë të tillë pohon bashkëlojtari i tij në ekipin kombëtar të Portugalisë, Manuel Fernandesh, i ...

Ronaldo ka probleme me Perezin

Koha.net - 11.06.2018

Cristiano Ronaldo pritet të largohet nga Real Madridi. Sipas “Marcas” , Ronaldo është i zhgënjyer me presidentin Florentino Perez, për shkak të mosrealizimit të premtimeve.

Ronaldomania në Rusi

Java News - 11.06.2018

Portugalia është stërvitur për herë të parë në Rusi e cila të premten do të bëjë debutimin e saj në Botëror në supersfidën ndaj Spanjës. Në fushën e stërvitjes në Kratovo rreth 40 kilometra larg ...

Fëmija shpërthen në lotë kur e sheh Ronaldon në Rusi, shikoni gjestin e yllit portugez |VIDEO

Antpress - 11.06.2018

Cristiano Ronaldo është padyshim futbollisti me më shumë fans në botë, teksa e gjithë vëmendja është tek ai. Mbështetësit e tij nuk mund të mungonin as në Rusi, kur kampionët e Europës shkelën sot në ...