TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Koalicioni i pazareve PS-LSI u tërhoq nga premtimet pa ardhur ende në pushtet

LajmiFundit - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha prezantoi platformën e tij të drejtimit të kësaj partie, ne Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë. Basha ka theksuar se mazhoranca e re, ende pa ardhur në pushtet ka filluar të tërhiqet nga premtimet e saj.

Basha: Mazhoranca e re në pushtet mes mashtrimeve

Albeu.com - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij të drejtimit të kësaj partie, ne Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë. Zoti Basha ka theksuar se mazhoranca e re, ende pa ardhur në pushtet ka filluar të tërhiqet nga ...

Basha: Humbëm më 23 qershor nga mosmirnjohja ndaj anëtarësisë së PD

LajmiFundit - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha prezantoi platformën e tij për drejtimin e partisë, në Leskovik, Përmet dhe Paskuqan. Basha e ka konsideruar si një nga arsyet e humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit, mungesën e vëmendjes dhe ...

Basha: Mazhoranca e re po u fakton shqiptarëve, se erdhi në pushtet përmes mashtrimit

Ora news - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij të drejtimit të kësaj partie, ne Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë. Zoti Basha ka theksuar se mazhoranca e re, ende pa ardhur në pushtet ka filluar të tërhiqet nga ...

Klika marksiste erdhi në pushtet përmes mashtrimit

Botasot - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij të drejtimit të kësaj partie, ne Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë. Zoti Basha ka theksuar se mazhoranca e re, ende pa ardhur në pushtet ka filluar të tërhiqet nga ...

Basha: Si kryetar i PD, do të mbaj kontakt të drejtpërdrejtë me çdo anëtar e militant

BalkanWeb - 14.07.2013

TIRANE - Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë, në Leskovik, Përmet dhe Paskuqan. Basha e ka konsideruar si një nga arsyet e humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit, mungesën e ...

Basha takime në Leskovik, Përmet e Paskuqan: Humbëm se u harrua anëtarësia

Ora news - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë, në Leskovik, Përmet dhe Paskuqan. Zoti Basha e ka konsideruar si një nga arsyet e humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit, mungesën e vëmendjes ...

Demokratët e jugut llogari Bashës: Merr PD pastaj akuzo Edi Ramën

Shqiptarja - 14.07.2013

TIRANE - Për më shumë se një orë qytetarët e Tepelenës kanë dëgjuar platformën elektorale të kandidatit për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Basha në Bilisht: Krenarë për PD-në vumë bazat e ekonomisë së tregut

Shqiptarja - 14.07.2013

KORÇË – Në vijim të fushatës së tij për kryetar të PD-së, kryebashkiaku i Tiranës Lulzim Basha është ndalur në Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë. Ai e ka konsideruar PD-në si partinë e Azem Hajdarit dhe Gramoz Pashkos, që shembën komunizmin dhe ...

Basha: PS po tërhiqet nga premtimet e veta, ne jemi e vetmja shpresë e shqiptarëve

Gazeta Tema - 14.07.2013

Lulzim Basha ka vijuar takimet e tij në Bilisht, Tepelenë dhe Ersekë për kreun e PD-së. Ai ka akuzuar mazhorancën e ru, e cila, sipas tij, ende pa ardhur në pushtet ka filluar të tërhiqet nga premtimet e saj, duke u faktuar shqiptarëve, se ...

Basha: E majta po tërhiqet nga premtimet, mashtroi shqiptarët

Express - 14.07.2013

Të dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi, po bëjnë gati bazën e partisë për një aksion të fortë opozitar, pasi anëtarët e saj të zgjedhin se cili do të jetë kryetari i ri i Partisë Demokratike.

Basha: PS po tërhiqet nga premtimet pa u hequr boja nga gishtat e votuesve

Gazeta Dita - 14.07.2013

Kandidati për kryetar PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me bazën në Tepelenë dhe Ersekë, nga ku ka akuzuar maxhorancën e re për tërheqje nga premtimet e bëra gjatë fushatës.

Basha: PS po tërhiqet nga premtimet pa u hequr boja nga gishtat e votuesve

GazetaDitore - 14.07.2013

Kandidati për kryetar PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me bazën në Tepelenë dhe Ersekë, nga ku ka akuzuar maxhorancën e re për tërheqje nga premtimet e bëra gjatë fushatës.

Basha: Si kryetar, do të mbaj kontakt të drejtpërdrejtë me çdo anëtar e militant të PD

Info Shqip - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë, në Leskovik, Përmet dhe Paskuqan. Zoti Basha e ka konsideruar si një nga arsyet e humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit, mungesën e vëmendjes ...

Basha: Si kryetar, do të mbaj kontakt të drejtpërdrejtë me çdo anëtar e militant të PD

Gazeta Shqip - 14.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë, në Leskovik, Përmet dhe Paskuqan. Zoti Basha e ka konsideruar si një nga arsyet e humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit, mungesën e vëmendjes ...

Basha: PD do të ndërtojë sistemin e vlerësimit të meritës dhe karrierës

Gazeta Start - 13.07.2013

Lushnjë - Kandidati për kryetar i PD-së, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnjë, Peqin dhe Gramsh. Në platformën e zotit Basha për fillimin e ri të PD anëtarët dhe simpatizantët do të jenë pjesë e ...

PD çahet në dy grupe, të përjashtuarit drejt partisë së re, ja bërthama kundër dyshes Basha-Berisha

SOT - 13.07.2013

Partia Demokratike çahet përfundimisht në dy kampe, ndërsa brenda saj po përvijohet edhe një lëvizje e re politike, si reaksion kundër linjës së Berishës dhe Bashës.

PD do të ndërtojë sistemin e vlerësimit të meritës dhe karrierës

Albeu.com - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnje, Peqin dhe Gramsh. Në platformën e zotit Basha për fillimin e ri të PD anëtarët dhe simpatizantët do të jenë pjesë e vendimmarrjes ...

Basha: Proces dinjitoz, për vlerësimin e meritës dhe karrierës për çdo anëtarë

SOT - 13.07.2013

Në Lushnje, Peqin dhe Gramsh, kandidati për kryetar i PD, Lulzim Basha, ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë. Basha garantoi se nën drejtimin e tij, PD do të ketë një sistem të vlerësimit të meritës dhe karrierës së çdo ...

Lulzim Basha: Dosje për kontributin e çdo anëtari të PD

SOT - 13.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka garantuar se nën drejtimin e tij, Partia Demokratike do të ketë një sistem të vlerësimit të meritës dhe karrierës të çdo anëtari nga më i vjetri deri tek më i riu.

Basha në Lushnje e Peqin: Unë do ti bëj anëtarët e Partisë vendimarrës

LajmiFundit - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vazhduar takimet me bazën e partisë në Lushnje Peqin dhe Gramsh. Gjatë këtyre takimeve, Basha tha se në platformën e tij për drejtimin e Partisë Demokratike, anëtarët dhe ...

Basha: Çdo vendim politik i PD të nisë nga anëtarët dhe militantët

Mapo - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një tur takimesh në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2 në Tiranë, ku prezantoi platformën që ai ka për drejtimin e partisë.

Basha: PD do të ndërtojë sistemin e vlerësimit të meritës dhe karrierës për çdo anëtarë

BalkanWeb - 13.07.2013

LUSHNJE- Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnje, Peqin dhe Gramsh. Në platformën e zotit Basha për fillimin e ri të PD anëtarët dhe simpatizantët do të jenë pjesë e ...

Basha: PD do ndërtojë sistemin e vlerësimit të meritës e karrierës për çdo anëtar

Botasot - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e partisë në Lushnje, Peqin dhe Gramsh. Në platformën e zotit Basha për fillimin e ri të PD anëtarët dhe simpatizantët do të jenë pjesë e vendimmarrjes ...

Basha premton në Lushnje, Peqin e Gramsh: Sistem vlerësimi për anëtarët

Ora news - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi takimet me bazën e partisw në Lushnje Peqin dhe Gramsh. Basha tha se në platformën e tij për drejtimin e Partisë Demokratike, anëtarët dhe simpatizantët do të jenë pjesë e ...

Basha: Sistem vlerësimi në PD. Baza: Karriera dhe merita

AlbanianScreen - 13.07.2013

Lushnje - Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi platformën e tij në Lushnje, Peqin dhe Gramsh. Ai garantoi se nën drejtimin e tij Partia Demokratike do të ketë një sistem të vlerësimit të meritës dhe karrierës ...

Basha: Mbledhja e CV-ve nga Rama mentalitet antishtet Olldashi: Koalicioni i 1 prillit po kthen partinë e punës

Gazeta Start - 12.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e PD, në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

Basha: Mazhoranca e re, piramidë korruptive

SOT - 12.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka sulmuar qeverinë e re, se është piramidë korruptive. Ai ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë.

Lulzim Basha: Rrjet juristësh për mbrojtjen e militantëve, Rama të ndalë konkursin për administratën

SOT - 13.07.2013

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon intensivisht fushatën, duke prezantuar platformën e tij për drejtimin e selisë blu.

Basha e quan mentalitet anti-shtet konkursin e hapur nga Rama

Albeu.com - 12.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e PD, në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

Basha: Ata që u mashtruan do të kuptojnë koston e mirëbesimit tek “rilindja”

LajmiFundit - 12.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e PD, në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

Basha: Punësimi online i PS-së, i paprecedentë

Almakos - 12.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e PD, në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

Basha: Punësimi online i PS-së, i paprecedentë

Ora news - 12.07.2013

Kandidati për kryetar i PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e PD, në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

‘Punë, që edhe të mashtruarit e 23 qershorit, ta kuptojnë koston e mirëbesimit tek ‘rilindja”

Panorama - 12.07.2013

“Partia Demokratike do të të faturojë çdo ditë, përmes një rrjeti juridik, të gatshëm jo vetëm të evidentojmë por të provojmë me fakte para çdo gjykate padrejtësitë e këtyre vendimeve, t’i kthejë ato në konsekuenca ligjore, për rikthim në ...

Basha: PD do punojë, që të mashtruarit e 23 qershorit, ta kuptojnë mashtrimin e "rilindjes"

Botasot - 12.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ishte në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë. Mentalitet anti-shtet e cilësoi Lulzim Basha konkursin e hapur nga Edi Rama, për punësimin e militantëve në ëebsitin e PS.

Tani që zoti Basha ka trashur zërin…

Gazeta Dita - 12.07.2013

Tani që zoti Basha po bënë “trimin”, duke “e trashur” zërin se askush nuk duhet të prekë nëpunësit e administratës, ndoshta është ndjerë mirë, ndërsa mendon turmën e madhe të nëpunësve, kthyer në sy e vesh për të ndjekur fjalën e tij.

Basha: PD do punojë, që të mashtruarit e 23 qershorit, ta kuptojnë mashtrimin e "rilindjes"

Durres Lajm - 12.07.2013

- Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ishte në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë. Mentalitet anti-shtet e cilësoi Lulzim Basha konkursin e hapur nga Edi Rama, për punësimin e militantëve në websitin e PS.

Basha i cilëson të majtët “kryezullumqarë” pa ardhur ende në pushtet

Gazeta Dita - 12.07.2013

Kandidati për kreun e PD, Lulzim Basha, ka vijuar takimet me demokratët e bazës në Tropojë, Has, Rrëshen dhe njësinë bashkiake numër 2, në Tiranë.

Basha: Duhet t’u themi atyre që janë mashtruar më 23 qershor se cila është rilindja e mashtrimit

Respublica - 12.07.2013

Lulzim Basha, nga pozitat e kandidatit për kreun e PD-së, ka përqafuar kauzën e mbrojtjes së administratës publike. Ja çfarë ka thënë ai në një takim të mbajtur me demokratët e Tiranës: “[Ne do të jemi] të gatshëm jo vetëm të evidentojmë, ...

Basha: Mazhoranca e re piramidale do të përballet me opozitën për çdo premtim

Gazeta Start - 11.07.2013

Berat - Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë.

Basha: Kjo është mazhoranca e re piramidale

Albeu.com - 11.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Zoti Basha e ka konsideruar justifikim, qëndrimin e djeshëm të kryesocialistit Rama, për konkursin ...

Basha në Berat: Premtimet e mazhorancës së re piramidale, do të përballet me opozitën

LajmiFundit - 11.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Zoti Basha e ka konsideruar justifikim, qëndrimin e djeshëm të kryesocialistit Rama, për konkursin ...

Basha: Do të përballemi me këdo që kërcënon me pushime masive

Mapo - 11.07.2013

TIRANË Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prezantoi platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha: Premtimet e mazhorancës së re piramidale, do të përballet me opozitën

BalkanWeb - 11.07.2013

BERAT- Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë.

“Premtimet”, Basha: Mazhoranca e re piramidale do të përballet me opozitën

Mapo - 11.07.2013

TIRANË Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prezantoi platformën e tij në Berat dhe Kuçovë, ku ndër të tjera u përqendrua edhe tek qëndrimi i fundit i Ramës lidhur me konkursin e punësimit.

Basha paralajmëron shumicën e re: Do përballeni me opozitën për cdo premtim

Ora news - 11.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Nga Berati, Basha ka vënë në qendër të akuzave mazhorancën e majtë, të cilën e paralajmëroi se do të ...

Basha: Rama do të japë llogari ligjore për abuzimet

Botasot - 11.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha shpalosi platformën e tij para demokratëve të Beratit e Kucovës. Ai tha se Partia Demokratike do të bëjë një opozitë të fortë ndaj maxhoracnës së re dhe premtimeve të saj të cilat i ...

Basha: Premtimet e mazhorancës së re, piramidale, do përballet me opozitën për çdo premtim

Botasot - 11.07.2013

Vecse justifikim e quan sqarimin e Ramës për konkursin e punësimit të militantëve, Lulzim Basha, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike. Ai paraqiti platformën e tij në në Berat dhe Kuçovë, nga ku i cilësoi si piramidale premtimet e ...

Basha: Qeveria re do përballet me çdo premtim piramidal të dhënë

Gazeta Idea - 11.07.2013

Berat- Kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha është ndalur sot në Berat dhe Kuçovë për të prezantuar platformën e tij për drejtimin e Partisë Demokratike.

Basha në Berat: Premtimet e mazhorancës së re piramidale

Durres Lajm - 11.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Basha e ka konsideruar justifikim, qëndrimin e djeshëm të kryesocialistit Rama, për konkursin e ...

Basha paralajmëron shumicën e re: Do përballeni me opozitën për cdo premtim

Info Shqip - 11.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Nga Berati, Basha ka vënë në qendër të akuzave mazhorancën e majtë, të cilën e paralajmëroi se do të ...

Basha paralajmëron shumicën e re: Do përballeni me opozitën për cdo premtim

Gazeta Shqip - 11.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij për drejtimin e kësaj partie, në Berat dhe Kuçovë. Nga Berati, Basha ka vënë në qendër të akuzave mazhorancën e majtë, të cilën e paralajmëroi se do të ...

Basha: Rama do të japë llogari ligjore për abuzimet

AlbanianScreen - 11.07.2013

Berat - Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha shpalosi platformën e tij para demokratëve të Beratit e Kucovës. Ai tha se Partia Demokratike do të bëjë një opozitë të fortë ndaj maxhoracnës së re dhe premtimeve të saj të ...

Basha: Mazhoranca e re hap konkurse për të punësuar militantët

Albeu.com - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha fushatë destruktive, paralajmëron protesta të dhunshme kundra qeverisë

SOT - 11.07.2013

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka lëshuar dje sinjalin e parë për një opozitë destruktive, të dhunshme dhe anti-institucionale, ashtu si në vitet ’98, kur Sali Berisha organizonte grushte shteti dhe merrte ...

Basha reagon për kërcënimet ndaj Kosovrastit: Hiqni dorë, ose do të përballeni me fuqinë e demokratëve

LajmiFundit - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha: Anëtarët e PD-së, pjesë e rëndësishme e vendimmarrjes

Mapo - 10.07.2013

Kandidati për kryetar i PD-së, Lulzim Basha, prezantoi platformën e tij për drejtimin e partisë, në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet. Sipas tij, çdo anëtar i PD-së do të jetë pjesë e rëndësishme e vendimmarrjes.

Basha: Mazhoranca e re konkurse për punësimin e militantëve, do përballet me aksionin opozitar

BalkanWeb - 10.07.2013

BURREL - Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha: Mazhoranca e re hap konkurse për të punësuar militantët

Botasot - 10.07.2013

Puna e parë e Lulzim Bashës si kryetar opozite do të ishte përballja me pushimet kolektive nga puna, të paralajmëruara Edi Rama, me të qhtuaturat konkurse për punësimin e militantëve të mazhorancës së re.

Kërcënimet ndaj Kosovrastit, Basha “Të heqin dorë, ose do të përballen me fuqinë e demokratëve

Ora news - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha: Mazhoranca e re hap konkurse për të punësuar militantët

FlashLajme - 10.07.2013

Shqipëri , Top Lajme | Z.M | July 10, 2013 16:08 Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha: Zyrë në çdo degë për të mbrojtur çdo abuzim me punonjësit e administratës

Mapo - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka premtuar se nuk do të lejojë pushime massive nga puna. AI ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Basha Mazhoranca e re hap konkurse per te punesuar militantet do te perballet me aksionin opozitar

Shqiperia - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Aplikimi on-line, Basha: Për militantët. Rama: Këpusim konkurset farse

Gazeta Idea - 10.07.2013

Burrel- Lulzim Basha ka prezantuar sot platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës. Në fjalën e tij zoti Basha është shprehur i vendosur në aksionin politik të PD-së, për tu përballur me pushimet kolektive nga ...

Kërcënimet ndaj Kosovrastit, Basha “Të heqin dorë, ose do të përballen me fuqinë e demokratëve

Info Shqip - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

Kërcënimet ndaj Kosovrastit, Basha “Të heqin dorë, ose do të përballen me fuqinë e demokratëve

Gazeta Shqip - 10.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të Peshkopisë, Burrelit dhe Bulqizës.

TemA TV/ Basha ngre zërin: Të ndalojnë pushimet nga puna dhe kërcënimet, ndryshe do përballen me reagimin tonë (VIDEO)

Gazeta Tema - 10.07.2013

Përgjithësisht e kanë konsideruar si një politikan të butë, por në garën për të marrë postin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha ka filluar që ta ngrejë disi zërin. Madje, edhe të kërcënojë.

Basha: Të heqin dorë, ose do të përballen me fuqinë e reagimit të demokratëve

Durres Lajm - 10.07.2013

Basha reagon për kërcënimet ndaj Kosovrastit: “Të heqin dorë, ose do të përballen me fuqinë e reagimit të demokratëve” Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij para demokratëve të ...

Basha: Anëtarët e PD do të përzgjedhin kandidatët për deputetë

Gazeta Start - 09.07.2013

Tiranë - Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e Partisë Demokratike para anëtarëve të kësaj partie, në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet.

Lulzim Basha premton struktura për të mbrojtur militantët në administratë

SOT - 09.07.2013

Edhe në fushatën fasadë për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i projektuari i familjes për në krye të selisë blu, nuk heq dorë nga mashtrimet dhe marrëzitë.

Ja kush e urdhëroi agjentin serb Sali Berisha të “gradonte” në krye të qeverisë e PD, shërbëtorin serb Lulzim Basha

SOT - 09.07.2013

Në muajin mars 2005, në kupolën e PD u shfaq befasisht një personazh, i cili kur u krijua PD në dhjetor të vitit 1990, ishte vetëm 17 vjeç. Në vitin 1991, ishte 18 vjeç dhe punonte kamarier në klubin “VIP” të shërbimeve sekrete shqiptare ...

Gara për kreun e PD, Basha takime në Tiranë

Albeu.com - 09.07.2013

Lulzim Basha , kandidat për kreun e PD-së premtoi një fillim i ri edhe për rolin e anëtarësisë. Ajo sipas tij do të jetë pjesë e përzgjedhjes së kandidatëve për drejtues të partisë, pushtetit vendor dhe deputetëve.

Basha fushatë në Tiranë: Do jemi pushteti moral përballë pushtetit të parave të Ramës e Metës

LajmiFundit - 09.07.2013

Kandati për kryetar të PD Lulzim Basha vazhdoi sot fushatën në Tiranë. Basha premtoi një fillim i ri edhe për rolin e anëtarësisë. Ajo sipas tij do të jetë pjesë e përzgjedhjes së kandidatëve për drejtues të partisë, pushtetit vendor dhe ...

Basha: Do të dëgjohet zëri i anëtarëve

Lajmeshqip - 09.07.2013

Tiranë – Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e Partisë Demokratike para anëtarëve të kësaj partie, në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet.

Basha shpall platformën e spastrimit të partisë, ikin krerët e 12 qarqeve, drejtuesit e rinj zgjidhen nga anëtarësia

SOT - 10.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar dje se drejtuesit e rinj të partisë në rrethe do të zgjidhen nga anëtarësia, duke paralajmëruar largimin e drejtuesve aktualë në 12 qarqet e vendit.

Gara për kreun e PD-së, Basha vijon sot prezantimin e platformës në Dibër

BalkanWeb - 09.07.2013

TIRANE - Kandidati për Kryetar të Partisë Demokratike, Kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha, vijon sot prezantimin e platformës së tij, në qarkun e Dibrës.

Basha: Do mbrojmë të shkarkuarit në mënyrë abuzive

Mapo - 09.07.2013

TIRANË Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, kreu i Bashkisë së Tiranës, Lulëzim Basha, prezantoi dje në Sarandë dhe Delvinë platformën e tij për drejtimin e PD-së.

Basha: Anëtarët e PD-së, do përzgjedhin kandidatët për drejtues të partisë, pushtetit vendor dhe deputetëve

BalkanWeb - 09.07.2013

TIRANE- Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e Partisë Demokratike para anëtarëve të kësaj partie, në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet.

Basha: Anëtarësia, pjesë e përzgjedhjes së drejtuesve të PD, pushtetit vendor, deputetëve

Panorama - 09.07.2013

TIRANE- Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha, duke prezantuar platformën e tij, për drejtimin e Partisë Demokratike para anëtarëve në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet deklaroi se do te jene anëtarët ata qe përzgjedhin ...

Basha në Tiranë: Fillim i ri edhe për rolin e anëtarësisë

Botasot - 09.07.2013

Në Tiranë Lulzim Basha, kandidat për kreun e PD-së premtoi një fillim i ri edhe për rolin e anëtarësisë. Ajo sipas tij do të jetë pjesë e përzgjedhjes së kandidatëve për drejtues të partisë, pushtetit vendor dhe deputetëve.

Basha në njësinë 8, 9,10: Anëtarët e PD, zë i fortë në vendimarrjen e partisë

Ora news - 09.07.2013

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e Partisë Demokratike para anëtarëve të kësaj partie, në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet.

Basha: Anëtarët e PD-së, pjesë e rëndësishme e vendimmarrjes

Tetova Sot - 09.07.2013

Anëtarët e Partisë Demokratike, do të jenë pjesë e rëndësishme e vendimmarrjes. Kështu ka deklaruar kandidati për kryetar i PD-së, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të platformës së tij për drejtimin e kësaj force politike para anëtarëve të ...

Basha në kryeqytet: Vlerat demokrate do të na rikthejnë në pushtet

Gazeta Idea - 09.07.2013

Tiranë- Lulzim Basha, në cilësinë e kandidatit për kryetar të PD-së pas dorëheqjes së Sali Berishës ka prezantuar platformën e tij në njësitë bashkiake numër 8, 9 dhe 10 në Tiranë.

Basha: Anëtarët e PD-së, do përzgjedhin kandidatët për drejtues të partisë, pushtetit vendor dhe deputetëve

Durres Lajm - 09.07.2013

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e Partisë Demokratike para anëtarëve të kësaj partie, në njësitë bashkiake 8, 9 dhe 10, në kryeqytet.

TemA TV/ Lulzim Basha: Unë do t’u kthej shqiptarëve mazhorancën morale (VIDEO)

Gazeta Tema - 09.07.2013

Kandidati për kreun e PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me anëtarësinë e PD-së në Tiranë gjatë ditës së sotme. Gjatë këtyre takimeve, Basha ka sulmuar mazhorancën e re, duke thënë se ajo është e babëzitur dhe do të vjedhë pasuritë ...

Basha: Duhet mbrojtur administrata nga revanshi i socialistëve

Gazeta Start - 08.07.2013

Sarandë – Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka paraqitur të dielën pasdite në qytetin e Sarandës platformën e tij në garën për kreun e kësaj partie.

Basha nis fushatën për kreun e PD, premton se do të mbrojë emërimet nepotike në administratë

SOT - 08.07.2013

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur dje zyrtarisht fushatën për kreun e PD nga qyteti i Elbasanit, nga ku ka kryesuar fushatën në vitin 2009.

Dosja penale e Lulzim Bashës, llogaritë të hapura me drejtësinë për vjedhjen e 220 milionë eurove, 21 Janarin dhe ...

SOT - 08.07.2013

Asnjë politikan tjetër në historinë e shtetit shqiptar, sa do i zi të duket në sfondin historik, nuk e konkurron dot Lulzim Bashën sa i takon vjedhjes së parave të shqiptarëve, krimit njerëzor dhe tradhëtisë kombëtare.

Basha: Zyrë monitorimi për shkeljet e Partisë Socialiste në qeverisje

LajmiFundit - 08.07.2013

Lulzim Basha në cilësinë e kandidatit për kryetar të Partisë Demokratike ndal në Sarandë dhe Delvinë në takim me strukturat lokale. “2011 është një tjetër provë, që një bashkim zemrash e mendjesh dhe një vullnet fitues bëri të mundur ...

Basha: E majta fitoi me votë të deformuar

Lajmeshqip - 08.07.2013

Tiranë – Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli në Sarandë dhe Delvinë për votë të deformuar në favor të koalicionit të majtë në këto zgjedhje.

Basha: Dëgjimi i zërit të çdo anëtari, në themel të fillimit të ri të PD

BalkanWeb - 08.07.2013

TIRANE – Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e PD në Sarandë dhe Delvinë. Në platformën e Bashës, një rëndësi e veçantë i kushtohet dëgjimit të zërit të çdo anëtari dhe militanti të PD.

Basha në Sarandë e Delvinë: Zëri i anëtarit, baza e fillimit të ri të PD

Ora news - 08.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e PD në Sarandë dhe Delvinë. Në platformën e zotit Basha, një rëndësi e veçantë i kushtohet dëgjimit të zërit të çdo anëtari dhe militanti të PD.

Basha: Do mbrojmë të shkarkuarit nga puna. Koalicioni i majtë fitoi me votë të deformuar

Gazeta Tema - 08.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli në Sarandë dhe Delvinë për votë të deformuar në favor të koalicionit të majtë në këto zgjedhje.

Basha: Do mbrojmë të shkarkuarit nga puna. Koalicioni i majtë fitoi me votë të deformuar

AMA-News - 08.07.2013

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli në Sarandë dhe Delvinë për votë të deformuar në favor të koalicionit të majtë në këto zgjedhje.

Basha: Koalicioni i Ramës, koalicion i votës së deformuar

Gazeta Dita - 08.07.2013

Për kandidatin demokrat për kryetar partie, në zgjedhjet e 23 qershorit vota është deformuar. Basha e bëri këtë deklaratë gjatë takimeve në Sarandë e Delvinë, ku po vijon fushatën që pritet të përfundojë më 22 korrik, me zgjedhjen e ...

Basha: Zyra asistence për të mbrojtur nëpunësit nga shkarkimet e Ramës

Gazeta Idea - 08.07.2013

Sarandë- Gjatë fushatës për garën e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prekur një nga çështjet më të debatueshme, atë të zëvendësimit të administratës shtetërore.

Basha në Sarandë e Delvinë: Zëri i anëtarit, baza e fillimit të ri të PD

Info Shqip - 08.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e PD në Sarandë dhe Delvinë. Në platformën e zotit Basha, një rëndësi e veçantë i kushtohet dëgjimit të zërit të çdo anëtari dhe militanti të PD.

Basha në Sarandë e Delvinë: Zëri i anëtarit, baza e fillimit të ri të PD

Gazeta Shqip - 08.07.2013

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e PD në Sarandë dhe Delvinë. Në platformën e zotit Basha, një rëndësi e veçantë i kushtohet dëgjimit të zërit të çdo anëtari dhe militanti të PD.

Fushata për kreun e PD, Basha në Sarandë dhe Delvinë

AlbanianScreen - 08.07.2013

Sarandë - Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka prezantuar platformën e tij, për drejtimin e PD në Sarandë dhe Delvinë. Ai ka vënë theksin tek dëgjimi i zërit të çdo anëtari dhe militanti të PD si e vetmja rrugë për PD që të mësojë ...